Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Διακοπές

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-06-13, 00:21   #41
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariazerta Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..να κανω μια ερωτηση δλδ ξενοδοχειο all inc μεχρι 120-150 ευρω το ζευγαρι δεν υπαρχει περιπτωση να βρουμε???
αν πας ιουνιο η σεπτ θα βρεις κ με 85.στο πλαταμων παλας περυσι
Ο χρήστης katerinak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-13, 18:38   #42
κοκκινοσκουφίτσα
Μή ενεργός λογαριασμός

κοκκινοσκουφίτσα ουδετερη μηδέν
Cool

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerinak Εμφάνιση μηνυμάτων
αν πας ιουνιο η σεπτ θα βρεις κ με 85.στο πλαταμων παλας περυσι
Σε αυτά τα λεφτά που λες πρέπει να έναι & το Μare Nostrum στην Βραυβρώνα & το αντίστοιχο Golden Coast στο Μάτι. Επίσης υπάρχει & το Holidays in Evia που είναι πολύ καλό. Ειναι καλό για μικρά παιδιά.
Ο χρήστης κοκκινοσκουφίτσα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-13, 11:17   #43
Amygdalitsa

Το avatar του χρήστη Amygdalitsa

Περιοχή: Athens
Amygdalitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εμεις βρηκαμε φετος για το grecotel oasis στην κυλληνη. λεμε να παμε χαιρομαι που ακουω καλα λόγια. εχουμε ενα παιδακι 19 μηνων και είμαι και έγκυος οπότε θέλω κάτι ξεκούραστο. στις τιμές που μου έδωσαν είναι όλα μέσα και καφέδες και ποτά μόνο που τα παίρνεις μόνος σου από το μπαρ, όλες τις ώρες τις ημέρας, δυο σνακ (στις 12:00 & 17:00 μμ) καθώς και τρια γεύματα
ελπίζω να μην απογοητευτούμε γιατί είναι πολλά τα χρήματα !
Ο χρήστης Amygdalitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-13, 14:57   #44
ster

Περιοχή: Αθήνα
ster χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δηλαδή πόσο βγήκε το πακετάκι αν επιτρέπεται?
Ο χρήστης ster δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-13, 10:08   #45
ravT

ravT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Άποψη και πληροφορίες για All inclusive ξενοδοχείο στην Χαλκιδική σε χαμηλές τιμές έχουμε;
Παλιά 11-06-13, 14:57   #46
joa

joa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

υπαρχουν και πιο οικονομικα all inclusive ξενοδοχεια ...αν πατε σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο θα βρειτε πακετα για 5,7 μερες με 100 ευρω την βραδια ..εμεις περσι ειχαμε παει στην λεπτοκαρυα πιεριας olympian bay λεγοταν το ξενοδοχειο (απλα πληρωνεις εξτρα τους καφεδες fredo, espresso κλπ)αλλα στην τιμη των 100 ευρω υπαρχουν αρκετα ..απλα θελει λιγο ψαξιμο με την τιμη των 150 ευρω εχει παρα πολλα κυριως χαλκιδικη, κρητη, κερκυρα ,ροδο και κως
Παλιά 11-06-13, 14:59   #47
joa

joa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για το oasis στην κυλληνη επειδη πηρα και ρωτησα για αρχες ιουλιου η τιμη ειναι 200 ευρω/ βραδυ ...τωρα για αυγουστο υποθετω αρκετα προσαυξημενα..
Παλιά 25-06-13, 13:41   #48
Amygdalitsa

Το avatar του χρήστη Amygdalitsa

Περιοχή: Athens
Amygdalitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

200EUR/NIGHT αλλά όταν λέμε όλα εννοούμε όλα (και καφέδες και σνακ και τρια γευματα κλπ...)
Ο χρήστης Amygdalitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 25-06-13, 13:50   #49
hunter

Περιοχή: Γλυκά Νερά-Χαλάνδρι
hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς βρήκαμε στη lakopetra για μια εβδομάδα σε αρκετά καλή τιμή συμπεριλαμβανομένου τα πάντα!!!
Είχαμε πάει & πέρσυ τα πιτσιρίκια ενθουσιαστήκανε,οπότε απόφασίσαμε να πάμε πάλι!
Ο χρήστης hunter δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-06-13, 00:16   #50
BEBE

Περιοχή: HOLLAND
BEBE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εννοείς στο Lakopetra beach?
Ο χρήστης BEBE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-06-13, 07:43   #51
hunter

hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο BEBE Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοείς στο Lakopetra beach?
Ναι σε αυτό.
Παλιά 26-06-13, 11:51   #52
BEBE

BEBE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπορεί να ειναι all inclusive αλλα μου φαινεται ακριβο......
Παλιά 26-06-13, 14:56   #53
hunter

hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μπορεί να ειναι all inclusive αλλα μου φαινεται ακριβο......
Δεν είναι πλέον τόσο ακριβό,έχουν πέσει οι τιμες σε σχέση με παλιότερα που ήταν απλησίαστα
Παλιά 26-06-13, 19:26   #54
BEBE

BEBE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η τιμη που εχω απο all inclusive ειναι 170ε....αυτα δεν ειναι αρκετα ?
Παλιά 28-06-13, 07:40   #55
hunter

hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η τιμη που εχω απο all inclusive ειναι 170ε....αυτα δεν ειναι αρκετα ?
Μόνο αρκετά;;
Παλιά 28-06-13, 09:35   #56
mariab

Περιοχή: Πειραιάς
mariab ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επειδή έχω μείνει 2 φορές σε all inclusive, νομίζω ότι όταν μιλάμε για τις τιμές τους θα πρέπει να κανουμε την εξής σύγκριση:
Πόσο θα πλήρωνα
για μεγάαααααλο δωμάτιο 4 αστέρων;
για 3 πλήρη και πολύυυυυυ μεγάλα γεύματα;
για απεριόριστα παγωτά, καφέδες, κεκάκια, σαντουιτσάκια κλπ.
για πλήρη απασχόληση των παιδιών τουλάχιστον 4 ώρες την ημέρα

Αν αθροίσεις αυτά βλέπεις ότι το σύνολο δεν είναι παράλογο. Βεβαίως και είναι ακριβό σαν απόλυτο ποσό (πολύ ακριβό μάλιστα), αλλά η ποιότητα των παροχών είναι πολύ καλή. Θα πρέπει να συγκριθεί με τιμές καλών ξενοδοχείων και όχι με τιμές ενοικιαζόμενων δωματιών ή στούντιο και θα πρέπει να συνυπολογίσεις και την απασχόληση των παιδιών. Βέβαια όλα είναι υπερτιμολογημένα, αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση.
Παλιά 11-07-13, 10:52   #57
Παυλίνα1

Παυλίνα1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα
εν όψει καλοκαιρινών διακοπών αναζητούμε και εμείς (2 ενήλικες και 2 παιδιά - 5 και 2 ετών) τη χρυσή τομή μεταξύ ποιότητας-τιμής. Τα τελευταία 3 χρόνια έχουμε δοκιμάσει διάφορα all inclusive και φέτος λόγω μη διαθεσιμότητας της πρώτης μας επιλογής έπεσα πάνω σε μια διαφήμιση του Ilia Palms που εν πρώτοις μου φάνηκε ενδιαφέρον και στη συνέχεια τρόμαξα. Οπότε εάν κάποιος έχει πάει πρόσφατα (πέρυσι ή ακόμα και φέτος) θα με ενδιέφερε να με διαφωτίσει στα ακόλουθα:
1. Στη διαφήμιση το ξενοδοχείο αναφέρεται ως "πρόσφατα ανακαινισμένο". Ισχύει αυτό? Είναι στο σύνολό του ή αλλα δωμάτια πρόλαβαν να τα ανακαινίσουν και άλλα είναι όπως πριν από 30 χρόνια?
2. Τι ισχύει με το μπάνιο του δωματίου? Είναι σε καλή κατάσταση/ καθαρό?
3. Επίσης ο άνθρωπος στις κρατήσεις με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για ένα τρίτο κρεβατάκι και ένα παρκοκρέβατο. Αλλά αλλού διάβασα ότι τα δωμάτια είναι εξαιρετικά μικρά. Τι ισχύει??
Εάν κάποιος/ κάποια μπορεί να με διαφωτίσει με πρόσφατες εξελίξεις για το συγκεκριμένο ξενοδοχεία θα είμαι ιδιαίτερα ευγνώμων...
Ο χρήστης Παυλίνα1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-13, 10:56   #58
Παυλίνα1

Παυλίνα1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

To Golden Coast στο Μαραθώνα. Πολύ καλό και στη μεσαία σεζόν (Ιούλιο) είναι 130Ευρώ/ βραδιά το δίκλινο και τα παιδιά δωρεάν
Ο χρήστης Παυλίνα1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-13, 12:10   #59
κοκκινοσκουφίτσα
Μή ενεργός λογαριασμός

Προεπιλογή Διακοπές

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Παυλίνα1 Εμφάνιση μηνυμάτων
To Golden Coast στο Μαραθώνα. Πολύ καλό και στη μεσαία σεζόν (Ιούλιο) είναι 130Ευρώ/ βραδιά το δίκλινο και τα παιδιά δωρεάν
Εχω μια φίλη που έχει διαμέρισμα (time sharing) στον Μαραθώνα & μου έχει πει τα εξής, πριν 3 χρόνια (νομίζω) πέθανε ένα παιδάκι στην πισίνα γιατί οι επιβλέποντες δεν κάνουν σωστή δουλειά...κάθε χρόνο γίνονται πολλά ατυχήματα στην πισίνα τους... Αν αποφασίσετε να πάτε ...τα παιδιά σας & τα μάτια σας. Εχει καλό φαγητό, το βράδυ έχει καλή διασκέδαση ,η θαλασσα δεν λεει & πολλά μπροστά...
Παλιά 12-07-13, 12:53   #60
sunny7

sunny7 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Mηπως εχει παει κανεις στο kalogria beach γιατι μου φαινεται αρκετα δελεαστικο...
Ο χρήστης sunny7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-07-13, 13:37   #61
andigo

andigo χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μήπως κάποιος έχει πάει στο AKS PORTO HELΙ;
Υπάρχει αυτή η προσφορά και το σκεφτόμαστε:
https://www.ekdromi.gr/deals/aks-por...i-allinclusive

Παλιά 12-07-13, 15:34   #62
κοκκινοσκουφίτσα
Μή ενεργός λογαριασμός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sunny7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Mηπως εχει παει κανεις στο kalogria beach γιατι μου φαινεται αρκετα δελεαστικο...
Είχαμε πάει πριν καμμιά δεκαριά χρόνια & περάσαμε πολύ ωραία. Ενω έχει υπεροχη θάλασσα το αρνητικό της περιοχής είναι οτι έχει έλος & απίστευτα κουνούπια. Δεν ξέρω από τότε αν κάναν κάτι γι'αυτό....
Παλιά 12-07-13, 15:39   #63
BEAUTIFULL

Το avatar του χρήστη BEAUTIFULL

BEAUTIFULL ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=κοκκινοσκουφίτσα;2577035]Είχαμε πάει πριν καμμιά δεκαριά χρόνια & περάσαμε πολύ ωραία. Ενω έχει υπεροχη θάλασσα το αρνητικό της περιοχής είναι οτι έχει έλος & απίστευτα κουνούπια. Δεν ξέρω από τότε αν κάναν κάτι γι'αυτό.... [/QUOTE

πολλααααααααααα ομωςςςςςςςςςςςςςςςςςςς, λογω ελους !! δεν νομιζω οτι εχει αλλαξει κατι...
Ο χρήστης BEAUTIFULL δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-13, 17:23   #64
Aimee

Aimee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο andigo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως κάποιος έχει πάει στο AKS PORTO HELΙ;
Υπάρχει αυτή η προσφορά και το σκεφτόμαστε:
https://www.ekdromi.gr/deals/aks-por...i-allinclusive

Η τιμή της προσφοράς (και όχι η αρχική) ανταποκρίνεται στο επίπεδο υπηρεσιών του ξενοδοχείου, σύμφωνα τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία το 2011.
Εσωτερικά, νομίζεις ότι είσαι ακόμα στα nineties...
Τα δωμάτια δεν είναι και τόσο ευρύχωρα για 4 άτομα, για αυτό και είχαμε πάρει δύο δωμάτια που επικοινωνόυσαν με εσωτερική πόρτα. Καθαριότητα είχε καθημερινά, όμως δεν μπορούσα να πω ότι ήταν πράγματι καθαρά.
Τα παράθυρα δεν είχαν σίτες...
Δηλαδή, η πολυτέλεια που υπόσχεται το εν λόγω ξενοδοχείο δεν αντιστοιχεί στην πραγματικότητα.
Η θάλασσα είναι ρηχή και ζεστή αλλά η αμμουδιά μικρή για τον κόσμο που συγκεντρώνεται.
Από άποψη τοποθεσίας, προσφέρεται για εκδρομούλες προς Σπέτσες, Ερμιόνη, Ύδρα.
Μπουφές καλός, χωρίς όμως τοπικά προϊόντα.
To mini club έβλεπα ότι είχε επιτυχία (αν και εμείς δεν στέλναμε εκεί το παιδί μας). Εχει παιδική πισίνα και παιδική χαρά.
Στα συν βάζω ότι προσφέρουν πετσέτες για τη θάλασσα.

Εντέλει εμείς, μετά από δυο μέρες διαμονής, αλλάξαμε για το "αδελφάκι" του το AKS Hinitsa Bay, που μου φάνηκε καλύτερο σε ό,τι αφορούσε την άνεση των δωματίων, την καθαριότητα και τη θάλασσα.

Πιστεύω πάντως ότι για 100€ την ημέρα με πλήρη διατροφή για 2+2 άτομα, έστω και στο ίδιο δωμάτιο, ΝΑΙ αξίζει. Απλά μην τρέφεις υπερβολικές προσδοκίες ότι πρόκειται για πράγματι πολυτελές ξενοδοχείο 4 αστέρων.
Ο χρήστης Aimee δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-13, 17:33   #65
karita

karita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Παυλίνα1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα
εν όψει καλοκαιρινών διακοπών αναζητούμε και εμείς (2 ενήλικες και 2 παιδιά - 5 και 2 ετών) τη χρυσή τομή μεταξύ ποιότητας-τιμής. Τα τελευταία 3 χρόνια έχουμε δοκιμάσει διάφορα all inclusive και φέτος λόγω μη διαθεσιμότητας της πρώτης μας επιλογής έπεσα πάνω σε μια διαφήμιση του Ilia Palms που εν πρώτοις μου φάνηκε ενδιαφέρον και στη συνέχεια τρόμαξα. Οπότε εάν κάποιος έχει πάει πρόσφατα (πέρυσι ή ακόμα και φέτος) θα με ενδιέφερε να με διαφωτίσει στα ακόλουθα:
1. Στη διαφήμιση το ξενοδοχείο αναφέρεται ως "πρόσφατα ανακαινισμένο". Ισχύει αυτό? Είναι στο σύνολό του ή αλλα δωμάτια πρόλαβαν να τα ανακαινίσουν και άλλα είναι όπως πριν από 30 χρόνια?
2. Τι ισχύει με το μπάνιο του δωματίου? Είναι σε καλή κατάσταση/ καθαρό?
3. Επίσης ο άνθρωπος στις κρατήσεις με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για ένα τρίτο κρεβατάκι και ένα παρκοκρέβατο. Αλλά αλλού διάβασα ότι τα δωμάτια είναι εξαιρετικά μικρά. Τι ισχύει??
Εάν κάποιος/ κάποια μπορεί να με διαφωτίσει με πρόσφατες εξελίξεις για το συγκεκριμένο ξενοδοχεία θα είμαι ιδιαίτερα ευγνώμων...
Παυλίνα μου εγώ πήγα στο Illia Pulms το 2009 και το 2010. Τα δωμάτια που είχαμε ήταν πολύ ωραία όπως επίσης και τα μπάνια του. Δεν ήταν μεγάλο, αλλά χωρούσε άνετα το διπλό κρεββάτι, το παρκοκρέββατο, ένα έπιπλο που πάνω έχουν τηλεόραση, ένα ψυγειάκι και φυσικά χώρο ανάμεσά τους. Σε εμένα άρεσε πολύ, αλλά δεν είχα ξαναμείνει σε ξενοδοχείο τετράστερο για να συγκρίνω...
1).Δεν ξέρω αν ανακαίνισαν κάποια δωμάτια και κάποια όχι γιατί δεν τα είδα όλα!!!Όμως μου φαίνεται λίγο κουλό να έχουν ανακαινίσει το μισό ξενοδοχείο...
2). Το μπάνιο του ήταν σε εξαιρετική κατάσταση. Μέχρι και σαμπουάν και αφρόλουτρα είχαν
3). Αυτό δεν το γνωρίζω με σιγουριά. Σε εμάς χωρούσε άνετα το παρκοκρέββατο αλλά δεν ξέρω για ένα τρίτο κρεββάτι. Πάντως για να στο λέει θα ισχύει. Θεωρώ ότι δίνουμε πολλά σε τέτοιου είδους ξενοδοχεία (που οι ξένοι δίνουν πολύ λιγότερα απο εμάς...) για να σε κοροϊδέψει και να διακινδυνέψει μια αρνητική κριτική.

Αγάπες μου σας λατρεύω!
30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...
Ο χρήστης karita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-13, 12:17   #66
andigo

andigo χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Aimee Εμφάνιση μηνυμάτων

Πιστεύω πάντως ότι για 100€ την ημέρα με πλήρη διατροφή για 2+2 άτομα, έστω και στο ίδιο δωμάτιο, ΝΑΙ αξίζει. Απλά μην τρέφεις υπερβολικές προσδοκίες ότι πρόκειται για πράγματι πολυτελές ξενοδοχείο 4 αστέρων.
Ευχαριστώ.
Παλιά 15-07-13, 13:45   #67
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πηγαμε στο nautica bay, 6 μερες (5 νυχτες) all inclusive, 2 ενηλικες - 1 παιδι, 380 ευρω

πολυ καλο ξενοδοχειο, πεντακαθαρο, πισινα παιδιων, πισινα ενηλικων, κουνιες, χωρος απασχολησης παιδιων με φυλαξη, κ κυριως πολυ καλο φαγητο, πρωι/μεσημερι/βραδυ

3στερο, αλλα πραγματικα αξιοπρεπεστατο

δεν ξερω αν ισχυει ακομα η προσφορα, αλλα αν ψαχνεστε , ισως αξιζει να το δειτε
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-13, 23:52   #68
BEBE

BEBE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fistikaki Εμφάνιση μηνυμάτων
πηγαμε στο nautica bay, 6 μερες (5 νυχτες) all inclusive, 2 ενηλικες - 1 παιδι, 380 ευρω

πολυ καλο ξενοδοχειο, πεντακαθαρο, πισινα παιδιων, πισινα ενηλικων, κουνιες, χωρος απασχολησης παιδιων με φυλαξη, κ κυριως πολυ καλο φαγητο, πρωι/μεσημερι/βραδυ

Μπορείς να μου πεις λιγα λόγια για τη θάλασσα?
Παλιά 16-07-13, 01:11   #69
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα σε γελασω, γιατι εμεις προσωπικα ΔΕΝ κουνηθηκαμε απο την πισινα κ το ξενοδοχειο..

ομως γενικα, οι παραλιες στο πορτο χελι απ οτι εχω ακουσει, δεν ειναι καθολου κακες
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-07-13, 08:21   #70
hunter

hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fistikaki Εμφάνιση μηνυμάτων

Αρκετά καλή η τιμή είναι!
Εμείς λέμε προς τα τέλη Αυγούστου να πάμε,θα πάρω πρώτα τηλέφωνο να δω αν ισχύει.Πάντως στο site του δεν αναφέρει κάτι,παρά μόνο <προσφορές 2013> το οποίο δεν αναφέρει τι είναι.
Παλιά 16-07-13, 10:23   #71
kardoulini

Το avatar του χρήστη kardoulini

Περιοχή: Σε ενα ουρανο...που δεν θα υπαρχει κανεις...
kardoulini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα !!!

Εμείς πέρυσι είχαμε παει στο Lakopetra beach...περασαμε τελεια....και η μικρη ακομα πιο τελεια....δεν βγηκαμε καθολου απο το ξενοδοχειο....αλλα δεν βαρεθηκαμε ουτε μια στιγμη......Η μικρη λοιπον μαζευει στον κουμπαρα της να παμε και φετος στη λακοπετρα.....μεχρι που...σκεφτηκαμε το Kalogria beach στην Αχαια...που πηγαινα εγω διακοπες μικρη με μπαμπα και μαμα....κοιτωντας στο ιντερνετ το βρηκα και σε πολυ καλη τιμή ALL INCLUSIVE....αλλα δεν σας κρυβω οτι προβληματιστηκα πολυ....ετσι μου ηρθε η ιδεα και εστειλα την μαμα μου μαζι με την μικρη μου το προηγουμενο σκ...ωστε να το τεσταρουν. Αποστελεσμα.....η μικρη περασε και εκει τελεια.....με πολυ καλυτερη παραλία....και τελειο δασος με ποταμι που τα μπανγκαλοου ειναι μεσα στο δασος....το δωματιο πολυ απλό αλλα καθαρο με ωραια θεα στο ποταμι....νεροτσουληθρες...κουνιες....πολυ ωραιο φαγητο (οχι τεραστια ποικιλια σαν της λακοπετρας αλλα πολυ νοστιμο με πολλα μαγειρευτα) και το καλυτερο....για τον Αυγουστο που θελουμε να παμε 7-16/08 η τιμη ????? λακοπετρα 200€ και καλογρια 90€....
Ετσι κλεισαμε εκει αφου βεβαιως ρωτησα και τη γνωμη της μικρης και ειπε χωρις δευτερη κουβεντα την καλογρια.....Εχω μεγαλη αγωνια να παμε....γιατι εχω τις καλυτερες παιδικες αναμνησεις απο τις διακοπες εκει....(βεβαια τοτε ηταν καινουργιο το ξενοδοχειο)....αλλα και τα 110 διαφορα την ημερα για All inclusive.....τεραστια διαφορα......

Αληθεια εχει παει κανεις προσφατα ????? θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας....και εννοειται πως οταν παω θα σας γραψω πιο αναλυτικα την εμπειρια μας.
Παλιά 17-07-13, 11:33   #72
joa

joa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι αρκετα στην τιμη αυτη...πχ το Pavlina στα βραχνεικα , το Nautica Bay & το Αks Porto Heli στο Πορτο Χελι , τα δυο στην Ερετρια καθως και αλλα 2-3 που εχει στην ερετρια αν φυσικα δεν σας χαλαει η τοποθεση . Στην Ερμιονη το ομωνυμο ξενοδοχειο ..Αλλα παρε τιμες απο ταξ.γραφειο ..επισης και στα site με τα deals εχει αρκετες προσφορες για all inclusive ..
Παλιά 17-07-13, 11:35   #73
joa

joa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το σκεφτομασταν και εμεις αυτο το ξενοδοχειο αλλα ακουσαμε για πολλα κουνουπια οποτε το αποφυγαμε ..εμεις πηγαμε στο λακοπετρα και περασαμε απλα τελεια!!!
Παλιά 17-07-13, 12:33   #74
moon child

Περιοχή: SKG
moon child ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

90 το βράδυ για all inclusive? βρείτε με και μένα, βρείτε με και μένα!... κάπου βόρεια όμως... δεν θέλω πολύ, ένα τριήμερο με φτάνει!

την τελευταία φορά που πήγα προ ετών στο εφιαλτικό Στόμιο Λαρίσης, σε ένα φθηνό χαλι ξενοδοχείο, με 40 ευρώ το βράδυ, πιό ακριβά μου βγήκε...

Ο χρήστης moon child δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-07-13, 12:38   #75
hunter

hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο joa Εμφάνιση μηνυμάτων
εμεις πηγαμε στο λακοπετρα και περασαμε απλα τελεια!!!
Και μεις μια από τα ίδια!!
Παλιά 18-07-13, 14:33   #76
τζιτζικι

τζιτζικι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο moon child Εμφάνιση μηνυμάτων
90 το βράδυ για all inclusive? βρείτε με και μένα, βρείτε με και μένα!... κάπου βόρεια όμως... δεν θέλω πολύ, ένα τριήμερο με φτάνει!

την τελευταία φορά που πήγα προ ετών στο εφιαλτικό Στόμιο Λαρίσης, σε ένα φθηνό χαλι ξενοδοχείο, με 40 ευρώ το βράδυ, πιό ακριβά μου βγήκε...
καλημερα,εχουμε ενα γαμο στο στομιο τελος αυγουστου κ λεγαμε να κανουμε κ μια εβδομαδα διακοπες εκει μια που θα παμε τοσο χαλια ειναι;
Ο χρήστης τζιτζικι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-13, 14:56   #77
I am blue

I am blue ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πέρσι εμείς πήγαμε με all inclusive πακέτο στο Preveza beach. Δωμάτια ωραία και ευρύχωρα, φαγητό μέτριο και ωραίες εγκαταστάσεις. Τίποτα το ξεχωριστό δηλαδή.

Φέτος έχουμε κλείσει ένα deal για το Ionian blue στην Λευκάδα με ημιδιατροφη (πρωινό-βραδινό). Η τιμή ήταν σούπερ για τα facilities και την θέα που έχει το ξενοδοχείο, 440 ευρώ για 5 νύχτες ενώ στο booking το δωμάτιο με πρωινό μόνο ήταν στα 900! Βέβαια εκ των υστέρων είδα ότι δεν είχε πολύ καλές κριτικές στο booking και κάπως απογοητεύτηκα!

Μήπως υπάρχει καμία εμπειρία από το ξενοδοχείο αυτό;
Ο χρήστης I am blue δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-13, 16:26   #78
KDC

Το avatar του χρήστη KDC

KDC ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο τζιτζικι Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα,εχουμε ενα γαμο στο στομιο τελος αυγουστου κ λεγαμε να κανουμε κ μια εβδομαδα διακοπες εκει μια που θα παμε τοσο χαλια ειναι;
Δείτε αυτό: http://www.booking.com/hotel/gr/dohos.el.html Μακράν η καλύτερη επιλογή στην περιοχή!
Ο χρήστης KDC δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-13, 10:16   #79
moon child

Περιοχή: SKG
moon child ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο τζιτζικι Εμφάνιση μηνυμάτων

Όταν λέμε χάλι εννοούμε χάλι…

Εμείς είχαμε κλείσει 3κλινο με 40 το βράδυ αυγουστιάτικα, χωρίς προσφορά κτλ, σε ένα καινούριο – ανακαινισμένο ξενοδοχείο, αξιοπρεπές. Έλεγε 50 μέτρα από την παραλία, δεν κατάλαβα ότι εννοούσε στο κάθετο, οπότε 200 μέτρα ανηφόρα μαχαίρι… (πανόραμα νομίζω το λέγανε)

Η παραλία ήταν υπό του μετρίου, νομίζω η χειρότερη της περιοχής. Δίπλα στην παραλία κατεβαίνει κάτι σαν ρέμα από το βουνό, που κάνει στάσιμο μικρό έλος, πολύ κουνούπι εκεί γύρω.

Ελάχιστα μαγαζιά στην παραλία για φαγητό κτλ, δύο στις 3 φορές που φάγαμε έξω ήταν υπό του μετρίου επίσης (χαρακτηριστικά ένα μεσημέρι σε ταβέρνα – ψησταριά μας φέρανε μαζί με τα σουβλάκια για ψωμί αυτά τα ψωμάκια που κάνουν σάντουιτς πχ στα goody’s το chicky’s, τα γλυκανάλατα με το σουσάμι, δεν είχαν λέει άλλο…
Οι υπόλοιποι στο ίδιο στυλ – «αν σ’ αρέσει» ένα πράμα
Στο χωριό επάνω δεν δοκιμάσαμε, δεν είχαμε το κουράγιο να ξαναμπαίνουμε στο αμάξι…
Το δεν αποκορύφωμα ήταν το βράδυ :

-Μαμά πάμε βόλτα! Πού αγάπη μου? Στην παραλία!

Ένα τέταρτο αργότερα:

-Μαμά πάμε σπίτι, φοβάμαι! Έχει μόνο σκοτάδι!

Και είχε, ελάχιστος κόσμος, μόλις τελείωναν τα λιγοστά μαγαζιά, σκότος.

Τόση ησυχία…

Δεν θα ξαναπήγαινα που να με πλήρωναν!

Ο χρήστης moon child δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-05-14, 09:20   #80
ELENI 27

Περιοχή: καλλιθεα
ELENI 27 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημεραααα!λοιπον επειδη ειναι επικαιρο!!θελω ξενοδοχεια σχετικα κοντα στην Αθηνα ,θα προτιμουσα all inclusive γιατι θα μαι στον 7ο μηνα,και οικονομικα(μην μου πειτε 2ενηλικες 2000€ γιατι παω αμα ειναι στο costa navarino!!χιχιχι!τι προτεινετε;ευβοια-ερετρια ή πελλοπονησο;
Ο χρήστης ELENI 27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές