PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39

chatzico
09-01-12, 18:37
κοριτσια τα φώτα σας παρακαλώ!
αποφασισα εν οψει της γεννας να κανω ενα δωρο στον εαυτό μου :) και θελω να παρω ενα ζευγαρι μποτες ugg απο το ricardo που τις βρηκα φθηνοτερες. Εχει ψωνισει καμια απο εκει? ΕΙναι αξιοπιστο το site? Οι μποτες ειναι αυθεντικές? Ευχαριστώ πολύ και συγγνωμη για τις πολλες ερωτήσεις! :-)
Εξαρτάται. Νομίζω και στο ρικάρντο παίζει ότι και στο ΕΒΑΥ και στο IOFFER, πολλή Κίνα.

Το αν είναι αυθεντικές εξαρτάται από την τιμή και το μέρος που βρίσκεται ο πωλητής. Αν τις βρίσκεις 40 δολλάρια και ο πωλητής είναι στην Κίνα:?:?, μάλλον δεν είναι αυθεντικές:mrgreen::mrgreen:

ValiaK
09-01-12, 18:57
Εξαρτάται. Νομίζω και στο ρικάρντο παίζει ότι και στο ΕΒΑΥ και στο IOFFER, πολλή Κίνα.

Το αν είναι αυθεντικές εξαρτάται από την τιμή και το μέρος που βρίσκεται ο πωλητής. Αν τις βρίσκεις 40 δολλάρια και ο πωλητής είναι στην Κίνα:?:?, μάλλον δεν είναι αυθεντικές:mrgreen::mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Αθηνα ειναι ο πωλητής και ειναι κατι παραπανω απο μισοτιμής σε σχεση με τις αυθεντικές... Θα τις παραγγείλω, ας παει στην ευχή ακομα κι αν ειναι μουφα, ετσι κι αλλιώς δεν εχω λεφτα για τις οριτζιναλ. :(
Μια φορα πριν απο χρόνια ειχα παρει εν γνωσει μου μια τσαντα απομιμηση Gucci απο Κινα, 150 ευρώ, τη χρυσοπλήρωσα! Όμως την κρατησα μια σεζον φουλ, δεν επαθε το παραμικρό (4 χρόνια μετά ειναι σαν καινούρια ακομα) και μπηκα και σιναμενη κουναμενη με την απομιμηση στο καταστημα Gucci της κηφισιας για να παρω τις ασορτι γοβες. Και δεν καταλαβαν κι εκει τιποτε! ;) Δυστυχως το site εκλεισε απο τις πολλες μηνύσεις...

chatzico
09-01-12, 19:04
:lol: :lol: :lol:
Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Αθηνα ειναι ο πωλητής και ειναι κατι παραπανω απο μισοτιμής σε σχεση με τις αυθεντικές... Θα τις παραγγείλω, ας παει στην ευχή ακομα κι αν ειναι μουφα, ετσι κι αλλιώς δεν εχω λεφτα για τις οριτζιναλ. :(
Μια φορα πριν απο χρόνια ειχα παρει εν γνωσει μου μια τσαντα απομιμηση Gucci απο Κινα, 150 ευρώ, τη χρυσοπλήρωσα! Όμως την κρατησα μια σεζον φουλ, δεν επαθε το παραμικρό (4 χρόνια μετά ειναι σαν καινούρια ακομα) και μπηκα και σιναμενη κουναμενη με την απομιμηση στο καταστημα Gucci της κηφισιας για να παρω τις ασορτι γοβες. Και δεν καταλαβαν κι εκει τιποτε! ;) Δυστυχως το site εκλεισε απο τις πολλες μηνύσεις...
Κοίτα, αν ο συγκεκριμένος πωλητής έχει ένα ζευγάρι μπότες και τις δίνει μισοτιμής, παίζει σοβαρά να είναι και αυθεντικές.

Προσωπική μου γνώμη, δεν έχω θέμα να πάρω μαιμού, αρκεί να μην είναι χάλια και να μην το ακριβοπληρώσω. Και εγώ αν βρώ τύπου ΟΥΓΚ στο 39 καστόρινες και φθηνές, θα τις πάρω χωρίς να πολυνοιαστώ αν έχουν πιστοποιητικό αυθεντικότητας.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Άντε με γειά !!!

Γατουλα
09-01-12, 20:45
τα ΝΕΧΤ ξεκινησαν απο το σαββατο το 50%
σημερα το πηρα χαμπαρι
οποια μπορει ας παει γιατι εξαφανιζονται .......και περασα ηδη χεχεχχεχεχεχε

chatzico
09-01-12, 20:51
Χτύπησα κάτι ρουχαλάκια για την μικρή στο αμερικάνικο ΕΒΑΥ και μόλις έλαβα αυτό το μύνημα, έχει κάποια ιδέα περί τίνος πρόκειται ?

Auctiva Shipping Insurance Confirmation
Dear ................. :

Insurance has been purchased for the following item(s).

Policy #Items CoveredQtyTotal Coverage717565-2381903 $35.36
Claim Information:Please contact the seller of the item if you need to file an insurance claim.

chatzico
09-01-12, 20:57
Παρέλαβα σήμερα (!) χριστουγενιάτικες θήκες (http://www.ebay.co.uk/itm/180759303850?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649)για κεκάκια, πολύ όμορφες, πάλι καλά που δεν έφτιαξα κεκάκια όμως, γιατί δεν θα είχα θήκες να τα βάλω. Έχει συμπαθητικά και φθηνά πράγματα για την κουζίνα αυτός ο πωλητής, όποια ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά.

Γατουλα
09-01-12, 21:15
χατζικο, ενημερωτικο μου φαινεται απλα

αυτες οι θηκες ειναι μιας χρησης?

οι σιλικονουχες θηκουλες για ψησιμο κεκακια, μυριζουν καπως περιεργα στο ψησιμο η μου φανηκε?

chatzico
09-01-12, 21:18
Σαν ασφάλεια από τον πωλητή μου φάνηκε Γατούλα.

Οι θήκες ναι, μιας χρήσης είναι. Όχι εμένα δεν μου μύρισαν οι σιλικονάτες θήκες.

velissa
09-01-12, 21:21
Καλησπέρα σε όλους.
Μήπως ξέρετε από που μπορώ να πάρω τον κάδο για τον ατμομάγειρα της beaba; Μου έσπασε και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον ατμομάγειρα πλέον...
Κοίταξα σε άμαζον και ebay (co.uk και .de) και τον έχει μόνο ένας πωλητής που δεν στέλνει Ελλάδα...

DimiKgianni
09-01-12, 21:41
Παρέλαβα σε λιγότερο απο 24 ωρες με ΤΝΤ και ειχε τράκινγκ νούμερο.
Ηταν πάνες huggies.

Κορίτσι μου, θέλω να παραγγείλω πάνες από το Amazon, ήθελα να ρωτήσω, τα στέλνουν με courier η με το ταχυδρομίο?? Ερχονται μέχρι την πόρτα μου η courier?? Το ρωτάω, γιατί εδώ που μένω έχω πρόβλημα, δεν έχουμε ακόμα ονομαστικούς δρόμους. Οπότε, μου είναι πιο εύκολο να με πάρουν τηλ απο την courier με την οποία συνεργάζοντε εδώ στην Ελλάδα, και να μου πόυν ότι έχει φθάσει το δέμα και να πάω να το πάρω μόνη μου. Συνεργάντε καταρχήν με κάποια στην Ελλάδα????

evhgiorgos
09-01-12, 22:22
Κορίτσια μια βοήθεια από κάποια που ξέρει!
Ψάχνω να αγοράσω καροτσάκι κ λέω να πάρω από το bimbomarket.Υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο από αυτό το σάιτ?Νομίζω ότι είναι αρκετά οικονομικό κ αξιόπιστο.
Εσείς τι λέτε??
Πριν μερικούς μήνες πήρα το καροτσάκι μας από εδώ http://www.newbabyland.com/trio-bebe-confort-loola-full-p10763-l2.html#
Βέβαια ήταν ελαφρώς φθηνότερο τότε.Έμεινα πολύ ευχαριστημένη.Το παρέλαβα μέσα σε μια εβδομάδα με κούριερ στην πόρτα μου!:p

gata21
10-01-12, 01:05
Κορίτσι μου, θέλω να παραγγείλω πάνες από το Amazon, ήθελα να ρωτήσω, τα στέλνουν με courier η με το ταχυδρομίο?? Ερχονται μέχρι την πόρτα μου η courier?? Το ρωτάω, γιατί εδώ που μένω έχω πρόβλημα, δεν έχουμε ακόμα ονομαστικούς δρόμους. Οπότε, μου είναι πιο εύκολο να με πάρουν τηλ απο την courier με την οποία συνεργάζοντε εδώ στην Ελλάδα, και να μου πόυν ότι έχει φθάσει το δέμα και να πάω να το πάρω μόνη μου. Συνεργάντε καταρχήν με κάποια στην Ελλάδα????

ο τροπος αποστολής δεν ειναι στανταρ,τα πάντα για το amazon.co.uk εδώ (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2248416&postcount=7785)

Stap
10-01-12, 06:39
παιδιά καλημέρα,
γνωρίζει κάποια πώς πέφτουν τα ρούχα μάρκας tom tailor από Γερμανία; Εννοώ προς το μεγάλο, μικρό ή κανονικό (εάν υποθέσουμε ότι μάρκες όπως s.oliver, esprit είναι "κανονικές").
Είχα κάνει κάποτε κι ένα θέμα εδώ
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=2106777
ώστε να είναι συγκεντρωμένες οι πληροφορίες, αλλά δεν έχει απαντηθεί κάτι σχετικό.

Επίσης, για τα next που αναφέρατε, αποστέλλει Ελλάδα ή εννοείτε μέσω της διαδικασίας με την αγγλική διεύθυνση;

Julianna
10-01-12, 06:58
Καλημέρα! Παρήγγειλα από i-herb τέλος Νοεμβρίου αλλά ακόμα δεν έχει έρθει χαρτάκι από ΕΛΤΑ! Τι μπορεί να παίζει;

chatzico
10-01-12, 06:59
Καλησπέρα σε όλους.
Μήπως ξέρετε από που μπορώ να πάρω τον κάδο για τον ατμομάγειρα της beaba; Μου έσπασε και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον ατμομάγειρα πλέον...
Κοίταξα σε άμαζον και ebay (co.uk και .de) και τον έχει μόνο ένας πωλητής που δεν στέλνει Ελλάδα...

Στην θέση σου, θα επικοινωνούσα με την εταιρεία www.beaba.com (http://www.beaba.com) και θα τους ρωτούσα από που μπορώ να αγοράσω ανταλλακτικό. Επίσης, έψαξες στα μαγαζιά της λίστας, μήπως έχει κάποιο ? Ή πάλι θα ρωτούσα όποια από αυτά έχουν.

.....Επίσης, για τα next που αναφέρατε, αποστέλλει Ελλάδα ή εννοείτε μέσω της διαδικασίας με την αγγλική διεύθυνση;
Το ΝΕΧΤ δεν δέχεται ελληνική πιστωτική ούτε στέλνει Ελλάδα. Είτε μέσω 'άγγλου ξάδερφου' είτε μέσω πέρσοναλ σόπερ.

chatzico
10-01-12, 07:00
Καλημέρα! Παρήγγειλα από i-herb τέλος Νοεμβρίου αλλά ακόμα δεν έχει έρθει χαρτάκι από ΕΛΤΑ! Τι μπορεί να παίζει;
Τεράστια καθυστέρηση !!!!

Παίζει να είναι από τα ΕΛΤΑ λόγω γιορτών.

Γιατί δεν τους στέλνεις ένα μέιλ ?

Julianna
10-01-12, 07:09
Πραγματικά! Αυτό θα κάνω, σ' ευχαριστώ!

DimiKgianni
10-01-12, 07:51
ο τροπος αποστολής δεν ειναι στανταρ,τα πάντα για το amazon.co.uk εδώ (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2248416&postcount=7785)
Ευχαριστώ πολύ:D

Access
10-01-12, 08:54
Καλημερούδια κόρες !!!

παιδιά καλημέρα,
γνωρίζει κάποια πώς πέφτουν τα ρούχα μάρκας tom tailor από Γερμανία; Εννοώ προς το μεγάλο, μικρό ή κανονικό (εάν υποθέσουμε ότι μάρκες όπως s.oliver, esprit είναι "κανονικές").
Είχα κάνει κάποτε κι ένα θέμα εδώ
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=2106777
ώστε να είναι συγκεντρωμένες οι πληροφορίες, αλλά δεν έχει απαντηθεί κάτι σχετικό.

ωραίο θέμα δυστυχώς δεν το είχα δει :roll:

λοιπόν όσον αφορά τα tom tailor κοίταξα κάποια κομμάτια σε μπλούζες που αγόρασα για την μικρή καλοκαιρινά και γράφει 104-110 συγκρίνοντάς τα με κάποια στο ίδιο νούμερο (4-5 δηλαδή) που έχω από m and co είναι ακριβώς το ίδιο μέγεθος θα έλεγα ότι τα m and co είναι λίγο ποιο φαρδιά σε φόρμα αλλά ελάχιστα, οπότε τα μεγέθη τους είναι Ευρωπαϊκά πάνε δηλαδή ανάλογα με το μέσο όρος ύψος/ ηλικία του παιδιού

χθές είχα απάντηση και από τους Γερμανούς του mytoys ότι δεν έχουν size chart αλλά τα ρούχα τους είναι σε εκατοστά
τους ζήτησα διευκρινήσεις τι εννοούν όταν λένε π.χ μέγεθος 104 το ρούχο είναι για παιδί από 104 εκατοστά ή μέχρι 104 εκατοστά (όπως π.χ του Ζάρα)
περιμένω απάντηση

Αλλά συγκρινοντάς κάποια ρούχα που έχω πάρει για του χρόνου τείνω να πιστέψω ότι μετράνε από .... εκατοστά μέχρι το επόμενο νούμερο τους
περιμένω και επιβεβαίωση όμως.

pasxalitsa v
10-01-12, 09:20
κοριτσια, τα jdsports με τι ερχονται?ελτα η courrier?η παραγγελια μου εγινε dispatched 03/12 κ δεν εχει ερθει ακομα,να περιμενω?αλλιως που να κοιταξω?
καλημερα!
τι εκανες τελικα γιατι εχω το ιδιο προβλημα....
παραγγελια απο 24/12 και αφαντη.........:(

dhmhtrianna+
10-01-12, 10:16
Καλημερα σε ολους και καλη χρονια , θελω να αγορασω κρεμες της shiseido μεσω ιντερνετ γιατι δεν μπορω να τις βρω στο νησι και εδω θα ηθελα τα φωτα σας γιατι δεν κατεχω και πολλα απο αγορες εξωτερικου και επειδη δεν θα ηθελα να πιαστω μ@λ@κ@ς μηπως θα μπορουσατε να μου συστησετε καποιο site που να στελνει Ελλαδα και να ειναι οικονομικα και τα μεταφορικα αλλα και τα προιοντα. Μηπως ζηταω πολλα????? Κοριτσια περιμενω εναγωνιως ξερετε πως ειναι οταν μια γυναικα θελει καλλυντικα τα θελει εδω και τωραααααααααα......

Stap
10-01-12, 10:37
Καλημερούδια κόρες !!!

ωραίο θέμα δυστυχώς δεν το είχα δει :roll:

λοιπόν όσον αφορά τα tom tailor κοίταξα κάποια κομμάτια σε μπλούζες που αγόρασα για την μικρή καλοκαιρινά και γράφει 104-110 συγκρίνοντάς τα με κάποια στο ίδιο νούμερο (4-5 δηλαδή) που έχω από m and co είναι ακριβώς το ίδιο μέγεθος θα έλεγα ότι τα m and co είναι λίγο ποιο φαρδιά σε φόρμα αλλά ελάχιστα, οπότε τα μεγέθη τους είναι Ευρωπαϊκά πάνε δηλαδή ανάλογα με το μέσο όρος ύψος/ ηλικία του παιδιού

χθές είχα απάντηση και από τους Γερμανούς του mytoys ότι δεν έχουν size chart αλλά τα ρούχα τους είναι σε εκατοστά
τους ζήτησα διευκρινήσεις τι εννοούν όταν λένε π.χ μέγεθος 104 το ρούχο είναι για παιδί από 104 εκατοστά ή μέχρι 104 εκατοστά (όπως π.χ του Ζάρα)
περιμένω απάντηση

Αλλά συγκρινοντάς κάποια ρούχα που έχω πάρει για του χρόνου τείνω να πιστέψω ότι μετράνε από .... εκατοστά μέχρι το επόμενο νούμερο τους
περιμένω και επιβεβαίωση όμως.

Σ' ευχαριστώ πολύ!
Αν και δεν έχω πάρει απ' τα m and co και δεν ξέρω τα μεγέθη τους, κατάλαβα απ' οσα γράφεις ότι είναι normal το μέγεθός τους.

Για το mytoys εάν εννοείς τα ρούχα μάρκας mytoys, να σου πω απ' τη λίγη εμπειρία μου ότι νομίζω πως είναι κι αυτά στο κανονικό, δηλαδή, όπως τα άλλα ευρωπαϊκά κι εννοούν εώς τον αριθμό του μεγέθους. Τουλάχιστον απ' τη δική μου εμπειρία από ένα μπουφάν που πήρα πέρυσι στη μικρή ήταν 80άρι (προτεινόμενη ηλικία 9-12 μηνών), το φόρεσε η δική μου μέχρι και πριν 3 μήνες (18 μηνών) όπου ήταν κοντά στο ύψος 80...τώρα ψήλωσε και δεν της κάνει...
Δηλαδή, εάν το 80αρι εκείνο ήταν από 80 στη δικιά μου θα ήταν λάθος αφού τώρα δεν της κάνει... Καλύτερα να σου πουν κι εκείνοι για σίγουρα.

Stap
10-01-12, 10:39
Το ΝΕΧΤ δεν δέχεται ελληνική πιστωτική ούτε στέλνει Ελλάδα. Είτε μέσω 'άγγλου ξάδερφου' είτε μέσω πέρσοναλ σόπερ.
Σ' ευχαριστώ πολύ...(είπα κι εγώ να άρχισαν να στέλνουν...), τελικά μας συμφέρει να μετακομίσουμε σε άλλη χώρα...για πολλούς λόγους πλέον :)

madipemi
10-01-12, 11:07
Καλημερα!
παλι εγω με τον κινεζο που με ταλαιπωρει!

when you open the case, the money you paid is frozen by paypal, we cannot use it and can not click "return it back".I have contacted ebay and paypal just now and asked them to refund the money to you,but they said they didn't have the right to refund, and advise us to ask you to close the case and then the money will be refunding you.If you can contact paypal, you can know the truth, I don't lie to you.You know I want to continue to do business.We promise we will refund to you when the money you paid is useful.But we need your help, we don't want you to close the case and ask you to close the case.We just tell the truth. Hope you will receive the money soon when you close it. Paypal will protect you if you are afraid of anything else.

εγω τι να κανω τωρα?
Να επικοινωνησω με το ebay να με συμβουλεψουν αυτοι???
πολυ δυσκοιλιος μας εχει βγει ο ατιμουλης!

sogni d'oro
10-01-12, 11:08
θα ήθελα να αγοράσω καλυντικά προσώπου της Avene. Που προτείνετε να απευθυνθώ? Για apivita k korre πολύ καλό σε τιμές είναι το pharmasales. Για Avene?

cally
10-01-12, 13:07
καλημερα,
να ρωτησω αφου εχετε εμπειρια. αν παρω κατι απο το ebay που ερχετε απο την κινα και γραφει Free P&P θα πληρωσω μονο το ποσο που αναγραφει ή μπαινουν και αλλοι φοροι..καθοδον...
ευχαριστω

Γατουλα
10-01-12, 13:17
καλι....ναι μονο αξια

Βεγκας, εγω ειχα κειζ, με εκανε ρεφαντ αυτος και αυτοματα εκλεισε και το κειζ!
με αυτη τη σειρα
τι να σε πω τωρα, ρωτα το παυπαλ κατευθειαν, οχι το εβαυ

cally
10-01-12, 14:29
thanks Γατουλα
:)

kalamaraki
10-01-12, 15:46
καλημερα,
να ρωτησω αφου εχετε εμπειρια. αν παρω κατι απο το ebay που ερχετε απο την κινα και γραφει Free P&P θα πληρωσω μονο το ποσο που αναγραφει ή μπαινουν και αλλοι φοροι..καθοδον...
ευχαριστω

Αν το βλέπεις καθαρα ότι λέει για ελλάδα δωρεάν μετσφορικα τότε ναι προχωρα στην αγορά

kalamaraki
10-01-12, 15:51
Καλημερα σε ολους και καλη χρονια , θελω να αγορασω κρεμες της shiseido μεσω ιντερνετ γιατι δεν μπορω να τις βρω στο νησι και εδω θα ηθελα τα φωτα σας γιατι δεν κατεχω και πολλα απο αγορες εξωτερικου και επειδη δεν θα ηθελα να πιαστω μ@λ@κ@ς μηπως θα μπορουσατε να μου συστησετε καποιο site που να στελνει Ελλαδα και να ειναι οικονομικα και τα μεταφορικα αλλα και τα προιοντα. Μηπως ζηταω πολλα????? Κοριτσια περιμενω εναγωνιως ξερετε πως ειναι οταν μια γυναικα θελει καλλυντικα τα θελει εδω και τωραααααααααα......

Στην πρώτη σελίδα του θέματος έχει τη λίστα μας χωρισμένη ανά προϊόντα εκεί ψαξε στην ενότητα με τα καλλυντικά , κάποια σαιτ. έχουν μεταφορικά κ κάποια όχι μπες δες σύγκρινε τιμές κ αποφάσισε.

#ΕΛΕΝΑ#
10-01-12, 16:08
σημερα παρελαβα την πρωτη μου παραγγελια απο το αμαζον!!! μια χαρα ηταν μια μεγαλη κουτα με πανες κ μωρομαντιλα μεσα κ ηρθε ακριβος στην πορτα μου με κουριερ !!! τελεια!!! οι κουτες παμπερς νομιζω οτι ειναι λιγο πιο μικρες απο αυτα που βλεπουμε στο σουπερ η μου φανηκε? δεν ξερω αλλα μια χαρα 132 πανες με 26 ευρω!! δηλαδη 13 ευρω 66 πανες αν το σκεφτεις καλα ισως το ιδιο αν κανει προσφορα το σουπερ κ εχεις κ το κουπονι!! αλλα ο.κ
εντιτ¨. ααααα κ οι πανες ειναι ακριβος ιδιες με αυτες που παιρνω κ εδω καμια διαφορα στην ποιοτητα ουτε πιο λεπτες τιποτα ακριβος ιδιες...

dhmhtrianna+
10-01-12, 16:22
Στην πρώτη σελίδα του θέματος έχει τη λίστα μας χωρισμένη ανά προϊόντα εκεί ψαξε στην ενότητα με τα καλλυντικά , κάποια σαιτ. έχουν μεταφορικά κ κάποια όχι μπες δες σύγκρινε τιμές κ αποφάσισε.

madipemi
10-01-12, 16:46
καλι....ναι μονο αξια

Βεγκας, εγω ειχα κειζ, με εκανε ρεφαντ αυτος και αυτοματα εκλεισε και το κειζ!
με αυτη τη σειρα
τι να σε πω τωρα, ρωτα το παυπαλ κατευθειαν, οχι το εβαυ

ok thanks
αυτο θα κανω!

cally
10-01-12, 16:49
να ρωτησω και κατι αλλο βρε κοριτσια?αυτα τα μεταλλικα κλιπ στα ρουχαλακια, οπως εχουν απο κατω τα εσωρουχακια, εχουν συγκεκριμενο ονομα?ξερει κανεις αν μπορω να βρω σε e-shop το μηχανηματακι που τα βαζει?γιατι μας φερανε ενα ωραιο κ ακριβο κομματι, αλλα ηταν σφιχτα τα κλιπ, τα επιασε ο ανδρας μου και του βγηκε...:(

joan80
10-01-12, 17:23
να ρωτησω και κατι αλλο βρε κοριτσια?αυτα τα μεταλλικα κλιπ στα ρουχαλακια, οπως εχουν απο κατω τα εσωρουχακια, εχουν συγκεκριμενο ονομα?ξερει κανεις αν μπορω να βρω σε e-shop το μηχανηματακι που τα βαζει?γιατι μας φερανε ενα ωραιο κ ακριβο κομματι, αλλα ηταν σφιχτα τα κλιπ, τα επιασε ο ανδρας μου και του βγηκε...:(

Εννοείς τις κόπιτσες που έχουν τα ζιπουνάκια και τα φορμάκια; Δεν ξερω αν υπάρχει μηχάνημα αλλά νομίζω ότι μπορείς απλώς να πας σε μια μοδίστρα ή σε ένα καταστημα με είδη ραπτικής και να σου βάλουν μια. Ειναι πιο εύκολο.

cally
10-01-12, 17:57
Εννοείς τις κόπιτσες που έχουν τα ζιπουνάκια και τα φορμάκια; Δεν ξερω αν υπάρχει μηχάνημα αλλά νομίζω ότι μπορείς απλώς να πας σε μια μοδίστρα ή σε ένα καταστημα με είδη ραπτικής και να σου βάλουν μια. Ειναι πιο εύκολο.

κοπιτσες νομιζω ειναι κατι αλλο...μαλλον σε ειδη ροπτικης θα παω μπας και βρω ακρη...thanx

andigo
10-01-12, 18:06
Καλησπέρα. Για όποια ενδιαφέρεται έπεσε η τιμή του:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0044SWUUW/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Ψάχνω επίσης κάτι τέτοιο:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003GSLBUQ/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
Μήπως έχετε υπόψη κατι ποιο οικονομικό;
Επίσης είμαι σίγουρη ότι κάπου είχα δει ένα σαιτ με αποκριάτικες αλλά όσο και αν έψαξα στο θεμα δεν το βρήκα. Άν κάποια κοπέλα έχει να μου προτείνει έστω και σε πμ θα την ευχαριστούσα.

agtog
10-01-12, 18:08
Πήρα μποτούλες για τη μεγάλη μου, στο καφέ έχουν πολύ χαμηλή τιμή (15 και κάτι με τελική κάπου 19).

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004OBLVOU/ref=ox_sc_act_title_9?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

ίσως είναι πιο ωραίες οι κόκκινες (αυτές είχα βάλει στο μάτι), αλλά δεν είναι εποχές για πολυτέλειες...

v & a
10-01-12, 18:38
cally (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=51434) νομιζω τα λενε τρουκς...(?)

tzio1978
10-01-12, 19:45
Πήρα αυτό http://www.mangooutlet.com/ficha.faces?id=33441657&state=outlet_009_IN, άλλα δύο φορέματα, ένα μπολερό και μία τσάντα (τα οποία όλα έχουν τελειώσει). Τα παρήγγειλα στις 3/1/2012 και 4/1 ήταν στην πόρτα μου. Εκπληκτικά!!!!

cally
10-01-12, 20:13
Καλησπέρα. Για όποια ενδιαφέρεται έπεσε η τιμή του:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0044SWUUW/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Ψάχνω επίσης κάτι τέτοιο:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003GSLBUQ/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
Μήπως έχετε υπόψη κατι ποιο οικονομικό;
Επίσης είμαι σίγουρη ότι κάπου είχα δει ένα σαιτ με αποκριάτικες αλλά όσο και αν έψαξα στο θεμα δεν το βρήκα. Άν κάποια κοπέλα έχει να μου προτείνει έστω και σε πμ θα την ευχαριστούσα.

δειτε και αυτο:
http://souplinehypo.gr/ekptotiko-kouponi.php

cally
10-01-12, 20:15
cally (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=51434) νομιζω τα λενε τρουκς...(?)

ναι μπραβο αυτα ειναι.thanx...το θεμα τωρα ειναι αν θα βρω να μου τα βαλουν...

cally
10-01-12, 20:18
Πήρα αυτό http://www.mangooutlet.com/ficha.faces?id=33441657&state=outlet_009_IN, άλλα δύο φορέματα, ένα μπολερό και μία τσάντα (τα οποία όλα έχουν τελειώσει). Τα παρήγγειλα στις 3/1/2012 και 4/1 ήταν στην πόρτα μου. Εκπληκτικά!!!!

πολυ ομορφο πραγματικα....και τι πληρωσες μεταφορικα?

tzio1978
10-01-12, 20:27
πολυ ομορφο πραγματικα....και τι πληρωσες μεταφορικα?
Τα άλλα, τα οποία τελείωσαν και δεν τα εχει σε φωτο ηταν ακόμη πιο ωραία. Τα μεταφορικά πάνε ανάλογα με το πόσα κομματια αγοράζεις. Εγώ για όλα αυτα πλήρωσα μεταφορικά 15 ευρώ. Αν και κατα καιρούς βγαίνει προσφορά αν ψάξεις στο google με δωρεάν μεταφορικά. Αυτό περιμένω για να κάνω την επόμενη παραγγελία μου γιατί τα ρούχα ηταν πολύ φτηνα και πολύ ωραία

cally
10-01-12, 20:37
Τα άλλα, τα οποία τελείωσαν και δεν τα εχει σε φωτο ηταν ακόμη πιο ωραία. Τα μεταφορικά πάνε ανάλογα με το πόσα κομματια αγοράζεις. Εγώ για όλα αυτα πλήρωσα μεταφορικά 15 ευρώ. Αν και κατα καιρούς βγαίνει προσφορά αν ψάξεις στο google με δωρεάν μεταφορικά. Αυτό περιμένω για να κάνω την επόμενη παραγγελία μου γιατί τα ρούχα ηταν πολύ φτηνα και πολύ ωραία

καλα με δωρεαν μεταφορικα ειναι τσαμπα πραγμα...τι εννοεις να ψαξω στο google?

cally
10-01-12, 23:42
κοριτσια υπαρχει και αυτη η σελιδα με ωραια ρουχα
http://www.delaveine.com/
εμας μας ειχαν φερει δωρο απο το συγκεκριμενο καταστημα του Παρισιου ενα μπλουζακι που ειναι κυριολεκτικα πλυνε βαλε, δεν παθαινει τιποτα. Μας ειχαν πει οτι στο Παρισι κανουν ουρες για να αγορασουν οταν εχει εκπτωσεις γιατι δινει σε τιμες ξεφτιλας. Στελνει και Ελλαδα αν καταλαβα καλα...

ΠΕΖΗ
11-01-12, 01:01
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004KZOVCE

τσιμπησα αυτα τα παπουτσακια σημερα πιστυεω πολυ καλη προσφορα. Αυριο περιμενω πανες huggies θα τις δοκιμασω πρωτη φορα.

chatzico
11-01-12, 07:38

Αυτά εδώ (http://www.ebay.co.uk/itm/50-Sets-KAM-Resin-Snaps-Poppers-Fasteners-SIZE-16-/330661256727?pt=UK_Crafts_Buttons_EH&var=&hash=item7dbd8ebc9c)δεν λές ? Έχει και μεταλλικά (http://www.ebay.co.uk/itm/10-Complete-Sets-15mm-Press-Studs-Silver-Black-5-Other-Colours-2-Choose-/270875188920?pt=UK_Crafts_Sewing_Supplies_MJ&var=&hash=item84b9a96658). Γενικά δες εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=28173&_okw=&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50) και ξεσκαρτάρισε αν θες κάτι.

Εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/Zips-Fastenings-/28173/i.html?LH_AvailTo=80&rt=nc&Type=Tools&_adv=1&_dmd=1&_dmpt=UK_Crafts_Sewing_Supplies_MJ&_fln=1&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m1539&_udhi=&_udlo=)έχει και τα μηχανηματάκια για να τα βάλεις.

Σε κάτι φορμάκια της μικρής πάντως που είχαν χρειαστεί αλλαγή, έδινα 5 ευρώ το κομμάτι σε μαγαζί με είδη ραφτικής για να μου τα φτιάξουν, οπότε αν σε εξυπηρετούν ίσως και να αξίξει τον κόπο.

dimitrab.
11-01-12, 08:28
Καλημερα!
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004KZOVCE

τσιμπησα αυτα τα παπουτσακια σημερα πιστυεω πολυ καλη προσφορα. Αυριο περιμενω πανες huggies θα τις δοκιμασω πρωτη φορα.

ΠΕΖΗ ποιες huggies εχεις παρει γιατι εμενα δε μου στελνει το 5αρι που δοκιμαζω?

tzio1978
11-01-12, 10:05
καλα με δωρεαν μεταφορικα ειναι τσαμπα πραγμα...τι εννοεις να ψαξω στο google?

Αν πας στην αρχική σελίδα στα σάιτ που προτεινουν τα κοριτσια για εκπτωτικά κουπόνια (π.χ.http://www.vouchercodes.co.uk /) και γραψεις mangooutlet θα σου βγάλει τυχον εκπτωτικους κωδικούς. Πριν κανα μήνα είχε με δωρεάν μεταφορικά, απλά θέλει να το παρακολουθείς. Και γενικά αν σου αρεσουν κάποια ρουχα καλό είναι άμεσα να τα κλείνεις γιατι εξαφανιζονται αμεσως και σε νουμερα και σε σχέδια. Εχθές που μπήκα δεν είχαν μείνει ούτε τα μισά απο αυτα που είχε την περασμένη εβδομάδα και από αξεσουαρ σχεδον τιποτα.

ΠΕΖΗ
11-01-12, 11:37
Καλημερα!

ΠΕΖΗ ποιες huggies εχεις παρει γιατι εμενα δε μου στελνει το 5αρι που δοκιμαζω?

http://www.amazon.co.uk/Huggies-Newborn-Nappies-Economy-Packs/dp/B004KX3UNM/ref=sr_1_6?s=baby&ie=UTF8&qid=1326274514&sr=1-6

Αυτες εδω πηρα. Και εγω προσπαθησα να παρω το 6αρι για τον μεγαλο και δεν τις στελνει. Μολις τις παρελαβα, πολυ καλες τυπου παμπερς θα ελεγα αλλα γμτ ειναι πιο στενες. Ισα ισα τον κανουν ενω με τις κιτρινες παμπερς ειχε ακομη περιθωριο.

cally
11-01-12, 12:34
Αυτά εδώ (http://www.ebay.co.uk/itm/50-Sets-KAM-Resin-Snaps-Poppers-Fasteners-SIZE-16-/330661256727?pt=UK_Crafts_Buttons_EH&var=&hash=item7dbd8ebc9c)δεν λές ? Έχει και μεταλλικά (http://www.ebay.co.uk/itm/10-Complete-Sets-15mm-Press-Studs-Silver-Black-5-Other-Colours-2-Choose-/270875188920?pt=UK_Crafts_Sewing_Supplies_MJ&var=&hash=item84b9a96658). Γενικά δες εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=28173&_okw=&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50) και ξεσκαρτάρισε αν θες κάτι.

Εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/Zips-Fastenings-/28173/i.html?LH_AvailTo=80&rt=nc&Type=Tools&_adv=1&_dmd=1&_dmpt=UK_Crafts_Sewing_Supplies_MJ&_fln=1&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=&_sop=12&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m1539&_udhi=&_udlo=)έχει και τα μηχανηματάκια για να τα βάλεις.

Σε κάτι φορμάκια της μικρής πάντως που είχαν χρειαστεί αλλαγή, έδινα 5 ευρώ το κομμάτι σε μαγαζί με είδη ραφτικής για να μου τα φτιάξουν, οπότε αν σε εξυπηρετούν ίσως και να αξίξει τον κόπο.

ναι ναι ευχαριστω..θα τσιμπισω ενα με μηχανηματακι μου φαινεται...ε μα ακριβα ρουχα και να φευγουν τα...τρουκς...

cally
11-01-12, 12:37
Αν πας στην αρχική σελίδα στα σάιτ που προτεινουν τα κοριτσια για εκπτωτικά κουπόνια (π.χ.http://www.vouchercodes.co.uk /) και γραψεις mangooutlet θα σου βγάλει τυχον εκπτωτικους κωδικούς. Πριν κανα μήνα είχε με δωρεάν μεταφορικά, απλά θέλει να το παρακολουθείς. Και γενικά αν σου αρεσουν κάποια ρουχα καλό είναι άμεσα να τα κλείνεις γιατι εξαφανιζονται αμεσως και σε νουμερα και σε σχέδια. Εχθές που μπήκα δεν είχαν μείνει ούτε τα μισά απο αυτα που είχε την περασμένη εβδομάδα και από αξεσουαρ σχεδον τιποτα.

ωωω μα εσεις εστε πολυ ψαγμενες....μπραβο....

velissa
11-01-12, 12:47
Στην θέση σου, θα επικοινωνούσα με την εταιρεία www.beaba.com (http://www.beaba.com) και θα τους ρωτούσα από που μπορώ να αγοράσω ανταλλακτικό. Επίσης, έψαξες στα μαγαζιά της λίστας, μήπως έχει κάποιο ? Ή πάλι θα ρωτούσα όποια από αυτά έχουν.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Επικοινώνησα με την εταιρεία που εισάγει τα beaba στην Ελλάδα και μου είπαν ότι αυτοί έχουν κάδο που κοστίζει 20 ευρώ. Επίσης, αν είχα απόδειξη από ελληνικό κατάστημα, θα μου τον αντικαθιστούσαν δωρεάν γιατί θα καλύπτοταν από την εγγύηση. Έστειλα μήνυμα στο amazon.de από όπου τον είχα αγοράσει, για να δω μήπως μπορούν να μου καλύψουν αυτοί την εγγύηση. Και βλέπουμε..

ΚΑΡΔΙΑ
11-01-12, 14:59
καλησπέρα, καλή χρονιά με υγεία και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!
μία η δουλειά, μία οι γιορτές, έχω καιρό να μπω και πόσο μάλιστα να γράψω.....
παρόλα αυτά, ψώνισα!!!:D
να σας ενημερώσω λοιπόν τα εξής:

από αυτόν τον πωλητή http://myworld.ebay.co.uk/losia168/&_trksid=p3984.m1497.l2754 πήρα πολύ ωραία δωράκια σε κοσμήματα, ότι έστειλε είναι ακριβώς όπως τις φωτογραφίες, λαμπερά και χτυπημένα με το 925.....μάλιστα πήρα 3 παραγγελίες και έφτασαν σε περίπου 10-15 ημέρες από Κίνα (απλό ταχυδρομείο

από ioffer για μία φίλη αυτές τις μποτίτσες: http://www.ioffer.com/i/%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%8D%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%BD%CF%8E%CE%BD-%CF%87%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%8D-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CF%8C%CE%BB%CE%BF-ralph_lauren-%CE%BC%CF%8C%CE%B4%CE%B1%CF%82-480299267
ακριβώς όπως τις βλέπετε, ήρθαν σε 18 ημέρες (με την περίοδο των Χριστουγέννων μέσα)

από ioffer επίσης αυτή την τσαντούλα: http://www.ioffer.com/i/01hermes-birkin-noe-tote-handbag-shoulder-bag-sokell-501877248
από άλλον πωλητή βέβαια, αλλά αυτή την στιγμή δεν την έχει διαθέσιμη
εντάξει, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα, ωραία τσαντούλα, αλλά στις φωτό φαίνεται λίγο καλύτερη
όπως και να έχει θα την κρατήσω πάντως

και φυσικά 1-2 παραγγελίες από το αγαπημένο www.yoursclothing.co.uk (http://www.yoursclothing.co.uk)

καλή συνέχεια σε όλους!!

velissa
11-01-12, 15:12
Ευχαριστώ για την απάντηση. Επικοινώνησα με την εταιρεία που εισάγει τα beaba στην Ελλάδα και μου είπαν ότι αυτοί έχουν κάδο που κοστίζει 20 ευρώ. Επίσης, αν είχα απόδειξη από ελληνικό κατάστημα, θα μου τον αντικαθιστούσαν δωρεάν γιατί θα καλύπτοταν από την εγγύηση. Έστειλα μήνυμα στο amazon.de από όπου τον είχα αγοράσει, για να δω μήπως μπορούν να μου καλύψουν αυτοί την εγγύηση. Και βλέπουμε..
Ένα έχω να πω: I καρδούλα Amazon!
Μέσα σε ένα τέταρτο από τότε που τους έστειλα το mail μου απάντησαν ότι ο ατμομάγειρας έχει διετή εγγύηση και να τους τον στείλω (ολόκληρο αν και μόνο ο κάδος έχει χαλάσει) για να μου τον αντικαταστήσουν. Θα μου καλύψουν αυτοί τα έξοδα αποστολής. :p

thirgini
11-01-12, 15:35
κοριτσια να ρωτησω μηπως εχετε κανενα εκπτωτικο κουπονι για το childrensalon?
Eυχαριστώ

aggelomarios
11-01-12, 16:07
Mandco free μτφ worldwide...;)

cally
11-01-12, 16:26
Mandco free μτφ worldwide...;)

καλες τιμες εχει...

cally
11-01-12, 16:44
ξερετε κανα σαιτ με benetton?

DimiKgianni
11-01-12, 18:38
Κορίτσια έχει κάνει κάποια απο εσάς αγορά από εδώ http://www.ecobaby.gr ???? Εχει προσφορές σε βρεφικά καλλυντικά Weleda, ειδικά το σαμπουάν βγαίνει πιο φθηνό από το Amazon. :confused::confused::confused:

to adraki mou!
11-01-12, 21:12
ξερετε κανα σαιτ με benetton?

Αν θελεις παιδικα την Παρασκευη εχει στο www.melinamay.com

ravT
11-01-12, 21:57
Καινούργια κορίτσια βλέπω, τις γνωστές ερωτήσεις βλέπω, την ίδια απάντηση θα δώσω...
Εδώ δεν είναι τσατ, είναι φόρουμ και καλό θα ήταν πριν ρωτήσετε να διαβάσετε τα ποστ οδηγιών καθώς και τη λίστα των καταστημάτων. ΟΛΑ τα καταστήματα της λίστας είναι δοκιμασμένα, άρα ΝΑΙ κάποιες έχουν ψωνίσει από αυτά...

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
11-01-12, 23:00
:lol::lol::lol:
γεια σου βρε ραβακι με τα ωραια σου;);)

λοιποοοοον,παρελαβα απ τον χαλιά,εν τελει η καθυστερηση ηταν της ταξεως των 6 ημερων στο συνολο...συμπαθης η μοκετα,αλλα μου πεσε μικρη τελικα,κ στο μηκος(εγω φταιω γι αυτο,επρεπε να πω πιο πολλα μετρα),περα απ το πλατος...
τεσπα,μικρο το κακο,σιγα μην κατσω να σκασω...απ το ολοτελα,καλη κ η παναγιωταινα..

επισης παρηγγειλα απο ioffer μποτουλες,απτις 29/12,μου χε estimated delivery 3/1 ,κ ακομα τιποτα....αν κ μεταξυ μας,επειδη πρωτη φορα παραγγελνω απο κει κ δεν πολυξερω τι παιζει,νομιζω οτι 3/1 αφορα την ημερομηνια αποστολης κ οχι παραλαβης,γιατι στις 2/1 που χα κοιταξει,δεν ελεγε τιποτα οτι εφυγε κλπ κλπ....

μηπως ξερει καμια απο ιοφερ να με διαφψτισει?γιατι τρομαρα μου,την τυφλα μου δεν ξερω...δεν το χω παρει με καλο ματι....ας οψονται οι μποτουλες-μαιμουδιτσες που θελω απο κει...:roll:

pasxalitsa v
12-01-12, 09:34
καλημερα!!!
δειτε αν ενδιαφερει καμια...κριμα που δεν μπορω να παρω...:(
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-MOTHERCARE-QUALITY-LONG-SLEEVED-SLEEPSUITS-6-9-9-12-18-24-MONTHS-/120841463417?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5552187737669849676

ΑΜΙ
12-01-12, 10:08
καλημερα!!!
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-MOTHERCARE-QUALITY-LONG-SLEEVED-SLEEPSUITS-6-9-9-12-18-24-MONTHS-/120841463417?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5552187737669849676

αλέ προλάβατε και τα εξαφανησατε!

ΚΑΡΔΙΑ
12-01-12, 12:56
:lol::lol::lol:
γεια σου βρε ραβακι με τα ωραια σου;);)

λοιποοοοον,παρελαβα απ τον χαλιά,εν τελει η καθυστερηση ηταν της ταξεως των 6 ημερων στο συνολο...συμπαθης η μοκετα,αλλα μου πεσε μικρη τελικα,κ στο μηκος(εγω φταιω γι αυτο,επρεπε να πω πιο πολλα μετρα),περα απ το πλατος...
τεσπα,μικρο το κακο,σιγα μην κατσω να σκασω...απ το ολοτελα,καλη κ η παναγιωταινα..

επισης παρηγγειλα απο ioffer μποτουλες,απτις 29/12,μου χε estimated delivery 3/1 ,κ ακομα τιποτα....αν κ μεταξυ μας,επειδη πρωτη φορα παραγγελνω απο κει κ δεν πολυξερω τι παιζει,νομιζω οτι 3/1 αφορα την ημερομηνια αποστολης κ οχι παραλαβης,γιατι στις 2/1 που χα κοιταξει,δεν ελεγε τιποτα οτι εφυγε κλπ κλπ....

μηπως ξερει καμια απο ιοφερ να με διαφψτισει?γιατι τρομαρα μου,την τυφλα μου δεν ξερω...δεν το χω παρει με καλο ματι....ας οψονται οι μποτουλες-μαιμουδιτσες που θελω απο κει...:roll:

ελενάκι, χτες έγραψα για το ioffer! παρήγγειλα στις 22/12 και παρέλαβα χτες τσάντες και την Δευτέρα μποτούλες. εάν σκεφτείς ότι μέσα ήταν και η περίοδος των Χριστουγέννων, καλά είναι
εντωμεταξύ όσο και εάν έβαζα τον αριθμό αποστολής του κινέζικου ταχυδρομείου στο www.elta.gr (http://www.elta.gr) μόνο μετά την παράδοση σε μένα έβαλαν και στις 2 περιπτώσεις το ιστορικό - πορεία
επίσης έχε υπόψιν σου ότι δεν φορτώνουν αμέσως, μπορεί να περάσουν και 2-3 ημέρες
με το καλό να παραλάβεις!!

irida85
12-01-12, 13:53
αγορα απο ebay uk, το στειλε 14/12 κ εως σημερα αφαντη η ειδοποιηση.... παιρνω καθε μερα ελτα δε το σηκωναν, σημερα κατεληξα να σηκωσουν το τηλ και να σου το δεματακι μου! εκει ειναι! κ ουτε σημερα πηρα ειδοποιηση ενω εφερε αλλα γραμματα....... τι να πεις τωρα?????

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
12-01-12, 14:20
ελενάκι, χτες έγραψα για το ioffer! παρήγγειλα στις 22/12 και παρέλαβα χτες τσάντες και την Δευτέρα μποτούλες. εάν σκεφτείς ότι μέσα ήταν και η περίοδος των Χριστουγέννων, καλά είναι
εντωμεταξύ όσο και εάν έβαζα τον αριθμό αποστολής του κινέζικου ταχυδρομείου στο www.elta.gr (http://www.elta.gr) μόνο μετά την παράδοση σε μένα έβαλαν και στις 2 περιπτώσεις το ιστορικό - πορεία
επίσης έχε υπόψιν σου ότι δεν φορτώνουν αμέσως, μπορεί να περάσουν και 2-3 ημέρες
με το καλό να παραλάβεις!!
ναι κοριτσακι ,ειδα που εγραψες για ιοφερ(σπανιο να μου ξεφυγει ποστ πια;)),κ με ζωσαν τα φιδια που εγω δεν παρελαβα ακομα....τι μου γραφουν μωρε για παραλαβη 3/1 κ με μπερδευουν την ξανθια?:lol:

θα περιμενω...δε μπορω να κανω κ αλλιως,σωστα?(το καλο που τους θελω,να εχω παραλαβει μεχρι 20/1-τις χρειαζομαι στις 21...:confused:)

ΚΑΡΔΙΑ
12-01-12, 15:07
ναι κοριτσακι ,ειδα που εγραψες για ιοφερ(σπανιο να μου ξεφυγει ποστ πια;)),κ με ζωσαν τα φιδια που εγω δεν παρελαβα ακομα....τι μου γραφουν μωρε για παραλαβη 3/1 κ με μπερδευουν την ξανθια?:lol:

θα περιμενω...δε μπορω να κανω κ αλλιως,σωστα?(το καλο που τους θελω,να εχω παραλαβει μεχρι 20/1-τις χρειαζομαι στις 21...:confused:)

λογικά θα έχεις παραλάβει......απλά δεν μπορείς να το παρακολουθήσεις....

tamar
12-01-12, 15:13
Βρε κορίτσια μαρτυρικά τέτοιου τύπου ξέρετε αν θα βρω στο ebay?

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=212415525480894&set=a.212414935480953.57623.124026207653160&type=3&theater

Ή ειδάλλως τσόχινα διακοσμητικά;

spyni
12-01-12, 15:34
Βρε κορίτσια μαρτυρικά τέτοιου τύπου ξέρετε αν θα βρω στο ebay?

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=212415525480894&set=a.212414935480953.57623.124026207653160&type=3&theater

Ή ειδάλλως τσόχινα διακοσμητικά;

θα τα φτιαξεις μονη σου ταμαρακι....η τα θες ετοιμα?παντως εγω που εψαχνα για να τα φτιαξω μονη μου και εβλεπα τις τιμες απο τα ετοιμα ειχα φρικαρει....καμια σχεση , η τσοχα παει 4,5 ευρω το μ. και βγαζεις απειρα τεμαχια, ενω δουλευεται και με μεγαλη ευκολια-εμενα μου βγηκαν ομορφα και ας μην ειχα ξαναασχοληθει..ολοι νομιζαν ηταν ετοιμα....τεσπα have a look!!http://www.ebay.co.uk/itm/Beautiful-Handmade-Floral-Felt-Owl-Brooch-/270885551015?pt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&hash=item3f12097ba7

female
12-01-12, 16:55
Γειά σας κορίτσια, καλή χρονιά!!!!
Παράγγειλα ένα κάθισμα αυτοκινήτου για τον γιο μου από το Γερμανικό άμαζον. Η παραγγελία έγινε 6 Γενάρη και στο άμαζον η ενημέρωση γράφει πως ως τις 7 ήταν ακόμη εκεί. Ξέρει καμιά πόσες μέρες θα κάνει να έρθει και με τι έρχεται στην Ελλάδα? (συστημένο το έστειλαν, με αριθμό αποστολής). Μπορώ κάπου να παρακολουθήσω την πορεία του?
Ευχαριστώ!

female
12-01-12, 16:58
Χμ τελικά το βρήκα στο dhl.de αλλά και εκεί έχει ενημέρωση μέχρι 7 Γενάρη. Αν ξέρει καμιά κοπέλα κάτι παραπάνω ας μου πει!

Mags
12-01-12, 18:34
έχει πάρει καμια αυτα τα μπιμπερό;;;

http://www.amazon.co.uk/mOmma-Feeding-Bottle-Starter-Orange/dp/B0034E3EJI/ref=pd_sim_kh_1

είδα οτι πολλές εχουν πάρει τα avent αλλα αυτα και τα tommee tippee μ' αρέσουν περισσότερο. Αξίζουν τον κόπο όμως;

Επίσης τα μωρομάντιλα pampers απο 9,43 λίρες πήγαν 11,50.

ada9
12-01-12, 18:48
Σήμερα παρέλαβα τα καλυντικά από το eyesfacelips και πραγματικά ενθουσιαστικα!!Είναι τέλεια!!!Ειδικά τα μανό για 1,70 άπαιχτα;)
Πολύ καλά είναι επίσης τα πινέλα...αυτό που δε με τρέλανε πολύ είναι οι σκιές μου φάνηκαν κάπως άχρωμες να το πώ σαν να μην έβαφαν ...
Το συστήνω ανεπιφύλακτα πάντως

staci74
12-01-12, 19:17
Θυμάμαι ότι κάποιος έψαχνε για Abercrombie .....[/URL]

Για [URL="http://eu.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/StoreView?catalogId=11556&langId=-1&storeId=19159&langInfo=-1"]μεγάλους (http://eu.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/StoreView?storeId=19159&catalogId=11556&langId=-1) και για παιδιά (http://eu.abercrombiekids.com/webapp/wcs/stores/servlet/StoreView?storeId=19160&catalogId=11560&langId=-1&langInfo=-1).

Δεν ξέρω τι είναι οι τιμές στα καταστήματα εδώ στην Ελλάδα..... τα έξοδα αποστολής είναι €25........δωρεάν σε παραγγελίες άνω των €100.

kelli79
12-01-12, 20:02
έχει πάρει καμια αυτα τα μπιμπερό;;;

http://www.amazon.co.uk/mOmma-Feeding-Bottle-Starter-Orange/dp/B0034E3EJI/ref=pd_sim_kh_1

είδα οτι πολλές εχουν πάρει τα avent αλλα αυτα και τα tommee tippee μ' αρέσουν περισσότερο. Αξίζουν τον κόπο όμως;

Επίσης τα μωρομάντιλα pampers απο 9,43 λίρες πήγαν 11,50.
εγω τα χρησιμοποιω θηλασα για 6 και κατι μηνες και ειναι το μονο μπιμπερο που δεχτηκε η θηλη του ειναι σαν στηθος ειμαι απολυτα ικανοποιημενη εο μπιμπερο το κραταει μονος του γιατι εχει τετοιο σχημα που μπορει απλα ααα και αν παρεις και αποστειρωτη εχει ενα πακετο με αποστειρωτη μπιμπερο 4 μικρα 150 και 6 μεγαλα 260 2 θηκες ισοθερμικες και καμποσες θηλες δεν θυμαμαι ποσες γιατι τον πηρα πριν 1.5 χρονο αααα και αποστειρωτη 1μπιμπερο κρυας ψυξης για ταξιδι το μονο κακο ειναι οτι τωρα δεν παιρνει αυτα για τονερακι και θελει ποτηρι και δεν εχει μπιμπερο 360μλ και ειναι σχεδον 14μηνων αυτα και με το καλο να δεχτεις το μπεμπακι σου

evdi
12-01-12, 20:25
Χμ τελικά το βρήκα στο dhl.de αλλά και εκεί έχει ενημέρωση μέχρι 7 Γενάρη. Αν ξέρει καμιά κοπέλα κάτι παραπάνω ας μου πει!
Περιμένω κι εγώ μία παραγγελία μου από το αγγλικό amazon αλλά μέσω dhl.de .Από 5/1 ως και 9/1 έβλεπα ότι είχε προχωρήσει στο 60% της αποστολής και βρισκόταν ακόμη Γερμανία. Σήμερα μου δείχνει ότι έχει φτάσει Ελλάδα... Τώρα πότε θα έρθει στα χέρια μου ... ένας Θεός ξέρει!

tamar
12-01-12, 22:54
http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=296

Τα έχει πάρει καμία να μου πει απόψεις;

chatzico
12-01-12, 22:59
Γυαλάκια ΤΖΑΛΜΠΟ έχει πάρει το καλαμαράκι νομίζω.

chatzico
13-01-12, 07:16
Κάποια στιγμή, η φιφίτσα νομίζω που χάθηκες φιλενάδα ? είχε γράψει για το UK Postbox, σαν εναλλακτική λύση του My Uk Mail. Να το κοιτάξουμε είχε πεί, να δούμε αν αξίζει και αν συμφέρει.

Τους είχα στείλει κάποια μέιλς, σε κάποια από τα οποία επιμελώς δεν απάντησαν.

Μπήκα στην σελίδα τους στο φβ (28 Οκτ 2011) και έγραψα ‘I am interested in having a UK address for online shopping. Has anyone done it ? I am using My Uk Mail for a year now but not quite happy with them. I want something more reliable but not unaffordable.’.

Απάντηση UK Postbox (25 Νοεμ 2011) ‘Please try our service and see how good it is for yourself. You can sign up for a PAYG account completely FREE’

Απάντηση χρήστη Douglas Gunn (1 Δεκ 2011) ‘My experience was that they started by trying to charge me the wrong postal rate (double) corrected when I queried the weight of my package. I filled out the customs information but they never seemed to notice as I had to supply the information again when I queried whether it had been sent. My account was then not updated for the package having been sent to me until I queried it when they said it had been posted a week before. The package has not arrived 2,5 months later and I don’ t expect it to. It was my trial for using them as a regular service and suffice it to say I won’t be using them again. Others may have had better outcomes’.

Απάντηση UK Postbox (5 Δεκ 2011) ‘Hi Dougal. I am sorry to hear that you have not been happy with our service. Please can your email our MD/Founder - Allan Chester with your account details and outlining the issues. He will want to review this himself, fully understand what has happened and resolve any issues.’.

Απάντηση χρήστη Douglas Gunn (σήμερα) ‘Just to really make my day I now get a message telling me that they've had a package in storage for over 3 months and what would I like done with it. Considering they told me it had been sent this is the final slap in the face from a terrible service.’.

Προσέξτε εκτός από το περιεχόμενο και τους χρόνους των μυνημάτων.

ravT
13-01-12, 08:51
http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=296

Ταμαρ...
Και εγώ και το καλαμάρι και η access τα έχουμε πάρει αλλά τα παιδιά μας ήταν 2+ ετών...
Τα γυαλιά τα θεωρώ μπελά για τόσο μικρό μωράκι, αλλά εαν τα θες εσύ και αφού ρωτήσεις τον παιδίατρό σου (για το εαν επιτρέπεται να φοράει γυαλιά ηλίου στην ηλικία του), πάρτα.

Πάντως η δικιά μου περισσότερο έπαιζε μαζί τους παρά τα φορούσε. Ελπίζω καλύτερα φέτος αν και τα έχει γρατσουνίσει με τα δόντια της στον έναν φακό (ναι ναι...) και έχει φύγει η επίστρωση.

xanp
13-01-12, 09:13
Έκανα μια αγορά από ebay την Δευτέρα και μέχρι και χθες ενώ πληρώθηκε κανονικά δεν μου έστειλε ακόμα μήνυμα ότι το έστειλε ο πωλητής.Του έστειλα και χθες μήνυμα να δω πότε θα πάει στο ταχυδρομείο να το στείλει και καμία απάντηση...Σας έχει τύχει μετά από τόσες μέρες να μην έχει γίνει dispatched;

Access
13-01-12, 09:14

συμφωνώ με την ravT φέτος το καλοκαίρι θα είστε πολύ μικροί για γυαλιά ηλίου έτσι και αλλιώς σε αυτή την ηλικία καλό είναι να αποφεύγετε την απευθείας έκθεση στον ήλιο, θα είστε με καπέλα και κάτω από τέντα ομπρέλα ή με ανεβασμένη την κουκούλα στο καρότσι

Πάντως η δικιά μου περισσότερο έπαιζε μαζί τους παρά τα φορούσε. Ελπίζω καλύτερα φέτος αν και τα έχει γρατσουνίσει με τα δόντια της στον έναν φακό (ναι ναι...) και έχει φύγει η επίστρωση.

:-?:-? :shock::shock: χαχα το κατάφερε ε?? η δικιά μου έχει δαγκώσει / μασήσει την άκρη τους αυτό που στηρίζεται στα αυτιά όταν έβγαζε ακόμα δόντια :lol::lol:

και για να μην είμαι εντελώς οφ τοπικ :roll:

mytoys.de κωδικό με έκπτωση 10 Ευρά 4BKM89ZHG56X για τους νέους πελάτες
(αν δεν είστε νέοι πελάτες απλά φτιάχνετε ένα νέο λογαριασμό με διαφορετικό email και όλα τα άλλα στοιχεία σας ίδια, επίσης έχει πληρωμή μέσω paypal πλέον)

επειδή ου γαρ έρχεται μόνον το γήρας :roll::roll: πόσες μέρες κάνουν να έρθουν από το mytoys τα πράγματα από την ημέρα που θα γίνουν dispatched ???

edit

Έκανα μια αγορά από ebay την Δευτέρα και μέχρι και χθες ενώ πληρώθηκε κανονικά δεν μου έστειλε ακόμα μήνυμα ότι το έστειλε ο πωλητής.Του έστειλα και χθες μήνυμα να δω πότε θα πάει στο ταχυδρομείο να το στείλει και καμία απάντηση...Σας έχει τύχει μετά από τόσες μέρες να μην έχει γίνει dispatched;

xanp δεν στέλνουν όλοι οι πωλητές ενημέρωση ότι ταχυδρόμησαν τα πράγματα εμένα ελάχιστες φορές μου έχει τύχει να μου στείλουν.

ravT
13-01-12, 09:23
Εως 8 εργάσιμες αξεσάκι... Εμένα χθες έγιναν dispatch

xanp
13-01-12, 09:23
Α οκ γιατί μέχρι στιγμής όλοι στέλναν και νόμιζα ότι ακόμα δε το ταχυδρόμησε....Ε μα και αυτός δεν μπορεί να απαντήσει ότι το έστειλε αφού έστειλα και μήνυμα....Τεσπα περιμένω λοιπόν...

Access
13-01-12, 09:34
Α οκ γιατί μέχρι στιγμής όλοι στέλναν και νόμιζα ότι ακόμα δε το ταχυδρόμησε....Ε μα και αυτός δεν μπορεί να απαντήσει ότι το έστειλε αφού έστειλα και μήνυμα....Τεσπα περιμένω λοιπόν...
κοίτα δεν λέω ότι σίγουρα τα έστειλε λέω απλά ότι δεν στέλνουν όλοι ενημέρωση ή ότι δεν είναι όλοι 7/24 στον υπολογιστή τους (ιδίως οι πως να το πω περιστασιακοί πωλητές)

Εως 8 εργάσιμες αξεσάκι... Εμένα χθες έγιναν dispatch
ευχαριστώ κοριτσάκι μου και εμένα χθές τα στείλαν οπότε αναμένω .....

επίσης φλασιά........... εφόσον στο check out οι τιμές διαφοροποιούνται κατά τι αυτό σημαίνει ότι κάνουν κράτηση το 23% δηλαδή το Ελληνικό ΦΠΑ οι αποδείξεις άρα μπαίνουν στη φορολογική μας δήλωση ?? τα Γερμανικά μου μέσα :roll::roll:

ada9
13-01-12, 10:45
επειδή ου γαρ έρχεται μόνον το γήρας :roll::roll: πόσες μέρες κάνουν να έρθουν από το mytoys τα πράγματα από την ημέρα που θα γίνουν dispatched ???

.
Baσικά είναι ανάλογα με το προιον, αν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο κλπ. εγώ που έιχα πάρει καθισμα αυτοκινήτου έκανε ακριβώς 15 μέρες αλλά τόσο μου έιχαν πει!
Κάτω από το προιον σου λέει και το χρόνο αποστολής του, επίσης με το τρακιν νάμπερ (ελληνογκρίκ χαχαχα) στην DHL βλέπεις ανα πάσα στιγμή που είναι το δέμα σου ;)

cally
13-01-12, 11:55
mytoys.de κωδικό με έκπτωση 10 Ευρά 4BKM89ZHG56X για τους νέους πελάτες
(αν δεν είστε νέοι πελάτες απλά φτιάχνετε ένα νέο λογαριασμό με διαφορετικό email και όλα τα άλλα στοιχεία σας ίδια, επίσης έχει πληρωμή μέσω paypal πλέον)

τι μεταφορικα εχει αυτο?

Access
13-01-12, 12:15
τι μεταφορικα εχει αυτο?
κάθε site που πουλάει μέσω internet έχει πληροφορίες για το πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά σε κάθε χώρα και αν στέλνει παντού ή που
συνήθως αυτή η πληροφορία βρίσκεται κάτω κάτω στην σελίδα της κάθε εταιρίας θα γράφει delivery information η shipping information

αν δεν γνωρίζεις γρι από την Γλώσσα της σελίδας που θέλεις (όπως εγώ τα Γερμανικά) πάς στο google translation http://translate.google.gr/?q=shipping+information&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&channel=np&um=1&ie=UTF-8&hl=el&sa=N&tab=wT#de|en|
βάζεις την σελίδα που θέλεις και σου μεταφράζει το κείμενο

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.mytoys.de%2F

cally
13-01-12, 12:31
κάθε site που πουλάει μέσω internet έχει πληροφορίες για το πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά σε κάθε χώρα και αν στέλνει παντού ή που
συνήθως αυτή η πληροφορία βρίσκεται κάτω κάτω στην σελίδα της κάθε εταιρίας θα γράφει delivery information η shipping information

αν δεν γνωρίζεις γρι από την Γλώσσα της σελίδας που θέλεις (όπως εγώ τα Γερμανικά) πάς στο google translation http://translate.google.gr/?q=shipping+information&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&channel=np&um=1&ie=UTF-8&hl=el&sa=N&tab=wT#de|en| (http://translate.google.gr/?q=shipping+information&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&channel=np&um=1&ie=UTF-8&hl=el&sa=N&tab=wT#de%7Cen%7C)
βάζεις την σελίδα που θέλεις και σου μεταφράζει το κείμενο

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.mytoys.de%2F

ναι αυτο εκανα κ λεει: Griechenland € 15,95 αλλα δεν ξερω αν πανω απο καποιο ποσο ειναι δωρεαν

Access
13-01-12, 12:37
ναι αυτο εκανα κ λεει: Griechenland € 15,95 αλλα δεν ξερω αν πανω απο καποιο ποσο ειναι δωρεαν
δεν έχει αν είχε θα το ανέφερε στην πρώτη σελίδα πάνω στο μπάνερ ή στην σελίδα με τις πληροφορίες
με τον κωδικό που δίνω παραπάνω κερδίζεις ένα μέρος των μεταφορικών και για να σε προλάβω έρχονται με κουριερ στο σπίτι σου

edit έχε επίσης υπόψη σου ότι από τις τιμές που βλέπεις είναι λίγο παραπάνω στο check out γιατί κρατάει προφανώς το 23% σε φπα

ada9
13-01-12, 12:39
Oxi δεςν έχει δωρεάν μεταφορικά, για οποιοδήποτε ποσό είναι 15,95, εκτός αν ΄εχεις κάποιο εκπτωτικό κωδικό οπότε σου έρχεται λιγότερο

genuine
13-01-12, 13:28
καλημερα!!!

Σε ευχαριστώ!!! Τσίμπησα 2 τριάδες.Εδώ ήθελα 75 ευρώ να τα πάρω!! Να είσαι καλά!
Θέλω και τα φώτα σας σε κάτι. Η κόρη μου τον απρίλη θα είναι 2,5 ετών. Τότε θα βαφτίσουμε και τον μπέμπη μας. Θέλω να βρω ένα πολύ καλό φουστανάκι για να της βάλω στη βάφτιση. Κάποια κοπέλα είχε βάλει έναν πωλητή στο ebay με πολύ οικονομικά και όμορφα κομματια. Ψάχνω-ψάχνω μα δεν το βρίσκω. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?ή να μου προτεινετε άλλο σαιτ με επίσημα φουστανάκια?....thanks!

andigo
13-01-12, 14:02
Κάποια κοπέλα είχε βάλει έναν πωλητή στο ebay με πολύ οικονομικά και όμορφα κομματια. Ψάχνω-ψάχνω μα δεν το βρίσκω. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?ή να μου προτεινετε άλλο σαιτ με επίσημα φουστανάκια?....thanks!

Κορίτσι για δες σε αυτόν:
http://www.ebay.co.uk/sch/kidswinner/m.html?item=360408663689&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT&_trksid=p3984.m1439.l2649&_trksid=p4340.l2562
Εχω πάρει μερικά κομμάτια της μικρής από εδώ (Bonnie Jean και rare editions)και ήταν πολύ καλά και τα έστειλε γρήγορα.

genuine
13-01-12, 14:08
Ευχαριστώωωωωω!!! Πάω να ψάξω!!

andigo
13-01-12, 14:11
Ευχαριστώωωωωω!!! Πάω να ψάξω!!

Και από αυτόν επίσης:
http://www.ebay.co.uk/sch/adli_sales_and_auctions/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

staci74
13-01-12, 14:16
Για όσες έχουν παραγγείλει σκούπες από την Αγγλία, τι μετασχηματιστη χρησιμοποιείτε? Παρήγγειλα αυτή (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0012LH7ZM) και τι περιμένω.
Κι μόλις είδα ότι η τιμή μειώθηκε κατά 15 λιρες (πριν από 3 μέρες την παρήγγειλα). Μίλησα με κάποιον στο live chat. Μου λέει ότι συνήθως δεν επιστρέφουν τη διαφορά, αλλά αφού η διαφορά είναι αρκετή, θα κάνει μια εξαίρεση. Τι να πω.....υπέροχη εξυπηρέτηση το Amazon

Για όσες αναρωτιούνται για το αν οι μπότες Ugg είναι πραγματικές ή ψεύτικες, υπάρχουν τρόποι για να το δείτε. Κοιτάξτε εδώ (http://www.uggaustralia.com/beware-cheap-ugg-boots-for-sale/counterfeit-education,default,pg.html).

genuine
13-01-12, 14:22
http://www.ebay.co.uk/itm/NWT-Girls-BONNIE-JEAN-Pink-Dress-Coat-Set-Size-2T-/360424864954?pt=US_Baby_Toddler_Girls_Clothing&hash=item53eafefcba

Αυτό για απρίλη λέτε να είναι πολύ χειμωνιάτικο?? Με βγάζει και από τον κόπο να ψάχνω πανωφόρι! για πείτε τη γνώμη σας!

fragola
13-01-12, 14:47
Ως προς τα Λενόρ από άμαζον έχω μια απορία: στο σούπερ στη συσκευασία του 1.5 λίτρου (η οποία έχει 5 ευρώ!:mad:) λέει 54 μεζούρες, ενώ στο άμαζον λέει 42 μεζούρες. Γιατί λέτε? Επίσης, στα ριβιούς γράφει κάποιος ότι πήρε την 6αδα 7 λίρες!!!

http://www.amazon.co.uk/Lenor-Sensations-Fabric-Softener-Litres/dp/B0044SWUUW/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1326458799&sr=8-4

evdi
13-01-12, 14:54
[QUOTE=staci74;2271747]Για όσες έχουν παραγγείλει σκούπες από την Αγγλία, τι μετασχηματιστη χρησιμοποιείτε? Παρήγγειλα αυτή (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0012LH7ZM) και τι περιμένω.

Για όλες τις ηλεκτρικές συσκευές με αγγλικό φις χρειάζεται αντάπτορας από αγγλικό σε σούκω όπως:
http://www.amazon.co.uk/Kit-Pin-Euro-Mains-Adaptor/dp/B002TEB06I/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1326458998&sr=8-2

Το βρίσκεις και στην Ελλάδα με 1 € περίπου...

Access
13-01-12, 15:03
Ως προς τα Λενόρ από άμαζον έχω μια απορία: στο σούπερ στη συσκευασία του 1.5 λίτρου (η οποία έχει 5 ευρώ!:mad:) λέει 54 μεζούρες, ενώ στο άμαζον λέει 42 μεζούρες. Γιατί λέτε? Επίσης, στα ριβιούς γράφει κάποιος ότι πήρε την 6αδα 7 λίρες!!!

http://www.amazon.co.uk/Lenor-Sensations-Fabric-Softener-Litres/dp/B0044SWUUW/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1326458799&sr=8-4

την ίδια απορία έχω και εγώ :grin::grin:
για τα ίδια ml δεν μιλάμε ?? ε .....πως γίνεται στην Ελλάδα να είναι για πραπάνω οι πλύσεις .......προφανώς οι έξυπνοι Έλληνες ....το....υπερσυμπυκνώνουν :roll::roll::roll: αν παρατηρήσεις όλες τις μάρκες για τις ίδιες πλύσεις μιλάνε

προσωπικά δεν μου έφτασε ποτέ ούτε για 21 ούτε για 27 πλύσεις που λένε στα 750 μλ που αγοράζω (έχω και 7 κιλο πλυντήριο και φορτώνω)
αν δεις στην συσκευασία μιλάει για 1/2 μεζούρα η κάθε πλύση
οπότε ...............:roll::roll:

fragola
13-01-12, 15:22
την ίδια απορία έχω και εγώ :grin::grin:
για τα ίδια ml δεν μιλάμε ?? ε .....πως γίνεται στην Ελλάδα να είναι για πραπάνω οι πλύσεις .......προφανώς οι έξυπνοι Έλληνες ....το....υπερσυμπυκνώνουν :roll::roll::roll: αν παρατηρήσεις όλες τις μάρκες για τις ίδιες πλύσεις μιλάνε

προσωπικά δεν μου έφτασε ποτέ ούτε για 21 ούτε για 27 πλύσεις που λένε στα 750 μλ που αγοράζω (έχω και 7 κιλο πλυντήριο και φορτώνω)
αν δεις στην συσκευασία μιλάει για 1/2 μεζούρα η κάθε πλύση
οπότε ...............:roll::roll:

Μήπως εκεί έχουν πιο μεγάλα πλυντήρια και υπολογίζουν άλλες δόσεις? Κι εγώ 8κιλο έχω αλλά δε βάζω πολύ, αλλά ούτε έχω υπολογίσει πόσες πλύσεις βγάζω, απλά χρησιμοποιώ την αναγραφόμενη μεζούρα ως μονάδα μέτρησης, για να δω αν συμφέρει κάποιο απορρυπαντικό ή μαλακτικό.

staci74
13-01-12, 15:26
[QUOTE=staci74;2271747]Για όσες έχουν παραγγείλει σκούπες από την Αγγλία, τι μετασχηματιστη χρησιμοποιείτε? Παρήγγειλα αυτή (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0012LH7ZM) και τι περιμένω.

Για όλες τις ηλεκτρικές συσκευές με αγγλικό φις χρειάζεται αντάπτορας από αγγλικό σε σούκω όπως:
http://www.amazon.co.uk/Kit-Pin-Euro-Mains-Adaptor/dp/B002TEB06I/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1326458998&sr=8-2

Το βρίσκεις και στην Ελλάδα με 1 € περίπου...

Ευχαριστώ!

Αναστασια Μ
13-01-12, 15:26
κοριτσια εχει παρει καμια απο εξωτερικο γαστρα??? εγω δει μερικες αλλα καθοτι ασχετη με το θεμα γαστρα δεν ξερω πια να διαλεξω κ απο που!!!!

http://myworld.ebay.co.uk/clpj79/&_trksid=p3984.m1439.l2754 απο εδω πηρα διαφορα για τ μωρο μου!!!
Σ 4 μερες περιπου τα ειχα σπιτι μου!!! πολυ καλη εξυπηρετηση!!!

antnatal
13-01-12, 15:28
Επίσης, στα ριβιούς γράφει κάποιος ότι πήρε την 6αδα 7 λίρες!!!

http://uk.camelcamelcamel.com/Lenor-Sensations-Fabric-Softener-Litres/product/B0044SWUUW

froggi
13-01-12, 15:28
Γειά σας κορίτσια αν κ σας διαβάζω συχνά είναι η πρώτη φορά που γράφω.Δηλώνω φαν amazon,έχω κάνει πολύ καλές αγορές κυρίως σε παιχνιδια για τον γιο μου.Όσες φορές είχα θέμα με τα δέματα τα λάθη φυσικά γινόντουσαν στην Ελλάδα.Ν α ρωτήσω εσάς,μήπως γνωρίζετε γιατί ο καθένας στα κουριερ λεει τα δικά του.Τα ελτα αφήνουν δέματα στο σπίτι?:confused::confused:Μέχρι στιγμής 2 φορές έχουν πετάξει μικρά δέματα στον κήπο(άνετα τα έπαιρνα ο οποιοσδήποτε)και δεν υπάρχει πάνω χαρτί από κούριερ.Απο dhl.de ήταν.Όλοι όσοιπήρα τηλ ρίχνουν ευθύνες αλλού.Πρέπει να βάλω κάμερες νομιζω!!!
Επίσης ψάχνοντας απεγνωσμένα μποτάκια αγκαλιάς για τον μικρό ανακαλυψα αυτό το site http://www.snugglefeet.com/shoes-for-babies-6-12-months.html. (http://www.snugglefeet.com/shoes-for-babies-6-12-months.html)Πολύ καλές τιμές σε σχέση με κάποια άλλη εταιρεία(δε θυμαμαι όνομα) που είναι στη λίστα.Και καλή ποιότητα.Δεν βγαίνει εύκολα.Γενικά τέλειο!:pΤην άνοιξη θα αγοράσω κανένα πιο χαρούμενο και για μέσα στο σπίτι.

froggi
13-01-12, 15:34
Α και κάτι ακόμα σχετικά με το λενορ.Πολύ καλή η τιμή και στο αμαζον αλλά και στην Ελλάδα το βρίσκεις οικονομικά.Ανακαλύψαμε τώρα τελευταια τα 3β μαρκετς στην πόλη μου λογικά θα έχει κ σε άλλες πόλεις.Το έχω πάρει και 2.80 το 1.5λ.Αναλόγως τι προσφορά θα πετύχεις.Επίσης και με κουπόνι από επιθυμίες των 2 ευρώ συμφέρει πολύ αλλά πόσα κουπόνια να έχεις θα μου πεις!σωστο κι αυτό!:roll:

anastasie
13-01-12, 15:59
κοριτσια οσες εχετε παρει ηλ. σκουπα απο αμαζον ποια εχετε παρει και κατα ποσο μεινατε ικαννοποιημενες?

Anastasia
13-01-12, 16:09
Για όσες έχουν παραγγείλει σκούπες από την Αγγλία, τι μετασχηματιστη χρησιμοποιείτε? Παρήγγειλα αυτή (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0012LH7ZM) και τι περιμένω.
Κι μόλις είδα ότι η τιμή μειώθηκε κατά 15 λιρες (πριν από 3 μέρες την παρήγγειλα). Μίλησα με κάποιον στο live chat. Μου λέει ότι συνήθως δεν επιστρέφουν τη διαφορά, αλλά αφού η διαφορά είναι αρκετή, θα κάνει μια εξαίρεση. Τι να πω.....υπέροχη εξυπηρέτηση το Amazon

Για όσες αναρωτιούνται για το αν οι μπότες Ugg είναι πραγματικές ή ψεύτικες, υπάρχουν τρόποι για να το δείτε. Κοιτάξτε εδώ (http://www.uggaustralia.com/beware-cheap-ugg-boots-for-sale/counterfeit-education,default,pg.html).

Να σας ρωτήσω (γιατί χρησιμοποιώ το αμαζον αλλά δεν το έχω προσέξει κάπου) πως κάνουμε live chat;

pasxalitsa v
13-01-12, 16:16
http://www.ebay.co.uk/itm/NWT-Girls-BONNIE-JEAN-Pink-Dress-Coat-Set-Size-2T-/360424864954?pt=US_Baby_Toddler_Girls_Clothing&hash=item53eafefcba

Αυτό για απρίλη λέτε να είναι πολύ χειμωνιάτικο?? Με βγάζει και από τον κόπο να ψάχνω πανωφόρι! για πείτε τη γνώμη σας!

λεει οτι ειναι απο collection spring αρα μια χαρα θα ειναι...ασε που ειναι σετ και δεν θα ψαχνεις....συνηθως τον απριλη εχει και ασχημες μερες αρα μια χαρα μου φαινεται...

πηραμε αυτο(αλλα με πωλητη το αμαζον..προσοχη αν καποιος θελει να το παρει τωρα!!)...πολυ καλη ποιοτητα και επειδη επεκτεινεται θεωρω οτι αξιζει...
http://www.amazon.co.uk/Tomy-Tomica-85400-Starter-Rail/dp/B003TRYPN4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1326464102&sr=8-1

fragola
13-01-12, 16:28
http://uk.camelcamelcamel.com/Lenor-Sensations-Fabric-Softener-Litres/product/B0044SWUUW

Δηλαδή να το παρακολουθώ μήπως πέσει κι άλλο???

Α και κάτι ακόμα σχετικά με το λενορ.Πολύ καλή η τιμή και στο αμαζον αλλά και στην Ελλάδα το βρίσκεις οικονομικά.Ανακαλύψαμε τώρα τελευταια τα 3β μαρκετς στην πόλη μου λογικά θα έχει κ σε άλλες πόλεις.Το έχω πάρει και 2.80 το 1.5λ.Αναλόγως τι προσφορά θα πετύχεις.Επίσης και με κουπόνι από επιθυμίες των 2 ευρώ συμφέρει πολύ αλλά πόσα κουπόνια να έχεις θα μου πεις!σωστο κι αυτό!:roll:

Και γιατί να κάθομαι να ψάχνω από δω και από κει τις προσφορές, αφού και πάλι το άμαζον πιο φτηνό έρχεται?

tamar
13-01-12, 16:35

Πολύ καλό και φτηνό!
Μα γιατί να μην υπάρχουν και για τα αγοράκια τόσο ωραία;

staci74
13-01-12, 16:38
Να σας ρωτήσω (γιατί χρησιμοποιώ το αμαζον αλλά δεν το έχω προσέξει κάπου) πως κάνουμε live chat;

Πήγα εκεί που λέει Help--How to contact customer service--Contact us-- έκανα Sign in και απάντησα στις ερωτήσεις που ακολούθησαν. Στο τέλος υπήρχε επιλογή live chat.

smaco
13-01-12, 16:47
Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε!
Χτες παραλάβαμε αυτό το φορεματάκι:
http://www.ebay.co.uk/itm/120830752706?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Πολύ όμορφο,ωραίο υφασμα,σχέδιο και χρώμα.Και γρήγορη αποστολή

Επίσης,με αρκετή καθυστέρηση μας ήρθε αυτό το δωράκι για τον ανηψιό (είναι λίγο εξειδικευμένο βεβαια και προυποθέτει υπολογιστη) αλλά του άρεσε πολύ.Βέβαια,ξετρελάθηκε και ο μικρός μας που είναι 3 χρονών (ενώ ο ανηψιός 8)...
http://www.ebay.co.uk/itm/200668874218?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

chatzico
13-01-12, 16:59
Κορίτσι για δες σε αυτόν:
http://www.ebay.co.uk/sch/kidswinner/m.html?item=360408663689&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT&_trksid=p3984.m1439.l2649&_trksid=p4340.l2562
Εχω πάρει μερικά κομμάτια της μικρής από εδώ (Bonnie Jean και rare editions)και ήταν πολύ καλά και τα έστειλε γρήγορα.

Και από αυτόν επίσης:
http://www.ebay.co.uk/sch/adli_sales_and_auctions/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686
Δοκιμασμένοι πωλητές και οι δύο, ψωνίστε άφοβα.:mrgreen::mrgreen:

female
13-01-12, 17:09
Καλησπέρα!
Κορίτσια από www.jcpenney.com (http://www.jcpenney.com) έχει ψωνίσει καμιά πρόσφατα? Είχατε θέμα με το Τελωνείο?

annagrig1980
14-01-12, 01:18

Oχι, δεν ειναι χειμωνιατικο. Ειναι λεπτουτσικο.

Δηλαδή να το παρακολουθώ μήπως πέσει κι άλλο???...Και γιατί να κάθομαι να ψάχνω από δω και από κει τις προσφορές, αφού και πάλι το άμαζον πιο φτηνό έρχεται?

Σε οσα προϊοντα μπορω να βρω παρομοια τιμη στην Ελλαδα, το παλευω πολυ ωστε να μην ψωνιζω απ'έξω μηπως και παραμεινει κανενας ανθρωπος στη δουλεια του να παρει ψωμι στα παιδακια του. :(

Καλησπέρα!
Κορίτσια από www.jcpenney.com (http://www.jcpenney.com) έχει ψωνίσει καμιά πρόσφατα? Είχατε θέμα με το Τελωνείο?

Και εγω και η Ιριδα αν θυμαμαι καλα, ειχαμε πληρωσει απο 3 ευρω εξοδα τελωνειου. Εκανες παραγγελια προσφατα; Τωρα τελειωσαν τα περισσοτερα, ολα αλλα την προηγουμενη εβδομαδα που τα κοιταζα ειχε απιστευτες τιμες σε ονειρεμενα κομματια. :shock:

genuine
14-01-12, 08:27
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!Θέλω πάλι τα φώτα σας! Η μικρή μου είναι τώρα 92 εκ. και 11κιλά. Ως τον απρίλη τα κιλά φαντάζομαι θα είναι ίδια,αλλά θα έχει πάει γύρω στους 94 πόντους. Εδώ στην Ελλάδα φοράει πάντα το 2άρι στα φορέματα και στις φόρμες φοράει το 1 (στα 2αρια,τις πέφτουν στη μέση).Φορέματα φοράει και 18μηνών ανάλογα με την εταιρία. Τώρα εκεί στο size chart λέει 2Τ για 84-91,5 εκ και βάρος 13,5-14,5 κιλά. Στο 3Τ γράφει 91,5εκ-99εκ και 14,5-15,5 κιλά. Τι να προτιμήσω? Επίσης επειδή είναι από Αμερική, πρέπει να γράψω τίποτα στον πωλητή(κάτι έχω διαβάσει ότι του λέμε να γράψει πάνω ότι είναι δώρο) ή δεν χρειάζεται??Ευχαριστώ και πάλι!!
Επίσης τα κορμάκια mothercare που μου πρότεινε η πασχαλίτσα were dispatced 2 ώρες μετά την πληρωμή τους!!!! Επομένως άψογος ο πωλητής!! Ευχαριστώ και πάλι πασχαλίτσα!!!

Mamma mia 2011
14-01-12, 09:01
Καλημερα κοριτσια

να ρωτησω κατι , προχθες κοιταγα κατι στο ebay, επειδη δεν ειχε μεταφορικα εστειλε μνμ στον πωλητη ν μου πει
δεν μου εχει απαντησει ακομα,αλλα το προιον εχει μπει στο καλαθι μου κ γραφει
Congratulations You won this item. Check out now.
καμια βλακεια θ πατησα μαλλον
το θεμα ειναι αυτος δεν μου απανταει και εγω δεν το θελω πια,τωρα τι κανω????

genuine
14-01-12, 09:12
Επίσης αν διαλέξω 3 πραγματα από τον ίδιο πωλητή,τα μεταφορικά πάνε ανά κομάτι?γιατί έτσι μου βγαίνει 30 ευρώ μεταφορικά για 3 φουστανάκια!!πολλά δεν είναι??

ravT
14-01-12, 09:22
Αν πάτησες commit to buy πρέπει να το αγοράσεις. Στείλτου μήνυμα και πες του ότι το έκανες κατα λάθος, αλλά είναι στη διακριτική του ευχέρεια το αν θα ακυρώσει την αγορά ή όχι. Έχουμε πει κανα εκατομμύριο φορές, πριν κάνετε οτιδήποτε, διαβάστε τις οδηγίες αλλά μπααααααααααααααααααα

genuine
Στις λεπτομέρειες για τα μεταφορικά λέει πχ each additional item τοσο.
Αν δεν το λέει, πιθανότατα δεν κάνει καλύτερη τιμή. ΠΡΙΝ αγοράσεις, ρώτα τον με μήνυμα αν αγοράσεις 3 κομμάτια πόσο μεταφορικά θα σε χρεώσει

Χθες παρέλαβα τα καθημερινά καλοκαιρινά της μικρής από littlewoodseurope. Αποστολή 30/12, ειδοποίηση 4/1 την οποία έλαβα μόλις προχθές, 12/1!

Με το littleonesclothing εξακολουθώ να έχω πρόβλημα, δεν έχω λάβει εμαιλ αποστολής παραγγελίας, δεν απαντάνε στα μειλ μου, έγραψα στη σελίδα τους στο facebook, μου είπαν ότι έχουν φύγει όλες οι παραγγελίες των εορτών αλλά μάλλον έχουν πρόβλημα με το εμαιλ τους. Εξακολουθώ να μην έχω παραλάβει, και εξακολουθώ να στέλνω μειλ. Με γράφουν. Χθες έγραψα στο facebook και πάλι ενημερώνοντας ότι δεν έχω παραλάβει, δεν παίρνω απαντήσεις στα μειλ και επιθυμώ refund. Το σχόλιό μου αντί να απαντηθεί, διεγράφη...
Έστειλα ξανα μειλ ενημερώνοντας ότι ανοίγω case στο paypal. Και πάλι καμία απάντηση. Και φυσικά άνοιξα... Για να τους δω... Πολύ πολύ κρίμα γιατί έχω αγοράσει πολλές φορές από αυτούς και πάντα τους εκθείαζα. Τους είχα δώσει και πελάτες τρομάρα μου.

Και με χαλάει διπλά γιατί η συγκεκριμένη παραγγελία ήταν εξυπηρέτηση για άλλον που το ήθελε για δώρο... Χριστουγέννων και τώρα κοντεύουν απόκριες...

Mamma mia 2011
14-01-12, 09:39
το θεμα ειναι οτι του εχω ηδη στειλει να μου πει μεταφορικα και καμια απαντηση δεν ελαβα!!

genuine
14-01-12, 09:41
rav και πάλι ευχαριστώ!!! μόλις έστειλε μειλ!να δω τι θα μου πει!! Αν δεν κάνει έκπτωση θα το πάρω το ένα από τον άλλο πωλητή που μου πρότειναν τα κορίτσια γιατί το έχει γύρω στις 4 λίρες φτηνότερο.Αυτός θα χάσει.

annagrig1980
14-01-12, 09:47
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!Θέλω πάλι τα φώτα σας! Η μικρή μου είναι τώρα 92 εκ. και 11κιλά. Ως τον απρίλη τα κιλά φαντάζομαι θα είναι ίδια,αλλά θα έχει πάει γύρω στους 94 πόντους. Εδώ στην Ελλάδα φοράει πάντα το 2άρι στα φορέματα και στις φόρμες φοράει το 1 (στα 2αρια,τις πέφτουν στη μέση).Φορέματα φοράει και 18μηνών ανάλογα με την εταιρία. Τώρα εκεί στο size chart λέει 2Τ για 84-91,5 εκ και βάρος 13,5-14,5 κιλά. Στο 3Τ γράφει 91,5εκ-99εκ και 14,5-15,5 κιλά. Τι να προτιμήσω? Επίσης επειδή είναι από Αμερική, πρέπει να γράψω τίποτα στον πωλητή(κάτι έχω διαβάσει ότι του λέμε να γράψει πάνω ότι είναι δώρο) ή δεν χρειάζεται??Ευχαριστώ και πάλι!!
Επίσης τα κορμάκια mothercare που μου πρότεινε η πασχαλίτσα were dispatced 2 ώρες μετά την πληρωμή τους!!!! Επομένως άψογος ο πωλητής!! Ευχαριστώ και πάλι πασχαλίτσα!!!

Απο την προσωπικη μου εμπειρια θα σου πω τα εξης:
τα Αμερικανικα ρουχαλακια ειναι κουτι για ψιλολιγνα παιδακια οπως η δικη σου. Εχουν στενη και μακρια φορμα τα περισσοτερα. Στα Ευρωπαϊκα η φορμα ειναι πιο ανετη. (Σε γενικες γραμμες μιλαω, οχι για ολες τις εταιριες) Γιατι ακριβως ενδιαφερεσαι;

Γατουλα
14-01-12, 10:00
λεει οτι ειναι απο collection spring αρα μια χαρα θα ειναι...ασε που ειναι σετ και δεν θα ψαχνεις....συνηθως τον απριλη εχει και ασχημες μερες αρα μια χαρα μου φαινεται...

πηραμε αυτο(αλλα με πωλητη το αμαζον..προσοχη αν καποιος θελει να το παρει τωρα!!)...πολυ καλη ποιοτητα και επειδη επεκτεινεται θεωρω οτι αξιζει...
http://www.amazon.co.uk/Tomy-Tomica-85400-Starter-Rail/dp/B003TRYPN4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1326464102&sr=8-1

επειδη το εχουμε και εμεις, το μονο μειον (ισως να εκατσε στο κομματι μας) η μπαταρια στο πρωτο βαγονι ολο μετακινειται, και πρπει να το ανοιγω και να την ξαναβαζω για να δουλευει! λιγο σπαστικο αλλα περα απο αυτα πολυ καλη γενικα η σειρα

Γατουλα
14-01-12, 10:07
Συμφωνω με την αποπανω...και μαλιστα ψιιιιλοοοοοοολιγνα ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! στα αγορακια επιτρεπουν και πιο...γεματα !

η Α με 11,5 και 96 τωρα (το καλοκαιρι...ε σα τη δικια σου ηταν ) εμπαινε στα 3Τ η και περισσευε!!!!!! (μακρυα) το 2Τ παρακινδυνευμενο θα το ελεγα
φετος εχω ενα 3Τ για να της φορεσω! στο υψος σιγουρα θα της ειν αι τελειο αλλα φοβαμαι μη δε κλεινει στα πλευρακια της, αλλα επειδη ειναι τσιληβιθρα πιστευω οτι θα μπει και θα ειναι κουφετο!!!!!!!

kalamaraki
14-01-12, 10:31
κοριτσια εχει παρει καμια απο εξωτερικο γαστρα??? εγω δει μερικες αλλα καθοτι ασχετη με το θεμα γαστρα δεν ξερω πια να διαλεξω κ απο που!!!!

http://myworld.ebay.co.uk/clpj79/&_trksid=p3984.m1439.l2754 απο εδω πηρα διαφορα για τ μωρο μου!!!
Σ 4 μερες περιπου τα ειχα σπιτι μου!!! πολυ καλη εξυπηρετηση!!!

Aπλά λίγο προσοχή γιατί πουλάει προιόντα ίδια σε μάρκα με το τζάμπο πχ το προστατευτικό για το φούρνο, το στοπακι της πόρτας κ το μάνταλο για ντουλάπια σε τιμές διπλές από οτι στην ελλάδα
http://www.ebay.co.uk/sch/clpj79/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A1%257C39%253A6%257C72%253A5788&rt=nc&_ipg=&_trksid=p3911.c0.m14.l1581&_pgn=2

το θεμα ειναι οτι του εχω ηδη στειλει να μου πει μεταφορικα και καμια απαντηση δεν ελαβα!!

Το ότι έστειλες δεν σημαίνει ότι θα λάβεις απάντηση άμεσα. Κάποιοι πωλητές που είναι επαγγελματίες(έχουν μαγαζί πχ) απαντούν εντός λίγης ώρας ή εντός της ημέρας . Κάποιοι που δεν είναι επαγγελματίες κ έχουν και μια morning job θα απαντήσουν μόλις ευκαιρήσουν
Αν σε δυο μέρες δεν σου απαντήσει , ξαναστέλνεις.

female
14-01-12, 10:48
Και εγω και η Ιριδα αν θυμαμαι καλα, ειχαμε πληρωσει απο 3 ευρω εξοδα τελωνειου. Εκανες παραγγελια προσφατα; Τωρα τελειωσαν τα περισσοτερα, ολα αλλα την προηγουμενη εβδομαδα που τα κοιταζα ειχε απιστευτες τιμες σε ονειρεμενα κομματια. :shock:

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Δεν έχω παραγγείλει αλλά όπως λες δεν έμειναν πολλά κομμάτια τελικά. Τα μεταφορικά πόσο σου βγήκαν?

kalamaraki
14-01-12, 10:50
Δεν έχω παραγγείλει αλλά όπως λες δεν έμειναν πολλά κομμάτια τελικά. Τα μεταφορικά πόσο σου βγήκαν?

Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο θέμα

http://www.parents.gr/forum/search.php?searchid=4907765

female
14-01-12, 10:57
Ευχαριστώ Καλαμαράκι. Το χω χάσει λίγο τελευταία, με ζορίζει η μικρή:)
Περιμένω αυτό το καθισματάκι από το Γερμανικό άμαζον, όταν παραλάβω θα σας ενημερώσω
http://www.amazon.de/gp/product/B0047CPSYA

Access
14-01-12, 10:57

δεν ήταν και από τις ποιο επιτυχημένες αγορές μου για 6 κομμάτια έδωσα

Merchandise total 40.44

Shipping and handling 29.00

Insurance/Handling fee 11.85

βέβαια τα ρούχα είναι πολύ καλά και μέχρι πριν λίγο καιρό δεν έβρισκα τα φλις που αγόρασα από εκεί κάπου αλλού οπότε :roll::roll:

προσοχή μόνο, πρίν την αποστολή της παραγγελίας και κατα το confirmation mail το insurance/handling fee ήταν 6 κάτι δολάρια και μετά έγινε 11.85 (κατά την αποστολή)
δικό μου λάθος βέβαια γιατί το γράφει και έπρεπε να το είχα διαβάσει ότι το ποσό είναι κατά προσέγγιση και στο τέλος θα γίνει η "πραγματική" χρέωση :?:?

α..........πλήρωσα και 3 ευρά στο τελωνείο :roll::roll:

female
14-01-12, 11:07
Πολλά δεν βγαίνουν τα μεταφορικά, τα έξοδα αποστολής γενικώς?
Θυμάμαι πριν καιρό είχα γεμίσει ένα καλάθι αλλά κόλλησα στα έξοδα!

genuine
14-01-12, 11:11
Απο την προσωπικη μου εμπειρια θα σου πω τα εξης:
τα Αμερικανικα ρουχαλακια ειναι κουτι για ψιλολιγνα παιδακια οπως η δικη σου. Εχουν στενη και μακρια φορμα τα περισσοτερα. Στα Ευρωπαϊκα η φορμα ειναι πιο ανετη. (Σε γενικες γραμμες μιλαω, οχι για ολες τις εταιριες) Γιατι ακριβως ενδιαφερεσαι;

Συμφωνω με την αποπανω...και μαλιστα ψιιιιλοοοοοοολιγνα ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! στα αγορακια επιτρεπουν και πιο...γεματα !

η Α με 11,5 και 96 τωρα (το καλοκαιρι...ε σα τη δικια σου ηταν ) εμπαινε στα 3Τ η και περισσευε!!!!!! (μακρυα) το 2Τ παρακινδυνευμενο θα το ελεγα
φετος εχω ενα 3Τ για να της φορεσω! στο υψος σιγουρα θα της ειν αι τελειο αλλα φοβαμαι μη δε κλεινει στα πλευρακια της, αλλα επειδη ειναι τσιληβιθρα πιστευω οτι θα μπει και θα ειναι κουφετο!!!!!!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Απλά επειδή γενικά δεν ντυνόμαστε έτσι, αυτό το φουστανάκι θα το φορέσουμε μόνο στη βάφτιση του μπεμπουλίνου μας.Επομένως δεν το παίρνω με τη λογική ας είναι και λίγο μπόλικο να το φορέσει παραπάνω. Το παίρνω για να της είναι κουτί. Διάλεξα αυτά τα 2.

http://www.ebay.co.uk/itm/310292348085?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/270889910949?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649
Λέτε να πάρω το 3???

cally
14-01-12, 13:57
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Απλά επειδή γενικά δεν ντυνόμαστε έτσι, αυτό το φουστανάκι θα το φορέσουμε μόνο στη βάφτιση του μπεμπουλίνου μας.Επομένως δεν το παίρνω με τη λογική ας είναι και λίγο μπόλικο να το φορέσει παραπάνω. Το παίρνω για να της είναι κουτί. Διάλεξα αυτά τα 2.

http://www.ebay.co.uk/itm/310292348085?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/270889910949?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649
Λέτε να πάρω το 3???

τελεια........

Anastasia
14-01-12, 14:53
Πήγα εκεί που λέει Help--How to contact customer service--Contact us-- έκανα Sign in και απάντησα στις ερωτήσεις που ακολούθησαν. Στο τέλος υπήρχε επιλογή live chat.

Ευχαριστώ πολύ!!

Αναστασια Μ
14-01-12, 15:10
Aπλά λίγο προσοχή γιατί πουλάει προιόντα ίδια σε μάρκα με το τζάμπο πχ το προστατευτικό για το φούρνο, το στοπακι της πόρτας κ το μάνταλο για ντουλάπια σε τιμές διπλές από οτι στην ελλάδα
http://www.ebay.co.uk/sch/clpj79/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A1%257C39%253A6%257C72%253A5788&rt=nc&_ipg=&_trksid=p3911.c0.m14.l1581&_pgn=2

.

αντε καλε??? οχι ακομα δεν εχω φτασει σ τετοια ειδη
αυτο πηρα
http://www.ebay.co.uk/itm/270869126627?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_500wt_969 που στα τζαμπο που ρωτησα δεν τ ειχαν και κατι πιπιλες καρδουλα
:D

aggelomarios
14-01-12, 15:49
Βρε σεις!!! Το ξερατε οτι οτι ειναι fulfilled by amazon παρολο που λεει free μτφ αυτο ισχυει μονο για Αγγλια???

2411konmar
14-01-12, 16:02
Καλησπέρα σας ,

Παραγγειλα πρόσφατα απο το bce-europe.com με τη χρεωστική μου κάρτα η οποία είναι visa αλλά δεν έχω παραλάβει ακόμα. Η παραγγελία μου έγινε πριν τα χριστουγεννα. Οσοι έχετε παραγγειλει απο το συγκεκριμένο σε πόσες μέρες έχετε παραλάβει? Μηπως δε δέχονται χρεωστική ? Δε βρίσκω και το mail με τη παραγγελία για να ζητήσω ενημέρωση ...Μπαινω στο site τους και δείχνει να μη λειτουργεί, κάνει refresh τη σελίδα συνέχεια.
Τα φωτα σας please καθως άσχετη με αγορές μέσω internet.....

Γατουλα
14-01-12, 16:34
genuine εγω θα ελεγα 3, ΑΛΛΑ στειλε της μνμ και πες της να σου μετρησει το κατω απο τη μασχαλη στο 2, αν ειναι πολυ οριακο μη τη πατησεις

Myrella
14-01-12, 18:24
Βρε σεις!!! Το ξερατε οτι οτι ειναι fulfilled by amazon παρολο που λεει free μτφ αυτο ισχυει μονο για Αγγλια???

Κι εγω αυτο νομιζα κ οντως ειχε μεταφορικα οποτε ειχα βαλκει πραγματα στο καλαθι, κ σε καποια φαση εβαλα να παρω αυτο http://www.amazon.co.uk/Original-Sophie-Giraffe-Teether-Toy/dp/B000SOG7BY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1326558108&sr=8-1 k δεν πληρωσα μεταφορικα.... αβυσσος το αμαζον....

MARIAEVA
14-01-12, 18:43
κορίτσια, κανένα καλό site για να αγοράσω tutu για κοριτσάκι, έχετε να μου προτείνετε??

aggelomarios
14-01-12, 18:45
Κι εγω αυτο νομιζα κ οντως ειχε μεταφορικα οποτε ειχα βαλκει πραγματα στο καλαθι, κ σε καποια φαση εβαλα να παρω αυτο http://www.amazon.co.uk/Original-Sophie-Giraffe-Teether-Toy/dp/B000SOG7BY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1326558108&sr=8-1 k δεν πληρωσα μεταφορικα.... αβυσσος το αμαζον....

Ηθελα να παρω σακουλες για την ηλ. σκουπα και ειχε αλλα ηταν fba...εκανα live chat με εναν τυπακο και μου ειπε οτι τα δωρεαν μτφ για τα fba ισχυουν μονο για uk...τι να ειπω????:rolleyes::rolleyes:

Access
14-01-12, 18:55
Ηθελα να παρω σακουλες για την ηλ. σκουπα και ειχε αλλα ηταν fba...εκανα live chat με εναν τυπακο και μου ειπε οτι τα δωρεαν μτφ για τα fba ισχυουν μονο για uk...τι να ειπω????:rolleyes::rolleyes:
δεν ξέρω τι λέει ο τυπάκος (εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα) εγώ έχω αγοράσει πολλές φορές αντικείμενα fba και πάντα ήταν δωρεάν τα μεταφορικά για 25 λίρες και πάνω
την απορία σου θα την λύσει μόνο μία δοκιμή βαλτά στο καλάθι :roll::roll:

Myrella
14-01-12, 19:17

Να εκανε λαθος το συστημα? δε ξερω!
Καλα μου εκατσε παντως! χεχε

deny
14-01-12, 19:32
Ψάχνω να βρω καλαθάκι για να βραζω τα ψάρια χωρίς να ανακατεύονται μαζι με τα άλλα υλικά της ψαρόσουπας.Στην Ελλάδα δεν υπάρχει...γνωρίζετε πως μπορώ να το βρω και αν υπάρχει στην Ελλάδα ή το εξωτερικό?

chatzico
14-01-12, 19:39
Επίσης αν διαλέξω 3 πραγματα από τον ίδιο πωλητή,τα μεταφορικά πάνε ανά κομάτι?γιατί έτσι μου βγαίνει 30 ευρώ μεταφορικά για 3 φουστανάκια!!πολλά δεν είναι??
Ρώτα τον να σου δώσει μεταφορικά για 3 κομμάτια, το είχα κάνει και μου έκανε combine postage, αλλά δεν θυμάμαι πόσο.

Αν μπορείς, βάλε λινκ να δούμε τι γίνεται.

aggelomarios
14-01-12, 19:43
δεν ξέρω τι λέει ο τυπάκος (εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα) εγώ έχω αγοράσει πολλές φορές αντικείμενα fba και πάντα ήταν δωρεάν τα μεταφορικά για 25 λίρες και πάνω
την απορία σου θα την λύσει μόνο μία δοκιμή βαλτά στο καλάθι :roll::roll:

Το λοιπον...ο τυπακος οντως ελεγε μπαρουφες!!!
Τα μτφ ειναι δωρεαν οταν ολα τα προιοντα ειναι fba και το ποσο ειναι πανω απο 25λιρες, εαν δηλαδη ειναι ενα προιον fba (δηλαδη τριτος πωλητης αλλα σε αποθηκη του αμαζονου) και το αλλο το πουλαει το ιδιο το amazon χρεωνει μτφ ακομα και εαν το ποσο ειναι ανω των 25λιρων...
Επομενως παραγγελνω 3 κουτια σακουλες και γλυτωνω τα μτφ!!!;)

chatzico
14-01-12, 19:50
Ψάχνω να βρω καλαθάκι για να βραζω τα ψάρια χωρίς να ανακατεύονται μαζι με τα άλλα υλικά της ψαρόσουπας.Στην Ελλάδα δεν υπάρχει...γνωρίζετε πως μπορώ να το βρω και αν υπάρχει στην Ελλάδα ή το εξωτερικό?
Αν κατάλαβα καλά, θες ένα καλαθάκι σαν το μικρό που δείχνει εδώ (http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-4-PIECE-PASTA-COOKER-STEAMER-PAN-SET-/110653618620?pt=UK_HomeGarden_Kitchen_Cookware_GL&hash=item19c37839bc)σε αυτό το σετ.

Ψαχτά θα το πας, είτε στο ΕΒΑΥ είτε στο ΑΜΑΖΟΝ.

Εκτός αν κάποια ξέρει κάτι καλύτερο.

Δεν έχει κάτι τέτοιο το κούκσοπ ?

ΕΝΤΙΤ Κάτι τέτοιο (http://www.cookshop.gr/προϊόν-εξάρτημα-ατμού-ανοξείδωτο-20εκ-κατηγορία-ειδικά-σκεύη-ειδικό-σκεύος)δεν σε εξυπηρετεί ?

deny
14-01-12, 20:09
σε ευχαριστώ πολύ!!!!μέσα σε όλα είσαι!!!!!ποια λέξη "κλειδι" λες να βάλω για να ρίξω μια ματιά??Θα ρωτήσω και στα cookshop αν και αυτά πάνε σετ με τις χύτρες...

QUOTE=chatzico;2272947]Αν κατάλαβα καλά, θες ένα καλαθάκι σαν το μικρό που δείχνει εδώ (http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-4-PIECE-PASTA-COOKER-STEAMER-PAN-SET-/110653618620?pt=UK_HomeGarden_Kitchen_Cookware_GL&hash=item19c37839bc)σε αυτό το σετ.

Ψαχτά θα το πας, είτε στο ΕΒΑΥ είτε στο ΑΜΑΖΟΝ.

Εκτός αν κάποια ξέρει κάτι καλύτερο.

Δεν έχει κάτι τέτοιο το κούκσοπ ?[/QUOTE]

chatzico
14-01-12, 20:13
σε ευχαριστώ πολύ!!!!μέσα σε όλα είσαι!!!!!ποια λέξη "κλειδι" λες να βάλω για να ρίξω μια ματιά??Θα ρωτήσω και στα cookshop αν και αυτά πάνε σετ με τις χύτρες...
Δες το προηγούμενο μύνημά μου, έκανα έντιτ.

Και εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=steam+basket&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=20625&_okw=steam+basket&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50)στο ΕΒΑΥ.

Mamma mia 2011
14-01-12, 20:15
Ρώτα τον να σου δώσει μεταφορικά για 3 κομμάτια, το είχα κάνει και μου έκανε combine postage, αλλά δεν θυμάμαι πόσο.

Αν μπορείς, βάλε λινκ να δούμε τι γίνεται.

Του ξαναστειλα μνμ ,μου ειπε οτι εκτος uk δεν στελνει αλλα αν θελω μπορει να ρωτησει το ταχυδρομειο ποσο κοστιζουν, του ζητησα αν μπορει να κανει ακυρωση της παραγγελιας μου και τωρα περιμενω την απαντηση του.

deny
14-01-12, 20:15
σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

QUOTE=chatzico;2272962]Δες το προηγούμενο μύνημά μου, έκανα έντιτ.

Και εδώ (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=steam+basket&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=20625&_okw=steam+basket&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50)στο ΕΒΑΥ.[/QUOTE]

klarabela
14-01-12, 20:19
http://www.amazon.co.uk/Samsung-SC8442-Vaccum-Cylinder-Cleaner/dp/B002L16PJ6/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1326564767&sr=1-1
Έχω παρει αυτή και την έχω περιπου 5 μηνες. Τραβάει πολύ δεν έχει σακουλα και το μείον που κρίνω ότι έχει είναι το κοντάρι που δεν μεγαλώνει πολύ, και το κάτω μέρος του είναι αρκετά πλαστικοποιημένο και ελαφρύ με αποτέλεσμα όταν τραβάει τα χαλιά να βγαίνει (αλλά όταν λέμε τραβάει σε σηκώνει..)
Επίσης τα αξεσουάρ δεν αποθηκεύονται μέσα στην σκούπα.
Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατι είναι ελαφριά. Ο καιρός θα δείξει αν αντέξει.
;-)

Access
14-01-12, 20:20
ΕΝΤΙΤ Κάτι τέτοιο (http://www.cookshop.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD-%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF-20%CE%B5%CE%BA-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%B7-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%BF%CF%82)δεν σε εξυπηρετεί ?

τέτοια έχει και στα μεγάλα σουπερ μαρκετ πάντως η σε καταστήματα με είδη μαγειρικής σπιτιού και σε μικρά εννοώ εκτός κουκσοπ

Anthi24
14-01-12, 20:35
κοριτσια να σας ρωτησω κατι. αν παραγγειλω απο amazon αγγλιας θα πληρωσω τελωνειο ή οχι γιατι ετσι μου ειπε καποιος? εγω ξερω αν παραγγειλεις απο αμερικη περνανε τελωνειο..

mariakr
14-01-12, 21:25
κοριτσια να σας ρωτησω κατι. αν παραγγειλω απο amazon αγγλιας θα πληρωσω τελωνειο ή οχι γιατι ετσι μου ειπε καποιος? εγω ξερω αν παραγγειλεις απο αμερικη περνανε τελωνειο..

Όχι από άμαζον Αγγλίας δεν περνάνε τελωνείο. Ρίξε μια ματιά και εδώ για τυχόν άλλες απορίες
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2248416&postcount=7785

gata21
14-01-12, 21:52

Και αυτό (http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=37153) μπορεί να σε βολέψει.

cally
14-01-12, 22:07

ναι τετοια εχει και στο ικεα..και σαν αυτο απο δεξια
http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-4-PIECE-PASTA-COOKER-STEAMER-PAN-SET-/110653618620?pt=UK_HomeGarden_Kitchen_Cookware_GL&hash=item19c37839bc

βασικα ειναι εξαρτημα για ρυζι κ ζυμαρικα...

annagrig1980
14-01-12, 22:46

Πολλά δεν βγαίνουν τα μεταφορικά, τα έξοδα αποστολής γενικώς?
Θυμάμαι πριν καιρό είχα γεμίσει ένα καλάθι αλλά κόλλησα στα έξοδα!

Τα μεταφορικα ειναι πολλα αλλα οι τιμες μπορει να ειναι τοσο εξεφτελιστικα χαμηλες που συνολικα ειναι πολυ οικονομικο. Από ποιοτητα δεν μπορω να εχω αποψη γιατι ηταν ολα δωρα αλλα τα βλεπω στα παιδακια που τους τα πηρα και φαινονται σαν καινουρια. Επισης ειναι παρα μα παρα πολυ χαρουμενα, καλογουστα και διαφορετικα απο τα συνηθισμενα ρουχασλακια. Τα βλεπω και τα καμαρωνω τα αδερφακια γιατι ξεχωριζουν. :-D
Bonnie jean φορεμα & ζακετακι με 10 δολλαρια;;;; :shock:
Rare edition φορεματακι επισημο με 8 δολλαρια;;; :shock:
Carters συνολο ζακετα φλις, παντελονακι φλις και μπλουζακι 10 δολλαρια!
Δυστυχως εξαφανιζονται σε δευτερολεπτα. Μεχρι να φτιαξω καλαθι και να κανω check out εχουν τελειωσει τα μισα. :evil:

DBGAFF10 για 10% επιπλεον εκπτωση. Ισχυει μεχρι 26 Ιανουαριου.

Ναι, καποιες φορες δεν ισχυει για Ελλαδα και καποιες αλλες ισχυει. Δεν βγαζεις ακρη με αμαζον.

thirgini
14-01-12, 22:57

εχω παρει http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=470 και ειναι χαλια!
ακουμπανε πανω στα ματια!

cally
14-01-12, 23:17
Καλησπέρα!

γιατι βρηκες τιποτα διαθειμο?τα εχουν παρει ολα τα καλα ...

anastasie
14-01-12, 23:34
http://www.amazon.co.uk/Samsung-SC8442-Vaccum-Cylinder-Cleaner/dp/B002L16PJ6/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1326564767&sr=1-1
Έχω παρει αυτή και την έχω περιπου 5 μηνες. Τραβάει πολύ δεν έχει σακουλα και το μείον που κρίνω ότι έχει είναι το κοντάρι που δεν μεγαλώνει πολύ, και το κάτω μέρος του είναι αρκετά πλαστικοποιημένο και ελαφρύ με αποτέλεσμα όταν τραβάει τα χαλιά να βγαίνει (αλλά όταν λέμε τραβάει σε σηκώνει..)
Επίσης τα αξεσουάρ δεν αποθηκεύονται μέσα στην σκούπα.
Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατι είναι ελαφριά. Ο καιρός θα δείξει αν αντέξει.
;-)
thanks για την απαντηση...
εχει παρει καμια dyson ή vax?
φαινονται δυνατες σκουπες...

cally
14-01-12, 23:42

Λέτε να πάρω το 3???

βρε συ κοιτα εδω ενα παρομοιο:
http://www.ebay.co.uk/itm/NWT-Bonnie-Jean-Baby-Girl-Coat-Dress-Set-12m-18m-24m-Free-Shipping-/250953719096?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item80127f5d8e
ειναι φθηνοτερα κ δωρεαν μτφ

Anthi24
14-01-12, 23:42
Όχι από άμαζον Αγγλίας δεν περνάνε τελωνείο. Ρίξε μια ματιά και εδώ για τυχόν άλλες απορίες
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2248416&postcount=7785

Ευχαριστω;)

kalamaraki
15-01-12, 09:03
εχω παρει http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=470 και ειναι χαλια!
ακουμπανε πανω στα ματια!

Εχεις δοκιμάσει να τα ξελασκάρεις λίγο, να μην είναι τόσο σφιχτά πανω στο κεφαλάκι?

kalamaraki
15-01-12, 09:17
κοριτσια να ρωτησω μηπως εχετε κανενα εκπτωτικο κουπονι για το childrensalon?
Eυχαριστώ

Πας στον γούγλη, πληκτρολογείς childrensalon.com voucher code ή promotional code κ βλέπεις τι σου βγάζει κ ψάχνεις στα διάφορα σαιτ που σου βγάζει να βρεις κωδικό εκπτωσης.

καλες τιμες εχει...

τελεια........

γιατι βρηκες τιποτα διαθειμο?τα εχουν παρει ολα τα καλα ...

Αν μπορείτε κορίτσια να περιοριστείτε να ποστάρετε μόνο σχόλια που έχουν ενημερωτικό ή αναζήτησης χαρακτήρα γιατί τα ποστ τύπου τσατ δεν επιτρέπονται συν οτι γεμίζουν τις σελίδες τζάμπα κ δεν προσφέρουν τιποτα στο θέμα μας. Και είναι κρίμα να μας κλείσουν το θεματάκι μας ή να τρώτε κάρτες...:roll:
Τα υπολοιπα μπορείτε να τα λέτε ΕΔΩ (http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=2831&page=34)

female
15-01-12, 09:23
DBGAFF10 για 10% επιπλεον εκπτωση. Ισχυει μεχρι 26 Ιανουαριου.

Σε ευχαριστώ πολύ! Και για την ενημέρωση και για τον κωδικό!!!
Και το macys έχει πολύ καλές τιμές αλλά επίσης τσουχτερά μεταφορικά!

tzio1978
15-01-12, 09:53
Καλησπέρα σας ,

Παραγγειλα πρόσφατα απο το bce-europe.com με τη χρεωστική μου κάρτα η οποία είναι visa αλλά δεν έχω παραλάβει ακόμα. Η παραγγελία μου έγινε πριν τα χριστουγεννα. Οσοι έχετε παραγγειλει απο το συγκεκριμένο σε πόσες μέρες έχετε παραλάβει? Μηπως δε δέχονται χρεωστική ? Δε βρίσκω και το mail με τη παραγγελία για να ζητήσω ενημέρωση ...Μπαινω στο site τους και δείχνει να μη λειτουργεί, κάνει refresh τη σελίδα συνέχεια.
Τα φωτα σας please καθως άσχετη με αγορές μέσω internet.....

Εχει περάσει περιπου ενα εξάμηνο από τότε που είχα παραγγείλει (με προπληρωμένη κάρτα και μέσω paypal). Εκαναν περίπου 10 με 15 ημέρες να ερθουν! (δεν θυμαμαι ακριβως, μόνο ότι έκαναν τουλάχιστον 10 ημέρες)

Φλορα
15-01-12, 16:19
κοριτσια απο αυτο το καταστημα εχει ψωνισει καμμια σας....www.tsampas.gr εχει καλες αξιολογησεις....
εγω προτιμω βεβαια τις δικες σας ;);) φιλια!

aggelomarios
15-01-12, 16:30
Εγω εχω φωνισει...πηρα απο εκει την ηλεκτρικη μου σκουπα.
Οκ κανενα προβλημα αν και ειχε καθυστερησει λιγο η παραγγελια οχι κατι τρομερο καμια μερα νομιζω (εχουν περασει και 2 χρονια...:rolleyes:), τους πηρα τηλ. δεν μπορω να πω οτι ηταν και super ευγενικος αυτος που μου απαντησε, ηταν λιγο αποτομος αλλα σε γενικες γραμμες no problem...
Εχει οντως χαμηλες τιμες και εαν μου ξανατυχει θα ψωνισω και παλι απο εκει...

genuine
15-01-12, 16:41
κοριτσια απο αυτο το καταστημα εχει ψωνισει καμμια σας....www.tsampas.gr εχει καλες αξιολογησεις....
εγω προτιμω βεβαια τις δικες σας ;);) φιλια!

Ψώνισα φέτος,πλυντήριο πιάτων,στεγνωτήριο,φούρνο μικροκυμάτων,2 απορροφητήρες. Είμαι σουπερ ευχαριστημένη. Μου ήρθαν σε 3 μέρες (μένω σε νησί),μου στείλανε αποδείξεις και τα συναφή,ήταν ευγενέστατοι και πλήρωσα κανένα 500αρι στο σύνολο λιγότερα σε σχέση με τον κωτσόβολο.

georgiailias
15-01-12, 16:50
καλησπέρα κορίτσια!
Να σας ρωτήσω κάτι?
Μπορώ να μεταφέρω χρήματα με κάποιο τρόπο από την προπληρωμένη μου κάρτα, μέσα στο paypal? Απλά, έχω βγάλει δεύτερη κάρτα κ δεν χρησιμοποιώ πλέον τη πρώτη και έλεγα μήπως με αυτό το τρόπο μπορέσω να πάρω όλα τα λεφτα..

genuine
15-01-12, 16:56
βρε συ κοιτα εδω ενα παρομοιο:
http://www.ebay.co.uk/itm/NWT-Bonnie-Jean-Baby-Girl-Coat-Dress-Set-12m-18m-24m-Free-Shipping-/250953719096?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item80127f5d8e
ειναι φθηνοτερα κ δωρεαν μτφ

Τώρα πάει! το αγόρασα! Πήρα τελικά μόνο ένα λόγω έλλειψης μπικικινίων! Να αναφέρω πως πριν γεννήσω πήρα 2 σουτιέν θηλασμου από http://www.nursingbra-shop.co.uk/ Ήρθαν αμέσως,σε 3 μέρες νομίζω. Το ένα ήταν hotmilk και το νουμερο ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα. Το άλλο ήταν anita maternity και ήταν πολύ-πολύ μικρή η φόρμα του. είχε κάτι καρτούλες μέσα στη συσκευασία που έλεγαν αν δεν σας κάνει να το επιστρέψετε αλλά επειδή γέννησα νωρίτερα δεν το άλλαξα. Επίσης πάλι πριν γεννήσω πήρα της μικρουλας μου παπουτσάκια agatha απο το designershoes.Πλήρωσα μαζί με τα μεταφορικά 40 ευρώ και ήρθαν αμέσως. Επίσης αν καμμια μανουλα ενδιαφέρετε στο σαιτ τις μινι ραξεφσκι έχει εκπτώσεις. Αυτάααααα!!

ΤΑΤΗ
15-01-12, 16:58
κορίτσια, κανένα καλό site για να αγοράσω tutu για κοριτσάκι, έχετε να μου προτείνετε??
Εγώ που αγόρασα tutu το καλοκαιρι για την βάφτιση της κόρης μου την πήρα απο ebay και ήταν super.Δυστυχώς δεν κράτησα το πωλητή αλλά έχει πολλές και πολλούς...

aggelomarios
15-01-12, 17:05
Να πω οτι δεν ειχα διαβασει τα σχολια...:rolleyes::rolleyes:
Παρηγγειλα κι εγω απο το εν λογω φαρμακειο στις 06/01 και μεχρι σημερα ουδεν νεωτερον, στο σημειο που βλεπεις την εξελιξη της παραγγελιας λεει gathering products...δηλαδη ποσες μερες θελεις για να gather 5 κουτια φυσιολογικου ορου physiomer και η οδοντοκρεμα arthrodent???
Εννοειται βεβαια καμια ενημερωση, εστειλα σημερα mail να δω ποτε και εαν θα απαντησουν...το μονο καλο ειναι οτι ενθυμουμενη τα αρνητικα σχολια αλλων κοριτσιων επελεξα να πληρωσω με αντικαταβολη!

madipemi
15-01-12, 17:29
εχετε ιδεα για το http://www.c2offer.com (http://www.c2offer.com/)???

EVDO1979
15-01-12, 17:52

φτιάχνει μια κοπέλα απο το site, βεβαια απο οτι καταλαβα το κανει για χομπι, σου παραθέτω το link, μηπως σε ενδιαφέρουν

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=60637

to adraki mou!
15-01-12, 18:13
Καλησπερα μηπως ξερετε εαν μπορω να περασω στο Paypal καρτα Diners?

Φλορα
15-01-12, 18:40
Ψώνισα φέτος,πλυντήριο πιάτων,στεγνωτήριο,φούρνο μικροκυμάτων,2 απορροφητήρες. Είμαι σουπερ ευχαριστημένη. Μου ήρθαν σε 3 μέρες (μένω σε νησί),μου στείλανε αποδείξεις και τα συναφή,ήταν ευγενέστατοι και πλήρωσα κανένα 500αρι στο σύνολο λιγότερα σε σχέση με τον κωτσόβολο.

Εγω εχω φωνισει...πηρα απο εκει την ηλεκτρικη μου σκουπα.
Οκ κανενα προβλημα αν και ειχε καθυστερησει λιγο η παραγγελια οχι κατι τρομερο καμια μερα νομιζω (εχουν περασει και 2 χρονια...:rolleyes:), τους πηρα τηλ. δεν μπορω να πω οτι ηταν και super ευγενικος αυτος που μου απαντησε, ηταν λιγο αποτομος αλλα σε γενικες γραμμες no problem...
Εχει οντως χαμηλες τιμες και εαν μου ξανατυχει θα ψωνισω και παλι απο εκει...
ευχαριστω κοριτσια...πραγματι εχει πολυ χαμηλες τιμες :-D....τωρα πια ψαχνουμε για το φθηνοτερο και μετραμε και την παραμικρη διαφορα!!!καλο ειναι βεβαια αυτο......
σας φιλω!!!!

genuine
15-01-12, 19:37
Koρίτσια ψώνισα αυτό
http://www.dress-for-less.com/tmpl/detail.tmpl?art_id=183670;id=iTvd38XfOBfggJFLZwDVpc
όταν πήγα στο check out μου αφαίρεσε 30%!!! Μεταφορικά 10 περίπου ευρώ.

chatzico
15-01-12, 20:05
καλησπέρα κορίτσια!
Να σας ρωτήσω κάτι?
Μπορώ να μεταφέρω χρήματα με κάποιο τρόπο από την προπληρωμένη μου κάρτα, μέσα στο paypal? Απλά, έχω βγάλει δεύτερη κάρτα κ δεν χρησιμοποιώ πλέον τη πρώτη και έλεγα μήπως με αυτό το τρόπο μπορέσω να πάρω όλα τα λεφτα..
Ναι γίνεται.

Θα πρέπει να κοιτάξεις ή να ρωτήσεις καλύτερα το πέιπαλ πως να φορτίσεις τον λογαριασμό σου στο πέιπαλ από την κάρτα σου. Αφού το βρείς αυτό, θα μεταφέρεις τα χρήματα από τον λογαριασμό σου στο πέιπαλ στην καινούρια σου κάρτα. Για να το κάνεις αυτό, ακολούθησε αυτές τις οδηγίες.

1. Go to www.paypal.com (http://www.facebook.com/groups/214641458562182/doc/284030944956566/www.paypal.com) and log in to your account.
2. Click ‘Withdraw’ near the top of the page.
3. Select a withdrawal method, and then follow the instructions to
complete your withdrawal.

You cannot cancel a request to withdraw money.

Click ‘Fees’ at the bottom of any PayPal page to see if any withdrawal
fees apply to your account.

Myrella
15-01-12, 22:13
Koρίτσια ψώνισα αυτό
http://www.dress-for-less.com/tmpl/detail.tmpl?art_id=183670;id=iTvd38XfOBfggJFLZwDVpc
όταν πήγα στο check out μου αφαίρεσε 30%!!! Μεταφορικά 10 περίπου ευρώ.

Τι τα θελω τα φορα..... ψωνισα!!!
2 παλτο παρακαλω!
http://www.dress-for-less.de/tmpl/detail.tmpl?count_art_sel=2;art_id=177200;cat=1;et_sub=Milano;id=iTvd38XfOBfggJFLZwDVpc;designer=Milano;main_cat=1;sub_pg=1468

και αυτο για το μηχανακι

http://www.dress-for-less.de/tmpl/detail.tmpl?count_art_sel=9;art_id=164870;designer=Miss%20Sixty;main_cat=1;cat=1;sub_pg=1468;et_sub=Miss%20Sixty;id=iTvd38XfOBfggJFLZwDVpc

Αναστασια Μ
16-01-12, 00:47
κοριτσια μηπως ξερει καμια κανα καλο σαιτ η πωλητη στο ebay που ν πουλαει μελανια για εκτυπωτες,αλλα να ειναι δοκιμασμενος

georgiailias
16-01-12, 01:42
Ναι γίνεται.

Θα πρέπει να κοιτάξεις ή να ρωτήσεις καλύτερα το πέιπαλ πως να φορτίσεις τον λογαριασμό σου στο πέιπαλ από την κάρτα σου. Αφού το βρείς αυτό, θα μεταφέρεις τα χρήματα από τον λογαριασμό σου στο πέιπαλ στην καινούρια σου κάρτα. Για να το κάνεις αυτό, ακολούθησε αυτές τις οδηγίες.

1. Go to www.paypal.com (http://www.facebook.com/groups/214641458562182/doc/284030944956566/www.paypal.com) and log in to your account.
2. Click ‘Withdraw’ near the top of the page.
3. Select a withdrawal method, and then follow the instructions to
complete your withdrawal.

You cannot cancel a request to withdraw money.

Click ‘Fees’ at the bottom of any PayPal page to see if any withdrawal
fees apply to your account.

δηλαδή πως? Να τους στείλω μνμ και να ρωτήσω?
Πάντως, στο withdrawal μου βγάζει ως επιλογή μόνο το Withdraw funds to your bank account και όχι το αντίθετο. Ίσως χρειάζεται κάποια άλλη επιλογή μου δεν έχω τσεκάρει!

chatzico
16-01-12, 07:37
δηλαδή πως? Να τους στείλω μνμ και να ρωτήσω?
Πάντως, στο withdrawal μου βγάζει ως επιλογή μόνο το Withdraw funds to your bank account και όχι το αντίθετο. Ίσως χρειάζεται κάποια άλλη επιλογή μου δεν έχω τσεκάρει!
Θα συνδεθείς στο πέιπαλ με τους κωδικούς σου και μετά θα πας εκεί που λέει TOP UP.

Δεν το έχω κάνει, ακολούθησε τις οδηγίες, αν δεις ότι κολλάς κάπου, στείλε τους μύνημα.

ioannam
16-01-12, 09:50
καλημερα και καλη χρονια
επειδη δε ξερω γερμανικα στο site π.χ. για το μπουφαν miss sixty
http://www.dress-for-less.de/tmpl/de...OBfggJFLZwDVpc (http://www.dress-for-less.de/tmpl/detail.tmpl?count_art_sel=9;art_id=164870;designer=Miss%20Sixty;main_cat=1;cat=1;sub_pg=1468;et_sub=Miss%20Sixty;id=iTvd38XfOBfggJFLZwDVpc) το Sie sparen:που γραφει ισχυει για την τιμη ή απο την τιμή αφαιρεις την εκπτωση?γιατι μου αρεσε το μπουφαν.Για κρυο πολυ ενδεικνυται?Μεταφορικα αρκετα?
επισης merell ανατομικα παπουτσια εχει παρει καποια?εψαξα στα sites στην αρχικη σελιδα αλλα χαθηκα ή εστω σε αυτο το στυλ χαμηλα βολικα,αν εχει παρει κατι αντιστοιχο καποια κοπελα
http://www.merrell.com/UK/en-GB/Product.mvc.aspx/26790W/0/Womens/Mimosa-Emme?dimensions=0

kalamaraki
16-01-12, 09:57
καλημερα και καλη χρονια
http://www.dress-for-less.de/tmpl/de...OBfggJFLZwDVpc (http://www.dress-for-less.de/tmpl/detail.tmpl?count_art_sel=9;art_id=164870;designer=Miss%20Sixty;main_cat=1;cat=1;sub_pg=1468;et_sub=Miss%20Sixty;id=iTvd38XfOBfggJFLZwDVpc) το Sie sparen:που γραφει ισχυει για την τιμη ή απο την τιμή αφαιρεις την εκπτωση?γιατι μου αρεσε το μπουφαν.Για κρυο πολυ ενδεικνυται?Μεταφορικα αρκετα?
επισης merell ανατομικα παπουτσια εχει παρει καποια?εψαξα στα sites στην αρχικη σελιδα αλλα χαθηκα ή εστω σε αυτο το στυλ χαμηλα βολικα,αν εχει παρει κατι αντιστοιχο καποια κοπελα
http://www.merrell.com/UK/en-GB/Product.mvc.aspx/26790W/0/Womens/Mimosa-Emme?dimensions=0

αν το προχωρήσεις λίγο, οπως προαναφέρει κ η genuine θα δεις ότι μολις το βάλεις στο καλάθι σου ,χωρίς ακόμα να εγγραφθεις στη σελίδα κτλπ σου αφαιρει επιτόπου το 40%

Οσον αφορά τα γερμανικά εδώ λέει πως να το κάνεις

http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2271575&postcount=8342

ΜΑΡΙΤΑ
16-01-12, 09:59
καλημερα και καλη χρονια

Προσπάθησες να αλλάξεις γλώσσα και δε στο έκανε; Γιατί εγώ απλά πάτησα πάνω στη σημαία και διάλεξα αγγλικά....
Επίσης αν κάνεις check out βρίσκεις και τα μεταφορικά.

genuine
16-01-12, 10:06
αν το προχωρήσεις λίγο, οπως προαναφέρει κ η genuine θα δεις ότι μολις το βάλεις στο καλάθι σου ,χωρίς ακόμα να εγγραφθεις στη σελίδα κτλπ σου αφαιρει επιτόπου το 40%

Οσον αφορά τα γερμανικά εδώ λέει πως να το κάνεις

http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2271575&postcount=8342

Δεν είναι μόνο το 40% που είναι η αρχική έκπτωση. έχει ένα κυκλάκι με μια χιονονιφάδα σε κάποια προιόντα. Σε αυτά σου αφαιρεί άλλο ένα 30%. Επίσης για τη γλώσσα,με το που μπαίνεις στο σαιτ σου δίνει επιλογές ποια γλώσσα θέλεις. έχει σίγουρα 5-6.

Myrella
16-01-12, 10:52
καλημερα και καλη χρονια

το μπουφαν αν περιμενεις 1 βδομαδα (φανταζομαι) να μου ερθει θα σου πω αν ειναι ζεστο.
Merrel παπουτσια εχω 3 ζευγαρια, ειναι πολυ καλη μαρκα. τα εχω ανακαλυψει 5-6 χρονια τωρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Αν ειναι να ψωνισεις απο το σαιτ, να γραφτεις στο newsletter τους, σου στελνουν κωδικο για -10Ε, να βγαλεις τα μεταφορικα!

ioannam
16-01-12, 11:22
ευχαριστω το ειδα στα αγγλικα κοριτσια,πολυ ωραιο site

mariab
16-01-12, 15:42
Να πω οτι δεν ειχα διαβασει τα σχολια...:rolleyes::rolleyes:
Παρηγγειλα κι εγω απο το εν λογω φαρμακειο στις 06/01 και μεχρι σημερα ουδεν νεωτερον, στο σημειο που βλεπεις την εξελιξη της παραγγελιας λεει gathering products...δηλαδη ποσες μερες θελεις για να gather 5 κουτια φυσιολογικου ορου physiomer και η οδοντοκρεμα arthrodent???
Εννοειται βεβαια καμια ενημερωση, εστειλα σημερα mail να δω ποτε και εαν θα απαντησουν...το μονο καλο ειναι οτι ενθυμουμενη τα αρνητικα σχολια αλλων κοριτσιων επελεξα να πληρωσω με αντικαταβολη!

Μία από τα ίδια και εγώ. Μετά πολλών κόπων και βασάνων τους έπιασα τελικά στο τηλ. (προσπαθουσα 3 μέρες). Μου είπαν ότι τα φαρμακεία στην Πάτρα είχαν απεργίες και αυτοί ακολουθούν το πρόγραμμα των απεργιών. Δεν είχαν ιδέα πότε θα κατόρθωναν να συγκεντρώσουν την παραγγελία μου. Τσαντίστηκα, την ακύρωσα και παρείγγελα από healthzone. Πιο τσιμπιμένα, αλλά ήρθαν την άλλη μέρα.

tsioubal
16-01-12, 16:24
μικροσκόπιο (http://www.amazon.co.uk/Natural-History-Museum-Pocket-Microscope/dp/B0015X4Y5S/ref=pd_ts_zgc_k_h_b_cs__7?ie=UTF8&s=kids&pf_rd_p=214112607&pf_rd_s=right-4&pf_rd_t=1401&pf_rd_i=1000282753&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=0DM0JCSYX5JAKECMYP3T)

6 λίρες ήταν η προσφορά στο black friday kai boxing monday κλπ κλπ....5 λίρες το έχει τώρα.μάλλον μας δουλεύει το άμαζον. Δεν μετάνιωσα που το πήρα για δώρο τότε, αντιθέτως ήταν το τέλειο δώρο. Όμως ένα παράπονο για την τιμή και το lightning deals το έχω.

fifitsa
16-01-12, 16:42
Γειά σας κορίτσια!
Θυμάστε που ψάχναμε υπνόσακο με επένδυση??? Ευρηκα!!! Οχι οτι είναι φτηνός αλλά έτσι για τα όπλα!!!!
http://www.amazon.co.uk/Dreamgenii-Twinkle-Tog-2-5-Years/dp/tech-data/B0057MTWL4/ref=de_a_smtd

Μπορεί καμία να μου πεί ποιό είναι το τογκ τσαρτ γιατί εγώ μάλλον στραβώθηκα και δεν βλέπω....! Μπήκα και στο σαητ της εταιρίας, τίποτα!!! Ελεήστε την αόματη!!!!

Julianna
16-01-12, 17:08

Τελικά τα ΕΛΤΑ δε με είχαν ειδοποιήσει ότι το δέμα έχει φτάσει (εδώ και περισσότερο από ένα μήνα!...).

indie
16-01-12, 17:30
που θα βρούμε μπότες UGG??
καμιά ιδέα??

evdi
16-01-12, 17:40
http://uggstopinternational.com.au/index.php?currency=EUR

aggelomarios
16-01-12, 19:45
Βρε κοριτσια εχουμε βρει καμια ακρη για οικονομικες καψουλες για dolce gusto??? Το amazon δυστυχως δεν στελνει στο ελλαδισταν...:cry::cry:

irida85
17-01-12, 10:58
Βρε κοριτσια εχουμε βρει καμια ακρη για οικονομικες καψουλες για dolce gusto??? Το amazon δυστυχως δεν στελνει στο ελλαδισταν...:cry::cry:

εεε κ για τασσιμο θελουμε φθηνες καψουλες....... αμα βρειτε........

joan80
17-01-12, 12:14
Γειά σας κορίτσια!
Θυμάστε που ψάχναμε υπνόσακο με επένδυση??? Ευρηκα!!! Οχι οτι είναι φτηνός αλλά έτσι για τα όπλα!!!!
http://www.amazon.co.uk/Dreamgenii-Twinkle-Tog-2-5-Years/dp/tech-data/B0057MTWL4/ref=de_a_smtd

Μπορεί καμία να μου πεί ποιό είναι το τογκ τσαρτ γιατί εγώ μάλλον στραβώθηκα και δεν βλέπω....! Μπήκα και στο σαητ της εταιρίας, τίποτα!!! Ελεήστε την αόματη!!!!

Τα 2,5 είναι για δωμάτιο με θερμοκρασία 16 με 20 βαθμούς. Το λεει στα technical details.
Μπορείς να δεις kai εδώ
http://www.cheekymonkey.ca/GrobagTog.htm.

Γενικά τα tog είναι τα ίδια ανεξαρτήτου εταιρίας.
Εγώ είχα πάρει αλλης μαρκας, και πάνω στη συσκευασία εγραφε και τι ρούχα πρεπει να φορας μεσα από το σακο αναλόγως με τη θερμοκρασία του δωματιου. Μπορεί οταν σου έρθει να έχει ένα τετοιο διαγραμμα μεσα, που δεν το αναφέρει τώρα στις λεπτομέρειες του προιόντος.

gata21
17-01-12, 12:50
κοριτσια οσες εχετε παρει ηλ. σκουπα απο αμαζον ποια εχετε παρει και κατα ποσο μεινατε ικαννοποιημενες?

Χτες παρέλλαβα την νέα (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003MPA5GY) μου σκούπα(την ειχα πάρει με πωλητή το amazon 99£),το πρωί ειχα σκουπήσει με την παλιά (http://www.amazon.co.uk/Siemens-Super-Dino-floor-cleaner/dp/B001ES8IJW/ref=sr_1_4?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1326797365&sr=1-4) και οταν ήρθε η νέα δεν αντεξα και την δοκίμασα,ενα μόνο χαλί ηταν αρκετο για να μαζέψει πολύ σκόνη και χνούδι,έπαθα πλάκα! Σε αυτό το χάλι παίζει ολη μέρα η μικρή :rolleyes:.

tsioubal
17-01-12, 13:19
http://www.amazon.co.uk/Camper-Toddler-Trainer-Denim-90125-005/dp/B004TJBQR4/ref=sr_1_79?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=shoes&ie=UTF8&qid=1326798457&sr=1-79
είναι 23 ευρωπαικό για όποια ενδιαφέρεται τελευταίο το έχει 25 λίρες.

Για την παραπάνω σκούπα γάτα κάπου το είχα ξαναγράψει. Έχει 2 καλά χαρακτηριστικά.
1) δεν έχει τηλεσκοπικό σωλήνα άρα όλη η ισχύς της βγαίνει κατευθείαν στο πέλμα χωρίς να χάνεται κατά μήκος του σωλήνα-άρα και πιο οικονομική!
2) Στο πέλμα έχει βουρτσάκια που χτενίζουν το χαλί άρα καθαρίζουν καλύτερα.

Η δική μου-άλλης εταιρείας όμως- μπορεί από την δύναμη προσρόφησης που έχει να μην ξεκολλά από το πάτωμα.
Πιθανόν κάποια στιγμή να φαγωθούν τα βουρτσάκια του πέλματος και να χρειαστούν καινούργια. Τα αντίστοιχα δικά μου εδώ στοιχίσαν 28€-βέβεια την σκούπα μόνο την αγόραα κοντά στο χιλιάρικο να εξηγούμαι.
Αν ήταν σήμερα να επιλέξω σκούπα πάντως μάλλον θα αγόραζα από άμαζον τέτοιου τύπου.
Δοκίμασε να σκουπίσεις και το στρώμα που κοιμάστε να δεις τι θα βγάλει.

anastasie
17-01-12, 13:49
gata thanks! ειναι βολικη γενικα σαν σκουπα.? εχει και σωληνα για να σκουπιζεις κατω απο καναπεδες, γωνιες κλπ? την ειχε προσφορα 99 λιρες ε? τωρα την εχει 200 και βαλε...
tsioubal εσυ ποια εχεις?

tsioubal
17-01-12, 16:53
http://www.kobold.gr/
αυτήν με όλα τα εξαρτήματα που έχει δίπλα.

zoianna
17-01-12, 19:00
www.crocs.eu, 70% και δωρεάν αποστολή από 69€ (συν 15% έκπτωση για πρώτη αγορά). Μια χαρά!;)

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
17-01-12, 19:22
http://uggstopinternational.com.au/index.php?currency=EUR

με τη διαφορα οτι αν και τσιμπημενη τιμουλα,δεν ειναι αυθεντικες,ενταξει?

ας το λεμε κ αυτο οταν προτεινουμε κστι σε καποιον που ψαχνει κατι συγκεκριμενο,ειδικα οταν η τιμουλα δεν ειναι κ αυτο που λεμε-της ξεφτιλας...:rolleyes:

chatzico
17-01-12, 19:31
με τη διαφορα οτι αν και τσιμπημενη τιμουλα,δεν ειναι αυθεντικες,ενταξει?

ας το λεμε κ αυτο οταν προτεινουμε κστι σε καποιον που ψαχνει κατι συγκεκριμενο,ειδικα οταν η τιμουλα δεν ειναι κ αυτο που λεμε-της ξεφτιλας...:rolleyes:
Το μόνο σίγουρο μέρος για να πάρεις αυθεντικές ΟΥΓΚ είναι το http://www.uggaustralia.com/, με μεταφορικά στην Ελλάδα μέχρι τον Θεό και το τελωνείο να καραδοκεί. Αξίζει μόνο μέσω αμερικάνου ξάδερφου, το έχω ξαναπεί.

Οτιδήποτε άλλο, παίζεται. Πρόκειται δε για είδος που έχει αντιγραφεί μέχρι θανάτου:roll::razz: οπότε τι να πει κανείς.

anastasie
17-01-12, 19:33
κοριτσια απο που μπορω να παρω παλτουδακια για τα κοριτσακια μου?

chatzico
17-01-12, 19:37
Δυστυχώς, όπως τα λέει η ΙΡΙΔΑ, δεν έχει βρεθεί κάτι οικονομικά για καμιά από τις δύο καφεμηχανές, ΤΑΣΙΜΟ ή ΝΤΟΛΤΣΕ ΓΚΟΥΣΤΟ.

Η giagia έχει ψωνίσει από εδώ (http://www.about-tea.de/), τουλάχιστον ΤΑΣΙΜΟ έχει μεγάλη ποικιλία, τιμές μια η άλλη θα έλεγα αλλά μεταφορικά φωτιά.

Αν θες, κοίτα αυτά που σε ενδιαφέρουν.

giagia
17-01-12, 19:38
Χτες παρέλλαβα την νέα (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003MPA5GY) μου σκούπα(την ειχα πάρει με πωλητή το amazon 99£),το πρωί ειχα σκουπήσει με την παλιά (http://www.amazon.co.uk/Siemens-Super-Dino-floor-cleaner/dp/B001ES8IJW/ref=sr_1_4?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1326797365&sr=1-4) και οταν ήρθε η νέα δεν αντεξα και την δοκίμασα,ενα μόνο χαλί ηταν αρκετο για να μαζέψει πολύ σκόνη και χνούδι,έπαθα πλάκα! Σε αυτό το χάλι παίζει ολη μέρα η μικρή :rolleyes:.

Tην ίδια ακριβως παρήγγειλα και εγώ στις 23/11/2011, και ακόμη δεν έχει γίνει dispatched. Εσύ πότε την παρήγγειλες?

aggelomarios
17-01-12, 19:50
Με απογοητευσατε με τις καψουλες γι'αυτο κι εγω χτυπησα αυτες
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004JI516M στα 33 λιρονια!!!

Myrella
17-01-12, 19:59
Εγω ugg πηρα απο το asos κ ηταν πιστευω αυθεντικες. Πηρα κ ενα αλλο μοντελο απο λονδινο απο μαγαζι ugg στο covent garden (ΣΙΓΟΥΡΑ αυθεντικες) κ ειχαν ιδιο κουτι κ χαρτια. Δε πιστευω το ασος να ειχε μαιμουδες...

chatzico
17-01-12, 20:09
Εγω ugg πηρα απο το asos κ ηταν πιστευω αυθεντικες. Πηρα κ ενα αλλο μοντελο απο λονδινο απο μαγαζι ugg στο covent garden (ΣΙΓΟΥΡΑ αυθεντικες) κ ειχαν ιδιο κουτι κ χαρτια. Δε πιστευω το ασος να ειχε μαιμουδες...
Συμφωνώ για το ΑΣΟΣ, εγώ αναφέρθηκα σε ονλάιν καταστήματα που πουλάνε μόνο ΟΥΓΚ.

Καλή τιμή το ΑΣΟΣ ?

staci74
17-01-12, 20:45
Είναι αυθεντικες από το Asos, αλλά λίγο ακριβες....δεν ειναι?

http://www.asos.com/UGG/UGG-Classic-Short-Boots/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1686010&cid=4172&Rf-400=752&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Chestnut

Mags
17-01-12, 21:09
Το μόνο σίγουρο μέρος για να πάρεις αυθεντικές ΟΥΓΚ είναι το http://www.uggaustralia.com/, με μεταφορικά στην Ελλάδα μέχρι τον Θεό και το τελωνείο να καραδοκεί. Αξίζει μόνο μέσω αμερικάνου ξάδερφου, το έχω ξαναπεί.

Οτιδήποτε άλλο, παίζεται. Πρόκειται δε για είδος που έχει αντιγραφεί μέχρι θανάτου:roll::razz: οπότε τι να πει κανείς.

Πηρε φίλη απο το εν λόγω site και της το κολλησανε στο τελωνείο! Το site περσυ εστελνε μονο Αθηνα και Θεσ/νικη(φέτος δεν ξέρω). Συνολικα πλήρωσε 90 ευρώ φιλικη τιμη εκτελωνισμου σε ιδιώτη εκτελωνιστη, 38 ευρώ κουριερ (ήταν εκτος Αθηνών)και 2 ευρω για κάθε μέρα που δεν πήγαινε να τις πάρει.
Αυτο που της ειπαν ήταν οτι το "κολλησαν" επειδη ηταν μεγάλη η συσκευασία!
Συνολικα της βγηκε στα 300 ευρώ. Δεν ξέρω ποσο έχουν έξω. Πάντως η κοπέλα δεν τις έβγαλε απο τα πόδια της μέχρι να κάνει απόσβεση:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

indie
17-01-12, 21:12
Η giagia έχει ψωνίσει από εδώ (http://www.about-tea.de/), τουλάχιστον ΤΑΣΙΜΟ έχει μεγάλη ποικιλία, τιμές μια η άλλη θα έλεγα αλλά μεταφορικά φωτιά.

Αν θες, κοίτα αυτά που σε ενδιαφέρουν.
πάαααρα πολλά μτφ.....!!!!

gata21
17-01-12, 21:32
gata thanks! ειναι βολικη γενικα σαν σκουπα.? εχει και σωληνα για να σκουπιζεις κατω απο καναπεδες, γωνιες κλπ? την ειχε προσφορα 99 λιρες ε? τωρα την εχει 200 και βαλε...
tsioubal εσυ ποια εχεις?

Μόνο χτες την χρησημοποίησα,την βρήκα πολύ βολική.Εχει σωλήνα και επέκταση και πέλμα turbo για να μπορείς να σκουπήσεις εκει που δεν φτάνει η σκούπα.Μπορείς να δεις και τα βιντεο (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003MPA5GY) για να καταλάβεις πώς λειτουργεί.Αν σε ενδιαφέρει παρακολουθησέ την μπορει να την ξαναβγάλει το αμαζον.

chatzico
17-01-12, 21:36
Πηρε φίλη απο το εν λόγω site και της το κολλησανε στο τελωνείο! Το site περσυ εστελνε μονο Αθηνα και Θεσ/νικη(φέτος δεν ξέρω). Συνολικα πλήρωσε 90 ευρώ φιλικη τιμη εκτελωνισμου σε ιδιώτη εκτελωνιστη, 38 ευρώ κουριερ (ήταν εκτος Αθηνών)και 2 ευρω για κάθε μέρα που δεν πήγαινε να τις πάρει.
Συνολικα της βγηκε στα 300 ευρώ. Δεν ξέρω ποσο έχουν έξω. Πάντως η κοπέλα δεν τις έβγαλε απο τα πόδια της μέχρι να κάνει απόσβεση:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Είδες ?

Γιαυτό ήμουν σαφής, καραδοκεί το τελωνείο, μόνο μέσω Αμερικάνου ξάδερφου.

Δεν νομίζω ότι χτύπησε η συσκευασία, πόσο μεγαλύτερο είναι το κουτί από τις κούτες του τζιμπορί.

Η αξία χτύπησε και τα μεταφορικά. Αν βάλεις τις πιο φθηνές (http://www.uggaustralia.com/womens-classic-mini-sheepskin-boots/5854,default,pd.html?dwvar_5854_color=CCFL&start=5&cgid=women-boots)που έχει, με 120 δολλάρια, συν τα μεταφορικά 70 ευρώ (σε αυτό το ύψος αγοράς), φθάνεις σχεδόν τα 200 δολλάρια. Ε, θα ήταν θαύμα να μην τελωνιζόταν!!!!!

gata21
17-01-12, 21:44
Tην ίδια ακριβως παρήγγειλα και εγώ στις 23/11/2011, και ακόμη δεν έχει γίνει dispatched. Εσύ πότε την παρήγγειλες?

Την χτύπησα στα lightning deals περίπου 23/11 109,99 λιρες,την παρακολουθούσα όμως και 26/12 που είδα οτι έπεσε στις 99 λίρες την ακύρωσα και την ξαναπαράγγειλα :mrgreen:.
Έφυγε στις 5/1 και έφτασε χτες.

Mags
17-01-12, 21:47
Είδες ?

Γιαυτό ήμουν σαφής, καραδοκεί το τελωνείο, μόνο μέσω Αμερικάνου ξάδερφου.

Δεν νομίζω ότι χτύπησε η συσκευασία, πόσο μεγαλύτερο είναι το κουτί από τις κούτες του τζιμπορί.

Η αξία χτύπησε και τα μεταφορικά. Αν βάλεις τις πιο φθηνές (http://www.uggaustralia.com/womens-classic-mini-sheepskin-boots/5854,default,pd.html?dwvar_5854_color=CCFL&start=5&cgid=women-boots)που έχει, με 120 δολλάρια, συν τα μεταφορικά 70 ευρώ (σε αυτό το ύψος αγοράς), φθάνεις σχεδόν τα 200 δολλάρια. Ε, θα ήταν θαύμα να μην τελωνιζόταν!!!!!

Δεν ξέρω για τα Τζιμπορί, ξέρω τι της ειπε ο εκτελωνιστης...
Τζάμπα λεφτά παντως!

Το νου σας κορίτσια!!!

female
17-01-12, 21:57
Καλησπέρα. Να σας πω και εγώ το παράπονό μου από το melinamay.
Λοιπόν παράγγειλα 2 ζευγάρια παπούτσια και 2 σετ πετσέτες. Το ένα ζευγάρι τα παπούτσια ήρθαν λάθος. 27νούμερο ζήτησα και 26 μου έστειλαν. Πήρα τηλ κάμποσες φορές χωρίς να βρω κανέναν. Τελικά τους έστειλα e-mail και μου απάντησαν απλά να στείλω τα παπούτσια πίσω, χωρίς περαιτέρω διευκρινήσεις.
Τελοσπάντων, το θέμα δεν είναι αυτό...το θέμα είναι ό,τι τα παπούτσια έκαναν 27 Ευρώ και μου είπαν πως θα τα επιστρέψουν σε 15 εργάσιμες μέρες!!!!
Τους απάντησα ό,τι εγώ δεν έκανα 15 εργάσιμες να τους πληρώσω και τα θέλω άμεσα αλλά έχει περάσει ήδη 1 εβδομάδα και πίστωση δεν έχουν κάνει.
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!
Έχω ψωνίσει πολλές φορές, δεν χρειάστηκε μέχρι στιγμής να κάνω επιστροφή αλλά από αυτό και μόνο θα το σκεφτώ σοβαρά αν θα ξαναψωνίσω από εκεί!

minak
17-01-12, 22:47
Έλαβα και 'γω σήμερα μποτούλες από http://everything5pounds.com/. 3 ζευγάρια. 2 δικά μου και ένα για δωράκι. Έφυγαν 14/1 και σήμερα ήταν στην πόρτα μου. Η κάθε μια στο κουτί της. Τέλεια εφαρμογή και όμορφα σχέδια. Θα ξαναπάρω σίγουρα!!!!
http://www.everything5pounds.com/buckle-strap-details-knee-high-flat-boots-p-4864.html το ένα σχέδιο.

georgia6575
18-01-12, 08:28
Έλαβα και 'γω σήμερα μποτούλες από http://everything5pounds.com/. 3 ζευγάρια. 2 δικά μου και ένα για δωράκι. Έφυγαν 14/1 και σήμερα ήταν στην πόρτα μου. Η κάθε μια στο κουτί της. Τέλεια εφαρμογή και όμορφα σχέδια. Θα ξαναπάρω σίγουρα!!!!
http://www.everything5pounds.com/buckle-strap-details-knee-high-flat-boots-p-4864.html το ένα σχέδιο.

Η τιμή τους ποια είναι 5 λίρες?Η εγώ δεν είδα καλά.

ravT
18-01-12, 08:43
Η τιμή τους, όπως αναφέρει και το όνομα του site είναι 5 λίρες.
Φυσικά τα μεταφορικά πάνε ανάλογα το βάρος. Αλλά έρχονται συστημένα.

georgia6575
18-01-12, 08:50
Η τιμή τους, όπως αναφέρει και το όνομα του site είναι 5 λίρες.
Φυσικά τα μεταφορικά πάνε ανάλογα το βάρος. Αλλά έρχονται συστημένα.

Οσες έχετε ψωνίσει συμφέρει με τα μεταφορικά?

kalamaraki
18-01-12, 09:17
Οσες έχετε ψωνίσει συμφέρει με τα μεταφορικά?

Aνάλογα τι ψάχνεις κ τι ζητάς. Βαλε στο καλάθι σου δυο παπούτσια πχ προχώρα το να δεις τα μεταφορικά κ θα κρίνεις από μόνη σου.

Υποψιν, ΔΕΝ ειναι δερμάτινα....για να μην στεναχωρηθείς μετά κ κατηγορείς το σαιτ.

ravT
18-01-12, 09:23
Το χω ξαναπεί, πήρα 2 ζευγάρια μπαλαρίνες με 20,00 ευρώ. Εδώ το ένα ζευγάρι (το ίδιο) είχε 39,00 ευρώ

Προφανώς συμφέρει λοιπόν.

Υ.Γ. Καλαμαράκι, το ένα ζευγάρι μου αν δεν είναι δέρμα σίγουρα είναι πάρα πολύ καλής ποιότητας τύπου δέρμα...

MUMSOFIA
18-01-12, 09:54
κοριτσια δεν θυμάμαι το www.dpam.com φέρνει Ελλάδα ?
Εχει ωραιες εκπτώσεις...

xanthi9
18-01-12, 10:12

παρελαβα πριν 10 μερες ugg απο amazon.com με πωλητη το warehouse o οποιος ειναι μεσα στη λιστα με τους εγκεκριμενους πωλητης της ugg και τις πηρα με 150 ευρω +3 ευρω που πληρωσα τελωνειο

georgia6575
18-01-12, 10:21
Aνάλογα τι ψάχνεις κ τι ζητάς. Βαλε στο καλάθι σου δυο παπούτσια πχ προχώρα το να δεις τα μεταφορικά κ θα κρίνεις από μόνη σου.

Υποψιν, ΔΕΝ ειναι δερμάτινα....για να μην στεναχωρηθείς μετά κ κατηγορείς το σαιτ.

Αυτήν την εποχή ψάχνουμε το οικονομικότερο και όχι το καλλίτερο γιατί να στενοχωρηθώ έαν μου χαλάσει η μπότα με τα 6 ευρώ?Παίρνω κι άλλο ζευγάρι με αυτά τα λεφτά εν τω μεταξύ θα κάνω την δουλειά μου και όσο κρατήσει.Και εξξάλου ότι πληρώνεις παίρνεις.

irida85
18-01-12, 10:25

καλαμαρακι το ζευγαρι που εβαλε η κοπελα εχει δερματινο πατο! το λεει...
και εγω 2 ζευγαρια που πηρα με δερματινο πατο ειναι!!!!!!!!! αλλιως δε λεει....

απο την εμεπειρια μου τελικα βγαινει γυρω στα 10 ευρω μαζει με τα μεταφορικα αν παρεις εως 4-5 κομματια.... μετα δε πολυσυμφερει γαιτι ανεβαινει το βαρος του πακετου κ χρεωνει πολλα μεταφορικα......

annagrig1980
18-01-12, 10:50
Σχετικα με το 5 pounds παρασυρθηκα κι'εγω και πηρα ενα ζευγαρι μποτες. Με την ισοτιμια της Αγγλικης λιρας και με τα μεταφορικα βγηκαν αν θυμαμαι καλα γυρω στα 15 ευρω. Τις ιδιες ακριβως τις βρηκα στη λαϊκη της Δραμας μια κυριακη που πηγα για λαχανικα και τις ειχε στα ιδια χρηματα. Δεν κερδισα ουτε εχασα. Απλα δεν ειχα την ευκαιρια να τις δοκιμασω μεσω site και μου βγηκαν καπως σφιχτες στη γαμπα. Ο δερματινος πατος που λενε (insole leather) ειναι ενα κομμματι δερματος κολλημενο και πλεον "κυκλοφορει" πολυ σαν μοδα σε συνθετικα παπουτσια για να μη μας χτυπαει πολυ στο ματι οτι ειναι ολο συνθετικο. Προσοχη. Ειναι ακριβως οπως ειπε και η Ιριδα: δερματινος πατος. Όχι σολοδερμα!!!
Κινεζικης προελευσης βεβαια. Πιθανως να βρεις τα ιδια ή παρομοια σχεδια σε κινεζικα μαγαζια. Απο τιμες δεν ξερω τι παιζει στα Κινεζικα. Ειχε ενα καταστημα διπλα στη δουλεια μου και εκλεισε ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!! :shock:

Myrella
18-01-12, 11:07
Είναι αυθεντικες από το Asos, αλλά λίγο ακριβες....δεν ειναι?

http://www.asos.com/UGG/UGG-Classic-Short-Boots/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1686010&cid=4172&Rf-400=752&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Chestnut

οταν ειχα παρει εγω πριν 2 χρονια ηταν πιο φτηνα!:)

kalamaraki
18-01-12, 11:46
Αυτήν την εποχή ψάχνουμε το οικονομικότερο και όχι το καλλίτερο γιατί να στενοχωρηθώ έαν μου χαλάσει η μπότα με τα 6 ευρώ?Παίρνω κι άλλο ζευγάρι με αυτά τα λεφτά εν τω μεταξύ θα κάνω την δουλειά μου και όσο κρατήσει.Και εξξάλου ότι πληρώνεις παίρνεις.

το τι ψάχνει ο καθένας αυτή την εποχή είναι υποκειμενικό....εγώ το είπα για να μην περιμένει κανεις οτι ειναι εκπτωτικά δερμάτινα πχ αλλά οτι ειναι πολύ καλής ποιότητας πχ δερματίνες. Το αν ειναι καλά ή οχι δεν το γνωρίζω προσωπικά.

Σχετικα με το 5 pounds παρασυρθηκα κι'εγω και πηρα ενα ζευγαρι μποτες. Με την ισοτιμια της Αγγλικης λιρας και με τα μεταφορικα βγηκαν αν θυμαμαι καλα γυρω στα 15 ευρω. Τις ιδιες ακριβως τις βρηκα στη λαϊκη της Δραμας μια κυριακη που πηγα για λαχανικα και τις ειχε στα ιδια χρηματα. Δεν κερδισα ουτε εχασα. Απλα δεν ειχα την ευκαιρια να τις δοκιμασω μεσω site και μου βγηκαν καπως σφιχτες στη γαμπα. Ο δερματινος πατος που λενε (insole leather) ειναι ενα κομμματι δερματος κολλημενο και πλεον "κυκλοφορει" πολυ σαν μοδα σε συνθετικα παπουτσια για να μη μας χτυπαει πολυ στο ματι οτι ειναι ολο συνθετικο. Προσοχη. Ειναι ακριβως οπως ειπε και η Ιριδα: δερματινος πατος. Όχι σολοδερμα!!!
Κινεζικης προελευσης βεβαια. Πιθανως να βρεις τα ιδια ή παρομοια σχεδια σε κινεζικα μαγαζια. Απο τιμες δεν ξερω τι παιζει στα Κινεζικα. Ειχε ενα καταστημα διπλα στη δουλεια μου και εκλεισε ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!! :shock:

θα συμφωνήσω, πχ ένα μποτάκι που έχει με κορδόνια κ χαμηλό τακουνάκι το βρήκα την περίοδο των γιορτών σε τοπικό κατάστημα της καλαμαριάς στα 25ευρώ...

kalamaraki
18-01-12, 11:48
Εχει ωραιες εκπτώσεις...

Σοφάκι, είναι στη λίστα μας, ναι στέλνει ελλάδα με 11-15ευρώ νομίζω.

Αναστασια Μ
18-01-12, 12:13
κοριτσια η παντα για την κουνια του μωρου στα αγγλικα πως λεγεται??? σορρυ για τ off topic αλλα δεν ξερω πως να την ψαξω

fifitsa
18-01-12, 12:38
Υπνόσακων συνέχεια....
Έχει και ο mothercare υπνόσακους με ποδαράκια και επένδυση στην αστρονομική τιμή των 16 λιρών για την ηλικία της μικρής μου!!!! Το έψαχνα τόσο καιρό σαν paded και αυτοί το έχουν wadded...
http://www.mothercare.com/Girls-Teapots-Wadded-Walk-Sleeper/dp/B005AGTRBC?ie=UTF8&ref=sr_1_4&nodeId=42764041&sr=1-4&qid=1326883008&pf_rd_r=1E4C9XB60YQ8K3BYBTK8&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7

Υπενθυμίζω οτι εδώ έχουν γύρω στα 40 Ευρώπουλα....

fifitsa
18-01-12, 12:39
κοριτσια η παντα για την κουνια του μωρου στα αγγλικα πως λεγεται??? σορρυ για τ off topic αλλα δεν ξερω πως να την ψαξω
παντα = cot bumper
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=cot+bumper&_frs=1&_trksid=p3286.c0.m359
Εχει της παναγιάς τα μάτια!!!!

Αναστασια Μ
18-01-12, 12:42
σ ευχαριστω πολυ !!!

οντως αρκετα σχεδια!!!!

mamouna
18-01-12, 14:54
Με απογοητευσατε με τις καψουλες γι'αυτο κι εγω χτυπησα αυτες
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004JI516M στα 33 λιρονια!!!

Ετυχε μηπως να δεις την τιμή τους στο site της camper (αν ειναι η πραγματική αρχική) ??? http://www.camper.com/en/eshop/producto.xhtml?option=46401-001

Τσίμπησα τις ιδιες στο καφέ τους http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004JIALNA :mrgreen:

Επίσης σήμερα παρελαβα
http://www.javari.co.uk/dp/B004GJXKHG?ie=UTF8&ie=UTF8 σε μπλε

http://www.javari.co.uk/dp/B003N9AW8A?ie=UTF8&ie=UTF8

http://www.javari.co.uk/dp/B00531S526?ie=UTF8&ie=UTF8

Απλα το ενα πιο ομορφο απο το άλλο ...

female
18-01-12, 15:05
Κοριτσάκια το dhl Γερμανίας συνεργάζεται εδώ με dhl?Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτησή μου αλλά το τράκινγκ που έχω από amazon.de δουλεύει μόνο στο dhl.de και όχι στο dhl.gr

camouflage
18-01-12, 15:18
Ετυχε μηπως να δεις την τιμή τους στο site της camper (αν ειναι η πραγματική αρχική) ??? http://www.camper.com/en/eshop/producto.xhtml?option=46401-001

Τσίμπησα τις ιδιες στο καφέ τους http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004JIALNA :mrgreen:

Επίσης σήμερα παρελαβα
http://www.javari.co.uk/dp/B004GJXKHG?ie=UTF8&ie=UTF8 σε μπλε

http://www.javari.co.uk/dp/B003N9AW8A?ie=UTF8&ie=UTF8

http://www.javari.co.uk/dp/B00531S526?ie=UTF8&ie=UTF8

Απλα το ενα πιο ομορφο απο το άλλο ...

πολυ καλα τα παπουτσια απο javari!! το λινκ που εχει σε καθε παπουτσακι διπλα 'how it fits' σε παει σε ενα πινακα με τα μεγεθη και τα εχει σε cm. Αυτη η μέτρηση είναι το μέγεθος του εσωτερικου του παπουτσιού ή το μέγεθος που πρεπει να εχει το ποδι; Ευχαριστω!

evdi
18-01-12, 15:23
Κοριτσάκια το dhl Γερμανίας συνεργάζεται εδώ με dhl?Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτησή μου αλλά το τράκινγκ που έχω από amazon.de δουλεύει μόνο στο dhl.de και όχι στο dhl.gr
Όχι η dhl.de τα φέρνει στην Ελλάδα και από εκεί την διανομή κάνει ο ελτα (ή οι ταχυμεταφορές ελτα). Στην υπογραφή του το kalamaraki (οδηγίες για αγορές από amazon) τα γράφει αναλυτικά.

melina_m
18-01-12, 15:32
ψάχνω κατι φίλτρα για το ενυδρείο , ξερει κανεις που θα τα βρώ ??? ειναι τα renaxp4.
ευχαριστώ πολύυυυυ

female
18-01-12, 16:06
Όχι η dhl.de τα φέρνει στην Ελλάδα και από εκεί την διανομή κάνει ο ελτα (ή οι ταχυμεταφορές ελτα). Στην υπογραφή του το kalamaraki (οδηγίες για αγορές από amazon) τα γράφει αναλυτικά.

Α σε ευχαριστώ πολύ!!!
Το βρήκα το δέμα, με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.Το έχουν παραλάβει από 15.01 τι το κάνουν άραγε στα γραφεία τους???

tsioubal
18-01-12, 16:11
Εχει ωραιες εκπτώσεις...

Ναι, με αγορές άνω των 100€ έχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα.

Access
18-01-12, 16:19
ψάχνω κατι φίλτρα για το ενυδρείο , ξερει κανεις που θα τα βρώ ??? ειναι τα renaxp4.
ευχαριστώ πολύυυυυ
γιατί δεν ρωτάς σε κάποιο ποιο εξειδικευμένο φόρουμ για ενυδρεία (http://www.aquatek.gr/vb/) ?? σαφώς θα γνωρίζουν καλλίτερα τι τιμές παίζουν και από που μπορείς να το προμηθευτείς οικονομικότερα

Α σε ευχαριστώ πολύ!!!
Το βρήκα το δέμα, με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.Το έχουν παραλάβει από 15.01 τι το κάνουν άραγε στα γραφεία τους???

κάνει παρέα στο δικό μου καλέ :roll::roll::lol::lol:

ravT
18-01-12, 16:39
Αξεσάκι το δέμα απο mytoys.de σου ήρθε? Έχει κολλήσει το τράκινγκ από το Σάββατο