PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

aggelomarios
10-11-11, 11:29
Αχ κι εγω εφτιαξα καλαθακι στα gym αλλα συγκρατηθηκα...:rolleyes:
Την αλλη εβδομαδα εχουμε γενεθλια οποτε λεω να περιμενω να δω τι δωρα θα μας φερουν και μετα να ψωνισω...θα εχει μεινει τιποτα αραγε το blackfriday???

chatzico
10-11-11, 11:30
132 $ στα gymboree λέτε να έχω θέμα;
Εγώ 146 δολλάρια και έφυγε την Δευτέρα. Άντε να δούμε.

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 11:46
http://www.ebay.co.uk/itm/PROFESSIONAL-15-COLOR-CAMOUFLAGE-CONCEALER-PALETTE-/220601070911?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4093071948426644534#ht_3280wt_996 αυτο εδω θελω να αγορασω να ξεκινησω με κατι φθηνο για δοκιμη... να παυησω αγορα σε ευρω ειναι 3.68 τα εξοδα ειναι δωρεαν σιγουρα???? κ επισεις θα χρεωθω φανταζομαι κατι γιατην μετατροπη απο λιρα σε ευρω>>? να κανω μια χαζη ερωτηση..αν ειμαι γραμμενη στο ebay,co.uk χρειαζεται να ξαναγραφτω κ στο ebay,com παλι η ειναι ιδιος κωδικος?
edit ο.κ το ειδα οτι ειναι ιδιος κωδικος...

ΔΗ+ΧΡ
10-11-11, 11:55
http://www.ebay.co.uk/itm/PROFESSIONAL-15-COLOR-CAMOUFLAGE-CONCEALER-PALETTE-/220601070911?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4093071948426644534#ht_3280wt_996 αυτο εδω θελω να αγορασω να ξεκινησω με κατι φθηνο για δοκιμη... να παυησω αγορα σε ευρω ειναι 3.68 τα εξοδα ειναι δωρεαν σιγουρα???? κ επισεις θα χρεωθω φανταζομαι κατι γιατην μετατροπη απο λιρα σε ευρω>>? να κανω μια χαζη ερωτηση..αν ειμαι γραμμενη στο ebay,co.uk χρειαζεται να ξαναγραφτω κ στο ebay,com παλι η ειναι ιδιος κωδικος?

Τα μεταφορικά είναι όντως δωρεάν αλλά το προιόν είναι Hong-Kong οπότε θα περιμένεις να παραλάβεις σε 15 μέρες περίπου.Εγώ έχω prepaid της Κύπρου και ναι υπάρχει μια μικρή χρέωση στον λογαριασμό μου για την μετατροπή.Εγώ στο com μπαίνω με τον ίδιο κωδικό;)

ΠΕΖΗ
10-11-11, 11:56
Εγώ 146 δολλάρια και έφυγε την Δευτέρα. Άντε να δούμε.

Κοριτσακια εκανα και εγω παραγγελια χθες αργα το βραδυ. Ακομη δεν μου εχει ερθει μειλ αποστολης της παραγγελιας. Να ρωτησω τις εμπειρες σε ποσες μερες λετε να ερθει η παραγγελια???Και ερχεται με χαρτακι ταχυδρομειου??? Ειμαι στις μερες να γεννησω και να ξερω αν ειναι να κανω εξουσιοδοτηση τον συζυγο να τα παραλαβει οταν ερθουν. Ευχαριστω και καλες παραλαβες να εχουμε!!!!

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 11:59
Τα μεταφορικά είναι όντως δωρεάν αλλά το προιόν είναι Hong-Kong οπότε θα περιμένεις να παραλάβεις σε 15 μέρες περίπου.Εγώ έχω prepaid της Κύπρου και ναι υπάρχει μια μικρή χρέωση στον λογαριασμό μου για την μετατροπή.Εγώ στο com μπαίνω με τον ίδιο κωδικό;)

ευχαριστω για την απαντηση...ποσο περιπου ειναιη χρεωση αυτη ξερεις??? στο περιπου να υπολογιζω....

chatzico
10-11-11, 11:59
edit ο.κ το ειδα οτι ειναι ιδιος κωδικος...

Η παλέτα που σου αρεσει έχει 3,14 λίρες με 0 μεταφορικά για Ελλάδα. Ο πωλητής όμως έχει 98,4% φίντμπακ, δεν είναι πολύ χαμηλό αλλά δεν είναι πάνω από 99% που έχουμε πει ότι μας αρέσει.

Δεν κοιτάς αν βρεις κάτι καλύτερο ?

Η χρέωση στην κάρτα σου θα είναι σε ευρώ με την ισοτιμία που θα ορίσει είτε το πέιπαλ είτε η τράπεζα της κάρτας σου την ημέρα της συναλλαγής.

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 12:01
μου ζηταει κωδικο παυπαλ??? ποιος ειναι???

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 12:02
Η παλέτα που σου αρεσει έχει 3,14 λίρες με 0 μεταφορικά για Ελλάδα. Ο πωλητής όμως έχει 98,4% φίντμπακ, δεν είναι πολύ χαμηλό αλλά δεν είναι πάνω από 99% που έχουμε πει ότι μας αρέσει.

Δεν κοιτάς αν βρεις κάτι καλύτερο ?

Η χρέωση στην κάρτα σου θα είναι σε ευρώ με την ισοτιμία που θα ορίσει είτε το πέιπαλ είτε η τράπεζα της κάρτας σου την ημέρα της συναλλαγής.

πατησα ηδη αγορα:oops::???: κ μου ζηταει κωδικο προσβασεις παυπαλ ειναι ο κωδικος που μπαινω στο παυπαλ οταν ανοιγω το υπολογιστη??? τι κανω ???? μπορω να μην προχωρησω η ειναι ηδη αργα???

ΔΗ+ΧΡ
10-11-11, 12:05
πατησα ηδη αγορα:oops::???: κ μου ζηταει κωδικο παυπαλ??? τι κανω ???? μπορω να μην προχωρησω η ειναι ηδη αργα???
Νομίζω οτι πρέπει να συνεχίσεις.Η φόρμα που βγάζει για το paypal είναι τα στοιχεία που καταχώρησες στο πειπαλ.Τα βάζεις και σε "πετάει" στο πευπαλ και ολοκληρώνεις την συναλλαγή.

Access
10-11-11, 12:13
Κοριτσακια εκανα και εγω παραγγελια χθες αργα το βραδυ. Ακομη δεν μου εχει ερθει μειλ αποστολης της παραγγελιας. Να ρωτησω τις εμπειρες σε ποσες μερες λετε να ερθει η παραγγελια???Και ερχεται με χαρτακι ταχυδρομειου??? Ειμαι στις μερες να γεννησω και να ξερω αν ειναι να κανω εξουσιοδοτηση τον συζυγο να τα παραλαβει οταν ερθουν. Ευχαριστω και καλες παραλαβες να εχουμε!!!!

καλά ακόμα είναι νωρίς αφού την έκανες χθές ....

δεν χρειάζεται εξουσιοδότηση με αυτό τον τρόπο, απλά όταν έρθει το χαρτάκι των ελτά το υπογράφεις δίνεις την ταυτότητα σου στον σύζυγο και πάει αυτός και παίρνει το δέμα σου :wink:
με το καλό να έρθει το ζουζούνι σου !!! :D:D

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 12:38
ουφ το αγορασα,, τελικα πηρα τηλ μια ξαδερφη μου κ με φωτισε..... δεν πειραζει κ να μην το λαβω ειναι πολυ μικρο το ποσο απλα ηθελα να δω πως ειναι να κανεις αγορα...απο εδω κ περα θα κοιταω ολα...οποτε κοιταμε καλυτερα με 99% θετικο φεντμπαγκ....σωστα???
αντε κ καλες αγορες.....

fragola
10-11-11, 12:42
Ξέρει κανείς το www.lebensmittel.de (http://www.lebensmittel.de) με τι παραδίδει? Με κούριερ?

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 12:44
σε ελληνικο σαιτ υπαρχουν κατι σαν αυτοκολλητα με θεμα για τουρτα αχ δεν ξερω καν πως λεγονται.... edit το 27 νουμερο σε παιδικο τι νουμερο ειναι στην αμερικη???

giagia
10-11-11, 14:18
Ξέρει κανείς το www.lebensmittel.de (http://www.lebensmittel.de) με τι παραδίδει? Με κούριερ?

Ταχυδρομικώς, σε περίπου 10 εργάσιμες.

tamar
10-11-11, 14:20
Aχ τί θα κάνω με τα Gymboree? 'Οσο έχω λεφτά στην κάρτα και βάζει προσφορές όλο και ψωνίζω...'Αλλα 136 δολλάρια πάλι!Μα τί να κάνω; Έχει ρούχα με 25%. Μου στέλνουν και κωδικο για επιπλέον 20% συν κωδικό για 5 δολλάρια έκπτωση...ε είπα να μην αφήσω την ευκαιρία να πάει χαμένη.
Τη Μαύρη Παρασκευή τώρα μόνο για τα βαφτιστήρια μας θα ψωνίσω και τέλος για το 2011. :p

Και η φτηνή αγορά της μέρας
http://www.ebay.co.uk/itm/290629811203?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1055wt_1185

Γατουλα
10-11-11, 14:23
εχω ενα καλαθι....893 ....ειμαι περιεργη τι θα μεινει απο ολα αυτα εκεινη την παρασκευη χαχχααχχαχχαχχα

kalamaraki
10-11-11, 14:30
σε ελληνικο σαιτ υπαρχουν κατι σαν αυτοκολλητα με θεμα για τουρτα αχ δεν ξερω καν πως λεγονται.... edit το 27 νουμερο σε παιδικο τι νουμερο ειναι στην αμερικη???

Θα πρέπει να εξακριβώσεις αν αναφέρεται σε αμερικάνικα νουμερα παπουτσιων ή σε Αγγλικά γιατι πχ το Αγγλικό 7UK στο αμερικάνικο ειναι το 8US

Βαλε στο γκουγκλ σου convert kids shoe sizes δες τα αποτελέσματα κ συμβουλέψου αν εχει στη μάρκα που θες να παρεις Shoes size guide.

tamar
10-11-11, 15:28
το 27 νουμερο σε παιδικο τι νουμερο ειναι στην αμερικη???

Δες εδώ
http://www.norbysonline.com/kicrsich.html

εχω ενα καλαθι....893 ....ειμαι περιεργη τι θα μεινει απο ολα αυτα εκεινη την παρασκευη χαχχααχχαχχαχχα

Αχ πόσο σε νιώθω. Εν τω μεταξύ 14/11 βγαίνει η καινούρια συλλογή!!!
Θα χρεοκοπήσω και χωρίς τους ΓΑΠ, Σαμαρά κ.α.

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
10-11-11, 15:52

δικια μου εισαι εσυ....752!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

indie
10-11-11, 16:11
Aχ τί θα κάνω με τα Gymboree? 'Οσο έχω λεφτά στην κάρτα και βάζει προσφορές όλο και ψωνίζω...'Αλλα 136 δολλάρια πάλι!Μα τί να κάνω; Έχει ρούχα με 25%. Μου στέλνουν και κωδικο για επιπλέον 20% συν κωδικό για 5 δολλάρια έκπτωση...ε είπα να μην αφήσω την ευκαιρία να πάει χαμένη.
Τη Μαύρη Παρασκευή τώρα μόνο για τα βαφτιστήρια μας θα ψωνίσω και τέλος για το 2011. :p

Και η φτηνή αγορά της μέρας
http://www.ebay.co.uk/itm/290629811203?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1055wt_1185

Πότε είναι η Μαύρη Παρασκευή??
Γιατί και εγώ το γέμισα το καλάθι μου...

indie
10-11-11, 16:22
Μήπως θα βρούμε εκπτωτικό κωδικό για το asos.co.uk??

kalamaraki
10-11-11, 16:45

γράψε στο γκουγκλ asos.co.uk voucher code ή promotional code κ θα σου βγαλει διαφορες σελίδες που εχουν μονο κωδικους

προσπαθησε τους κ ολο κ κατι θα σου κάτσει:cool:

agtog
10-11-11, 18:02
Κορίτσια στην Μαύρη Παρασκευή που λέτε, πρέπει να ξαναπατήσουμε τα προϊόντα στο καλάθι, ή αν υπάρχουν μέσα ήδη εμφανίζεται η ειδοποίηση για χαμηλότερη τιμή και απλώς προχωράς στην αγορά;

giagia
10-11-11, 18:04
Κοριτσια, σας παρακαλω θυμηστε μου λιγο, οταν πληρωνουμε με paypal, κραταμε την ισοτιμια του ή επιλεγουμε της τραπεζας?

tamar
10-11-11, 18:05

Eγώ πάντως ποτέ δεν έχω πετύχει

kalamaraki
10-11-11, 19:51
Για οποια θέλει κοριτσίστικα βρακάκια

ο αγαπημένος μου πωλητής εφερε βρακάκια μοδερκερ 7αδα στις 5λιρες
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250922188984&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123#ht_1005wt_1037

Εγώ τσιμπησα μια για τώρα κ μια για του χρόνου

irida85
10-11-11, 20:37
ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ παραγγελια 1 και 2 νοεμβρη απο τζιμπορι και τρελοχταρι...... κατεφθασε ενα μακροστενο ναρτι απο τη ταχυδρομο και λεει κατι για δασμους κλπ........ δεν το εχω στα χερια μου το πηραν οι δικοι γιατι ελειπα ταξιδακι................... ωχ ωχ ωχ ξερει καμια περι τινος προκειται? περιμενω και πανασονικ απο αμαζον, μπας και ειναι γιαυτα? δε ξερω περιμενω διαφορα...........

kolibigi
10-11-11, 20:44
Ψάχνω κάτι τέτοιο, αλλά μου φαίνεται ακριβό
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0002VLDRQ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
Κάνω search ως mosaic games αλλά δε βρίσκω μεγάλη ποικιλία, βγάζει κυρίως ψηφιδωτά.
Έχετε ιδέα μήπως το ψάξω διαφορετικά? Ή μήπως το έχετε δει σε Jumbo ή άλλο παιχνιδομάγαζο?

kolibigi
10-11-11, 20:46
ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ παραγγελια 1 και 2 νοεμβρη απο τζιμπορι και τρελοχταρι...... κατεφθασε ενα μακροστενο ναρτι απο τη ταχυδρομο και λεει κατι για δασμους κλπ........ δεν το εχω στα χερια μου το πηραν οι δικοι γιατι ελειπα ταξιδακι................... ωχ ωχ ωχ ξερει καμια περι τινος προκειται? περιμενω και πανασονικ απο αμαζον, μπας και ειναι γιαυτα? δε ξερω περιμενω διαφορα...........
Αν το χαρτί το έφερε ταχυδρόμος, μάλλον είναι τα 3 ευρώ τέλη εκτελωνισμού.
Αν ήταν τελωνείο θα σε ενημέρωνε κούριερ.
Για ρώτα τους γονείς σου, λέει ποσό επάνω?

irida85
10-11-11, 20:50
Επίσης παρέλαβα και τα πράγματα από το jcpenney δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα γενικά με αυτό το σιτε σε σχέση με τα μεταφορικά και γενικώς το σέρβις (πλήρωσα και τα 3 ευρά μου για τέλη εκτελωνισμού στα Ελτα) :roll::roll:τα ρούχα τώρα τα φιλς που αγόρασα είναι αρκετά καλά αν και λεπτούλια οι μπλούζες ψιλές επίσης, καλοραμμένες όμως το θετικό είναι ότι όλα μπαίνουν στεγνωτήριο το αρνητικό ότι θέλουν πλύσιμο σε κρύο νερό :shock::shock: και τα φλις και οι μπλούζες*τες πάντων το γενικό σχόλιο μου είναι ότι δεν βγήκα χαμένη αλλά ούτε νομίζω ότι κέρδισα κάτι στο σύνολο

ιιιιιιιιιιιιιι περιμενω κι εγω καλε jcpenney!!!!!!!!!! αυτα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αλλα η παραγγελια μου 80 ευρω ηταν.........

edit καταληγουμε οτι αυτο το σαιτ "αξιζει" για καποιες καλες μαρκες που εχει... αυριο θα παραλαβω να πω κ εγω εντυπωσεις.....

#ΕΛΕΝΑ#
10-11-11, 21:14
εγω μαλλον πηρα φορα παραγγειλα κ ενα αρωμα dkny....:mrgreen::mrgreen:

zaharini
10-11-11, 21:35
Κορίτσια σκέφτομαι να πάρω αυτές τις μπότες http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EF7TL4/ref=twister_dp_update?ie=UTF8&psc=1 σε καφέ νούμερο 36. Δεν έχω ξαναπάρει ψηλή μπότα και θέλω τα φώτα σας για τα μεγέθη... Κατ'άρχην είμαι μικρόσωμη, 1.56 45 κιλά. Ωστόσο το πόδι μου δεν είναι και τελείως κοκαλιάρικο οπότε...η συγκεκριμένη μπότα που λεει στην περιγραφή ότι είναι για wider fit θα είναι εντάξει ή θα μου είναι τεράστια;;; Μέτρησα και γάμπα 31 εκατοστά.....
Επίσης αν έχετε και κάποιο σχόλιο για την συγκεκριμένη μάρκα, ευπρόσδεκτο, καθώς δεν την έχω ξανακούσει...

irida85
10-11-11, 21:46
Αν το χαρτί το έφερε ταχυδρόμος, μάλλον είναι τα 3 ευρώ τέλη εκτελωνισμού.
Αν ήταν τελωνείο θα σε ενημέρωνε κούριερ.
Για ρώτα τους γονείς σου, λέει ποσό επάνω?

τελικα 3 ευρω γραφει! ειναι το jcpenney στανταρακι

staci74
10-11-11, 21:48
Πότε είναι η Μαύρη Παρασκευή??
Γιατί και εγώ το γέμισα το καλάθι μου...

Μαύρη Παρασκευή είναι 25/11, αλλά συνήθως μπορείτε να ψωνίσετε από την προηγούμενη ημέρα.

Ακόμα κι αν έχουν καλές εκπτώσεις και το καλάθι μου είναι γεμάτο, δεν θα παραγγείλω. Θα κρατήσω τα λεφτά μου για να ψωνίσω όταν είμαι στην Αμερική για τα Χριστούγεννα!:-D:-D Ανάλογα με τι προσφορές που θα έχουν τη Μαύρη Παρασκευή μπορει να κάνω μια μικρή παραγγελία.;)

mgeorgan
10-11-11, 21:48
Ψάχνω κάτι τέτοιο, αλλά μου φαίνεται ακριβό
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0002VLDRQ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
Κάνω search ως mosaic games αλλά δε βρίσκω μεγάλη ποικιλία, βγάζει κυρίως ψηφιδωτά.
Έχετε ιδέα μήπως το ψάξω διαφορετικά? Ή μήπως το έχετε δει σε Jumbo ή άλλο παιχνιδομάγαζο?

Τα έψαξα κι εγώ κάποια στιγμή για το βαφτιστήρι μου. Pegs λεγονται
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_3_4?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=pegs+and+boards&sprefix=pegs

tamar
10-11-11, 21:54
τελικα 3 ευρω γραφει! ειναι το jcpenney στανταρακι

Oυφ! Πήγε η καρδιά μου στη θέση της!

Πέρα από amazon και gymboree έχουν κι άλλα καταστήματα εκπτώσεις;

spyni
10-11-11, 22:15
κοριτσια μπορω να ζητησω ακυρωση για προιον απο ε βαυ, που πατησα να αγορασω?ο τυπακος εστειλε μην. και χρεωνει συν τα5,75 internat.post.αλλες επιπλεον 16 λιρες...ελεος...το παιζει εξυπνακιας, αλλα φταιω κ εγω...παντα ζηταω πριν να μαθω ακριβως τα μτφ...την επαθα...

chatzico
10-11-11, 22:24
κοριτσια μπορω να ζητησω ακυρωση για προιον απο ε βαυ, που πατησα να αγορασω?ο τυπακος εστειλε μην. και χρεωνει συν τα5,75 internat.post.αλλες επιπλεον 16 λιρες...ελεος...το παιζει εξυπνακιας, αλλα φταιω κ εγω...παντα ζηταω πριν να μαθω ακριβως τα μτφ...την επαθα...

Δεν χάνεις τίποτα να του στείλεις ένα μύνημα για ακύρωση της αγοράς.

spyni
10-11-11, 22:37
Δεν χάνεις τίποτα να του στείλεις ένα μύνημα για ακύρωση της αγοράς.

αχ, σε ευχαριστω πολυ, ηλπιζα να μου απαντησει καποιο ξεφτερι!!δεν εχω ξαναακυρωσει παραγγελια και ξαναδιαβαζα τωρα τον κανονισμο του e bay, επειδη του εχω ζητησει αν μπορει να κανει καλυτερη τιμη στα μετφ, θα περιμενω απαντησητου , αν ειναι αρνητικη θα την ακυρωσω τοτε...δεν υπαρχει καποια ποινη, ε? εκεινο το commit to buy μου φανταζει πολυ δεσμευτικο!

chatzico
10-11-11, 22:44
αχ, σε ευχαριστω πολυ, ηλπιζα να μου απαντησει καποιο ξεφτερι!!δεν εχω ξαναακυρωσει παραγγελια και ξαναδιαβαζα τωρα τον κανονισμο του e bay, επειδη του εχω ζητησει αν μπορει να κανει καλυτερη τιμη στα μετφ, θα περιμενω απαντησητου , αν ειναι αρνητικη θα την ακυρωσω τοτε...δεν υπαρχει καποια ποινη, ε? εκεινο το commit to buy μου φανταζει πολυ δεσμευτικο!

Κοίτα, κανονικά το commit to buy είναι δεσμευτικό. Ε, τώρα, άρχισε λίγο το κλάψιμο κλπ, να στην ακυρώσει την συναλλαγή να ησυχάσεις.

Αλήθεια, τι έγινε δηλαδή ? Δεν ρώτησες εκ των προτέρων τα ακριβή μεταφορικά για Ελλάδα και τώρα ζητάει την μαμά του και τον μπαμπά του ? Πέστου ΝΟ ΜΑΜΑ ΝΟ ΠΑΠΑ !!!!!!!!!!

spyni
10-11-11, 22:48
Κοίτα, κανονικά το commit to buy είναι δεσμευτικό. Ε, τώρα, άρχισε λίγο το κλάψιμο κλπ, να στην ακυρώσει την συναλλαγή να ησυχάσεις.

Αλήθεια, τι έγινε δηλαδή ? Δεν ρώτησες εκ των προτέρων τα ακριβή μεταφορικά για Ελλάδα και τώρα ζητάει την μαμά του και τον μπαμπά του ? Πέστου ΝΟ ΜΑΜΑ ΝΟ ΠΑΠΑ !!!!!!!!!!

ελεγε στο intrn.post. 5,75 ευρω αν θυμαμαι καλα...εεε στο invoice που του εστειλα ειχε αυτο ακριβως Seller discounts(-) or charges(+): GBP 16.37.
οποτε καταλαβαινω οτι ναι θελει τη μανα και τον πατερα μαζι.....αν μου πει οχι στην εκπτωση φυσικα θα την ακυρωσω...σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια....

annagrig1980
10-11-11, 22:50
...
Επίσης αν έχετε και κάποιο σχόλιο για την συγκεκριμένη μάρκα, ευπρόσδεκτο, καθώς δεν την έχω ξανακούσει...

Δεν μπορω να σε βοηθησω για τις μποτες. Ηθελα μονο να σου πω οτι εχω 2 τσαντες jane shilton απο την εποχη που εκανα πρακτικη στην Αγγλια κατι αιωνες πριν και ειναι σαν καινουριες. Υπεροχη δουλεια και πολυ καλα δερματα. Προσφατα πηρε η νυφη μου που της ειχα προτεινει και συνεχιζουν να εχουν την ιδια εξαιρετικη ποιοτητα.

Τι εννοεις θα την ακυρωσεις;
Ο πωλητης εχει δικαιωμα να ακυρωσει την παραγγελια, οχι ο αγοραστης. Βεβαια κατα πασα πιθανοτητα θα σου ακυρωσει τη συναλλαγη ο ιδιος ο πωλητης αν δεν τα βρειτε αλλα εχει δικαιωμα να σου κανει report στο ebay.

annagrig1980
10-11-11, 22:51
ελεγε στο intrn.post. 5,75 ευρω αν θυμαμαι καλα...εεε στο invoice που του εστειλα ειχε αυτο ακριβως Seller discounts(-) or charges(+): GBP 16.37.
οποτε καταλαβαινω οτι ναι θελει τη μανα και τον πατερα μαζι.....αν μου πει οχι στην εκπτωση φυσικα θα την ακυρωσω...σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια....

Βρε κοριτσι μου, αν ελεγε Int. post. 5,75 τοτε γιατι σου ζηταει παραπανω;;;
Δεν εχει το δικαιωμα να αλλαξει τα μεταφορικα.
Βαλε το λινκ να δουμε.

irida85
10-11-11, 22:52
δε ξερω τι σοι εκπτωσεις θα βαλει τη μ.παρασκευη ο φιλος μας ο τζιμ αλλα εκλεισα με τις αγορες απο αμερικα! τρελοχταρι 120 δολ τοταλ για 25 ΚΟΜΜΑΤΙΑ καλοκαιρινα-φθινοπωρινα (3,6 ευρω/ενα) πηρα σαιζ 4... τωρα φοραει ανετο 3 λογικα μεσα θα πεσω.... να τα βαλει δλδ ως τα κρυα του χρονου... να μαστε καλα.........

spyni
10-11-11, 22:57
Βρε κοριτσι μου, αν ελεγε Int. post. 5,75 τοτε γιατι σου ζηταει παραπανω;;;
Δεν εχει το δικαιωμα να αλλαξει τα μεταφορικα.
Βαλε το λινκ να δουμε.

Dear spyni,

Thank you for shopping on eBay! Your total amount due is £32.74. More details about your purchase are included below.

Item # Item Title Quantity Price Amount
150695252323 Next Girls Coat 1 £11.00 £11.00
Subtotal: GBP 11.00
Shipping and handling via Standard Int'l Postage: GBP 5.37
Seller discounts(-) or charges(+): GBP 16.37
Total: GBP 32.74

I will post this item out tomorrow. Thanks Michelle

αυτο το μην. πηρα απο αυτον...με προβληματισες τωρα...

irida85
10-11-11, 23:01
σπυνι λινκ το κομματι βαλε......

spyni
10-11-11, 23:03
σπυνι λινκ το κομματι βαλε......

http://www.ebay.co.uk/itm/150695252323?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

αυτο?πρεπει να την αλλαξε την αγγελια...πριν να βαλει το βθυ it know αναφερε τιμη int.post.μαλλον σε απατεωνα επεσα...σκοπιμα θα το εκανε και δεν το προσεξα...ειχα μεινει στο intern.post.

irida85
10-11-11, 23:08
http://www.ebay.co.uk/itm/150695252323?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

αυτο?πρεπει να την αλλαξε την αγγελια...πριν να βαλει το βθυ it know αναφερε τιμη int.post.μαλλον σε απατεωνα επεσα...σκοπιμα θα το εκανε και δεν το προσεξα...ειχα μεινει στο intern.post.

χμ δε ξερω αν μπορει να αλλαχτει η παραγγελια αφου "κλειδωσει", ληξει.... παντως επειδη οντως σε κλεφτρακο επεσες, κανε αμεσως τσατ με εβαυ και πες οτι πριν ειχε ταδε μτφ κλπ

εντιτ υποθετω οτι εισαι 1000% σιγουρη οτι εγραφε international postage 5 τοσο

chatzico
10-11-11, 23:12

Η αγγελία είναι μόνο για Αγγλία. Λογικά του έστειλες μύνημα για το αν δέχεται να στείλει στην Ελλάδα και σου όρισε μεταφορικά για Ελλάδα. Έτσι έγινε ? Γιατί αν είναι έτσι, του κάνεις αναφορά στεγνά. Αν έχει δεσμευτεί για τα μεταφορικά, δεν μπορεί να τα αλλάξει μετά το τέλος της δημοπρασίας.

χμ δε ξερω αν μπορει να αλλαχτει η παραγγελια αφου "κλειδωσει", ληξει.... παντως επειδη οντως σε κλεφτρακο επεσες, κανε αμεσως τσατ με εβαυ και πες οτι πριν ειχε ταδε μτφ κλπ

Όχι, δεν μπορείς να επέμβεις στις τιμές της αγγελίας αφού αυτή λήξει.

spyni
10-11-11, 23:12

μμ το συγκεκριμενο το παρακολουθω μερες το παλτο, ειμαι σιγουρη οτι το ειχε τοσο.......αλλα το χερι στη φωτια δεν το βαζω...πω πω...εμπλεξα μαλλον..δε θελω να τον κατηγορησω χωρις να θυμαμαι απολυτως...

chatzico
10-11-11, 23:15
μμ το συγκεκριμενο το παρακολουθω μερες το παλτο, ειμαι σιγουρη οτι το ειχε τοσο.......αλλα το χερι στη φωτια δεν το βαζω...πω πω...εμπλεξα μαλλον..δε θελω να τον κατηγορησω χωρις να θυμαμαι απολυτως...

Άκου, το είπα και πριν, δεν μπορεί να αλλάξει την αγγελία αφού έχει λήξει.

Άρα σου ζητάει ότι θέλει και δυστυχώς έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει.

Σου στέλνω πμ

spyni
10-11-11, 23:17
Άκου, το είπα και πριν, δεν μπορεί να αλλάξει την αγγελία αφού έχει λήξει.

Άρα σου ζητάει ότι θέλει και δυστυχώς έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει.

Σου στέλνω πμ

σε ευχαριστω πολυ...το περιμενω ...αχ βαχ, ειπα να τη βγαλω φθηνα και θα την πρηρωσω πολυ ακριβα, μου φαινεται...

Σοφία17
11-11-11, 00:42
Αλήθεια black friday έχει και το τρελό οχτάρι ή τα νεχτ?

annagrig1980
11-11-11, 00:47
Dear spyni,

Thank you for shopping on eBay! Your total amount due is £32.74. More details about your purchase are included below.

Item # Item Title Quantity Price Amount
150695252323 Next Girls Coat 1 £11.00 £11.00
Subtotal: GBP 11.00
Shipping and handling via Standard Int'l Postage: GBP 5.37
Seller discounts(-) or charges(+): GBP 16.37
Total: GBP 32.74

I will post this item out tomorrow. Thanks Michelle

αυτο το μην. πηρα απο αυτον...με προβληματισες τωρα...

Κοριτσι καμια σχεση με οσα λετε παραπανω.
Μου εχει τυχει και μενα με πρωταρη σε πωλησεις εκτος uk.(αυτος εχει μονο 13 πωλησεις)
Ακου τι εκανε ο πωλητης:
Σου εκανε τη σουμα και εβαλε το total κατα λαθος στο σημειο που λεει "...Or charges (+) " με αποτελεσμα να υπολογισει δυο φορες τη σουμα.
Εξηγησε του οτι εκανε λαθος για να στειλει αλλο invoice και να αφησει κενο στο σημειο που λεει Seller discounts ωστε να βγει το σωστο ποσο. Ειναι αργα και νυσταζω. 8-) Καταλαβες αραγε που εκανε το λαθος ή τα εγραψα ακαταλαβιστικα;
Εν συντομια γραψε του οτι κατα λαθος στο σημειο "seller discounts" εγραψε ξανα το συνολικο ποσο με αποτελεσμα να σου στειλει invoice με τα διπλασια ποσα. Αυτο το σημειο πρεπει να ειναι κενο.
Μολις καταλαβει τι εκανε θα το διορθωσει. Μην ανησυχεις.
Με γεια. :D

μαμουιτσα
11-11-11, 00:51
κορίτσια καλησπέρα.θα ήθελα να μου πείτε τι γίνετε με τις δημοπρασίες στο e bay σας παρακαλώ γιατί δεν κατάλαβα κ πολλά.όταν κάνουμε μια προσφορά που ξέρουμε αν κερδίσαμε;

chatzico
11-11-11, 07:55
κορίτσια καλησπέρα.θα ήθελα να μου πείτε τι γίνετε με τις δημοπρασίες στο e bay σας παρακαλώ γιατί δεν κατάλαβα κ πολλά.όταν κάνουμε μια προσφορά που ξέρουμε αν κερδίσαμε;

Θα πρέπει να διαβάσεις, υπάρχουν συγκεντρωμένες οδηγίες εδώ (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67896).

Για απορίες μετά, εδώ είμαστε;)

fragola
11-11-11, 08:42
Ταχυδρομικώς, σε περίπου 10 εργάσιμες.

Ευχαριστώ!

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250922188984&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123#ht_1005wt_1037

Μόλις τα χτύπησα, πήρα και τα φανελάκια που έχει!:D;)

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 08:53
κοριτσια εδειξα στο συζυγο πως ψωνιζεις κ ψωνισε λοιπον τωρα μου ηρθαν αυτα τα εμαιλ eBay sent this message to ele**************8i .
Your registered name is included to show this message originated from eBay. Learn more.
Here's your order update.
Hi *************,

Thanks for shopping on eBay! To help you keep track of your purchases, we're sending you this order update.You can also keep track of all your purchases in My eBay.
View your updates

Recent updates to your order
Your item(s) has been marked as shipped.

Seller:
Member id toymodel55 ( Feedback Score Of 145866)

Hi dear friend ********,

We are writing to inform you that we have shipped the item 220601070911
to you! Normally the shippment to worldwide is used to take 8 to 25 business
days,because it is a Cross-border transactions.
If you have any question when you receive it, please don't hesitate to
contact us on ebay message,we willl solve it.
we will appreciate highly you can leave us positive feedback and can give
us higher DSR rate(more than 3) when everything is ok.

Thank you so much in advance.

Yours Sincerely
toymodel55

PROFESSIONAL 15 COLOR CAMOUFLAGE CONCEALER PALETTE (220601070911)
Paid on Nov-10-11
Shipped on Nov-10-11 Price: GBP 3.14, Qty: 1 GBP 3.14
Estimated delivery: Varies*
You can contact the seller for more information.
Economy Int'l Postage FREE

Email reference id: ************Please don't remove this number. eBay customer support may ask you for this number, if you should need assistance.
ειναι ολα καλα?? απανταω κατι σευατο??? αυτη ειναι η παλετα που πηρα μετα πηραμε αλλα περιπου 5 πραγματα να βαλω κ τα αλλα μηνυματα η θα σας ζαλισω????/ απλα δεν εχω ιδεεα τι κνα κανω τωρα....

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 08:57
Seller:
Member id enjoy24hours ( Feedback Score Of 140483)

Hi eleni,

Your item has been shipped from China via Airmail:

Please reference the shipment time as below:

USA - around 15-25 days
South America (Brazil, Colombia, Argentina, etc.) - around 22-29 days
Europe - around 15-25 days, but Italy, Spain and Russian will take 30-45
days
Australia and Asia - around 12-21 days.

Once your item arrives, WE SINCERELY HOPE THAT YOU CAN LEAVE US 5 STARS SELLER
RATING AND POSITIVE FEEDBACK.

Even you may not fully satisfied to our shipment time, we do hope you can
still give us 5 STARS RATING and POSITIVE FEEDBACK when you consider the
product you purchased from us are in such a good bargain and on return we
promise we will improve and do better and better upon your support.

If you have received the item but feel like we fell short of FIVE STARS,
please contact me first and I will make sure you are happy. We can send a
replacement or refund payment.

The Internet Merchants Association (IMA)
wants you to know:

You may think that leaving a reasonable rating by giving a seller DSR's of
4 star but eBay's feedback system actually treats anything less than a 5
star's as sub-standard and penalizes sellers for DSR ratings that average
under 4.60

As you may have learned from the IMA statement, just few items delay due
to custom random check or whatever reason that leads to a negative/neutral
feedback or lower Seller Detail Rating could be very harmful even fatal to
us. So before you leaving us bad feedback, would you reconsider to give us
a chance to improve by leaving us email to help you solve the issue? I would
appreciate it very much and thanks for your help in advance.

Have a nice day! Thank you and happy bidding! Thank you again!

Our office hour:

Monday to Friday 09:00 HK Time to 18:00 HK Time
Saturday and Sunday: Closed

Cheers,
Ella
Customer Service Department αυτο ειναι ενα αλλο που πηρα ο αντρας μου ειναι... τους απανταω κατι<???

ravT
11-11-11, 09:02
Βρε κορίτσι, αγγλικά δε γνωρίζεις? Αυτά τα email είναι ενημερωτικά ότι απεστάλη η παραγγελία σου, ότι είναι επιτυχής η αγορά σου κ.λπ.
Δεν απαντάς και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα...

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 09:06
καλψ κλαψ πολυ λιγα αγγλικα δυστιχος κ αυτα με ταφραστη στο γκουγκλε,,, σε ευχαριστω πολυ ,,,, στο πωλητη δεν πρεπει να παντησω κατι γενικα??? το μηνυμα αυτο το εστειλε ο πωλητης οτι τα εστειλε ηδη??? η ειναι μηνυμα εβαυ οτι ενημερωθηκε ο πωλητης???
εντιτ συα δεμτα αυτα υπαρχει trunking number??? η οχι

kalamaraki
11-11-11, 09:10
Μολις τσίμπησα Crocs Mammoth Hello Kitty (http://www.ebay.co.uk/itm/230690394702?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_4189wt_1270) για όποια θέλει, οταν παραλάβω θα ενημερώσω

kalamaraki
11-11-11, 09:13
καλψ κλαψ πολυ λιγα αγγλικα δυστιχος κ αυτα με ταφραστη στο γκουγκλε,,, σε ευχαριστω πολυ ,,,, στο πωλητη δεν πρεπει να παντησω κατι γενικα??? το μηνυμα αυτο το εστειλε ο πωλητης οτι τα εστειλε ηδη??? η ειναι μηνυμα εβαυ οτι ενημερωθηκε ο πωλητης???

Aφου δεν ξέρεις αγγλικά αρκετά καλά να τα βάζεις στον μεταφραστή κ θα σου βγαζει το κειμενο.

αν το βαλεις πχ θα σου βγάλει αυτό

Καταχωρηθεί το όνομά σας περιλαμβάνεται για να δείξει αυτό το μήνυμα προήλθε από το eBay. Μάθετε περισσότερα.
Να ενημερώσετε την παραγγελία σας.
Γεια *************,

Ευχαριστώ για ψώνια στο eBay! Για να σας βοηθήσουμε να παρακολουθείτε τις αγορές σας, είμαστε στέλνουμε αυτό το σκοπό update.You μπορεί επίσης να παρακολουθείτε όλες τις αγορές σας σε eBay μου.
Προβολή ενημερώσεις σας

Οι πρόσφατες ενημερώσεις για την παραγγελία σας
Στοιχείο (α) σας έχει επισημανθεί ως αποσταλεί.

πωλητής:
Τα id toymodel55 (ανατροφοδότηση των φιλοξενούμενων 145866)

Γεια σου αγαπητέ φίλε ********,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε αποσταλεί το στοιχείο 220601070911
για να σας! Κανονικά η shippment σε όλο τον κόσμο χρησιμοποιείται για να λάβουν 8 έως 25 επιχειρήσεις
ημέρες, επειδή είναι ένα διασυνοριακές συναλλαγές.
Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση, όταν το έχετε λάβει, μην διστάσετε να
επικοινωνήστε μαζί μας στο ebay μήνυμα, εμείς willl το λύσουμε.
Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα μπορείτε να μας αφήσετε θετικά σχόλια και μπορούν να δώσουν
μας DSR υψηλότερο ποσοστό (πάνω από 3), όταν όλα είναι εντάξει.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση
toymodel55

Αρα διαβάζοντας θα καταλάβεις οτι εχει αποσταλεί η παραγγελία σου

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 09:17
οποτε δεν του απανταω εγω να του οτι περιμενω η κατι τεσπα αυτο θελω να μαθω??? γενικα απανταμε κατι σε αυτα τα εμαιλ??? εινα πρωτη φορα κ δεν ξερω....:oops:

kalamaraki
11-11-11, 09:20
οποτε δεν του απανταω εγω να του οτι περιμενω η κατι τεσπα αυτο θελω να μαθω??? γενικα απανταμε κατι σε αυτα τα εμαιλ??? εινα πρωτη φορα κ δεν ξερω....:oops:

Οχι δεν απαντάμε σε αυτά εκτός αν θελουμε κάτι να του πουμε ή υπενθυμίσουμε

Για να παρεις μια καλυτερη ιδέα πηγαινε στο εμπευ

πανω στη μπαρα λεει my ebay πατα το μετά πηγαινε στο Summary και εκει θα δεις τις αγορές σου, τα προιόντα που εβαλες στη watch list σου δηλαδη στη λιστα για να τα βλεπεις

Διπλα απο καθε τι που εχει αγοράσει εχει διαφορα σηματάκια περνα απο πανω με το ποντικι , χαζεψε τα λιγο εν ανάγκη βαλε κ τον γουγλη να στα μεταφράζει να τα μαθεις σιγά σιγά

ΜΑΡΙΤΑ
11-11-11, 09:23

Καλημέρα καλαμαράκι μου!
Σε παρακαλώ όταν παραλάβεις πες μου αν είναι οντως μάδερκεαρ για να παραγγείλω και εγώ. Τη προηγούμενη φορά που πήρα βρακάκια από τον πωλητή δεν ήταν τελικά μάδερκέαρ και ήταν και πολύ λεπτά...αν είναι μαδερκέαρ να παραγγείλω και εγώ. Αλλά να μην την πατήσω πάλι!
Ευχαριστώ κοριτσάκι!

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 09:26
Οχι δεν απαντάμε σε αυτά εκτός αν θελουμε κάτι να του πουμε ή υπενθυμίσουμε

Για να παρεις μια καλυτερη ιδέα πηγαινε στο εμπευ

πανω στη μπαρα λεει my ebay πατα το μετά πηγαινε στο Summary και εκει θα δεις τις αγορές σου, τα προιόντα που εβαλες στη watch list σου δηλαδη στη λιστα για να τα βλεπεις

Διπλα απο καθε τι που εχει αγοράσει εχει διαφορα σηματάκια περνα απο πανω με το ποντικι , χαζεψε τα λιγο εν ανάγκη βαλε κ τον γουγλη να στα μεταφράζει να τα μαθεις σιγά σιγά

ευχαριστω καλαμαρακιιιι:D:D:D:D:D

kalamaraki
11-11-11, 09:29
Καλημέρα καλαμαράκι μου!
Σε παρακαλώ όταν παραλάβεις πες μου αν είναι οντως μάδερκεαρ για να παραγγείλω και εγώ. Τη προηγούμενη φορά που πήρα βρακάκια από τον πωλητή δεν ήταν τελικά μάδερκέαρ και ήταν και πολύ λεπτά...αν είναι μαδερκέαρ να παραγγείλω και εγώ. Αλλά να μην την πατήσω πάλι!
Ευχαριστώ κοριτσάκι!

Μήπως ειχες πάρει αυτά με την Russian dol ε? Εκεινα ήταν Ανταμς οχι μοδερ

Εγώ εχω πάρει αυτά http://www.ebay.co.uk/itm/Ex-Store-5-pack-Girls-white-cotton-Knickers-Briefs-2-8y-/250757411461?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item800fda7a31#ht_746wt_1037

τα φανελάκια http://www.ebay.co.uk/itm/Girls-Short-Sleeved-T-shirt-type-VESTS-Pk-3-Pretty-Ex-store-9-sizes-2-9years-/320756448964?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item76c0c92594#ht_874wt_1037

Που είναι οντως μοδερκερ!

Μεχρι στιγμής δεν ειχα ποτέ προβλημα μαζί του κ αγοράζω από αυτόν απο τον Οκτώβρη του 2010 αριστος σε επικοινωνία, σε αποστολή κ τιμές .Και μια φορά ειχα κάνει γκάφα κ παρήγγειλα λαθος νουμερο, μου τα ειχε ήδη στείλει, του τα εστειλα πισω(χωρίς να του ζητήσω μεταφορικά ετσι λαθος δικό μου ήταν) κ ενω μου εστειλε το σωστό νουμερο ξανά μου εβαλε κ δωράκι ενα τιραντάκι μπλουζάκι σαν καλή πελάτισσα που είμαι χε χε :mrgreen:

εντιτ
και βασικά φαινεται κ απο την φωτο αλλωστε αφου εχει συσκευασία μοδερκερ βρε

annagrig1980
11-11-11, 09:30
κοριτσια εδειξα στο συζυγο πως ψωνιζεις κ ψωνισε λοιπον τωρα μου ηρθαν αυτα τα εμαιλ eBay sent this message ....

Βρε Ελενακι φανταζεσαι τι θα γινοταν αν παραθεταμε εδω ολα τα mail που λαμβανουμε απο ebay?
Θα σου ερθουν και πολλα αλλα. Κανε μια μεταφραση, εστω απο το Google ή ας σε βοηθησει καποιος που ξερει λιγα Αγγλικα και αν καπου σκαλωσεις ή αν εχεις προβλημα τα ξαναλεμε.
ή στειλε πμ.:wink:

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 09:35
σε ευχαριστω πολυ...αν εχω ναι θα επικοινωνισω μαζι σου.... οσο για το φορουμ το σκεφτικα κ εγω απλα ειπα να σας τα δειξω να μου πειτε αν ειναι ολα ο.κ μεχρι να ερθουν να ειμαι σιγουρη ερχψονται κ απο κινα τα καιμενα...κανα μην αθα κανουν τωρα,,,, μετο μεταφραστη ειμαι γενικα..... μπορει να μην στα μεταφραζει τελεια αλλα για να βγαζω ακρη εστω... αφου πηρα μπρος τωρα μονο να προλαβαινει να φορτωνει την καρτα ο αντρας μου κ εγω εεχω πολυ χρονο στην διαθεση μου να τα χαλαω χιχι αν κ θα μου πεις με το χαρτατσι κτλ μαλλον λευθερο χρονο θα εχεις να κοιτας μονο χιχι .... μου αφησαν κ 4 φεντμπακ...αυτα σε τι χρησιμευουν μονο αν πουλας κατι η κ στης αγορες που κανεις τα χρειαζεσαι....?

ΜΑΡΙΤΑ
11-11-11, 09:39
Δε θυμάμαι βρε καλαμάρακι αλλά θυμάμαι ότι αφού τα είχα πάρει μας είχες βάλει λινκ ότι τα είχες πάρει,έγραφε το ίδιο ex mothercare και είχαμε την συζήτηση ότι είχα παραλάβει, δεν ήταν μάδερ και ήταν και πολύ λεπτά!
Τα φανελάκια που είχα πάρει νομίζω από αυτόν ήταν όντως μάδερ...
Θα περιμένω καλύτερα να παραλάβεις γιατί έχω μια επιφύλαξη!Μακάρι να διαψευστώ!!!

andigo
11-11-11, 09:43
Καλημέρα. Θέλω τη γνώμη σας:
Λοιπόν την 15/9 έκανα μία αγορά από έναν κινέζο κάτι babydoll προς ευχαρίστηση του συζύγου.
Μέχρι 20/10 δεν είχαν εμφανισθεί και στέλνω μήνυμα στον πωλητή ο οποίος μου απαντάει μετά από 2 ημέρες. Μου έδωσε tracking no που όμως δεν έδειχνε ότι το δέμα μου είχε μπει Ελλάδα. Συμφωνήσαμε να περιμένω μέχρι τις 25/10 και μετά να ξαναμιλήσουμε. Δεν ήρθε τίποτα και του λέω είτε να το ξαναστείλει είτε να επιστρέψει τα χρήματα. Μέχρι τις 28/10 δεν είχε απαντήσει έτσι και εγώ άνοιξα case στο ebay. Τα χρήματα μου επιστράφηκαν στις 7/11 από το ebay. Όλα οκ μέχρι στιγμής. Εχθές όμως 10/11 2 μήνες σχεδόν μετά την αγορά μου βρήκα χαρτάκι ταχυδρομείου με το δεματάκι μου το οποίο φαίνεται ότι μπήκε Ελλάδα την 9/11. Τι κάνω τώρα εγώ:
α. Δε λέω τίποτα και κρατάω τα χρήματα, άλλωστε πέρασαν 2 μήνες και θα μπορούσα να είχα αγοράσει άλλα;
β. Του λεω να μου στείλει ξανά invoice για πληρωμή;
γ. Και στις 2 περιπτώσεις τι feedback Να αφήσω;

xanp
11-11-11, 09:50
andigo αν θες να είσαι εντάξει για μένα πες του να τον πληρώσεις.Μπορεί από μόνος του να σου πει ότι δεν θέλει δεν ξέρεις...

kalamaraki
11-11-11, 09:51
Λοιπόν την 15/9 έκανα μία αγορά από έναν κινέζο κάτι babydoll προς ευχαρίστηση του συζύγου.
Μέχρι 20/10 δεν είχαν εμφανισθεί και στέλνω μήνυμα στον πωλητή ο οποίος μου απαντάει μετά από 2 ημέρες. Μου έδωσε tracking no που όμως δεν έδειχνε ότι το δέμα μου είχε μπει Ελλάδα. Συμφωνήσαμε να περιμένω μέχρι τις 25/10 και μετά να ξαναμιλήσουμε. Δεν ήρθε τίποτα και του λέω είτε να το ξαναστείλει είτε να επιστρέψει τα χρήματα. Μέχρι τις 28/10 δεν είχε απαντήσει έτσι και εγώ άνοιξα case στο ebay. Τα χρήματα μου επιστράφηκαν στις 7/11 από το ebay. Όλα οκ μέχρι στιγμής. Εχθές όμως 10/11 2 μήνες σχεδόν μετά την αγορά μου βρήκα χαρτάκι ταχυδρομείου με το δεματάκι μου το οποίο φαίνεται ότι μπήκε Ελλάδα την 9/11. Τι κάνω τώρα εγώ:
α. Δε λέω τίποτα και κρατάω τα χρήματα, άλλωστε πέρασαν 2 μήνες και θα μπορούσα να είχα αγοράσει άλλα;

Το κυριότερο ειναι αν μπορείς να δεις την ημερομηνία αποστολής τους
Αν η ημερομηνία ειναι οκ οπως λεει οτι τα έστειλε τοτε δεν φταει εκεινος που αργησε το δέμα σου απο ΚΙΝΑ....συνήθως αργουν εξαιτιας του τελωνείου τους λογο φόρτου εργασιας πολλών δεμάτων αλλά συνήθως

Τωρα εφοσον φανηκε αδιάλακτος :roll:....κ δεν σου προτεινε να στα ξαναστείλει ή να σου επιστρέψει τα χρηματα...εντυπωση μου κάνει για κινέζο παντως , εγώ θα τον πληρωνα ξανά γιατί ετσι είναι το σωστό.

Μπορεις να του στειλεις τα χρηματα βαζοντας το μειλ του που εχεις στην αποδειξη πληρωμής σου στο πευπαλ, αυτο το μειλ του ειναι συνδεδέμένο με το πευπαλ του οποτε θα παρει κ τα λεφτά του. Επελεξε την καρτέλα περσοναλ για να μη πληρώσεις για την συναλλαγή ποσοστό, αν εχεις σβήσει την αποδειξη σου απο το πευπαλ , μπορεις να βρεις την συναλλαγή σας στο ιστορικό στο πευπαλ

Ινβοις ξανά δεν μπορεί να σου στειλει αφου δεν πουλάει εκ νέου ενα προιόν:mrgreen:

Φιντμπακ εγώ θα αφηνα ουδέτερο μεν αλλά με τα αστεράκια της επικοινωνίας στο 1 πχ κ θα περιεγραφα με λιγα λογια τι εγινε

pondicaki
11-11-11, 09:51
Κορίτσι.... Κάτω κάτω στη σελίδα του προϊόντος λέει καθαρά ότι αν κάνετε αγορά πρέπει να στείλετε μήνυμα για το νούμερο...

Η αλήθεια είναι δεν το είχα προσέξει ότι το γράφει. Μάλλον υπήρξα βιαστική. Πως φαίνεται η πείρα ε; άλλα και εκείνο το κορίτσι με ξέχασε να πει έστω ένα μποντζιορνο!
Πάντως την επόμενη ελπίζω να είμαι περισσότερο προσεκτική. Ευχαριστώ πάντως ένα μαθηματάκι το έχω ανάγκη που και που.;-) μέχρι να στρώσω.

kalamaraki
11-11-11, 09:52
Δε θυμάμαι βρε καλαμάρακι αλλά θυμάμαι ότι αφού τα είχα πάρει μας είχες βάλει λινκ ότι τα είχες πάρει,έγραφε το ίδιο ex mothercare και είχαμε την συζήτηση ότι είχα παραλάβει, δεν ήταν μάδερ και ήταν και πολύ λεπτά!
Θα περιμένω καλύτερα να παραλάβεις γιατί έχω μια επιφύλαξη!Μακάρι να διαψευστώ!!!

Οκκκκ Μαριτάκι πιστεύω εως την Τριτη θα τα έχω γιατι αυτοί δουλεύουν ρολόι στα ελτά τους το Σαββατο αρα Κυριακή θα ειναι Ελλάδα κ το πολύ τρίτη στο σπίτι μου!

Πολλές φορές επιλέγω Πέμπτες ή Παρασκευές για αγορές από Άγγλους πωλητές γιατι ερχονται ποιο γρήγορα συνήθως δεν κάνουν 5 εργάσιμες γιατί μεσολαβεί το σ.κ.

Malloo
11-11-11, 09:55
Βρε Ελενακι φανταζεσαι τι θα γινοταν αν παραθεταμε εδω ολα τα mail που λαμβανουμε απο ebay?
Θα σου ερθουν και πολλα αλλα. Κανε μια μεταφραση, εστω απο το Google ή ας σε βοηθησει καποιος που ξερει λιγα Αγγλικα και αν καπου σκαλωσεις ή αν εχεις προβλημα τα ξαναλεμε.
ή στειλε πμ.:wink:

Speaking of which... annagrig1980 έλαβες το πμ που σου έστειλα πριν ενα μηνα περίπου? Και σε σένα έστειλα καλαμαράκι. :)

Καλημέρα!

kalamaraki
11-11-11, 09:56
Η αλήθεια είναι δεν το είχα προσέξει ότι το γράφει. Μάλλον υπήρξα βιαστική. Πως φαίνεται η πείρα ε; άλλα και εκείνο το κορίτσι με ξέχασε να πει έστω ένα μποντζιορνο!
Πάντως την επόμενη ελπίζω να είμαι περισσότερο προσεκτική. Ευχαριστώ πάντως ένα μαθηματάκι το έχω ανάγκη που και που.;-) μέχρι να στρώσω.

Για αυτό λεμε συνέχεια

Διαβάζουμε ΟΛΗ την περιγραφή του προιόντος κατω απο τις τιμές κτλπ γιατί μπορεί να λεει κατι ακομη κ με ψιλά γράμματα κ μετά ο πωλητής θα ειναι καλλυμένος αν εσύ εγώ απλά δεν το προσέξαμε!

πχ εχω πετυχει περιγραφή να ειναι καταχωρημένο ως νέο αντικέιμενο με ταμπέλες αλλά στο κειμενο κάτω να λεει η τύπισσα οτι ειναι μεταχειρισμένο....

Ηταν λαθος καταχώρηση απλά....αλλά αν δεν το διαβαζα θα το αγοραζα ως νέο κ μετά αντε βρες το δικιο σου κ να μπλεχτεις παλι με αναφορές κτλπ

irida85
11-11-11, 10:02
τα φανελάκια http://www.ebay.co.uk/itm/Girls-Short-Sleeved-T-shirt-type-VESTS-Pk-3-Pretty-Ex-store-9-sizes-2-9years-/320756448964?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item76c0c92594#ht_874wt_1037

Που είναι οντως μοδερκερ!

καλαμαριδιον αυτα τα εχεις ηδη παραλαβει? ηθελα να μαθω αν ειναι τοσο πολυ στενη η φορμα τους οπως με τα αμανικα που τα εχει σε συσκευασια 4 μαζι-2λευκα 1ροζ 1 μωβ και ειναι σετ με τα βρακακια που εβαλες..... καταλαβες ποια λεω ε? τα εχω παρει 2-3 και ειναι οριακα.....

kalamaraki
11-11-11, 10:05
καλαμαριδιον αυτα τα εχεις ηδη παραλαβει? ηθελα να μαθω αν ειναι τοσο πολυ στενη η φορμα τους οπως με τα αμανικα που τα εχει σε συσκευασια 4 μαζι-2λευκα 1ροζ 1 μωβ και ειναι σετ με τα βρακακια που εβαλες..... καταλαβες ποια λεω ε? τα εχω παρει 2-3 και ειναι οριακα.....

Εγώ αυτά με το μανίκι κ τα αμάνικα τα μαρκς που πήρα από αλλο πωλητή http://www.ebay.co.uk/itm/230672694552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_520wt_1037

τα πήρα στο 4-5 γιατί δεν ειχε 3-4 κ της είναι μια χαρά λιγο μακριά στο ύψος αλλά οχι τραγικά φαρδουλά.

Δεν νομιζω να εχεις θεμα γιατι κ οι δυο μαρκες ειναι μπολικες στα μεγέθη τους

Εντιτ
και ναι αυτά με το μανίκι τα εχω ήδη παραλάβει απο παλια κ τα φοράμε ήδη κανα μηνα νομίζω
Ωραια ανετα κ σιγουρα θα της κάνουν κ του χρονου χωρις να της ειναι κολλητά εκτός κ αν παχύνει 10κιλα...(για την δικιά μου λεω να παχύνει μη παρεξηγηθούμε χε χε)

angelino77
11-11-11, 10:19
Καλημέρα :D Μπορείτε να με βοήθησετε στο εξής πρόβλημα γιατί εχω μπερδευτεί πάραααα πολύυυυυ.

Θέλω να πάρω παπα για την μικρή μου και κατέληξα σε ενα μποτάκι της Agatha. Το θεμα μου ειναι το νουμερο.
Σε κάποια sizing charts γραφει οτι το αναλογα με το μεγεθος του ΠΟΔΙΟΥ έχουμε τα εξης: 22=13,7cm 23=14,4cm 24=15cm

Η μικρη μου φοραει τωρα garvalin 22, μετραω λοιπόν το εσωτερικο της σολας και ειναι 13,7-14cm. Μηπως λοιπόν τα μεγεθοι αυτα αναφέρονται στο μηκος της σολας και οχι στο πόδι?
Για να μην τα πολυλογώ η μικρή έχει πόδι 13,7-13,9cm. Λογικά θα πρέπει να προσθεσω και 1 cm για να έχει αερα το παπουτσι και κανα 0,5 cm για καμια χοντρη κάλτσα. Σωστα ή κανω λάθος?

Άρα 13,7+1,5=15,2 περιπου. Παιρνω λοιπόν το 24αρι ή θα είναι μεγάλο?

Πάντως πήγα σε ενα μαγαζί και ενω έχει πολλές μάρκες καλές παπουτσιών δεν ειχε agatha, δεν έφερε λεει. Και για να της τα δοκιμασω πρεπει να κατεβαινω κεντρο και είναι φασαρία για μενα.
Αν έχει κάποια μαμα agatha 24αρι μηπως μπορει να μετρησει την σολα να δω περιπου ποσο ειναι? Ευχαριστω για την όποια βοήθεια!!!

andigo
11-11-11, 10:26
Θέλω να πάρω παπα για την μικρή μου και κατέληξα σε ενα μποτάκι της Agatha. Το θεμα μου ειναι το νουμερο.
Σε κάποια sizing charts γραφει οτι το αναλογα με το μεγεθος του ΠΟΔΙΟΥ έχουμε τα εξης: 22=13,7cm 23=14,4cm 24=15cm

Για να μην τα πολυλογώ η μικρή έχει πόδι 13,7-13,9cm. Λογικά θα πρέπει να προσθεσω και 1 cm για να έχει αερα το παπουτσι και κανα 0,5 cm για καμια χοντρη κάλτσα. Σωστα ή κανω λάθος?

Άρα 13,7+1,5=15,2 περιπου. Παιρνω λοιπόν το 24αρι ή θα είναι μεγάλο?

Νομίζω ότι θα της είναι μεγάλο. Η κόρη μου με 14,2 εκ καθαρή πατούσα (χωρίς κάλτσα) φοραει Νο 24 και φορώντας και κάλτσα έχει το παπούτσι 0.5 εκ περιθώριο.

angelino77
11-11-11, 10:33
Νομίζω ότι θα της είναι μεγάλο. Η κόρη μου με 14,2 εκ καθαρή πατούσα (χωρίς κάλτσα) φοραει Νο 24 και φορώντας και κάλτσα έχει το παπούτσι 0.5 εκ περιθώριο.

Η διαφορά μας ειναι 0,3 cm. Eμενα με γυμνο πόδι το ένα ειναι 13,7 και το άλλο 13,9, οποτε λαμβανω υπόψη μου το μεγαλύτερο. ( έχει 2 μερες που μετραω και ξαναμετραω πόδια :confused::confused::confused::confused:)

Από οτι καταλαβαίνω το 23 μάλλον θα της είναι ισα ισα.

irida85
11-11-11, 10:34
Εγώ αυτά με το μανίκι κ τα αμάνικα τα μαρκς που πήρα από αλλο πωλητή http://www.ebay.co.uk/itm/230672694552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_520wt_1037

τα πήρα στο 4-5 γιατί δεν ειχε 3-4 κ της είναι μια χαρά λιγο μακριά στο ύψος αλλά οχι τραγικά φαρδουλά.

Δεν νομιζω να εχεις θεμα γιατι κ οι δυο μαρκες ειναι μπολικες στα μεγέθη τους

Εντιτ
και ναι αυτά με το μανίκι τα εχω ήδη παραλάβει απο παλια κ τα φοράμε ήδη κανα μηνα νομίζω
Ωραια ανετα κ σιγουρα θα της κάνουν κ του χρονου χωρις να της ειναι κολλητά εκτός κ αν παχύνει 10κιλα...(για την δικιά μου λεω να παχύνει μη παρεξηγηθούμε χε χε)

αυτα ειχα παρει και ειναι ισα ισα της

http://www.ebay.co.uk/itm/Mothercare-4-Girls-Sleeveless-Cotton-Vests-Age-2-3-/390363338913?pt=Girl_s_Clothing&hash=item5ae377d8a1

αρα καλα λεω να παρω 3-4 ε? με μπερδεψες ολιγον τι χαχαχαχαχαχα
κανα μακρυμανικο bodysuit 2-3 3-4 εχουμε υποψην? ή εστω χωρις κουμπια απο κατω αλλα οικονομικο? ολο ακριβα βρισκω.......

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 10:48
κ εγω λεω απο την στιγμη που πηρες το εμπορευμα πρεπει επιβαλεται να το ν πληρωσεις γιατι μετα θα λεμε μα γιατι δεν στελνουν ελλαδα οι περισσοτεροι πωλητες.... εγω θα πληρωνα....

kolibigi
11-11-11, 10:53
Τα έψαξα κι εγώ κάποια στιγμή για το βαφτιστήρι μου. Pegs λεγονται
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_3_4?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=pegs+and+boards&sprefix=pegs
Ευχαριστώ για την απάντηση !

Ερώτηση σχετικά με ταχυδρομεία ΗΠΑ.
Θέλω να παραγγείλω κάτι από ebay.com, αξίας 46 δολλαρίων.
Ο πωλητής χρεώνει US $32.40 με USPS Priority Mail International και
US $14.97 με USPS First Class Mail International.
Δεν με πειράζει να πληρώσω τα ακριβά μεταφορικά αλλά φοβάμαι την περίπτωση του τελωνείου.
Ξέρετε τη διαφορά?

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 10:57
kalamaraki βοηθεια εχω αγορασει δυο πραγματα απο εδω κ παω να ανοιξω την σελιδα κ λεει αυτο τι σημαινει τι κοπανησε???

μαμουιτσα
11-11-11, 10:57
Σε ευχαριστώ πολύ chatzico:D

μαμουιτσα
11-11-11, 11:14
αν είναι από το αγγλικό e bay πάλι έχουμε φόβο για τελωνείο;

ada9
11-11-11, 11:20
Μόλις παρέλαβα αυτές τις γαλότσες http://www.javari.fr/Chaussures-enfant/s/ref=topnav_sd_kids_s?ie=UTF8&node=344091031&onsale=1#__ie%3DUTF8%26cAsin%3DB003ZUXR98%26fromPage%3Dsearch%26sr%3D1-27%26qid%3D1321003066784%26asinTitle%3DJardy~~20Foot~~20Boy~~2C~~20Bottes~~20de~~20pluie~~20gar~~C3~~A7on%26contextTitle%3DR~~C3~~A9sultats~~C2~~A0de~~C2~~A0la~~C2~~A0recherche%26clientPageSize%3D100% 26node%3D366569031%26sort%3Dshoesbrowserel2%26onsale%3D1%26nodes%3D366569031%26rnid%3D366569031%26size%3D100%26asin%3DB003ZUXR70%26ref%3Dsr_1_27%26pageCode%3Dd
Αψογες και άψογοι στο χρόνο παράδοσης, μέχρι 14/11 είχαν πει και σήμερα ήρθαν!!

kolibigi
11-11-11, 11:23
αν είναι από το αγγλικό e bay πάλι έχουμε φόβο για τελωνείο;
Όταν ο πωλητής είναι από χώρα της Ε.Ε δεν έχεις θέμα με τελωνείο

gata21
11-11-11, 11:31
Καλημερα.Παρέλαβα αυτο (http://www.ebay.co.uk/itm/160597539145?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649) κατεστραμένο,ενας φάκελος με πολλά κομματάκια.Μέτα απο μήνυμα στον πωλητή έλαβα αυτή την απάντηση
Thank you for sharing the challenges you faced with us. We are sorry to understand that you have received a faulty item. Please accept our sincere apologies.

In order to resolve the challenges you are facing, kindly advise you would like to accept a refund?Since the replacement needs around 30 days.

Once we receive your reply, further action will be taken to you.
Τα αγγλικά μου δεν είναι πολύ καλα,μου λέει να μου κανει επιστροφή χωρις να το στείλω πισω ή θέλει επιστροφή του προϊόντος,το προϊόν το πέταξα γιατι ηταν επικινδινο για τα παιδια στο σπίτι.

kolibigi
11-11-11, 11:35
Καλημερα.Παρέλαβα αυτο (http://www.ebay.co.uk/itm/160597539145?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649) κατεστραμένο,ενας φάκελος με πολλά κομματάκια.Μέτα απο μήνυμα στον πωλητή έλαβα αυτή την απάντηση
Thank you for sharing the challenges you faced with us. We are sorry to understand that you have received a faulty item. Please accept our sincere apologies.

In order to resolve the challenges you are facing, kindly advise you would like to accept a refund?Since the replacement needs around 30 days.

Τα αγγλικά μου δεν είναι πολύ καλα,μου λέει να μου κανει επιστροφή χωρις να το στείλω πισω ή θέλει επιστροφή του προϊόντος,το προϊόν το πέταξα γιατι ηταν επικινδινο για τα παιδια στο σπίτι.
Σε ρωτάει αν θέλεις επιστροφή των χρημάτων σου γιατί για να στο αντικαταστήσει θα περάσουν περίπου 30 μέρες. Δεν αναφέρει πουθενά ότι το θέλει πίσω.

ΔΗ+ΧΡ
11-11-11, 11:35

Oχι δεν σου ζητάει να το στείλεις πίσω.Σε ρωτάει αν συμφωνείς να σου επιστρέψει τα χρήματα γιατί αν σου στείλει άλλο θα κάνει 30 μέρες.Περιμένει την απάντησή σου αν δέχεσαι να στα επιστρέψει

ΔΗ+ΧΡ
11-11-11, 11:37
kalamaraki βοηθεια εχω αγορασει δυο πραγματα απο εδω κ παω να ανοιξω την σελιδα κ λεει αυτο τι σημαινει τι κοπανησε???http://www.ebay.com/itm/350498715093?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Πήγαινε στην σελίδα σου στο purchase history και θα το βρεις.Αν για κάποιο λόγο το e-bay τον απέρριψε θα βρεις μήνυμα στα μηνύματά σου

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 11:42
ΣΤΑ μηνυματα δεν εχω κανενα νεο,,, κ λεει τα 4 αποστελνονται εχω κανει 5 αγορες συνολο.... μονο στο συγκεκριμενο προγιον δεν εχω λαβει μηνυμα ακομα κ οταν παταω το προιον κ μου βγαζει αυτο ...γενικα τι συμαινει αυτο.??? να μην ανησυχω???

μαμουιτσα
11-11-11, 12:00
σε ευχαριστώ kolibigi

gata21
11-11-11, 12:22
Σε ρωτάει αν θέλεις επιστροφή των χρημάτων σου γιατί για να στο αντικαταστήσει θα περάσουν περίπου 30 μέρες. Δεν αναφέρει πουθενά ότι το θέλει πίσω.

Oχι δεν σου ζητάει να το στείλεις πίσω.Σε ρωτάει αν συμφωνείς να σου επιστρέψει τα χρήματα γιατί αν σου στείλει άλλο θα κάνει 30 μέρες.Περιμένει την απάντησή σου αν δέχεσαι να στα επιστρέψει

Σας ευχαριστώ :grin:

Ελαβα χτες αυτο (http://www.javari.fr/dp/B003VYBUFQ),καταπληκτικη ποιότητα σε σουπερ τιμή,οτι πρέπει για τον μεγάλο μου γιό που κάθε 2 μήνες θέλει καινούργια παπούτσια για το σχολείο.
Ευχαριστώ στην κοπέλα που έβαλε το javari.fr :p

tamar
11-11-11, 12:38

Πάλι καλά που δεν το παρήγγειλα γιατί όταν το πήρες μου άρεσε πάρα πολύ.

Κορίτσια τσιμπιδάκια με στρασάκια παίρνετε από κάποιον συγκεκριμένο στο ebay?

ΚΑΡΔΙΑ
11-11-11, 12:53

και εγώ και εγώ!!! ευχαριστούμε kalamaraki!!!
και ότι είχαν αρχίσει να μας μικραίνουν τα βρακάκια μας:p

andigo
11-11-11, 13:29
κ εγω λεω απο την στιγμη που πηρες το εμπορευμα πρεπει επιβαλεται να το ν πληρωσεις γιατι μετα θα λεμε μα γιατι δεν στελνουν ελλαδα οι περισσοτεροι πωλητες.... εγω θα πληρωνα....

Κοίτα το "επιβάλλεται" είναι σχετικό γιατί και εγώ μεσα στους 2 μήνες που έκαναν να έρθουν θα μπορούσα να τα είχα αγοράσει ξανά από άλλο πωλητή και τώρα να πρέπει να τα ξαναπληρώσω. Επειδή όμως δεν το έκανα για αυτό κα είχα σχεδόν αποφασίσει να τον πληρώσω κατ'ευθείαν μέσω Paypal. Τη λύση μου την έδωσε όμως ο πωλητής αφού πλέον είναι: "not a registered user".

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 13:34
Κοίτα το "επιβάλλεται" είναι σχετικό γιατί και εγώ μεσα στους 2 μήνες που έκαναν να έρθουν θα μπορούσα να τα είχα αγοράσει ξανά από άλλο πωλητή και τώρα να πρέπει να τα ξαναπληρώσω. Επειδή όμως δεν το έκανα για αυτό κα είχα σχεδόν αποφασίσει να τον πληρώσω κατ'ευθείαν μέσω Paypal. Τη λύση μου την έδωσε όμως ο πωλητής αφού πλέον είναι: "not a registered user".

xaxa καλο..οντως μας ελυσε το προβλημα:-D:-D:lol::lol::lol: κ εμεις σκαμε εδω....8-)

zaharini
11-11-11, 14:02
Δεν μπορω να σε βοηθησω για τις μποτες. Ηθελα μονο να σου πω οτι εχω 2 τσαντες jane shilton απο την εποχη που εκανα πρακτικη στην Αγγλια κατι αιωνες πριν και ειναι σαν καινουριες. Υπεροχη δουλεια και πολυ καλα δερματα. Προσφατα πηρε η νυφη μου που της ειχα προτεινει και συνεχιζουν να εχουν την ιδια εξαιρετικη ποιοτητα.

Σ'ευχαριστώ!!!!

tamar
11-11-11, 14:22
Ψάχνω ένα cd player για παιδάκι. Έχετε κάποιο υπόψη σας;

Είναι, αν δεν κάνω λάθος, 3 χρονών και τρελαίνεται να ακούει μουσική. Παιδάκι συναδέλφου είναι και απ' οτι μου έχει πει η μαμά του θέλει ένα παιδικό player για να βάζει να ακούει εκεί τα cd του μιας και το δικό τους θα το χαλάσει όπως πάει.

Mags
11-11-11, 14:58
Ιδου η πρώτη μου αγορά απο το Amazon.co.uk για δωράκι!
http://www.amazon.co.uk/Baby-Gift-Set-Newborn-clothes/dp/B0048G3U86/ref=pd_ys_iyr1

μιλάμε υπέροχο!Συνολικά 11 τεμάχια μέσα (φορμάκια, παντελονάκι, σκουφάκι, παπουτσάκια). Πολυ όμορφη συσκευασία!Ηρθε με το ταχυδρομείο πριν απο λίγο. Όσο σκέφτομαι ότι για ένα αντίστοιχο περσυ ειχα πληρώσει 55 ευρώ αντί για 20 που έδωσα τώρα...Γκρρρρρρρρ!

Γατουλα
11-11-11, 15:14
Spyni τι εγινε με το θεμα σου???
εγω το μονο που παρατηρησα ειναι οτι η τελικη τιμη αναφεροταν σε ΔΥΟ κομματια! κανω λαθος???? 11+5.47 (δε θυμαμαι ακριβωσ νουμερο τωρα) = 16,47 χ2 = 32,94
για δες μηπως εχει γινει και τιποτα αλλο!

spyni
11-11-11, 15:22
Κοριτσι καμια σχεση με οσα λετε παραπανω.
Μου εχει τυχει και μενα με πρωταρη σε πωλησεις εκτος uk.(αυτος εχει μονο 13 πωλησεις)
Ακου τι εκανε ο πωλητης:
Σου εκανε τη σουμα και εβαλε το total κατα λαθος στο σημειο που λεει "...Or charges (+) " με αποτελεσμα να υπολογισει δυο φορες τη σουμα.
Εξηγησε του οτι εκανε λαθος για να στειλει αλλο invoice και να αφησει κενο στο σημειο που λεει Seller discounts ωστε να βγει το σωστο ποσο. Ειναι αργα και νυσταζω. 8-) Καταλαβες αραγε που εκανε το λαθος ή τα εγραψα ακαταλαβιστικα;
Εν συντομια γραψε του οτι κατα λαθος στο σημειο "seller discounts" εγραψε ξανα το συνολικο ποσο με αποτελεσμα να σου στειλει invoice με τα διπλασια ποσα. Αυτο το σημειο πρεπει να ειναι κενο.
Μολις καταλαβει τι εκανε θα το διορθωσει. Μην ανησυχεις.
Με γεια. :D

Annagrig ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυ για τη διαφωτιση...ειπα να στειλω μην. μηπως οντωσ εγινε ετσι και ενω γενικα η επικοινωνια δεν ειναι το φορτε του μου ζητησε συγγνωμη και οντως εκανε αυτο που ειπες...ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!περιμενω το διορθωμενο invoice.αντε και πρωτη φορα παιρνω κατι απο σελλερ με τοσες λιγες πωλησεις.....σε υπερευχαριστω κουκλα μου!!!εχασα κατι κιλα-καλο αυτο-απο την αγωνια μου!!!

Γατουλα
11-11-11, 15:25
χαχα αρα και με ιγμοριτιδα τα ματια μου υπολογιζουν!!!! αντε λυστο!!! ευκολο!!!!

spyni
11-11-11, 15:28
και φυσικα θελω να ευχαριστησω μεσα απο την καρδια μου την CHATZICO!!!!!!!!!!!!!!!!H κοπελα σκιστηκε να με βοηθησει , λες και ημουν φιλη της!!!chatzico μεσα απο την καρδια μου χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!πραγματικα με βοηθησες παααααρα πολυ!!!!!!!!να εισαι παντα καλα!!!!!!!http://rover.ebay.com/rover/0/e11050.m43.l1123/7?euid=8ccf9d57b01a445c86400da55801c6a7&loc=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.co.uk%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FViewItem%26item%3D270841340953%26ssPageName%3DADME%3AX%3AAAQ%3AGB%3A1123
και για να μην ειμαι οφ, θα σας δειξω τι αλλο πηρα για την κορη....

spyni
11-11-11, 15:30
Spyni τι εγινε με το θεμα σου???
εγω το μονο που παρατηρησα ειναι οτι η τελικη τιμη αναφεροταν σε ΔΥΟ κομματια! κανω λαθος???? 11+5.47 (δε θυμαμαι ακριβωσ νουμερο τωρα) = 16,47 χ2 = 32,94
για δες μηπως εχει γινει και τιποτα αλλο!

γατουλα μου, σε ευχαριστω που ρωτας...τελικα εγινε λαθος....νιωθω ασχημα που αμεσως το μυαλο μου πηγε στο κακο...τον αδικησα τον ανθρωπο...ευτυχως που γενικα αντιδρω ψυχραιμα και ο,τι του ειχα στειλει ηταν με περισση ευγενεια...ευτυχως!!!

kalamaraki
11-11-11, 15:59

xaxa καλο...μας ελυσε το προβλημα:-D:-D:lol::lol::lol: κ εμεις σκαμε εδω....8-)

Μα σου έδωσα λύση αν πραγματικά θες να τον πληρώσεις για το προιόν που πηρες τελικά στα χέρια σου....Το οτι δεν ειναι πια μέλος με το νικ που τον ειχες(για τους χ ψ λογους ξεγράφτηκε αλλά σιγουρα ξαναγράφτηκε με αλλο νικ) δεν εχει να κάνει με το πευπαλ κ τον λογαριασμό του εκει....

Αν θελήσεις να τον πληρώσεις απλά θα κάνεις αυτό που σου περιέγραψα στο πρωτο μου ποστ απαντώντας σου.

Το κυριότερο ειναι αν μπορείς να δεις την ημερομηνία αποστολής τους
Αν η ημερομηνία ειναι οκ οπως λεει οτι τα έστειλε τοτε δεν φταει εκεινος που αργησε το δέμα σου απο ΚΙΝΑ....συνήθως αργουν εξαιτιας του τελωνείου τους λογο φόρτου εργασιας πολλών δεμάτων αλλά συνήθως

Τωρα εφοσον φανηκε αδιάλακτος :roll:....κ δεν σου προτεινε να στα ξαναστείλει ή να σου επιστρέψει τα χρηματα...εντυπωση μου κάνει για κινέζο παντως , εγώ θα τον πληρωνα ξανά γιατί ετσι είναι το σωστό.

Μπορεις να του στειλεις τα χρηματα βαζοντας το μειλ του που εχεις στην αποδειξη πληρωμής σου στο πευπαλ, αυτο το μειλ του ειναι συνδεδέμένο με το πευπαλ του οποτε θα παρει κ τα λεφτά του. Επελεξε την καρτέλα περσοναλ για να μη πληρώσεις για την συναλλαγή ποσοστό, αν εχεις σβήσει την αποδειξη σου απο το πευπαλ , μπορεις να βρεις την συναλλαγή σας στο ιστορικό στο πευπαλ

Ινβοις ξανά δεν μπορεί να σου στειλει αφου δεν πουλάει εκ νέου ενα προιόν:mrgreen:

Φιντμπακ εγώ θα αφηνα ουδέτερο μεν αλλά με τα αστεράκια της επικοινωνίας στο 1 πχ κ θα περιεγραφα με λιγα λογια τι εγινε

και εγώ και εγώ!!! ευχαριστούμε kalamaraki!!!
και ότι είχαν αρχίσει να μας μικραίνουν τα βρακάκια μας:p

:-D:-D

Με γειά σας κ εσάς! :-D

kalamaraki βοηθεια εχω αγορασει δυο πραγματα απο εδω κ παω να ανοιξω την σελιδα κ λεει αυτο τι σημαινει τι κοπανησε???

Το λινκ που μας εβαλες δεν λεει οτι την κοπάνησε
Την συναλλάγή σου θα την δεις πηγαινοντας στο My ebay --> Purchase history , τα 4 δέματα σου εχουν σηματάκι οτι απεστάλθησαν ενώ το ενα δεν εχει σηματάκι ακόμη σημαίνει οτι ακόμη δεν το έστειλε.

Σοφία17
11-11-11, 17:11
Θέλω να πάρω για τον αντούλη μου δώρο ένα ζευγάρι nike air max να το τολμήσω απο το ebay ή μπορεί να μην ειναι και γνήσια?Μου φαίνονται πολύ πιο φθηνα σε σχέση με εδώ ειδικά στο αμερικάνικο ebay και φοβάμαι μην είναι αντιγραφα

chatzico
11-11-11, 17:32
Αλήθεια black friday έχει και το τρελό οχτάρι ή τα νεχτ?

Δεν ξέρω για το ΝΕΧΤ, αλλά το τρελοχάρι σίγουρα, αφενός αμερικάνικο σάιτ και αφετέρου σε μια οικογένεια ανήκουν με το τζίμπο !!:wink:

Μολις τσίμπησα Crocs Mammoth Hello Kitty (http://www.ebay.co.uk/itm/230690394702?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_4189wt_1270) για όποια θέλει, οταν παραλάβω θα ενημερώσω

Ναι πες !!!!!!

Δεν με πειράζει να πληρώσω τα ακριβά μεταφορικά αλλά φοβάμαι την περίπτωση του τελωνείου.
Ξέρετε τη διαφορά?

Η ακριβή επιλογή μου κάνει κούριερ, η φθηνή είναι απλό ταχυδρομείο. Θα επέλεγα την φθηνή επιλογή για λόγους ασφαλείας, δεδομένου ότι με την ακριβή πας στα 80 δολλάρια περίπου δηλωμένης αξίας, που υπερβαίνει κατά πολύ το ποσό της ατέλειας.

Σε ευχαριστώ πολύ chatzico:D

Καλό διάβασμα !!!

χαχα αρα και με ιγμοριτιδα τα ματια μου υπολογιζουν!!!! αντε λυστο!!! ευκολο!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και φυσικα θελω να ευχαριστησω μεσα απο την καρδια μου την CHATZICO!!!!!!!!!!!!!!!!H κοπελα σκιστηκε να με βοηθησει , λες και ημουν φιλη της!!!chatzico μεσα απο την καρδια μου χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!πραγματικα με βοηθησες παααααρα πολυ!!!!!!!!να εισαι παντα καλα!!!!!!!http://rover.ebay.com/rover/0/e11050.m43.l1123/7?euid=8ccf9d57b01a445c86400da55801c6a7&loc=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.co.uk%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FViewItem%26item%3D270841340953%26ssPageName%3DADME%3AX%3AAAQ%3AGB%3A1123
και για να μην ειμαι οφ, θα σας δειξω τι αλλο πηρα για την κορη....

http://dl.glitter-graphics.net/pub/29/29241bu4khhqnsb.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Να δούμε πότε θα συναντηθούμε !!!!!!!

Τα πρόσφατα ψωνάκια μου, μπουφανάκι της μικρής (http://www.ebay.co.uk/itm/140629090739?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649)καβάντζα για του χρόνου και παπά δικά (http://www.ebay.co.uk/itm/160416067428?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649)μου καβάντζα για την άνοιξη, τα οποία έστειλα στον αγγλο ξάδερφο, με 0 μεταφορικά.

paros99
11-11-11, 18:54
Το www.aeropostale.com έχει δωρεάν έξοδα αποστολής για αγορές άνω των 93 ευρώ!!!!!!!!!!!!

zoitsa!
11-11-11, 19:18
Kαλησπερα!Να σας ρωτησω κατι?
απο το amazon.co.uk εχετε ψωνισει? ειναι καλο? μεταφορικα για Ελλαδα γνωριζετε ποσο??
ευχαριστωωωωω!

chatzico
11-11-11, 19:37
Kαλησπερα!Να σας ρωτησω κατι?
απο το amazon.co.uk εχετε ψωνισει? ειναι καλο? μεταφορικα για Ελλαδα γνωριζετε ποσο??
ευχαριστωωωωω!

Θα έλεγα να διαβάσεις πρώτα για τις ονλάιν αγορές, υπάρχουν συγκεντρωμένες οδηγίες εδώ (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67896).

Για απορίες μετά, εδώ είμαστε;)

Το ΑΜΑΖΟΝ είναι από τα καλύτερα και ασφαλέστερα καταστήματα.

chatzico
11-11-11, 19:44
Το www.aeropostale.com (http://www.aeropostale.com) έχει δωρεάν έξοδα αποστολής για αγορές άνω των 93 ευρώ!!!!!!!!!!!!

Έχεις ξαναψωνίσει από εκεί ? Τι λέει από ποιότητα και μεγέθη ?

Εύκολα πάντως πιάνω τα 93,70 για δωρεάν μεταφορικά, δεν ξέρω με το τελωνείο όμως τι θα γίνει..........

paros99
11-11-11, 19:46
Έχεις ξαναψωνίσει από εκεί ? Τι λέει από ποιότητα και μεγέθη ?

Εύκολα πάντως πιάνω τα 93,70 για δωρεάν μεταφορικά, δεν ξέρω με το τελωνείο όμως τι θα γίνει..........
Έχω ψωνίσει αλλά όχι online, όταν είχα πάει Αμερική! Πολύ καλή ποιότητα, τα νούμερα είναι ελαφρώς μεγάλα!!! Και έχει και παιδικά απο 4 ετών και πάνω! Αν κάνεις μια αγορά γύρω στα 100 ευρώ δεν θα έχεις πρόβλημα με τελωνείο!

chatzico
11-11-11, 19:49
Έχω ψωνίσει αλλά όχι online, όταν είχα πάει Αμερική! Πολύ καλή ποιότητα, τα νούμερα είναι ελαφρώς μεγάλα!!! Και έχει και παιδικά απο 4 ετών και πάνω! Αν κάνεις μια αγορά γύρω στα 100 ευρώ δεν θα έχεις πρόβλημα με τελωνείο!

Ουφφφφφφφφφφφφφφ

zoitsa!
11-11-11, 19:50
Ευχαριστω πολυ!!

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 20:36
Το λινκ που μας εβαλες δεν λεει οτι την κοπάνησε
Την συναλλάγή σου θα την δεις πηγαινοντας στο My ebay --> Purchase history , τα 4 δέματα σου εχουν σηματάκι οτι απεστάλθησαν ενώ το ενα δεν εχει σηματάκι ακόμη σημαίνει οτι ακόμη δεν το έστειλε.

ευχαριστω κ παλι οποτε να μην ανησυχω ακομα....? τι σημαινει ομως ξερεις μηοως??? ειναι ο μονος ακομα που δεν φωτισε το φακελακι του ολοι οι αλλοι το εστειλαν αλλα αυτο ακομα γιαυτο κκ ανησυχω περασε 24ωρο σχεδων κ ακομα τιποτα....περιμενω.....
(Πωλητής των μηνυμάτων μέσα σε 2 ημέρες μετά τη λήψη εκκαθαρίζονται πληρωμής) . αυτο πως το καταλαβαινετε οτι θα απαντησει μεσα σε 2 24ωρα απο την ημερα πληρωμης? στην κινα το σαββατο αραγε θεωρειται εργασιμη μερα,,,,,

dimitrab.
11-11-11, 20:41

Ηταν TU . Θυμαμαι που το συζητουσαμε τοτε και τα ειχα παρει και εγω.

Εχω ψωνισει και εγω οταν πηγα Αμερικη αλλα θα ελεγα οτι δεν ειναι ελαφρως μεγαλα αλλα πολυ μεγαλα. Εχω Μ μπλουζα φουτερ που ειναι τουλαχιστον XL σε μεγεθος. Αλλα ισχυει αυτο και στα παιδικα? Εχεις παρει παιδικο ρουχο?
Απο ποιοτητα ειναι πολυ καλα παντως

dimitrab.
11-11-11, 20:50
ευχαριστω κ παλι οποτε να μην ανησυχω ακομα....? τι σημαινει ομως ξερεις μηοως??? ειναι ο μονος ακομα που δεν φωτισε το φακελακι του ολοι οι αλλοι το εστειλαν αλλα αυτο ακομα γιαυτο κκ ανησυχω περασε 24ωρο σχεδων κ ακομα τιποτα....περιμενω.....
(Πωλητής των μηνυμάτων μέσα σε 2 ημέρες μετά τη λήψη εκκαθαρίζονται πληρωμής) . αυτο πως το καταλαβαινετε οτι θα απαντησει μεσα σε 2 24ωρα απο την ημερα πληρωμης?

Απο τι στιγμη πληρωμης το αποστελει σε 2 ημερες.
Κανε λιγο υπομονη δεν τα στελνουν ολοι αμεσως. Δε περιμενουν την παραγγελια μας εξω απο το ταχυδρομειο:)Αλλωστε να ξερεις αυτα που ερχονται απο Κινα θα αργησουν τουλαχιστον 15 μερες και ανω.

paros99
11-11-11, 20:52
Εχω ψωνισει και εγω οταν πηγα Αμερικη αλλα θα ελεγα οτι δεν ειναι ελαφρως μεγαλα αλλα πολυ μεγαλα. Εχω Μ μπλουζα φουτερ που ειναι τουλαχιστον XL σε μεγεθος. Αλλα ισχυει αυτο και στα παιδικα? Εχεις παρει παιδικο ρουχο?

Χαχαχα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Οι Αμερικάνοι είναι fat!!!! Παιδικά δεν έχω πάρει γιατί τότε η μικρή μου ήταν μωρό! Έχει όμως size chart!

chatzico
11-11-11, 20:55
(Πωλητής των μηνυμάτων μέσα σε 2 ημέρες μετά τη λήψη εκκαθαρίζονται πληρωμής) . αυτο πως το καταλαβαινετε οτι θα απαντησει μεσα σε 2 24ωρα απο την ημερα πληρωμης? στην κινα το σαββατο αραγε θεωρειται εργασιμη μερα,,,,,

Κάθε πωλητής στο ΕΒΑΥ γράφει στο λίστινγκ του σε πόσες ημέρες αποστέλλει από την στιγμή που θα του στείλεις την πληρωμή του (postage and packing :arrow: domestic dispatch time). Αρχίζεις και ανησυχείς μετά την παρέλευση αυτών των ημερών. Τότε δηλαδή αρχίζεις να ενοχλείς με μυνήματα.

Δηλαδή εγώ που είμαι στο L προς XL, να κοιτάω στο L ? Έχει φανταστικά τισέρτ και τζάκετς. Μάλλον πρέπει να ξαναμετρηθώ, αυτό θα είναι ασφαλές ? Το ίδιο και στα παιδιά ?

dimitrab.
11-11-11, 21:04
Δηλαδή εγώ που είμαι στο L προς XL, να κοιτάω στο L ? Έχει φανταστικά τισέρτ και τζάκετς. Μάλλον πρέπει να ξαναμετρηθώ, αυτό θα είναι ασφαλές ? Το ίδιο και στα παιδιά ?
Μετρησου καλυτερα , να μη σε παρω στο λαιμο μου γιατι εχει και καμια πενταετια που ειχα ψωνισει. Και γω στα παιδικα το size chart θα κοιταξω.

Χαχαχα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Οι Αμερικάνοι είναι fat!!!! Παιδικά δεν έχω πάρει γιατί τότε η μικρή μου ήταν μωρό! Έχει όμως size chart![/QUOTE]
Εγω ειχα συμπερανει οτι τα νουμερα τα εχουν μεγαλα για να μπαινουν στο στεγνωτηριο και να στενευουν και να ερχονται στα κανονικα τους :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

#ΕΛΕΝΑ#
11-11-11, 21:09
Κάθε πωλητής στο ΕΒΑΥ γράφει στο λίστινγκ του σε πόσες ημέρες αποστέλλει από την στιγμή που θα του στείλεις την πληρωμή του (postage and packing :arrow: domestic dispatch time). Αρχίζεις και ανησυχείς μετά την παρέλευση αυτών των ημερών. Τότε δηλαδή αρχίζεις να ενοχλείς με μυνήματα.

Απο τι στιγμη πληρωμης το αποστελει σε 2 ημερες.
Κανε λιγο υπομονη δεν τα στελνουν ολοι αμεσως. Δε περιμενουν την παραγγελια μας εξω απο το ταχυδρομειο:)Αλλωστε να ξερεις αυτα που ερχονται απο Κινα θα αργησουν τουλαχιστον 15 μερες και ανω.

σας ευχαριστω κοριτσια καταλαβα...;)

chatzico
11-11-11, 21:13
Μετρησου καλυτερα , να μη σε παρω στο λαιμο μου γιατι εχει και καμια πενταετια που ειχα ψωνισει. Και γω στα παιδικα το size chart θα κοιταξω.

Εγω ειχα συμπερανει οτι τα νουμερα τα εχουν μεγαλα για να μπαινουν στο στεγνωτηριο και να στενευουν και να ερχονται στα κανονικα τους :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Θα μετρηθώ σίγουρα, έχει πολύ ωραία σπορ ρούχα και όπως είπα πολύ όμορφα τισέρτ.

Αυτό για το στεγνωτήριο δεν είναι αλήθεια. Εγώ έχω και δεν στενεύουν καθόλου. Εντάξει, τζιν και μάλλινα δεν βάζω παρότι έχει τέτοιο πρόγραμμα. Θεωρώ ότι δεν αξίζει το ρεύμα που καίει.

annagrig1980
11-11-11, 21:41

Ξέρετε τη διαφορά?

Ειναι και τα δυο απλο ταχυδρομειο.
Το πρωτο ερχεται πιο γρηγορα ενω το δευτερο καθυστερει λιγο παραπανω. Παντως δεν ειναι κουριερ.
Η διαφορα ειναι σημαντικη παντως και οχι απαραιτητα αναλογη του χρονου που χρειαζονται για να φτασουν.

annagrig1980
11-11-11, 21:44
Annagrig ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυ για τη διαφωτιση...ειπα να στειλω μην. μηπως οντωσ εγινε ετσι και ενω γενικα η επικοινωνια δεν ειναι το φορτε του μου ζητησε συγγνωμη και οντως εκανε αυτο που ειπες...ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!περιμενω το διορθωμενο invoice.αντε και πρωτη φορα παιρνω κατι απο σελλερ με τοσες λιγες πωλησεις.....σε υπερευχαριστω κουκλα μου!!!εχασα κατι κιλα-καλο αυτο-απο την αγωνια μου!!!

Τελος καλο, ολα καλά!
Και με πιο κομψη σιλουετα απο το αγχος σου.:D

spyni
11-11-11, 22:14
Τελος καλο, ολα καλά!
Και με πιο κομψη σιλουετα απο το αγχος σου.:D

ναι, ευτυχως!!!!μετα βεβαια απο αρκετα μεηλς, διοτι ειναι απειρος ο πωλητης.....αλλα ολα οκ!κ παλι σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!

Φλορα
12-11-11, 08:28
Kαλημερα σε ολες.......για πειτε μου λιγο κατι...μεχρι τωρα εκανα τις ιντερνετικες μου αγορες με ξενη καρτα και νομισμα φυσικα...οταν πρροσπαθησα με την ελληνικη,εμπορικη και εθνικη ανακαλυψα οτι δεν μπορω να κανω αγορες παρα μονο με πιστωτικη....πως γινεται βαζετε καποιο ποσο μεσα η να το κανω με προπληρωμενη...κι απο που να την παρω...οι δυο αυτες τραπεζες δεν εχουν λεει προπληρωμενες.....η να παρω αυτες που πουλανε στα περιπτερα.....ξερει καμμια σας κατι παραπανω γι αυτες....
ευχαριστω...

ravT
12-11-11, 08:45
Αυτές που πουλάνε στα περίπτερα δεν γίνονται δεκτές από τα ξένα καταστήματα. Υπάρχει θέμα στο φόρουμ "Προπληρωμένες κάρτες" μπες να διαβάσεις. Πρόχειρα, Κύπρου, Eurobank, Πειραιώς έχουν προπληρωμένες

kalamaraki
12-11-11, 09:33
Kαλημερα σε ολες.......για πειτε μου λιγο κατι...μεχρι τωρα εκανα τις ιντερνετικες μου αγορες με ξενη καρτα και νομισμα φυσικα...οταν πρροσπαθησα με την ελληνικη,εμπορικη και εθνικη ανακαλυψα οτι δεν μπορω να κανω αγορες παρα μονο με πιστωτικη....πως γινεται βαζετε καποιο ποσο μεσα η να το κανω με προπληρωμενη...κι απο που να την παρω...οι δυο αυτες τραπεζες δεν εχουν λεει προπληρωμενες.....η να παρω αυτες που πουλανε στα περιπτερα.....ξερει καμμια σας κατι παραπανω γι αυτες....
ευχαριστω...

Με την προπληρωμένη εισαι οκ απο την αποψη οτι ναι μεν ειναι βιζα πιστωτική αλλά εχει δυνατοτητα αγοράς μονο οταν την φορτίζεις με χρήματα αλλιως οσο κ να προσπαθουν να σε χρεώσουν το χ ψ προιόν ή να σου κλέψουν τα στοιχεια σου θα βγουν άκαρπες οι προσπάθειες τους. Για αυτο κ για μενα τουλάχιστον ειναι η ποιο ασφαλής κάρτα για αγορές.

Βεβαια βολευει να την βγαλεις σε τραπεζα που εχεις λογαριασμό εκει για να κανεις κ ενα ιντερνετ μπανκινγκ να την φορτίζεις απο το σπιτάκι σου κ να μη στηνεσαι στην ουρά στο ταμειο να βαλεις χρηματα (δεν φορτιζεται της γιουρομπανκ τουλαχιστον απο το Ατμ)

Απο εκει κ περα αυτό που εχω δει ειναι οτι πανω κατω ολες εχουν τις ιδιες χρεώσεις φόρτισης, ολες αρχισαν να χρεώνουν για το συνάλλαγμα αλλά την ταχύτητα της γιουρομπανκ δεν την αλλάζω με τιποτα

Πχ φορτίζω την κάρτα 9.32λεπτά κ στο 9¨33 λεπτά μπορώ να πραγματοποιήσω αγορά κ πληρωμή μεσω πευπαλ ή να την βαλω σε σαιτ να αγοράσω.

Ενω πχ με της Πειραιώς....πρεπει να περιμένεις εως το απογευμα

Αυτα τα λιγα, φιλιά:mrgreen:

oneiraki
12-11-11, 10:10
10% off your next Jewellery, clothing, shoes and watches order Απλά βάλτε τον κωδικό ABONUS10 στο ταμείο:)Είναι μέχρι 15/11!!!

kolibigi
12-11-11, 10:26
10% off your next Jewellery, clothing, shoes and watches order Απλά βάλτε τον κωδικό ABONUS10 στο ταμείο:)Είναι μέχρι 15/11!!!
Σε ποιο site αναφέρεσαι? Amazon?

tatianaki
12-11-11, 10:34

εγω εχω πειραιως και ενα ΑΤΜ κοντα, παω εκει, κανω online καταθεση το ποσο που θελω και αμεσως ειναι διαθεσιμα και μπορω να ψωνιζω....:rolleyes:

dimitrab.
12-11-11, 12:01
Καλημερα!
Θα μετρηθώ σίγουρα, έχει πολύ ωραία σπορ ρούχα και όπως είπα πολύ όμορφα τισέρτ.

Αυτό για το στεγνωτήριο δεν είναι αλήθεια. Εγώ έχω και δεν στενεύουν καθόλου. Εντάξει, τζιν και μάλλινα δεν βάζω παρότι έχει τέτοιο πρόγραμμα. Θεωρώ ότι δεν αξίζει το ρεύμα που καίει.

Eννοειται κανω πλακα ελπιζω να μην παρaπλανησα κανεναν:).
Μια φορα μου μαζεζαν κατι μπλουζακια αλλα εγω εφταιγα γιατι το ελεγαν οτι δεν θελουν στεγνωτηριο.

Ναι το Αμαζον μου ηρθε μηνυμα και εμενα:)

ΠΕΖΗ
12-11-11, 13:13
Αχ μπορει να ειμαι τοσο ατυχη??? Ειχα παραγγειλει πανες οικολογικες απο το cheeksandcherries.co.uk στις 16-10-2011 αξιας περιπου 40 ευρω καθως το συγκεκριμενο σαιτ εχει πολυ καλα μεταφορικα συγκριτικα με αλλα που εχουν παρομοια ειδη. Η παραγγελια εφυγε την επομενη μερα αλλα αφαντη μεχρι στιγμης. Εστειλα μνμ στο φεις καθως εκει απαντουν κατευθειαν και μια κυρια μου επιβεβαιωσε για δευτερη φορα οτι η παραγγελια εχει φυγει κανονικα αλλα οτι σιγουρα δεν παιρνει τοσο καιρο για να φτασει Ελλαδα (αν ειναι δυνατον δηλαδη) και οτι το οτι δεν εχω παραλαβει δεν καλο σημαδι. Η αποστολη εγινε με απλο ταχυδρομειο οποτε δεν μπορω να ελεγξω που βρισκεται κλπ. Ειμαι να σκασω γμτ υπαρχει καπου εκτος απο το ταχυδρομειο της γειτονιας που μπορω να ρωτησω αν τυχον εχει παραπεταχθει καπου το δεμα μου??? Αληθεια το ubershop.uk.com ποσο καιρο κανει αν παραγγειλω??? Ειμαι να γεννησω αυτες τις ημερες και να ξερω περιπου τι νουμερο να παραγγειλω, αν αργουν δηλαδη να φροντισω να παρω το μεγαλυτερο.

bitchoni
12-11-11, 13:29
Καλημερούδια!

Βρε κορίτσια, ούτε άδεια δε μπορούμε να πάρουμε!Μια βδομάδα λείπω και πάλι έπεσε τρελή μελέτη!

By the way, επειδή διάβασα για καθισματάκια αυτοκινήτου και εδώ και στο cafe, ξέχασα να αναφέρω ότι παρέλαβα προ βδομάδων καινούριο καθισματάκι από δω: http://www.oneira.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=1635.
Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη με την εξυπηρέτηση. Όσον αφορά την τιμή τώρα, για τα ελληνικά δεδομένα ήταν καλούτσικη. Μου βγήκε 233 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά και αντικαταβολή. Την παραγγελία δεν την έκανα μέσω του site, αλλά τηλεφωνικά. Επίσης, όταν έψαχνα για το καθισματάκι ενώ μου το έβγαζε σαν προιόν δεν είχε τιμή, οπότε επικοινώνησα μαζί τους για να ζητήσω προσφορά.
Αν δεν είχα θέμα με τις αποδείξεις μου φέτος ίσως να επέλεγα να το πάρω από site του εξωτερικού, όμως υπό αυτές τις συνθήκες μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

oneiraki
12-11-11, 13:55

Ωχ Ναι!!:) Στο Amazon!

kalamaraki
12-11-11, 13:58
εγω εχω πειραιως και ενα ΑΤΜ κοντα, παω εκει, κανω online καταθεση το ποσο που θελω και αμεσως ειναι διαθεσιμα και μπορω να ψωνιζω....:rolleyes:

Πρέπει να πας στο ατμ ομως....:mrgreen:

Εγώ μιλάω να έχεις κάρτα...να τη φορτίζεις απο τη ζεστουλα του σπιτιου σου κ να κανεις επιτοπου αγορές :mrgreen:

kalamaraki
12-11-11, 13:59
Αχ μπορει να ειμαι τοσο ατυχη??? Ειχα παραγγειλει πανες οικολογικες απο το cheeksandcherries.co.uk στις 16-10-2011 αξιας περιπου 40 ευρω καθως το συγκεκριμενο σαιτ εχει πολυ καλα μεταφορικα συγκριτικα με αλλα που εχουν παρομοια ειδη. Η παραγγελια εφυγε την επομενη μερα αλλα αφαντη μεχρι στιγμης. Εστειλα μνμ στο φεις καθως εκει απαντουν κατευθειαν και μια κυρια μου επιβεβαιωσε για δευτερη φορα οτι η παραγγελια εχει φυγει κανονικα αλλα οτι σιγουρα δεν παιρνει τοσο καιρο για να φτασει Ελλαδα (αν ειναι δυνατον δηλαδη) και οτι το οτι δεν εχω παραλαβει δεν καλο σημαδι. Η αποστολη εγινε με απλο ταχυδρομειο οποτε δεν μπορω να ελεγξω που βρισκεται κλπ. Ειμαι να σκασω γμτ υπαρχει καπου εκτος απο το ταχυδρομειο της γειτονιας που μπορω να ρωτησω αν τυχον εχει παραπεταχθει καπου το δεμα μου??? Αληθεια το ubershop.uk.com ποσο καιρο κανει αν παραγγειλω??? Ειμαι να γεννησω αυτες τις ημερες και να ξερω περιπου τι νουμερο να παραγγειλω, αν αργουν δηλαδη να φροντισω να παρω το μεγαλυτερο.

Ωραια δωσε εως τις 16/11 χρονο μηπως....χάθηκε στα ελτά πουθενα το δέμα σου κ τότε ζητας του επιστροφή χρημάτων!

v & a
12-11-11, 14:05
η πειραιως φορτιζει και απο το σπιτι μεταφεροντας χρηματα απ το λογ/σμο σου!

Πώς «φορτίζω» την κάρτα;

Έχεις τη δυνατότητα να «φορτίσεις» και να «επαναφορτίσεις» την κάρτα WEBUYμεταφέροντας σε αυτή χρήματα από το λογαριασμό σου ή χρεώνοντας την πιστωτική σου κάρτα της Τράπεζας Πειραιώς,

Μέσω winbank (http://www.piraeusbank.gr/ecportal.asp?id=241732&lang=1&nt=98&sid=), της υπηρεσίας Internet banking της Τράπεζας Πειραιώς
Μέσω Πειραιώς Phone Banking (http://www.piraeusbank.gr/ecportal.asp?id=241827&lang=1&nt=98&sid=), της υπηρεσίας phone banking της Τράπεζας Πειραιώς

Τα χρήματα που θα βάλεις στην κάρτα σου είναι διαθέσιμα άμεσα. Μάλιστα, υπάρχει η δυνατότητα να «φορτίσει» κάποιος άλλος την κάρτα σoυ για λογαριασμό σoυ ή να «φορτίσεις» εσύ την κάρτα κάποιου άλλου.
Το ελάχιστο ποσό με το οποίο μπορείς να γεμίζεις την κάρτα σου κάθε φορά είναι €10 και το μέγιστο €3.000.

απο το http://www.webuy.gr/characteristics.html

dimitrab.
12-11-11, 14:12
Με την προπληρωμένη εισαι οκ απο την αποψη οτι ναι μεν ειναι βιζα πιστωτική αλλά εχει δυνατοτητα αγοράς μονο οταν την φορτίζεις με χρήματα αλλιως οσο κ να προσπαθουν να σε χρεώσουν το χ ψ προιόν ή να σου κλέψουν τα στοιχεια σου θα βγουν άκαρπες οι προσπάθειες τους. Για αυτο κ για μενα τουλάχιστον ειναι η ποιο ασφαλής κάρτα για αγορές.

Βεβαια βολευει να την βγαλεις σε τραπεζα που εχεις λογαριασμό εκει για να κανεις κ ενα ιντερνετ μπανκινγκ να την φορτίζεις απο το σπιτάκι σου κ να μη στηνεσαι στην ουρά στο ταμειο να βαλεις χρηματα (δεν φορτιζεται της γιουρομπανκ τουλαχιστον απο το Ατμ)

Απο εκει κ περα αυτό που εχω δει ειναι οτι πανω κατω ολες εχουν τις ιδιες χρεώσεις φόρτισης, ολες αρχισαν να χρεώνουν για το συνάλλαγμα αλλά την ταχύτητα της γιουρομπανκ δεν την αλλάζω με τιποτα

Πχ φορτίζω την κάρτα 9.32λεπτά κ στο 9¨33 λεπτά μπορώ να πραγματοποιήσω αγορά κ πληρωμή μεσω πευπαλ ή να την βαλω σε σαιτ να αγοράσω.

Πρέπει να πας στο ατμ ομως....:mrgreen:

Εγώ μιλάω να έχεις κάρτα...να τη φορτίζεις απο τη ζεστουλα του σπιτιου σου κ να κανεις επιτοπου αγορές :mrgreen:

Εαν εχεις λεφτα στο λογαριασμο σου και winbank και στην πειραιως γινονται απο το σπιτι. Το εχω κανει πολλακις και εχω ψωνισει αμεσως.Για την φορτιση εννοω.
Απλα μερικα ATM της Πειραιως ακομη δεν ειναι online και αν πας για καταθεση αργει να φανει. Την πατησα μια φορα με ενα καταστημα κοντα στο Ιπποκρατειο.:(

ΠΕΖΗ
12-11-11, 15:38
Ωραια δωσε εως τις 16/11 χρονο μηπως....χάθηκε στα ελτά πουθενα το δέμα σου κ τότε ζητας του επιστροφή χρημάτων!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!Και ο Θεος βοηθος!!!

aggelomarios
12-11-11, 15:48
Τα πρόσφατα ψωνάκια μου, μπουφανάκι της μικρής (http://www.ebay.co.uk/itm/140629090739?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649)καβάντζα για του χρόνου και παπά δικά (http://www.ebay.co.uk/itm/160416067428?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649)μου καβάντζα για την άνοιξη, τα οποία έστειλα στον αγγλο ξάδερφο, με 0 μεταφορικά.[/QUOTE]

Περιττο να σου πω φιλεναδα πως ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια παπουτσια πηρα το καλοκαιρι απο amazon στην ιδια τιμη απλα δεν ειχε σε αυτο το χρωμα και τα πηρα σε
αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0032Z8SUO
Μα τοση συμπνοια πια????????????:mrgreen::mrgreen:

Φλορα
12-11-11, 16:05
ευχαριστω Καλαμαρι....και τα αλλα κοριτσια....Απ οτι καταλαβα,προπληρωμενες εχουν μονο η κυπρου πειραιως και η γιουρομπανκ.....επικοινωνησα με Κυπρου,η καρτα στοιχιζει 5 ευρω και καθε φορτιση 1 ευρω...το καλο ειναι οτι μπορω να τη φορτιζω με ebanking που εχω σε αλλες τραπεζες π.χ εθνικη και εμπορικη...απο τη ζεστουλα του σπιτιου μου δηλαδη....το μονο που δεν ρωτησα ειναι σε ποση ωρα μετα τη φορτιση θα μπορω να κανω αγορες....;-)

παρεπιπτοντως το parapharmacie.gr εχει αψογη εξυπηρετηση...δεν μπορουσα να πληρωσω με τη χρεωστικη ουτε και με καταθεση αφου ειχαν συμβεβλημενες μονο 2 τραπεζες.....τους πηρα τηλ και μου εδωσαν λογαριασμο αλλης τραπεζας για να καταθεσω τα χρηματα.....και διαφορα στην τιμη μεγαλη...μπραβο τους!!!!:p

chatzico
12-11-11, 16:53
Περιττο να σου πω φιλεναδα πως ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια παπουτσια πηρα το καλοκαιρι απο amazon στην ιδια τιμη απλα δεν ειχε σε αυτο το χρωμα και τα πηρα σε
αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0032Z8SUO
Μα τοση συμπνοια πια????????????:mrgreen::mrgreen:

ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ, αι λαβ γιου ρε συνπιλότισσα !!!!!

Κάτι θυμόμουν, τα βολεύτηκες αλήθεια ?

ευχαριστω Καλαμαρι....και τα αλλα κοριτσια....Απ οτι καταλαβα,προπληρωμενες εχουν μονο η κυπρου πειραιως και η γιουρομπανκ.....επικοινωνησα με Κυπρου,η καρτα στοιχιζει 5 ευρω και καθε φορτιση 1 ευρω...το καλο ειναι οτι μπορω να τη φορτιζω με ebanking που εχω σε αλλες τραπεζες π.χ εθνικη και εμπορικη...απο τη ζεστουλα του σπιτιου μου δηλαδη....το μονο που δεν ρωτησα ειναι σε ποση ωρα μετα τη φορτιση θα μπορω να κανω αγορες....;-)

παρεπιπτοντως το parapharmacie.gr εχει αψογη εξυπηρετηση...δεν μπορουσα να πληρωσω με τη χρεωστικη ουτε και με καταθεση αφου ειχαν συμβεβλημενες μονο 2 τραπεζες.....τους πηρα τηλ και μου εδωσαν λογαριασμο αλλης τραπεζας για να καταθεσω τα χρηματα.....και διαφορα στην τιμη μεγαλη...μπραβο τους!!!!:p

Φιλενάδα, προπληρωμένη εχουν πολλές τράπεζες, νομίζω σχεδόν όλες.

Σε ότι αφορά την Πειραιώς, να μοιραστώ την εμπειρία μου.

Άνοιξα λογαριασμό ταμιευτηρίου και μου έδωσαν ονλάιν κωδικούς για να φτιάξω την κάρτα.

Μπορείς να έχεις χρήματα στον λογαριασμό ταμιευτηρίου σου και να φορτίζεις την κάρτα σου at home ή on the road η όπου σε εξυπηρετεί !!!

Κάνω την κατάθεση στο ταμιευτήριο το πρωί πριν πάω στο γραφείο (στο ΑΤΜ που έχει μέσα στην τράπεζα, για να είναι άμεσα διαθέσιμα στον λογαριασμό μου, κάποια καταστήματα κάνουν άμεση καταμέτρηση και κατάθεση στον λογαριασμό σου, αυτά που είναι στον δρομο μου όχι γιαυτό και μπαίνω μέσα στην τράπεζα, δουλειά ακριβώς ενός λεπτού) και μόλις πάω στο γραφείο, φορτίζω την κάρτα μου και είναι άμεσα διαθέσιμα.

Δεν υπάρχει καθυστέρηση.

aggelomarios
12-11-11, 17:02
[QUOTE=chatzico;2208980]ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ, αι λαβ γιου ρε συνπιλότισσα !!!!!

Κάτι θυμόμουν, τα βολεύτηκες αλήθεια ?

Δε τρουθ ιζ οτι με ψιλοχτυπησανε αλλα οταν τα συνηθισα ζουπερ....ειδικα με τζινακι ηταν ακομα πιο ζζζουπερ...
(λοβ γιου 2 μπειμπι!!!!;))

irida85
12-11-11, 18:45
Επίσης παρέλαβα και τα πράγματα από το jcpenney δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα γενικά με αυτό το σιτε σε σχέση με τα μεταφορικά και γενικώς το σέρβις (πλήρωσα και τα 3 ευρά μου για τέλη εκτελωνισμού στα Ελτα) :roll::roll:
τα ρούχα τώρα τα φιλς που αγόρασα είναι αρκετά καλά αν και λεπτούλια οι μπλούζες ψιλές επίσης, καλοραμμένες όμως το θετικό είναι ότι όλα μπαίνουν στεγνωτήριο το αρνητικό ότι θέλουν πλύσιμο σε κρύο νερό :shock::shock: και τα φλις και οι μπλούζες
τες πάντων το γενικό σχόλιο μου είναι ότι δεν βγήκα χαμένη αλλά ούτε νομίζω ότι κέρδισα κάτι στο σύνολο

λοιποοοον εδωσα κι εγω τα 3 ευρουλακια μου και παρελαβα απο jcpenney!!!!

τα φλισακια ΑΠΙΘΑΝΑ κ απο σχεδια κ απο ποιοτητα... 40 βαθμους τα πλυνα, τπτ δε παθανε, χτες βραδυ τα πλυναμε, σημερα το πρωι στεγνα κ τα φορεσαμε! καλο αυτο.... πιο χοντρα δε τα θελα με τιποτα... νομιζω ειναι τελεια! στο νουμερο επεσα μεσα, 3αρι κ ειναι ανετουλι ελαφρως....

το φορεματακι μας μαρκας cinderella απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ.... θα της το βαλω στανταρ χριστουγεννα πρωτοχρονια! ειναι για πολυ πολυ καλο ντυσιμο κ τιμη αψογη δεν το συζητω.... 36 δολ μαζι με μετφ τελη κλπ http://www.jcpenney.com/jcp/X6.aspx?GrpTyp=PRD&ItemID=1cd0e31&Nao=0&Ne=4+840+877+878+5+961+6+968+29+3+598+11+15+12+506+10+23+585+596+963+579+1031+8+1022+1014+586+1007+879+1027+18+904+903+969+833+949&N=4294959029&hdnOnGo=false&NOffset=0&Ntt=cinderella&SearchString=cinderella&submit%20search.x=0&submit%20search.y=0&SO=0&PSO=0&CmCatId=searchresults
επισης στο νουμερο το 3 μεσα επεσα, αλλα μας ειναι ισα ισα στη μεση.... ομως το πιο μεγαλο θα θελε κοντεμα....

τελος αυτη η ζακετουλα σε εντονο ροζ http://www.jcpenney.com/jcp/X6.aspx?GrpTyp=PRD&ItemID=1c5688c&DeptID=77892&CatID=77921&SO=0&SelDim=4~&x5view=1&NOffset=0&Ne=4+5+3+8+1031+23+18+904+949&N=4294939980+4294967075&Nao=0&PSO=0&bcCat=3&CmCatId=77892|77921 τρελο χρωμα! πολυυυ ροζ! επισης απιθανη

καλα για φορεματακι rare editions δε σχολιαζω.....

γενικως εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τα κομματια, αλλα οπως λεει κ η φιλεναδα αξες πολλα πολλα μεταφορικα και ...εννοιες τελωνειου!

irida85
12-11-11, 18:54
ααα παρελαβα κ αυτα τα φλισακια φορμακια ολοσωμα http://www.ebay.co.uk/itm/320770692888?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_799wt_1029
πολυ ομορφα κ ποιοτικα.... λεπτουλικα, σα τα jcpenney....

και οποια δεν εχει κροκς με τρυπες αλλα θελει να αγορασει κ να φορεσει αυτα τα "παιχνιδακια" κλπ τα στολιδια τελος παντων (jibbitz λεγονται) ιδου! παρελαβα κ αυτα http://www.ebay.co.uk/itm/110715384218?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_500wt_1284

agakir
12-11-11, 19:06
http://www.amazon.co.uk/SKECHERS-Kinetix-Response-Turquoise-Ladies/dp/B003XEU7QM/ref=sr_1_72?s=shoes&ie=UTF8&qid=1321117471&sr=1-72

έχει πάρει καμιά κοπέλα αυτά να μου πει την γνώμη της;;;

agtog
12-11-11, 19:40
Κορίτσια υπάρχει κάποιος λόγος που προτιμάτε το javari.fr ή το de από το co.uk? Έχουν όλα δωρεάν μεταφορικά ή μου φαίνεται;

chatzico
12-11-11, 19:47
Κορίτσια υπάρχει κάποιος λόγος που προτιμάτε το javari.fr ή το de από το co.uk? Έχουν όλα δωρεάν μεταφορικά ή μου φαίνεται;
Οι εκπτώσεις !!!!!

agtog
12-11-11, 19:51
Πάνω που πήγα να πω άκυρο, όσα παιδικά έβαλα στο καλάθι μου έβγαλε ότι δεν τα στέλλει έξω από uk!!! Δοκίμασα κι άλλα, δεν μου τα στέλλει έξω! Μέχρι να μάθω θα πάθω, ε;

bebutsiko
12-11-11, 21:14
μηπως γνωριζετε πως μπορω να εντοπισω δεμα που ερχεται απο κινα με ΕΜS?sto sait poy moy δινει αυτος βλεπω οτι εχει φυγει απο κινα..επισης βλεπω οτι εκπροσωπειται στην ελλαδα απο πορτα πορτα, αλλα οταν βαζω εκει τον κωδικο, μου βγαζει error page
καμια ιδεα?

agakir
12-11-11, 21:32
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320720182876&var=510035678315#ht_4577wt_1110

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270758388265&var=570021446704#ht_2344wt_1344

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160360888326#ht_500wt_1127
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250719726551&var=550017782291#ht_829wt_1344

λέω να πάρω αυτά τα ολίγα ... τι λέτε;;;

chatzico
12-11-11, 21:40
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320720182876&var=510035678315#ht_4577wt_1110

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270758388265&var=570021446704#ht_2344wt_1344

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160360888326#ht_500wt_1127
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250719726551&var=550017782291#ht_829wt_1344

λέω να πάρω αυτά τα ολίγα ... τι λέτε;;;

Μου αρέσουν όλα, μόνο για τις πυζάμες δεν κόβομαι ιδιαιτερα. Δεν βρίσκεις τίποτα σε μάδερκεαρ ? Είναι πολύ καλές.

xanp
12-11-11, 21:59
Να σας ρωτήσω καλό φόρεμα θα πέρνατε από εμπει;;;βρήκα ένα που μου αρέσει από κινεζάκι με 10 λίρες...

mamouna
12-11-11, 22:11
Να σας ρωτήσω καλό φόρεμα θα πέρνατε από εμπει;;;βρήκα ένα που μου αρέσει από κινεζάκι με 10 λίρες...

Ξανθή εχω πάρει απο ebay.com φόρεμα το οποίο εδω μου το εδειναν αρχικη τιμή 290€ με 20€ μαζι με τα μτφ ... μετά κλαιγονται οτι δεν εχουν δουλεια. Πηγα στο μαγαζι δοκίμασα το νουμερο ηταν μεγάλο, μου εκοψε και ειδα την μάρκα γιατι μου ειπε οτι τα φέρνει απο Αμερική και ετσι το βρηκα. Μετα που πετυχε η δοκιμη πηρα αλλα 4 φορεματα (ειχαμε πηξει στους γαμους εκεινο το καλοκαίρι) με 120€ συνολο. :D

xanp
12-11-11, 22:20
http://www.ebay.co.uk/itm/Cross-Back-Reds-Empire-Ruffles-NWT-Trailing-Bridesmaid-Dress-09008-UK-Size-18-/180750559554
αυτό μου άρεσε αλλά δεν έχει το νούμερό μου θέλω 14 ή 16 το πολύ...Αλλά λέω να το παρατηρώ μπας και βάλει κανένα

agakir
12-11-11, 22:26
Μου αρέσουν όλα, μόνο για τις πυζάμες δεν κόβομαι ιδιαιτερα. Δεν βρίσκεις τίποτα σε μάδερκεαρ ? Είναι πολύ καλές.

κοριτσάκι σε ευχαριστώ για την γνώμη σου...
η αλήθεια είναι ότι έψαξα λιγάκι για πυτζαμούλες και δεν βρήκα κάτι.
το έμπειρο μάτι σου , μήπως έχει κάτι στα υπόψιν;;;

αλήθεια αυτές για δωράκι είναι σε καλή τιμή η να κοιτάξω στο next της περιοχής μας;;;
http://www.ebay.co.uk/itm/NEXT-Little-Girls-LEATHER-Boots-Small-SIZE-4-BNWOB-/120781096197?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item1c1f1d4505#ht_1359wt_1110

επίσης ψάχνω σε 24 μποτάκι δερμάτινο.....

#ΕΛΕΝΑ#
12-11-11, 22:31
http://www.ebay.co.uk/itm/Cross-Back-Reds-Empire-Ruffles-NWT-Trailing-Bridesmaid-Dress-09008-UK-Size-18-/180750559554
αυτό μου άρεσε αλλά δεν έχει το νούμερό μου θέλω 14 ή 16 το πολύ...Αλλά λέω να το παρατηρώ μπας και βάλει κανένα

πολυ ομορφο φορεμα...:D

DESPOINA.GER
12-11-11, 22:36
Κοριτσια εσεις που τα ψαχνετε μηπως ξερετε απο που μπορω να βρω φθηνες μπαλες για χριστουγεννιατικο δενδρο?μπηκα στο e bay εχει μονο 6 cm.ηθελα λιγο μεγαλυτερες

zoitsa!
12-11-11, 22:39
Ωραια τα ρουχαλακια agakir, καλοφορετα να ειναι!!
Αχ το φορεμα ειναι τρελα!! Καλα εδω απο 350ε και πανωτα πουλανε στην Ερμου και Τσιμισκη!!

v & a
12-11-11, 22:40
Κοριτσια εσεις που τα ψαχνετε μηπως ξερετε απο που μπορω να βρω φθηνες μπαλες για χριστουγεννιατικο δενδρο?μπηκα στο e bay εχει μονο 6 cm.ηθελα λιγο μεγαλυτερες
jumbo oχι? (ισως δεν εχετε εκει πουμενεις?)

chatzico
12-11-11, 22:46
κοριτσάκι σε ευχαριστώ για την γνώμη σου...
η αλήθεια είναι ότι έψαξα λιγάκι για πυτζαμούλες και δεν βρήκα κάτι.
το έμπειρο μάτι σου , μήπως έχει κάτι στα υπόψιν;;;

αλήθεια αυτές για δωράκι είναι σε καλή τιμή η να κοιτάξω στο next της περιοχής μας;;;
http://www.ebay.co.uk/itm/NEXT-Little-Girls-LEATHER-Boots-Small-SIZE-4-BNWOB-/120781096197?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item1c1f1d4505#ht_1359wt_1110

επίσης ψάχνω σε 24 μποτάκι δερμάτινο.....

Οι μποτούλες μια χαρά είναι !!!!!

Για πες νούμερο για τις πυζάμες και για αγοράκι κοιτάμε ε ?

DESPOINA.GER
12-11-11, 22:46
jumbo oχι? (ισως δεν εχετε εκει πουμενεις?)

σερρες ειμαστε.επειδη ειμαι στο μηνα για να γεννησω θα ηθελα να τις παραγγειλω απο ιντερνετ δε μπορω να τρεχω προμαχωνα και με αλλα 2 παιδια

v & a
12-11-11, 22:50
καταλαβαινω το φανταστηκα για μια στιγμη πως δε θα βολευει γιατι το τζαμπο πλεον ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για τετοια και σιγουρα θα το ξερες...

DESPOINA.GER
12-11-11, 23:01
καταλαβαινω το φανταστηκα για μια στιγμη πως δε θα βολευει γιατι το τζαμπο πλεον ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για τετοια και σιγουρα θα το ξερες...

κατι αλλο?καποιο σιτε?ηθελα να ρωτησω τα 60mm ειναι οιμικρες μπαλες?

v & a
12-11-11, 23:03
θα δεις κι εδω
http://www.myonlineruler.com/ ειναι πολυ μικρες. μηπως λεει σε ιντσες το σαιτ που ψαχνεις?

bebutsiko
12-11-11, 23:05
μηπως γνωριζετε πως μπορω να εντοπισω δεμα που ερχεται απο κινα με ΕΜS?sto sait poy moy δινει αυτος βλεπω οτι εχει φυγει απο κινα..επισης βλεπω οτι εκπροσωπειται στην ελλαδα απο πορτα πορτα, αλλα οταν βαζω εκει τον κωδικο, μου βγαζει error page
καμια ιδεα?

κανεις??

chatzico
12-11-11, 23:08
κανεις??

Σε κάτι τσάντες που είχα πάρει το καλοκαίρι, δεν τις έβλεπα όταν έφυγαν από Κίνα. Έστειλα μύνημα στον πωλητή και μου έστειλε το μύνημα που έβλεπε εκείνος και δεν μπορούσε να το καταλάβει. Λογικό γιατί ήταν στα Ελληνικά και έλεγε ότι είχαν φθάσει στην Ελλάδα.

Δεν τον ρωτάς να σου πεί ?

v & a
12-11-11, 23:13
κατι αλλο?καποιο σιτε?ηθελα να ρωτησω τα 60mm ειναι οιμικρες μπαλες?

για δες εδω
http://www.amazon.com/Matte-Commercial-Shatterproof-Christmas-Ornament/dp/B003Y7WXY2/ref=sr_1_5?s=home-garden&ie=UTF8&qid=1321132017&sr=1-5

αλλα δε μπορω να καταλαβω αν στις στελνουν ελλαδα. αυτες μηπως σου πεφτουν πολυ μεγαλες 25 εκατοστα?

κι αυτες
http://www.amazon.com/Matte-Commercial-Shatterproof-Christmas-Ornament/dp/B004IV4MOM/ref=sr_1_52?s=home-garden&ie=UTF8&qid=1321132464&sr=1-52 πιο μικρες 15 εκατοστα.

panagos
13-11-11, 01:09
εχει βρει κανεις σας υφασμα για καροτσι peg perego θελω να το αλλαξω σκίστηκε
ψαχνω ψαχνω αλλα τιποτα.......
κανενα λινκ

despinoula_kouz
13-11-11, 04:28
Βρε κορίτσια, πείτε κι εμένα την άσχετη! Μπήκα στο amazon σήμερα πρώτη φορά για πάνες, ωραία προσφορά με 40 κάτι δολάρια αλλά μου γράφει ότι στην διεύθυνση που δηλώνω δεν αποστέλλεται το αντικείμενο. Δοκίμασα μετά με άλλα άσχετα αντικείμενα, τίποτα δεν στέλνουν. Τι κάνω λάθος? Κάποια βοήθεια για την παραγγελία.. :confused:

bebutsiko
13-11-11, 08:44
Σε κάτι τσάντες που είχα πάρει το καλοκαίρι, δεν τις έβλεπα όταν έφυγαν από Κίνα. Έστειλα μύνημα στον πωλητή και μου έστειλε το μύνημα που έβλεπε εκείνος και δεν μπορούσε να το καταλάβει. Λογικό γιατί ήταν στα Ελληνικά και έλεγε ότι είχαν φθάσει στην Ελλάδα.

Δεν τον ρωτάς να σου πεί ?

chatzico με πορτα πορτα ηρθαν?

agtog
13-11-11, 10:01
Βρε κορίτσια, πείτε κι εμένα την άσχετη! Μπήκα στο amazon σήμερα πρώτη φορά για πάνες, ωραία προσφορά με 40 κάτι δολάρια αλλά μου γράφει ότι στην διεύθυνση που δηλώνω δεν αποστέλλεται το αντικείμενο. Δοκίμασα μετά με άλλα άσχετα αντικείμενα, τίποτα δεν στέλνουν. Τι κάνω λάθος? Κάποια βοήθεια για την παραγγελία.. :confused:
Ούτε εγώ είμαι πολύ σχετική αλλά από ότι έχω καταλάβει πάνες, παιδικά παπουτσάκια και διάφορα άλλα που δεν ξέρω ποια είναι δεν αποστέλλονται (έχω προσπαθήσει και με sudocrem ούτε αυτή έρχεται, αντιθέτως όλες αγοράζουμε μωρομάντηλα!) Δεν ξέρω αν συμφέρει το amazon.com σε σχέση με το amazon.co.uk που δεν έχει μεταφορικά σε πάρα πολλά προϊόντα με αγορές πάνω από 25 λίρες (super save delivery). Αυτά μέχρι να σου απαντήσει κάποια που έχει μεγαλύτερη ιδέα από μένα!!!

ravT
13-11-11, 10:21
Once again... Το άμαζον δεν στέλνει πάνες και παιδικά παπούτσια. Δεν στέλνει και επιλεκτικά κάποια πράγματα. Διαβάστε τις οδηγίες που υπάρχουν αναλυτικότατες για να μην κάνετε κανένα λάθος.
Το amazon.com έχει έδρα Αμερική οπότε αυτό συνεπάγεται τελωνείο. Ακόμα δηλαδή κι αν στέλνει πάνες το .com είναι εξαιρετικά πιθανό ένα τόσο βαρύ δέμα να περάσει τελωνείο και να τις πληρώσετε χρυσάφι...

Αgakir το σουτιέν γράφει ότι είναι μεν καινούργιο αλλά με ελλάτωμα ε... Ελπίζω να το είδες...
Τα ανδρικά παπούτσια σούπερ, ίσως χτυπήσω για τον σύζυγο ένα ζευγάρι!

andigo
13-11-11, 10:21
Καλημέρα. Παρελαβα τα παρακάτω για το γιο μου:
http://www.ebay.co.uk/itm/Kids-Boys-Croc-Cars-McQueen-Drag-Racing-Lined-Clog-UK-Size-5-6-7-8-9-10-11-12-/330640592706?pt=UK_ClothesShoesAccessories_BoysShoes_BoysShoes_JN&var=&hash=item7dbd601deb
Πολύ καλά.
Επίσης ισοθερμικά μπλουζάκια και αυτά πολύ καλά:
http://www.ebay.co.uk/itm/230530459636?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
http://www.ebay.co.uk/itm/230642260045?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Προτάσεις για χριστουγεννιάτικα δοκιμασμένα παιχνίδια θα ήταν καλοδεχούμενες.

chatzico
13-11-11, 10:24
chatzico με πορτα πορτα ηρθαν?

Παρέλαβα από ΕΛΤΑ με ειδοποίηση.

Λοιπόν, επειδή τις τελευταίες μέρες έχουν έρθει πολλά καινούρια μέλη, τα οποία δεν έχουν ασχοληθεί με ονλάιν αγορές και κάνουν λίγο ως πολύ, ολα τις ίδιες ερωτήσεις, έχω να πω το εξής.

Κατ'αρχήν καλωσήλθατε και καλά ψώνια !!!!

Δεύτερον, παιδιά χρειάζεται διάβασμα στην αρχή, μέχρι να βρείτε πως παίζεται αυτό το παιχνίδι :rolleyes::rolleyes:, έχει ενδιαφέρον αλλά θέλει διαβασματάκι.

Εν συντομία, υπάρχει τόπικ με οδηγίες (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67896), το οποίο είναι απαραίτητο να διαβάσετε, για να συνεχίσετε (ΑΜΑΖΟΝ, ΕΒΑΥ, My Uk Mail, ΠΕΙΠΑΛ κλπ).

Αφού διαβάσετε αυτό, να βγάλετε μια προπληρωμένη πιστωτική, την οποία θα συνδέσετε με το πέιπαλ, για να κάνετε τις αγορές με ασφάλεια. Τέτοιες κάρτες έχουν πάρα πολλές τράπεζες, νομίζω σχεδόν όλες πλέον, δείτε ποιά σας εξυπηρετεί περισσότερο.

Στην πρώτη σελίδα του τόπικ, υπάρχουν συγκεντρωμένα όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα, από τα οποία έχουν ψωνίσει μέλη και έχουν μείνει ευχαριστημένα. Από αυτά κάνετε αγόρές άφοβα.

Η λίστα αυτή κρέμεται στις υπογραφές διαφόρων μελών, για λόγους ευκολίας (καλαμαράκι, μαριλια12, εγώ κλπ). Στην δική μου υπογραφή έχει την λίστα για τα παπούτσια.

Υπάρχουν ευρωπαικά καταστήματα τα οποία είτε δεν στέλνουν στην Ελλάδα, είτε δεν δέχονται ελληνική πιστωτική. Έχει βρεθεί λύση για αυτά (http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1200507&postcount=185).

Χοντρικά αυτά !!!!!!

Αφού διαβάσετε, ρωτείστε ότι θέλετε.

Για την απορία σου despinoula_kouz, κοιτούσες στο αμερικάνικο ΑΜΑΖΟΝ. Ακόμα και να έστελνε πάνες στην Ελλάδα, τα μεταφορικά θα ήταν στον Θεό, συν ότι θα κινδύνευες 100% να σε πιάσει το τελωνείο.

tamar
13-11-11, 10:42
Ξανθή εχω πάρει απο ebay.com φόρεμα το οποίο εδω μου το εδειναν αρχικη τιμή 290€ με 20€ μαζι με τα μτφ ... μετά κλαιγονται οτι δεν εχουν δουλεια. Πηγα στο μαγαζι δοκίμασα το νουμερο ηταν μεγάλο, μου εκοψε και ειδα την μάρκα γιατι μου ειπε οτι τα φέρνει απο Αμερική και ετσι το βρηκα. Μετα που πετυχε η δοκιμη πηρα αλλα 4 φορεματα (ειχαμε πηξει στους γαμους εκεινο το καλοκαίρι) με 120€ συνολο. :D

Ποιωτικώς καλά; Ποιας εταιρείας;

agtog
13-11-11, 11:09
άκυρο

georgia6575
13-11-11, 11:15
Καλήμέρα κορίτσια θα σας πω και εγώ την γνώμη μου γι αυτές τις αγόρες απο το 2007 ψωνίζω απο το ebay(πιο πολύ απο το ebay.co.uk) έχω βρεί πράγματα με μεγάλη διαφορά στην τιμή απο την Ελλάδα που μερικές φορές μπορεί να φθανουν και στο 80% φθηνότερα.Τελευταία αγορά που έκανα πριν μια εβδομάδα ήταν αθλητικά παπούτσια της κόρης μου stan smith addidas σε άσπρο με ροζ απο Αγγλία με 27,00 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.Εγώ πάντως ειμαι πολύ ευχαριστημένη στην ποιότητα τους.Το κάλο είναι ότι σου λένε απο πρίν πόσο θα στοιχίσουν τα μεταφορικά και βλέπεις εάν σε συμφέρει ή όχι.

agtog
13-11-11, 11:29
Λοιπόν, κορίτσια μην με βρίσετε αν λέω πάλι χαζομάρες, αλλά μερικά παιδικά παπούτσια μου τα περνάει μέχρι το τελευταίο στάδιο παραγγελίας στο amazon.co.uk, ενδεικτικά, εγώ βρήκα τα εξής:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UROO/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UQSQ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UQK4/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8URBW/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

μη θυμώσετε, αλλά πάλι στο τέλος δεν θα τα πάρει; θα παραγείλω κάτι, αλλά όχι τώρα, μου φαίνεται τσιμπημένη η λίρα ή κάνω λάθος; Ίσως περιμένω και τις 21 Νοεμβρίου... Και πάλι αν γράφω βλακείες συγχωρέστε με!!!!

kalamaraki
13-11-11, 11:31
Λοιπόν, κορίτσια μην με βρίσετε αν λέω πάλι χαζομάρες, αλλά μερικά παιδικά παπούτσια μου τα περνάει μέχρι το τελευταίο στάδιο παραγγελίας στο amazon.co.uk, ενδεικτικά, εγώ βρήκα τα εξής:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UROO/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UQSQ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UQK4/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8URBW/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

μη θυμώσετε, αλλά πάλι στο τέλος δεν θα τα πάρει; θα παραγείλω κάτι, αλλά όχι τώρα, μου φαίνεται τσιμπημένη η λίρα ή κάνω λάθος; Ίσως περιμένω και τις 21 Νοεμβρίου... Και πάλι αν γράφω βλακείες συγχωρέστε με!!!!

ΧΤΥΠΑ ΤΑ ΑΛΥΠΗΤΑ!

Είναι σε παααααααααρα πολύ καλές τιμές για ελληνικά δεδομένα κ για εξωτερικό, χτυπα τα πριν τελειώσουν τα νουμερα!

agakir
13-11-11, 11:38
Οι μποτούλες μια χαρά είναι !!!!!

Για πες νούμερο για τις πυζάμες και για αγοράκι κοιτάμε ε ?

σε ευχαριστώ

το νούμερο που ψάχνω είναι 2-3... είναι 3 χρόνων αλλά είναι υπερβολικά αδύνατος και μετρίου αναστήματος.
επίσης με ενδιαφέρει και μποτάκι δερμάτινο σε 24 νούμερο...

http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKS-BOYS-BOOTS-CYBERTRONIX-GREY-LEATHER-FITTING-G-/320588050969?pt=UK_ClothesShoesAccessories_BoysShoes_BoysShoes_JN&vti=Size%09Junior+7&hash=item76bf31fd8c#ht_694wt_1110 έχω δει αυτά αλλά βγαίνουν γύρω στο 50αρι και σκεφτόμουν κάτι οικονομικότερο αλλά εξίσου ποιοτικό.
μήπως το παρατραβάω;;;

chatzico
13-11-11, 12:06
σε ευχαριστώ

το νούμερο που ψάχνω είναι 2-3... είναι 3 χρόνων αλλά είναι υπερβολικά αδύνατος και μετρίου αναστήματος.
επίσης με ενδιαφέρει και μποτάκι δερμάτινο σε 24 νούμερο...

http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKS-BOYS-BOOTS-CYBERTRONIX-GREY-LEATHER-FITTING-G-/320588050969?pt=UK_ClothesShoesAccessories_BoysShoes_BoysShoes_JN&vti=Size%09Junior+7&hash=item76bf31fd8c#ht_694wt_1110 έχω δει αυτά αλλά βγαίνουν γύρω στο 50αρι και σκεφτόμουν κάτι οικονομικότερο αλλά εξίσου ποιοτικό.
μήπως το παρατραβάω;;;

Για πυζάμες δες εδω (http://www.ebay.co.uk/sch/Nightwear-/84544/i.html?LH_AvailTo=80&Size=2%252D3%2520Years&_adv=1&_catref=1&_dcat=84544&_dmd=1&_fln=1&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=&LH_ItemCondition=1000%7C1500), 2-3 ετών, διαθέσιμες στην Ελλάδα, καινούριες.

Για μποτάκια, δες εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/Boys-Shoes-/57929/i.html?LH_AvailTo=80&_nkw=size%2024&_dcat=57929&_dmd=1&_fln=1&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&LH_ItemCondition=1000%7C1500), 24 νούμερο, διαθέσιμα στην Ελλάδα, καινούρια.

Στα μαγαζιά στην παπουτσολίστα, είδες ?

Δες και στο ΑΜΑΖΟΝ.

ΕΝΤΙΤ Και στο javari.de που λέει η φιλενάδα μου πιο κάτω:mrgreen::mrgreen:

sternchen
13-11-11, 12:06
Καλημέρα σε όλες σας! :D!

Σας διαβάζω ανελλειπώς, είμαι κάτι σαν μαθήτρια που δεν θέλει να μένει πίσω στα μαθήματα της :lol::lol::lol:!

Από το javari.de έχω παραγγήλει από τον Σεπτέμβρη τουλάχιστον 6 φορές
χωρίς κανένα πρόβλημα

Για τον μικρό μου:
http://www.javari.de/dp/B004919BTW
http://www.javari.de/dp/B0049194MQ
http://www.javari.de/dp/B004DTRQFQ

για μένα περιμένω τώρα:
http://www.javari.de/dp/B004EPY0LW

και έχω κάνει δώρα στην μητέρα μου, στον πατέρα μου, στην κόρη μου και στον άντρα μου.

Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη!

kolibigi
13-11-11, 12:47
Σκέφτομαι να χτυπήσω κι εγώ Κίκερς αλύπητα :)
Για να μη χάνω χρόνο, μήπως θυμάται κάποια τι φόρμα έχουν, στενή ή φαρδιά?
Η κόρη μου φοράει άνετα 12άρι αγγλικό / 30 ελληνικό

dimitrab.
13-11-11, 13:07
Σκέφτομαι να χτυπήσω κι εγώ Κίκερς αλύπητα :)
Για να μη χάνω χρόνο, μήπως θυμάται κάποια τι φόρμα έχουν, στενή ή φαρδιά?
Η κόρη μου φοράει άνετα 12άρι αγγλικό / 30 ελληνικό

Φαρδια τουλαχιστον σε μποτακι που πηραμε...

agtog
13-11-11, 13:59
Μου ήρθε ένα μαιλ από άμαζον με κωδικό για έκπτωση 10% σε ρούχα παπούτσια κοσμήματα μέχρι 15 Νοεμβρίου

http://www.amazon.co.uk/gp/browse.html/ref=pe_91281_27481721_pe_01/?node=771890031

και οι όροι: http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html?ie=UTF8&docId=1000572183#tc

mamouna
13-11-11, 14:17
Ποιωτικώς καλά; Ποιας εταιρείας;

Το ακριβό που λέω ειναι CITY TRIANGLES (δυστυχως δεν το βρίσκω για να στο στείλω). Κάποια απο τα άλλα ειναι:

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280442969850&ssPageName=ADME:L:CORT:US:1123

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280420430220&ssPageName=ADME:L:CORT:US:1123

http://www.ebay.com/itm/NWT-MORGAN-CO-110-Turquoise-Black-Cocktail-Dress-1-/280768802120?pt=US_CSA_WC_Dresses&hash=item415f1fed48 σε μαυρο/χρυσο

Ποιότητα μια χαρα, την δουλειά και πιο πολύ την φιγούρα τους την έκαναν!

agtog
13-11-11, 14:25
Λοιπόν πήρα αυτά:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I8UQTA

με τον κωδικό 2 και κάτι λίρες φθηνότερα στην τελική τιμή

τα πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερα, ελπίζω να καταφέρει να τα βάλει πριν καλοκαιριάσει...
διαφορετικά ποιος τον ακούει τον άνδρα μου...

με παπούτσια την έχω πατήσει αρκετές φορές..

και όντως είναι λίγο πιο ακριβή η λίρα αυτές τις μέρες

Anastasia
13-11-11, 14:45
Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με μια παραγγελία που θέλω να κάνω από το Marcs and Spencers. Έχω ένα γνωστό εκεί και επειδή δεν έχει μόνιμη διεύθυνση στην Αγγλία θέλει να πάει από το μαγαζί να τα πάρει και μετά να μου τα στείλει με ταχυδρομείο. Διάβασα στις οδηγίες ότι μπορεί κάποιο τρίτο άτομο να παραλάβει την παραγγελία σου αρκεί να έχει τον αριθμό της παραγγελίας και να γνωρίζει τη διεύθυνση (γενικά τα στοιχεία) του ατόμου που κάνει την παραγγελία. Η ερώτηση μου είναι η εξής: Αν βάλω εγώ στην παραγγελία μου τα στοιχεία μου (δηλ ελληνική διεύθυνση ) θα του δώσουν τα πράγματα ή θα πρέπει να έχω αγγλική; Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ.

tatianaki
13-11-11, 15:22
καλησπερα!!! απευθυνομαι κυριως στις μανουλες που εχουν στο σπιτι μικρα Μακ κουιν μανιακς.. ειναι καλο αυτο για παιδακι 28 μηνων?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004H2O8KA/ref=ox_sc_act_image_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
για τον γιο μου ψαχνομαι, δεν ξερω τι αλλο σε μακ κουιν να του παρω, τα εχει ολα σχεδον... του αρεσουν τα ποδοκινητα αμαξακια.. πολυ μαλιστα..
'η να παρω αυτο και τελος που ξερω οτι του αρεσει, οταν το βρει σε κανα παιδοτοπο δεν το αφηνει...
http://www.amazon.co.uk/Little-Tikes-Anniversary-Coupe-Ride/dp/B001NQHN7S/ref=pd_cp_k_h_b_cs_1

για πειτε πλιζ αγορομανες....

zoitsa!
13-11-11, 15:32
Παρτα τα kichers, εδω καλε ειναι πανακριβα! Απο 70ε και πανω! Οπου και να ειδα !!:shock::shock:

zoitsa!
13-11-11, 15:37
Για ριξε μια ματια εδω για μπαλες! Εχω παρει παιχνιδια απο εδω και εμεινα ευχαριστημενη, και επισης σαν τιμες ειναι σαν τα τζαμπο...επειδη πηρα περσι απο τζαμπο και ειναι περιπου ιδιες!;)
http://www.perfectoys.gr/prodcat.php?cat=4891

koyklaki
13-11-11, 17:34
Στην ηλικία και στα κιλά που είναι τα δικά σου γατούλα καλύτερα να δένεις τις ζώνες του καθίσματος;) και απ' ότι βλέπω το συγκεκριμένο κάθισμα δεν διαθέτει:rolleyes:

Αλήθεια το britax evolva 123 plus το είδες? εγώ αυτό έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένη

http://www.pramworld.co.uk/product/6529/Britax_Evolva_123_Plus_2011_Jet

Κοριτσια, σος, αυτο το καθισμα ψαχνουμε και εμεις γιατι μεγαλωσαμε και δεν χωραμε σε αυτο που εχουμε. Που μπορω να το βρω πιο φτηνα με υποψην και τα μεταφορικα? Σας ευχαριστω.:mrgreen:

Sonia28
13-11-11, 21:10
Κορίτσια την βοήθεια σας. Που μπορώ να δώ για φορμάκια βελουτέ για νεογέννητο κοριτσάκι? Μόνο βαμβακερά βρίσκω. Δεν θα είναι λεπτά για το μωρό που θα έρθει μέχρι 11 Ιανουαρίου.
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω γιατί παρόλο που δεν γράφω σας παρακολουθώ πολύ συχνά και έχω κάνει πολλές αγορές απο αυτά που γράφετε.

irida85
13-11-11, 23:06
ξερει καμια λονδρεζα τις τσαντες jane norman??? ειναι καλες? σαν ποια μαρκα?
κερδισα αυτη εδω http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110769834936#ht_506wt_1263 καλη τιμη τη πηρα? βασικα απο 5 λιρες ξεκινησε κ ηταν καλη τιμη, αλλα στο τελος ψιλοανεβηκε κ τελικα πονταρα μονο για να δω αν θα καταφερω να τους κερδισω και... τα καταφερα! τρεεεελα χαχαχαχα

chatzico
13-11-11, 23:14
κερδισα αυτη εδω http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110769834936#ht_506wt_1263 καλη τιμη τη πηρα? βασικα απο 5 λιρες ξεκινησε κ ηταν καλη τιμη, αλλα στο τελος ψιλοανεβηκε κ τελικα πονταρα μονο για να δω αν θα καταφερω να τους κερδισω και... τα καταφερα! τρεεεελα χαχαχαχα

Δεν ξέρω τις τσάντες, τα φορέματα ξέρω και μου αρέσουν πολύ!!!!

Με γειά !!!!!!!

Active Member
13-11-11, 23:46
Nομιζω οτι αυτη (http://www.ebay.com/itm/Meet-Brad-Pitt-Attend-Night-Make-Right-House-Tour-Hotel-NOLA-/110769919075?_trksid=p3284.m108&_trkparms=algo%3DETS.ETSD%26its%3DC%26itu%3DUCC%26otn%3D100%26ps%3D10) θα ηταν η καλυτερη μου αγορα απο το ebay.....ever!;)

chatzico
13-11-11, 23:48
Nομιζω οτι αυτη (http://www.ebay.com/itm/Meet-Brad-Pitt-Attend-Night-Make-Right-House-Tour-Hotel-NOLA-/110769919075?_trksid=p3284.m108&_trkparms=algo%3DETS.ETSD%26its%3DC%26itu%3DUCC%26otn%3D100%26ps%3D10) θα ηταν η καλυτερη μου αγορα απο το ebay.....ever!;)
Άμα θες το μοιραζόμαστε .......................:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΠΕΖΗ
13-11-11, 23:58

Τα αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω!!!!Δοσεις κανουν???:cool::D

χουρχουρίνι
14-11-11, 08:04
Nομιζω οτι αυτη (http://www.ebay.com/itm/Meet-Brad-Pitt-Attend-Night-Make-Right-House-Tour-Hotel-NOLA-/110769919075?_trksid=p3284.m108&_trkparms=algo%3DETS.ETSD%26its%3DC%26itu%3DUCC%26otn%3D100%26ps%3D10) θα ηταν η καλυτερη μου αγορα απο το ebay.....ever!;)Δεν έχω καλύτερο!!! Που το ανακάλυψες βρε παιδί!!!

Τα αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω!!!!Δοσεις κανουν???:cool::DΣε άτοκες με πιστωτική θα βόλευε πολύ, είναι η αλήθεια!!! Λέτε να δεχτεί κάποιος σύζυγος να μας το κάνει...ΔΩΡΟ να το πω? Φιλανθρωπικό έργο να το πω? "Βρε μωρό μου είναι για καλό σκοπό" να το πω? Όπως και να το πω, δεν το βλέπω, οπότε ξαναγυρνάω στις άτοκες! Παρεμπιπτόντως, εδώ κοντα πρέπει να είναι και το black friday. Σωστά?

aggelomarios
14-11-11, 08:54

Jane norman...τι μου θυμισες τωρα!!! Εχω παρει μια κατακκονινη μπλουζα απο εκει με αβυσαλλεο ντεκολτε προ 10ετιας και ακομα τη φοραω (πλεον με πουκαμισο απο μεσα!!)...σκεψου το σαν μια ακριβη μπουτικ (ειναι σε πολυ σικ περιοχη του Λονδινου διπλα στα Harrods) που εχει κυριως ρουχα αλλα προφανως και αξεσουαρ...με γιες λοιπον!!!:mrgreen:

#ΕΛΕΝΑ#
14-11-11, 09:02

Άμα θες το μοιραζόμαστε .......................:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τα αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω!!!!Δοσεις κανουν???:cool::D

την αντζελινα την ρωτησατε????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: ειναι για καλο σκοπο ομως.....

annagrig1980
14-11-11, 10:08
Once again... Το άμαζον δεν στέλνει πάνες και παιδικά παπούτσια. ...

Rav το αμαζον στελνει αρκετα παπουτσακια. Εγω εχω παει πολλες φορες.

εχει βρει κανεις σας υφασμα για καροτσι peg perego θελω να το αλλαξω σκίστηκε
ψαχνω ψαχνω αλλα τιποτα.......
κανενα λινκ

Ποιο μοντελο;

MUMSOFIA
14-11-11, 10:34
Κορίτσια καλημέρα, θέλω την βοήθεια σας θέλω site για φορεματάκια για κορίτσάκια 7-8 για τα γενέθλια σας

kalamaraki
14-11-11, 10:53
Κορίτσια καλημέρα, θέλω την βοήθεια σας θέλω site για φορεματάκια για κορίτσάκια 7-8 για τα γενέθλια σας

για δειτε εδώ

www.justdresses.co.uk

www.childrensalon.co.uk

www.mandco.com

www.mini-raxevsky.com

www.alouetteshop.gr

αν και εγώ θα επαιρνα απο το πρώτο εχει τρομερή ποικιλία! Και φυσικά υπάρχει κ το εμπευ.....

irida85
14-11-11, 10:57
μια χαρα αγορα εκαλα λοιπον! ομως για αυτη τη τσαντα που φαινεται μικρουλα μου ζηταει 4.5 λιρες μτφ.... της ειπα να το μειωσει....

ααα επι της ευκαιριας.... μας σκιστηκε το καλυμα απο το καρεκλακι φαγητου chicco polly magic. ξερετε αν μπορω αν βρω αλλο? ή καποιο καλυμα να το βαλω απο πανω? απο τζαμπο το πηρα το καρεκλακι κ δεν εχει εξτρα καλυμματα................

agakir
14-11-11, 12:05
http://www.cheekymonkeyskids.co.uk/products/childrens-shoes/garvalin-boys-shoe-101462

αυτό είναι αξιόπιστο;;; γιατί δεν υπάρχει στην λίστα, έχει αγοράσει καμιά ...πόσα μεταφορικά χρεώνει;;;
αλήθεια το συγκεκριμένο παπούτσι και ιδιαίτερα σε μποτάκι θα μπορούσα να το βρω και κάπου αλλού;;; γιατί στην αγορά της πόλης μου το βρήκα στα 80 και δυστυχώς όχι σε νούμερο. Πανάκριβου και μετά σου λέει κρίση!!!!
Μάλλον εμάς περνάνε για κροίσσους....

aggelomarios
14-11-11, 12:39
Μολις ηρθαν οι μποτες μου απο evans...δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα...ενω ειναι ολα οκ με νουμερο και γαμπα (για την ακριβεια ειναι λιγο μπολικες αλλα εχει αγκραφες που μαζευουν) μου φαινονται χοντροκομμενες μαμωτο...:cry::cry:
Σκεφτομαι σοβαρα να τις επιστρεψω αλλα σκεφτομαι τα μτφ...

aggelomarios
14-11-11, 12:55
Τελικα θα τις επιστρεψω...δεν μου αρεσουν καθολου, ασε που μου φαινονται λιγο φτηνιαρικες αλλα βρε παιδακι μου πολυ χοντροκομμενο κουτεπιε...
Απογοητευσις....:(:(:(:cry::cry::cry:

KIDS
14-11-11, 13:03
καλημερα κοριτσια. Μια βοηθεια θα ήθελα.Που μπορω να βρω παπουτσι λευκο για παρανυφακι νουμερο 28-29 και παραδοση αμεση μεσα στην επομενη εβδομαδα ? Ευχαριστω

aggelomarios
14-11-11, 13:11
Μαριζακι κοιτα http://www.javari.fr/s/ref=offres_speciales?ie=UTF8&node=344091031&pf_rd_m=A2W3JXLP4EIVS4&onsale=1&pf_rd_s=bottom-2&pf_rd_r=00EYCMVQN09VY6Z92C0P&pf_rd_p=260346187&pf_rd_t=101&pf_rd_i=homepage#__ie%3DUTF8%26cAsin%3DB004FEEBFC%26fromPage%3Dsearch%26sr%3D1-16%26qid%3D1321269050376%26asinTitle%3DGarvalin~~20Smart~~20~~2C~~20Ballerines~~20fille%26contextTitle%3DR~~C3~~A9sultats~~C2~~A0de~~C2~~A0la~~C2~~A0recherche%26clientPageSize%3D100%26sizes%3D42983503 1~~7C429837031%26node%3D366628031%26sort%3Dshoesbrowserel2%26onsale%3D1%26nodes%3D366628031%26colors%3D367440031%26rnid%3D429810031%26size%3D100%26asin%3DB004FEEBAW%26ref%3Dqv_dp_fd_img%26pageCode%3Dd
Δες και στο javari.de αν και το γαλλικο εχει καλυτερες τιμες νομιζω...και μην ξεχνας δωρεαν μτφ και για πρωτη παραγγελια μπορεις να χρησιμοποιησεις κωδικο javari10 για -10%

KIDS
14-11-11, 13:20
Μαριζακι κοιτα http://www.javari.fr/s/ref=offres_speciales?ie=UTF8&node=344091031&pf_rd_m=A2W3JXLP4EIVS4&onsale=1&pf_rd_s=bottom-2&pf_rd_r=00EYCMVQN09VY6Z92C0P&pf_rd_p=260346187&pf_rd_t=101&pf_rd_i=homepage#__ie%3DUTF8%26cAsin%3DB004FEEBFC%26fromPage%3Dsearch%26sr%3D1-16%26qid%3D1321269050376%26asinTitle%3DGarvalin~~20Smart~~20~~2C~~20Ballerines~~20fille%26contextTitle%3DR~~C3~~A9sultats~~C2~~A0de~~C2~~A0la~~C2~~A0recherche%26clientPageSize%3D100%26sizes%3D42983503 1~~7C429837031%26node%3D366628031%26sort%3Dshoesbrowserel2%26onsale%3D1%26nodes%3D366628031%26colors%3D367440031%26rnid%3D429810031%26size%3D100%26asin%3DB004FEEBAW%26ref%3Dqv_dp_fd_img%26pageCode%3Dd
Δες και στο javari.de αν και το γαλλικο εχει καλυτερες τιμες νομιζω...και μην ξεχνας δωρεαν μτφ και για πρωτη παραγγελια μπορεις να χρησιμοποιησεις κωδικο javari10 για -10%

καλο !!!!!!!!! γιατι κοιταξα στα αλλα sites και εφαγα εγκεφαλικο....
ευχαριστω

ravT
14-11-11, 13:25
Μόνο που δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρη ότι θα παραλάβεις εγκαίρως...

Όσες ασχολείστε με κατασκευή κοσμημάτων κ.λπ. συστήνω το www.xantres.gr
Παραγγελία 8/11, αποστολή 11/11, παραλαβή πριν λίγο.
Είναι λίγο αργοί στην αποστολή, στην ουσία τους τσίνισα λίγο όταν είδα ότι πέρασαν 2 μέρες και δεν τα είχαν διώξει ακόμα αλλά παρέλαβα...

aggelomarios
14-11-11, 13:30
Εχω κανει 2 παραγγελιες απο javari.fr τις τελευταιες 2 εβδομαδες...και τις 2 φορες εστειλαν τη μιση παραγγελια με courrier μεσα σε 2 μερες και την υπολοιπη παραγγελια με απλο ταχυδρομειο σε 5 εργασιμες...μη με ρωτησετε με πιο κριτηριο, παντως το βαρος δεν ηταν...

evhgiorgos
14-11-11, 13:37
Καλησπέρα!Πριν καμια ώρα μου ήρθε το εξής μειλ:
Dear customer,
Thank you for using the Western Union Money Transfer&reg;. Your money transfer has been authorized and is now available for pick up by the receiver. Transfers to certain destinations may be subject to further delay or additional restrictions. TRANSACTION DETAILS: Your Money Transfer Control Number [MTCN] is: 590575482 Please use this number for any inquiries. Amount Sent: $492,20 .Φυσικά και δεν έχω κάνει χρήση της υπηρεσίας!Αγχώθηκα.Το τσέκαρα πριν λίγο με την τράπεζα και μου είπαν πως δεν φαίνεται καμια τέτοια κίνηση.Λέτε να είναι απλά σπαμ;Εχει τύχει σε καμια άλλη κοπέλα;

camouflage
14-11-11, 13:40
καλησπερα!!! απευθυνομαι κυριως στις μανουλες που εχουν στο σπιτι μικρα Μακ κουιν μανιακς.. ειναι καλο αυτο για παιδακι 28 μηνων?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004H2O8KA/ref=ox_sc_act_image_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
για τον γιο μου ψαχνομαι, δεν ξερω τι αλλο σε μακ κουιν να του παρω, τα εχει ολα σχεδον... του αρεσουν τα ποδοκινητα αμαξακια.. πολυ μαλιστα..
'η να παρω αυτο και τελος που ξερω οτι του αρεσει, οταν το βρει σε κανα παιδοτοπο δεν το αφηνει...
http://www.amazon.co.uk/Little-Tikes-Anniversary-Coupe-Ride/dp/B001NQHN7S/ref=pd_cp_k_h_b_cs_1

για πειτε πλιζ αγορομανες....

Για 28 μηνων δεν παιρνεις κανενα με πεταλια καλυτερα, σε λιγο τα ποδοκινητα δεν θα του κανουν αν μεγαλωσει λιγο ακομα το ποδαρακι. Εμεις (29μ) εχουμε παρει αυτο. http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=1668

evhgiorgos
14-11-11, 13:44
Κορίτσια την βοήθεια σας. Που μπορώ να δώ για φορμάκια βελουτέ για νεογέννητο κοριτσάκι? Μόνο βαμβακερά βρίσκω. Δεν θα είναι λεπτά για το μωρό που θα έρθει μέχρι 11 Ιανουαρίου.
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω γιατί παρόλο που δεν γράφω σας παρακολουθώ πολύ συχνά και έχω κάνει πολλές αγορές απο αυτά που γράφετε.
Κάνε στο εμπει αναζήτηση velour bodysuits!Με το καλό το μωράκι σου!:p

Mags
14-11-11, 14:02
καλημερα κοριτσια. Μια βοηθεια θα ήθελα.Που μπορω να βρω παπουτσι λευκο για παρανυφακι νουμερο 28-29 και παραδοση αμεση μεσα στην επομενη εβδομαδα ? Ευχαριστω

Γινομαι γραφική, αλλά παρανυφάκια και παπουτσάκια πήρα απο το ebay.com. Μιλάμε για μεγάλη επιτυχία. Στο συνολο μου ειχε βγει τότε 25 ευρώ το παρανυφάκι. Ήθελα και 5, δεν μου έφταναν δυο...!

mamouna
14-11-11, 14:26
Για ριξε μια ματια εδω για μπαλες! Εχω παρει παιχνιδια απο εδω και εμεινα ευχαριστημενη, και επισης σαν τιμες ειναι σαν τα τζαμπο...επειδη πηρα περσι απο τζαμπο και ειναι περιπου ιδιες!;)
http://www.perfectoys.gr/prodcat.php?cat=4891

Χριστουγεννιατικες μπάλες φέρνει το Lidl στις 17/11, 24τμχ 5,99€, 6cm.

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg//SID-2B9DAD5E-DC6690A1/lidl_gr/hs.xsl/index_14100.htm?offerdate=&idcheck=true&ar2=&ERR=IDNOTFOUND

ravT
14-11-11, 14:41
Καλησπέρα!Πριν καμια ώρα μου ήρθε το εξής μειλ:
Dear customer,
Thank you for using the Western Union Money Transfer&reg;. Your money transfer has been authorized and is now available for pick up by the receiver. Transfers to certain destinations may be subject to further delay or additional restrictions. TRANSACTION DETAILS: Your Money Transfer Control Number [MTCN] is: 590575482 Please use this number for any inquiries. Amount Sent: $492,20 .Φυσικά και δεν έχω κάνει χρήση της υπηρεσίας!Αγχώθηκα.Το τσέκαρα πριν λίγο με την τράπεζα και μου είπαν πως δεν φαίνεται καμια τέτοια κίνηση.Λέτε να είναι απλά σπαμ;Εχει τύχει σε καμια άλλη κοπέλα;

Spam είναι, μου ρθε και εμένα σήμερα στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Ούτε καν το άνοιξα, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ western Union οπότε ήμουν σίγουρη τι ήταν χωρίς καν να δω μειλ κ.λπ.

Γινομαι γραφική, αλλά παρανυφάκια και παπουτσάκια πήρα απο το ebay.com. Μιλάμε για μεγάλη επιτυχία. Στο συνολο μου ειχε βγει τότε 25 ευρώ το παρανυφάκι. Ήθελα και 5, δεν μου έφταναν δυο...!

Χαίρω πολύ βρε, η κοπέλα τα θέλει πολύ άμεσα, δεν είναι εύκολο να παραλάβει τόσο άμεσα από κινεζούληδες πχ

#ΕΛΕΝΑ#
14-11-11, 14:52
Spam είναι, μου ρθε και εμένα σήμερα στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Ούτε καν το άνοιξα, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ western Union οπότε ήμουν σίγουρη τι ήταν χωρίς καν να δω μειλ κ.λπ.

Χαίρω πολύ βρε, η κοπέλα τα θέλει πολύ άμεσα, δεν είναι εύκολο να παραλάβει τόσο άμεσα από κινεζούληδες πχ

εγω παλι πηρα απο H&M δεν ειχε λευκο που ηθελα αλλα κατω απο το φορεμα δεν θα φαινετε καθολου ολα τα φορεματα ειναι μεχρι κατω πηρα ενα ασημι με φατσουλα μπροστα κ το φοραμε κ τωρα κ επισεις εχει κ ενα ζαχαρη μουρλια αλλα πηρα την μικρη μαζι μου τοτε κ διαλεξε φατσουλα τελικα....

Mags
14-11-11, 15:40
Χαίρω πολύ βρε, η κοπέλα τα θέλει πολύ άμεσα, δεν είναι εύκολο να παραλάβει τόσο άμεσα από κινεζούληδες πχ[/QUOTE]

Παρέλαβα σε 10 εργάσιμες, ήτοι 2 εβδομάδες απο Αμερικη και μάλιστα εκτος Αθηνών.

liontarina
14-11-11, 15:59
http://www.cheekymonkeyskids.co.uk/products/childrens-shoes/garvalin-boys-shoe-101462

αυτό είναι αξιόπιστο;;; γιατί δεν υπάρχει στην λίστα, έχει αγοράσει καμιά ...πόσα μεταφορικά χρεώνει;;;
αλήθεια το συγκεκριμένο παπούτσι και ιδιαίτερα σε μποτάκι θα μπορούσα να το βρω και κάπου αλλού;;; γιατί στην αγορά της πόλης μου το βρήκα στα 80 και δυστυχώς όχι σε νούμερο. Πανάκριβου και μετά σου λέει κρίση!!!!
Μάλλον εμάς περνάνε για κροίσσους....

έχω αγοράσει εγώ πριν κανένα δίμηνο garvalin για την κόρη μου.. αξιόπιστο είναι αλλά δεν έχει pay pal παρόλο που το λέει.. έγω είχα στείλει mail για αυτό και με πήρε τηλεφωνο μια συμπαθέστατη κοπελίτσα που έφαγε μια ώρα σχεδόν μέχρι να καταλάβει ότι εμείς εδώ δεν βλέπουμε το pay pal.. πάντως τα παπουτσάκια τα παρέλαβα όταν τελικά πλήρωσα με προπληρωμένη και ήρθαν σε 5 εργασίμες.. τα μεταφορικά ήταν λίγο τσιμπημένα θυμάμαι, αν δεν κάνω λάθος 10 λίρες..αλλά έχει κομμάτια που δεν τα βρίσκεις αλλού εύκολα..

dimitrab.
14-11-11, 16:10

Παρέλαβα σε 10 εργάσιμες, ήτοι 2 εβδομάδες απο Αμερικη και μάλιστα εκτος Αθηνών.[/QUOTE]

Αυτο ειναι εξαίρεση ως συνηθως ειναι πανω απο 15-20 ημερες.
Αλλα και παλι η κοπελα θελει παραλαβη την αλλη εβδομαδα....επομενως.... αδυνατο

dimitrab.
14-11-11, 16:45
Δες και εδω:)
http://www.ebay.co.uk/itm/GIRLS-WHITE-BRIDESMAID-PARTY-FLAT-DOLLY-SHOES-6-12-/120807659463?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item61cd098b18
http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKS-girls-RITZY-LOVE-INF-white-leather-shoes-NEW-/290588601263?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item8960074dc4
http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKS-girls-IMOGEN-INF-white-leather-shoes-NEW-/250857374611?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item8010d295da
πρεπει να ρωτησεις για μεταφορικα

Mags
14-11-11, 16:47
ε, μονο απο μαγαζι τότε για να μην το ρισκάρει με το ταχυδρομειο.

stroumfita
14-11-11, 16:59
Κορίτσια μόλις έκανα την παρθενική μου παραγγελία από το ebay!!!!!Μποτούλες για την κόρη μου http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280762188179 είμαι πολύ ενθουσιασμένη κ κάτι μου λέει ότι θα επακολουθήσουν κ άλλες αγορές. Είναι να μην πάρω φόρα!Μόλις παραλάβω θα σας πω!

tamar
14-11-11, 17:00
για δειτε εδώ

www.justdresses.co.uk
.....
αν και εγώ θα επαιρνα απο το πρώτο εχει τρομερή ποικιλία! Και φυσικά υπάρχει κ το εμπευ.....

Mα γιατί να μην υπάρχει κάτι αντίστοιχο για αγοράκια;....:(

kalamaraki
14-11-11, 17:26
Δες και εδω:)
http://www.ebay.co.uk/itm/GIRLS-WHITE-BRIDESMAID-PARTY-FLAT-DOLLY-SHOES-6-12-/120807659463?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item61cd098b18
http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKS-girls-RITZY-LOVE-INF-white-leather-shoes-NEW-/290588601263?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item8960074dc4
http://www.ebay.co.uk/itm/CLARKS-girls-IMOGEN-INF-white-leather-shoes-NEW-/250857374611?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item8010d295da
πρεπει να ρωτησεις για μεταφορικα

Στο πρώτο παντως λεει για ελλάδα 9λιρονια μεταφορικά! :shock:

Κορίτσια μόλις έκανα την παρθενική μου παραγγελία από το ebay!!!!!Μποτούλες για την κόρη μου http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280762188179 είμαι πολύ ενθουσιασμένη κ κάτι μου λέει ότι θα επακολουθήσουν κ άλλες αγορές. Είναι να μην πάρω φόρα!Μόλις παραλάβω θα σας πω!

Πάρα πολύ ομορφες! Με γειες σας !

Καλή αρχή , καλό ψάξιμο , ειναι να μη κολλήσεις εμπεύτιδα :rolleyes::mrgreen::mrgreen:

Mα γιατί να μην υπάρχει κάτι αντίστοιχο για αγοράκια;....:(

Εχει κατι στη λιστα νομίζω αλλά αν θυμαμαι καλα εχει ποιο πολύ κουστουμάκια
Εναλλακτικά μπορεις να δεις κ στο www.childrensalon.com νορμαλ μεταφορικά κ μονο επώνυμο ρουχο.

tamar
14-11-11, 18:53
Εχει κατι στη λιστα νομίζω αλλά αν θυμαμαι καλα εχει ποιο πολύ κουστουμάκια
Εναλλακτικά μπορεις να δεις κ στο www.childrensalon.com νορμαλ μεταφορικά κ μονο επώνυμο ρουχο.

Tα έχω ψάξει όλα αλλά πέρα από το childrensalon, το οποίο είναι πανακριβού, όλα είναι παντελώς αδιάφορα. Τελικά μόνο το gymboree αξίζει αλλά για πιο επίσημα ρουχαλάκια ούτε αυτό μου κάνει. Όχι οτι τρέχω σε δεξιώσεις αλλά όλο και κάποιος γάμος/βάφτιση θα κάτσει. Και πρώτα πρωτα ο γάμος ο δικός μας τον Μάιο. Ψάχνω για νυφικό και ρούχα του μπέμπη....

chatzico
14-11-11, 19:04

Με γειές και οφείλω να πω πως για νέα στα ονλάιν ψώνια, έκανες πολύ καλή αγορά !!!!

Tα έχω ψάξει όλα αλλά πέρα από το childrensalon, το οποίο είναι πανακριβού, όλα είναι παντελώς αδιάφορα. Τελικά μόνο το gymboree αξίζει αλλά για πιο επίσημα ρουχαλάκια ούτε αυτό μου κάνει. Όχι οτι τρέχω σε δεξιώσεις αλλά όλο και κάποιος γάμος/βάφτιση θα κάτσει. Και πρώτα πρωτα ο γάμος ο δικός μας τον Μάιο. Ψάχνω για νυφικό και ρούχα του μπέμπη....

Ταμαράκι, στα αγορίστικα είναι λίγο δύσκολο να βρείς κάτι πιό όμορφο, που να διαφέρει από τις κλασικούρες.

Με το καλό ο γάμος και η βάφτιση του μικρού πρίγκηπα !!!!!!!

Να σου δώσω ιδέα για τα ρούχα του μικρού ?

Στην βάφτιση του πιτσιρίκου μου, επειδή δεν μου άρεσε ΤΙΠΟΤΑ, τελικά καταλήξαμε με την νονά σε ένα σετ ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ, ζαχαρί βερμουδίτσα με διακριτικό καρώ στις τσέπες, πουκαμισάκι καρώ ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ και ζαχαρί ζιλέ. Ήταν Ο ΚΟΥΚΛΟΣ !!!!!
΄
Ούτε μπουφάν, ούτε γραβάτες (μπλιάχχχχχχχχχ).

Σκέψου το ......

tamar
14-11-11, 19:17
Στην βάφτιση του πιτσιρίκου μου, επειδή δεν μου άρεσε ΤΙΠΟΤΑ, τελικά καταλήξαμε με την νονά σε ένα σετ ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ, ζαχαρί βερμουδίτσα με διακριτικό καρώ στις τσέπες, πουκαμισάκι καρώ ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ και ζαχαρί ζιλέ. Ήταν Ο ΚΟΥΚΛΟΣ !!!!!
΄
Ούτε μπουφάν, ούτε γραβάτες (μπλιάχχχχχχχχχ).

Σκέψου το ......[/QUOTE]

Πολύ καλό αλλά τα οικονομικά του κουμπάρου δεν είναι και πολύ ανθηρά, όπερ και σημαίνει πως δεν θέλω να τον επιβαρύνω. Ο,τι μπορεί. Εγώ απλώς θα ψαχτώ για τα ρούχα που θα φορέσει όταν πάμε στην εκκλησία (δηλ. και κατά τη διάρκεια του γάμου μας) και φυσικά νυφικό, μπομπονιέρες κλπ.
Διαβάζω σχετικά στο θέμα Βάφτιση.

tsioubal
14-11-11, 19:51
tamar και νυφικό μπορείς να βρεις από ebay και να γλιτώσεις πολλά λεφτά!
Είχα αγοράσει το http://www.google.gr/search?q=maggie+sottero+topaz&hl=el&biw=1246&bih=610&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=6FHBTv_gKM2M-wb2hrT0BA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBkQ_AUoAQ στα 120€ σύνολο και ήταν ακριβώς όπως το βλέπεις στις φωτο.
Κομμένο ραμμένο στα μέτρα μου, ακόμα και το ύψος τακούνι που θα φορούσα είχα στείλει και ήταν τέλειο.

Πάρε μία ιδέα από ebay
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A6%257C72%253A5708&rt=nc&_nkw=maggie+sottero+wedding+dress&_dmpt=Wedding_Dresses&_ipg=200&_trksid=p3286.c0.m14.l1514

Κι αυτό επίσης είχα πάρει για να έχω να επιλέξω αν δεν μου άρεσε το πρώτο.
http://www.ebay.com/itm/NWT-MORI-LEE-wedding-dress-bridal-gown-2103-pick-ups-14-/360369333431?pt=Wedding_Dresses&hash=item53e7afa4b7

Η ποιότητά τους τέλεια!
Το πρώτο της Sottero δεν βλέπω να το φτιάχνουν πια, μάλλον γιατί είχε πολλή δουλειά, είναι όλο κέντημένο το μπούστο μπρος πίσω.

Όσο για βάφτιση η νονά μας πήρε από το φάκτορι σετάκι ματού φράνς από 270 μόνο 100€. Και δεν έχει καμία σχέση με τα συνηθισμένα που πουλάνε λες και πάει το παιδάκι γαμπρός.

tamar
14-11-11, 20:01
tamar και νυφικό μπορείς να βρεις από ebay και να γλιτώσεις πολλά λεφτά!
Είχα αγοράσει το http://www.google.gr/search?q=maggie+sottero+topaz&hl=el&biw=1246&bih=610&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=6FHBTv_gKM2M-wb2hrT0BA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBkQ_AUoAQ στα 120€ σύνολο και ήταν ακριβώς όπως το βλέπεις στις φωτο.
Κομμένο ραμμένο στα μέτρα μου, ακόμα και το ύψος τακούνι που θα φορούσα είχα στείλει και ήταν τέλειο.

Πάρε μία ιδέα από ebay
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A6%257C72%253A5708&rt=nc&_nkw=maggie+sottero+wedding+dress&_dmpt=Wedding_Dresses&_ipg=200&_trksid=p3286.c0.m14.l1514

Κι αυτό επίσης είχα πάρει για να έχω να επιλέξω αν δεν μου άρεσε το πρώτο.
http://www.ebay.com/itm/NWT-MORI-LEE-wedding-dress-bridal-gown-2103-pick-ups-14-/360369333431?pt=Wedding_Dresses&hash=item53e7afa4b7

Η ποιότητά τους τέλεια!
Το πρώτο της Sottero δεν βλέπω να το φτιάχνουν πια, μάλλον γιατί είχε πολλή δουλειά, είναι όλο κέντημένο το μπούστο μπρος πίσω.

Όσο για βάφτιση η νονά μας πήρε από το φάκτορι σετάκι ματού φράνς από 270 μόνο 100€. Και δεν έχει καμία σχέση με τα συνηθισμένα που πουλάνε λες και πάει το παιδάκι γαμπρός.

To έχω σκεφτεί για το ebay, αλλά όλο σε κάτι κινέζους πέφτω και φοβάμαι.
Το 2ο που πήρες πολύ ωραίο αλλά ακριβό!

tsioubal
14-11-11, 20:04
Κι εγώ από κινέζους ψώνισα. Αν έχει καλό feedback και βλέπεις φωτογραφία του ρούχου πάνω σε κούκλα με τις λεπτομέρειές του και τα πάντα του κι όχι από διαφημιση, μην το φοβάσαι.
Το δεύτερο μου στοίχισε 130€.

Και στις τιμές αυτές τα μισά είναι τα μεταφορικά τα άλλα μισά η αξία του φορέματος.

tamar
14-11-11, 20:15
Θα το ψάξω κι εγώ...Μετά τα χριστούγεννα πρέπει οπωσδήποτε. Τώρα απλά παίρνω ιδέες.

Ερώτηση: Έστω οτι μια μπλούζα για παράδειγμα έχει τιμή εκκίνησης 5 λίρες. Βάζω προσφορά 5.5 λίρες. Αν βάλω ανώτατο ποσό που μπορώ να διαθέσω 20 λίρες και δεν κάνει κανείς άλλος προσφορά μετά από εμένα εγώ σε ποια τιμή θα πάρω τη μπλούζα; 5.5 ή 20 λίρες;

Ρωτάω γιατί έχω δει κάτι παπούτσια, έχω βάλει προσφορά αλλά η δημοπρασία τελειώνει 3 το πρωί και δεν θέλω να τα χάσω. Προς το παρόν δεν έχουν ζήτηση. Μόνο σε μένα αρέσουν όπως φαίνεται

#ΕΛΕΝΑ#
14-11-11, 20:17
To έχω σκεφτεί για το ebay, αλλά όλο σε κάτι κινέζους πέφτω και φοβάμαι.
Το 2ο που πήρες πολύ ωραίο αλλά ακριβό!

γιατι τα ελληνικα που σου λενε απο ιταλια κ καλα απο που νομιζεις οτι ερχονται.... παντως οχι σιγουρα αποο ιταλια....παντως εγω ειχα καλη συνεργασια παλιοτερα με κινεζους κ εμεινα πολυ πολυ ευχαριστημενη

kolibigi
14-11-11, 21:06
Ερώτηση: Έστω οτι μια μπλούζα για παράδειγμα έχει τιμή εκκίνησης 5 λίρες. Βάζω προσφορά 5.5 λίρες. Αν βάλω ανώτατο ποσό που μπορώ να διαθέσω 20 λίρες και δεν κάνει κανείς άλλος προσφορά μετά από εμένα εγώ σε ποια τιμή θα πάρω τη μπλούζα; 5.5 ή 20 λίρες;
5.5 θα την πάρεις

tamar
14-11-11, 21:15
5.5 θα την πάρεις

Σίγουρα ε;...

chatzico
14-11-11, 21:22
Σίγουρα ε;...

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου στο ΕΒΑΥ, νομίζω ότι ούτε 5,5 θα την πάρεις, θα την πάρεις 5.

Αν δεν υπάρχει άλλος να μπιντάρει, την παίρνεις στην αρχική τιμή.

Αυτό θυμάμαι από κάποιες δημοπρασίες που έχω πάρει και ξεκινούσαν από 0,99 λίρες. Πλήρωσα 0,99 συν τα μεταφορικά.

MUMSOFIA
14-11-11, 21:29
σήμερα παρέλαβα
http://www.ebay.co.uk/itm/250917326869?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
http://www.ebay.co.uk/itm/250917384096?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 πολύ όμορφες μπλουζίτσες

MUMSOFIA
14-11-11, 21:31
σας αρέσει αυτό να το πάρω???
http://www.ebay.co.uk/itm/Childrens-Christmas-Rudolph-Jumper-2-3-4-years-Boy-Girl-Reindeer-Kids-/250923377721?pt=Boy_s_Clothing&var=&hash=item8011eb5ff2