Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 18-05-10, 16:01   #1
nikos79

Περιοχή: Θρακομακεδονες
nikos79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΓΝΩΜΕΣ ΜΑΙΕΥΤΗΡΩΝ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ.

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ...
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΣΑΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΤΟΥ ΓΑΙΑ ΦΥΤΡΟΠΟΥΛΟ ΘΕΟΔΩΡΟ. ΘΑ ΕΚΤΥΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...
Ο χρήστης nikos79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-05-10, 16:29   #2
nikos79

Περιοχή: Θρακομακεδονες
nikos79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΦΥΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΓΑΙΑ)

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ...
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΣΑΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΤΟΥ ΓΑΙΑ ΦΥΤΡΟΠΟΥΛΟ ΘΕΟΔΩΡΟ. ΘΑ ΕΚΤΥΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ.
Ο χρήστης nikos79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-10, 20:12   #3
VarSa04

Το avatar του χρήστη VarSa04

Περιοχή: Αθηνα
VarSa04 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Αναζήτηση γυναικολόγου στο Γαία

καλησπέρα σε όλες!
Σας διαβάζω πολύ καιρό και έχω λύσει πολλες απορίες μου μεχρι τώρα!
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν μπορώ να βρω κάπου ποιοι γιατροί συνεργάζονται με το Γαια, μια και βρίσκομαι σε αναζήτηση γυναικολόγου. Εαν επικοινωνήσω με το μαιευτηριο μεσω τηλεφώνου ή email θα μου δώσουν στοιχεία γιατρών για να κλείσω ραντεβού;

Εχουμε ξεκινήσει ήδη να προσπαθούμε και θα ήθελα να οργανωθώ λίγο στο θέμα του γιατρού σε περίπτωση που προκύψει εγκυμοσύνη. Η γιατρός που πηγαίνω τώρα έχει το κακό ότι είναι στο Ιασώ, διαφορετικά δεν έχω κανένα άλλο θέμα μαζί της! Πρέπει λογικά να κάνω μια κουβεντα μαζί της αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί η συνεργασία ενος γιατρου με τα μαιευτηρια.. Μπορείς να πεις στο γιατρό που έχεις που θες να γεννησεις όταν με το καλό μείνεις έγκυος και να σε αναλάβει ή πας υποχρεωτικά όπου είναι αυτός; Υπάρχει κάποιο θέμα που δε γνωρίζω σχετικά με τις συνεργασίες των γιατρών με τα μαιευτηρια;

Πολλές οι ερωτήσεις, το ξέρω, απλά δεν είχε χρειαστεί ως τώρα να ανησυχήσω για τέτοιες λεπτομέρειες! Αν γνωρίζετε κάποια καλή γιατρό να μου συστήσετε από το Γαία θα χαρώ πολύ.

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα!
Ο χρήστης VarSa04 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-11, 13:32   #5
zoek

zoek ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Γιατροί στο Γαία

Hello girls!!
Εχθες ανακάλυψα πως είμαι και παλι έγκυος. (Την πρώτη φορά παλινδρόμησε) Αν όλα πάνε καλά αυτη τη φορά σκέφτομαι πως θα με ενδιέφερε η ιδέα να γεννήσω στο Γαία αφου είμαι κανενα 5 λεπτο. Εχει καμια υποψιν της για κάποιο/κάποια γιατρό εκεί? Με ενδιαφέρει να είναι συζητησιμος/η να εμπνέει εμπιστοσύνη και να μη σε "ξεπετάει". Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!
Ο χρήστης zoek δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-11, 14:02   #6
ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ

Περιοχή: Αθήνα
ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γιαννίκος Λάμπρος.
Ο χρήστης ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-02-11, 13:21   #7
spiribarce

Περιοχή: Athens
spiribarce χωρίς αξιολόγηση
Send a message via Skype™ to spiribarce
Προεπιλογή

Και εγω τον Γιαννικο εχω, τον εμπιστευομαι πολυ σαν επιστημονα, αλλα αν θελεις κουβεντουλα δεν θα την εχεις, εμενα τουλαχιστον μου φαινεται οτι με το ζορι απανταει στις ερωτησεις μου, αλλα το πολυ θετικο ειναι οτι ειναι πολυ υπερ του φυσιολογικου τοκετου και δεν βιαζει τα πραγματα, τουλαχιστον ετσι λεει, σε 2 βδομαδες γενναω οποτε θα σου πω περισσοτερα απο εμπειρια!
Παλιά 24-02-11, 13:32   #8
Babycakes

Το avatar του χρήστη Babycakes

Περιοχή: Αθήνα, κέντρο
Babycakes χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παουλέσκου Ντανιέλα....Νέα, φιλική, σε κάνει να νιώθεις πολύ άνετα και κυρίως δεν εκμεταλλεύεται καθόλου οικονομικά...
Και το Γαία είναι πολύ καλό νοσοκομείο...

There is no way to be a perfect mother...but a million ways to be a good one!
Ο χρήστης Babycakes δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-02-11, 20:47   #9
despoinagar

Το avatar του χρήστη despoinagar

despoinagar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στο Γαία είναι πλέον και ο Σαλαμαλέκης...
Παλιά 28-03-11, 16:13   #10
zanet1

zanet1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Αναζήτηση γυναικολούγου κλινικής "Γαία"

Γειά σας. Είναι καινούρια στο forum και ανα ζητώ ένα καλό γυναικολόγο που να συνεργάζεται με την κλινική "Γαία" του Ερρίνος Ντυνάν, για την οποία έχω ακούσει κολύ καλά σχόλια. Το δεσπόζον ζητούμενο είναι για εμένα η επιστημονική του κατάρτηση και η αξιοπιστία αλλά και να ασχολείται με την κάθε γυναίκα ειδικά. Για παράδειγμα στην πρώτη και μοναδική μου εγκυμοσύνη είχα τον Δημητρίου από το "Λυτώ", αλλά του πήρε σχεδόν... 9 μήνες για να με γνωρίζει κάθε φορά που πήγαινα στο ιατρίο του.
Ευχαριστώ.
Ο χρήστης zanet1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-03-11, 16:31   #11
katrinoula

katrinoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για ψάξτο λίγο με το Γαία γιατί έμαθα ότι πολλοί γιατροί που πήγαν εκεί ξαναγύρισαν όπου ήταν πριν....Δεν ξέρω αν ισχύει! Για γυναικολόγο κοίτα στα θέματα που λένε ΙΑΤΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ- ΔΙΑΓΝΩΣΗ - ΘΕΡΑΠΕΙΑ
Ο χρήστης katrinoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-03-11, 06:14   #12
Συντονιστής Ε
Εθελοντ. Συντονιστής Moderator

Το avatar του χρήστη Συντονιστής Ε

Συντονιστής Ε χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών
για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

αυτό που απαγορεύετεαι είναι να δημοσιευσει καποιος διαφημιση απο την οποία έχει ο ίδιος κέρδος.
ή να δημοσιεύσει δυσφήμιση απο την οποία προκύπτει δόλος ή χαρακτηρισμοί που ζημιώνουν την όποια επιχείριση

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν θα περιέχει πληροφορίες!

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε
να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,
και
να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν μελλοντικά τους ανανγώστες
Ο χρήστης Συντονιστής Ε δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 30-03-11, 11:53   #13
katerin@

Το avatar του χρήστη katerin@

Περιοχή: Αθήνα
katerin@ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εμένα ο γιατρός μου συνεργάζεται με το Γαία, εγώ γέννησα στο Λητώ, λέγεται Ασημακόπουλος Γιώργος, είμαι υπερευχαριστημένη μαζί του, γέννησα πριν 2 εβδομάδες και ήταν πολύ καλός και στην παρακολούθηση της εγκυμοσύνης, καλός επιστήμονας με εκπαίδευση στη Γερμανία όπου και κάνει και διδακτορικό τώρα, κύριος, άνθρωπος πάνω απ όλα. Ήταν μαζί μου και με στήριζε πάντα και σε κάποια προβλήματα που είχα στην εγκυμοσύνη και στον τοκετό. Υπέρ της φυσιολογικής γέννας και γενικά δεν κάνει παρεμβάσεις αν δεν χρειάζονται (π.χ. περινεοτομή προληπτικά). Κι επίσης σημαντικό ότι δεν αντιμετωπίζει όλες τις εγκύους με ένα στάνταρ τρόπο, αλλά ανάλογα με το τι έχει ανάγκη η καθεμία π.χ. για τα συμπληρώματα σιδήρου, ασβεστίου κλπ, δεν θα σου πει έτσι κι αλλιώς πάρε αν δεν τα χρειάζεσαι σύμφωνα με τις εξετάσεις σου. Για μένα είναι σημαντικό να με βλέπουν σαν ξεχωριστή περίπτωση και όχι σαν κάποια στο "τσουβάλι" με τις εγκύους. Υπάρχουν και μερικοί γιατροί που έχουν τα πάντα τυπωμένα σε χαρτί, στο δίνουν και ξενοιάζουν. Εγώ δεν μπορώ έτσι. Αυτός ασχολείται και συζητάει και σε ακούει.

Το ιατρείο του είναι στις Αχαρνές και το σταθερό του τηλέφωνο είναι 2102448028.

Ο χρήστης katerin@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-11, 09:56   #14
alexsa

alexsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους!
Είμαι καινούρια στο forum. Από ότι διαβάζω το ΓΑΙΑ είναι πολύ καλό και για αυτό το λόγο θα ήθελα να βρω κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με το συγκεκριμένο μαιευτήριο. Μπορείτε κάποιον να μου προτείνεται? Ο δικός μου είναι στο ΑΤΤΙΚΟ, αλλά το ιατρείο του είναι στο κέντρο (Αλεξάνδρα & Κηφισίας), μου πέφτει λίγο μακριά. Ήθελα κάποιον που να είναι στις περιοχές Χαλάνδρι και βόρεια.
Περιμένω νέα σας, ευχαριστώ!
Ο χρήστης alexsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-11, 17:35   #15
nikolas2009

Το avatar του χρήστη nikolas2009

Περιοχή: Νότια Προάστια
nikolas2009 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alexsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους!
Είμαι καινούρια στο forum. Από ότι διαβάζω το ΓΑΙΑ είναι πολύ καλό και για αυτό το λόγο θα ήθελα να βρω κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με το συγκεκριμένο μαιευτήριο. Μπορείτε κάποιον να μου προτείνεται? Ο δικός μου είναι στο ΑΤΤΙΚΟ, αλλά το ιατρείο του είναι στο κέντρο (Αλεξάνδρα & Κηφισίας), μου πέφτει λίγο μακριά. Ήθελα κάποιον που να είναι στις περιοχές Χαλάνδρι και βόρεια.
Η λειτουργία του ΓΑΙΑ έχει κριθεί παράνομη (γιατί λειτουργέι ως ιδιωτική κλινική σε κοινοφελούς χαρακτήρα νοσοκομείο) και έχουν γίνει και ασφαλιστικά μέτρα από τους ανταγωνιστές και πιστωτές του (κάνε ένα search με google), οπότε θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς...
http://www.euro2day.gr/news/economy/...8/Article.aspx

κοίτα τι γίνεται , έψαξα να σου βάλω λινκ για το οτι μπορεί και να κλείσει και βρήκα οτι σήμερα βγήκε κι άλλη επιβεβαίωση:

Τέρμα στη σύμπραξη Ντυνάν - Γαία
Διακόπτεται μετά τη γνωμοδότηση του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους η σύμπραξη Ντυνάν - Γαία, όπως δήλωση ο Υπουργός Υγείας. Αμφίβολη η επιβίωση του Ντυνάν, σοβαρή ζημιά για τον ομιλο Ιατρικού Αθηνών.
http://www.euro2day.gr/news/economy/...9/Article.aspx

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikolas2009 : 02-06-11 στις 17:38 Αιτία: προσθήκη λινκ
Ο χρήστης nikolas2009 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-11, 18:32   #16
madrid05

Το avatar του χρήστη madrid05

Περιοχή: Ν.Προάστεια Αθήνας
madrid05 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alexsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους!
Ο γιατρός μου είναι στο ΓΑΙΑ και στο ΜΗΤΕΡΑ.Το όνομα του είναι Χριστοδυλος Παπανικόπουλος και είναι υπέροχος γιατρός και άνθρωπος.Με στήριξε παααααρα πολύ στην εγκυμοσύνη μου και στον τοκετό ήταν δίπλα μου συνέχεια.Το ιατρίο του είναι στο Χαλάνδρι και το τηλ του είναι 2106839804.
Από το ΓΑΙΑ έχω υπέροχη εμπειρία και απο τις εγκαταστάσεις και απο το προσωπικό.Τα περι "κλεισίματος" ακούγονται σχεδόν απο τοτε που άνοιξε.Δεν ξέρω τι ισχύει στην πραγματικότητα, αλλά φίλη που γέννησε πρόσφατα(πριν 1 μηνα) ήταν και αυτή ευχαριστιμένη.
Παλιά 03-06-11, 08:36   #17
mariob

mariob χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο madrid05 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο γιατρός μου είναι στο ΓΑΙΑ και στο ΜΗΤΕΡΑ.Το όνομα του είναι Χριστοδυλος Παπανικόπουλος και είναι υπέροχος γιατρός και άνθρωπος.Με στήριξε παααααρα πολύ στην εγκυμοσύνη μου και στον τοκετό ήταν δίπλα μου συνέχεια.Το ιατρίο του είναι στο Χαλάνδρι και το τηλ του είναι 2106839804.
Από το ΓΑΙΑ έχω υπέροχη εμπειρία και απο τις εγκαταστάσεις και απο το προσωπικό.Τα περι "κλεισίματος" ακούγονται σχεδόν απο τοτε που άνοιξε.Δεν ξέρω τι ισχύει στην πραγματικότητα, αλλά φίλη που γέννησε πρόσφατα(πριν 1 μηνα) ήταν και αυτή ευχαριστιμένη.
Τα περί κλεισίματος δεν είναι πια φήμες.

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1209310
Ο χρήστης mariob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-11, 09:24   #18
sammyj

sammyj χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα,η ξαδελφη μου επροκειτο να γεννησει στο Γαια.Χτες στην καθιερωμενη επισκεψη στον γυναικολογο της,της ειπε οτι κλεινει και πρεπει να προσανατολιστουν σε αλλο μαιευτηριο.Εχετε ακουσει κατι αντιστοιχο απο αλλους μαιευτηρες που συνεργαζονται με το Γαια?Ευχαριστω
Ο χρήστης sammyj δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-11, 10:01   #19
alexsa

alexsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikolas2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η λειτουργία του ΓΑΙΑ έχει κριθεί παράνομη (γιατί λειτουργέι ως ιδιωτική κλινική σε κοινοφελούς χαρακτήρα νοσοκομείο) και έχουν γίνει και ασφαλιστικά μέτρα από τους ανταγωνιστές και πιστωτές του (κάνε ένα search με google), οπότε θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς...
http://www.euro2day.gr/news/economy/...8/Article.aspx

κοίτα τι γίνεται , έψαξα να σου βάλω λινκ για το οτι μπορεί και να κλείσει και βρήκα οτι σήμερα βγήκε κι άλλη επιβεβαίωση:

Τέρμα στη σύμπραξη Ντυνάν - Γαία
Διακόπτεται μετά τη γνωμοδότηση του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους η σύμπραξη Ντυνάν - Γαία, όπως δήλωση ο Υπουργός Υγείας. Αμφίβολη η επιβίωση του Ντυνάν, σοβαρή ζημιά για τον ομιλο Ιατρικού Αθηνών.
http://www.euro2day.gr/news/economy/...9/Article.aspx

Καλημέρα.
Ναι όντως είχα ακούσει εδώ και καιρό ότι υπάρχουν προβλήματα με το ΓΑΙΑ. Από την άλλη είναι ένα καινούριο νοσοκομείο-μαιευτήριο.
Εσύ ποιο γιατρό έχει και με ποιο νοσοκομείο συνεργάζεται, γιατί από ότι είδα μένεις προς τα βόρεια όπως και εγώ και θα με εξυπηρετούσε γενικότερα κάποιος προς αυτές τις περιοχές.
Παλιά 06-06-11, 15:11   #20
spiribarce

Προεπιλογή

Καλημερα, η δικη μου εμπειρια απο το Γαια ειναι η χειριστη, απο τις περιπου 9 κοπελες που περασαν απο το θαλαμο μου οσο ημουν μεσα οι 5 αναγκαστηκαν να μην αγκαλιασουν τα αγγελουδια τους για καποιο διαστημα γιατι κριθηκε και καλα οτι εχριζαν εντατικη. Δυστυχως αναμεσα σε αυτες τις 5 ημουν κι εγω οπου η κορουλα μου κρατηθηκε μεσα 17 ολοκληρες μερες με 12 μερες ασιτιας παρακαλω γιατι καταπιε το μυκονιο...πουθενα στον κοσμο δεν κρατιουνται τα παιδια τοσο μεσα για ενα τετοιο λογο ποσο μαλλον που το μυκονιο δεν ειχε παει στους πνευμονες και η διαδικασια καθαρσης στομαχου διαρκει καποιες ωρες.
Στην εντατικη υπηρχε απιστευτο πληθος γονεων, κατι εμοιαζε να μην πηγαινει καλα, εκει σχεδον μια στις 2 γεννες κατεληγε εντατικη. Οσο για τον γιατρο μου που τον εμπιστευομουν τοσο και ελεγα ποσο υπερ του φυσιολογικου τοκετου ειναι ανακαλυψα αργοτερα οτι μαλλον μου εβαλε υποθετω στην τελευταια μου επισκεψη για να μου προκαλεσει τον τοκετο με αποτελεσμα να στρεσαρει την μικρη, να κανει τα κακα της (μυκονιο) μεσα στην κοιλια και να εχουμε αυτη την εξελιξη. Οποτε απλα συνιστω μεγαλη προσοχη και επιτελους ας υψωθουν οι φωνες μας για μια γεννα με σεβασμο στη μητερα και στο παιδι και οχι στην βολεψια και στο χρημα. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΑΙΑ, ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ
Παλιά 09-06-11, 15:13   #21
mdpeppie

mdpeppie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ο γυναικολόγος μου -καταπληκτικός γιατρός αλλά προπαντώς καταπληκτικός άνθρωπος- συνεργάζεται και με το γαία και με το λητώ .Εχει ιατρείο στο Χαλάνδρι. Νίκας Βασίλης λέγεται. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη γιατί πάντα μπορούσα να τον βρω, στις γέννες ήταν μέσα μαζί μου, όλες τις ώρες και σεβάστηκε πως επιθυμούσα ένα φυσιολογικό΄τοκετό από την αρχή της εγκυμοσύνης ως το τέλος. αν θέλεις περισσότερες λεπτομέριες πες μου.
Ο χρήστης mdpeppie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-11, 13:29   #22
ΧΑΡΑΚΙ

ΧΑΡΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΓΑΙΑ!ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ!
Ο χρήστης ΧΑΡΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-08-11, 21:10   #23
zina76

zina76 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΧΑΡΑΚΙ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΓΑΙΑ!ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ!
εγινε προεδρος.....συμφωνω απολυτα μαζι σου στα υπολοιπα που αναφερεις γι αυτον...δεν τον αλλαζω με τιποτα!!!
Ο χρήστης zina76 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-11, 23:15   #24
neogenitaki

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
neogenitaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια το γαία ακούγεται ότι θα κλείσει. Είναι αλήθεια;;;
Ο χρήστης neogenitaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-11, 07:53   #25
zina76

zina76 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα...
ναι κλεινει.....νομιζω μεχρι τελος οκτωβριου κλεινει....θα λειτουργησει μεσα στο ιατρικο κεντρο....
Ο χρήστης zina76 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-11-11, 21:21   #26
Mags

Mags ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πήρα τηλ προχθες και δεν μου ειπαν οτι κλείνουν... Τι να πω;;;

Ειναι κανεις απο αυτους τους γιατρούς "οικονομικός";;;
Ο χρήστης Mags δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-11, 21:54   #27
Missliza

Missliza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ακούγεται απο πριν γεννήσω εγω αυτο για το κλείσιμο.γεννησα τον Ιούνιο με την Όλγα κουρή και απο τις εγκαταστάσεις κ το προσωπικό έμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη.τη γιατρο μου την ήξερα απο πριν οπότε εννοείται ότι ήμουν ευχαριστημένη!
Ο χρήστης Missliza δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-11, 10:59   #28
alexsa

alexsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikos79 Εμφάνιση μηνυμάτων

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

Καλημέρα,
Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τελικά επιλέξατε τον συγκεκριμένο γιατρό, κο. Φυτρόπουλο, και αν ναι, αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες.
Σας ευχαριστώ πολύ.
Παλιά 10-12-11, 02:07   #29
andrianapr

Περιοχή: χολαργος
andrianapr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεννησα τον Αυγουστο στο Γαια με τον Γιαννικο που ειναι διευθυντης της Μαιευτικης και εχω μονο τα καλυτερα να πω και για τον γιατρο και για το νοσοκομειο!Καταπληκτικη εμπειρια....!!!
Απο οσο ξερω δεν κλεινει ακομα....
Ο χρήστης andrianapr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-01-12, 11:22   #30
olive oil

olive oil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Αναζήτηση γιατρού

Καλημέρα σε όλες και όλους. Είμαι νέα στην όμορφη παρέα σας. Και νέα μανούλα, επίσης. Βρίσκομαι στην πέμπτη βδομάδα κυήσεως. Λέω να κλείσω ραντεβού με τον κύριο Βασίλειο Αναστασίου. Σκέφτομαι να γεννήσω στο Ρέα. Ξέρει καμιά σας τον συγκεκριμένο γιατρό? Με ενδιαφέρει να μου πείτε αν είναι καλός, πόσα χρήμματα ζητάει για τον τοκετό και αν σε αυτό το ποσό είναι μέσα και οι επισκέψεις στο ιατρείο του. Επίσης, από τη στιγμή που έχω Ι.Κ.Α, θα πάρω κάποια χρήμματα πίσω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, είμαι πάρα πολύ αγχωμένη για όλα αυτά και δυστυχώς δεν απολαμβάνω καθόλου αυτό που μου συμβαίνει...
Ο χρήστης olive oil δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-12, 19:10   #31
olive oil

olive oil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Hey, περιμένω όποιος γνωρίζει κάτι να με διαφωτίσει. Ευχαριστώ!
Παλιά 27-01-12, 23:49   #32
mariata

Περιοχή: ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
mariata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια!

Σε καταλαβαίνω όσον αφορά το άγχος... Εγώ είμαι στον 5ο μήνα και ακόμη δε λέω να ηρεμήσω!!!! Όλα μου φαίνονται βουνό και άγνωστα. Άσε που ακούς και διαβάζεις ένα κάρο πράγματα από παντού. Ψυχραιμία

Δεν τον ξέρω τον συγκεκριμένο. Ο δικός μου είναι Λεωφ. Κηφισίας. Αν θελήσεις κάτι μου λες.
Ο χρήστης mariata δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-01-12, 01:15   #33
eva kp

Περιοχή: πειραια
eva kp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου εχω στειλει πμ
Ο χρήστης eva kp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-12, 23:45   #34
olive oil

olive oil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και τα έχω χαμένα... Γενικότερα, αν κάποια γνωρίζει κάποιον πολύ καλό γιατρό που να συνεργάζεται με οποιοδήποτε μαιευτήριο, ας με ενημερώσει. Θα ήθελα κάποιον που να ζητάει έως 1000 ευρώ. Σας ευχαριστώ και πάλι.
Παλιά 01-08-12, 18:05   #35
anna.k.m

anna.k.m ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα σε ολες τις μανουλες θα ηθελα και εγω να γραψω την δικη μου εμπειρια.γεννησα και εγω στο γαια και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη και απο το προσωπικο και απο την διοικηση...πανω απο ολα θελω να ευχαριστησω τον γυναικολογο μου τον κυριο ΜΠΟΥΡΑ ΓΕΩΡΓΙΟ ενας υπεροχος ανθρωπος πολυ εμπειρος γιατρος ηταν απο την αρχη που με πιασαν οι πονοι μεχρι το τελος δεν εφυγε απο διπλα μου ουτε ενα λεπτο δεν ενιωσα ανασφαλεια καθολου..ηταν τοσο προσεκτικος και σε ολη την παρακολουθηση δεν με αφησε ποτε με ερωτηματικα παντα μου εξηγουσε τα παντα ακομα και 3 η ωρα τη νυχτα. τον εβρισκα παντα. και οι τιμες παρα παρα παρα πολυ καλες επειδη το εψαξα κοριτσια πολυ ειναι και καλος γιατρος και πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ....

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΠΠΟΛΛΥΤΟΥ 4-6 ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 266
2 ΟΡΟΦΟΣ ΤΗΛ. 210-2018388 .. ΚΙΝ.6973859588
Ο χρήστης anna.k.m δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-13, 00:09   #36
eleftheria0808

eleftheria0808 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο spiribarce Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα, η δικη μου εμπειρια απο το Γαια ειναι η χειριστη, απο τις περιπου 9 κοπελες που περασαν απο το θαλαμο μου οσο ημουν μεσα οι 5 αναγκαστηκαν να μην αγκαλιασουν τα αγγελουδια τους για καποιο διαστημα γιατι κριθηκε και καλα οτι εχριζαν εντατικη. Δυστυχως αναμεσα σε αυτες τις 5 ημουν κι εγω οπου η κορουλα μου κρατηθηκε μεσα 17 ολοκληρες μερες με 12 μερες ασιτιας παρακαλω γιατι καταπιε το μυκονιο...πουθενα στον κοσμο δεν κρατιουνται τα παιδια τοσο μεσα για ενα τετοιο λογο ποσο μαλλον που το μυκονιο δεν ειχε παει στους πνευμονες και η διαδικασια καθαρσης στομαχου διαρκει καποιες ωρες.
Στην εντατικη υπηρχε απιστευτο πληθος γονεων, κατι εμοιαζε να μην πηγαινει καλα, εκει σχεδον μια στις 2 γεννες κατεληγε εντατικη. Οσο για τον γιατρο μου που τον εμπιστευομουν τοσο και ελεγα ποσο υπερ του φυσιολογικου τοκετου ειναι ανακαλυψα αργοτερα οτι μαλλον μου εβαλε υποθετω στην τελευταια μου επισκεψη για να μου προκαλεσει τον τοκετο με αποτελεσμα να στρεσαρει την μικρη, να κανει τα κακα της (μυκονιο) μεσα στην κοιλια και να εχουμε αυτη την εξελιξη. Οποτε απλα συνιστω μεγαλη προσοχη και επιτελους ας υψωθουν οι φωνες μας για μια γεννα με σεβασμο στη μητερα και στο παιδι και οχι στην βολεψια και στο χρημα. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΑΙΑ, ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ

μπορεις να μας πεις το ονομα του γιατρου?
Ο χρήστης eleftheria0808 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-13, 11:56   #37
spiribarce

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleftheria0808 Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορεις να μας πεις το ονομα του γιατρου?
Οπώς είπα δεν είμαι σίγουρη για το τι έφταιξε αλλά έχοντας ζησει πλεον μια ακομη γέννα με άλλο γιατρό καταπληκτικό δεν ειμαι καθολου σίγουρη για τον πρωτο μου γυναικολόγο που ηταν ο Λάμπρος Γιαννικος, τουλαχιστον είχα το δικαίωμα να μάθω πιο πολλές λεπτομέρειες γιατί κατέληξα να κάνω καισαρική και τι πήγε στραβά και μου πήραν τη μικρή μου.....
Παλιά 23-12-13, 12:22   #38
MIMIKA79

Περιοχή: Πειραιάς
MIMIKA79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο spiribarce Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπώς είπα δεν είμαι σίγουρη για το τι έφταιξε αλλά έχοντας ζησει πλεον μια ακομη γέννα με άλλο γιατρό καταπληκτικό δεν ειμαι καθολου σίγουρη για τον πρωτο μου γυναικολόγο που ηταν ο Λάμπρος Γιαννικος, τουλαχιστον είχα το δικαίωμα να μάθω πιο πολλές λεπτομέρειες γιατί κατέληξα να κάνω καισαρική και τι πήγε στραβά και μου πήραν τη μικρή μου.....
Ακριβώς τα ίδια έπαθα και εγώ...σε άλλο νοσοκομείο βέβαια,10 ημέρες ο γιος μου στην εντατική.όπως και τα περισσότερα παιδάκια του ορόφου.Σε καταλαβένω απόλυτα.Θα μπορούσες να μου πείς το όνομα του τωρινού γιατρού σου?
Ο χρήστης MIMIKA79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-13, 19:36   #39
athina 13/3/13

athina 13/3/13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εχω ακουσει και διαβασει τα καλυτερα για τον γιαννικο. Μπορεις να μας πεις το ονομα του γιατρου που εχεις τωρα και που γεννησες;
Ο χρήστης athina 13/3/13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-12-13, 16:55   #40
spiribarce

Προεπιλογή

Ο τωρινός γυναικολόγος είναι ο Γιώργος Μιχαλόπουλος, δεν έφυγε ουτε λεπτο απ το πλάι μου τις 10 και ώρες που προσπαθούσα για VBAC και παρόλο που δεν γεννησα τελικά φυσιολογικά ενιωσα τόσο περήφανη και πλήρης και οτι σε αυτή τη γεννά προτεραιότητα είχα εγώ και το μωρό μου, και σεβάστηκε όλες μου τις επιθυμίες και επιλογες , μου μιλούσε και μου εξηγούσε τα παντα. Αυτό είναι που ζητάω τελικά απο ενα γιατρό, να με καθοδηγεί με βαση τα δικά μου θέλω και τη δική του πείρα, άλλα όλα θέμα χαρακτήρα είναι....

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές