Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 16-01-12, 15:36   #1
nasia.k

nasia.k ουδετερη μηδέν
Question εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο?

Κοριτσια καλησπερα.. ειναι η πρωτη μου δημοσιευση (κ δεν ξερω αν τα κανω κ σωστα)αν κ σας παρακολουθω αρκετο καιρο.
Θα ηθελα τη βοηθεια σας
σκεφτομαι για εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα δεν ξερω ποια νοσοκομεια κανουν εξωσωματικες, αν ειναι το ιδιο καλα με τα ιδιωτικα, τι δικαιολογητικα θα πρεπει να εχω για να κανω εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο..δεν ξερω που να απευθυνθω κ εχω αρχισει να απελπιζομαι..
υπαρχει καποια κοπελα που να εχει καποια εμπειρια η εστω να γνωριζει καποια πραγματα??
περιμενω τις απαντησεις σας κ τη βοηθεια σας!!
Ο χρήστης nasia.k δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-12, 15:48   #2
mariapo

mariapo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΓΕΙΑ ΣΟΥ

ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ.ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΤΠΤ.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ.ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ,ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΚΥΡΙΩΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ
Ο χρήστης mariapo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-12, 15:53   #3
sofi@p

Περιοχή: Αθήνα
sofi@p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nasia.k Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλησπερα.. ειναι η πρωτη μου δημοσιευση (κ δεν ξερω αν τα κανω κ σωστα)αν κ σας παρακολουθω αρκετο καιρο.
Θα ηθελα τη βοηθεια σας
σκεφτομαι για εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα δεν ξερω ποια νοσοκομεια κανουν εξωσωματικες, αν ειναι το ιδιο καλα με τα ιδιωτικα, τι δικαιολογητικα θα πρεπει να εχω για να κανω εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο..δεν ξερω που να απευθυνθω κ εχω αρχισει να απελπιζομαι..
υπαρχει καποια κοπελα που να εχει καποια εμπειρια η εστω να γνωριζει καποια πραγματα??
περιμενω τις απαντησεις σας κ τη βοηθεια σας!!
σίγουρα κάνουν στο Αλεξάνδρας και έχουν μεγάλη εμπειρία.

Ο χρήστης sofi@p δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-12, 17:28   #4
Cristy

Cristy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δες λίγο πιο κάτω στα θέματα:
-εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο
-Ξέρει κανείς να μου πει για εξωσωματική στο Έλενα;
-Εξωσωματική Αρεταίειο
Ελπίζω να κατατοπιστείς.
Εγώ ετοιμάζομαι για εξωσωματική στο Αρεταίειο.

Ο χρήστης Cristy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-12, 20:47   #5
michel

Το avatar του χρήστη michel

michel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

προσωπικα πιστευω οτι η εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο,ειναι απλα...χασιμο χρονου!σπανια μπορει να πετυχει....εκανα σε 2 μεχρι τωρα!οχι επειδη δεν ειδα αποτελεσμα,αλλα...επειδη το εψαξα καλα,μετα,δεν δινουν την απαραιτητη σημασια στην ολη την διαδικασια....απλα,κανουν τη δουλεια τους,τυπικα και μονο,να περασει το 8ωρο,να εχουν περιστατικα!!!!
...και αν ζητησεις και τα ρεστα,σου λενε"εμεις απο την πλευρα της επιστημης,καναμε αυτα που επρεπε να κανουμε,σοορυ!!!!".....αυτα!

....δεν θελω να απογοητευσω τα κοριτσια που πανε σε δημοσιο,υπαρχουν και εξαιρεσεις,φυσικα.....την εμπειρια μου ειπα! και αυτα ειναι τα συμπερασματα που εβγαλα απο αυτες τις 2 εμπειριες μου!
...οπως και να εχει...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,σε ολες μας!!!
Παλιά 17-01-12, 16:22   #6
nasia.k

nasia.k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο michel Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικα πιστευω οτι η εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο,ειναι απλα...χασιμο χρονου!σπανια μπορει να πετυχει....εκανα σε 2 μεχρι τωρα!οχι επειδη δεν ειδα αποτελεσμα,αλλα...επειδη το εψαξα καλα,μετα,δεν δινουν την απαραιτητη σημασια στην ολη την διαδικασια....απλα,κανουν τη δουλεια τους,τυπικα και μονο,να περασει το 8ωρο,να εχουν περιστατικα!!!!
...και αν ζητησεις και τα ρεστα,σου λενε"εμεις απο την πλευρα της επιστημης,καναμε αυτα που επρεπε να κανουμε,σοορυ!!!!".....αυτα!

....δεν θελω να απογοητευσω τα κοριτσια που πανε σε δημοσιο,υπαρχουν και εξαιρεσεις,φυσικα.....την εμπειρια μου ειπα! και αυτα ειναι τα συμπερασματα που εβγαλα απο αυτες τις 2 εμπειριες μου!
...οπως και να εχει...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,σε ολες μας!!!
michel μου ευχαριστω για τις πληροφοριες!Η αληθεια ειναι απογοητευτικα.. μηπως μπορεις να μου πεις σε ποια νοσοκομεια αναφερεσαι γιατι εγω σκεφτομαι το Ελενα..
ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου!! Σε ολα τα κοριτσια!
Παλιά 17-01-12, 16:24   #7
nasia.k

nasia.k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κ τη βοηθεια σας!
Παλιά 17-01-12, 22:11   #8
Sunty

Sunty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

nasiak εγω είχα κλείσει πρόσφατα ραντεβού σε ένα από τους γιατρούς του Ελενα στις 1 και επειδή πήγα 1.05 με αγνόησε και είχε φύγει. Εχασα την εμπιστοσύνη μου από την αρχή.
Κάποιες πάντως έχουν πετύχει. Αν δεν έχεις πρόβλημα να παίρνεις φάρμακα και σε παίρνει και ο χρόνος μπορείς να κάνεις προσπάθεια σε δημόσιο και στο Ελενα που λες. Και που ξέρεις μπορεί και να πετύχεις. Αλλωστε και στα ιδιωτικά δεν το έχεις και σίγουρο.
Ο χρήστης Sunty δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-01-12, 14:38   #9
nasia.k

nasia.k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Sunty ευχαριστω γαι την πληροφορια.. Εχω αρχισει να απογοητευομαι με οσα μαθαινω για τα δημοσια.. ειναι κ η πρωτη μου εξωσωματικη.. οσο παει μπερδευομαι περισσοτερο..
Ελεγα να ξεκινησω στο δημοσιο κ αν δεν τα καταφερναμε να κοιτουσα σε καποιο ιδιωτικο..Μου εχουν προτεινει τον Αθανασιου..Γνωριζει καποια κοπελα κατι??
Παλιά 19-01-12, 20:06   #10
vasfa

vasfa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Nasia γεια σου. Εχω γραψει και σε αλλα θεματα σχετικα με αυτο που ρωτας. Εγω θα παω στο Αλεξανδρα για εξωσωματικη. Εχω ολοκληρωσει τον κυκλο των εξετασεων μου και σημερα πηγα για τις τελευταιες 3 εξειδικευμενες εξετασεις που μπορει και να κανουν την διαφορα στις προσπαθειες μας-γνωμη μου μετα απο σκεψη και συζητηση.
Λοιπον εχω να πω τα εξης. Θεωρω οτι ειναι πολυ επαγγελματιες, αυστηροι, δεν σε αγνοουν αλλα δεν θα καθησουν να σε καλοπιασουν και να αρχισουν το μπλα-μπλα μαζι σου. Λενε τα πραγματα ορθα-κοφτα και ζητανε πολυ συγκεκριμενες εξετασεις, και καποιες βασικες μονο απο δικο τους εργαστηριο. Π.χ. σπερμοδιοαγραμμα, υπερηχο μητρας/σαλπιγγων/ ωοθηκων για να ξερουν τι βλεπουν τα ματακια τους, γιατι δεν εχουν ολοι οι εξωτερικοι γιατροι την ικανοτητα να διαβαζουν ή να εξαγουν σωστα αποτελεσματα, ή δεν εχουν και σωστα μηχανηματα.
Μου ζητησαν εξετασεις για στιγμα Μ. Α. απο το Λαικο Νοσοκομειο, μου ειπε η μικροβιολογος οτι μονο απο εκει παιρνεις αποτελεσματα χωρις πιθανοτητα λαθους-λογω συγκρισης με τον γενικο και πασχοντα πληθυσμο,
Σημερα εκανα μια εξεταση για ανιχνευση πολυμορφισμων υποδοχεων, την κανουν για να δουν σε ποιες ορμονες ανταποκρινεται καλυτερα η καθε γυναικα, για να μην παιρνουμε τσαμπα ορμονες και κατεβαζουμε 30 ωαρια και κινδυνευουμε με υπερδιεγερση που ειναι επικινδυνη.
Τελος εκανα μια εξεταση που λεγεται βυθομετρηση, σου περνανε εναν καθετηρα στην μητρα που μετρουν το μηκος της μητρας για την εμβρυομεταφορα. Λοιπον εγω εχω στενωση τραχηλου, δεν περασε ο καθετηρας και ετοιμαζομαι για επεμβαση διαστολης τραχηλου. Αν αυτο γινοταν την ημερα της εμβρυομεταφορας, τα εμβρυακια θα κινδυνευαν, θα πηγαιναν χαμενα ισως ολη διαδικασια θα κινδυνευε.
Λοιπον εγω θεωρω οτι η ολη αντιμετωπιση ειναι σοβαροτατη, δεν εχω κανενα παραπονο και θα τους εμπιστευτω.
Εκτος αυτου, για να μην λεω τελειως υποκειμενικα πραγματα, 2 φιλες μου εμειναν εγκυες με την 1η προσπαθεια εκει, η μια 40 ετων.
Αρνητικα: 1. στη διαρκεια της περιοδου διεγερσης πρεπει καθε μερα ή καθε δευτερη μερα να πηγαινεις εκει για αιματολογικες εξετασεις και υπερηχους, και δεν δεχονται να σε παρακολουθουν αλλου και να τους στελνεις τα αποτελεσματα, θελουν τα παντα απο τα δικα τους εργαστηρια (αυτο ειναι προβλημα αν μενεις στην επαρχια) και 2. στην ωοληψια κανουν μεθη, η οποια οι νοσοκομες του τμηματος λενε οτι ειναι ισχυρη και αρκει, αλλα εμενα οι φιλες μου ειπαν οτι ηταν επωδυνη.Προφανως δεν δινουν μεγαλη δοση. Ε, θα πονεσουμε και λιγο τι να κανουμε, αρκει να ειναι ΜΙΑ φορα!!!!
Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισεις!!!!
Ο χρήστης vasfa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-01-12, 20:32   #11
gogo38

gogo38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας,
και εγώ στο Αρεταίειο έκανα την πρώτη μου εξωσ. τον Δεκέμβριο και δεν έχω κανένα παράπονο ως προς την διαδικασία. Δεν πόνεσα καθόλου στην εμβρυοληψία γιατί σε ναρκώνουν για 10 λεπτά. Δεν ήταν όμως τόσο λεπτομερείς όσο στο Αλεξάνδρας .Δεν σε κανακεύουν σίγουρα γιατί δεν έχουν και κανένα κέρδος, αφού ο γιατρός δεν μας πήρε τίποτα. 250 μαύρα πήρε ο αναισθησιολόγος (δεν ξέρω αν πήρε κάτι από αυτά ο γιατρός) και μετά άλλα 450 πήρε το νοσοκομείο για το εργαστήριο αλλά μέχρι το στάδιο της μικρογονιμοποίησης γιατί εμάς δεν γονιμοποιήθηκε και δεν έγινε η εμβρυομεταφορά. Τις εξετάσεις μας τις κάναμε όπου θέλαμε. Το μόνο κακό που είδα εγώ στην δική μου περίπτωση που είναι δύσκολη είναι ότι δεν εξατομικεύουν τόσο τις προσπάθειες, δηλαδή θα ήθελα πιο πολύ διαφοροποίηση και όχι αυτό το "πάρε αυτές τις ορμόνες". Τώρα πήγαμε σε ιδιωτικό κέντρο γιατί από το Αρεταίειο μου συνέστησαν να μην ξαναπροσπαθήσω με φάρμακα γιατί δυστυχώς δεν ανταποκρίνονται οι ωοθήκες μου και βγάζω πολύ λίγα ωάρια. Είχα μόνο 2...Αλλά εγώ δεν θέλω να εγκαταλείψω, θέλω να δοκιμάσω άλλη μία φορά πριν πάω σε εξωσ. σε φυσιολογικό κύκλο. Επομένως πήγα σε ιδιωτικό. Και για έναν λόγο ότι ίσως να είναι λίγο πιο εξελιγμένο το εργαστήριο. Θα δούμε...
Ο χρήστης gogo38 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-13, 23:44   #12
evaggelia78

evaggelia78 ουδετερη μηδέν
Question

καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούργια στο forum και δυστυχώς ετοιμάζομαι κ γω για την πρώτη μου εξωσωματική!είμαι από την επαρχία,τα οικονομικά χάλια κ είμαστε σε αναζήτηση εξωσωματιστή.έχω βρει πολλές δημοσιεύσεις για Αρεταίειο νοσοκομείο και τον κ. Βλάχο!!!πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω εκεί τις προσπάθειες;ξέρεικαμία να μου πει για τον συγκεκριμένο γιατρό
;τα έχει καταφέρει καμιά απο σας εκεί;ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Ο χρήστης evaggelia78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 22-06-13, 12:35   #13
Στηβη

Περιοχή: βολοs
Στηβη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σαs κοριτσια.Εγω τιs εξωσωματικεs σε δημοσιο νοσοκομειο τιsεκανα και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.τα λεφτα που ζητανε εξω ειναι τρελλα και δεν υπαρχουν,οποτε και στο δημοσιο μια χαρα ειναι
Ο χρήστης Στηβη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-06-13, 20:41   #14
freedom1978

freedom1978 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια!!! στηβη σε ποιο νοσοκομειο εκανες τις προσπαθειες σου??? ειχες επιτυχια??? εγω θα κανω την 1η μου εξωσωματικη σε ιδιοτικο κεντρο τον
αυγουστο. αν κατι δεν παει καλα, το απευχομαι, σιγουρα η επομενη θα ειναι σε δημοσιο! ξερει καμμια κοπελα αν υπαρχει λιστα αναμονης στα δημοσια???
Ο χρήστης freedom1978 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-13, 12:20   #15
Στηβη

Στηβη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο freedom1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κοριτσια!!! στηβη σε ποιο νοσοκομειο εκανες τις προσπαθειες σου??? ειχες επιτυχια??? εγω θα κανω την 1η μου εξωσωματικη σε ιδιοτικο κεντρο τον
αυγουστο. αν κατι δεν παει καλα, το απευχομαι, σιγουρα η επομενη θα ειναι σε δημοσιο! ξερει καμμια κοπελα αν υπαρχει λιστα αναμονης στα δημοσια???
Καλημερα.Εγω εκανα αρχικα σπερματεχγυσεις και τωρα θα κανω την τριτη μου εξωσωματικη.Τα εκανα ολα στη λαρισα.Λιστα αναμονης δεν υπαρχει,ειναι αναλογως το προβλημα που εχει ο καθενας.Εμεις δεν εχουμε καποιο θεμα και ετσι αρχισαμε με σπερματεγχυση,στη 2η εμεινα εγκυος αλλα μου γυρισε σε παλινδρομη.Αλλες κανουν κατευθειαν εξωσωματικη,ειμαι ευχαριστημενη με τη γιατρο μου,θελει υπομονη πολυ
Παλιά 23-06-13, 12:27   #16
Στηβη

Στηβη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Στηβη Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα.Εγω εκανα αρχικα σπερματεχγυσεις και τωρα θα κανω την τριτη μου εξωσωματικη.Τα εκανα ολα στη λαρισα.Λιστα αναμονης δεν υπαρχει,ειναι αναλογως το προβλημα που εχει ο καθενας.Εμεις δεν εχουμε καποιο θεμα και ετσι αρχισαμε με σπερματεγχυση,στη 2η εμεινα εγκυος αλλα μου γυρισε σε παλινδρομη.Αλλες κανουν κατευθειαν εξωσωματικη,ειμαι ευχαριστημενη με τη γιατρο μου,θελει υπομονη πολυ
Τις εξετασες τις εκανα οπου ηθελα,αλλα στους υπερηχους πρεπει να πηγαινεις εκει συνεχεια.Χρηματα δεν εχω δωσει,ουτε πονεσα καθολου εχω πολυ καλη αντιμετωπιση
Παλιά 06-09-13, 13:50   #17
evaggelia78

evaggelia78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στήβη μπορείς να μας πεις σε ποιο γιατρο έκανες την εξωσωματική στη Λάρισα;είναι καλός;τελικά μάλλον οδεύω προς τα εκεί εγώ!έχω ακούσει τα καλύτερα για τον Μεσσήνη!το τμήμα της εξωσωματικής είναι καλό;ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ο χρήστης evaggelia78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-13, 13:57   #18
Rubin

Περιοχή: Xanthi
Rubin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evaggelia78 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούργια στο forum και δυστυχώς ετοιμάζομαι κ γω για την πρώτη μου εξωσωματική!είμαι από την επαρχία,τα οικονομικά χάλια κ είμαστε σε αναζήτηση εξωσωματιστή.έχω βρει πολλές δημοσιεύσεις για Αρεταίειο νοσοκομείο και τον κ. Βλάχο!!!πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω εκεί τις προσπάθειες;ξέρεικαμία να μου πει για τον συγκεκριμένο γιατρό
Se dhmoseio psaxneis apokleistika?Egw ekana sto Embryolab(Thes) kai emeina polu euxaristimeni.Me tin prwti prospatheia ta kataferame k twra emai 6 minwn-euxomai ta kalutera!
Ο χρήστης Rubin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-09-13, 14:54   #19
MaRiA06

Περιοχή: Αττικη
MaRiA06 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evaggelia78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eχω να πω τα καλυτερα για τον κυριο Βλαχο.Προσωπικα πηγα στο ιατρειο του και ολη η διαδικασια εγινε στο λητω.Η πρωτη μου εξωσωματικη εγινε πριν 8χρονια περιπου και πετυχε με την πρωτη.εχω ενα παιδακι 7χρονων.Τωρα αποφασησα να ξανακανω και ειμαι ηδη εγκυος στο δευτερο μου παιδακι εδω και 4μηνες.Παλι με την πρωτη και παλι απο τον κυριο Βλαχο.Για μενα καταλαβαινεις οτι ειναι το νουμερο ενα.Ευχομαι τα καλυτερα
Παλιά 28-09-13, 09:45   #20
sss26

sss26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πείτε μας γνώμες και εμπειρίες από δημόσια νοσοκομεία για μικρογονιμοποίηση!!! Είναι η πρώτη μου φορά και η γιατρός μου μας μίλησε απευθείας για μικρογονιμοποίηση είναι όμως πολλά τα λεφτά στα ιδιωτικά και σκέφτομαι και την όποια εκμετάλλευση επίσης (αν υπήρχαν τα λεφτά δεν θα το σκεφτόμουνα καθόλου αλλά δυστυχώς...) λέω να ξεκινήσω σε δημόσιο που εκεί τουλάχιστον δεν θα μας φουσκώσουν με ελπίδες και με όνειρα...
Ο χρήστης sss26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές