Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Τρίτο Τρίμηνο (24η εβδομάδα - μέχρι τον τοκετό)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 26-09-11, 14:27   #1
marykorinthos

Περιοχή: Corinth
marykorinthos ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΣΩ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!! ΣΗΜΕΡΑ (29 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΩΝ) ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 1,150 ΚΙΛΑ, ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΕΓΚΥΟΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΣΩ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ??? ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ???? ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!
Ο χρήστης marykorinthos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-09-11, 14:37   #2
misspigi

Το avatar του χρήστη misspigi

Περιοχή: Αθηνα
misspigi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

χαλαρωσε. εχω 3 παιδια και κανενα δεν ηταν κανονικο στις μετρησεις. τα 2 πρωτα ηταν μεγαλυτερα απο την ηλικια κυησης και το 3ο ηταν 2 εβδομαδες μικροτερο. τα μεγαλα γεννηθηκαν παιδαροι και το μικρο μας βγηκε μινιον. και λοιπον; υγιεστατα ειναι και τα 3. αν ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικα αδικα αγχωνεσαι.
Ο χρήστης misspigi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 14:40   #3
marykorinthos

Προεπιλογή

Είμαι πρωτάρα μάλλον γι αυτό αγχώνομαι τόσο πολύ.....
Παλιά 26-09-11, 14:45   #4
xrusanthi

Περιοχή: ρεθυμνο
xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα σου!μην σε ανησυχει συμβαινει!και μενα ειναι καπως πιο μικρη (στην πρωηγουμενη μετρηση 3 μερες μικροτερη)εχω ραντεδου μεθαυριο θα σου πω!εχει ενα διαγραμμα συμφωνα με την αναπτυξη αν εισαι εχει 3 γραμεςη μεσαια δε σε απασχολει ειναι το 50% αν η βουλιτσα σου ειναι αναμεσα στις αλλες 2 εισαι μια χαρα δεν ειναι απαραιτητο να βγαζουμε ολες μεγαλα μωρα !ασε που αποτι καταλαβα στους γιατρους τα μικρα αρεσουν πιο πολυ!πανω απο 2500 να βγει θα ειναι ενταξει.και θα βγει γιατι σκεψου οτι θα περνει γυρω στα 200 γρ.καθε βδομαδα απο δω και περα!Με το καλο!!

Ο χρήστης xrusanthi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 14:47   #5
marykorinthos

Προεπιλογή

Σ ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.... ΒΑΣΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3,100. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ, ΑΠΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΡΑ......
Παλιά 26-09-11, 14:49   #6
xrusanthi

xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

.να σαι καλα!

Παλιά 26-09-11, 14:51   #7
marykorinthos

Προεπιλογή

ΕΠΙΣΗΣ!!!
Παλιά 26-09-11, 18:09   #8
zizi23

zizi23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγω το ιδιο κοριτσια πολυ αγχωθηκα πηγα την προηγουμενη εβδομαδα κ μου πε οτι ειναι 5 μερες μικροτερο.Στις 31 κ 4 ηταν 1508 γρ.
Ο χρήστης zizi23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 18:27   #9
v & a

Το avatar του χρήστη v & a

Περιοχή: ...στο υπέροχο μυαλουδάκι των 2 κοριτσιών μου!!!
v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εμενα καμια απο τις 2 δε βγηκε ιδια κυησης και αναπτυξης...νομιζω ειχαν και οι 2 καμια βδομαδα διαφορα.
Παλιά 26-09-11, 19:57   #10
sissy79

sissy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επειδή είμαι πρόσφατη με αυτό το θέμα και το έψαξα πάρα πολύ, θα σου πω ότι όλοι μου έλεγαν ότι συμβαίνει...Και όσο πιο αργά συμβεί τόσο πιο μη επικινδυνο είναι. Απλά θα πρέπει να παρακολούθησε συχνότερα. Να ξεκουράζεσε περισσότερο και να τρως καλα.
Σου είπε για ποιο λόγο?? Είδε κάτι με τον πλακούντα ή τον ομφάλιο λώρο του μωρού??

Ιnnohep βάζεις???
Ο χρήστης sissy79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 21:54   #11
marykorinthos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sissy79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή είμαι πρόσφατη με αυτό το θέμα και το έψαξα πάρα πολύ, θα σου πω ότι όλοι μου έλεγαν ότι συμβαίνει...Και όσο πιο αργά συμβεί τόσο πιο μη επικινδυνο είναι. Απλά θα πρέπει να παρακολούθησε συχνότερα. Να ξεκουράζεσε περισσότερο και να τρως καλα.
Σου είπε για ποιο λόγο?? Είδε κάτι με τον πλακούντα ή τον ομφάλιο λώρο του μωρού??

Ιnnohep βάζεις???
ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ, ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΤΥΧΑΙΝΕΙ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΝΝΟΗΕΡ????
ΑΠΛΑ ΗΣΥΧΑΖΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ
Παλιά 26-09-11, 22:03   #12
black_rose

Περιοχή: Κάπου εδώ...
black_rose χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Άδικα αγχώνεσαι!Ο υπέρηχος έχει απόκλιση 10%.Ότι βρίσκεται μια βδομάδα πίσω στις μετρήσεις δεν σημαίνει κάτι.Απλά μπορεί όταν με το καλό γεννήσεις να βγεί το μωρό λίγα γραμμάρια πιο μικρό.Δεν έγινε και κάτι.

Ο χρήστης black_rose δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-09-11, 22:06   #13
βιολετα3

βιολετα3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΞΑΡΧΗΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Τ ΜΩΡΑΚΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ?ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Τ ΚΥΗΣΗΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ...ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΟ Π Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Θ ΓΕΝΝΗΘΗ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ Τ ΑΛΛΑ 2 Μ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3350 ΟΣΟ Κ Τ ΑΛΛΑ
Ο χρήστης βιολετα3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 22:15   #14
marykorinthos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο black_rose Εμφάνιση μηνυμάτων
Άδικα αγχώνεσαι!Ο υπέρηχος έχει απόκλιση 10%.Ότι βρίσκεται μια βδομάδα πίσω στις μετρήσεις δεν σημαίνει κάτι.Απλά μπορεί όταν με το καλό γεννήσεις να βγεί το μωρό λίγα γραμμάρια πιο μικρό.Δεν έγινε και κάτι.
AX ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ!!!! ΜΑΚΑΡΙ.......ΠΡΩΤΑΡΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΓΧΟΣ...
Παλιά 26-09-11, 22:16   #15
marykorinthos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο βιολετα3 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΞΑΡΧΗΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Τ ΜΩΡΑΚΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ?ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Τ ΚΥΗΣΗΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ...ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΟ Π Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Θ ΓΕΝΝΗΘΗ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ Τ ΑΛΛΑ 2 Μ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3350 ΟΣΟ Κ Τ ΑΛΛΑ
ΣΤΟ Α' ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ 17Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ... ΤΩΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
Παλιά 26-09-11, 22:46   #16
angel306

Το avatar του χρήστη angel306

Περιοχή: florina
angel306 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και την δικια μου στην β'επιπεδου την εβγαλε 10 μερες πιο μικρη και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι η αποκλιση του υπερηχου να μην ανησυχω δηλαδη.Και εσενα αφου το ειδε ο γιατρος σου και δεν σου ειπε τιποτα τοτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αν ηταν κατι θα στο ελεγε.Εχω διαβασει εδω απο αρκετες που τους εβγαζαν το μωρο πιο μικρο και τελικα ηταν μια χαρα οταν γεννηθηκε!
Παλιά 26-09-11, 22:49   #17
marykorinthos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angel306 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και την δικια μου στην β'επιπεδου την εβγαλε 10 μερες πιο μικρη και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι η αποκλιση του υπερηχου να μην ανησυχω δηλαδη.Και εσενα αφου το ειδε ο γιατρος σου και δεν σου ειπε τιποτα τοτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αν ηταν κατι θα στο ελεγε.Εχω διαβασει εδω απο αρκετες που τους εβγαζαν το μωρο πιο μικρο και τελικα ηταν μια χαρα οταν γεννηθηκε!
ΜΑΚΑΡΙ ANGEL !!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΣΤΙΣ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΤΟ DOPPLER ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ
Παλιά 26-09-11, 23:00   #18
angel306

angel306 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μην αγχωνεσαι τζαμπα ολα καλα θα πανε θα δεις!Εγω οταν το ελεγα σε καποιες οτι μου το βγαλανε δυο βδομαδες πιο μικρο ολες μου λεγανε "καλυτερα λιγο πιο μικρο (για ευκολια στη γεννα) παρα κανα ντομαρη 5κιλα!Ουτως αν γεννηθει πανω απο 2,500 δεν εχει προβλημα το μωρακι
Παλιά 26-09-11, 23:05   #19
marykorinthos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μην αγχωνεσαι τζαμπα ολα καλα θα πανε θα δεις!Εγω οταν το ελεγα σε καποιες οτι μου το βγαλανε δυο βδομαδες πιο μικρο ολες μου λεγανε "καλυτερα λιγο πιο μικρο (για ευκολια στη γεννα) παρα κανα ντομαρη 5κιλα!Ουτως αν γεννηθει πανω απο 2,500 δεν εχει προβλημα το μωρακι
ΝΑΙ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ, ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΛΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 5 ΚΙΛΑ Κ ΝΑ ΠΑΙΔΕΥΤΩ ΠΑΡΑ ΜΙΚΡΟ ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
Παλιά 26-09-11, 23:18   #20
jackrussel

jackrussel χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

προβληματα δεν παρουσιαζουν μονο τα μικροσψμα αλλα και πολυ μεγαλόσωμα

εμενα παντως που ηταν απο την αρχη πισω 2 εβδομαδες γεννηθηκε 2400 και 46 εκ τη 39 εβδομαδα
Ο χρήστης jackrussel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 23:46   #21
Little Monkey

Το avatar του χρήστη Little Monkey

Περιοχή: UK
Little Monkey ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marykorinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
ΝΑΙ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ, ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΛΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 5 ΚΙΛΑ Κ ΝΑ ΠΑΙΔΕΥΤΩ ΠΑΡΑ ΜΙΚΡΟ ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
Μαίρη μην το λες, και τα μεγάλα παιδάκια παρουσιάζουν προβλήματα, όχι μόνο στη γέννα αλλά και μετά. Τα μεγαλόσωμα μωρά μπορεί να είναι ένδειξη/αποτέλεσμα διαβήτη κύησης, που είναι πολύ σοβαρή ασθένεια.

Από πλευράς φροντίδας, το μικρόσωμο νεογέννητο είναι σαφώς πιο εύκολο από το μεγαλόσωμο. ΟΚ δεν είπαμε να γεννηθεί και 1500 γρ. αλλά από 2500 γρ. και πάνω είναι μια χαρά.
Ο χρήστης Little Monkey δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 23:53   #22
ria26

Το avatar του χρήστη ria26

ria26 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ουφ κορίτσια νόμιζα ότι είμαι η μόνη που η μπέμπα μου είναι μικρότερη 11 μέρες.Και η πρώτη κόρη μου στην β επιπέδου ήταν 1 βδομάδα πιο μικρή και γεννήθηκε 2780 στις 39 εβδομάδες.Δεν ήξερα ότι έχει αποκλειση ο υπερηχος.
Ο χρήστης ria26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-09-11, 23:54   #23
Little Monkey

Προεπιλογή

Βέβαια έχει απόκλιση ο υπέρηχος, και προς τα πάνω και προς τα κάτω. Ξέρω κοπέλες που το μωρό βγήκε μισό κιλό μεγαλύτερο απ' ό,τι τους είχε πει ο γιατρός!
Παλιά 26-09-11, 23:56   #24
angel306

angel306 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Little Monkey Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαίρη μην το λες, και τα μεγάλα παιδάκια παρουσιάζουν προβλήματα, όχι μόνο στη γέννα αλλά και μετά. Τα μεγαλόσωμα μωρά μπορεί να είναι ένδειξη/αποτέλεσμα διαβήτη κύησης, που είναι πολύ σοβαρή ασθένεια.

Από πλευράς φροντίδας, το μικρόσωμο νεογέννητο είναι σαφώς πιο εύκολο από το μεγαλόσωμο. ΟΚ δεν είπαμε να γεννηθεί και 1500 γρ. αλλά από 2500 γρ. και πάνω είναι μια χαρά.
Θα συμφωνησω μαζι σου.Τα μικροσωμα μωρα τουλαχιστον με λιγο συντιριση απο τους γιατρους φτανουν στα κιλα τους και λυνεται το προβλημα,συνηθως δεν υπαρχουν αλλες επιπλοκες και λεω για νεογεννητο κατω απο 2500.Αλλα μην λεμε αλλα και αγχονουμε την κοπελα τζαμπα με διαφορες περιπτωσεις.Οπως ειπα κατα την γνωμη μου αφου δεν της ειπε κατι ο γιατρος δεν υπαρχει προβλημα,αλλωστε μια βδομαδα το εβγαλε μικροτερο οχι κανα μηνα που λεμε!!
Παλιά 27-09-11, 00:04   #25
Little Monkey

Προεπιλογή

Ναι, ναι σωστά! Απλά είπα να το επισημάνω, δεν είναι να εύχεσαι για μωρό 5 κιλά, δεν συμφέρει ούτε στη γέννα, ούτε στη φροντίδα, ούτε από πλευράς επιπλοκών.
Παλιά 27-09-11, 00:13   #26
sissy79

sissy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ, ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΤΥΧΑΙΝΕΙ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΝΝΟΗΕΡ????
ΑΠΛΑ ΗΣΥΧΑΖΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ
Κοίτα εδώ μέσα υπάρχουν πολλές εμπειρίες και πολλές περιπτώσεις. Άλλες μας βολεύουν να τις ακούμε και να τις υιοθετούμε και άλλες όχι.
Το πιο λογικό είναι να συμβαίνει αυτό που σου λένε τα περισσότερα κορίτσια. να μην συμβαίνει τπτ.
Απλά εσύ ζήτα μια πιο στενή παρακολούθηση απο το γιατρό σου και γιατί όχι και μια δεύτερη γνώμη!
Οι Innohep είναι ήπαρίνες. Δηλαδή ενέσεις που βοηθούν στην καλή κυκλοφορία του αίματος - αντιπηκτικές - ...
Παλιά 28-09-11, 17:15   #27
xrusanthi

xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σ ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.... ΒΑΣΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3,100. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ, ΑΠΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΡΑ......
καλησπερα και παλι!εφτασε λοιπον το ραντεβου και η μπεμπα ειναι και μενα μια βδομαδα μικροτερη ο γιατρος απολυτα ευχαριστημενος!τον ρωτησα κιολας!μιλαμε για χιλιοστα λεει σε οποια απο τις 5 μετρησειςδεν ειναι προβλημα !η επιστημη μου ειπε εχει προχορησει παρα πολυ και τα περιεργα τα βλεπει αρκετα νωριτερα!θα μας το ελεγαν αν εβλεπαν κατι!και μενα 3200 τη βγαζει αν φτασω στο τελος..αν και ειναι βιαστηκη!θα εχουμε ευκολη γεννα!αντε με το καλο!!

Παλιά 29-09-11, 10:44   #28
sissy79

sissy79 ουδετερη μηδέν
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xrusanthi Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και παλι!εφτασε λοιπον το ραντεβου και η μπεμπα ειναι και μενα μια βδομαδα μικροτερη ο γιατρος απολυτα ευχαριστημενος!τον ρωτησα κιολας!μιλαμε για χιλιοστα λεει σε οποια απο τις 5 μετρησειςδεν ειναι προβλημα !η επιστημη μου ειπε εχει προχορησει παρα πολυ και τα περιεργα τα βλεπει αρκετα νωριτερα!θα μας το ελεγαν αν εβλεπαν κατι!και μενα 3200 τη βγαζει αν φτασω στο τελος..αν και ειναι βιαστηκη!θα εχουμε ευκολη γεννα!αντε με το καλο!!

Bravo συγχαρητήρια για την μπεμπούλα σου.... Όλα θα πάνε καλά!!!!
Απόλαυσε το!!!
Παλιά 29-09-11, 11:53   #29
xrusanthi

xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sissy79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Bravo συγχαρητήρια για την μπεμπούλα σου.... Όλα θα πάνε καλά!!!!
Απόλαυσε το!!!

Να σαι καλα!Ευχαριστω!!

Παλιά 29-09-11, 11:59   #30
alexele

alexele χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΕΜΒΡΥΑ ΣΕ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ. ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΕΞΕΛΙΧΤΗΚΑΝ ΤΕΛΕΙΑ! ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ΄ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ.
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!
Ο χρήστης alexele δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-09-11, 13:30   #31
marykorinthos

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ.... ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ DOPPLER???? ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
Παλιά 30-09-11, 16:49   #32
xrusanthi

xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ.... ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ DOPPLER???? ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
Καλησπερα!βλεπει την κυκλοφορια του αιματος αναμεσα στη μαμα δηλαδη σε σενα!και στο μωρακι!

Παλιά 30-09-11, 20:44   #33
angel306

angel306 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερα!βλεπει την κυκλοφορια του αιματος αναμεσα στη μαμα δηλαδη σε σενα!και στο μωρακι!
Και ποτε το κανουμε αυτο?Σε ποιον μηνα?Ο γιατρος μου δεν μου εχει αναφερει κατι μεχρι τωρα η μηπως δεν το κανουν ολες οι εγκυες??
Παλιά 01-10-11, 14:23   #34
!!ελενη!!

Το avatar του χρήστη !!ελενη!!

Περιοχή: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
!!ελενη!! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω οταν ημουν εγκυος στον γιο μου υπηρχε το εξης προβλημα το παιδι με βαση την περιοδο επρεπες να ειναι μια εβδομαδα μεγαλυτερο απο οτι φαινοταν στους υπερηχους και τις μετρησεις αλλα ενω για παραδειγμα ημουν 25 εβδομαδων αυτο φαινοταν για 24 εβδομαδες.απλα δεν τον ειχα πιασει στις γονιμες μερες μου.αυτο ηταν το συμπερασμα.και ολα καλα πηγαν γεννηθηκε υγιεστατος στις 39 εβδομαδες και 3800 κιλα!!!

Ο χρήστης !!ελενη!! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-11, 19:26   #35
xrusanthi

xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Και ποτε το κανουμε αυτο?Σε ποιον μηνα?Ο γιατρος μου δεν μου εχει αναφερει κατι μεχρι τωρα η μηπως δεν το κανουν ολες οι εγκυες??

Το κανουν απο την 30η μεχρι την 32η εβδομαδα αποοτι μου ειχε πει ...οσες φιλες μου ητν εγκυες τα τελευταια 5 χρονια το κανανε...

Παλιά 01-10-11, 19:57   #36
v & a

Το avatar του χρήστη v & a

Περιοχή: ...στο υπέροχο μυαλουδάκι των 2 κοριτσιών μου!!!
v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αν θυμαμαι το ντοπλερ ειναι υποχρεωτικο, βαση αυτου που βλεπεις το οποιο ειναι παρα πολυ σημαντικο , κοιτανε το αιμα πως κυκλοφορει στα οργανα νομιζω και μεταξυ εσενα κ του μωρου... (το θυμαμαι γιατι εμας μας ανακαλυψαν μονηρη ομφ. αρτηρια)
Παλιά 01-10-11, 20:20   #37
robenula

robenula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αυτα με τις μετρησεις ειναι μπερδεμενα,εμενα η μπεμπε βγαινει απτην αυχενικη 1 εβδομαδα μεγαλυτερη.ομωσ ο γιατρος λεει οτι εμεις αυτο το αγνοουμε και μετραμε με την περιοδο,τι να πω...

Ο χρήστης robenula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-11, 23:16   #38
angel306

angel306 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο v & a Εμφάνιση μηνυμάτων
αν θυμαμαι το ντοπλερ ειναι υποχρεωτικο, βαση αυτου που βλεπεις το οποιο ειναι παρα πολυ σημαντικο , κοιτανε το αιμα πως κυκλοφορει στα οργανα νομιζω και μεταξυ εσενα κ του μωρου... (το θυμαμαι γιατι εμας μας ανακαλυψαν μονηρη ομφ. αρτηρια)
Παράθεση:
Το κανουν απο την 30η μεχρι την 32η εβδομαδα αποοτι μου ειχε πει ...οσες φιλες μου ητν εγκυες τα τελευταια 5 χρονια το κανανε...
Ευχαριστω κοριτσια!Μαλλον τοτε θα μου το πει τωρα την αλλη βδομαδα που εχουμε ραντεβου,θα ειμαι και στην 30η βδομαδα τοτε...Βασικα δεν ηξερα καν τι ειναι μεχρι τωρα που το διαβασα εδω!Πω πω φτανω σιγα σιγα προς το τελος και ακομα μαθαινω καινουρια πραγματα παλι καλα ειστε και εσεις εδω να μας λυνετε τις αποριες!
Παλιά 02-10-11, 09:37   #39
xrusanthi

xrusanthi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστω κοριτσια!Μαλλον τοτε θα μου το πει τωρα την αλλη βδομαδα που εχουμε ραντεβου,θα ειμαι και στην 30η βδομαδα τοτε...Βασικα δεν ηξερα καν τι ειναι μεχρι τωρα που το διαβασα εδω!Πω πω φτανω σιγα σιγα προς το τελος και ακομα μαθαινω καινουρια πραγματα παλι καλα ειστε και εσεις εδω να μας λυνετε τις αποριες!

Αντε μεγαλωσε και η δικια σου κοιλιτσα!Σιγα σιγα θα δινεις και συ συμβουλες στις πιο νεες εγκυουλες!Καλημερα!

Παλιά 02-10-11, 15:07   #40
CHRISTIE M

Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
CHRISTIE M χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια όντως έχει απόκλιση ο υπέρηχος.Εμένα στην κόρη μου ο γιατρός μου έλεγε σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης πως είμαστε πίσω περίπου 4 ημέρες και σύμφωνα με τις τελευταίες μετρήσεις να την υπολογίζω περίπου 3 κιλά και η μπέμπα μου γεννήθηκε στις 38 εβδομάδες 3.540!
Ο χρήστης CHRISTIE M δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές