PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφωνόντας με μια πολυ καλη μου φίλη...

Ithan
12-09-11, 11:29
Καλημέρα...

Θα μπω απευθειας στο θεμα...και θα χαρω για σχολια σας - Ξεκαθαρα δηλωνω οτι δεν ειμαι ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ :-P

Απλα, επειδή ειδα οτι σε αυτο το Φορουμ γραφουνε πολλες γυναικες, πραγματικα, το εχω ΑΠΟΡΙΑ...θελω να μαθω δηλ πως σκεφτεστε !

Τι εχει στο μυαλο της μια γυναικα, και ειδικα η συγχρονη Ελληνιδα;

Ρωταω καλοπροαιρετα..παρακαλω να απαντάτε 'εκ βάθους καρδιας'!

Και ποιος δεν το εχει ακουσει!
Ενα απο τα δυνατα επιχειρηματα των γυναικων κατα των αντρων ειναι:

"Οι άντρες βρε παιδι μου, ειναι 'χαζοι'. ειναι 'χαιβάνια'. Δεν στροφάρει το μυαλο. Ενω εμεις οι γυναικες, όπως και να το κανεις, ειμαστε πιο εξυπνες, οι αντρες κοιμουνται όρθιοι".

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ:
οι αντρες ειναι ΑΝΩΤΕΡΟΙ και ΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΕΡΟΙ σε ολους τους τομεις - π.χ. ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ -

ή μηπως οι γυναικες κατασκευασανε:
- Υπολογιστες
- Υποβρύχια
- Διαστημόπλοια;

ή μηπως οι γυναικες ησαν ποτέ:
Τεχνιτες και Μαστοροι, μηχανικοι και μηχανολογοι;

ή μήπως οι γυναικες ποτέ βγάλανε μεγαλους:
Φιλοσοφους, Θεολογους και ψυχολογους;

ή μήπως ακομα ακομα και στα καθαρα γυναικεια ζητηματα, όπως μαγειρική ...ακομα και εκει, οι Αντρες Μαγειροι ειναι Περιζήτητοι - κανεις δεν ψαχνει για γυναικα μαγειρισα....

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ οτι ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΥΠΕΡΕΧΕΙ της γυναικειας ιδιοφυιας και εξυπναδας, ...

....ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η 'ΒΡΩΜΑ' και ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ κατα των αντρών...οτι οι αντρες ειναι χαζουληδες και δεν ειναι τοσο εξυπνοι σαν τις γυναικες...

ΑΠΟΡΙΑ:

Αραγε, μηπως εννοουνε κατι αλλο οι γυναικες;

Μηπως κάτι αλλο θελουνε να πουνε ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΑ;

Αν ναι, ΤΙ;

Παρακαλω, ακουω γνωμες!

Ithan

Ellemphriem
12-09-11, 11:33
Καποια σε χαλασε πολυ ε, παληκαρι? Εγω θα προτεινα απο το να τα βαλεις με ολο τον κοσμο να πας να μιλησεις σε αυτην που σου την εσπασε.....ειναι πολυ πιο ωριμο......καλημερα.

nikol1981
12-09-11, 11:35
ωχ ωχ παναγιτσα μου!!!! να δω το βραδυ που θα ξαναμπω ποσες απαντησεις θα εχεις καλε μου......:wink::wink::wink::wink:

Ithan
12-09-11, 11:41
Καλημερα Νικόλ

Το "ωχ παναγίτσα μου" παει στις γυναικες που λενε οτι οι αντρες ειναι 'χαζουληδες' ...

...ή σε μενα που εθεσα την ερωτηση γιατι να το λενε;

Ithan

Υ.Γ.: και εγω περιμενω με αγωνια...τις απαντησεις...! :lol:

fg102
12-09-11, 11:43
Καλημέρα...

Θα μπω απευθειας στο θεμα...και θα χαρω για σχολια σας - Ξεκαθαρα δηλωνω οτι δεν ειμαι ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ :-P

Απλα, επειδή ειδα οτι σε αυτο το Φορουμ γραφουνε πολλες γυναικες, πραγματικα, το εχω ΑΠΟΡΙΑ...θελω να μαθω δηλ πως σκεφτεστε !

"Οι άντρες βρε παιδι μου, ειναι 'χαζοι'. ειναι 'χαιβάνια'. Δεν στροφάρει το μυαλο. Ενω εμεις οι γυναικες, όπως και να το κανεις, ειμαστε πιο εξυπνες, οι αντρες κοιμουνται όρθιοι".

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ:
οι αντρες ειναι ΑΝΩΤΕΡΟΙ και ΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΕΡΟΙ σε ολους τους τομεις - π.χ. ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ -

- Υπολογιστες
- Υποβρύχια
- Διαστημόπλοια;

ή μήπως ακομα ακομα και στα καθαρα γυναικεια ζητηματα, όπως μαγειρική ...ακομα και εκει, οι Αντρες Μαγειροι ειναι Περιζήτητοι - κανεις δεν ψαχνει για γυναικα μαγειρισα....

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ οτι ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΥΠΕΡΕΧΕΙ της γυναικειας ιδιοφυιας και εξυπναδας, ...

....ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η 'ΒΡΩΜΑ' και ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ κατα των αντρών...οτι οι αντρες ειναι χαζουληδες και δεν ειναι τοσο εξυπνοι σαν τις γυναικες...

ΑΠΟΡΙΑ:

Αν ναι, ΤΙ;

Παρακαλω, ακουω γνωμες!

Ithan

στην φωλιά του λύκου δεν μιλάνε για πρόβατα ρε παλικαρ.και εδώ ούτε συ άλλος είναι φόρουμ για γονεις . μήπως να ψάξεις αλλού της απάντησης που ζητάς?

Ithan
12-09-11, 11:49
fg 102

γιατι αντεγραψες βρε παλι το κειμενο μου; Ετσι για να πιασει αδικα χωρο;
Μπορεις να στειλεις μονο την απαντηση σου;

Οσο για την 'φωλια του λυκου' - τι να σου πω..θα μπορουσες να με συγχαρεις για το ΘΑΡΡΟΣ που εδειξα!

Ithan

Ithan
12-09-11, 11:50
Το ξερω οτι εδω δεν ειναι ο πλεον 'καταλληλος' χώρος για "φεμινιστικους διαλογους'.

Ομως αυτο τωρα ειναι το προβλημα;

Επέλεξα προσεχτικα σε ποιο απο τα "ΘΕΜΑΤΑ" να γραψω, και εκρινα οτι το "κοινωνικα θεματα" ειναι ισως το πιο αρμοζων!

Αυτο σας πειραξε τωρα;

Οχι η ουσια της όποιας ερωτησης μου;

Ithan

my_Kelly
12-09-11, 11:51
Φίλε μου είσαι παντρεμένος?
Και δεν κατάλαβα τι ακριβώς ρωτάς. Γιατί λένε οι γυναίκες πως είναι ανώτερες από τους άντρες ενώ κατά τη γνώμη σου δεν είναι ή ψάχνεις αν όντως οι γυναίκες είναι ανώτερες από τους άντρες?

Ithan
test.

cristina112
1.Κάνε αυτό που σου είπε η Ellemphriem,μπορεί και να σε βοηθήσει.

2.Δεν είναι ότι οι γυναίκες δεν τα καταφέρνουν σε όλα αυτά τα επαγγέλματα που γράφεις,είναι ότι μάλλον δεν τις ενδιέφερε να κατασκευάσουν ένα διαστημόπλοιο,γι'αυτό και δεν προσπάθησαν ποτέ.
Όσο για τους άντρες μάγειρες...αν θέλεις την γνώμη μου,μια μόδα είναι.

3.Κανείς δεν αμφισβήτησε την εξυπνάδα σας.Αλλά,άλλο έξυπνος και άλλο ξύπνιος.
Έξυπνους ξέρω αρκετούς...τους ξύπνιους τους μετράω στα δάχτυλα του ενός χεριού...και περισσεύουν 4!!:lol::lol::lol:

Ithan
12-09-11, 11:52
test1

klouzeau
12-09-11, 11:54
Και 'λεγα πώς θα περάσει το πρωινό μου:DΦτιάχνω φρέσκο καφέ:D

MINNI
12-09-11, 11:55
Οι γυναίκες ασχολούνται με πολλά πράματα ταυτόχρονα και συνεχώς! Τις θέλετε γυναίκες, όμορφες, περιποιημένες, τις θέλετε ερωμένες όποτε έχετε ορέξεις, τις θέλετε μαμάδες σας, να σας κανακεύουν, τις θέλετε μητέρες των παιδιών σας, ν'ασχόλούνται με το τάισμα, το καθάρισμα, την ανατροφή γενικότερα των παιδιών, τις θέλετε νοικοκυρές, μη βρωμίσει και το σπίτι, είναι και εργαζόμενες και σε όλα αυτά τα καταφέρνουν μια χαρά!
Έναν άντρα, αν τον βάλεις να κάνει ολα αυτά ταυτόχρονα θα πελαγώσει...
Γι'αυτό θεωρείται η γυναίκα τώρα πιά το ισχυρό φύλο και πιο έξυπνη!!!

Ithan
12-09-11, 11:55
Cristina112

1. "Οσα δεν φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια".

Δηλ για την γυναικα ειναι πολυ ευκολο να κατασκευασει ενα Υποβρυχιο ή εναν Υπολογιστή...απλα βαριέται;

2. Οι αντρες ειναι μεν έξυπνοι, αλλα όχι 'ξύπνιοι';

Ωραια λοιπον!

Δεχομαι την απαντηση σου!

Σε τι ομως ειναι οι γυναικες ΞΥΠΝΙΕΣ εναντι των αντρων;

Σε τι υπερέχουνε;

Σε ακουω

Ithan

Ithan
12-09-11, 11:57
Καλημερα ΜΙΝΝΙ

αυτα που εγραψες δεν αφορουνε την απορια μου.

Με λιγα λογια μας λες:

"Επειδή η γυναικα ειναι νοικοκυρα στο σπτι της και αγαπαει τα παιδια της, και επειδή καθαριζει τα χαλιά και πλενει και τα πουκαμισα του αντρα...

..ε, γιαυτο ειναι πιο ΕΞΥΠΝΗ, γιαυτο θεωρειται πιο εξυπνη".

Και σε ρωταω:

Δηλ το να κατασκευασεις εναν Ηλεκτρονικο Υπολογιστή, λιγο μυαλο θελει;

Δηλ το καθαρισμα των πιατων ειναι ανωτερο απο το να εισαι χειρουργος ανοιχτης καρδιας;

Παρακαλω για την αποψη σου

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:00
Καλημέρα My_Kelly

Οχι, δεν ειμαι παντρεμενος. Ειμαι free.

Ψαχνω την ΑΛΗΘΕΙΑ -
-
ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ!

Ψαχνω την ΑΛΗΘΕΙΑ και μονο την ΑΛΗΘΕΙΑ!

Αν οι γυναικες ειναι πραγματικα πιο ΕΞΥΠΝΕΣ απο τους αντρες, αν αυτο μπορειτε να το ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ με επιχειρηματα και οχι με ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ, πρωτος εγω θα σκυψω και θα σας φιλησω τα ποδια...

..ή μηπως τελικα κατι αλλο ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

Να δω ποια θα ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ...να το πω ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:00
Καλημέρα My_Kelly

Οχι, δεν ειμαι παντρεμενος. Ειμαι free.

Ψαχνω την ΑΛΗΘΕΙΑ -
-
ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ!

Ψαχνω την ΑΛΗΘΕΙΑ και μονο την ΑΛΗΘΕΙΑ!

Αν οι γυναικες ειναι πραγματικα πιο ΕΞΥΠΝΕΣ απο τους αντρες, αν αυτο μπορειτε να το ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ με επιχειρηματα και οχι με ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ, πρωτος εγω θα σκυψω και θα σας φιλησω τα ποδια...

..ή μηπως τελικα κατι αλλο ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

Να δω ποια θα ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ...να το πει ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!

Ithan

epang
12-09-11, 12:03
Αφού το φορουμ αφορά γονείς θα σου έλεγα ότι οι γυναίκες αισθάνονται "ανώτερες" γιατί αυτές δημιουργούν τους ανθρώπους που γίνονται όλα αυτά τα σπουδαία επαγγέλματα που περιγράφεις. Πολλές σύγχρονες δε γυναίκες έχουν κατακτήσει και πολλά τυπικώς ανδρικά επαγγέλματα.
Αλλά θα σου έλεγα ότι η εξυπνάδα μας βρίσκεται στο γεγονός ότι η μέση γυναίκα καταφέρνει να κάνει καλά πολλά πράγματα : εργασία, σπίτι, φροντίδα συζύγου, φροντίδα παιδιών, φροντίδα παππούδων, κοινωνικές σχέσεις, κλπ. Ενώ οι αγαπητοί μας άντρες κάνουν μόνο ένα πράγμα και λίγοι από αυτούς το κάνουν τόσο καλά που να γίνουν διάσημοι...

lovely people
12-09-11, 12:04
;

Aυτό πραγματικά δεν το πιστεύω! Οκ πάνω στα νεύρα μας λέμε πολλά και οι αντρες κ οι γυναίκες

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ:

- Υπολογιστες
- Υποβρύχια
- Διαστημόπλοια;

Μην ξεχνάς οτι μολις τις τελευταίες 2 10ετίες η γυναίκα μπορεί και απολαμβάνει το δικαίωμα ίδιου επιπέδου μόρφωση με τον άντρα

Δες και αυτό με μια πρόχειρη αναζήτηση (σίγουρα υπάρχουν και πολλες άλλες)

http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=365104

Αυτό δεν το ξέρω θα σε γελάσω:rolleyes:.

Αυτό πραγματικά δεν το καταλαβαίνω;-). Γιατί για εσένα είναι θέμα φύλλου και όχι ικανοτήτων-συνθηκών-ευκαιρειών-προσπάθειας και περιβάλοντος που ζει κάθε άτομο??

Εγώ πάντως σας γενική άποψη πρώτη φορά απο εσένα το ακούω (συνήθως ακούω σαν παγιωμένη έκφραση το "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια:lol::lol:). Κ ευτυχώς δηλαδή που δεν το πιστεύω γιατι δεν θα ήθελα να θεωρώ τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου χαζό, ανόητο κτλ.

ΑΠΟΡΙΑ:

Αν ναι, ΤΙ;

Παρακαλω, ακουω γνωμες!

Ithan

Θα χαρώ και εγώ πάντως να δω σχόλια.. Ετοιμάσου:lol::lol::lol:

Ithan
12-09-11, 12:06
kyria epang

γραφεις οτι οι γυναικες γεννανε τους ανθρωπους αυτους που γινονται αργοτερα επιστημονες.

Μικρη απορια:

Οι γυναικες μονες τους γενναναι;

Δηλ διχως το σπερμα του αντρος;

Παρακαλω για διευκρινηση

Ithan

goody
12-09-11, 12:06
Παλι καλα που δεν εισαι μισογυνης!
Δεν καταλαβα ομως γιατι θεωρεις δεδομενο οτι οι αντρες ειναι ανωτεροι και αποδοτικοτεροι σε ολους τους τομεις?
Δεν το εχω ψαξει και ενδιαφερομαι να μαθω, πως ξερεις οτι καμια γυναικα δεν συμμετειχε και δεν συνεβαλε στην κατασκευη ενος υπολογιστη/ υποβρυχιου / διαστημοπλοιου ?
Γνωριζεις ολο το προσωπικο της Νασα , ολους τους μηχανικους , μαγειρες κτλ ?
Μην ξεχνας οτι για πολλους αιωνες οι γυναικες απαγορευοταν να εργαστουν, να σπουδασουν και να εκφερουν γνωμη εξαιτιας καποιων μισογυνηδων (τοτε υπηρχαν και τετοιοι μην κοιτας τωρα που εξαληφθηκαν....).
Και αν τελικα μια γυναικα σχεδιασε το ρομποτακι που προσγειωθηκε στον Αρη θα πιστεψεις οτι οι γυναικες ειναι πιο εξυπνες?
Προσωπικα παντως πιστευω στην ισοτητα των φυλων.

Ithan
12-09-11, 12:07
Lovely_people καλημερα

Γραφεις οτι συνηθως οι γυναικες λενε:

"ολοι οι αντρες ειναι γουρουνια"

Οποτε εγω ρωταω:

Δηλ αυτες που πηγαινουνε με τα..γουρουνια...πως λεγονται;

Ithan

Goblin
12-09-11, 12:08
Προσωπικά δεν το έχω ακούσει αυτό αλλά έχω ακούσει το άλλο ‘’Άντρες…. πεταμένα λεφτά!!!!’’ :D :D :evil: :evil: :evil:

Τώρα τι έχω καταλάβει εγώ…. Οι άντρες γενικά είναι πιο απλά ζώα… δηλαδή θέλουν να τους λες ακριβώς τι πρέπει να κάνουνε…. (μέσα σε μία σχέση) δεν μπορούν ή δεν μπαίνουν καν στην διαδικασία να σκεφτούνε… από την άλλη μεριά η γυναίκα δεν λέει ξεκάθαρα αυτό που θέλει (λάθος) και περιμένει από τον άντρα να το σκεφτεί μόνος του και θυμώνει που δεν το σκέφτηκε

Παράδειγμα: Η γυναίκα θέλει βοήθεια με το μωρό…. Τον κοιτάει (τον άντρα) τον ξανακοιτάει (με ύφος)… αυτός ρωτάει ‘’Θες βοήθεια??’’ και η γυναίκα απαντάει ‘’ΟΧΙ!!!!’’ από τα νεύρα της που την ρώτησε… Λογική γυναίκας ‘’δεν θα έπρεπε καν να ρωτήσει, θα έπρεπε να βοηθήσει… απλά!!!’’

Τώρα όσο για το IQ του κάθε φύλου πιστεύω ότι είμαστε στη μέση… υπάρχουν και γυναίκες και άντρες εξαιρετικοί επιστήμονες (δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος) Και δεν έχω δει να γίνονται και έρευνες ποιοί είναι οι εξυπνότεροι οι άντρες ή οι γυναίκες!!!!

Ithan
12-09-11, 12:09
Goody καλημερα

αν κανεις λιγο υπομονη να με γνωρισεις καλυτερα θα καταλαβεις οτι οχι μονο δεν ειμαι μισογυνης...

...αλλα θα σου απαντησω τι μου ειπε καποτε μια 'σκληροπυρηνικη φεμινιστρια':

Ithan, τελικα απο οτι καταλαβα, εσυ ΑΓΑΠΑΣ τις γυναικες περισσοτερο απο οτι εμεις οι ιδιες τον εαυτο μας!

Σου αρκει αυτο σαν απαντηση;

Goody,
αν χαλασει ο υπολογιστης σου, θα φωναξεις την ξανθια την φιλη σου να τον φτιαξει, ή μηπως τον κολλητο σου;

Ithan

corina
12-09-11, 12:09
Αγαπητέ μου

σκοπός ενός normal ψυχολογικά ατόμου είναι η ευτυχία..... και αυτή συνήθως προέρχεται και από την σχέση του με το άλλο φύλο....(αν αυτό το έλκει...)

αντιπαραθέσεις τύπου ποιος είναι καλύτερος άντρες- γυναίκες είναι επιπέδου....3ης δημοτικού και πολλά λέω......

σκοπός μας δεν είναι να κατακρίνουμε ή να μειώσουμε το άλλο φύλο..... το οποίο μας αλληλλοσυμπληρώνει με σκοπό την ευτυχία.....

αν έχεις γνωρίσει κάποια που δεν ξέρεις τι σκέφτεται αυτό δεν αποτελεί λόγο να γενικευεις για να βρεις λύση στο προβλημά σου.....

Ithan
12-09-11, 12:11
Margarita 32, kalimera

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μια ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Τελοςπαντων μια ομορφη απαντηση!

Επιτελους μια γυναικα εγραψε: "Αυτο κανουμε εμεις οι γυναικες, λαθος μας"!

ΛΑΘΟΣ!

Εγραψε μια γυναικα την λεξη "ΛΑΘΟΣ"!

Δοξα Σοι ο Θεος!

Αφου υπαρχει ακομα εστω μια Ελληνιδα που λεει οτι και εμεις οι γυναικες καμια φορα κανουμε ΛΑΘΗ...

...τελικα δεν εζησα αδικα πανω στην γή!

ΤΥΧΕΡΗ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!!!

:lol::lol::lol:

Ιthan

lovely people
12-09-11, 12:12
Lovely_people καλημερα

Οποτε εγω ρωταω:

Ithan

Ελα μωρέ τώρα... Δεν συμμερίζομαι ατήν την άποψη.Και οι άντρες λενε οτι όλες οι γυναίκες είναι που%$%ες. Οι αντρες αυτοί που πάνε με αυτες τι είναι? Ρητορική ερώτηση γιατι το πας προς τα εκει. Αν θέλεις σοβαρή συζήτηση οκ. Αλλα γιατί δεν σχολιάζεις όλα τα υπόλοιπα που είπα και έμεινες στο σαχλό αυτό σχόλιο???

Ithan
12-09-11, 12:12
Corina καλημεραααα !

Θα δεχομουνα αυτο που γραφεις, αν ομως εκανες και εσυ το εξης:

Οταν ακους τις 'φίλες' σου να 'υβριζουνε' τους αντρες με 'απαξιωτικους' χαρακτηρες...

...εκει θα σηκωθεις ορθια να χτυπησεις το χερι σου στο τραπεζι και να τις πεις..αυτα που εγραψες πιο πανω σε μενα;

θα εχεις το θαρρος;

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:14
Lovely people,

καλο μου κοριτσι μην εκνευριζεσαι!

Οταν απανταω σε μια κυρία, μιλαω γενικα!

Δεν εννοω οτι εσυ το ειπες!

Και εγω στην Ελλαδα ζω...δεν μεγαλωσα στην Αφρικη!

Εννοειται οτι εχω ακουσει να το λενε πολλες κυριες αυτο με το αντρες = γουρουνια

Τουλαχιστον να το κρατησουμε ως δεδομενο...οτι δεν ειναι;

Γιατι στο τελος θα ξεχασουμε και το ονομα μας!

Αρα...εχω λιγο δικαιο οταν μιλαω για ΚΑΘΑΡΟ ΜΙΣΟΣ των γυναικων απεναντι στους αντρες;

ΑΚΟΥ εκει "ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ" - μα υπαρχει πιο προσβλητικο για εναν ανθρωπο;

Ithan

cristina112
12-09-11, 12:16
Cristina112

1. "Οσα δεν φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια".

Δηλ για την γυναικα ειναι πολυ ευκολο να κατασκευασει ενα Υποβρυχιο ή εναν Υπολογιστή...απλα βαριέται;

2. Οι αντρες ειναι μεν έξυπνοι, αλλα όχι 'ξύπνιοι';

Ωραια λοιπον!

Δεχομαι την απαντηση σου!

Σε τι ομως ειναι οι γυναικες ΞΥΠΝΙΕΣ εναντι των αντρων;

Σε τι υπερέχουνε;

Σε ακουω

Ithan

1.Όχι καλέ μου,όσα δεν φτάνει η αλεπού,τα φτάνει ο Φασούλας.Δεν τα θυμάσαι καλά.

2.Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω,αλλιώς θα σου έφτιαχνα τώρα 2-3 υποβρύχια,για να σου αποδείξω αυτό που λέω.:lol::lol::lol:

Ε,τί θέλεις και εσύ πρωί πρωί???Την πλάκα σου κάνεις,θέλεις να σε πάρουνε στα σοβαρά??

Όσο για το "ξύπνιοι" που είπα...ναι,μπορεί να είσαι πανέξυπνος...να είσαι ο φοβερός γιατρός,μια και κάπου μίλησες για εγχειρήσεις καρδιάς...να είσαι ο απίστευτος μαθηματικός...αυτό δεν σημαίνει ότι πιάνεις πουλιά στον αέρα.
Απλά είσαι καλός σε αυτό που διάλεξες.Από εκεί και πέρα,υπάρχουν χιλιάδες άλλοι τομείς στους οποίους πρέπει να αποδειχθεί αυτή η εξυπνάδα.

Δυστυχώς,λόγω προβλήματος υγείας στην οικογένειά μου,έτυχε να γνωρίσω γιατρούς οι οποίοι θεωρούνται κορυφή στην ειδικότητά τους.
Έχω φτάσει σε σημείο να απορώ πώς πήραν το πτυχίο τους,με αυτά που έχω ακούσει από το στόμα τους.
Ο μαθηματικός μου στο γυμνάσιο ήταν ένα φοβερό μυαλό.Αν τον γνώριζα εκτός σχολείου,θα έλεγα ότι είναι άνθρωπος μειωμένης αντίληψης.
Μπορώ να σου αναφέρω χιλιάδες παραδείγματα,αλλά θα τα αντικρούσεις όλα,γιατί έτσι σε βολεύει.

Γι'αυτό θα σου πρότεινα να βρεις μια καλή κοπέλα να περνάς την ώρα σου και να προσπαθήσεις να μην βγάλεις τα απωθημένα σου πάνω της.

Πολύ φιλικά...

eleonoritsa
12-09-11, 12:17
Βρε αγόρι μου αν εσύ δεν είσαι μισογύνης, τότε ποιος είναι??
Με τέτοια επίθεση πρωί πρωί, αναρωτιέμαι τι όνειρο να είδες το βράδυ...
Τελοσπάντων, νομίζω ότι το θέμα που άνοιξες είναι άτοπο, άκυρο, άκαιρο κλπ κλπ!!!
Το καλύτερο θα είναι να λύσεις τα ψυχολογικά σου με την πολύ καλή σου φίλη και να αφήσεις εμάς τους γονείς να ασχοληθούμε με πιο σοβαρά πράγματα!!!
Πάντα φιλικά!!

Ithan
12-09-11, 12:17
Lovely-People

θα απαντησω λοιπον και στα υπολοιπα που εγραψες.
Σωστα ειπες οτι η ιδιοφυια μοιραζεται, 50-50 αναμεσα σε αντρες και γυναικες.

Ομως εχω μια ενσταση:

πιστευεις οτι η γυναικα δεν 'αναπτύχθηκε' επιστημονικα...διοτι δεν της δοθηκαν οι ευκαιριες;
Ας πουμε, θα καθοτανε ποτέ η γυναικα...να ασχοληθει γιατι δεν λειτουργει η μηχανη που ανεβοκατεβαζει το ασανσερ;

Για σκεψου ποσες τεχνολογικες εφευρεσεις χρησιμοποιεις καθε μερα που καποιοι αντρες δωσανε ακομα και την ζωή τους!

Ακομα περιμενω...τι εννουνε οι γυναικες ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ οταν λενε οτι οι αντρες ειναι 'χαζουληδες'.

Lovely-People, επειδή μου δειχνεις οτι σκεφτεσαι...απο σενα ειδικα θα περιμενω μια ξεχωριστη απαντηση!

Εν αναμονη λοιπon

corina
12-09-11, 12:19
δεν νομίζω ότι έχω συζητήσει σχετικά εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια......
πάντα οι συζητήσεις μας πια είναι για άτομα και χαρακτήρες...όχι τόσο γενικά....
για άτομα δηλ άντρες και γυναίκες......
τι σου συμβαίνει;;;;;
προς τι η επίθεση κατά των γυναικών;;;;

Ithan
12-09-11, 12:19
eleonoritsa,

KALHMERA!

η απαντηση που δινεις...ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΕΣΕΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ!

Αν νομιζεις οτι εγραψες και εξυπναδα..ξανασκεψου το!

Η πάγια τακτικη ενος που εχει προβλημα ειναι οταν τον ρωτας κατι, να σου κανει προσωπικη επιθεση και να σε μειωνει !

Εχω ολα τα προσωπικα μου προβληματα
παιρνω ψυχολογικα χαπια
και ειμαι υπο παρακολουθηση Ιατρικη.

Δεκτα ως εδω.
Α, εχω και μικρο πεος.

Απο εκει και περα ομως θα μου απαντησει μια ΚΥΡΙΑ τι ακριβως εννοουνε ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ οι γυναικες οταν λενε:

"οι αντρες ειναι χαζουληδες";

Ithan

lovely people
12-09-11, 12:20
Lovely people,

καλο μου κοριτσι μην εκνευριζεσαι!

Οταν απανταω σε μια κυρία, μιλαω γενικα!

Δεν εννοω οτι εσυ το ειπες!

Και εγω στην Ελλαδα ζω...δεν μεγαλωσα στην Αφρικη!

Εννοειται οτι εχω ακουσει να το λενε πολλες κυριες αυτο με το αντρες = γουρουνια

Τουλαχιστον να το κρατησουμε ως δεδομενο...οτι δεν ειναι;

Γιατι στο τελος θα ξεχασουμε και το ονομα μας!

Αρα...εχω λιγο δικαιο οταν μιλαω για ΚΑΘΑΡΟ ΜΙΣΟΣ των γυναικων απεναντι στους αντρες;

ΑΚΟΥ εκει "ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ" - μα υπαρχει πιο προσβλητικο για εναν ανθρωπο;

Ithan

Βρε δεν εκνευρίζομαι..Πραγματικά. Και παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον. Ίσως μαθω και κάτι. Απλά για το υπόλοιπο κείμενο δεν είδα κάποιο σχόλιο. Και ναι και οι γυναίκες και οι άντρες κάνουν λάθοι. Γιατί σε (Σαλονικιά) προκαλεί σοκ το γεγονός οτι το παραδεχόμαστε? Απλά δεν μου αρέσουν οι διαχωρισμοί άντρας - γυναίκα. Το μόνο που δέχομαι είναι οτι ο άντρας είναι μυικά πιο δυνατός. Απο εκεί κ πέρα θεωρώ οτι όλοι οι άνθρωποι έχουμε τις ίδιες δυνατότητες (τώρα αν θα γίνουν ικανότητες εξαρτάται όπως είπα κ παραπάνω απο πολλά). Διαφωνείς?

cristina112
12-09-11, 12:21
Ενώ οι αγαπητοί μας άντρες κάνουν μόνο ένα πράγμα και λίγοι από αυτούς το κάνουν τόσο καλά που να γίνουν διάσημοι...

Αυτή ήταν η ατάκα της ημέρας!!!:lol::lol::lol:

Ithan
12-09-11, 12:21
Corinna

rotas: "τι μου συμβαινει και προς τι η επιθεση κατα των γυναικων'';

καταρχην ακομα δεν επιτέθηκα!

Οταν επιτεθω...θα το καταλαβεις απο μονη σου!

Οταν οι γυναικες...στα ΜΜΕ, στα περιοδικα, στην T.v. - παντου ΦΩΝΑΣΚΟΥΝΕ:

"χιχι, δεν υπαρχουνε αλλο αντρες...
χιχι, στην ουσια ποτέ δεν υπηρχανε..
χαχα..οι αντρες καλε δεν φλερταρουνε άλλο..
χιχι..τελος οι αντρες...."

ΕΚΕΙ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕΣ ΠΟΤΕ :

"ρε κοριτσια, γιατι ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΘΕΣΗ κατα των αντρων; ΤΙ ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;"!

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:23
lovely-people

σου απαντησα πιο πανω για τα υπολοιπα που εγραψες...μαλλον δεν το ειδες ακομα!

:p

cristina112
12-09-11, 12:23
kyria epang

γραφεις οτι οι γυναικες γεννανε τους ανθρωπους αυτους που γινονται αργοτερα επιστημονες.

Μικρη απορια:

Παρακαλω για διευκρινηση

Ithan

Όχι,δεν γεννάνε μόνες τους,αλλά άλλο η συνεισφορά σας που διαρκεί ελάχιστα και άλλο να τραβάς τα πάνδεινα 9 μήνες.Εδώ πονοκέφαλο έχουν κάποιοι άντρες και κάνουν σα να είναι ετοιμοθάνατοι,που να έβγαινε και παιδί από μέσα τους.

corina
12-09-11, 12:24
Corinna

rotas: "τι μου συμβαινει και προς τι η επιθεση κατα των γυναικων'';

καταρχην ακομα δεν επιτέθηκα!

Οταν επιτεθω...θα το καταλαβεις απο μονη σου!

Οταν οι γυναικες...στα ΜΜΕ, στα περιοδικα, στην T.v. - παντου ΦΩΝΑΣΚΟΥΝΕ:

"χιχι, δεν υπαρχουνε αλλο αντρες...
χιχι, στην ουσια ποτέ δεν υπηρχανε..
χαχα..οι αντρες καλε δεν φλερταρουνε άλλο..
χιχι..τελος οι αντρες...."

ΕΚΕΙ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕΣ ΠΟΤΕ :

"ρε κοριτσια, γιατι ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΘΕΣΗ κατα των αντρων; ΤΙ ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;"!

Ithan
και βέβαια, υπάρχει κρίση προτύπων στερεοτύπων .....και ενοχλεί

epang
kyria epang

Μικρη απορια:

Παρακαλω για διευκρινηση

Ithan

Είπα δημιουργούν!!!
Δεν είναι μόνο οι 9 μήνες, ούτε ο τοκετός που κάνουν ένα παιδί.
Η μάνα ταϊζει, η μάνα ξεσκατίζει, η μάνα πλένει, η μάνα ξενυχτάει, η μάνα διαβάζει το παιδί, η μάνα συμβουλεύει το παιδί, η μάνα δικαιολογεί την απουσία του πατέρα, η μάνα μοιράζεται τις αγωνίες του παιδιού, η μάνα αισθάνεται το παιδί όπως κανείς άλλος, αλλά συγχρόνως κάνει και όλα τα άλλα που σου περιγράφω ως αποκλειστική ευθύνη της.
Μην μου πεις ότι και οι άντρες φροντίζουν τα παιδιά .... γιατί αν βρεις μπαμπά που να ασχολείται με το παιδί του πάνω από μία ώρα κάθε ημέρα, θα είναι για δείγμα..
Και τα κάνει όλα αυτά η μαμά για να μένει χρόνος και ενέργεια στο σύζυγο να κάνει μόνο ένα πράγμα: να δουλεύει.
Για μένα το πόσο έξυπνος είναι κάθε άντρας μέσα στην οικογένειά του έχει να κάνει με το πόσο αναγνωρίζει στη γυναίκα του τη μεγάλη της προσπάθεια και της ανταποδίδει με αγάπη ....

eleonoritsa
eleonoritsa,

KALHMERA!

η απαντηση που δινεις...ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΕΣΕΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ!

Αν νομιζεις οτι εγραψες και εξυπναδα..ξανασκεψου το!

Η πάγια τακτικη ενος που εχει προβλημα ειναι οταν τον ρωτας κατι, να σου κανει προσωπικη επιθεση και να σε μειωνει !

Εχω ολα τα προσωπικα μου προβληματα
παιρνω ψυχολογικα χαπια
και ειμαι υπο παρακολουθηση Ιατρικη.

Δεκτα ως εδω.
Α, εχω και μικρο πεος.

Απο εκει και περα ομως θα μου απαντησει μια ΚΥΡΙΑ τι ακριβως εννοουνε ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ οι γυναικες οταν λενε:

"οι αντρες ειναι χαζουληδες";

Ithan

Με επιβεβαίωσες με αυτά που έγραψες αγαπητέ μου, νομίζω όμως πως για τα προβλήματα σου καλύτερα θα ήταν να μιλούσες με τον κο ΑΣΚΗΤΗ (τι σύμπτωση!! Και αυτός ,αντρας είναι!!) Καλή σου μέρα!! Και ... περαστικά!!!

corina
12-09-11, 12:25
όταν επιτεθείς να μας το πεις να στρίβουμε....:p
έχεις πολύ μένος..... γιατί όμως;;;;

goody
Αν χαλασει ο υπολογιστης μου θα φωναξω την ξανθια ξαδελφη μου που τελειωσε μηχανολογος ηλεκτρολογος στο Πολυτεχνειο, κανει δευτερο πτυχιο στα Μαθηματικα και ταυτοχρονα κανει το διδακτορικο της στην Αμερικη με υποτροφια! (δεν το βγαζω απο το μυαλο μου!Και ειναι και φυσικη ξανθια!).
Αλλα και ο τεχνικος του πλαισιου να μου τον φτιαξει το ιδιο τον εμπιστευομαι, δεν εχω προβλημα με το φυλο, τη δουλεια του να ξερει και δεν με νοιαζει.
Δεν μου ειπες ομως, δεδομενου του οτι οι γυναικες ολους αυτους τους αιωνες δεν εργαζονταν, ουτε σπουδαζαν, αλλα ηταν κλεισμενες στο σπιτι και γενναγαν ή αντε το πολυ βοηθαγαν στα χωραφια, δεν ειναι λογικο που δεν υπαρχουν γνωστες γυναικες φιλοσοφοι και επιστημονες απο τους περασμενους αιωνες?
Και δεν ειναι εντυπωσιακο οτι μεσα σε λιγα σχετικα χρονια υπαρχουν πλεον πολλες αξιολογες γυναικες στους χωρους των επιχειρησεων, των επιστημων, των τεχνων κτλ?
Αν το σκεφτεις χωρις την αγωνια του να αποδειξεις οτι οι αντρες ειστε καλυτεροι θα καταλαβεις οτι και τα δυο φυλα ειναι εξισου εξυπνα και ικανα. Φυσικα υπαρχουν καποιοι τομεις οπου οι αντρες ειναι καλυτεροι λογω πχ μυικης δυναμης αλλα και τομεις οπου οι γυναικες ειναι καλυτερες λογω πχ επικοινωνιακων δεξιοτητων.
Ισοτητα των φυλων Ithan, αφου αγαπας τοσο τις γυναικες μην τις υποτιμας.

Aeriko
Το ερώτημά σου απαντιέται αυτόματα με τη δημοσίευσή του θέματος σου εδώ χαχαχαχα... παίρνω θέση γαλαρία, ποπ κορν και απολαμβάνω χαχαχαχαχαχα

cristina112
12-09-11, 12:26
Lovely_people καλημερα

Οποτε εγω ρωταω:

Ithan

Αυτό εγώ δεν το πιστεύω.Υπάρχουν οι καλοί,υπάρχουν και οι κακοί.Το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες.Όποιος κάθεται με άτομο το οποίο είναι όντως έτσι,ανεξαρτήτως φύλου,έχει απλά χαμηλή αυτοπεποίθηση.

Θα ήθελα όμως να μας πεις εσύ αγαπητέ μου,σε ποιά κατηγορία βάζεις τον εαυτό σου?Και σε ποιά κατηγορία σε βάζουν άραγε οι πρώην σχέσεις σου?

Ithan
12-09-11, 12:27
cristina 112

εχεις δει ποτέ γυναικα να εχει πονοκεφαλο...πως κανει;

Οσο για την ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ - εννοειται οτι δεν υπαρχει πιο ΙΕΡΟ πραγμα στον κοσμο απο το να φερεις ενα παιδι στον κοσμο!

Ομως...μου επιτρεπεται λιγο να παω την σκεψη πιο περα;

Οι σημερινες γυναικες γεννανε ενα παιδι..αντε δυο.

Και με ολες τις συγχρονες ανέσεις...

ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ποτέ, τι τραβαει ενας αντρας...που οχι για λιγους μηνες ειναι 'εγκυος...αλλά που για μια ζωή...

εργαζεται στα ορυχεια...σε 500 μετρα βαθος;

Ειναι ναυτικος...φευγει για 20 μηνες στην θαλασσα και δεν ξερει πότε θα ξαναγυρισει;

Ειναι μηχανικος..και οταν κατεβαινει στο μηχανοστασιο του πλοιου, σε θερμοκρασια 60 και 70 βαθμους κελσιου...χώρια η μποχα και βρωμα...και αυτο για ΜΙΑ ΖΩΗ;

Ειναι στην αστυνομια ή στον στρατο..και μια ζωη πρεπει να λεει "μαλιστα και διαταξτε";

ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ...ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ;
ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ;

ΛΙΓΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ οι αντρες στους πολεμους της Ιστοριας;
Οπου γυρνουσανε διχως ποδια, διχως χερια, διχως ματια, διχως ΟΡΧΕΙΣ;

Ολα αυτα...ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ...και το μονο που ειναι πολυ σοβαρο προβλημα ειναι η ΕΓκυμοσυνη λιγων μηνων;

Ithan

stella261011
12-09-11, 12:29
Αγαπητο μελος Ithan,δεν εξηγεις ακριβως ποιος λογος ή ποια συμπεριφορα σε εχει κανει να μπεις στη διαδικασια ν ανοιξεις αυτο το θεμα,παρολα αυτα θα σου πω μονο το εξης επειδη δεν μ αρεσει να φλυαρω! μην ξεχνας οτι παντοτε πισω απο εναν ΜΕΓΑΛΟ ανδρα κρυβεται μια πολυ ΕΞΥΠΝΗ γυναικα.:D.

Goblin
12-09-11, 12:30
Το ερώτημά σου απαντιέται αυτόματα με τη δημοσίευσή του θέματος σου εδώ χαχαχαχα... παίρνω θέση γαλαρία, ποπ κορν και απολαμβάνω χαχαχαχαχαχα

Και εγώ μαζί σου…. Άντε να δούμε που θα μας βγάλει χιχι :D :D :D

lovely people
12-09-11, 12:31
Lovely-People

θα απαντησω λοιπον και στα υπολοιπα που εγραψες.
Σωστα ειπες οτι η ιδιοφυια μοιραζεται, 50-50 αναμεσα σε αντρες και γυναικες.

Ομως εχω μια ενσταση:

πιστευεις οτι η γυναικα δεν 'αναπτύχθηκε' επιστημονικα...διοτι δεν της δοθηκαν οι ευκαιριες;
Ας πουμε, θα καθοτανε ποτέ η γυναικα...να ασχοληθει γιατι δεν λειτουργει η μηχανη που ανεβοκατεβαζει το ασανσερ;

όχι, αλλα γιατί την ώρα που κάποιος άντρας καθόταν και μάθαινε τα μηχανολογικά η γυναίκα ήταν στο σπίτι και έβαζε στον μπαμπά της να φάει. Και δεν το λέω ειρωνικά. Η μαμά μου στερήθηκε την μορφωση που αναζητούσε γιατι ο παπούς μου είχε δυνατότητα να σπουδάσει ένα μονο παιδί και εννοείτε η εποχή τότε πρόσταζε αυτό να είναι το αγόρι..Η γυνάικα θα παντρευτεί...τι την χρειάζεται την δουλεια..θα την συντηρεί ο άντρας της.

Για σκεψου ποσες τεχνολογικες εφευρεσεις χρησιμοποιεις καθε μερα που καποιοι αντρες δωσανε ακομα και την ζωή τους!

Δεν είπα το αντίθετο. Αλλα και πάλι λέω οτι σε 10-15 χρόνια απο τώρα άλλες τόσες τεχνολογικες εφευρεσεις θα προστεθούν που μπορεί να έγιναν απο γυναίκες

Ακομα περιμενω...τι εννουνε οι γυναικες ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ οταν λενε οτι οι αντρες ειναι 'χαζουληδες'.

Lovely-People, επειδή μου δειχνεις οτι σκεφτεσαι...απο σενα ειδικα θα περιμενω μια ξεχωριστη απαντηση!

Ευχαριστώ.Αλλα δεν μπορώ να σου απαντήσω σε κάτι που όπως σου είπα δεν συμμερίζομαι. Αυτό όμως που υποθέτω είναι οτι μπορούν να γίνουν χειριστικοί πιο εύκολα απο μια γυναίκα. Και μάλλον αυτό έχει να κάνει με την πονηριά της γυναίκας (το πως την απόκτησε είναι άλλο θέμα..)

Εν αναμονη λοιπon

Ελπίζω να σε κάλυψα λιγάκι..

Goblin
12-09-11, 12:34
cristina 112

Ειναι ναυτικος...φευγει για 20 μηνες στην θαλασσα και δεν ξερει πότε θα ξαναγυρισει;

Ειναι μηχανικος..και οταν κατεβαινει στο μηχανοστασιο του πλοιου, σε θερμοκρασια 60 και 70 βαθμους κελσιου...χώρια η μποχα και βρωμα...και αυτο για ΜΙΑ ΖΩΗ;

Ειναι στην αστυνομια ή στον στρατο..και μια ζωη πρεπει να λεει "μαλιστα και διαταξτε";

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ;

Από όλα αυτά που είπες κάποια στιγμή ο Άντρας παίρνει ρεπό… άδεια… αναρρωτική κτλ η γυναίκα δεν παίρνει ΠΟΤΕ άδεια ούτε ρεπό ούτε αναρρωτική από την οικογένεια της… Πρέπει να είναι πάντα ΕΚΕΙ!!!!!

Φιλικά

Ithan
12-09-11, 12:34
Lovely_people

εδωσες την μιση σωστη απαντηση!

κατι ειναι και αυτο, εισαι η πρώτη που πηγαινει το θεμα στην σωστη κατευθυνση..

Η γυναικα...μεσω της ΠΟΝΗΡΙΑΣ της ξερει να ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ καλυτερα τον αντρα!

ΕΠΙ ΑΥΤΟΥ..περιμενω και αλλες σκεψεις και ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ!

Ithan
12-09-11, 12:36
margarita 32

δηλ το ρεπό που παιρνει ο αντρας απο μια δυσκολη δουλεια...τον απαλλασει απο την ευθυνη και την κουραση της δουλειας του;

Δηλ αν εσενα σου δινανε 2 ρεπο στις 10 μερες...θα εργαζοσουνα με ανεση στα ορυχεια, σε βαθος 500 μετρα;

Εννοειται οτι η Μανα και η συζυγος ειναι παντα μανα και συζυγος, δεν παιρνει ρεπο...

Αν και αυτο...με τις σημερινες γυναικες, τις φεμινιστριες...δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει!

Αν βγεις το βραδυ στα club και στα μπουζουκια..ειναι γεματο απο παντρεμενες που ψαχνονται!

ή κανω λαθος;

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:38
Stella, 26.10.11

γραφεις:

"Ithan, δεν ξερεις, οτι πισω απο καθε μεγαλο Αντρα, κρυβεται μια εξυπνη γυναικα';

Το γραφεις και λες τωρα "τον ταπωσα τον βλακα..δεν θα ξαναμιλησει".

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ:

Δεδομενου οτι σημερα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΠΛΕΟΝ ΑΝΤΡΕΣ, οι ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΟΥΝΕ "χαζεψει" και ειναι 'φλουφληδες" -

- πισω απο τετοιους ΑΝΤΡΕΣ....τι ΕΙΔΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΑΡΑΓΕ;

Θα
χαρω
πολυ
για
μια
απαντηση

Ithan

cristina112
παίρνω θέση γαλαρία, ποπ κορν και απολαμβάνω χαχαχαχαχαχα

Την καλύτερη δουλειά κάνεις εσύ!!:lol::lol::lol:

malecon
Δηλ αν εσενα σου δινανε 2 ρεπο στις 10 μερες...θα εργαζοσουνα με ανεση στα ορυχεια, σε βαθος 500 μετρα;

Ατυχές παράδειγμα. Δεν χρειάζεται εξυπνάδα για να δουλέψεις στα 500μ στο ορυχείο. ;)

Ithan
12-09-11, 12:39
malecon

ενω χρειαζεται ΕΞΥΠΝΑΔΑ για να ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ;

Τοτε γιατι κλαιγεστε εσεις οι γυναικες "τι τραβαμε στην εγκυμοσυνη";

Ithan

epang
12-09-11, 12:39
margarita 32

Αν βγεις το βραδυ στα club και στα μπουζουκια..ειναι γεματο απο παντρεμενες που ψαχνονται!

Ithan

Από αυτό και μόνο μπορείς να καταλάβεις πόσο "έξυπνοι" είναι οι άντρες τους...

Ithan
12-09-11, 12:41
Cristina 112

με ρωτας σε ποια κατηγορια βαζω τον εαυτο μου.

Τωρα τι θελεις να σου απαντησω;

Απαντησα ήδη στην eleonoritsa:

ειμαι υπο ψυχολογικη παρακολουθηση, ειμαι χαιβάνι και εχω μικρο πεος.

Σου αρκει...ή θελεις και αλλες λεπτομερειες;

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:43
eleonoritsa

εισαι το ΑΚΡΙΒΕΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...γιατι υπαρχει τελικα το χασμα αναμεσα σε αντρες και γυναικες!

Μου κανεις προσωπικη επιθεση...σε διορθωνω, και μετα, οχι μονο δεν κοκκινιζεις λιγο...να παραδεχτεις λιγο το λαθος σου, να τα μαζεψεις λιγο,...

..αλλά μου ευχεσαι και περαστικα απο πανω...και σηκωνεσαι και φευγεις, αφου πεταξες την πατατα σου !

Να γιατι υπαρχει ΚΟΝΤΡΑ μεταξυ αντρων και γυναικων!

Σε ευχαριστω για τα περαστικα σου, αν και δεν νοσσω!

Αλλα οι ευχες για υγεια και λεφτα ειναι παντοτε καλοδεχουμενες!

Ithan

lovely people
12-09-11, 12:44
cristina 112

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ;

Μα Ithan δεν είπε καμια μας, νομίζω, οτι οι αντρες δεν είναι ικανοι και άξιοι. Είπαμε οτι και οι γυναίκες είναι.

Goblin
12-09-11, 12:44
Από αυτό και μόνο μπορείς να καταλάβεις πόσο "έξυπνοι" είναι οι άντρες τους...

Απλά απολαυστική :D :D :D

Ithan
12-09-11, 12:47
epang kai margarita 32

δηλ οι παντρεμενες γυναικες που γυρνανε στα μπουζουκια ψαχνοντας γκομενο...ειναι εξυπνες;

Και οι αντρες που την αφησανε να βγει το βραδυ..ειναι χαζουληδες;

ΕΤσι πάει;

Εκφραστητε ελευθερα ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Ithan

stella261011
12-09-11, 12:50
:D αν πιστευα φιλε μου οτι δεν υπαρχουν ανδρες ουτε θα παντρευομουν ουτε παιδι θα εκανα.οι συγκερκριμενοι παντως που περιγραφεις δεν νομιζω να εχουν γυναικες!!!το παν ειναι να υπαρχει καλη θεληση και συννενοηση σ ενα ζευγαρι επισης πιστευω οτι θα πρεπει να θαυμαζουμε πραγματα ο ενας στον αλλο κ οχι να ψαχνουμε να βρουμε ελαττωματα.οταν η κατασταση φτανει σε τετοιο σημειο (να κατηγορουν οι αντρες τις γυναικες κ το αντιστροφο)τοτε χρειαζεται διαλειμμα...break, διακοπη σχεσης και αναθεωρηση της ζωης,παμε γ αλλα...μου φαινεται σ αυτη τη φαση πρεπει να βρισκεσαι?

lovely people
12-09-11, 12:51
Ithan γιατι δεν μας λές αυτό που σκέφτεσαι και προσπαθείς να το εκμαιευσεις (ετσι γράφεται?) απο τα ποστ. Ισως είναι πιο εύκολο να σου δώσουμε την λύση που επιθυμείς και να βρεις την απάντηση που ψαχνεις. Αλλιώς δεν θα βγάλουμε άκρη και θα κλειδωθει το θέμα. Ηδη άρχισε η ηρωνιά και η επιθετικότητα και απο τις δύο πλευρές...

corina
12-09-11, 12:52
:D αν πιστευα φιλε μου οτι δεν υπαρχουν ανδρες ουτε θα παντρευομουν ουτε παιδι θα εκανα.οι συγκερκριμενοι παντως που περιγραφεις δεν νομιζω να εχουν γυναικες!!!το παν ειναι να υπαρχει καλη θεληση και συννενοηση σ ενα ζευγαρι επισης πιστευω οτι θα πρεπει να θαυμαζουμε πραγματα ο ενας στον αλλο κ οχι να ψαχνουμε να βρουμε ελαττωματα.οταν η κατασταση φτανει σε τετοιο σημειο (να κατηγορουν οι αντρες τις γυναικες κ το αντιστροφο)τοτε χρειαζεται διαλειμμα...break, διακοπη σχεσης και αναθεωρηση της ζωης,παμε γ αλλα...μου φαινεται σ αυτη τη φαση πρεπει να βρισκεσαι?
...........:wink:

cristina112
12-09-11, 12:53
cristina 112

εχεις δει ποτέ γυναικα να εχει πονοκεφαλο...πως κανει;

Οσο για την ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ - εννοειται οτι δεν υπαρχει πιο ΙΕΡΟ πραγμα στον κοσμο απο το να φερεις ενα παιδι στον κοσμο!

Ομως...μου επιτρεπεται λιγο να παω την σκεψη πιο περα;

Οι σημερινες γυναικες γεννανε ενα παιδι..αντε δυο.

Και με ολες τις συγχρονες ανέσεις...

ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ποτέ, τι τραβαει ενας αντρας...που οχι για λιγους μηνες ειναι 'εγκυος...αλλά που για μια ζωή...

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ;

Ολα αυτα...ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ...και το μονο που ειναι πολυ σοβαρο προβλημα ειναι η ΕΓκυμοσυνη λιγων μηνων;

Ithan

Επειδή δεν μπορώ να καταχωρήσω το μήνυμά μου αλλιώς,θα σου τα γράψω εδώ μαζεμένα.

Ναι,έχω δει πολλές γυναίκες με πονοκέφαλο και μία από αυτές είμαι και εγώ,με σοβαρότερα προβλήματα υγείας.Κιχ δεν βγάζω,ακόμα και όταν σφαδάζω από τους πόνους.

Για την εγκυμοσύνη...
Δυστυχώς οι σύγχρονες ανέσεις δεν μπορούν να σου εξασφαλίσουν ότι ο τοκετός σου θα εξελιχθεί ομαλά,ότι δεν θα πονέσεις,ότι δεν θα κινδυνεύσεις ενδεχομένως εσύ ή το παιδί σου.

Για τους ναυτικούς...
Και η γειτόνισσά μου ήταν χρόνια στα καράβια,δεν την άκουσα ποτέ να το κάνει θέμα.

Για όσους είναι στον στρατό και στην αστυνομία...
Είχα πατέρα στρατιωτικό και ξέρω,τίποτα καινούριο έχεις να μας πεις?

Ithan
12-09-11, 12:53
stella 26.01.11

το προβλημα ειναι σε τι φαση βρισκομαι εγω;

Αυτο ειναι το προβλημα της σημερινης κοινωνιας;

Επισης:

αφου καταλαβες οτι δεν εχεις τι να απαντησεις τωρα, στην αττακα που πεταξες, οτι πισω απο μεγαλο αντρα κρυβεται εξυπνη γυναικα...

,...αραγε, πισω απο τους σημερινους φλουφληδες αντρες...τι γυναικες να κρυβονται;

ΕΚΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΡΟΦΗ 180ο μοιρων και μας συστηνεις την προσωπικη σου ζωη:

"εγω που ειμαι καλη μανουλα
εγω που αγαπαω πολυ τον αντρα μου".

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και καθε ευτυχια!

Οτι επιθυμεις!

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ βλεπω ευθεως στην απορια μου:

Πισω απο τους "ΓΚΕΥ" αντρες...τι ΓΥΝΑΙΚΕΣ και τι ΜΑΝΑΔΕΣ αραγε κρυβονται;

Εσυ ξεκινησες πρωτη αυτο το επιχειρημα...

αν το βλεπεις ως λΑΘΟΣ, παρακαλω να εχεις το ΘΑΡΡΟΣ να το παραδεχτεις!

ΜΑΘΕΤΕ μια φορα στην ζωη σας κυριες μου να ζητατε ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δεν θα σας πεσει η ΥΠΟΛΗΨΗ!

Θα δειτε, οτι μετα θα αισθανθειτε καλυτερα!

Ithan

Ithan
12-09-11, 12:56
cristina 112

σε θαυμαζω για την....ΣΚΛΗΡΟΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ!

Μπραβο κοριτσι μου!

Ετσι!
Δεν σε συγκινει τιποτα!

Οτι και να γραψω...οτι επιχειρημα και να φερω....σε ΑΦΗΝΕΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ!

Το μονο που θυμηθηκες να γραψεις ειναι οτι ο ΤΟΚΕΤΟΣ μπορει να ειναι επωδυνος...οτι ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ!

Ευγε σου κοριτσι μου!

Οσο για το προβλημα υγειας που εχεις με τους πονεκεφαλους, μακαρι να ειναι περαστικα, ειλικρινα το ευχομαι....να σου περασουνε γρηγορα - γιατι οντως αυτος ο πονος, μαζι με του στομαχιου, εχω ακουσει οτι ειναι πολυ επωδυνοι!

Ithan

corina
12-09-11, 12:57
δηλαδή με αυτό σου το ερώτημα θέλεις να μιλήσουμε για το πρόβλημα ρόλων των δύο φύλων ?

Ithan
12-09-11, 12:57
lovely-people

απαντησα πρωτος ειρωνικα σε καποια κυρια;

Μιλησα πρωτος επιθετικα σε καποια δεσποινιδα;

Οταν καποια κυρια μου ευχεται "περαστικα σου" - γιατι να μην απαντησω και εγω 'επιθετικα";

cristina112
12-09-11, 12:58

ή κανω λαθος;

Ithan

Και παντρεμένους άντρες επίσης...

Ithan
12-09-11, 12:59
Corinna

ρωτας: "
δηλαδή με αυτό σου το ερώτημα θέλεις να μιλήσουμε για το πρόβλημα ρόλων των δύο φύλων ? "

Οχι ακριβως!

Σιγα σιγα, ενα ενα!

Σε αυτο το ερωτημα ηθελα την διπλή ΑΠΑΝΤΗΣΗ που υπαρχει βεβαιως

ΤΙ εννοουνε οι γυναικες οταν λενε οτι οι αντρες ειναι ΒΛΑΚΕΣ;

Ithan

stella261011
12-09-11, 13:00
stella 26.01.11

το προβλημα ειναι σε τι φαση βρισκομαι εγω;

Αυτο ειναι το προβλημα της σημερινης κοινωνιας;

Επισης:

αφου καταλαβες οτι δεν εχεις τι να απαντησεις τωρα, στην αττακα που πεταξες, οτι πισω απο μεγαλο αντρα κρυβεται εξυπνη γυναικα...

,...αραγε, πισω απο τους σημερινους φλουφληδες αντρες...τι γυναικες να κρυβονται;

ΕΚΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΡΟΦΗ 180ο μοιρων και μας συστηνεις την προσωπικη σου ζωη:

"εγω που ειμαι καλη μανουλα
εγω που αγαπαω πολυ τον αντρα μου".

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και καθε ευτυχια!

Οτι επιθυμεις!

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ βλεπω ευθεως στην απορια μου:

Πισω απο τους "ΓΚΕΥ" αντρες...τι ΓΥΝΑΙΚΕΣ και τι ΜΑΝΑΔΕΣ αραγε κρυβονται;

Εσυ ξεκινησες πρωτη αυτο το επιχειρημα...

αν το βλεπεις ως λΑΘΟΣ, παρακαλω να εχεις το ΘΑΡΡΟΣ να το παραδεχτεις!

ΜΑΘΕΤΕ μια φορα στην ζωη σας κυριες μου να ζητατε ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δεν θα σας πεσει η ΥΠΟΛΗΨΗ!

Θα δειτε, οτι μετα θα αισθανθειτε καλυτερα!

Ithan

αυτο που σου εγραψα αρχικα ειναι η γνωμη μου κ δεν αλλαζει.εσυ ομως δεν εισαι ξεκαθαρος κ απεφυγες την ερωτηση που σου εκανα.οποτε κ εγω σου εγραψα αυτο που πιστευω.οι γκει ειτε ανδρες ειτε γυναικες (παντα να βλεπουμε κ τις 2 πλευρες )ειναι ιδιαιτερα ατομα τα οποια διαφερουν γονιδιακα απο τους υπολοιπους.μη μου πεις οτι δεν το ηξερες!κ τελος γιατι φιλε μου δεν εχω αλλο χρονο αντιθετα με σενα ,δεν σου ανελυσα καθολου την προσωπικη μου ζωη ,μην μπερδευεσαι,μαθε να διαβαζεις κ προσπαθησε ν ΑΚΟΥΣ τις γνωμες γιατι ΕΣΥ τις ζητησες!!!

Ithan
12-09-11, 13:01
cristina 112

γραφει: "και παντρεμενους βλεπεις στα μπουζουκια, δεν ειναι μονο παντρεμενες που ψαχνονται".

ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΕΞΩ , οκ;

Ειπαμε, δεν θα τα ξαναπουμε:

οι αντρες ειναι ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ και σκεφτονται μονο με το ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΙ!

Οι γυναικες....που ειναι ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ και σκεφτονται μονο ΠΛΑΤΩΝΙΚΑ και ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ....τι δουλεια εχει η αλλη, παντρεμενη, με δυο παιδια, μονη της, με το τακουνι 10 εκατοστα...τα ξημερωματα στα μπουζουκια;

.....

Τι;
Τελικα αντρες - γυναικες ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ εχουμε;

"Ευχαριστώ κυριε προεδρε, δεν εχω αλλες αποριες"!

Ithan

corina
παιδιά όλα τα δάκτυλα δεν είναι ίδια.....
είναι ανώφελο να γενικεύουμε...
τα προβλήματά μας λύνονται αντιμετωπίζοντας το άτομο που πιστεύουμε ότι τα προκαλέι...όχι .....το φύλο στο οπόίο ανήκει......

epang
epang kai margarita 32

δηλ οι παντρεμενες γυναικες που γυρνανε στα μπουζουκια ψαχνοντας γκομενο...ειναι εξυπνες;

Και οι αντρες που την αφησανε να βγει το βραδυ..ειναι χαζουληδες;

ΕΤσι πάει;

Εκφραστητε ελευθερα ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Ithan

1) Δεν μπορείς να ξέρεις τι ακριβώς ψάχνεις μια παντρεμένη στα μπουζούκια

2) Και τι είναι ο άντρας που την "άφησε" να βγει ... το μαντρόσκυλο?
Εσύ ο ίδιος υποβιβάζεις το επίπεδο των αντρών!

Εγώ εννοώ ότι όταν η γυναίκα δεν βρίσκει κατανόηση, αναγνώριση και συντροφικότητα από τον άντρα της για πάρα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, τότε αρχίζει να ψάχνεται (πράγμα που δεν επικροτώ.. απλά το καταλαβαίνω). Ενώ αν ο αντρας είναι έξυπνος και ωφελείται από τις φροντίδες της γυναίκας του και κρατάει τις ισορροπίες για να μην τη χάσει..
Αλλά μην τους ζητάμε και πολλά.. είπαμε ένα πράγμα κάθε φορά γιατί αλλιώς τα μπερδεύουν..

cristina112
Cristina 112

με ρωτας σε ποια κατηγορια βαζω τον εαυτο μου.

Τωρα τι θελεις να σου απαντησω;

Απαντησα ήδη στην eleonoritsa:

ειμαι υπο ψυχολογικη παρακολουθηση, ειμαι χαιβάνι και εχω μικρο πεος.

Σου αρκει...ή θελεις και αλλες λεπτομερειες;

Ithan

Αγαπητέ μου Ithan,για το πέος σου δεν ξέρω και για να είμαι ειλικρινής δεν με ενδιαφέρει να μάθω...:rolleyes::rolleyes:
Δεν πιστεύω όμως ούτε ότι χρήζεις ψυχολογικής-ψυχιατρικής παρακολούθησης,ούτε ότι είσαι χαϊβάνι.
Απλά δεν είχες τί να κάνεις σήμερα το πρωί...έχεις και δίκιο,η Δευτέρα είναι μια πολύ βαρετή ημέρα...

lovely people
12-09-11, 13:02
lovely-people

απαντησα πρωτος ειρωνικα σε καποια κυρια;

Μιλησα πρωτος επιθετικα σε καποια δεσποινιδα;

Οταν καποια κυρια μου ευχεται "περαστικα σου" - γιατι να μην απαντησω και εγω 'επιθετικα";

Ναι βρε συ αλλα αν ξεκίνησες το ποστ με γνώμωνα να βρεις απαντήσεις που ψάχνεις με το να το συνεχίζεις δεν θα βγάλεις ακρη. Μπορείς να απαντας μόνο σε αυτά που μπορούν να σου δώσουν τις απαντήσεις που θες. Το πρώτη αυτή το κάνε δεν μου λέει κάτι:D:D. Κρίμα πάντως γιατί θα μπορούσε να είναι ωραίο θέμα.

goody
12-09-11, 13:03
Τα εχεις κανει εναν αχταρμα βρε Ithan...
Πρωτα τα βαζεις ολα σε ενα τσουβαλι λεγοντας οτι οι γυναικες (ολες?) λενε οτι οι αντρες ειναι χαζουληδες, μετα λες την αποψη σου οτι οι αντρες (ολοι?) ειναι αποδεδειγμενα ΑΝΩΤΕΡΟΙ (με κεφαλαια ε, για να το εμπεδωσουμε) απο τις γυναικες και μετα οταν σου μιλαμε για ισοτητα σε εξυπναδα και ικανοτητες κτλ αρχιζεις να συγκρινεις τη δουλεια στα ορυχεια και τη δουλεια των στρατιωτων με την εγκυμοσυνη... Τι σχεση εχουν??
Αμα το παμε ετσι, ναι υπεφεραν οι αντρες στους πολεμους που εγιναν ανα τους αιωνες, γυρνουσαν χωρις χερια ποδια κτλ.
Οι γυναικες τους που εμεναν πισω με 3 και 4 και 5 παιδια πως τα εβγαζαν περα σε περιοδο πολεμου και φτωχειας χωρις τους εξυπνους και ανωτερους αντρες τους?Δεν ζοριζονταν αυτες?
Τωρα τζαμπα χανω την ωρα μου βεβαια το ξερω, αλλα πριν αποχωρησω κι εγω για τη γαλαρια θα σου ξαναπω να σκεφτεις το ενδεχομενο της ισοτητας...
Οκ καποιες λενε κακοηθειες για τους αντρες, ε και? Και πολυ αντρες βριζουν τις γυναικες ή επιμενουν οτι ειναι ανωτεροι, τι σημαινει αυτο, οτι εχουν δικαιο?
Αστους και αστες να λενε!
Παω για ποπ κορν!

Ithan
12-09-11, 13:05
stella 26.01.11

το θεμα ειναι οι 'γκευ' αντρες;

Αυτο εννοουσα;

ή γενικα τους 'μαλθακους, τους μαλακουληδες' αντρες;

Γιατι πας την κουβεντα στους γκευ και λεσβιες;

Εγω μια χαρα σε καταλαβαινω!

ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ - ξαναγραφεις οτι ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ οτι εχεις δικαιο.

Ωραια λοιπον:

πισω απο τους μαμουχαλους αντρες που υπαρχουνε σημερα,
με το μαλλι καρφακι
με ζελε και κρεμα στο προσωπο
με σκουλαρικια και βραχιολα ......

ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ;

Αν δεν εχεις τωρα χρονο κυρια Στελλα, απάντα οταν θα βρεις χρονο!

Εδω θα ειμαι..να σε ακουσω!

Ithan

cristina112
12-09-11, 13:05
cristina 112

σε θαυμαζω για την....ΣΚΛΗΡΟΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ!

Μπραβο κοριτσι μου!

Ετσι!
Δεν σε συγκινει τιποτα!

Οτι και να γραψω...οτι επιχειρημα και να φερω....σε ΑΦΗΝΕΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ!

Το μονο που θυμηθηκες να γραψεις ειναι οτι ο ΤΟΚΕΤΟΣ μπορει να ειναι επωδυνος...οτι ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ!

Ευγε σου κοριτσι μου!

Οσο για το προβλημα υγειας που εχεις με τους πονεκεφαλους, μακαρι να ειναι περαστικα, ειλικρινα το ευχομαι....να σου περασουνε γρηγορα - γιατι οντως αυτος ο πονος, μαζι με του στομαχιου, εχω ακουσει οτι ειναι πολυ επωδυνοι!

Ithan

Αν με γνώριζες,θα ήξερες ότι μόνο σκληρόκαρδη δεν είμαι.Ούτε ασυγκίνητη μένω.
Και αν το πρόβλημά μου ήταν οι πονοκέφαλοι θα ήμουν πολύ χαρούμενη.
Προσπερνώ όμως την ειρωνία σου,μια και δεν έχεις τί άλλο να πεις.Έμεινες στον τοκετό και δεν απάντησες στα άλλα που σου είπα.

Θα επανέλθω σε λίγο και ελπίζω να μην έχουν κλειδώσει το θεματάκι σου.

corina
12-09-11, 13:06
Corinna

ρωτας: "
δηλαδή με αυτό σου το ερώτημα θέλεις να μιλήσουμε για το πρόβλημα ρόλων των δύο φύλων ? "

Οχι ακριβως!

Σιγα σιγα, ενα ενα!

Σε αυτο το ερωτημα ηθελα την διπλή ΑΠΑΝΤΗΣΗ που υπαρχει βεβαιως

ΤΙ εννοουνε οι γυναικες οταν λενε οτι οι αντρες ειναι ΒΛΑΚΕΣ;

Ithan

ενοούν ότι δεν αντιλαμβάνονται αυτά που πρέπει γιατί στο μυαλό τους έχουν σχηματίσει την ιδέα ότι πρέπει να είναι ...κάπως....(στερεότυπο;;;) αν λοιπόν δεν πληρούν τις ...προυποθέσεις τους λένε βλάκες.....
ελπίζω να σε κάλυψα.....

Ithan
12-09-11, 13:08
goody
δεχομαι την απαντηση σου.

Επρεπε ομως να γραψουμε 100 μηνυματα, για να παραδεχτει επιτελους μια γυναικα οτι

"ναι ρε συ...δεν τραβαμε μονο εμεις οι γυναικες...τραβανε και οι αντρες διαφορα"

Σε ευχαριστω!

Τωρα αν ακομα συνεχιζεις να με θεωρεις μισογυνη και οτι επιμενω οτι οι αντρες ειναι ανωτεροι ανθρωποι απο τις γυναικες...

..αν συνεχιζεις και το πιστευεις...

να μην εχει ποπκορν εκει που θα πας να αγορασεις...να εχουνε τελειωσει!

Ithan

Ithan
12-09-11, 13:09
Corinna

oxi, δεν με καλυψες.

Σε ευχαριστω ομως για τον κοπο σου να απαντησεις στην απορια μου

Ithan

Ithan
12-09-11, 13:10
cristina 112

γραφεις να μην κλειδωσουνε το θεμα αυτο.

Γιατι να το κανουνε;

Θελω να πω, πότε το κανουνε; Οταν υπαρχει ενας α' αριθμος απαντησεων;
ή οταν 'παραπονεηθει' καποιος;

ithan

lovely people
12-09-11, 13:17
Ithan γιατι δεν μας λές αυτό που σκέφτεσαι και προσπαθείς να το εκμαιευσεις (ετσι γράφεται?) απο τα ποστ. Ισως είναι πιο εύκολο να σου δώσουμε την λύση που επιθυμείς και να βρεις την απάντηση που ψαχνεις. Αλλιώς δεν θα βγάλουμε άκρη και θα κλειδωθει το θέμα. Ηδη άρχισε η ηρωνιά και η επιθετικότητα και απο τις δύο πλευρές...

Αν δημιουργηθεί έντονος διαπληκτισμός ανάμεσα στα μέλη και το θέμα ξεφεύγει απο τον αρχικό προορισμό τότε κλειδώνεται για ευνόητους λόγους.

pk33
12-09-11, 13:17
όλη η συζήτηση δείχνει τη ζημιά που έχει κάνει η λογική της "ισότητας" των 2 φύλλων και όχι της ΙΣΟΤΙΜΙΑΣ.
Δεν υπάρχει ισότητα και δεν μπορεί να υπάρξει ποτέ. Τι να κάνουμε, ο Θεός έπλασε τον άντρα να έχει κατά κανόνα περισσότερη μυική δύναμη από τη γυναίκα.
Δεν περιμένω από τη γυναίκα μου να πιάσει το τρυπάνι να τρυπήσει στον τοίχο, όπως και εκείνη δεν περιμένει ότι θα τακτοποιήσω καλά τα ρούχα στις ντουλάπες. Τι είναι σημαντικότερο; Μάλλον τα ρούχα στις ντουλάπες.

Το θέμα είναι να υπάρχει Ισοτιμία. Ο κάθε ρόλος είναι πολύ σημαντικός.

Melduck
12-09-11, 13:18
ithan,
γιατι τοση πρεμουρα?
ο εξυπνοτερος κερδιζει κατι?
ή μηπως το μοναδικο προσον που θα μπορουσε να χαρακτηρισει εναν ανθρωπο ειναι η εξυπναδα?

Ithan
Lovely_people
σε ευχαριστω για την διευκρινηση σου.

Περιμενω και άλλα σχολια των κυριών..και στο τελος θα τοποθετηθώ!

Δεν εχετε εσεις οι γυναικες την 6η ΑΙΣΘΗΣΗ;

Την εχετε!

Ε λοιπον, δεν μπορειτε να 'μυριστειτε' τι απάντηση 'θελω να ακουσω';!

Ithan

corina
τι άλλο θέλεις για να καλυφθείς;;;
τι πρέπει να ακούσεις;;;; για να ικανοποιηθείς;;;

Ithan
12-09-11, 13:19
pk 33

συμφωνω απολυτα με την αποψη σου

Καλως ηρθες στην κουβεντα μας!

ithan

Ithan
12-09-11, 13:22
Melduk

εχει πλακα οπως το θετεις το θεμα!

Με ρωτας: "τι πονος σε επιασε βρε αδερφε για το ποιος ειναι πιο εξυπνος;"

ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ..γιατι φωνασκουνε οι γυναικες οτι οι αντρες ειναι χαζουληδες;

ΕΞΥΠΝΗ ΤΑΚΤΙΚΗ:

Αφου κατηγορησετε τους αντρες σαν βλακες...
...μετά, όποιον τυχον προσπαθησει να το αναιρεσει...
τον κοροιδευετε οτι "τι καθεσαι και ασχολεισαι βρε αδερφε...δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις;"!

ΕΞΥΠΝΟ!
Ειστε εξυπνες!
Σας παραδεχομαι!

Πως γλυστραει παντα το φιδι απο την παγιδα;
Δεν πιανεστε πουθενα!

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ..αν αυτο σας τιμα κιολας...δεν το γνωριζω!

Γιαυτο εξαλλου θελω να ακουσω γνωμες!

Ithan

epang
ithan,
γιατι τοση πρεμουρα?
ο εξυπνοτερος κερδιζει κατι?
ή μηπως το μοναδικο προσον που θα μπορουσε να χαρακτηρισει εναν ανθρωπο ειναι η εξυπναδα?

Συμφωνώ.
Δεν χρειάζεσαι μόνο την εξυπνάδα για να γίνεις ευτυχισμένος, γιατί νομίζω ότι αυτό είναι το ζητούμενο!

corina
όλη η συζήτηση δείχνει τη ζημιά που έχει κάνει η λογική της "ισότητας" των 2 φύλλων και όχι της ΙΣΟΤΙΜΙΑΣ.
Δεν υπάρχει ισότητα και δεν μπορεί να υπάρξει ποτέ. Τι να κάνουμε, ο Θεός έπλασε τον άντρα να έχει κατά κανόνα περισσότερη μυική δύναμη από τη γυναίκα.
Δεν περιμένω από τη γυναίκα μου να πιάσει το τρυπάνι να τρυπήσει στον τοίχο, όπως και εκείνη δεν περιμένει ότι θα τακτοποιήσω καλά τα ρούχα στις ντουλάπες. Τι είναι σημαντικότερο; Μάλλον τα ρούχα στις ντουλάπες.

σωστά!!!

Ithan
Corina

με ρωτας: Τι άλλο θελω να ακουσω για να 'καλυφτω";

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Μονο την ΑΛΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Αυτο θελω να ακουσω και τίποτα άλλο!

Ithan

goody
12-09-11, 13:24
goody
δεχομαι την απαντηση σου.

Επρεπε ομως να γραψουμε 100 μηνυματα, για να παραδεχτει επιτελους μια γυναικα οτι

"ναι ρε συ...δεν τραβαμε μονο εμεις οι γυναικες...τραβανε και οι αντρες διαφορα"

Σε ευχαριστω!

Τωρα αν ακομα συνεχιζεις να με θεωρεις μισογυνη και οτι επιμενω οτι οι αντρες ειναι ανωτεροι ανθρωποι απο τις γυναικες...

..αν συνεχιζεις και το πιστευεις...

να μην εχει ποπκορν εκει που θα πας να αγορασεις...να εχουνε τελειωσει!

Ithan

χαχαχα!!:D

Ithan δεν σε ξερω, ανοιγεις ενα θεμα και αναρωτιεσαι γιατι οι γυναικες θεωρουν τους αντρες χαζους. Και το επιχειρημα σου ειναι οτι εφοσον οι αντρες αποδεδειγμενα ειναι ΑΝΩΤΕΡΟΙ και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΕΡΟΙ σε ολους τους τομεις απο τις γυναικες γιατι οι γυναικες λενε τετοια για τους αντρες.
Και μετα με ρωτας, αν χαλασει ο υπολογιστης μου θα εμπιστευτω την ξανθια φιλη μου ή τον κολλητο μου.
Τι συμπερασμα να βγαλω λοιπον για την αποψη σου επι του θεματος, οτι πιστευεις στην ισοτητα ή οτι πιστευεις στην ανωτεροτητα των αντρων υποτιμωντας ετσι τις ικανοτητες των γυναικων?
Σορυ αλλα εγω με το γυναικειο μυαλο μου κατεληξα στο δευτερο. Αλλα χαιρομαι που τωρα υποστηριζεις την ισοτητα τελικα!:D

Ithan
12-09-11, 13:26
Goody,

αν με γνωρισεις καλυτερα - αρκει να εχεις ιωβεια υπομονη - και να μην τυφλωνεσαι απο το γραφικο μου στυλ -
σκυλια που γαυγίζουν δεν δαγκωνουν -

θα χαρεις για πολλα περισσότερα !!!!

Ithan

Melduck
Melduk

εχει πλακα οπως το θετεις το θεμα!

Με ρωτας: "τι πονος σε επιασε βρε αδερφε για το ποιος ειναι πιο εξυπνος;"

ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ..γιατι φωνασκουνε οι γυναικες οτι οι αντρες ειναι χαζουληδες;

ΕΞΥΠΝΗ ΤΑΚΤΙΚΗ:

Αφου κατηγορησετε τους αντρες σαν βλακες...
...μετά, όποιον τυχον προσπαθησει να το αναιρεσει...
τον κοροιδευετε οτι "τι καθεσαι και ασχολεισαι βρε αδερφε...δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις;"!

ΕΞΥΠΝΟ!
Ειστε εξυπνες!
Σας παραδεχομαι!

Πως γλυστραει παντα το φιδι απο την παγιδα;
Δεν πιανεστε πουθενα!

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ..αν αυτο σας τιμα κιολας...δεν το γνωριζω!

Γιαυτο εξαλλου θελω να ακουσω γνωμες!

Ithan

Τι εννοουσα : Ας λενε οι γυναικες που συναναστρεφεσαι πως ειναι εξυπνοτερες απο τους αντρες...
Εσυ, αν θεωρεις οτι εισαι εξυπνος, τοοοσο πολυ σε νοιαζει?

Εμενα προσωπικα δεν μου καιγεται καρφακι αν θεωρουμαι εξυπνη ή οχι απο τους αλλους.
Με την ιδια λογικη, δεν κρινω τους αλλους με βαση την εξυπναδα τους, που σιγουρα δεν ειναι θεμα φυλου

Aeriko
Την αλήθεια ποιανού; Την δική σου; Την δική μου; Του pk33; Της lovely people; Kάποιου που δεν έχει γράψει ακόμα και γελάει κάτω από το ρίμελ της;

corina
12-09-11, 13:27
ποια είναι η "αλήθεια" ;;;;
να μου την πεις κι εμένα......

jucca
12-09-11, 13:28
Ithan θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου για τις γυναίκες οδηγούς!!!!!!!

Ithan
Aeriko

αν ήθελα την δικη μου αληθεια - δεν θα εμπαινα στον κόπο να κανω διαλογο με τοσους αναγνωστες και σχολιαστες - που επι της ευκαιριας - τους ευχαριστω ολους, ακομα και αν διαφωνουμε!

Αερικο, επειδή δεν μπορουμε να βρουμε την ΜΙΑ αληθεια...να μην ψαχνομαστε; να μην σκεφτομαστε;

Αυτης της αποψης εισαι δηλ;

klouzeau
Ithan θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου για τις γυναίκες οδηγούς!!!!!!!

Ώχ!Τι λές τώρα:lol::lol::lol:

Ithan
12-09-11, 13:29
Η Jucca γραφει
οτι θελει να ακουσει την γνωμη μου για τις γυναικες οδηγους!

Δεν μου λες κοριτσι μου...βαλτή εισαι;

Ithan

klouzeau
12-09-11, 13:30

Η πιο σωστή απάντηση νομίζω.

corina
12-09-11, 13:31
δεν υπάρχει η "μια αλήθεια" ....
υπάρχει η αλήθεια Σου και Μου .κ.λ.π.
το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι και η αλήθεια Της......

Aeriko
12-09-11, 13:33
Aeriko

αν ήθελα την δικη μου αληθεια - δεν θα εμπαινα στον κόπο να κανω διαλογο με τοσους αναγνωστες και σχολιαστες - που επι της ευκαιριας - τους ευχαριστω ολους, ακομα και αν διαφωνουμε!

Αερικο, επειδή δεν μπορουμε να βρουμε την ΜΙΑ αληθεια...να μην ψαχνομαστε; να μην σκεφτομαστε;

Αυτης της αποψης εισαι δηλ;

Eσύ το περιορίζεις ζητώντας ΤΗΝ αλήθεια... που δεν υπάρχει όμως... άρα;

Ithan
Corinna

εδω σε παραδεχομαι!

Μου αρεσε η απαντηση σου!

Τετοιες απαντησεις θελω να ακουω απο τις ΓΥΝΑΙΚΕΣ!

Με την 6η αισθηση, με το "ακαταλογιστο', με το 'απροβλεπτο'!

ΑΦηστε λοιπον τις Ειρωνειες και τις κακιούλες...

...και απαντηστε ελευθερα - ΠΛΗΡΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑ υπαρχει εδω μεσα -

μην αφηνετε και τους αντρες σας να διαβαζουνε...

Οποτε μιληστε ελευθερα!

Τι εννοει μια ΓΥΝΑΙΚΑ οταν λεει στην καλυτερη της φιλη...οτι οι αντρες ειναι ....χαζοι;!

Περιμενω....

ως τωρα μονο η Lovely πετυχε την μιση απαντηση.

Η αλλη μιση ποια ειναι;

ithan

AthinaK
Ας γραψω και εγώ. Είναι αστείο να βάζουμε ταμπέλες και κατηγορίες στους ανθρωπους. Αντρας χαζός, γυναίκα έξυπνη. Θεωρώ ότι αυτά τα κάνουν άνθρωποι που δεν έχουν βρει τις ισορροπίες τους και ασχολούνται με τους άλλους.

Τι σε νοιάζει η ταμπέλα που θα σου δώσει ο τρίτος και άσχετος. Αν σε λέει γουρούνι επειδή είσαι άντρας, δεν αξίζει να της δώσεις περισσότερη σημασία. Εσύ ξέρεις ποιος είσαι. Αν δηλαδή κάποια που δεν σε γνωρίζει σου πει ότι έχεις μικρό πέος θα κανεις κάτι να της αποδείξεις το αντίθετο ή θα την αγνοήσεις γιατί απλά δεν αξίζει τον χρόνο σου;

Θα σταθώ στο θέμα του τοκετού. Μην τον αγνοείς ή μην τον μειώνεις. Είναι δυνατή στιγμή από όλες τις απόψεις. Πολλοί άντρες δεν αντέχουν να είναι μέσα εκείνη την ώρα, κάτι που το θεωρώ αποδεκτό.

Έπειτα εμείς οι μητέρες, ιδίως αυτές που έχουν αγόρια, γεννάνε γουρουνάκια ή χαζά παιδάκια;;;;

Και τέλος να αναφερθώ στον πρώη πλανητάρχη που είναι άντρας αλλά από εξυπνάδα γιοκ. Τους εγχώριους πολιτικούς δεν τολμάω να τους αναφέρω!!!! :)

Ithan
12-09-11, 13:37
Αthina K

μου αρεσε η απαντηση σου.

Απλα επιτρεψε μου να σημειωσω οτι ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

απλα, επειδή μονο αυτο ακουγεται ως επιχειρημα, μονον τοτε ανεφερα περιπτωσεις αντρων...που εργαζονται μια ζωή ως σκλαβοι ή γυρνανε παραλυτοι απο εναν πολεμο....κ.λπ

η μητροτητα ειναι το πιο ΙΕΡΟ πραγμα στον κοσμο!
Ειναι ΘΕΟΥ ΔΩΡΟ

Απλα με ενοχλει οτι παρουσιαζεται μονοπλευρα: ο αντρας δεν δινει το σπερμα του;

ή μηπως ο αντρας μετα ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ και δυο και τρεις δουλειες αν χρειαστει, για να 'ταισει' την γυναικα και το παιδι του;

Ithan

MINNI
12-09-11, 13:38
Οι άντρες πραγματικά νομίζουν οτι είναι πιο έξυπνοι... Πάντα υπάρχει απο πίσω μια γυναίκα που κινεί τα νήματα με το τρόπο της...
Όσον αφορά στις εργασίες, παντού υπάρχουν, σε όλους τους τομείς εξαίρετοι επιστήμονες, άντρες ή γυναίκες, απλά η κοινωνία ακόμη δεν έχει αποδεχτεί τη θέση της γυναίκας ως εργαζόμενη και την αντιμετωπίζει μόνο ως νοικοκυρά! Ζητάς εργασία και σε απορρίπτουν επειδή είσαι γυναίκα και κατά συνέπεια θα γίνεις μητέρα οπότε και θα λείψεις απο την εργασία. Αυτό δε σημαίνει όμως οτι η γυναίκα δεν είναι έξυπνη να αναλάβει μια θέση....

corina
ψάχνεις την αλήθεια εδώ;;;;
η αλήθεια δεν είναι στην ανωνυμία..... αλλά στους ανθρώπους που ζεις μαζί τους ....... τους νιώθεις ....τους βλέπεις στα καλά και στα κακά.....

epang
Έπειτα εμείς οι μητέρες, ιδίως αυτές που έχουν αγόρια, γεννάνε γουρουνάκια ή χαζά παιδάκια;;;;

:)

Μόλις έμαθα ότι το παιδί μου θα είναι αγόρι είπα ότι χαίρομαι γιατί θα έχει περισσότερες δυνατότητες και πιθανότητες να γίνει ευτυχισμένος στη ζωή του...

lovely people
12-09-11, 13:39
Περιμενω....

ως τωρα μονο η Lovely πετυχε την μιση απαντηση.

Η αλλη μιση ποια ειναι;

ithan

Ithan αν βρω και την άλλη μισή τι κερδίζω??????:lol::lol::lol:

AthinaK
12-09-11, 13:40

Γιατί να μην πιάσει το τρυπάνι; Δεν θέλει και μεγάλη δεξιοτεχνία. Αν έχει κέφι να το κάνει, ας το κάνει. Αν έχεις κέφι να φτιάξεις την ντουλάπα, κάνε την. ;-)
Θα έλεγα καλύτερα να υπάρχει ισορροπία. Ο κάθε άνθρωπος έχει κάποιο ταλέντο. Δεν μπορείς να μειώνεις τον άλλον επειδή εσύ ξεχωρίζεις. Γιατί και εσύ έχεις κάποια άλλη αδυναμία που δεν την έχει ο/η σύντροφός σου!

Ithan
12-09-11, 13:40
Corina

καλο μου κοριτσι, μην την κανουμε τοσο φιλοσοφικη την συζητηση.

Οχι, δεν ψαχνω την απολυτη αληθεια εδω.

Απλα ψαχνω ιδεες. καλοπροαιρετα.
θελω να μαθαινω.
Βλεπεις ακουω καθε κυρια που γραφει, και απανταω σε καθε σχολιαστη.

Θελω να μαθω, πες οτι εχω αυτο το ελατωμα: ειμαι περιεργος!

Λοιπον...ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ να πεις την αποψη σου, τι ακριβως εννοουνε οι γυναικες οταν λενε οτι οι αντρες ειναι λιγο 'βλακουληδες';

Ithan

Ithan
12-09-11, 13:43
Athina K

βρε γιατι παρεξηγεις την απαντηση που εγραψε ο pk33?

ο ανθρωπος δεν μιλησε υποτιμητικα για τις γυναικες!

ΔΕν ειπε οτι δεν μπορουνε να πιασουνε το τρυπανι.

Αν μπορουνε, καλως να το κανουνε!

Γιατι αυτη η αντιδραση αμεσως;

ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙ, οτι 99% των γυναικων σιγά μην κατσουνε να πιασουνε το τρυπανει να τρυπησουνε στον τοιχο μια τρυπα.!

Εσεις οι ΓΥΝΑΙΚΕΣ, οι μοντερνες Γυναικες..οι φεμινιστριες...ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ...

πως να το κανουμε τωρα..την ιδια ΜΥΙΚΗ δυναμη εχει η γυναικα με τον αντρα;

Αμεσως "και εγω μπορω"!
Ε, οχι κυρια μου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Τι μπορεις δηλαδη;

Ποσο βάρος μπορεις να σηκωσεις;

Ο αντρας σηκωνει και 100 κιλα αμα λαχει.
εσυ ποσα;

Στα 10 εχεις κλαταρει;

Athina K, συγγνωμη για το αυστηρο μου υφος..γενικα εγραψα

Ithan
12-09-11, 13:45
Lovely_people,

μολις ειδα οτι εισαι συμπολιτισσα...

Αν βρεις και την αλλη μιση απαντηση - ΠΟΥ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΚΟΒΩ - κερναω καφε με θέα τον λευκο Πυργο!

Η Εκθεση ειναι λιγο επικινδυνη...εχει πολλα ΜΑΤ!

Ithan

Melduck
12-09-11, 13:45
Εγω παντως, δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εννοουν οι γυναικες οταν λενε οτι οι αντρες ειναι λιγο 'βλακουληδες'
κατ'αρχην δεν το πιστευω και κατα δευτερον θεωρω οποια το λεει εξισου 'βλακουλα'

τωρα που το σκεφτομαι, θα χαρακτηριζα ισως εναν αντρα 'βλακουλη' οταν αφηνει μια γυναικα να τον κανει ο,τι θελει - δε νομιζω ομως πως αυτο εχει να κανει με την εξυπναδα

Ithan
12-09-11, 13:47
Melduk

ξερεις τωρα τι νοημα περνας;

"Ξυπνηστε ρεεε αντρες...χαζοι...που σας κανει μια γυναικα οτι θελει...ρεεε- αμα λαχει...δωστε και μια σφαλιαραααα..τι αντρες ειστε ρεε...δυο μετρα σας κανει η αλλη οτι θελει...ρεεεεε....αχ δεν μπορουσα εγω να ημουνα αντρας..."

Βαλε ιδεες Melduk!

Ithan

epang
12-09-11, 13:47
Λοιπον...ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ να πεις την αποψη σου, τι ακριβως εννοουνε οι γυναικες οταν λενε οτι οι αντρες ειναι λιγο 'βλακουληδες';

Ithan

Απ'ότι καταλαβαίνω έχεις κάτι πολύ συγκεκριμένο στο μυαλό σου και περιμένεις να δεις αν κάποια γυναίκα στο επιβεβαιώσει.
Πες το καθαρά για να το συζητήσουμε γιατί δεν είμαι καλή στα μαγικά... και λεω να πάω και έγω γαλαρία....

AthinaK
12-09-11, 13:48
Μόλις έμαθα ότι το παιδί μου θα είναι αγόρι είπα ότι χαίρομαι γιατί θα έχει περισσότερες δυνατότητες και πιθανότητες να γίνει ευτυχισμένος στη ζωή του...

Χαχαχα! Πωπω! Να ένας λόγος που θα κλειδωθεί το θέμα!!!!

Διάβαζα χτες ενα άρθρο που λέει ότι στην Αλβανία οι γυναίκες ρίχνουν τα παιδιά όταν μαθαίνουν ότι είναι κορίτσια. Η αναλογία είναι 119 αγόρια για 100 κορίτισια (αν θυμάμαι καλά).

Να μεταφράσουμε αυτό το θέμα και σε άλλες γλώσσες για να αποτρέψουμε τέτοιου είδους αμβλώσεις! Να βγει και κάτι καλό από αυτή τη συζήτηση!!!! :)

tazi
12-09-11, 13:49
Με τις φίλες μου χρησιμοποιούμε το ''χαζούληδες'' για τους άντρες πιο πολύ "χαιδευτικά" και χωρίς ίχνος κακίας. Μάλλον θελουμε να πούμε ότι είναι πιο αθώοι απο εμάς και πιο παιδιά! Και για αυτό ακριβώς τον λόγο τους αγαπάμε!!! Τώρα οι χαρακτηρισμοί όλοι οι άντρες είναι "έτσι" και όλες οι γυναίκες είναι "αλλίως" απλά τους βρήσκω ανόητους!

Ithan
epang

ρωτας για την λυση του γριφου.

Επιτρεψε μου να απαντησω οπως θα το εκανε μια γυναικα:

"Δεν θα σας το δωσω στο...πιάτο"!

Ιδρωστε λιγο να με 'ριξετε"!

Ετσι για να δειτε, τι τραβαμε εμεις οι αντρες απο εσας...

Ithan

corina
προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι καθόλου βλάκες......
όσες το πιστεύουν την έχουν πατήσει...νομίζουν ότι τους χειρίζονται αναλαμβάνοντας τα πάντα στο σπίτι γιατί αυτοί οι ....καημένοι είναι χαζοί..... και καλά....
απλά κάνουν τους χαζούς οι περισσότεροι για να λουφάρουν
οι τέτοιου είδους γυναίκες αρέσκονται να το παίζουν σωτήρες των χαζών υποτίθεται ανδρών για να τονώνεται η αυτοπεποίθησή τους....
και οι τέτοιου είδους άντρες θυσιάζουν την ..αξιοπρέπειά τους για να μην ...τυχει και ρίξουν κανένα σφουγγάρισμα....

Melduck
12-09-11, 13:51
Melduk

ξερεις τωρα τι νοημα περνας;

"Ξυπνηστε ρεεε αντρες...χαζοι...που σας κανει μια γυναικα οτι θελει...ρεεε- αμα λαχει...δωστε και μια σφαλιαραααα..τι αντρες ειστε ρεε...δυο μετρα σας κανει η αλλη οτι θελει...ρεεεεε....αχ δεν μπορουσα εγω να ημουνα αντρας..."

Βαλε ιδεες Melduk!

Ithan

Καμμια μα καμμια σχεση με αυτο που ειπα.
Ειπα οτι η μονη περιπτωση που θα το ελεγα, χαριτολογωντας κιολας, ειναι η παραπανω. Το ιδιο θα ελεγα και για μια γυναικα που την κανει ο,τι θελει ο αντρας της.
Απ'οτι καταλαβαινω ομως θες να ακουσεις κατι πολυ συγκεκριμενο, αυτο ακριβως που εχεις στο μυαλο σου.
Να μυρισουμε τα νυχια μας μηπως?
Μπα, βαρεθηκα

Ithan
12-09-11, 13:52
tazi, καλησπερα

Ειδες τι εγραψες απο μονη σου;

"ΟΙ αντρες ειναι πιο αθωοι..ειναι σαν μικρα παιδια"

" Ευχαριστω κύριε προεδρε...δεν εχω άλλη ερώτηση"!

Ithan

cristina112
cristina 112

γραφεις να μην κλειδωσουνε το θεμα αυτο.

Γιατι να το κανουνε;

Θελω να πω, πότε το κανουνε; Οταν υπαρχει ενας α' αριθμος απαντησεων;
ή οταν 'παραπονεηθει' καποιος;

ithan

Δεν είμαι αντμίν για να αποφασίζω εγώ,αλλά μάλλον όταν ξεφεύγει το θέμα με ειρωνικούς και υβριστικούς χαρακτηρισμούς.Το δικό σου είναι ΟΚ μέχρι στιγμής.

Aeriko
Ithan αν βρω και την άλλη μισή τι κερδίζω??????:lol::lol::lol:

Δωρεάν ποπ κορν;

Ithan
12-09-11, 13:54
Melduk

απαντησα σε μια κυρια πιο πανω:

Δεν θα σας δωσω την λυση "στο πιατο"

Αν βαρεθηκες..μπες ξανα το βραδυ!

Μεχρι τοτε ισως να εχει λυθει ο γριφος!

Υ.Γ.:
Και εγω σε λιγο θα παω γυμναστηριο!

Ithan

Eli-0411
Δωρεάν ποπ κορν;
Καλά, εσένα, κοπελιά μου, καθώς & την christina112 σας κάνω πολλά Like σήμερα!!!

cristina112
Corina

με ρωτας: Τι άλλο θελω να ακουσω για να 'καλυφτω";

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Μονο την ΑΛΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Αυτο θελω να ακουσω και τίποτα άλλο!

Ithan

Καμιά φορά υπάρχουν πολλές αλήθειες...και για τον καθένα μπορεί να είναι διαφορετική...

lovely people
12-09-11, 13:55
Lovely_people,

μολις ειδα οτι εισαι συμπολιτισσα...

Αν βρεις και την αλλη μιση απαντηση - ΠΟΥ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΚΟΒΩ - κερναω καφε με θέα τον λευκο Πυργο!

Η Εκθεση ειναι λιγο επικινδυνη...εχει πολλα ΜΑΤ!

Ithan

Αχ με χτυπάς εκει που πονάω...Ξερεις πόσο καιρό ψαχνω να βρώ χρόνο για καφέ με θέα τον Πύργο!!! Γιατί βρε χλώμο...κατσι να σκεφτώ:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:χμχμχμχμχμχμμμμμμμμ

eleonoritsa
12-09-11, 13:56
eleonoritsa

εισαι το ΑΚΡΙΒΕΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...γιατι υπαρχει τελικα το χασμα αναμεσα σε αντρες και γυναικες!

Μου κανεις προσωπικη επιθεση...σε διορθωνω, και μετα, οχι μονο δεν κοκκινιζεις λιγο...να παραδεχτεις λιγο το λαθος σου, να τα μαζεψεις λιγο,...

..αλλά μου ευχεσαι και περαστικα απο πανω...και σηκωνεσαι και φευγεις, αφου πεταξες την πατατα σου !

Να γιατι υπαρχει ΚΟΝΤΡΑ μεταξυ αντρων και γυναικων!

Σε ευχαριστω για τα περαστικα σου, αν και δεν νοσσω!

Αλλα οι ευχες για υγεια και λεφτα ειναι παντοτε καλοδεχουμενες!

Ithan

Αγαπητέ μου, δεν σηκώθηκα και έφυγα...Δουλέυω και δεν έχω ώρα για αερολογίες!! Νιώθω μια απέραντη συμπόνοια για την κατάντια του μυαλού σου αγαπητέ μου και μάλιστα χαίρομαι πάρα πολύ που δεν έίμαι ελεύθερη και δεν θα πέσω ποτέ στον έρωτα ενός άντρα με τις δικές σου αντιλήψεις... Και δεν ειρωνεύομαι ούτε κοροϊδεύω, πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ. Και όσο για την κόντρα που λες ότι υπάρχει ματεξύ αντρών και γυναικών, εγώ τι να σου πώ?? Δεν τη βιώνω...Τα έχω καλά με τον εαυτό μου και δεν αναλώνομαι σε τέτοιου είδους σκέψεις...Εσύ υποβιβάζεις τον εαυτό σου λέγοντας ότι είσαι άρρωστος και μικροτσούτσουνος!!! Εγώ δεν είπα τίποτα!!!
Γι΄αυτό λοιπόν αγαπητέ μου, βρες κάτι άλλο να ασχοληθείς και άσε αυτό το forum στους γονείς και στις ανησυχίες τους!!
Πάντα φιλικά!

lovely people
12-09-11, 13:56
Δωρεάν ποπ κορν;

:lol::lol::lol::lol::lol: βάλε και κάτι παραπάνω...μην τσιγκουνεύεσαι!!!

AthinaK
12-09-11, 13:58
Δεν παρεξήγησα καθόλου την απάντησή του! Ούτε με πείραξε! Ούτε καν τον ξέρω τον άνθρωπο! Μάλιστα γελούσα την ώρα που την έγραφα γιατί θυμήθηκα όταν ήμουν 8 μηνών έγκυος και ήμουν πάνω στη σκάλα και τρυπούσα τον τοίχο για να βάλω τις κουρτίνες.
Τη δε ντουλάπα με βαριά καρδιά τη φτιάχνω όταν πρέπει!!!

Ηρέμησε, δεν είναι όλοι ορεξάτοι για παρεξηγήσεις και καυγάδες. Μερικοί έχουν όρεξη για χαβαλέ!

travellingmum
ειναι απιστευτο.... οτι εχει γινει αυτο το θεμα τρεις σελιεδς.... απιστευτο...

Προσωπικα Ηθανουλι, εγω λατρευω τ'αρσενικα ;)

Ithan
eleonoritsa

ακουστε πως απανταει - ΣΤΑΖΕΙ ΧΟΛΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ:

"ευτυχως που δεν σε γνωρισα, ευτυχως που ειμαι παντρεμενη και δεν θα σε γνωριζα ποτε...λυπαμαι την γυναικα που θα σε γνωριζει, εισαι αξιολυπητος...κριμα οποια γυναικα σε παντρευτει"...

ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΗΘΟΣ ΠΛΗΓΩΜΕΝΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ!

Κοριτσι μου, σου ευχομαι ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!
Να αγαπας παντα τον αντρα σου, να σε αγαπαει και εκεινος, και να εχετε μια ομορφη οικογενεια!

Εμενα ασε με...ασε με που να με παρει το ποταμι!

Φιλικα επισης

ithan

jucca
12-09-11, 13:59
Βρε Ithan, ο τρόπος σου είναι λίγο κουραστικός! Απαντήσεις, γρίφοι, μισόλογα....

Προτείνω να πεις ευθέως ότι έχεις να πεις και μετά ν' αρχίσουμε να σε μπινελικώνουμε!!! Χιχιχιχιχι

Και δε μας είπες για τις γυναίκες οδηγούς!

cristina112
12-09-11, 13:59
Καλά, εσένα, κοπελιά μου, καθώς & την christina112 σας κάνω πολλά Like σήμερα!!!

Ε,τότε να βρεθούμε από κοντά,να πάρουμε και τον φίλο μας τον Ithan αγκαζέ,μήπως και βγάλουμε καμιά άκρη!!:lol::lol:

Aeriko
12-09-11, 14:00
:lol::lol::lol::lol::lol: βάλε και κάτι παραπάνω...μην τσιγκουνεύεσαι!!!

άντε για πάρτη σου... και το αναψυκτικό με ή χωρίς αλκοόλ (γιατί θα το χρειαστείς δεν το συζητώ)

Ithan
Athina K

συγγνωμη που σε καταλαβα λαθος!

και εγω γουσταρω χαβαλε!

Bist Du jetzt in Berlin?

Aeriko
Προτείνω να πεις ευθέως ότι έχεις να πεις και μετά ν' αρχίσουμε να σε μπινελικώνουμε!!! Χιχιχιχιχι

αποαπαπαπαπα μπινελικώνουμε..... εμείς είμεθα κιουρίες!

Ithan
12-09-11, 14:02
Cristina 112

κανονηστε το , και πειτε μου.
πολυ ευχαριστως!

Ithan

Melduck
12-09-11, 14:02
:

Δεν θα σας δωσω την λυση "στο πιατο"

Αν βαρεθηκες..μπες ξανα το βραδυ!

Μεχρι τοτε ισως να εχει λυθει ο γριφος!

Ithan

ΑΝ αντεξω την αγωνια μεχρι το βραδυ!

Ithan
12-09-11, 14:03
Jucca

και εσυ ομως δεν απαντησες σε προηγουμενη ερωτηση μου:

βαλτη εισαι...και ρωτας για τις γυναικες οδηγους;

Eli-0411
12-09-11, 14:03
Ε,τότε να βρεθούμε από κοντά,να πάρουμε και τον φίλο μας τον Ithan αγκαζέ,μήπως και βγάλουμε καμιά άκρη!!:lol::lol:

ok, θα σε φέρω & μπομπονιέρα απ'τη βάφτιση !!! :wink:

Ithan
12-09-11, 14:04
Melduk

γραφει:

"δεν αντεξω απο αγωνια μεχρι το βραδυ"

Μην ανησυχεις κοπελιά.

δεν εχετε αναγκη εσεις!
Αμα θελετε..ολα τα αντεχετε...

Πες μου οτι δεν σε λενε Μελινα?

Ithan

Ithan
12-09-11, 14:04
Eli-04.11

να σου ζησει!!! :lol:

Ithan

travellingmum
12-09-11, 14:05
Προσωπικα Ηθανουλι, εγω λατρευω τ'αρσενικα ;)

το παιρνω πισω... μολις ηρθε ο αντρας μου και μ'εκανε τουρμπο!

tazi
12-09-11, 14:05
Δηλώνω ένοχη κύριε πρόεδρε!

Ithan
12-09-11, 14:06
travellingmum

Ti egine?
ειδες κοκκινο γκραγιον στο πουκαμισο του?

Ithan

Melduck
12-09-11, 14:06
Melduk

γραφει:

"δεν αντεξω απο αγωνια μεχρι το βραδυ"

Μην ανησυχεις κοπελιά.

δεν εχετε αναγκη εσεις!
Αμα θελετε..ολα τα αντεχετε...

Πες μου οτι δεν σε λενε Μελινα?

Ithan

Λυσε μου πρωτα το γριφο, να σου πω πως με λενε! :)

Eli-0411
12-09-11, 14:07
Eli-04.11

να σου ζησει!!! :lol:

Ithan

Ευχαριστώ Ithan.

Ithan
12-09-11, 14:08
Melduk

αφου υποψιάζεσαι τι θελω να γραψω...γιατι δεν το γραφεις μονη σου;

Ποιον φοβασαι;

Πες μου οτι εισαι και ΥΔΡΟΧΟΟΣ;

Ithan

travellingmum
12-09-11, 14:08
travellingmum

Ti egine?
ειδες κοκκινο γκραγιον στο πουκαμισο του?

Ithan

τι ειναι "γκραγιον";

επιμενει να μου φτιαξει καφε και να μου τριψει τους ωμους καθως εγω χαζολογαω στο φορουμ... Αλλα εγω θελω την ησυχια μου και δεν το καταλαβαινει...

travellingmum
12-09-11, 14:09
στο μεταξυ δεν εχω διαβασει και ολοκληρο το θρεντ γιαιτ φοβαμαι μην ξοδεψω τζαμπα κι αδικα οπλυιτμη φαια ουσια (δε μου περισσευει κιολας) και δεν ξερω ακριβως τι παιζει... Ποιος ειναι ο γριφος;

cristina112
12-09-11, 14:10
ok, θα σε φέρω & μπομπονιέρα απ'τη βάφτιση !!! :wink:

:lol::lol::lol::lol:
Και μία για τον Ithan καλέ!!!Να φάει το κουφετάκι να γλυκαθεί λίγο!!!
Άντε Ithan,πλάκα πλάκα θα κάνεις και καινούριες φίλες!!

Ithan
kragion..

για τα χείλη σας...

Δεν εισαι βρε Ελληνιδα; 8-)

eleonoritsa
eleonoritsa

ακουστε πως απανταει - ΣΤΑΖΕΙ ΧΟΛΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ:

"ευτυχως που δεν σε γνωρισα, ευτυχως που ειμαι παντρεμενη και δεν θα σε γνωριζα ποτε...λυπαμαι την γυναικα που θα σε γνωριζει, εισαι αξιολυπητος...κριμα οποια γυναικα σε παντρευτει"...

ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΗΘΟΣ ΠΛΗΓΩΜΕΝΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ!

Κοριτσι μου, σου ευχομαι ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!
Να αγαπας παντα τον αντρα σου, να σε αγαπαει και εκεινος, και να εχετε μια ομορφη οικογενεια!

Εμενα ασε με...ασε με που να με παρει το ποταμι!

Φιλικα επισης

ithan

Να είσαι καλά για τις ευχές αγαπητέ μου. Πίστεψε με, εγώ θα είμαι ευτυχισμένη! Απλά μια συμβουλή θα σου έδινα, με αγάπη...
Ηρέμησε και χαλάρωσε, απόλαυσε τη ζωή γιατί είναι μικρή και δεν χρειάζεται να ψαχνόμαστε τόσο πολύ...Και ξαναλέω ότι πραγματικά λυπάμαι για τις απόψεις σου...Σε αυτό θα επιμείνω όσο και αν θες εσύ να με παρουσιάζεις όπως σε βολεύει. Και επειδή μανούλες (υποψήφιες και μη) εδώ μέσα χρειάζοντα πραγματική βοήθεια, δεν θα απαντήσω ξανά στις ερωτήσεις-προκλήσεις σου... Θα ασχοληθώ με πιο σοβαρά πράγματα.
Πάντα φιλικά!!

jucca
Jucca

και εσυ ομως δεν απαντησες σε προηγουμενη ερωτηση μου:

βαλτη εισαι...και ρωτας για τις γυναικες οδηγους;

Όχι, απλά σου δίνω μια ευκαιρία να αποδείξεις ότι δεν είσαι μισογύνης όπως λες!

Ithan
12-09-11, 14:11
Cristina 112

πολύ ευχαριστως!!!

:lol:

Rea_1971
12-09-11, 14:11
Καλημέρα...

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ:

- Υπολογιστες
- Υποβρύχια
- Διαστημόπλοια;

ΑΠΟΡΙΑ:

Αν ναι, ΤΙ;

Παρακαλω, ακουω γνωμες!

Ithan

Πριν διαβάσω τις λοιπές καταχωρήσεις.

Όλα τα παραπάνω είναι κατά κανόνα επιτεύγματα της Άριας φυλής. Ευρωπαίων / Αμερικανών.

μήπως αυτό σημαίνει κάτι;

Πχ ότι οι Ασιάτες ή Αφρικανοί είναι κατώτεροι πνευματικά;

όσο οι γυναίκες δεν είχαν πρόσβαση όχι σε ανώτατες σπουδές, αλλά ούτε καν σε σχολείο (η γιαγιά μου πχ πήγε κρυφά από τον πατέρα της ΜΟΝΟ Δημοτικό) νομίζω ότι δικαιολογεί σε μεγάλο μέρος τη μικρή, ελάχιστη συμμετοχή τους στα παγκόσμια επιτεύγματα των επιστημών.

Κατά τα άλλα, πραγματικά εξυπνοι άντρες (και όχι γιαλατζί) επικαλούνται τη γυναικεία σοφία στο διάβα των αιώνων.

Να σου θυμίσω τον Σωκράτη και τη Διοτίμα. Για αρχή.

Eli-0411
12-09-11, 14:12
Και μία για τον Ithan καλέ!!!Να φάει το κουφετάκι να γλυκαθεί λίγο!!!
Άντε Ithan,πλάκα πλάκα θα κάνεις και καινούριες φίλες!!
.... like, like, like

Ithan
12-09-11, 14:13
jucca

βρε 'κουτορνιθι'...προδωθηκες μονη σου! :p:p:p

:lol::lol::lol::razz::razz::razz::-P:-P:-P:lol::lol::lol:

Αυτο ακριβως εννοουσα - με παραδεχεσαι;

"Αντιληφην" την παγιδα που πας να μου στησεις...και δεξιοτέχνως την απεφυγα!

Εκανε μπαμ απο μακρια οτι γιαυτον τον λογο με ρωτας, για να σταξω χολη εναντιον των γυναικων, ωστε μετα να πεις στις υπολοιπες κυριες:

"ειδατε κοριτσια ποσο εξυπνη ειμαι; Τον ξεσκεπασα με μια απλη μου ερωτηση"!

Σε αγαπαωωωω jucca!

πρεπει να εισαι αθωο Κοριτσι!

Ithan

Melduck
12-09-11, 14:14
Melduk

Ποιον φοβασαι;

Ithan

εμ δεν υποψιαζομαι τιποτα
ασε που ξεχασα ποιος ακριβως ειναι ο γριφος

epang
12-09-11, 14:15
Melduk

Ποιον φοβασαι;

Ithan

Σε λίγο θα βγείτε και κουμπάροι ????

Rea_1971
Οι άντρες δεν είναι πιο χαζοί από τις γυναίκες.

ΑΛΛΑ,
είναι πιο ευάλωτοι στις απαιτήσεις του γενετήσιου ενστίκτου...
Σαν να λέμε το νινί σέρνει καράβι....

Ανά τους αιώνες οι άντρες έπέφταν και πέφτουν θύματα αυτής τους της αδυναμίας.

Εξαιτίας αυτού, και η πιο χαζή γυναίκα μπορεί να ξεφτιλίσει τον πιο έξυπνο άντρα.

jucca
jucca

βρε 'κουτορνιθι'...προδωθηκες μονη σου! :p:p:p

:lol::lol::lol::razz::razz::razz::-P:-P:-P:lol::lol::lol:

Αυτο ακριβως εννοουσα - με παραδεχεσαι;

"Αντιληφην" την παγιδα που πας να μου στησεις...και δεξιοτέχνως την απεφυγα!

Εκανε μπαμ απο μακρια οτι γιαυτον τον λογο με ρωτας, για να σταξω χολη εναντιον των γυναικων, ωστε μετα να πεις στις υπολοιπες κυριες:

"ειδατε κοριτσια ποσο εξυπνη ειμαι; Τον ξεσκεπασα με μια απλη μου ερωτηση"!

Σε αγαπαωωωω jucca!

πρεπει να εισαι αθωο Κοριτσι!

Ithan

Κι εγώ σ' αγαπώ τζουτζούκο μου!!!!

Με λατρεία εξυπνοπούλι μου,

το κουτορνίθι σου! :)

Ithan
eleonoritsa

δεν σου κανει εντυπωση οτι ΜΟΝΟ ΕΣΥ απαντας τοσο "Ασχημα" εναντιον μου;

Γιατι με τις υπολοιπες κυριες κανω εναν ομορφο διαλογο νομιζω, ασχετως αν διαφωνουμε ή πεταμε που και που τις 'ειρωνιες' μας....

ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ;

οχι, ε;

Αχ κοριτσι μου καλο...αχ..βαχ.....

Τελοςπαντων..στο καλο να πας!

Ithan

travellingmum
12-09-11, 14:16
"αντελίφθην" ... αν δεν τη γνωριζεις την καθαρευουσα ασ'την την κακομοιρα στην ησυχια της

sweet_february
12-09-11, 14:16
Συμφωνα με τον τιτλο του θεματος, διαφωνεις με μια πολυ καλη σου φιλη... (γυναικα εξου και φιλ-η και οχι φιλ-ος).. Που σημαινει πως εχεις την αποψη σου την οποια τεκμηριωνεις στο 1ο σου ποστ και εκεινη τη δικη της που -μαλλον- ειναι αντιθετη απο τη δικια σου (υποθετω για να διαφωνειτε)....
Και ηρθες εδω για να ρωτησεις τις υπολοιπες γυναικες τι ακριβως??? :confused: Να σου πουμε αν εχεις δικιο εσυ ή η φιλη σου?? Ή να κατσουμε να σου αλλαξουμε γνωμη για τα πιστευω σου και τις θεωριες που εχεις περι ανδρων και γυναικων? :rolleyes:

Αγαπητε Ηθαν... Δεν ειμαι Υδροχοος, ειμαι Ζυγος και ....

Καποια σε χαλασε πολυ ε, παληκαρι? Εγω θα προτεινα απο το να τα βαλεις με ολο τον κοσμο να πας να μιλησεις σε αυτην που σου την εσπασε.....ειναι πολυ πιο ωριμο......καλημερα.

το αυτο....

Καλη σας συνεχεια! :cool:

cristina112
12-09-11, 14:17
kragion..

για τα χείλη σας...

Δεν εισαι βρε Ελληνιδα; 8-)

Μάλλον εσύ δεν είσαι make up artist!!!:lol:
Κραγιόν το λένε βρε...ή crayon αν προτιμάς...αναλόγως την κουλτούρα του καθενός...:lol::lol:

Ithan
12-09-11, 14:17
Rea_1971

σωστα απαντας και καλως ηρθες στην παρρεα!

Αφου βλεπω οτι 'στροφαρει' το μυαλο σου , παρακαλω να σου υπενθυμισω τον αρχικο γριφο:

Τι εννοουνε οι γυναικες οταν λενε 'οι αντρες ειναι χαζοι";

Ασχετως αν εχουνε δικαιο ή αδικο, υποσυνειδητα τι εχουνε στο μυαλο τους;

ithan

cristina112
12-09-11, 14:18
Cristina 112

πολύ ευχαριστως!!!

:lol:

Με είπες σκληρόκαρδη και με πλήγωσες...:lol::lol::lol:

travellingmum
12-09-11, 14:18
Μάλλον εσύ δεν είσαι make up artist!!!:lol:
Κραγιόν το λένε βρε...ή crayon αν προτιμάς...αναλόγως την κουλτούρα του καθενός...:lol::lol:

ειναι πολυ βαρυς κι ασηκωτος αντρας ο Ηθαν ιανα ξερει τετοια πραγματα :lol::lol::lol:

Ithan
12-09-11, 14:19
Melduk

δεν απαντησες:

σε λενε Μελινα...και εισαι Υδροοχος;

malecon
12-09-11, 14:20

Μάλλον ότι είναι άφραγκοι :rolleyes:

Rea_1971
12-09-11, 14:20
Rea_1971

Αφου βλεπω οτι 'στροφαρει' το μυαλο σου , παρακαλω να σου υπενθυμισω τον αρχικο γριφο:

ithan

Σου απάντησα ήδη πιο πάνω:

"Οι άντρες δεν είναι πιο χαζοί από τις γυναίκες.

ΑΛΛΑ,
είναι πιο ευάλωτοι στις απαιτήσεις του γενετήσιου ενστίκτου...
Σαν να λέμε το νινί σέρνει καράβι....

Ανά τους αιώνες οι άντρες έπέφταν και πέφτουν θύματα αυτής τους της αδυναμίας.

Εξαιτίας αυτού, και η πιο χαζή γυναίκα μπορεί να ξεφτιλίσει τον πιο έξυπνο άντρα. "

Ithan
12-09-11, 14:21
sweet_February

εστω οτι καποια γυναικα με 'καταντησε' ετσι οπως ειμαι.

Εστω οτι καποια γυναικα ευθυνεται που εγω σημερα, εγραψα αυτην την ερωτηση στο φορουμ.

Αυτο ομως ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ μπουμεραγνκ...εναντιον των γυναικων;

Διοτι..με πλαγιο τροπο...ειναι σαν να λες - ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΠΟΤΕ ΕΥΘΕΩΣ:

"Ρε Ithan, μια χαρα παλληκαρι φαινεσαι...ποια ΣΤΡΙΜΜΕΝΗ σε νευριασε; Ποια Ηλιθια σου χαλασε την διαθεση;"

Ithan

Rea_1971
12-09-11, 14:21
Μάλλον ότι είναι άφραγκοι :rolleyes:

Καλά δεν παίζεσαι!!!!!!!!!!

Δάκρυσα από τα γέλια μιλάμε!!!!!!!!

Ithan
12-09-11, 14:23
Rea_1971

dexomai την απαντηση σου, μονο που δεν ειναι η ΛΥΣΗ του γριφου!

Για ξανα προσπαθησε!

Ithan

Melduck
12-09-11, 14:24
Melduk

δεν απαντησες:

σε λενε Μελινα...και εισαι Υδροοχος;

Μηπως να σου πω και που μενω? :p
φιλε ithan, μην το ψαχνεις, δεν γνωριζομαστε, εξαλλου δεν συμμεριζομαι ουτε στο ελαχιστο την θεση των γυναικων που συναναστρεφεσαι και σ'εχουν φερει σ'αυτο το σημειο...
οποτε, πώς να απαντησω στο γριφο?

κανονικα, επρεπε να ρωτας : οσες γυναικες το πιστευετε αυτο, πειτε μου τι εννοειτε

Rea_1971
12-09-11, 14:25
Rea_1971

dexomai την απαντηση σου, μονο που δεν ειναι η ΛΥΣΗ του γριφου!

Για ξανα προσπαθησε!

Ithan

Ο γρύφος είναι λάθος.

Καμιά γυναίκα δεν πιστεύει ότι οι γυναίκες εν γένει είναι πιο έξυπνες από τους άντρες - εκτός αν είναι χαζή η ίδια.

Οι περισσότερες όμως ξέρουμε ότι και τον εξυπνότερο των αντρών μπορούμε να τον χειραγωγήσουμε κατά το δοκούν.

travellingmum
12-09-11, 14:26
Rea_1971

ithan

λοιοπν, περα απο την πλακα... αυτα ειναι λογια πληγωμενου ανθρωπου.

Πχ μια γυναικα δεν της αρεσει καποια συγκεκριμενη συμπεριφορα του συντροφου της... Τωρα βεβαια το να χωριζεις, να μοιραζεις τα πραγματα, να πληρωνεις μονος σου ολοκληρο το νοικι... μεγαλη φασαρια ρε παιδι μου. Πολυ αβολο. Απο την αλλη κι αυτο που κανει τις χαλαει. Κι ετσι "συγχωρουν" τον εαυτο τους που μενουν μ'εναν ανθρωπο παρ'ολο που καποια πραγματα τις ενοχλουν βασικα, λεγοντας "ολοι οι αντρες το κανουν αυτο, ολοι ετσι ειναι", το οποιο ειναι τραγικο λαθος.

Το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ κανουν και οι αντρες.

Εμενα αυτο με σταναχωρει οταν το βλεπω γυρω μου, γιαιτ το βλεπω πολυ-πολυ συχνα. Ειμαι τυχερη που εχω βρει ενα συντροφο με τον οποιο δε βρισκομαι σε ανταγωνισμο αλλα ειμαστε "ομαδα" και ο καθενας βαζει τον αλλο πανω απο τον εαυτο του. Αλλα το ξερω οτι δεν ειναι ολες οι σχεσεις ετσι.

Ετσι λοιπον εχει δημιουργηθει ενας γενικος ανταγωνισμος, και το καθε φυλλο βλεπει το αλλο ως κατωτερο προκειμενου να βρει τη δυναμη να συχωρησει αδυναμιες γιανα μεινει μεσα στη σχεση.

Κι εσυ γλυκε μου αυτο ακριβως δεν κανεις; Να σου πω, σ'εδιωξε σαν το σκυλι ή στα φορεσε;

mariaVdr
12-09-11, 14:26
Rea_1971

ithan
Αγαθοί σε σημείο χαζομάρας...απλά ο αντρας αν κάνει κατι συνήθως δεν σκεφτεται τις συνέπειες.Εκεί λοιπόν έχει ρόλο η γυναίκα και λέει το γνωστό ''Eίδες? Στα λέγα εγώ'' χαχαχαχαχα
Καλημέρα σας!

my_Kelly
12-09-11, 14:27
"Ρε Ithan, μια χαρα παλληκαρι φαινεσαι...ποια ΣΤΡΙΜΜΕΝΗ σε νευριασε; Ποια Ηλιθια σου χαλασε την διαθεση;"

Ithan

Εμένα για ζαβός μου φαίνεσαι μη σου πω και στριμένος. Και επιτέλους αποδέξου αυτό που σου λένε τόσα χρόνια όλες οι γυναίκες (προφανώς και η μαμά σου μιας και αυτή είναι γυναίκα) : δεν είσαι τόσο έξυπνος όσο οι γυναίκες γι'αυτό να τις ακούς:lol::lol::lol::lol:

Ithan
Melduk

δηλ επειδή θα μου ελεγες, αν εισαι Υδροχοος ή οχι,

ειναι το ιδιο με το να μου πεις Διευθυνση;

Λοιπον;

Ithan

Melduck
Εστω οτι καποια γυναικα ευθυνεται που εγω σημερα, εγραψα αυτην την ερωτηση στο φορουμ.

Αυτο ομως ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ μπουμεραγνκ...εναντιον των γυναικων;

Ithan

Δηλαδη να την πληρωσουμε ολες οι γυναικες επειδη μια, πως να το πω, πυροβολημενη, σε ειπε χαζο?

cristina112
12-09-11, 14:28
ειναι πολυ βαρυς κι ασηκωτος αντρας ο Ηθαν ιανα ξερει τετοια πραγματα :lol::lol::lol:

Λες ε???

Βέβαια,πιστεύω ότι κατά βάθος είναι και καλό παιδί...απλά πρέπει να σκάψεις αρκετά...:lol::lol::lol:

Goblin
12-09-11, 14:29
Έλειψα μία ώρα και γράψατε 4 σελίδες :shock:

Κάπου διάβασα ότι ‘’πίσω από ένα επιτυχημένο άντρα πάντα βρίσκετε μία έξυπνη γυναίκα’’ Δική μου άποψη….. επειδή οι ‘’Άντρες’’ είναι πολύ ευαίσθητα ζώα… όταν ο άντρας είναι καλά ψυχολογικά/συναισθηματικά και δεν αναλώνεται στο τι κάνει/που είναι/τι σκέφτεται η γυναίκα του μπορεί να κάνει ‘’παπάδες’’

Πίσω από ένα επιτυχημένο άντρα λοιπόν…. Βρίσκετε μία ‘’σωστή’’ γυναίκα!!!! ;)

Rea_1971
12-09-11, 14:29
Melduk

δηλ επειδή θα μου ελεγες, αν εισαι Υδροχοος ή οχι,

ειναι το ιδιο με το να μου πεις Διευθυνση;

Λοιπον;

Ithan

Ithan, ο Λεφακης είσαι;;;;

Ithan
12-09-11, 14:30
travellingmum

ουτε μου τα φορεσε, ουτε με εδιωξε.

Ειμαι ελευθερος, δεν εχω παντρευτει ποτέ..και μηνες χωρις σχεση!

Οποτε επεσες λιγο εξω ...

Οσο για την κυρια που λεει οτι της φαινομαι για ζαβος και στριμμενος - θα της απαντησω με τα λογια της κυριας Ελεονορας:

"Δεν χαιρεσαι...που ποτέ δεν θα με κανεις συντροφο";
Ποιος στην χαρη σου!

Ithan

Ithan
12-09-11, 14:32
margarita32

dhl τι θελεις να πεις;
Οτι πισω απο καθε μαμουχαλο αντρα κρυβεται..τι ειδους γυναικα;

4 σελιδες ειναι πολλες δηλαδη;

Ithan

corina
12-09-11, 14:32
οι πραγματικά έξυπνοι ούτε θίγονται από σχόλια ούτε αποκαλύπτονται σε άλλους.....δεν πα να λένε.....

Συντονιστής Περιεχομένου
12-09-11, 14:43
Γεια σας
Το παρόν θέμα κλειδώνεται
Τι είναι ο Ρατσισμός / οι Διακρίσεις : η μεροληπτική συμπεριφορά εναντίον κοινωνικών ή εθνικών ομάδων (χρήση απαξιωτικών/προσβλητικών εκφράσεων), της οποίας η διάδοση και εδραίωση έχει στο παρελθόν και στο παρόν οδηγήσει στην περιθωριοποίηση των ομάδων αυτών, αλλά και στην χρήση βίας.
Ρατσισμός κ Διακρίσεις ασκούνται απέναντι :
σε εθνικές και φυλετικές μειονότητες ,σε άτομα με ειδικές ανάγκες ,σε αποφυλακισμένους , σε φορείς του ιού του aids ,σε απεξαρτημένους και μη τοξικομανείς ,σε ομοφυλόφιλους , σε εκδιδόμενες γυναίκες κλπ.
Εξαιτίας του ότι ο ρατσισμός και γενικότερα οι διακρίσεις σε ομάδες ανθρώπων ενισχύονται με την διάδοση (μέσω της δημοσίευσης) σχολίων που τον υποστηρίζουν, είναι επιλογή της ΕΕΕΓ να μην δώσει καθόλου χώρο, σε τετοια σχόλια στο φόρουμ.
Εξαιτίας των παραπάνω σας ενημερώνουμε ότι: στο forum της ΕΕΕΓ δεν είναι αποδεκτά τέτοια σχόλια.

Επίσης σας ζητούμε την προσοχή σας στο παρακάτω κείμενο
http://www.parents.gr/forum/showthre...12#post1842012 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1842012#post1842012)
(παρεμβάσεις σε συζητήσεις)

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί http://www.parents.gr/news/a354 (http://www.parents.gr/forum/../news/a354)
Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://www.parents.gr/forum/misc.php?do=showrules
Infractions : http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55586
Ευχαριστούμε