Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων)

Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) (http://www.parents.gr/forum/index.php)
-   Τοκετός & Μαιευτήριο (http://www.parents.gr/forum/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Γυναικολογος-Παπαδής Παναγιώτης Έλενα (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=117843)

Anjelik 23-05-12 18:25

Γυναικολογος-Παπαδής Παναγιώτης Έλενα

Καλησπέρα

Όποια κοπέλα έχει ξεγεννήσει με το συγκεκριμένο γυναικολόγο και έχει ιδία άποψη ή γνωρίζει κάποιο τηλ επικοινωνίας μαζί του παρακαλώ ας με ενημερώσει.
Η δική μου γυναικολόγος είναι μόνο στο Ιασώ και θα ήθελα να έχω και την επιλογή του δημοσίου (λόγω οικονομικών) εφόσον και μόνο ο γιατρός είναι καλός και ασχολείται.
Ευχαριστώ!!!!

Vassiliki P 28-05-12 13:43

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Anjelik (Μήνυμα 2377711)
Καλησπέρα

Όποια κοπέλα έχει ξεγεννήσει με το συγκεκριμένο γυναικολόγο και έχει ιδία άποψη ή γνωρίζει κάποιο τηλ επικοινωνίας μαζί του παρακαλώ ας με ενημερώσει.
Η δική μου γυναικολόγος είναι μόνο στο Ιασώ και θα ήθελα να έχω και την επιλογή του δημοσίου (λόγω οικονομικών) εφόσον και μόνο ο γιατρός είναι καλός και ασχολείται.
Ευχαριστώ!!!!

Καλησπέρα.

Και εμένα με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος γιατρός. Αύριο έχω ραντεβού μαζί του και θα σου πω εντυπώσεις. Σε ποιό μήνα βρίσκεσαι;

MARAKI123 20-06-12 15:44

Vassiliki γεια σου, τελικά πήγες στον κο Παπαδή? Με ενδιαφέρει και μενα αυτος ο γιατρός...

Elena24Menidi 20-06-12 15:50

emena i gynaikologos moy einai i efi kokkinaki k einai sto elena.einai kalos aytos o giatros poy lete????

ssmr 25-06-12 16:04

Καλησπερα σε ολους,
Μηπως θα μπορουσατε να μας δωσετε και σε μας το τηλ του γιατρου.

και οτι αλλη πληροφορια μπορειτε σχετικα με τον παραπανω γιατρο.

σας ευχαριστω.

annoula_ 25-06-12 21:50

για σας κοριτσια ...εχετε να προτεινετε καποιο καλο γυναικολογο μαιευτηρα???

ssmr 29-06-12 15:17

Καλησπερα σε ολους,

Μηπως θα μπορουσατε να μας δωσετε και σε μας το τηλ του γιατρου.
και οτι αλλη πληροφορια μπορειτε σχετικα με τον παραπανω γιατρο.

Σας ευχαριστω.

ΑρετηΖ 18-07-12 10:28

Εγώ πήρα χθες τηλ. στο Έλενας κ έκλεισα απογευματινό ραντεβού με τον γιατρό για άυριο. Θα μπω να σας πω εντυπώσεις. Πήρα στο 210 6436714,ώρες επικιονωνίας 15¨30 - 20¨30.

Sylvie 18-07-12 16:14

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο ΑρετηΖ (Μήνυμα 2428721)
Εγώ πήρα χθες τηλ. στο Έλενας κ έκλεισα απογευματινό ραντεβού με τον γιατρό για άυριο. Θα μπω να σας πω εντυπώσεις. Πήρα στο 210 6436714,ώρες επικιονωνίας 15¨30 - 20¨30.

Με τον Παπαδή;; Εγώ μόλις τώρα πήρα στα απογευματινά και μου ειπαν ότι ο Κος Παπαδής δεν κάνει απογευματινά ραντεβού... Ψάχνω το τηλέφωνο του απελπισμένα...

AFRODITH 18-07-12 17:04

Δες τα πμ σου.
Ο παπαδης δεν κανει απογευματινα, αλλα ολο το πρωί εκει είναι.

ΑρετηΖ 19-07-12 12:30

Ε? Εμένα γιατί μου έκλεισαν? Δεν πιστέυω να τρέχω τσάμπα...?

ΑρετηΖ 20-07-12 09:38

Ο Παπαδής κάνει απογευματινά Τρίτη κ Πέμπτη. Κοστίζουν 45 ευρώ. Καλύτερα να κλείσετε ραντεβού σε συνεννόηση μαζί του. Η πρώτη μου επίσκεψη ήταν πολύ καλή, είναι ευχάριστος άνθρωπος, το ίδιο κ η μαία του.Θα συνεχίσω μαζί του κ βλέπουμε.Α ξέχασα να πω ότι με ανέλαβε αν κ είμαι ήδη 5 μηνών.

olya 21-07-12 17:36

Γἐννησα το δεὐτερο παιδἰ μου πριν δυο εβδομἀδες με τον κο Παπαδἠ. Ἡταν κὐηση υψηλοὐ κινδὐνου και δεὐτερη καισαρικἠ. Η πρὠτη ἐγινε στο Μητἐρα με ἀριστο γιατρὀ , αλλἀ λὀγω οικονομικών δυσκολιὠν ἐπρεπε να τον αλλἀξω... ΕΥΤΥΧΩΣ ! Λἐω ευτυχὠς ὀχι επειδἠ εἰχα παρἀπονο, αλλἀ επειδἠ εἰχα την καλἠ τὐχη να με αναλἀβει ο εν λὀγω γιατρὀς. Πρὀκειται για ἐναν υπἐροχο ἀνθρωπο και εξαἰρετο επιστἠμονα. Εἰναι οργανωτικὀς, αναλυτικὀς, "ζεστὀς" και σου εμπνἐει εμπιστοσὐνη απὀ την πρὠτη συνἀντηση. Το σημαντικὀτερο ὀμως για μἐνα εἰναι ὀτι πὀνεσα πολὐ λιγὀτερο απὀ το πρὠτο μου χειρουργεἰο και ανἐλαβα πολὐ γρηγορὀτερα τα καθἠκοντἀ μου στο σπἰτι και στα παιδιἀ μου, χωρἰς βοἠθεια και χωρἰς παυσίπονα! Ὁποια κοπἐλα ἐχει κἀνει καισαρικἠ μπορεἰ να εκτιμἠσει... Ευχαριστὠ το γιατρὀ , αλλἀ και ὀσες ἐγραψαν την γνὠμη τους στα διἀφορα forums, μἐσω των οποἰων τον ανακἀλυψα.

uservon 28-08-12 11:35

Έχω την κ. Γεωργιάδου, μου είχε πει ότι θα έλειπε σε διακοπές τον Αύγουστο οπότε να πήγαινα να δείξω τις εξετάσεις μου στον γιατρό που συνεργάζεται τον κ. Παπαδή. Μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση- πολύ εξυπηρετικός, χαμογελαστός, επεξηγηματικός...Σε κάνει να νιώσεις άνετα απο την πρώτη στιγμή! Με άφησε με την καλύτερη εντύπωση!

deppy... 09-10-12 12:48

θελω να γεννησω φυσιολογικα..... γνωριζεται αν ο Παπαδησ ειναι υπερ?

despoina_k_d 10-10-12 10:55

θα με ενδιεφερε και εμενα ο συγκεκριμενος γιατρος κανει απογευματινα ιατρεια τελικα;;εγω πηρα τηλ κ εκλεισα μ τ Δεσιπρη απογευμα κ μ ειπαν οτι ειναι 75 ευρω οχι 45 γιατι;;;:confused:

ΑρετηΖ 10-10-12 13:15

Κάνει απογευματινά. Ο Παπαδής είναι επιμελητής για αυτό κάνει 45, για διευθυντές πληρώνεις 75.Αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω με πμ το κινητό του.

chris6 30-10-12 21:59

κος Παπαδής

καλησπέρα και από μένα, είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα -αν γίνεται- και εγώ το τηλέφωνο του κου Παπαδή. Έχω έναν μεγάαααλο πολύποδα στη μήτρα που πρέπει να αφαιρέσω επειγόντως και θα ήθελα να αποφύγω τις ιδιωτικές κλινικές. ευχαριστώ !!!

mariabs 06-11-12 01:50

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ζητήσω κι εγώ το τηλέφωνο του κυρίου Παπαδή.Είμαι στη 17η εβδομάδα και θα ήθελα να τον επισκεφτώ αφού δεν έχουμε ακόμα επιλέξει γιατρό και έχω διαβάσει τόσα καλά γι'αυτόν.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

msandragr 07-11-12 01:53

...apantisi!!!...

Kalimera koritsia..ego exo giatro ton Papadi kai eimai ikanopoihmeni.. exoune gennisei me ayton dyo files mou kai piga ola poly kala..oso gia lefta dexetai apogeymatina rantevou me 45 eyro sto nosokomeio kai gia ti genna den zitaei sigegrimeno poso..oso theleis dineis.. to kinito tou einai to 6977222307..kali sinexeia :) ...

νελλίτσα 10-11-12 12:52

όσες έχετε γεννήσει μαζί του... είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού; σε αφήνει να πας με δικούς σου πόνους αν έχεις ξεπεράσει τις 40 εβδομάδες ή σε βάζει με ραντεβού και πρόκληση; οι εμπειρίες σας ποιες είναι;

MARAKI123 21-11-12 15:01

msandra ή όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει: στα απογευματινά ραντεβου κάνει ο ίδιος τον υπέρηχο? Μπορεί να ειναι και ο ανδρασ μου μαζί? επειδη ξέρω στο Ελενα το πρωι οταν κανεις υπερηχο δεν επιτρέπεται να ερθει και ο ανδρας σου μαζι.
Επίσης ειπες οτι του δινεις οτι θελεις για την γέννα, σωστα? δεν εχει δ]ηλ. καποια ταριφα?

ΑρετηΖ 21-11-12 15:37

Ναι, στα απογευματινά κάνει μόνος του τους υπερήχους κ μπορεί να μπει και ο άντρας σου μαζι. Σε λίγες μέρες γεννάω μαζί του κ δεν μου έχει ζητήσει λεφτά. Οπότε δεν έχει ταρίφα. Θα του δώσω ότι μπορέσω.

MARAKI123 21-11-12 15:47

Αρετη σε ευχαριστώ πολυ!! Αν μπορείς να μου στείλεις με μην. οποια αλλη πληροφορια/εντυπωσεις εχεις απο τον γιατρο θα το εκτυμούσα πολυ!!
Με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου... :-P

kdaffy 21-11-12 17:03

ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΜΕ ΤΟΝ Κ ΠΑΠΑΔΗ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ.ΕΙΔΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΔΩΡΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 41 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ Σ ΑΥΤΟΝ

ΑρετηΖ 21-11-12 19:22

Όταν γεννήσω θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Θα μπω να σας ενημερώσω.Εγώ πάω για καισαρική μια κ το πρώτο μου ήταν με καισαρική. Μέχρι στιγμής πάντως έχω τις καλύτερες εντυπώσεις.

MARAKI123 22-11-12 14:17

Σας ευχαριστώ πολυ. Να εχετε μια ευκολη γέννα και όταν με το καλο γυρίσετε σπιτι περιμένουμε εντωπώσεις του γιατρου :p

νελλίτσα 28-11-12 18:39

[QUOTE=kdaffy;2493495]ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΜΕ ΤΟΝ Κ ΠΑΠΑΔΗ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ.ΕΙΔΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΔΩΡΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 41 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ Σ ΑΥΤΟΝ[/QUOTE
να σου ζήσει το μωρό σου. να σε ρωτήσω κάτι, στις 41 εβδομάδες γέννησες από μόνη σου ή σε έβαλε με πρόκληση; σκέφτομαι ν αλλάξω τη γιατρό μου γιατί είναι πλέον μόνο σε ιδιωτικό μαιευτήριο και με εκνευρίζει η πολιτική τους αλλά θέλω να βρω γιατρό που να μου εξηγεί ότι απορία έχω και να μη με αγχώνει και να μη με βάλει για καισαρική χωρίς λόγο...

gogo38 14-12-12 18:14

αμοιβή Παπαδή

Κοριτσάκια είναι κακό να μας πείτε πόσα του δώσατε του Παπαδή να ξέρουμε περίπου τι παίζει; είδα τον Αυγουστίδη αλλά δεν έπεσα ακι ανάσκελα και θα ήθελα να τον δω και τον Παπαδή αφού λέτε τα καλύτερα αλλά δεν ξέρω αν θα με αναλάβει γιατί είμαι στον 3,5 μήνα...

Mary_Chris 19-12-12 13:00

Καλημέρα σε όλους/όλες.
Γράφω για πρώτη φορά στο (forum) αν και σΆ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ενημερωνόμουν (και) από εδώ για οποιοδήποτε θέμα με ανησυχούσε (πρώτη εγκυμοσύνη, βλέπετε…). Γέννησα τον Αύγουστο στο Έλενα με τον κ. Παπαδή και το κοριτσάκι μου είναι ήδη 4 μηνών. Θεωρώ ελάχιστο χρέος μου προς τον γιατρό, να καταθέσω την εμπειρία μου, γιατί βλέπω ότι ενδιαφέρονται αρκετές κοπέλες.
Τον κ. Παπαδή επισκέφτηκα για πρώτη φορά στον έκτο μήνα περίπου (αρχές Μαΐου). Η ΠΗΤ μου ήταν τέλη Αυγούστου και ο (καθηγητής) ιατρός, που με παρακολουθούσε μέχρι τότε, δεν μου είχε εμπνεύσει εμπιστοσύνη, ότι δηλαδή δεν θα επεδίωκε να με ξεπετάξει με καισαρική για να μην του χαλάσω τις καλοκαιρινές διακοπές. Για να μην σχολιάσω ότι μετά από τέσσερις επισκέψεις (έναντι ¤60 εκάστη και με αόριστα υπονοούμενα για την αμοιβή τη δική του και του αναισθησιολόγου στον τοκετό, παρΆ όλο που θα γεννούσα σε πανεπιστημιακό μαιευτήριο) δεν είχε καν ρωτήσει τι δουλειά κάνω… Το αναφέρω, όχι επειδή είμαι από τις γυναίκες που επιδιώκουν κολλητιλίκια με το γυναικολόγο τους, αλλά υποθέτω ότι ένας μαιευτήρας μπορεί να συμπεράνει πολλά (ίσως και να προλάβει προβλήματα) αν γνωρίζει τον τρόπο ζωής της εγκύου.
Εν πάση περιπτώσει, θέλω να πω ότι ήμουν υποψιασμένη για τους μεγαλογιατρούς κι έψαχνα κάποιον που δεν θα ήταν ήξεις αφήξεις για να μου παρουσιάσει στο τέλος ωραιότατα τη λύση της καισαρικής…
Από την πρώτη στιγμή συνεννοούμασταν τηλεφωνικά για τα ραντεβού μας (πάντα πρωϊνά ή μεσημεριανά) και λίγες φορές χρειάστηκε να περιμένω (λόγω απρόοπτου ή δύσκολου τοκετού κλπ.) Ουδέποτε δέχτηκε να πάρει χρήματα για την επίσκεψη και δεν συζητούσε επΆ ουδενί αμοιβή για τον τοκετό. Οποτεδήποτε τον χρειάστηκα, απαντούσε στο τηλέφωνο κι, εάν δεν μπορούσε, μου έλεγε πότε ήταν καλύτερα να τον ξαναπάρω. Ήταν πάντοτε φιλικός, ζεστός, επεξηγηματικός και πρόσχαρος, παρά την κούρασή του, γιατί μερικές φορές φαινόταν να έχει περάσει μέρες χωρίς ύπνο (λόγω εφημεριών και νυχτερινών περιστατικών). Αισίως, γέννησα με φυσιολογικό τοκετό μια νύχτα του Αυγούστου (δέκα περίπου μέρες πριν την ΠΗΤ) και νομίζω ότι το πιο δύσκολο κομμάτι του τοκετού ήταν το να τηλεφωνήσω στον γιατρό στις 3 τα ξημερώματα, να του περιγράψω την κατάσταση και να ρωτήσω αν πρέπει να πάω στο μαιευτήριο, γιατί δεν ήθελα να τον αναστατώσω κι εγώ νυχτιάτικα. Με τόσα μαθήματα ανώδυνου τοκετού, νόμιζα ότι οι ωδίνες θα κρατούσαν ώρες κι ότι είχα χρόνο να περιμένω μέχρι τις 8 το πρωί που ούτως ή άλλως είχαμε κανονίσει ραντεβού. Ευτυχώς τελικά που άκουσα τον μπαμπά μας γιατί η μικρή βιαζόταν κι έσκασε μύτη στις 6.
Συνολικά, τόσο στη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όσο και στον τοκετό αλλά και τις μέρες που πέρασα στο μαιευτήριο, ο κ. Παπαδής ήταν άψογος και κυρίως δεν αντιμετωπίζει το λειτούργημά του ως επιχείρηση. Είδα και άκουσα πολλά στη διάρκεια της εγκυμοσύνης για πρακτικές και ταρίφες ιατρών και θεωρώ απαράδεκτη την κατάσταση που επικρατεί τόσο στα ιδιωτικά μαιευτήρια όσο και με τους ιδιωτεύοντες μαιευτήρες, αλλά και πολλούς σε δημόσια μαιευτήρια και γιΆ αυτό βγάζω το καπέλο στον κ. Παπαδή που δεν εκμεταλλεύεται καταστάσεις, όπως κάνουν άλλοι!!
Βέβαια, πριν φύγουμε από το μαιευτήριο, του έδωσε ο άντρας μου ένα ποσό που θεωρούσαμε ότι ανταποκρινόταν στα οικονομικά μας, και το πήρε χωρίς αντιρρήσεις, αλλά – τονίζω – μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε κάνει (και ολοκληρώσει) τη δουλειά του με τον καλύτερο τρόπο και χωρίς υπεκφυγές για την αμοιβή του! Εν ολίγοις, και τίποτα να μην είχαμε δώσει, αυτός δεν θα αντιμετώπιζε τον τοκετό μου διαφορετικά. Προσωπικά, θα το έβρισκα πιο «κομψό» να του κάναμε ένα ακριβό δώρο, αλλά επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι κι οι αμοιβές του δημοσίου έχουν καταβαραθρωθεί, ίσως τελικά τα μετρητά να είναι πιο χρήσιμα.
Να μην ξεχάσω, επίσης, να υπερθεματίσω για το Έλενα. Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει στα λοιπά δημόσια μαιευτήρια, αλλά η λουξ πτέρυγα του πέμπτου και το νοσηλευτικό προσωπικό αξίζουν έπαινο. Οι αδελφές είναι γλυκύτατες, πρόθυμες και με βοήθησαν τόσο στη διάρκεια του τοκετού αλλά και μετά με το θηλασμό του βρέφους (χωρίς φιλοδωρήματα). Τα δωμάτια μεγάλα με δικό τους μπάνιο, καθαρίζονται δύο φορές καθημερινά, έχουν ανακλινόμενη πολυθρόνα για όποιον διανυκτερεύει και δύο ακόμα καρέκλες, το μωρό είναι στο ταψάκι του μέσα στο δωμάτιο όλο το 24ωρο, εμείς μάλιστα είχαμε και εξαιρετική θέα στο Λυκαβηττό (είναι τα δωμάτια που βλέπουν εσωτερικά στο προαύλιο του νοσοκομείου).
Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. Ελπίζω να μην σας κούρασα.
Καλές γιορτές σε όλους!

OLITSKA 25-02-13 18:55

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο olya (Μήνυμα 2430980)
Γἐννησα το δεὐτερο παιδἰ μου πριν δυο εβδομἀδες με τον κο Παπαδἠ. Ἡταν κὐηση υψηλοὐ κινδὐνου και δεὐτερη καισαρικἠ. Η πρὠτη ἐγινε στο Μητἐρα με ἀριστο γιατρὀ , αλλἀ λὀγω οικονομικών δυσκολιὠν ἐπρεπε να τον αλλἀξω... ΕΥΤΥΧΩΣ ! Λἐω ευτυχὠς ὀχι επειδἠ εἰχα παρἀπονο, αλλἀ επειδἠ εἰχα την καλἠ τὐχη να με αναλἀβει ο εν λὀγω γιατρὀς. Πρὀκειται για ἐναν υπἐροχο ἀνθρωπο και εξαἰρετο επιστἠμονα. Εἰναι οργανωτικὀς, αναλυτικὀς, "ζεστὀς" και σου εμπνἐει εμπιστοσὐνη απὀ την πρὠτη συνἀντηση. Το σημαντικὀτερο ὀμως για μἐνα εἰναι ὀτι πὀνεσα πολὐ λιγὀτερο απὀ το πρὠτο μου χειρουργεἰο και ανἐλαβα πολὐ γρηγορὀτερα τα καθἠκοντἀ μου στο σπἰτι και στα παιδιἀ μου, χωρἰς βοἠθεια και χωρἰς παυσίπονα! Ὁποια κοπἐλα ἐχει κἀνει καισαρικἠ μπορεἰ να εκτιμἠσει... Ευχαριστὠ το γιατρὀ , αλλἀ και ὀσες ἐγραψαν την γνὠμη τους στα διἀφορα forums, μἐσω των οποἰων τον ανακἀλυψα.

Γεια σου olya διάβασα αυτά που γράφεις για το Κ Παπαδη και επειδή ψάχνω τωρα γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί και εγω έχω εγκυμοσύνη επικίνδυνη με αποκόλληση και ενα ιστορικό βεβαρημένο . Βλέπεις φοβάμαι για πρόωρο τοκετο. Εάν μπορείς στείλε μου προσωπικό μήνυμα με την εμπειρία σου και σχετικά με την αμοιβή του.

sofie 19-03-13 17:46

γνωρίζετε μήπως την αμοιβή του γιατρού Παπαδή;

OLITSKA 23-03-13 00:23

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο sofie (Μήνυμα 2542935)
γνωρίζετε μήπως την αμοιβή του γιατρού Παπαδή;

Μίλησα μαζί του και δεν μπορεί να με αναλάβει γιατί γένναω Αύγουστο και εχει ήδη 22 γυναίκες ..... Μπράβο !

emmarina 28-03-13 00:01

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο kdaffy (Μήνυμα 2493495)
ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΜΕ ΤΟΝ Κ ΠΑΠΑΔΗ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ.ΕΙΔΑ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΔΩΡΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 41 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ Σ ΑΥΤΟΝ

Kalispera ke apo mena! ise tixeori me ton papadi ego genisa to 2 moraki mou me ton papadi "kalos anthropo " an ke den me parakolouthouse katolou stis 9 mines me ksegenise ( o giatros mou apla ia X-Ψ logoys den mporouse na me eksiperitisi) egw oso sporous ekana to doraki mou... alimono den mou zitise apolitos tipota TO DIEVKRINIZO ...... ola omorfa ola oreia mexri poy patheno mastitida .... ton piara til ke me petakse se alo giatro gia na me di me to stithos .. asxima avto mou akoystike... meta ton perno til gia na me di meta tin gena ke na mou kani test pap ... ke opos katalavenis me proetrepse sto apogevmatino randevou .... ke katalavenis sto apovmatino plironis 50 pou distixos ke me poli poli lipi den exo apo pou na ta doso ... ime se tragiki katastasi ikonomika pou malista toy eksigise ke o andras mou oti lefta den exoume ... matonoume ikonomika ..... na min poli logo piga proi na me di ke ekinos apla den me dextike..... tora ti na pw .....

Cacao 02-04-13 22:35

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο emmarina (Μήνυμα 2545053)
Kalispera ke apo mena! ise tixeori me ton papadi ego genisa to 2 moraki mou me ton papadi "kalos anthropo " an ke den me parakolouthouse katolou stis 9 mines me ksegenise ( o giatros mou apla ia X-Ψ logoys den mporouse na me eksiperitisi) egw oso sporous ekana to doraki mou... alimono den mou zitise apolitos tipota TO DIEVKRINIZO ...... ola omorfa ola oreia mexri poy patheno mastitida .... ton piara til ke me petakse se alo giatro gia na me di me to stithos .. asxima avto mou akoystike... meta ton perno til gia na me di meta tin gena ke na mou kani test pap ... ke opos katalavenis me proetrepse sto apogevmatino randevou .... ke katalavenis sto apovmatino plironis 50 pou distixos ke me poli poli lipi den exo apo pou na ta doso ... ime se tragiki katastasi ikonomika pou malista toy eksigise ke o andras mou oti lefta den exoume ... matonoume ikonomika ..... na min poli logo piga proi na me di ke ekinos apla den me dextike..... tora ti na pw .....

Συγνωμη θελω λιγο να σταθω σ αυτο με το παπ τεστ.Δεν εχω εμπειρια ακομα απο δημοσια μαιευτηρια αλλα θελω να πιστευω οτι αν κλεισεις ραντεβου στα πρωινα(δεν επιλεγεις γιατρο) θα σου ανοιξουν φακελο και θα σου κανουν την εξεταση.Στα πρωινα πληρωνεις 5 ευρω και αναλογα το ταμειο και την εξεταση ισως καποια συμμετοχη.Αν δεν εχεις τη οικονομικη δυνατοτητα να πας στα πρωινα.Νομιζω στο αττικο εχει μονο πρωινα ιατρεια και εχεις τη δυνατοτητα να επιλεξεις γιατρο.Ρωτα για σιγουρα.
Συγνωμη που ξεφυγα απο το θεμα*

menia21 04-04-13 22:34

Γέννησα με γιατρό τον Παπαδή πριν από 14 μήνες περιπου και είχα τις άριστες εντυπώσεις. Από αυτά που διαβάζω, συμπεραίνω ότι ο γιατρός έχει "πήξει". Λίγο η οικονομική κρίση που στέλνει όλο τον κόσμο στα δημόσια νοσοκομεία, λίγο τα πολύ θετικά σχόλια, φαίνεται ότι ανέλαβε περισσότερες κοπέλες απ' όσο μπορούσε. Είναι χαρακτηριστικό ότι μια γνωστή μου που γέννησε μαζί του τον πήρε τηλ. για τεστ-Παπ και την έστειλε στα απογευματινά.

agapaki 24-04-13 13:15

ΠΑΠΑΔΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛ. ΤΟΚΕΤΟΥ?

Κορίτσια τον είχε αυτόν τον γιατρό κάποια?? Επειδή είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού αυτός είναι? Χρειάζεται να κλείσω πρωινό ραντεβού για πρώτη φορά? Πόσα χρήματα παίρνει? Είναι μέσα στο τοκετό όταν θα έρθει η ώρα ή υπάρχει περίπτωση να με ξεγενήσει και ο εφημερεύον γιατρός? Είναι για τα δύσκολα??και ότι άλλο ξέρετε παρακαλώ!!

impatient 12-05-13 14:32

γεννησα κι εγω με τον κυριο Παπαδη πριν καποιους μηνες. Απιστευτος ανθρωπος, σε κανει απο την πρωτη στιγμη να νιωθεις ανετα μαζι του, σε προσεχει μεχρι εκει που δεν παει. Μετα τη γεννα δωσαμε ενα ποσο που θεωρουσαμε λογικο, ο ιδιος δεν ειχε ζητησει χρηματα και οπως λενε κι αλλες κοπελες με προετρεπε κι εμενα να πηγαινω στα πρωινα ραντεβου. Στην επομενη εγκυμοσυνη παλι τον κυριο Παπαδη θα προτιμησω.

agapaki 29-05-13 13:24

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο impatient (Μήνυμα 2557271)
γεννησα κι εγω με τον κυριο Παπαδη πριν καποιους μηνες. Απιστευτος ανθρωπος, σε κανει απο την πρωτη στιγμη να νιωθεις ανετα μαζι του, σε προσεχει μεχρι εκει που δεν παει. Μετα τη γεννα δωσαμε ενα ποσο που θεωρουσαμε λογικο, ο ιδιος δεν ειχε ζητησει χρηματα και οπως λενε κι αλλες κοπελες με προετρεπε κι εμενα να πηγαινω στα πρωινα ραντεβου. Στην επομενη εγκυμοσυνη παλι τον κυριο Παπαδη θα προτιμησω.

Καλησπέρα! θα ήθελα να ξέρω αν είναι γιατρός για τα δύσκολα, αν το παλεύει μέχρι τελευταίας στιγμής για φυσιολογικό τοκετό, και αν είναι μαζί σου από την αρχή ως το τέλος της γέννας και αν επιτρέπει και τον μπαμπά να μπει μέσα αφού έχει παρακολουθήσει μαζί μου φυσικά τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού. Τι λέτε?

strof 31-05-13 23:17

καλησπέρα ειμαι εγκυος στο δευτερο και θα το κανω και εγω με καισαρικη οπως και το πρωτο.. αν σου ειναι ευκολο θελω και εγω λεπτομερειεσ για τον γιατρο... απο τι δουλεια σου εκανε στην τομη, αν ερχοταν στο δωματιο να σε δει.. και την αμοιβη του...

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:39.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.