Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 27-09-11, 12:31   #1
papagalomania

papagalomania ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Συμβουλές φυσικής ενίσχυσης γονιμότητας

ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟΝ
ΤΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ
αλκοόλ, τσιγάρο, καφείνη, εντομοκτόνα, σφραγίσματα σκούρα, ασπαρτάμη, ζάχαρη, επεξεργασμένα λίπη, κρέας, ψάρια ωκεανού (υδράργυρος), αρακάς, σόγια, γάλα, μολυσμένο νερό
στοματικό σεξ (προσοχή, δημιουργεί αντισώματα ενάντια στο σπέρμα)
λοιμώξεις
φάρμακα αναλγητικά, αντιισταμινικά, αντιυπερτασικά, αντικαταθλιπτικά
καλλυντικά
ηλεκτρομαγνητισμός (μέχρι 20 ώρες το πολύ την εβδομάδα μπροστά από κομπιούτερ, κινητά, τηλεοράσεις)
έλλειψη ύπνου,
υπέρβαρος ή αδύνατος
ΣΤΡΕΣ το ρημάδι! Στους μελλοθανάτους το σπέρμα μηδενίζεται λόγω του άγχους!
Ο χρήστης papagalomania δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 12:37   #2
papagalomania

Προεπιλογή

ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΝ
Αν ξενερώσατε με τα παραπάνω, υπάρχει ελπίδα, κοριτσάρες!
Η ΤΡΟΦΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟ
ωμές τροφές
ξηροί καρποί ανάλατοι ωμοί κυρίως ηλιόσποροι - κολοκυθόσποροι (κάνουν το σπέρμα τούρμπο), αμύγδαλα, φουντούκια(θυμηθείτε το Βουτσά στη Νύχτα γάμου!), καρύδια, πεκάν, λιναρόσπορος
φρούτα, λαχανικά βιολογικά όσο το δυνατόν ωριμασμένα στον ήλιο
φιλτραρισμένο νερό
αλόη, γλυκοπατάτες, γιαμ, κουνουπίδια, μπρόκολα, σκόρδα
ινδική καρύδα
μάκα
φύκια, σπιρουλίνα
φρέσκοι χυμοί
Παλιά 27-09-11, 12:38   #3
xena
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

xena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σφραγίσματα σκούρα;;;; στοματικό σεξ; γάλα; αρακάς;;;;;;;

Βάλε και την ηλικία μας...
Ο χρήστης xena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 12:40   #4
papagalomania

Προεπιλογή

ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟΝ
ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΦΕΡΤΕ ΒΟΤΑΝΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ ΝΑ ΠΙΑΣΩ! Ή ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑΡΑ!
Τσιμιτσιφούγκα
αστράγαλος
νταμιάνα
dang gui
βρόμη
μάκα
δεντρολίβανο
γλυκόριζα
λυγαριά, λυγαριά, κάνε τα ωάριά μου πολλά! (agnus castus)
yin yang huo
saw palmetto
Παλιά 27-09-11, 12:41   #5
Rinoula

Το avatar του χρήστη Rinoula

Περιοχή: Αθήνα
Rinoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο papagalomania Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟΝ
ΤΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ
αλκοόλ, τσιγάρο, καφείνη, εντομοκτόνα, σφραγίσματα σκούρα, ασπαρτάμη, ζάχαρη, επεξεργασμένα λίπη, κρέας, ψάρια ωκεανού (υδράργυρος), αρακάς, σόγια, γάλα, μολυσμένο νερό
στοματικό σεξ (προσοχή, δημιουργεί αντισώματα ενάντια στο σπέρμα)
λοιμώξεις
φάρμακα αναλγητικά, αντιισταμινικά, αντιυπερτασικά, αντικαταθλιπτικά
καλλυντικά
ηλεκτρομαγνητισμός (μέχρι 20 ώρες το πολύ την εβδομάδα μπροστά από κομπιούτερ, κινητά, τηλεοράσεις)
έλλειψη ύπνου,
υπέρβαρος ή αδύνατος
ΣΤΡΕΣ το ρημάδι! Στους μελλοθανάτους το σπέρμα μηδενίζεται λόγω του άγχους!
Σφραγίσματα μαύρα? Ζάχαρη? Κρέας? Ψάρια ωκεανού? Αρακάς? Γάλα? Αναλγητικά? Καλλυντικά? Ηλεκτρομαγνητισμός? Υπέρβαρος? Στρες?
Άντε γεια! Δηλαδή δεν θα μείνω ποτέ, ε?

Εντάξει, ας μη γελιώμαστε! Όλα αυτά έχουν τη βάση τους αλλά είναι πράγματα που όλοι μας τα κάνουμε, όλοι μας τα τρώμε, κι όμως υπάρχουν κοπέλες που μένουν έγκυες ωραιότατα με όλα αυτά.

Τώρα δηλαδή συγνώμη, αλλά το γάλα τί φταίει? Εκτός κι αν αφορά αυτούς που πίνουν 3 λίτρα την ημέρα (δηλαδή κανέναν)

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".
Ο χρήστης Rinoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 12:41   #6
papagalomania

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xena Εμφάνιση μηνυμάτων
σφραγίσματα σκούρα;;;; στοματικό σεξ; γάλα; αρακάς;;;;;;;

Βάλε και την ηλικία μας...
Μη σκας για την ηλικία, όσο έχουμε περίοδο είμαστε γόνιμες και τα ωάριά μας ανανεώνονται με την κατάλληλη διατροφή !
Παλιά 27-09-11, 12:45   #7
papagalomania

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rinoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Σφραγίσματα μαύρα? Ζάχαρη? Κρέας? Ψάρια ωκεανού? Αρακάς? Γάλα? Αναλγητικά? Καλλυντικά? Ηλεκτρομαγνητισμός? Υπέρβαρος? Στρες?

Εντάξει, ας μη γελιώμαστε! Όλα αυτά έχουν τη βάση τους αλλά είναι πράγματα που όλοι μας τα κάνουμε, όλοι μας τα τρώμε, κι όμως υπάρχουν κοπέλες που μένουν έγκυες ωραιότατα με όλα αυτά.

Τώρα δηλαδή συγνώμη, αλλά το γάλα τί φταίει? Εκτός κι αν αφορά αυτούς που πίνουν 3 λίτρα την ημέρα (δηλαδή κανέναν)
Περίμενε βρε, έχει κι άλλα! Υπάρχουν τρόποι να τα διώχνουμε τα δηλητήρια από μέσα μας, μη σκας! Όσο για το γάλα (όχι το γιαούρτι και το τυρί), επειδή εμποδίζει την απορρόφηση του μαγνησίου δημιουργεί προβλήματα και η γαλακτόζη επηρεάζει την ποιότητα του ωαρίου.
Στο κάτω κάτω ας τα δοκιμάσει όποιος θέλει για ένα εξάμηνο και αν δεν δει φως, ας κάνει ό,τι θέλει! Αξίζει η δοκιμή!
Παλιά 27-09-11, 12:50   #8
papagalomania

Προεπιλογή

ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΡΟ!
Επειδή συνήθως έχουμε ελλείψεις στη διατροφή μας, καλό είναι να ενισχυθούμε με φυτικής προέλευσης συμπληρώματα. Γενικά ο οργανισμός μας έχει τη δύναμη να καθαρίζεται και να ανανεώνεται, αρκεί να του δίνουμε τα κατάλληλα υλικά. Κι αυτά βρίσκονται σε φρούτα, λαχανικά, αβγά και κότες ελευθέρας βοσκής, ψάρια, ξηρούς καρπούς.

Η καλύτερη διαδικασία ανανέωσης είναι η αποτοξίνωση με δίαιτα χυμών για λίγες μέρες. Καλύτερα να συνδυαστεί με Σαββατοκύριακο. Ξεκούραση, ανανέωση, ηρεμία, μόνο χυμοί και κανά κλυσματάκι (χιχι!) θα διώξουν πολλές τοξίνες από τα εσωτερικά μας όργανα και κιλάκια από τα μεσογειακά οπίσθιά μας! Φανταστείτε την αντίδραση του συντρόφου σας μπροστά στην ανανεωμένη εικόνα σας, στο καθαρό δέρμα σας κλπ. Δεν θα χρειάζεται να μετράτε τις γόνιμες μέρες!
Παλιά 27-09-11, 13:11   #9
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε κοριτσάκι που τα βρήκατε αυτά ??Πολύ δύσκολα είναι!! Εμένα με τσακίζει αυτό με το κομπιουτερ ( είμαι 10 -12 ώρες την ημέρα μπροστά ) τί να κάνω αλλιώς θα κάνουμε παιδί αλλά θα πεινάσουμε !! Αυτό με την διατροφή μπορούμε να την φτιάξουμε πάντως ................Συνεχίστε τις πληροφορίες Ευχαριστούμε πολύ !!
Ο χρήστης sissy20 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 13:27   #10
trelokouneli

Το avatar του χρήστη trelokouneli

Περιοχή: thessaloniki,greece
trelokouneli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Με αυτα τα μετρα που παιρνει η κυβερνηση θελουμε δε θελουμε θα κανουμε υγειηνη διατροφη.... Μη σου πω θα βοσκουμε κιολας!!!! Μπεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!
Ο χρήστης trelokouneli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 13:27   #11
mariaVdr

Το avatar του χρήστη mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στυλακι θα με κάνεις!!!

Eρωτεύτηκα!!!
Ο χρήστης mariaVdr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 13:30   #12
Rinoula

Rinoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο trelokouneli Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτα τα μετρα που παιρνει η κυβερνηση θελουμε δε θελουμε θα κανουμε υγειηνη διατροφη.... Μη σου πω θα βοσκουμε κιολας!!!! Μπεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!
Έλα ντε! Τί χρειάζονται οι συμβουλές? Σε λίγο θα γράφουμε όλες βιβλία γιατί θα έχουμε γίνει εξπέρ στην υγιεινή και λιτή διατροφή!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 27-09-11, 13:53   #13
papagalomania

Προεπιλογή

Παράθεση:
Έλα ντε! Τί χρειάζονται οι συμβουλές? Σε λίγο θα γράφουμε όλες βιβλία γιατί θα έχουμε γίνει εξπέρ στην υγιεινή και λιτή διατροφή!
Αφού ηρεμήσω απ την κρίση γέλιου που μ' έπιασε με τα σχόλιά σας, συνεχίζω με τα πιο ωραία!
ΥΠΝΟΣ! Από τις 11 το βράδυ. Αν έχετε κοτέτσι, ρωτήστε τις κότες πώς τα καταφέρνουν!
Ήλιος! Ηλιοθεραπεία με μέτρο, περπάτημα στον ήλιο.
Τις 3 μέρες που πλαισιώνουν την πανσέληνο κοιμηθείτε με ανοιχτά παντζούρια και κουρτίνες! Το πολύ πολύ να ουρλιάζετε στην ταράτσα νυχτιάτικα ή να ξυπνήσετε από τους διαρρήκτες της γειτονιάς σας που θα έρθουν να σας χαιρετήσουν!
Ακολουθούν ειδικές συμβουλές για ξεχωριστά θέματα γονιμότητας.
Παλιά 27-09-11, 14:00   #14
Rinoula

Rinoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εμείς έχουμε κοτέτσι, αλλά δυστυχώς οι κότες δεν μας έχουν αποκαλύψει ποτέ το μυστικό του πώς κοιμούνται και ξυπνούν τόσο νωρίς
Μακάρι να κοιμόμουν κι εγώ 11-8 (θέλω 9ωρο, το 8ωρο δε μου αρκεί). Δυστυχως κοιμάμαι μετά τις 1 και ξυπνάω κατά τις 10-11.

Παλιά 27-09-11, 14:01   #15
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αφού ηρεμήσω απ την κρίση γέλιου που μ' έπιασε με τα σχόλιά σας, συνεχίζω με τα πιο ωραία!
ΥΠΝΟΣ! Από τις 11 το βράδυ. Αν έχετε κοτέτσι, ρωτήστε τις κότες πώς τα καταφέρνουν!
Ήλιος! Ηλιοθεραπεία με μέτρο, περπάτημα στον ήλιο.
Τις 3 μέρες που πλαισιώνουν την πανσέληνο κοιμηθείτε με ανοιχτά παντζούρια και κουρτίνες! Το πολύ πολύ να ουρλιάζετε στην ταράτσα νυχτιάτικα ή να ξυπνήσετε από τους διαρρήκτες της γειτονιάς σας που θα έρθουν να σας χαιρετήσουν!
Ακολουθούν ειδικές συμβουλές για ξεχωριστά θέματα γονιμότητας.
Αφού πιάσαμε αυτό το θέμα δεν θα ντραπώ θα ρωτήσω !! Λέει τίποτα που πρέπει να κάνουμε κατά την διάρκεια της επαφής π.χ ποιά είναι η καλύτερη στάση ?? Αυτό με την πανσέληνο ........Εγω θέλω να ουρλιάξω απο τώρα με όλα αυτα που μου συμβαίνουν δουλειες , οικονομικά .....Αρα φαντάζομαι θα καταλήξουμε χωρίς δουλειά , κορμάρες , και θα μας έχουν ληστέψει κιόλας ....Χα Χα Χα !!!
Παλιά 27-09-11, 14:03   #16
papagalomania

Προεπιλογή

ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΩΧΡΙΝΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
Πολλές γλυκοπατάτες! Να φουσκώσετε!
Πετάξτε τις ηλεκτρικές κουβέρτες. Θυμηθείτε τις φλοκάτες της γιαγιάς!

ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
Μακριά οι τροφές με υψηλό γλυκαιμικό δείκτη!
Ευεργετικά συμπληρώματα τα ωμέγα λιπαρά οξέα, η λ- καρνιτίνη, το μαγνήσιο, το άλφα λιποικό οξύ, το χρώμιο, ο ψευδάργυρος
Βότανα: αγγελική, τσιμιτσιφούγκα, λυκίσκος, λυγαριά, φύλλα ερυθρού σμέουρου, saw palmetto, unkei-to, shatawari, τριγωνέλλα

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ
Μακριά από τροφές που ενισχύουν τις φλεγμονές, όπως τα γαλακτοκομικά και το κρέας.
Τρώτε πολλά μήλα, καρότα, βρόμη, λιναρόσπορο, λάχανα, ραδίκια, γλυκοπατάτες, γιαμ, κεράσια, εσπεριδοειδή, κολοκυθόσπορο, καρύδια
primrose oil
B6, μαγνησιο, βιταμίνη Ε
Προβιοτικά
ψευδάργυρος
καλέντουλα, αγγελική, λυγαριά,
νηστεία με χυμούς
Παλιά 27-09-11, 14:04   #17
mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κάποια είναι εφικτά ...μπορώ να δοκιμάσω τουλαχιστον...Εκείνη την στηλη με τα βότανα αναθεμα και αν ξέρω 2-3.

Eρωτεύτηκα!!!
Παλιά 27-09-11, 14:05   #18
papagalomania

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sissy20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού πιάσαμε αυτό το θέμα δεν θα ντραπώ θα ρωτήσω !! Λέει τίποτα που πρέπει να κάνουμε κατά την διάρκεια της επαφής π.χ ποιά είναι η καλύτερη στάση ?? Αυτό με την πανσέληνο ........Εγω θέλω να ουρλιάξω απο τώρα με όλα αυτα που μου συμβαίνουν δουλειες , οικονομικά .....Αρα φαντάζομαι θα καταλήξουμε χωρίς δουλειά , κορμάρες , και θα μας έχουν ληστέψει κιόλας ....Χα Χα Χα !!!
Για κανονική θέση μήτρας το κλασσικό ιεραποστολικό, για οπίσθια κάμψη στα τέσσερα. Και για 45 λεπτά ξάπλα με μαξιλαράκι και ηρεμία. 45 λεπτά χρειάζεται ο πιο αργός κολυμβητής να ανέβει!

Όλα για να γίνουμε μάνες!
Παλιά 27-09-11, 14:09   #19
papagalomania

Προεπιλογή

ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΑ
Λάδι από συκώτι βακαλάου (σταματά την αιμορραγία)
όχι ζάχαρη, λευκό αλεύρι και γαλακτοκομικά για 3 μήνες
όλα τα παραπάνω υγιεινά που είπαμε
τζίνσενγκ
σπιρουλίνα
μαγνήσιο, ψευδάργυρος και βιταμίνες Β
Βότανα: αχίλλεια, γλυκόριζα, ερυθρό σμέουρο, καψέλλα, κινέζικη αγγελική, λυγαριάααααα, μιτσέλα, σαρσαπαρίλλα, χαμομήλι
ΟΧΙ ΣΤΡΕΣΣΣΣΣ
Παλιά 27-09-11, 14:13   #20
papagalomania

Προεπιλογή

ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΤΩΡΑ!
Βιταμίνη Β12
Βιταμίνη C 1000 mg την ημέρα για ένα τρίμηνο τουλάχιστον, είναι εκπληκτική (πήρα κι άλλα χάπια για τον άντρα μου, θα με σκοτώσει!)
βιταμίνη Ε
λ- αργινίνη
σελήνιο
λ- καρνιτίνη
ψευδάργυρος
γύρη
κολοκυθόσπορος (ο άντρας μου τον τρώει με τα κιλά ο καημένος! Μου λέει αν πιάσω παιδί, και βγει κολοκυθοκέφαλο,θα με κρεμάσει!)
ηλιόσπορος
Βότανα: yin yang huo, he shou wu, saw palmetto, μάκα
Παλιά 27-09-11, 14:17   #21
papagalomania

Προεπιλογή

Για το θυρεοειδή βοηθούν πάρα πολύ τα ραπανάκια!
Το καλό με όλα αυτά είναι ότι δεν χρειάζεται να τα κάνουμε όλα αμέσως. Και μια μικρή προσαρμογή στη διατροφή και στις συνήθειές μας, φέρνει αποτελέσματα. Το βιβλίο αναφέρει μια τρίμηνη προσαρμογή ώστε σταδιακά να μας αρέσει κιόλας! Κι επειδή θα βελτιωθεί η γενική μας κατάσταση και εμφάνιση, θα τονωθούμε και ψυχολογικά.
Εγώ ξεκίνησα από τα μέσα Ιουλίου και τώρα τα εντείνω περισσότερο. Ήδη όμως είδα βελτίωση στην εμφάνισή μου, στη διάθεση, στην όρεξη (γενικά!) και στην ωορρηξία. Και φυσικά, στην τσέπη μου, αφού έκοψα τα πολυέξοδα σκουπίδια που έτρωγα.
Παλιά 27-09-11, 14:19   #22
mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κολοκυθόσπορος (ο άντρας μου τον τρώει με τα κιλά ο καημένος! Μου λέει αν πιάσω παιδί, και βγει κολοκυθοκέφαλο,θα με κρεμάσει!)
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τα σχολιά σου μ'αρεσουν!!!

Eρωτεύτηκα!!!
Παλιά 27-09-11, 14:20   #23
papagalomania

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaVdr Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποια είναι εφικτά ...μπορώ να δοκιμάσω τουλαχιστον...Εκείνη την στηλη με τα βότανα αναθεμα και αν ξέρω 2-3.
Εμείς δεν τα ξέρουμε, τα ξέρουν όμως αυτοί που τα πουλάνε. Παίρνουμε τον κατάλογο και ρωτάμε στα καταστήματα με υγιεινά και βιολογικά. Όλο και κάπου θα τα πετύχουμε.
Παλιά 27-09-11, 14:21   #24
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Για κανονική θέση μήτρας το κλασσικό ιεραποστολικό, για οπίσθια κάμψη στα τέσσερα. Και για 45 λεπτά ξάπλα με μαξιλαράκι και ηρεμία. 45 λεπτά χρειάζεται ο πιο αργός κολυμβητής να ανέβει!

Όλα για να γίνουμε μάνες!
Θα δοκιμάσω όλες τις στάσεις κάποια θα κάνει και για εμάς !!! Που να ξέρω τί θέση έχει η μήτρα μου ......Ας αρχίσουμε με τα βασικά ελπιζω να είναι στην σωστή θέση !!
Παλιά 27-09-11, 15:28   #25
xena

xena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η καλύτερη στάση είναι αυτή που θα το φχαριστηθείς ΕΣΥ πιο πολύ κι θα διαρκέσει η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΛΑΥΣΗ περισσότερο. Δυνατά - πολύ δυνατά προκαταρκτικά και χρόνος αρκετός για να "ξυπνήσουν" οι κροσσοί στις σάλπιγγες και να "αρπάξουν" το ώριμο ωάριο! Δεν αστειεύομαι τσούπρες!!!!!!
Παλιά 27-09-11, 15:32   #26
Cristy

Cristy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Θα δοκιμάσω όλες τις στάσεις κάποια θα κάνει και για εμάς !!! Που να ξέρω τί θέση έχει η μήτρα μου ......Ας αρχίσουμε με τα βασικά ελπιζω να είναι στην σωστή θέση !!
Έλα βρε sissy... όλοι οι κολπικοί υπέρηχοι γράφουν θέση μήτρας.... πρέπει να έχεις κάνει λογικά. Για ψάξτο για να ξέρεις και τι σου γίνεται δηλαδή γιατί η αντίθετη στάση είναι σα να βάζει τα χαζά (τα σπερματοζωάρια ντε...) να κάνουν άλμα εις ύψος για να πάνε στο στόχο τους...

Πολύ καλό το θέμα σου papagalomania. Εύγε! Έχω πάρει ήδη ιδέες. Τις βιταμίνες τις παίρνουμε ήδη από πέρυσι, μας τις συνέστησε ο ντόκτορ...

Ο χρήστης Cristy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 15:40   #27
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Cristy Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα βρε sissy... όλοι οι κολπικοί υπέρηχοι γράφουν θέση μήτρας.... πρέπει να έχεις κάνει λογικά. Για ψάξτο για να ξέρεις και τι σου γίνεται δηλαδή γιατί η αντίθετη στάση είναι σα να βάζει τα χαζά (τα σπερματοζωάρια ντε...) να κάνουν άλμα εις ύψος για να πάνε στο στόχο τους...

Πολύ καλό το θέμα σου papagalomania. Εύγε! Έχω πάρει ήδη ιδέες. Τις βιταμίνες τις παίρνουμε ήδη από πέρυσι, μας τις συνέστησε ο ντόκτορ...
Αμα το γράφει εκεί θα το κοιτάξω....Μην τους βάζω και δύσκολα και τρέξιμο και στην ανηφόρα και σε χωματόδρομο .....Χα Χα Χα .......
Παλιά 27-09-11, 15:51   #28
kagly81

kagly81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τι ωραιο θεμα
Γραψε κι αλλα. Κοριτσια εγραψα και στο αλλο θεμα οτι εμενα εγκυος το μηνα που περιμενα τη περιοδο για να κανω τις εξετασεις οποτε δεν περιμενα να μεινω εγκυος και δεν το σκεφτομουνα, αλλα επεισης εκεινη τη περιοδο εγω νηστευα 50 μερες απο κρεας λογω σαρακοστης για το πασχα και το σκεφτηκα. Για το γαλα διαβασα οτι ενισχυει τη γονιμοτητα το πληρες γαλα, γιαουρτια κλπ. και οτι δεν κανει καλο στη γονιμοτητα το γαλα με λιγα λιπαρα. Γιατι εγω αρχισα να πεινω καθε πρωι. Πολλα οτανα εχει και δεν τα μπορω καθολου.
Ο χρήστης kagly81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 16:05   #29
xena

xena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kagly81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ωραιο θεμα
Γραψε κι αλλα. Κοριτσια εγραψα και στο αλλο θεμα οτι εμενα εγκυος το μηνα που περιμενα τη περιοδο για να κανω τις εξετασεις οποτε δεν περιμενα να μεινω εγκυος και δεν το σκεφτομουνα, αλλα επεισης εκεινη τη περιοδο εγω νηστευα 50 μερες απο κρεας λογω σαρακοστης για το πασχα και το σκεφτηκα. Για το γαλα διαβασα οτι ενισχυει τη γονιμοτητα το πληρες γαλα, γιαουρτια κλπ. και οτι δεν κανει καλο στη γονιμοτητα το γαλα με λιγα λιπαρα. Γιατι εγω αρχισα να πεινω καθε πρωι. Πολλα οτανα εχει και δεν τα μπορω καθολου.
Κι εγώ προσπαθούσα πόσους μήνες και όταν ήθελα να μην είμαι έγκυος, λίγο πριν τον γάμο γιατί το νυφικό ετοιμάστηκε και είχε ενα κορσάζ/βυζοπνίχτη που σου'κοβε την ανάσα... ταράααααμμμ! ΗΡΘΕ!!!!
Παλιά 27-09-11, 17:31   #30
SERI1

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
SERI1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οχι στοματικό ? όχι ζάχαρη ? όχι γάλα ? (πίνω πολύ γαλατάκι) ,
papagalomania εξηγήσου ....είχα φάει μια φρίκη οτι το σάλιο σκοτώνει το σπέρμα τώρα βλέπω ''όχι στοματικό'' ...πάντως συμφωνώ μαζί σου όσο πιο υγιεινά τόσο καλύτερα για όλα ! ωραίες οι ιδέες σου και τα σχολιά σου..που θα βρώ μια λυγαριά παρακαλώ ?
Ο χρήστης SERI1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 18:06   #31
alexouli

alexouli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ο χριστος και η παναγια αν αυτοι ειναι φυσικοι παραγοντες οι αφυσικοι ποιοι ειναι;να'σαι καλα που μπηκες στον κοπο να μας ενημερωσεις αλλα συγγνωμη με ολα αυτα που διαβασα ενα μου'ρχεται να φωναξω...ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟΟΟ απο την αλλη γιατι οχι;αν καποια εχει κουραγιο και τα εφαρμοσει με αποτελεσμα ομως οχι αστεια να μας το πει.
Ο χρήστης alexouli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-11, 19:29   #32
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΑ
Λάδι από συκώτι βακαλάου (σταματά την αιμορραγία)
όχι ζάχαρη, λευκό αλεύρι και γαλακτοκομικά για 3 μήνες
όλα τα παραπάνω υγιεινά που είπαμε
τζίνσενγκ
σπιρουλίνα
μαγνήσιο, ψευδάργυρος και βιταμίνες Β
Βότανα: αχίλλεια, γλυκόριζα, ερυθρό σμέουρο, καψέλλα, κινέζικη αγγελική, λυγαριάααααα, μιτσέλα, σαρσαπαρίλλα, χαμομήλι
ΟΧΙ ΣΤΡΕΣΣΣΣΣ
Μπαααααα, έκανα άτκινς παλιότερα, αλλά τα ινομυώματα εκεί, τρία χειρουργεία έχω κάνει! Λες το μυστικό να είναι στις βιταμίνες Β???
Παλιά 27-09-11, 20:59   #33
papagalomania

Προεπιλογή

Τι να σας πω, κορίτσια, το βιβλίο τα έχει με λεπτομέρειες, εξηγήσεις, επιστημονικούς όρους, βιβλιογραφία, ποσοστά επιτυχίας. Περιληπτικά σας τα έγραψα. Ό,τι μπορούμε κάνουμε κι ο Θεός βοηθός. Τουλάχιστον δεν βλάπτουμε την υγεία μας. Βέβαια, δεν είναι όλα αυτά φάρμακα. Απλά βελτιώνουν κάποιες καταστάσεις. Το σπέρμα αποδεδειγμένα βελτιώνεται θεαματικά με φυσική διατροφή και συμπληρώματα. Το περιβάλλον της μήτρας βελτιώνεται κι αυτό. Τώρα για ινομυώματα ή απόφραξη σαλπίγγων, δεν νομίζω ότι τα θεραπεύει. Μπορεί όμως να μεγιστοποιήσει τις πιθανότητες θεραπείας, να βοηθήσει στην καλύτερη έκβαση ενός χειρουργείου.
Παλιά 27-09-11, 21:05   #34
papagalomania

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SERI1 Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι στοματικό ? όχι ζάχαρη ? όχι γάλα ? (πίνω πολύ γαλατάκι) ,
papagalomania εξηγήσου ....είχα φάει μια φρίκη οτι το σάλιο σκοτώνει το σπέρμα τώρα βλέπω ''όχι στοματικό'' ...πάντως συμφωνώ μαζί σου όσο πιο υγιεινά τόσο καλύτερα για όλα ! ωραίες οι ιδέες σου και τα σχολιά σου..που θα βρώ μια λυγαριά παρακαλώ ?
Για το στοματικό σεξ έρευνες έχουν δείξει ότι εκτός του κινδύνου μετάδοσης λοιμώξεων (δεν θέλουμε προβληματικό σπέρμα, έτσι επειδή το σπέρμα είναι ξένο σώμα για τον πεπτικό σωλήνα, αναπτύσσονται αντισώματα. Ο οργανισμός όμως το αναγνωρίζει στη συνέχεια ως ξένο σώμα κι όταν εισέρχεται στον κόλπο, με αποτέλεσμα την υπογονιμότητα.
Η λυγαριά είναι το agnus castus, για το οποίο υπάρχουν πάμπολλες μελέτες για τη συμβολή του στην εξισορρόπηση των γυναικείων ορμονών.
Η ζάχαρη είναι πρώτος παράγοντας γήρανσης και ανεβάζει την ινσουλίνη, η οποία στη συνέχεια επιδρά αρνητικά στην ωορρηξία. Θέλουμε νέα ωάρια και ισορροπημένες ορμόνες για να συλλάβουμε.
Το γάλα (όχι το τυρί και το γιαούρτι) δεν χρειάζεται στους ενήλικες, γιατί δεν έχουν το απαραίτητο ένζυμο να το διασπάσουν και προκαλεί προβλήματα. Έρευνες έχουν δείξει ότι η γαλακτόζη εμποδίζει την ομαλή ωορρηξία.
Παλιά 27-09-11, 21:28   #35
SERI1

SERI1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστούμε papagalomania , έχω πάρει ήδη ιδέες και εγώ . αυτό που λές για το σπέρμα (ο άνδρας μου δεν έχει κάνει εξέταση) έχεις δίκιο . ο σύγχρονος τρόπος ζωής στρές , κάπνισμα, κακή διατροφή δεν βοηθάνε το σπέρμα .
Παλιά 27-09-11, 21:29   #36
SERI1

SERI1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και σου είπα θα έχουμε επιτυχίες....
Παλιά 28-09-11, 11:02   #37
Evg

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Evg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Να σας πώ τι ξέρω κ γω; Αυτό με τη στάση μάλλον ισχύει γιατί ο γιατρός μου μου είχε πει σεξ σε στάση με τον άντρα από πίσω. Τώρα, πώς έμεινα έγκυος με σπερματέγχυση που ήμουνα ανάσκελα δεν ξέρω! Επίσης στο βιντεάκι lumalove έλεγε ότι το λεμόνι κάνει όξινο το πεχα του κόλπου κ σκοτώνει τα σπερματοζωάρια. Αυτά!

Ο χρήστης Evg δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-09-11, 11:10   #38
newbie G

newbie G χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Evg Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας πώ τι ξέρω κ γω; Αυτό με τη στάση μάλλον ισχύει γιατί ο γιατρός μου μου είχε πει σεξ σε στάση με τον άντρα από πίσω. Τώρα, πώς έμεινα έγκυος με σπερματέγχυση που ήμουνα ανάσκελα δεν ξέρω! Επίσης στο βιντεάκι lumalove έλεγε ότι το λεμόνι κάνει όξινο το πεχα του κόλπου κ σκοτώνει τα σπερματοζωάρια. Αυτά!
Στη σπερματέγχυση το σπέρμα εισάγεται κατευθείαν στο κέντρο της μήτρας. Δεν είναι θέμα στάσης.
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-09-11, 12:43   #39
ermina

Το avatar του χρήστη ermina

ermina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια , ειχα επισκευτει μια γιατρο τον δεκμβριο αφου προσπαθουσαμε ηδη 2,5 χρονια χωρις αποτελεσμα και εχοντας κανει σχεδον τα παντα (εξετασεις , σαλπιγγογραφιες , λαπαροσκοπηση , χαπια για ωορρηξια , σπερματεγχυνσεις ), μου εδωσε βιταμινες και μου ειπε για διατροφη αυτα που γραφει η papagalomania στο ποστ για την ενδομητριωση , σε 2 μηνες ημουν εγκυος δυστηχως η ευτυχως απεβαλα αλλα εγινε η αρχη , η ενδομητριωση ενω ηταν σε υψηλα επιπεδα σε 4 μηνες κατεβηκε στα φυσιολογικα. αλλαξε το προσωπο μου ηρεμησε, ο μεταβολισμος μου επισης ξεπριστηκα καθαρησα.αν δεν το ζουσα μπορει και να μην το πιστευα αν μου το ελεγαν.αξιζει να προσπαθησετε κοριτσια δεν χανετε τιποτα ισα ισα που κανει καλο γενικα στο σωμα μας και στην ψυχολογια μας.ευχομαι να σας πανε ολα τελεια και συντομα με φουσκωμενη κοιλιτσα!

καλυτερα να αναψεις ενα κερι παρα να καταριεσαι το σκοταδι
Ο χρήστης ermina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-09-11, 12:59   #40
ermina

Το avatar του χρήστη ermina

ermina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

εχεις απολυτο δικιο και εγω τα ιδια σκεφτομουν , θα φερω παραδειγμα εμενα , σε εμενα τα ΑΓΕΛΑΔΙΝΑ γαλακτομικα δεν κανουν καλο γιατι εχουν πολλες ορμονες και για ενδομητριωση ειναι οτι χειροτερο την επιβαρυνει και την θρεφει κατα καποιο τροπο, τρωω οπως κατσικισια και προβεια γαλακτομικα , το κρεας επισης το μοσχαρι κυριως.δεν χρειαζεται να τα κοψεις ολα , δεν γινεται και το καταλαβαινω.εγω τα εκοψα μαχαιρι γιατι ηθελα ενα πιο γρηγορο αποτελεσμα και εκει που ειχε φτασει η ενδομητριωση μου επρεπε να κανω κατι.τωρα ειμαι πιο χαλαρη.και εγω ειχα πανικοβληθει στην αρχη , μετα το σκεφτηκα και ειπα γιατι δηλαδη μπορουσα να περνω τα χαπια 2-2 για την πολλαπλη ωορρηξια να τρεχω για σπερματεγχυνσεις και αλλα τετοια και να μην μπορω να φαω ενα μηλο , ενα καροτο (παραδειγμα φερνω) που ειναι πιο ευκολο στην τελικη.συγνωμη αν σας κουρασα αλλα μπορω να γραφω σειρες σειρες για αυτο το θεμα.

καλυτερα να αναψεις ενα κερι παρα να καταριεσαι το σκοταδι
Ο χρήστης ermina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές