Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θηλασμός > Αποκλειστικός θηλασμός: 0-6 μήνες

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 14-11-11, 16:40   #1
prosperous

Περιοχή: Αθήνα
prosperous ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ευκοιλια????

επειδη ημουν δυσκοιλια μετα την γεννα και εχω πολλες αιμορροειδες αναγκαστικα να φαω τις προηγουμενες 2 ημερες αρκετα λαχανικα (μπροκολο, μαρουλι και οσπρια) για να βοηθηθω.. κατεληξα απο χθες να χω ταση με κοψιμο κατι που συμβαινει μεχρι σημερα ενω παραλληλα ο μικρος που θηλαζει αποκλειστικα βλεπω οτι κανει κακακια του ανα 2-3 ωρες ποτε μουσταρδι η ανοιχτο πορτοκαλι ειτε σε ποσοτητα ειτε αιραιωμενα (που βγαινουν με αερια) και δεν ξερω αν τον εχουν πειραξει οι δικες μου τροφες η αν ειναι κανενα κρυωμα δικο μου και το περναει εκεινος..
ξερω οτι πρεπει να υπαρχουν λερωμενες πανες αλλα εμεις κανουμε αρκετες.. ειναι νορμαλ? ωστοσο επειδξ περασε ικτερο τις προηγουμενες μερες μου πε η παιδιατρος να του δινω χαμομηλι μια φορα την ημερα για ενυδατωση.. εγω τον βαζω στο στηθος 1-2 φορες ανα 2-3 ωρες..δεν πινει ΤΗΝ ποσοτητα αλλα πινει..
αξιζει τον κοπο να δωσω χαμομηλι?

Ο χρήστης prosperous δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-11-11, 15:33   #2
prosperous

Περιοχή: Αθήνα
prosperous ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

προφανως μιλαμε για διαρροια και μαλλον για γαστρεντεριτιδα.. εντωμεταξυ πως την ψωνισαμε δεν ξερω αφου εμεις δεν κυκλοφορουμε και ο συζυγος σημερα εμφανισε τα ιδια συμπτωματα..

πινω τσαι του βουνου (αυτο εχω για την ωρα) 2 κουπες για την ωρα μπας και περασει μεσα απο το γαλα στον μικρο ο οποιος εχει λιωσει απο τη διαρροια ειδικα σημερα περισσοτερο απο χθες και αλλαζουμε πανες καθε 1 ωρα με μιση..δειχνει να ποναει η κοιλιτσα του και με το ζορι κοιμηθηκε απο το πρωι 2 ωρες αφου κοιμοταν και εκλαιγε..και παντα ηταν εστω και λιγο λερωμενος η σφιγγοταν..

εγω επισης εχω πεσει στους λαπαδες (πως λεμε εχω πεσει στα βαρυα ναρκωτικα..ε καπως ετσι..)

Ο χρήστης prosperous δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές