Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Πρώτο Τρίμηνο (1η -12η εβδομάδα)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 16-01-08, 08:36   #41
marvag2005

marvag2005 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 5 ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ.Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙ.ΔΙΝΟΥΝ ΑΡΑΓΕ ΚΑΙ DVD ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΩ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ?ΠΑΝΤΩΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Ο χρήστης marvag2005 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-01-08, 08:46   #42
Rosangel

Το avatar του χρήστη Rosangel

Rosangel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marvag2005
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 5 ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ.Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙ.ΔΙΝΟΥΝ ΑΡΑΓΕ ΚΑΙ DVD ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΩ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ?ΠΑΝΤΩΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Καλη σου μερα marvag2005 και καλα αποτελεσματα να εχετε στην αυχενικη!
Εχω την εντυπωση οτι στην αυχενικη δεν δινουν dvd(μας ειπαν οτι δινουν μονο στον Β'επιπεδου,οπως και εγινε)
Παλιά 16-01-08, 22:32   #43
marvag2005

marvag2005 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ.ΠΡΟΫΠΑΡΧΟΥΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ(ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ
)ΓΙΑ ΤΡΙΣΩΜΙΑ 21(DOWN) 1:322,ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΣΩΜΙΕΣ 1:544.ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΓΙΑ ΤΡΙΣΩΜΙΑ 1:1730,ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΣΩΜΙΕΣ 1:5125.ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ 1,00mm.ΜΗΚΟΣ 45,6mm.ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 165/ΛΕΠΤΟ.ΗΛΙΚΙΑ ΚΥΗΣΗΣ 11+3ΜΕΡΕΣ.ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΗΤΕΡΟΥΛΕΣ.
Ο χρήστης marvag2005 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-08, 22:52   #44
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Καλη συνεχεια !
Ο χρήστης Marilena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-08, 23:18   #45
xrysalis

Το avatar του χρήστη xrysalis

Περιοχή: εις το βουνό ψηλά εκεί...
xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ τι καλά! ήρθαν τα ευχάριστα νέα!!
μόνο που δε μας είπες.... τί χορό έριχνε αυτή τη φορά;
μπράβο πάντως, πάντα τέτοια, μέχρι το τέλος!!

..............http://mitrikosthilasmos.blogspot.com/
Ο χρήστης xrysalis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-08, 02:17   #46
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ωραια νεα. Καλη συνεχεια

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-08, 07:07   #47
joita

joita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πολυ καλα τα νεα σας !!!

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη
Ο χρήστης joita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-08, 08:19   #48
Αθηνά

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Αθηνά ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο joita
Πολυ καλα τα νεα σας !!!

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη
Παλιά 17-01-08, 08:55   #49
TZOYTZA

Το avatar του χρήστη TZOYTZA

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
TZOYTZA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!!

Παλιά 13-03-09, 12:31   #50
ΜΑΡΙΑ Ε.

ΜΑΡΙΑ Ε. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ!
ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΙ ΕΝΕΓΓΡΑΦΗΚΑ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ(?!)
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ, ΚΑΘΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΚΙ ΟΧΙ ΧΟΡΙΑΚΗ, ΟΠΟΤΕ, ΔΙΑΤΗΡΩ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ-
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΝ ΒΙΩΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ:
ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ(ΕΦΟΣΟΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΥΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ, ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ,ΟΧΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΤΟΝΑ,ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΟΥΡΗΣΗΣ-ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΚΟΜΗ, ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ, ΕΓΙΝΑΝ ΚΟΚΚΙΝΑ,ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ..
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ(ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ, ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΙ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΗΣΕ Τ Ε Λ Ε Ι Α-ΟΥΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΙ ΕΜΕΤΟΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ, ΟΥΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΕΞΗ...Τ Ε Λ Ε Ι Α!), ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ 4 UTROGESTAN ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ-2 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ-ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ- ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ?ΕΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ/-ΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
Παλιά 13-03-09, 13:07   #51
greek.mother

greek.mother ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ, ΚΑΘΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΚΙ ΟΧΙ ΧΟΡΙΑΚΗ, ΟΠΟΤΕ, ΔΙΑΤΗΡΩ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ-
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΝ ΒΙΩΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ:
ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ(ΕΦΟΣΟΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΥΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ, ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ,ΟΧΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΤΟΝΑ,ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΟΥΡΗΣΗΣ-ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΚΟΜΗ, ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ, ΕΓΙΝΑΝ ΚΟΚΚΙΝΑ,ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ..
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ(ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ, ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΙ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΗΣΕ Τ Ε Λ Ε Ι Α-ΟΥΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΙ ΕΜΕΤΟΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ, ΟΥΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΕΞΗ...Τ Ε Λ Ε Ι Α!), ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ 4 UTROGESTAN ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ-2 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ-ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ- ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ?ΕΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

Καλημέρα και καλώς όρισες στην παρέα μας.
Είναι λογικό να φοβάσαι και να αγχώνεσαι, αλλά μην βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου.
Ξέρω πολλά τέτοια περιστατικά, σαν το δικό σου και με λίγο υπομονή και περισσότερο ξεκούραση και ηρεμία, πήγαν όλα καλά.
Δεν σου το λέω για να σε ηρεμήσω, αλλά έχει συμβεί πολλές φορές σε πολλές γυναίκες να δούν αίμα στην αρχή μιας εγκυμοσύνης, αλλά όλα πήγαν καλά στη συνέχεια.
Δεν ξέρω πόσο εβδ. είσαι, αλλά μπορεί να ήταν και ψευτοπερίοδος. Δλδ., την συγκεκριμένη μέρα, αν δεν ήσουν έγκυος, μπορεί να σου ερχόταν περίοδος. Η αιτιολογία αυτού του συμπτώματος είναι πάντα ορμονολογική, δλδ., οφείλεται στις διάφορες μεταβολλές των ορμονών, που στη διάρκεια της κύησης παθαίνουν ένα γενικό out of control.
Είμαι σίγουρη πως όλα καλά θα πάνε και όσον αφορά τη θεραπεία, χρειάζεται τον χρόνο της για να ανταποκριθεί.
Αν τις επόμενες μέρες δείς σκούρο καφέ αίμα, μην φοβηθείς και μην αναστατωθείς. Πρόκειται για παλιό αίμα,δλδ για αίμα που έχει αποβληθεί από την μήτρα και δεν έφυγε αμέσως δια μέσου του τραχήλου και του κόλπου.
Παλιά 13-03-09, 14:38   #52
ΜΑΡΙΑ Ε.

ΜΑΡΙΑ Ε. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ GREEK MOTHER!!
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ(ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΑΛΛΙΩΣ)
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ, ΤΟ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟ!
Παλιά 14-03-09, 01:16   #53
ΜΑΡΙΑ Ε.

ΜΑΡΙΑ Ε. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΑΓΕΣ-ΣΑΝ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΡΜΑ 3Χ3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ-ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...ΚΟΒΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/-ΕΣ ΟΣΟΥΣ/-ΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΙΟΥΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!...
Παλιά 14-03-09, 01:25   #54
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΙΑ Ε.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΑΓΕΣ-ΣΑΝ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΡΜΑ 3Χ3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ-ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...ΚΟΒΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/-ΕΣ ΟΣΟΥΣ/-ΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΙΟΥΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!...
το οτι απεβαλες,το λες εσυ η ειναι διαγνωση γιατρου? σου ειπε γιατρος να κοψεις το ουτροτζεσταν, η απο μονη σου?

στο λεω γιατι οσο αιμα και να δεις, οτι συμπαγες και να βγαλεις, δε σημαινει σιγουρα πως απεβαλες... ξερω γυναικες που σχεδον ξεματωσαν, και ομως το εμβρυο επιβιωσε

αλλα ουτως η αλλως πρεπει να σε δει γιατρος

σου ευχομαι οτι καλυτερο
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-09, 09:05   #55
greek.mother

greek.mother ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα και πάλι.
Μαρία επέτρεψέ μου να συμφωνήσω με το φυστικάκι και να πας να σε δει ο γιατρός.
Αυτό που αποβλήθηκε δεν αμφιβάλλω, ότι μπορεί να ήταν το έμβρυο, αλλα μην σε ξεγελάει το μέγεθος ή και η όψη.
Άλλωστε να ξέρεις στις μικρές εβδομάδες, το έμβρυο είναι πάρα πολύ μικρό και αν δεν είσαι πάνω από 10 εβδ., ο πλακούντας δεν έχει σχηματιστεί.
Παρολ' αυτά, αν όντως πρόκειται για αποβολή, λυπάμαι και σου εύχομαι σε επόμενη εγκ. να σταθείς πιο τυχερή.
Παλιά 09-06-09, 00:42   #56
ysar

ysar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

η γυναικα μου ειναι εγκυος στην 7η εβδομαδα. Πριν 1 εβδομαδα ειχε αιμα πηγαμε στο Ιασω που ειναι ο γιατρος της εκανε κολπικο υπερηχο και ειδαμε μερικη αποκολληση. Ο γιατρος της εδωσε φαρμακο (utrogestan νομιζω).Το αιμα συνεχιζεται μεχρι σημερα με διακυμανσεις και αυριο θα παμε για υπερηχο ξανα.
Ειναι συνηθισμενο να διαρκει τοσες μερες η αιμοραγια? Υπαρχει περιπτωση να τα καταφερει το μωρο???
Ο χρήστης ysar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-09, 15:39   #57
sisaki

sisaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι οσο ειναι βεβαια εφικτο.Το εχω περασει και εγω και παρα μα παααρα πολλες γυναικες δυστυχως.Εγω ημουν 6 ή 7 εβδομαδων δεν θυμαμαι καλα(φαντασου),πηρα utrogestan για 1 μηνα ειχα αιμμοραγια 7-10 ημερες αλλα την ξαπλα δεν την απεφυγα.ολα πηγαν καλα δοξα τον θεο και το ιδιο ευχομαι και σε σας και σε ολους οσους μας διαβαζουν.Στηριξε την γυναικα σου οσο μπορεις και κανε θετικες σκεψεις.Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μας γραψεις ευχαριστα νεα συντομα...
Ο χρήστης sisaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-09, 00:10   #58
ysar

ysar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ο υπερηχος εδειξε οτι ηταν παλινδρομη κυηση.
Σημερα εκανε αποξεση και ειναι καλα στην υγεια της αλλά και ψυχολογικα.
Εχουμε προς το παρον το πρωτο μας παιδακι 22 μηνων που μας δινει χαρες.
Θα προσπαθησουμε ξανα στο μελλον.
Ο χρήστης ysar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-09, 15:11   #59
sisaki

sisaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

λυπαμαι πολυ πραγματικα,ευχομαι στην επομενη εγκυμοσυνη να πανε ολα καλα και μαλιστα να ξαναπροσπαθησετε συντομα.
Ο χρήστης sisaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-08-09, 10:12   #60
stellast

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
stellast ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ξερει καποιος να μας πει απο τι προκαλειτε η αποκοληση?
Ο χρήστης stellast δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές