Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση > Χώροι δεξιώσεων, Τραπέζι βάφτισης & Κεράσματα, Στολισμοί

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-03-12, 12:35   #1
bee

bee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή OIKONOMIKO ΓΛΥΚΟ ΒΑΠΤΙΣΗΣ???

Υπάρχει καμιά ιδέα για οικονομικό γλυκό βάπτισης που να μπορούμε να φτιάξουμε μόνοι μας;Τα πράγματα είναι στενεμένα οικονομικά και θα βάλουμε όλη μας την τέχνη και την αγάπη για το γλυκάκι.Η βάπτιση θα γίνει καλοκαίρι.

Ο χρήστης bee δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 13:10   #2
SMARA

Το avatar του χρήστη SMARA

Περιοχή: κως
SMARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://sintagoulis.gr/keik/glykes-is...xroma-cupcakes
για ριξε μια ματια εδω. εγω παντως ενθουσιαστηκα.
Παλιά 17-03-12, 13:11   #3
val80
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ σκέφτομαι να ψήσω κεκάκια τα γνωστά πλέον cupcakes που λένε στο χωριό μου και να τα διακοσμήσω με ζαχαρόπαστα........σιγά το δύσκολο, θα με βοηθήσει και η μαμά.

http://savvaskonstantinidis.gr/basic-cupcakes-recipe

απλά και οικονομικά
Ο χρήστης val80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 13:18   #4
bee

bee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια μου η ζαχαρόπαστα υπάρχει περίπτωση να λιώσει/αλλοιωθεί λόγω ζέστης;

Παλιά 17-03-12, 13:20   #5
bee

bee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πάντως,cupcakes με ροζ ή γαλάζια ζαχαρόπαστα,τυλιγμένα σε σκληρό σελοφάν,δεμένα με μια ροζ-λευκή καρώ ή γαλάζια-λευκή καρώ κορδελίτσα και περασμένη σε αυτή ένα καρτελάκι με την ημερομηνία και τα ονόματα των διδύμων μου ακούγεται καλό και οικονομικό

Παλιά 17-03-12, 13:24   #6
SMARA

SMARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://www.marthastewart.com/274888/...rrentChapter=1

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΙΤΑ ΚΑΙΑ ΑΥΤΑ!!! ΩΡΑΙΑΕΣ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΣΕΤΕ
Παλιά 17-03-12, 13:24   #7
SMARA

SMARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ισα ισα που ειναι πολυ ανθεκτικη.
Παλιά 17-03-12, 13:28   #8
bee

bee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ,είναι τέλεια όλα!!!Ευτυχώς θα με βοηθήσει όλη η οικογένεια γιατί εγώ στο σπίτι με τα μωρά δε νομίζω να καταφέρω και πολλά.Αλλά τα σχεδιάκια πρέπει να είναι λίγο δύσκολα,ε;

Παλιά 17-03-12, 13:51   #9
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω εδωσα σοκολατα τυλιγμενη σε χαρτι με το θεμα που ειχα.αν τις βαλεις σε ψυγειακι δεν θ απαθουν τιποτε.κ ο αλλος το βαζει κ στην τσαντα του ανετα
Ο χρήστης katerinak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 16:17   #10
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bee Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια μου η ζαχαρόπαστα υπάρχει περίπτωση να λιώσει/αλλοιωθεί λόγω ζέστης;
δεν παθαίνει τίποτα, και δεν χρειάζεται να τα βάλεις σε σελοφάν, έξω απο την εκκλησία δεν θα τα δώσεις? θα πάρεις κουτιά που δ;iνουν στο ζαχαροπλαστέιο για να τα μεταφέρεις και εκεί σε ένα τραπέζι που θα ψιλοστολίσεις θα τα βάλεις σε ωραία δισκάκια........

http://www.littledeco.gr/?p=823
Παλιά 17-03-12, 17:22   #11
tatia

Περιοχή: thesssaloniki
tatia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

katerinak μπορεις να γραψεις λεπτομεριες για την σοκολατα???? την αγορασες απο ζαχαροπλαστειο? το χαρτι??? ευχαριστω.....!
Ο χρήστης tatia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 17:27   #12
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βρε κορίτσια θυμάστε κάτι γλυφιτζουράκια σε σχήμα πιπίλας που παίρναμε μικρά απο το περίπτερο??? Άραγε υπάρχουν ακόμα..... ώραια δεν θα ήταν να βάζαμε 2-3 γυάλες γεμάτες με τέτοια γλυφιτζουράκια??????
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 17-03-12, 17:30   #13
DFR

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
DFR χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tatia Εμφάνιση μηνυμάτων
katerinak μπορεις να γραψεις λεπτομεριες για την σοκολατα???? την αγορασες απο ζαχαροπλαστειο? το χαρτι??? ευχαριστω.....!
Egω έφτιαξα προκλητήρια με σοκολάτα. παίρνεις σοκολάτα που έχει και αλουμινόχαρτο μέσα απο το εξωτερικό χαρτί όπως η ΙΟΝ αφαιρεις το χαρτι και μένει μόνο με το αλουμινόχαρτο. μετα έφτιαξα ετικέτα στον υπολογιστή και θα την τυπώσω σε τυπογραφείο και την τυλίγεις με αυτό. αν θες στειλε μου ενα μαιλ να σου στείλω φωτό
Ο χρήστης DFR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 17:40   #14
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DFR Εμφάνιση μηνυμάτων
Egω έφτιαξα προκλητήρια με σοκολάτα. παίρνεις σοκολάτα που έχει και αλουμινόχαρτο μέσα απο το εξωτερικό χαρτί όπως η ΙΟΝ αφαιρεις το χαρτι και μένει μόνο με το αλουμινόχαρτο. μετα έφτιαξα ετικέτα στον υπολογιστή και θα την τυπώσω σε τυπογραφείο και την τυλίγεις με αυτό. αν θες στειλε μου ενα μαιλ να σου στείλω φωτό
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 17-03-12, 17:42   #15
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και αυτό είναι ωραίο και δεν λερώνεσαι όταν το τρώς, cupcakes μέσα σε χωνάκι παγωτό !!!!!!!!!!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintage...-cupcakes.html
Παλιά 17-03-12, 18:02   #16
tatia

Περιοχή: thesssaloniki
tatia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

DFR πολύ καλή ιδέα!!!
Ο χρήστης tatia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 18:03   #17
bee

bee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έλεγα να τα βάλω στο σελοφάν γιατί μπορεί κάποιος να μην θέλει να το φάει εκείνη τη στιγμή και όσο να'ναι θα είναι πιο στολισμένα Έχετε υπέροχες ιδέες!Όντως τις σοκολάτες από πού τις παίρνουμε;Μήπως να έκανα σοκολάτες για τα παιδάκια γιατί αν κρίνω από την κόρη μου,δεν θα φάνε τα κεκάκια.

Παλιά 17-03-12, 18:37   #18
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tatia Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηρα σοκολατα απο σουπερ απλη κ οικονομικη.βρηκα χαρτι περιτυλιγματος με πασχαλιτσες κ την τυλιξα.εμενα μου αρεσε πολυ!κ εβαλα κ χορτο για το δεσιμο αν κ δεν ηταν κ απαραιτητο.ειχα βαρεθει να παιρνω τα κλασικα γλυκα σε ολες τις βαφτισεις κ κυριως να τα τρωω η να τα πεταω αν δεν μπορουσα να τα κρατησω.αλλη λυση ειναι το παγωτο σπιτικο σε κυπελακι
Παλιά 17-03-12, 18:38   #19
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο val80 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε κορίτσια θυμάστε κάτι γλυφιτζουράκια σε σχήμα πιπίλας που παίρναμε μικρά απο το περίπτερο??? Άραγε υπάρχουν ακόμα..... ώραια δεν θα ήταν να βάζαμε 2-3 γυάλες γεμάτες με τέτοια γλυφιτζουράκια??????
πηρα απο το μακρο κ τα ειχα στο τραπεζι ευχων κ στος παιδικες μπομπο που ηταν κουτακι πασχαλιτσας
Παλιά 03-10-12, 00:52   #20
k@te

Περιοχή: αθηνα
k@te ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ντονατς

ΤΟ οικονομικο γλυκο, και τελειο για μη καλοκαιρινους μηνες!

ντονατς!

εγω βαφτισα τον απριλη, και ακομη μου τα συζητανε!

0.30/τμχ!!!

σοκολατα μεσα ρευστη και πανω οπως των κοκ
(εχει και πιο απλα)

ατομικα ,σε μεγεθος λιγο πιο μεγαλα απο κεκακι.

λογικα τα βρισκετε σε εργαστηρια ζαχαροπλαστικης, το σθγγεκριμενο ειναι στο μενιδι (αθηνα)
Ο χρήστης k@te δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-12, 19:05   #21
elisavet_9

Περιοχή: Αθήνα
elisavet_9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα,μήπως μπορείς να μου δώσεις διεύθυνση για το ζαχ/στειο στο μενίδι ?
ευχαριστώ
Ο χρήστης elisavet_9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-12, 00:52   #22
k@te

k@te ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα σουστειλω πμ,
γιατι νομιζω οτι δεν μπορω να γραψω τα στοιχεια εδω,
site αποτι κοιταξα δεν εχει, (να εβαζα το link...)

αλλα τωρα δεν βρισκω την καρτουλα.
θα σου στειλω το συντομοτερο δυνατον
Ο χρήστης k@te δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-10-12, 23:57   #23
ada29

ada29 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπορειτε σας παρακαλω να μου στειλετε το τηλεφωνο και την διευθυνση για το μαγαζι με τα donuts γιατι με ενδιαφερει πολυ!!
Ο χρήστης ada29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-12, 19:11   #24
goody

goody χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Να ρωτησω κατι κι εγω για τα ντονατς, μας εφεραν μια φορα απο τα max and perry και παθαμε σοκ, ηταν τελεια! Και λεω να τα εχω για γλυκο στην βαφτιση.
Η απορια μου ειναι πως τα παρουσιασατε? Μεσα στα κουτια? Και ειχατε πιρουνακι ή κουταλακι ή μονο χαρτοπετσετα? Δεν λερωνονται ολοι? Δεν θελω να εχω μια σκετη χαρτοπετσετα, πως θα μπορουσα να τα σερβιρω?
Παλιά 26-11-12, 11:02   #25
fonitsa

fonitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

goody θα μπορουσες να τα βαλεις μεσα σε χαρτονενια χωνακια και να τα τυλιξεις με σελοφαν και δεσιμο κορδελιτσα. αλλη ιδεα ειναι να παρεις μινι πιατακια (το γνωστο πολυκαταστημα παιχνιδιων εχει μιας χρησεως σε μικρο μεγεθος) και να τα σερβιρεις σε πιατακι με χαρτοπετσετα. εκει μπορεις να βρεις και μπωλ μιας χρησης χρωματιστα, καθως και ποτηρακια κολωνατα (αν τα ντονατς ειναι σε μεγεθος μπουκιτσες). μπορεις επισης να παρεις χαρτακια για cupcakes και να τα βαλεις μεσα, αν σε βολευει το μεγεθος.
σε καταστηματα με ειδη συσκευασιας θα βρεις χαρτονενια κουτακια, πολυ οικονομικα σε διαφορα σχεδια, τσαντουλες, λουλουδακια, καροτσακια κτλ.
για τους πολυ μερακληδες που πιανουν τα χερια τους, μπορειτε να πλεξετε με κυπερη καλαθακι, να βαλετε βαση χρωματιστη χαρτοπετσετα και ...βουαλα!!!
για να απασχολησετε και καμια γιαγια, μπορειτε το καλαθακι να το πλεξετε με νημα (εδω εχει αρκετη διαδικασια γιατι πρεπει με χυληση να κολλαρετε το καλαθακι για να στεκεται...τετοια ειχε φτιαξει η μαμα μου για μπομπονιερες στη δικη μου βαφτιση, χροοονια πριν, κι ακομη εχουν να το λενε!)
Ο χρήστης fonitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-12, 17:24   #26
goody

goody χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σευχαριστω πολυ!! Το πιατακι μου αρεσε σαν ιδεα, τα ντονατς εχουν μεγεθος για δυο μπουκιες και εχουν διαφορες επικαλυψεις οποτε δεν θελω να τα κλεισω σε σελοφαν.
Θα δω στο καταστημα που λες και θα ρωτησω και στο ζαχαροπλστειο μηπως τα συσκευαζουν και αυτοι καπως αλλιως για βαφτιση.
Ευχαριστω!
Παλιά 27-11-12, 09:08   #27
mirtoula4

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
mirtoula4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια για οικονομικό γλυκό βάφτισης αν θέλετε κοιτάξτε και στο meliboboniera έχει πολύ καλές τιμές και πρωτότυπο κέρασμα
Ο χρήστης mirtoula4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-12-12, 22:57   #28
antigoni84

Περιοχή: αθήνα
antigoni84 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχω δει και λουκουμάδες σε κυπελάκι και ήταν πολύ ωραίο και πεντανόστιμο,νομίζω ήταν απο κάποιο φούρνο της γειτονιάς που τα ετοίμασε και βγήκε πολύ φθηνά.Σε γάμο που πήγα είχαν σπιτικό αμυγδαλωτό σε σελοφάν,επίσης ωραίο
Ο χρήστης antigoni84 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-13, 09:02   #29
espoir

espoir χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εαν τα κανεις μονη σου μπορεις να κανεις την βασικη συνταγη του κουραμπιε χωρις την αχνη (που ειναι σαμπλε) με η χωρις αμυγδαλο, να τα κοψεις με φορμακια.

το καλο ειναι οτι αντεχουν πολυ καλα στην καταψυξη και ετσι μπορεις να τα ψησεις βδομαδες ακομη και μηνα πριν. Μια μερα νωριτερα εχεις μονο να τα βγαλεις απο την καταψυξη και να τα στολισεις με γλασο χρωματιστο
Ο χρήστης espoir δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-02-13, 01:00   #30
Σκίουρος

Σκίουρος ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο k@te Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΟ οικονομικο γλυκο, και τελειο για μη καλοκαιρινους μηνες!

ντονατς!

εγω βαφτισα τον απριλη, και ακομη μου τα συζητανε!

0.30/τμχ!!!

σοκολατα μεσα ρευστη και πανω οπως των κοκ
(εχει και πιο απλα)

ατομικα ,σε μεγεθος λιγο πιο μεγαλα απο κεκακι.

λογικα τα βρισκετε σε εργαστηρια ζαχαροπλαστικης, το σθγγεκριμενο ειναι στο μενιδι (αθηνα)
Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις σε πμ σε ποιο ζαχαροπλαστείο τα βρήκες?
Σε ευχαριστώ!
Ο χρήστης Σκίουρος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-02-13, 23:44   #31
europa

europa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://www.nanoudonutshouse.com/en/p...chocolate.html

http://www.eshopgamouvaptisis.gr/ind...art&Itemid=376

παρα πολυ ωραία και φθηνα γλυκά για βαπτιση έχουν τα ντονατς Νανού με 0,60 λεπτα
και το eshopgamouvaptisis.gr με σοκολατακια 0.60 λεπτα.Πολυ φρέσκα και δοκιμασμένα, ουρές κάνουν για να τα αγοράσουν!
Ο χρήστης europa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-13, 17:57   #32
thomai1979

Περιοχή: πετρουπολη
thomai1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπορω να σας ενημερωσω οτι φτιαχνω κι εγω γλυκα για βαπτισεις
στο 1,00ε εχω τα μακαρον μεγαλα ,πολλες μπουκιες και το μους σφηνακι σε διαφορες γευσεις....και οτι αλλο θελετε σε cupcakes , γλυκα ψυγειου, μπισκοτα με ζαχαροπαστα σε αλλες τιμες....ευχαριστω
Ο χρήστης thomai1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-04-13, 19:55   #33
mk3

mk3 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

να ρωτησω κ εγω κατι με την σειρα μου οποια μπορει να με βοηθησει;;; θελω αντιστοιχα να διπλωσω διπλες κ κουραμπιεδες που φτιαχνουμε εμεισ στα μερη μου σε γαμουσ και βαπτισεις, που θα βρω σελοφαν -χαρτι περιτυλιγματος-διαφανεια η οπως αλλιως λεγεται για να τα τυλιξω και να τα δεσω για οποιον δεν θελω να το φαει εκεινη την ωρα;;;; αν γνωριζεται καταστηματα πειτε μου. σας ευχαριστω πολυ
Ο χρήστης mk3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-04-13, 14:31   #34
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια.....καλησπερα....βαφτιζω την κορουλα μου τον ιουνιο και θα ηθελα να παραγγειλω ντονατς....αλλα επειδη ειμαι απο δραμαθαδυσκολευτω να βρω ατομικα η συσκευασμενα για να μου ερθουν απο μακρυα οπως π.χ αθηνα....υπαρχει κα ιαπου να ξερει καποιο εργαστηριο η καποιο σουπερ μαρκευ που να εχει συσκευασμενα ντονατς???? εδω δραμα δεν βρηκα πουθενα....
Ο χρήστης Koalaki είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-04-13, 14:40   #35
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Α ξεχασα να σας γραψω....βρηκα ενα εργαστηριο στην αθηνα...δεν θυμαμαι περιοχη...λεγεται στεργιου και κανει ντονατς καιτα συσκευαζει κιολας....το θεμα ειναι οτι για να ερθουν δραμα ποσα μεταφορικα θα πληρωσω....???? ειναι σε κουτια των 6τμχ και εφοσον θελω 220 που θα χωρεσουν ολα αυτα για να μου τα στειλουν????

Αν εχετε κανενα σουπερ μαρκετ που να εχει η τουλαχιστον να ρωτησω απο που τα προμηθευονται τα σουπερ μαρκετ για να τα αγορασω.....
Παλιά 24-04-13, 19:39   #36
mk3

mk3 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Koalaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Α ξεχασα να σας γραψω....βρηκα ενα εργαστηριο στην αθηνα...δεν θυμαμαι περιοχη...λεγεται στεργιου και κανει ντονατς καιτα συσκευαζει κιολας....το θεμα ειναι οτι για να ερθουν δραμα ποσα μεταφορικα θα πληρωσω....???? ειναι σε κουτια των 6τμχ και εφοσον θελω 220 που θα χωρεσουν ολα αυτα για να μου τα στειλουν????

Αν εχετε κανενα σουπερ μαρκετ που να εχει η τουλαχιστον να ρωτησω απο που τα προμηθευονται τα σουπερ μαρκετ για να τα αγορασω.....

καλησπερα απο εμενα, γιατι δεν απευθυνεσαι στα νανου;;; ειναι απιστευτα νοστιμα αρκετα οικονομικα κ γνωριζω πως ειναι συσκευασμενα τα μινι ντονατσ σε σακουλα του κιλου οπου περιεχει 30τμ κ κοστιζει 5 ευρω. η σελιδα ειναι η παρακατω αν θες ριξε μια ματια απλα δεν γνωριζω αν αναλαμβανουν οι ιδιοι να σου τα στειλουν η οχι ... αν θες την γνωμη μου επειδη εχουν παντου εδω στην αθηνα υποκαταστηματα αν εχεισ καποιον που να μπορεσει να παραλλαβει κ να στα στειλει πιστευω θα ειναι καλυτερα .
http://www.nanoudonutshouse.com/el/p...chocolate.html
Ο χρήστης mk3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 24-04-13, 20:30   #37
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mk3 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα απο εμενα, γιατι δεν απευθυνεσαι στα νανου;;; ειναι απιστευτα νοστιμα αρκετα οικονομικα κ γνωριζω πως ειναι συσκευασμενα τα μινι ντονατσ σε σακουλα του κιλου οπου περιεχει 30τμ κ κοστιζει 5 ευρω. η σελιδα ειναι η παρακατω αν θες ριξε μια ματια απλα δεν γνωριζω αν αναλαμβανουν οι ιδιοι να σου τα στειλουν η οχι ... αν θες την γνωμη μου επειδη εχουν παντου εδω στην αθηνα υποκαταστηματα αν εχεισ καποιον που να μπορεσει να παραλλαβει κ να στα στειλει πιστευω θα ειναι καλυτερα .
http://www.nanoudonutshouse.com/el/p...chocolate.html
Σε ευχαριστω...θα παρω τηλ να συννενοηθω μηπως και βρω ακρη....
Παλιά 25-04-13, 15:52   #38
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

δεν ξέρω εάν θέλεις ειδικά ντόνατς για την βάπτιση γιατί σου αρέσουν σαν ιδέα ή είναι επιλογή λόγω κόστους αλλά εάν το θέμα είναι οικονομικό, γιατί δεν ρωτάς σε κάποιο ζαχαροπλαστείο να σου δώσει μία καλύτερη τιμή εφόσον θα πάρεις πολλά κομμάτια? θεωρώ ότι το να παρεις συσκευασμένο ντόνατς που είναι και μέσα στα συντηρητικά (άσε που αρχίζουν και οι ζέστες τώρα) καλύτερα να μην το βγάλεις καθόλου στη βάπτιση... εμένα προσωπικά τα ντόνατς εκτός του ότι δεν μου αρέσουν, μου κάνει για πρωινό όχι για γλυκό.... εφόσον είσαι επαρχία θα σου φορτώσουν και ένα κάρο μεταφορικά... εγώ στη θεση σου, εάν το θέμα είναι οικονομικό, θα πήγαινα σε ένα ζαχαροπλαστείο θα τους έλεγα ξεκάθαρα ότι τόσα μπορώ να διαθέσω για το κομμάτι και να σου πρότειναν ιδέες για το τι γλυκό μπορούν να φτιάξουν... αποψή μου σε βαπτίσεις / γάμους είναι ωραίο το γλυκό να είναι φρέσκο, όχι συσκευασίας.. άποψη μου χωρίς παρεξήγηση...
Ο χρήστης elenip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-04-13, 17:16   #39
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elenip Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξέρω εάν θέλεις ειδικά ντόνατς για την βάπτιση γιατί σου αρέσουν σαν ιδέα ή είναι επιλογή λόγω κόστους αλλά εάν το θέμα είναι οικονομικό, γιατί δεν ρωτάς σε κάποιο ζαχαροπλαστείο να σου δώσει μία καλύτερη τιμή εφόσον θα πάρεις πολλά κομμάτια? θεωρώ ότι το να παρεις συσκευασμένο ντόνατς που είναι και μέσα στα συντηρητικά (άσε που αρχίζουν και οι ζέστες τώρα) καλύτερα να μην το βγάλεις καθόλου στη βάπτιση... εμένα προσωπικά τα ντόνατς εκτός του ότι δεν μου αρέσουν, μου κάνει για πρωινό όχι για γλυκό.... εφόσον είσαι επαρχία θα σου φορτώσουν και ένα κάρο μεταφορικά... εγώ στη θεση σου, εάν το θέμα είναι οικονομικό, θα πήγαινα σε ένα ζαχαροπλαστείο θα τους έλεγα ξεκάθαρα ότι τόσα μπορώ να διαθέσω για το κομμάτι και να σου πρότειναν ιδέες για το τι γλυκό μπορούν να φτιάξουν... αποψή μου σε βαπτίσεις / γάμους είναι ωραίο το γλυκό να είναι φρέσκο, όχι συσκευασίας.. άποψη μου χωρίς παρεξήγηση...

Καλησπερα....και ευχαριστω για την απαντηση και οχι δεν παρεξηγουμαι προς θεου...δεν ειναι το θεμα οικονομικο απλα μου αρεσε σαν ιδεα.....θα δω τι θα κανω τελικα...οσο για τα συντηρητικα δεν εχεις καθολου αδικο..
Παλιά 25-04-13, 18:32   #40
κοκκινοσκουφίτσα
Μή ενεργός λογαριασμός

κοκκινοσκουφίτσα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερα....και ευχαριστω για την απαντηση και οχι δεν παρεξηγουμαι προς θεου...δεν ειναι το θεμα οικονομικο απλα μου αρεσε σαν ιδεα.....θα δω τι θα κανω τελικα...οσο για τα συντηρητικα δεν εχεις καθολου αδικο..
Καλησπέρα. Συμφωνώ με την κοπέλλα elenip λόγω καλοκαιρίας δεν θα προτιμούσα & εγώ τέτοια πράγματα που έχουν μαγιά μέσα. Εκτος των μεταφορικών που θα σου κοστίσουν ίσως & διπλά, γιατί δεν κοιτάς κάποιο παγωτίνι, ή καροτσάκι παγωτού, ή παστάκι παγωτό? Καλό Πάσχα & καλό ψάξιμο...
Ο χρήστης κοκκινοσκουφίτσα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές