Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups

Notices

Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups Η χαρά του παιδιού!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-10-11, 19:42   #1
v & a

Το avatar του χρήστη v & a

Περιοχή: ...στο υπέροχο μυαλουδάκι των 2 κοριτσιών μου!!!
v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Γενέθλια θέμα Άριελ η μικρή γοργόνα!

Καλησπέρα
Λεω να ξεκινησω σιγα σιγα να ψαχνω διαφορα για τα 4α γενεθλια το δεκεμβρη με θεμα την αριελ που ειναι αυτο το καιρο η αγαπημενη μας, την βλεπουμε καθε απογευμα σε ντιβιντι!!!
Για προσκληση εχω βρει και διαμορφωσει μια πολυ ωραια φωτο οποτε απο αυτο ειμαι καλυμμενη..
Θελω αν εχετε βρει πουθενα ελλαδα τα πιατακια και ποτηρακια και λοιπα τετοια σχετικα να μου πειτε γιατι βρισκω μονο στο εξωτερικο. πχ

Επισης καμια ιδεα για γλυκακια τυπου lollipops και cupcakes διακοσμηση μιας και τα προηγουμενα του παρτυ μινι μαους

ειχαν μεγαλη επιτυχια αλλα δε μπορω να κανω τα ιδια, μαλλον θα κρατησω τα θηκακια ομως απο τα οποια εχω απειρα!
Γενικα εικονες ιδεες και λοιπα ευπροσδεκτες, τα στανταρ μου πλεον ειναι υψηλα γιατι πρεπει να κανω ανταξια παρτυ και στα δυο μου παιδακια!!!!!
Ευπροσδεκτη καθε ιδεα!!!!!
ευχαριστω
Παλιά 08-10-11, 20:32   #2
swanocean

Περιοχή: Περισσός
swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σαν αγορομάνα δεν έχω καμία σχέση με γοργόνες κλπ δυστυχώς αλλά από περιέργεια κοιτώντας πέτυχα αυτό http://2.bp.blogspot.com/-sYGaDAVw-T...s1600/eva1.JPG κ είναι από δω http://sketiglyka.blogspot.com/2011/04/blog-post.html
Καλά είναι απίστευτα?Αλλά κομματάκι δύσκολα υποθέτω για να γίνουν...
Παλιά 08-10-11, 20:44   #3
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

πρωτα απο ολα ευχαριστω για την απαντηση!
αχχχχ κι εγω τα χω δει αυτα αλλα εκτος του οτι δεν υπαρχει χρονος να γινουν ( και εμπειρια στη ζαχαροπαστα μηδεν) δεν μοιαζουν και πολυ με την αριελ...(κι εγω εχω κολλημα με αυτα που δε μοιαζουν αλλα θα ηθελαν να ειναι κατι! δε τα μπορω καθολου) για γενικα θεμα γοργονα ειναι τελεια....για αριελ δε με πειθουν απλα...
ειμαι κι εγω τωρα που χω χρονο στο ψαξιμο! γιατι οταν θα χρειαστει να ψαξω δε θα μπορω σιγουρα
( ο νομος του μερφυ ενα πραμα!)
Παλιά 08-10-11, 20:54   #4
love to dance

love to dance ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν εχεις χρόνο, φτιαχνεις μία πινιάτα σε σχήμα χταπόδι, ή καλαμάρι, ή κατι άλλο θαλασσινο...
Ο χρήστης love to dance δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-11, 20:56   #5
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ναι το εχω σκεφτει για αργοτερα γενεθλια τωρα ειναι μικρα τα παιδακια νομιζω. απο 2-5 για να καταλαβουν πως το παιζουν...νομιζω θα χτυπησουν προσπαθωντας...
Παλιά 08-10-11, 21:02   #6
love to dance

love to dance ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο v & a Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι το εχω σκεφτει για αργοτερα γενεθλια τωρα ειναι μικρα τα παιδακια νομιζω. απο 2-5 για να καταλαβουν πως το παιζουν...νομιζω θα χτυπησουν προσπαθωντας...
Ναι, έχεις δίκιο...
Ο χρήστης love to dance δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-11, 21:57   #7
swanocean

swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
πρωτα απο ολα ευχαριστω για την απαντηση!
αχχχχ κι εγω τα χω δει αυτα αλλα εκτος του οτι δεν υπαρχει χρονος να γινουν ( και εμπειρια στη ζαχαροπαστα μηδεν) δεν μοιαζουν και πολυ με την αριελ...(κι εγω εχω κολλημα με αυτα που δε μοιαζουν αλλα θα ηθελαν να ειναι κατι! δε τα μπορω καθολου) για γενικα θεμα γοργονα ειναι τελεια....για αριελ δε με πειθουν απλα...
ειμαι κι εγω τωρα που χω χρονο στο ψαξιμο! γιατι οταν θα χρειαστει να ψαξω δε θα μπορω σιγουρα
( ο νομος του μερφυ ενα πραμα!)
Αααα το'χω κ εγώ αυτό όταν επιλέγω θέμα θέλω να είναι ακριβώς το ίδιο κ όχι παραλλαγή,σε καταλαβαίνω απόλυτα
Παλιά 18-10-11, 20:56   #8
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια αν βρισκετε η εχετε ιδεες που να μπορουσα να κανω πειτε μου!!!! εχω μεχρι το Δεκεμβριο!:P
Παλιά 18-10-11, 21:30   #9
swanocean

swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νομίζω αυτά μπορεί να σε βοηθήσουν για ιδέες
http://www.flickr.com/photos/treasur...as/4787711210/
http://stemparties.blogspot.com/2009...l-shindig.html
Παλιά 18-10-11, 21:40   #10
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αχχχ ευχαριστω! κι εγω τα κεκακια μου μπλε ελεγα να τα κανω οπως εδω!!!!

και απο πανω με λευκα σοκολατακια (στα 1α της γενεθλια ειχα παρει maltesers λευκα) και καλα σαν μαργαριταρι!!! μα τι ωραια! θα κοιταξω να βρω και κανενα φαγωσιμο κοχυλακι! εχω επισης απο τη βαφτιση ακομα ενα φουξια ρανερ-διχτυ που δεν εχει χρησιμοποιηθει και απο κατω γαλαζιο μονοχρωμο τραπεζομαντηλο (τζαμπο)και κοχυλια για διακοσμηση!!!! πωπω ιδεες που μου δωσε αυτο το λινκ!

αλλα και η τουρτα πολυ ωραια!
Παλιά 18-10-11, 22:09   #11
swanocean

swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γενικώς απ'ότι είδα χρησιμοποιούν θαλασσινά στοιχεία πολλά οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλά πράγματα.Και τα κεκάκια πανεύκολο να γίνουν κ αν βάλεις κ από πάνω τα "μαργαριταράκια" θα βγουν τέλεια.Τώρα για την τούρτα κ αυτή εύκολη φαίνεται το κυρίως μέρος αλλά τα διακοσμητικά δεν καταλαβαίνω αν είναι από ζαχαρόπαστα,γιατί αν είναι έχεις πολύ δουλειά.Εκτός κ αν πάρεις τίποτα παιχνιδάκια-θαλασσινά κ τα βάλεις πάνω.
Παλιά 18-10-11, 22:26   #12
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τη τουρτα θα τη κανω εξω σιγουρα...δε κανω πραγματα που εχουν μεγαλυτερη πιθανοτητα να μη μου βγουν...στο ζαχ/στειο αυτο μπορω να τους στειλω με email το σχεδιο και να μου τη κανουν. το εκαναν με της μικρης μου τη τουρτα (κεφαλι μινι) και βγηκε τελεια....και δουλευουν και τη ζαχαροπαστα πολυ οποτε πολλα απο αυτα που φαινονται μπορουν να τα κανουν σχεδον.
Τωρα το παιχνιδι με την αριελ εχω βρει τον προμηθευτη των παιχνιδιων τουρτας και ειναι διπλα στη δουλεια μου κ δινει και λιανικη οποτε μπορω οποτε θελω να παω να παρω 1-2 σχεδια, πχ ενα θεμα σκετο θαλασσινο με κοχυλια κ ψαρακια και μια αριελ και να τα βαλω επανω οπως και οπου θελω!
Παλιά 18-10-11, 22:55   #13
swanocean

swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ θα γίνει τέλεια!Θα μας βάλεις φωτο μετά να δούμε ναι?
Παλιά 18-10-11, 23:08   #14
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ναι αλλα θα αργησω λιγακι...συγκεκριμενα 2 μηνες!...καλα αυτο το λινκ στο flickr που εβαλες το χαζευω απο κεινη την ωρα εχω δει οσα εχουν φτιαξει. ειναι στη νοτια αφρικη εταιρεια παιδικων παρτυ! εχει τα παντα για ολα σχεδον τα θεματα παρτυ!
Παλιά 19-10-11, 10:05   #15
swanocean

swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι έχει πάρα πολύ ωραία πράγματα για να πάρεις ιδέες.Μέχρι κ για μεγάλους έχει.Δεν το είχα δει ότι είναι στη νότια αφρική.
Παλιά 23-10-11, 21:57   #16
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αν δει κανεις στην ελλαδα να πουλανε τετοια πιατοκουταλοποτηρακια ας μου πει!!!!!
Παλιά 23-10-11, 22:25   #17
Eutuxia

Περιοχή: Καλλιθέα
Eutuxia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εδω είδες αν έχει;;;http://www.perfectparty.gr/index.php...ategory_id=282 και υπάρχει άλλο ένα που λεγεται love toys και έχει διάφορα είδη για πάρτυ μπορι να βρεις!!!
Ο χρήστης Eutuxia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-10-11, 22:30   #18
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

δε εχω βρει σε ελληνικο σαιτ ακομα...επικοινωνησα με αυτους να δω αν μπορει να γινει κατι....
Παλιά 23-10-11, 23:16   #19
Eutuxia

Περιοχή: Καλλιθέα
Eutuxia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
δε εχω βρει σε ελληνικο σαιτ ακομα...επικοινωνησα με αυτους να δω αν μπορει να γινει κατι....
Και τα δυο σάιτ που σου έστειλα είναι ελληνικά και το λοβ τοις τα στέλνει σε όλη την Ελλάδα την επόμενη μέρα της παραγγελίας θα ρωτήσω και άλλο ένα μαγαζι κοντά σε εμένα που είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχρισε ώστε αν είναι να επικοινωνήσετε και να στα στείλει!!!
Ο χρήστης Eutuxia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-10-11, 08:50   #20
ravT

ravT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τον Αύγουστο βαπτίσαμε την ανηψιά μου και το θέμα ήταν "γοργόνα". Ψάχνοντας καιρό για αυτό το θέμα, έπεσα πάνω και στα της άριελ. Δες εδώ
http://apospitimeagapi.blogspot.com/...blog-post.html
τα μπισκότα που έφτιαξα και δεν είναι δύσκολα (αν θες πιστό αντίγραφο, δεν...
και παρακάτω κρεμαστά για το λαιμό άριελ και το ψαράκι που παίζει στην ταινία.
Μπορώ να βρω τα λινκ αν θες.
Παλιά 24-10-11, 20:38   #21
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

RavT ευχαριστω!!!! η αληθεια ειναι πως δε προλαβαινω να κανω μπισκοτα και τετοια. μονο τα κεκακια που τα χω ξαναδοκιμασει και ξερω πως ειναι 2 ωρες δουλεια. Δεν υπαρχει χρονος για τετοια, και ειδικα μετα που γυρναω απο δουλεια κ εχω τα μικρα στα ποδια μου! το προβληματακι μου ειναι πως δεν υπαρχουν πουθενα στην ελλαδα τα πιατοποτηροτετοια εψαξα παντου, η μονη λυση ειναι εξωτερικο και εχει μεταφορικα μεγαλυτερα απο το κοστος των πραγματων.
Εγω ομως εχω φαγωθει και πρεπει να καταφερω το παρτυ πο εβαλα στο μυαλο μου!
οπωσδηποτε!!!!! Μια συναδελφος θα παει εξωτερικο οπου ναναι και το θυμηθηκα σημερα. τη ρωτησα αν μπορει να μου φερει απο εκει 2συσκευασιες πιατακια-ποτηρακια-χαρτοπετσετες και μου ειπε οκ, θα τα παραγγειλω απο εδω με διευθυνση εκει που θα μεινει!!!! Θα προσπαθησω λοιπον να το κανω ετσι!!!!
Παλιά 25-10-11, 14:39   #22
mxv

mxv χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Υπάρχει και αυτό το site http://www.childrenspartyshop.co.uk/...e-Mermaid.html (δοκιμασμένο δις) όπου τα μεταφορικά υπολογίζονται βάσει των τεμαχίων και είναι αξιόπιστοι όσον αφορά τον χρόνο παράδοσης! Το ίδιο θέμα είχα και εγώ το καλοκαίρι και τα συγκεκριμένα πράγματα ήταν πολύ ωραία και εντυπωσιακά!
Ο χρήστης mxv δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-10-11, 16:23   #23
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

mvx σε ευχαριστω! θα προσπαθησω να καταλαβω πως δουλευει αυτο με τα μεταφορικα. σαν αντικειμενα ειναι πιο ακριβα απο την αμερικη βεβαια...Αν δε βγαλω ακρη με τη συναδελφο η δεν μπορεσει να μου τα φερει, θα παρω μαλλον απο εκει μιας και δεν εχω βρει κανενα αλλο! δεν νλεπω ομως τραπεζομαντηλο δυστυχως με αριελ αλλα θα το ψαξω καλα το σαιτ!
Παλιά 25-10-11, 17:09   #24
mgeorgan

Το avatar του χρήστη mgeorgan

mgeorgan χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σου! Στο αμαζον κοιταξες? μολις εβαλα την προσφορά που έχει κάτω στις 9 λιρες και έρχεται. Ειναι μηπως ακριβό? Δεν θυμαμαι ποσο έχουν τα σετάκια
http://www.amazon.co.uk/Ariel-Party-...9551430&sr=8-1

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_...riel&x=10&y=24
Ο χρήστης mgeorgan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 25-10-11, 17:18   #25
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

βγαινουν ακριβα σε σχεση με της αμερικης, σχεδον 2πλη τιμη...ψαχνοντας ομως ολο και κατι θα ανακαλυψω. ευχαριστω για τη βοηθεια!
Παλιά 26-10-11, 20:45   #26
Marigoula

Το avatar του χρήστη Marigoula

Περιοχή: Αθήνα
Marigoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
βγαινουν ακριβα σε σχεση με της αμερικης, σχεδον 2πλη τιμη...ψαχνοντας ομως ολο και κατι θα ανακαλυψω. ευχαριστω για τη βοηθεια!
Γενικά τα ελληνικά sites βγαίνουν πιο ακριβά από τα αμερικάνικα ή αυστραλέζικα (το θυμάμαι από πέρσυ που τσέκαρα τις τιμές για το παρτυ μας και τελικά κατέληξα να τα πάρω από το Τζάμπο γιατί επιπλέον δεν προλάβαινα κιόλας).
Εγώ πάντως έχω σταμπαρει το Party City το οποίο έχει μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές. Ελπίζω να ειναι και αξιόπιστο γιατί μάλλον από εκεί θα παραγγείλω για φέτος. Δες αυτό για τη μικρή Γοργόνα (εχει και βιντεάκι στην αρχή) http://www.partycity.com/product/lit...&navSet=169767

Ο χρήστης Marigoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-10-11, 09:06   #27
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marigoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως έχω σταμπαρει το Party City το οποίο έχει μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές. Ελπίζω να ειναι και αξιόπιστο γιατί μάλλον από εκεί θα παραγγείλω για φέτος. Δες αυτό για τη μικρή Γοργόνα (εχει και βιντεάκι στην αρχή) http://www.partycity.com/product/lit...&navSet=169767
καλημερα!
αυτο εχω σταμπαρει! αν θες να παραγγειλεις για φετος εγω ψαχνω συνεταιρο να το κανουμε μαζι για να μοιραστουμε τα μεταφορικα...αλλιως θα χωσω τη συναδελφο που θα παει εξωτερικο. αν μπορουσα να το αποφυγω θα ηταν καλυτερα. αλλα δε πληρωνω 16δολ μεταφορικα για κατι που κανει το πολυ αλλα 15!!!!!
Παλιά 27-10-11, 09:46   #28
mxv

mxv χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μα εγώ διαβάζω ότι δε στέλνει εκτός ΗΠΑ http://www.partycity.com/transitinput.do
Παλιά 27-10-11, 10:04   #29
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΝΑΙ ΚΑΛΕ MVX ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ. αφου τους ειχα ρωτησει και στο facebook και μου παν οχι!!!!! τα μεγαλα μεταφορικα που ειχα δει ηταν στο αμαζον....οποτε απο εκει μονο η συναδελφος μπορει να τα φερει...η αν εχουμε κανα συγγενη στην αμερικη!
Παλιά 27-10-11, 10:29   #30
koullam

Το avatar του χρήστη koullam

koullam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΝΑΙ ΚΑΛΕ MVX ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ. αφου τους ειχα ρωτησει και στο facebook και μου παν οχι!!!!! τα μεγαλα μεταφορικα που ειχα δει ηταν στο αμαζον....οποτε απο εκει μονο η συναδελφος μπορει να τα φερει...η αν εχουμε κανα συγγενη στην αμερικη!

κοίταξε και στο ebay συνήθως βρίσκεις και σε καλές τιμές

Ο χρήστης koullam δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-10-11, 10:46   #31
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koullam Εμφάνιση μηνυμάτων
κοίταξε και στο ebay συνήθως βρίσκεις και σε καλές τιμές
εχω κοιταξει κι εκει. αυτα που θελω κανουν πχ 15 ευρω και τα μεταφορικα το πιο απλο 17 δολαρια ( και τα εχεις σε κανενα μηνα στη καλυτερη). οι αλλες τιμες για μεταφορικα πιο συντομα ειναι πανω απο 34 δολαρια!!!!!!xazo den einai?
Παλιά 27-10-11, 15:04   #32
Marigoula

Marigoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mxv Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα εγώ διαβάζω ότι δε στέλνει εκτός ΗΠΑ http://www.partycity.com/transitinput.do
Παράθεση:
Μμμ αυτό δεν το έιχα τσεκαρει η εξυπνίδου... κρίμα ρε γμτ γιατί το είχα ξεχωρίσει αυτό...τώρα φτου και από την αρχή ψάξιμο...
Το AMAZON είπες ότι έιναι ακριβό; Εννοώ το amazon.com όχι το αγγλικο γιατί λόγω λίρας μαλλον θα βγαίνει παραπάνω...http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss...rthday+mermaid

Παλιά 27-10-11, 18:08   #33
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μαριγουλα μολις μπηκα και επελεξα αυτο που εβαλες το λινκ. προχωρησα τη παραγγελια ως το τελος για να δω τι βγαζει το αμαζον. Τελικα μια απο τα ιδια. 44 δολαρια παραγγελια 55 δολλαρια για την αποστολη....ε παλι δε συμφερει!!!!
Παλιά 03-11-11, 17:12   #34
Marigoula

Marigoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μαριγουλα μολις μπηκα και επελεξα αυτο που εβαλες το λινκ. προχωρησα τη παραγγελια ως το τελος για να δω τι βγαζει το αμαζον. Τελικα μια απο τα ιδια. 44 δολαρια παραγγελια 55 δολλαρια για την αποστολη....ε παλι δε συμφερει!!!!
Σαφώς και δεν συμφέρει, εγώ μαλλον τελικά θα καταφύγω στις κλασικές και πιο οικονομικές λύσεις τύπου Jumbo, ή Μουστάκα. Έχουν τα πολύ κλασικά αλλά τι να κάνουμε;; Προσωπικά δεν έχω λεφτά για πέταμα και η μικρή μου είναι πολύ μικρή για να στενοχωρηθεί αν το πιατακι και το ποτηράκι είναι Ντόρα ή μίκυ...

Παλιά 03-11-11, 17:19   #35
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω μαλλον βρηκα λυση στο αμαζον με δωρεαν μεταφορικα....τωρα πρεπει ομως να βαλω λεφτα στη καρτα!!!!!:P
Παλιά 08-11-11, 09:48   #36
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα
βαρεθηκα να ψαχνω που εχει τα πιο φτηνα πιατακια και τετοια και αν στελνουν εδω κ ποσο και λοιπα.
Θα προσπαθησω να το κανω οπως σκεφτηκα με τη φιλη που θα παει αμερικη αλλα πρεπει να εχω εναλλακτικη.Οσο το ζεσταινομαι τοσο πιο πολυ μαρεσει η εναλλακτικη που σας λεω!
Σκεφτηκα λοιπον:
Χαρτοπετσετες φουξια και μπλε δεμενες με napkin holder Που θα τυπωσω με την αριελ.
Σουπλά με την Αριελ ( αφου δεν θα εχω αριελ πιατακια)
πιατακια γαλαζομπλε και ποτηρακια ασορτι (καπως οπως το κανει και σε μια φωτο παραπανω http://www.flickr.com/photos/treasur...n/photostream/)
τραπεζομαντηλο γαλαζομπλε που πανω λεω να βαλω το φουξια ρανερ που μου περισσεψε απο τα βαφτισια με κοχυλια κ λευκες πετρουλες αναμεσα. *(περιπου σαν αυτο αλλα σε μπλε πανω φανταστειτε το)
μπαλονια μπλε φουξια
αχυρο-χορτο πως το λενε αυτο που εχω σε φουξια και λαχανι
και ισως και μια γυαλα με πετρουλες διαφορες που εχω μαζεψει-κρατησει απο διακοσμησεις σε γαμους κλπ κ να ριξω μεσα 2-3 ψαρακια ( ψευτικα εννοειται )

Μεγαλο ρολο θα παιξει τελικα που θα γινει το παρτυ. εξω η σε σπιτι. (το δικο μας δε χωραει οποτε σκεφτομαστε εναλλακτικες σε καμια θεια...)

Τι λετε να τα κανω μονη μου? τα περισσοτερα υλικα απο αυτα τα εχω ηδη!
Παλιά 08-11-11, 15:41   #37
mxv

mxv χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και βέβαια να τα κάνεις! Οι ιδέες σου είναι πολύ ωραίες και να σου πω κάτι.. στο τέλος δεν ξέρω πόσοι τελικά βλέπουν τα πιατάκια! Βέβαια υπάρχει και η άποψη με την οποία συμφωνώ απόλυτα ότι "τα κάνω πρώτα για εμένα και μετά για τους άλλους".. Πάντως ό,τι και να κάνεις αφού το κάνεις με αγάπη θα είναι υπέροχο!
Παλιά 08-11-11, 21:49   #38
swanocean

swanocean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα
βαρεθηκα να ψαχνω που εχει τα πιο φτηνα πιατακια και τετοια και αν στελνουν εδω κ ποσο και λοιπα.
Θα προσπαθησω να το κανω οπως σκεφτηκα με τη φιλη που θα παει αμερικη αλλα πρεπει να εχω εναλλακτικη.Οσο το ζεσταινομαι τοσο πιο πολυ μαρεσει η εναλλακτικη που σας λεω!
Σκεφτηκα λοιπον:
Χαρτοπετσετες φουξια και μπλε δεμενες με napkin holder Που θα τυπωσω με την αριελ.
Σουπλά με την Αριελ ( αφου δεν θα εχω αριελ πιατακια)
πιατακια γαλαζομπλε και ποτηρακια ασορτι (καπως οπως το κανει και σε μια φωτο παραπανω http://www.flickr.com/photos/treasur...n/photostream/)
τραπεζομαντηλο γαλαζομπλε που πανω λεω να βαλω το φουξια ρανερ που μου περισσεψε απο τα βαφτισια με κοχυλια κ λευκες πετρουλες αναμεσα. *(περιπου σαν αυτο αλλα σε μπλε πανω φανταστειτε το)
μπαλονια μπλε φουξια
αχυρο-χορτο πως το λενε αυτο που εχω σε φουξια και λαχανι
και ισως και μια γυαλα με πετρουλες διαφορες που εχω μαζεψει-κρατησει απο διακοσμησεις σε γαμους κλπ κ να ριξω μεσα 2-3 ψαρακια ( ψευτικα εννοειται )

Μεγαλο ρολο θα παιξει τελικα που θα γινει το παρτυ. εξω η σε σπιτι. (το δικο μας δε χωραει οποτε σκεφτομαστε εναλλακτικες σε καμια θεια...)

Τι λετε να τα κανω μονη μου? τα περισσοτερα υλικα απο αυτα τα εχω ηδη!
Φυσικά και να τα κάνεις μόνη σου!Μ'αρέσουν περισσότερο τα χειροποίητα παρά τα έτοιμα.Κ εγώ με το θέμα που έχω διαλέξει δεν υπάρχει τίποτα σχετικό σε πιατάκι ποτηράκι αλλα θα βάλω στα χρώματα που διάλεξα κ στα ποτηράκια θα κολλήσω αυτοκόλλητο με το θέμα μας με κορδελίτσα.
Παλιά 08-11-11, 21:52   #39
v & a

v & a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τι θεμα εχεις εσυ?
Παλιά 09-11-11, 08:24   #40
elenatz

Περιοχή: Αγ. Παρασκευή
elenatz χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα,

Και εγώ θα συμφωνήσω ότι μου αρέσουν τα home-made περισσότερο και ότι μπορείς φτιάξτο μόνη σου, μιας και έχεις και τα υλικά ένας λόγος παραπάνω!
Όταν είδα την φωτογραφεία μου ήρθε η εξής ιδέα:
Τι θα έλεγες να στολίσεις και τον τοίχο έτσι; Δηλαδή να πάρεις αυτό το "δίχτυ" σε φούξια και ροζ να ντύσεις ένα χαρτόκουτο το οποίο θα έχεις κόψει σε ακανόνιστο σχήμα (να μην φαίνεται σαν ορθογώνιο κάδρο). Μετά θα μπορούσες να κολλήσεις επάνω κάποια παράσταση της Αριέλ εκτυπωμένη σε χαρτονάκι μαζί με πέτρες ή κοχύλια;
Ο χρήστης elenatz δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές