Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-10-09, 11:04   #201
ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ

Το avatar του χρήστη ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον Παλαπελα εχω ακουσει τα καλυτερα κοριτσια.Ανθρωπος και επιστημονας.Μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες στον Πραπα μια γνωστη εμεινε εγκυος σ'αυτον.Στον Πραπα πηγα κι εγω δυο φορες,αλλά περα από την τρελή αναμονή που ειχε,με κοιταξε καθαρα στην τσεπη,ουτε με θυμοταν από την πολλή πελατεια.Ξαναεπεστρεψα στον παλιο γιατρο.

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...
Ο χρήστης ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-09, 13:54   #202
stellas

stellas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον Παλαπελα εχω ακουσει τα καλυτερα κοριτσια.Ανθρωπος και επιστημονας.Μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες στον Πραπα μια γνωστη εμεινε εγκυος σ'αυτον.
ειναι και δικος μου γιατρος ο Παλαπελας, καθηγητης πανεπιστημιου..
(δεν εκανα εξωσωματικη, κανονικη συλληψη) ειναι πολυ καλος και απλος ανθρωπος, με χιουμορ. εχει πολλες γνωσεις πανω στην γυναικολογια.

στον τοκετο ηταν απο πανω μου και τις επομενες μερες ερχοταν και με εξεταζε καθημερινα (οχι σαν μερικους που εβλεπα που εβλεπαν μονο τις λεχωνες και εφευγαν)

Ο χρήστης stellas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-09, 16:29   #203
IOLI2729

Το avatar του χρήστη IOLI2729

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
IOLI2729 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΖΑΦΕ.... ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ABC ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ?
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?
Παλιά 11-10-09, 22:30   #204
hope_thessaloniki

hope_thessaloniki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα κορίτσια!!!
Γνωρίζει καμία τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΜΙΚΟ που είναι στην Μητροπόλεως????????ειναι στο Παπαγεωργίου και στο Γενεσις
please help me!!εχω απογοητευτεί τελείως με το θέμα τον γιατρών!!
Ο χρήστης hope_thessaloniki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-10-09, 03:00   #205
Γκρετα

Το avatar του χρήστη Γκρετα

Περιοχή: Χώρα των θαυμάτων
Γκρετα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια.Εχει καμια κοπελα προσωπικη εμπειρια απο τον γυναικολογο Θεοδωριδη Θεοδωρο?Το ιατρειο του ειναι στην Αγ.Σοφιας.Αναφερθηκε το ονομα του σε μια συζητηση που ειχα σημερα,εψαξα αν εχει ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης αν γνωριζετε αν ειναι δεκτικος στο να ξεκινησει ενα ζευγαρι προγεννητικο ελεγχο πριν να κλεισει χρονο προσπαθειων.Ειχα καταληξει στο να παω στον Χατζηγεωργιου Κωνσταντινο,ακουσα τα καλυτερα και μ ενθουσιασε τ οτι δεν υπαρχει αναμονη στα ραντεβου.Ευχαριστω!
Ο χρήστης Γκρετα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-10-09, 18:54   #206
du001

du001 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας ,θα ήθελα να μού πείτε εναν κάλο γυναικολόγο στην θεσσαλονίκη γιατι είμαι πολυ μικρο διάστημα στην θεσσ. και δεν γνωρίζω κανέναν .σας ευχαριστώ εκ των προτέρων . γεωργια .
Ο χρήστης du001 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-10-09, 19:02   #207
Διδυμακι81

Το avatar του χρήστη Διδυμακι81

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Διδυμακι81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σου Κιτσα και καλως ηρθες!!! Αν διαβασεις ολες τις σελιδες του συγκεκριμενου θεματος θα βρεις πολλους γιατρους της Θεσσαλονικης!!!Για την καθεμια μας ο γυναικολογος μας ειναι ο καλυτερος!!! Το βασικο ειναι να τον εμπιστευτεις τον γιατρο σου,να σου κανει το κλικ!!Κι εγω αλλαξα 3 μεχρι τωρα και πολυ γνωστους μαλιστα αλλα ευτυχως πλεον εχω κατασταλλαξει!!!
Παλιά 20-10-09, 17:52   #208
new mother

new mother χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια!Μηπως γνωριζετε τον γιατρο κ.Τσεκουρα?Ειναι παλιος γιατρος..
Ο χρήστης new mother δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-10-09, 18:36   #209
mor@ki_K

Το avatar του χρήστη mor@ki_K

mor@ki_K ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοτανίδης Αναστάσιος,
κορυφή και εξαίρετος γιατρός!

Είναι τα πρωινά και στο ΙΚΑ των Μετεώρων.

Ο χρήστης mor@ki_K δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-10-09, 19:18   #210
koufetaki

Το avatar του χρήστη koufetaki

koufetaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mor@ki_K Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοτανίδης Αναστάσιος,
κορυφή και εξαίρετος γιατρός!

Είναι τα πρωινά και στο ΙΚΑ των Μετεώρων.
τον ξερω ειναι και νεο παιδι εχω παει μετα την κτ.γιατι εκανε φλεγμονη η τομη μου ωραιος και το χιουμορακι του και πολυ φιλοτιμος!και μια ανηψια μου γεννησε σε αυτον.ομως της εκανε προκληση δεν καταλαβαμε γιατι ακομη, η οποια κατεληξε σε κτ.ειναι ομως απο τους γιατρους που ισως πηγαινα για εναν τοκετο(δεν ετυχε να μιλησω καθολου μαζι του για τοκετους και δεν ξερω!)
Παλιά 20-10-09, 23:49   #211
s e v i

Το avatar του χρήστη s e v i

Περιοχή: στον πλανήτη happy
s e v i χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

βραζιωτη βιολετα και ειναι στο διαβαλκανικο και ιπποκρατιο.ειναι πολυ καλη αλλα πολυ κοσμο και περιμενω αρκετα σε καθε ραντεβου..την ειχε καμια σε τοκετο?η φιλη μου που μου την συστησε ειναι καταενθουσιασμενη και ηταν διπλα της συνεχεια...εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι και αγχωνομαι...
Παλιά 05-11-09, 16:32   #212
mag279

Το avatar του χρήστη mag279

mag279 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ξερει καποια κατι για την Ρασουλη στην Περαια και αν ειναι στο Ιπποκρατειο? (θεσσαλονικη)
Ο χρήστης mag279 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-09, 11:59   #213
mag279

Το avatar του χρήστη mag279

mag279 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Γυναικολογοι ανατολικης Θεσσαλονικης

Για την ενημερωση των ενδιαφερομενων γραψτε τις προτασεις και τις εμπειριες σας για γυναικολογους στην ανατολικη Θεσσαλονικη

παραδειγμα για καποια που δεν εχει γυναικολογο και μενει ανατολικη Θεσσαλονικη τι θα της προτεινατε και ποιους να προσεχει!!!!
Ο χρήστης mag279 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-09, 11:10   #214
tinker bell

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
tinker bell ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν και διαβάζω το site τουλάχιστον 1 χρόνο αυτό είναι το πρώτο μου post.
Το θέμα "γυναικολόγος" είναι μάλλον από τα αγαπημένα μου. Αυτό που ήθελα εγώ να πω είναι ότι μάλλον έπρεπε να προσεγγίσετε το θέμα από την ανάποδη.Δηλαδή, ποιος γυναικολόγος δεν είναι καλός. Ποιος δηλαδή από προσωπική σας εμπειρία έκανε λάθος τη δουλειά του.Και γιατί το λέω αυτό.Γιατί νομίζω ότι αυτό που ενδιαφέρει όλες μας είναι ποιον πρέπει να αποφύγουμε για να αποφύγουμε και τα χειρότερα.Επίσης θεωρώ ότι καμιά δεν πρέπει να παίρνει την ευθύνη να συστήνει ένα γιατρό και πόσο μάλλον γυναικολόγο ως καλό όταν η ίδια της δεν είχε γυναικολογικά προβλήματα ή προβλήματα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της.Και σ' αυτήν την κατηγορία ανήκω και εγώ.Ο γιατρός μου είναι καθηγητής και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μαζί του και στις δύο εγκυμοσύνες μου.Εγώ όμως είχα δύο σχεδόν φυσιολογικές εγκυμοσύνες (με μικρά προβλήματα στη δεύτερη).Τι να πω εγώ για το γιατρό μου;'Ότι είναι τέλειος;Αφού από προσωπική μου εμπειρία δεν γνωρίζω πώς αντιμετωπίζει τα δύσκολα.Άλλο τι έχω ακούσει από άλλες γυναίκες.
Τέλος και για να μην σας κουράζω άλλο για πολλούς γιατρούς που τους αναφέρετε ως καταπληκτικούς πιο πάνω από φίλες μου γνωρίζω πως τους έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα.
Ο χρήστης tinker bell δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-11-09, 01:20   #215
ioanna!

Περιοχή: thessaloniki
ioanna! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Βατση Θωμαη

Γεια σας κοριτσια!
Διαβαζοντας το forum ειδα οτι πολλες απο εσας εχουν την κ.Βατση ως γιατρο τους και σκεφτομαι να παω κ εγω.Ειναι η πρωτη φορα που θα παω σε γυναικολογο οποτε ειμαι αγχωμενη!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν κλεινει ραντεβου,κ αν εχει μακρινη ημερομηνια.Επισης ειναι ευχαριστος ανθρωπος?Μπορει να φαινεται καπως χαζη η ερωτηση μου αλλα ειναι σημαντικο νομιζω να νιωθεις ανετα με τη γυναικολογο σου!
Οποια μπορεσει να μου απαντησει θα με βοηθουσε πολυ!Στειλτε μου σε pm αν μπορειτε!
Ευχαριστω πολυ!
Ιωαννα
Ο χρήστης ioanna! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-11-09, 17:58   #216
mor@ki_K

mor@ki_K ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koufetaki Εμφάνιση μηνυμάτων
τον ξερω ειναι και νεο παιδι εχω παει μετα την κτ.γιατι εκανε φλεγμονη η τομη μου ωραιος και το χιουμορακι του και πολυ φιλοτιμος!και μια ανηψια μου γεννησε σε αυτον.ομως της εκανε προκληση δεν καταλαβαμε γιατι ακομη, η οποια κατεληξε σε κτ.ειναι ομως απο τους γιατρους που ισως πηγαινα για εναν τοκετο(δεν ετυχε να μιλησω καθολου μαζι του για τοκετους και δεν ξερω!)

Ναι κούκλος είναι και πολύ αστείος!
Αλλά πάνω απ'όλα ξέρει την δουλειά του!
Γιατί άλλαξα 3 γιατρούς μέχρι να ανακαλύψει αυτός ένα σοβαρό πρόβλημα που είχα.

Πρώτα πήγα και στην Βάτση Θωμαή και στην Βραζιώτη Βιολέτα αλλά με ξεπετούσαν σε 10 λεπτά και δεν βρήκαν το πρόβλημα που είχα...

Αλήθεια το κτ. τι είναι?
Η καισαρική?

Παλιά 24-11-09, 19:13   #217
koufetaki

Το avatar του χρήστη koufetaki

koufetaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mor@ki_K Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι κούκλος είναι και πολύ αστείος!
Αλλά πάνω απ'όλα ξέρει την δουλειά του!
Γιατί άλλαξα 3 γιατρούς μέχρι να ανακαλύψει αυτός ένα σοβαρό πρόβλημα που είχα.

Πρώτα πήγα και στην Βάτση Θωμαή και στην Βραζιώτη Βιολέτα αλλά με ξεπετούσαν σε 10 λεπτά και δεν βρήκαν το πρόβλημα που είχα...

Αλήθεια το κτ. τι είναι?
Η καισαρική?
ναι κοριτσι μου κτ-καισαρικη τομη και φτ-φυσιολογικος τοκετος
Παλιά 26-11-09, 13:23   #218
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΛΑΠΕΛΑ ΒΑΣΙΛΗ.ΕΙΧΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ?Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΠΑΤΑΤΑ ΟΠΟΤΕ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ
Ο χρήστης pegg δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-12-09, 15:12   #219
MARGIO

Το avatar του χρήστη MARGIO

MARGIO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Γκρετα Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα κοριτσια.Εχει καμια κοπελα προσωπικη εμπειρια απο τον γυναικολογο Θεοδωριδη Θεοδωρο?Το ιατρειο του ειναι στην Αγ.Σοφιας.Αναφερθηκε το ονομα του σε μια συζητηση που ειχα σημερα,εψαξα αν εχει ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης αν γνωριζετε αν ειναι δεκτικος στο να ξεκινησει ενα ζευγαρι προγεννητικο ελεγχο πριν να κλεισει χρονο προσπαθειων.Ειχα καταληξει στο να παω στον Χατζηγεωργιου Κωνσταντινο,ακουσα τα καλυτερα και μ ενθουσιασε τ οτι δεν υπαρχει αναμονη στα ραντεβου.Ευχαριστω!
Εγω πηγαινω στον Θεοδωριδη αλλα ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και εκανα προγραμματισμενη κτ οποτε δεν ξερω να σου πω τι κανει στα δυσκολα.Φαινεται παντως οτι το κατεχει, δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικος κραταει μια αποσταση γιατρου-ασθενη αλλα ειναι προθυμος να σου λυσει ολες τις αποριες. Σημαντικο ρολο επαιξε για μενα οτι ειναι βοηθος του Μποντη Ι.που θεωρειται απο τους κορυφαιους γιατρους στη Θεσσαλονικη.

Ο χρήστης MARGIO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-09, 17:29   #220
Γκρετα

Το avatar του χρήστη Γκρετα

Περιοχή: Χώρα των θαυμάτων
Γκρετα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARGIO Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πηγαινω στον Θεοδωριδη αλλα ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και εκανα προγραμματισμενη κτ οποτε δεν ξερω να σου πω τι κανει στα δυσκολα.Φαινεται παντως οτι το κατεχει, δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικος κραταει μια αποσταση γιατρου-ασθενη αλλα ειναι προθυμος να σου λυσει ολες τις αποριες. Σημαντικο ρολο επαιξε για μενα οτι ειναι βοηθος του Μποντη Ι.που θεωρειται απο τους κορυφαιους γιατρους στη Θεσσαλονικη.
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Επέλεξα άλλον γυναικολόγο τελικά και ελπίζω να μην έρθουν ποτέ τα δύσκολα....
Παλιά 14-12-09, 09:35   #221
MARGIO

Το avatar του χρήστη MARGIO

MARGIO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

H αληθεια ειναι οτι αργησα να σου απαντησω,ευχομαι να εισαι ευχαριστημενη με την επιλογη σου και φυσικα να μην ερθουν ποτε τα δυσκολα και ολα να πανε μια χαρα!

Ο χρήστης MARGIO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-12-09, 11:38   #222
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπον επειτα απο αρκετα προβληματα τυγχανει να γνωριζω αρκετους απο τους γιατρους που αναφερονται εδω μεσα...οποτε...
για τον ΜΑΝΩΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ εχω να πω μονο τα καλυτερα λογια και μετανιωσα που σταματησα απο αυτον...απλα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα εν απροβλημα σοβαρο και του πηρα τηλ και μου εκλεισε ραντεβου επειτ ααπο 4 μερες ενω εμεις κλαιγαμε και χτυπιομασταν γιατι μας ειπε ο μικροβιολογος οτι θα χασουμε το παιδι ...
τοτε με ειχε πειραξει παρα πολυ και θυμωσα τοσο που δεν ξαναπηγα ΑΛΛΑ γιατρο σαν τον Μανωλη δεν ξαναβρηκα...

ο Γκριμπιζης καλος αλλα με τοσο κοσμο και τοσες γεννες εχει χασει καθε ελεγχο και η γραμματεας του ενω της ειπα οτι εχω αιμμοραγια μου εκλεισε ραντεβου επειτα απο 2 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοτανιδης πολυ καλος αλλα ακριβος...
Ρασουλη δεν εχω να πω και τα καλυτερα μια που την ειχα για 6 μηνες στην εξπρες σερβις που ημουν γραμμενη...

τωρα εχω τον Ζεπειριδη τον Λεωνιδα που ειναι και στο παπαγεωργιου και σιγα σιγα τον εκτιμω παρα πολυ...πολυ καλος επιστημονας ...φοβερες γνωσεις ...κραταει μια αποσταση αλλα μετα το 2 ραντεβου σπαει τον παγο...
δεν ειναι φιλοχρηματος ισα ισα θα ελεγα ...οποτε τωρα παω εκει..

οσο για τον θεοδωριδη τον ειχ εμια φιλη και τον αλλαξε γιατι ποτε δεν σηκωνε το κινητο του...
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-12-09, 12:07   #223
mor@ki_K

mor@ki_K ουδετερη μηδέν
Lightbulb

Ναι ο κοτανίδης που πάω είναι ακριβός αλλά ξέρει την δουλειά του!
Το καλό είναι πως επειδή ειναι στο ΙΚΑ Μετεώρων πηγαίνω εκεί για να μου γράψει, αν τύχει να έχω κάτι, και τα φάρμακα και μόνο 1 φορά πήγα στο ιατρείο του για τεστ Παπ, έδωσα 60 ευρώ, κανονική τιμή την βρήκα.
Όσο για 2ο τοκετό αν θα κάνω κάποια στιγμη, υπολογίζω γύρω στα 3000 ευρώ να μας βγει με την κλινική Γένεσις όπου συνεργάζεται.
Δεν με ενδιαφέρει όμως γιατί στην 1η γέννα πήγα στο Ιπποκράτειο και με πετσοκόψανε και είχα προβλήματα...
Καλύτερα με ένα γιατρό που να ξέρει καλά τη δουλειά του και να δώσω κάτι παραπάνω παρά σε ένα πιο φτηνό και να τρέχω μετά...

Παλιά 14-12-09, 12:20   #224
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σαφως τα 60 ευρω ειναι νορμαλ τιμη αλλα εμενα μου ειπε 2.500 ,00 για καισαρικη συν τα εξοδα της κλινικης...
μονο και μονο για οικονομικους λογους δεν πηγα εκει ..κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλος...
Παλιά 14-12-09, 12:34   #225
mor@ki_K

mor@ki_K ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου ζήτησε τόσα πολλά?????
Δεν τον ρώτησα αλλά υπολόγισα γύσω στα 3000 με την κλινική...
Πάντως 2500 μόνο για να ξεγεννήσει είναι πολλά...
Και στις μηνιαίες επισκέψεις να δίνεις άλλα λεφτά?

Παλιά 14-12-09, 12:48   #226
VASILIKI

VASILIKI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια κι εγώ στον Κοτανίδη πάω. Είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος.
Ο χρήστης VASILIKI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-12-09, 19:47   #227
irn

irn χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Koρίτσια εγώ έχω δίδυμα και γεννάω τον Ιουλιο!!Λογω κακής εμπειρίας από την γυναίκα του ξαδέρφου μου στην Γενική Κλινική, ψάχνω γιατρό τώρα στο Ιπποκράτειο ή στο Παπαγεωργίου!!Ξέρετε κανέναν καλό που να μην σε αγχώνει και να είναι υπομονετικός;;;
Ο χρήστης irn δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-12-09, 20:16   #228
rrena

rrena χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας,
εγω δουλεύω στην Βοιωτία (εχω έναν γιατρο που με παρακολουθεί εδω) αλλα επειδή θα γεννήσω στην Θεσσαλονίκη εχετε μήπως να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που να είναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και να συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου?
ευχαριστώ
Ο χρήστης rrena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-09, 11:17   #229
ditop

ditop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

rrena κανενας γιατρος που ειναι στο δημοσιο δεν ειναι σε νοσοκομειο. Θα πρεπει να πας σε καποιον και να του πληρωνεις επισκεψη. Αν πας στο σαιτ του νοσοκομειου Παπαγεωργειου εχει ολους τους γιατρους. http://www.papageorgiou-hospital.gr/....php?idcat=186

Ο χρήστης ditop δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-09, 11:37   #230
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

επαναλαμβανω οτι στο παπαγεωργιου ειναι ο Ζεπειριδης Λεωνιδας ο οποιος ειναι απλα τελειος....(για μενα)
καλος επιστημονας και ανθρωπος πανω απο ολα...
οταν του ειπα οτι φοβαμαι φρικτα την αμνιοπαρακεντηση με ειχε 1 ωρα στο γραφειο και μου μιλουσε ενω περιμεναν 5 ραντεβου εξω....τελικα με ηρεμησε μου τα εξηγησε ολα ..
κσι ποσες φορες δεν του πηρα μεσανυχτα τηλεφωνο....γιατρε σας ξυπνησα?(βλακωδης ερωτηση στις 4 το πρωι...ΟΧΙ κοριτσι μου τι επαθες τι εχεις?απαντηση)
και παντα ξεκιναει με το ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ολα θα γινουν..
δεν ξερω αλλα φιλοχρηματος δεν μου φαινεται..πολλες φορες με ειδε νυχτα στο ιατρειο χωρις να πληρωσω ενω θα μπορουσε να με παει πακετο στην κλινικη!!!!!
Παλιά 16-12-09, 11:53   #231
ditop

ditop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

demi ρωτησες ποσο θα σου παρει για τη γεννα;

Παλιά 16-12-09, 13:16   #232
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

η καισαρικη στο νοσοκομειο ειναι τελειως δωρεαν....
η φυσιολογικη γεννα 340 παιρνει το νοσοκομειο...
για τον γιατρο στελνω πμ
Παλιά 16-12-09, 21:55   #233
melisoula

melisoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

demi επισκεψη ποσο σου παιρνει? π'γεωργιου θα γεννησεις?
Ο χρήστης melisoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-09, 23:23   #234
alicia

alicia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΠΕΖΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα! Ίδια περίπτωση και γω! Αρχικά πήγαινα στον ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ κ. Μόσχο Παπαδόπουλο, αλλά για τους γνωστούς λόγους με παρέπεμψε στον κ. Τυμπανίδη. Από την πρώτη στιγμή μου φάνηκε ιδιαίτερα συμπαθής και άνετος, χωρίς να σε αγχώνει για το οτιδήποτε και πάντα με το χαμόγελο στο στόμα! Άσε που και όποτε τον έχω πάρει τηλέφωνο είναι πολύ κατατοπιστικός και βοηθάει.
Τώρα περιμένω να γεννήσω, χαίρομαι που διάβασα μια καλή εμπειρία και εύχομαι ύστερα από λίγο καιρό να έχω να αφηγηθώ και εγώ μία.
Καλησπέρα κορίτσια.Αν και είμαι μέλος εδώ και καιρο ,γράφω πρωτη φορά. Είχα γιατρό τον κ. Μόσχο Παπαδόπουλο και τώρα πηγαίνω στον κ. Τυμπανίδη Ιωάννη. Τον κ. Παπαδόπουλο δύσκολα μπορεί κανείς να τον περιγράψει! Απλά καταπληκτικός.Για τον κ. Τυμπανίδη έχω επισης να πω τα καλύτερα. Μηπως γνωρίζει καμιά σας την κατάσταση της υγείας του κ. Μ.Παπαδόπουλου γιατί το ιατρείο το έχει κλείσει?
Ο χρήστης alicia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-09, 23:51   #235
ΠΕΖΗ

Το avatar του χρήστη ΠΕΖΗ

ΠΕΖΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alicia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια.Αν και είμαι μέλος εδώ και καιρο ,γράφω πρωτη φορά. Είχα γιατρό τον κ. Μόσχο Παπαδόπουλο και τώρα πηγαίνω στον κ. Τυμπανίδη Ιωάννη. Τον κ. Παπαδόπουλο δύσκολα μπορεί κανείς να τον περιγράψει! Απλά καταπληκτικός.Για τον κ. Τυμπανίδη έχω επισης να πω τα καλύτερα. Μηπως γνωρίζει καμιά σας την κατάσταση της υγείας του κ. Μ.Παπαδόπουλου γιατί το ιατρείο το έχει κλείσει?

ALICIA μου προσφατα που ρωτησα για το γιατρο μου είπαν ότι η κατασταση είναι μια από τα ιδια... ταλαιπωριεται ακομη ο άνθρωπος αλλα τουλαχιστον το αντιμετωπιζει..ας ευχηθουμε τα καλυτερα..
Όσο για τον Τυμπανιδη μονο τα καλυτερα για ακομη μια φορα...είχα μια παρακολουθηση εγκυμοσυνης φοβερη και μια εξισου φοβερη γεννα! Τον προτείνω ανεπιφυλακτα..!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Ο χρήστης ΠΕΖΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-12-09, 16:52   #236
mor@ki_K

mor@ki_K ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο demi Εμφάνιση μηνυμάτων
σαφως τα 60 ευρω ειναι νορμαλ τιμη αλλα εμενα μου ειπε 2.500 ,00 για καισαρικη συν τα εξοδα της κλινικης...
μονο και μονο για οικονομικους λογους δεν πηγα εκει ..κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλος...

Σου ζήτησε τόσα πολλά?????
Δεν τον ρώτησα αλλά υπολόγισα γύσω στα 3000 με την κλινική...
Πάντως 2500 μόνο για να ξεγεννήσει είναι πολλά...
Και στις μηνιαίες επισκέψεις να δίνεις άλλα λεφτά?

Παλιά 17-12-09, 21:44   #237
rrena

rrena χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση εκανα μια σύγκριση του πίνακα με των συμβεβλημένων γιατρών και βρήκα μερικούς.
Αλλη μια απορία προς εσας που σας παρακολουθουν συμβεβλημένοι γιατροι. Πληρώνετε; Γιατι εδω (Θήβα) ζητάνε 50 για τον υπέρηχο!
Ο χρήστης rrena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-12-09, 22:58   #238
ditop

ditop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εχω γιατρο του δημοσιου και δεν μου ζητησε ποτε χρηματα. Οταν προσφερθηκα να του δωσω ηταν κατηγορηματικος. Κανονικα το ταμειο δεν πληρωνει τον υπερηχο οποτες πολλοι γιατροι σου ζητανε λεφτα για να σου κανουν.

Παλιά 18-12-09, 12:32   #239
melisoula

melisoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

demi ποτε γεννας ? περιμενω πως θα σου φανει ο γιατρος στην γεννα για να τον προτιμισω κι εγω... καλα αν γεννησει παπαγεωργιου δεν θα σου παρει καθολου λεφτα? την ερωτηση που εκανα παραπανω για την τιμη της επισκεψης ακυρη , τωρα θυμιθηκα οτι μου ειχες πει
Ο χρήστης melisoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-09, 12:55   #240
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

απριλιο πρωτα ο θεος...γεννησε και η ξαδερφη μου που ειναι γιατρος σε αυτον και την πρωτη μερα περπατουσε!!!!!ανετη κιολας...
εμενα με εραψε ο πρωτος γιατρος σαν τσουβαλι και σερνομουν με τις μερες και πονουσα...
αει σιχτηρ μην τα θυμηθω παλι....
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές