PDA

Επιστροφή στο Forum : αποβολές πρώτου τριμήνου

Lucky?
25-05-11, 11:42
Κοριτσια γεια σας,
ειμαι νέα εδώ αν και σας διαβαζα εδώ και καιρό και έπαιρνα πολλή θάρρος από τις συζητήσεις σας.
Ξεκίνησα το ταξίδι μου για να κάνω παιδάκι με τόση χαρά και αισιοδοξία. Μπου πήρε εννιά μήνες και έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Εκείνο το μήνα ούτε καν το σκεφτόμουν. Μετά το θετικό τεστ πήγα αμέσως στο γιατρό αφού είχα λίγα καφέ. Ανακαλύψαμε ότι ήταν βιοχημική και λίγες μέρες μετά είδα περίοδο κανονικά. Εννιά μήνες μετά ενώ προσπαθούσαμε εντατικά έμεινα και πάλι έγκυος. Στο διάστημα αυτό είχαμε κάνει εξετάσεις και όλα ήταν φυσιολογικά και των δυο (σπέρμα 250 εκατομ./μιλ!, FSH, LH, προγεστερόνη, θυροειδής, τα πάντα). Η ηλικία μου είναι 27.
Λοιπόν μετά που έμεινα έγκυος κάναμε τις αναλύσεις μας΄, οι μονάδες μια χαρά, όσπου ανακαλύψαμε ότι τελικά ήταν ανεμβρυακή. Απόξεση αμέσως και πάλι κλάμα και δυστυχία. Περίμενα τόσο καιρό.... Πονάω τόσο πολύ..............
Κάποια που μπορεί να μου πει κάτι πάνω σε όλα αυτά που παιρνώ;;;;
Ευχαριστώ

adnihor1
25-05-11, 11:48
κοριτσακι λυπαμαι πολυμπορω ομως να σε καταλαβω γιατι τα ιδια περασα κ γω μονο που εκανα 2,5 χρονια να μεινω εγκυος θα κοιταξω τις εξετασεις μου να σου πω τι εκανα εγω επιστρεφω

aggekikixristo@yahoo.gr
25-05-11, 11:56
καλημέρα μην στεναχωριέσαι όλα γίνονται για κάποιο σκοπό και σίγουρα κάπου σε περιμένει το μωρακι σου για να έρθει απλά δοκιμασίες παιρνάμε όλοι και πρέπει να πιστέψεις να μην το βάλεις κάτω και να προσπαθείς.Εγώ πέρασα πάρα πολλά και κατάφερα να ΄μείνω έγκυος και πλέον είμαι 4 μήνών θα σου στείλω πμ να σου πω περισσότερα .φιλιά lucky

adnihor1
25-05-11, 12:00
στην πρωτη αποβολη εκανα καρυοτυπο εμβρυου κ ελεγχο θρομβοφιλιας(σε δημοσιο δυστηχως νοσοκομειο)ο γιατρος μου ειχε πει ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα εγω θα εκανα ενεσεις υπαρινης σε ολη την εγκυμοσυνη
1 μηνα μετα την αποβολη εκανα ελεγχο θρομβοφιλιας δεν γινοταν νωρητερα κ μεχρι να βγουν οι εξετασεις(γιαυτο γραφω δυστηχως σε δημοσιο)εγω ειχα παραδοξος μεινει εγκυος απο τον πρωτο μηνα εκανα τις ενεσεις μου κανονικα
το προβλημα ηταν οτι ο οργανισμος μου ειχε μεγαλη ελειψη σε φιλικο οξυ κ πριν μεινω εγκυος θα επρεπε να παιρνω 3 μηνες φιλισιν σε μεγαλες δοσεις εγω ομως που να το ξερω οι εξετασεις μου βγηκαν λιγο πριν την αποξεση κ ηταν ηδη αργα
στην δευτερη αποβολη το ψαξαμε αρκετα
καναμε υσονουστερογραφια(δεν ξερω αν το γραφω καλα)που δεν εδιξε κατι στην μητρα
εκανα ελεγχο για αυτοανοσα νοσηματα ολα καλα κ εκει
εκανα βιοψια ενδομητριου κ κει ολα καλα εκανα κ ελεγχο για μικροβια απο υλικο μεσα απο την μητρα παλι τπτ οι καρυοτυποι κ στα δυο εμβρυα φυσιολογικοι
θυρεοειδη εχω κ τον ρυθμιζω οποτε ουτε απο κει κατι ζαχαρο το ιδιο ο γιατρος μιλησε για τυχαιο γεγονος στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν βρισκουν κατι να το ξερεις
εκανα κ για τοξοπλασμα ολα καλα κ κει μου ειπε να μην σταματησω το φιλισιν σε συνδιασμο με νευρομπιον κ 4 μηνες μετα την αποξεση εβαλα μπροστα κ εμεινα παλι ευκολα εγκυος στην αρχη ειχα δυδιμακια αλλα το ενα δεν αναπτυσοταν κ απορροφηθηκε κ τωρα εχω την μπεμπουλα μου
με στενη παρακολουθηση απο τον γιατρο γιατι κατατασομουν στις εγκυμοσυνες υψιλου κυνδινου κ συνεχεια εξετασεις γιατι επερνα υπαρινες αυτα!!!!!

Lucky?
25-05-11, 12:19
Χαίρομαι τόσο πολύ για 'σένα που κατάφερες και απέκτησες την κορούλα σου!!!!!!!!!!!!!
Να σου ζήσει:D
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Εμείς τώρα κάνουμε εξετάσεις για το δικό μας καρυότυπο και θα βγουν σε τρεις εβδομάδες.
Δεν έχει καιρό που έγινε η δεύτερη αποβολή οπότε πρέπει να περιμένω για τις υπόλοιπες εξετάσεις αλλά κι έμενε μου είπε η γιατρός μου ότι θα κάνω αρκετές, μέσα και αυτά που μου ανέφερες.
Δηλαδή εγώ επέμενα, αφού εκείνη πιστεύει ότι ήταν τυχαίο.
Εγώ φοβάμαι αφού εδώ και δυο χρόνια που προσπαθώ το μόνο που κατάφερα ήταν μια βιοχημική και μια παλίνδρομη (ανεβρυακή όπως την ονόμασε). Πραγματικά είμαι χάλια και αν και προσπαθώ να δείξω αισιόδοξη δεν τα καταφέρνω και πάλι πέφτω και γίνομαι χάλια.
Είμαι 27 χρονών και περίμενα ότι τα πράγματα δε θα ήταν τόσο δύσκολα αφού πριν καν μείνω έγκυος η γυναικολόγος μου έλεγε φαίνονται όλα τέλεια και θα μείνεις πολύ εύκολα. Τώρα όμως;;;
Ευχαριστώ και πάλι και όποια έχει παρόμοιες εμπερίες ας μου πει πραγματικά νοώθω καλά να μιλώ με κάποιες που αισθάνομαι ότι μπορούν και με νιώσουν:(

Lucky?
25-05-11, 14:28
Ευχαριστώ και τις δυο.
Θα περιμενω νεα σου aggekikixristo

Lucky?
25-05-11, 15:59
Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω γιατί με έπιασε μια απαισιοδοξία................
Δεν μπορώ να κάνω τίποτα ούτε να σκεφτώ τίποτα άλλο.
Όλα μου φαίνονται μάταια και χωρίς σκοπό.
Και βλέπω και όλες τις έγκυες γύρω μου και μ επιανει το παράπονο.
Άραγε θα τα καταφλερω ποτέ κι εγώ;
Φοβάμαι να περάσω τα ίδια πάλι και σκέφτομαι απλά να τα βάλω κάτω και να μην προσπαθήσω ξανά.
Πέρασα πολλά στη ζωή μου εκτός από αυτό και δεν έχω δύναμη για τίποτα άλλο.

adnihor1
25-05-11, 19:15
ειναι λογικο να νιωθεις ετσι,κ γω καποτε ετσι ενιωθα μη σου πω κ χειροτερα στην δευτερη αποβολη ξαναξεκινησα το καπνισμα που ειχα κοψει 3 χρονια για να κανω παιδι τσακωνομουν με ολους κ για τα πιο μικρα πραγματα δεν ηθελα να βγαινω εξω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!καποια στιγμη ομως πρεπει να σηκωσουμε το κεφαλι κ να προχωρησουμε μπροστα δυστηχως οτι εγινε δεν αλλαζει προχωραμε κ ζουμε με αυτο καποια στιγμη δεν θα ποναει τοσο!το καλο με μας τους ανθρωπους ειναι οτι κρυβουμε πολυ δυναμη μεσα μας που ουτε καν ξερουμε οτι την εχουμε,κ κει που λεμε δεν μπορω αλο εκει ξαναπαιρνουμε τα πανω μας
ειναι πολυ νωρις για να μην νιωθεις ασχημα γιαυτο που εγινε κ να μην ειναι ολη μερα στο μυαλο σου καποια στιγμη ομως θα το σκεφταισε καπου καπου!ενα νεο μωρακι θα ερθει στην ζωη σου κ θα την γεμισει φως κ το σκοταδι που εχεις μεσα σου αυτη την στιγμη θα παψει να υπαρχει!
να σαι σιγουρη οτι θα κανεις παιδακι κ τοτε θα ναι μακρινα ολα αυτα
τωρα επικεντρωσου στις εξετασεις σου ζησε το καλοκαιρακι οσο πιο ξεγνοιαστα μπορεις κ πριν καλα καλα φυγει θα χεις μωρακι στην κοιλιτσα σου ειμαι σιγουρη κμετα θα γραφεις εδω μεσα γιατο οτι δεν μπορεις να κουνηθεις απο την κοιλια να φας να κοιμηθεις κ θα παρακαλας να γεννησεις!

yorkshire
25-05-11, 21:39
Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω γιατί με έπιασε μια απαισιοδοξία................
Δεν μπορώ να κάνω τίποτα ούτε να σκεφτώ τίποτα άλλο.
Όλα μου φαίνονται μάταια και χωρίς σκοπό.
Και βλέπω και όλες τις έγκυες γύρω μου και μ επιανει το παράπονο.
Άραγε θα τα καταφλερω ποτέ κι εγώ;
Φοβάμαι να περάσω τα ίδια πάλι και σκέφτομαι απλά να τα βάλω κάτω και να μην προσπαθήσω ξανά.
Πέρασα πολλά στη ζωή μου εκτός από αυτό και δεν έχω δύναμη για τίποτα άλλο.

Καλη μου ειναι σαν να μιλας εκ μερους μου..και εγω εχει δυο εβδομαδες σχεδον που εκανα την αποξεση και ειμαι χαμενη..τα δακρυα εχουν στερεψει πλεον αλλα νιωθω τοσο κενη..θα περασει ομως που θα παει τοσες κοπελες το περασαν και τωρα εχουν τα αγγελουδια τους στις αγκαλιες τους!
Ισως ειναι λιγο νωρις για μας να το δουμε αυτο.
Το μονο που μου δινει λιγο κουραγιο ειναι οτι εχω βρει ενα πολυ καλο γιατρο που ξερει τι κανει και του εχω απολυτη εμπιστοσυνη.

Lucky?
26-05-11, 12:49
Πραγματικά μου δίνετε θάρρος γιατί ξέρω ότι μιλάτε εσείς που τα περάσατε και όχι κάποιος που δεν μπορεί να καταλάβει.
Ξέρω ότι κρύβουμε πολλή δύναμη μέσα μας γιατί έχω περάσει πολύ χειρότερα απλά με κούρασε όλο αυτό και ίσως σιγά σιγά πάρω τα πάνω μου τι να πω;
Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σε όλες και πραγματικά περιμένω τη στιγμή που θα σας πω όχι μόνο είμαι ξανά έγκυος αλλά όλα πάνε καλά...
Εύχομαι το ίδιο και για όσες από εσάς το προσπαθείτε. Πραγματικά το εύχομαι.

Lucky?
30-05-11, 12:26
Κορίτσια,
μπορεί να με βγάλετε τρελή εγώ όμως θα ρωτήσω...
Εϊχα την απόξεση στις δυο του Μάη, το αίμα δεν ήταν πολλή αλλά πήρε δυο βδομάδες να καθαρίσει.
Πήγα και στη γιατρό και μου είπε ότι καθάρισε μια χαρά και άρχισα να κάνω και ενδομήτριο.
Μου είπε ότι μάλλον σε δυο βδομάδες θα ερχόταν και κανονική περίοδος.
Είχαμε επαφές μετά που καθάρισε το αίμα, προσέχαμε όμως, τις πρώτες δυο φορές απλά τραβήχτηκε αλλά πραγματικά δεν έχει καμμιά πιθανότητα για ατύχημα.
Ένιωσα πόνο ωορρηξίας πριν μια βδομάδα, το προηγούμενο Σάββατο.
Από χθες έχω παράξενα συμτώματα, σαν αυτά που είχα όταν έμεινα έγκυος και πριν ένα μήνα. Είναι η δίψα και η συχνοουρία που τα είχα και πριν καταλάβω ότι είμαι έγκυος πριν.
Τι να σκεφτώ; Είναι δυνατόν;
Κορίτσια θα με φάει το άγχος δεν ήθελα να έρθει τόσο γρήγορα δεν είμαι έτοιμη, γι αυτό και πρόσεχα...
τι λέτε;;;

miralles
30-05-11, 14:56
Κορίτσια,
μπορεί να με βγάλετε τρελή εγώ όμως θα ρωτήσω...
Εϊχα την απόξεση στις δυο του Μάη, το αίμα δεν ήταν πολλή αλλά πήρε δυο βδομάδες να καθαρίσει.
Πήγα και στη γιατρό και μου είπε ότι καθάρισε μια χαρά και άρχισα να κάνω και ενδομήτριο.
Μου είπε ότι μάλλον σε δυο βδομάδες θα ερχόταν και κανονική περίοδος.
Είχαμε επαφές μετά που καθάρισε το αίμα, προσέχαμε όμως, τις πρώτες δυο φορές απλά τραβήχτηκε αλλά πραγματικά δεν έχει καμμιά πιθανότητα για ατύχημα.
Ένιωσα πόνο ωορρηξίας πριν μια βδομάδα, το προηγούμενο Σάββατο.
Από χθες έχω παράξενα συμτώματα, σαν αυτά που είχα όταν έμεινα έγκυος και πριν ένα μήνα. Είναι η δίψα και η συχνοουρία που τα είχα και πριν καταλάβω ότι είμαι έγκυος πριν.
Τι να σκεφτώ; Είναι δυνατόν;
Κορίτσια θα με φάει το άγχος δεν ήθελα να έρθει τόσο γρήγορα δεν είμαι έτοιμη, γι αυτό και πρόσεχα...
τι λέτε;;;

(Σου απαντησα στο θεμα που ανοιξες παραπανω)Μετα απο αποξεση ειναι πολυ ευκολο να πιασεις μωρακι γιατι ειναι καθαρη η μητρα σου!Συμβουλεψου καλυτερα το γιατρο σου,αν και θα επρεπε να σε ειχε ενημερωσει για κατι τετοιο!

Lucky?
30-05-11, 15:06
Ότι κι αν είναι εύχομαι να πάει καλά αυτή τη φορά.
Δε θα αντέξω άλλη μια αποβολή.
Ευχαριστώ για την απάντηση

miralles
30-05-11, 15:25

Μακαρι ολα να πανε τελεια!!!Θετικες σκεψεις και απολαυσε το οσο γινεται περισσοτερο!!!:-P:razz::-P

xrysa1981
30-05-11, 15:39

Γεια σου lucky ειμαι Χρυσα 30 χρονων και μετα απο 9 μηνες προσπαθειων εμεινα πρωτη φορα εγκυος.Χοριακη με 4 μερες καθυστερυση αρνητικη και με 8 μερες καθυστερυση θετικο πολυ αχνο τεστ!Πηγα στο γιατρο γιατι απο την αρχη ειχα λιγο καφε και διαπιστωσαμε οτι ηταν βιοχημικη!Μεχρι εδω μοιαζουνε λιγο η ιστοριες ε;;;Μετα ομως αλλαζουν τα πραγματα γιατι εγω 2 μηνες μετα ξανα εμεινα εγκυος και προχωρησε η εγκυμοσυνη μου μεχρι την 7η εβδομαδα παλι με καφε!Ακουσαμε καρδουλα και λιγες μερες μετα ηρθε το αιμα και τελος!Κλαματα... απογοητευση...Μετα 2 μηνες ξανα μενω και παλι στην 7η εβδομαδα ερχετε το αιμα ξαφνικα και τελος!Παλι απογοητευση... παλι κλαματα...
Τωρα εχω μπει στη διαδικασια του "ψαξιματος".Πηγαμε σε ανοσολογο και μας ειπε οτι θα κανουμε οσα παιδακια θελουμε οτι προβλημα υπαρχει θα το βρουμε και θα το λυσουμε!Εχουμε κανει ενα σωρο εξετασεις και περιμενουμε αποτελεσματα στις 20 Ιουνιου!Ειμαι πολυ αισιοδοξη και σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα απο δω και περα!
Ξερω πως αισθανεσαι ακριβως!Η απογοητευση και ο πονος ειναι πολυ μεγαλος!Εκει που πας να χαρεις σου κοβονται τα ποδια!Ομως ενα σιγουρο!Θα γινουμε μανουλες!Υπομονη και πιστη και ολα θα γινουν θα δεις!Μονο λιιιγο υπομονη καλη μου...;)

mairoulaki...
30-05-11, 15:53
καλησπερα χρυσα μου!απ'ο,τι αναφερεις ειχες αποβολες με αιμμοραγια.πριν εξι μηνες ειχα κι εγω μια αποβολη,βλεπαμε καφε ωσπου στη 7η εβδομαδα ηρθε αιμα αρκετο και απεβαλλα.θα ηθελα να σε ρωτησω,οταν ειπες στο γιατρο οτι εχεις καφε,σου εδωσε χαπια ή οτιδηποτε αλλο?εμενα δε μου ειχε δωσει τιποτε,ελεγε πως δεν υπαρχει λογος και δε θα με βοηθησουν αν ειναι να μεινει θα μεινει.νομιζω πως απεβαλλα επειδη δεν μου εδωσε χαπια(τα περιβοητα ουτροτζεσταν).ειναι κατα αυτων των χαπιων αλλα ολες οι γνωστες μου που βλεπαν καφε ή αιμα τα πηραν και κρατησαν το παιδι.εχω μπερδευτει....

Lucky?
30-05-11, 17:01
Εγώ συμφωνώ αν είναι να μείνει θα μείνει αλλά για την προγεστερόνη ξέρω πολύ καλά ότι αν είναι χαμηλή τότε αν πάρεις τα χαπάκια όλα καλά. Εγώ τα έπαιρνα προληπτικά μέχρι που είδαμε ότι το έμβρυο δεν μεγάλωνε, βασικά ήταν ανεμβρυακή κύηση, δηλαδή άδειος σάκος. Αν το πρόβλημα είναι η προγεστερόνη και μόνο τότε τα χαπάκια βοηθούν. Για την προγεστερόνη κάνεις μια ανάλυση την 21η μέρα του κύκλου σου και τότε βλέπεις αν είναι σε φυσιολογικά επίπεδα ή χαμηλή. Επίσης πιστεύω πρέπει να γίνεται και στην αρχή της εγκυμοσύνης για να προλαμβάνονται τα χειρότερα...

Lucky?
30-05-11, 17:06
Γεια σου lucky ειμαι Χρυσα 30 χρονων και μετα απο 9 μηνες προσπαθειων εμεινα πρωτη φορα εγκυος.Χοριακη με 4 μερες καθυστερυση αρνητικη και με 8 μερες καθυστερυση θετικο πολυ αχνο τεστ!Πηγα στο γιατρο γιατι απο την αρχη ειχα λιγο καφε και διαπιστωσαμε οτι ηταν βιοχημικη!Μεχρι εδω μοιαζουνε λιγο η ιστοριες ε;;;Μετα ομως αλλαζουν τα πραγματα γιατι εγω 2 μηνες μετα ξανα εμεινα εγκυος και προχωρησε η εγκυμοσυνη μου μεχρι την 7η εβδομαδα παλι με καφε!Ακουσαμε καρδουλα και λιγες μερες μετα ηρθε το αιμα και τελος!Κλαματα... απογοητευση...Μετα 2 μηνες ξανα μενω και παλι στην 7η εβδομαδα ερχετε το αιμα ξαφνικα και τελος!Παλι απογοητευση... παλι κλαματα...
Τωρα εχω μπει στη διαδικασια του "ψαξιματος".Πηγαμε σε ανοσολογο και μας ειπε οτι θα κανουμε οσα παιδακια θελουμε οτι προβλημα υπαρχει θα το βρουμε και θα το λυσουμε!Εχουμε κανει ενα σωρο εξετασεις και περιμενουμε αποτελεσματα στις 20 Ιουνιου!Ειμαι πολυ αισιοδοξη και σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα απο δω και περα!
Ξερω πως αισθανεσαι ακριβως!Η απογοητευση και ο πονος ειναι πολυ μεγαλος!Εκει που πας να χαρεις σου κοβονται τα ποδια!Ομως ενα σιγουρο!Θα γινουμε μανουλες!Υπομονη και πιστη και ολα θα γινουν θα δεις!Μονο λιιιγο υπομονη καλη μου...;)

Κι εμείς στο ψάξιμο με δική μου πρωτοβουλία αφόύ η γιατρός το αποδίδει σε τυχαίο. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους και περιμένουμε αποτελέσματα σε δυο βδομάδες. Μετά θα κάνουμεκι άλλες απλά πρέπει να περιμένουμε να περάσουν 8 εβδομάδες μετά την απόξεση για να γίνουν αφού τώρα όλα είναι επηρεασμένα από την εγκυμοσύνη. Εγώ πραγματικά δεν πιστεύω στο τυχαίο αντε να γίνει μια φορά όταν γίνει και δεύτερη τότε κάπου υπάρχει πρόβλημα που πρέπει να λυθεί. Χαίρομαι για την αισιοδοξία σου εγώ είμαι ψιλοαπογοητευμένη:(

xrysa1981
30-05-11, 20:40
καλησπερα χρυσα μου!απ'ο,τι αναφερεις ειχες αποβολες με αιμμοραγια.πριν εξι μηνες ειχα κι εγω μια αποβολη,βλεπαμε καφε ωσπου στη 7η εβδομαδα ηρθε αιμα αρκετο και απεβαλλα.θα ηθελα να σε ρωτησω,οταν ειπες στο γιατρο οτι εχεις καφε,σου εδωσε χαπια ή οτιδηποτε αλλο?εμενα δε μου ειχε δωσει τιποτε,ελεγε πως δεν υπαρχει λογος και δε θα με βοηθησουν αν ειναι να μεινει θα μεινει.νομιζω πως απεβαλλα επειδη δεν μου εδωσε χαπια(τα περιβοητα ουτροτζεσταν).ειναι κατα αυτων των χαπιων αλλα ολες οι γνωστες μου που βλεπαν καφε ή αιμα τα πηραν και κρατησαν το παιδι.εχω μπερδευτει....

Γεια σου mairoulaki.Φυσικα και μου εδωσε χαπια!Επερνα 2 ουτροτζεσταν πρωι 2 βραδυ, φολικο οξυ και μαγνισιο που προστατευει απο αυτοματες αποβολες!Την τριτη φορα μαλιστα δεν ειχα καθολου καφε ωσπου ηρθε ξαφνικα το αιμα αλλα τα επερνα ολα αυτα προληπτικα!Φυσικα και βοηθανε!Ενταξει σε μενα αλλου ειναι το προβλημα αλλα ξερω οτι ολες οι εγκυες τα περνουν τις πρωτες εβδομαδες και χωρις να εχουν καποιο προβλημα.Κακο δεν κανουν παντως!
Ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα!Και θα πανε!Θα μεινεις πολυ γρηγορα εγκυος και ολα θα ειναι τελεια!

xrysa1981
30-05-11, 20:58
Κι εμείς στο ψάξιμο με δική μου πρωτοβουλία αφόύ η γιατρός το αποδίδει σε τυχαίο. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους και περιμένουμε αποτελέσματα σε δυο βδομάδες. Μετά θα κάνουμεκι άλλες απλά πρέπει να περιμένουμε να περάσουν 8 εβδομάδες μετά την απόξεση για να γίνουν αφού τώρα όλα είναι επηρεασμένα από την εγκυμοσύνη. Εγώ πραγματικά δεν πιστεύω στο τυχαίο αντε να γίνει μια φορά όταν γίνει και δεύτερη τότε κάπου υπάρχει πρόβλημα που πρέπει να λυθεί. Χαίρομαι για την αισιοδοξία σου εγώ είμαι ψιλοαπογοητευμένη:(

Συμφωνω μαζι σου καλα κανεις και το ψαχνεις!Εμενα μου ειπε ο γιατρος...απλα με μπερδεψε αυτη η βιοχημικη!Ειπα να μην τη λαβω υποψην μου αφου ειναι κατι που συμβαινει συχνα!ΛΑΘΟΣ!
Και εμεις καναμε καρυοτυπο ζευγους αναλυση DNA εξετασεις πυκτικοτητας αυτα τα αποτελεσματα στις 20/6.Καποια αλλα που βγηκαν ειναι ολα οκ εκτος απο τα αντιπυρινα (ΑΝΑ) που βγηκε θετικο σε μενα μονο.Αυτο οπως μου εξηγησε ο γιατρος συμαινει οτι δημιουργω υψυλη αμυνα και πολεμαω το μωρακι μου!Να ηδη βρηκαμε ενα προβληματακι που λυνεται μονο με μια μικρη δωση κορτιζονης!Για αυτο ειμαι και αισιοδοξη!Οτι αλλο και να συμβαινει θα βρεθει και θα λυθει!Να εισαι και εσυ αισιοδοξη!Ολα θα πανε καλα!Ειναι πολυ προσφατο για αυτο εισαι πεσμενη!Αλλα πρεπει να βρεις τη δυναμη να σταθεις στα ποδια σου ξανα και τοτε ολα θα ειναι τελεια!Αφου μπηκαμε στο χορο θα χορεψουμε!Θα λυσουμε το προβλημα και θα γινουμε μανουλες!ΣΙΓΟΥΡΑ!;-)

Lucky?
31-05-11, 11:29
Κι εμένα με μπέρδεψε η βιοχημική και τώρα που είχα την αποβολή αυτή μου είπε η γιατρός πως είναι η πρώτη. Εγώ επιμένω. Ακόμα και η βιοχημική εγκυμοσύνη είναι, σύλληψη γίνεται απλά δεν επιβίωσε το έμβρυο.
Τι είναι η εξέταση DNA? Είναι διαφορετικό από τον καρυότυπο; Τι θα δείξει αυτό;
Εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να κάνω και τις άλλες.
Θα κάνω κι εγώ θρομβοφιλία και τοξόπλασμα αλλά και άλλα που δεν μου τα είπε ακόμα.
Εσύ τι άλλο έκανες;

xrysa1981
31-05-11, 13:09
Μας πηρε αιμα ο ανοσολογος στο πρωτο ραντεβου για τεστ DNA που δειχνει προδιαθεση για ασθενειες γονιδια κληρονομικοτητα κτλ και για καποιες αλλες εξετασεις που μας ειπε αλλα δεν θυμαμαι γιατι δεν εχω ουτε χαρτι ουτε αποτελεσματα ακομα.Πηγαμε για καρυοτυπο μια συγκεκριμενη μερα του κυκλου μου που μας ειπε.Για θρομβοφιλια τεστ πικτικοτητας που θα τις εχω και αυτες στο επομενο ραντεβου (20/6) και ενα σορω αλλες για τα παντα ολα οι οποιες ειναι γενικοτητες δηλ δεν δειχνουν καποιο προβλημα για τις αποβολες αλλα οπως μου ειναι για ξερουμε οτι πανω απο ολα ειναι καλα η υγεια μας και για να ξερει τι φαρμακα θα μου δωσει μην με πηραξει κατι!
Ερυθρα,τοξοπλασμα,θυρεοειδη,λιστερια,σακχαρο,ουρια,τεστ δρεπανωσεως,αιμοσφαιρινες,στιγμα ΜΑ και ολα τα αφροδισια μου τα ειχε βαλει πιο μπροστα ο γυναικολογος μου.
Αυτα!Μονο 8-9 μπουκαλακια αιμα απο μενα και 3-4 απο τον αντρα μου!
Τι να κανουμε ειναι για καλο σκοπο!Αλλα οταν ερθει το ατιμο μωρακι και γεννηθει με το καλο...θα φαει πολυ ξυλο!Που τυραναει απο τωρα τη μαμα και τον μπαμπα!χιχιχι!;)