PDA

Επιστροφή στο Forum : Εχω θεμα νεραιδές και η νονά διαλέξε πεταλουδες τι να κάνω?

tinio
15-06-11, 17:32
Ειμε πολυ στεναχωρημενη εχω θεμα νεραιδες σε χρωμα λευκο παλ ροζ και η νονα εκλεισε τα πραγματα σε φουξια και θεμα πεταλουδες.....υποτιθετε το ειχαμε συζητησει κιολας!!! Τα νευρα μου !πως να της το πω να μην παρεξηγησει.Η βαφτιση ειναι 15 Αυγουστου.Ειμε τοσο στεναχωρημενη που δε θελω να κανω τιποτα!!!:cry:

ravT
15-06-11, 17:40
Και οι νεραϊδες φτερά έχουν. Μια χαρά ταιριάζουν οι πεταλούδες και το φούξια πηγαίνει με το απαλό ροζ. Κάνει ωραία διχρωμία να μη κουράζεται το μάτι...

tinio
15-06-11, 17:45
Αααχ το λες για να με παρηγορησεις δε θα σχολιαστει ασχημα απο ολους!!Θα λενε συνεννοηση μηδεν.Δεν ξερω....

Niki81
15-06-11, 17:51
Καλε τι να σχολιαστει...τι λες?Δλδ αν δεν ειχες καθολου θεμα και ηταν ολα τελειως διαφορετικα μεταξυ τους τι θα γινοταν?
Καθεσαι και χαλιεσαι για βλακειες....

tinio
15-06-11, 17:56
Μα τα εχω ολα φτιαξει με νεραιδες και ροζ απαλο με λευκο!!!

ΡΙΑ84
15-06-11, 18:02
και η νονα τη εφτιαξε με πεταλουδες;;;;

ravT
15-06-11, 18:10
Μπα δεν παρηγορώ κανέναν που χαλιέται για το σταιλινγκ και τα κουτσομπολιά της γειτόνισσας. Προτιμώ ο νονός του παιδιού μου να ενδιαφέρεται για το παιδί και ας πάρει και κουρελούδες να τις κρεμάσει στην εκκλησία...

elen73
15-06-11, 18:10
Eχει τοσα προβληματα ο κοσμος που να εισαι σιγουρη οτι δεν δινει σημασια σε τετοιες λεπτομερειες.Εκτος κι αν ειναι στην πλειοψηφια τους κακοπροαιρετοι οποτε και ολα τελεια να τα εχεις κατι θα βρουν για να σχολιασουν.Προσφατα εκανα την βαφτιση του γιου μου δεν ξεφυγα στο θεμα αλλα στα χρωματα απο τα υφασματα και τα μπαλονια π.χ στις μπομπονιερες ειχα το μπλε το αιγαιοπελαγιτικο, τα μπαλονια ηταν γαλαζια και οι γαζες στο τραπεζι των γλυκων ραφ.Και τι εγινε?Κανεις δεν προσεξε τιποτα.Στην κορη μου ειχα μπιζουτιερες πορσελανινες με παραστασεις λουλουδια και το προσκλητηριο ηταν με πεταλουδες και πανω στα τραπεζια ειχα γυαλες με καραμελες και ζαχαρωτα.Και παλι κανεις δεν σχολιασε τιποτα ολοι ειπαν τα καλυτερα.Μην σκοτιζεις κοριτσι μου το μυαλο σου με τετοια και μην στεναχωρησεις την νονα.Απολαυσε αυτη την ομορφη στιγμη του παιδιου σου.Ειμαι σιγουρη οτι θα τα εχεις ολα τελεια.Με το καλο η βαφτιση να χαιρεσαι το μωρακι σου.

nenapant
15-06-11, 18:14
εγω παλι νομιζω οτι κολλανε μεταξυ τους,νεραιδες και πεταλουδες,δεν ξερω κατι θα εβρισκα να τα κολλουσα!!

anna+
15-06-11, 18:18
Ειμε τοσο στεναχωρημενη που δε θελω να κανω τιποτα!!!:cry:
Kατά τη γνώμη μου άδικα στεναχωρίεσαι επειδή δεν ταιριάζουν απόλυτα το θέμα της βάπτισης που επέλεξες εσύ με τα πράγματα που αγόρασε η νονά. Καλή καρδιά και αγάπη μεταξύ σας να υπάρχει γιατί η σχέση πνευματικού γονιού και παιδιού είναι πολύ βαθύτερη από πεταλούδες και νεράιδες... Αν αγαπά το παιδί σου και το νοιάζεται μη στεναχωρίεσαι καθόλου :)

Αααχ το λες για να με παρηγορησεις δε θα σχολιαστει ασχημα απο ολους!!Θα λενε συνεννοηση μηδεν.Δεν ξερω....
Νομίζω πως από την απογοήτευση σου και τη στεναχώρια σου τα βλέπεις πιο τραγικά τα πράγματα από ότι είναι πραγματικά. Δε νομίζω να σχολιάσει κανείς κάτι τέτοιο. Πολλοί θα το δουν αλλά λίγοι θα το καταλάβουν... Γίνονται και βαπτίσεις χωρίς θέμα χωρίς κανένας να σχολιάζει... Αλλά κι αν σχολιαστεί είναι το λιγότερο που θα πρέπει να σε ανησυχεί. Αυτοί που σας αγαπούν αληθινά θα είναι εκεί όχι για να δουν τις νεράιδες ή τις πεταλούδες αλλά για να συμμετέχουν στο μυστήριο και σε μια τόσο σημαντική στιγμή της μικρής σου.... Καταλαβαίνω πως είχες άλλα στο μυαλό σου αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς και τόσο για τον κόσμο.... Το βασικό είναι να το χαρείτε εσείς το το μυστήριο. Χαμογέλα λοιπόν και απόλαυσε τη στιγμή της μικρής σου με νεράιδες και πεταλούδες :)

tinio
15-06-11, 18:26
ναι πεταλουδες ασχετο εντελως μς νεραιδες ε?Αλλα που να βρω το δικιο μου που τα χω ολα ετοιμασει σχεδον ροζ λευκο και θεμα νεραιδες!Αν της το πω ειναι ντροπή?

tinio
15-06-11, 18:28
ενταξει δεν εχεις αδικο αλλα εσυ στη βαφτιση του παιδιου σου δεν τα θες ολα να ειναι τελεια η τουλαχιστον οπως τα χεις φανταστει?

fistikaki
15-06-11, 18:29
εγω το βλεπω ΤΡΑΓΙΚΟ..

ειναι απιστευτα ενοχλητικο το θεαμα, αναμεσα σε νεραιδες να βλεπεις πεταλουδες... και μαλιστα φουξια....

δεν καταλαβαινω γιατι το εκανε? μηπως σου σαμποταρει τη βαφτιση?

δε ξερω, επαναπροσδιορισε τη σχεση σου μαζι της....

στις λεπτομερειες κρυβεται η ουσια!

tinio
15-06-11, 18:31
Ενταξει κοριτσια εχετε δικιο αλλα το χω παρει πολυ χαλια απο οταν το εμαθα!!Να ειστε καλα για τις συμβουλες σας!!!!χιλια ευχαριστω

Μελία
15-06-11, 18:32
Τι στεναχωριέσαι βρε κούκλα άδικα? Ποιος θα κάτσει μετά τη βάφτιση να σχολιάσει το θέμα της? Δεν ξέρω αν εγώ είμαι η άσχετη αλλά όταν φεύγω από μια βάφτιση μου μένει μόνο σαν εικόνα το μωρό και φυσικα η μπομπονιέρα. Ακόμη και τη στιγμή που θα βγω από την εκκλησία δεν παίζει να σου απαντήσω τι θέμα είχε η βάφτιση.
Το μοναδικό θέμα θα είναι το μωράκι σου ;)

Μπορείς να προσθέσεις πάντως και λουλούδια, τα λουλούδια είναι κοινό σημείο και για τις πεταλούδες και για τις νεράιδες.

tinio
15-06-11, 18:35
Fistikaki Οχι δεν θελει να μου σαμποταρει τη βαφτιση απλα ειναι μικρουλα και της κανουν αλλοι κουμαντο και της το ειχα πει και το χρωμα και το θεμα και οταν πηγε στο μαγαζι την επεισε ο καταστηματαρχης να παρει φουξια που ειναι χαρουμενο!!!τωρα για τις πεταλουδες δεν ξερω.....Παντως Τραγικο το βρισκω και εγω.....Τι να κανω?

tinio
15-06-11, 18:38
Μελία ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Απλα ηθελα ολα να ειναι αρμονικα αλλα δυστηχως δε θα ειναι ....Μεχρι και τα παπουτσακια της φουξια εχουν τι να πω.......ειμαι λυπημενη μου εχει κοπει η διαθεση για να συνεχισω τις ετοιμασιες....

fistikaki
15-06-11, 18:42
Fistikaki Οχι δεν θελει να μου σαμποταρει τη βαφτιση απλα ειναι μικρουλα και της κανουν αλλοι κουμαντο και της το ειχα πει και το χρωμα και το θεμα και οταν πηγε στο μαγαζι την επεισε ο καταστηματαρχης να παρει φουξια που ειναι χαρουμενο!!!τωρα για τις πεταλουδες δεν ξερω.....Παντως Τραγικο το βρισκω και εγω.....Τι να κανω?

δε ξερω, δε ξερω... στη θεση σου θα ειχα αναστατωθει τρομερα... ειναι φοβερο!!

λογικο μου φαινεται που δεν εχεις ορεξη για τιποτα τωρα....

δεν εχει μυαλο ο κοσμος, απαραδεκτο.....

μα.... νεραιδες και πεταλουδες??????
φουξια και ροζ????

what were they thinking?

mantinop
15-06-11, 18:45
Κοπέλα μου σκας για το τίποτα.
Στο κάτω-κάτω της γραφής η νονά έχει δικαίωμα να διαλέξει ότι θέλει και με όσα λεφτά διαθέτει.
Ποιός θα κάτσει να σχοληθεί με τις λεπτομέριες?
Μην χαλάς μια όμορφη στιγμή για κάτι που δεν έχει καμία σημασία.

Η δική μας νονά έφερε λαμπάδα με πειρατές και το κουτί είχε παρόμοια διακόσμηση. Το θέμα μόνο πειρατές δεν είχε....και τι έγινε? Η βάπτιση ήταν υπέροχη και η νονά μας πολύ γλυκειά και ζεστή:D

Ακόμα και εγώ που είχα φτιάξει και επιμεληθεί τα πάντα εκείνη την στιγμή δεν το πρόσεξα...ο νους μου ήταν στον μικρό μου:D και από την χαρά μου δεν κατάλαβα τίποτα.

mantinop
15-06-11, 18:49
Το φυστίκι σε λίγο θα προτείνει:
1. Να δολοφονήσεις την νεαρή κουμπάρα
2. Να βρεις άλλη νονά
3. Να μην βαπτίσεις την μικρή ποτέ
4. Να βάλεις και άλλα χρώματα όπως πράσινο, κόκκινο και μπλέ
5. να ψεκάσεις με αεροζόλ τις πεταλούδες

.....μην την ακούσεις.....όταν ακούει τέτοια τρομερά προβλήματα κατεβάζει τρελές ιδέες:lol::lol::lol:

tinio
15-06-11, 18:55
elen σε ευχαριστω με παρηγορουν πολυ αυτα που μου ειπες!!!χιλια ευχαριστω και εσυ να χαιρεσε τα παιδακια σου να ειναι παντα γερα και τυχερα!!!

tinio
15-06-11, 18:58
χαχα και θα εχω και δικιο να τα κανω αυτα ε?Να στε καλα με κανατε και γελασα!!!Ειστε φοβερες!!!

Μελία
15-06-11, 18:58
Καλέ τι έχει το φούξια? Είναι τέλειο και ταιριάζει απόλυτα με το ροζ παλ.
Η διχρωμία ειδικά αν είναι με βάση το ίδιο χρώμα σπάει τη μονοτονία και δίνει ζωντάνια στο στολισμό. Δε στο λέω για να σε παρηγορήσω, στο λέω γιατί το πιστεύω πραγματικά.

Μη τα βλέπεις όλα μαύρα δεν είναι έτσι.
Αναλογίσου λίγο το λόγο για τον οποίο κάθεσαι και στεναχωριέσαι και είμαι σίγουρη πως θα αναθεωρήσεις ;)

edit fistikaki respect! Έχω πέσει κάτω απο τα γέλια!!!!!!!!!!!

irene2
15-06-11, 19:24
εμενα παλι το θεμα μου στη βαφτιση ηταν νεραιδες οπως λες και υπηρχαν και πεταλουδες...πχ η λαμπαδα ειχε 2 πεταλουδες στις κορδελες και στις ακρες και στην μεση υπηρχαν νεραιδες επισης το κουτι των βαπτιστικων ηταν ξυλινο με τρεις τρυπες απο μεσα εβγαιναν νεραιδες και επανω υπηρχαν και πεταλουδες,,,δεν ειναι ασχετες οι πεταλουδες με τις νεραιδες,,,το αποτελεσμα ηταν θεικο...σε οτι εχεις φτιαξει μπορεις να προσαρμοσεις πεταλουδες και αντιστοιχα σε οτι εχει παρει η νονα να προσθεσει και νεραιδουλες βαλε εσυ την δικη σου πινελια και να δεις που ολα θα ειναι τελεια..με το καλο..

Stone
15-06-11, 22:47
Οι νεραϊδες με τις πεταλουδες δε διαφερουν και τόσο!!Πολλοί θα το δουν και λίγοι θα το προσέξουν..εξαλλου ο κακοπροαιρετος θα βρει να πει ακομη κι αν ολα ηταν ασορτί!!!
Κι εγω τα εχω φτιαξει μονη μου σε τυρκουαζ και λαχανι με θεμα ψαρακι και η νονα μας τα πήρε σε σιελ με καραβι και κοχυλια..
Μη χαλας τη χαρα σου και την πιο ομορφη στιγμη του παιδιου σου!!
Επίσης μην πεις στη νονα τπτ, μπορει να μην καταλαβε καλά και θα πικραθειτε και οι 2 χωρις ουσιαστικο λόγο....
Με το καλό η βαφτιση σας!!!

zitamar
15-06-11, 22:59
εγω παλι νομιζω οτι κολλανε μεταξυ τους,νεραιδες και πεταλουδες,δεν ξερω κατι θα εβρισκα να τα κολλουσα!!

ΣΥΜΦΩΝΩ και εγω!!

fistikaki
15-06-11, 23:11
ρε πατριδα, τωρα το ειδα, χανιωτακι εισαι?????????? :D:D:D:D:D:D

βρε πουλι μου...

αμα πλακωθουν οι καλεσμενοι σου πριν και μετα τη βαφτιση, στις τσικουδιες...

λες να ζοριστουν στο αν κολλανε οι νεραιδες με τις πεταλουδες????!!!!!!!!!

πιστεψε με, με 2-3 ρακες.... και την ντορα τη μικρη εξερευνητρια να δουν, με στιβανια και μαντηλα στο κεφαλι να τρωει ξεροτηγανα.... τιποτα δεν θα τους φανει περιεργο!

Ev
15-06-11, 23:20

βρε πουλι μου...

πιστεψε με, με 2-3 ρακες.... και την ντορα τη μικρη εξερευνητρια να δουν, με στιβανια και μαντηλα στο κεφαλι να τρωει ξεροτηγανα.... τιποτα δεν θα τους φανει περιεργο!

Χα χα χα!! με εκανες και γελασα!

λοιπον....δεν θεωρω οτι ειναι ασχετο....κι μενα ετσι ητανε....κατι σουπερ βαφτιστικα λευκα με φουξια πινελιες....και η βαφτιση σε ροζ λευκο και φουξια πινελιες....οποτε για να δεσει και λιγο το φουξια βακε π.χ. στις μπομπονιερες μια φουνια κορδελιτσα ή οπυο αλλου νομιζεις πινελιες ελαφριες απο φουξια....ισα ισα που δενει πιο ωραια και δινει χαρουμενο τονο στη βαφτιση! μη χαλιεσαι για τετοιες λεπτομερειες.......βρηκες καλη νονα που θα κανει το παιδακι σου χριστιανη....αυτο μετραει! Πιστεψε με ο λογος πυο στεναχωριεσαι μελλοντικα θα σου φανει αστειος.....πρωτο παιδακι βαφτιζεις??

my billy
15-06-11, 23:26
εμενα παλι το θεμα μου στη βαφτιση ηταν νεραιδες οπως λες και υπηρχαν και πεταλουδες...πχ η λαμπαδα ειχε 2 πεταλουδες στις κορδελες και στις ακρες και στην μεση υπηρχαν νεραιδες επισης το κουτι των βαπτιστικων ηταν ξυλινο με τρεις τρυπες απο μεσα εβγαιναν νεραιδες και επανω υπηρχαν και πεταλουδες,,,δεν ειναι ασχετες οι πεταλουδες με τις νεραιδες,,,το αποτελεσμα ηταν θεικο...σε οτι εχεις φτιαξει μπορεις να προσαρμοσεις πεταλουδες και αντιστοιχα σε οτι εχει παρει η νονα να προσθεσει και νεραιδουλες βαλε εσυ την δικη σου πινελια και να δεις που ολα θα ειναι τελεια..με το καλο..
ναι βρε παιδακι μου συμφωνω κ εγω.μην χαλιεσαι τοσο. μια χαρα θα ειναι ολα!;-)

tazoula82
15-06-11, 23:34
Αυτό πάλι με την νέα μοδα να χουν οπωσδήποτε οι βαπτίσεις θέμα δεν το καταλαβαίνω.. Παλια πηγαίναμε σε μια βάπτιση λιτα ομορφα και ωραία, χαζευαμε το μωράκι, πέρναμε την μπομπονιέρα μας, τρωγαμε το γλυκάκι μας και μια χαρα.Ουτε ιδιαιτεροι στολισμοί με συγκεκριμένα θέματα και όλα αυτα τα υπερβολικά που κάνουμε τωρα.

tinio
15-06-11, 23:36
Ελα φιστικακι πατριωτισα αχ μονο οι τσικουδιες μας σωζουν!!!!!!!καλο!!!

tinio
15-06-11, 23:38
Ναι πρωτο παιδακι για αυτο τα θελω ολα να ειναι ασορτι!!!

tinio
15-06-11, 23:40
Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ ολες για τισ υπεροχες ιδεες και συμβουλες!!!!

μαμαλευτερακι
15-06-11, 23:49
Ειμε πολυ στεναχωρημενη εχω θεμα νεραιδες σε χρωμα λευκο παλ ροζ και η νονα εκλεισε τα πραγματα σε φουξια και θεμα πεταλουδες.....υποτιθετε το ειχαμε συζητησει κιολας!!! Τα νευρα μου !πως να της το πω να μην παρεξηγησει.Η βαφτιση ειναι 15 Αυγουστου.Ειμε τοσο στεναχωρημενη που δε θελω να κανω τιποτα!!!:cry:
αχ καλη μου ευχομαι το μονο σου προβλημα να ειναι αυτο και να μην εχεισ μεγαλητερα μουτσ
υ.γ φιληκα χωρισ παρεξηγησεισ μουτσ καλη μου ;):D:D

PatPan
15-06-11, 23:50
Αν χαλιέσαι πια τόσο πολύ, προλαβαίνεις ΕΣΥ να αλάξεις το θέμα σου. Αφού η νονά επέλεξε αυτό, προσαρμόσου και πήγαινε με τα νερά της (εφόσον θες να είναι όλα ομοιόμορφα).

μαμαλευτερακι
15-06-11, 23:52
εγω το βλεπω ΤΡΑΓΙΚΟ..

ειναι απιστευτα ενοχλητικο το θεαμα, αναμεσα σε νεραιδες να βλεπεις πεταλουδες... και μαλιστα φουξια....

δεν καταλαβαινω γιατι το εκανε? μηπως σου σαμποταρει τη βαφτιση?

δε ξερω, επαναπροσδιορισε τη σχεση σου μαζι της....

στις λεπτομερειες κρυβεται η ουσια! εισαι απιστευτη χαχαχαχ

μαμαλευτερακι
15-06-11, 23:53
πλακα κανεισ τωρα ε?

μαμαλευτερακι
15-06-11, 23:56
Αυτό πάλι με την νέα μοδα να χουν οπωσδήποτε οι βαπτίσεις θέμα δεν το καταλαβαίνω.. Παλια πηγαίναμε σε μια βάπτιση λιτα ομορφα και ωραία, χαζευαμε το μωράκι, πέρναμε την μπομπονιέρα μας, τρωγαμε το γλυκάκι μας και μια χαρα.Ουτε ιδιαιτεροι στολισμοί με συγκεκριμένα θέματα και όλα αυτα τα υπερβολικά που κάνουμε τωρα.
α για σου μια χαρα τα λεσ
χασαμε την ουσια πατριωτεσ .....!!!!

arleta
16-06-11, 00:05
μακάρι το μόνο πρόβλημα σου από δω και στο εξής να είναι μόνο αυτό.....
ειλικρινά....

mylife10
16-06-11, 01:37

βρε πουλι μου...

Ε εντάξει φυστικάκι, προς στιγμήν πήγα να πιστέψω ότι εννοούσες όλα τα προηγούμενα:shock:!! Δεν έβλεπα ένα ανθρωπάκι να γελάει, κάτι τελοσπάντων που να μαρτυρά ότι πρόκειται περί πλάκας!! Αλλά εντάξει, το μυστήριο λύθηκε:grin::grin:!! Πάντως, ωραία ιδέα η Ντόρα με μαντήλα και στιβάνια και με τα ξεροτήγανα στο στόμα!! Να προστεθεί σαν νέο θέμα στις βαφτίσεις, θα έχει σουξέ!!

Ev
16-06-11, 07:47
Πάντως, ωραία ιδέα η Ντόρα με μαντήλα και στιβάνια και με τα ξεροτήγανα στο στόμα!! Να προστεθεί σαν νέο θέμα στις βαφτίσεις, θα έχει σουξέ!!

ετσι και γινει τετοια βαφτιση στη Κρητη και δε με καλεσετε ....τη βαψατε!!!!!

irene2
16-06-11, 09:22
ετσι και γινει τετοια βαφτιση στη Κρητη και δε με καλεσετε ....τη βαψατε!!!!!

και εγω παιδια εδω ειμαι μη ξεχασετε και μενα :lol:

peny
16-06-11, 11:11
Μπορείς να βάλεις πεταλούδες στον στολισμό που έχεις φτιαξει και να προσθέσεις και φουξια λεπτομεριες ή μπορεις να βάλεις απλα πεταλουδες στο στολισμο σου και να πεις στη νονά το φούξια να γίνει ροζ.Δεν νομίζω ότι είναι τοσο κακο. Μην νομιζεις ότι δεν ταιριαζουν ανομοια πραγματα. Εγώ έιχα θέμα τη θάλασσα και ο νονος στα ιδια χρωματα είχε αυτοκινητάκια και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς πανω στη λαμπαδα.Μετά απο αυτό το μετάνιωσα που εγω περιορισα τόσο πολύ το θέμα και δεν έβαλα μέσα και άλλα στοιχεία ασχετα.Γιατί στη λαμπαδα που έιχα πολλά ανομοια πράγματα έδεναν όλα τοσο αρμονικά ενω τα δικά μου φαινονταν πιο μονοτονα

τον
16-06-11, 11:41
Μπορείς να βάλεις πεταλούδες στον στολισμό που έχεις φτιαξει και να προσθέσεις και φουξια λεπτομεριες ή μπορεις να βάλεις απλα πεταλουδες στο στολισμο σου και να πεις στη νονά το φούξια να γίνει ροζ.Δεν νομίζω ότι είναι τοσο κακο. Μην νομιζεις ότι δεν ταιριαζουν ανομοια πραγματα. Εγώ έιχα θέμα τη θάλασσα και ο νονος στα ιδια χρωματα είχε αυτοκινητάκια και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς πανω στη λαμπαδα.Μετά απο αυτό το μετάνιωσα που εγω περιορισα τόσο πολύ το θέμα και δεν έβαλα μέσα και άλλα στοιχεία ασχετα.Γιατί στη λαμπαδα που έιχα πολλά ανομοια πράγματα έδεναν όλα τοσο αρμονικά ενω τα δικά μου φαινονταν πιο μονοτονα

συμφωνο μαζι σου .......μπορεις να βαλεις μερικες πεταλουδες κοντα στις νεραιδες και να παρεις και μερικες νεραιδες να προσθεσεις στο πακετο το βαφτηστικο , δεν νομιζω οτι η κουμπαρα σου ειναι ξενη ,το παιδι θα σου βαφτηση.....ισως δεν βρηκε κατι ωραιο στο θεμα της νεραιδας

no doubt
16-06-11, 12:29
5. να ψεκάσεις με αεροζόλ τις πεταλούδες

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Kαλά ακόμα δεν το έχετε μάθει το φυστικάκι που νομίζατε ότι το εννοεί :lol:.

Βρε κοπελιά σιγά το πράγμα που έχεις χάσει και την όρεξή σου να βαπτίσεις το παιδί σου.
Η βάπτιση είναι θρησκευτικο μυστήριο, το πιο σημαντικό που υπάρχει, κι εσύ ασχολείσαι με φρου φρου κι αρώματα.
Και σιγά μην κάθονται οι καλεσμένοι να κοιτάνε αν ταιριάζουν οι μπομπονιέρες με το κουτί, που κανένας δεν το βλέπει έτσι κι αλλιώς.

my_Kelly
16-06-11, 12:46
Εγώ δεν εχω καταλάβει ακόμη (μιας και το συζητάμε ακόμα το θέμα) τι ακριβώς έχει πεταλούδες φούξια πάνω σε αυτά που διάλεξε η νονά. Στα ρούχα? Στο σταυρό? Στα μαρτυρικά? αυτά δεν κάνει η νονά ρε παιδιά, κάνει κάτι άλλο?

τον
16-06-11, 12:46
πολλες χανιωτισες βλεπω εδω......ή ιδεα μου ειναι .......

kristiblue2000
16-06-11, 12:52
Tinio, άδικα χαλιέσαι! Προσωπικά δεν θα έλεγα τίποτα γιατί 1. θα δημιουργηθεί παρεξήγηση από το τίποτα και 2. έχει πραγματικά τόση σημασία; Σημασία έχει ότι το παιδί σου θα αποκτήσει πνευματική μητέρα, πάνω σε αυτή τη βάση πρέπει να συζητήσετε και να έχετε σχέσεις. Σου έχει γίνει εμμονή μια χαζομάρα (κατά την γνώμη μου) που σου αφαιρεί από την χαρά της βάφτισης! Είναι πώς θα το δει κανείς: πχ εμένα δε μου φαίνεται άσχετο...οι νεράιδες μες τη φύση κυκλοφορούν όπου έχει πεταλούδες! Και πιθανώς το έντονο φούξια να δείχνει όντως πιο χαρούμενο! Τουτέστιν, το ότι εσύ ονειρεύτηκες ένα concept δε σημαίνει ότι το άλλο θα είναι καταστρεπτικό. όλα στο μυαλό είναι. Βάλε θετική σκέψη και αγάπη και μη χάνεις την ουσία!

depybal
16-06-11, 13:12
έλα κοριτσάκι μου..μη στενοχωριέσαι έτσι!σιγά!νομίζεις ότι πλέον στις μέρες μας κάθεται κανένας να ασχοληθεί με τέτοια.εξάλλου οι πεταλούδες και ο ινεράιδες ταιριάζουν πολύ...όπως το ροζ..λευκό και φούξια!ξέρω...τα είχες ονειρευτεί ροζ παλ-λευκο..όπως και γω ..που πήγαν και μου τύπωσαν στο τυπογραφείο λευκό - φούξια..ενλω είχα πει παλ ροζ και λευκό!στενοχωρήθηκα...αλλά σκέφτηκα ότι δεν αξίζει...το παιδάκι μου ναναι καλά...και να το αγαπάει η νονά του...ωραίο είναι και το φούξια.με το καλό!

Μαμά Χριστίνα
16-06-11, 17:31
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά η μαμά έχει λόγο στο βαφτιστικό σετ; Άλλο αν θέλει η νονά να την ρωτήσει ή αν είναι πολύ κολλητές και το οργανώσουν μαζί. Όμως, αν δεν τίθεται τίποτε από τα παραπάνω, τότε η νονά δεν επιλέγει τι θέλει να δωρίσει στο βαφτιστήρι της; Ή έχει αλλάξει και δεν το πήρα χαμπάρι; Όχι τίποτε άλλο, θα βαφτίσω κι εγώ του χρόνου κι έχω αρχίσει από τώρα να σκέφτομαι τι να πάρω στη μικρούλα και θέλω πραγματικά να το διαλέξω εγώ.

ZWH
16-06-11, 17:50
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά η μαμά έχει λόγο στο βαφτιστικό σετ; Άλλο αν θέλει η νονά να την ρωτήσει ή αν είναι πολύ κολλητές και το οργανώσουν μαζί. Όμως, αν δεν τίθεται τίποτε από τα παραπάνω, τότε η νονά δεν επιλέγει τι θέλει να δωρίσει στο βαφτιστήρι της; Ή έχει αλλάξει και δεν το πήρα χαμπάρι; Όχι τίποτε άλλο, θα βαφτίσω κι εγώ του χρόνου κι έχω αρχίσει από τώρα να σκέφτομαι τι να πάρω στη μικρούλα και θέλω πραγματικά να το διαλέξω εγώ.

Ετσι οπως τα λες ειναι. Η νονα πρατει αναλογα με το τι θελει. Καποιες μαμαδες ομως εχουν απαιτησεις και μαλιστα τρελες!!!!
Προσωπικα με ενοχλει οταν βλεπουν την νονα μονο σαν πορτοφολι για να κανουν αυτα που θελουν.
Στο θεμα μας τωρα...
Εγω δεν το βλεπω τραγικο, τα δυο θεματα ταιριαζουν πολυ οπως και τα χρωματα. Ειναι κριμα να χαλασετε τις καρδιες σας για αυτο.