Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Μωράκια στην Θερμοκοιτίδα

Notices

Μωράκια στην Θερμοκοιτίδα Σε αυτή την ενότητα θα βρείτε θέματα που περιγράφουν τις εμπειρίες γονέων με μωράκια που χρειάστηκε να παραμείνουν για κάποιο χρονικό διάστημα σε θερμοκοιτίδα. Διατροφή του νεογνού, συναισθήματα του γονέα, τι μπορεί να απαιτήσει κατά τη διάρκεια της παραμονής του παιδιού του στην θερμοκοιτίδα και άλλα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 06-11-11, 15:28   #1
chrisa83

chrisa83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή εγκεφαλικη αιμοραγια 4ου βαθμου

γεια σας πριν μια εβδομαδα γεννησα τα διδυμακια μου 26 και 6 λογω προωρης ρηξης υμενων. ο ενας μας εφυγε αμεσως σε ενα εικοσιτετραωρο ο αλλος εδω και 7 μερες δινει τη μαχη του αλλα οι γιατροι λενε οτι ειναι ματαιο επειδη εχει υποστει εγκεφαλικη αιμοραγια 4ου βαθμου.μας λενε οτι ειναι καλυτερα να φυγει γιατι τα προβληματα του θα ειναι τεραστια εστω αν επιζησει!!εχετε ακουσει για κατι παρομοιο?εγω δεν βρηκα κατι !!!δωστε μας ενα θαυμα!!κοντευουμε να τρελλαθουμε!!
Ο χρήστης chrisa83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-11, 16:23   #2
pitsikoki

Το avatar του χρήστη pitsikoki

Περιοχή: Loveville
pitsikoki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δεν ξερω να σου πω ιατρικα για την περιπτωση σας.Σου γραφω μονο για να ευχηθω κουραγιο και δυναμη.Θαυματα γινονται μην παψεις να πιστευεις και να ελπιζεις...
Παλιά 06-11-11, 16:53   #3
BENA

Το avatar του χρήστη BENA

Περιοχή: Πειραιάς
BENA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σας στελνουμε μια αγκαλια και οοοοοοοοολη μας την θετικη ενεργεια!!! μην σταματησετε να ελπιζετε και να σκεφτεστε θετικα ....

ριξε και μια ματια εδω: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30399

μιλαει βεβαια για 3ου βαθμου, αλλα θα παρεις μια ιδεα.......

να πανε ολα καλα!!!

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...
Ο χρήστης BENA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-11, 19:55   #4
evhgiorgos

Το avatar του χρήστη evhgiorgos

Περιοχή: ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ
evhgiorgos ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γλυκειά μου μόνο θα σου πως ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!Μακάρι καλή μου ο καλός Θεούλης να είναι κοντά στο παιδάκι σας!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΕΙΑ ΖΩΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!ΜΑΚΑΡΙ-ΜΑΚΑΡΙ-ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο χρήστης evhgiorgos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-11, 20:18   #5
ioannam

Περιοχή: Καλάβρυτα
ioannam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα.
εγω πιστευω σε θαυματα γιατι εχω δει,αν οχι αγνοησε το μηνυμα
Παρε τηλ αμεσως στη μονη Σαγματα Θηβας και παρακαλεσε να σου στειλουν τεμαχιο απο το λειψανο του Αγιου Λουκα του ιατρου του ρωσου ή αν εχει καποιος στην Αθηνα να φερει στο μωρο ΑΜΕΣΩΣ.Αν διαβασεις και το βιβλιο με τα θαυματα του θα δεις ποσα πολλα κανει σε κλασματα δευτερολεπτου ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ που το επαιξαν και τα ΜΜΕ με το μωρακι.Θα δεις που ο Αγιος δε θα σε αφησει.Εγω τον εχω προστατη και η μικρη μου 13 μηνων.
Η διαφορετικα παρε τηλ στο μοναστηρι του Αγιου Σεραειμ του Σαρωφ στη Ναυπακτο και παρακαλεσε το γεροντα Νεκταριο να ερθει να σας σταυρωσει,εχει τιμιο ξυλο ή να μιλησεις μαζι του να κανει προσευχη.Ο γεροντας κανει θαυματα.Οποιος εχει διαβασει το βιβλιο "οταν ο ουρανος μιλα"θα δει τα θαυματα του γεροντα.26340-44282
Ο χρήστης ioannam δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-11, 08:59   #6
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τι να πω κοριτσι μου εχω περασει και εγω πολυ δυσκολα αν διαβασεις το post μου και πανατ συγκινουμε με τετοιες καταστασεις αλλα ο θεος ειναι μεγαλος.Οι προσευχες και η σκεψη μας ειναι μαζι σου.Σου ευχομαι οτι καλυτερο.Πιστη και ελπιδα
Ο χρήστης pegg δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-11, 13:07   #7
Νατασούλα

