PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

annagrig1980
21-09-11, 01:17
Φοράει πέδιλο 22 και του είναι πολύ άνετο. Αλλά προβληματίζομαι στο κλειστό παπούτσι επειδή θα μπαίνει και κάλτσα και είμαι ανάμεσα το 22 ή το 23...(5 ή 6 δηλαδ'η)

Κοιτα, αναλογως και τη μαρκα. Ποτε αλλαξε νουμερο; ΑΝ περασε πολυ προσφατα στο 22 ο κανονας λεει οτι θελει λιγο ακομα να παει στο 23.
Παντως στις δικες μου, τα παπουτσακια μπαινουν πιο ευκολα με καλτσουλα παρα χωρις. Βεβαια τα κοριτσακια φορανε πιο λεπτες καλτσουλες συνηθως.
Τι να σου πω; (Σε φωτισα!!! :lol::lol::lol: )
Παντως στα clarks να ξερεις οτι εχει και μισα. Η δικη μου τωρα φοραει 6.5 η μικρη.

chatzico
21-09-11, 07:58
Απο το πρωτο σου ερωτημα μεχρι το δευτερο ποστ μεσολαβησαν 20 λεπτα!!! Δεν εχω να σχολιασω κατι.
Θα απαντησω ομως στο ερωτημα σου. Θεωρω εξαιρετικης ποιοτητας τα ρουχα απο Gap, mothercare και κυριως Ηannah Anderson.

Κοίτα, όταν σε ρωτούσα από που πήρες τις πληροφορίες, ήθελα να σιγουρευτώ αν ρώτησες σε τελωνείο και ποιό ή σε κάποια άλλη τελωνειακή υπηρεσία. Δεν ζητούσα να αναφέρεις το τηλέφωνο το οποίο κάλεσες.

Γνωρίζεις ότι υπάρχουν τελωνεία αρμόδια για την εισαγωγή αποκλειστικά ? Αφορούν εισαγωγές επαγγελματιών κατά κύριο λόγο, αλλά οι υπάλληλοι εκεί ασχολούνται μόνο με εισαγωγή και μπορούν να σε διαφωτίσουν σαφώς καλύτερα. Ανάλογα υπάρχουν και στην Θεσσαλονίκη.

Α' ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
Πλατεία Αγ. Νικολάου, Πειραιάς τηλ.: 2104511081
Β' ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΕΙΣΑΓΩΓΉ
Περιοχή Λούκου, Πειραιάς τηλ.: 2104612321-4612132
Ε' ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
Νέον Ικόνιο, Κερατσίνι τηλ.: 2104005878
ΣΤ' ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
Όρμος Κερατσινίου, Κερατσίνι τηλ.: 2104007864

Στον Πειραιά μένω, τα βλέπω κάθε μέρα. ;-) Επίσης, υπάρχει και το τελωνείο Ελευθέριος Βενιζέλος, αρμόδιο για τα εμπορεύματα που έρχονται αεροπορικά, απλά, συστημένα και κούριερ.

Επίσης υπάρχουν υπηρεσίες στα κεντρικά του υπουργείου (http://www.gsis.gr/teloneia/xrisimes_plirofories_teloneia/basegr.html), στις οποίες μπορείς να λάβεις περισσότερες απαντήσεις και κατευθύνσεις.

Αν ρώτησες σε τελωνείο εκτός Αθήνας, είναι πολύ πιθανό λόγω μικρής δραστηριότητας, να μην έλαβες ακριβή απάντηση. Πόσες εισαγωγές δηλαδή μπορεί να γίνονται εκτός Αθήνας ή Θεσσαλονίκης ? Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν το αναφέρω αυτό με μειωτικό ύφος για την υπόλοιπη Ελλάδα. ;-);-)

Επίσης, επειδή αρκετές φορές έχω διαβάσει σχόλια σου, όπου αναφέρεις ότι κάποια καταστήματα δεν αξίζουν ιδιαίτερα και εσύ ψωνίζεις από αλλού, και επειδή σε αυτό το τόπικ εξ αρχής τα μέλη αναφέρουν συγκεκριμένα από που ψωνίζουν και τις εμπειρίες τους, γιαυτό σε ρώτησα από που ψωνίζεις. Εμπειρίες αναφέρουμε εδώ και σχόλια για να βοηθιόμαστε όλοι μας, μια απλή αναφορά του τύπου 'ψωνίζω από αλλού' δεν προοδεύει την συζήτηση.

Φιλικά πάντα :razz::razz::razz:

maria1976
21-09-11, 08:30
ερωτηση για τις συμφοριτισσες με ξαδερφο πως χρησιμοποιω τον personal shopper?
μην με κραξετε που δεν ψαχνω και τα ζηταω ετοιμα ειμαι λιγο τεμπελα!!!!

aggelomarios
21-09-11, 08:32
Καλημερες!!! (λεμε τωρα....)
Ειδατε φανταζομαι οτι το gym εχει autumn sale μεχρι 60% εεεε?????
Φανταζομαι οτι σας εστειλαν και κωδικο -20% εεεεε????? (αυτος ειναι εαν υπαρχει καμια που δεν εχει ψωνισει ακομα 1144PP377F71765)
Εμενα με τρωει το χερι μου....

andigo
21-09-11, 08:39
http://www.ebay.co.uk/itm/New-jacket-3-4yr-/320761589057?pt=Boy_s_Clothing&hash=item4aaee16d41#ht_500wt_1361

βρήκα αυτό σε καλή τιμή....

http://www.ebay.co.uk/itm/NWT-POLO-RALPH-LAUREN-Boulder-Down-Puffer-JACKET-COAT-/320751376238?pt=Boy_s_Clothing&vti=Size%093-4+Years&hash=item76c0bb807e#ht_6007wt_1344

αυτό αλλά είναι λίγο ακριβό...
http://www.ebay.co.uk/itm/BNWT-Boys-Next-Style-Bomber-Jacket-Winter-School-Hooded-Rain-Coat-2-11-yrs-/170698884592?pt=Boy_s_Clothing&vti=Size%093-4+Years&hash=item6d70a0eef1#ht_4048wt_1139 αυτό ;;;

Καλημέρα. Εμένα μου αρέσει το πρώτο. Το 2ο πολύ ακριβό και το 3ο ενώ είναι πολύ ωραίο δεν είναι αδιαβροχο (αν δεν κάνω λάθος)

Εγώ πήρα σε μπλε για το γιο μου το παρακάτω και είναι (τουλάχιστον έτσι φαίνεται) πολύ καλό:
http://www.ebay.co.uk/itm/Boys-TRESPASS-Fleece-Lined-Waterproof-Jacket-Age-2-8-yr-/290508388538?pt=Boy_s_Clothing&var=&hash=item895f4fa76a

μινουλα
21-09-11, 08:40
Φανταζομαι οτι σας εστειλαν και κωδικο -20% εεεεε????? (αυτος ειναι εαν υπαρχει καμια που δεν εχει ψωνισει ακομα 1144PP377F71765)
Και μενα με τρωει το χερι μου, αλλα περιμενω την 1η πραγγελια που εχω κανει και λογικα οπου ναναι θα ερθει. Και να ρωτησω, μπορω σε μια παραγγελια να χρησιμοποιησω εκπτωτικο κωδικο και τζιμπαγκς;

staci74
21-09-11, 08:57
Καλημέρα!
Προσωπικά νομιζω η ποιότητα το gymboree είναι καλύτερο από το gap. Έγω αγοράζω 4 χρόνια τώρα, και είχα μόνο 2 ή 3 πράγματα που δεν μου άρεσαν. Και εγώ παρήγγειλα πιτζάμες αλλά ακόμα περιμένω τη παραγγελία μου.

Και μενα με τρωει το χερι μου, αλλα περιμενω την 1η πραγγελια που εχω κανει και λογικα οπου ναναι θα ερθει. Και να ρωτησω, μπορω σε μια παραγγελια να χρησιμοποιησω εκπτωτικο κωδικο και τζιμπαγκς;

Όχι, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κουπόνι με gymbucks.

Access
21-09-11, 09:03
καλημέρα !!!
δηλαδή γιατί είναι πρωί και δεν έχω προλάβει να φτιάξω καφέ ακόμα
είναι το -60% που έχει ήδη από ότι βλέπω +
-20% με αυτόν το κωδικό που αναφέρεις ???8-)8-)

μινουλα
21-09-11, 09:14
καλημέρα !!!

εκανα εικονικη παραγγελια κ στο κουτακι promo code εβαλα αυτον τον κωδικο. Τον δεχτηκε κανονικα!!

aggelomarios
21-09-11, 09:22
καλημέρα !!!

Oh yes....γιάυτο με τρωει το χερακι μου λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε:D:D:D:D
(αλλα ακουω και τις πρωινες ενημερωτικες και σιγα σιγα το απομακρυνω:cry::cry::cry:)

alphae
21-09-11, 09:23
Κορίτσια έχει πάρει το μάτι σας κανένα κατάστημα με γαλότσες για κοριτσάκια? Έχω κάνει μια έρευνα όμως δε στέλνουν ελλάδα αυτά που είδα. Στο ebay δεν είδα κάτι που να μ' ένθουσιάζει ....Μήπως έπεσε το μάτι σας και κάτι αξιόλογο?

annagrig1980
21-09-11, 09:35
Κορίτσια έχει πάρει το μάτι σας κανένα κατάστημα με γαλότσες για κοριτσάκια? Έχω κάνει μια έρευνα όμως δε στέλνουν ελλάδα αυτά που είδα. Στο ebay δεν είδα κάτι που να μ' ένθουσιάζει ....Μήπως έπεσε το μάτι σας και κάτι αξιόλογο?

Οι πιο ωραιες γαλοτσες που εχω παρει για τα παιδια μου ειναι απο το Kidorable.
Τελεια σχεδια και εχουν και ασορτι αξεσουαρ. Αδιαβροχα ομπρελιτσες κλπ. Τελεια και αθανατα. Δεν ξερω αν στελνει ομως. Εγω τα ειχα παρει απο Αγγλια. Παντως εχει στο ebay. Η φορμα ειναι ανετη.
Παρε μια ιδεα:
http://www.kidorable.com/cart/Ladybug-Style
http://www.kidorable.com/cart/Lucky-Cat-Style

Εμεις εχουμε την πασχαλιτσα.

Edit.
Θυμηθηκα οτι τα εχει και αυτο το site που εχουν ψωνισει καποιες κοπελες με 4.95 λιρες μεταφορικα.
http://www.littlesunflowers.com/kidorable-m-11.html

tamar
21-09-11, 09:35

Όλες μας τρώει, αλλά με αυτά που ακούμε στην TV...Πάντως είναι άκρως δελεαστική η έκπτωση.
Εγώ περιμένω να ψωνίσω από την καινούρια συλλογη.

camouflage
21-09-11, 09:57
Ax λογω του κουντεπιε πηγα στο baby nak στο καταστημα και του πηρα αυτα
http://www.camper.com/eshop/producto.xhtml?option=80153-009

Και ναι ακριβως το ιδιο κ@λ@πιασμα με την σελιδα που σου εβαλα.:(
Του πηρα και σπορτεξακια και τελος για το χειμωνα. Εδω ακομη δεν περπατει ο χοντρουλης μου..Και παντοφλακια που συζητατε εδω θα του παρω αλλα κολλαω παλι στο νουμερο .Τα ανοιξιατικα /καλοκαιρινα θα ειναι απο ιντερνετ καθοτι θα ξερω τι νουμερο θα φοραει...Αν δω τιποτα θα σε ενημερωσω παντως, σε τι νουμερο ψαχνεις?

ουπς πολυ ακριβα! Θελω το 26 αλλα οχι τοσο ακριβα! με το νουμερο που λες ειναι ενα προβλημα, σε αυτην την ηλικια αλλαζουν νουμερο καθε 1 με 2 μηνες...μονο αν μαθεις το μεγεθος του παπουτσιου εσωτερικα θα εισαι σιγουρη..

kalamaraki
21-09-11, 09:59
Για οσες βρισκονται θεσσ , το φενα φρεσ παντως κατω αγορά εχει πολλά κομματια καμπερ, αγκαθα, κροκς, γκαρβαλιν κτλπ μειον 40% κ μειον 60% περασα τυχαια χτες το απογευμα αλλα δεν ειχε τιποτις στο νουμερο μου....

Παει για κλεισιμο γενικά το φενα ετσι εχω μαθει...

fraoulitsa_1
21-09-11, 10:17
γεια σου κούκλα!
οι συγκεκριμένες παντοφλίτσες είναι από πολύ μαλακό δέρμα με αποτέλεσμα να επιτρέπει στο πόδι κινήσεις που θα έκανε όντας γυμνό και επιτρέπουν την φυσική ανάπτυξή του...διάβασε και εδώ: http://www.inch-blue.com/uk/product-info.php

του πρωτοπήρα inch blue όταν ήταν 12 μηνών και μόλις είχε αρχίσει να περπατάει...φορούσε τότε το 20 και του είχα πάρει το Large 12-18 months 13.5 3½-5 UK 20-22 EU
ήταν και αυτό ΠΟΛΥ άνετο και φοβόμουν πολύ έτσι ασταθής που ήταν τότε ότι θα σκόνταφτε συνέχεια λόγω του ότι μπροστά είχε πολύ περιθώριο! και όμως δεν το έπαθε ποτέ!

χθες τα φόρεσε και δεν τα έβγαζε μέχρι τη νύχτα! με κλάματα του τα έβγαλα να τον μπανιάρω...και παρόλο που νόμιζα ότι θα είχε σκάσει από τη ζέστη, το ποδαράκι του είχε νορμαλ θερμοκρασία και δεν είχε ιδρώσει καθόλου :)

και δεν με ζαλιζεις καθόλου :) στη διάθεσή σου :)

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Έχω καταλάβει σωστά ότι η χρέωση για τα μεταφορικά είναι 2 λίρες? Σκέφτομαι να πάρω για το 5μηνών αγοράκι μας (θα τα φοράει και για έξω για να μην κρυώνει το πόδι του μόνο με κάλτσα)

staci74
21-09-11, 10:21
Μόλις ήρθε η παραγγελία gymboree που εφυγε 25/8. :grin::grin: Ολα είναι τέλεια. Τώρα περιμένω για την άλλη ....

alphae
21-09-11, 11:03
[QUOTE=kalamaraki;2147990]Για οσες βρισκονται θεσσ , το φενα φρεσ παντως κατω αγορά εχει πολλά κομματια καμπερ, αγκαθα, κροκς, γκαρβαλιν κτλπ μειον 40% κ μειον 60% περασα τυχαια χτες το απογευμα αλλα δεν ειχε τιποτις στο νουμερο μου....

Παει για κλεισιμο γενικά το φενα ετσι εχω μαθει...[/QUOTE

Εχει και τα παιδικά???

kalamaraki
21-09-11, 11:06
Εχει και τα παιδικά???

Nαι ναι κ παιδικά κ αντρικά κ γυναικεια, στα παιδικά εχει απο μικρά νουμερα πχ 18-24 και μεγάλα 28 κ πανω , εχει πχ τα καμπερ τα σανδάλια με 38ευρω αλλα δεν ειχε νουμερο για την μικρη μου.
Τωρα σου λεω τι διαβαζα στα καρτελάκια των τιμών για το αν εχει τελικά διαθεσιμα νουμερα....δεν ξερω

Στα γυναικεια εβγαλε πολλά σανδάλια κ πλατφορμες κτλπ

Στα ανδρικά πολλά τυπου αθλητικά κ.α

αξιζει μια βολτα

alphae
21-09-11, 11:06
Οι πιο ωραιες γαλοτσες που εχω παρει για τα παιδια μου ειναι απο το Kidorable.
Τελεια σχεδια και εχουν και ασορτι αξεσουαρ. Αδιαβροχα ομπρελιτσες κλπ. Τελεια και αθανατα. Δεν ξερω αν στελνει ομως. Εγω τα ειχα παρει απο Αγγλια. Παντως εχει στο ebay. Η φορμα ειναι ανετη.
Παρε μια ιδεα:
http://www.kidorable.com/cart/Ladybug-Style
http://www.kidorable.com/cart/Lucky-Cat-Style

Εμεις εχουμε την πασχαλιτσα.

Edit.
Θυμηθηκα οτι τα εχει και αυτο το site που εχουν ψωνισει καποιες κοπελες με 4.95 λιρες μεταφορικα.
http://www.littlesunflowers.com/kidorable-m-11.html

Ευχαριστώ πολύ όμως οι πρώτοι δε στέλνουν και οι δεύτεροι δεν έχουν νούμερο...Πάλι ευχαριστώ!!!!

kalamaraki
21-09-11, 11:08
Ευχαριστώ πολύ όμως οι πρώτοι δε στέλνουν και οι δεύτεροι δεν έχουν νούμερο...Πάλι ευχαριστώ!!!!

Δες κ στο εμπευ

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_PayPal=1&LH_AvailTo=80&rt=nc&LH_ItemCondition=11&_nkw=kidorable&_adv=1&_dmd=2&_fln=1&_in_kw=1&_oexkw=&_okw=kidorable&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=&_vc=1

female
21-09-11, 11:20
Αχ με κάψατε, τι όμορφα πραγματάκια έχει το gymboree για νεογεννητάκια!
Για τα παντοφλάκια που λέτε και εμείς βγάλαμε τον περυσινό χειμώνα με 2 ζευγάρια από αυτά του e-bay και δεν είδα ποτέ να ξεβάψουν ή να χαλάσουν, τα έπλυνα άπειρες φορές στο χέρι. Τώρα σαφώς από πωλητή σε πωλητή η ποιότητα διαφέρει, τα inch blue λογικά θα είναι καλύτερα αλλά μια χαρά κάναμε την δουλειά μας με αυτά.

dimitrab.
21-09-11, 11:29
ουπς πολυ ακριβα! Θελω το 26 αλλα οχι τοσο ακριβα! με το νουμερο που λες ειναι ενα προβλημα, σε αυτην την ηλικια αλλαζουν νουμερο καθε 1 με 2 μηνες...μονο αν μαθεις το μεγεθος του παπουτσιου εσωτερικα θα εισαι σιγουρη..

Nαι πολυ ακριβα:( αλλα τα πιο οικονομικα δεν εμπαιναν με τιποτα εχουν πιο στενες φορμες:(

Να ρωτησω και τα κοριτσια που εχουν επεκταθει σε πωλησεις στo ebay. Εβαλα μια αγγελια προχθες και εγω (τα καταφερα !) αλλα χθες πηγα να βαλω μια ακομη και μολις παταω start selling με βγαζει να κανω log in και με τους κωδικους μου δεν με βαζει. Ενω οταν κανω sign in στο ebay για να δω τις αγορες μου και να ψωνισω με βαζει κανονικα. Εχετε καμια ιδεα?
Πανω που πηγα να επεκταθω μου κοψαν τα φτερα χιχι!! Να επικοινωνησω μαζι τους αλλα που?

zoumpoulia09
21-09-11, 11:34
κοριτσάκια καλημέρα..στην σελίδα του e-bay έχει καινούρια ή μεταχειρισμένα;;πως μπορούμε να κάνουμε παραγγελία;;με αντικαταβολή γίνετε;;σόρυ πολλές ερωτήσεις αλλά εδώ ΑΣΧΕΤΗ

LA LATINA
21-09-11, 11:38
http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130547889895

πωπω τα πηρα δεν αντεξα! που πατε και τα βρισκετε ρε παιδι μου! ευχαριστωωωωωωω

dimitrab.
21-09-11, 11:42
κοριτσάκια καλημέρα..στην σελίδα του e-bay έχει καινούρια ή μεταχειρισμένα;;πως μπορούμε να κάνουμε παραγγελία;;με αντικαταβολή γίνετε;;σόρυ πολλές ερωτήσεις αλλά εδώ ΑΣΧΕΤΗ

Εχει και κανουρια και used. Πρεπει να δημιουργησεις λογαριασμο paypal για να ψωνισεις θα βρεις οδηγιες για ολα αυτα στις υπογραφες καποιων κοριτσιων(κalamaraki, chatzico σιγουρα)

Γατουλα
21-09-11, 11:44
60+20 δε μπαινω...στις 29 υπομονηηηηηηηηηηηη

παντως τα νεξτ μου μια χαρα ειναι για την ωρα
στεγνωτηριο δεν εχω οποτε τη γλυτωνω!

aggelomarios
21-09-11, 11:46
Ασε ψιψινελ...εκανα καλαθακι...εβαλα καρτα και....εκανα sign out!!!!!!
(2 πιστωτικες στο ταβανι --- 700 ευρω εκαστος --- βαστα χερακι μου!!!)

ΚΑΡΔΙΑ
21-09-11, 11:46
νααααααιιιιιι, μόλις παρέλαβα fragrancex που είχα το άγχος εάν θα πέρναγαν τελωνείο. Τα είχε φέρει ο καλός κύριος ταχυδρόμος στην πόρτα μου (γραφείο). Πρόσεξα μάλιστα ότι έξω από το κουτί είχε την ένδειξη "gift" και περιγραφή "beauty supplies, cost $ 28,99" ενώ η παραγγελία μου ήταν πάνω από $ 200.........
ουφ.......πάει και αυτό

maria_s
21-09-11, 11:50
Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Έχω καταλάβει σωστά ότι η χρέωση για τα μεταφορικά είναι 2 λίρες? Σκέφτομαι να πάρω για το 5μηνών αγοράκι μας (θα τα φοράει και για έξω για να μην κρυώνει το πόδι του μόνο με κάλτσα)

καλημέρα! τα μεταφορικά είναι όντως 2 λίρες...δοκίμασε να φτιάξεις καλάθι να δεις πόσα σου βγάζει...

zoumpoulia09
21-09-11, 11:52
Εχει και κανουρια και used. Πρεπει να δημιουργησεις λογαριασμο paypal για να ψωνισεις θα βρεις οδηγιες για ολα αυτα στις υπογραφες καποιων κοριτσιων(κalamaraki, chatzico σιγουρα)

σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου:D

fifitsa
21-09-11, 12:48
Σας ήρθε κι εσας ο κωδικός για gymboree??? Αν τον θέλει καμία ας τον πάρει!!!
11zh25k4cg71765 -20%

olgakoym
21-09-11, 12:58
γεια σας κοριτσια μια ερωτηση για σας που ψωνιζετε απο gymboree
τωρα εγινα κ εγω μελος κ μου εστειλαν
εκπτωτικο κωδικο 10% 11ZVQMNDHM79807
εχω γεμισει το καλαθι μου κ θελω να ρωτησω που πρεπει να βαλω τον εκπτωτικο κωδικο για να μου γινει η εκπτωση??? ευχαριστω πολυ

talou
21-09-11, 13:05
τελικα στα shoespanish.com οι τιμες ειναι οντως με δωρεαν μεταφορικα ή αν κανω παραγγελια θα με χρεωσει εξτρα;

kalamaraki
21-09-11, 13:14
τελικα στα shoespanish.com οι τιμες ειναι οντως με δωρεαν μεταφορικα ή αν κανω παραγγελια θα με χρεωσει εξτρα;

Από οσο βλέπω ναι ειναι δωρεάν τα μεταφορικά

kalamaraki
21-09-11, 13:16
γεια σας κοριτσια μια ερωτηση για σας που ψωνιζετε απο gymboree
τωρα εγινα κ εγω μελος κ μου εστειλαν
εκπτωτικο κωδικο 10% 11ZVQMNDHM79807
εχω γεμισει το καλαθι μου κ θελω να ρωτησω που πρεπει να βαλω τον εκπτωτικο κωδικο για να μου γινει η εκπτωση??? ευχαριστω πολυ

Στο τελευταιο στάδιο πριν τελειωσεις βρισκόμενη στην καρτέλα billing λεει αριστερά Promo Code εκει το βαζεις κ πατας το apply...

Γατουλα
21-09-11, 13:19
olga το προχωρας , επιλεγεις μεταφορικα και μετα σε παει σε μια σελιδα που βαζεις οτι κωδικους εχεις

kolibigi
21-09-11, 13:21
Είναι δωρεάν. Φτάσε την παραγγελία σου ένα βήμα πριν το confirm και θα το διαπιστώσεις.
Πρόσεξε μόνο να έχεις βάλει χώρα αποστολής Ελλάδα γιατί αλλιώς οι τιμές που βλέπεις είναι Ισπανίας και αρκετά φτηνότερες

Σοφία17
21-09-11, 14:35
60+20 δε μπαινω...στις 29 υπομονηηηηηηηηηηηη

παντως τα νεξτ μου μια χαρα ειναι για την ωρα
στεγνωτηριο δεν εχω οποτε τη γλυτωνω!

Θα συμφερει καλύτερα στης 29 που θα έχουμε και τα τζιμπαγκς ή στης 29 που μπορουμε να τα εξαργυρώσουμε δεν θα έχει εκπτώσεις?Ξερουν οι παλιές?

Γατουλα
21-09-11, 14:39
χα μαλλον αγνωστο, παντως και καλα αυτα που πηρα με εκπτωση και 20% ιδια πειπου τα βλεπω και τωρα! αλλα ρισκαρεις να μη βρεις μεγεθος
αλλα ισως απο 29 να εχει νεα σχεδια? δε ξερω!!!

Malloo
21-09-11, 15:24
[QUOTE=kalamaraki;2147990]Για οσες βρισκονται θεσσ , το φενα φρεσ παντως κατω αγορά εχει πολλά κομματια καμπερ, αγκαθα, κροκς, γκαρβαλιν κτλπ μειον 40% κ μειον 60% περασα τυχαια χτες το απογευμα αλλα δεν ειχε τιποτις στο νουμερο μου....

Παει για κλεισιμο γενικά το φενα ετσι εχω μαθει...[/QUOTE

Εχει και τα παιδικά???

Ναι, στα παιδικα εχει 50%, αν και δεν εχουν μεινει πολλα κομματια. Ειχε, παντως, αρκετα απο την καλοκαιρινη σειρα της Monnalisa...

Γατουλα
21-09-11, 15:27
Να προτεινω και ενα ελληνικο σαιτ για υλικα ζωγραφικης κλπ κλπ
πολυ καλες τιμουλες και εξυπηρετικοτατος
μολις παρελαβα τα πραματακια του στη δουλεια μου
δεν πηρα πολλα γιατι τον ανακαλυψα αφου ειχα παρει τα περισσοτερα ειδη
www.neahelidonia.gr

Φλορα
21-09-11, 16:07
Παρελαβα παπουτσια nike air max για την κορη μου απο
jdsports.co.uk,ηρθαν σε 6 μερες,μεσολαβησε σβ,και πληρωσα με paypal....
απλα για να μη χανονται και να μπαινουν στη λιστα......πως στελνεις μνμ στον admin....μη με βρισετε,δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα......:lol::lol:

kalamaraki
21-09-11, 16:13
Παρελαβα παπουτσια nike air max για την κορη μου απο
jdsports.co.uk,ηρθαν σε 6 μερες,μεσολαβησε σβ,και πληρωσα με paypal....
απλα για να μη χανονται και να μπαινουν στη λιστα......πως στελνεις μνμ στον admin....μη με βρισετε,δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα......:lol::lol:

με γειες με γειες σας

πηγαινε στη πρωτη σελίδα του θεματος που εκανε τα ποσταρισματα ο αντμιν ΛΑ πατα το νικ νειμ του και στειλτου πμ

φιλιαααααααααα

Φλορα
21-09-11, 16:48
admin εχεις πμ!!!:D
Ευχαριστω καλαμαρακι μου!!!Φιλια κι απο εμενα!

θεσσαλονικη τελικα εεε..κι εγω βολευτηκα εδω που ηθελα..ας οψεται...

kalamaraki
21-09-11, 17:40
Ερώτηση κρισεως....

βρηκα ενα φορεματάκι τζιμπορυ σε 3Τ δινει 99εκ

ειναι μπόλικα ή είναι ακριβως?

Η μικρή μου είναι ήδη 99 ποντους αλλα λεω μηπως βγαλει εως τον Γενάρη με αυτο....

bitchoni
21-09-11, 18:02
Καλησπέρες!

χα μαλλον αγνωστο, παντως και καλα αυτα που πηρα με εκπτωση και 20% ιδια πειπου τα βλεπω και τωρα! αλλα ρισκαρεις να μη βρεις μεγεθος
αλλα ισως απο 29 να εχει νεα σχεδια? δε ξερω!!!

τελικά όλη αυτή η ιστορία με το gymboree είναι πειρασμός!Και γω χθες βράδυ προβληματιζόμουν αν θα κάνω καινούριο καλάθι ή όχι για να εκμεταλλευτώ τα gymbucks και τελικά τα έβγαλα στο ebay για να δοκιμάσω και την πλευρά του seller!!!

Λοιπόν, σήμερα παρέλαβα ρούχα για μένα και την κουμπαρούλα μου από mangooutlet.Την παραγγελία την κάναμε Κυριακή και σήμερα με πήραν από την speedex!

Συντονιστής ΛΑ
21-09-11, 19:52
Αγαπητά μέλη
Μέρος των δημοσιεύσεων που ήταν εκτός θεματολογίας μεταφέρθηκαν στο αρχείο εδώ :
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=2147910#post2147910
Παρακαλoύμε λάβετε υπόψη το αρχικό ερώτημα του θέματος,
και προσπαθήστε να παραμείνετε εντός αυτής της θεματολογίας.
Οι δημοσιεύσεις είτε off-topic είτε χιουμοριστικής δημ/σης, σε θέμα που δεν έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα μεταφέρονται στο αρχείο καθώς δεν προσφέρουν τίποτα στο θέμα συζήτησης .
Για την μεταξύ σας προσωπική συννενόηση μπορείτε να κάνετε χρήση των προσωπικών μηνυμάτων ενώ για γενικές συζητήσεις παρακαλούμε να επιλέγετε τα cafe ή το chat.
Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί http://www.parents.gr/news/a354 (http://www.parents.gr/forum/../news/a354)
Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://www.parents.gr/forum/misc.php?do=showrules
Infractions : http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55586
Ευχαριστούμε

thampelina
22-09-11, 10:46
καλημερα!!αλαξα λαπτοπ και δεν εχω και κανενα λινγκ...
για πειτε το σαιτ που εχει τα λα πραντα παπουτσια!!!το ισπανικο:)ευχαριστω

ravT
22-09-11, 10:49
Δε χρειάζεται να χεις το ίδιο pc...
Δες εδώ
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1986577&postcount=24083

Access
22-09-11, 10:51
καλημερα!!αλαξα λαπτοπ και δεν εχω και κανενα λινγκ...
για πειτε το σαιτ που εχει τα λα πραντα παπουτσια!!!το ισπανικο:)ευχαριστω

εδώ είναι όλα τα λινκ http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2068249&postcount=2 το συγκεκριμένο κατάστημα το αναφέρουμε λίγες σελίδες ποιό πίσω χρησιμοποίησε την αναζήτηση για να το βρεις καλή μου ;)

KIDS
22-09-11, 10:51

Καλημερα. Ψωνισα απο εδω
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_6?url=search-alias%3Daps&field-keywords=kidorable&sprefix=kidora
και συγκεκριμενα αυτες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004APNBXY/ref=oss_product
πριν απο κανενα διμηνο
τις στελνει κανονικα το τρελοαμαζον παρολο που με τα παπουτσια εχει ριξει απαγορευτικο . Ειναι υπεροχες και η μικρη τις φοραγε στο σπιτι και στο κατακαλοκαιρο.Πιστευω οτι θα βρεις αρκετες kidorable

female
22-09-11, 11:30
Καλημέρα! Βρε κορίτσια τους κωδικούς για gymboree -20% τους έχετε δοκιμάσει? Εμένα δεν τους περνάει στην παραγγελία, μήπως είναι προσωπικοί ή ισχύουν για μόνο μία φορά?

chatzico
22-09-11, 11:40
Καλημέρα! Βρε κορίτσια τους κωδικούς για gymboree -20% τους έχετε δοκιμάσει? Εμένα δεν τους περνάει στην παραγγελία, μήπως είναι προσωπικοί ή ισχύουν για μόνο μία φορά?
Παίζει να είναι και προσωπικοί Ελέ. Δοκίμασε και τον δικό μου
N33WFT3NPP78055
Ισχύουν μέχρι 30 Σεπτεμβρίου.

female
22-09-11, 11:55
N33WFT3NPP78055

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό δούλεψε!! Περιμένω παραγγελία και από mini-raxevsky. Έχει πολύ καλές τιμές σε χειμωνιάτικα για όποια ενδιαφέρεται!

chatzico
22-09-11, 11:58
Ευχαριστώ πολύ! Αυτό δούλεψε!! Περιμένω παραγγελία και από mini-raxevsky. Έχει πολύ καλές τιμές σε χειμωνιάτικα για όποια ενδιαφέρεται!
Για πες για τα ραξέβσκι, από που ?????

female
22-09-11, 12:12
www.mini-raxevsky.gr (http://www.mini-raxevsky.gr)

Access
22-09-11, 12:12
Καλημερα. Ψωνισα απο εδω
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_6?url=search-alias%3Daps&field-keywords=kidorable&sprefix=kidora
και συγκεκριμενα αυτες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004APNBXY/ref=oss_product
πριν απο κανενα διμηνο
τις στελνει κανονικα το τρελοαμαζον παρολο που με τα παπουτσια εχει ριξει απαγορευτικο . Ειναι υπεροχες και η μικρη τις φοραγε στο σπιτι και στο κατακαλοκαιρο.Πιστευω οτι θα βρεις αρκετες kidorable

σωστή !!!
:lol::lol: απλά να ενημερώσω όποια ενδιαφέρετε ότι το άμαζον κάποια από αυτά τα στέλνει και Ελλάδα
http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_kk_1?rh=i%3Ashoes%2Ck%3Achildrens+wellies&keywords=childrens+wellies&ie=UTF8&qid=1316680436#/ref=sr_pg_1?rh=n%3A355005011%2Ck%3Achildrens+wellies%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=355005011&sort=price&keywords=childrens+wellies&ie=UTF8&qid=1316680586
έχω βάλει 4 από αυτά στο καλάθι μου και τα στέλνει κανονικά (δυστυχώς τα crocs Wellies δεν τα στέλνει:cry:)

joan80
22-09-11, 12:47
ΑΚλημερα. Εψαξα και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο, οπότε είπα να ρωτήσω. Εχει πάρει καμιά σας Ambercombie από Αμερική; Να το τολμήσω;

ΚΑΡΔΙΑ
22-09-11, 14:11
eee, έκανα και εγώ την αγορά μου για σήμερα:
http://www.ebay.co.uk/itm/170697159377?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

camouflage
22-09-11, 14:14

βρηκα αυτο στο λινκ που εδωσε το καλαμαρακι, δε ξερω αν ενδιαφερεται καμια
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260853586707?_trksid=e11051.m203&_trkparms=algo%3DCRX%26itu%3DLM%252BUCI%252BUCC%26otn%3D5&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1348

bee
22-09-11, 14:39
Κορίτσια σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω τις αγορές από το Ebay.Τι πρέπει να προσέξω και πώς λειτουργεί;

mariazerta
22-09-11, 15:03
κοριτσια θελω κ εγω να με βοηθησετε σε κατι..φτιαχνω σιγα σιγα το δωματιακι της μπεμπουλας μου.ψαχνω λοιπον προικα(παντα,παπλωματακι κα) τα οποια στην ελλαδα ειναι πανακρυβα κ δεν υπαρχει κιολας ακριβως αυτο που ψαχνω(θελω princess δωματιακι)..ειδα λοιπον στο αμερικανικο amazon απιστευτα πραγματα,ακριβως αυτο που ψαχνω κ σε πολυ καλες τιμες.δεν ξερω ομως τι γινεται με τις παραγγελιες,αν ερχονται στην ελλαδα κ τι γινεται με το τελωνειο γιατι διαβαζω διαφορα οτι σε χρεωνουν πολλα...οποια εχει παραγγειλει ειτε απο το amazon ειτε αν ξερει αλλο site ας με ενημερωσει... ευχαριστω!!

Coraline
22-09-11, 15:07
To amazon.co.uk το έψαξες;

kalamaraki
22-09-11, 15:11
κοριτσια θελω κ εγω να με βοηθησετε σε κατι..φτιαχνω σιγα σιγα το δωματιακι της μπεμπουλας μου.ψαχνω λοιπον προικα(παντα,παπλωματακι κα) τα οποια στην ελλαδα ειναι πανακρυβα κ δεν υπαρχει κιολας ακριβως αυτο που ψαχνω(θελω princess δωματιακι)..ειδα λοιπον στο αμερικανικο amazon απιστευτα πραγματα,ακριβως αυτο που ψαχνω κ σε πολυ καλες τιμες.δεν ξερω ομως τι γινεται με τις παραγγελιες,αν ερχονται στην ελλαδα κ τι γινεται με το τελωνειο γιατι διαβαζω διαφορα οτι σε χρεωνουν πολλα...οποια εχει παραγγειλει ειτε απο το amazon ειτε αν ξερει αλλο site ας με ενημερωσει... ευχαριστω!!

στην πρωτη σελίδα του θέματος εχει τις λιστες εκει εχει την ενοτητα προικα μωρου, αυτοκολλητα κ.α.

Επισης μπορεις να ψάξεις στο www.ebay.co.uk κ στο www.amazon.uk που ειναι αγγλικά κ οχι αμερικάνικα κ δεν κινδυνευεις με τελωνειο κ επισης 99% στέλνουν ελλάδα, ενω΄από αμερική λιγοτεροι.

camouflage
22-09-11, 15:27
Κορίτσια σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω τις αγορές από το Ebay.Τι πρέπει να προσέξω και πώς λειτουργεί;

http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1767118&postcount=3

bee
22-09-11, 15:30
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1767118&postcount=3
Ευχαριστώ!

kalamaraki
22-09-11, 15:39
Για όποια ενδιαφέρεται για

Μακρυμάνικα Hello Kitty (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=hello+kitty&_sacat=11462&_ssn=ozjane&_odkw=&_osacat=11462&_trksid=p3286.c0.m270.l1313) τα ποιο φτηνά γνήσια Sanrio που βρηκα στο εμπευ

Baby Gap πιτζαμουλες (http://www.ebay.co.uk/sch/Nightwear-/99735/i.html?_catref=1&_fln=1&_ssn=e-shop.hk1&_trksid=p3286.c0.m282) έχει κ πολύ ωραια μπλουζάκια επισης

Και επειδή σήμερα μπήκα ξανά σε τάξη (χε χε) πήρα ενα ωραιο notebook με χρωματιστές σελίδες (http://www.ebay.co.uk/itm/200654057947?var=500029210438&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1103wt_1037) Έχει τρελλή ποικιλία!!

Active Member
22-09-11, 15:47
-20% με τον κωδικο EXCLUSIVE στο figleaves (http://www.figleaves.com/uk/home.asp) για εσωρουχα και μαγιω FANTASIE και FREYA.

mariazerta
22-09-11, 16:04
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..στο αγγλικο amazon το μονο που χρειαζεται ειναι να γραφτω κ μετα τα στελνουν κανονικα?? φανταζομαι με προπληρωμενη καρτα γινεται??? ειμαι λιγο ασχετουλα:oops::oops:

mariazerta
22-09-11, 16:07
στην πρωτη σελίδα του θέματος εχει τις λιστες εκει εχει την ενοτητα προικα μωρου, αυτοκολλητα κ.α.

Επισης μπορεις να ψάξεις στο www.ebay.co.uk (http://www.ebay.co.uk) κ στο www.amazon.uk (http://www.amazon.uk) που ειναι αγγλικά κ οχι αμερικάνικα κ δεν κινδυνευεις με τελωνειο κ επισης 99% στέλνουν ελλάδα, ενω΄από αμερική λιγοτεροι.
κοιταξα στην πρωτη σελιδα αλλα βριsκω μονο λευκα ειδη κ ρουχα..θελω να βρω παντα κουνιας τις μεγαλες που εχουν στο εξωτερικο οχι τις μισες που εχουμε στην ελλαδα...μηπως ξερεις καποιο συγκεκριμενο site??

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
22-09-11, 16:14
σωστή !!!
:lol::lol: απλά να ενημερώσω όποια ενδιαφέρετε ότι το άμαζον κάποια από αυτά τα στέλνει και Ελλάδα
http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_kk_1?rh=i%3Ashoes%2Ck%3Achildrens+wellies&keywords=childrens+wellies&ie=UTF8&qid=1316680436#/ref=sr_pg_1?rh=n%3A355005011%2Ck%3Achildrens+wellies%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=355005011&sort=price&keywords=childrens+wellies&ie=UTF8&qid=1316680586
έχω βάλει 4 από αυτά στο καλάθι μου και τα στέλνει κανονικά (δυστυχώς τα crocs Wellies δεν τα στέλνει:cry:)
ουτε τις aigle...:cry::cry::cry:

staci74
22-09-11, 16:16
http://www.shop-eu.puma.com/

Χρησιμοποιήστε το κωδικό friends30 για -30% off. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30 ευρώ. Παίρνει μια εβδομάδα για την παραγγελία να έρθει.

annagrig1980
22-09-11, 16:17
κοιταξα στην πρωτη σελιδα αλλα βριsκω μονο λευκα ειδη κ ρουχα..θελω να βρω παντα κουνιας τις μεγαλες που εχουν στο εξωτερικο οχι τις μισες που εχουμε στην ελλαδα...μηπως ξερεις καποιο συγκεκριμενο site??

Το εγραψα και στη Madeleine που ρωτουσε στη στηλη "προικα μωρου απο το ιντερνετ"

http://www.ebay.com/sch/yoi562/m.html?_nkw=crib+bedding&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5503&rt=nc&_sticky=1&_trksid=p3911.c0.m14&_sop=15&_sc=1

Αυτος ο πωλητης στελνει στην Ελλαδα και δεχεται να τα στειλει ως "gift" χωρις ταμπελακια κλπ.
Πολυ ωραια σετακια σε πολυ καλες τιμες και παντα ολοκληρη οπως τη θες.

Access
22-09-11, 16:30

Εγώ στην θέση σου θα κοίταγα στο http://www.mytoys.de αν (δεν το έχεις όπως εγώ με τα γερμανικά :lol::lol: χρησιμοποίησε την μετάφραση του google http://translate.google.gr/?hl=el&tab=TT)
έχει και σεντόνια, πάντες κλπ και διακοσμητικά για το δωμάτιο βασικά έχει τα πάντα :lol::lol: τα μεταφορικά είναι 16 ευρώ

Διαφορετικά δες μήπως σε συμφέρει να χρησιμοποιήσεις personal shopper για να ψωνίσεις από το mothercare Αγγλίας

Σε κάθε περίπτωση τόσο "ογκώδη" πράγματα δεν θα αγόραζα από την Αμερική γιατί καραδοκούν και οι τελώνες ;)

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
22-09-11, 16:36
:D:D:D μολις ηρθαν τα crocs!
http://www.crocs.eu/on/demandware.store/Sites-crocs_eu-Site/en_ES/Search-Show?q=keeley

ειχαμε παρει κ το καλοκαιρι τα φουξια-λαχανι κ τα λιωσαμε(για την ακριβεια ακομα τα λιωνουμε στο σχολειο;))

κ επειδη βολευεται τρελα κ στο σπιτι αλλα ειμαι κ λιγο μη μου απτου με το να φοραει τα παπουτσια που χει εξω ,τα πηραμε για το σπιτι κ ας τα φοραει κ με καλτσες!(προς το παρον τουλαχιστον:-P) κ κατα την ανοιξη(επειδη ειναι μεγαλυτερο νουμερο,θα τα φοραει μονο εξω)

δευτερα τα στειλαν,πεμπτη στην πορτα μου;););)

μπραβο crocs!(να χες κ την ποικιλια που χει το αμερικανικο:sad:-εξου κ πηραμε σε μαυρο,δεν ειχε νουμερο-αν κ ειναι σουπερ τελικα το χρωμα-παντως απο ελλαδα ,σιγουρα καλυτερα!8-))

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
22-09-11, 16:40
γκρρρρρρ,μολις ειδα οτι φεραν το χρωμα που θελαμε,παλι στο νουμερο μας...

τεσπα,μια χαρα ειναι κ το μαυρο-μυστηρια γυναικα η μικρη:rolleyes::lol:

bitchoni
22-09-11, 17:40

καλησπέρα!Ρίξε καιμία ματιά στο www.amazon.de. Είχα πάρει ένα σετ της pinolino και έμεινα αρκετά ευχαριστημένη. επίσης δες και στο www.pramworld.co.uk. Πήρα και από κει όταν παρήγγειλα το καρότσι της μπουμπού και ήταν οκ.

Μακρυμάνικα Hello Kitty (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=hello+kitty&_sacat=11462&_ssn=ozjane&_odkw=&_osacat=11462&_trksid=p3286.c0.m270.l1313) τα ποιο φτηνά γνήσια Sanrio που βρηκα στο εμπευ

Baby Gap πιτζαμουλες (http://www.ebay.co.uk/sch/Nightwear-/99735/i.html?_catref=1&_fln=1&_ssn=e-shop.hk1&_trksid=p3286.c0.m282) έχει κ πολύ ωραια μπλουζάκια επισης

Και επειδή σήμερα μπήκα ξανά σε τάξη (χε χε) πήρα ενα ωραιο notebook με χρωματιστές σελίδες (http://www.ebay.co.uk/itm/200654057947?var=500029210438&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1103wt_1037) Έχει τρελλή ποικιλία!!

Καλαμαριους, όταν παραλάβεις gap ενημέρωσε!

kolibigi
22-09-11, 18:12
Baby Gap πιτζαμουλες (http://www.ebay.co.uk/sch/Nightwear-/99735/i.html?_catref=1&_fln=1&_ssn=e-shop.hk1&_trksid=p3286.c0.m282)έχει κ πολύ ωραια μπλουζάκια επισης

Kalamaraki παρέλαβες απ' αυτόν?
Αν ναι, τα νούμερα πως ήταν?
Γιατί το καλοκαίρι παρήγγειλα ένα ζευγάρι για 5 ετών (από άλλο πωλητή) και ενώ φαίνονταν αυθεντικές, η μπλούζα ήταν κανονική προς στενή, αλλά το πανελόνι ήταν μετα βίας για 2 χρονών.
Αφού στην αρχή νόμισα ότι ήταν σορτς :shock:
Έκτοτε δεν έχω τολμήσει να ξαναπαραγγείλω baby gap

kalamaraki
22-09-11, 18:16
Καλαμαριους, όταν παραλάβεις gap ενημέρωσε!

Kalamaraki παρέλαβες απ' αυτόν?
Αν ναι, τα νούμερα πως ήταν?
Γιατί το καλοκαίρι παρήγγειλα ένα ζευγάρι για 5 ετών (από άλλο πωλητή) και ενώ φαίνονταν αυθεντικές, η μπλούζα ήταν κανονική προς στενή, αλλά το πανελόνι ήταν μετα βίας για 2 χρονών.
Αφού στην αρχή νόμισα ότι ήταν σορτς :shock:
Έκτοτε δεν έχω τολμήσει να ξαναπαραγγείλω baby gap

Οχι δεν εχω παραλάβει ακόμη, χτες τις πηρα, κ εγώ την πατησα ετσι με εναν που εβαζε το αυθεντικο σακουλάκι μεν με απομίμιση πιτζαμουλα μεσα....του έκανα αναφορά κ ζήτησα το 50% της αξίας πισω συν τα μεταφορικά κ το δέχτηκε χωρις συζήτηση...

Μολις παραλάβω θα ενημερώσω!

georkost
22-09-11, 20:33
καλησπερα!!!!μεσα στην λιστα με τα καταστηματα υπαρχει ενα το οποιο πουλαει ρουχα 5ετιας με τις τοτε τιμες τους..εργαζομαι σε μια εταιρεια ρουχων αρκετα γνωστη και δουλευω σε outlet και ειδα ρουχο με την ιδια αρχικη τιμη...το θεωρω κοροιδια..αυτα..

chatzico
22-09-11, 20:48
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..στο αγγλικο amazon το μονο που χρειαζεται ειναι να γραφτω κ μετα τα στελνουν κανονικα?? φανταζομαι με προπληρωμενη καρτα γινεται??? ειμαι λιγο ασχετουλα:oops::oops:

Κάνεις κανονικά εγγραφή και πληρώνεις με την προπληρωμένη σου. Δεν στέλνει βέβαια τα πάντα, οπότε τσεκάρεις κάθε φορά, βάζοντας τα πράγματα στο καλάθι και προχωρόντας την παραγγελία σου.

(δυστυχώς τα crocs Wellies δεν τα στέλνει:cry:)

Δες στο μικρό ηλιοτρόπιο (http://www.littlesunflowers.com/footwear-crocs-for-kids-c-30_131.html) και ψάξε και για κανένα κωδικό:wink:

καλησπερα!!!!μεσα στην λιστα με τα καταστηματα υπαρχει ενα το οποιο πουλαει ρουχα 5ετιας με τις τοτε τιμες τους..εργαζομαι σε μια εταιρεια ρουχων αρκετα γνωστη και δουλευω σε outlet και ειδα ρουχο με την ιδια αρχικη τιμη...το θεωρω κοροιδια..αυτα..
Εννοείς στην λίστα με τα δοκιμασμένα σάιτ ?

annagrig1980
22-09-11, 20:56

Εγώ στην θέση σου θα κοίταγα στο http://www.mytoys.de ...
Διαφορετικά δες μήπως σε συμφέρει να χρησιμοποιήσεις personal shopper για να ψωνίσεις από το mothercare Αγγλίας

καλησπέρα!Ρίξε καιμία ματιά στο www.amazon.de (http://www.amazon.de). ...

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτα τα site δεν εχει ολοκληρες παντες που θελει η κοπελα γι'αυτο της εδωσα το λινκ απο Αμερικη. Ή κανω λαθος;
Αccess λες ο ογκος απο μονος του να βαζει σε υποψιες; ΑΥτα παντως δεν ειναι βαρια ουτε εξαιρετικα ογκωδη. Το δικο μου που ειναι τετοιου τυπου και το πηρα απο Αγγλια ηρθε και μεχρι να το ανοιξω νομιζα οτι κατι ελειπε γιατι ηταν συμμαζεμενη η συσκευασια. Παντως στην Ελλαδα που εχει τετοιες παντες κανουν μια διακοσαρα στο νερο.

bitchoni
22-09-11, 21:58
Δεν κάνεις λάθος!
Και τα δύο σετ που πήρα είναι "ευρωπαϊκού τύπου". Απλά κατέθεσα την εμπειρία μου σε περίπτωση που δε θέλει να μπλέξει με Αμερική.
Από όλα τα σετ πάντως που έχω το μεγαλύτερο σε μήκος και κυρίως ύψος είναι της pierre cardin.

Access
22-09-11, 22:19
Εχω την εντυπωση οτι σε αυτα τα site δεν εχει ολοκληρες παντες που θελει η κοπελα γι'αυτο της εδωσα το λινκ απο Αμερικη. Ή κανω λαθος;
Αccess λες ο ογκος απο μονος του να βαζει σε υποψιες; ΑΥτα παντως δεν ειναι βαρια ουτε εξαιρετικα ογκωδη. Το δικο μου που ειναι τετοιου τυπου και το πηρα απο Αγγλια ηρθε και μεχρι να το ανοιξω νομιζα οτι κατι ελειπε γιατι ηταν συμμαζεμενη η συσκευασια. Παντως στην Ελλαδα που εχει τετοιες παντες κανουν μια διακοσαρα στο νερο.

καλή μου annagrig1980 να είσαι σίγουρη ότι το πρώτο πράγμα που χτυπάει στο μάτι του τελωνειακού είναι ο όγκος, μετά ψάχνει για γνωστά διακριτικά και μετά κοιτάει τι γράφει επάνω ;);)
Όμως εσύ από ότι βλέπω τα αγόρασες από την Λόντρα και όχι από τους φίλους μας τους Αμερικάνους.

Εσύ και εγώ που έχουμε μία κάποια εμπειρία στις internetiκες αγορές παίρνουμε και τα ρίσκα μας αγοράζοντας πράγματα από την Αμερική έχοντας πλήρη επίγνωση ότι μπορεί και να την πατήσουμε με το τελωνείο.
Προσωπικά μιλώντας όμως, ποτέ δεν θα αναλάμβανα την ευθύνη να πω σε κάποιον πρωτάρη στις αγορές από το εξωτερικό, ναι αγόρασε άφοβα από Χώρες εκτός Ε.Ε γιατί αν ω μη εγένετο συμβεί να κρατηθεί το δέμα στο τελωνείο θα πει τι μου έλεγε η ..........έξυπνη

όσων αφορά τις πάντες εγώ απαντώ στο πρώτο μήνυμα της φίλης mariazerta όπως βλέπεις και από το quote μου, όπου δεν ζητάει πάντες που να πιάνουν σε όλη την κούνια. Προφανώς την ώρα που έγραφα το μήνυμα μου διευκρίνισε τι θέλει.

Ο πρώτος λόγος που πρότεινα στην φίλη το συγκεκριμένο site είναι γιατί εκεί μπορεί να βρεί όλα όσα θα χρειαστεί για να διακοσμήσει το δωμάτιο του παιδιού της, χωρίς να μπλέξει με ξεχωριστές αποστολές μια και δηλώνει πρωτάρα.

Πάντως μια συμβουλή για την φίλη μην αγοράσεις παπλωματάκι για την κούνια είναι άχρηστο σε τόσο μικρά μωρά οι περισσότεροι παιδίατροι το απαγορεύουν και θα δώσεις τζάμπα τα χρήματα σου

και φτάνουμε στον δεύτερο λόγο που πρότεινα το mytoys τα κομμάτια πωλούνται ξεχωριστά έτσι ώστε να μπορείς να αγοράσεις ότι ακριβώς πιστεύεις ότι χρειάζεσαι

Εγώ πάντως την πάντα που έπιανε όλη την κούνια την αγόρασα από το ΙΚΕΑ εκτός από οικονομική είναι και χαμηλή σε ύψος έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πας κοντά στο κρεβάτι για να δεις το μωρό.;)

chatzico
22-09-11, 22:54
Κωδικός για το BIMBOMARKET (http://www.bimbomarket.it/gb/en/)-5% bmk-5

minak
22-09-11, 22:57
N33WFT3NPP78055

Εχω και γω κωδικο για εκπτωση αλλά που μπαινει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

chatzico
22-09-11, 23:04
Εχω και γω κωδικο για εκπτωση αλλά που μπαινει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Kάπου γράφει enter promotional code στο checkout, θα το δεις.

bebutsiko
22-09-11, 23:15

εξαφανιστηκαν οι πιτζαμουλες...μεχρι να διαλεξω σχεδιο δεν υπηρχε τιποτα στο νουμερο μας!!! τελικα αγορασα απο μια αλλη απο αγγλια..δεν πειραζει, θα ερθουν πιο γρηγορα
για θυμιστε μου στο paypal επιλεγουμε να κανει μετατροπη το πειπαλ ή η τραπεζα μας?θυμαμαι για το αμαζον που λετε οτι ειναι καλυτερα η τραπεζα μας, για το πειπαλ δεν θυμαμαι

chatzico
22-09-11, 23:17
για θυμιστε μου στο paypal επιλεγουμε να κανει μετατροπη το πειπαλ ή η τραπεζα μας?θυμαμαι για το αμαζον που λετε οτι ειναι καλυτερα η τραπεζα μας, για το πειπαλ δεν θυμαμαι

Το ίδιο, η τράπεζά σου.

olgakoym
22-09-11, 23:36
καλησπερα κοριτσια..., dorothy perkins εχει ψωνισει καμια???? λενε τιποτα, γιατι βλεπω καλες τιμες.....

irida85
22-09-11, 23:40
Hello!!!!!!!! παρελαβα απο everything5pounds!!!!!!!!!
παραγγελια 15 -> εφυγε 17 -> στα ελτα μου 21! με σαβ/κο μεσα!!!!! 2 εργασιμες δηλαδη...
1.φορεμα http://www.everything5pounds.com/random-squares-vest-maxi-dress-p-1126.html παρα πολυ ωραιο και ωραιο υφασμα-βαζω 9 στα 10 γιατι ειναι 2 μετρα μακρυ κ θελει κοντεμα οπωσδηποτε!
2.ζακετα http://www.everything5pounds.com/shimmer-stripes-asymmetric-cardigan-p-2840.html 10 στα 10 φανταστικη μ'αρεσε πολυ!
3. παπουτσια http://www.everything5pounds.com/urban-cowboy-studded-boots-p-783.html τα πηρα σε μπεζ, σε καμια περιπτωσε δε φαινονται για 5 ευρω!!!!! φαινονται δερματινα... πολυ προσεγμενα και οντως εχουν δερματινο πατο μεσα..... διαβασα που λεγα οτι εχει λιγο στενη φορμα κλπ και πηρα 39 κ ειναι οκ, επιφυλασομαι ομως για το ποσο βολικα κλπ ειναι μεχρι να τα περπατησω εξω και μετα θα πω.....
4. παπουτσια-δεν υπαρχουν πια για να σας βαλω λινκ,μαλλον ξεπουλησαν... γοβες ειναι ψηλες και ειναι ακριβως οπως τα περιμενα, ιδια με ενα ζευγαρι που ειχα παρει απο inshoes σε αλλο σχεδιο μονο.... αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι εχει τακουνι 4 ιντσες και ειναι οντως πανυψηλα.... -επισης επιφυλασσομαι να τα περπατησω κ μετα να κρινω!
κ αυτα 39 τα πηρα... δηλαδη στα παπουτσια αν ειστε αναμεσα σε 2 νουμερα οπως εγω,καλυτερα παρτε το μεγαλυτερο....

γενικα δηλαδη τους βαζω ενα 8 εκ πρωτης αποψης! αλλα σιγουρα παιζουν ρολο τα κομματια που θα διαλεξεις...

αυτααααααααααα

επισης παρελαβα απο τρελοχταρι! παραγγελια εφυγε 9/9 και εφτασε 16/09! καθολου κακο! τα ρουχα απλα απαιχτα!!!!!! δεν εχω να σχολιασω.... πηραμε τη σειρα με το μονοκερο και τα λουλουδια.... τρομερα!

bebutsiko
22-09-11, 23:40
Το ίδιο, η τράπεζά σου.

φτουυυυυ...εχασα
εβαλα το πειπαλ ( 4 φορες σημερα, οχι μια...βιαζομουνα βλεπετε:oops::oops::oops:)
thanks chatziko:-P

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
22-09-11, 23:49
φτουυυυυ...εχασα
εβαλα το πειπαλ ( 4 φορες σημερα, οχι μια...βιαζομουνα βλεπετε:oops::oops::oops:)
thanks chatziko:-P

αυτο την ωρα που πληρωνουμε?
γιατι πηγα τωρα στο λογαριασμο μου στο πευπαλ κ ψαχνοντας το λιγο,δε βρηκα κατι σχετικο:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ειμαι πολυ στραβη τελικα,ή εμφανιζεται η επιλογη για τραπεζα,μονο σε πληρωμη?:oops::oops::oops::oops:

kalamaraki
22-09-11, 23:56
Hello!!!!!!!! παρελαβα απο everything5pounds!!!!!!!!!
παραγγελια 15 -> εφυγε 17 -> στα ελτα μου 21! με σαβ/κο μεσα!!!!! 2 εργασιμες δηλαδη...
1.φορεμα http://www.everything5pounds.com/random-squares-vest-maxi-dress-p-1126.html παρα πολυ ωραιο και ωραιο υφασμα-βαζω 9 στα 10 γιατι ειναι 2 μετρα μακρυ κ θελει κοντεμα οπωσδηποτε!
2.ζακετα http://www.everything5pounds.com/shimmer-stripes-asymmetric-cardigan-p-2840.html 10 στα 10 φανταστικη μ'αρεσε πολυ!
3. παπουτσια http://www.everything5pounds.com/urban-cowboy-studded-boots-p-783.html τα πηρα σε μπεζ, σε καμια περιπτωσε δε φαινονται για 5 ευρω!!!!! φαινονται δερματινα... πολυ προσεγμενα και οντως εχουν δερματινο πατο μεσα..... διαβασα που λεγα οτι εχει λιγο στενη φορμα κλπ και πηρα 39 κ ειναι οκ, επιφυλασομαι ομως για το ποσο βολικα κλπ ειναι μεχρι να τα περπατησω εξω και μετα θα πω.....
4. παπουτσια-δεν υπαρχουν πια για να σας βαλω λινκ,μαλλον ξεπουλησαν... γοβες ειναι ψηλες και ειναι ακριβως οπως τα περιμενα, ιδια με ενα ζευγαρι που ειχα παρει απο inshoes σε αλλο σχεδιο μονο.... αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι εχει τακουνι 4 ιντσες και ειναι οντως πανυψηλα.... -επισης επιφυλασσομαι να τα περπατησω κ μετα να κρινω!
κ αυτα 39 τα πηρα... δηλαδη στα παπουτσια αν ειστε αναμεσα σε 2 νουμερα οπως εγω,καλυτερα παρτε το μεγαλυτερο....

γενικα δηλαδη τους βαζω ενα 8 εκ πρωτης αποψης! αλλα σιγουρα παιζουν ρολο τα κομματια που θα διαλεξεις...

αυτααααααααααα

επισης παρελαβα απο τρελοχταρι! παραγγελια εφυγε 9/9 και εφτασε 16/09! καθολου κακο! τα ρουχα απλα απαιχτα!!!!!! δεν εχω να σχολιασω.... πηραμε τη σειρα με το μονοκερο και τα λουλουδια.... τρομερα!

Μπράβο Ιριδάκι μου

καλοφόρετα ;)

τωρα για θυμισέ μου μεταφορικά

Clelia
23-09-11, 00:07
Απαπαπα ζημιά που μου κάνατε με το www.everything5pounds.com (http://www.everything5pounds.com) !!!
Γμτ δεν υπάρχει σάλιο...

minak
23-09-11, 00:08
Kάπου γράφει enter promotional code στο checkout, θα το δεις.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
Μόλις πήρα για την μικρή μου αυτά:

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002340&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696463&productSizeSelected=0&fit_type=

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002322&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696464&productSizeSelected=0&fit_type=

Η μικρή μου είναι 11 μηνών αλλά τα πήρα για αργότερα σε νούμερα 12-24 και 12-18. Είναι καλά λέτε για να βγάλουμε τον χειμώνα?:wink::wink::wink:

irida85
23-09-11, 00:12
Μπράβο Ιριδάκι μου

καλοφόρετα ;)

τωρα για θυμισέ μου μεταφορικά

αυτο σχολιαζαμε... εχει ακριβα μεταφορικα.... πχ για 4 κομματια εως 2 κιλα = 17.18 ευρω μτφ! δηλαδη για να μη τα πολυλογω, πηγε 10 ευρω το κομματι αντι για 5.73 (πληρωσα σε ευρω κατευθειαν οχι λιρες)
τωρα θα θελα να παρω αυτα τα μποτακια τα ankle boots αλλα no money honey.......

