PDA

Επιστροφή στο Forum : Εμετος

casperαki
30-05-11, 12:12
καλημερα.
Απο την Πεμπτη ο μικρος κανει λιγο πυρετο.Με ντεπον περναει ομως.Σημερα το ξημερωμα ομως εκανε εμετο και ξυπνησε.Εβγαλε το φαγητο που ειχε φαει κομματακια και γαλα.δεν κοιμηθηκε μετα καλα και τωρα παλι κοιμαται.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω να τον ανακουφισω.?μου δειχνει την κοιλια του οτι ποναει και εκανε 2 φορες την κινηση οτι θα κανει παλι εμετο αλλα δεν εκανε.
Δεν εχει ξανακανει ποτε εμετο και δεν ξερω πως αντιμετωπιζετε.

klouzeau
30-05-11, 12:24
Τον παιδίατρο σου τον πήρες τηλέφωνο?Αν όχι, πάρε αμέσως.Αυτός ξέρει καλύτερα να σου πεί.

casperαki
30-05-11, 12:48
Δεν ειχαμε καερτα στο κινητο πηγε να παρει αντρας μου τωρα.Οταν εκανε πυρετο μου ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να ειναι απο το εμβολιο που ειχε κανει.Μου ειχε πει απο την 7η μεχρι 10 μερα μπορει να κανει πυρετο.Και την 10 μερα εκανε.Αλλα τωρα με τον εμετο φοβαμαι.Μολις πριν 10 λεπτα ξυπνησε απο τον εμετο παλι , το γαλα του....

klouzeau
30-05-11, 12:53
Δε νομίζω ο εμετός να'ναι παρενέργεια απο το εμβόλιο.Ίσως περνάει κάποια ίωση.Πρέπει να μιλήσετε οπωσδήποτε με τον παιδίατρο.

Ev
30-05-11, 12:54
αμα κανει εμετο δεν πρεπει να φαει κατι για 2 με 3 ωρες.....μονο νερο μετα απο μια ωρα και αυτο μια γουλιτσα.......

klouzeau
30-05-11, 12:55
Όχι νερό.Πρώτα πίνει εκείνη τη σκόνη με τους ηλεκτρολύτες για πρόληψη αφυδάτωσης(δε θυμάμαι τώρα πως το λένε:confused:)

casperαki
30-05-11, 13:15
Πηρα τον γιατρο ειπε ειναι ιωση οχι απο εμβολιο.ΝΑ μην πιει ουτε νερο για 4 ωρες ακομα και αν κλαιει.Μετα απο 4 ωρες μπορει να πιιε γουλια γουλια.ΤΟ απογευμα να του φτιαξω μηλο βραστο κομποστα(ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ>?) \και το βραδυ φιδε,οχι γαλα για 2 μερες......Πριν παρω τηλ εκανε εμετο το νερακι...........

klouzeau
30-05-11, 13:19
Πάνε στο φαρμακείο και πάρε αυτή τη σκόνη με τους ηλεκτρολύτες.Το διαλύεις σε νεράκι και του δίνεις με το κουταλάκι.Απορώ πως δε στο'πε.Αρχίζει απο Α....
Πώς το λένε,γμτ:evil:

eleni2008
30-05-11, 13:29
Αν ζητήσει ηλεκτρολύτες θα ξέρουν στο φαρμακείο.
Γαστρεντερίτιδα είναι μάλλον γιατί κυκλοφορεί πάρα πολύ...
Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν σε αφήνει να δώσεις έστω και λίγο νεράκι. Δηλαδη αν το παιδί κάνει εμετό ξανά και ξανά θα το αφήσεις να αφυδατωθεί;
Καμιά φρυγανιά δωστου να φάει.

klouzeau
30-05-11, 13:32
Σωστά.Εγω ξέρω οτι μετά απο ενα μισάωρο απο τον εμετό δίνεις πρώτα λίγο λίγο τους ηλεκτρολύτες και αν το κρατήσει μετά απο 1 ώρα δίνεις και λίγο νεράκι.Επίσης η φρυγανιά είναι καλή όπως έγραψε η κοπέλα πιο πάνω.

casperαki
30-05-11, 13:38
Eixa εγω την περασμενη εβδομαδα διαροια και εμετο για 2 μερες μονο.Μαλλον τον κολλησα.το παιδι εκλαιγε κ ζητησε νερο.του εδωσα παρα τις οδηγιες του γιατρου.Λιγακι του εδωσα ετσι να μην κολλαει το στομα του.Τωρα θελει να φαει.ΘΑ του δωσω φρυγανια αν την φαει.ΘΑ πω στον αντρα μου να παρει αυτο το διαλλυμα.Ποσο δινουμε?

casperαki
30-05-11, 13:42
almora?κοιταξα στο ιντερνετ αυτο μου βγαζει

klouzeau
30-05-11, 13:42
Αν λέμε για το ίδιο, είναι δόσεις σε φακελάκια που τα διαλύεις σε 150 ή 200 ml νερού.Το δίνεις με το κουταλάκι λίγο λίγο.Μη του δώσεις και φρυγανιά μαζί.Περίμενε λίγο να σιγουρευτείς οτι δε θα στα βγάλει πάλι.Το πιο σημαντικό είναι να μην αφυδατωθεί.

Μπράβο, almora

eleni2008
30-05-11, 13:45
Θα σου δώσουν οδηγίες στο φαρμακείο. Αν φαεί φρυγανιές θα αρχίσει να ηρεμεί λιγο, αλλά μην δίνεις μεγάλες ποσότητες. Θέλει λίγο λίγο για να μη του έρθει βαρύ. Αργότερα μπορείς να του δώσεις λίγο μήλο και ακόμη καλύτερα μπανάνα.
Το περάσαμε κι εμείς το ΣΚ.
Επίσης, να τον προσέχεις λίγο στον ύπνο.Προσπάθησε να μην είναι ανάσκελα.

casperαki
30-05-11, 14:02
κοριτσια δεν ξερω τι να του κανω...επιμενει θελει νερο κ φρυγανια....την βουτηξε την φρυγανια και τωρα την μασουλαει.....
αν ειναι γαστρεντεριτιδα ποσο κραταει?απο ποτε να αρχισε?απο την περασμενη πεμπτη που εκανε πυρετο?δηλαδη 5 μερες?η απο σημερα που ξεκινησε τους εμετους?

klouzeau
30-05-11, 14:03
Εσύ έχε για καλό και για κακό κοντά σου μια λεκανίτσα να προλάβεις το συντριβάνι:smile::smile:

klouzeau
30-05-11, 14:05
Κοίταξε,5 μέρες συνεχόμενες με πυρετό που δε φεύγει δεν είναι καλό σημάδι.Ο γιατρός δε σου είπε να τον εξετάσει?Μήπως χρειαστεί αντιβίωση.Πόσο πυρετό κάνει και πόσο συχνά?

eleni2008
30-05-11, 14:06
Εσύ έχε για καλό και για κακό κοντά σου μια λεκανίτσα να προλάβεις το συντριβάνι:smile::smile:

Αχ, ναι ρε κορίτσι, αυτές οι ρουκέτες είναι άστα να πάνε....
Ιδίως αν είναι στο κρεβάτι, πάνε κουβέρτες, σεντόνια...

klouzeau
30-05-11, 14:09
Αχ, ναι ρε κορίτσι, αυτές οι ρουκέτες είναι άστα να πάνε....
Ιδίως αν είναι στο κρεβάτι, πάνε κουβέρτες, σεντόνια...

Πές και για τα ντουβάρια που έχουν γίνει πιτσιλωτά:shock::shock:

korina1974
30-05-11, 14:09
Κοίταξε,5 μέρες συνεχόμενες με πυρετό που δε φεύγει δεν είναι καλό σημάδι.Ο γιατρός δε σου είπε να τον εξετάσει?Μήπως χρειαστεί αντιβίωση.Πόσο πυρετό κάνει και πόσο συχνά?

Συμφωνώ και εγώ με την klouzeau. Πρέπει να το εξετάσει ο γιατρός. Μπορεί το παιδί να χρειάζεται αντιβίωση. Διάρροια κάνει ? Γιατί η γαστρεντερίτιδα λογικά έχει και διάρροια.

casperαki
30-05-11, 14:15
οχι εκανε πυρετο πεμπτη κ παρασκευη..λιγο 38 κ 2 κ 3 εκει.μετα εκανε μια μερα διαρροια.χτες ηταν καλα κ το ξηνερωμα σημερα εμετο

klouzeau
30-05-11, 14:19
Είναι αρκετές μέρες.Καλύτερα να τον δεί απο κοντά ο γιατρός.Για να είσαι σίγουρη.

eleni2008
30-05-11, 14:20
Πές και για τα ντουβάρια που έχουν γίνει πιτσιλωτά:shock::shock:

Α, εμείς τους τοίχους δεν τους προτιμάμε! Με τις κουβέρτες όμως έχουμε ένα θέμα!!:D:D
Εχω βάλει φέτος κουβερτα στη μπανιέρα στις 04.00 τα ξημερώματα!!!

Συμφωνώ και εγώ με την klouzeau. Πρέπει να το εξετάσει ο γιατρός. Μπορεί το παιδί να χρειάζεται αντιβίωση. Διάρροια κάνει ? Γιατί η γαστρεντερίτιδα λογικά έχει και διάρροια.

Κι εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να το έχει δει ήδη γιατρός.
Όταν ο πυρετός δεν υποχωρεί μετα τις 3 μέρες εννοείται πως θα έπρεπε να σου πει να το πας το παιδί...

klouzeau
30-05-11, 14:24
Όταν ο πυρετός δεν υποχωρεί μετα τις 3 μέρες εννοείται πως θα έπρεπε να σου πει να το πας το παιδί...

Φυσικά.Είναι και μικρούλι.Διάγνωση απο το τηλέφωνο γίνεται?

eleni2008
30-05-11, 14:32
Ε, τώρα οι γιατροί εχουνε γίνει θεοί!!! Δεν το ήξερες;;;

casperαki
30-05-11, 14:41
ευχαριστω τοσο πολυ για την βοηθεια σας
ο μικρος εκανε πυρετο 2 μερες απο 38 κ3 περιπου κ με ντεπον κατεβηκε.μετα εκανε μια μερα διαρροια .την 4η μερα χτες δηλ ηταν μια χαρα.

klouzeau
30-05-11, 14:44
Η "κλινική εικόνα"του πώς είναι?Έχει κέφια ή φαίνεται πεσμένος?Το χρώμα του?Είναι χλωμός?Απ'αυτά θα καταλάβεις αν πρέπει ν'ανησυχείς.Πάντως επιμένω οτι αν συνεχίσει τα συμπτώματα να τον πάρεις και να πάτε στον παιδίατρο ή νοσοκομείο.Έχω πάει άπειρες φορές βραδυάτικα σε νοσοκομεία:(:(:(

casperαki
30-05-11, 14:48
φοβαμαι το παιδων.......εχω ακουσει τοσα κ τοσο που ουτε απ εξω δεν θελω.
Αν συνεχισει και το απογευμα θα τον παω στον γιατρο.
Μερικες στιγμες ειναι καλα παιζει γελαει κ μετα ξαπλωνει κ δεν ακουγετε.τωρα μου ζητησε γαλα , του ειπα και καλα οτι δεν εχω τελειωσε κ νευριασε, χτυπιοταν εκλαιγε κ πεταξε την πιπιλα του...καλα αυτο ειναι αλλο θεμα συμπεριφορας που θα ανοιξω θεμα αλλη φορα,μολις σηκωθηκε απο καναπε τωρα τρωει την υπολοιπη φρυγανια,ειναι σχετικα ησυχος αφου βλεπει παιδικο

klouzeau
30-05-11, 14:52
Μη του δώσεις γάλα!:o:oΔεν ενδύκνειται σε περιπτώσεις εμετού.Τώρα εγώ δε ξέρω απο Αθήνα για να σου πώ που να πάς.Δώσε μηλαράκι ή μπανάνα.

casperαki
30-05-11, 14:55
Σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!!!ΟΧι γαλα δεν θα του δωσω, ξερω δεν κανει!ευχαριστω πολυ!

klouzeau
30-05-11, 14:58
Ευχαρίστηση μου!:smile:

Περαστικά σας!:-)

casperαki
30-05-11, 17:10
eimai λιγο πιο ησυχη!μακαρι να τελειωσε...
Εφαγε την φρυγανια που ειπα και μετα μου εφερε ο αντραςμ ου μηλα κ μπανανες.Εφαγε μιση μπανανα κ ενα μηλο κ ηπιε λιγο νερο και απο τις μια το μεσημερι νομιζω ηταν δεν εκανε εμετο.Εχουμε δει 3 φορες τον γκαρφιελντ κ τωρα χοροπηδαει κ καθαριζει με ενα πανι το σπιτι....Μακαρι να τελειωσε...Δεν ειμαι καθολου ηρεμη ισως γιατι δεν εχει αρρωστησει πολλες φορες ειδικα με εμετο αλλη μια φορα και αυτο για μια φορα που τα εβγαλε.

klouzeau
31-05-11, 08:14
Καλημέρα:-)Πώς τα πήγατε το βράδυ?Έκανε πυρετό?

casperαki
31-05-11, 11:47
ΚΑΛημερα, ο μικρος ηταν μια χαρα , κοιμηθηκε το απογευμα απο τις 6 μεχρι τισ 8 και οταν ξυπνησε εφαγε σουπα και φρυγανια και ηταν μια χαρα ελς κ δεν ειχε τιποτα.Το βραδυ κοιμηθηκα στο σαλονι για να τον ακουσω αν κανει εμετο αλλα ευτυχως τιποτα, τι περιεργο ηταν αυτο?η μηπως ετσι ειναι τα παιδια γενικοτερα οταν αρρωσταινουν?εμεις οι μεγαλοι , εγω δηλαδη γκρινιαζω εχω τα χαλια μου δεν εχω ορεξη ουτε να μιλησω κ εκεινος ηταν μες στην τρελη χαρα....???μακαρι να μην εμφανισει κατι αλλο γιατι απο οτι καταλαβα ενα ενα τα βγαζει

klouzeau
31-05-11, 11:51
Ωραία.Πάει πέρασε.Απέκτησες και εμπειρία πλέον με τους εμετούς:)Εγώ έχω πάρει πτυχίο.:lol:

eleni2008
31-05-11, 11:56
Μπράβο σας! Αν σταμάτησαν οι εμετοί, τέλος!!!
Προσοχή μόνο στην διατροφη για 4-5 μέρες γιατί το στομαχάκι του είναι αναστατωμένο!

kounelitsa
31-05-11, 11:57
Πάντως ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εμεις όταν είχαμε γαστρεντερίτιδα (3μερες μας κράτησε και μόνο τη μια έκανε εμετο). Μας είχε απαγορεύσει φρουτα και λαχανικά. Μετά τον εμετο καθε δέκα λεπτά γουλίτσες νεράκι. Και μόνο σουπίτσες με κοτοπουλάκι. Ηλεκτρολύτες δεν πήραμε καθόλου και φυσικά την τρίτη μέρα την πήγαμε να τη δει.

eleni2008
31-05-11, 12:09
Πάντως ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εμεις όταν είχαμε γαστρεντερίτιδα (3μερες μας κράτησε και μόνο τη μια έκανε εμετο). Μας είχε απαγορεύσει φρουτα και λαχανικά. Μετά τον εμετο καθε δέκα λεπτά γουλίτσες νεράκι. Και μόνο σουπίτσες με κοτοπουλάκι. Ηλεκτρολύτες δεν πήραμε καθόλου και φυσικά την τρίτη μέρα την πήγαμε να τη δει.

Δεν νομίζω ότι κανένας γιατρός προτείνει φρούτα και λαχανικά πέρα απο μήλο και μπανάνα κι αυτό γιατί το μήλο σταματάει την διάροια και η μπανάνα αναπληρώνει το κάλιο που έχει χαθεί με τους εμετούς.
Ηλεκτρολύτες δίνουν μόνο αν κάνει πάνω από 7-8 φορές εμετό.

v & a
31-05-11, 17:13
απλα για να το ξερετε εμας ο παιδιατρος μας μετα τον εμετο μας εχει απαγορεψει να δινουμε γαλα κ κρεμες κλπ γαλακτοκομικα. ερεθιζει το στομαχι. και το χουμε τσεκαρει πολλες φορες πως το παιδι ηταν καλα οσο δεν επινε γαλα και μολις επινε τσουπ ναααα τα ποταμια εμετος... το αλμορα κανει δουλεια αλλα εμενα πια δε το πινει η μεγαλη της μυριζει. και φρουτα-λαχανικα κομμενα επισης.
Μετα το τελος της καταστασης της διναμε πολυ αραιωμενο γαλα ( εβαπορε) σγα σιγα αυξαναμε τη δοση ωσπου πια ειχε συνελθει.

foubi
31-05-11, 17:33
Αχ! Δεν το ειδα νωριτερα. Ιωση ειναι κανεις δυο-τρεις μερες πυρετο και μετα κανα δυο μερες εμετους. Μας την εφερε ο μικρος οταν πηγαινε ακομα παιδικο και πεσαμε ολοι με την σειρα! Προσοχη γιατι κολλας αφου γινει καλα ο αλλος. Μ εμας ετσι γινοταν. Μολις γινοταν ο ενας καλα επεφτε ο αλλος.

sweet_february
02-06-11, 00:21
Περασαμε κι εμεις γαστρεντεριτιδα πριν λιγο καιρο, αλλα μας λιανισε στην κυριολεξια, το παιδι εκανε εμετο ακομα και τους ηλεκτρολυτες και απο το σφιξιμο την ωρα που ξερνουσε, εκανε ταυτοχρονα και διαρροια.. Ενα δραμα. Τελικα μας περασε με υποθετο primperan (αφου το σιροπι το εκανε εμετο) και σιροπακι -οταν σταματησανε οι εμετοι- ercefuryl.
Απο διατροφη μας ειχε πει τοτε πως επιτρεπονται μονο:
Ρυζογαλο ή ρυζοκρεμα
Κοτοπουλο ή μοσχαρι με ρυζι και λαδι
Λαπας
Πατατα ψητη ή βραστη
Μπιφεκι χωρις αυγο
Νερακι με μετρο και σιγα - σιγα

Οσο για τα υπολοιπα που αναφερθηκαν.. Μιλαμε για πολυ καθαρισμα.. Σεντονια, παπλωματα, χαλια, τοιχοι, ριχταρια, καναπεδες... Ενα ξερατο παντου..

Περαστικα σας!

sweet_february
20-06-11, 00:28
Επαναφερω το θεματακι και απευθυνομαι κυριως σε οσες μαμαδες στελνετε τα παιδακια σας παιδικο σταθμο (αν και ολες οι αποψεις ειναι δεκτες :))
Ξεκινησαμε σημερα το απογευμα με εμετο. Κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε πυρετος, ουτε κακοκεφια, μονο εμετος και κλαμμα την ωρα που εκανε, σαν να πονουσε. Απο τις 18:45 εως τις 20:15 ειχε κανει 6 φορες εμετο. Πηρα τον παιδιατρο τηλ. και μου ειπε πως κυκλοφορει ιωση και να βαλω υποθετο primperan. Εβαλα κανονικα στις 20:15, εκανε αλλον ενα στις 20:25 και εκτοτε τιποτα.
Ξερω τι να προσεξω απο θεμα διατροφης.
Αυριο δεν θα τη στειλω παιδικο και πολυ πιθανο να μην τη στειλω ουτε μεθαυριο. Και ρωταω τωρα: Απο ποτε να τη στειλω αν οι εμετοι εχουν σταματησει και δειχνει καλα? Τεταρτη ειναι ενταξει ή να το παμε απο Πεμπτη?
Επισης: Τι να πω στο σταθμο να προσεξουν? Π.χ. να τους ενημερωσω να φτιαξουν καποιο συγκεκριμενο φαγητο για τη δικια μου απο οταν επιστρεψει ή θα ειναι οκ οταν γυρισει πισω να φαει κανονικα αν θελει?

Nefelirene
20-06-11, 08:45
Καλημερα και απο εμένα και εμείς εχτές ενώ ήμασταν μια χαρά είχαμε και την παράσταση στο σχολείο ξαφνικά το απογευματάκι κατα τις 20¨00 αρχίσαμε εμετό 2φορές κανονικά και 1μόνο υγρά δυστυχώς ΄σημερα το πρωί ξυπνήσαμε και με πυρετο οπότε ημικρή έμεινε σπίτι με τον μπαμπά και με κλαμματα γιατι με παρακάλαγε να παέι παιδικο:(είναι αμαρτία όμως και εκεινη αλλά και τα υπόλοιπα πιτσιρίκια.Ελπίζω αυριο να είμαστε καλύτερα γιατι δυστυχως θα πρέπει να παει παιδικό αφου δεν υπάρχει αλλή λύση.:sad:

sweet_february
20-06-11, 08:55
Ωχ ρε κοριτσακι μου... Κριμα το μικρακι.. :( Εμεις ευτυχως δεν εχουμε κανει πυρετο μεχρι στιγμης αλλα καταλαβαινεις πως ειμαστε σε επιφυλακη.. Ουτε εμετο εκανε απο εχθες το βραδυ στις 20:25, αλλα εμεις καναμε και 6 στο συνολο, δηλ. τους διπλασιους απο εσας.
Εμενα σημερα αρνειται να φαει το παραμικρο. Ειμαστε ξυπνιες απο τις 6 αλλα δεν εχουμε φαει τι-πο-τα.. Ουτε φρυγανιτσα, ουτε ρυζογαλο, ουτε ψωμακι. Τι-πο-τα απολυτως. Δεν πιεζω γιατι δεν θελω να ερεθισω το στομαχακι της αλλα ανησυχω κιολας. Απο εχθες το μεσημερι εχει να μπει κατι στο στομαχι της. :?
Παντως κι εμενα σημερα το πρωι ζητουσε να παει σχολειο και δωστου κλαμμα.. :( Ευτυχως ειμαι στην ευχαριστη (απο αυτη την οπτικη γωνια) θεση να μπορω να την κρατησω σπιτι, οποτε εμεις μαλλον θα παμε απο Τεταρτη - Πεμπτη. Εσυ θα τους πεις να της φτιαχνουν ειδικο φαγητο μονο για εκεινη οταν τη στειλεις? Ή σκεφτηκα και την αλλη εναλλακτικη, να μαγειρευω εγω τιποτα και να τους το στελνω σε ταπερακι να της δινουν.
Παντως απο εχθες εχω λαβει πολλα μηνυματα που μου λενε πως κι αλλα παιδακια ειναι σαν κι εμας (κανουν εμετο) οποτε μαλλον εχει δικιο ο παιδιατρος που ειπε για ιωση.
Περαστικα και σε εσας!

Nefelirene
20-06-11, 15:13
Και σε εσάς επίσης κοίτα εγω θα βράσω λίγο κοτοπουλάκι και θα το στέιλω μαζί της νομίζω οτι στο σχολείο αυριο χυλοπίτες με κοτόπουλακι εχουν (κοκκινιστό ομως )αρα δεν θα νοίωθει μειονεκτικά πάντως για την ώρα ούτε εμετο είπε ο σύζηγος ούτε πυρετό αρα ίσως κάτι να την ενόχλησε εχτές απο ότι κατάλαβαν έφαγαν πολλά μπισκότα και καραμέλες και δεν έχει συνηθίσει έτσι η δικιά μου.:-x

sweet_february
20-06-11, 15:17
Ευχομαι να συνεχισετε τη βελτιωση.. Εμεις φαγαμε εν τελει ελαχιστο ψωμακι (σκετο) και μισο μηλο/μιση μπανανα αλεσμενα. Ηπιαμε και 10 κουταλιες του γλυκου νερακι και μεχρι στιγμης δεν εχουμε κανει εμετο (εχει περασει ενα 3ωρο).
Ισως να την πειραξε κατι τη δικια σου, ειδικα αν δεν εχει συνηθισει σε καποιο ειδος τροφης, ειναι πολυ πιθανο.
Εγω τελικα θα τη στειλω Πεμπτη παιδικο, να ειμαι σιγουρη πως κραταει τα γευματα στο στομαχι και μετα βλεπουμε.
Περαστικα και παλι στο Νεφελακι! :D

anti1980
20-06-11, 15:47
Και η μικρή μου τη Πέμπτη το βράδυ, εντελώς ξαφνικά, εκεί που ήταν μια χαρά και αρκετές ώρες μετά το φαγητό, άρχισε να κάνει εμετό. Ξεκίνησε στις 9 το βράδυ και μέχρι τις 11:30 έκανε συνέχεια. Τη λυπήθηκε η ψυχή μου…:cry::cry: Ευτυχώς δε κάναμε πυρετό καθόλου και δεν της έδωσα τίποτα άλλο όλο το βράδυ, εκτός από νεράκι και αυτό με προσοχή. Κοιμήθηκε καλά μετά τον τελευταίο εμετό και την άλλη μέρα ήταν μια χαρά. ΑπΆ ότι έμαθα αργότερα, αυτά είναι τα συμπτώματα μιας ίωσης που κυκλοφορεί τελευταία…

Περαστικά στα παιδάκια σας…

sweet_february
20-06-11, 15:49
Ετσι οπως το περιγραφεις anti μου... Στα ξαφνικα τελειως, ημασταν στο αμαξι και πηγαιναμε στο libero day στο Γουδη και ετσι οπως ημασταν τραλαρι τραλαρο ξεκινησαν οι ρουκετες..
Κι ο γιατρος μας για αυτη την ιωση που λες μας ειπε. Να ειστε καλα κι εσεις! :D