Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-04-10, 17:07   #81
man

man χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα, επειτα απο μια καλλιεργεια σπερματος μου βγηκε θετικο σε μυκοπλασμα ureaplasma-urealiticum. Ταυτοχρονα σημερα ειναι να ξεκινησει η γυναικα μου στην πρωτη ενεση puregon. Εχουμε ετοιμαστει ψυχολογικα για αυτην την διαδικασια και τωρα προεκοιψε και αυτο.. ! Τη να πω..? ο μικροβιολογος λεει να ρωτησουμε τον Γιατρο , και πολυ καλα λεει. Τωρα αν μας πει να συνεχισουμε , τη να κανω..? Να μεινω ησυχος...? Σιγουρα θα εχω κολησει και την γυναικα μου με αυτο το μικροβιο... Μπορει αν αντιμετωπιστει ταυτοχρονα με την διαδικασια ..? το βραδυ θα μιλησω με τον γιατρο. Τη λετε ..? σας εχει τυχει ? θα μας παει πισω ποσο καιρο αν κανουμε θεραπεια..? Στην παρουσα φαση εχει επιπτωσεις..? τη να κανω κ τη να πω..?
Παλιά 20-04-10, 18:49   #82
man

man χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τελικα ολα καλα.... στον πινακα με την αγωγη που ακολουθεις κατα την διαρκεια της διαδικασιας χορηγειται το vibramysin 100. για αυτο το λογο.
Παλιά 04-05-10, 23:06   #83
pakos

pakos χωρίς αξιολόγηση
Red face ουρεοπλασμα που επιμενει

Γεια σας κοριτσια!καλως ήρθα στην ωραία παρέα σας.Είμαι στην 20η εβδομάδα και σε 8 μέρες έχω ραντεβού για την εξέταση β επιπέδου στον Παπαναγιώτου στο Έμβρυο.Το πρόβλημά μου είναι το ουρεόπλασμα που έχει ανιχνευθεί από το 1ο τρίμηνο και που δεν έχει φύγει ακόμα και μετά από ένα κύκλο θεραπείας.Ο γιατρός μου μου πρότεινει να ξανακάνω θεραπεία απο τον άλλο μήνα.Εχει κάποια να μου πει την δική της εμπειρία απο το ουρεόπλασμα??Έχω ανησυχίσει λίγο....
Ο χρήστης pakos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-05-10, 01:07   #84
katerinaki75

Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
katerinaki75 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πριν μείνω έγκυος είχα ουρεόπλασμα... πήρα μέσα σε 1 χρόνο 3-4 φορές θεραπεία κ το άτιμο ήταν εκεί πάλι

το έβγαλα από το μυαλό μου και όταν έμεινα έγκυος είχε εξαφανιστεί από μόνο του

μη το σκέφτεσαι καθόλου δε θα σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα

καλή συνέχεια να έχεις

Ο χρήστης katerinaki75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 05-05-10, 01:12   #85
mlne

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
mlne ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευτυχως ειχαμε κανει προγεννητικο ελεγχο οταν αποφασισαμε να κανουμε παιδι και το βρηκαμε. Η πρωτη θεραπεια επιασε μονο για το συζυγο, εγω χρειαστηκα και δευτερη, αλλα τα καταφεραμε. Αυτο ηταν πριν 2 περιπου χρονια. Μετα απο 6 μηνες εμεινα εγκυος και ολα καλα.
Μην ανησυχεις!

Ο χρήστης mlne δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-10, 21:00   #86
giova

Περιοχή: ΕΥΒΟΙΑ
giova χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

geia se olous!
eimai stin 21 evdomada kai ksekinisa adiviosi erithrocin gia to oyreoplasma den sas krivw oti panikovlithika giati ixe diegnosthei apo tin 10 evdomada ke o giatros mu den mu ipe tipota telos padwn..exo mia poli kali egkimosini exo kanei ke amnio..i erotisi mu ine kata poso kindinevo stin ebdomada pou ime?exo akoysei gia apovoles ktl..sas parakalo an kserete kati enimeroste me tha trelatho
Ο χρήστης giova δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-05-10, 18:17   #87
ARKOUDAKI

ARKOUDAKI χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα και απο εμενα.Εκανα εξεταση και βγήκε μυκοπλασμα-ουρεοπλασμα θετικη 10,000ccl/ml.εχω στεναχωρηθει και ο γιατρος μου επιστρεφει αυριο απο μία ομιλία. καμια κοπέλα που να εχει εμπειρία?

Ο χρήστης ARKOUDAKI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-05-10, 10:28   #88
ARKOUDAKI

ARKOUDAKI χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

λοιπον να σας πω τι μου ειπε ο γιατρος μου! το μυκοπλασμα -ουρεοπλασμα δεν καταπολεμαται ευκολα ουτε στην εγκυμοσυνη ουτε μετα. αν το εχεις ,το εχεις και ζεις με αυτο χωρις να σου προκαλει κατι. Τι να πω?? Βεβαια μου εδωσε θεραπεια για μια εβδομαδα και σε μενα και στον αντρα μου αλλα δεν ηταν θετικος στο αν θα φυγει...

Ο χρήστης ARKOUDAKI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-10, 14:17   #89
ladycat

Το avatar του χρήστη ladycat

Περιοχή: Γατοσπιτο μου
ladycat χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

παντως κοριτσια κ εγω σημερα που πηρα το αποτελεσμα εχω απο αυτο επαθα ενα σοκ στην αρχη που διαβαζα για αποβολες κλπ μετα εκατσα κ σκεφτηκα οτι τσαμπα φρικαρω εαν δεν μου πει τι να κανω ο γιατρος
Παλιά 28-05-10, 14:24   #90
ΝΙΚ-16

Το avatar του χρήστη ΝΙΚ-16

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ΝΙΚ-16 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια και γω προσπαθώ έξι μήνες τώρα να καταπολεμήσω μυκόπλασμα ουρεόπλασμα
στην τελευταία εξέταση πριν κανα μήνα ανιχνεύτηκε ελαφρώς θετικό το ουρεόπλασμα μόνο και ξαναπήραμε αντιβίωση.
Με το γιατρό που μιλάω μου είπε οτι να συνεχίσω κανονικά τις προσπάθειες να μείνω έγκυος και οτι δεν κινδινευώ ούτε εγώ ούτε το μωρό σε περίπτωση εγκυμοσύνης αφού το αντιμετωπίζουμε με αντιβίωση
Ο χρήστης ΝΙΚ-16 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-10, 14:59   #91
ladycat

ladycat χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

παντως εχω να ριξω ανακριση στον αντρα μου ευκαιρια να μαθω κ λιγα για το παρελθον του
Παλιά 28-05-10, 15:03   #92
ΝΙΚ-16

Το avatar του χρήστη ΝΙΚ-16

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ΝΙΚ-16 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπορεί να το είχες εσυ και να τον κόλλησες
Ο χρήστης ΝΙΚ-16 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-10, 17:08   #93
ladycat

ladycat χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΙΚ-16 Εμφάνιση μηνυμάτων

Μπορεί να το είχες εσυ και να τον κόλλησες
νομιζω εκεινος ειναι ο ενοχος γιατι με εκεινον μονο σταματησα να περνω προφυλαξεις οποτε λαμπα κ ανακριση χεχεχεχεεχεε
Παλιά 02-06-10, 19:04   #94
pakos

pakos χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ladycat Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως κοριτσια κ εγω σημερα που πηρα το αποτελεσμα εχω απο αυτο επαθα ενα σοκ στην αρχη που διαβαζα για αποβολες κλπ μετα εκατσα κ σκεφτηκα οτι τσαμπα φρικαρω εαν δεν μου πει τι να κανω ο γιατρος
γεια σας κοριτσια!εγώ απο την άλλη εβδομάδα αρχίζω πάλι αντιβίωση για το ουρεόπλασμα (και ο σύζυγος) αλλά είμαι πολύ απαισιόδοξη θεωρώ ότι τσάμπα επιβαρύνομαι με φάρμακα και ότι δεν πρόκειται να φύγει
Ο χρήστης pakos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-10, 16:49   #95
anastasaki25

Το avatar του χρήστη anastasaki25

Περιοχή: thessalonikh
anastasaki25 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κορίτσια, εγώ ΄πήρα τα αποτελέσματα κολπικού επιχρίσματος και μου δείνει θετικό το ουρεόπλασμα...... διάβασα όλα αυτά σχετικά (μες στην εβδομαδα θα παω στη γιατρό μου) αλλά θέλω να ρωτήσει μήπως γνωρίζει κάποια το εξής...
αν το ουρεόπλασμα επηρεάζει τις προσπάθειες μας για παιδάκι...

σας ευχαριστώ πολύ!!

Ο χρήστης anastasaki25 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-07-10, 16:02   #96
FANI

Περιοχή: αθηνα
FANI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anastasaki25 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κορίτσια, εγώ ΄πήρα τα αποτελέσματα κολπικού επιχρίσματος και μου δείνει θετικό το ουρεόπλασμα...... διάβασα όλα αυτά σχετικά (μες στην εβδομαδα θα παω στη γιατρό μου) αλλά θέλω να ρωτήσει μήπως γνωρίζει κάποια το εξής...
αν το ουρεόπλασμα επηρεάζει τις προσπάθειες μας για παιδάκι...

σας ευχαριστώ πολύ!!
εγώ έμεινα έγγυος με ουρεόπλασμα πήρα 4 μηνών μια αντιβίωση αλλά δεν έφευγε με τίποτα γέννησα ξανακανα εξέταση και δεν υπάρχει φευγει και έρχεται μόνο του.θέλω να σου πω ότι άδικα ανησυχείς αν το έχεις δεν φεύγει ποτέ απλά το κοιμίζεις τουλάχιστον αυτό μου πε ο γιατρός μου.βέβαια μπορεί πριν ξεκινήσεις τις προσπάθειες να πάρεις μια αντιβίωση.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σου ευχομαι

Ο χρήστης FANI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-10, 18:30   #97
gstella

gstella χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

geia sas koritsia...eimai kai egw ligo agxomenh....stis eksetaseis pou ekana...mou vgike to mycoplasma arnitiko alla to ουροπλασμα 8etiko... eimai sthn 8h vdomada kai o giatros mou mou edwse mia antiviosh thn azithromycin...duo koutia......vre koritsia uparxh logos apovolhs apo ayto... exw trela8ei....
Ο χρήστης gstella δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-12-10, 16:36   #98
Πόπη Ε.

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
Πόπη Ε. χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....!
ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ. ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ. ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΥΚΟΠΛΑΣΜΑ. ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΞΑΝΑ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ.....ΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ....! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΧΩΡΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.
ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?? ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...!!
Παλιά 24-02-11, 18:26   #99
sensitive

sensitive ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

to ουρεοπλασμα το μονο που κανει ειναι τσουξιμο και συχνοουρια..θελει 15 μερεσ θεραπεια
Ο χρήστης sensitive δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-11, 13:35   #100
mairy_lou

Το avatar του χρήστη mairy_lou

mairy_lou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα, διαβασω καπου παραπανω για τα κατοικιδια, οτι ειναι πολλες φορες υπαιτια για ουρεοπλασμα... ποσο εξακριβωμενο ειναι?? ειχε καμια σας καποια σχετικη εμπειρια? επειδη εχω στο σπιτι μου σκυλακι εδω και μερικα χρονια, και ξεχασα να το αναφερω στην γιατρο μου..Μηπως φταιει αυτο????
Ο χρήστης mairy_lou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-12, 17:48   #101
maria_nektaria

maria_nektaria χωρίς αξιολόγηση
Unhappy

Αχ κορίτσια, χίλια ευχαριστώ για τις εμπειρίες σας! Μόλις πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα και είμαι θετική στο ουρεόπλασμα.... Στην αρχή δεν αγχώθηκα γιατί δεν ήξερα τι είναι. Αλλά μόλις ανακάλυψα... τα λόγια είναι περιττα! Είμαι στην 9η εβδομάδα και ελπίζω να μην έχω δυσάρεστες εξελίξεις.

Ο χρήστης maria_nektaria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-12, 14:09   #102
jcabgr

jcabgr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kοριτσια καλησπερα, ειμαι στην 36 εβδομαδα και θετικη στο ουρεοπλασμα επισης.Το μικροβιο το εχω απο την αρχη της εγκυμοσυνης και αν και εχω παρει 2 φορες μεχρι τωρα αντιβιωση αυτο επιμενει.Ολα ειναι μια χαρα μεχρι τωρα το μωρο ειναι 2700 και ολα πανε καλα.το μονο που με απασχολει ειναι οτι ο γιατρος μου μου ειπε οτι το μωρο ισως κινδυνεψει να μολυνθει κατα τον τοκετο και μου προτεινε ισως να καναμε καισαρικη. ποια ειναι η γνωμη σας? οι δικοι σας γιατροι τι λενε? απο το οικονομικο θεμα ο γιατρος μου παιρνει τα ιδια χρηματα και για φτ και για κτ οποτε εν νομιζω οτι το προτεινει για λογους εκμεταλλευσης. Σας παρακαλω βοηθηστε με.
Ο χρήστης jcabgr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-12, 15:21   #103
tdimid

tdimid ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

jcabgr μου καλησπέρα,
χθες το απόγευμα ήμουν στο γιατρό μου και τον ρώτησα ακριβώς αυτό το πράγμα, μιας και είμαι και ή ίδια παθούσα....
Εμένα μου απάντησε ότι το ουρεόπλασμα δεν μας αγχώνει (σημ: είμαι 27 εβδομάδων) και ότι αυτό από μόνο του δε θα επηρεάσει την απόφαση για φ.τ. ή κ.τ.
Ο χρήστης tdimid δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-12, 13:37   #104
jcabgr

jcabgr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

tdimid μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ θα το ξανασυζητήσω με τον γιατρό μου. Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σου.
Ο χρήστης jcabgr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-12, 21:04   #105
ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο jcabgr Εμφάνιση μηνυμάτων
Kοριτσια καλησπερα, ειμαι στην 36 εβδομαδα και θετικη στο ουρεοπλασμα επισης.Το μικροβιο το εχω απο την αρχη της εγκυμοσυνης και αν και εχω παρει 2 φορες μεχρι τωρα αντιβιωση αυτο επιμενει.Ολα ειναι μια χαρα μεχρι τωρα το μωρο ειναι 2700 και ολα πανε καλα.το μονο που με απασχολει ειναι οτι ο γιατρος μου μου ειπε οτι το μωρο ισως κινδυνεψει να μολυνθει κατα τον τοκετο και μου προτεινε ισως να καναμε καισαρικη. ποια ειναι η γνωμη σας? οι δικοι σας γιατροι τι λενε? απο το οικονομικο θεμα ο γιατρος μου παιρνει τα ιδια χρηματα και για φτ και για κτ οποτε εν νομιζω οτι το προτεινει για λογους εκμεταλλευσης. Σας παρακαλω βοηθηστε με.
Καλησπερα στις προγεννητικες εξετασεις στην αρχη φανηκε οτι εχω ουρεολασμα πηρα αντιβιωση και εγω και ο αντρας μου και μου ειπε ο γιατρος οταν θα μπω στο μηνα μου θα το ξαναδουμε.Τωρα ειμαι στην 28η εβδομαδα.Θυμαμαι ομως που μου ειχε πει στην αρχη οτι αν δεν μου εχει φυγει μεχρι να γεννησω ειναι πολυ πιθανο με φ.τ. βαινοντας το μωρο να μολυνθει οποτε δεν θα ειναι ασφαλες να γεννησω με φ.τ.
Ο χρήστης ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-12, 21:06   #106
ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria_nektaria Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ κορίτσια, χίλια ευχαριστώ για τις εμπειρίες σας! Μόλις πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα και είμαι θετική στο ουρεόπλασμα.... Στην αρχή δεν αγχώθηκα γιατί δεν ήξερα τι είναι. Αλλά μόλις ανακάλυψα... τα λόγια είναι περιττα! Είμαι στην 9η εβδομάδα και ελπίζω να μην έχω δυσάρεστες εξελίξεις.
Μην ανησυχεις θα σου δωσει ο γιατρος σου την καταλληλη αγωγη και ολα θα πανε καλα.Εμενα φανηκε απο την 5η εβδομαδα πηρα αγωγη και μολις μπω στο μηνα μου θα ξανακανουμε την εξεταση γιατι δεν ειναι ευκολο να φυγει παντα.Ειναι πολυ συνηθισμενο αυτο το μικροβιο στις γυναικες.
Ο χρήστης ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-12, 10:18   #107
tdimid

tdimid ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο jcabgr Εμφάνιση μηνυμάτων
tdimid μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ θα το ξανασυζητήσω με τον γιατρό μου. Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σου.
jcabgr μου καλημέρα,
ελπίζω να είσαι καλά κι εσύ και το μωράκι σου!!!!!!!!!!

Αλήθεια, τι έγινε τελικά με το ουρεόπλασμα;
Γιατί εγώ παρά την αντιβίωση που πήρα 2 φορές είμαι ακόμα θετική....

Εύχομαι όλα με το καλό!!!!!!!!
Ο χρήστης tdimid δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-07-13, 12:52   #108
μινυ

μινυ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα ειμαι καινουργια εχω και εγω αναλογη εμπειρια στο ουρεοπλασμα δυο χρονια προσπαθουμε και αισιοδοξουμε τωρα πλεον μετα απο θεραπεια που πηραμε και οι δυο να δουμε μημπωσ ερθει το επιθυμητο η αληθεια ειναι παντωσ οτι κουραζει η διαδικασια των φαρμακων
Ο χρήστης μινυ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-09-13, 01:26   #109
Rene1

Rene1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα ταλαιπωρουμαι εδω κ ενα χρόνο σχεδόν με ουρολοιμωξεις για τις οποίες υπάρχουν μόνο τα συμπτώματα αλλα οι εξετάσεις κ καλλιέργειες βγαίνουν καθαρές όλο αυτο το διάστημα εχει διαταραχθεί το ph του κόλπου εχω κανει 3 καλλιέργειες κολπικου υγρού ενα τεστ παπ κ δεν θυμάμαι πόσες καλλιέργειες ούρων κ δεν δείχνουν τπτ τα συμπτώματα της καυσου πόνου συχνωουριας κ κάποιας δυσφορίας δεν υποχωρούν τελικα στη τελευταία καλλιέργεια κολπικου που μόλις σημερα πήρα στα χέρια μου βγήκα θετική σε ουρεοπλασμα σε gardenerella vaginalis και αρκετά clue cells.εχω τρελαθεί πως γίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο ενώ πριν ενα μήνα το τεστ παπ βγήκε τελείως καθαρό;;κ εδω κ πολυ καιρο έρχομαι σε επαφή μόνο με προφυλακτικο με το σύντροφο μου ;υπάρχει περίπτωση να είχα όλο αυτο το καιρο ουρεοπλασμα κ να μην φαινόταν στην καλλιέργεια;διαβάζω οτι περνάει δύσκολα κ εχω είδη ανχωθει μιας κ ταλαιπωρουμαι τόσο καιρο χώρις να ξερω τι μου συμβαίνει.
Ο χρήστης Rene1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-13, 21:46   #110
"foula"

"foula" ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!Μαθαμε κι εμεις προσφατα στο σπερμοδιαγραμμα πως ο αντρας μου εχει ουρεοπλασμα.Πηγαμε στον ουρολογο και μας εδωσε αντιβιωση (vibramycin) για.......21 μερες!!! Είναι φυσιολογικο τοσες μερες να παιρνουμε αντιβιωση?? Εγω δεν εχω κανει καλλιεργεια ακομη αλλα ο γιατρος μας ειπε πως σιγουρα εχω κολλησει κι εγω αφου προσπαθουμε για μωρακι εδώ κ 6 μηνες. Τι να κανω???Να την παρω κι εγω για τοσες μερες??Μας ειπε επισης πως το ουρεοπλασμα είναι υπευθυνο για το μικρο αριθμο σπερματοζωαρίων.
Ο χρήστης "foula" δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
ουρεόπλασμα-μυκόπλασμα

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές