PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

LA LATINA
29-08-11, 13:22
κουκλες καλημέρα! μου απάντησε το garvalin! μαράκι, στελλίτσα, χελένα μου, μπορείτε να μεταφράσετε;

Estimada clienta,

Mediante un proceso interno de nuestra web, hemos comprobado que en su dνa usted intento realizar un pedido, que no llegσ a ser finalizado.

ΏTuvo algϊn problema o alguna duda ? ΏSigue interesada en los artνculos?, Estarνamos encantados de poder ayudarle.

Reciba un cordial saludo.

Gracias por su interιs.

με λιγα λογια γιατι εχω και τα 2 παιδια εδω........
προσπαθησες λεει να κανεις μια αγορα αλλα τελικα δεν εκτελεστηκε
ειχες καποιο προβλημα η καποια απορια?ενδιαφερεσαι ακομα για την αγορα?
θα χαρουν πολυ να σε βοηθησουν

maria_s
29-08-11, 13:27
αααα εγώ νομιζα μου απαντησαν στην ερωτηση ποτε θα ανεβασουν τις χειμωνιατικες συλλογες...

αιντεεεεε!

θενξ στελλακι

evhgiorgos
29-08-11, 13:46
Στις 16/10 πρόκειται να βαφτίσουμε την μικρή μας και σκέφτομαι να πάρω ένα φόρεμα bonnie jean για να την πάω στην εκκλησία.Θα είναι 3 1/2 μηνών περίπου, ποιο μέγεθος πρέπει να πάρω;Η γραμμή τους είναι στενή;Όποια έμπειρη μανούλα ξέρει θα με βοηθήσει πολύ!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ada9
29-08-11, 13:46
Κορίτσια καλησπέρα!
Την προηγουμενη Δευτερα εδωσα για εκτυπωση στο Foto.com 428 φωτο και πληρωσα με πιστωτικη!Ελεγε παράδοση 2-4 μέρες, αλλά ακόμα δεν εχω παραλάβει!Ξερετε με τι εταιρια τις αποστελλουν?Επίσης δεν μου χουν δωσει tracking number για να ξερω που βρισκονται!Τι να κάνω?

chatzico
29-08-11, 13:55
Στις 16/10 πρόκειται να βαφτίσουμε την μικρή μας και σκέφτομαι να πάρω ένα φόρεμα bonnie jean για να την πάω στην εκκλησία.Θα είναι 3 1/2 μηνών περίπου, ποιο μέγεθος πρέπει να πάρω;Η γραμμή τους είναι στενή;Όποια έμπειρη μανούλα ξέρει θα με βοηθήσει πολύ!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ότι τα κοίταγα !!!! Δες εδώ (http://girlsdressshop.com/size-chart), έχει το size chart των BONNIE JEAN. Θα έλεγα κανονική προς το άνετο.

Κορίτσια καλησπέρα!
Την προηγουμενη Δευτερα εδωσα για εκτυπωση στο Foto.com 428 φωτο και πληρωσα με πιστωτικη!Ελεγε παράδοση 2-4 μέρες, αλλά ακόμα δεν εχω παραλάβει!Ξερετε με τι εταιρια τις αποστελλουν?Επίσης δεν μου χουν δωσει tracking number για να ξερω που βρισκονται!Τι να κάνω?
Τους ζήτησες τράκινγκ νάμπερ ? Πλήρωσες με πέιπαλ ? Επικοινώνησες μαζί τους για την καθυστέρηση ? Δεν κάνεις και την ερώτησή σου http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84841 εδώ, που είναι πιο σχετικό το θέμα ?

evhgiorgos
29-08-11, 13:59
[QUOTE=chatzico;2123116]Ότι τα κοίταγα !!!! Δες εδώ (http://girlsdressshop.com/size-chart), έχει το size chart των BONNIE JEAN. Θα έλεγα κανονική προς το άνετο.

Ευχαριστώ πολύ!Αν και απογοητεύτηκα γιατί μόλις διαπίστωσα πως στο ebay δεν έχει ποικιλία για το νούμερο μας!

ada9
29-08-11, 14:00
Τους ζήτησες τράκινγκ νάμπερ ? Πλήρωσες με πέιπαλ ? Επικοινώνησες μαζί τους για την καθυστέρηση ? Δεν κάνεις και την ερώτησή σου http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84841 εδώ, που είναι πιο σχετικό το θέμα ?
Δυστυχως τιποτα απο αυτα δεν εκανα :(
Πληρωσα με πιστωτικη, οχι μεσω paypal!
Tracking number δε ζητησα, νομιζα οτι αν ηταν θα μου εδιναν ετσι κι αλλιως!
Λες να τους στειλλω email?Απλα ελεγα αν εχει καποια αλλη ξαναπαραγειλλει να μου πει πως γινεται!
Στο αλλο θεμα οσες φορες εχω ρωτησει, απάντηση δεν πηρα!:(:(

chatzico
29-08-11, 14:01
Η πλερέζα πως λέγεται στα αγγλικά ???????????

chatzico
29-08-11, 14:04
Ευχαριστώ πολύ!Αν και απογοητεύτηκα γιατί μόλις διαπίστωσα πως στο ebay δεν έχει ποικιλία για το νούμερο μας!

Δες εδώ, στο αμερικάνικο ebay (http://www.ebay.com/sch/Girls-Clothing-Newborn-5T-/147192/i.html?LH_AvailTo=80&_nkw=bonnie+jean&_adv=1&_catref=1&_dmd=1&_fln=1&_fsct=&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=bonnie+jean&_sop=12&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=). Διάλεξε το μέγεθος που θες.

Δυστυχως τιποτα απο αυτα δεν εκανα :(
Πληρωσα με πιστωτικη, οχι μεσω paypal!
Tracking number δε ζητησα, νομιζα οτι αν ηταν θα μου εδιναν ετσι κι αλλιως!
Λες να τους στειλλω email?Απλα ελεγα αν εχει καποια αλλη ξαναπαραγειλλει να μου πει πως γινεται!
Στο αλλο θεμα οσες φορες εχω ρωτησει, απάντηση δεν πηρα!:(:(

Στείλε μέιλ λέμεεεεεεεεεεεε

maria_s
29-08-11, 14:07
Η πλερέζα πως λέγεται στα αγγλικά ???????????

εξαρτάται τι εννοείς...αν εννοείς βέλο, είναι veil

chatzico
29-08-11, 14:10
εξαρτάται τι εννοείς...αν εννοείς βέλο, είναι veil
Θέλω να κλάψω πολύ :cry::cry::cry::cry: αλλά με στύλ !!!!!!!!!!!!!

Το veil βγάζει τα νυφικά .........

LA LATINA
29-08-11, 14:14
κι εγω παραγγειλα απο foto com αλλα μου εστειλαν αμεσως mail με tracking number
βεβαια πληρωσα με paypal χτες το εκανα και περιμενω

maria_s
29-08-11, 14:16
funeral veil

ada9
29-08-11, 14:17
Δες εδώ, στο αμερικάνικο ebay (http://www.ebay.com/sch/Girls-Clothing-Newborn-5T-/147192/i.html?LH_AvailTo=80&_nkw=bonnie+jean&_adv=1&_catref=1&_dmd=1&_fln=1&_fsct=&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=bonnie+jean&_sop=12&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=). Διάλεξε το μέγεθος που θες.

Στείλε μέιλ λέμεεεεεεεεεεεε
Εστειλα!!Ο θεός βοηθός!!!!!!

kalamaraki
29-08-11, 14:21

Τι το θες??????

ada9
29-08-11, 14:23
κι εγω παραγγειλα απο foto com αλλα μου εστειλαν αμεσως mail με tracking number
βεβαια πληρωσα με paypal χτες το εκανα και περιμενω
Ωχ!!!!!!!!Μη μου λες τετοια!!!!!!!
Με τι σου ειπαν οτι θα στο στειλλουν?κουριερ ή ελτα?Ουτε σ αυτο δε βγαζω άκρη!

chatzico
29-08-11, 14:28
funeral veil

Τι το θες??????
Αποφάσισα !!!!!!!!!

ΑΥΤΟ (http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Veil-Fascinator-Wedding-Ascot-Race-Party-Funeral-/170676930333?pt=Women_s_Accessories_UK&var=&hash=item6d704a92cc)!!!!!!!!!! Το μωβ δείχνει ευγενές πένθος ...........

LA LATINA
29-08-11, 14:29
Ωχ!!!!!!!!Μη μου λες τετοια!!!!!!!
Με τι σου ειπαν οτι θα στο στειλλουν?κουριερ ή ελτα?Ουτε σ αυτο δε βγαζω άκρη!

ιδεα δεν εχω δε λεει καπου
θα περιμενω και θα σου πω

ada9
29-08-11, 14:36
ιδεα δεν εχω δε λεει καπου
θα περιμενω και θα σου πω
Μαλλον αυτό που σου εστειλαν δεν ειναι tracking number alla order number, κι εμενα μου εστειλαν μειλ αλλα ειχε το δευτερο αριθμο κι οχι τρακινγκ με το αποιο παρακολουθεις την αποστολη!
Δοκιμασε να ελεγξεις την παραγγελια σου να δεις που βρισκεται δηλ, εγω δεν μπορω να το κανω!Στο σαιτ τους λεει οτι παραγγελιες που στελνονται σαν γραμματα δεν μπορεις να τις παρακολουθησεις ον λαιν!
Το θεμα ειναι ΩΣ τι τα εστειλαν και με τι????

camouflage
29-08-11, 14:43
Κοριτσια εχετε παρει απο καπου ή ξέρετε να μου προτεινετε μαχαιρι ηλεκτρικο; εχω αρτοπαρασκευαστη και θελω να φτιαχνω ψωμι του τοστ και να κοβω λεπτες φετουλες οπως του εμποριου. Καμια ιδεα;

LA LATINA
29-08-11, 14:45
Μαλλον αυτό που σου εστειλαν δεν ειναι tracking number alla order number, κι εμενα μου εστειλαν μειλ αλλα ειχε το δευτερο αριθμο κι οχι τρακινγκ με το αποιο παρακολουθεις την αποστολη!
Δοκιμασε να ελεγξεις την παραγγελια σου να δεις που βρισκεται δηλ, εγω δεν μπορω να το κανω!Στο σαιτ τους λεει οτι παραγγελιες που στελνονται σαν γραμματα δεν μπορεις να τις παρακολουθησεις ον λαιν!
Το θεμα ειναι ΩΣ τι τα εστειλαν και με τι????

εβαλα τον αριθμο αυτο εκει που λεει να παρακολουθησουμε την παραγγελια μας και μου ειπε οτι τη φτιαχνουν ακομα....

LA LATINA
29-08-11, 14:46
λογικα ταχυδρομειο νομιζω
με 2-3 ευρω που ειναι τα μεταφορικα δε μπορει να τα στελνουν με κουριερ

irida85
29-08-11, 14:48
Πήρα αυτό το ροζ (http://www.boohoo.com/dresses/tamara-embroidered-chambray-maxi-dress/invt/azz73594)και αυτό το τζιν (http://www.boohoo.com/dresses/corey-chambray-bandeau-maxi-dress/invt/azz73189).

Στα μαρκς 14 και 16 στα παντελόνια, στα μάντκο παρόμοια.

αααα εσυ πηρες ακριβα! εγω πηρα με 8 λιρες 4 φορεματα.... αλλα παρομοιο στυλ... ελπιζω το L να μου κανει.... σα 14αρι το χει στο σαιζ τσαρτ....

Στο ΒΟΟΗΟΟ -10% μέχρι αύριο :arrow: bankholiday

εχω δωσει και κωδικο για -15% που ισχυει μαζι με το -10%!!!!!!!!!!!!!
αντε καμια δε θα ψωνισει? μονο εγω "τσιμπησα" ???? χαχαχαχαχα

Γατουλα
29-08-11, 15:24
ada το φοτο μου αργησε απο το θεμα ημερομηνια εκτυπωσης
δηλαδη εστειλα φωτο εκαναν πες μια βδομαδα και να ετοιμαστουν και εφυγαν απλο ταχυδρομειο
μου ηρθε χαρτακι ελτα και τα παρελαβα, ολα ΟΚ

Γατουλα
29-08-11, 15:26
χατζικο τι το θες το βελο βρε? δε ξερω, να σεπειραξω η οχι, το εγινε?

ωραια φορεματα αλλα μακριααααα απο το 18 χαχχαχα

thirgini
29-08-11, 16:11
εμενα ο γιατορς μου ειπε 5αρα συριγγα και μπουκαλακι ορρο για οικονομια!
Ακριβώς αυτή ειναι η λυση. Πήραμε και πολυ echinacea μπας και γλυτωσουμε καμια αρρωστια.

Φλορα
29-08-11, 16:22
Κοριτσια γεια σας...επανηλθατε βλεπω σχεδον ολες απο τις διακοπες...
λοιπον κατ αρχην παρηγγειλα φωτομπουκ απο photobox(εγω το εκανα στο σουηδικο σαιτ γιατι ειχα ενα δωρο....αλλα υπαρχει και αγγλικο με λογικα μεταφορικα)το εκανα πολυ απλο με κανονικο χαρτι,οχι πολυ χοντρο....
μολις παραλαβω θα σας ενημερωσω για την ποιοτητα.....
επισης πηρα ηλεκτρικη σκουπα φθηνη samsung(την εχει φιλη και ακουσα πολυ καλα λογια),μπαρμπεκιου και τηγανι greenpan.....πολυ καλο τηγανι.....περιμενω τωρα τα υπολοιπα...

ηθελα να σας ρωτησω...θελω να παραγγειλω ποδηλατο 24" γιατην κορημου απο το αμαζον...εχει παρει καμμια και ποιο?
Σκεφτομαι για αυτα τα railegh αν το εγραψα και σωστα....
Για πειτε αν πηρε καμμια κι αν εμεινε ευχαριστημενη......

αα πηρα και κατι lipgloss victoria secret με γευσεις...απο το ebay φυσικα.....:lol::lol:
τα αναφερω μηπως και ενδιαφερεται καμμια σας.......
Φιλια σε ολες....;-)

tamar
29-08-11, 16:24
αααα εσυ πηρες ακριβα! εγω πηρα με 8 λιρες 4 φορεματα.... αλλα παρομοιο στυλ... ελπιζω το L να μου κανει.... σα 14αρι το χει στο σαιζ τσαρτ....

Aξίζουν τα λεφτά τους; Τώρα με τα κιλά της εγκυμοσύνης δεν έχω ρούχα να βάλω...
Για πες τον κωδικό.

Από αυτόν έχει ψωνίσει καμία;
http://myworld.ebay.co.uk/great188518lw/?_trksid=p4340.l2559

thirgini
29-08-11, 16:38
Κορίτσια καλησπέρα!

Mην ανησυχεις. Και εμενα εκαναν 7-10 να έρθουν και ηρθαν μπροστα στην πορτα μου με ταχυδρομειο. Εγω ειχα πιο λιγες απο εσενα και ετσι ηταν πιο ελαφρυ το κουτακι. Πάντως αψογη εξυπηρετηση και συσκευασια.

chatzico
29-08-11, 17:12

Για ρίξε λινκς ιριδούλα !!!!!!!!!!

Και μια υπενθύμιση για τον κωδικό -15% ....

Πως ισχύουν μαζί ? :confused::confused: Παίρνει αυτόματα το -10% και καταχωρείς τον -15% ?:confused::confused::confused::confused:

ΕΝΤΙΤ ¶μα σου πώ ότι τώρα κατάλαβα ότι το καθένα είχε 8 λίρες.... Νόμιζα ότι τα πήρες όλα 8!!!!!!!!
Επίσης βρήκα τον κωδικό που έβαλες. ΤΗΑΝΚ ΥΟU!!

χατζικο τι το θες το βελο βρε? δε ξερω, να σε πειραξω η οχι, το εγινε?

ωραια φορεματα αλλα μακριααααα απο το 18 χαχχαχα
Τίποτα φοβερό, απλά θέλω να κλάψω για κάτι αλλαγές, τα υπόλοιπα στο φατσοβιβλίο :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

marilia12
29-08-11, 18:13

weepers ισως?

πλερεζα εννοω

chatzico
29-08-11, 18:17
weepers ισως?

πλερεζα εννοω
Δεν βγάζει πλερέζες, δεν πειράζει, ευχαριστώ, έκλεισα την μωβ παραπάνω !!!!:grin::grin::grin::grin::grin:

LA LATINA
29-08-11, 18:42
Mην ανησυχεις. Και εμενα εκαναν 7-10 να έρθουν και ηρθαν μπροστα στην πορτα μου με ταχυδρομειο. Εγω ειχα πιο λιγες απο εσενα και ετσι ηταν πιο ελαφρυ το κουτακι. Πάντως αψογη εξυπηρετηση και συσκευασια.

εγω παραγγειλα και το δωρεαν photomug πηρε καμμια σας?
το χαρτι εκτυπωσης των φωτο ειναι καλο?

irida85
29-08-11, 19:31
οκ σας το ξαναγραφω...

επομενο, εχω δει οτι ψωνιζετε απο boohoo.com... αυτο σαιτ το ειχα δει απο πολυυυυυυυ παλια αλλα ποτε δεν ειχα ψωνισει οποτε δεν το ανεφερα κι εδω, χτες ομως πηρα ενα μαιλ με προσφορες και ειχε κι αυτο το μαγαζι μεσα με -15%! και ξαφνικα σημερα μου ρχεται κ δευτερο μαιλ με προσφορα -10%! λεω κατσε να δοκιμασω... και δεχεται κ τους δυο κωδικους!!!!!!!!
το -10% το παιρνει αυτοματα απο το σαιτ χωρις κωδικο και
το -15% ειναι κωδικος vco15 απο το vouchercodes.co.uk το βρηκα
δηλαδη εκπτωση 25% και ισχυει και στα εκπτωτικα!
εγω τελικα πηρα 4 φορεματα με 36 ευρω... στα λεφτα αυτα στην ουσια γλυτωσα απλα τα μεταφορικα, αλλα για πιο μεγαλες παραγγελιες σιγουρα ειναι πολυ καλη εκπτωση!!!!

το -10% το παιρνει μονο του
το -15% το vco15 το βαζετε στο κουτακι promotional code
και βγαινει στο συνολο 25% εκπτωση, οχι -10 και μετα -15
βιαστειτε ληγει το -10 αυριο το μεσημερι!

πηρα αυτα

http://www.boohoo.com/dresses/candy-smock-top-chiffon-floral-print-maxi-dress/invt/azz73602
http://www.boohoo.com/20-and-under/cecile-ethnic-print-tiered-maxi-dress/invt/azz73604
http://www.boohoo.com/dresses/pippa-floral-print-strappy-maxi-dress/invt/azz73672
kai http://www.boohoo.com/dresses/sarah-tie-dye-maxi-dress/invt/azz73230
31.47 λιρες, κανονικα μονο τα φορεματα χωρις μτφ εκαναν 68 λιρες....

chatzico
29-08-11, 19:38
Κοριτσια γεια σας...επανηλθατε βλεπω σχεδον ολες απο τις διακοπες...
λοιπον κατ αρχην παρηγγειλα φωτομπουκ απο photobox(εγω το εκανα στο σουηδικο σαιτ γιατι ειχα ενα δωρο....αλλα υπαρχει και αγγλικο με λογικα μεταφορικα)το εκανα πολυ απλο με κανονικο χαρτι,οχι πολυ χοντρο....
μολις παραλαβω θα σας ενημερωσω για την ποιοτητα.....
επισης πηρα ηλεκτρικη σκουπα φθηνη samsung(την εχει φιλη και ακουσα πολυ καλα λογια),μπαρμπεκιου και τηγανι greenpan.....πολυ καλο τηγανι.....περιμενω τωρα τα υπολοιπα...

αα πηρα και κατι lipgloss victoria secret με γευσεις...απο το ebay φυσικα.....:lol::lol:
τα αναφερω μηπως και ενδιαφερεται καμμια σας.......
Φιλια σε ολες....;-)

Κορίτσι, βάλε κανένα λινκ !!!!!!! Σκούπα, μπαρμπεκιού και τηγάνι και λιπ γκλος !!!! Το τηγάνι αυτό το βολεύτηκες ? Η μαμά μου τσού ...

Aξίζουν τα λεφτά τους; Τώρα με τα κιλά της εγκυμοσύνης δεν έχω ρούχα να βάλω...
Για πες τον κωδικό.

Από αυτόν έχει ψωνίσει καμία;
http://myworld.ebay.co.uk/great188518lw/?_trksid=p4340.l2559
Ταμαράκι, δεν το πίστευα πόσο καλά είναι για τα χρήματά τους !! 2 φορέματα και ένα μαγιό εγώ, πάρα πολύ καλά !!! ¶νετα χτύπαγα άλλα 5-6 φορέματα και ένα τοπ αλλά κάνω το παπί .......

bebutsiko
29-08-11, 19:48
γεια σας κοριτσια
χρειαζομαι ΒΟΗΘΕΙΑ
Ειμαστε φανατικοι των abercrombie k fitch, τα οποια χρυσοπληρωνουμε σε φυσικα καταστηματα
τελευταια αρχισα να ψαχνω στο ebay, κ χθες ανακαλυψα αυτο
http://www.abercrombiefitchsale-uk.com/
...χαρηκα, ειπα να παραγγειλω πρωτα κ μετα να το ποσταρω, ημουν κ σιγουρη οτι προκειται για καταστημα στην αγγλια κ γνησια προιοντα...σημερα συνεχιζοντας το ψαξιμο βρηκα δεκαδες(!!!!) τετοια , καταλαβα επιτελους:p:p οτι προκειται για αντιγραφα
πχ...http://www.abercrombieoutlets.co.uk/
www.abercrombieclothing.uk.com
www.abercrombiefitchsaleuk.com
ti lete????αλλα δεχονται πειπαλ, αλλα οχι
αξιζει να ρισκαρω? ισως μια μικρη παραγγελια στην αρχη για να τσεκαρω ποιοτητα,( ή το θεωρειτε σιγουρο οτι θα ειναι χαλια? λετε να χασω κ τα χρηματα απο πανω χωρις πειπαλ?
οι τιμες διαφερουν πολυ εντωμεταξυ απο το ενα στο αλλο....αλλου 10 λiρες το κοντομανικο, αλλου 30
για πειτε οι εμπειρες

το ξαναβαζω γιατι με προσπερασατε:-(:-(
χατζικο τι λες, μιας που σε βρισκω ονλαιν????:p

chatzico
29-08-11, 20:11
το ξαναβαζω γιατι με προσπερασατε:-(:-(
χατζικο τι λες, μιας που σε βρισκω ονλαιν????:p
Την γνώμη μου για τις μαιμούδες την έχω ξαναπεί, ας μην επαναληφθώ:wink::wink: Δεν τις αφορίζω, πολλές κυρίες θα έχαναν τα μισά μαλλιά της κόμης τους και αρκετούς χτύπους της καρδιάς τους όταν τις διαβεβαίωναν ότι έχουν χρυσοπληρώσει για αυθεντικά κομμάτια ιμιτασιόν. Δεν θα είχα θέμα κανένα να αγοράσω αν μου άρεσε το κομμάτι. Σε παπούτσια μόνο έχω θέμα, θέλω δέρμα γιατί αλλιώς έχω πρόβλημα.

Δεν θα ρίσκαρα εύκολα να ψωνίσω από άγνωστο σάιτ και μάλιστα με στάνταρ μαιμούδες χωρίς να έχω την διασφάλιση του πέιπαλ.

Από εκεί και έπειτα, θα κοίταζα πολύ καλά τις εικόνες, μπας και δω κάτι παραπάνω και αν οι τιμές ήταν συμφέρουσες, θα έκανα μια παραγγελία σε κάτι χτυπητό, που θα έδειχνε την ραφή/ποιότητα/υφάσματα τους για να έχω άποψη. Ή όπως λες, μια μικρή παραγγελία για να δω τι παίζει. Σε τι τιμές παίζουν τα αυθεντικά τι σέρτ ?

kalamaraki
29-08-11, 20:40
Λεπον.....

τελικά βγήκε υπέρ μου το κεις που άνοιξα στο πευπαλ για τον εν λόγω κύριο http://www.ebay.co.uk/sch/Girls-Accessories-/15628/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=&_ssn=justahappytrucker&_trksid=p3911.c0.m282

απο τον οποίο αγόρασα 50 δαχτυλιδάκια πλαστικά για 4μιση λιρες δεν ήρθαν ποτέ και ενα μήνα μετά που τον ενοχλησα τα ξαναέστειλε υποτίθεται, αλλά εγώ ειχα παραλάβει αλλες αποστολές απο αγγλια παλι και τα δικά του άφαντα!
Τον προειδοποίησα δυο φορές μια βδομάδα πριν κλεισουν οι 45μερες και δυο μερες πριν, δεν απάντησε ποτε.....

ανοιξα κεις στις 9 αυγουστου και χθες ήρθε η τελική αποφαση υπερ μου δηλαδη 20 μερες μετά και σήμερα μπήκαν τα λεφτά στην κάρτα μου.

Απαράδεκτος για 5ευρω.....!!!

αααα και το καλυτερο....

Μου εκλεψαν τα στοιχεια της κάρτας μου ντεμπιτ απο ατμ που εκανα ανάληψη και σημερα εκαναν αγορές με την κάρτα μου ταχα μου 130ευρω.....! Ειχα μεσα κοντά στα 70 και υπερχρέωσαν το λογαριασμό μου άλλα 50ευρω...Ακύρωση κάρτας επιτόπου και αυριο τράπεζα για αμφισβήτηση αγορών.

Ειμαι περίεργη να δω τι αγόρασαν και από που!

aggelomarios
29-08-11, 20:55
Τς τς τς τς...θα σας μαλωσω!
Δεν προσεξε καμια οτι εχουμε γενεθλια???????
Χατζικουλι να χαιρεσαι τον μονακριβο και πολυαγαπημενο Ερμη σου!!!!!;);););)

aggelomarios
29-08-11, 20:59
Αυτο το myhabit made by amazon το εχετε παρει πρεφα???
Τι λεει? Αξιζει??? Απότι καταλαβα σου κοτσαρει πιθανους τελωνειακους δασμους ή κανω λαθος???

chatzico
29-08-11, 21:12
Λεπον.....

τελικά βγήκε υπέρ μου το κεις που άνοιξα στο πευπαλ για τον εν λόγω κύριο http://www.ebay.co.uk/sch/Girls-Accessories-/15628/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=&_ssn=justahappytrucker&_trksid=p3911.c0.m282

απο τον οποίο αγόρασα 50 δαχτυλιδάκια πλαστικά για 4μιση λιρες δεν ήρθαν ποτέ και ενα μήνα μετά που τον ενοχλησα τα ξαναέστειλε υποτίθεται, αλλά εγώ ειχα παραλάβει αλλες αποστολές απο αγγλια παλι και τα δικά του άφαντα!
Τον προειδοποίησα δυο φορές μια βδομάδα πριν κλεισουν οι 45μερες και δυο μερες πριν, δεν απάντησε ποτε.....

ανοιξα κεις στις 9 αυγουστου και χθες ήρθε η τελική αποφαση υπερ μου δηλαδη 20 μερες μετά και σήμερα μπήκαν τα λεφτά στην κάρτα μου.

Απαράδεκτος για 5ευρω.....!!!

αααα και το καλυτερο....

Μου εκλεψαν τα στοιχεια της κάρτας μου ντεμπιτ απο ατμ που εκανα ανάληψη και σημερα εκαναν αγορές με την κάρτα μου ταχα μου 130ευρω.....! Ειχα μεσα κοντά στα 70 και υπερχρέωσαν το λογαριασμό μου άλλα 50ευρω...Ακύρωση κάρτας επιτόπου και αυριο τράπεζα για αμφισβήτηση αγορών.

Ειμαι περίεργη να δω τι αγόρασαν και από που!

Μπράβο για τον πωλητή !!!!!!

Πως στα έκλεψαν ρε ? Έχασες την κάρτα ή σου υπόκλεψαν τα στοιχεία από το ΑΤΜ ?

Τς τς τς τς...θα σας μαλωσω!
Δεν προσεξε καμια οτι εχουμε γενεθλια???????
Χατζικουλι να χαιρεσαι τον μονακριβο και πολυαγαπημενο Ερμη σου!!!!!;);););)

:grin::grin::grin::grin::grin::grin: Σματς σμουτς, άντε να μαζευτούμε !!!!!!!!!!!
Αυτο το myhabit made by amazon το εχετε παρει πρεφα???
Τι λεει? Αξιζει??? Απότι καταλαβα σου κοτσαρει πιθανους τελωνειακους δασμους ή κανω λαθος???
Τι είναι αυτό ? Που το είδες ?:shock::shock::shock:

kalamaraki
29-08-11, 21:15
Μπράβο για τον πωλητή !!!!!!

Πως στα έκλεψαν ρε ? Έχασες την κάρτα ή σου υπόκλεψαν τα στοιχεία από το ΑΤΜ ?

Εκανα ανάληψη απο ατμ έξω απο το τζάμπο φοίνικα πριν απο μια βδομάδα κ μου έκλεψαν τα στοιχεία, την κάρτα μου την έχω και σήμερα εγινε η στραβή!

chatzico
29-08-11, 21:18
Εκανα ανάληψη απο ατμ έξω απο το τζάμπο φοίνικα πριν απο μια βδομάδα κ μου έκλεψαν τα στοιχεία, την κάρτα μου την έχω και σήμερα εγινε η στραβή!
Card Reader !!!!

Και σε πολυσύχναστο ΑΤΜ ...

kalamaraki
29-08-11, 21:21
Card Reader !!!!

Και σε πολυσύχναστο ΑΤΜ ...

Και ο μόνος λόγος που πιάστηκα κ έκανα ανάληψη....ειναι γιατί ήμουν ταμείο της δινω την ντεμπιτ καρτα να κανει την χρεωση για τον λογαριασμο, προσπάθησε κ δεν μπορεσε υποτίθεται.....ενώ ειχα χρήματα μέσα στο λογαριασμό μου....ε πηγα εκανα ανάληψη για να την πληρώσω....

Δεν κουβαλάω πανω απο ενα 50αρικο μαζι μου ποτέ, και οτι αγοράζω το χρεώνω στην ντέμπιτ...

ενας θεός ξέρει πόσους έκλεψαν!

aggelomarios
29-08-11, 21:22
Α καλα...κι εγω νομιζα οτι ολες το ξερατε!!!
Εμενα μου εστειλαν mail οτι ειναι καινουργιο site του αμαζονου (κανεις log in με τα στοιχεια που εχεις στο λογαριασμο στο amazon σαν το javari δηλαδη) και εχει ορισμενη ποσοτητα απο μαρκε πραγματα με εκπτωση εως -70% (ρουχα, παπουτσια, κοσμηματα για γυναικες, ανδρες, παιδια και το σπιτι) για 3 μερες και οποιος προλαβει! Ειναι εξ Αμερικης με αποστολη στο ελλαδισταν με 15$ αλλα το κουφο ειναι οτι υπολογιζουν κατα προσεγγιση τελωνειακους δασμους....ριξτε μια ματια www.myhabit.com...καθε μερα στις 7 ωρα Ελλαδας εχει και καινουργια προιοντα...πριν καμια βδομαδα ειχε παπουτσια geox παιδικα με 30$ αλλα μεχρι να το αντιληφθω ειχαν γινει ολα sold out!!!!

chatzico
29-08-11, 22:09
Και ο μόνος λόγος που πιάστηκα κ έκανα ανάληψη....ειναι γιατί ήμουν ταμείο της δινω την ντεμπιτ καρτα να κανει την χρεωση για τον λογαριασμο, προσπάθησε κ δεν μπορεσε υποτίθεται.....ενώ ειχα χρήματα μέσα στο λογαριασμό μου....ε πηγα εκανα ανάληψη για να την πληρώσω....

Δεν κουβαλάω πανω απο ενα 50αρικο μαζι μου ποτέ, και οτι αγοράζω το χρεώνω στην ντέμπιτ...

ενας θεός ξέρει πόσους έκλεψαν!

Ατυχία ρε !!!!! Λογικά πάντως θα ακυρωθούν οι συναλλαγές, αν έχεις θέμα πες, κάτι ίσως μπορούμε να κάνουμε.

Α καλα...κι εγω νομιζα οτι ολες το ξερατε!!!
Εμενα μου εστειλαν mail οτι ειναι καινουργιο site του αμαζονου (κανεις log in με τα στοιχεια που εχεις στο λογαριασμο στο amazon σαν το javari δηλαδη) και εχει ορισμενη ποσοτητα απο μαρκε πραγματα με εκπτωση εως -70% (ρουχα, παπουτσια, κοσμηματα για γυναικες, ανδρες, παιδια και το σπιτι) για 3 μερες και οποιος προλαβει! Ειναι εξ Αμερικης με αποστολη στο ελλαδισταν με 15$ αλλα το κουφο ειναι οτι υπολογιζουν κατα προσεγγιση τελωνειακους δασμους....ριξτε μια ματια www.myhabit.com...καθε (http://www.myhabit.com...καθε) μερα στις 7 ωρα Ελλαδας εχει και καινουργια προιοντα...πριν καμια βδομαδα ειχε παπουτσια geox παιδικα με 30$ αλλα μεχρι να το αντιληφθω ειχαν γινει ολα sold out!!!!
Ενδιαφέρον !!!!!!!!!!!! Θα ενημερωθώ πάραυτα !!!!

Φλορα
29-08-11, 22:33
Κορίτσι, βάλε κανένα λινκ !!!!!!! Σκούπα, μπαρμπεκιού και τηγάνι και λιπ γκλος !!!! Το τηγάνι αυτό το βολεύτηκες ? Η μαμά μου τσού ...

λοιπον εχουμε και λεμε...σκουπα...

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002L16PJ6/ref=oss_product

μπαρμπεκιου...
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001VQI2M/ref=oss_product
τηγανι...το βολευτηκα πολυ...η μαμα οχι..γιατι..

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001O9BA1O/ref=oss_product
και τελος λιπ γκλος.....

http://www.ebay.com/itm/180674429994?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

chatzico
29-08-11, 23:11

μπαρμπεκιου...

και τελος λιπ γκλος.....

http://www.ebay.com/itm/180674429994?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ενημέρωσε για την σκούπα και το μπάρμπεκιου όταν παραλάβεις. Καλά η τιμή του μπάρμπεκιου είναι άπαιχτη !!! Τι ψάχτρα είσαι !!!!!!!!!

Τα δε λιπ γκλος, για φάγωμα, και έχω κάτι δωράκια να κάνω.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Το τηγάνι, στην αρχή της ήταν πολύ καλό, μετά παρόλο που το πρόσεχε, της κολλάνε τα μπιφτέκια και γενικά ότι ψήνει. Γι'αυτό κολλάω να το πάρω. Προσανατολίζομαι στα ecolution του iherb.

Σματς σμουτς

nouka
29-08-11, 23:15

κααααατι τσιμπησα κι εγω!!! θενξ για τους κωδικους!!! ;)

Φλορα
29-08-11, 23:34
Ενημέρωσε για την σκούπα και το μπάρμπεκιου όταν παραλάβεις. Καλά η τιμή του μπάρμπεκιου είναι άπαιχτη !!! Τι ψάχτρα είσαι !!!!!!!!!

Τα δε λιπ γκλος, για φάγωμα, και έχω κάτι δωράκια να κάνω.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Το τηγάνι, στην αρχή της ήταν πολύ καλό, μετά παρόλο που το πρόσεχε, της κολλάνε τα μπιφτέκια και γενικά ότι ψήνει. Γι'αυτό κολλάω να το πάρω. Προσανατολίζομαι στα ecolution του iherb.

Σματς σμουτς

ναι ναι ψαχνω...μου αρεσει.....
ναι θα ενημερωσω......
για να της κολλανε ολα θα εχει φυγει η επιστρωση.....ωραια τα ecolution και πολυ φτηνα...λοιπον παρτο και περιμενω εντυπωσεις........
φιλακια....;-)

stafroditi2353
30-08-11, 00:01
απο το inshoes εχει ψωνισει καμμια κοπελα???ευχαριστημενη απο την ποιοτητα και την εξυπηρετηση???επισης για ανδρικα παπουτσια, τι εχετε να προτεινετε??

irida85
30-08-11, 00:17
απο το inshoes εχει ψωνισει καμμια κοπελα???ευχαριστημενη απο την ποιοτητα και την εξυπηρετηση???επισης για ανδρικα παπουτσια, τι εχετε να προτεινετε??

βαλε τη λεξη <<inshoes>> και μετα τις λέξεις <<αντρικα παπουτσια>> στην αναζητηση να βρεις τα ποστ μου... και απο αυτο το μαγαζι εχω ψωνισει (ωραια ποιοτητα) και απο αμαζον αντρικα....

ada9
30-08-11, 02:05
Εστειλα!!Ο θεός βοηθός!!!!!!
moy απάντησαν:
Dear Customer,

I can confirm that your order was shipped on August 23, from our production unit based in Belgium.

If you still have not received your order by September 6, please contact me again confirming the full delivery address and I will be happy to request a reprint of your order.

We apologize for the delay.
Αυριο θα παω απο τα Ελτα να δω μηπως ειναι πουθενα παραπεταμενο!
τι να πω!γκαντεμια:(:(

chatzico
30-08-11, 07:15
moy απάντησαν:
Dear Customer,

I can confirm that your order was shipped on August 23, from our production unit based in Belgium.

If you still have not received your order by September 6, please contact me again confirming the full delivery address and I will be happy to request a reprint of your order.

We apologize for the delay.
Αυριο θα παω απο τα Ελτα να δω μηπως ειναι πουθενα παραπεταμενο!
τι να πω!γκαντεμια:(:(
Έχεις μια εβδομάδα ακόμα καιρό, θα έλεγα να μην αγχώνεσαι προκαταβολικά, μπορεί να φθάσει το πακέτο σου μέχρι τις 6 Σεπτεμβρίου. Αν όχι, θα στο επανατυπώσουν.

Φιλικά εντελώς, να προτιμάς το πέιπαλ - μην σου πω και να το ψάχνεις κιόλας :wink: - όπου το βρίσκεις, είναι μια καλή διασφάλιση. Δεν είναι τίποτα να γραφτείς σε αυτό, ούτε πληρώνεις κάτι. Λεπτομέρειες έχει το καλαμαράκι στην υπογραφή του, στο 'οδηγίες για όλα'. Επίσης, ένα μέιλ πριν κάνεις παραγγελία από οπουδήποτε, για το αν δίνουν τράκινγκ νάμπερ, επίσης βοηθάει.:wink::wink:

tamar
30-08-11, 08:07

Ταμαράκι, δεν το πίστευα πόσο καλά είναι για τα χρήματά τους !! 2 φορέματα και ένα μαγιό εγώ, πάρα πολύ καλά !!! ¶νετα χτύπαγα άλλα 5-6 φορέματα και ένα τοπ αλλά κάνω το παπί .......

Kαλημερα! Κάτσε τώρα που κοιμάται ο μπέμπης να πάρω τίποτα. Τα νούμερα είναι όπως του H&M; Στα πάντα ισχύουν οι κωδικοι;

ada9
30-08-11, 08:10
Έχεις μια εβδομάδα ακόμα καιρό, θα έλεγα να μην αγχώνεσαι προκαταβολικά, μπορεί να φθάσει το πακέτο σου μέχρι τις 6 Σεπτεμβρίου. Αν όχι, θα στο επανατυπώσουν.

Φιλικά εντελώς, να προτιμάς το πέιπαλ - μην σου πω και να το ψάχνεις κιόλας :wink: - όπου το βρίσκεις, είναι μια καλή διασφάλιση. Δεν είναι τίποτα να γραφτείς σε αυτό, ούτε πληρώνεις κάτι. Λεπτομέρειες έχει το καλαμαράκι στην υπογραφή του, στο 'οδηγίες για όλα'. Επίσης, ένα μέιλ πριν κάνεις παραγγελία από οπουδήποτε, για το αν δίνουν τράκινγκ νάμπερ, επίσης βοηθάει.:wink::wink:
Σ ευχαριστώ πολυ!Θα προσπαθήσω να γραφτώ στο paypal!Μου ειχε φανει μπερδεμα μεσω πειπαλ γι αυτο κ το χα αφησει, θα το ξαναπαλέψω όμως!:wink:

chatzico
30-08-11, 08:56
Kαλημερα! Κάτσε τώρα που κοιμάται ο μπέμπης να πάρω τίποτα. Τα νούμερα είναι όπως του H&M; Στα πάντα ισχύουν οι κωδικοι;
Δεν τα έχω συγκρίνει για να σου πώ, νομίζω όμως ότι γενικά ταιριάζουν. Τα φορέματα που πήρα εγώ ήταν και φαρδουλά από κατασκευής. Δες το σάιζ τσάρτ. Οι κωδικοί σε όλα, ναί.

tamar
30-08-11, 09:43
Δεν τα έχω συγκρίνει για να σου πώ, νομίζω όμως ότι γενικά ταιριάζουν. Τα φορέματα που πήρα εγώ ήταν και φαρδουλά από κατασκευής. Δες το σάιζ τσάρτ. Οι κωδικοί σε όλα, ναί.

Τί κοιτάζω; Το single size ή το dual size?

chatzico
30-08-11, 09:46
Τί κοιτάζω; Το single size ή το dual size?
Βρε ζουζού τα ίδια πράγματα είναι. Το σίνγκλ τα έχει σε απλά νούμερα π.χ. 8,10 κλπ. Το ντιούαλ τα έχει και σε περιγραφή π.χ. small, large κλπ.

Δες που είσαι με τις μετρήσεις και θα έχεις το μέγεθος σου σε νούμερο και περιγραφικά.

KIDS
30-08-11, 09:58
Καλημερα σε όλες. Θα ήθελα μια μικρη βοήθεια. Θελω να αγοράσω κατι τετοιο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Shaped-Cushion/dp/B004Y51AQ0/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314687304&sr=1-2 μαζι με ολα τα αξεσουαρ για το δωματιο του μπομπιρα. Για καποιο λογο δεν τα στελνει στο Ελλαντα !!!
Που μπορω να ψαξω κατι παρόμοιο αν έχετε υπόψη ?

tamar
30-08-11, 10:41
http://www.ebay.co.uk/itm/170686917285?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Να είναι αυθεντική;

madipemi
30-08-11, 11:06
καταρχας καλημερα,
παρελαβα μολις με ταχθδρομειο την παραγγελια μου απο το ioffer. Ειναι ενα ζευγαρι γυαλια, απομιμηση φυσικα αλλα φαινεται μια χαρα ποιοτητα. Η θηκη ειναι λιγο μαπα αλλα δε μας πειραζει:p

Τωρα αν σε μερικες μερες σας παραπονεθω για καμια σπανια παθηση στα ματια να μην αναρωτιομαστε τι φταιει!!:p

Βοηθηστε την αοματη8-)8-)8-)8-)8-)8-)

chatzico
30-08-11, 11:10
http://www.ebay.co.uk/itm/170686917285?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Να είναι αυθεντική;
Σε πειράζει πάρα πολύ να μην είναι ?:wink::wink::wink: Δεν ξέρω αν είναι ή όχι αλλά εγώ δεν θα είχα θέμα με αυτήν την τιμή.

καταρχας καλημερα,
παρελαβα μολις με ταχθδρομειο την παραγγελια μου απο το ioffer. Ειναι ενα ζευγαρι γυαλια, απομιμηση φυσικα αλλα φαινεται μια χαρα ποιοτητα. Η θηκη ειναι λιγο μαπα αλλα δε μας πειραζει:p

Τωρα αν σε μερικες μερες σας παραπονεθω για καμια σπανια παθηση στα ματια να μην αναρωτιομαστε τι φταιει!!:p

Βοηθηστε την αοματη8-)8-)8-)8-)8-)8-)
Οξεία κινεζίτιδα !!!!!!!

Ιδέα !!! Αν ο σκελετός είναι καλός και έχεις θέμα με τους φακούς, δεν ρωτάς πόσο θα σου πάει να αλλάξεις μόνο φακούς ?

ΚΑΡΔΙΑ
30-08-11, 11:11
καλημέρα σε όλους!!
παρέλαβα μόλις από kickers τα 3 ζευγαράκια μας, από τις προσφορές που είχε πριν λίγες μέρες.
ευχαριστώ για την ενημέρωση και κυρίως το καλαμαράκι!!!

tamar
30-08-11, 11:26
Σε πειράζει πάρα πολύ να μην είναι ?:wink::wink::wink: Δεν ξέρω αν είναι ή όχι αλλά εγώ δεν θα είχα θέμα με αυτήν την τιμή.

Τους φοβάμαι τους κινέζους. Στο κάτω κάτω αν είναι μαϊμού ας την παρω από εδώ. Κι εδώ τόσο έχουν στη λαϊκή

Γιατι δεν μπορώ να το αγοράσω; Αχ...Αμαν αυτό το amazon

http://www.amazon.co.uk/Miss-Sixty-Radio-Star-Silver/dp/B0012ZDOP0/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=watches-outlet&ie=UTF8&qid=1314693497&sr=1-1

dimitrab.
30-08-11, 11:55
γεια σας κοριτσια!! Γυρισαμε και εμεις απο τα εξοχας και φυσικα με βγηκαν τα ματακια να σας διαβασω.
Βεβαια απο κατι διαλειματα των διακοπων ενημερωθηκα απο εσας φυσικα και πηρα τα παπουτσακια απο τον Καρολο οπως τον αποκαλειται και απο κικερς και σας ευχαριστω πολυ ολες!!!!:)

Αν μπορει καμια κοπελα που εχει βαλει αγγελια στο ebay να με ενημερωσει γενικως και συγκεκριμενα για τα μεταφορικα πως τα υπολογισατε?. Τα εχετε γραψει πουθενα να τα διαβασω απο εκει? Αλλιως δεχομαι και πμ για να μην ενοχλoυμε:)

Και καμια αγορομανα να με βοηθησω. Ψαχνω κατι για να παω το μικρο στην εκκλησια στην βαπτιση του αλλα δεν θελω πολυ επισημα ρουχα (κουστουμακια και τετοια)
Πειραζει να τον παω με τζινακι? Εχετε καμια προταση?Με το κοριτσακι ηταν πιο ευκολα τα πραγματα...

Αντε και καλο φθινοπωρο να εχουμε και καλες αγορες!!1

KIDS
30-08-11, 12:06
γεια σας κοριτσια!! Γυρισαμε και εμεις απο τα εξοχας και φυσικα με βγηκαν τα ματακια να σας διαβασω.
Βεβαια απο κατι διαλειματα των διακοπων ενημερωθηκα απο εσας φυσικα και πηρα τα παπουτσακια απο τον Καρολο οπως τον αποκαλειται και απο κικερς και σας ευχαριστω πολυ ολες!!!!:)

Αν μπορει καμια κοπελα που εχει βαλει αγγελια στο ebay να με ενημερωσει γενικως και συγκεκριμενα για τα μεταφορικα πως τα υπολογισατε?. Τα εχετε γραψει πουθενα να τα διαβασω απο εκει? Αλλιως δεχομαι και πμ για να μην ενοχλoυμε:)

Και καμια αγορομανα να με βοηθησω. Ψαχνω κατι για να παω το μικρο στην εκκλησια στην βαπτιση του αλλα δεν θελω πολυ επισημα ρουχα (κουστουμακια και τετοια)
Πειραζει να τον παω με τζινακι? Εχετε καμια προταση?Με το κοριτσακι ηταν πιο ευκολα τα πραγματα...

Αντε και καλο φθινοπωρο να εχουμε και καλες αγορες!!1

Καλημερα και καλο φθινοπωρο. Τον ειχα παει με παντελονακι, πουκαμισακι και χρωματιστες τιραντες. Ειχα διαλεξει χρωματα ασχετα με τα βαφτηστικα του για να φαινεται. Ηταν κουκλος !!! Με το καλο κι εσεις

ΜΑΡΙΤΑ
30-08-11, 12:57
Παρέλαβα και εγώ σήμερα από κικερς....μου χτύπησε το κουδούνι ο ταχυδρόμος και μου τα έφερε! Όλα καλα, το νουμερο νομίζω εντάξει αν και δε το βάλαμε με καλτσούλα απλά λίγο χοντροκομμένα ρε παιδί μου....καμία σχέση με τα περσινά που είχα πάρει στις εκπτώσεις από Ελλάδα...μια χαρά όμως όλα!!!Ευχαριστούμε!

tamar
30-08-11, 13:04
Καλημερα και καλο φθινοπωρο. Τον ειχα παει με παντελονακι, πουκαμισακι και χρωματιστες τιραντες. Ειχα διαλεξει χρωματα ασχετα με τα βαφτηστικα του για να φαινεται. Ηταν κουκλος !!! Με το καλο κι εσεις

Xρωματιστές τιράντες; Αχ πρέπει να ήταν κουκλος.
Αχ θέλω κι εγώ. Πώς τις ψάχνω;

Γατουλα
30-08-11, 13:15
και μενα χοντροκομμενο ειναι και δε πηρα το μποτακι χαχχαχχα (για την Α)
απο Ιανουαριο με χοντρη καλτσα ισως να ΜΗΝ μας βγαινει!

dimitrab.
30-08-11, 13:16

Eυχαριστω πολυ!!! Ωραια ιδεα η τιραντες:)

chatzico
30-08-11, 13:16
Suspenders ή και belt suspenders.

tamar
30-08-11, 13:29
Suspenders ή και belt suspenders.

Aπορώ τί θα έκανα χωρίς εσένα...

Kαι να τι πήρα: http://www.boohoo.com/trousers/cora-belted-jersey-palazzo-trouser/invt/azz72718
http://www.boohoo.com/knitwear/mia-burnt-out-tassle-front-cardigan/invt/azz82901
http://www.boohoo.com/new-in/abbey-printed-jersey-palazzo-trousers/invt/azz72256

Και αναμένω και άρωμα από cheapsmells

KIDS
30-08-11, 13:32

Δεν τις ειχα παρει απο ιντερνετ αλλα απο τα παιδικα του notos (πρων Λαμπροπουλος) οπου εχει ολα τα χρωματα τιραντες, ζώνες και γραβατουλες για μωρακια και παιδακια. Ειναι αρκετα οικονομικα (απο 9€ αν θυμαμαι ) και πολυ καλης ποιοτητας. Φυσικα στο ιντερνετ μπορεις να τις βρεις πιο φτηνες απλα δεν ξερω αν θα πετυχεις για τοσο μωρο. Καλη επιτυχια !!!!

irida85
30-08-11, 13:33
Ιδέα !!! Αν ο σκελετός είναι καλός και έχεις θέμα με τους φακούς, δεν ρωτάς πόσο θα σου πάει να αλλάξεις μόνο φακούς ?

παρα πολυ καλη ιδεα!
εγω σε κανονικα γυαλια, οταν μου γδαρθηκαν, εδωσα 30 ευρω γαι αλλαγη τζαμιων.......... τι κι αν τα ειχα παρει απο το μαγαζι τι να τα ειχα παρει απο κινεζους........

irida85
30-08-11, 13:46
σχετικο-ασχετο νομιζω δεν το εχουμε αναφερει... και επειδη μας "καινε" οι παιδικες φορμες το λεω, στα SPRIDER εχει μπαζαρ τιμων! λοιπον βρηκα φορμες παιδικες με 5-7 ευρω και χοντρες και λεπτες......

edit μεχρι αυριο ειναι το μπαζαρ....

kalamaraki
30-08-11, 16:48
Καλημερα σε όλες. Θα ήθελα μια μικρη βοήθεια. Θελω να αγοράσω κατι τετοιο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Shaped-Cushion/dp/B004Y51AQ0/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314687304&sr=1-2 μαζι με ολα τα αξεσουαρ για το δωματιο του μπομπιρα. Για καποιο λογο δεν τα στελνει στο Ελλαντα !!!
Που μπορω να ψαξω κατι παρόμοιο αν έχετε υπόψη ?

Ειναι μόνο το μαξιλάρι πάντως αυτό που μας δειχνεις.

καλημέρα σε όλους!!
παρέλαβα μόλις από kickers τα 3 ζευγαράκια μας, από τις προσφορές που είχε πριν λίγες μέρες.
ευχαριστώ για την ενημέρωση και κυρίως το καλαμαράκι!!!

:lol::D:D:D;)

σχετικο-ασχετο νομιζω δεν το εχουμε αναφερει... και επειδη μας "καινε" οι παιδικες φορμες το λεω, στα SPRIDER εχει μπαζαρ τιμων! λοιπον βρηκα φορμες παιδικες με 5-7 ευρω και χοντρες και λεπτες......

edit μεχρι αυριο ειναι το μπαζαρ....

Το ξέρουμε κιουρία μου απο εκεί ερχομαστεεεεε!!

:lol::lol: ¶ντε με γειά !!!!!!!!

εγώ ακομη αναμένω ετσι.....τις οδηγίες περί αγγελιων στο εμπευ!!

σματσ:cool:

chatzico
30-08-11, 16:59

I will, I promise http://dl5.glitter-graphics.net/pub/2583/2583995b7bajp2brz.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Nα ήξερα μόνο ποιά σφύριξε το τζιμπορί .......... μας κατέστρεψε ........ φτιάχνω καλάθια τα σβήνω και τούμπαλιν ........ κάτι τισερτάκια ακόμα, κάτι χειμωνικούλια τέτοια πράγματα βρίσκω ............

Γατουλα
30-08-11, 17:21
χαχαχαχα καποια φταιει αλλα δε θυμαμαι πια!!!!!!

στο μεταξυ με το που τελειωσαν οι εκπτωσεις εβαλαν καινουργια πραματα αλλα δε τα κοιταω!!!!

dimitrab.
30-08-11, 17:30

Και εγω...:)
Κατεβασα απο εδω ενα τιμοκαταλογο για να δω τις τιμες για δεματα.
http://www.elta.gr/pricelist_de_es_ex.pdf
Μια μικρη ματια εριξα αλλα δεν καταλαβα καλα για εξωτερικο 1κιλο 25ευρω. Μαλλον κατι λαθος κοιταω θα το ψαξω το βραδυ που θα κοιμουνται ολοι...

Και τις φωτο πρεπει να τις ανεβασεις σε φωτομπουκ πρωτα?
Πολλες αποριες ξερω...

kalamaraki
30-08-11, 17:35
Κατεβασα απο εδω ενα τιμοκαταλογο για να δω τις τιμες για δεματα.
http://www.elta.gr/pricelist_de_es_ex.pdf
Μια μικρη ματια εριξα αλλα δεν καταλαβα καλα για εξωτερικο 1κιλο 25ευρω. Μαλλον κατι λαθος κοιταω θα το ψαξω το βραδυ που θα κοιμουνται ολοι...

Και τις φωτο πρεπει να τις ανεβασεις σε φωτομπουκ πρωτα?
Πολλες αποριες ξερω...

Kοιταξες τα δέματα, για αυτό ειναι τόσο ακριβα

Οι άγγλοι μας τα στέλνουν απλό γράμμα.....κ αν θελουμε συστημένο!
οχι πακετο/δέμα

dimitrab.
30-08-11, 17:39
Kοιταξες τα δέματα, για αυτό ειναι τόσο ακριβα

Οι άγγλοι μας τα στέλνουν απλό γράμμα.....κ αν θελουμε συστημένο!
οχι πακετο/δέμα
Α πρεπει να δω τιμοκαταλογο επιστολων μαλλον. Και εδω στην Ελλαδα μας στο στελνουν ετσι?
Νοστιμο Καλαμαρακι μαλλον θα χρειαστω ιδιαιτερα:(

kalamaraki
30-08-11, 17:40
Α πρεπει να δω τιμοκαταλογο επιστολων μαλλον. Και εδω στην Ελλαδα μας στο στελνουν ετσι?
Νοστιμο Καλαμαρακι μαλλον θα χρειαστω ιδιαιτερα:(

Ναι βρε αφου εδώ στα πολυαγαπημένα Ελτά μας οτιδήποτε ειναι εως δυο κιλά μπορείς να το στειλεις σαν γραμμα απλή αποστολή με την ανάλογη κλιμακώμενη τιμή ανα βαρος!

chatzico
30-08-11, 17:43

Πέρασε μου το μέιλ σου με πμ να στο στείλω;-);-);-)

Καλαμαράκι, έφυγαν 2 μυνήματα !!!!!

dimitrab.
30-08-11, 17:48
Ναι βρε αφου εδώ στα πολυαγαπημένα Ελτά μας οτιδήποτε ειναι εως δυο κιλά μπορείς να το στειλεις σαν γραμμα απλή αποστολή με την ανάλογη κλιμακώμενη τιμή ανα βαρος!

Το βρηκα
http://www.elta.gr/pdf/pricelist.PDF
Ευχαριστω πολυ Καλαμαρακι μου τωρα το καταλαβα.
Και λεω εγω πως εστελνα επιστροφες με 6 ευρω που διαβαζα κατα καιρους... και εγω βλεπω 25 ευρω

chatzico
30-08-11, 19:25
Λοιπόν, πως να πουλήσετε στο ΕΒΑΥ !!!!!

Πάτε στο MyEbay :arrow: Sell :arrow: Sell an item και σας βγάζει στην σελίδα με το εξής λεκτικό

Enter an EAN or keywords that describe your item.
Start selling

Suggestions are available. Use up and down arrow keys to select suggestions.
For example: Amethyst gemstone rings
Quick sell (not suitable for vehicles)
List your item quickly using the most popular options

Advanced sell (Sell your item form) Access to all the options (subtitle, listing designer and more

Γράφεις μια περιεκτική περιγραφή π.χ. girls party dress. Επιλέγετε αν θέλετε γρήγορη ή πιο λεπτομερή καταχώρηση και πατάτε το κουμπί start selling.

Η 2η επιλογή είναι καλύτερη κατά την γνώμη μου.

Έστω λοιπόν advanced sell.

Πάμε στην σελίδα FIND A MATCHING CATEGORY όπου εντάσετε την αγγελία σας σε μια κατηγορία αγορών (αν επλέξετε 2 κατηγορίες αγορών, την βλέπουν μεν περισσότερα άτομα αλλά αυτό έχει χρέωση).

Εμφανίζεται pop-up επιλογή για multiple variations (πώληση του ίδιου προιόντος σε διάφορα μεγέθη). Αν σας χρειάζεται, επιλέγετε ανάλογα.

Πάμε στην σελίδα CREATE YOUR LISTING. Η επιλογή multiple variations εμφανίζεται και εδώ. Εδώ ορίζετε τίτλο, υπότιτλο (35 λεπτά της λίρας), κατάσταση του αντικειμένου σας (καινούριο με/χωρίς ταμπελάκια, καινούρια με ελαττώματα, χρησιμοποιημένο κλπ.), νούμερο, χρώμα, υλικό κατασκευής, μάρκα. Προσθέτετε φωτογραφία/φωτογραφίες. Στην συγκεκριμένη επιλογή καταχώρησης που κάνουμε, δεν υπάρχει κόστος για όσες φωτογραφίες και αν καταχωρήσετε.

Ακολουθεί το describe the item you're selling, το γνωστό σε όλες μας description που βλέπουμε όταν κοιτάζουμε μια αγγελία. Εδώ γράφετε .... έκθεση ιδεών !!! Πλήρης και λεπτομερής περιγραφή και ότι σχόλιο θέλετε να είναι εμφανές στους πελάτες σας;-);-) π.χ. no returns accepted κτλ. Το listing designer δεν ξέρω τι είναι αλλά έχει και χρέωση (7 λεπτά της λίρας). Όποια το βρεί, ας ενημερώσει:wink::wink:

Κατόπιν επιλέγετε τον τρόπο που θέλετε να πουλήσετε, δημοπρασία ή άμεση αγορά, οι δημοπρασίες είναι πιο δημοφιλείς. Έστω ότι πάμε σε δημοπρασία. Οι χρεώσεις είναι εδώ (http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees.html), τιμή εκκίνησης μέχρι 0,99 λίρας δεν έχουν χρέωση. Ορίζετε τιμή εκκίνησης, αν θέλετε να ορίσετε κατώτατη τιμή πώλησης η οποία όμως δεν είναι ορατή στον bidder (reserve, συνηθίζεται στα ακριβά αντικείμενα), ποσότητα αντικείμενων προς πώληση, διάρκεια δημοπρασίας και ώρα έναρξης δημοπρασίας. Εδώ βρίσκετε και επιλογή για δωρεά σε κάποιον φιλανθρωπικό οργανισμό. Ορίζετε τρόπο πληρωμής, εννοείται πέιπαλ.

Πάμε τώρα στην επιλογή του τρόπου αποστολής. Επιλέγετε τρόπο αποστολής και ορίζετε το p+p, σε πόσες μέρες μάξιμουμ θα αποστείλετε και αν δέχεστε local pick-up.

Και πάμε στο ενδιαφέρον !!!!!!!!! Που θέλετε να πουλήσετε (exclude postage locations). Eξ ορισμού δεν αποκλείει τίποτα, αν θέλετε εσείς να αποκλείσετε, πατάτε create exclusion list (http://cgi5.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?NewListing&itemid=&cpg=148&sid=109969557123&userid=&pass=&aid=178&ej2child=true&ej2parent=SellerGranularity). Πάτε λοιπόν στην σελίδα που ορίζετε που ΔΕΝ θέλετε να αποστείλετε. Αν π.χ. θέλετε μόνο Ευρώπη, τικάρετε (=αποκλείετε) όλες τις άλλες ηπείρους. Αν π.χ. θέλετε να μην πουλήσετε στην Βουλγαρία, πατάτε show all countries και τικάρετε (=αποκλείετε) την Βουλγαρία. Μ' αυτόν τον τρόπο, κράτησα την Ελλάδα στην αγγελία μου.

Στην επόμενη σελίδα, βλέπετε πως θα φαίνεται η αγγελία σας και αυτό είναι !!!! Μέχρι τώρα έχετε φτιάξει μια τζάμπα αγγελία. Σε ότι έχει χρέωση, το ποσό της χρέωσης είναι ορατό δίπλα στην περιγραφή της χρέωσης.
Η αμοιβή του ΕΒΑΥ αν πουληθεί το αντικείμενό σας, είναι εδώ (http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees.html), 10% επί της τιμής πώλησης με ανώτερο όριο τις 40 λίρες.

Συγγνώμη προκαταβολικά για τα όποια λάθη/παραλείψεις έχω κάνει !!!!

Ξετινάξτε τις ντουλάπες σας λέμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

Καλές πωλήσεις !!!!!!!

kornilia
30-08-11, 19:47
εχω πουλησει κι εγω αντικειμενο παλιοτερα στο ebay. το δυσκολο κομματι ειναι να ορισεις τα εξοδα αποστολης. εγω μπηκα στη σελιδα των ΕΛΤΑ και ειδα στο περιπου ποσο θα κοστισει εντος ΕΕ, μονο που οταν ηρθε η ωρα να το στειλω τα ειχα κανει μπουχλουμπου και στο τελος παραλιγο να μην εχω κερδος. απο τοτε δεν το ξανατολμησα.

bebutsiko
30-08-11, 21:46

Πάτ MyEbay :arrow: Sell :arrow: Sell an item και σας βγάζει στην σελίδα με το εξής λεκτικό

Start selling

Advanced sell (Sell your item form) Access to all the options (subtitle, listing designer and more

Γράφεις μια περιεκτική περιγραφή π.χ. girls party dress. Επιλέγετε αν θέλετε γρήγορη ή πιο λεπτομερή καταχώρηση και πατάτε το κουμπί start selling.

Πάμε στην σελίδα FIND A MATCHING CATEGORY όπου εντάσετε την αγγελία σας σε μια κατηγορία αγορών (αν επλέξετε 2 κατηγορίες αγορών, την βλέπουν μεν περισσότερα άτομα αλλά αυτό έχει χρέωση).

Εμφανίζεται pop-up επιλογή για multiple variations (πώληση του ίδιου προιόντος σε διάφορα μεγέθη). Αν σας χρειάζεται, επιλέγετε ανάλογα.

Πάμε στην σελίδα CREATE YOUR LISTING. Η επιλογή multiple variations εμφανίζεται και εδώ. Εδώ ορίζετε τίτλο, υπότιτλο (35 λεπτά της λίρας), κατάσταση του αντικειμένου σας (καινούριο με/χωρίς ταμπελάκια, καινούρια με ελαττώματα, χρησιμοποιημένο κλπ.), νούμερο, χρώμα, υλικό κατασκευής, μάρκα. Προσθέτετε φωτογραφία/φωτογραφίες. Στην συγκεκριμένη επιλογή καταχώρησης που κάνουμε, δεν υπάρχει κόστος για όσες φωτογραφίες και αν καταχωρήσετε.

Ακολουθεί το describe the item you're selling, το γνωστό σε όλες μας description που βλέπουμε όταν κοιτάζουμε μια αγγελία. Εδώ γράφετε .... έκθεση ιδεών !!! Πλήρης και λεπτομερής περιγραφή και ότι σχόλιο θέλετε να είναι εμφανές στους πελάτες σας;-);-) π.χ. no returns accepted κτλ. Το listing designer δεν ξέρω τι είναι αλλά έχει και χρέωση (7 λεπτά της λίρας). Όποια το βρεί, ας ενημερώσει:wink::wink:

Κατόπιν επιλέγετε τον τρόπο που θέλετε να πουλήσετε, δημοπρασία ή άμεση αγορά, οι δημοπρασίες είναι πιο δημοφιλείς. Έστω ότι πάμε σε δημοπρασία. Οι χρεώσεις είναι εδώ (http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees.html), τιμή εκκίνησης μέχρι 0,99 λίρας δεν έχουν χρέωση. Ορίζετε τιμή εκκίνησης, αν θέλετε να ορίσετε κατώτατη τιμή πώλησης η οποία όμως δεν είναι ορατή στον bidder (reserve, συνηθίζεται στα ακριβά αντικείμενα), ποσότητα αντικείμενων προς πώληση, διάρκεια δημοπρασίας και ώρα έναρξης δημοπρασίας. Εδώ βρίσκετε και επιλογή για δωρεά σε κάποιον φιλανθρωπικό οργανισμό. Ορίζετε τρόπο πληρωμής, εννοείται πέιπαλ.

Πάμε τώρα στην επιλογή του τρόπου αποστολής. Επιλέγετε τρόπο αποστολής και ορίζετε το p+p, σε πόσες μέρες μάξιμουμ θα αποστείλετε και αν δέχεστε local pick-up.

Και πάμε στο ενδιαφέρον !!!!!!!!! Που θέλετε να πουλήσετε (exclude postage locations). Eξ ορισμού δεν αποκλείει τίποτα, αν θέλετε εσείς να αποκλείσετε, πατάτε create exclusion list (http://cgi5.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?NewListing&itemid=&cpg=148&sid=109969557123&userid=&pass=&aid=178&ej2child=true&ej2parent=SellerGranularity). Πάτε λοιπόν στην σελίδα που ορίζετε που ΔΕΝ θέλετε να αποστείλετε. Αν π.χ. θέλετε μόνο Ευρώπη, τικάρετε (=αποκλείετε) όλες τις άλλες ηπείρους. Αν π.χ. θέλετε να μην πουλήσετε στην Βουλγαρία, πατάτε show all countries και τικάρετε (=αποκλείετε) την Βουλγαρία. Μ' αυτόν τον τρόπο, κράτησα την Ελλάδα στην αγγελία μου.

Στην επόμενη σελίδα, βλέπετε πως θα φαίνεται η αγγελία σας και αυτό είναι !!!! Μέχρι τώρα έχετε φτιάξει μια τζάμπα αγγελία. Σε ότι έχει χρέωση, το ποσό της χρέωσης είναι ορατό δίπλα στην περιγραφή της χρέωσης.
Η αμοιβή του ΕΒΑΥ αν πουληθεί το αντικείμενό σας, είναι εδώ (http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees.html), 10% επί της τιμής πώλησης με ανώτερο όριο τις 40 λίρες.

Καλές πωλήσεις !!!!!!!

πολυ καλη δουλεια χατζικο, μπραβο
να χαιρεσαι και το γιοκα σου;);)
να σε ρωτησω κατι? καταχωρεις στο e-bay uk?
οι τιμες στα μεταφορικα που γραφεις ειναι σε στερλινες? ή σε ευρω?

Tjetje
30-08-11, 23:08
Κοριτσια τα led σας!!!!!
Ψαχνω εκπαιδευτικο ποτηρακι για να κοψουμε το μπιμπερο για το γαλα. Σκεφτηκα της avent, to magic cup +18months. Αν εχετε κανενα αλλο να προτεινετε η ακομα και αυτο στελτε κανενα λινκ να το παραγγειλω. Σημειωση εδω εχει 9.5 ευρω.
Ευχαριστω !!!!!

dimitrab.
30-08-11, 23:36
Κοριτσια τα led σας!!!!!
Ψαχνω εκπαιδευτικο ποτηρακι για να κοψουμε το μπιμπερο για το γαλα. Σκεφτηκα της avent, to magic cup +18months. Αν εχετε κανενα αλλο να προτεινετε η ακομα και αυτο στελτε κανενα λινκ να το παραγγειλω. Σημειωση εδω εχει 9.5 ευρω.
Ευχαριστω !!!!!

Αυτο εννοεις
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF602-12-Trainer/dp/B000B77EEM/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314736394&sr=1-2

εαν ναι μπορεις να το παραγγειλεις και εαν συμπληρωσεις 25 λιρες και με κατι αλλο που θελεις δεν εχει μεταφορικα

dimitrab.
31-08-11, 00:15

Ευχαριστω πολυ και δημοσιως:):)

roxana
31-08-11, 00:27
Κορίτσια καλησπέρα ψάχνω υπνόσακο αυτόν με τα ποδαρακια που είναι σαν ολοσωμη φόρμα αναρωτιέμαι πως να λέγεται στα αγγλικά και αν θα βρω σο Αμαζον! Ξέρει καμία;

chatzico
31-08-11, 00:28
πολυ καλη δουλεια χατζικο, μπραβο
να χαιρεσαι και το γιοκα σου;);)
να σε ρωτησω κατι? καταχωρεις στο e-bay uk?
οι τιμες στα μεταφορικα που γραφεις ειναι σε στερλινες? ή σε ευρω?

Αποφασίζεις εσύ που θα βάλεις λίστινγκ. Αν κάνεις στο αγγλικό, οι τιμές είναι σε λίρες, στο αμερικάνικο σε δολλάρια.

Ευχαριστω πολυ και δημοσιως:):)
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kalamaraki
31-08-11, 00:34
Πέρασε μου το μέιλ σου με πμ να στο στείλω;-);-);-)

Καλαμαράκι, έφυγαν 2 μυνήματα !!!!!

yes yes!! thanks a looooooooooottt!

Το βρηκα
http://www.elta.gr/pdf/pricelist.PDF
Ευχαριστω πολυ Καλαμαρακι μου τωρα το καταλαβα.
Και λεω εγω πως εστελνα επιστροφες με 6 ευρω που διαβαζα κατα καιρους... και εγω βλεπω 25 ευρω

ανα γειά σου! αυτός ειναι!!!

Πάτε στο MyEbay :arrow: Sell :arrow: Sell an item και σας βγάζει στην σελίδα με το εξής λεκτικό

Start selling

Καλές πωλήσεις !!!!!!!

Εισαι θεά!! Υποκλίνομαι! :grin:

Εγώ βαριόμουνα πάντα να το ψάξω!:rolleyes:

chatzico
31-08-11, 00:42
yes yes!! thanks a looooooooooottt!

Εισαι θεά!! Υποκλίνομαι! :grin:

Εγώ βαριόμουνα πάντα να το ψάξω!:rolleyes:
http://dl.glitter-graphics.net/pub/1204/1204651m8o0lgybon.gif (http://www.glitter-graphics.com)
Είχα άψογες δασκάλες !!!!!!!!!

Επίσης έχω συνηθίσει λόγω καθημερινότητας ........... να ψάχνω !!!!!!

Σματς σμουτς σε όλες και καλές πωλήσεις !!!http://dl.glitter-graphics.net/pub/1533/1533421wyyuo5ac5x.gif (http://www.glitter-graphics.com)

KIDS
31-08-11, 08:30
Καλημερα σε ολες. Οπως επισημανε το καλαμαρακι δεν εχω αναφερει ακριβως τι θελω να βρω. Θελω να παρω για τον μπομπιρακο μου ενα πληρες σετ σεντονια, μαξιλαρια, παπλωματακι ή θηκη για παπλωμα οπως αυτο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Single-Duvet/dp/B004Y51ACE/ref=sr_1_9?s=baby&ie=UTF8&qid=1314768362&sr=1-9 αλλα δυστυχως το αμαζον δεν το στελνει. Καμμια ιδεα που να ψαξω ?
ευχαριστω

Access
31-08-11, 09:21
καλημερούδια κόρες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Καλημερα σε ολες. Οπως επισημανε το καλαμαρακι δεν εχω αναφερει ακριβως τι θελω να βρω. Θελω να παρω για τον μπομπιρακο μου ενα πληρες σετ σεντονια, μαξιλαρια, παπλωματακι ή θηκη για παπλωμα οπως αυτο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Single-Duvet/dp/B004Y51ACE/ref=sr_1_9?s=baby&ie=UTF8&qid=1314768362&sr=1-9 αλλα δυστυχως το αμαζον δεν το στελνει. Καμμια ιδεα που να ψαξω ?
ευχαριστω

έχε υπόψη σου ότι οι οικονομικές σειρές από σεντόνια κλπ που βρίσκεις στο αμαζον Αγγλίας δεν είναι 100% βαμβακερές συνήθως είναι 50-50 ή 40-60
θα σου έλεγα να ψάξεις από Γερμανία μεριά ........δες στο amazon.de και στο mytoys.de πρόσφατα αγόρασα από το mytoys 2 παπλωματοθήκες με 9,5 και 14,50 Ευρά 100% βαμβακερές (έχε εκπτώσεις) αλλά πήρα και άλλα πράγματα που χρειαζόμουν, οπότε τα μεταφορικά που είναι 16 Ευρα δεν μου "φανήκαν":D

α.........χτύπησα άλλη μία παγωτομηχανή από το αμαζον για μένα αυτή την φορά την κατέβασε στις 19 λίρες δηλαδή 23 Ευρά .......
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-IM200-Litre-Cream-Maker/dp/B0000C78PZ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314770737&sr=8-1

και ένα τιπ/ υπενθύμιση για το αμαζον :
Έχουμε πει ότι από 25 λίρες και πάνω τα στέλνει με δωρεάν μεταφορικά μου έχει τύχει όμως αρκετές φορές το ποσό να είναι σημαντικά μικρότερο και να μου τα στείλει δωρεάν, οπότε πρίν βιαστείτε να βάλετε πράγματα στο καλάθι σας για να φτάσει το ποσό, κάντε ένα κόπο να δείτε μήπως και σας τα στέλνει δωρεάν έτσι και αλλιώς;)

irida85
31-08-11, 09:41
Μολις πηρα μαιλ απο boohoo! επιτελους την εστειλαν τη παραγγελια και μου βαλαν και το τρακινγκ κατευθειαν! Μα καλα απο τις 27 τι κανουν? Τοσο πολυ αργουν να κανουν ντισπατς? εγω νομιζα οτι ειχε φυγει ηδη....

επισης πηρα και κικερς τηλεφωνο να ζητησω το τρακινγκ, μου το δωσαν και ανακαλυψα οτι ειναι ηδη εδω τα παπα μας γκρρρρρρρρρρρρρρρρ
πηρα τηλ ελτα και λεει, ναι εδω ειναι αν δε σας ερθει χαρτακι περαστε να τα παρετε... ξανα γκρρρρρρρρ!

irida85
31-08-11, 09:45
ευχαριστω

ποσο ειναι το παιδακι σου? ωραια αυτο το διαστημικο σχεδιακι που βρηκες παντως...
επι της ευκαιριας ηθελα να πω, δεν εχουμε πουθενα συγκεντρωμενα τα πρωτα πραγματα του μωρου ε???? εννοω πχ παντα, σεντονακια, σετ δωματιου και θυμαμαι κατι λικνα απο γερμανια.... κλπ
οποτε αν θελει καποιος να τα βρει πρεπει να δει οοοοοοοολα τα λινκς που εχουμε στη λιστα?????

ΚΑΡΔΙΑ
31-08-11, 09:53
καλημέρα σε όλους!!
παρέλαβα μόλις παραγγελία από www.pharmacy4u.gr (http://www.pharmacy4u.gr) και όλα καλά!
iridaki, εμένα τα kickers ήρθαν με ACS στην πόρτα μου, είσαι σίγουρη για τα ελτα??

Tjetje
31-08-11, 09:58
Αυτο εννοεις
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF602-12-Trainer/dp/B000B77EEM/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314736394&sr=1-2

εαν ναι μπορεις να το παραγγειλεις και εαν συμπληρωσεις 25 λιρες και με κατι αλλο που θελεις δεν εχει μεταφορικα

oxi auto, einai mikro kai to 8elw gia gala. ena pio megalo psaxnw.

irida85
31-08-11, 10:05
καλημέρα σε όλους!!
παρέλαβα μόλις παραγγελία από www.pharmacy4u.gr (http://www.pharmacy4u.gr) και όλα καλά!
iridaki, εμένα τα kickers ήρθαν με ACS στην πόρτα μου, είσαι σίγουρη για τα ελτα??
τη 1η φορα ετσι παρελαβα και τη 2η παλι το ιδιο, πηρα χτες τηλ στα ελτα και το βρηκα το πακετακι μου.... με περιμενει στα καλα ελτα της πολης μου!
δε ξερω αν εχει σημασια η περιοχη που μενεις.......... προφανως ομως, για να λες οτι παρελαβες με acs....

Tjetje
31-08-11, 10:14
Aπορώ τί θα έκανα χωρίς εσένα...

Kαι να τι πήρα: http://www.boohoo.com/trousers/cora-belted-jersey-palazzo-trouser/invt/azz72718
http://www.boohoo.com/knitwear/mia-burnt-out-tassle-front-cardigan/invt/azz82901
http://www.boohoo.com/new-in/abbey-printed-jersey-palazzo-trousers/invt/azz72256

Και αναμένω και άρωμα από cheapsmells

kai ta metaforika kale kyria posa einai? ka8ws kai ta noumerakia tous? eida kai egw kana 2 pragmatakia alla .... as perimenw na akousw ta metaforika. kataramenh krish

ΚΑΡΔΙΑ
31-08-11, 10:18
τη 1η φορα ετσι παρελαβα και τη 2η παλι το ιδιο, πηρα χτες τηλ στα ελτα και το βρηκα το πακετακι μου.... με περιμενει στα καλα ελτα της πολης μου!
δε ξερω αν εχει σημασια η περιοχη που μενεις.......... προφανως ομως, για να λες οτι παρελαβες με acs....

λες??? τί να πω, μπορεί................όπως και να έχει καλή παραλαβή!!

dimitrab.
31-08-11, 10:30
Καλημερα σας!!!!
oxi auto, einai mikro kai to 8elw gia gala. ena pio megalo psaxnw.

Αυτο μηπως?
http://www.amazon.co.uk/Philips-SCF609-05-Decorated-Training/dp/B0044BBTY2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314775683&sr=8-1

maria1976
31-08-11, 10:37
προτεινω να κανουμε την φιλεναδα chatziko προεδρο μας!!!!!!!
οσο για τα gymboree εγω την εχω πατησει εδω και χρονια αρχικα επαιρνα απο εβαυ μεχρι που ανακαλυψα το μαγαζι και φαληρησα!!!!!
ετσι φετος εχω ρουχα που τα φορεσαμε μονο μια η και καμια φορα με το κολλημα μου μαλλον με βλεπω για αποτοξινωση!!!!
προς το παρον συγκρατουμαι και δεν ανοιγω να δω τι εχει!!!!

Tjetje
31-08-11, 10:55

μπαρμπεκιου...

και τελος λιπ γκλος.....

Καλε κοριτσια χιλια συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει και 8ελω καιρο να το ρωτησω. Το αμαζον ειναι σαν το ebay? δηλαδη αγοραζεις και μεταχειρισμενα απο κανονικο κοσμο και οχι μονο μαγαζια? Για παραδειγμα η σκουπα που αγορασες καλη μου ειναι απο απλο ανθρωπο ( ναι με 2 ματια και 1 μυτη ¨)))))) και τα μεταφορικα αυτης που τα ειδες?
Σας ευχαριστω

female
31-08-11, 10:55
Καλημέρα! Παρέλαβα το σουτιενάκι fantasie από e-bay και είμαι ενθουσιασμένη. ¶ψογη ποιότητα και εφαρμογή, ιδανικό για μεγάλο στήθος! Ευχαριστώ κορίτσια για την παρακίνηση. Ωστόσο πέτυχα και το νούμερο και λέω να χτυπήσω 1-2 ακόμη!

Tjetje
31-08-11, 10:58
Καλημερα σας!!!!

Αυτο μηπως?
http://www.amazon.co.uk/Philips-SCF609-05-Decorated-Training/dp/B0044BBTY2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314775683&sr=8-1

Μαλλον ναι αυτο. Με συμφερει ομως ? εδω το εχουν 9,5 ευρω τα μαδερκεαρ

dimitrab.
31-08-11, 11:01

σε συμφερει μονο εαν συνδυασεις και κατι αλλο που χρειαζεσαι απο αμαζον για να μην πληρωσεις μεταφορικα...

chatzico
31-08-11, 11:08
Μολις πηρα μαιλ απο boohoo! επιτελους την εστειλαν τη παραγγελια και μου βαλαν και το τρακινγκ κατευθειαν! Μα καλα απο τις 27 τι κανουν? Τοσο πολυ αργουν να κανουν ντισπατς? εγω νομιζα οτι ειχε φυγει ηδη....

επισης πηρα και κικερς τηλεφωνο να ζητησω το τρακινγκ, μου το δωσαν και ανακαλυψα οτι ειναι ηδη εδω τα παπα μας γκρρρρρρρρρρρρρρρρ
πηρα τηλ ελτα και λεει, ναι εδω ειναι αν δε σας ερθει χαρτακι περαστε να τα παρετε... ξανα γκρρρρρρρρ!

Ώστε δίνει τράκινγκ νάμπερ το ΒΟΟΗΟΟ, μμμμ, ενδιαφέρον !!!!

kai ta metaforika kale kyria posa einai? ka8ws kai ta noumerakia tous? eida kai egw kana 2 pragmatakia alla .... as perimenw na akousw ta metaforika. kataramenh krish

7 λίρες το ΒΟΟΗΟΟ.
Καλά έκανες και σταμάτησες τα γκρίκλις, αφενός κουραστικά για τους υπόλοιπους αφετέρου επίφοβο για καρτούλα:rolleyes:

οσο για τα gymboree εγω την εχω πατησει εδω και χρονια αρχικα επαιρνα απο εβαυ μεχρι που ανακαλυψα το μαγαζι και φαληρησα!!!!!
ετσι φετος εχω ρουχα που τα φορεσαμε μονο μια η και καμια φορα με το κολλημα μου μαλλον με βλεπω για αποτοξινωση!!!!
προς το παρον συγκρατουμαι και δεν ανοιγω να δω τι εχει!!!!

Εσύ ήσουν λοιπόν !!!!!!!!!! Δεν το περίμενα φιλενάδα ......... έπαθες εσύ ζημιά και τώρα και εμείς !!!!!!!!! :lol::lol:

Καλε κοριτσια χιλια συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει και 8ελω καιρο να το ρωτησω. Το αμαζον ειναι σαν το ebay? δηλαδη αγοραζεις και μεταχειρισμενα απο κανονικο κοσμο και οχι μονο μαγαζια? Για παραδειγμα η σκουπα που αγορασες καλη μου ειναι απο απλο ανθρωπο ( ναι με 2 ματια και 1 μυτη ¨)))))) και τα μεταφορικα αυτης που τα ειδες? Σας ευχαριστω

Ναι μπορεί να γίνει και αυτό, αλλά θα χρεωθείς μεταφορικά σχεδόν σίγουρα. Λεπτομέρειες στην υπογραφή του γαστερόποδου.

Εξαρτάται, αν θές μόνο αυτό όχι, αλλά αν χρειάζεσαι :rolleyes::rolleyes: και κάτι ακόμα μέχρι τις 25 λίρες έχεις δωρεάν μεταφορικά. Τσεκάρισε μπας και στο στέλνει άνευ. Το συγκεκριμένο είναι μισή τιμή από τον ακατανόμαστο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΕΝΤΙΤ Γράφαμε μαζί dimitrab 8-)8-)

Φλορα
31-08-11, 11:11
Καλε κοριτσια χιλια συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει και 8ελω καιρο να το ρωτησω. Το αμαζον ειναι σαν το ebay? δηλαδη αγοραζεις και μεταχειρισμενα απο κανονικο κοσμο και οχι μονο μαγαζια? Για παραδειγμα η σκουπα που αγορασες καλη μου ειναι απο απλο ανθρωπο ( ναι με 2 ματια και 1 μυτη ¨)))))) και τα μεταφορικα αυτης που τα ειδες?
Σας ευχαριστω
Χα χα....μ εκανες και γελασα....λοιπον εγω παντα παιρνω προιοντα με πωλητη το αμαζον..για να εχω δωρεαν μεταφορικα(για αγορες πανω απο 20 λιρες)και εγγυηση αν συμβει οτιδηποτε......ολα αυτα τα πηρα χωρις μεταφορικα......εχει και μεταχειρισμενα...ας πουμε καποτε πηρα ενα παιχνιδι πλει στεισιον...αν θελεις να δεις μεταφορικα προχωρας την παραγγελια σου ενα βημα πριν να πληρωσεις(σ αφηνει να την δεις)και ...αυτα....:D:D

Καλημερα δεν ειπα....ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!

ageliana
31-08-11, 11:14
καλημέρα σε όλους!!
Καλημέρα ΚΑΡΔΙΑ!Σε πόσες μέρες παρέλαβες από pharmacy4u;Σου είχαν στείλει SMS στο κινητό;Εγώ παρήγγειλα πριν 3 μέρες και δεν έχω καμμία ενημέρωση.

Φλορα
31-08-11, 11:18
Εγω μ αυτα τα χρηματα πηρα 3 ποτηρακια της ιδιας εταιριας απο ebay....εν το ψαχνεις λιγο....:rolleyes:

Tjetje
31-08-11, 11:21
Χα χα....μ εκανες και γελασα....λοιπον εγω παντα παιρνω προιοντα με πωλητη το αμαζον..για να εχω δωρεαν μεταφορικα(για αγορες πανω απο 20 λιρες)και εγγυηση αν συμβει οτιδηποτε......ολα αυτα τα πηρα χωρις μεταφορικα......εχει και μεταχειρισμενα...ας πουμε καποτε πηρα ενα παιχνιδι πλει στεισιον...αν θελεις να δεις μεταφορικα προχωρας την παραγγελια σου ενα βημα πριν να πληρωσεις(σ αφηνει να την δεις)και ...αυτα....:D:D

Καλημερα δεν ειπα....ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις. Οποτε για το αμαζον 8α ξερω οτι απαξ και ειναι πωλητης το αμαζον απο 20 η 25 λιρες τα στελνει δωρεαν ακομα και αν κανει 300 που λεει ο λογος?
Και για να δω τα μεταφορικα πρεπει να παω στο καλαθι της νυκοκοιρας και να πατησω check out για να τα δω σωστα?
Ε τοτε πιο καλο το εbay που στα λεει απο την αρχη ολα!:lol:

Tjetje
31-08-11, 11:23
Εγω μ αυτα τα χρηματα πηρα 3 ποτηρακια της ιδιας εταιριας απο ebay....εν το ψαχνεις λιγο....:rolleyes:

Θα το ξαναδω αλλα απο οσο ειδα δεν τα βρηκα πιο φτηνα. Σας βολεψαν τα ποτηρακια? ;-)

Tjetje
31-08-11, 11:25
Καλημέρα ΚΑΡΔΙΑ!Σε πόσες μέρες παρέλαβες από pharmacy4u;Σου είχαν στείλει SMS στο κινητό;Εγώ παρήγγειλα πριν 3 μέρες και δεν έχω καμμία ενημέρωση.

Ειχα παραγγειλει στο παρελθον και εγω απο εκει μερικες φορες. Αλλα οταν ξεκινησαν το συστηματακι οτι δεν ειχαν το προιον στην αποθηκη τους και απλα καθηστερουσαν να μου στειλουν χωρις καν μια ειδοποιηση δεν ξαναπαραγγειλα. ΑΑΑΑ και οταν ειχαν ψωνισει απο αυτους ηταν εντελως δωρεαν τα μεταφορικα ακομα και για ενα πραγματακι!! Τωρα το αλλαξαν.

maria1976
31-08-11, 11:25
οχι οχι δεν ημουν εγω μην παρω το βραβειο
εγω απλα ειχα δει μια ερωτηση και απαντησα οτι εχω αγορασει χωρις τελωνειο σε μια κοπελα που ρωταγε!!!!!!
εκεινη την εποχη δεν ημουν τοσο επιμελης στο forum!!!!!!
τωρα πια δεν παιρνω απουσια ουτε μια μερα
και απο εδω αποτοξινωση χρειαζομαι αλλα μην χασουμε και ολες τις απολαυσεις εε :-)

επι του θεματος τωρα πηρα κατι πραγματακια απο iherb και ενα τσαι!!!!! που ειπα να δοκιμασουμε και ηταν ανοιγμενη η συσκευασια να τους στειλω μειλ ή να το αγνοησω?

Φλορα
31-08-11, 11:28
Θα το ξαναδω αλλα απο οσο ειδα δεν τα βρηκα πιο φτηνα. Σας βολεψαν τα ποτηρακια? ;-)
Εμας αρχισε νωρις παιδικο οποτε εκει του εμαθαν να πινει απο ποτηρι......αλλα τα χρησιμοποιησαμε αρκετα τον πρωτο καιρο μεχρι ενος ετους.....εξαρταται απο το παιδι καθαρα....

Γατουλα
31-08-11, 11:34
αντισηπτικο απο αμαζον? η μη το ξεφτιλισω ?????? :D :D :D

irida85
31-08-11, 11:36
αντισηπτικο απο αμαζον? η μη το ξεφτιλισω ?????? :D :D :D

εγω παιρνω με το τσουβαλι (που λεει ο λογος) απο Iherb χαχαχαχα

chatzico
31-08-11, 11:36
οχι οχι δεν ημουν εγω μην παρω το βραβειο
εγω απλα ειχα δει μια ερωτηση και απαντησα οτι εχω αγορασει χωρις τελωνειο σε μια κοπελα που ρωταγε!!!!!!
εκεινη την εποχη δεν ημουν τοσο επιμελης στο forum!!!!!!
τωρα πια δεν παιρνω απουσια ουτε μια μερα
και απο εδω αποτοξινωση χρειαζομαι αλλα μην χασουμε και ολες τις απολαυσεις εε :-)

επι του θεματος τωρα πηρα κατι πραγματακια απο iherb και ενα τσαι!!!!! που ειπα να δοκιμασουμε και ηταν ανοιγμενη η συσκευασια να τους στειλω μειλ ή να το αγνοησω?
Καλά καλά ................. Δεν το σώνεις λέμεεεεεεεεεεεε

Για το iherb, εγώ θα το έκανα το παραπονάκι μου και ότι γίνει.

barbie2000
31-08-11, 11:40
Καλημέρα και από εμένα!
Σχετικά με το www.pharmacy4u.gr ναι μεν τα προιόντα του είναι σε καλές τιμές και έρχονται σχετικά γρήγορα, αλλά επειδή ήμουν πελάτισσα περίπου 2 χρόνια παρατήρησα κάποια μειονεκτήματα, όπως: δεν στέλνει ΠΟΤΕ δωράκια, εννοώ έστω 1-2 δειγματάκια.
Επίσης, υπάρχουν ιντερνετικά άλλα φαρμακεία με καλύτερες τιμές.
Και 2 φορές δεν έλαβα απόδειξη για τα προιόντα που πλήρωσα.
Πλέον, επιλέγω το www.parapharmacie.gr

KIDS
31-08-11, 12:03
ποσο ειναι το παιδακι σου? ωραια αυτο το διαστημικο σχεδιακι που βρηκες παντως...
επι της ευκαιριας ηθελα να πω, δεν εχουμε πουθενα συγκεντρωμενα τα πρωτα πραγματα του μωρου ε???? εννοω πχ παντα, σεντονακια, σετ δωματιου και θυμαμαι κατι λικνα απο γερμανια.... κλπ
οποτε αν θελει καποιος να τα βρει πρεπει να δει οοοοοοοολα τα λινκς που εχουμε στη λιστα?????

Ειναι 5 χρονων. Ψαχνω κατι που να μην το βαρεθει τα επομενα 4-5 χρονια.Και μαλιστα πρωτα να αγορασω αυτα πριν αποφασισω για τα χρωματα του δωματιου.Επομενως καθε προταση για αγορα μεσω ιντερνετ σετ σεντονια, παπλωματοθηκη, διακοσμητικα μαξιλαρια δεχτη!!! ευχαριστω

Clelia
31-08-11, 12:44
Στειλε τους e-mail, ευγενικο βεβαια!
Μολις το δουν (εχουμε κ διαφορα ωρας) θα σου κξανουν refund την αξια απο το τσαγακι!

tamar
31-08-11, 13:08
Πάνω από 50 ευρώ δεν έχει μεταφορικά. Διαφορετικά 7 λίρες. Εγώ με τις συγκεκριμένες αγορές πλήρωσα μεταφορικά κάτι λιγότερο από 7 λίρες λόγω της έκπτωσης που είχαν τα ρούχα. Στην ουσια μία ή άλλη μου ηρθε.

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!

Δεν ξαναψωνίζω με τίποτα. Αδικαιολόγητη καθυστέρηση και άνευ σχετικής ενημέρωσης.

Γατουλα
31-08-11, 13:22
gymboree κωδικος REWARDSCOF 30% μεχρι 5/9

ΚΑΡΔΙΑ
31-08-11, 13:30

καλημέρα, καλημέρα
παρήγγειλα Δέυτέρα απόγευμα και παρέλαβα σήμερα το πρωί
γρήγορα νομίζω
μάλιστα απάντησαν γρήγορα και σε e-mail που είχε στείλει
και ναι, ξέχασα να πω ότι μου είχαν στείλει μήνυμα με το νούμερο της φορτωτικής μόλις τα έστειλαν με το courier

Ειχα παραγγειλει στο παρελθον και εγω απο εκει μερικες φορες. Αλλα οταν ξεκινησαν το συστηματακι οτι δεν ειχαν το προιον στην αποθηκη τους και απλα καθηστερουσαν να μου στειλουν χωρις καν μια ειδοποιηση δεν ξαναπαραγγειλα. ΑΑΑΑ και οταν ειχαν ψωνισει απο αυτους ηταν εντελως δωρεαν τα μεταφορικα ακομα και για ενα πραγματακι!! Τωρα το αλλαξαν.

και εμένα υπήρξε καθυστέρηση στην παράδοση του υπολοίπου της παραγγελίας, αλλά τώρα τους στέλνω μήνυμα και εάν δεν υπάρχουν όλα τα είδη διαθέσιμα τους λέω να τα βγάλουν εκτός παραγγελίας και να στείλουν τα υπόλοιπα
έτσι και έγινε και μάλιστα μου ήρθε μήνυμα ότι το υπόλοιπο ποσού που δεν φόρτωσαν θα γινει refund

Καλημέρα και από εμένα!
Σχετικά με το www.pharmacy4u.gr (http://www.pharmacy4u.gr) ναι μεν τα προιόντα του είναι σε καλές τιμές και έρχονται σχετικά γρήγορα, αλλά επειδή ήμουν πελάτισσα περίπου 2 χρόνια παρατήρησα κάποια μειονεκτήματα, όπως: δεν στέλνει ΠΟΤΕ δωράκια, εννοώ έστω 1-2 δειγματάκια.
Πλέον, επιλέγω το www.parapharmacie.gr (http://www.parapharmacie.gr)

εμένα σήμερα, (3η παραγγελία) μου ήρθε ένα δειγματάκι κρέμας
δεν έχεις άδικο βέβαια.....γιατί ο ευχαριστημένος πελάτης είναι που μετράει
τουλάχιστον όμως σε ότι έχω πάρει εγώ έχει τις καλύτερες τιμές

tamar
31-08-11, 13:31
gymboree κωδικος REWARDSCOF 30% μεχρι 5/9

Tόσο καλά είναι πια; Αξίζει δηλ να ψωνίσω κι εγώ για το μωρό;
Αργούν να έρθουν; Έχω δυο γενέθλια (αγοράκι 5 ετών, κοριτσάκι 10 ετών) 20/9. Και καλά το κορίτσι, αλλά στο αγοράκι δεν ξερω τι να πάρω. Έψαχνα για κανά παιχνίδι στο αμαζον αλλά δεν ξέρω τι να πάρω...

Access
31-08-11, 13:36
κοριτσούδια να κάνω μια αφελή ερώτηξη ???? :lol::lol:

γυαλιά στραβομάρας έχετε παραγγείλει από το εξωτερικό και αν ναι από που ??
γιατί προ 3ετίας έσκασα 500 ευρωπαίους εδώ και ο σκελετός ήταν από τους φθηνότερους :evil:

επίσης φακούς επαφής έχω δει στην λίστα μας, πόσες μέρες κάνουν να έρθουν από ιντερνιτομάγαζο ??? σε φυσικό κατάστημα πόσες μέρες θέλουν να τους φτιάξουν γιατί μάλλον τους επείγομαι :cry::cry:

camouflage
31-08-11, 13:45
γυαλιά στραβομάρας έχετε παραγγείλει από το εξωτερικό και αν ναι από που ??
γιατί προ 3ετίας έσκασα 500 ευρωπαίους εδώ και ο σκελετός ήταν από τους φθηνότερους :evil:

επίσης φακούς επαφής έχω δει στην λίστα μας, πόσες μέρες κάνουν να έρθουν από ιντερνιτομάγαζο ??? σε φυσικό κατάστημα πόσες μέρες θέλουν να τους φτιάξουν γιατί μάλλον τους επείγομαι :cry::cry:

γυαλια δεν εχω παρει, φακους που πηρα απο το αλφαλενσ εκαναν γυρω στη βδομαδα, στο μαγαζι μπορει να τους εχει και ετοιμοπαραδοτους ή να στους φερει την αλλη μερα, αλλα απο ιντερνετ ειναι περιπου 50% φτηνοτερα (πηρα ημερησιους και για μια φιλη μου μηνιαιους)

ada9
31-08-11, 13:46
Sήμερα παρέλαβα από foto.com!
Παραγγελία 22/8 ελεγαν 2-4 μέρες, τελικά παρέλαβα σήμερα!
Ομως δεν εμεινα καθόλου ευχαριστημένη!:evil:Μάπα το καρπόυζι!
Καταρχην το κουτι στην άκρη είχε βραχεί κι πολλές φωτογραφιες είχαν κολλήσει μεταξύ τους στη γωνια:evil:.Ελληνικα ταχυδρομια θα μου πείς, ναι αλλά δε στέλνεις φωτογραφιες σε χαρτοκιβώτιο χωρίς να τις βάλλεις πρωτα σε σακούλα !
Δευτερον το χαρτί χάλια!!!!!!!!!Φτηνιάρικο, πιο φτηνιαρικο κ απ του πλαισίου!
Τριτον η εκτύπωση επισης χάλια, πολύ χαμηλή ανάλυση, λες κι ειναι από φωτο μιας χρησης με φιλμ ενα πράγμα!Οσες δεν ειχαν καλό φωτισμό βγήκαν ακόμα πιο σκούρες, τα προσωπα δεν εχουν καθόλου λεπτομέρειες, σα να βλεπεις εφημεριδα ενα πράγμα...
Τελος κατι γινεται με το λογισμικό τους και κοβει πολύ θέμα:evil::evil: με αποτέλεσμα να εχει κόψει κεφάλια στις κοντινες φωτό!Ενω στην προεπισκόπση εδειχνε εντάξει στην εκτύπωση εκοψε τα κεφάλια:rolleyes:
Τελικα καλύτερα λιγες λίγες και στο φωτογράφο μου 0,20 τη μια παρά πολλές και 0,1 :rolleyes:. Σίγουρα δε θα ξαναπαραγγείλω!:twisted:

ravT
31-08-11, 14:01
Αξεσάκι μου οι φακοί επαφής δεν φτιάχνονται, είναι έτοιμοι και αν τους επείγεσαι συστήνω ανεπιφύλακτα το alfalens.gr
Παρήγγειλα 15/6 και την επόμενη ήταν σπίτι μου. Και είμαι και επαρχία.
Και πάνω από 50 ευρώ δεν έχει μεταφορικά.

Γατουλα
31-08-11, 14:19
βρε ada και εγω δε ξετρελλαθηκα απο την εκτυπωση συγκριτικα με αυτη που εβγαζα στον εκτυπωτη μου
ΑΛΛΑ
δε ζητησα το καλο χαρτι αλλα το πιο απλο (οπως και εσυ)
ο εκτυπωτης μου τα εφτυσε και τον αλλαξα (αρα δε ξαναεκτυπωνω πολλες, ειναι πανακριβα και χαλαει)

εγω τις ελαβα κλεισμενες σε πλαστικο με παρα πολυ προσεγμενη μεταφορα (αυτο μου εκανε περισσοτερο εντυπωση)
οσο για τα κεφαλια ειχα δει στο preview τι συνεβαινε και το ειχα διορθωση κουνωντας λιγο τις φωτο ωστε να κεντραρονται καλυτερα

αν θα ξαναζητησω (περασε ενας χρονος ) θα ζητησω στην επομενη ποιοτητα μαλλον

(στον εκτυπωτη μου η μεταβολη που του εκανα σε εκτυπωτικο χαρτι, ειχε τοση αλλαγη στη ποιοτητα που δε το πιστευα)

chatzico
31-08-11, 14:28
Πάνω από 50 ευρώ δεν έχει μεταφορικά. Διαφορετικά 7 λίρες. Εγώ με τις συγκεκριμένες αγορές πλήρωσα μεταφορικά κάτι λιγότερο από 7 λίρες λόγω της έκπτωσης που είχαν τα ρούχα. Στην ουσια μία ή άλλη μου ηρθε.

Δεν ξαναψωνίζω με τίποτα. Αδικαιολόγητη καθυστέρηση και άνευ σχετικής ενημέρωσης.

Για το ΒΟΟΗΟΟ λέμε τώρα ? Νο μεταφορικά άνω των 50 λιρών ? Δεν το είχα προσέξει, αξίζει για χειμωνιάτικα !!!!!!

Για το pharmacy4u, και εγώ δεν έχω καλά να πω. Παραγγέλνω συμπληρώματα της μαμάς μου, πληρώνω με πέιπαλ (ευτυχώς!!!), τα χρήματα φεύγουν από την πιστωτική μου και περνάει 1 εβδομάδα και τίποτα. Μπαίνουμε στην 2η και τίποτα. Μπαίνω στο πέιπαλ και έχει ανοίξει μόνο του κέις (!!!!) γιατί δεν έχει ανταποκριθεί ο πωλητής. Τηλεφωνώ και εν ολίγοις, αυτό που κατάλαβα ήταν ότι δεν είχαν αποδεχθεί την αγορά μου εκ παραδρομής ή από αμέλεια και η παραγγελία δεν φαινόταν πουθενά. Μου λένε ότι θα στείλουν και να ξεμπλοκάρω την πληρωμή από το πέιπαλ. Δεν πρόλαβα, μου επιστράφησαν τα χρήματα, παρέλαβα μετά από κάποιες ημέρες και τους έβαλα τα χρήματα στον λογαριασμό τους. Γύρω στον μήνα για να παραλάβουμε 2 κουτάκια συμπληρώματα ......

Παρεμπιπτόντως, αν τα βρεί καμμιά σας φθηνότερα, ας μου πεί. Είναι αυτά εδώ τα ΑΝTHOGENOL (http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?products_id=7761).

Tόσο καλά είναι πια; Αξίζει δηλ να ψωνίσω κι εγώ για το μωρό;
Αργούν να έρθουν; Έχω δυο γενέθλια (αγοράκι 5 ετών, κοριτσάκι 10 ετών) 20/9. Και καλά το κορίτσι, αλλά στο αγοράκι δεν ξερω τι να πάρω. Έψαχνα για κανά παιχνίδι στο αμαζον αλλά δεν ξέρω τι να πάρω...

Πάρα πολύ καλά. Σε καλοκαιρινά έχω πάρει εγώ, ωραίο μακό, όχι τσιγαρόχαρτο, άψογη ραφή, ωραία σχέδια, ωραία λόγκος. Μεγάλη ποικιλία (δυστυχώς), πολλές εκπτώσεις και τζίμπακς !!!! Υπολόγισε όμως τουλάχιστον 15 μέρες για παράδοση.

Για αγοράκι καμιά σχολική τσάντα εναλλακτικά και τίποτα σχολικά μαζί ....

Sήμερα παρέλαβα από foto.com!
Παραγγελία 22/8 ελεγαν 2-4 μέρες, τελικά παρέλαβα σήμερα!
Ομως δεν εμεινα καθόλου ευχαριστημένη!:evil:Μάπα το καρπόυζι!
Καταρχην το κουτι στην άκρη είχε βραχεί κι πολλές φωτογραφιες είχαν κολλήσει μεταξύ τους στη γωνια:evil:.Ελληνικα ταχυδρομια θα μου πείς, ναι αλλά δε στέλνεις φωτογραφιες σε χαρτοκιβώτιο χωρίς να τις βάλλεις πρωτα σε σακούλα !
Δευτερον το χαρτί χάλια!!!!!!!!!Φτηνιάρικο, πιο φτηνιαρικο κ απ του πλαισίου!
Τριτον η εκτύπωση επισης χάλια, πολύ χαμηλή ανάλυση, λες κι ειναι από φωτο μιας χρησης με φιλμ ενα πράγμα!Οσες δεν ειχαν καλό φωτισμό βγήκαν ακόμα πιο σκούρες, τα προσωπα δεν εχουν καθόλου λεπτομέρειες, σα να βλεπεις εφημεριδα ενα πράγμα...
Τελος κατι γινεται με το λογισμικό τους και κοβει πολύ θέμα:evil::evil: με αποτέλεσμα να εχει κόψει κεφάλια στις κοντινες φωτό!Ενω στην προεπισκόπση εδειχνε εντάξει στην εκτύπωση εκοψε τα κεφάλια:rolleyes:
Τελικα καλύτερα λιγες λίγες και στο φωτογράφο μου 0,20 τη μια παρά πολλές και 0,1 :rolleyes:. Σίγουρα δε θα ξαναπαραγγείλω!:twisted:
Κρίμα !!!!!!!

Δεν ποστάρεις το μύνημα σου και στο τόπικ με τα φώτομπουκ να υπάρχει για μελλοντική ενημέρωση ???

staci74
31-08-11, 14:31
Το -30% αξίζει για τα ρούχα που έχουν ήδη έκπτωση (ρούχα για το καλοκαίρι). Αν θέλετε τα νεότερα ρούχα (ότι είναι τώρα full price) περιμένετε μέχρι 7 Σεπτεμβρίου. Θα έχουν εκπτώσεις για τα μεγέθη 5T και κάτω και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κουπόνι -20%.

tamar
31-08-11, 14:34
Για το ΒΟΟΗΟΟ λέμε τώρα ? Νο μεταφορικά άνω των 50 λιρών ? Δεν το είχα προσέξει, αξίζει για χειμωνιάτικα !!!!!!

Πάρα πολύ καλά. Σε καλοκαιρινά έχω πάρει εγώ, ωραίο μακό, όχι τσιγαρόχαρτο, άψογη ραφή, ωραία σχέδια, ωραία λόγκος. Μεγάλη ποικιλία (δυστυχώς), πολλές εκπτώσεις και τζίμπακς !!!! Υπολόγισε όμως τουλάχιστον 15 μέρες για παράδοση.

Για αγοράκι καμιά σχολική τσάντα εναλλακτικά και τίποτα σχολικά μαζί ....

Λες να κάνω λάθος; Θα το ξανακοιτάξω.

Όπως και τα gymboree. Αμερικάνικα δεν είναι; Δεν έχουμε πρόβλημα με τελωνειο...

maria_s
31-08-11, 14:44

κουκλίτσα αν δεν κάνω λάθος στο νησί, η acs είναι μαζί με τις ταχυμεταφορές ελτα...κάτι τέτοιο θυμάμαι που έψαχνα τον χειμώνα κάτι πράγματα που είχα παραγγείλει για τους δικούς μου...

ada9
31-08-11, 14:44
βρε ada και εγω δε ξετρελλαθηκα απο την εκτυπωση συγκριτικα με αυτη που εβγαζα στον εκτυπωτη μου
ΑΛΛΑ
δε ζητησα το καλο χαρτι αλλα το πιο απλο (οπως και εσυ)
ο εκτυπωτης μου τα εφτυσε και τον αλλαξα (αρα δε ξαναεκτυπωνω πολλες, ειναι πανακριβα και χαλαει)
Το χαρτί που ζήτησα ήταν το matt όχι το κλασικό!Καμια σχέση με το χαρτί που εχω τυπώσει στο φωτογραφο, πολύ λεπτό και σκίζεται πολύ εύκολα
εγω τις ελαβα κλεισμενες σε πλαστικο με παρα πολυ προσεγμενη μεταφορα (αυτο μου εκανε περισσοτερο εντυπωση)
Μεσα στο χαρτόνι ειχαν πάνω και κάτω κατι σαν σακούλα αλλά πιο χοντρό,στο πλάι όμως και απο τις 4 πλευρές ήταν τελείως κενό, ακουμπούσε δηλ πάνω στο χαρτόνι, βραχηκε το χαρτόνι, βράχηκαν και οι φωτό:evil:
οσο για τα κεφαλια ειχα δει στο preview τι συνεβαινε και το ειχα διορθωση κουνωντας λιγο τις φωτο ωστε να κεντραρονται καλυτερα
Κι εγω το έκανα αυτό, ωστόσο σε καποιες δεν το αποθήκευσε
αν θα ξαναζητησω (περασε ενας χρονος ) θα ζητησω στην επομενη ποιοτητα μαλλον

(στον εκτυπωτη μου η μεταβολη που του εκανα σε εκτυπωτικο χαρτι, ειχε τοση αλλαγη στη ποιοτητα που δε το πιστευα)
Εχω κάπως υψηλά στάνταρ για τις φωτογραφίες (εχω τρέλα!:lol:) οπότε δεν το ξαναρισκάρω, προτιμω να δίνω κατι παραπάνω και να μου αρέσει το αποτέλεσμα!;)

Γατουλα
31-08-11, 14:46
σε αυτο πασο! απλα θα τους δωσω ισως αλλη μια ευκαιρια σε καλυτερο χαρτι και μετα θα αποφασισω!!!!

maria_s
31-08-11, 14:52
θα ομολογήσω την αμαρτία μου...
τόσο καιρό που συζητάτε για τα τζιμποράκια, σας αγνοώ επιδεικτικά...
αλλά...αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία...
και ερωτώ...για το σουργελάκι που γίνεται 2 νεξτ γουικ αλλά είναι σαν κολογιάννος, ύψος 92 αλλά βάρος σκάρτα 13, τι νούμερο να κοιτάξω; του πέφτουν τα παντελόνια ρε γμτ!!!

maria_s
31-08-11, 14:55
το ύψος που αναφέρει στο σαιζ τσαρτ το μετράνε από άκρη σε άκρη ή από τη βάση του λαιμού μέχρι το πάτωμα όπως η μπενετον;

leman
31-08-11, 15:12
το ύψος που αναφέρει στο σαιζ τσαρτ το μετράνε από άκρη σε άκρη ή από τη βάση του λαιμού μέχρι το πάτωμα όπως η μπενετον;

sorry δε ξερω να απαντησω σε αυτο που ρωτας, αλλα οντως για τα μπενετον ησουν πολυ παραστατικη...:lol: νομιζω μου ειχαν πει μια φορα που ρωτησα οτι μετρανε το υψος (74,86,92 κλπ) χωρις το... κεφαλι!!! μπορει να παιζει κατι τετοιο?????

giagia
31-08-11, 15:18
Καλημέρα! Παρέλαβα το σουτιενάκι fantasie από e-bay και είμαι ενθουσιασμένη. ¶ψογη ποιότητα και εφαρμογή, ιδανικό για μεγάλο στήθος! Ευχαριστώ κορίτσια για την παρακίνηση. Ωστόσο πέτυχα και το νούμερο και λέω να χτυπήσω 1-2 ακόμη!

Μπορεις σε παρακαλω να βαλεις το λινγκ?

maria_s
31-08-11, 15:22
sorry δε ξερω να απαντησω σε αυτο που ρωτας, αλλα οντως για τα μπενετον ησουν πολυ παραστατικη...:lol: νομιζω μου ειχαν πει μια φορα που ρωτησα οτι μετρανε το υψος (74,86,92 κλπ) χωρις το... κεφαλι!!! μπορει να παιζει κατι τετοιο?????

είναι γεγονός...το νούμερο 90 της μπενετον π.χ. αναφέρεται σε 90εκ. από τους ώμους μέχρι το πάτωμα...

maria_s
31-08-11, 15:23
να τολμήσω να παραγγείλω γκαπ από πωλητές εξ αμέρικας;

Φλορα
31-08-11, 15:30
ναι βρε παιδια βαλτε κανενα λινκ με τα fantasie,ενδιαφερομαι κι εγω....
chatzicoooo......που εισαι ,τα φωτα σου...κατι πηρε το ματι μου....νομιζω πηρες κι εσυ εεε?
τα νουμερακια πως ειναι....φοραω 38Β στα maidenform,ειναι το ιδιο....:wink:

εν τω μεταξυ για τα gymboree αυριο αρχιζει το 30%?

Φλορα
31-08-11, 15:36
εγω το τολμησα,δεν ηταν και μεγαλο το ποσο..κατω απο 100 εβρω..δεν πληρωσα τελωνειο

mylife10
31-08-11, 15:44
Κορίτσια γεια σας:)!!!
Ηθελα να αναφέρω ένα σαιτ από όπου αγοράσαμε φορητο υπολογιστή και έμεινα ευχαριστημένη από τη γρήγορη εξυπηρέτηση! Ειχαμε κακή εμπειρία από το e-shop, διότι , ενώ έγραφε ότι το λάπτοπ (οχι το ίδιο) ήταν σε διαθεσιμότητα,εν τέλει δεν ήταν και δεν μας ενημέρωναν επι 25 μέρες περίπου, μέχρι που μας είπαν ότι δεν το ξαναφέρνουν. Ετσι, παραγγείλαμε από το www.ebw.gr αυτό το μοντέλο http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7838/Fujitsu-AH530-Intel-Core-i5-460M-2-53-GHz-15-6-HD-TFT-LED-3GB-DDR3-320GB-%CC%E1%FD%F1%EF-%28PN-AH530MRY02GR%29?ref=bestprice την Κυριακή τα μεσάνυχτα και ενώ έγραφε ότι μέχρι τις 31 Αυγούστου θα ήταν κλειστά, σήμερα το πρωί το λάπτοπ ήταν εδώ:D!!

Επίσης, απο το foto.com εχω παραγγείλει 2 φορες και έχω μείνει ευχαριστημένη! Δεν εχω προσεξει το χαρτι, αλλά ειναι όπως αυτες που εκτύπωνα εδώ με 0,30 και 0,40 λεπτά! Παράγγειλα 2000φωτογραφίες σχεδόν(και για άλλους;)) και τις 2 φορές, δεν συμφέρει αλλιώς!!

maria_s
31-08-11, 15:46
εγω το τολμησα,δεν ηταν και μεγαλο το ποσο..κατω απο 100 εβρω..δεν πληρωσα τελωνειο

από ebay ε; έχεις κανένα πωλητή να προτείνεις;

liontarina
31-08-11, 15:47
κορίτσια κανένα κωδικό για crazy 8 ξέρουμε? θα βάλουν αυτοί 30% άραγε? ή να ψωνίσω κανένα κουπόνι από εβαυ?

female
31-08-11, 15:53
Μπορεις σε παρακαλω να βαλεις το λινγκ?

Πολύ ευχαρίστως.
Αυτόν εδώ πήρα:
http://www.ebay.co.uk/itm/310332063482?var=610030873287&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

staci74
31-08-11, 15:57
κορίτσια κανένα κωδικό για crazy 8 ξέρουμε? θα βάλουν αυτοί 30% άραγε? ή να ψωνίσω κανένα κουπόνι από εβαυ?

Θα έχουν -25%. Aρχίζει 8 Σεπτεμβρίου. Ο κωδικός είναι C8FAMILY.

nouka
31-08-11, 16:04

τα ψωνια μου ηταν 49 λιρες :evil:
εκτος του οτι την επομενη μερα ανακαλυψα οτι δεν δεχτηκε το -10% παρα μονο το 15% ... ποιος ξερει τι βλακεια εκανα?
και δεν καταλαβα κοριτσια, κανεις την παραγγελια και μετα απο καμια βδομαδα σου ερχεται επιβεβαιωση και μετα περιμενεις 5-10 εργασιμες να ερθουν τα ρουχα????

kalamaraki
31-08-11, 16:05

Ειναι στην ενότητα Προικα μωρού για οποιον θελει να τα βρει και να τα ψάξει ;)

Καλημέρα και από εμένα!
Σχετικά με το www.pharmacy4u.gr ναι μεν τα προιόντα του είναι σε καλές τιμές και έρχονται σχετικά γρήγορα, αλλά επειδή ήμουν πελάτισσα περίπου 2 χρόνια παρατήρησα κάποια μειονεκτήματα, όπως: δεν στέλνει ΠΟΤΕ δωράκια, εννοώ έστω 1-2 δειγματάκια.
Πλέον, επιλέγω το www.parapharmacie.gr

Για τον ίδιο λόγο δεν ξαναπαρήγγειλα, οταν τον πηρα τηλέφωνο ρωτώντας τον που ειναι η απόδειξη, μου τα μάσησε κ ταχα μου οτι το χαρτι της κουριερ ειναι η αποδειξη.....μπαρούφες!

α στο καλο!!! χε χε αυτό ειλικρινά δεν το ήξερα χαχαχαχα

Α....και σήμερα μου ήρθαν απο το αμαζον οι αποδείξεις ολων αυτών που εχω αγοράσει το 2011 , τις ειχα πετάξει τους εστειλα ενα μειλ ζητώντας κοπιες τους και μου ειπαν οκ θα στα στειλουμε βεβαια ήρθαν μετά απο ενα μήνα κοντά , για να τις βάλω στην επομενη φορολογική μου δήλωση!!:wink::wink:

Φλορα
31-08-11, 16:06
από ebay ε; έχεις κανένα πωλητή να προτείνεις;
ειχα παρει απ αυτον....
http://myworld.ebay.com/buabuos_deals/?_trksid=p4340.l2559

για ριξε μια ματια.......

Φλορα
31-08-11, 16:10
Α....και σήμερα μου ήρθαν απο το αμαζον οι αποδείξεις ολων αυτών που εχω αγοράσει το 2011 , τις ειχα πετάξει τους εστειλα ενα μειλ ζητώντας κοπιες τους και μου ειπαν οκ θα στα στειλουμε βεβαια ήρθαν μετά απο ενα μήνα κοντά , για να τις βάλω στην επομενη φορολογική μου δήλωση!!:wink::wink:
Για πες,για πες γιατι κι εγω τις πεταω.....μπορουμε να τις βαλουμε?να τις ζητησω κι εγω? ακου βρε παιδι μου τι μαθαινουμε απ εδω...γι αυτο δε σας αλλαζω με τιποτα!!!:grin:

kalamaraki
31-08-11, 16:15
Για πες,για πες γιατι κι εγω τις πεταω.....μπορουμε να τις βαλουμε?να τις ζητησω κι εγω? ακου βρε παιδι μου τι μαθαινουμε απ εδω...γι αυτο δε σας αλλαζω με τιποτα!!!:grin:

Κοιτα ο αντρας μου δεν ήθελε....ελεγε θα τις βγάλουν του 2010....

Αλλά μετά μιλώντας με τον λογιστή μας ειπε εφοσον αποδίδει το αμαζον φπα κ εχει εδρα και αφμ ελληνικό δεν μπορεί να στις ακυρώσει τις αποδείξεις σου.
Τις βαλαμε στην φετινή δήλωση εννοειτε, καναμε την δήλωση οκ , μας φώναξαν για ελεγχο λόγω μεγάλης επιστροφής χρημάτων, ζητησαν τις αποδειξεις , τα ειχα ολα καταχωρυμένα ανά μηνα, συνολα κτλπ ειχα χώρια τα φαρμακεία κ τους γιατρους κ το αμαζον χωρια. Τα ειδε στα πεταχτά έλεγξε όλα τα χαρτιά μου...και δεν τα έβγαλε.....!!

Τωρα αναμένω την επιστροφή μας.....κοντά στον Νοέμβρη!

Και για αυτό τους ζήτησα του 2011 γιατί τις ειχα πετάξει τις μισές ....και εννοειτε αν το συνεχίσουν το συστημα αυτό με τις αποδείξεις, που δεν νομιζω....δεν τους βγήκε σε καλό γιατι φετος θα δώσουν σε 60% παραπάνω κόσμο επιστροφές...., θα τις ξαναβάλω εννοείτε!!

maria_s
31-08-11, 16:23
ειχα παρει απ αυτον....
http://myworld.ebay.com/buabuos_deals/?_trksid=p4340.l2559

για ριξε μια ματια.......

ευχαριστώ πολύ Φλόρα μου! πάω για μελέτη ;)

Φλορα
31-08-11, 16:26
Σωστηηηη!!!Πολυ καλα επραξες,καλα που μας το ειπες,thanks!!!!

Access
31-08-11, 16:39
κοριτσούδια ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τους φακούς έριξα μια ματιά στο site τους να ήξερα και πως να τους παραγγείλω καλά θα ήταν :oops::oops: μέχρι τώρα απλά έδινα το χαρτί από τους παλιούς :lol::lol:
θέλω να πάρω αυτούς http://www.alfalens.gr/product_info.php?cPath=61_78&products_id=9
στο κουτί π.χ από τον δεξιό γράφει
BC 8,5
SPH -4.00
CYL -1.75
AX 180
να υποθέσω ότι το ax είναι ο άξονας το sph η διόπτρα και το cyl ο κύλινδρος ??? και το bc που γράφει πάνω πάνω τι είναι :shock::shock:

Φλόρα μου το είχαμε συζητήσει και παλιότερα, εννοείται ότι τις έβαλα τις αποδείξεις από το αμαζον δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους... εφόρους ... και μάλιστα να συμπληρώσω στο φίλτατο καλαμαράκι:D ότι κάτω κάτω γράφει και την ισοτιμία λίρας ευρώ εκείνη την ημέρα και με αυτό υπολογίζεις το ποσό σε κάθε απόδειξη

maria_s
31-08-11, 16:44
κοριτσούδια ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τους φακούς έριξα μια ματιά στο site τους να ήξερα και πως να τους παραγγείλω καλά θα ήταν :oops::oops: μέχρι τώρα απλά έδινα το χαρτί από τους παλιούς :lol::lol:
θέλω να πάρω αυτούς http://www.alfalens.gr/product_info.php?cPath=61_78&products_id=9
στο κουτί π.χ από τον δεξιό γράφει
BC 8,5
SPH -4.00
CYL -1.75
AX 180
να υποθέσω ότι το ax είναι ο άξονας το sph η διόπτρα και το cyl ο κύλινδρος ??? και το bc που γράφει πάνω πάνω τι είναι :shock::shock:

http://www.lenscatcher.com/EN/kontaktlinsen-produktdetail/618-soflens-daily-disposable-for-astigmatism.ql5t6evoi0sfo4gdp1j30d0bnmtaf42f

εδώ είναι πιο κατανοητά...

Γατουλα
31-08-11, 16:57
1. to benetton μετρα απο ωμους????????
και μετα λεω εγω γιατι ολα της μπαινουν 2-3 χρονια μετα χαχαχχαχχαχχαχαχα

2.αποδειξεις κραταμε εννοειται
θα ζητηθουν το 25% επι του ακαθαριστου ποσου μας για να μπορεσουμε να διασφαλισουμε το κουτσουρεμενο αφορολογητο μας
εννοειται επιστροφες χρηματων με αποδειξεις γιοκ
επαθαν και εμαθαν!

2.παραγγελιες τζιμπορυ εχει μεχρι και σημερα και το promocode 20% που....δε θυμαμαι απο που το τσιμπησαμε (σορυ μαριω) πας γραφεσαι εκει τσιμπας και το προμο
δε ξερω αν ισοφαριζει το αλλο που σας εγραψα παραπανω

αυτα

maria_s
31-08-11, 17:00

2.παραγγελιες τζιμπορυ εχει μεχρι και σημερα και το promocode 20% που....δε θυμαμαι απο που το τσιμπησαμε (σορυ μαριω) πας γραφεσαι εκει τσιμπας και το προμο

αυτα

καρατσεκαρισμένο με το μπενετον!

ρε χαζό για τα νούμερα του τζιμπορυ πες μου! ή άσε τα λέμε από κοντά...

Γατουλα
31-08-11, 17:01
ααααα ειχανε πει οτι το σαιζ του τζιμπορυ ειναι στενο-κανονικο
τι να σας πω
εχω ενα φυσιολογικο αγορακι 3,8 που μπαινει ανετοτατα στο 3 και ανετα στο 4
και ενα σκατουλακι κοριτσακι 3,8 που μπαινει σε μερικα 3αρακια, καποια αλλα της πεφτουν (χοχο)
τωρα τυχη ξερω γω, μια φουστιτσα απο εμβαυ νο 4 (σλουρπ απιθανη ειναι) της μπαινει καλα (θα μας μπαινει και του χρονου εννοειται)
γενικα νομιζω οτι πεφτουν καλα σε ψηλολιγνα παιδακια γιατι τα παντελονακια ειναι ολιγον μακρουλα (θα δω οταν ερθουν οι φορμες του Β και θα σας ματαπω)

Γατουλα
31-08-11, 17:02
ε ναι "κυριακη" κοντη γιορτη χαχαχχα
και το XS???
για Α παιρνω XXS για Β XS
αυτα πανε με την ηλικια?

Γατουλα
31-08-11, 17:10
αμα το ψαχνει καμια, ειναι σε καληηηηη τιμη

http://www.ebay.co.uk/itm/BNWT-NEXT-S-S2011-YELLOW-PRINTED-SCENE-DRESS-3-4-Y-/190571626630?pt=Girl_s_Clothing&hash=item2c5ef44086

Συντονιστής ΛΑ
31-08-11, 17:32
Καλησπέρα σας
Μετά από ερωτήσεις μελών σχετικά με την ανανέωση της λίστας με τα on line καταστήματα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αν υπάρχει κάποια πρόταση για εμπλουτισμό της λίστας μπορείτε να απευθύνεστε στον Συντονιστή ΛΑ .

Ευχαριστούμε από την Συντονιστική ομάδα

liontarina
31-08-11, 17:46
Θα έχουν -25%. Aρχίζει 8 Σεπτεμβρίου. Ο κωδικός είναι C8FAMILY.

ευχαριστώ πολύ πολύ... πάω για μελέτη :))

irida85
31-08-11, 17:46
κουκλίτσα αν δεν κάνω λάθος στο νησί, η acs είναι μαζί με τις ταχυμεταφορές ελτα...κάτι τέτοιο θυμάμαι που έψαχνα τον χειμώνα κάτι πράγματα που είχα παραγγείλει για τους δικούς μου...

δε το ξερω μαρακι μου... αλλα ετσι κι αλλιως με απλα ελτα ερχονται τα κικερς συστημενο βεβαια με τρακινγκ, οχι ταχυμεταφορες...... το εχω επιβεβαιωσει δις γιαυτο το λεω με σιγουρια.... :lol:

kalamaraki
31-08-11, 17:51
δε το ξερω μαρακι μου... αλλα ετσι κι αλλιως με απλα ελτα ερχονται τα κικερς συστημενο βεβαια με τρακινγκ, οχι ταχυμεταφορες...... το εχω επιβεβαιωσει δις γιαυτο το λεω με σιγουρια.... :lol:

Kαι στην θεσσαλονικη επίσης :wink:

irida85
31-08-11, 17:55
και ερωτώ...για το σουργελάκι που γίνεται 2 νεξτ γουικ αλλά είναι σαν κολογιάννος, ύψος 92 αλλά βάρος σκάρτα 13, τι νούμερο να κοιτάξω; του πέφτουν τα παντελόνια ρε γμτ!!!

κι εγω ετσι τη πατησα.... αγνοουσα καθε συζτηση για τζιμπορι, ωσπου λεω δε παει αλλο θα ψωνισω... ε αυτο ηταν! αν θες να μη τη πατησεις αστο... μπουχαχαχαχα
απο τα ψωνια μου ως τωρα θα σου λεγα να παρεις 2 νουμερο τα κατω παντελονια κλπ αφου λες οτι γενικα του "πεφτουν" και 3 το πανω... εγω ετσι θα κανω και η μικρη μου ειναι 12.5 κιλα και 80ποσο δε θυμαμαι ακριβως υψος... γιατι τα 2αρια καλοκαιρινα μπλουζακια που εχω ειναι οκ αλλα για οοολο το χειμωνα ως το μαρτη-απριλη πιστευω θα της ερθουν κοντα... αντιθετα 3αρια φουστες που της πηρα για του χρονου το καλοκαιρι ειναι οντως για του χρονου.... της πεφτουν....
ελπιζω να βοηθησα....

tamar
31-08-11, 17:58
Gymboree και crazy8 παραγγελνω άφοβα;Δεν θα έχω πρόβλημα με τελωνείο...Πρέπει να παραγγείλω μέχρι κάποιο ποσό για να μην τα σταματήσουν στο τελωνείο;

agakir
31-08-11, 18:08
http://www.ebay.co.uk/itm/Panache-Eliza-Balconette-Bra-Baby-Pink-NEW-Select-Size-/300531240288?pt=UK_Women_s_Lingerie&var=&hash=item8bb37917f7#ht_2114wt_905

κορίτσια θέλω να αγοράσω αυτό, έχετε ψωνίσει από αυτόν τον πωλητή;;; τα νούμερα ταιριάζουν με τις venusvictoria;;;
σε πόσες μέρες στέλνει;;;

tamar
31-08-11, 18:42
Για gymboree στο checkout ποια shipping method επιλέγω; Τον κωδικό πού τον βάζω;

tamar
31-08-11, 18:47
Το -30% αξίζει για τα ρούχα που έχουν ήδη έκπτωση (ρούχα για το καλοκαίρι). Αν θέλετε τα νεότερα ρούχα (ότι είναι τώρα full price) περιμένετε μέχρι 7 Σεπτεμβρίου. Θα έχουν εκπτώσεις για τα μεγέθη 5T και κάτω και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κουπόνι -20%.

Εγώ που θέλω να ψωνίσω δηλαδή για 3-9 μηνών να περιμενω μέχρι 7 Σεπτέμβρη καλύτερα; Ποιο κουπόνι δηλαδή;

staci74
31-08-11, 18:58
Εγώ που θέλω να ψωνίσω δηλαδή για 3-9 μηνών να περιμενω μέχρι 7 Σεπτέμβρη καλύτερα; Ποιο κουπόνι δηλαδή;

Αν τα ρούχα που θέλεις δεν έχουν έκπτωση, τότε ναι να περιμένεiς.
Πάντα θα επιλέγεις International Standard Delivery!
Αν συμπληρώσεις το email σου εδώ (http://www.gymboree.com/mktg/specialoffer_registration.jsp?ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474399388574&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254369&bmUID=1313614234561), θα σου στείλουν κωδικό -20% που λήγει 30 Σεπτεμβρίου.

Marillita
31-08-11, 19:05
Καλησπερα. Σας διαβαζω καιρο και ομολωγω με εχετε βοηθησει πολυ κ σας ευχαρηστω. Ψαχνω την κρεμα purelan medela.στο amazon την βρηκα 7.50¤ χωρις μεταφορικα. Πιστευετε καπου αλλου να την βρω πιο φτηνα; Κ που;

tamar
31-08-11, 19:23

αυτα

Δηλαδή τί πατάω;

chatzico
31-08-11, 19:31
Καλησπέρα σας
Μετά από ερωτήσεις μελών σχετικά με την ανανέωση της λίστας με τα on line καταστήματα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αν υπάρχει κάποια πρόταση για εμπλουτισμό της λίστας μπορείτε να απευθύνεστε στον Συντονιστή ΛΑ .

Ευχαριστούμε από την Συντονιστική ομάδα

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.

Οπότε κορίτσια καταλάβατε ;-);-)

Ότι μέχρι πρότεινος πήγαινε στο καλαμαράκι για ενημέρωση της λίστας των e-shops, - ευχαριστούμε επίσης πάρα πολύ για την καλή δουλειά -, τώρα θα πηγαίνει με πμ στον Συντονιστή ΛΑ.

Όπως και τα gymboree. Αμερικάνικα δεν είναι; Δεν έχουμε πρόβλημα με τελωνειο...

Gymboree και crazy8 παραγγελνω άφοβα;Δεν θα έχω πρόβλημα με τελωνείο...Πρέπει να παραγγείλω μέχρι κάποιο ποσό για να μην τα σταματήσουν στο τελωνείο;

Για gymboree στο checkout ποια shipping method επιλέγω; Τον κωδικό πού τον βάζω;

Λοιπόν, ιδιαίτερο στο τζιμπορί/τρελοοκτάρι !!!!!

Όντως εξ Αμερικής έρχονται. Γενικά, δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα αν θυμάμαι καλά, για παραγγελίες μέχρι 120 δολλάρια με απλό ταχυδρομείο. Υπάρχει μέλος που παρέλαβε παραγγελία 300 δολ. χωρίς να κάνει γνωριμία με το φίλτατο τελωνείο. Αν όμως έκανε - φτου κακά -, θα πλήρωνε καμμιά 300 ευρώ ακόμα (για εισαγωγικό δασμό και ΦΠΑ).

Οι κωδικοί έχουν κουτάκι που μπαίνουν, αφού φτιάξεις καλάθι, αν θυμάμαι καλά λέει Enter promotional code ή κάτι τέτοιο.

Στο ΕΒΑΥ, κυκλοφορούν πολλά εκπτωτικά κουπόνια για -20% (GYMBOREE COUPONS (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p3984.m570.l1313&_nkw=gymboree+coupon&_sacat=See-All-Categories)), δεν νομίζω να παίρνει πάνω από 1 εκπτωτικά κουπόνια μαζί, το αναφέρω για την περίπτωση που δεν υπάρχει κουπόνι. Αρκετές έχουμε χρησιμοποιήσει τέτοια, πρόσεξε όμως τα χρονικά διαστήματα για τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Δεν περιμένεις να λάβεις κάτι ταχυδρομικά. Ατάκα και επί τόπου από την αγορά, στέλνει ο πωλητής τον κωδικό.

Για την αγορά που θές, περιμένε λίγες ημέρες, εκτός αν βιάζεσαι τόσο πολύ.

Το κουπόνι για -20% έχει ξανααναφερθεί δεν είναι προσωπικό, N33WFT3NPP78055, και ισχύει μέχρι 30 Σεπτεμβρίου.

Τα τζίμπακς :lol::lol::lol: τα θυμάσαι ? Αν όχι, πες.

Αχχχχ, δεν θα υπάρξει γυρισμός και για σένα, αθώα παιδίσκη. Και υμείς ημείς, ταυτοτρόπως την επατήσαμεν και ....... αχχχχχχχχχχχ, 25 τισέρτ έχει η Δανάη για του χρόνου...... τι να κάνω, ήταν ωραία και φθηνά :oops::oops:

Δεν νομίζω ότι έχει μετρήσεις σαν του μπένετον. From head to toe το πάει.

Δες το σάιζ τσάρτ του, με τα νούμερα που λές, προτίμησε το slim fit.

Για τα παντελόνια, το αυτό και εμείς, τιραντούλες και κάτι σώνουμε;-);-)

Για μικρά ποσά, μέχρι 100 ευρώ δηλαδή, και αν γράψουν δώρο και τα στείλουν απλό ταχυδρομείο, εγώ θα ψώνιζα. Με κάθε επιφύλαξη.

ναι βρε παιδια βαλτε κανενα λινκ με τα fantasie,ενδιαφερομαι κι εγω....
chatzicoooo......που εισαι ,τα φωτα σου...κατι πηρε το ματι μου....νομιζω πηρες κι εσυ εεε?
τα νουμερακια πως ειναι....φοραω 38Β στα maidenform,ειναι το ιδιο....:wink:
΄
Πήρα και είναι πολύ καλό, στράπλες στο χρώμα του δέρματος, από εδώ (http://www.lingerie-limoges.fr/) μου έβγαλε την πίστη βέβαια για να το πάρω. Έχει πάντως πολλά και σε προσφορά και εδώ (http://www.undercoverexperience.co.uk/index.php?cPath=157&osCsid=4f4auls7romlbtjdfun15hnbl4), και 0 μεταφορικά άνω των 50 λιρών. Δοκιμασμένο σάιτ. Στα νούμερα κανονικό θα έλεγα.

τα ψωνια μου ηταν 49 λιρες :evil:
εκτος του οτι την επομενη μερα ανακαλυψα οτι δεν δεχτηκε το -10% παρα μονο το 15% ... ποιος ξερει τι βλακεια εκανα?
και δεν καταλαβα κοριτσια, κανεις την παραγγελια και μετα απο καμια βδομαδα σου ερχεται επιβεβαιωση και μετα περιμενεις 5-10 εργασιμες να ερθουν τα ρουχα????
Μήπως έστειλες παραγγελία μετά τις 12 το μεσημέρι που έληγε η προσφορά ?
Μετά την παραγγελία, τους στέλνεις μέιλ και ζητάς τράκινγκ νάμπερ, παραλαμβάνεις σε περίπου 10 εργάσιμες.

Για τον ίδιο λόγο δεν ξαναπαρήγγειλα, οταν τον πηρα τηλέφωνο ρωτώντας τον που ειναι η απόδειξη, μου τα μάσησε κ ταχα μου οτι το χαρτι της κουριερ ειναι η αποδειξη.....μπαρούφες!

Καλά, για τον άνευ απόδειξης, απαράδεκτος και ριψοκίνδυνος !!!!!

Θυμάμαι που το είχατε πει για το ΑΜΑΖΟΝ, αλλά μωρέ, ΟΚ, περνάνε οι αποδείξεις του ΑΜΑΖΟΝ, με τις υπόλοιπες τι γίνεται ? Πάνε άχρηστες, αφού δεν γίνονται δεκτές, κρίμα ........:cry::cry::cry:

Φλόρα μου το είχαμε συζητήσει και παλιότερα, εννοείται ότι τις έβαλα τις αποδείξεις από το αμαζον δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους... εφόρους ... και μάλιστα να συμπληρώσω στο φίλτατο καλαμαράκι:D ότι κάτω κάτω γράφει και την ισοτιμία λίρας ευρώ εκείνη την ημέρα και με αυτό υπολογίζεις το ποσό σε κάθε απόδειξη

Πολύ οργανωμένη και στοματοβουλωτική !!!!!!

2.αποδειξεις κραταμε εννοειται
θα ζητηθουν το 25% επι του ακαθαριστου ποσου μας για να μπορεσουμε να διασφαλισουμε το κουτσουρεμενο αφορολογητο μας
εννοειται επιστροφες χρηματων με αποδειξεις γιοκ
επαθαν και εμαθαν!
Για το μπένετον, τι να σου πώ, πάλι καλά !!!!!!!!

Αποδείξεις μόνο ΑΜΑΖΟΝ ή όλες ???????????????

Ξέρει κάποια σίγουρα και εμπεριστατωμένα ?????????

tamar
31-08-11, 19:32
Αν συμπληρώσεις το email σου εδώ (http://www.gymboree.com/mktg/specialoffer_registration.jsp?ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474399388574&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254369&bmUID=1313614234561), θα σου στείλουν κωδικό -20% που λήγει 30 Σεπτεμβρίου.

Ok. Και για αυτά που είναι ήδη σε έκπτωση ποιο κωδικό πρέπει να βάλω;

staci74
31-08-11, 21:12
Ok. Και για αυτά που είναι ήδη σε έκπτωση ποιο κωδικό πρέπει να βάλω;

REWARDSCOF είναι ο κωδικός για -30%.

tamar
31-08-11, 21:38
Βάζω τα στοιχεία της κάρτας μου κανονικά; Βλέπω οτι δεν εχει paypall

staci74
31-08-11, 21:43
Ναι κανονικα.

tamar
31-08-11, 21:57
¶ντε να δούμε...6-12 μηνών πήρα. Ο μπεμπης γίνεται 6 μηνων 2 Ιανουαρίου. Δεν πιστευω να είναι φαρδιά...Μήπως να πάρω από 3-6 για πιο σίγουρα;

staci74
31-08-11, 22:25
¶ντε να δούμε...6-12 μηνών πήρα. Ο μπεμπης γίνεται 6 μηνων 2 Ιανουαρίου. Δεν πιστευω να είναι φαρδιά...Μήπως να πάρω από 3-6 για πιο σίγουρα;

Νομίζω ότι θα είναι εντάξει. Παρήγγειλα κάποιες πιτζάμες για το μωρό 6-12, και άρχισε να τις φοράει όταν ήταν 4-5 μήνων.

Mόλις έκανα την παραγγελία. Αχ θα σας σκοτώσω! Με παρασύρετε...

Πότε να τα περιμένω;

Σε περίπου 15 ημέρες.

maria_s
31-08-11, 22:37
ε ναι "κυριακη" κοντη γιορτη χαχαχχα
και το XS???
για Α παιρνω XXS για Β XS
αυτα πανε με την ηλικια?

θα δεις στις ετικετες οτι καπου αναγραφουν cm...αυτά πάλι υπολογίζονται από ώμους μέχρι πάτωμα...

maria_s
31-08-11, 22:38
κι εγω ετσι τη πατησα.... αγνοουσα καθε συζτηση για τζιμπορι, ωσπου λεω δε παει αλλο θα ψωνισω... ε αυτο ηταν! αν θες να μη τη πατησεις αστο... μπουχαχαχαχα
απο τα ψωνια μου ως τωρα θα σου λεγα να παρεις 2 νουμερο τα κατω παντελονια κλπ αφου λες οτι γενικα του "πεφτουν" και 3 το πανω... εγω ετσι θα κανω και η μικρη μου ειναι 12.5 κιλα και 80ποσο δε θυμαμαι ακριβως υψος... γιατι τα 2αρια καλοκαιρινα μπλουζακια που εχω ειναι οκ αλλα για οοολο το χειμωνα ως το μαρτη-απριλη πιστευω θα της ερθουν κοντα... αντιθετα 3αρια φουστες που της πηρα για του χρονου το καλοκαιρι ειναι οντως για του χρονου.... της πεφτουν....
ελπιζω να βοηθησα....

βοήθησες και πάρα πολύ κούκλα μου!

maria_s
31-08-11, 22:40

τζιμάνι μου, ο κωδικός REWARDSCOF λήγει τη Δευτέρα γμτ;;; μου δίνει φοβερή έκπτωση στο καλάθι που έφτιαξα αλλά πρέπει να βεβαιωθώ για τα νούμερα :confused::confused:

minak
01-09-11, 00:03
Καλησπέρα μανούλες και καλά ψώνια σε όλες!
Επειδή είμαι καινούργια στο θέμα e-shop να ρωτήσω κάτι. έβαλα μια εικονική παραγγελία στο mandco. Τα εκπτωτικά κουπόνια που τα βρίσκουμε και τους κωδικούς:confused:? Και που τους γράφουμε?:confused:

Σίγουρα σας φαίνεται χαζή η απορία μου και η ερώτηση μου αλλά σας παρακαλώ βοηθείστε και μένα την νέα!;);)
Μου αρέσουν πολύ αυτά που βλέπω και τα θέλω για το κοριτσάκι μου!!!:grin::grin:

chatzico
01-09-11, 00:18
Επειδή είμαι καινούργια στο θέμα e-shop να ρωτήσω κάτι. έβαλα μια εικονική παραγγελία στο mandco. Τα εκπτωτικά κουπόνια που τα βρίσκουμε και τους κωδικούς:confused:? Και που τους γράφουμε?:confused:

Σίγουρα σας φαίνεται χαζή η απορία μου και η ερώτηση μου αλλά σας παρακαλώ βοηθείστε και μένα την νέα!;);)
Καλώστην !!!

Λοιπόν, πριν από κάθε αγορά σε κάθε κατάστημα, δεν χάνεις τίποτα να βάζεις στο γκούγκλ το όνομα του μαγαζιού και voucher (codes) ή discount codes. Δες εδώ (http://www.google.gr/#hl=el&sugexp=gsis%2Ci18n%3Dtrue&cp=8&gs_id=12&xhr=t&q=MANDCO+Voucher+code&pf=p&sclient=psy&site=&source=hp&rlz=1R2SKPT_elGR434&pbx=1&oq=MANDCO+V&aq=0&aqi=g3&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=4572b292558e0ab8&biw=1440&bih=731)τι δίνει για το ΜΑΝΤΚΟ.

Δοκίμασε και ότι πιάνει και ότι σε συμφέρει !!!!

FREE15 :arrow: -15% για αγορές άνω των 120 λιρών (λήγει σήμερα)
FREE20 :arrow: -20% για αγορές άνω των 100 λιρών (λήγει 31 Οκτώβρη)
BABY10 :arrow: -10% για αγορές παιδικών (λήγει 12 Σεπτέμβρη)
AW10 :arrow: -10% στην πρώτη σου αγορά (λήγει 31 Δεκέμβρη)
AW15 :arrow: -15% στην πρώτη σου αγορά (λήγει 12 Σεπτέμβρη)
BABY10 :arrow: -10% για αγορές παιδικών (λήγει 12 Σεπτέμβρη)

Γράψου στο newsletter τους για να σου στέλνουν ενημερώσεις και κωδικούς στο μέιλ σου.

¶ντε καλές αγορές !!!!!!!!

KIARA
01-09-11, 08:42
Καλημερα!
Πριν απο 2 εβδομαδες παραγγειλα απο mandco,εβαλα τον κωδικο SORRY και μου αφαιρεσε 20 %.Δοκιμασε και αυτον.

Access
01-09-11, 09:22
καλημέρα κόρες !!!!

minak όταν είσαι στο καλάθι δηλαδή στο order summary δεξιά στην οθόνη έχει ένα κουμπάκι που γράφει use promotional code το πατάς και εκεί βάζεις τον κωδικό που έχεις πατάς continue και σε ξαναβγάζει στην σελίδα με το καλάθι τσεκάρεις αν έχει πάρει την έκπτωση και προχωράς

Γατουλα
01-09-11, 10:38
εγω θελω να μιλησει η πρωτη που εφερε το τζιμπορυ εδω μεσα χαχαχαχαχα!
εγω θα το ξανακοιταξω μονο οταν ξαναβαλουν τα τζιμπακς
δε μπαινω στο πειρασμο ξανα

25 μαρη????? ειμαι πολυ πιιιιιισωωωωωωωω

120 δολλαρια? τα ξεπερασα.....φτου και ξου τελωνες!

Μονο το αμαζον εχει στην αποδειξη ελληνικο ΑΦΜ και αποδοση ΦΠΑ οποτε δε μπορουν να τις αρνηθουν αυτες

chatzico
01-09-11, 10:50
Kαι εγώ έτσι λέω, αλλά ρίχνω κλεφτές ματιές και μετά πάω στις ντουλάπες τους και βλέπω πόσα χειμωνιάτικα έχω πάρει και το κλείνω. Μετά 20 λεπτά, ξανακοιτάω.

Πάντως, δεν έχω δει χειμωνιάτικα να τρελαθώ μέχρι τώρα.... όχι βέβαια ότι αυτό θα κρατήσει πολύ ακόμα ........

Είναι όμως φοβεροί. Πόσα σχέδια τισερτ έβγαλαν το καλοκαίρι, ε, έχουν βγάλει και καινούρια τώρα !!!!!!!!! Απευθύνονται στην αγορά του κόσμου οι άνθρωποι, συνεχής ανανέωση.

Δεν το πιστεύω ότι είσαι πίσω, πάντως 5-6 τισερτάκια ακόμα τα ζαχαρώνω.....αλλά συγκρατούμαι.... με κόπο βέβαια:rolleyes::rolleyes:

Πόσο ήταν η παραγγελία σου δηλαδή ????????

Γατουλα
01-09-11, 10:54
καπου 130! συγκατηθηκα καλε!
εγω ξεφυγα στο Β στα 17 και φωναζω καλε!
τιποτααααααα θα αντισταθω
στο τελος θα σας λεω απλα πειτε μου να τα παραγγελνω για σας να μου φευγει το χουι χαχχαχαχαχα

chatzico
01-09-11, 11:00
καπου 130! συγκατηθηκα καλε!
εγω ξεφυγα στο Β στα 17 και φωναζω καλε!
τιποτααααααα θα αντισταθω
στο τελος θα σας λεω απλα πειτε μου να τα παραγγελνω για σας να μου φευγει το χουι χαχχαχαχαχα
Ε, δεν νομίζω να σε τσιμπήσουν για 10 ψωροδολλαριάκια παραπάνω !!!!

Αντίσταση ....... καλά ........ σε λίγο θα φωνάζουμε ΑΕΡΑ !!!!!!!!!!

Αυτό με την παραγγελία το έλεγα και εγώ, να μου φύγει το μπζιτ μόνο .....

andigo
01-09-11, 11:02
Καλημέρα. Από εδώ έχετε ψωνίσει; Μεταφορικά ξέρουμε;
WWW.oldnavy.com

tamar
01-09-11, 11:13
Tα τζίμπακς τί είναι;

chatzico
01-09-11, 11:15
Καλημέρα. Από εδώ έχετε ψωνίσει; Μεταφορικά ξέρουμε;
WWW.oldnavy.com (http://WWW.oldnavy.com)

Το έχω κυαλάρει αυτό, αλλά μέσω αμερικάνου ξάδερφου λέω.

Είναι το γκρούπ ΓΚΑΠ, ΟΛΝΤ ΝΕΙΒΙ, ΜΠΑΝΑΝΑ ΡΕΠΑΜΠΛΙΚ, πολύ καλά ρούχα και καλές εκπτώσεις.

Στέλνει Ελλάδα, πάνω δεξιά γράφει shipping destination, επιλέγεις Ελλάδα και σου δίνει και τις τιμές σε ευρώ.

Τα μεταφορικά νομίζω πάνε ανάλογα με την παραγγελία. Για μέχρι 100 ευρώ είναι νομίζω 30 ευρώ.

chatzico
01-09-11, 11:19
Tα τζίμπακς τί είναι;

Δες εδώ (http://www.gymboree.com/our_company/help_template.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254365&bmUID=1314850170586). Για κάθε 50 δολλάρια που αγοράζεις, σου στέλνουν δωροεπιταγή με την μορφή κωδικού για 25 δολλάρια. Για 200 δολλάρια, σου δίνουν 100 κοκ.

Υπάρχουν συγκεκριμένες περίοδοι που μπορείς να τα εξαργυρώσεις, η επόμενη είναι 26 Σεπτέμβρη μέχρι 9 Οκτώβρη. Μπορείς σε μια παραγγελία να εξαργυρώσεις πολλά τζίμπακς.

ΚΑΡΔΙΑ
01-09-11, 11:20
χαίρετε, χαίρετε!!
για να είμαι ειλικρινής και εγώ μέχρι στιγμής αντιστέκομαι σθεναρά στις συζητήσεις σας για τα gymboree......πάντως χτες έκανα μια βόλτα στο site και έφυγα με τα μάτια στο πάτωμα........αντιστέεεεεκομαι λέω....

φοβάμαι όμως ότι έκανα πατάτα με fragrancex.....έμαθαν συγγενείς για τις τιμές και αναγκάστικα να τους εξυπηρετήσω.....αποτέλεσμα?? παραγγελία $200+.......αχ θεουλι μου, μακριά τα τελωνεία............μήπως όμως εάν έρθει και αρνηθώ να το πληρώσω (τα έξοδα τελωνείου εννοώ) να την γλιτώσω? λογικά δεν θα γυρίσουν πίσω?? τί να κάνω η γυναίκα?? σκέφτομαι τα πάντα....

Γατουλα
01-09-11, 11:27
26/9? τοσο συντομα? αντε ναρθουνε να τα ακουμπησω
λεω και καλα μονο τα 50 και τελος
για να δω!!!!!

staci74
01-09-11, 11:33
26/9? τοσο συντομα? αντε ναρθουνε να τα ακουμπησω
λεω και καλα μονο τα 50 και τελος
για να δω!!!!!

Αν τα gymbucks αρχήσουν και δεν έχεις λάβει την παραγγελία σου, μπορείς να στειλεις e-mail και θα σου στείλουν τους κωδικούς . ;-)

andigo
01-09-11, 11:45

Είναι το γκρούπ ΓΚΑΠ, ΟΛΝΤ ΝΕΙΒΙ, ΜΠΑΝΑΝΑ ΡΕΠΑΜΠΛΙΚ, πολύ καλά ρούχα και καλές εκπτώσεις.

Στέλνει Ελλάδα, πάνω δεξιά γράφει shipping destination, επιλέγεις Ελλάδα και σου δίνει και τις τιμές σε ευρώ.

Τα μεταφορικά νομίζω πάνε ανάλογα με την παραγγελία. Για μέχρι 100 ευρώ είναι νομίζω 30 ευρώ.

Ευχαριστώ:D. Θα κάνω εγγραφή και αν και όποτε στείλουν καμμιά καλή προσφορά θα παραγγείλω από το OLDNAVY αφού έχει αρκετά καλές τιμές (θα ενημερώσω).

dimitrab.
01-09-11, 12:17
Kαλημερα κοριτσια!
Ψαχνω ενα παπουτσακι για την μεγαλη μου. Μπαλαρινες ασπρες αλλα οικονομικες το θελω για ενα φορεμα που θα βαλουμε για 1 ωρα. Εχετε τιποτα υποψιν?

tamar
01-09-11, 12:22
Δες εδώ (http://www.gymboree.com/our_company/help_template.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254365&bmUID=1314850170586). Για κάθε 50 δολλάρια που αγοράζεις, σου στέλνουν δωροεπιταγή με την μορφή κωδικού για 25 δολλάρια. Για 200 δολλάρια, σου δίνουν 100 κοκ.

Υπάρχουν συγκεκριμένες περίοδοι που μπορείς να τα εξαργυρώσεις, η επόμενη είναι 26 Σεπτέμβρη μέχρι 9 Οκτώβρη. Μπορείς σε μια παραγγελία να εξαργυρώσεις πολλά τζίμπακς.

Συν κωδικό εκπτωσης; Δηλαδή με το που θα παραλαβω τωρα μπορω να παρω κι αλλα μειον 25 δολλάρια και μείον τον κωδικό για τα καινούρια ρούχα; ΤΕΛΕΙΑ :!::!::!::!::!:

manoula eton 21
01-09-11, 12:24
Kαλημερα κοριτσια!
Ψαχνω ενα παπουτσακι για την μεγαλη μου. Μπαλαρινες ασπρες αλλα οικονομικες το θελω για ενα φορεμα που θα βαλουμε για 1 ωρα. Εχετε τιποτα υποψιν?

Καλημέρα. Όταν λες μεγάλη, πόσο χρόνων εννοείς;; Κοιτα στο bozikis.gr
Πιστεύω Ότι όλο κ κάτι θα βρεις. Εγώ είχα πάρει τον Ιανουάριο μπαλαρινες απο κει. Υπάρχουν και καταστήματα για να πας αλλα Επίσης μπορείς και να τις παραγγειλεις τηλεφωνικά. Φιλακια!!

tamar
01-09-11, 12:26

Δεν δεχεται ελληνικό Τ.Κ

Από schuh έχει παραγγείλει καμία;

female
01-09-11, 12:30
Καλημέρα! Να καταθέσω και εγώ την γνώμη μου για τα νούμερα του Τζιμπορί. Συμφωνώ ό,τι οι βερμούδες είναι λίγο μακριές αλλά προσοχή. Τα slim fit ρουχαλάκια είναι πολύ σλιμ. Έχω πάρει 2άρα βερμούδα στον πιτσιρίκο μου και ίσα που χωράει μέσα και έχω πάρει και άλλη 2άρα που θα είναι άνετη και για του χρόνου.
Μαράκι τα 2άρια μπλουζάκια εμάς μας πέφτουν κοντά πλέον, ο Πρίγκηψ πάντα βάζει ένα νούμερα παραπάνω από πάνω. Όλα του τα μπλουζάκια σχεδόν είναι 3άρια, οπότε αν ο Νικόλας βάζει πάνω κάτω το 2άρι, αυτό θα του είναι οκ για φέτος (εκτός τα σλιμ φιτ βεβαίως). Αν θες για του χρόνου πάρε 3άρι. Αν θες χειμωνιάτικα χμ να σκεφτώ...3άρι θα έπαιρνα εγώ για τις αναλογίες του Νικόλα, το ύψος φοβάμαι λίγο ιδίως στα μπλουζάκια!

andigo
01-09-11, 12:40
Αχ χρονια σας πολλα να τον χαιρεσαι!!!Τωρα ειδα το τικερακι σου:):)

Ευχαριστώ :lol::lol::lol:
Επειδή ετοιμάζω το πάρτυ τους ξέρουμε κανένα ονλαιν με μπογιές για face painting οικολογικές;

chatzico
01-09-11, 13:09
Συν κωδικό εκπτωσης; Δηλαδή με το που θα παραλαβω τωρα μπορω να παρω κι αλλα μειον 25 δολλάρια και μείον τον κωδικό για τα καινούρια ρούχα; ΤΕΛΕΙΑ :!::!::!::!::!:
Τα τζίμπακς εξαργυρώνονται συγκεκριμένες περιόδους, έγραψα πιο πάνω ποιά είναι η επόμενη. Καταχωρούνται σε συγκεκριμένο κουτάκι. Αν έχεις και εκπτωτικό κωδικό (π.χ. σου έστειλαν στο μέιλ σου ή αγόρασες από το ΕΒΑΥ), αυτός καταχωρείται στο κουτάκι που λέει κάτι σαν enter promotional code.

Στην ουσία, σου κάνουν δώρο το κόστος της μισής σου αγοράς σε συγκεκριμένες περιόδους όμως.

staci74
01-09-11, 13:11
Έχετε δει αυτό (http://www.seekairun.eu/allprods.php) το site για παπούτσια? Χρεώνουν 25 ευρώ μεταφορικά, εκτός αν ξοδεύετε ¤ 100, τότε είναι δωρεάν. Δεν έχουν μεγάλη ποικιλία όμως.

maria_s
01-09-11, 13:23
Καλημέρα! Να καταθέσω και εγώ την γνώμη μου για τα νούμερα του Τζιμπορί. Συμφωνώ ό,τι οι βερμούδες είναι λίγο μακριές αλλά προσοχή. Τα slim fit ρουχαλάκια είναι πολύ σλιμ. Έχω πάρει 2άρα βερμούδα στον πιτσιρίκο μου και ίσα που χωράει μέσα και έχω πάρει και άλλη 2άρα που θα είναι άνετη και για του χρόνου.
Μαράκι τα 2άρια μπλουζάκια εμάς μας πέφτουν κοντά πλέον, ο Πρίγκηψ πάντα βάζει ένα νούμερα παραπάνω από πάνω. Όλα του τα μπλουζάκια σχεδόν είναι 3άρια, οπότε αν ο Νικόλας βάζει πάνω κάτω το 2άρι, αυτό θα του είναι οκ για φέτος (εκτός τα σλιμ φιτ βεβαίως). Αν θες για του χρόνου πάρε 3άρι. Αν θες χειμωνιάτικα χμ να σκεφτώ...3άρι θα έπαιρνα εγώ για τις αναλογίες του Νικόλα, το ύψος φοβάμαι λίγο ιδίως στα μπλουζάκια!

ευχαριστώ ελευθεράκι μου! το ύψος σκέφτομαι και γω, αλλά από την άλλη είναι πολύ αδύνατος και ίσως πλέουν επάνω του :?
επίσης ο κούκλος σας είναι παίδαρος και όχι σαμιαμίδι σαν το δικό μου! :lol::lol::lol:

dimitrab.
01-09-11, 13:29
Καλημέρα. Όταν λες μεγάλη, πόσο χρόνων εννοείς;; Κοιτα στο bozikis.gr
Πιστεύω Ότι όλο κ κάτι θα βρεις. Εγώ είχα πάρει τον Ιανουάριο μπαλαρινες απο κει. Υπάρχουν και καταστήματα για να πας αλλα Επίσης μπορείς και να τις παραγγειλεις τηλεφωνικά. Φιλακια!!
Eυχαριστω πολυ, ψαχνω σε 27αρι....

female
01-09-11, 13:29
ευχαριστώ ελευθεράκι μου! το ύψος σκέφτομαι και γω, αλλά από την άλλη είναι πολύ αδύνατος και ίσως πλέουν επάνω του :?
επίσης ο κούκλος σας είναι παίδαρος και όχι σαμιαμίδι σαν το δικό μου! :lol::lol::lol:

Μην λες σαμιαμίδι τον σοκολατούλι!:twisted:
Το ό,τι θα πλέουν πάνω του δεν γλιτώνεις πολύ σε ύψος μην νομίζεις. Για πότε τα θες δεν μου είπες!

irida85
01-09-11, 13:43
Ειναι στην ενότητα Προικα μωρού για οποιον θελει να τα βρει και να τα ψάξει ;)

δε ξερω.... ή εγω στραβωθηκα ή κατι δε παει καλα........... μπορει καποια να μου το βρει αυτο το θεμα? απο χτες ψαχνω......!

chatzico
01-09-11, 13:51
Ιριδούλα, δες εδώ (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2068249&postcount=2).

maria_s
01-09-11, 13:59
Μην λες σαμιαμίδι τον σοκολατούλι!:twisted:
Το ό,τι θα πλέουν πάνω του δεν γλιτώνεις πολύ σε ύψος μην νομίζεις. Για πότε τα θες δεν μου είπες!

για χειμώνα μανάρι μου...δηλ. 2-2.5 ετών...

liontarina
01-09-11, 14:01
κορίτσια τα φώτα σας παρακαλώ.. γυναικεία next έχει ψωνίσει καμιά να μου πει πως είναι τα νούμερα? σε σχέση με m&s ας πούμε?

maria_s
01-09-11, 14:01
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα το τέλειο τζιμπορι σας δεν σώζει τα καλάθια;;;;;;;;

χθες ειχα φτιαξει ενα στο σπιτι και απο το γραφειο δεν το βλεπω παρολο που εκανα λογκ ιν :(
κλαψ! κλαψ! κλαψ!

aggelomarios
01-09-11, 14:03
Μαρακι τα καλαθια τα σωζει μονο οταν εχεις κανει Log in και εφοσον βεβαια δεν εχουν εξαντληθει αυτα που ειχες βαλει μεσα!

irida85
01-09-11, 14:04
Kαλημερα κοριτσια!

Eυχαριστω πολυ, ψαχνω σε 27αρι....

δε ξερω αν εχεις διαβασει τα προηγουμενα....
τα βιαζεσαι πολυ τα παπουτσακια? πριν μερικες μερες αγορασα απο αμερικη ενα ζευγαρι για τη μικρη μου για τον ιδιο ακριβως λογο, φανταζομαι κανα γαμο καμια εξοδο θα χεις και συ...
σου ξαναβαζω το λινκ για να μη ψαχνεις! http://stores.ebay.co.uk/ShoesPal
σημερα θα παω ελτα να παραλαβω...

maria_s
01-09-11, 14:05
Μαρακι τα καλαθια τα σωζει μονο οταν εχεις κανει Log in και εφοσον βεβαια δεν εχουν εξαντληθει αυτα που ειχες βαλει μεσα!

αχουφ ειχα κανει λογκ ιν και ποσο πιθανο ηταν να εξαντληθηκαν 20 διαφορετικά σχέδια; :confused::confused::confused:

irida85
01-09-11, 14:05
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα το τέλειο τζιμπορι σας δεν σώζει τα καλάθια;;;;;;;;

χθες ειχα φτιαξει ενα στο σπιτι και απο το γραφειο δεν το βλεπω παρολο που εκανα λογκ ιν :(
κλαψ! κλαψ! κλαψ!

αυτο ειναι δυστυχως το μονο σπαστικο τους!!!!!!!!!!!!!
ομως αν μπεις απο το σπιτι ξανα θα τα βρεις στο καλαθι σου!!!!!!!!! το εχω παθει πολλες φορες!!!!!!!! αν το εχεις φτιαξει αφου εκανες λογκιν

maria_s
01-09-11, 14:07
αααα τέλεια ιριδάκι! από το σπίτι θα εξορμήσω άλλωστε, εδώ απλά χαζεύω ;)

chatzico
01-09-11, 14:16
αχουφ ειχα κανει λογκ ιν και ποσο πιθανο ηταν να εξαντληθηκαν 20 διαφορετικά σχέδια; :confused::confused::confused:
Δυστυχώς για την τσέπη σου, θα τα βρείς !!!!

Ξέρεις πόσες φορές τα έχω κάνει για πλάκα και μετά τα ξαναβλέπω και αγοράζω ........

aggelomarios
01-09-11, 14:21
Ειστε μεγαλες αναφτρες!!!!
Εχω να ψωνισω ενα μηνα (ναι ναι τα καταφερα!!!!) μεσω Internet αλλα δεν βλεπω να το γλυτωνω το απονενοημενο!!!! Θα gymborοενδωσω!!!!!

Τελικα εχει καταλαβει καμια τι γινεται με το Myhabit ή μονο εμενα εστειλε mail ο αμαζονος?????

Γατουλα
01-09-11, 14:23
εμ και εγω ειχα ετοιμο το καλαθι στο χωριο και το εσωσα σε ντοκουμεντ για να το βρω και στο σπιτι χαχαχχαχα!!!!!

female
01-09-11, 14:29
Μαράκι το απόγευμα θα τσεκάρω χειμωνιάτικα αν θες να σου πω αν και δεν νομίζω να πήρα καθόλου 2άρια χειμερινά. Έχω πάρει όλες τις βερμούδες και τα καλοκαιρινά τοπάκια όμως, τα έχω βαρεθεί πια!
Από buldoza παρέλαβα χθες. Ωραίες ποιότητες και πραγματάκια. Είδη για την κουζίνα πήρα κυρίως.
Περιμένω παραγγελία από άμαζον με υπόστρωμα και ανταλλακτικά για την κανάτα μου!

maria_s
01-09-11, 14:35
και γω πήρα μαιλ από το myhabit αλλά δεν ασχολήθηκα...

και συνεχίζω το πρήξιμο με τα τζιμπορί...από ποιότητα με ποια συγκρίνονται; γκαπ, μπενετον, μαδερ, h&m, ζαρα;

female
01-09-11, 14:37
Χμ εγώ θα τα σύγκρινα μόνο με τα gap (ίσως και μόδερ) από όσα αναφέρεις. Έχουν χοντρά και ποιοτικά μακό.

staci74
01-09-11, 14:37
Εχω να ψωνισω ενα μηνα (ναι ναι τα καταφερα!!!!) μεσω Internet αλλα δεν βλεπω να το γλυτωνω το απονενοημενο!!!! Θα gymborοενδωσω!!!!!

Τελικα εχει καταλαβει καμια τι γινεται με το Myhabit ή μονο εμενα εστειλε mail ο αμαζονος?????

Το είδα και εγώ. Βάζει νέες προσφορές καθημερινά. Στέλνουν Ελλάδα, μόνο $15. Βρήκα πολλά ωραία πράγματα, αλλά δεν έχω παραγγείλει λόγω κινδύνου τελωνείo.

aggelomarios
01-09-11, 14:38
Χμ....θα ελεγα benetton εαν οχι καλυτερα!

Φλορα
01-09-11, 14:39

Και εγω παιρνω μειλ και απ οτι καταλαβα μπορεις να ψωνισεις,σου χρεωνει ομως προκαταβολικα το τελωνειο......μερικες προσφορες μαλιστα αξιζουν παρ ολο που πληρωνεις και το τελωνειο....;)

maria_s
01-09-11, 14:40
πωπωπω γκαπ και μπένετον λατρεμένα!!!
μόνο τα νούμερα με κρατάν σας λέω!

Φλορα
01-09-11, 14:41
Το είδα και εγώ. Βάζει νέες προσφορές καθημερινά. Στέλνουν Ελλάδα, μόνο $15. Βρήκα πολλά ωραία πράγματα, αλλά δεν έχω παραγγείλει λόγω κινδύνου τελωνείo.
αν προχωρησεις την παραγγελια σου θα δεις οτι χρεωνει και κατι παραπανω.......

staci74
01-09-11, 14:54
αν προχωρησεις την παραγγελια σου θα δεις οτι χρεωνει και κατι παραπανω.......

Χμμ ..... Έβαλα ένα φόρεμα στο καλάθι μου και προχώρησα ένα βήμα πριν ολοκληρωθεί η παραγγελία, αλλά ο φόρος ήταν ακόμα στο μηδέν. Κάνω κάτι λάθος?

dimitrab.
01-09-11, 15:08
δε ξερω αν εχεις διαβασει τα προηγουμενα....
τα βιαζεσαι πολυ τα παπουτσακια? πριν μερικες μερες αγορασα απο αμερικη ενα ζευγαρι για τη μικρη μου για τον ιδιο ακριβως λογο, φανταζομαι κανα γαμο καμια εξοδο θα χεις και συ...
σου ξαναβαζω το λινκ για να μη ψαχνεις! http://stores.ebay.co.uk/ShoesPal
σημερα θα παω ελτα να παραλαβω...

Ax το διαβασα αλλα δεν τα θεωρησα και πολυ οικονομικα για μια ωρα που τα θελω σε ενα γαμο να τα βαλει. Αντε και να ερχοταν καλοκαιρι μπορει να τα ξαναεβαζε χειμωνιατικα που να το βαλουμε ασπρο παπουτσι:(. Toυ χρονου αποκλειεται να την κανουν...
Παντως πες μας απο ποιοτητα πως ειναι και ποσες μερες εκανες να παραλαβεις γιατι μου φαινετε αρχες Αυγουστου ειχα διαβασει για το φορεμα και τα παπουτσακια που εψαχνες...

Φλορα
01-09-11, 15:33
Χμμ ..... Έβαλα ένα φόρεμα στο καλάθι μου και προχώρησα ένα βήμα πριν ολοκληρωθεί η παραγγελία, αλλά ο φόρος ήταν ακόμα στο μηδέν. Κάνω κάτι λάθος?
Eχεις δικιο...εβαλα κι εγω ενα φορεματακι και δεν μου χρεωνει τιποτα αλλο περα απο τα 15$,ειχα ειχα βαλει παπουτσια ισως γι αυτο...τοχα ξανακουσει για τα παπουτσια οτι περνανε τελωνειο και δεν το πιστευα.....:rolleyes:

Tjetje
01-09-11, 15:35
ευχαριστώ πολύ πολύ... πάω για μελέτη :))
ειναι ομως αμερικη, δεν πληρωνουμε τελωνιο? (crazy 8 )

minak
01-09-11, 15:39
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας και δεν μπορεί...... κάτι θα καταφέρω!!!!;);)

annagrig1980
01-09-11, 15:55
κορίτσια τα φώτα σας παρακαλώ.. γυναικεία next έχει ψωνίσει καμιά να μου πει πως είναι τα νούμερα? σε σχέση με m&s ας πούμε?

Eνα νουμερο μικροτερο. Εχουν πιο στενη φορμα.

liontarina
01-09-11, 16:08
ειναι ομως αμερικη, δεν πληρωνουμε τελωνιο? (crazy 8 )

μέχρι τώρα την έχω γλυτώσει και εγώ και πολλές άλλες.. ο κίνδυνος πάντα υπάρχει όμως :) κάνω μικρές παραγγελίες και.. το σταυρό μου..

Γατουλα
01-09-11, 16:09
αγχωθηκα παλι με το τελωνειο! αιντε ξανα μανα! εχτες εφυγαν!!!

liontarina
01-09-11, 16:11
Eνα νουμερο μικροτερο. Εχουν πιο στενη φορμα.

αν έχουν πιο στενή φόρμα μήπως να πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο? είμαι και ... ξανθιά.. :))

Γατουλα
01-09-11, 16:14
εγω μετρηθηκα ειδα μετρησεις τους και ημουν οκ

liontarina
01-09-11, 16:15
αγχωθηκα παλι με το τελωνειο! αιντε ξανα μανα! εχτες εφυγαν!!!

μην αγχωνεσαι.. δες το θετικά.. ας πούμε ότι μας πιανει το τελωνείο ... θα τα πληρώσουμε όσο θα αγοράζαμε εδώ ρούχα της σειράς που θα χαλούσαν αμέσως.. άλλωστε σκέψου πόσα έχουμε γλυτώσει από τις αγορές ήδη που και ένα στραπάτσο να φάμε το αντέχουμε.. και σου μιλάω εγώ που πλήρωσα τελωνείο 120 ευρώ για την victoria secret.. lol

liontarina
01-09-11, 16:17
εγω μετρηθηκα ειδα μετρησεις τους και ημουν οκ

σε σχέση με άλλα αγγλικά καταστήματα μπορείς να συγκρίνεις? πήρες το συνηθισμένο σου νούεμερο ή μεγαλύτερο στα next? επιμένω γιατι με τις μετρήσεις δεν τα πάω καλά.. όλο έξω πέφτω..χιχι

staci74
01-09-11, 16:25
μην αγχωνεσαι.. δες το θετικά.. ας πούμε ότι μας πιανει το τελωνείο ... θα τα πληρώσουμε όσο θα αγοράζαμε εδώ ρούχα της σειράς που θα χαλούσαν αμέσως.. άλλωστε σκέψου πόσα έχουμε γλυτώσει από τις αγορές ήδη που και ένα στραπάτσο να φάμε το αντέχουμε.. και σου μιλάω εγώ που πλήρωσα τελωνείο 120 ευρώ για την victoria secret.. lol

Συμφωνώ. Πλήρωσα τελωνειο μία φορά στην αρχή, όταν επέλεξα express, και παλι μου βγήκε φθηνότερα.