Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 03-11-10, 01:01   #1401
Angel Gabriel

Περιοχή: Αθήνα
Angel Gabriel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Gioandy, αν ήταν εξωμήτριο θα πέθαινες από πόνο.Δεν τον χάνεις αυτόν τον πόνο είναι αφόρητος. Η κολλητή μου έκανε εξωμήτρια κύηση και τρελάθηκε η κοπέλα. Μην απελπίζεσαι ποτέ δεν ξέρεις....

Ένιο σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, εμένα δεν μου έχουν πει ακόμη τιμή...θα με ενημερώσουν, τους ζήτησα να κάνουν κάτι καλύτερο αν μπορούν.Θα δούμε... Μισή ντροπή δική μου και μισή δική τους....δεν αντέχω και όπως το κόβω,δυστυχώς έχω μέλλον. Νομίζω πάντως, ότι ο Πάντος είναι καλός άνθρωπος...και καταλαβαίνει. Στο μεταξύ το Γένεσις είναι από τα πιο ακριβά κέντρα. Άλλα τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις.
Ο χρήστης Angel Gabriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 01:11   #1402
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Esys σου έστειλα μήνυμα....
Παλιά 03-11-10, 01:15   #1403
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Αλήθεια κορίτσια σε έσας τις εγκυούλες ο Πάντος έχει απαγορέψει το σεξ για 3 μήνες και επίσης σας απαγορεύει να βάφετε τα μαλλιά σας....;;;Απαντήστε μου κάποια please, αυτό με τα μαλλιά με καίει, δεν θα το αντέξω...Έχω δύο τεράστιες λευκές τούφες από τα 26 μου και δε μπορώ να τις βλέπω με τίποτα...

Virgi μου σε ξέχασα, κουράγιο με τις ναυτίες, μόλις το ακούσεις θα περάσουν λένε, κάνε υπομονή...
Παλιά 03-11-10, 10:04   #1404
virgi

Το avatar του χρήστη virgi

Περιοχή: αθηνα
virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kαλημερα κοριτσια !! ΕΙμαι στεναχωρημενη γιατι δεν με ποναει το στηθος σημερα κ λεω μην εχγινε κατι ! Angel μου το εχω ακουσει το μωρακι μου !!!!

Θα απαντησω στα ερωτηματικα σου με βαση το δικο μου γιατρο ! Στον Παντο δεν πηγαινω πια !Κ φανταζομαι μιλας για την περιοδο εγκυμοσυνης σωστα ??

Λοιπον ναι μας απαγορεψε το σεξακι στην αρχη ειχε πει για 3 μηνες τωρα μας το ξεκοψε τελειως ! Δεν ξερω γιατι !!
Για τα μαλλια με αφηνει να τα βαψω με φυτικες βαφες, η να κανω ανταυγειες !!!!!
Παλιά 03-11-10, 10:58   #1405
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Κάνε υπομονή με τη ναυτία virgi, δεν επιτρέπεται να πάρεις κάτι να σε ανακουφίσει;Ποιές είναι οι φυτικές βαφές;Που τις βρίσκεις;
Παλιά 03-11-10, 10:59   #1406
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Και κάτι ακόμη ξέρω από την ξαδέρφη μου πως το στήθος κάποια στιγμή ξεπρήζεται και δεν πονάει μην ανησυχείς!
Παλιά 03-11-10, 11:12   #1407
Βασίλισσα1975

Βασίλισσα1975 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια!!!
esys !! εχω αλλαξει πολλλλουςςς.... ειχα που λες περυσι την τσιβελεκιδου που με εστειλε για λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση στον παντο (καταπληκτικος) και τωρα ξεκινησα την πρωτη μου εξωσωματικη στο διαβαλκανικο στον λουφοπουλο.. λετε να τα εχω μπερδεψει λιγο!!! οταν εσεις αναφερεστε στον Παντο εννοειτε τον Γιωργο Παντο????
Αν ναι δεν καταλαβαινω γιατι πηγα στον λουφοπουλο (καλος και αυτος απο οτι ξερω) και δεν πηγα στον Παντο που ειχα μεινει παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενη ????
ισως γιατι την επεμβαση ο παντος μου την εκανε στο διαβαλκανικο και πηγα και για εξωσωματικη κατευθειαν εκει..

esys σε δεκα μερες (13/11) κλεινω τα 35 ....
Ο χρήστης Βασίλισσα1975 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 11:24   #1408
Βασίλισσα1975

Προεπιλογή

φυτικες βαφες ειναι και του κορε .....
Παλιά 03-11-10, 11:38   #1409
mazi

Το avatar του χρήστη mazi

mazi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο synik Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν εσεις αναφερεστε στον Παντο εννοειτε τον Γιωργο Παντο????

Εμείς λέμε για τον Κωνσταντίνο Πάντο που είναι στο Γένεσις Αθηνών.
Παλιά 03-11-10, 11:52   #1410
Βασίλισσα1975

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mazi Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμείς λέμε για τον Κωνσταντίνο Πάντο που είναι στο Γένεσις Αθηνών.

aaaaa κοριστσια sorry .. το μπερδεψα με το γεννεσις θεσσαλονικης.. υπαρχει και εδω ενας παντος γιωργος αυθεντια στις λαπαρασκοπησεις...

κοριτσια μια ερωτηση ακομα...
ποσο κανει η εξεταση οιστραδιολης στο μικροβιολογικο ??
και ποσες φορες (περιπου) θα χρειαστει να την κάνω
Παλιά 03-11-10, 13:19   #1411
Silia2002

Silia2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο virgi Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλημερα κοριτσια !! ΕΙμαι στεναχωρημενη γιατι δεν με ποναει το στηθος σημερα κ λεω μην εχγινε κατι ! Angel μου το εχω ακουσει το μωρακι μου !!!!

Θα απαντησω στα ερωτηματικα σου με βαση το δικο μου γιατρο ! Στον Παντο δεν πηγαινω πια !Κ φανταζομαι μιλας για την περιοδο εγκυμοσυνης σωστα ??

Λοιπον ναι μας απαγορεψε το σεξακι στην αρχη ειχε πει για 3 μηνες τωρα μας το ξεκοψε τελειως ! Δεν ξερω γιατι !!
Για τα μαλλια με αφηνει να τα βαψω με φυτικες βαφες, η να κανω ανταυγειες !!!!!
κι εμενα σταματησε να ποναει το στηθος στην 7η-8η εβδομαδα και η εγκυμοσυνη συνεχιζοταν κανονικα.
Ο χρήστης Silia2002 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 13:19   #1412
GIOANDY

Το avatar του χρήστη GIOANDY

GIOANDY χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα σας, την δευτερα μετα τα μαντατα που ειχα εκανα το βραδυ ενα τεστ σελφ κλιαρ κ ηταν αχνο.την τριτη χθες δηλ. το πρωι ξαναεκανα ενα κ ηταν αχνο θετικο ιδιο με το προηγουμενο.σημερα το πρωι εκανα ενα πρεντικτορ κ παλι αχνο θετικο.το ξερω θα μου πειτε αφου αυριο θα ξανακανω χοριακη θα λυθουν ολα, ομως επειδη θα σκασω με τα περιεργα αυτα που συμβαινουν σας ρωτω:δεν θα επρεπε ή να σκουρηνει το αχνο θετικο ή να γινει τελειως αρνητικο;δεν θα ηθελα αφου ξεκινησε ετσι ετσι ατσαλα να χαρω κ να χαθει μετα....αμαρτια δεν ξερω, αλλα καλυτερα να ηταν 0 η χοριακη αφου το ειχα παρει αποφαση.
Ο χρήστης GIOANDY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 13:21   #1413
Silia2002

Silia2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αγγελικι Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΓΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΟΡΓΑΣΜΟ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΝΑΓΑ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΚΟΥΠΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΧΝΟ ΡΟΖ ΠΟΛΥ ΑΧΝΟ ΟΜΩΣ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΩ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΠΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΧΘΕΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΗΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ...
Παιρνεις μαγνησιο? Βοηθαει να μην εχεις συσπασεις.
Ο χρήστης Silia2002 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 13:34   #1414
kuriaki

Το avatar του χρήστη kuriaki

kuriaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια την καλημέρα μου! Αγγελική αρκεί να σου πω ότι βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ όνειρο ότι κάνω σεξ είτε με τον άντρα μου, είτε με κάποιον άλλον και χτες με τον Μπραντ Πιτ!!! Περάσαμε πολύ ωραία έχω να δηλώσω!!! Ωστόσο είναι απαράδεκτο να ξεποδαριάζεσαι! Το πρώτο τρίμηνο θέλει τόοοοοοση προσοχή! Η μαία στο Γέννεσις μου το είπε, συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά, αλλά μόλις νιώσεις χαμηλά βάρος ή σφίξιμο ή ότι κουράζεσαι, κάθεσαι ή ξαπλώνεις. Πρέπει να ακούμε και λίγο το σώμα μας...
Βίρτζι μου προς τι η στενοχώρια? Εγώ ανυπομονώ να μου ξεπρηστεί το στήθος (και οι ωοθήκες) και η μαία μου είπε να μην ανησυχώ, θα συμβεί από μόνο του σιγά σιγά...
Χτες είχα κλείσει ραντεβού στο ΙΚΑ για σήμερα το πρωί για να πάω να μου γράψουν τις αντιπηκτικές και πάω 20 λεπτα νωρίτερα κιόλας για να με ενημερώσουν ότι ο γιατρός έφυγε!!!! Και την Παρασκευή νέο ραντεβού... Λέω ελπίζω να είναι εδώ την Παρασκευή. Σιχάθηκα και αυτούς και το κτήριο...
Σας φιλώ όλες!
Ας μου εξηγήσει κάποια αν το Γέννεσις της Αθήνας έχει σχέση με της Θεσ/νίκης και αν έχουν σχέση οι 2 Πάντοι!
Ο χρήστης kuriaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 13:49   #1415
irene333

irene333 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα! είμαι και εγώ παθούσα απο τα πολλά που διαβάζω (αλίμονο μην είμουνα) σας λέω ότι ο γιατρός στον Π@αντο που αναφέρεστε τον είδα και εγώ και με νευρίασε πολύ . τον ρώτησα γιατί θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλό? και μου λέει : μήπως θέλεις να σου κάνουμε σεμινάριο με όλα τα πρωτόκολλα και να διαλέξεις πιο θές;ο ηλίθιος..του λέω και εγώ είπα εγώ ότι θέλω να διαλέξω..απλά μια απορεία έχω αλλά δεν πειράζει θα ρωτήσω τον Π@αντο του λέω και έτσι έκανα...
Όσο για το εξωμήτριο που αναφερθήκατε πιο πάνω επειδή το βίωσα...δυστυχώς...δεν είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνεις γιατί οι πόνοι είναι αφόρητοι και , δυσφορία, πόνοι στην πλάτη βασικά δεν μπορείς να κουνηθείς τίποτα....τάση λυποθημίας κτλ...δεν είναι κάτι που δεν γίνεται αισθητό..φυσικά δεν ξέρω που είναι ακόμα η απορία μου αν οι γιατροί μπορούν να το δούν απο υπερηχογράφημα...δεν το ξέρω...γιατί εμένα είχε κολλήσει στο κολόβομα της σάλπιγγας και έσπασε και γέμισε η κοιλιά μου αίμα........πήγα ήδη σε κρίσιμη κατάσταση χειρουργίο...αυτά......
Ο χρήστης irene333 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 14:14   #1416
Βασίλισσα1975

Προεπιλογή

και γω εχω την ιδια απορια με εσενα kuriaki....
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 03-11-10, 14:18   #1417
GIOANDY

GIOANDY χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Όσο για το εξωμήτριο που αναφερθήκατε πιο πάνω επειδή το βίωσα...δυστυχώς...δεν είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνεις γιατί οι πόνοι είναι αφόρητοι και , δυσφορία, πόνοι στην πλάτη βασικά δεν μπορείς να κουνηθείς τίποτα....τάση λυποθημίας κτλ...δεν είναι κάτι που δεν γίνεται αισθητό..φυσικά δεν ξέρω που είναι ακόμα η απορία μου αν οι γιατροί μπορούν να το δούν απο υπερηχογράφημα...δεν το ξέρω...γιατί εμένα είχε κολλήσει στο κολόβομα της σάλπιγγας και έσπασε και γέμισε η κοιλιά μου αίμα........πήγα ήδη σε κρίσιμη κατάσταση χειρουργίο...αυτά......[/QUOTE]
irene γεια σου να σε ρωτησω κατι.δηλαδη το εξωμητριο απ την αρχη φαινεται οτι κατι δεν παει καλα;ή αργοτερα το καταλαβαινεις;πιστευεις οτι εγω αν εχω εξωμητριο δηλ. θα επρεπε απο τωρα να ποναω;σ'ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες
Παλιά 03-11-10, 14:38   #1418
virgi

virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Angel Gabriel Εμφάνιση μηνυμάτων
Και κάτι ακόμη ξέρω από την ξαδέρφη μου πως το στήθος κάποια στιγμή ξεπρήζεται και δεν πονάει μην ανησυχείς!
Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι δεν ξερω αν πρεπει να παρω ! υπαρχουν κατι ειδικα βραχιολακια ναυτιας ! Μαλλον θα ψαξω στα φαρμακεια ν ατα βρω !!!

Οσο για τις βαφες μπορεις να παρεις του Korre η ακομα καλυτερα της Αpivita απλα σαν χρωμα κραταει περισσοτερο του κορρε !!!!

Τις βρισκεις στα φαρμακεια και στα πολυκαταστηματα οπως H.C και τετοια !!
Παλιά 03-11-10, 14:43   #1419
virgi

virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στο αλλο καφε, ειναι 3 κοπελες ακομα με εξωμητριο εχουν αιμα αλλα καμια απο αυτες δεν ποναει !
η μια μαλιστα το αφιρεσε !!!
ΑΛλα ουτε κ εκεινη πονουσε!

Τζιοαντυ μου συγνωμη δεν θελω να σε αγχωσω αλλα καλο θα ειναι να ξερεις και τις πλευρες !!!

Πραγματικα ευχομαι η χοριακη σου να εχει διπλασιαστει και να πανε ολα καλα !!!
Μακαρι κοριτσακι μου μακαρι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οσο για το στηθος μου κοριτσια μαλλον ητανε ψυχολογικο !!!! Ποναει παλι οπως ποναγε !!!

Κ δεν θελω να μου περασει αυτο γιατι απο κει καταλαναινω οτι πανε καλα !!!! χαχαχχαχαχαχα!!!!!!
Παλιά 03-11-10, 14:44   #1420
αγγελικι

αγγελικι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Silia2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιρνεις μαγνησιο? Βοηθαει να μην εχεις συσπασεις.
ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΚΟΜΑ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...
Παλιά 03-11-10, 14:47   #1421
αγγελικι

Προεπιλογή

ΒΙΡΤΖΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΡΕΜΟΙ ΕΜΕΙΣ ΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ????ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ??ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΑΣΕ ΤΙ ΠΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΠΟΤΕ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΓΙ ΑΥΤΟ..
Παλιά 03-11-10, 14:55   #1422
virgi

virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι αγγελικουλα μου εχω πονακια και απο χτες εχω διαφορετικα !
Σαν κραμπες περιοδου ειναι απο κατω !!! Δεν ξερω γιατι !!!

Μη μιλατε γαι σεξακι ! Μας το απαγορευσε ο γιατρος κ εχω παθει στερηση λεμε !
Παλιά 03-11-10, 14:58   #1423
αγγελικι

Προεπιλογή

ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΒΙΡΤΖΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΣΤΙ ΣΑΝ ΓΡΑΜΠΑ ΕΤΣΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ...ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕΞΑΚΙ ΑΛΛΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..
Παλιά 03-11-10, 15:06   #1424
virgi

virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χαχαχαχαχα αγγελικι ελα να κανουμε παραια !!!
κ γω θελω σαν τρελλη !!!!!!!
Α παπαπαπ!!!!!! Τι θα κανουμε 9 μηνες ? εγω θ ατον ξαναρωτησω το γιατρο αλλα νομιζω πως θ αναι αργα τοτε γιατι δεν θα θελει ο αντρας μου !!!

χαχαχαχαχα!!!
Παλιά 03-11-10, 15:06   #1425
irene333

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GIOANDY Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για το εξωμήτριο που αναφερθήκατε πιο πάνω επειδή το βίωσα...δυστυχώς...δεν είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνεις γιατί οι πόνοι είναι αφόρητοι και , δυσφορία, πόνοι στην πλάτη βασικά δεν μπορείς να κουνηθείς τίποτα....τάση λυποθημίας κτλ...δεν είναι κάτι που δεν γίνεται αισθητό..φυσικά δεν ξέρω που είναι ακόμα η απορία μου αν οι γιατροί μπορούν να το δούν απο υπερηχογράφημα...δεν το ξέρω...γιατί εμένα είχε κολλήσει στο κολόβομα της σάλπιγγας και έσπασε και γέμισε η κοιλιά μου αίμα........πήγα ήδη σε κρίσιμη κατάσταση χειρουργίο...αυτά......
irene γεια σου να σε ρωτησω κατι.δηλαδη το εξωμητριο απ την αρχη φαινεται οτι κατι δεν παει καλα;ή αργοτερα το καταλαβαινεις;πιστευεις οτι εγω αν εχω εξωμητριο δηλ. θα επρεπε απο τωρα να ποναω;σ'ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες[/QUOTE]

GIOANDY μου εγώ τους πόνους τους έπαθα 2 μέρες πρίν πάω για να ακούσω καρδούλα.δηλαδή -4-5η βδομάδα περίπου.εσύ επειδή δεν διάβασα πόσο είσαι τώρα;;;; αν πονάς;; που πονάς; συγνώμη που δεν πήγα πολύ πίσω να διαβάσω αλλά είμαι και δουλειά και γράφω στα κλεφτά!
Παλιά 03-11-10, 15:18   #1426
αγγελικι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο virgi Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχαχα αγγελικι ελα να κανουμε παραια !!!
κ γω θελω σαν τρελλη !!!!!!!
Α παπαπαπ!!!!!! Τι θα κανουμε 9 μηνες ? εγω θ ατον ξαναρωτησω το γιατρο αλλα νομιζω πως θ αναι αργα τοτε γιατι δεν θα θελει ο αντρας μου !!!

χαχαχαχαχα!!!
XAXAXAXA NAI KAI EMENA ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ...ΧΑΧΑ...
Παλιά 03-11-10, 15:23   #1427
virgi

virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ελα βρε δεν παθαινουν τιποτα ! Αμα γινεται χαλαρα ολα θα ειναι καλα !!!
Αλλα ας το ξεχασουμε για την ωρα !!!!!!χααχαχαχαχα
Παλιά 03-11-10, 15:26   #1428
αγγελικι

Προεπιλογή

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΔΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....
Παλιά 03-11-10, 15:31   #1429
virgi

virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χαχαχαχχχαχαχαχ!!!!!!!! Σωστα !!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 03-11-10, 15:34   #1430
GIOANDY

GIOANDY χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

GIOANDY μου εγώ τους πόνους τους έπαθα 2 μέρες πρίν πάω για να ακούσω καρδούλα.δηλαδή -4-5η βδομάδα περίπου.εσύ επειδή δεν διάβασα πόσο είσαι τώρα;;;; αν πονάς;; που πονάς; συγνώμη που δεν πήγα πολύ πίσω να διαβάσω αλλά είμαι και δουλειά και γράφω στα κλεφτά![/QUOTE]
δεν ξερω τι γινεται κ αν ειμαι.βαλαμε 2 βλαστοκυστες στις 21/10 και επρεπε να παω στις 1/11 για χοριακη κ 2 μερες πριν παω ηρθε αιμα, πολυ κ κοκκινο κ μου σταματησε τα χαπια αλλα οταν πηγα να με δει μου ειπε οτι η χοριακη ηταν 20,1 κ συμφωνα μ αυτο ειμαι εγκυος αλλα δεν πιστευει λεει να μεινει κ να παω αυριο πεμπτη να ξανακανω.τα χαπια τα ξαναρχισα κ το αιμα εχει μειωθει κ κανω τεστ ουρων κ βγαινουν μονο αχνα....αυτα.τι λες;;;;;
Παλιά 03-11-10, 15:51   #1431
irene333

Προεπιλογή

τι να πώ και εγω τώρα...δεν ξέρω...όλα τα ενδεχόμενα είναι πιθανά...καταλαβαίνω την αγωνία σου...αχ....φυσικά απο την στιγμή που η χοριακή έδειξε 20 σημαίνει είσαι έγκυος..εμένα 16,3 ήτανε η χοριακή μου τότε..φυσικά το πολύ κόκκινο αίμα δεν ξέρω...δεν ξαναέκανες άλλη χοριακή να δεις να αυξήθηκε ή μειώθηκε;;;
Παλιά 03-11-10, 15:56   #1432
GIOANDY

GIOANDY χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

δηλαδη το 20,1 δεν ειναι κ τοσο καλο για πρωτη χοριακη ε;;αυριο το πρωι θα ξαναπαω να δω τι θα γινει απλα ειναι πολυ μπερδεμενα ολα δηλαδη δεν ξερω τι μου γινεται κυριολεκτικα....
Παλιά 03-11-10, 16:19   #1433
ΛΙΝ

Το avatar του χρήστη ΛΙΝ

ΛΙΝ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια! τι κανετε καλα ειστε? πια απο εσας εχει κανει ΜENOPOUR? 3σκονες+2υγρα. περιεργο καθε σκονι δεν εχει και το υγρο του? γιατι μου ειπαι αυτη τη δοσολογια.... καλο απογευματακι!!
Ο χρήστης ΛΙΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 17:00   #1434
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Λιν μην ανησυχείς κατ'αυτό τον τρόπο σου ορίζουν την δοσολογία του φαρμάκου, πρακτικά με αυτόν το τρόπο σου δίνει 225 μονάδες menopur δηλ FSH και LH λίγο πιο συμπηκνωμένες....

Κορίτσια και ο Πάντος απαγορεύει το Σεξ; Σοβαρή ερώτηση, πόσες από σας τον έχουν και γιατρό;
Παλιά 03-11-10, 17:16   #1435
Vivianaki

Vivianaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΛΙΝ Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κοριτσια! τι κανετε καλα ειστε? πια απο εσας εχει κανει ΜENOPOUR? 3σκονες+2υγρα. περιεργο καθε σκονι δεν εχει και το υγρο του? γιατι μου ειπαι αυτη τη δοσολογια.... καλο απογευματακι!!
Γεια σου Λιν, επειδη έκανα menopur...απλά μπορεις να διαλυσεις 3 σκονάκια με 2 διαλύτες (εγώ έκανα 4 με 2 διαλυτες) δεν χρειαζεται παραπάνω αλλιώς θα έβγαινε μια ένεση τεραστια και δεν υπάρχει λόγος.
Ο χρήστης Vivianaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 17:34   #1436
irene333

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GIOANDY Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη το 20,1 δεν ειναι κ τοσο καλο για πρωτη χοριακη ε;;αυριο το πρωι θα ξαναπαω να δω τι θα γινει απλα ειναι πολυ μπερδεμενα ολα δηλαδη δεν ξερω τι μου γινεται κυριολεκτικα....
Δέν είπα δεν είναι καλή, καλή είναι απλά εγώ μετά απο 3 μέρες την επανέλαβα την χοριακή και ήταν 170. έπρεπε να ξαναέκανες να είσουνα σίγουρη..αυριο θα ξέρεις.σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικά όλα!
Παλιά 03-11-10, 18:48   #1437
kuriaki

Το avatar του χρήστη kuriaki

kuriaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Φιλενάδες εγγυούλες το σεξ να το ξεχάσετε! ούτε στα μαλακά και σιγά, ούτε και αλλιώς. Αφήστε που είμαι σίγουρη ότι και να την πάρουμε την απόφαση και μόνο που θα είναι εκεί το μυαλό μας, δεν θα ευχαριστηθούμε τπτ! Λοιπόν επειδή εγώ συνεχίζω με τον Π., θα σας πω πως για το πρώτο τρίμηνο το κόβει τελείως! Για να μην δούμε αίμα λέει... Και κάπου αλλού διάβαζα στο φόρουμ ότι μια κοπέλα μετά το πρώτο τρίμηνο που το έκανε με τον άντρα της είδε αίμα. Δεν θα το διακινδύνευα με τπτ! Και ας έχω να κάνω δεν θυμάμαι από πότε!
Σήμερα το απόγευμα σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα και είχα ροζ. Τρόμαξα και δεν καταλαβαίνω γιατί αφού είμαι όλο ξάπλα... Μου είπε ότι το ροζ δεν είναι ανησυχητικό και να χαλαρώσω και ότι αν δω κόκκινο να την πάρω τηλ. Τώρα είδα πριν λίγο 2-3 σταγόνες καφέ. Δεν ξέρω τι να υποθέσω... Την Παρασκευή είχα σκοπό να πάω για προγεστ και χοριακή αλλά τελικά θα πάω αύριο. Σκέφτομαι ότι ίσως είναι επειδή είναι υψηλή η προγεστ....ουφ δεν θα ησυχάσουμε ποτέ???
Ο χρήστης kuriaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 19:09   #1438
ΛΙΝ

Το avatar του χρήστη ΛΙΝ

ΛΙΝ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα! εμαθα οτι το ουρεοπλασμα επιρεαζει τη γονιμοτιτα. τι να κανω? που εχω ξεκινιση της ενεσεις, φοβαμε παρα πολυ οτι θα αποτυχο. απο τη στεναχορια μου δεν εχω ορεξη ουτε για φαγητο (μπορει να ωφειλετε και στης ενεσουλες?) τι να κανω απο το μυαλο μου περνανε διαφορα.
Ο χρήστης ΛΙΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 20:12   #1439
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Κυριακή, καλά θα κάνεις και θα πας αύριο και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα.

Για τις βαφές μαλλιών τι λέει;Και αυτό το απαγορεύει;

Λιν αγχώνεσαι υπερβολικά νομίζω, ησύχασε λίγο και ρώτα το γιατρό.
Παλιά 03-11-10, 20:14   #1440
panther2002

panther2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο esys Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ καλή μου. Μάλλον εμείς μαζί θα ξεκινήσουμε προσπάθειες καθόσον ακόμη έχω εξετάσεις να ολοκληρώσω. Έτσι προς το τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη με βλέπω. Πάνω κάτω την ίδια ηλικία έχουμε, κι εγώ 39 είμαι.
Πάντως αυτό που λες για το γιατρό το έζησα κι εγώ στο προηγούμενο κέντρο εξωσωματικής. Έμπαινα για ωοληψία και μου έλεγε "να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε σήμερα". Πήγαινε το ηθικό μου στο πάτωμα. Αφού λοιπόν μου έλεγε κάθε φορά : και τώρα είσαι πια μεγάλη, έβαλες και μισό χρόνο πάνω σου από την προηγούμενη φορά κλπ κλπ εγώ πάθαινα κατάθλιψη. Πήγαινε και στον άντρα μου και έλεγε "είναι πολύ αγχώδης, πως θα προχωρήσουμε έτσι; Η εξωσωματική θέλει αισιοδοξία". Μετά γινόμασταν άνω κάτω με τον άντρα μου. Με έβλεπε που είχα στεναχώρια και άγχος και μου έλεγε "έτσι δε θα κάνουμε τίποτε, και ο γιατρός ήρθε και με έπιασε και μου είπε αυτά κλπ κλπ". Δηλαδή δε φτάνει που με διέλυε ψυχολογικά με έβαζε να μαλώνω και με τον άντρα μου χωρίς λόγο και αιτία. Για όνομα του Θεού. Τι γιατροί είναι αυτοί οι άνθρωποι;
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!
Εsys μου χαίρομαι που θα ξεκινήσουμε μαζί! Να στηρίζουμε η μία την άλλη!! Κι εγώ δεν έχω ολοκληρώσει τις εξετάσεις μου, και γι' αυτό, εκεί περίπου, με βλέπω, γύρω στα τέλη του Νοέμβρη! Αντε, κοριτσάκι, καλή μας επιτυχία!!
Είδες βρε παιδί μου? Είναι μερικοί ανθρωποι που δεν ξέρουν πως να εκφραστούν (ας το πω ευγενικά..), ή τελικά είναι απλώς αγενείς! Δεν πειράζει! Εμείς έχουμε ένα στόχο! Και θα πετύχουμε... πού θα πάει??

Φιλιά
Ο χρήστης panther2002 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές