PDA

Επιστροφή στο Forum : παλιές δημοσ/ φωτο ζουζουνιών

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

Sotiria
31-08-08, 16:43
Πολύ γλυκό....ειδικά το χαλάκι- ΤΕΛΕΙΟ!!!

Stone
31-08-08, 16:45
Nenaki,
παρα πολύ όμορφο το δωμάτιο σας!!!Μπράβο!
Επειδή θέλω και εγώ να το κάνω κάπως έτσι,αλλά να κυριαρχεί το πράσινο, θέλω να σε ρωτήσω, ο τοίχος σου είναι σπατουλαριστός;; τα αυτοκόλλητα απο που τα πήρες;; Τα χρώματα στον τοίχο είναι χρώμα ή ταπετσαρία;;Συγγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά έχω μπερδευτεί..Μια θέλω να το βάψω , μια να βαλω ταπετσαρίες, επειδή ο τοίχος του παιδικού δεν είναι σπατουλαριστός για αυτό σε ρωτάω...

nenaki
31-08-08, 22:42
Aχ κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ...εβλεπα τοσο καιρο τα δικα σας και πραγματικα τα ζηλευα, ελεγα αραγε το δικο μου φαινεται τοσο ομορφο...μου δινεται μεγαλη χαρα παντως με την αποψη σας...Σας ευχαριστω ολες...
Φιλη stone ο τοιχος δεν ειναι σπατουλαριστος,τα αυτοκολλητα τα πηρα απο ενα μαγαζι εδω στην περιοχη μου, ειναι της εταιρειας decofun, τα βρισκεις πλεον παντου...Τα χρωματα στον τοιχο ειναι κανονικο χρωμα και οχι ταπετσαρια...Η μπορντουρα ειχε δυνατη κολλα και κολλησε αρκετα γερα, ενω τα αλλα αυτοκολλητα ναι μεν κολλησαν αλλα μας παιδεψαν λιγακι...δεν ξερω αν σε σπατουλαριστο τοιχο θα κολλουσαν καλλυτερα...Ελπιζω να σε καλυψα οσο μπορουσα!!!
frene εμενα με φωναζουν και εκτος σπιτιου!!!!!!!!!!!!!!!!!Στο σπιτι ας μην πω καλυτερα πως με φωναζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mama xrysa
01-09-08, 10:23
Summerday, σε ευχαριστω πολυ, με κάλυψες απολυτα!οταν το ετοιμασω με το καλο θα ανεβασω και εγω φωτογραφιες.Ελπιζω μονο τον άλλο μηνα να μην μας τα αλλαξει ο γιατρος και μας πει οτι θα είναι αγορι και αρχισω απο την αρχη ερευνα αγορας!
Nenaki το δωματιο πολυ ομορφο και τα επιπλα μαγικα!ΜΠΡΑΒΟ!

gerakina
01-09-08, 10:34
Μπράβο βρε nenaki!Τι ομορφιά!!!

Αχ βρε κορίτσια βλέπω τα κοριτσίστικα δωμάτιά σας
και ζηλεύω που εμείς το κάναμε πιο ουδέτερο.. :D

nikol28
01-09-08, 10:41
nenaki πολύ όμορφο το δωμάτιο σας και μου άρεσε ιδιαίτερα το κρεβατάκι σας :wink:

nenaki
01-09-08, 10:53
Σας ευχαριστω κοριτσακια μου πολυ....gerakina μη στεναχωριεσαι βρε κοπελα μου...Δεν εχει σημασια πως θα φαινονται τα δωματια στις φωτογραφιες, η παρουσια του μωρου και οι δικη μας τα κανει πανεμορφα...Εγω μπαινω καθε μερα στο δωματιακι και ειναι αδειο....περιμενω πως και πως να ερθει...απλα επειδη ειναι και το πρωτο αλλα επειδη υπαρχει κιαλλο δωματιο σε περιπτωση που μετα κανω αγορι (παιζει μεγαλο ρολο να υπαρχει κι αλλος χωρος ωστε να διαμορφωθει καταλληλα το πρωτο δωματιακι για το πρωτο νινι) γιαυτο ειπαμε να ειναι αυτο το δωματιο ολο δικο της...Τωρα το ποσο θα αντεξει ο ΘΕΟΣ και η ψυχη του....

lilouko
01-09-08, 19:23
Εδώ και καιρό διαβάζω τις απόψεις σας σε διάφορα θέματα και πραγματικά με έχετε βοηθήσει πολύ. Είμαι η Λίλη. Μόλις μπήκα στον 8ο και γενικά διατηρώ μέχρι στιγμής την ψυχραιμία μου.Εμείς βάψαμε το δωμάτιο της μπαλούκας λαχανί - κίτρινο και πραγματικά ζηλεύω που δεν κάναμε κάτι πιο ροζ....Θέλαμε ουδέτερο..."Σάχλες"!!!!
Τα δωμάτια όλων σας (ναί, ναί διάβασα και τις 37 σελίδες) ήταν απλά υπέροχα....Ξεχωριστά...Το καθένα με τη δική του σφραγίδα και πάνω από όλα φτιαγμένα με αγάπη!!!Όμως ο λόγος που σας γράφω είναι άλλος...Χάζευα τα δωμάτια αλλά το πιο όμορφο θέαμα ήταν οι φωτογραφίες των μωρών σας....
Να τα χαίρεστε και να τα έχετε γερά....
Περιμένω με αγωνία την ημέρα που θα σφίξω την "μπαλού" μας στην αγκαλιά μου.....
Υ.Γ. Δε φταίνε οι ορμόνες που έχουν βαρέσει κόκκινο....Πραγματικά οι φωτο των μωρών είναι οι πιο ωραίες σε αυτό το topic!!!!

mama xrysa
01-09-08, 20:23
nenaki να σε ρωτησω, τα επιπλα της μικρης σου απο που τα πηρατε?Πρέπει να ειναι πολυ εργονομικα με τα συρταρακια στη κουνια.Η αλλαξιερα που ειναι μαζι σε βολεψε?Εγω ελεγα να παρω χωριστα.[/quote]

nenaki
01-09-08, 21:59
mama xrysa τα επιπλακια τα πηραμε απο Βουλγαρια μεσω ενος γνωστου επιπλοποιου....ολα εδω μου φαινονταν πολυ κοινα και απλα...Ακομη δε τα εχω δοκιμασει για να σου πω αν με βολεψαν η οχι γιατι η μπουμπου μου ειναι ακομη καθοδον..Αρχικα αλλαξιερα ελεγα να κανω την συρταριερα αλλα επειδη δε μου κολλαει και πολυ το κοντομακρο της συρταριερας σκεφτηκα οτι ως στενομακρο που ειναι μαζι με το κρεβατακι θα ειναι καλυτερα και θα βολεψει για περισσοτερο καιρο...Ασε που απο κατω ειναι και τα συρταρια και ετσι εχω εκει πανες,μωρομαντιλα και τα συναφι...Γενικα ομως ακομη και τωρα δε μπορω να καταλαβω πως βολευουν οι συρταριερες αλλαξιερες αφου δεν εχουν βαθος και ισα ισα χωραει ενα μικρο ζουζουνι...Δε ξερω μπορει αλλους να τους βολευει ετσι...

Καλως μας ηρθες lilouko και με το καλο σου ευχομαι...

mama xrysa
01-09-08, 22:22
[mama xrysa τα επιπλακια τα πηραμε απο Βουλγαρια μεσω ενος γνωστου επιπλοποιου....ολα εδω μου φαινονταν πολυ κοινα και απλα]

Nenaki αν θες γραψε παραπανω πληροφοριες για τα επιπλα μηπως το ψαξουμε και καποιες αλλες.Ειναι πολυ ιδιαιτερα επιπλα και φανταζομαι και πως και οι τιμες θα εχουν μεγαλη διαφορα.[/quote]

nenaki
02-09-08, 10:51
Δεν ξερω τι αλλο να σου πω γλυκεια μου για τα επιπλακια,τι ακριβως θελεις να μαθεις?Μας ειχε πει ενας γνωστος οτι εχει πολυ ωραια επιπλα σε εξευτελιστικες τιμες εκει στη Βουλγαρια και μετα κατι γνωστοι μας ειχαν παρει και τους βγηκαν πολυ καλα..ετσι επειδη ειμαστε και κοντα αποφασισαμε με το συζηγο να παμε να δουμε...ειναι ενα μεγαλο πολυκαταστημα με τα παντα μεσα και σε εξευτελιστικες τιμες..Δηλ το κρεβατακι και οι συρταριερα κομπλε εκαναν 300 ευρω μονο...Το κρεβατακι γινεται μετα μονο κρεβατι,η αλλαξιερα κομοδινο και η κουνια βγαινουν τα μπροστινα καγκελα και γινεται γραφειο....απο εκει πηρα και τριροδο καροτσι με πορτ μπεμπε..οτι αλλο θελετε ρωτηστε με!!!!!!!!!!!!!!

mama xrysa
02-09-08, 12:09
Δεν ξερω τι αλλο να σου πω γλυκεια μου για τα επιπλακια,τι ακριβως θελεις να μαθεις?Μας ειχε πει ενας γνωστος οτι εχει πολυ ωραια επιπλα σε εξευτελιστικες τιμες εκει στη Βουλγαρια και μετα κατι γνωστοι μας ειχαν παρει και τους βγηκαν πολυ καλα..ετσι επειδη ειμαστε και κοντα αποφασισαμε με το συζηγο να παμε να δουμε...ειναι ενα μεγαλο πολυκαταστημα με τα παντα μεσα και σε εξευτελιστικες τιμες..Δηλ το κρεβατακι και οι συρταριερα κομπλε εκαναν 300 ευρω μονο...Το κρεβατακι γινεται μετα μονο κρεβατι,η αλλαξιερα κομοδινο και η κουνια βγαινουν τα μπροστινα καγκελα και γινεται γραφειο....απο εκει πηρα και τριροδο καροτσι με πορτ μπεμπε..οτι αλλο θελετε ρωτηστε με!!!!!!!!!!!!!!
απιστευτες τιμες οντως! υπαρχει καποια σελιδα στο ιντερνετ που να μπορουμε να δουμε τα προιοντα τους?

nenaki
02-09-08, 12:41
μπα δε εχουν εξελιχθει και τοσο πολυ ωστε να εχουν και σελιδα!!!!!Παντως εμας μας βολεψε παρα πολυ γιατι και ο δρομος ειναι μια ευθεια μονο και η διαδρομη πιο κοντα απο το να παμε Θεσσαλονικη...Αν εχει καποιος την δυνατοτητα να πηγαινει εκει ειναι πολυ καλα, αλλα διαφορετικα να ξεκινησεις απο Αθηνα για Βουλγαρια ειναι παλουκι...

mama xrysa
03-09-08, 09:51
μπα δε εχουν εξελιχθει και τοσο πολυ ωστε να εχουν και σελιδα!!!!!Παντως εμας μας βολεψε παρα πολυ γιατι και ο δρομος ειναι μια ευθεια μονο και η διαδρομη πιο κοντα απο το να παμε Θεσσαλονικη...Αν εχει καποιος την δυνατοτητα να πηγαινει εκει ειναι πολυ καλα, αλλα διαφορετικα να ξεκινησεις απο Αθηνα για Βουλγαρια ειναι παλουκι...
Μην σου πω απο Πατρα πολυ χειροτερα!κριμα γιατι τα επιπλακια σαν νοοτροπια μου αρεσαν και θα ηθελα να το ψαξω, αλλα δεν βαριεσαι! ευχαριστω πολυ παντως nenaki

xrysalis
05-09-08, 16:00
καλέεεεεε πάρα πολύ ωραίο είναι! μπράβο!!

σημ.: ωραία ιδέα με τις φωτό και τους συνδετήρες! θα την κλέψω!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sotiria
05-09-08, 16:40
Ωραίο το δωμάτιο του Γιαννάκη!!!

Μένια
05-09-08, 17:36
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα καλά σας λόγια. Είναι πολύ λιττό αλλά είναι ακόμα υπό κατασκευήν. Μολις ολοκληρώσω και κάποιες λεπτομέρειες που θέλω θα ξαναβάλω φωτό.

nenaki
05-09-08, 17:47
Πολυ ομορφο το δωματιακι σας.....αλλα ο Γιαννάκης ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!
Να τον χαιρεστε!!!!!!!

angm
05-09-08, 18:16
ΟΛΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΗΘΕΛΑ ΛΕΥΚΗ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΕΥΚΟΛΑ; ΚΑΠΟΙΑ ΜΠΟΓΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΣΤΑΡΙ ΠΡΩΤΑ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΕΧΝΙΚΗ;

Μαμά του Ωρίων
05-09-08, 18:27
Μένια είναι πολύ χαρούμενο κι όμορφο! Μπράβο σας!!!

an, εγώ θα σκεφτόμουν τη λύση του να την ντύσω με ύφασμα
το καρφώνεις εσωτερικά και δεν φαίνεται απ έξω και κρατάς και την κερασιά χωρίς να την χαλάσεις αν τη θελήσεις στο μέλλον!

mama xrysa
05-09-08, 18:53
Mενια πολυ ομορφο δωματιακι!Μου αρεσε παρα πολυ το παραθυρο, τα χρωματα και η κουρτινα!Μπραβο!
Μαμα του Οριων πως ακριβως το εννοεις αυτο με το υφασμα γιατι και μας τα φυλλα της ντουλαπας μας περιοριζουν λογω χρωματως στην επιλογη επιπλων( μπεζ).Απ'την εξω πλευρα που το στερεωνεις το υφασμα?

Μαμά του Ωρίων
05-09-08, 19:02
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά εγώ αν έκανα κάτι τέτοιο θα το έκανα ως εξής

θα έπαιρνα τα μέτρα του φύλου της ντουλάπας και θα έκοβα ύφασμα στις διαστάσεις αυτές ΣΥΝ 30 πόντους πιο μεγάλο περιμετρικά

θα έβγαζα το φύλο της ντουλάπας απ τον μεντεσέ, θα το έβαζα πάνω στο ύφασμα και θα δίπλωνα το ύφασμα απ τη μέσα μεριά της ντουλάπας όπως κάνουμε με ένα δέμα ή με μία σοκολάτα
θα κάρφωνα με συρραπτικό (το ειδικό το μεγάλο) ή με καρφάκια το ύφασμα να μείνει σταθερό στη θέση του
βέβαια απ την εσωτερική μεριά του φύλου ίσως να μην φαινόταν και τόσο όμορφο, αλλά στη συνέχεια μπορείς να προσαρμόσεις καθρέπτη να μη φαίνεται

θα άνοιγα τρυπούλα στη θέση του μεντεσέ, θα έβγαζα τον μεντεσέ πάλι στην επιφάνεια και... τσουπ, το φύλο στη θέση του!

mama xrysa
05-09-08, 19:39
Ωραια ιδεα αυτη Μαμα του Οριων αλλα πιο ευπαρουσιαστη θα ηταν μια ταπετσαρια με υφη υφασματος.Το εχω δει και ειναι αψογο!αρκει να γινει σωστη τοποθετηση.

Μαμά του Ωρίων
05-09-08, 21:08
η ταπετσαρία είναι μια πολύ καλή λύση, αρκεί να μη σε ενδιαφέρει αν θα χαλάσεις από κάτω το φύλο της ντουλάπας :D

Φιλιώ και Ασημένια
05-09-08, 23:36
Mένια μπράβο σου...!!! Μου αρέσει πάρα πολύ...είμαι σιγουρη οτι τα πινακάκια ειναι δικά σου...τα χρώματα είναι τέλεια...κάτι τετοιο θα έκανα κι εγώ αν είχα αγοράκι...το φωτιστικό υπέροχο και οι κουρτίνες φανταστικές...τα αστεράκια στο ταβάνι είναι τέλεια ιδέα,πολύ ρομαντικό και ονειροπόλο...όταν το ολοκληρόσεις πες μου...και πάλι μπράβο...πολλά φιλάκια

Μένια
06-09-08, 09:32
Ευχαριστώ πολύ φιλιώ μου. Δεν έχω κάνει και πολύ σπουδαία πράγματα. εσένα δε σε φτάνω με τίποτα πάντως. Όταν όμως με το καλο κάνω κοριτσάκι θα ζητήσω τη συμβουλή σου για τη διακόσμηση στα σίγουρα. :D

angm
06-09-08, 10:31
κορίτσια ευχαριστώ για τις ιδέες σας μόνο που με την ταπετσαρία μου είπανε ότι θα χαλάσω την ντουλάπα από κάτω. Με βλέπω τελικά να την αφήνω έτσι.

pelagia
06-09-08, 13:37
Γεια σου , το φωτιστικό σου είναι πολύ ωραίο από που το πήρες?

EFH
06-09-08, 14:00
Εχω "τρελαθει' με τα δωματιακια σας ειναι πολυ ομορφα!
εμεις ειμαστε στη μεση της διακοσμησης και οταν τελειωσουμε θα σας δειξουμε κι εμεις το δωματιο της μπουμπους μας! :oops:

Μια ερωτηση κοριτσια:
Εχω δει σε πολλες φωτο απο τα δωματια καποια γραμματακια διακοσμητικά στον τοιχο/πορτες που γραφετε το ονομα του παιδιου.
Ξερετε που μπορω να βρω κατι αντιστοιχο?

Μαμά του Ωρίων
06-09-08, 15:12
εγώ τα δικά μας τα πήρα απ το Jumbo και είναι και Ελληνικοί χαρακτήρες

Μένια
06-09-08, 16:47
Πελαγία το φωτιστικό το έχω πάρει από ένα κατάστημα στην περιοχή μου αν θέλεις στειλε πμ να σου πω λεπτομέρειες.
Τα γραμματάκια για την πόρτα κι εγώ από τα τζάμπο τα έχω πάρει και νομίζω πως τώρα έχει φέρει και καινούρια σχεδιάκια.

pelagia
06-09-08, 18:28
Το φωτιστικό σου είναι πολύ ωραίο…

EFH
08-09-08, 08:42
εγώ τα δικά μας τα πήρα απ το Jumbo και είναι και Ελληνικοί χαρακτήρες

Τα γραμματάκια για την πόρτα κι εγώ από τα τζάμπο τα έχω πάρει και νομίζω πως τώρα έχει φέρει και καινούρια σχεδιάκια.

Ευχαριστω πολυ κοριτσια

xrysalis
08-09-08, 15:16
Βρε Μαμά του Ωρίωνα... τί είπες τώρα;;; τί ιδέα είναι αυτή με το ύφασμα στη ντουλάπα;;;; :idea:
ώχου φωτιά που μ' άναψες!! και ήθελα μια ανακάινιση!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
αλλά να σου πω... δεν θα το καρφώσω! θα το βάλω με ταινία διπλής όψης και αντί για καθρέπτη ή θα συνεχίσω και από μέσα το ύφασμα, ήθα κολλήσω κανένα χαρτόνι και θα βάλω φίλους του μικρού να του ζωγραφίσουν αφιερώσεις!!!!

Αν τελικά το υλοποιήσω... θα σας δείξω φωτό!

ΒΙΚΥ
08-09-08, 15:34
Βρε Μαμά του Ωρίωνα... τί είπες τώρα;;; τί ιδέα είναι αυτή με το ύφασμα στη ντουλάπα;;;; :idea:
ώχου φωτιά που μ' άναψες!! και ήθελα μια ανακάινιση!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
αλλά να σου πω... δεν θα το καρφώσω! θα το βάλω με ταινία διπλής όψης και αντί για καθρέπτη ή θα συνεχίσω και από μέσα το ύφασμα, ήθα κολλήσω κανένα χαρτόνι και θα βάλω φίλους του μικρού να του ζωγραφίσουν αφιερώσεις!!!!

Αν τελικά το υλοποιήσω... θα σας δείξω φωτό!

Μπορείς να βάλεις μαροπίνακα για ζωγραφιές και άλλες δημιουργίες!
Πουλάνε σε ρολό αυτοκόλλητο στα χρωματοπωλεία! :wink: και έτσι θα ζωγραφίζουν θα σβήνουν και πάλι από την αρχή!

xrysalis
08-09-08, 15:36
καλόοοοοοοοοοοοοο :D

thanks!

angm
09-09-08, 16:37
κοριτσια τελικά καλή ιδέα και μάλλον αυτο θα κάνω είναι το αυτοκόλητο που βγαίνει και σε διάφορα χρώματα και σε χρώματα απομίμισης ξύλου. Μου είπανε και ότι δεν ξεκολάει εύκολα με τη ζέστη ή με το πλύσιμο και δεν χαλάει η ντουλάπα από κάτω.

mama xrysa
10-09-08, 11:57
κοριτσια τελικά καλή ιδέα και μάλλον αυτο θα κάνω είναι το αυτοκόλητο που βγαίνει και σε διάφορα χρώματα και σε χρώματα απομίμισης ξύλου. Μου είπανε και ότι δεν ξεκολάει εύκολα με τη ζέστη ή με το πλύσιμο και δεν χαλάει η ντουλάπα από κάτω.

Που το βρισκεις αυτο?Δεν το εχω ξανακουσει.

ΛΕΝΑ_Π
11-09-08, 16:28
παραθετω κι εγω λοιπον την αρχικη εκδοχη του δωματιου του γιωργη μου ..... μετα απεκτησε αποψη!!!! της μικρης μου δεν της εχω ακομα δωματιο :oops:
http://i524.photobucket.com/albums/cc329/llm99/7cf1864a.jpg
http://i524.photobucket.com/albums/cc329/llm99/024.jpg
http://i524.photobucket.com/albums/cc329/llm99/013.jpg
http://i524.photobucket.com/albums/cc329/llm99/023.jpg
http://i524.photobucket.com/albums/cc329/llm99/009.jpg

θα βγαλω και την σημερινη εκδοχη καποια στιγμη!!!

ΛΕΝΑ_Π
11-09-08, 16:31
teleio xrisalida... emena giati den mou emafanizontai oi fotografies para mono ta links???? ti kano la8os pali???? :oops:

Sotiria
11-09-08, 16:42
xrysalis πολύ ωραίο!!!!!!
Λένα μάλλον το πέτυχες, βάλε κι άλλες!

nenaki
11-09-08, 18:58
xrysalis και ΛΕΝΑ πολυ ωραια τα δωματιακια σας...παντως αυτος ο winnie κανει θραυση!!!!!πολυ μου αρεσει!!!!!!!
xrysalis μου αρεσε το φωτιστικο που κρεμεται ο τιγρης!!!Αν εγω κρεμασω τον γαϊδαρακο θα στεκεται ομορφα?η θα πεσει πολυ βαρυ?

irene77
11-09-08, 21:32
Ωραια τα δωματιακια σας ...
Λενα να σε ρωτησω κατι για το καγκελακι που βλεπω στο κρεβατακι βγαινει και μπανει ευκολα (ας πουμε να τοποθετηθει αφου κοιμηθει το παιδι) η μπορει και να διπλωσει προς τα κατω οσο ειναι ξυπνιο?

ΛΕΝΑ_Π
12-09-08, 00:24
den xreiastike pote giati pigene apo to PLAI to diko mou alla 8ewritika katevenei ehei moxloudaki sto plai to pira apo to jumbo

angm
12-09-08, 00:48

Που το βρισκεις αυτο?Δεν το εχω ξανακουσει.

Μου είπανε ότι θα το βρώ στα βιβλιοπωλεία. Θα δω και θα σου πω

xrysalis
12-09-08, 09:39
ΛΕΝΑ_Π ωραίο ταβάνι!! :D

nenaki μια χαρά κάθεται και ο γάϊδαρος! (μιλάμε για το ίδιο μέγεθος ε;;; το δικό μας θα το δεις στο κομοδίνο του Ωίωνα) τον είχα βάλει κι εγώ! απλά προτίμησα τον τίγρη για αντίθεση στα χρώματα!! :D

katerina24
12-09-08, 13:17
xrysalis πολυ μου αρεσει το δωματιο του Ωριων,μπραβο σου!!! :D
αντε να μεγαλωσει να σου φερνει τις κοπελες στο δωματιο του :lol: :lol:

ΛΕΝΑ_Π
μ'αρεσε παρα πολυ το ταβανι!!!!
ειναι υπεροχο :D

xrysalis
12-09-08, 13:21
αντε να μεγαλωσει να σου φερνει τις κοπελες στο δωματιο του :lol: :lol: τώρα εσύ παρηγοριά στον άρρωστο δίνεις;;;; :lol: :lol: :lol: :lol: σε λίγο καλά καλά ούτε ο ίδιος δε χωράει εκεί μέσα (αφού είναι τοσο δα μικρούτσικο....) !!

άσε που δεν είμαι συμφιλιωμένη με το θέμα αγορομάνα=μελλοντική πεθερά :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

katerina24
12-09-08, 13:27
αντε να μεγαλωσει να σου φερνει τις κοπελες στο δωματιο του :lol: :lol: τώρα εσύ παρηγοριά στον άρρωστο δίνεις;;;; :lol: :lol: :lol: :lol: σε λίγο καλά καλά ούτε ο ίδιος δε χωράει εκεί μέσα (αφού είναι τοσο δα μικρούτσικο....) !!

άσε που δεν είμαι συμφιλιωμένη με το θέμα αγορομάνα=μελλοντική πεθερά :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
δεν εισαι η μονη,νομιζω ολες οι αγορομανες ετσι ειμαστε :lol:
μια χαρα ειναι το δωματιο,ο αντρας μου ειχε δωματιο,ηταν 2,50x2μ.,δε χωρουσαμε εμεις καλα-καλα!! :lol: :lol: :lol: :lol:

xrysalis
12-09-08, 13:30
μια χαρα ειναι το δωματιοΝαιί! για την ώρα υποφέρεται... αλλά όσο σκέφτομαι κανένα αδερφάκι.... ούφφφφφφφφ :( :( :( :(

ευδοκία
12-09-08, 23:19
xrysalis το δωματιο ειναι παρα πολυ ωραιο!!! μια ψιλοανακαινισουλα,μια αλλαγη παντα μας ανεβαζει!μπραβο!

για το ταβανι σου Λενα_Π θα συμφωνησω κι εγω!ολα ομορφα!

vera
13-09-08, 02:42
Να μαστε κι εμεις.......το δωματιο του Αλεξανδρου!!!

Του το ζωγραφισεε η μανουλα του 8μισι μηνων εγκυος!!! Με την κοιλια τουρλα!!!

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room054.jpghttp://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room056.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room062.jpghttp://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room076.jpg

Σουβενιρ απο τη βαφτιση μας.....ασχετο με το ντεκορ αλλα δεν μας πειραζει.....
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room078.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room105.jpg

katerina24
13-09-08, 06:36
:shock: :shock: :shock:
WOW!!!vera,εχω μεινει αφωνη!!!
ειναι ΤΕ-ΛΕΙ-Ο!!!!!
ΤΑΛΕΝΤΑΡΑ Η ΜΑΜΑ!!! :D
εσυ ζωγραφισες ολο αυτο???
μπραβο σου κοριτσακι μου!!! :D

ggeny
13-09-08, 09:29
ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟ!!!!!
Vera νομιζω πρεπει να σκεφτεις επαγγελματικα ( αν δεν το κανεις) το δεμα της διακοσμησης κλπ. Και η βαφτιση σου κ το δωματιο μου Αλεξανδρου απλα δεν παιζονται , συγχαρητηρια , μπραβοοοοο!!!

Μένια
13-09-08, 10:14
Κορίτσια πολύ όμορφα τα δωματιάκια των μπουμπουκιών σας!
Λένα πολύ ωραίο Ταβάνι και το φωτιστικό.
Χρυσαλίς Υπέροχο (Τα αυτοκολλητάκια στην ντουλάπα τα χω κι εγώ τα χω ξεκολλήσει από κάτι σακούλες των τζάμπο) αλλά φαίνεται δεν ήταν μόνο δική μου ιδέα χι χι χι!!!
vera είσαι μεγάλο ταλέντο μπραβο το δωμάτιο είναι τέλειο! :D

ΒΙΚΥ
13-09-08, 12:11
Κορίτσια ΚΑ- ΤΑ- ΠΛΗ- ΚΤΙ- ΚΑ !!!!

Βρε veroulini!!! σοβαρά, αναλαμβάνεις να ζωγραφίζεις παιδικά δωμάτια και όχι μόνο??? έχω πελάτες που θα τους ενδιέφερε! ΑΨΟΓΟ!!! :wink:

vatraxaki
13-09-08, 12:59
vera δεν εχω λογια να το περιγραψω το τελειο ειναι λιγο!!!!μπραβο σου κοπελα μου.αν δεν ασχολησε επαγγελματικα μαλλον θα πρεπει να ξεκινησεις να το σκεφτεσαι.

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
13-09-08, 14:09
ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ!!!!!!!!!!

vera
13-09-08, 16:21
Κορίτσια ΚΑ- ΤΑ- ΠΛΗ- ΚΤΙ- ΚΑ !!!!

Βρε veroulini!!! σοβαρά, αναλαμβάνεις να ζωγραφίζεις παιδικά δωμάτια και όχι μόνο??? έχω πελάτες που θα τους ενδιέφερε! ΑΨΟΓΟ!!! :wink:

Na σου πω.......το σκεφτομουν!!!! Ηταν απολαυστικο!!! Το ωραιο βεβαια ειναι να κανεις ολο το πακετο!!!

Μαρη να κανονισουμε να βρεθουμε την επομενη φορα για καφε!!! Να γνωριστουμε συναδερφισσα!!! :wink:

Ηλιάννα
13-09-08, 16:54
Vera απλα τελειο....σαν να εισαι μεσα σε σκηνικο!
Απο τη σειρα της Fisher price με τα μαιμουδακια τα εχεις "ξεσηκωσει"??? :wink:

alvadi
13-09-08, 16:57
Ρε Βέρα τι δωμάτιο είναι αυτό? Χααααλιαααααα.....

σσσσσσ από τη κακία μου τα λέω :lol:
Ειναι τέλειο! Συγχαρητήρια και μπράβο σου!
Εγώ στη θέση σου θα κοίταγα και επαγγγελματικά με τέτοιο ταλέντο!

vera
13-09-08, 17:00
Ευχαριστω κοριτσια......η αληθεια ειναι οτι ασχολουμαι επαγγελματικα με το θεμα........
Το δωματιο μας το ηθελα απλο απο θεμα επιπλων καθως θα διαμορφωνεται και θα εξελισσεται μαζι με το παιδι........οποτε ουτε ακριβα επιπλακια ηθελα (να μη λυπαμαι να τα ξαποστειλω) αλλα ουτε να γεμισω το χωρο απο τωρα και μετα να μη ξερω πως να βολευτω.......ηδη εχουμε την καναπεδαρα μεσα και πιανει το μισο δωματιο!!! Αργοτερα θα του παρω κι ενα τραπεζακι με καρεκλες να ζωγραφιζει το μαναρι μου.......

Παντως μεγαλο προβλημα η αποθηκευση παιχνιδιων.......δεν θελω ραφια σε τοιχους γιατι μονο σκονιζονται και βρωμιζουν....

Φωτιστικο εχω εναν μεταλλικο ανεμιστηρα.......το προτιμω απο κατι αλλο αφου δεν του βαζω κλιματισμο.....
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/room086.jpg

Σας βαζω μερικες φωτο πως ηταν στην αρχη και χωρις τα επιπλα μεσα....σκεφτομαι οσο περναει ο καιρος να το διανθιζω και με νεες φιγουρες ωστε να ανανεωνεται και να μη το βαριεται.....η ζωγραφικη ηθελα να ειναι απλη μιας και προκειται για νηπιο.....εκανα φιγουρες απο την σειρα rainforest της fisher price.

Αυτη ειναι η γωνια πισω απο την ραφιερα......εξαφανισα της κολωνες ζωγραφιζοντας τες.... :wink:

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC01553a.jpg

Η αλλη γωνια....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC01557a.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC01563a.jpg

nenaki
13-09-08, 17:21
απλα ΤΕΛΕΙΟ μπραβο σου vera....δειξε μας και αλλες δημιουργιες αν εχεις αφου αναφερεις οτι ασχολεισαι επαγγελματικα!!!!!!

vera
13-09-08, 17:42
ε ΔΕΝ ειδικευομαι σε παιδικα δωματια κιολας!!!! :lol:
Αυτο πσντως που εκανα ζωγραφιζεται ευκολα......μονο που με δυσκολεψε ηταν η καλυπτικοτητα των χρωματων...ειδικα τα πρασινα ηθελαν 4 χερια...... :?

Για οποια ενδιαφερεται εχω βαλει στο τοπικ Παιδικο δωματιο Και Διακοσμηση φωτο απο παιδικα (ιντερνετ και περιοδικα) :wink:

ΛΕΝΑ_Π
14-09-08, 01:32
ΚΑΛΑ ΒΕΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!! ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΥΟ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΗΛΙΟ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ!!!!!!!! :oops: ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΖΩΓΡΑΦΗΣΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΠΟΛΗ :)

ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ... ΚΑΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ

ΑΜΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ........

gerakina
14-09-08, 01:37
vera τι να πω..ένας μικρός παράδεισος!!ΤΕΛΕΙΟ!!!

vera
14-09-08, 01:58
Να στε καλα.......να καθοταν και μεσα καλα θα ηταν!!! :lol:

Στο δωματιο μου κοιμαται ολο το καλοκαιρι......παντως τους αρεσουν οι παραστασεις......τις κοιτανε πολυ προσεχτικα....

ευδοκία
14-09-08, 22:21
Βερα εισαι φοβερη!καλα κανεις και ασχολεισαι επαγγελματικα! :D

MMAIRY
14-09-08, 22:31
Είναι ΤΕΛΕΙΟ! Σα να είναι φτιαγμένο στο Η/Υ! Τόση λεπτομέρεια! Τα χρώματα! Συγχαρητήρια!!!! Θα ήταν ωραίο να ασχοληθείς με αυτό κ επαγγελματικά! Πολλοί θα ήθελαν ένα τέτοιο αποτέλεσμα στο δωμάτιο των παιδιών τους!! Μπράβο σου κ πάλι!!!

Virginia
15-09-08, 14:38
BEΡΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!
Δεν εχω λογια, ειναι καταπληκτικο!!!!!!!!!!!!!
Τυχερος ο ομορφος γιοκας σου να εχει τετοια ταλενταρα μαμα!!!!!!! :)

Αληθεια τι ειδους χρωματα χρησιμοποιησες??? Πλαστικο???.......
Πως "ξεπατικωσες" τις φιγουρες στον τοιχο??? Με ελευθερο χερι????
Ειναι τελειο!!!!!!!

....Τωρα μπηκα για να βαλω κι εγω φωτο απο το δωματιο των κοριτσιων μου,
αλλα το :? σκεφτομαι λιγο...................... :roll:

xrysalis
15-09-08, 15:01
Βέεεεεεερααααααααα :shock: :shock: :shock:
και ξανάμανά :shock: :shock: :shock: :shock:
καλέεεεεεε έχω πάθει πλάκα!!! είναι άπαιχτο!!!
μπράβο σου!!! ζηλεύω!! (τα μόνα κοινά που έχουμε είναι κάποια παιχνίδια!!!!!!) λατρεύω τη ζωγραφική αλλά δεν πιάνει έτσι το χέρι μου!!

αλήθεια, μιας και μιλάμε για επαγγελματική δουλειά... έλααααα πες μου πόσα θες το τ.μ. και αύριο βγάζω έξω τα έπιπλα να ξεκινήσουμε!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Virginia
15-09-08, 15:57
Ας βαλω λοιπον κι εγω φωτος απο το δωματιο των νεραιδων μου .....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04880-1.jpg
οταν εκανα την συγκεκριμενη ζωγραφια, ειχα μια μονο κορη....

xrysalis
15-09-08, 16:26
Virginia... τί όμορφος νεραϊδόκοσμος είναι αυτός;;;
να σου ζήσουν οι κορούλες! γερές να είναι να το χαίροντε!!!

πάααααρα πολύ όμορφο είναι! :D

xrysalis
15-09-08, 16:27
εσύ έχεις ζωγραφίσει τους τοίχους;;; :shock:

Virginia
15-09-08, 16:30
εσύ έχεις ζωγραφίσει τους τοίχους;;; :shock:
οχι ειναι ταπετσαρια σε κομματια που μπαινουν πολυ ευκολα,
αλλα και απο κοντα δινουν την εντυπωση "ζωγραφιστου"...

Virginia
15-09-08, 16:31
Virginia... τί όμορφος νεραϊδόκοσμος είναι αυτός;;;
να σου ζήσουν οι κορούλες! γερές να είναι να το χαίροντε!!!

πάααααρα πολύ όμορφο είναι! :D
κατσε μην βιαζεσαι εχω κι αλλλλλοοοοοοοοοο!!!!!!!! :lol:

Sotiria
15-09-08, 16:38
Μπράβο κορίτσια....όλα ειναι ΥΠΕΡΟΧΑ!!!

Virginia
15-09-08, 16:56
και καποια καδρακια-καμβαδες που εχω ζωγραφισει
και για την ωρα δεν εχω τοιχο ελευθερο να τα κρεμασω....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04875-1.jpg :?

Virginia
15-09-08, 17:09
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04702-1-1.jpg

Virginia
15-09-08, 17:15
Ευτυχως ειναι σχετικα μεγαλο-μακροστενο το δωματιο,
γιατι το εχω λιγο παραφορτωσει..... :?
Της μεγαλης μου κορης, που εχει πλεον αποψη,
της αρεσουν ολα, θελει κι αυτο , θελει και εκεινο,
να ειναι ολα σαν παραμυθι....
ισως ειναι λιγο υπερβολη , (εγω ειμαι λιγο ποιο μινιμαλ),
αλλα ειναι ο δικος τους χωρος και ηθελα να αρεσει πρωτα στα παιδια...
Σορυ αν εκανα καταχρηση του χωρου...

vera
15-09-08, 17:43

Ειναι τελειο!!!!!!!

Se ευχαριστω Βιργινια!!!!!

Πλαστικα χρωματα για τοιχους χρησιμοποιησα και τα δουλεψα με ελέυθερο χερι.........

Στις μορφες που εκανα εκ των υτερων για να μη μουντζουρωσω (μιας και ο προκομενος αντρουλης πεταξε τα περισσευματα χρωματων :evil: ) εφτιαξα τις μορφες σε χαρτονι και εκοψα τα περιγραμματα και τα περασα στον τοιχο.........μετα μεσα τα δουλεψα παλι με ελυθερο χερι.....ειναι κολα να ζωγραφιστουν τα συγκεκριμενα......Σε καποια προσθετα πηγα να χρησιμοποιησω ακρυλικα χρωματα ζωγραφικης αλλα δεν με βολεψαν καθολου...για καποιο λογο δεν εστρωναν καθολου καλα..... :?

πΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ τα δωματια των μικρων σου!!!! Καλε εσυ κι αν εισαι καλλιτεχνιδα!!! :D Μιλας κι ολας!!!!

Εχουμε το ιδιο mobile στην κουνια ε??? Σας βολεψε καλα? Εμεις να σου πω το βαζαμε μονο για να ακουμε τους ηχους της ζουγκλας...οτι καλυτερο...ο μικρος ξετρελλαινοταν και κοιμοταν ευκολα....... :D

Virginia
15-09-08, 17:53

Ειναι τελειο!!!!!!!

Se ευχαριστω Βιργινια!!!!!

Πλαστικα χρωματα για τοιχους χρησιμοποιησα και τα δουλεψα με ελέυθερο χερι.........

Στις μορφες που εκανα εκ των υτερων για να μη μουντζουρωσω (μιας και ο προκομενος αντρουλης πεταξε τα περισσευματα χρωματων :evil: ) εφτιαξα τις μορφες σε χαρτονι και εκοψα τα περιγραμματα και τα περασα στον τοιχο.........μετα μεσα τα δουλεψα παλι με ελυθερο χερι.....ειναι κολα να ζωγραφιστουν τα συγκεκριμενα......Σε καποια προσθετα πηγα να χρησιμοποιησω ακρυλικα χρωματα ζωγραφικης αλλα δεν με βολεψαν καθολου...για καποιο λογο δεν εστρωναν καθολου καλα..... :?

πΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ τα δωματια των μικρων σου!!!! Καλε εσυ κι αν εισαι καλλιτεχνιδα!!! :D Μιλας κι ολας!!!!

Εχουμε το ιδιο mobile στην κουνια ε??? Σας βολεψε καλα? Εμεις να σου πω το βαζαμε μονο για να ακουμε τους ηχους της ζουγκλας...οτι καλυτερο...ο μικρος ξετρελλαινοταν και κοιμοταν ευκολα....... :D

ευχαριστω ΒΕΡΑ , να το ακουω απο σενα εχει ιδιαιτερη σημασια!!!!!!!
"Το βαζαμε μονο για να ακουμε τους ηχους της ζουγκλας..."
Κι εμεις τι ιδιο, γιαυτο και το αγορασα, αν και πλεον δεν της κανει πολυ εντυπωση, μαλλον το βαρεθηκε...........

Εγω ζωγραφιζω σε καμβαδες, οχι τοσο καλα οσο εσυ,
εχω κανει μια προσπαθεια και σε εναν τοιχο στο παιδικο δωματιο στο εξοχικο μας με ψαρακια , θα ανεβασω αυριο φωτο,
αλλα τωρα θελω να ζωγραφισω το δωματιο της βαφτιστηρας μου,
η οποια δεν θελει ταπετσαριες και αυτοκολλητα και σκεφτομαι τι και πως να το κανω...........
Πινελα φανταζομαι θα πηρες μεγαλα???
τα χρωματα τα αγορασες ετοιμα ή εκανες μιξεις????? :?

vera
15-09-08, 18:13
Ελα τωραααααααααα!!!! Μια χαρα ζωγραφιζεις..... :wink:

Λοιπον τα χρωματα.......αν χρειαζεσαι ποσοτητα καλυτερα να παιρνεις ετοιμη αποχρωση (ωστε να την ξαναβρεις αν χρειαστει). Αν χρειαζεσαι λιγο χρωμα αν γινεται φτιαξε το καλυτερα.......μερικες αποχρωσεις ειναι δυσκολο βεβαια να φτιαχτουν.......εγω εβαζα κι ακρυλικα ζωγραφικης......δεν λεει να δινεις τοσα λεφτα για 1 κιλο οταν θες μερικες πινελιες......κανε το κουμαντο σου κι αποφασισε ποσα χρωματα χρειαζεσαι.....δεν πρεπει να χεις και παρα πολλες αποχρωσεις......

Πινελα εχω διαφορα......και μεγαλα και μετρια και μικρα....μεχρι και ζωγραφικης χρησιμοποιω για λεπτομερειες!!!

δΕς ΦΩΤΟ που εβαλα στο αλλο τοπικ (με τα παιδικα δωματια) μηπως σε βοηθησουν με ιδεες!!! :wink:

ευδοκία
15-09-08, 21:35
πολυ ομορφο Βιργινια μου!!!
εχουμε της ιδιας εταιρειας τα λουλουδια!

lilouko
16-09-08, 13:14
Vera μου τι απίστευτο σκηνικό;;;;; :shock: :shock: :shock: Θα σου στείλω pm για να μας κάνεις προσφορά...Καλύτερες τιμές στα μέλη του forum γίνονται φαντάζομαι ε;ε;ε; :wink: :wink: :wink: Τυχερούλης ο μικρούλης σου!!!!!
Virginia μας δουλεύεις;;;;Οι καμβάδες σου είναι τέλειοι...Και το δωμάτιο των κοριτσιών σου εμένα μου άρεσε πάαααρα πολύ...Αφού πιάνει το χέρι σου σίγουρα θα τα καταφέρεις περίφημα και σε ποιο μεγάλη επιφάνεια....
Τι να πω και εγώ που είμαι καλή σε χειροποίητες μικροκατασκευές αλλά για ζωγραφική ούτε λόγος.....Λέτε να κάνω μία σύνθεση με μεντεσέδες στο δωμάτιο της μπαλούκας μας :lol: :lol: :lol: Αρκέστηκα σε αυτοκόλητα Tweety...
Virginia ένα μέρος των αυτοκόλλητων είναι από την wallies και ένα άλλο από τα Jumbo σωστά;;;;

Fivi
16-09-08, 14:28
VERA απλα φανταστικο!!!!!

Την επομενη φορα θα ερθεις να βοηθησεις!!!! :wink:
και να δωσεις ιδεες!!!! :D

Εχω ζωγραφισει και εγω το δωματιο στις μικρες αλλα ευπροσδεκτη η βοηθεια σου!!!! Ειναι απιθανο το δωματιο σας!!!!
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1434/1434410n16vwnekjc.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Virginia
16-09-08, 16:15
Vera μου τι απίστευτο σκηνικό;;;;; :shock: :shock: :shock: Θα σου στείλω pm για να μας κάνεις προσφορά...Καλύτερες τιμές στα μέλη του forum γίνονται φαντάζομαι ε;ε;ε; :wink: :wink: :wink: Τυχερούλης ο μικρούλης σου!!!!!
Virginia μας δουλεύεις;;;;Οι καμβάδες σου είναι τέλειοι...Και το δωμάτιο των κοριτσιών σου εμένα μου άρεσε πάαααρα πολύ...Αφού πιάνει το χέρι σου σίγουρα θα τα καταφέρεις περίφημα και σε ποιο μεγάλη επιφάνεια....
Τι να πω και εγώ που είμαι καλή σε χειροποίητες μικροκατασκευές αλλά για ζωγραφική ούτε λόγος.....Λέτε να κάνω μία σύνθεση με μεντεσέδες στο δωμάτιο της μπαλούκας μας :lol: :lol: :lol: Αρκέστηκα σε αυτοκόλητα Tweety...
Virginia ένα μέρος των αυτοκόλλητων είναι από την wallies και ένα άλλο από τα Jumbo σωστά;;;;
Ναι σωστα!!!!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα καλα σας λογια....... :oops:

Olg@
18-09-08, 13:53
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

elias-christina
18-09-08, 14:43
teleio xrisalida... emena giati den mou emafanizontai oi fotografies para mono ta links???? ti kano la8os pali???? :oops:

βρε κοριτσια ειναι ολα τελεια!!!! ειστε καταπληκτικες!
Εχω κ εγω την ιδια απορια, πως μπαινουν απευθειας οι φωτο σας? :roll:

xrysalis
19-09-08, 14:56
πω πωωωωω :shock: κι εσένα πιάνει το χέρι σου! μπραβο!! τέλειο είναι!!
τυχερή η κορούλα σου!!!!

mama xrysa
19-09-08, 15:01
Τι ομορφο δωματιο belly!Εντυπωσιαστηκα. Πολυ ωραιοι οι ζωγραφιστοι τοιχοι, πιανει το χερι σου. Και αυτος ο καθρεφτης με τα λουλουδια, που τον ανακαλυψες?Ονειρο!!!

belly
19-09-08, 15:17
mama xrysa ο καθρέπτης είναι από ένα μαγαζί το suzi buzi που φτιάχνει αντικείμενα κατόπιν παραγγελίας. Το ίδιο είναι και το φωτιστικό.

Sotiria
19-09-08, 16:39
Πάρα πολύ ωραίο!!!!!!
Μπράβο σας που τα ζωγραφίζετε μόνες σας!!!
Αμαν τα δικά μου χέρια δεν πιάνουν καθόλου..... :(

ευδοκία
19-09-08, 17:22
αυτο το μαγαζι το ξερω!!!εχει τελεια πραγματα!λιγο ακριβα αλλα μοναδικα!κι εσυ χρυσοχερα βλπεω!!μπραβο σου!!! :D

Virginia
20-09-08, 10:46
belly ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!!!!!!!!!!
Τις φιγουρες με τις νεραιδες τις ξεσηκωσες απο καπου???????
...ειναι τελειες!!!!!!!!!!!!! :)

vera
20-09-08, 16:06
Πολυ ωραιο πραγματι!!!! :D

Τι υλικα χρησιμοποιησες? Ακρυλικα???

belly
20-09-08, 20:14
Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για τα καλά σας λόγια.Τις φιγούρες τις πήρα απο ένα παραμύθι που λέγεται Οι Νεράιδες και τα χρώματα είναι πλαστικά της neopal. Πήρα τα βασικά και απο κει και πέρα έφτιαξα τα υπόλοιπα.

MMAIRY
21-09-08, 10:21
belly και ευδοκία πού είναι αυτά τα μαγαζιά; Εδώ στο Ηράκλειο; Δεν τα έχω υπόψιν μου.

katerina24
21-09-08, 11:33
BELLY ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΑΣ!!! :D

belly
21-09-08, 12:23
Καλημέρα Κατερίνα. Ναι το μαγαζί αυτό είναι στο Ηράκλειο. Συγκεκριμένα στην 1821 όπως ανεβαίνεις δεξιά πριν το φανάρι. Νομίζω στη γωνιά είναι το Sarah. Απέναντι απο του Μακριδάκη. Μέσα στο στενάκι είναι.

belly
21-09-08, 12:24
Sorry λάθος έκανα το όνομα. MMairy ήθελα να πω... sorry.

MMAIRY
21-09-08, 16:50
Καλημέρα Κατερίνα. Ναι το μαγαζί αυτό είναι στο Ηράκλειο. Συγκεκριμένα στην 1821 όπως ανεβαίνεις δεξιά πριν το φανάρι. Νομίζω στη γωνιά είναι το Sarah. Απέναντι απο του Μακριδάκη. Μέσα στο στενάκι είναι.
Α ναι!! Τώρα κατάλαβα ποιο μαγαζί λέτε! Δεν έχω μπει αλλά από τη βιτρίνα φαίνεται ότι έχει τέλεια πράγματα! Πριν ξεχάστηκα! Είναι πάρα πολύ ωραίο το δωμάτιό σας!! Συγχαρητήρια!! Μπράβο σου!

Ηλιάννα
21-09-08, 22:58
Τελειες οι ζωγραφιες σου
Βρε μπας και ερθεις προς το νοτιο μερος του νησιου να μου κανεις κανενα καραβακι??? :P

ποσο κοστιζει το φωτιστικο??

sissy82
27-09-08, 14:31
[quote="Olg@"]http://i117.photobucket.com/albums/o49/moisaki/K1.jpg

http://i117.photobucket.com/albums/o49/moisaki/2.jpg

http://i117.photobucket.com/albums/o49/moisaki/3.jpg

http://i117.photobucket.com/albums/o49/moisaki/4.jpg[/quot

Μου άρεσε πολύ η μπορντούρα που έχεις στο τοίχο.Μήπως μπορείς να μου πείς από πού την αγόρασες?

Olg@
27-09-08, 15:14
Ευχαριστώ ... και εμένα μου άρεσε πολύ γιατί είναι σαν παιδική ζωγραφιά ...
Την αγόρασα από κατάστημα με κουρτίνες, υφάσματα κτλ, επίσης στο ίδιο έφτιαξα την κουρτίνα, την μαξιλάρα, το ντυσίματα για τα παιχνιδόκουτα και την προικα της κούνιας και της καλαθούνας (δεν φαίνονται στην φωτό αυτά, αλλά είναι παρόμοιο στυλ).
Δυο μειονεκτήματα υπάρχουν για την μπορντούρα ...
1. είναι ακριβούτσικη, το ένα ρολό 5 μέτρων κοστίζει περίπου στα 45 ευρώ ... εμείς χρειαστήκαμε 2 ρολά
2. άργησε αρκετά να έρθει από τη στιγμή που την παραγγείλαμε, πάνω από μήνα σίγουρα

Αν θέλεις σου δίνω με πμ τα στοιχεία του καταστήματος αλλά δεν είναι στην Αθήνα ... σίγουρα βέβαια αν ψάξεις θα την βρεις και σε καταστήματα εκεί, κάνε μια βόλτα γιατι γενικώς υπάρχει απίστευτα μεγάλη ποικιλία, δεν ξέρεις τι να πρωτοδιαλέξεις ...

sissy82
27-09-08, 23:26
Eυχαριστώ πολύ..Θα κάνω όπως λες κι εσύ μια βόλτα στα μαγαζιά να ρίξω μια ματιά κι αν δε βρώ κάτι άλλο θα σου πω για να μου στείλεις στοιχεία.Πάντως είναι από τα λίγα σχέδια που μου άρεσαν τόσο και επειδή θα μετακομίσουμε ψάχνω και για τα 2 δωμάτια.Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση.

xrysalis
27-09-08, 23:36
sissy82 να έχεις υπόψη σου πως αν βρεις κάποιο υφσμα που σου αρέσει μπορείς να κόψεις φαρδιές λωρίδες και με ταινια διπλής οψης να κάνεις ασορτί μπορντούρα! :wink:

sissy82
27-09-08, 23:44
Πολύ καλή ιδέα xrysalis..Ευχαριστώ!Εκτός από το cosycorner γνωρίζετε καμμιά αλλη σελίδα στο internet που μπορώ να δώ μπορντούρες?

xrysalis
28-09-08, 00:00
έγραψα στο google "μπορντουρες τοιχου αυτοκολλητες" και μου έβγαλε διάφορα! πρώτο πρώτο είναι αυτό http://www.daskos.gr/daskos/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=11

MMAIRY
01-10-08, 23:34
Είναι υπέροχο !!!!!! Μπράβο σου!!!!!! :D

vera
02-10-08, 00:37
Ααααααα...τυχερη η βαφτιστηρα!!!!! :D

Virginia
02-10-08, 00:47
Ααααααα...τυχερη η βαφτιστηρα!!!!! :D
Πως σου φαινεται, εσυ που εισαι expert στο ειδος????
Για πρωτη προσπαθεια καλα ειναι?????

vera
02-10-08, 00:58
Πολυ καλα!!!! (ε οχι και εξπερ η αφεντια μου)

Με πλαστικα ζωγραφισες?

Φιλιώ και Ασημένια
02-10-08, 10:25
Virginia...τι΄υπέροχο δώρο για τη βαφτιστήρα σου...είσαι η πιο γλυκιά νονά του κόσμου... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!! Μου αρέσει πάρα πολύ !!!Πολύ χαρούμενο κ πολύ ωραία χρώματα... vera μου και το δικό σας το λατρεψα...μπράβο πολύ σταθερό χέρι...όλες σας..
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1534/1534350m5ls32uyzn.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Virginia
02-10-08, 10:56
Πολυ καλα!!!! (ε οχι και εξπερ η αφεντια μου)

Με πλαστικα ζωγραφισες?
NAI, ακολουθησα την συμβουλη σου και πηρα μονο πλαστικα, μονο τα βασικα χρωματα με τα οποια εκανα συνδιασμους
Απο πανω περασα καποια σημεια με γκλιτερ, αυτο που χρησιμοποιουμε για χειροτεχνιες.
Το καλυτερο ολων ηταν το φωτιστικο, τυπου ΜΑΡΘΑ ΣΤΙΟΥΑΡΤ(?)
το στρογγυλο με τις πεταλουδιτσες....
αλλα ξεχασα να βγαλω φωτο, μολις το βγαλω θα σας το δειξω.....

Virginia
02-10-08, 10:59
Virginia...τι΄υπέροχο δώρο για τη βαφτιστήρα σου...είσαι η πιο γλυκιά νονά του κόσμου... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!! Μου αρέσει πάρα πολύ !!!Πολύ χαρούμενο κ πολύ ωραία χρώματα... vera μου και το δικό σας το λατρεψα...μπράβο πολύ σταθερό χέρι...όλες σας..

http://dl4.glitter-graphics.net/pub/117/117684ygkpzfr3jr.gif (http://www.glitter-graphics.com)

xrysalis
03-10-08, 10:20
Virginia...τι?υπέροχο δώρο για τη βαφτιστήρα σου...είσαι η πιο γλυκιά νονά του κόσμου... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!! Μου αρέσει πάρα πολύ !!!Πολύ χαρούμενο κ πολύ ωραία χρώματα... :D
τί άλλο να πω;;; ακόμη ένα μπράβο!!! :D :D :D :D :D

Μαμά του Ωρίων
03-10-08, 10:26
με έχετε μπριζώσει άσχημα
σας φθονώ απαίσιες μαμάδες :lol:

που θα μου πάει.. θα βρω τον χρόνο και θα ζωγραφίσω κι εγώ στο παιδί μου και τότε θα σας πω εγώ απαισιοτάτες για αυτά που μου κάνετε :lol:

virginia υπέροχο ΦΥΣΙΚΑ!

Nantia
03-10-08, 12:40
χαχαχα
Μας εχετε κανει να σχεδιαζουμε το παραμυθενιο παιδικο δωματιο..

Πολυ ωραιες οι ιδεες σας συγχαρητηρια σε ολες τις μανουλες..........

Το ποστ το παρακουλουθω απο τοτε που ανοιξε και πραγματικα εχω παρει πολλες ιδεες...

Να ρωτησω κατι ???
Τους τοιχους με τι χρωματα τους ζωγραφιζετε????

απο που τα παιρνουμε??? (ειμαι λιγο ασχετη η αληθεια ειναι) :lol: :lol:

vera
03-10-08, 15:31
Απο χρωματοπωλειο τα πλαστικα.........

Αν θες να βαψεις μεγαλες επιφανειες καλυτερα θεωρω τα πλαστικα.........για μικρες λεπτομερειες κανουν και τα ακρυλικα.......

Φιλιώ και Ασημένια
06-10-08, 19:03
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/647/647920c45padlv0v.gif (http://www.glitter-graphics.com)
είναι κουκλίστικα... :P μπραβο σου :!: :!:

ΝΑΝΤΙΑ1
06-10-08, 19:08
να σου ζησουν

ΝΑΝΤΙΑ1
06-10-08, 19:10
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 4ΕΤΩΝ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΟ .............

Φιλιώ και Ασημένια
06-10-08, 23:23
http://dl6.glitter-graphics.net/pub/574/574636b6ag9p7ca6.gif (http://www.glitter-graphics.com) ΝΑΝΤΙΑ1

Nantia
11-10-08, 17:31
γεια σας και απο εμενα και την μικρη μου κωνσταντινα..
Σας δειχνουμε το δωματιο της. Εχουμε παρει πολλες ιδεες απο ολες σας. Το δωματιο της δεν εχει τιποτα καινουργιο απο επιπλα ηταν ολα δικα μου, σε ενα χρονο περιπου που θα παει νηπια θα παρουμε καινουργια επιπλα. Αλλα με ενα ωραιο στολισμο και με λιγο φαντασια μπορουν καλιστα να σταθουν για ενα ωραιο παιδικο δωματιο.

http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/001.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/003.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/010.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/014.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/007.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/016.jpg

thessalonikia
11-10-08, 21:35
μου αρεσει πολυ το δωματιο της κωνσταντινας σου δεν χρειαζονται καινουργια επιπλα οπως ειπες χρειαζεται φαντασια και καλη διαθεση

να ειναι γερη να την χαιρεσαι

gerakina
12-10-08, 00:24
Νάντια είναι από τα πιο αγαπησιάρικα ζεστά δωμάτια που έχω δει!

Sotiria
12-10-08, 12:21
Πολύ ωραίο!
Καλέ έχει και σιδερώστρα!!!!!! :lol:

Nantia
12-10-08, 17:37
Την ντουλαπα μας την εχουμε γεμισει με αυτοκολλητα,... ευτυχως ειναι παλια και δεν μας εχει πειραξει και πολυ :shock: :shock:

nanaka
13-10-08, 09:26
Nantia, να σου ζησει η κορουλα σου (εχουν το ιδιο ονομα οι κορουλες μας). Οσο για το δωματιο σας εχει οτι χρειαζεται ενα παιδι για να ειναι ευτυχισμενο και πανω απο ολα ζεστασια και αγαπη.

xrysalis
13-10-08, 11:04
Οσο για το δωματιο σας εχει οτι χρειαζεται ενα παιδι για να ειναι ευτυχισμενο και πανω απο ολα ζεστασια και αγαπη. Ναι! ναι! είναι πολύ ζεστό :D

Nantia
13-10-08, 11:43
Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια μπορω να πω οτι η μικρη το εχει ευχαριστηθει πολυ το δωματιο της... Ειδικα απο το σαββατο το πρωι που το εστρωσα κιολας με μια παλια βελετζα σε χρωμα καρπουζι .... (χαλι του χρονου και αυτο μαζι με ολο το δωματιο) .....

mama xrysa
14-10-08, 09:13
Σμαρούλα τι όμορφο το δωμάτιο σας!Πολύ προσεγμένο, πολύ θαλασσινό!!!Μπράβο, μπράβο, τυχερό το μπεμπάκι σου!!!!

yogini
14-10-08, 10:10
Το δικό μας δωμάτιο...

http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00123.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00122.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00121.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00120.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00119.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00101.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00124.jpg

Καλά Smaraki εμείς είμαστε πολύ κοντά σε όλα :)
Αυτό για εξω απο την πόρτα μου άρεσε πολύ και θέλω κι εγω ενα τέτοιο για το μικρό μου ναυτάκι...αλλα εσυ το πήρες απο το Ηράκλειο :(
Και το λίκνο φαίνεται πολύ ωραίο! Εχω προβληματιστεί λιγο με το πορτ-μπεμπέ γιατι δεν ξέρω μεχρι πόσο θα χωραει για να τον εχω δίπλα μου...ειμαστε ήδη στριμόκωλα στο υπνοδωματιο για να δώσουμε στο μωρό το muster bedroom :lol: :lol:

Olg@
14-10-08, 11:00
Πολύ όμορφα όλα τα δωμάτια και φτιαγμένα με πολύ αγάπη!!!

smaroula
14-10-08, 11:15
Το δικό μας δωμάτιο...

http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00123.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00122.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00121.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00120.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00119.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00101.jpg
http://s469.photobucket.com/albums/rr54/smaraki78/?action=view&current=DSC00124.jpg

Αυτό για εξω απο την πόρτα μου άρεσε πολύ και θέλω κι εγω ενα τέτοιο για το μικρό μου ναυτάκι...αλλα εσυ το πήρες απο το Ηράκλειο :(
Και το λίκνο φαίνεται πολύ ωραίο! Εχω προβληματιστεί λιγο με το πορτ-μπεμπέ γιατι δεν ξέρω μεχρι πόσο θα χωραει για να τον εχω δίπλα μου...ειμαστε ήδη στριμόκωλα στο υπνοδωματιο για να δώσουμε στο μωρό το muster bedroom :lol: :lol:

Yogini το μόνο εύκολο να το βρεις αυτό το διακοσμητικό. Είναι της εταιρείας SIA και έχει πολύ όμορφα πραγματάκια. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχετε κατάστημα στην Αθήνα. Η ιστοσελίδα της εταιρείας είναι αυτή http://www.sia-homefashion.com/
Όσον αφορά το υπνοδωμάτιο, και σε μας ήταν αδύνατον να χωρέσει η κούνια και γι αυτό πήρα το λίκνο που θα τον χωράει περίπου μέχρι 5 μηνών.. Το πορτ μπεμπε φαντάζομαι θα το χρησιμοποιήσουμε για κανά τρίμηνο. Λύσεις υπάρχουν για όλα πάντως!

xrysalis
14-10-08, 12:49
smaroula... παρα πολυ ωραίο :D

Sotiria
14-10-08, 13:20
Υπέροχο το δωμάτιο σας!!!

yogini
14-10-08, 15:13
Το δικό μας δωμάτιο...

Yogini το μόνο εύκολο να το βρεις αυτό το διακοσμητικό. Είναι της εταιρείας SIA και έχει πολύ όμορφα πραγματάκια. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχετε κατάστημα στην Αθήνα. Η ιστοσελίδα της εταιρείας είναι αυτή http://www.sia-homefashion.com/
Όσον αφορά το υπνοδωμάτιο, και σε μας ήταν αδύνατον να χωρέσει η κούνια και γι αυτό πήρα το λίκνο που θα τον χωράει περίπου μέχρι 5 μηνών.. Το πορτ μπεμπε φαντάζομαι θα το χρησιμοποιήσουμε για κανά τρίμηνο. Λύσεις υπάρχουν για όλα πάντως!

Ναι ρε έχεις δίκιο αφου εχω την κούπιτσα του και την ειχα παρει πριν 2 χρόνια στη Ρώμη! Με εχεις κατατοπίσει αφάνταστα κοπελιά!!!!

Virginia
14-10-08, 16:00
Πολύ όμορφα όλα τα δωμάτια και φτιαγμένα με πολύ αγάπη!!!
:) :) :wink:

ευδοκία
14-10-08, 23:42
μπραβο σας!!!οσες εχει ηδη παιδακι/α να το/τα χαιρεστε και οσες περιμενετε με το καλοοο!

gerakina
15-10-08, 09:34
smaroula τέλειος συνδυασμός και στα χρώματα και στο ντεκόρ!μόνοι σας το φτιάξατε?Τέλειο!Με το καλό να το χαρεί κι ο μπέμπης που θα έρθει!!(ανυπομονείς ε?πας κάθε μέρα στο δωμ'ατιο και το κοιτάζεις και φαντάζεσαι πως θα είναι ε??Εγώ αυτό έκανα..) :oops: :D

mama xrysa
15-10-08, 10:34
Αντε βρε κορίτσια, ανυπομονώ και εγώ να φτιαχτεί το δωμάτιο της μικρής μας να σας στείλω και εγώ φωτογραφίες!!Ζηλεύω με όλα αυτά που βλέπω :lol:

smaroula
15-10-08, 20:47
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!

smaroula τέλειος συνδυασμός και στα χρώματα και στο ντεκόρ!μόνοι σας το φτιάξατε?Τέλειο!Με το καλό να το χαρεί κι ο μπέμπης που θα έρθει!!(ανυπομονείς ε?πας κάθε μέρα στο δωμ'ατιο και το κοιτάζεις και φαντάζεσαι πως θα είναι ε??Εγώ αυτό έκανα..) :oops: :D

Αν ανυπομονώ λέει... Βασικά δεν μπορώ να φανταστώ ότι αυτό το δωμάτιο προορίζεται για το δικό μας μωράκι! Την Παρασκευή θα τον κρατάω αγκαλιά! Πραγματικά μου φαίνεται απίστευτο!

xrysalis
16-10-08, 01:05
Με το καλόοοοοοοοοοοοοοοοο :D :D :D

Nantia
16-10-08, 09:52
Mε το καλο να μπει το μπεμπακι σου σε αυτο το καταπληκτικο δωματιο......

Μπραβο κοριτσι μου εκανες καλη δουλεια..........

παπί
16-10-08, 11:50
αντε με το καλό smaroula!!!!!! καταλαβαίνω πως νιώθεις μιας και εγω περιμένω απο μέρα σε μέρα να κρατήσω στην αγκαλιά μου τη μπεμπούλα μου... να έρθει με το καλό το μωράκι σου και να είναι γερό και καλό τυχο!!!!!!!!!

vicky1976
17-10-08, 10:23
blue πολύ ωραίο το δωμάτιο!!!! και οι κουρτίνες τέλειες........

έχουμε και την ίδια ροζ βαλίτσα.... από που την πήρες άραγε θυμάσαι? γιατί εγώ την έφερα απο το εξωτερικό για λόγυς ανάγκης, είχα πάρει μία βαλίτσα μόνο μαζί μου και δεν χωράγαγε τα πράγματα....

korinaki
18-10-08, 02:12
Τελεια τα δωματια των ζουζουνιων σας κοριτσια!!! :D :D ΜΠΡΑΒΟ!!!Εμεις αργησαμε λιγακι(την Τριτη μπαινω στον μηνα μου)αλλα σημερα πηραμε σχεδον ολα τα πραγματακια του(λιγα εχουν μεινει ακομα)και αυτες τις μερες θα ειναι ετοιμη η γωνιτσα του δικου μας ζουζουνιου(μεχρι να μετακομισουμε και να εχει το δωματιο του)!! :D :D Θα κανω μια μικρη περιγραφη και μολις εχω φωτο θα σας στειλω.Διπλα στο κρεβατι μας θα εχουμε την καλαθουνα του με τη βαση(ολα στα λευκα),στο κομοδινο μου θα βαλουμε ενα μουσικο με φτερωτα αρκουδακια που ειναι και σαν φωτιστικο(οταν παρουμε την κουνια θα το βαλουμε εκει),μια χιονομπαλα(που λατρευω)με παιδικο θεμα,ενα μικρο καρουσελ..Στον τοιχο θα βαλουμε με blue tac λιγες γαλαζιες πεταλουδιτσες,επισης θα κρεμασω μερικα μικρα λουτρινα και μια κορνιζουλα με θεμα τον πριγκηπα που θα φτιαξω για το μωρακι μας.Ελπιζω να ειναι ομορφο το αποτελεσμα,αν και δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες οταν δεν εχει δικο του δωματιο το μωρακι..Ο'τι μπορουμε θα κανουμε για να ειναι σε ενα περιβαλλον ονειρεμενο,ζεστο,φωτεινο,γεματο αγαπη!! :D :D

sofoula
19-10-08, 15:38
γεια σας μανουλες...

εχω ενα προβληματακι και θα ηθελα την βοηθεια σας..

αγορασα απ τα mothercare ταινια διακοσμητικη τοιχου.η οποια νομιζα οτι ηταν αυτοκολλητη...αλλα εκανα καθος τελικα..δεν ειναι..χαχαχ

πως μπορω να την κολλησω ετσι ωστε να μην ξεκολλαει;
με κολλα για ταπετσαριες ισως;
εσεις πως τις κολλησατε;
(εκτος αν η τυχη ηταν μαζι σας και ηταν αυτοκολλητες... :lol: )

Olg@
19-10-08, 15:51
Σοφούλα με κολλα ταπετσαριας θα την κολλήσεις .... και εμεις τη δικιά μας έτσι τη βάλαμε. Θελει λιγο προσοχή να μην παραπέσει κόλλα και να την κολλάτε σιγά σιγα για να μην κανει φουσκάλες και να μπει ισια ...

bibibo
19-10-08, 16:59
Εχει δίκιο, με κόλλα ταπετσαρίας (νερόκολλα είναι). Θα σημαδέψεις πρώτα τον τοίχο ( από το πάτωμα θα μετρήσεις το κάτω μέρος της ταπετσαρίας ΄σε όποιο ύψος θέλεις και θα το σημειώσεις με μολύβι) σε δυο τρία σημεία σε κάθε πλευρά για να δεις αν την κόλλησες ίσια. Θα πρέπει να είναι δύο άτομα (τουλέχιστον εγώ που πιάνει το χέρι μου και χωρίς τον άντρα μου δεν μπορεσα να την κολλήσω). Με αυτή την κόλλα γιοα μερικά λεπτά μπορείς την διορθώσεις πάνω κάτω, αλλά προσοχή να βγάλεις τον αέρα οπωσδήποτε για να μη σου ξεκολλήσει αργότερα. Δεν ειναι δύσκολο πάντως. Καλή επιτυχία

xrysalis
20-10-08, 14:42
μπορείς να την κολλήσεις και με ταινία διπλής όψης!
έτσι θα τη χειριστείς σαν αυτοκόλλητη :wink:

sofoula
20-10-08, 21:54
ευχαριστω ευχαριστω...........

θα την κολλησει ο μπαμπας μου που ειναι χρυσοχερης... :lol: :lol: :lol: :lol: γιατι εγω φοβαμαι οτι θα την κανω μανταρα.... :D

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
26-10-08, 13:15
Γεια σας και από μένα!!!Τα δωμάτια των μωρών σας είναι όντως υπέροχα!Μόλις μπήκα στον έκτο οπότε δεν έχω ψωνίσει ακόμη τίποτα αν και την έρευνα αγορας την έκανα.Λοιπόν η διακόσμηση του δωματίου θα είναι με τον Μικρό Πρίγκηπα-το λατρεύω αυτό το παραμύθι!Όσο για κούνια έχω βρει την εξηs :είναι της STOKKE και μετατρέπεται από λίκνο,σε κούνια, σε κρεβάτι για παιδάκι μέχρι 7 χρονών.Η τιμή είναι λίγο τσιμπημενη 759ευρώ αλλά περιλαμβάνει και δύο στρώματα,πολύ ψαγμένα,για το λίκνο και την κούνια.Κι επειδή είναι σε σχήμα οβάλ χωράει μέσα από τις πόρτες χωρίς να χρειάζεται να την λύσεις!!Σίγουρα τα βγάζει τα λεφτά της.Αν δεν έχετε αγοράσει ακόμη κούνια πάτε να την δείτε.Η ιστοσελίδα είναι www.stokke.com.Μόλις έχω φωτό από το δωμάτιο θα σας βάλω κι εγώ

annina
28-10-08, 11:38
Ολα τα δωμάτια που είδα ηταν υπέροχα.Και εγω εχω αρχίσει να ψάχνω για κρεβατάκι. εχω βρεί ένα πολύ ωραίο σχέδιο για δωμάτιο απο τα Ηρα.Περιμένω αγοράκι αλλα θέλω να το κάνω με ουδέτερα χρώματα. Σκέφτομαι για λαχανί με εκρού. Οταν το φτιάξω θα σας στείλω φωτο.
Μου αρέσουν πολύ και οι ταπετσαρίες αλλα ο μπαμπάς μας δεν θέλει γιατί λέει δεν είναι υγιεινές και μαζεύουν σκόνη.
Γενικά η διαδικασία του ψάχνω φτιάχνω βάφω καθαρίζω σε αυτή τη φάση είναι πολύ ωραία και χωρίς καθόλου κούραση. Είμαι πάρα πολύ αινθουσιασμένη και ανοιπομονώ να κρατήσω το μωρό μου αγκαλιά.

elachl
29-10-08, 18:36
:oops: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΠΕΙΔΗ ΧΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΝΘΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΠΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ?ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ!ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΒΑΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΑΚΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ?

ELENΑ
29-10-08, 18:47
:oops: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΠΕΙΔΗ ΧΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΝΘΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΠΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ?ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ!ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΒΑΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΑΚΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ?

αυτο το μηνυμα μου εστειλε μια κοπελα για να με βοηθησει και εμενα με τις φωτο.
λοιπόν αν θες να κατεβάσεις τις φωτογραφίες σου , κάνε τις upload σε αυτό το site
http://photobucket.com πρωτα θα γινεις μελος..ανεβαζεις ( upload) τις φωτο σου εκει... μολις το κάνεις αυτό μετά απλά κάνεις αντιγραφή επικόληση τον τελαυταίο κωδικό της φωτογραφιας που θες να κατεβάσεις, στο κειμενό σου( στη σελίδα του parents)...η φωτογραφία θα εμφανιστεί σε μεγάλο μέγεθος
να μη ξεχάσεις να κανεις το αλμπουμ σου private γιατι στη αρχη το site στο εχει public!! τωρα για να κανεις το αλμπουμ private θα πας στο αccount options (πανω δεξιά) και θα δεις ότι μπορείς να το αλλαξεις σε ιδιοτικό -private...

να την χαιρεσαι την μικρη σου, ειναι μια κουκλα :D

elachl
29-10-08, 19:00
:lol: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ!ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΕΣ!ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΞΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΑΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Sotiria
30-10-08, 18:58
Ωραίο!!
Η κούνια έχει τζάμι??
Πρωτότυπη! Δεν έχω ξαναδει τέτοια.

Νινεττα
31-10-08, 10:23
Φοβερο!!!!!
Εγω θα ρωτησω για τον τοιχο,ειναι κορνιζα?καδρο?τι ειναι και απο που??
Αν ειναι και αυτο του αδελφου σου μπραβο του!!!!!!!!!!!!
χρυσοχερης!!!!ειναι το επαγγελμα του?
Πολλα ρωταω ε?συγγνωμη μα ειναι πολυ ομορφα λιτα και πρωτοτυπα!!!
Να σας ζησει το μωρακι σας!!!!!!!!!!

mama xrysa
31-10-08, 11:49
Τι όμορφο δωματιάκι Νικη!πολύ όμορφο, πολύ κομψό πολύ μίνιμαλ!Μπράβο, μπράβο, τέλειο!

maria70
31-10-08, 15:37
παρα πολυ ωραια ιδεα η αφισα-κορνιζα!μπραβο σας πολυ ωραιο δωματιο,να το χαρειτε!!!!!

blue
31-10-08, 17:57
παρα πολυ ωραια ιδεα η αφισα-κορνιζα!μπραβο σας πολυ ωραιο δωματιο,να το χαρειτε!!!!!

καταπληκτικο οντως!! μπραβο σας!!! να χαιρεστε τη κοπελα σας :P :P :P

vatraxaki
01-11-08, 09:57
Νικη τελειο το δωματιο της μικρης γερη να ειναι να το χαρει!

Νικη78
01-11-08, 19:56
Ευχαριστουμε κοριτσια. Βατραχακι μαζι γεννησαμε?

xrysalis
03-11-08, 12:55
απίθανες ιδέες έχεις και ωραία υλοποιήση από τον αδερφό! μπράβο!! :D
υπέροχο και προτότυπο δωμάτιο!
γερό να είναι το παιδάκι σου να το χαίρεται κι αυτό... κι εσύ!! :D

mama xrysa
04-11-08, 11:12
Peny τι όμορφο δωμάτιο!Μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός πράσινο-μπλέ.Και το φωτιστικό όλα τα λεφτά!Αλήθεια οι τοίχοι είναι ζωγραφιστοί, ή με αυτοκόλλητα?

xrysalis
04-11-08, 13:05
Peny τι όμορφο δωμάτιο!Μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός πράσινο-μπλέ.Και το φωτιστικό όλα τα λεφτά! και το ρωμαν επίσης!!!!:D :D :D

stiliani
04-11-08, 13:10
Peny,πολύ ωραίο το δωματιάκι του μπέμπη σου. Εμένα μου άρεσαν πολύ οι τοίχοι και τα φωτιστικά.Επίσης μου άρεσε και το μπέμπης στην πόρτα.Κορίτσια σας παρακαλώ βάλτε και άλλες φωτογραφίες μου αρέσει να βλέπω δωμάτια παιδικά

vatraxaki
04-11-08, 13:11
Ευχαριστουμε κοριτσια. Βατραχακι μαζι γεννησαμε?
Νικη μου ναι!!!ιδια μερα γεννηθηκαν τα ζουζουνια μας!!!

stiliani
04-11-08, 13:14
να συμπληρώσω επίσης ότι μου άρεσε πολύ και η κουρτίνα.Είναι πραγματικά πολύ ώραίες αυτές που ανοίγουν με αυτό τον τρόπο και εσύ την συνδύασες και με τον τοίχο οπότε μια χαρά σε βρίσκω.Αν είναι πάρε και σεντόνια μπλε με πράσινο και θα είσαι όλη σετ

mama xrysa
04-11-08, 18:04
Peny τι όμορφο δωμάτιο!Μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός πράσινο-μπλέ.Και το φωτιστικό όλα τα λεφτά! και το ρωμαν επίσης!!!!:D :D :D

Και το ρώμαν πολύ ωραίο είναι απλά εστίασα στο φωτιστικό! Αλήθεια, πως το φτιάξατε?

peny
04-11-08, 21:09
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Και εγώ με αυτά που βλέπω εδώ μέσα έχω πάθει πλάκα! Τα αυτοκόλλητα τα πήρα από το cosy corner mama xrysa. Όσον αφορά το φωτιστικό το έφτιαξε ο μπαμπάς μας! Είναι ένα συννεφάκι από κόντρα πλακέ που το χρωματίσε γαλάζιο και του ανοίξε τρύπες από τις οποίες κρέμονται οι μπάλες σε διαφορετικά ύψη. Στη λαχανί έχω βάλει πεταλουδίτσες μαγνητάκια από τα jumbo και έχω κρεμάσει κορδελάκια.Όταν είχαμε και την κουνουπιέρα που είναι λαχανί με λευκό, ριγέ ήταν πιο ωραίο αλλά την βγάλαμε γιατί έβρισκα τον Κωσταντή κάθε πρωί σαν μπομπονιέρα!!

athinabr
06-11-08, 13:23
Το δωματιο της νεραιδουλας μου!!!Ελπιζω να σας αρεσει!!!

http://i427.photobucket.com/albums/pp357/athinabr/023.jpg
http://i427.photobucket.com/albums/pp357/athinabr/022.jpg
http://i427.photobucket.com/albums/pp357/athinabr/021.jpg

Virginia
06-11-08, 13:29
ΜΠΡΑΒΟ κοριτσια, ολα υπεροχα!!!!!!!!!!
:)

athinabr
06-11-08, 13:38
Βγηκαν λιγο μεγαλες!! :? Αλλα κατι φαινεται παλι,ελπιζω να σας αρεσει!! :D :D

Φιλιώ και Ασημένια
06-11-08, 14:09
μου αρέσουν κι εμένα όλα.. μπράβο μαμάδες! :P :P

peny
06-11-08, 14:21
athinabr φοβερό το δωμάτιο της μικρής σου! Και εγώ όσο δεν ήξερα το φύλο του παιδιού αυτά τα αυτοκόλλητα διάλεγα γιατί νόμιζα ότι θα κάνω κορίτσι.Τελικά όμως δεν χρειάστηκαν.Που ξέρεις στο δευτερο...

Sotiria
06-11-08, 14:59
Αχχχ κουκλίστικο, μπράβο!!!

mama xrysa
06-11-08, 15:48
Αθηνά πολύ όμορφο δωμάτιο!!! πάρα πολύ όμορφο, χωρίς να είναι φορτωμένο. Και τα επιπλάκια πολύ όμορφα και κομψά. Απο που, αν επιτρέπεται?

Nantia
06-11-08, 16:45
ωραιο δωματιο..........................

Η κουρτινα σου απο που?
μου αρεσε παρα πολυ..................

yogini
06-11-08, 17:44
Βγηκαν λιγο μεγαλες!! :? Αλλα κατι φαινεται παλι,ελπιζω να σας αρεσει!! :D :D

Super τα έπιπλα! τα ειχα δει κι εγω στα lapin!

athinabr
07-11-08, 09:26
Αθηνά πολύ όμορφο δωμάτιο!!! πάρα πολύ όμορφο, χωρίς να είναι φορτωμένο. Και τα επιπλάκια πολύ όμορφα και κομψά. Απο που, αν επιτρέπεται?
Κοριτσια,χαιρομαι παρα πολυ που σας αρεσει το δωματιο της μπουμπους μου!!Τα επιπλα ειναι απο τη lapin και η κουρτινα ειναι απο ενα μαγαζι απο δω,τη Καλαματα!!Οποτε δε ξερω να σου πω καποια μαρκα!!Τα αυτοκολητα ειναι wallies και φυσικα της πληροφοριες για το site τις πηρα απο το parents.Γενικα πηρα αρκετες ιδεες απο σας,να ειστε ολες καλα!! :D

sofi-geo
07-11-08, 09:57
Καλημέρα, το δωματιάκι σου είναι υπέροχο.Κι εγώ πήρα απο τα lapin τα έπιπλα της μπουμπούς αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη.Υποτίθεται ότι είναι χειροποίητα αλλά πραγματικά εγώ λυπήθηκα τόσα λεφτά που έδωσα. Σαν δωμάτιο έγινε πολύ όμορφο αλλά αν κοιτάξει κάποιος λεπτομέρειες θα δει ότι υπάρχουν πολλές ατέλειες. Εσύ είσαι ευχαριστημένη??Παρεμπιπτόντως έχουμε και την ίδια προίκα..

athinabr
07-11-08, 10:57
Καλημέρα, το δωματιάκι σου είναι υπέροχο.Κι εγώ πήρα απο τα lapin τα έπιπλα της μπουμπούς αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη.Υποτίθεται ότι είναι χειροποίητα αλλά πραγματικά εγώ λυπήθηκα τόσα λεφτά που έδωσα. Σαν δωμάτιο έγινε πολύ όμορφο αλλά αν κοιτάξει κάποιος λεπτομέρειες θα δει ότι υπάρχουν πολλές ατέλειες. Εσύ είσαι ευχαριστημένη??Παρεμπιπτόντως έχουμε και την ίδια προίκα..
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Τωρα να σου πω,ευχαριστημενη ειμαι σε γενικες γραμμες,με το μονο που δεν ειμαι ευχαριστημενη ειναι με την αλλαξιερα γιατι με το προσθετο κομματι που υπαρχει για να μεγαλωσει εχει ενα μεγαλο κενο απο πισω που μου τρωει χωρο ασκοπο,ετσι το καταργησα και μαλλον οσο θα μεγαλωνει η μικρη θα εχω ενα προβληματακι.Βεβαια αυτο στο προσπεκτους δε φαινοταν οταν το παραγγειλα και μου την εσπασε οταν το ειδα ζωντανα.Απο κει και υστερα δεν εχω προβλημα με τιποτα αλλο,και οι προικα της μια χαρα-η κουνουπιρα με δυσκολεψε λιγο αλλα βρηκα το τροπο να τη βαλω-και η καλαθουνα που ειναι ασορτι με τη προικα,ολα καλα!!Τι εννοεις οτι υπαρχουν ατελειες?Στα επιπλα?

sofi-geo
07-11-08, 11:31
Ναι, με τα έπιπλα. Την ντουλάπα μας την στείλανε σε εκατό μικρά κομμάτια και πέρα του ότι κάναμε πόσες ώρες να την συναρμολογήσουμε, με το παραμικρό που την ακουμπάς το ξύλο πετάει. Τα συρτάρια στην ντουλάπα δεν έχουν στοπ και αν τα τραβήξεις λίγο παραπάνω πέφτουν, ο μηχανισμός στην πόρτα της ντουλάπας κάνει έναν πολύ δυνατό θόρυβο που εγώ το έβγαλα γιατί με τέτοιο θόρυβο το μωρό θα τρόμαζε κάθε φορά. Άσε που εσωτερικά το πίσω μέρος της ντουλάπας δεν είναι βαμμένο και φαίνεται απλά ένα κόντρα πλακέ. Στις πόρτες της ντουλάπας διάφορες τρύπες που δεν βάλανε κάτι για να μην φαίνονται.Η αλλαξιέρα και το κρεβάτι έχουν πολλά σημάδια και λόγω της μεταφοράς (γιατί επειδή δεν βρήκα το σχέδιο στη Θεσσαλονίκη, έτρεχα στην Κατερίνη να τα πάρω και προφανώς αυτοί δεν νοιστήκανε να τα προσέξουν λίγο) αλλά και από την κατασκευή τους. Γενικώς διάφορα τέτοια που όταν δίνεις τόσα λεφτά και τα βλέπεις στον 8ο μήνα, ίσα που το παθαίνεις το εγκεφαλικό. Ο άντρας μου παρόλο που είναι πολύ ήρεμος εκείνη την μέρα που προσπαθούσε να τα φτιάξει και έβλεπε τις ατέλειες περιττό να σου πω ότι ανέβασε πίεση. Τέλος πάντων. Ας είναι καλά τα παιδάκια μας και τίποτα άλλο. Απλά όταν περνάω τώρα από τα Lapin γυρνάω το κεφάλι. Φυσικά θα έτυχε απλά σε μένα αλλά είναι κάτι που μας έχει στεναχωρήσει πολύ

athinabr
07-11-08, 11:51
Ναι, με τα έπιπλα. Την ντουλάπα μας την στείλανε σε εκατό μικρά κομμάτια και πέρα του ότι κάναμε πόσες ώρες να την συναρμολογήσουμε, με το παραμικρό που την ακουμπάς το ξύλο πετάει. Τα συρτάρια στην ντουλάπα δεν έχουν στοπ και αν τα τραβήξεις λίγο παραπάνω πέφτουν, ο μηχανισμός στην πόρτα της ντουλάπας κάνει έναν πολύ δυνατό θόρυβο που εγώ το έβγαλα γιατί με τέτοιο θόρυβο το μωρό θα τρόμαζε κάθε φορά. Άσε που εσωτερικά το πίσω μέρος της ντουλάπας δεν είναι βαμμένο και φαίνεται απλά ένα κόντρα πλακέ. Στις πόρτες της ντουλάπας διάφορες τρύπες που δεν βάλανε κάτι για να μην φαίνονται.Η αλλαξιέρα και το κρεβάτι έχουν πολλά σημάδια και λόγω της μεταφοράς (γιατί επειδή δεν βρήκα το σχέδιο στη Θεσσαλονίκη, έτρεχα στην Κατερίνη να τα πάρω και προφανώς αυτοί δεν νοιστήκανε να τα προσέξουν λίγο) αλλά και από την κατασκευή τους. Γενικώς διάφορα τέτοια που όταν δίνεις τόσα λεφτά και τα βλέπεις στον 8ο μήνα, ίσα που το παθαίνεις το εγκεφαλικό. Ο άντρας μου παρόλο που είναι πολύ ήρεμος εκείνη την μέρα που προσπαθούσε να τα φτιάξει και έβλεπε τις ατέλειες περιττό να σου πω ότι ανέβασε πίεση. Τέλος πάντων. Ας είναι καλά τα παιδάκια μας και τίποτα άλλο. Απλά όταν περνάω τώρα από τα Lapin γυρνάω το κεφάλι. Φυσικά θα έτυχε απλά σε μένα αλλά είναι κάτι που μας έχει στεναχωρήσει πολύ

Η αληθεια ειναι οτι στη συναρμολογησει και εμενα ο αντρας μου τα πηρε λιγο στο κρανιο και φαντασου οτι ειχαμε μονο αλλαξιερα και κουνια,οχι ολοκληρη ντουλαπα. :shock: Και τωρα που το σκεφτομαι μου κακοφανηκε παρα πολυ που δεν ηρθαν να τα φτιαξουν οι ιδιοι.Υποθετω οτι μια τετοια εταιρεια και με τοσο λεφτα που πηραν το λιγοτερο που επρεπε να κανουν ειναι να στα εχουν ετοιμα!!!Παντως εμενα δεν ηταν χτυπημενα γιατι θα τους τα εφερνα στο κεφαλι!! 8) :lol:

nikol28
07-11-08, 14:10
να και το δικό μας δωμάτιο :D

http://img34.glitterfy.com/312/glitterfy-flpbk07061122824734.gif (http://www.glitterfy.com/)

athinabr
07-11-08, 14:24
Πολυ ομορφο,νικολ.Μου αρεσει πολυ το χαλι σου.Ψαχνω και εγω κατι ουδετερο-χωρις μικι μαους πανω,εννοω-αλλα ταυτοχρονα και ρομαντικο γιατι σε τετοιο στυλ ειναι το δικο μας.Απο που το πηρες?

yogini
07-11-08, 14:25
Παιδιά κι εγω την ψιλοπάτησα με την κούνια St.Ives του Mothercare!
Πήγα να την σηκώσω απο το κεφαλάρι και μου έμεινε το ξύλο στο χέρι!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Του ΙΚΕΑ να είχα πάρει καλύτερη θα μου έβγαινε...θα την κάνει ο μικρός φύλλο και φτερό!

ggeny
07-11-08, 15:52
Τελεια κοριτσια ολα τα δωματια!
Οντως Νικολ το χαλι ειναι ολα τα λεφτα!
Να ρωτησω κατι , στους τοιχους αυτα τα λοφακια -καμπυλες πως τα κανετε ?

ggeny
07-11-08, 15:55
Παιδιά κι εγω την ψιλοπάτησα με την κούνια St.Ives του Mothercare!
Πήγα να την σηκώσω απο το κεφαλάρι και μου έμεινε το ξύλο στο χέρι!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Του ΙΚΕΑ να είχα πάρει καλύτερη θα μου έβγαινε...θα την κάνει ο μικρός φύλλο και φτερό!

Yogini εγω στην θεση σου θα την γυριζα πισω! Δεν ειναι δυνατον αχρησιμοποιητη κουνια! θα πιεζα να την αντικαταστησουν!
Σου το λεω γιατι κ εμενα τωρα που ο μικρος σηκωνεται σηνεχεια πιανεται απο τα καγκελα κ χτυπιεται! Ειναι πολυ επικινδυνο βρε συ μην το αφηνεις μονο κ μονο για να σου φυγει κ η ιδεα!

nikol28
07-11-08, 16:25
Πολυ ομορφο,νικολ.Μου αρεσει πολυ το χαλι σου.Ψαχνω και εγω κατι ουδετερο-χωρις μικι μαους πανω,εννοω-αλλα ταυτοχρονα και ρομαντικο γιατι σε τετοιο στυλ ειναι το δικο μας.Απο που το πηρες?

Το χαλί το πήρα απο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη
είναι ανάγλυφο, κι εγώ ήθελα ουδέτερο σχέδιο :D
αν ψάξεις θα βρείς :D

nikol28
07-11-08, 16:26
Τελεια κοριτσια ολα τα δωματια!
Οντως Νικολ το χαλι ειναι ολα τα λεφτα!
Να ρωτησω κατι , στους τοιχους αυτα τα λοφακια -καμπυλες πως τα κανετε ?

τα σχημάτισε ο άντρας μου με χαρτόνι το οποίο έκοψε σε σχήμα καμπύλης και έπειτα με χαρτοταινία για να βγεί ίσια η γραμμή , έβαψε πρώτα το κάτω και μετα το επάνω μέρος

Virginia
09-11-08, 07:32
:oops: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΠΕΙΔΗ ΧΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΝΘΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΠΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ?ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ!ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΒΑΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΑΚΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ?http://i461.photobucket.com/albums/qq338/a-e-13/2.jpg (http://s461.photobucket.com/albums/qq338/a-e-13/?action=view&current=2.jpg)
Με ολο το θαρρος η μια σου φωτο που βρηκα ειναι αυτη.......
http://i461.photobucket.com/albums/qq338/a-e-13/2-1.jpg

elachl
09-11-08, 11:01
καλημερα βιργινια.ευχαριστω οντως ειναι μια φωτογραφια μας αυτη.εχω κι αλλες αλλα δεν ξερω πως να τις βαλω.προσπαθουσε χτες το βραδυ ο αδερφος μου.εγω εφυγα μετα.δεν ξερω τι εκανε.διαβασε τις οδηγιες της ελενας.κατι δεν εκανε σωστα,μπορεις να μου γραψεις αναλυτικοτερα?

Virginia
09-11-08, 15:29
καλημερα βιργινια.ευχαριστω οντως ειναι μια φωτογραφια μας αυτη.εχω κι αλλες αλλα δεν ξερω πως να τις βαλω.προσπαθουσε χτες το βραδυ ο αδερφος μου.εγω εφυγα μετα.δεν ξερω τι εκανε.διαβασε τις οδηγιες της ελενας.κατι δεν εκανε σωστα,μπορεις να μου γραψεις αναλυτικοτερα?

Διαβάσε εδώ.........

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6788

athinabr
11-11-08, 09:56
τεστ

Eley8eria
11-11-08, 10:10
Αχ τι ωραία δωμάτια!!! Αθηνά μου δεν φαίνονται πάλι οι φωτος σου, μάλλον τις μετακίνησες απο το photobucket η τις έβαλες σε κάποιον κατάλογο..
Εγώ θα στήσω το δωμάτιο του Ντένη μου το Σαββατοκυριακο και θα σας δείξω κ εγώ το δωματιάκι του..

Virginia
11-11-08, 16:38
ΑΘΗΝΑ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ............ :(

athinabr
11-11-08, 17:41
Παραθετω τις φωτο με καινουργιο τροπο!! :lol: :lol:
http://img34.glitterfy.com/316/glitterfy-flpbk1109522763923634.gif (http://www.glitterfy.com/)

Νικη78
11-11-08, 18:34
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΑΣ. ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΚΑ. ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

Virginia
12-11-08, 13:16
TELEIO, ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ, ΦΟΒΕΡΟ!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιώ και Ασημένια
12-11-08, 20:20
:D :D κουκλίστικο!!!

annina
13-11-08, 13:34
Ετοιμάζουμε και εμείς το δωμάτιο του γιου μας τώρα και είμαι λίγο αναποφάσιστει. θελω να πάρω αυτα τα αυτοκόλλητα απο το cosycorner αλλα θέλω να είμαι σιγουρη οτι θα κολλησουν. Το παιδικό δεν είναι στοκαρισμένο. Δεν είναι αγριος ο τοιχος αλλα δεν είναι και χαρτί λειος. θα κολλήσουν η θα εχω πρόβλημα και θα τα αγοράσω τσάμπα? Οποια τα έχει δοκιμάσει ας μου πει παρακαλώ. Ευχαριστώ φιλια πολλά. :P :P :P

peny
14-11-08, 10:42
. θελω να πάρω αυτα τα αυτοκόλλητα απο το cosycorner αλλα θέλω να είμαι σιγουρη οτι θα κολλησουν. Το παιδικό δεν είναι στοκαρισμένο. Δεν είναι αγριος ο τοιχος αλλα δεν είναι και χαρτί λειος. θα κολλήσουν η θα εχω πρόβλημα και θα τα αγοράσω τσάμπα? Οποια τα έχει δοκιμάσει ας μου πει παρακαλώ. Ευχαριστώ φιλια πολλά. :P :P :P
τζαμπα θα τα πάρεις.Εμένα ξεκολλάνε συνέχεια ειδικά τώρα που είναι χειμώνας και βαζω το καλοριφέρ. Πάρε από το jumbo να μην κλαις τα λεφτάκια σου.

annina
15-11-08, 09:19
ευχαριστώ penny μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλη σου.

mama xrysa
16-11-08, 19:57
Jenny τι όμορφο ροζουλί πριγκηπικό δωμάτιο είναι αυτό; Μπράβο, να χαίρεσαι την κορούλα σου που θα χαίρεται τέτοιο γλυκό δωμάτιο!

jenny
17-11-08, 17:13
ευχαριστώ πολύ κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς τη δική σου!

athinabr
19-11-08, 09:57
Μπραβο κοριτσια,πολυ ομορφα δωματια!Αγλαια που τι βρηκες τη κουνια να ειναι ασορτι με το θεμα στο τοιχο?Πολυ πολυ ομορφο!! :D

mama xrysa
19-11-08, 11:31
Αγλαία πολύ όμορφα δωμάτια και τα δύο! Μπράβο! Η κούνια του μπέμπη σου είναι απο το ΙΚΕΑ και έχεις κολλήσει αυτοκόλλητα;πολύ καλό. Μου αρέσει πολύ η λεπτομέρεια με το μαξιλαράκι καβουρα επάνο στο σκαμπό!με το καλό να έρθουν και τα δύο μωράκια!

Eley8eria
19-11-08, 11:55
Κουκλιστικο το κοριτσίστικο δωματιάκι οπως του αρμόζει!!

Αγλαία μου τέλειο το δωμάτιο του μπέμπη και γώ θεμα τον βυθό διάλεξα για το δικό μας, αλλά τα αυτοκολητα του τοιχου μου ειναι διαφορετικά!
Αντε με το καλό τα παιδάκια μας!!!

ΑΓΛΑΙΑ
19-11-08, 19:47
Κοριτσια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.Παντως ολες οι φωτογραφιες που εχωδει απο τα δωματια των μωρων στο site ειναι τελειες και με ιδιαιτερο γουστο η καθεμια. Το δωματιο οπως σας ειπα ακομη θελει δουλιτσα. Μολις ολοκληρωθει θα εχετε εκ νεου φωτο. Η κουνια ειναι οντως απτο ΙΚΕΑ και τελικα αποδειχτηκε τελεια και πανω της κολλησα τα αυτοκολλητα που περισσεψαν απτο θεμα με τα ψαρακια τα οποια φαινονται σαν χρωματιστα.Τα αξιζαν τα λεφτα τους Οσον αφορα παλι το θεμα της κουνιας στην αρχη ημουν προκατειλημενη με το ΙΚΕΑ και γυρισα ολα τα μαγαζια και τις βιοτεχνιες. Η θα εβλεπα υπερτιμημενες τιμες και οχι καλη ποιοτητα η πολυ ακριβη τιμη. Οποτε κατεληξα σε αυτηπου μου αρεσε και το σχεδιο της και ο χρονος θα δειξει. Παντως κοριτσια χρονο και φαντασια να εχεις και μπορεις να φτιαξεις ο,τι θες. Το αποδεικνυουν οι φωτογραφιες απο τα δωματια των ζουζουνιων. :D

nea mamaka
19-11-08, 22:31
Τοσο καιρό χαζευω τα δωματια των μικρών σας!
Ειναι ολα υπέροχα! Μπράβο σας!
Δυστυχώς εγώ δεν έχω τόσο ταλέντο στην διακόσμηση και δισταζα τόσο καιρο αλλά ..........

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04958.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04952.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04944.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04956.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04953.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04965.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04964.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04948.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04943.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/nn299/nea_mamaka/DSC04942.jpg

Πρεπει καποια στιγμή να βάψουμε και το δωμάτιο, τα χρώματα τα έχουμε και ψάχνουμε για το χρόνο! Προς το παρόν κολλήσαμε κάποια αυτοκόλλητα για να μην είναι ο τοίχος άδειος!

ΒΙΚΥ
19-11-08, 22:48
Ό,τι είναι φτιαγμένο με αγάπη είναι πάντα ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!

Μπράβο κορίτσια!!!! Πολύ όμορφα!

Να χαίρεστε τα μωρά σας!

yogini
20-11-08, 15:23
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00219.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00220.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00221.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00222.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00224.jpg

Ιδού και το δωμάτιου του μικρού μου καπετάνιου!
Περιμένουμε και κατι λεπτομέρειες ακόμα απο Αμερική αλλα τον Δεκέμβριο. :D

frene
20-11-08, 16:16
Πολυ ομορφο yogini!αντε με το καλο!Απο ωρα σε ωρα εισαι ε ;;;Αντε ωραια!Περιμενουμε φωτο...του μωρου ! :wink:

Olg@
20-11-08, 17:05
Υπέροχα όλα τα δωμάτια!!! Να τα χαιρεστε μαζί με τα μπεμπάκια σας!!! :D :D :D

mama xrysa
20-11-08, 19:01
Κορίτσια τί όμορφα δωμάτια είναι αυτά;
Nea mamaka μου αρέσουν πολύ τα καδράκια και ειδικά αυτό με το όνομα της μικρής σου. Να φανταστώ οτι το έφτιαξες μόνη σου, έτσι;Άσχετο, το Φέλια απο που βγάινει;Πολύ όμορφο όνομα.
Yogini πολύ όμορφο και ξεχωριστό το δωμάτιο του μικρού σου καπετάνιου! Πολύ ψαγμένο και πέρα απο τα συνηθισμένα. Την πάντα απο που την έχεις παραγγείλει και πιάνει όλη την κούνια; Κάπου απο το εξωτερικό αν θυμάμαι καλά έτσι;Με το καλό και ο νέος ένοικος!!!

yogini
20-11-08, 19:06
Κορίτσια τί όμορφα δωμάτια είναι αυτά;
Nea mamaka μου αρέσουν πολύ τα καδράκια και ειδικά αυτό με το όνομα της μικρής σου. Να φανταστώ οτι το έφτιαξες μόνη σου, έτσι;Άσχετο, το Φέλια απο που βγάινει;Πολύ όμορφο όνομα.
Yogini πολύ όμορφο και ξεχωριστό το δωμάτιο του μικρού σου καπετάνιου! Πολύ ψαγμένο και πέρα απο τα συνηθισμένα. Την πάντα απο που την έχεις παραγγείλει και πιάνει όλη την κούνια; Κάπου απο το εξωτερικό αν θυμάμαι καλά έτσι;Με το καλό και ο νέος ένοικος!!!

ναι τα πηρα ολα απο το babysupermall.com γιατι δεν ειχα δει κατι εδω που να με εντυπωσιαζει

Νικη78
20-11-08, 19:59
ναι τα πηρα ολα απο το babysupermall.com γιατι δεν ειχα δει κατι εδω που να με εντυπωσιαζει

Yogini υπεροχο το καραβακι σας, με το καλο να ερθει και ο καπετανιος σας με το καλο.

anthula
20-11-08, 20:49
Χρυσοχέρες μανούλες, τι ωραία δωμάτια είναι αυτά!!!

yogini με το καλό να δεχτείς το αγοράκι σου, έτσι που βλέπω το μπέμπη στην υπογραφή σου να μεγαλώνει, με πιάνει άγχος και κάθε μέρα όταν μπαίνω λέω : τώρα θα διαβάσω ότι το yogini γέννησεεε...

nea mamaka εκείνο το μπεμπάκι στο κάδρο θα έρθω μια μέρα να το ζουλίξω!!!

Αγλαΐα πολύ μου αρέσει ο βυθός σου.
Παίρνω μάσκα, καλάμι και έρχομαι...http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif

marcella
25-11-08, 12:27
Οι παραπάνω φωτογραφίες είναι από το δωμάτιο της κόρης μου. Επιτέλους κατάφερα να τις ανεβάσω.

nea mamaka
25-11-08, 12:38
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!
Δεν εχει κατι το ιδιαιτερο το δωματιό μας εκτός βέβαια απο την μικρή μας Φέλια!

mama xrysa το Φέλια το βγάλαμε απο το Φωτεινή-Αλίκη! Τα καδράκια τα εφτιαξα μονη μου, την πεταλούδα με νερομπογιές και το αλλο με το ονομά της με χαντρούλες!

Anthula να ήξερες πόσες φορές θέλω να ερθω εγω να τσιμπίσω την μαγουλήθρα σου! Αχ αυτό το παιδί σου με εχει πεθάνει! Το έχω ερωτευτεί!

Virginia
25-11-08, 14:57
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!!!!!! :)

ΑΓΛΑΙΑ
25-11-08, 20:35
τεστ

nano
26-11-08, 17:09
κορίτσια όλα τα δωμάτια είναι πανέμορφά και φτιαγμένα με πολύ πολύ αγάπη και αυτό είναι που έχει μεγαλύτερη σημασία έτσι δεν είναι;;;
yogini έχουμε την ίδια κούνια
με το καλό και με κανέναν πόνο, λοιπόν, να τον καλοδεχθείς τον καπετάνιο σου :D
έκανες προπόνηση τις αναπνοές της yoga που λένε ότι βοηθούν πολύ ;;; (από εκεί πήραν και έκαναν και τις ειδικές τάχα για τον τοκετό) :wink:

elias-christina
26-11-08, 17:19
Ασχετο! Βρε Νανω μου ποσο μεγαλωσατε κ αλλαξατε...
Ειναι εντυπωσιακο!

Virginia
27-11-08, 14:36
http://img237.imageshack.us/img237/2483/dscf0441gt5.th.jpg (http://img237.imageshack.us/my.php?image=dscf0441gt5.jpg)
ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ?????????
ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :) :)

yogini
27-11-08, 17:27
κορίτσια όλα τα δωμάτια είναι πανέμορφά και φτιαγμένα με πολύ πολύ αγάπη και αυτό είναι που έχει μεγαλύτερη σημασία έτσι δεν είναι;;;
yogini έχουμε την ίδια κούνια
με το καλό και με κανέναν πόνο, λοιπόν, να τον καλοδεχθείς τον καπετάνιο σου :D
έκανες προπόνηση τις αναπνοές της yoga που λένε ότι βοηθούν πολύ ;;; (από εκεί πήραν και έκαναν και τις ειδικές τάχα για τον τοκετό) :wink:

τις αναπνοές τις κάνω χρονια αλλα για να δούμε κάτω απο τόσο πόνο πόσο δυνατόν ειναι να ελέγξω την αναπνοή μου :lol: :lol: :lol: :lol:

gerakina
27-11-08, 22:26
yogini υπέροχο το δωμάτιο για τον μικρό σας καπετάνιο!
Θυμάμαι που το έψαχνες, που δεν έβρισκες κάτι να σου αρέσει, που διάλεγες προίκες..και τώρα έτοιμο περιμένει τον κάτοχο!
Τι συγκινητικό που μου φαίνεται..

Helene
28-11-08, 20:24
ρε κοριτσια θα μου πει καποια πως ανεβαζετε φωτογραφιες? Ευχαριστω πολυ

EIRHNH-
29-11-08, 14:39
Τελεια ολα τα δωματια κοριτσια.Μπραβο σας!!
Εμεις μετακομιζουμε σπιτη μας σε 3 μηνες, αλλα μαζευω ιδεες.
yogini στο babysupermall ποσο σου στοιχισε το shipping?

yogini
29-11-08, 15:27
Τελεια ολα τα δωματια κοριτσια.Μπραβο σας!!
Εμεις μετακομιζουμε σπιτη μας σε 3 μηνες, αλλα μαζευω ιδεες.
yogini στο babysupermall ποσο σου στοιχισε το shipping?

Ο κούκος αηδόνι!!!!
Κοιτα δεν συμφέρει τελικά γιατι πέρα απο την μεταφορά πληρώνεις και τελωνείο! Φαντάσου οτι κανα 100ρικο πήγε μονο το τελωνειο και οι φόροι.
Τα μεταφορικά καθαρά ποικίλουν αναλογα με τα κομμάτια που θα πάρεις. Εμενα ήταν μια μεγάλη κουτα όλα οποτε ήταν αρκετά. Σε κάθε περίπτωση αν παραγγείλεις κάτι να τους πεις να γράψουν απ' εξω οτι ειναι δώρο και να μην βάλουν απόδειξη για να μην το σταματήσουν στο τελωνείο....μη σου πω να μην εχει και πολλές πολλές συσκευασίες!

frene
29-11-08, 15:56
Αυτο για το δωρο το ξερω κι εγω,αν πεις οτι ειναι δωρο δε πληρωνεις τελωνειο...τωρα γιατι συμβαινει αυτο δε ξερω :roll:

frene
29-11-08, 15:58
Βρε yogini ακομη εδω εισαι???????????Ποτε θα γεννησεις;Στο λεει και το τικερακι :lol:
Αντε με το καλο!

kalamaraki
30-11-08, 16:27
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00219.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00220.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00221.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00222.jpg
http://i162.photobucket.com/albums/t272/jtsitra/DSC00224.jpg

Ιδού και το δωμάτιου του μικρού μου καπετάνιου!
Περιμένουμε και κατι λεπτομέρειες ακόμα απο Αμερική αλλα τον Δεκέμβριο. :D

καλά yogini έχεις γράψει με το δωμάτιο του μπέμπη σου είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ!!! Πολύ καλή δουλειά αν κάνω γιο στο επόμενο θέλω σίγουρα το ίδιο(όταν ανεβάσω τις δικές μου φωτο θα καταλάβεις γιατί το λέω!) Ουφ και εγώ τελέιωσα πριν 2 μέρες της μπέμπας το δωμάτιο και περιμένω πότε θα μας έρθει το ιντερνετ για να ανεβάσω φωτος να με πειτε την γνώμη σας γιατί τώρα μπαίνω αραιά και που και σας διαβάζω από το πατρικό μου

yogini
30-11-08, 18:53
Ευχαριστώ!
Αχ αντε να ερθει και ο μεσιέ γιατι με εχει ταλαιπωρήσει με την καθυστέρηση του! Τι διάολο έχασε το πλοιο;;; :D :D :D

Νικη78
30-11-08, 20:14
Ευχαριστώ!
Αχ αντε να ερθει και ο μεσιέ γιατι με εχει ταλαιπωρήσει με την καθυστέρηση του! Τι διάολο έχασε το πλοιο;;; :D :D :D

Ακομα yogini? και σε σκεφτομουνα χθες δεν σε ειδα μεσα και ειπα πως επιτελους εφτασε η ωρα........... με το καλο αντε μεχρι αυριο να δεις που θα εχει βγει :wink: :wink:

Jen.
30-11-08, 20:51
Κορίτσια πολύ ωραία όλα τα δωμάτια των ζουζουνιών σας!

Εγώ, αν και ξέρω τι ακριβώς θα κάνω, δεν έχουμε κάνει ακόμη τίποτα (ούτε βάψιμο καν) και αρχίζω να αγχώνομαι...ούτε έπιπλα έχουμε παραγγείλει ούτε τίποτα...μήπως το έχω καθυστερήσει πολύ τελικά? :roll:

marcella
30-11-08, 22:20
Ναι Virginia. Μόνη μου τα ζωγράφισα. Είναι νομίζω το μοναδικό κοριτσίστικο δωμάτιο χωρίς ροζ. Η ιδέα μου είχε έρθει από πολύ νωρίς όταν νομίζαμε ότι είναι αγόρι. Όταν τελικά μάθαμε σίγουρα ότι είναι κορίτσι, πάλι αυτό ήθελα να κάνω.

lilouko
01-12-08, 10:56
Jen μου μην αγχώνεσαι...Εγώ το έφτιαξα πριν έρθει το μωρό μας κ τώρα θέλω να το ξανααλλάξω......Εξάλλου δε θα το χρησιμοποιήσεις το δωμάτιο για λίγο καιρό αφού θα έχεις το μπεμπούλι σου μαζί :D
Yogini supeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....................

Helene
01-12-08, 13:54
πολυ ωραια τα δωματια σας κοριτσια.
αυτο ειναι το δωματιο της μικρης μας! ελπιζω να σας αρεσει! τις ζωφραφιες τις εκανα εγω

http://i494.photobucket.com/albums/rr309/elenhatz/_MG_9632_resize.jpg
http://i494.photobucket.com/albums/rr309/elenhatz/_MG_9634_resize.jpg
http://i494.photobucket.com/albums/rr309/elenhatz/_MG_9636_resize.jpg
http://i494.photobucket.com/albums/rr309/elenhatz/_MG_9637_resize.jpg

Nantia
01-12-08, 13:57
Helene μπραβο πολυ ωραιο το δωματιο.

Αλλα ωραιοτερες ειναι οι ζωγραφιες σου.......... :D :D

Tinkerbell
01-12-08, 20:48
Εγώ, αν και ξέρω τι ακριβώς θα κάνω, δεν έχουμε κάνει ακόμη τίποτα (ούτε βάψιμο καν) και αρχίζω να αγχώνομαι...ούτε έπιπλα έχουμε παραγγείλει ούτε τίποτα...μήπως το έχω καθυστερήσει πολύ τελικά? :roll:

άμα αγχώνεσαι εσύ τι να πω και εγώ! ούτε εμείς έχουμε κάνει τίποτα (εντάξει μόνο τα βάψιμο) και μόλις σήμερα πήγα να πάρω μια ιδέα για τα επιπλάκια (ενώ εσύ από ότι έχω καταλάβει έχεις καταλήξει) :oops:

Jen.
01-12-08, 22:08

άμα αγχώνεσαι εσύ τι να πω και εγώ! ούτε εμείς έχουμε κάνει τίποτα (εντάξει μόνο τα βάψιμο) και μόλις σήμερα πήγα να πάρω μια ιδέα για τα επιπλάκια (ενώ εσύ από ότι έχω καταλάβει έχεις καταλήξει) :oops:

A ωραία δεν είμαι η μόνη!! :lol: Δώσε μου κουράγιο έτσι γιατί σήμερα από τον εκνευρισμό μου λόγω άγχους ο μικρός έχει συνέχεια λόξιγκα! :lol: :lol:

Εμείς ακόμη δεν έχουμε βρει καν τι μπογιές θα πάρουμε και από που...αλλά στο περίπου μόνο...βασικά το δωμάτιο του μπέμπη που μέχρι τώρα ήταν το γραφείο του άντρα μου δεν έχει αδειάσει ακόμη...έχει ακόμη πολύ σαβούρα και ο καημένος τρέχει και δεν φτάνει και τον πρήζω και εγώ που είμαι όλη μέρα σπίτι αλλά ανήμπορη! :(

Όσο για τα έπιπλα εκεί που νομίζω ότι έχω καταλήξει (από bebejou) είδα τώρα κάτι άλλα από pali και θέλω να πάω να τα δω...και επίσης θέλω να δω και στα laro και στα lapin...οπότε κατάλαβες ότι όταν λέω ότι έχω καταλήξει τι εννοώ... :lol:

πάντως έγραψα τον πόνο μου τώρα και ησύχασα... :D

Tinkerbell
02-12-08, 09:51
A ωραία δεν είμαι η μόνη!! :lol: Δώσε μου κουράγιο έτσι γιατί σήμερα από τον εκνευρισμό μου λόγω άγχους ο μικρός έχει συνέχεια λόξιγκα! :lol: :lol:

πάντως έγραψα τον πόνο μου τώρα και ησύχασα... :D

όπως μου λέει και η αδερφή μου, δεν θα το αφήσουμε στο δρόμο το μωρό, κάπου θα το βολέψουμε έστω και αν δεν τα έχουμε όλα έτοιμα :D :D
χαλάρωσε και απόλαυσε το!

Eley8eria
02-12-08, 10:50
Λογικά το Yogini θα έχει γεννήσει τώρα.. Κάπου είδα ότι το πολύ την Τρίτη θα τον έβγαζε τον καπετάνιο της που είχε βολευτεί στην κοιλίτσα της.. ( Κ μένα τον δικό μου τον βλέπω να εξαντλεί τον χρόνο..) Με το καλό Yogini!!
Πολύ ωραίο το δωμάτιο με τα καραβάκια, φανταστικό!!
Εγώ δεν το έχω τελειωμένο ακόμη.. όταν το τελειώσω θα σηκώσω και γώ φωτός..