α το ενα παπουτσι ελεγε οτι ειναι μαρκα version και το αλλο moom
κανενα κομματι δενε λεγε milanoo.com

edit ομως τα παπα ηταν κανονικα στα κουτια τους και νομιζω πως τελικα δεν ηταν και τοοοοσο πολλα τα μεταφορικα... επειδη ειχαμε πει οτι ισως απο κει να βγαζουν το εξτρα κερδος τους το λεω.... εγω ενα συστημενο που ειχα στειλει επιστροφη στο αμαζον μου πηραν 13 ευρω!!!! και ηταν μικρο... οχι 2 κουτια παπουτσια!

bitchoni
23-09-11, 00:24
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
Μόλις πήρα για την μικρή μου αυτά:

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002340&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696463&productSizeSelected=0&fit_type=

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446002322&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306261674&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316724696464&productSizeSelected=0&fit_type=

Η μικρή μου είναι 11 μηνών αλλά τα πήρα για αργότερα σε νούμερα 12-24 και 12-18. Είναι καλά λέτε για να βγάλουμε τον χειμώνα?:wink::wink::wink:

Μια χαρά είναι!
Η δικιά μου είναι σχεδόν 13 μηνών και 8,5 κιλά με το ζόρι και το 12-18 που παρέλαβα μας είναι κανονικό. Θέλω να πω ότι γενικά τα ρούχα τους έχουν κανονική προς στενή γραμμή αν συγκρίνω με τα mοthercare που φοράμε ακόμη 6-9!!!Για να μην πω για τα h&m που το 6-9 μας πέφτει ακόμη!

iherb.com
"We have further reduced our shipping rates through the end of September 2011.

DHL International (where available)
Up to 90% off published rates -- starting as low as $8.00!
Our regular low rates start at $12.00.

International Air Mail (where available):
Zero cost for orders over $40.00 -- our regular low rate is a flat $4.00.
Please note that this shipping method is only available for orders up to 4 pounds (1814 grams), with a maximum value of $80.00."

annagrig1980
23-09-11, 02:25
Εσύ και εγώ που έχουμε μία κάποια εμπειρία στις internetiκες αγορές παίρνουμε και τα ρίσκα μας αγοράζοντας πράγματα από την Αμερική έχοντας πλήρη επίγνωση ότι μπορεί και να την πατήσουμε με το τελωνείο.
Προσωπικά μιλώντας όμως, ποτέ δεν θα αναλάμβανα την ευθύνη να πω σε κάποιον πρωτάρη στις αγορές από το εξωτερικό, ναι αγόρασε άφοβα από Χώρες εκτός Ε.Ε γιατί αν ω μη εγένετο συμβεί να κρατηθεί το δέμα στο τελωνείο θα πει τι μου έλεγε η ..........έξυπνη
...
Εγώ πάντως την πάντα που έπιανε όλη την κούνια την αγόρασα από το ΙΚΕΑ εκτός από οικονομική είναι και χαμηλή σε ύψος έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πας κοντά στο κρεβάτι για να δεις το μωρό.;)

Εσυ καλα τα λες καλη μου access αλλα και με περσοναλ σοπερ απο mothercare κατα πασα πιθανοτητα πιο πολλα θα βγουν ακομα κι'άν πληρωσεις τελωνειο! :(
Ισως ομως να εχεις δικιο. Τα ογκωδη ισως να εχουν πιο πολλες πιθανοτητες να τα τσακωσουν, οποτε οποια κοπελα θελει ας το ξανασκεφτει.
Για το Mytoys.de θα συμφωνησω. Οσα εχω παρει ειναι μια χαρά (εκτος απο κατι χριστουγεννιατικα που μου ξεβαψαν αμεσως)
Επισης γι'αυτο μ'αρεσει αυτο το φορουμ γιατι υπαρχει πολυφωνια και μοιραζομαστε τις εμπειριες μας. Η παντα του ΙΚΕΑ ηταν πολυ οικονομικη και η πρωτη μου επιλογη αλλα επειδη ηταν πολυ χαμηλη την κατηργησα γιατι χτυπαγαν τα κεφαλακια τους στα καγκελα πιο ψηλά απο την παντα. Αυτο βεβαια εχει να κανει και με το ποσο διαολακια ειναι! :D
Παντως για τα λεφτα της ηταν εξαιρετικη. Την χρησιμοποιησα για λιγο, την χαρισα στην ξαδερφη μου που τη χρησιμοποιησε στο παιδακι της και ειναι ακομα σαν καινουρια.

Staci74 ευχαριστω πολυ για το site της puma! :D
Παρηγγειλα για συναδελφο παπουτσακια και περιμενουμε. Απιστευτες τιμες αν βρεις νουμερο.

alex74
23-09-11, 03:02
Καλησπερα και απο εμενα! Εχω πολυ καιρο να γραψω στο θεμα των αγορων (τρεχω απιστευτα για διαφορα θεματα). Θελω ομως να μοιραστω κατι μαζι σας που ισως ενδιαφερει καποιες απο εσας. Προειδοποιω οτι το ποστ μου θα ειναι τεραστιο.

Εχω ετησια συνδρομη με το MUM απο τον περασμενο Νοεμβριο. Στην αρχη, ολα ηταν καλα. Χαιρομουν με τις παραγγελιες που ερχοντουσαν και με τα λεφτακια που γλυτωνα. Το πρωτο θεμα παρουσιαστηκε στα τελη του περασμενου Φλεβαρη. Ειχα κανει μια παραγγελια απο john lewis, mothercare και mandco. Οταν εφτασε η παραγγελια, διαπιστωσα οτι ελειπαν δυο κομματια: ενα τζην παντελονι δικο μου απο mandco και ενα καλυμμα για το Maclaren καροτσι που εχουμε απο τα mothercare. Επικοινωνω με το MUM, τους εξηγω το προβλημα και μου λενε να απευθυνθω στα μαγαζια. Τοσο το mothercare οσο και το mandco με διαβεβαιωσαν οτι οι παραγγελιες μου εφυγαν στο ακεραιο απο αυτους και με ρωτησαν αν τα πακετα τους εφτασαν ανοιγμενα. Τι να τους πω? Εννοειται οτι ηταν ανοιγμενα αφου για να τα συσκευασει ολα μαζι το MUM τα ανοιγει και τα χωνει οσο πιο πατικωμενα γινεται σε μια κουτα. Επικοινωνω παλι με τον ξαδερφο, του μεταφερω την απαντηση των μαγαζιων, αρνειται οποιοδηποτε λαθος δικο του και μου λεει οτι δεν μπορει να με βοηθησει. Ζηταω refund απο τα μαγαζια, αρνουνται (αναμενομενο) λεγοντας οτι δεν εχει χαθει ολη η παραγγελια και οτι προφανως καποιος σουφρωσε τα πραγματα μου (αυτο το τελευταιο το ειπαν πιο ευγενικα απο εμενα! ;) )
Αποτελεσμα? 30 λιρες ζημια (τοσο εκαναν τα δυο κομματια) και να μην ξερω που να ριξω το φταιξιμο.

Αποφασιζω να το ξεχασω σκεφτομενη οτι μπορει να μην φταιει ο ξαδερφος, αν και εκει πηγαιναν οι περισσοτερες υποψιες μου γιατι απο το mandco ειχα παραλαβει τουλαχιστον αλλες 3 ή 4 παραγγελιες απευθειας στην Ελλαδα χωρις προβληματα. Τεσπα, το αφηνω το θεμα.

Μεσολαβει αλλη μια παραγγελια χωρις προβληματα και φθανουμε στον Ιουνιο που προωθω μια παραγγελια απο εναν πωλητη στο ebay που δεν εστελνε Ελλαδα, mandco, παπουτσια απο το shoes for kids (αυτες οι παραγγελιες εγιναν την ιδια μερα) και απο marks and spencer (αυτη την παραγγελια την εκανα 5 ημερες αργοτερα απο τις 3 παραπανω). Πραγματι, οι τρεις πρωτες παραγγελιες εφτασαν σχεδον ταυτοχρονα στο MUM, περιμενα μετα μερικες μερες, με ειδοποιησαν οτι εφτασε και η τεταρτη (υποθετω εγω απο marks and spencer) και δινω εντολη προωθησης.

Φτανουν τα πραγματα Ελλαδα και διαπιστωνω οτι λειπει ολοκληρη η παραγγελια απο marks and spencer, αλλα (ω, θαυμα!) υπαρχει μεσα στην παραγγελια το χαμενο καλυμμα του Φλεβαρη απο το mothercare. (To παντελονι απο τα mandco ακομη το ψαχνω).
Αρχιζουν απανωτα μεϊλς και αρχιζω να δεχομαι απαντησεις που χαρακτηριζονται τουλαχιστον ως μη σοβαρες.
Για το καλυμμα, αφου τους θυμιζω το θεμα κοπιαροντας και ολα τα μεϊλς του Φλεβαρη, μου απαντουν απλα: "Α, ωστε η παραγγελια απο το mothercare ολοκληρωθηκε? Ωραια τοτε! Για το παντελονι, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα, ειναι πολυ παλια η παραγγελια, επρεπε να το ειχατε λυσει τοτε το θεμα".

Αρχιζω να τα παιρνω...

Η δε παραγγελια απο τα marks and spencer ακομη αφαντη. Εγω να επειγομαι γιατι ειχε μεσα και ρουχα για τον μικρο της κουμπαρας μου και ειχαν πιασει οι ζεστες και δεν ειχε τι να του βαλει....
Την βρηκαν μετα απο δυο μερες, λεγοντας μου οτι δεν φαινοταν καθαρα το νουμερο του box και γι' αυτο μπερδευτηκαν. Τους ζητω να μου την στειλουν γρηγορα με δικα τους τα μεταφορικα γιατι αυτοι εκαναν το λαθος να με ειδοποιησουν οτι ειχε φτασει η παραγγελια και μετα την εχασαν. Αρνουνται λεγοντας μου οτι ειναι τεραστιο το κουτι και δεν μπορουν να επιβαρυνθουν το κοστος. Ηξερα τι ειχα παραγγειλει, ηξερα οτι δεν ειναι ογκωδη τα πραγματα. Τους το λεω, το αρνουνται. Τους ξαναλεω οτι αυτοι φταινε γιατι με ειδοποιησαν οτι ειχε φτασει, μου ειπαν οτι καποια απο τις αλλες παραγγελιες θα εφτασε σε αυτους σε δυο κομματια και θα με μπερδεψε. Μου φανηκε πιθανο, επικοινωνω με τα sites, τους βαζω και ψαχνουν, μου λενε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο γιατι τα πραγματα ηταν στην ιδια αποθηκη και υπηρχε αποθεμα οποτε τα εστειλαν ολα μαζι. Ο τυπος απο το ebay μου ειχε στειλει ενα ζευγαρι παπουτσια. Ε, λιγο δυσκολο να τα εστειλε σε δυο διαφορετικα κουτια! Τα ξαναλεω ολα αυτα στο MUM για να παρω την απαντηση: "Αν θελετε την παραγγελια σας, το κοστος ειναι 37,5 λιρες"!!! Νετα σκετα!!!! :twisted:
Πιθανοτατα, πιαστηκα μ...ς, το ξερω αλλα τους ειπα να μου τα στειλουν. Ηταν μεσα τα πραγματα της κουμπαρας μου και ντραπηκα. Λαθος μου? Ισως... Αν και δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να κανω....
ΥΓ. Το δεμα ηταν οντως κουτσικο! :(

Εγω με το MUM τελειωσα. Ενταξει, ειπαμε, ειναι εξυπηρετικοι, συμφερουν κλπ, κλπ....αλλα εγω δεν μπορω να συνεργαζομαι με ανθρωπους στους οποιους δεν μπορω να εχω εμπιστοσυνη και των οποιων η συμπεριφορα ειναι τουλαχιστον αντιεπαγγελματικη.

Θελω εδω και πολυ καιρο να μοιραστω αυτη την εμπειρια μου μαζι σας, αλλα πραγματικα ειχα τοσα τρεξιματα που δεν προλαβαινα. Ισως να ειναι χρησιμη για καποια/ες απο εσας.

Sorry για την πολυλογια! :D

chatzico
23-09-11, 08:23

edit ομως τα παπα ηταν κανονικα στα κουτια τους και νομιζω πως τελικα δεν ηταν και τοοοοσο πολλα τα μεταφορικα... επειδη ειχαμε πει οτι ισως απο κει να βγαζουν το εξτρα κερδος τους το λεω.... εγω ενα συστημενο που ειχα στειλει επιστροφη στο αμαζον μου πηραν 13 ευρω!!!! και ηταν μικρο... οχι 2 κουτια παπουτσια!
Ιριδάκι, με γειά σου !!! Αυτό με το εξτρά μεταφορικά δεν νομίζω να ισχύει για τα ονλάιν καταστήματα, για τους πωλητές του ΕΒΑΥ ισχύει, βάζουν υψηλότερα μεταφορικά για να ρεφάρουν μια πιθανώς χαμηλή τελική τιμή αγοράς και γιατί επίσης δεν έχουν στα μεταφορικά τις τιμές που έχουν τα μεγάλα καταστήματα.

alex74, πολύ άσχημη εμπειρία. Μια φορά σε μια παραλαβή μου έστειλαν 2 κούτες πάνες λιγότερες. Όπως το λές. Αδύνατο να βγάλω άκρη μαζί τους. Αν θυμάμαι καλά μου είχαν γράψει κάτι σαν 'if you can proove they are yours ......',:shock::shock::shock: πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω γιατί η συγκεκριμένη παραγγελία ήταν χωρίς τράκινγκ νάμπερ. Για την ιστορία, το ΑΜΑΖΟΝ μου ξανάστειλε άμεσα τα δύο πακέτα και στην επόμενη παραλαβή από το ΜΑΜ βρήκα στην κούτα 4 πακέτα πάνες.:!::!::!: Προφανώς είχαν βρεί τα άλλα 2 ή τα είχαν παραπετάξει ή το έκαναν επίτηδες για να με υποχρεώσουν να βάλω επόμενη παραγγελια.

Σε ότι αφορά στο κάλυμμα, προφανώς τα έκαναν μούτι την ημέρα που σου απέστειλαν και το έβαλαν μέσα στην επόμενη παραγγελία. Το παντελόνι σου εικάζω ότι ή σκονίζεται σε καμιά γωνιά στην αποθήκη τους ή κάποια άλλη το χαίρεται...

Γενικά, δεν συνιστώ να μπαίνουν μέσα στην κούτα πραγματα από πολλούς πωλητές/καταστήματα. Δεν τα διαχειρίζονται σωστά.

Πολύ στενάχωρη εμπειρία, στην θέση σου και εγώ θα έφευγα.

Αν βρεις κάτι καλύτερο από το ΜΑΜ και οικονομικό, πέστο μας. Το έχω ξαναπεί, αν βρισκόταν κάτι καλό και οικονομικό θα την έκανα και εγώ.

staci74
23-09-11, 08:39
.......

Staci74 ευχαριστω πολυ για το site της puma! :D
Παρηγγειλα για συναδελφο παπουτσακια και περιμενουμε. Απιστευτες τιμες αν βρεις νουμερο.

Τίποτα! Αγόρασα 2 ζευγάρια παπούτσια για τα παιδιά το Αύγουστο για το σχολείο .... €45!

Για όσες έχουν gymbucks ..... αυτή (http://www.gymboreelines.com/) είναι η νέα collection. Θα είναι στο website τη Δευτέρα.

tamar
23-09-11, 09:42

Συγκριτικά με gymboree?

Για όσες έχουν gymbucks ..... αυτή (http://www.gymboreelines.com/) είναι η νέα collection. Θα είναι στο website τη Δευτέρα.

Ax τί μου κάνεις πρωί πρωί;...

Πάντως βρε κορίτσια δεν είναι φοβερό που ψωνίζουμε σαν τρελές για τα παιδιά και για εμάς ελάχιστα; (προσωπικά σχεδόν τίποτα)

sunny
23-09-11, 09:43
κοριτσια καλημερα...για βοηθειστε με λιγο!πηρα αυτες τις μποτες

http://www.camper.com/en/eshop/producto.xhtml?option=90148-003

νουμερο 26 στη μικρη η οποια το 25 τωρα της ειναι τσιμα τσιμα δηλαδη φοραει πλεον 26 και μου φαινεται οτι της ειναι μικρα.ενα ζευγαρι nike που πηρα 26 της ειναι οκ περισσευει δηλάδη μπροστα 1-1.5 cm.....οσες ξερετε απο camper για πειτε μου χρειαζεται οντως να παιρνουμε 1 νουμερο μεγαλυτερο λογω φορμας?δηλαδη τωρα θα παω να τα αλλαξω να παρω 27....αν θελω να τα φορεσει το χειμωνα δηλαδη δεκεμβρη τι πρεπει να παρω 28?μου φαινεται τραγικο!

camouflage
23-09-11, 09:59
νουμερο 26 στη μικρη η οποια το 25 τωρα της ειναι τσιμα τσιμα δηλαδη φοραει πλεον 26 και μου φαινεται οτι της ειναι μικρα.ενα ζευγαρι nike που πηρα 26 της ειναι οκ περισσευει δηλάδη μπροστα 1-1.5 cm.....οσες ξερετε απο camper για πειτε μου χρειαζεται οντως να παιρνουμε 1 νουμερο μεγαλυτερο λογω φορμας?δηλαδη τωρα θα παω να τα αλλαξω να παρω 27....αν θελω να τα φορεσει το χειμωνα δηλαδη δεκεμβρη τι πρεπει να παρω 28?μου φαινεται τραγικο!

Σε 2 μηνες δε νομιζω να αλλαξει νουμερο, αν το 27 εχει καποιο περιθωριο 1.5 ποντο, θα τα φορεσει μεχρι Γεναρη. Το 28 θα ειναι τεραστιο για τωρα.. Υπολογισε το 25 ποσο καιρο το φορεσε; Εμενα (εχουμε ιδια ηλικια) το φορεσαν απο Ιουνιο περιπου δηλ 3-3.5 μηνες. Καλα ειναι. Camper που ειχα παρει για μενα ειχαν κανονικη φορμα. Εξαρταται ομως και απο το σχεδιο. Πχ ειχα παρει δυο ζευγαρια καλοκαιρινα ιδιας εταιρειας και ειχαν ακριβως το ιδιο μηκος στο εσωτερικο παρολο που το ενα ελεγε 24 και το αλλο 25. Δε βγαζεις ακρη με τα νουμερα με τιποτα. Μονο με δοκιμη.

εντιτ: λαθος, ειμαστε λιγο μεγαλυτεροι, ειδα 2 weeks, και νομιζα 2 months

sunny
23-09-11, 10:07
Σε 2 μηνες δε νομιζω να αλλαξει νουμερο, αν το 27 εχει καποιο περιθωριο 1.5 ποντο, θα τα φορεσει μεχρι Γεναρη. Το 28 θα ειναι τεραστιο για τωρα.. Υπολογισε το 25 ποσο καιρο το φορεσε; Εμενα (εχουμε ιδια ηλικια) το φορεσαν απο Ιουνιο περιπου δηλ 3-3.5 μηνες. Καλα ειναι. Camper που ειχα παρει για μενα ειχαν κανονικη φορμα. Εξαρταται ομως και απο το σχεδιο. Πχ ειχα παρει δυο ζευγαρια καλοκαιρινα ιδιας εταιρειας και ειχαν ακριβως το ιδιο μηκος στο εσωτερικο παρολο που το ενα ελεγε 24 και το αλλο 25. Δε βγαζεις ακρη με τα νουμερα με τιποτα. Μονο με δοκιμη.

εντιτ: λαθος, ειμαστε λιγο μεγαλυτεροι, ειδα 2 weeks, και νομιζα 2 months

το 25 το φορεσε ιουλιο-αυγουστο και απο σεπτεμβρη της ειναι ισα ισα αλλα ειναι πεδιλακι οποτε εχει περιθωριο.
οποτε παω βλεπω το 27 αν εχει 1,5 ποντο διαφορα το παιρνω αλλιως αν εχει μονο 1 ποντο διαφορα πρεπει να της παρω 28 για δεκεμβρη.παντως περυσι φορεσε 22 σεπτεμβρη οκτωβρη και απο νοεμβρη μεχρι μαρτη 23 απριλιο μαη ιουνιο 24 κ μετα 25.οποτε καλα λες καθε 3 μηνες περιπου αλλαζει νουμερο.
αυτα εχουν κ λιγο γουνιτσα στο εσωτερικο οποτε ισως ειναι πιο μικρα μεσα.γιατι με τα nike που τα μετρησε ειναι ισα στο μηκος αλλα στο ποδι της το ενα ειναι ανετο κ το αλλο το δαχτυλακι μπροστα μπροστα.

ΜΑΡΙΤΑ
23-09-11, 10:10
Sunny πόσο τις πήρες αυτές τις φανταστικές μποτούλες; Απο κατάστημα ε;
Όσο μεγαλώνουν δεν αλλάζουν τόσο πολύ νούμερα....νομίζω αλλάζουν νούμερο ανά εξάμηνο...αν το ψάξεις στο νετ θα βρεις πληροφορίες...

Φανταστικές οι μπότες!!!

liontarina
23-09-11, 10:11
να σας δώσω και εγώ ένα site που δεν έχω δεί να το αναφέρετε.. (σιγά μην δεν το ξέρετε δηλαδή..χε..χε..)

http://www.bellsshoes.co.uk/store/

αγόρασα αυτά..

http://www.bellsshoes.co.uk/store/product/134900/Clarks-Hazelnut-Sweet-Shoes-Caramel-Leather-D-Size-9-UK/

με μεταφορικά 9.99 λίρες και τα πήρα στα χέρια μου σε 5 εργάσιμες με EΛΤΑ... δεν είναι ιδιαίτερα φτηνά και τα μεταφορικά είναι ακριβά αλλά έχει τις καινούργιες γραμμές ιδιαίτερα των clarks που το έψαξα.. αλλά και πάλι δερμάτινο παπούτσι αυτής της ποιότητας με 68 ευρώ εδώ δεν τα έπαιρνα.. όσο για τα παπούτσια τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.. σαν να μην φοράς παπούτσι και τα νούμερα τους κανονικά..

camouflage
23-09-11, 10:25
το 25 το φορεσε ιουλιο-αυγουστο και απο σεπτεμβρη της ειναι ισα ισα αλλα ειναι πεδιλακι οποτε εχει περιθωριο.
οποτε παω βλεπω το 27 αν εχει 1,5 ποντο διαφορα το παιρνω αλλιως αν εχει μονο 1 ποντο διαφορα πρεπει να της παρω 28 για δεκεμβρη.παντως περυσι φορεσε 22 σεπτεμβρη οκτωβρη και απο νοεμβρη μεχρι μαρτη 23 απριλιο μαη ιουνιο 24 κ μετα 25.οποτε καλα λες καθε 3 μηνες περιπου αλλαζει νουμερο.
αυτα εχουν κ λιγο γουνιτσα στο εσωτερικο οποτε ισως ειναι πιο μικρα μεσα.γιατι με τα nike που τα μετρησε ειναι ισα στο μηκος αλλα στο ποδι της το ενα ειναι ανετο κ το αλλο το δαχτυλακι μπροστα μπροστα.

ωχ, πανε και τα nike σε 1-2 μηνες το πολυ..Πρεπει να μετρας το μεγαλυτερο ποδαρακι για να διαλεγεις νουμερο. Αν τα θες για Δεκεμβρη, τοτε παρε το 28 εχει και το γουνακι, θα φοραει και καλτσακι, μια χαρα θα ειναι..Απλως τωρα θα της ειναι πολυ μεγαλο πιστευω. Αλλα ακομα δε χρειαζεται τοσο ζεστο, οποτε εισαι οκ, το παιρνεις με προοπτικη για τους μηνες Νοεμβριο-Φεβρουαριο (γιατι να κρατησουν Σεπτεμβρη-Φεβρουαριο το ξεχναμε)

irida85
23-09-11, 10:42
Συγκριτικά με gymboree?

μα το κρειζι8 και το τζιμ ειναι αδελφακια! ιδια ακριβως ποιοτητα...
μονο στα καλοκαιρινα του μου ειχαν φανει πιο λεπτα αυτα του κρειζι8....
νομιζω εχει ξαναειπωθει.... θελω να πω, δεν ειναι ιδεα μου.....

εντιτ http://www.crazy8.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524445991983&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374303118491&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1316764086235&productSizeSelected=0&fit_type= αυτο εδω (και σε πρασινο) και μεσα ειναι φλις!!!!!!!! δεν το ειχα καταλαβει οταν το πηρα.... πολυ ζεστουλικα και πανεμορφα!!!!

sunny
23-09-11, 11:03
Sunny πόσο τις πήρες αυτές τις φανταστικές μποτούλες; Απο κατάστημα ε;
Όσο μεγαλώνουν δεν αλλάζουν τόσο πολύ νούμερα....νομίζω αλλάζουν νούμερο ανά εξάμηνο...αν το ψάξεις στο νετ θα βρεις πληροφορίες...

Φανταστικές οι μπότες!!!

τις πηρα 82ευρω απο lapin.το γραφει κ στο site τις τιμες αν θες να χαζεψεις.οντως ειναι πολυ ωραιες κ τις δοκιμασε κ ξετρελαθηκε!μου βγηκε πολυ λουσου...της πηρα κ ενα σκουφο χειμωνιατικο τελειο κ τις φοραγε μες στο σπιτι μες σορτσακι μποτες κ γουνινο σκουφο...εγω ξερη στο πατωμα απο τα γελια!

sunny
23-09-11, 11:10
ωχ, πανε και τα nike σε 1-2 μηνες το πολυ..Πρεπει να μετρας το μεγαλυτερο ποδαρακι για να διαλεγεις νουμερο. Αν τα θες για Δεκεμβρη, τοτε παρε το 28 εχει και το γουνακι, θα φοραει και καλτσακι, μια χαρα θα ειναι..Απλως τωρα θα της ειναι πολυ μεγαλο πιστευω. Αλλα ακομα δε χρειαζεται τοσο ζεστο, οποτε εισαι οκ, το παιρνεις με προοπτικη για τους μηνες Νοεμβριο-Φεβρουαριο (γιατι να κρατησουν Σεπτεμβρη-Φεβρουαριο το ξεχναμε)

28 λες ε?κ η μαμα μου αυτο μου ειπε...τωρα το δοκιμασε χωρις καλτσα κιολας.ναι μωρε μποτα με γουνακι πριν το νοεμβρη δεν το βλεπω να φοραει ε?
ειμαι εκτος τοπικ?

Γατουλα
23-09-11, 11:17
Λιονταρινα αυτα τα μπελς δε τα ειχα δει, το παουτσι που λες δεν ειναι στη wide φορμα, εσυ ανεικεις σε νορμαλ ποδαρακια? η να το αποφυγω?

Σανυ, τι της δινεις?????? εμεις 1 νουμερο το χρονο αλλαζουμε και αμα

camouflage
23-09-11, 11:44
28 λες ε?κ η μαμα μου αυτο μου ειπε...τωρα το δοκιμασε χωρις καλτσα κιολας.ναι μωρε μποτα με γουνακι πριν το νοεμβρη δεν το βλεπω να φοραει ε?ε ναι...αλλα αφου τα πηρες απο μαγαζι πας και τα δοκιμαζεις και βλεπεις..υπολογιζεις τουλαχιστο 1 εκ να εχει περιθωριο οταν τα φοραει + μισο ποντο που θα μεγαλωσει το ποδαρακι μεχρι το Δεκεμβρη και βλεπεις. Ε, για κοριτσακι ειναι ανεπτυγμενο, να τη χαιρεσαι! Φανταζομαι και τα παντελονια σας τα αλλαζετε καθε 3 μηνες. Ελπιζω και εγω το ποδαρακι μας να μη μεγαλωνει τοσο γρηγορα γιατι αλλιως στα 15 θα φορανε 50 νουμερο παπουτσι :shock:

sunny
23-09-11, 11:59
αντε να πω κ μια χρησιμη πληροφορια αν κ νομιζω οτι το ξερετε ηδη....
λοιπον ψωνιζω πολυ συχνα απο εδω http://www.apo-rot.de/ καλλυντικα vichy,posay και weleda (εχει τις καλυτερες τιμες) αλλα κ dr hauschka (περιποιηση προσωπου)....

οπως επισης κ απο εδω http://www.bella-donna.de/en/index.html παιρνω dr hauschka ιδιες τιμες με apo-rot αλλα περισσοτερα μεταφορικα (5 ευρω παραπανω )αλλα εχεις εκπτωση πανω απο καποιο ποσο κ σου στελνουν κ πολλα δειγματακια....
απο εξυπηρετηση ειμαι ευχαριστημενη πολυ κ απο τα 2.

dimitrab.
23-09-11, 12:00
Παρελαβα
http://www.ebay.co.uk/itm/280730877558?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
παρα πολυ καλες οι ετικετουλες και γρηγορα...

xanp
23-09-11, 12:00
Ευχαριστώ την κοπέλα που έδωσε κωδικό για -30% στα πούμα μόλις τον τιμήσαμε...

sunny
23-09-11, 12:05
puma απο που?

marilia12
23-09-11, 12:11
@alex74 εχω περασει και εγω απειρου καλλους καταστασεις αλλα οσο και αν εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι αλλο σε αυτη την τιμη. Απλα κανε αυτο που λεει η chatzico οχι πολλες απο παραγγελιες απο διαφορετικους.

liontarina
23-09-11, 12:19
[QUOTE=Γατουλα;2150996]Λιονταρινα αυτα τα μπελς δε τα ειχα δει, το παουτσι που λες δεν ειναι στη wide φορμα, εσυ ανεικεις σε νορμαλ ποδαρακια? η να το αποφυγω?

γατούλα δεν έχω ιδέα τι είναι η wide φορμα.. πεσ μου να σου απαντήσω.. εγώ όντως ανήκω σε νορμαλ πόδια... μπαίνω στο 38 οποιασδήποτε εταιρίας (δυστυχώς μόνο στα παπούτσια το έχω αυτο..χιχι).. αλλά αυτα μου φάνηκαν άνετα σαν φόρμα..είναι πλατιά δηλαδή μπροστά ώστε να είναι άνετα τα δάκτυλα.. μάλιστα έχουν καί ένα μαξιλαράκι μέσα για να είναι πιο άνετα τα δάκτυλα..

tamar
23-09-11, 12:19
Παρελαβα
http://www.ebay.co.uk/itm/280730877558?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Τί είναι αυτες οι ετικέτες;

liontarina
23-09-11, 12:25
Παρελαβα

ερώτηση ξανθιάς.. τις ράβεις ή είναι αυτοκόλλητες? και αν είναι αυτοκόλλητες δεν ξεκολλάνε στο πλύσιμο?

aggelomarios
23-09-11, 12:28
Τις σιδερωνεις πανω στο ρουχο;)
Χαρη στο link της dimitrab πηρα κι εγω...

Ουπς sorry τωρα ειδα το link...αυτες θελουν ραψιμο εγω πηρα τις αλλες που τις σιδερωνεις...

silia29
23-09-11, 12:41
Καλησπέρα κορίτσια!!!
Στο crocs.com στην καινούρια collection αν πάρεις 3 ζευγάρια το 1 στο κάνουν δώρο. Επίσης με τον κωδικό CROCS10 -10%

liontarina
23-09-11, 12:47

Ουπς sorry τωρα ειδα το link...αυτες θελουν ραψιμο εγω πηρα τις αλλες που τις σιδερωνεις...

θα δώσεις link γιατι βαριέμαι να ράβω?

staci74
23-09-11, 12:47
puma απο που?

Χρησιμοποιήστε το κωδικό friends30 για -30% off. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30 ευρώ. Παίρνει μια εβδομάδα για την παραγγελία να έρθει.

camouflage
23-09-11, 12:52
μπλουζες οχι ιδιαιτερα φτηνες αλλα ωραιες, ε;
http://www.ebay.co.uk/itm/250794313696?var=550027506887&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
http://www.ebay.co.uk/itm/290501185737?var=590009498283&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

για πειτε, κανενα λινκ για τζακετ/ζακετουλα για αγορακι, εχει καμια;

irida85
23-09-11, 12:59

απο μεγεθη πως ειναι ξερουμε? μπερδεμα το σαιζ τσαρτ που εχει........

aggelomarios
23-09-11, 13:06
θα δώσεις link γιατι βαριέμαι να ράβω?

http://www.ebay.co.uk/itm/250882055481?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1627wt_1396

sunny
23-09-11, 13:10
ευχαριστω!!
εγω περυσι που της ειχα παρει puma νουμερο 23 ενω φοραγε το 23 σε αλλα 2 παπουτσια κανονικα ομως οχι αθλητικα το puma περασε 1,1-5 μηνας μεχρι να το φορεσει.καταλαβαινεις τι εννοω?μου εμοιαζε δηλαδη σαν να ειναι 0,5 νουμερο μεγαλυτερο απο το νορμαλ 23.

mariazerta
23-09-11, 13:15
ευχαριστω παρα πολυ ολες τις κοπελες πουμε βοηθησαν...θα παραγγειλω τελικα απ'το αγγλικο amazon για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...εχει πολυ πολυ ωραια πραγματακια!!!!! ;-)

irida85
23-09-11, 13:22
ευχαριστω!!
εγω περυσι που της ειχα παρει puma νουμερο 23 ενω φοραγε το 23 σε αλλα 2 παπουτσια κανονικα ομως οχι αθλητικα το puma περασε 1,1-5 μηνας μεχρι να το φορεσει.καταλαβαινεις τι εννοω?μου εμοιαζε δηλαδη σαν να ειναι 0,5 νουμερο μεγαλυτερο απο το νορμαλ 23.

σορυ σας μπερδεψα... για ρουχα εννοω....

dimitrab.
23-09-11, 13:26

Πηρα και σιδεροτυπα τα κολλησα κιολας αλλα δεν επλυνα ακομη...
Μολις πλυνω θα σας πω αν φευγουν , αλλα ετσι οπως τα βλεπω δυσκολα να ξεκολλησουν.
Αυτα που ραβονται τα πηρα για καποια μπουφαν που δεν μπορουσα να τα σιδερωσω...

aggelomarios
23-09-11, 13:32
Αναρωτιεμαι.....μπορω να τα σιδερωσω πανω στα ταπερακια???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

irida85
23-09-11, 13:34
http://www.shop-eu.puma.com/PUMA-Kid%27s-winter-jacket/816902,en,pd.html#!color%3D02_raspberry-prism_pink%26size%3DINT_98

24/30 Δε πρεπει να παρω για 2 ετων? το 18-24 το φοβαμαι.... τα αλλα νουμερα δε τα καταλαβαινω... τι εννοει 2/4 και 4/6 ? τι νο ειναι αυτο?

aggelomarios
23-09-11, 13:37
Μηνων iridaki

Εαν δεις στο size chart στο γερμανικο και ιταλικο μεγεθολογιο ειναι τα αντιστοιχα εκατοστα σε υψος
πχ το 24/30 αντιστοιχει σε 98εκ υψος...παντως εγω οταν ειμαι αναμεσα σε 2 νουμερα παντα παιρνω το μεγαλυτερο.

dimitrab.
23-09-11, 13:37
Αναρωτιεμαι.....μπορω να τα σιδερωσω πανω στα ταπερακια???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πως? Ισως αν βαλεις λεπτο χαρτι απο επανω?
Παντως σε ενα σαιτ που ειχαμε βαλει με παντως ειδη ταμπελας για πλαστικα ειχε αλλα αυτοκολλητα.
Δοκιμασε και βλεπουμε:rolleyes:

aggelomarios
23-09-11, 13:41
Πως? Ισως αν βαλεις λεπτο χαρτι απο επανω?
Παντως σε ενα σαιτ που ειχαμε βαλει με παντως ειδη ταμπελας για πλαστικα ειχε αλλα αυτοκολλητα.
Δοκιμασε και βλεπουμε:rolleyes:

Καλε....πλακα εκανα!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

irida85
23-09-11, 14:18
Μηνων iridaki

Εαν δεις στο size chart στο γερμανικο και ιταλικο μεγεθολογιο ειναι τα αντιστοιχα εκατοστα σε υψος
πχ το 24/30 αντιστοιχει σε 98εκ υψος...παντως εγω οταν ειμαι αναμεσα σε 2 νουμερα παντα παιρνω το μεγαλυτερο.

ναι αλλα τι να σου κανει μονο το υψος........... επρεπε να χουν κι αλλες διαστασεις....... ειναι και επισημο σαιτ........

kalamaraki
23-09-11, 14:35
Για όποια ενδιαφέρεται στο www.crocs.eu αν αγοράσεις 3 ζευγάρια παιδικά παπούτσια το 3ο ειναι ΔΩΡΕΑΝ!

http://www.crocs.eu/home/homepage,en_ES,pg.html

Malloo
23-09-11, 14:57
Παρελαβα

Καταπληκτικές! Ήδη από τον παιδικό μου έχουν δώσει κατά λάθος άλλου παιδιού μπλουζάκι και ζακέτα δύο φορές, άρα είναι πολύ ωραία ιδέα!

Μέχρι τώρα καθόταν η μαμά μου και κεντούσε τα ονόματά τους σε ό,τι μπορείτε να φανταστείτε (πετσέτες, τσαντούλες ...)

Γατουλα
23-09-11, 15:25
αυτη η πωλητρια εχει διαφορα παπουτσακια με μπινταρισμα που τελειωνει σημερα και αυριο.
η πληοψηφια ειναι χωρις χτυπημα και εχει διαφορ γκαρβαλιν κλπ
δειτε τα μηπως σας ενδιαφερει κατι απο αυτα
http://www.ebay.co.uk/sch/dondolare10/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5251&rt=nc&_trksid=p3911.c0.m14.l1513&_pgn=2

Σοφία17
23-09-11, 15:42
Μολις παρέλαβα τα ρουχα του μπεμπε απο Gymboree όλα τέλεια...
Αν παραγγείλω στις 29 θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα Gymbucks και το -20%?
(βλέπετε δεν κρατιέμαι τωρα με τίποτα)

female
23-09-11, 16:41
Κοριτσάκια αν έχει καμιά κωδικό -20% για gymboree και δεν τον χρειάζεται ας μου τον στείλει με πμ please!
Χατζίκο χρησιμοποίησα ήδη τον δικό σου! Χίλια thanks!!!

joan80
23-09-11, 17:23
αυτη η πωλητρια εχει διαφορα παπουτσακια με μπινταρισμα που τελειωνει σημερα και αυριο.
http://www.ebay.co.uk/sch/dondolare10/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5251&rt=nc&_trksid=p3911.c0.m14.l1513&_pgn=2

Όντως ωραία παπούτσια. Σκέφτομαι να δώσω προσφορα σε κάποια που λήγουν αύριο. Αν, λέμε τώρα, κερδίσω, πόσο γρήγορα πρεπει να πληρώσω;

Γατουλα
23-09-11, 17:26
μεχρι δευτερα τριτη λογικα εισαι οκ
στελνεις και ενα μνμ στο πωλητη αν αργεις
κριμα γιατι βλεπω κατι γκαρβαλιν τζαμπα! αλλα δεν εχει στα νουμερα που θα ηθελα

kolibigi
23-09-11, 18:58
Κοριτσάκια αν έχει καμιά κωδικό -20% για gymboree και δεν τον χρειάζεται ας μου τον στείλει με πμ please!
Χατζίκο χρησιμοποίησα ήδη τον δικό σου! Χίλια thanks!!!
Έχεις πμ ;)
Να ενημερώσω και όσες ψωνίζουν από DPAM, ότι αυτό το ΣΚ έχει δωρεάν αποστολή ανεξαρτήτως ποσού παραγγελίας.
Και οσονούπω θα σας πω και για dinosoles

olgakoym
23-09-11, 19:26
κοριτσια, ανακαλυψα ενα σιτε με νυφικα, οποια ετοιμαζετε να παντρευτει εχει τιμες απαικτες.... επισεις εχει παπουτσια τελεια κ με προφορες.... ριξτε μια ματια........
http://www.lightinthebox.com/

annagrig1980
23-09-11, 21:53
αυτο σχολιαζαμε... εχει ακριβα μεταφορικα.... πχ για 4 κομματια εως 2 κιλα = 17.18 ευρω μτφ! δηλαδη για να μη τα πολυλογω, πηγε 10 ευρω το κομματι αντι για 5.73 (πληρωσα σε ευρω κατευθειαν οχι λιρες)
...

Παντως ακομα και με τα μεταφορικα που γραφεις παλι βγαινουν πολυ οικονομικα. Δε βρισκεις φορεματα και μποτες με 10 ευρω στην Ελλαδα! Ποσο μαλλον αν ειναι και τοσο ωραια.
Σχετικα με το milanoo ειχα πει οτι στο site τους ειχαν στις διαφορες ετικετες τους και τις φιρμες του 5 pounds οποτε λογικο ειναι να μην το εχεις δει γραμμενο πουθενα αλλα δεν εχει και καμια σημασια αφου εισαι ευχαριστημενη. Με γεια :grin:
Ας το εχουμε στα υποψιν.

annagrig1980
23-09-11, 22:01
Σχετικα με τις ετικετουλες που λετε να σας πω και την προσωπικη μου εμπειρια. Πηρα και απο αυτες που γραφουν wooven και αυτες που ειναι satin και τις ραβεις.
Η αληθεια ειναι οτι οι σατεν ειναι λιγο κουραστικες επειδη τις ραβεις αλλα εγω η ανοητη αργησα να καταλαβω οτι θελει απλα δυο βελονιες απο καθε πλευρα. Το θετικο τους ομως ειναι οτι δεν παθαινουν τιποτα απολυτως και τις χρησιμοποιεις και την επομενη χρονια. Φοβερη ποιοτητα. Αν καποια κοπελα θελει μπορω να βρω τον πωλητη.
Οι wooven ειναι απιστευτης ευκολιας, αυτες που σιδερωνονται, αλλα μεχρι το τελος της χρονιας εχουν ψιλοχαλασει-φθαρει και αν κανεις το λαθος και ξαναπερασεις το σιδερο απο πανω γινονται χαλια.
Επειδη διαβασα οτι πηραν 1-2 κοπελες να προσεξετε να μην τις ξανασιδερωσετε.

maria_s
23-09-11, 22:07
να κανω μια τελειως χαζη ερωτηση; τις ετικετουλες τις παραγγελνετε με λατινικους χαρακτηρες;:rolleyes::p

dimitrab.
23-09-11, 22:59
Καλε....πλακα εκανα!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Ειμαι λιγο χαζουλα:):)
να κανω μια τελειως χαζη ερωτηση; τις ετικετουλες τις παραγγελνετε με λατινικους χαρακτηρες;:rolleyes::p

Eλληνικους χαρακτηρες δεν δεχοταν γιατι αφηνεις μηνυμα στο paypal για τα στοιχεια που θελεις αλλα το το R ας πουμε το εγραψα σαν P και φαινετε το ονομα με ελληνικα γραμματα.
Με κεφαλαια γραμματα εννοειται.

annagrig1980
23-09-11, 22:59

Γιατι ειναι χαζη η ερωτηση σου; :D
Κι'εγω πριν παραγγειλω ειχα ρωτησει πολλους πωλητες αλλα κανενας δεν μου εστελνε με Ελληνικα γραμματα. Ισως καποια αλλη κοπελα να ηταν πιο τυχερη και να βρηκε πωλητη που τυπωνει Ελληνικα. Ας μας πει.

maria1976
23-09-11, 23:20
http://www.ebay.co.uk/itm/GREECE-Banque-dOrient-National-Bank-Greece-125-Gold-Francs-Athen-1910-/310347321848?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48422451f8
το ακουσα και ειπα να το δω!!!!

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
24-09-11, 00:08
http://www.ebay.co.uk/itm/GREECE-Banque-dOrient-National-Bank-Greece-125-Gold-Francs-Athen-1910-/310347321848?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48422451f8

dηλαδη με μολις 1250$ ψωνιζεις 650 δις ευρω?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
τζαμπα πραμα:lol::lol::lol::lol::lol:

κ για να μην ειμαι τελειως off topic,μολις ψωνισα απο εναν κινεζο στο εβαυ,με καπελακια κ αξεσουαρ για μαλλια-κ αναρωτιεμαι....θα τα στειλει ή θα κανει τον ....κινεζο?:-P:-P:-P
μολις παραλαβω,θα σας πω...

irida85
24-09-11, 00:20
Παντως ακομα και με τα μεταφορικα που γραφεις παλι βγαινουν πολυ οικονομικα. Δε βρισκεις φορεματα και μποτες με 10 ευρω στην Ελλαδα! Ποσο μαλλον αν ειναι και τοσο ωραια.
Σχετικα με το milanoo ειχα πει οτι στο site τους ειχαν στις διαφορες ετικετες τους και τις φιρμες του 5 pounds οποτε λογικο ειναι να μην το εχεις δει γραμμενο πουθενα αλλα δεν εχει και καμια σημασια αφου εισαι ευχαριστημενη. Με γεια :grin:
Ας το εχουμε στα υποψιν.

τοτα θα ριξω μια ματια στο σαιτ να δω αν θα βρω αυτες τις μαρκες που πηρα....

milanoo.com ειναι? γιατι μοηκα να ριξω μια ματια κι εχει ακριβα πραγματα... αν θες ψαξτο εσυ ετσι απο περιεργια.... οι μαρκες ηταν version, moom

ονειρουλα
24-09-11, 17:52
καλησπερααα,
μηπως εχει αγορασει καμια σας μπουρνουζακι για νεογεννιτο απ το ιντερνετ και εμεινε ευχαριστημενη?κανενα χρωματιστο για αγορακι ψαχνωω
ευχαριστω

chatzico
24-09-11, 18:02
καλησπερααα,
μηπως εχει αγορασει καμια σας μπουρνουζακι για νεογεννιτο απ το ιντερνετ και εμεινε ευχαριστημενη?κανενα χρωματιστο για αγορακι ψαχνωω, ευχαριστω
Tι μπουρνουζάκι εννοείς ? Κλασικό με μανίκια και κουκούλα ?

Δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί το νεογέννητο αυτό. Οι πετσετούλες τριγωνάκια (http://www.mothercare.com/Cuddle-Dry-Hooded-Towels-Cream/dp/B000TCO1QI?ie=UTF8&ref=sr_1_6&nodeId=44541031&sr=1-6&qid=1316876431&pf_rd_r=087B9TB7EQHJSX1FQP23&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44541031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5)είναι χρήσιμες πολύ τον πρώτο χρόνο. Πολλές (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_AvailTo=80&rt=nc&LH_ItemCondition=11&_nkw=baby%20hooded%20towel&_adv=1&_dmd=1&_fln=1&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=baby%20hooded%20towel&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=)έχει και στο ΕΒΑΥ.

ονειρουλα
24-09-11, 18:16
Tι μπουρνουζάκι εννοείς ? Κλασικό με μανίκια και κουκούλα ?

Δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί το νεογέννητο αυτό. Οι πετσετούλες τριγωνάκια (http://www.mothercare.com/Cuddle-Dry-Hooded-Towels-Cream/dp/B000TCO1QI?ie=UTF8&ref=sr_1_6&nodeId=44541031&sr=1-6&qid=1316876431&pf_rd_r=087B9TB7EQHJSX1FQP23&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44541031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5)είναι χρήσιμες πολύ τον πρώτο χρόνο. Πολλές (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_AvailTo=80&rt=nc&LH_ItemCondition=11&_nkw=baby%20hooded%20towel&_adv=1&_dmd=1&_fln=1&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=baby%20hooded%20towel&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=)έχει και στο ΕΒΑΥ.

ο ανθρωπος μου εισαι!!!αυτο εψαχνα αλλα δε ηξερα πως λεγονταιιι στα αγγλικαααα
ευχαριστω

natexo
24-09-11, 21:12
Κορίτσια καλησπέρα! Αγόρασα ένα σουτιέν από το ebay. Από "βλακεία" μου το πήρα λάθος νούμερο. Κανονίσαμε με τον πωλητή να το επιστρέψω, μέχρι εδώ όλα οκ. Μου γράφει όμως το εξής:We strongly advise that you obtain insurance which will cover the item in the unlikely event that it is lost in the post on the way back to us. Εσείς που έχετε επιστρέψει πράγματα πίσω τα ασφαλίζετε στα ΕΛΤΑ; Γίνεται ή είναι περιττό; Α, και κάτι τελευταίο... Του ξαναστέλνω τα έξοδα αποστολής για τη 2η φορά;

kalamaraki
24-09-11, 21:18
Κορίτσια καλησπέρα! Αγόρασα ένα σουτιέν από το ebay. Από "βλακεία" μου το πήρα λάθος νούμερο. Κανονίσαμε με τον πωλητή να το επιστρέψω, μέχρι εδώ όλα οκ. Μου γράφει όμως το εξής:We strongly advise that you obtain insurance which will cover the item in the unlikely event that it is lost in the post on the way back to us. Εσείς που έχετε επιστρέψει πράγματα πίσω τα ασφαλίζετε στα ΕΛΤΑ; Γίνεται ή είναι περιττό; Α, και κάτι τελευταίο... Του ξαναστέλνω τα έξοδα αποστολής για τη 2η φορά;

Nαι γινετε να ασφαλίσεις το περιεχόμενο του γραμματος/δεματος σου για την χρηματική αξία που θες εσυ κ αναλόγως παει κ η τιμή που θα πληρώσεις για να το στειλεις.

Πχ παλια που δουλευα ως γραμματεας κ στελναμε δωρακια σε συνεργάτες κινητά τηλέφωνα, τα ασφάλιζα στην πραγματική τους αξια πχ 300ευρώ ασφάλεια κ πληρωνα τα εξοδα αποστολής συν το αντίτιμο για την ασφάλεια.
Δεν υποχρεούσαι να πεις τι ειναι το περιεχόμενο παρα μόνο να δηλωσεις αξία ασφάλειας.

Τωρα εφοσον ήταν δικό σου λαθος το νουμερο του σουτιεν λογικό ειναι να σε χρεώσει τα εξοδα αποστολής για να σου στειλει το καινουργιο. Ρωτα τον πως θα γινει κ λογικά θα σου πει να του κανεις πληρωμή μεσω πευπαλ

camouflage
24-09-11, 22:08
κοριτσια θελω να παρω ενα μπουφαν απο εμπει και εχει 2-3 χρ, μετα 4-5 κλπ (δεν εχει 3-4! και τα ενδιαμεσα) μπερδεμα λιγο
θελω μια βοηθεια αν ξερει καποια, δινει τις μετρησεις

MEASUREMENTS AS FOLLOWS*****

Age 2-3 Years: Chest 31" / Inside Arm 9.5" / Length 17"

πως μετραμε το chest που λεει; γυρω γυρω ή απο ακρη σε άκρη (λιγο απιθανο αυτο βεβαια γιατι 31inch ειναι 78εκ ετσι;), ξερω γω ομως μηπως αυτο τελικα ειναι τεραστιο (δηλ για 3-4χρ);

mariahn
24-09-11, 22:27
καλησπερααα,
μηπως εχει αγορασει καμια σας μπουρνουζακι για νεογεννιτο απ το ιντερνετ και εμεινε ευχαριστημενη?κανενα χρωματιστο για αγορακι ψαχνωω
ευχαριστω

Συμφωνω απολυτα με τη Chatzico: οι πετσετες τριγωνακια ειναι αψογες. Εμενα ομως η αγαπημενη μου πετσετα ειναι αυτη

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B001JJCLOE/ref=mp_s_a_2?qid=1316891850&sr=8-2

Ειναι ακριβη αλλα αξιζει τα λεφτα της πραγματικα αφου την χρησιμοποιω ακομα (τα τριγωνακια μας πεφτουν μικρα πια),ειναι υπεραπορροφητικη και το πιο σημαντικο ειναι οτι βολευει απιστευτα για να κανεις το παιδι μονη σου μπανιο αφου δενει στο λαιμο σου σαν ποδια. Στην συνιστω ανεπιφυλακτα!

stelva
24-09-11, 22:59
Καλησπέρα.. θα ήθελα να ψωνίσω εσώρουχα (φανελάκια για 3χρ και ολόσωμα για μωρό) από marksandspencer.com.Δεν κάνουν όμως delivery στην Ελλάδα.. και γιατί να κάνουν άλλωστε αφού εμείς τα κορόιδα τα πληρώνουμε πιο ακριβά
..
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το www.my-uk-mail.co.uk;Συμφέρει??
Αναρωτιέμαι αν μπορούμε να μαζευτούμε μερικά άτομα να κάνουμε μαζική παραγγελία..τι λέτε;

ονειρουλα
24-09-11, 23:20
Ξερετε μήπως πως λέγονται στα αγγλικά αυτά τα γαντακια που στο κάθε δάχτυλο έχουν μια φατσουλα,σαν κουκλοθέατρο για τα μωρακια,ψάχνω στο ε βαυ αλλα έτσι στα τυφλά δεν βρισκωωω:rolleyes:

Likando
24-09-11, 23:24
Ξερετε μήπως πως λέγονται στα αγγλικά αυτά τα γαντακια που στο κάθε δάχτυλο έχουν μια φατσουλα,σαν κουκλοθέατρο για τα μωρακια,ψάχνω στο ε βαυ αλλα έτσι στα τυφλά δεν βρισκωωω:rolleyes:

Finger Puppets toys

ονειρουλα
24-09-11, 23:44
Finger Puppets toys

Ευχαριστώ

Tinsey
24-09-11, 23:50
Καλή ιδέα φαίνεται γιατί οι τιμές στα ελληνικά καταστήματα του M&S είναι πολύ πιο τσιμπημένες σε σύγκριση με της Αγγλίας. Δεν ξέρω όμως αν αυτή η εταιρεία είναι αξιόπιστη; Έψαξα λίγο στο Google και βρήκα αρκετά παράπονα.

annagrig1980
24-09-11, 23:56
κοριτσια θελω να παρω ενα μπουφαν απο εμπει και εχει 2-3 χρ, μετα 4-5 κλπ (δεν εχει 3-4! και τα ενδιαμεσα) μπερδεμα λιγο
θελω μια βοηθεια αν ξερει καποια, δινει τις μετρησεις

MEASUREMENTS AS FOLLOWS*****

Age 2-3 Years: Chest 31" / Inside Arm 9.5" / Length 17"

πως μετραμε το chest που λεει; γυρω γυρω ή απο ακρη σε άκρη (λιγο απιθανο αυτο βεβαια γιατι 31inch ειναι 78εκ ετσι;), ξερω γω ομως μηπως αυτο τελικα ειναι τεραστιο (δηλ για 3-4χρ);

Καλησπερα,
εχει κατηγορια 3-4. Μπορεις να την επιλεξεις στα φιλτρα αριστερα.
Π.χ.
http://www.ebay.co.uk/sch/Coats-Jackets-/51580/i.html?LH_ItemCondition=1000%7C1500&Size=3%252D4%2520Years&_trkparms=65%253A2%257C66%253A2%257C39%253A1&rt=nc&_dcat=51580&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=12&_sc=1

Αυτη η μετρηση που λες παραπανω αφορα ιντσες και περιμετρο στηθους.
Μπορει να δεις ομως και μετρηση που γραφει underarm to underarm οποτε ειναι απο ακρη σε ακρη.

mariahn
25-09-11, 00:03

Τετοιες δακτυλο-μαριονετες ειχε και στο ΙΚΕΑ σε διαφορα σχεδια. Επισης και το Imaginarium εχει ενα φοβερο γαντι με την Κοκκινοσκουφιτσα και με αλλους 4 χαρακτηρες. Εχει επισης ενα καθρεφτακι και μασητικους κρικους. Δεν ξερω την τιμη γιατι μας το εκαναν δωρο αλλα ο μικρος το λατρευει.

ονειρουλα
25-09-11, 00:08
Τετοιες δακτυλο-μαριονετες ειχε και στο ΙΚΕΑ σε διαφορα σχεδια. Επισης και το Imaginarium εχει ενα φοβερο γαντι με την Κοκκινοσκουφιτσα και με αλλους 4 χαρακτηρες. Εχει επισης ενα καθρεφτακι και μασητικους κρικους. Δεν ξερω την τιμη γιατι μας το εκαναν δωρο αλλα ο μικρος το λατρευει.

Ευχαριστωωω

chatzico
25-09-11, 00:27
Κορίτσια, έχω My Uk Mail από τον Φλεβάρη. Έχει διάφορα θέματα αλλά παραμένει οικονομική λύση για αγορές από Αγγλία απο καταστήματα που δεν αποστέλλουν στην Ελλάδα.

Το θέμα έχει συζητηθεί πολύ στο τόπικ με τα eshops. Aν θέλετε κάτι, ρωτήστε εκεί.

Από μαρκς έχω ψωνίσει έτσι 2-3 φορές και όντως συμφέρει πολύ.

camouflage
25-09-11, 01:12
Καλησπερα,
εχει κατηγορια 3-4. Μπορεις να την επιλεξεις στα φιλτρα αριστερα.
Π.χ.
http://www.ebay.co.uk/sch/Coats-Jackets-/51580/i.html?LH_ItemCondition=1000%7C1500&Size=3%252D4%2520Years&_trkparms=65%253A2%257C66%253A2%257C39%253A1&rt=nc&_dcat=51580&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=12&_sc=1

Αυτη η μετρηση που λες παραπανω αφορα ιντσες και περιμετρο στηθους.
Μπορει να δεις ομως και μετρηση που γραφει underarm to underarm οποτε ειναι απο ακρη σε ακρη.

ευχαριστώ, ναι ξερω για το 3-4, αλλα στο συγκεκριμενο μπουφαν δεν δινει μετρησεις για το 3-4, δινει μονο για 2-3 και μετα 4-5..θα του στειλω ενα μειλ για να ειμαι σιγουρη

natexo
25-09-11, 09:39
Nαι γινετε να ασφαλίσεις το περιεχόμενο του γραμματος/δεματος σου για την χρηματική αξία που θες εσυ κ αναλόγως παει κ η τιμή που θα πληρώσεις για να το στειλεις.

Πχ παλια που δουλευα ως γραμματεας κ στελναμε δωρακια σε συνεργάτες κινητά τηλέφωνα, τα ασφάλιζα στην πραγματική τους αξια πχ 300ευρώ ασφάλεια κ πληρωνα τα εξοδα αποστολής συν το αντίτιμο για την ασφάλεια.
Δεν υποχρεούσαι να πεις τι ειναι το περιεχόμενο παρα μόνο να δηλωσεις αξία ασφάλειας.

Τωρα εφοσον ήταν δικό σου λαθος το νουμερο του σουτιεν λογικό ειναι να σε χρεώσει τα εξοδα αποστολής για να σου στειλει το καινουργιο. Ρωτα τον πως θα γινει κ λογικά θα σου πει να του κανεις πληρωμή μεσω πευπαλ
Ευχαριστώ φιλενάδα! Κάτι τελευταίο... Το σουτιέν είχε 15,9 λίρες, να το ασφαλίσω στην αντίστοιχη σε € τιμή, δηλ; Αυτό με τα ΕΛΤΑ δεν το'χω ακόμη........

annagrig1980
25-09-11, 11:21
Ευχαριστώ φιλενάδα! Κάτι τελευταίο... Το σουτιέν είχε 15,9 λίρες, να το ασφαλίσω στην αντίστοιχη σε € τιμή, δηλ; Αυτό με τα ΕΛΤΑ δεν το'χω ακόμη........

καλημερα,
επειδη η αξια του σουτιεν δεν ειναι μεγαλη μηπως δε σε συμφερει αυτη η διαιδκασια;
Εννοω οτι επειδη θα ξαναπληρωσεις εξοδα αποστολης, αν πληρωσεις και για να το στειλεις με αυτο τον τροπο θα σου ερθει σχεδον σαν να αγοραζεις μισο και παραπανω σουτιεν.
Δεν βαζεις το λινκ μηπως ενδιαφερει καποια κοπελα να το αγορασει και να ξαναπαραγγειλεις απο την αρχη το σουτιεν στο νεο νουμερο; Αλλιως, αν θελεις να το στειλεις με απλη επιστολη με το ταχυδρομειο πες μου να σου πω εναν οικονομικο τροπο αν ειναι μικρη η συσκευασια.

annagrig1980
25-09-11, 11:24
ευχαριστώ, ναι ξερω για το 3-4, αλλα στο συγκεκριμενο μπουφαν δεν δινει μετρησεις για το 3-4, δινει μονο για 2-3 και μετα 4-5..θα του στειλω ενα μειλ για να ειμαι σιγουρη

Α, τωρα καταλαβα. Δεν ειχες γραψει για καποιο συγκεκριμενο μπουφαν και νομιζα οτι ρωτουσες γενικα.
Σ'αυτη την περιπτωση, μην κοιτας νουμερα αλλα κοιτα τις μετρησεις και δες σε ποια ηλικια βρισκεσαι. Πολλες φορες ειναι καλυτερα να υπαρχουν μετρησεις παρα ηλικιες γιατι η καθε εταιρια εχει αλλη φορμα. Αν το παρεις τελικα, με γεια σας και καλοφορετο. :D

Tinsey
25-09-11, 11:37
chatzico, μήπως μπορείς να μας πεις εδώ δυο λόγια, γιατί το άλλο θέμα είναι τεράστιο και είναι δύσκολο να βρει κανείς τα σημεία που αναφέρονται ειδικά στο My UK Mail; Το λέω γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι συγκεκριμένα για ψώνια από το M&S και όχι για ψώνια μέσω διαδικτύου γενικώς, eBay κ.λπ.

chatzico
25-09-11, 11:39
Έχω βάλει ένα συνοπτικό στο καφέ. Δες εδώ (http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1200507&postcount=185), ελπίζω να φαίνεται. Αν όχι, πες να το μεταφέρω.

Tinsey
25-09-11, 11:44
Ναι, το είδα, ευχαριστώ! Θα το διαβάσω μόλις βρω ευκαιρία. Δυστυχώς δεν θα μπορώ να σου απαντήσω εκεί, αλλά αν χρειαστώ καμία διευκρίνηση, θα ρωτήσω εδώ.

chatzico
25-09-11, 11:45
Ρώτα με ότι θες. Αν δεν απαντήσω, στείλε μου πμ, για να ξυπνήσω.... Έχω μια χρονική υστέρηση8-)8-)

kalamaraki
25-09-11, 12:17

Nαι αλλά βαλε κ στην τιμή την αξία των μεταφορικών σου.

Πχ 17ευρώ το σουτιεν συν αλλο ενα 5ευρο για τα μεταφορικά σου , βαλε 25ευρώ κ εισαι μέσα.

aggelomarios
25-09-11, 13:10
Έχεις πμ ;)
Να ενημερώσω και όσες ψωνίζουν από DPAM, ότι αυτό το ΣΚ έχει δωρεάν αποστολή ανεξαρτήτως ποσού παραγγελίας.
Και οσονούπω θα σας πω και για dinosoles

Αναμενω info για τα dinosoles...βρηκες site ή παρηγγειλες?

Γατουλα
25-09-11, 14:28
η Στελλα δεν ειχε παρει..αυτο που μου εμεινε ηταν οτι ηταν βαρια! θυμαμαι λαθος?

fistikaki
25-09-11, 14:45
κορες, να ρωτησω κατι?

λεω να αρχισω να πουλαω ρουχα μεσω μπευ...

εχω ενα δικο μου τζην μακρυ καρτιγκαν, (οχι χοντρο παλτο) HELMI, που δεν μου κανει.. αξιζει να το βγαλω στο μπευ? ειναι γυρω στα 2 κιλα υποθετω, σαν πακετο.. δεν μπορω να βγαλω και ακρη με τα μεταφορικα..

chatzico
25-09-11, 14:51
κορες, να ρωτησω κατι?

λεω να αρχισω να πουλαω ρουχα μεσω μπευ...

εχω ενα δικο μου τζην μακρυ καρτιγκαν, (οχι χοντρο παλτο) HELMI, που δεν μου κανει.. αξιζει να το βγαλω στο μπευ? ειναι γυρω στα 2 κιλα υποθετω, σαν πακετο.. δεν μπορω να βγαλω και ακρη με τα μεταφορικα..
2 κιλά, ακανόνιστο δέμα, για εξωτερικό = 13 ευρώ (http://www.elta.gr/pdf/pricelist.PDF) :arrow: πολλά μεταφορικά.

Η μάρκα δεν είναι ευρωπαική οπότε παίζει να στο πάρουν για 1 λίρα και να χάσεις και απο τα μεταφορικά, συνολικά, να μην μαζέψεις μία και να βάλεις και από την τσέπη σου.

Καλύτερα στήσε μια αγγελία εδώ, στο πάρεντς. Μπορεί να κάνεις και χέρι με χέρι παράδοση, οπότε να συμφέρει και τις δύο σας, εσένα και την επίδοξη αγοράστρια.

roxana
25-09-11, 15:15
Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απο τις διακοπές και προς χαρα μου βρήκα ένα δέμα με τα πρώτα μας τζιμπορακια!!!! Καλα έπαθα πλάκα είναι φοβερά ρούχα και άψογα σε ποιότητα!!! Θα φάω κόλλημα νομίζω όπως πολλές απο εσάς! Να σα ρωτήσω όμως κάτι; Μου στείλανε ένα τζιμπακς για αγορές απο 29/9 με 9/10 των 25$ πως θα το περάσω όμως στις αγορές μου; Γιατί σίγουρα θα ψωνισω αλλα δεν το καταλαβ πως γίνεται

Γατουλα
25-09-11, 15:20
θα ψωνισεις συνολο πανω απο 50 δολλαρια (τα διπλα παντα)
στη τελευταια σελιδα εχει σημειο που βαζεις promo code , gymbacks klp
θα σου γινει αυτοματα εκπτωση 25 δολλαρια

Tinsey
25-09-11, 15:22
Το διάβασα, πολύ αναλυτικό :-)

Για να πω την αλήθεια, μου φάνηκε μεγάλη βαβούρα, ειδικά για όταν θέλεις να αγοράσεις λίγα πραγματάκια και όχι ολόκληρα φορτία. Π.χ. εμένα δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πάνες, γιατί άρχισα να παίρνω από τα Carrefour όπως πρότεινε μια κοπέλα σε άλλο θέμα - παρότι δεν συμπαθώ καθόλου την συγκεκριμένη αλυσίδα, οι πάνες τους είναι καλές και φτηνές. Οπότε δε νομίζω ότι με συμφέρει να δώσω τόσα χρήματα σε συνδρομές κ.λπ. μόνο και μόνο για να αγοράζω φανελάκια και μπλουζάκια.

Συνήθως όταν θέλω κάτι κάνω παραγγελία μέσω διαδικτύου και τα στέλνω σε φίλους ή συγγενείς στην Αγγλία και μου τα φέρνουν όποτε έρχονται Ελλάδα, αλλά έχω ξεμείνει αυτή τη στιγμή και δεν προβλέπεται να έρθει κανείς μέσα στον επόμενο μήνα, οπότε σκεφτόμουν εναλλακτικές. Καλύτερα όμως να μου τα στείλουν με ταχυδρομείο, πιο φτηνά θα μου έρθει. Πάντως είναι ενδιαφέρουσα υπηρεσία, μπορεί μια άλλη κοπέλα να τη βολεύει.

roxana
25-09-11, 15:27
Α χωρίς να βάλω δηλαδή κάποιο κωδικο η κάτι τέτοιο;

annagrig1980
25-09-11, 15:46
...έπαθα πλάκα είναι φοβερά ρούχα και άψογα σε ποιότητα!!! ...

Βρε κοριτσακι μου επειδη εγω εγραψα οτι ειχα ενα θεμα με την ποιοητητα στα Gymboree και μονο που δεν λιθοβοληθηκα, πως εβγαλες συμπερασμα για την ποιοτητα; ΑΝ δε φορεθει ενα ρουχο να πλυθει, να ξαναφορεθει να σιδερωθει πως το καταλαβαινετε; Οχι τιποτ'άλλο. Δε σε αμφισβητω, ρωταω γιατι αναρρωτιεμαι μηπως εγω ημουν ατυχη με οσα ετυχε να παρω ή βελτιωσαν την ποιοτητα τους απο τοτε.
Αν ολες πηρατε ρουχα και τα πολυφορεσατε και βαλατε πλυντηρια στεγνωτηρια σιδερωτηρια και παρ'όλ'αυτα περασε σεζον και ειναι οντως εξαιρετικης ποιοτητας, ας μου το πειτε να ξαναπαρω μηπως κατι αλλαξε.

Γατουλα
25-09-11, 16:01
εγω παντως μετα απο ενα χρονο αποφασισα να μη ξαναπαρω Βενεττον!!!!! ανοιγουν ολα τα λαστιχα, η σουρα χαλια. Και ξεχειλωνουν εντονα!!!!
αυτα....παντως η σεζον με τα καλοκαιρινα τζιμπορυ μια χαρα μας πηγε
σιδερωτηριο δε σκοπευω να χρησιμοποιησω ποτε, μηπως στα χαλαει γενικα?
οσο για τη ποιοτητα
εχω 2 καινουργιες πυζαμες μαδερ και μια αλλη
δε χρεαιζεται να πλυνω για να το δω, η αφη διαφερει
οταν το βλεπεις αυτο μονο στην αφη ε μαλλον ο αλλος εχει επενδυσει και να ειναι καλο και στην ουσια

Γατουλα
25-09-11, 16:05
ροξανα στη τελευταια σελιδα θα βαλεις το κωδικο αλλιως πως να σου κανει εκπτωση?

chatzico
25-09-11, 16:10
Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απο τις διακοπές και προς χαρα μου βρήκα ένα δέμα με τα πρώτα μας τζιμπορακια!!!! Καλα έπαθα πλάκα είναι φοβερά ρούχα και άψογα σε ποιότητα!!! Θα φάω κόλλημα νομίζω όπως πολλές απο εσάς! Να σα ρωτήσω όμως κάτι; Μου στείλανε ένα τζιμπακς για αγορές απο 29/9 με 9/10 των 25$ πως θα το περάσω όμως στις αγορές μου; Γιατί σίγουρα θα ψωνισω αλλα δεν το καταλαβ πως γίνεται

Α χωρίς να βάλω δηλαδή κάποιο κωδικο η κάτι τέτοιο;

Σου άρεσαν ? Χαίρομαι πολύ, καλωσήλθες στο κλάμπ των τζίμπο λάβερς ;-);-);-)

Τα τζίμπακς είναι ένας κωδικός, τον καταχωρείς στο καλάθι σου, κάπου λέει enter promotional code ή gymbucks.

Πρόσεξε όμως να φτιάξεις καλάθι τουλάχιστον διπλάσιο από την αξία των τζιμπακς σου. Αλλιώς δεν τον δέχεται τον κωδικό.

Γατούλα, για τα μπενετον συμφωνώ εν μέρει, σε ότι αφορά τα bottoms και πάλι όχι όλα. Αν έχουν το λάστιχο με τα κουμπιά για να ρυθμίζεις την μέση κρατάνε μια χαρά. Τα μπλουζάκια του κουτιού. Bottoms ελεύθερα, έχεις δίκιο, χαλαρώνουν στην μέση και πέφτουν.

annagrig1980
25-09-11, 16:20
εγω παντως μετα απο ενα χρονο αποφασισα να μη ξαναπαρω Βενεττον!!!!! ανοιγουν ολα τα λαστιχα, η σουρα χαλια. Και ξεχειλωνουν εντονα!!!!
αυτα....παντως η σεζον με τα καλοκαιρινα τζιμπορυ μια χαρα μας πηγε
σιδερωτηριο δε σκοπευω να χρησιμοποιησω ποτε, μηπως στα χαλαει γενικα?
οσο για τη ποιοτητα
εχω 2 καινουργιες πυζαμες μαδερ και μια αλλη
δε χρεαιζεται να πλυνω για να το δω, η αφη διαφερει
οταν το βλεπεις αυτο μονο στην αφη ε μαλλον ο αλλος εχει επενδυσει και να ειναι καλο και στην ουσια

Για τα μπενεττον θα συμφωνησω απολυτα. Εχω 2 χρονια που δεν εχω παρει ουτε ενα κομματι. Μονο απο δωρα οτι εχω. Σχετικα με το δευτερο μελος δεν ισχυει παντα. Και τα μπενεττον οταν τα πρωτοπαιρνεις μια χαρα φαινονται στην αφη. Επισης οταν λεω σιδερωτηριο εννοω σιδερο αλλα επειδη ειναι η μεγαλη γεννητρια ατμου γι'αυτο απο συνηθεια τη λεω σιδερωτηριο. Οχι, δεν μου χαλανε γενικα. Εχει να κανει μονο με την ποιοτητα. Καποια ειναι σαν καινουρια αλλα χαλανε συντομα και αλλα μετα απο πολλη χρηση.

chatzico
25-09-11, 16:20
Για λίγες παραγγελίες, υπάρχει και άλλη λύση, η Κατερίνα, πέρσοναλ σόπερ. Με αμοιβή.

Της λες τι θές, της στέλνεις τα χρήματα, ψωνίζει για λογαριασμό σου επ' αμοιβή και στα στέλνει.

Αμοιβή της 10% επί της αγοράς σου συν μεταφορικά από το Parcelforce νομίζω.

Την έχουν χρησιμοποιήσει πολλές κοπέλες από το τόπικ και είναι όλες ευχαριστημένες.

Ίσως αυτό χρειάζεσαι για λίγες παραγγελίες.

roxana
25-09-11, 16:26
Συγνώμη που εξαφανίστηκα αλλα η μικρη είχε κέφια!αχαχαχαχα
Για την ποιότητα που είπα εννοώ στην αφή και όπως είπε καιη Γατουλα για να βλέπεις καλη την υφή σίγουρα ειναι ποιοτικό! Όσο για το τζιμπακς σορυ που ξαναρωταω αλλα εγω μέσα σε ένα φάκελο βρήκα ένα χαρτί που γράφει τζιμπακς λέει ότι για κάθε 50$ κερδίζω 25$ κλπ αλλα κωδικο δεν γράφει πουθενά .........

Γατουλα
25-09-11, 16:28
οποτε υπομονη Αννα, σε 9 μηνες θα κανουμε ...διαγνωση!!! :D :D :D

Γατουλα
25-09-11, 16:29
ο κωδικος ειναι πανω στο τιμολογιο σου!!!! αυτο ειναι ενα παλιοχαρτακι χαχαχαχαχχα

roxana
25-09-11, 16:30
Μήπως ειναι ένας κωδικος που γράφει στην απόδειξη;

roxana
25-09-11, 16:32
Ευχαρισω Γατουλα μόλις το είδα κι γω! Βάζω το πιν να υποθεσω ε; Καθ δεν μου λες μπορω να διαλέξω άο τώρα τα ρούχα που θέλω δεν θα έχω πρόβλημα μετα ε;

tamar
25-09-11, 16:54
εγω παντως μετα απο ενα χρονο αποφασισα να μη ξαναπαρω Βενεττον!!!!!

Δεν ξέρω για τα παιδικά μιας και τώρα άρχισα να ψωνίζω αλλά δικά μου παίρνω χρόνια και είναι άπαιχτα. Και του άντρα μου ως επι το πλείστον από εκεί είναι τα μπλουζακια

kolibigi
25-09-11, 17:45
Αναμενω info για τα dinosoles...βρηκες site ή παρηγγειλες?
Βρήκα ελληνικό site τελικά (τυχαία)
Είναι το www.z-mall.gr (http://www.z-mall.gr) , δεν ξέρω αν είναι στη λίστα αλλά είναι site με πάμπολα είδη ρουχισμού και όχι μόνο (έστειλα και πμ στον admin να το προσθέσει).
Είχε 5 ή 6 σχέδια Dinosoles σε τιμές 18-22 ευρώ + 4 μεταφορικά με ACS.
Ήθελα 3 ζευγάρια αλλά επειδή δεν ήξερα τη φόρμα τους παράγγειλα την πρώτη μέρα το ένα.
1.00 το μεσημέρι η παραγγελία και 1.30 με ενημέρωσαν ότι είχε ήδη παραδοθεί στην κούριερ. Την άλλη μέρα τα είχα.
Ο ανιψιός μου ξετρελλάθηκε με τα φωτάκια και το αποτύπωμα του δεινόσαυρου αλλά το νούμερο ήταν οριακό και ήθελε μεγαλύτερο.
Οπότε το πρώτο θα το έπαιρνε ο άλλος ανιψιός και παράγγειλα νέο ζευγάρι, άλλο σχέδιο. Το ίδιο ταχύτατα την επόμενη το πρωί τα είχα στην πόρτα μου.
Το πρώτο ζευγάρι ήταν αδιάβροχο σατέν ύφασμα, ενώ το δεύτερο με ανάγλυφο το δεινόσαυρο επάνω.
Εντυπωσιακότερο αλλά πιο βαρύ και ειδικά για τον ανιψιό μου που είναι αδυνατούλης και έχει πόδια καλαμάκια.
Επίσης τα νούμερα που τους έκαναν ήταν ένα μεγαλύτερο απ' αυτό που φοράνε στις περισσότερες μάρκες.
Αύριο θα παραγγείλω το τρίτο και τελευταίο ζευγάρι για τον άλλο ανιψιό και σίγουρα δεν θα ξαναπάρω ανάγλυφο.
Για 20 ευρώ αξίζουν τα λεφτά τους μια χαρά αλλά για ακριβότερα δεν θα τα έδινα.
Τα παιδιά όμως ξετρελλάθηκαν :grin:

stelva
25-09-11, 18:02
Κορίτσια καλησπέρα.Χαίρομαι που βρήκα ανταπόκριση..από αυτά που λέτε μάλλον η Personal shopper συμφέρει περισσότερο.Πως ακριβώς τη βρίσκω?Αν τα μεταφορικά δεν είναι πολλά, 10% είναι καλή τιμή..
Λοιπόν έψαξα λίγο στο δίκτυο, αλλά αυτή η κοπελιά μάλλον σταμάτησε..μιλάω για τη salopeta. Υπάρχει καμιά άλλη που κάνει τη δουλειά αυτή?

Γατουλα
25-09-11, 18:11
μπορεις να φτιαξεις καλαθι απο τωρα
αν κατι δεν υπαρχει θα εξαφανιζεται
αν αλλαξεις πισι δε θα βλεπεις το καλαθι σου παραζ μονο σε αυτο που το εφτιαξες

θα συμφωνησω με την αλλη κοπελλα , τα μπλουζακια ειναι οκ, μια χαρα αλλα εχω μια φορμα το πανω αθικτο και το κατω ξεχειλο. Οκ υπαρχει λυση, βαζω 2ο λαστιχο και ειμαι οκ

chatzico
25-09-11, 18:45
Η Σαλοπέτα διεκοψε εργασίες.

Η Κατερίνα εδώ dreamshopping.gr@gmail.com (dreamshopping.gr@gmail.com)

chatzico
25-09-11, 19:09
stelva, περιμένω ένα πόστ από εσένα όποτε μπορέσεις.;-)

pondicaki
25-09-11, 19:48
:shock::shock::rolleyes:
dηλαδη με μολις 1250$ ψωνιζεις 650 δις ευρω?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
τζαμπα πραμα:lol::lol::lol::lol::lol:

κ για να μην ειμαι τελειως off topic,μολις ψωνισα απο εναν κινεζο στο εβαυ,με καπελακια κ αξεσουαρ για μαλλια-κ αναρωτιεμαι....θα τα στειλει ή θα κανει τον ....κινεζο?:-P:-P:-P
μολις παραλαβω,θα σας πω...
Τα στέλνουν ναι έχω πάρει τσιχλιμπιδάκια από εκεί ουυυυυυ

χαιρετώ κορίτσια, σας έχασα αλλά τουλάχιστον η περιπέτεια της μικρής μου στο νοσοκομείο έλαβε τέλος:cry:, παρά την ταλαιπωρία.. είμαστε σπίτι επιτέλους....

aggelomarios
25-09-11, 20:04
Kolibigi μου σ'ευχαριστω πολυ....
Μολις χτυπησαμε ενα ζευγαρι dinosoles απο z-mall...ηταν το πιο οικονομικο που βρηκα...20,79 μαζι με τα μτφ!!!

Thanxs again!!!;)

gestepoma
25-09-11, 20:18
θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι δεν γνωριζω και πολλα.θελω να αγορασω μπουκαλι-παγουρινο για τα παιδακια μου 3 στον αριθμο εχω ακουσει για την εταιρεια sigg μπορει καποιος να με βοηθησει απο που μπορω να αγορασω οικονομικα ή και αν ξερετε καποια αλλη καλη εταιρεια.ευχαριστω

chatzico
25-09-11, 20:29
θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι δεν γνωριζω και πολλα.θελω να αγορασω μπουκαλι-παγουρινο για τα παιδακια μου 3 στον αριθμο εχω ακουσει για την εταιρεια sigg μπορει καποιος να με βοηθησει απο που μπορω να αγορασω οικονομικα ή και αν ξερετε καποια αλλη καλη εταιρεια.ευχαριστω
Πήρα πριν 2 εβδομάδες περίπου από εδώ (http://stores.ebay.co.uk/soupdragon), τα crocodile creek. Πολύ ευχαριστημένη. 7,90 το ένα και μεταφορικά 3 λίρες για τα δύο. Κανονικά τα μτφ είναι 2 λίρες το ένα. Του έστειλα μύνημα για combine postage και μου είπε 3 λίρες για δύο κομμάτια. Δεν θυμάμαι πόσο μου είπε για 3.

Πολύ καλά, τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.

liontarina
25-09-11, 20:30
Βρε κοριτσακι μου επειδη εγω εγραψα οτι ειχα ενα θεμα με την ποιοητητα στα Gymboree και μονο που δεν λιθοβοληθηκα, πως εβγαλες συμπερασμα για την ποιοτητα; ΑΝ δε φορεθει ενα ρουχο να πλυθει, να ξαναφορεθει να σιδερωθει πως το καταλαβαινετε; Οχι τιποτ'άλλο. Δε σε αμφισβητω, ρωταω γιατι αναρρωτιεμαι μηπως εγω ημουν ατυχη με οσα ετυχε να παρω ή βελτιωσαν την ποιοτητα τους απο τοτε.
Αν ολες πηρατε ρουχα και τα πολυφορεσατε και βαλατε πλυντηρια στεγνωτηρια σιδερωτηρια και παρ'όλ'αυτα περασε σεζον και ειναι οντως εξαιρετικης ποιοτητας, ας μου το πειτε να ξαναπαρω μηπως κατι αλλαξε.

εγώ πάντως τα καλοκαιρινά που της είχα πάρει τα πλένω και τα βάζω στεγνωτήριο δύο φορές την εβδομάδα για τέσσερις μήνες.. δεν έχουν πάθει απολύτως τίποτα.. τώρα τα μαζεύω και θα τα φορέσουμε σίγουρα και του χρόνου καθότι το καμάρι μου δεν λέει να παχύνει λίγο με τίποτα.. η ποιότητα μου φαίνεται επιπέδου mothercare.. αντίθετα στα γενέθλια της τον Ιούλιο μου ειχαν φέρει από κάποια άλλα μαγαζιά δωράκια.. τα περισσότερα από αυτά είναι πλέον άχρηστα.. ξεθώριασαν, μπήκαν, έκαναν κομπάκια.. σε αυτά συγκαταλέγω και KΑΠΟΙΑ, όχι όλα απο τα ρούχα της BENETTON που πολλοί τα θεωρούν εξαιρετικής ποιότητας.. μάλλον οι απόψεις διϊστανται τελικά :)

liontarina
25-09-11, 20:37
Είναι το www.z-mall.gr (http://www.z-mall.gr) , δεν ξέρω αν είναι στη λίστα αλλά είναι site με πάμπολα είδη ρουχισμού και όχι μόνο (έστειλα και πμ στον admin να το προσθέσει).
Είχε 5 ή 6 σχέδια Dinosoles σε τιμές 18-22 ευρώ + 4 μεταφορικά με ACS.
Ήθελα 3 ζευγάρια αλλά επειδή δεν ήξερα τη φόρμα τους παράγγειλα την πρώτη μέρα το ένα.
1.00 το μεσημέρι η παραγγελία και 1.30 με ενημέρωσαν ότι είχε ήδη παραδοθεί στην κούριερ. Την άλλη μέρα τα είχα.
Ο ανιψιός μου ξετρελλάθηκε με τα φωτάκια και το αποτύπωμα του δεινόσαυρου αλλά το νούμερο ήταν οριακό και ήθελε μεγαλύτερο.
Οπότε το πρώτο θα το έπαιρνε ο άλλος ανιψιός και παράγγειλα νέο ζευγάρι, άλλο σχέδιο. Το ίδιο ταχύτατα την επόμενη το πρωί τα είχα στην πόρτα μου.
Το πρώτο ζευγάρι ήταν αδιάβροχο σατέν ύφασμα, ενώ το δεύτερο με ανάγλυφο το δεινόσαυρο επάνω.
Εντυπωσιακότερο αλλά πιο βαρύ και ειδικά για τον ανιψιό μου που είναι αδυνατούλης και έχει πόδια καλαμάκια.
Επίσης τα νούμερα που τους έκαναν ήταν ένα μεγαλύτερο απ' αυτό που φοράνε στις περισσότερες μάρκες.
Αύριο θα παραγγείλω το τρίτο και τελευταίο ζευγάρι για τον άλλο ανιψιό και σίγουρα δεν θα ξαναπάρω ανάγλυφο.
Για 20 ευρώ αξίζουν τα λεφτά τους μια χαρά αλλά για ακριβότερα δεν θα τα έδινα.
Τα παιδιά όμως ξετρελλάθηκαν :grin:

εμένα γιατί ένα παντελόνι μου το έστειλαν μία εβδομάδα μετά και χωρίς διεύθυνση παρα μόνο με ταχ. κωδικό και τηλέφωνο..???
θα παραπονεθώ... :))

bebutsiko
25-09-11, 21:18

sigg εμεις πηραμε απο το αμαζον
ειναι πολυ καλα

kalamaraki
25-09-11, 21:24

sigg εμεις πηραμε απο το αμαζον
ειναι πολυ καλα

Kαι εγώ αποό το αμαζον το πήρα το μπουκαλάκι μας στις 9 λιρες χωρις μεταφορικά http://www.amazon.co.uk/Sigg-Hello-Rainbow-Aluminium-Bottle/dp/B00314FEDA/ref=sr_1_9?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=sports&ie=UTF8&qid=1316974828&sr=1-9

κ σιγουρα θα παρω κ το μεγαλυτερο συντομα μολις πέσει λιγο η τιμή του

http://www.amazon.co.uk/Sigg-Hello-Seaside-Aluminium-Bottle/dp/B00314DPD6/ref=sr_1_29?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=sports&ie=UTF8&qid=1316974879&sr=1-29

Εδώ μπορεις να χαζέψεις τα sigg κ αν η παραγγελια σου ειναι ή υπερβαινει τις 25λιρες τα μεταφορικά ειναι δωρεάν

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_scat_318949011_ln?rh=n%3A318949011%2Ck%3Asigg&keywords=sigg&ie=UTF8&qid=1316974821&scn=318949011&h=0c4e0bb13f11a54b86151ce2581d7cf46682bd4e#/ref=sr_nr_p_6_2?rh=n%3A318949011%2Ck%3Asigg%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=318949011&keywords=sigg&ie=UTF8&qid=1316974824&rnid=401720011

Βεβαια εχει και πάρα πολλά στο www.ebay.co.uk

bebutsiko
25-09-11, 21:46
to topshop το εχουμε στη λιστα? στελνει ελλαδα με 6 λιρες κ εχει ωραια πραγματα...αγορασα μπλουζα απο το εμπει κ ειναι πολυ ωραια[http://www.topshop.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogNavigationSearchResultCmd?catalogId=33057&storeId=12556&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=203984&beginIndex=1&pageSize=20&interstitial=true

Active Member
25-09-11, 22:19
Στη λιστα μπαινει οποιο καταστημα εχουμε δοκιμασει και ειμαστε ευχαριστημενες. Αγορασες απο το ιδιο το tophop?

bitchoni
25-09-11, 22:27
Είναι το www.z-mall.gr (http://www.z-mall.gr) , ......

καλό!!!!Για ελληνικό site έχει αρκετά καλές τιμές και επίσης αξιόλογες μάρκες.Με τρώει το χέρι μου για τα freddy, αλλά θα κρατηθώ!

χαιρετώ κορίτσια, σας έχασα αλλά τουλάχιστον η περιπέτεια της μικρής μου στο νοσοκομείο έλαβε τέλος:cry:, παρά την ταλαιπωρία.. είμαστε σπίτι επιτέλους....

Περαστικά σας ποντικάκι.

to topshop το εχουμε στη λιστα? στελνει ελλαδα με 6 λιρες κ εχει ωραια πραγματα...αγορασα μπλουζα απο το εμπει κ ειναι πολυ ωραια[http://www.topshop.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogNavigationSearchResultCmd?catalogId=33057&storeId=12556&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=203984&beginIndex=1&pageSize=20&interstitial=true

Πρέπει να είναι ή να έχει ξαναειπωθεί κάποια στιγμή. Είχα κάνει πέρσι παραγγελία και έμεινα αρκετά ευχαριστημένη. Από ποιότητα φέρνουν την καλή σειρά του zara ή mango. Επίσης αξίζουν τα jersey tops για κάθε μέρα.

camouflage
25-09-11, 23:03
Α, τωρα καταλαβα. Δεν ειχες γραψει για καποιο συγκεκριμενο μπουφαν και νομιζα οτι ρωτουσες γενικα.
Σ'αυτη την περιπτωση, μην κοιτας νουμερα αλλα κοιτα τις μετρησεις και δες σε ποια ηλικια βρισκεσαι. Πολλες φορες ειναι καλυτερα να υπαρχουν μετρησεις παρα ηλικιες γιατι η καθε εταιρια εχει αλλη φορμα. Αν το παρεις τελικα, με γεια σας και καλοφορετο. :D

ευχαριστώ! δε το πηρα ακομα, περιμενω και τον πωλητη να μου πει για τις μετρησεις για να αποφασισω..

annagrig1980
26-09-11, 08:11
Καλημερα,
εχει παρει καμια απο σας σουτιεν της εταιριας Silhouette; (http://www.undercoverexperience.co.uk/index.php?cPath=192)
Aν ναι, ειναι σταθερα; Λογικα πρεπει μιας και βγαζουν πολυ μεγαλα cup αλλα ειπα να ρωτησω μηπως τα ξερετε.
Τα εχει και στο site που εχουν παραγγειλει καποιες κοπελες απο εδω, στο undercoverexperience.

andigo
26-09-11, 08:28

Καλημέρα και thanks :lol::lol:.
Χτύπησα αυτά.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250896917417&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

Για να πάρω primigi από εδώ ήθελα τουλάχιστον 60.

tamar
26-09-11, 09:53
http://www.facebook.com/gymboreedeals?ref=ts&sk=wall

Προς γνώση...και γιατί όχι και χρήση.. :p

Καλημέρα :smile

andigo
26-09-11, 10:13
Επίσης παρέλαβα από BOOHOO πολύ καλά τα φουστανάκια αλλά νομίζω λίγο φαρδιά τα νούμερα τους (φοράω medium). Πήρα 3 small και 1 medium και το τελευταίο είναι αρκετά φαρδύ.

LA LATINA
26-09-11, 11:11
πηραμε και μια παντοφλιτσα για τον παιδικο

http://www.ebay.co.uk/itm/260849696761?var=560050293755&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

LA LATINA
26-09-11, 11:17
και για τους φαν των dinos

http://www.ebay.co.uk/itm/190580059567?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/160648149011?var=460030741668&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

irida85
26-09-11, 11:17
Kαι εγώ αποό το αμαζον το πήρα το μπουκαλάκι μας στις 9 λιρες χωρις μεταφορικά http://www.amazon.co.uk/Sigg-Hello-Rainbow-Aluminium-Bottle/dp/B00314FEDA/ref=sr_1_9?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=sports&ie=UTF8&qid=1316974828&sr=1-9

κ σιγουρα θα παρω κ το μεγαλυτερο συντομα μολις πέσει λιγο η τιμή του

http://www.amazon.co.uk/Sigg-Hello-Seaside-Aluminium-Bottle/dp/B00314DPD6/ref=sr_1_29?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=sports&ie=UTF8&qid=1316974879&sr=1-29

Εδώ μπορεις να χαζέψεις τα sigg κ αν η παραγγελια σου ειναι ή υπερβαινει τις 25λιρες τα μεταφορικά ειναι δωρεάν

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_scat_318949011_ln?rh=n%3A318949011%2Ck%3Asigg&keywords=sigg&ie=UTF8&qid=1316974821&scn=318949011&h=0c4e0bb13f11a54b86151ce2581d7cf46682bd4e#/ref=sr_nr_p_6_2?rh=n%3A318949011%2Ck%3Asigg%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=318949011&keywords=sigg&ie=UTF8&qid=1316974824&rnid=401720011

Βεβαια εχει και πάρα πολλά στο www.ebay.co.uk (http://www.ebay.co.uk)

ελενακι για πες λιγο πως ειναι κατω απο το καπακι.... βαρεθηκαμε τα μπιμπερο και τα χαζα μπουκαλια του τζαμπο... αλλα δε μπορω να καταλαβω τι στομιο εχουν αυτα τα σιγκ! ειναι για 2 ετων???

LA LATINA
26-09-11, 11:20
παιδια εχω παρει αυτο
http://www.z-mall.gr/dinosoles-x10-t-rex-/pd/?iid=6329&lang=el&did=8667&a_15b=2007&a_4c=4947&pvid=12335
πολυ βαρυ...........

και αυτο
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0057EUGVM/ref=oss_product
καπως πιο ελαφρυ!

angel306
26-09-11, 11:58
Γεια σας κοριτσια!Σκοπευω να παρω μερικα πραγματακια απο το motherbaby.gr εχει καταστημα στην αθηνα.Θα τα παραγγειλω απο την σελιδα και σκεφτομαι και την πληρωμη να την κανω με δοσεις με το συστημα τους "online πληρωμη".Εχει ψωνισει καποια ετσι απο κει,ειναι ασφαλες?Οποια γνωριζει κατι θα με βοηθουσε πολυ!

KIDS
26-09-11, 13:08
Καλημερα σε ολες
τα crocs.eu βαλανε δωρεαν μεταφορικα για παραγγελιες ανω των 20€ . Οτι πρεπει για ενα δωρακι που θελω να κανω

joan80
26-09-11, 13:18
Καλημέρα και thanks :lol::lol:.
Χτύπησα αυτά.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250896917417&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

Για να πάρω primigi από εδώ ήθελα τουλάχιστον 60.

Μήπως κοταντοχτυπηθήκαμε; Και εγώ είχα δει κατι primigi άλλά δεν πρόλαβα. Δεν το ξέρω καλά το σύστημα και τελευταια στιγμή πάντα κάποιος έδινε περισσότερα. Εγώ ήθελα πιο μικρό νούμερο. Καλοφόρετα.

kalamaraki
26-09-11, 14:42
ελενακι για πες λιγο πως ειναι κατω απο το καπακι.... βαρεθηκαμε τα μπιμπερο και τα χαζα μπουκαλια του τζαμπο... αλλα δε μπορω να καταλαβω τι στομιο εχουν αυτα τα σιγκ! ειναι για 2 ετων???

Κοριτσάρα μου ειμαι ακόμα στο σχολείο, οταν γυρίσω θα στο βγαλω φωτος να το δεις καλυτερα αν και το εχει και εδώ, κάπως ετσι είναι

http://www.amazon.co.uk/Sigg-Active-Bottle-Transparent-Complete/dp/B000OT23LG/ref=sr_1_2?s=sports&ie=UTF8&qid=1317037239&sr=1-2

maria_s
26-09-11, 14:46

καλημέρα βουρλισμένο μου! το στόμιο των sigg είναι αθλητικού τύπου...πως να στο πω...το περιστρέφεις και πίνεις...
το φοβόμουν πολύ και γω για το Νικολιό αλλά του είναι πολύ εύκολο να πιει και το λατρεύει!!! Μπορεί και το ανοίγει/κλείνει μόνος του και το παίρνει παντού μαζί του...
εγώ του το πήρα από το αμαζον, τα 400μλ αλλά να σου πω και τα 300 μια χαρά θα ήταν...
επίσης παρακολούθα το όπως το καλαμαρούδι, γιατί εγώ το πήρα όπως το είδα (γύρω στις 13 λίρες) και το βρήκα και στο cook shop μετά 2-4 ευρώ πιο ακριβά μόνο...

μάκια στο συννεφιασμένο νησί μου!

ninasi
26-09-11, 14:56
Κοριτσια γεια σας.
Εγώ πρόσφατα, αγόρασα για μια φίλη (το δικό μου κουκλάκι μεγάλωσε πια για μπανάκι)το puj tub από εδώ http://www.mamaka.eu/ και αυτό γιατί από το amazon δεν το στέλνανε λόγω όγκου. Τώρα ψάχνω να αγοράσω περίεργα stencils για το δωμάτιο της. Καμια ιδέα?

nufi
26-09-11, 14:59
καλησπερα!

τα σπορινια μου πλεον περπατανε κ επειδη δροσιζει κ σε λιγο η ξυπολυταρια δε θα ειναι πια εφικτη για το σπιτι, εχετε να προτεινετε καποιο παππουτσοπαντοφλακι?

ευχαριστω!

Γατουλα
26-09-11, 15:01
εμεις ειχαμε στα σιγκ λιγο θεμα μεχρι να καταλαν=βουν πως περιστρεφετε το στομιο ωστε να ανοιξει
ο Β το καταφερε συντομα
για την Α δε ξερω γιατι τα εχω δωσει στο σχολειο τους και δε μπορουσε με τιποτα να το γυρισει με τα δαχτυλακια της!

zaharini
26-09-11, 15:24
Επίσης πολύ ωραίο παγουράκι, δεν στάζει (με το από τα δύο στόμια) και δεν μυρίζει είναι το klean kanteen. Βγαίνει με δύο στόμια, ένα που δεν στάζει της avent και ένα αθλητικό. Είναι όμως πιο ακριβό από sigg και crocodile creek.
http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Klean_Kanteen/Classic/Sippy

camouflage
26-09-11, 15:27
καλησπερα!

τα σπορινια μου πλεον περπατανε κ επειδη δροσιζει κ σε λιγο η ξυπολυταρια δε θα ειναι πια εφικτη για το σπιτι, εχετε να προτεινετε καποιο παππουτσοπαντοφλακι?

ευχαριστω!

ψαξε στο θεμα για www.inch-blue.com, εχει συζητηθει και εχουν δοθει και αλλα σαιτ

camouflage
26-09-11, 15:33
Επίσης πολύ ωραίο παγουράκι, δεν στάζει (με το από τα δύο στόμια) και δεν μυρίζει είναι το klean kanteen. Βγαίνει με δύο στόμια, ένα που δεν στάζει της avent και ένα αθλητικό. Είναι όμως πιο ακριβό από sigg και crocodile creek.
http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Klean_Kanteen/Classic/Sippy
αυτο εχουμε και εμεις. Το ειχαμε παρει απο εδω

http://www.vupbaby.co.uk/content/klean-kanteen-sports-355ml12oz-6-colours?c=124

μαζι με πιατακια κλπ καθως και χαριτωμενες τσαντουλες.
http://www.vupbaby.co.uk/content/zoo-backpack-skip-hop-6-designs?c=410

αλλα στα δικα μου δε τους πολυαρεσει αυτο το παγουρι...υποψιαζομαι οτι ειναι γιατι δεν εχει πανω κανενα σχεδιακι/ζωακι κλπ (αλλα παιδακια που ξερω το εχουν βολευτει πολυ παντως - αβυσσος η ψυχη των μωρων)

ravT
26-09-11, 15:49
Chatzico τα crocodile creek στάζουν? Της είχα πάρει ένα avent και μονίμως έκανε την τσαντούλα της μούσκεμα.

chatzico
26-09-11, 16:16
Chatzico τα crocodile creek στάζουν? Της είχα πάρει ένα avent και μονίμως έκανε την τσαντούλα της μούσκεμα.

Όχι, αν κλεισεις καλά το καπάκι.

annagrig1980
26-09-11, 18:46
...
αλλα στα δικα μου δε τους πολυαρεσει αυτο το παγουρι...υποψιαζομαι οτι ειναι γιατι δεν εχει πανω κανενα σχεδιακι/ζωακι κλπ (αλλα παιδακια που ξερω το εχουν βολευτει πολυ παντως - αβυσσος η ψυχη των μωρων)

Και στη μεγαλη μου που της το πηρα δεν το θελει καθολου! Θελει συνεχεια να παιρνει στον παιδικο μια σαχλαμαρα που μας εκαναν δωρο απο το Jumbo και εχει πανω την Barbie! :evil: (διανυουμε τη ροζ μας φάση! :) )

sylvienn78
26-09-11, 19:29
Θέλω να κάνω μια παραγγελία από το αγγλικό mothercare με την διευθυνση από το My UK Mail αλλά όταν βάζω την πιστωτική μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν είναι συμβατή με τα στοιχεία της διέυθυνης που έχω βάλει... τι πρέπει να κάνω? Δέν δέχεται ελληνική πιστωτική?

liontarina
26-09-11, 20:29
κορίτσια βοηθήστε γιατί θα με τρελανουν.. θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι παπούτσια για την μικρή από αυτό το site..

http://www.cheekymonkeyskids.co.uk/brands/garvalin-shoes/garvalin-girls-brown-shoe-111402

λέει είναι powered by paypal.. πάω να κάνω την πληρωμή δεν βλέπω pay pal πουθενά.. τους στέλνω mail, μου λένε έχουμε pay pal.. ξαναψάχνω δεν βρίσκω τίποτα.. ξαναστέλνω mail μου λένε θα δεις την επιλογη στην σελίδα 5 του checkout.. αλλιώς ίσως να φταιει ο browser που έχεις...
μου φαίνεται με δουλέυουν ψιλό γαζί.. Βλέπετε εσείς επιλογή να πληρώσεις με pay pal??????

kikileuteris
26-09-11, 20:37
κορίτσια βοηθήστε γιατί θα με τρελανουν.. θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι παπούτσια για την μικρή από αυτό το site..

http://www.cheekymonkeyskids.co.uk/brands/garvalin-shoes/garvalin-girls-brown-shoe-111402

λέει είναι powered by paypal.. πάω να κάνω την πληρωμή δεν βλέπω pay pal πουθενά.. τους στέλνω mail, μου λένε έχουμε pay pal.. ξαναψάχνω δεν βρίσκω τίποτα.. ξαναστέλνω mail μου λένε θα δεις την επιλογη στην σελίδα 5 του checkout.. αλλιώς ίσως να φταιει ο browser που έχεις...
μου φαίνεται με δουλέυουν ψιλό γαζί.. Βλέπετε εσείς επιλογή να πληρώσεις με pay pal??????

Κι εγώ που πάω να κάνω τσεκ άουτ δε μου βγάζει πέυπαλ....

gata21
26-09-11, 21:09
javari
£10 off when you spend £40 or more at javari.co.uk
enter code javabox2 μέχρι 30/9
Μου το στείλαν με παραγγελια απο το amazon :wink:

antaspil
26-09-11, 22:30
Γεια σας κοριτσια!Σκοπευω να παρω μερικα πραγματακια απο το motherbaby.gr εχει καταστημα στην αθηνα.Θα τα παραγγειλω απο την σελιδα και σκεφτομαι και την πληρωμη να την κανω με δοσεις με το συστημα τους "online πληρωμη".Εχει ψωνισει καποια ετσι απο κει,ειναι ασφαλες?Οποια γνωριζει κατι θα με βοηθουσε πολυ!

εχω παρει τα πραγματα του μωρου απο εκει αλλα με περασμα πιστωτικης καρτας εμεινα ευχαριστημενη ειναι οικογενιακη επιχειρηση..

kalamaraki
27-09-11, 09:06
Kαλημέρααααα

Θελω την βοήθεια σας, στο σχολειο που ειμαι φετος οι καθηγητες δεν εχουν κουζινάκι για να κανουν καφε μονοι τους με αποτέλεσμα να μη συμφερει καθημερινά να δινω 1μιση ευρω για καφε απο το κυλικειο....

Θελω να παρω ενα θερμος με χερουλακι να παιρνω καφέ/κουβά μαζι μου για τις 6 ωρες που βρισκομαι εκει, χαζεψα λιγο στο αμαζον αλλα δεν ξερω τις μάρκες κ ποιο ειναι καλο....εχει καμιά σας κατι να προτείνει??

Θενκςςςςςςςςςςςςςς

kiki*
27-09-11, 09:12
αυτό ?http://www.amazon.co.uk/Thermos-Thermocafe-Steel-Travel-Litre/dp/B001T9N0EE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1317103896&sr=8-8

kalamaraki
27-09-11, 09:15
αυτό ?http://www.amazon.co.uk/Thermos-Thermocafe-Steel-Travel-Litre/dp/B001T9N0EE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1317103896&sr=8-8

ωωωωω ωραιοτατο κ φθηνοτατο!! αχαχααχ

πως μου ξέφυγε?

Ευχαριστώ πολυυυυυ!!! :D

Μονο που ή γεμιζω αλλες 17 λιρες το καλάθι....ή πληρώνω 6 λιρες κοντά μεταφορικα.....θα δουμε!

kelli79
27-09-11, 09:16
καλημερα δεν ξερω αν καμια εχει τσεκαρει τωρα τελευταια το μοδερκαρ σε ποιες χωρες δεν στελνει γι αυτο σας βαζω εδω N.B. We are currently unable to deliver to Bulgaria, Greece, Romania, Russia, Serbia, Slovenia, Afghanistan, Burundi, Congo Republic, French Polynesia, Georgia, Guinea-Bissau, Iraq, Liberia, Rwanda, Somalia, Tajikistan & Uzbekistan.
δηλαδη στη μονη ευρωπαικη χωρα που δε στελνει ειναι Ελλαδα μηπως να στελναμε κανα ομαδικο ε-μαιλ?
Επισης το μαμας&παπας στελνει Ελλαδα μολις παρελαβε η κουμαρα μου ρουχα για το μπεμπε της. Και τελος το ubershop.co.uk αυξησε τη τιμη καθε πανας. Αυξησε την ποσοτητα εβαλε μεγκα πακ με 5 λιρες παραπανω και τα μεταφορικα απο 19.95 τα πηγε 23.99 εγω θα στειλω ε-μαιλ γι αυτο.
Αυτα τα ολιγα