Το avatar του χρήστη Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατ΄ευχήν Θεού....... Έχω συγκινηθεί πάρα πολύ γιατί θυμήθηκα την δική μας παρόμοια περίπτωση.
Η διαφορά μας είναι πώς το μωράκι μου διαπιστώθηκε πώς είχε αυξημένη διάταση αριστερής κοιλίας και εγκεφαλική αιμορραγία 2ου βαθμού, ενώ ήμουν ακόμα έγκυος στην 22η εβδομάδα και οι γιατροί δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Μου έθιξαν ακόμα και το γεγονός ότι έπρεπε να διακόψω την κύηση και πώς αν γεννιόταν με την ήδη υπάρχουσα κατάσταση, θα αντιμετώπιζε αρκετά προβλήματα κινητικά και νοητικά. Σε πείσμα όλων αυτών δεν το έβαλα κάτω. Άπλωσα τα χέρια μου στην Παναγίτσα και ζήτησα ειλικρινά βοήθεια ......... και την έλαβα. Η αιμορραγία σταμάτησε, η διάταση της κοιλίας εξαφανίστηκε και το κοριτσάκι μου γεννήθηκε υγιέστατο προς απάντηση των περισσότερων γιατρών που δεν πιστεύουν σε θαύματα!!!!!!
Ωστόσο θυμάμαι πολύ καλά πώς η παιδονευρολόγος κα Σκουτέλη (και την ευχαριστώ δημόσια για τη στήριξη της) μου είπε πώς τα πράγματα θα ήταν σαφώς καλύτερα αν το παιδί είχε γεννηθεί, διότι θα αντιμετώπιζαν την αιμορραγία με διάφορους τρόπους. Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.......
Η συμβουλή μου, μη το βάζεις κάτω και απευθύνσου στον μεγαλύτερο γιατρό των ψυχών και των σωμάτων..... τον Θεό. Είμαι σίγουρη πώς θα λάβεις βοήθεια!!!!!!!
Όλες οι σκέψεις μου είναι μαζί σου.
Παλιά 07-11-11, 14:36   #8
bee

bee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά!Δεν έχω να σου δώσω μια απάντηση για το θέμα που περνάτε...Μακάρι το αγοράκι σου να βγει νικητής από αυτή τη μάχη!Σας στέλνουμε όλη μας την αγάπη

Ο χρήστης bee δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-11-11, 14:57   #9
chrisa83

chrisa83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση και το κουραγιο που μας δινετε!!η ελπιδα ειναι το μονο που μας εχει μεινει οσο ο μινιατουρης μου παλευει αυτη δεν μου τη παιρνει κανεις!!!μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο!!οταν τον βλεπω να μας κουναει τα χερακια και ποδαρακια του και να ανταποκρινεται στα χαδια μας δεν μπορω να πιστεψω τι συμβαινει στο κεφαλακι του!η αιμοραγια σταματησε και περιμενουμε τον νεο υπερηχο.ευτυχως γλιτωσε και να γινει υδροκεφαλος πραγμα ακομα χειροτερο!σας ξαναευχαριστω για τη συμπαρασταση!
Παλιά 07-11-11, 15:10   #10
ioannam

ioannam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω Χρυσα και παλι προτεινω αν θες,εσυ αποφασιζεις να απευθυνθεις ειτε στο ενα ειτε στον αλλο γεροντα και θα δεις αμεσως τη διαφορα.Μπραβο σας,θα βγειτε νικητες.Αν θες παρε τηλ και πες τους τι συμβαινει.Προκειται για το μωρο.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ
Παλιά 07-11-11, 16:08   #11
lovely people

Περιοχή: θεσ/νικη
lovely people χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχομαι σε εσένα και τον μικρούλη σου οτι καλύτερο. Πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου. Να ελπίζεις πάντα για το καλύτερο! Πόσα κιλάκια είσαστε?
Παλιά 07-11-11, 23:54   #12
chrisa83

chrisa83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioannam Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω Χρυσα και παλι προτεινω αν θες,εσυ αποφασιζεις να απευθυνθεις ειτε στο ενα ειτε στον αλλο γεροντα και θα δεις αμεσως τη διαφορα.Μπραβο σας,θα βγειτε νικητες.Αν θες παρε τηλ και πες τους τι συμβαινει.Προκειται για το μωρο.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ
παιρνω στο τηλεφωνο που μου εδωσες αλλα δεν απανταει κανεις!αυριο θα ρωτησουμε τον πατερ της ενοριας μας αν γνωριζει αυτος καποιο αλλο!ευχαριστω πολυ!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 08-11-11, 09:04   #13
DFR

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
DFR χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχομαι ο νέος υπέρηχος να δείξει ότι τα πράγματα πάνε καλύτερα για τον μικρούλη και να τα καταφέρει.Ευχομαι ο θεος να σου δίνει δύναμη στις δύσκολες ώρες που παιρνάς. Δεν έχω τι άλλο να σου πω προσευχομαι για το παιδάκι σου.
Ο χρήστης DFR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-11, 11:08   #14
ΓΕΩΡΓΙΤΣΑ

ΓΕΩΡΓΙΤΣΑ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrisa83 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας πριν μια εβδομαδα γεννησα τα διδυμακια μου 26 και 6 λογω προωρης ρηξης υμενων. ο ενας μας εφυγε αμεσως σε ενα εικοσιτετραωρο ο αλλος εδω και 7 μερες δινει τη μαχη του αλλα οι γιατροι λενε οτι ειναι ματαιο επειδη εχει υποστει εγκεφαλικη αιμοραγια 4ου βαθμου.μας λενε οτι ειναι καλυτερα να φυγει γιατι τα προβληματα του θα ειναι τεραστια εστω αν επιζησει!!εχετε ακουσει για κατι παρομοιο?εγω δεν βρηκα κατι !!!δωστε μας ενα θαυμα!!κοντευουμε να τρελλαθουμε!!
Γειά σου καλή μου Χρύσσα!!!
Κοπέλα μου, πόσο πολύ σε καταλαβαίνω δεν μπορείς να φανταστείς.
Θέλω τόσο πολύ να σε αγκαλιάσω και να σου πω να κάνεις πολύ κουράγιο και να έχεις ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΣΤΗ!!!!!ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!! Πραγματικά όλες οι προσευχές του κόσμου να ακουστούν για εσάς και να πάρεις το αγοράκι σου στην αγκαλιά σου.
Εγώ γέννησα τα διδυμάκια μου στις 26+3 ήμερες. Έτσι καταλαβαίνω πολύ καλά τι περνάς. Σταθήκαμε τυχεροί και τώρα τα έχω και τα δύο !!!
Η ιστορία μου είναι μεγάλη, αλλά τώρα έχει σημασία η δική σου ιστορία.
Το μόνο που με βοήθησε να σταθώ είναι η καθημερινή προσευχή και τα τάματα στην παναγία και σε όλους τους αγίους! Βέβαια και οι γιατροί βοήθησαν αλλά εδώ μιλάμε για θαύματα τι να σου κάνουν κι αυτοί?
Πέσ μου αν θέλεις σε πιο νοσοκομείο είναι το μωρό!!
Εγώ γέννησα στο μητέρα και εκεί έχω δικία μου νεογνολόγο στη μονάδα!!
Πόσο βάρος έχει το μωρό?
Πές μου τι σας λένε. Πως είναι το αναπνευστικό του? Πόσο οξυγόνο παίρνει? Έχω μάθει ένα σωρό πράγματα και ξέρω τι γίνετε τώρα εκεί.
Αφού ξεπεράσατε το υδροκέφαλο, κάνε το σταυρό σου να υποχωρήσει ομαλά η αιμορραγία. Να ξέρεις ότι αυτό που θέλουμε είναι η ομαλή υποχώρηση για να μην δημιουργηθούνε προβλήματα!!
Ένα ένα βήμα και όλα καλά θα πάνε .. ‘και μην ξεχνάς και τον εαυτό σου,
Μαζί με τον άντρα σου θα τα ξεπεράσετε ,,,,μαζί και πάντα με τον Θεό καλή μου.
Από τότε που το έπαθα αύτό, δεν περνάει μέρα που να μην σκεφτώ το Θεό και να τον ευχαριστήσω.
Νιώθω ότι όλα τα κάνει για να έρθουμε πιο κοντά του και να αφεθούμε στα δικά του χέρια.
Γράψε μου τα νέα σου σε παρακαλώ θέλω να μαθαίνω για το παιδάκι.
Α!! και κάτι ακόμα… το έχετε αεροβατήσει? Σε παρακαλώ αν όχι, να το κάνετε αμέσως !! Παίρνει μεγάλη βοήθεια το παιδι.
Σε φιλώ γλυκά και ότι θέλεις σε παρακαλώ γράψε μου

Ο χρήστης ΓΕΩΡΓΙΤΣΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-11, 15:15   #15
marimari

Το avatar του χρήστη marimari

Περιοχή: Bριλήσσια - Αθήνα
marimari χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Χρύσα μου
μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά το μπεμπάκι σας!!!
Ο Θέος μαζί του ! Μην χάσετε την πίστη σας....
Να σκέφτεσαι θετικά, να αγκαλιάζεις τον άντρα σου κ να χαιδευεις το μωράκι σας
όσο περισσότερο μπορείς..
Όλα θα πάνε καλα! Η Παναγιά να τον προσέχει...!!!

Ο χρήστης marimari δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-11, 15:53   #16
marchalina

Το avatar του χρήστη marchalina

marchalina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχομαι το καλυτερο για το μικρουλι σας Να γινει το θαυμα
Σε καθε περιπτωση να γινει το καλυτερο
Κουραγιο μανουλα
Παλιά 09-11-11, 14:26   #17
chrisa83

chrisa83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλισπερα, μολις γυρισαμε απο το παιδων,ο μπεμπακος σταθερος με καλυτερη κλινικη εικονα οπως ειπαν.αυριο εχουμε εναν ακομα υπερηχο για να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια!ακομα τον ψαχνουν για υδροκεφαλο τελικα, απο τις μετρησεις ως τωρα φαινεται φυσιολογικο το κεφαλακι μας!εχουμε ακομα αναπνευστηρα τωρα ποσο οξυγονο παιρνει δεν το εχω ρωτησει.μας ειπαν οτι ο βοταλιος εκλεισε και δεν χρειαστηκε δευτερη δοση φαρμακου!αυτο ειπαν θα βοηθησει πολυ το αναπνευστικο!σε ολα λενε τον βοηθανε στο μονο που δεν μπορουν να κανουν τιποτα ειναι στην αιμορραγια!ζυγιζουμε πλεον 900 γραμμαρια.μπηκαμε 930 φτασαμε 870 και τωρα ξαναπαιρνουμε. σημερα ανοιξε πρωτη φορα και τα δυο του ματακια και τα ειχε ορθανοιχτα οση ωρα τον νανουριζα!!!τρελλαθηκαμε!!ευχαριστω για τις ευχες ολες!!!!περιμενουμε αυριο το θαυμα!!!
Παλιά 09-11-11, 14:36   #18
DFR

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
DFR χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αχ ψυχούλα μου!Μακάρι όλα να πάνε καλά!
Ο χρήστης DFR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-11-11, 14:49   #19
ΓΕΩΡΓΙΤΣΑ

Προεπιλογή

Γειά σου Χρύσσα μου,
Τα νέα σου είναι καλά και αυτό είναι θετικό πολύ.Το ότι έκλεισε ο βοτάλειος είναι πολύ καλό και ναι θα τον βήθήσει ..αλλά ακόμα και σε πιθανή περίπτωση να ξαναανοίξει μην ανησηχείς,,, είναι πολύ ελεγχόμενο θέμα αυτό. Η κορούλα μου πήρε τρις δόσεις φαρμάκου και μετα έκλεισε από μόνος του.
Το ότι γενήθηκε 930 γρ. είναι σουπερ!!Κι αυτό θα βοηθήσει πολύ θα δει!!!!.Και στο παίδων είναι πολύ εμπειρει γιατροί.
Αφού βλέπεις και τα ματάκια του σημαίνει ότι δεν έχει λαμπες από πάνω και το ότι τα ανοίγει είναι φαυματάκι!!
Για τον αναπνευστήρα που λες , είναι από το στωματάκι του περασμένο στην τραχεία ή στη μυτούλα του?
Πάντως καλή μου, να ε'ίχεις δύναμη πολύ και να προσέχεις και τον ευτά σου!!!
Σε φιλώ και να ξέρεις ΄'οτι όλα τα κορ'ιτσι εδώ προσευχονται για σένα.
Φιλικά
Γεωργία
Παλιά 10-11-11, 11:34   #20
ioannam

ioannam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?
Ολες προσευχομαστε
πηγαινε σε παρακαλω ή οποιος μπορει να παρετε ευλογια και λαδακι του Αγιου
Οποιος διαβασει το βιβλιο του Αγιου Λουκα Κριμαιας "Ταχυς εις βοηθειαν" εκδοσεις Ακριτα θα κλαιει μερες με τα θαυματα τα τωρινα εν ετει 2010 και 2011!στην Ελλαδα
Παλιά 10-11-11, 12:34   #21
Joanna-Gio-Kathrin

Περιοχή: Λάρισα
Joanna-Gio-Kathrin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!Σας στέλνουμε όλη μας την αγάπη και την συμπαράσταση μας!!!Είμαι σίγουρη ότι ο μικρούλης θα είναι ένα υγιέστατο και γερό παιδάκι.

Ο χρήστης Joanna-Gio-Kathrin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-11-11, 12:52   #22
stellaTD

Το avatar του χρήστη stellaTD

Περιοχή: Ευβοια-Βασιλικο-Χαλκιδας
stellaTD χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Η πιστη στο Θεο και η υπομονη θα σε βοηθσουν πολυ. Περασα μεγαλη περιπετεια τον τελευταιο καιρο με ξαφνικο αιματωμα απο εκ γεννητις δυσπλασια που δεν ηξερα.Με ειχαν σε καταστολη πολλες μερες και ολοι ελεγαν οτι ειμαι στην κοψη του ξυραφιου.Τρελανα τους γονοις μου,τον αντρα μου.Λιγο ηθελε το παιδι μου να μεινει χωρις τη μητερα του. Οι προσευχες των δικων μου και κυριως του η σταση του αντρα μου που ηταν εκει οταν πια ξυπνησα,ηταν οτι καλητερο θα μπορουσα να εχω. Περασα εγ απο αυτη τη φαση σε ηλικια 31 ετων δεν θα τα καταφερει το μικρο σου? Να εισαι διπλα του και θα σε νοιωθει.Θαυματα γινονται αρκει να τα πιστευεις.Οταν μου συνεβει αμενα ημουν στο 4ο μηνα εγκυμοσυνης .Το παιδι μου δεν τα καταφερε,ενα μηνα μετα μου το πηραν.εζησε τοσο οσο χρειαζοταν για να ζησο εγω και μετα εφυγε.Ισως το ιδιο να συναιβει και με το δυδιμακι του.Εχεις την συμπαρασταση μου και τις προσευχες μου.Προσευχησου ,πηγαινε σε καθε ευκαιρια σε εκκλησιες και ο Θεος θα αποφασισει τι θα σου δωσει να ζησεις.Να ευχεσαι μονο να μη σου δωσει να ζησεις οσα μπορεις να αντεξεις και εσυ και αυτο το μικρο.

Ο χρήστης stellaTD δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-11-11, 16:34   #23
apricot

Το avatar του χρήστη apricot

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
apricot χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrisa83 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλισπερα, μολις γυρισαμε απο το παιδων,ο μπεμπακος σταθερος με καλυτερη κλινικη εικονα οπως ειπαν.αυριο εχουμε εναν ακομα υπερηχο για να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια!ακομα τον ψαχνουν για υδροκεφαλο τελικα, απο τις μετρησεις ως τωρα φαινεται φυσιολογικο το κεφαλακι μας!εχουμε ακομα αναπνευστηρα τωρα ποσο οξυγονο παιρνει δεν το εχω ρωτησει.μας ειπαν οτι ο βοταλιος εκλεισε και δεν χρειαστηκε δευτερη δοση φαρμακου!αυτο ειπαν θα βοηθησει πολυ το αναπνευστικο!σε ολα λενε τον βοηθανε στο μονο που δεν μπορουν να κανουν τιποτα ειναι στην αιμορραγια!ζυγιζουμε πλεον 900 γραμμαρια.μπηκαμε 930 φτασαμε 870 και τωρα ξαναπαιρνουμε. σημερα ανοιξε πρωτη φορα και τα δυο του ματακια και τα ειχε ορθανοιχτα οση ωρα τον νανουριζα!!!τρελλαθηκαμε!!ευχαριστω για τις ευχες ολες!!!!περιμενουμε αυριο το θαυμα!!!
θα το παλεψει ο μικρουλης και θα νικησει!!
Παλιά 10-11-11, 18:46   #24
maria1976

maria1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σας ευχομαι ολοψυχα να το ξεπερασει γρηγορα το μικρο σας, καλα αποτελεσματα γι αυριο οι προσευχες μας μαζι σας.
Παλιά 11-11-11, 09:30   #25
stavroulitsa

Το avatar του χρήστη stavroulitsa

Περιοχή: Νίκαια
stavroulitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι το μικρούλι σου να βγει ήρωας από όλη αυτή την ταλαιπωρία και να μεγαλώσει γερός δίπλα στους γονείς του. Καλά αποτελέσματα σήμερα και κάθε ημέρα σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου.

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!
Ο χρήστης stavroulitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-11-11, 11:50   #26
beta

Περιοχή: Αθήνα
beta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κουράγιο και πίστη. Ο Θεός μαζί σας. Ανυπομονώ να μας πεις τα νέα από το νοσοκομείο σήμερα... Εύχομαι το καλύτερο για το μωράκι σας.
Παλιά 11-11-11, 16:13   #27
misspigi

Το avatar του χρήστη misspigi

Περιοχή: Αθηνα
misspigi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Χρυσα εχεις πμ.
Παλιά 11-11-11, 17:38   #28
neraida11

neraida11 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλη μου ο Θεός ειναι μεγάλος, ευχομαι να σας βοηθήσει
Παλιά 11-11-11, 22:14   #29
Katerinoula23

Περιοχή: Βούλα
Katerinoula23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neraida11 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη μου ο Θεός ειναι μεγάλος, ευχομαι να σας βοηθήσει
Αμην Θεέ μου...
Παλιά 11-11-11, 22:45   #30
chrisa83

chrisa83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο misspigi Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρυσα εχεις πμ.
ευχαριστω πολυ!σου εχω γραψει!!!
Παλιά 12-11-11, 14:42   #31
ioannam

ioannam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα
τι κανετε?το μωρο?
πηγατε στο γεροντα?
Παλιά 13-11-11, 21:56   #32
Mardiamant

Περιοχή: Π. Φάληρο
Mardiamant χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πως είναι ο μικρούλης? η σκέψη μου είναι μαζί σας.
Ο χρήστης Mardiamant δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-11-11, 22:28   #33
chrisa83

chrisa83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα, μολις πριν λιγο γυρισαμε απο το νοσοκομειο,ο μπεμπης πηγε 930 γρ. προχθες παρασκευη καναμε ενα χειρουργειο με ολικη ναρκωση που μας φοβησε πολυ γιατι μας ειπαν οι αναισθησιολογοι οτι ειναι πολυ επικινδυνο λογω της καταστασης του μινιατουρη μας, για να βαλουν φλεβοκαθετηρα και να μην σπανε συνεχεια οι φλεβιτσες του διοτι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας και ο μπεμπης παιρνει πολλα φαρμακα!βγηκε και ο υπερηχος η αιμορραγια σταματησε δεν παρατηρησαν διαταση κοιλιων και φαινεται ετσι μας ειπαν φαινεται οτι η αιμορραγια αρχισε να απορροφαται!τωρα περιμενουμε να δουμε τι θα μας αφησει αυτη η αιμορραγια!τωρα για αυτο μας λενε πολλα. οι πιο πολλοι απο τους γιατρους δεν μας δινουν πολλα περιθωρια χαρας μας λενε οτι κατι θα αφησει γιατι εχει παει παντου στο κεφαλακι του!αλλοι οτι εχουν δει και παιδια θαυματα που τα πηγαν καλα!το κακο σε μας επισης ειναι οτι ο μπεμπης μια μερα εκανε σπασμους και αυτο λενε οτι ειναι κακο!βεβαια απο κεινη την ημερα δεν εχει ξανακανει αλλα παιρνει φαρμακο για να το αντιμετωπισει. το αναπνευστικο του τωρα παει καλυτερα ειναι ακομα διασωληνωμενος βεβαια αλλα κατα 75 τις εκατο αναπνεει μονος του και η βοηθεια που του δινουνε ειναι 25 τις και εκει που πηγα να παρω μια χαρα μας λεει μια γιατρος οτι αυτο δεν λεει κατι γιατι η αιμορραγια μπορει να εχει πειραξει και το αναπνευστικο του και να μην μπορει να αναπνευσει μονος του, εγω παντως ακομα πιστευω οτι το μωρο μου θα παλεψει και οτι η παναγιτσα θα κατσει πανω απο το κεφαλακι του και θα παρει την αιμορραγια και με το μαγικο της χερι δεν θα του αφησει τιποτα!σε αυτο ελπιζουμε!μεχρι να φυγει η αιμορραγια μονο υποθεσεις κανουν!και μεις ακουμε καθε μερα κανουμε κουραγιο και περιμενουμε το θαυμα μας. τιποτα αλλο!! να φανταστειτε καθε φορα που περνανε οι γιατροι να μας δουν τρεμουμε τι καινουριο θα ακουσουμε!αυτα τα νεα μας συγνωμη αν ειπα πολλα!σας ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας και το κουραγιο που μας δινετε!!σημερα πηγαμε και στο μοναστηρι στη θηβα και προσευχηθηκαμε για το μωρο μας.
Παλιά 13-11-11, 22:47   #34
vivi.

Το avatar του χρήστη vivi.

Περιοχή: θεσ/νικη
vivi. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το μωρακι σου να βγει νικητης απο ολο αυτο και η Παναγια να σας προσεχει ολους.
Ο χρήστης vivi. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-11-11, 00:23   #35
missirlou
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Το avatar του χρήστη missirlou

Περιοχή: Attika
missirlou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!! Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΣΑΣ!!!!!! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μας εχει συγκινησει ολους η ιστορια σας!
Ο χρήστης missirlou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-11-11, 09:49   #36
stavroulitsa

Το avatar του χρήστη stavroulitsa

Περιοχή: Νίκαια
stavroulitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ένα-ένα τα βήματα κοριτσάκι μου. Το ότι σταμάτησε η αιμοραγία είναι πολύ μεγάλο βήμα γιατί έχετε ένα σημείο αναφοράς να ξεκινήσετε. Σου εύχομαι την επόμενη φορά που θα μας μιλήσεις το μικρούλη σου να αναπνέει μόνο του χωρίς βοήθεια και η αιμοραγία να έχει σχεδόν φύγει. Ο Θεός να τον προσέχει.

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!
Ο χρήστης stavroulitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 14-11-11, 10:27   #37
misspigi

Το avatar του χρήστη misspigi

Περιοχή: Αθηνα
misspigi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ευχομαι ολα να πανε καλα. αλλα και κατι να αφησει η περιπετεια αυτη.... ειλικρινα δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις τα παιδια μου ακομα και αν δεν ηταν απολυτως υγιη. εχω μια γειτονισσα και ενοριτισα του αντρα μου που το κοριτσακι της αρρωστησε ενδομητριως απο ιλαρα. γεννηθηκε με βαρια νοητικη στερηση, ολικη τυφλωση και κωφωση και τετραπληγια. λοιπον η Παναγιωτα (η μητερα της μικρης) μου ελεγε το καλοκαιρι σε ανυποπτο χρονο: "η Ιωαννα ειναι το παν για μενα. μπορει να μην ειναι αυτο που οι αλλοι ονομαζουν φυσιολογικο παιδι αλλα εγω βλεπω ενα σπανιο πλασμα που ανταποκρινεται στην αγαπη που της δινουμε και μας τη γυριζει πισω διπλασια"
πιστευε δυνατα και αγαπα δυνατα. το χρειαζεται ο μικρουλης σου.
Παλιά 14-11-11, 16:16   #38
ΓΕΩΡΓΙΤΣΑ

Προεπιλογή

Χρύσσα μου κοπέλα μου, πόσο πολύ θέλω να σου πω να κάνεις κουράγιο και να προσεύχεσε καλή ΜΟΥ.
Όλα θα πάνε καλά... Η ΠΑΝΑΓΙΑ θα την πάρει την αιμοραγία και θα βγει νικητής ο μικρούλης!!!
Το πιστευω καλή μου.Θα γίνει το θαυμα που περιμένεις
Πόσο σε καταλαβαίνω δεν λέγετε.
Κι εμεις 1000 γρ, κάναμε 3 εγχειρήσεις με ολική!! Και όταν ερχόταν η ώρα να υπογράψουμε πριν την επέμβαση....
Πόσο σε νιώθω!!! Κάνε υπομονή και 'εχε πίστη!!!
Σε φιλώ γλυκα
Παλιά 14-11-11, 16:37   #39
tazoula82

Περιοχή: volos
tazoula82 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μια μεγάλη αγκαλια και απο μενα κοπέλα μου και με όλη μου την καρδιά ευχομαι να βγει νικητής ο μικρούλης σου απο αυτην την μαχη.Οπως ειπαν και οι άλλες κοπέλες προσευχήσου βαθειά με ολο σου το είναι.Γίνονται πραγματι Θαύματα και ενα απο αυτα ήταν και μεσα στην δική μας οικογενεια.
Ο χρήστης tazoula82 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-11-11, 17:05   #40
jo89

Το avatar του χρήστη jo89

jo89 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

προσευχηθηκα πολυ για τον μικρο μας αγωνιστη να εχεις πιστη στον θεο....ο θεος με εσωσε.....και πιστευω στα θαυματα....να εχεις πιστη και να εισαι αισιοδοξη...ευχομαι να πανε ολα καλα να μας ενημερωνεις

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"
Ο χρήστης jo89 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές