Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 21-03-12, 19:14   #1
giotakiflg

giotakiflg ουδετερη μηδέν
Smile συμπτωματα εγκυμοσυνης

καλησπερα σας8ελω βοη8εια κοριτσιααα!!!εχω κυκλο 25 μερες..τελευταια περιοδος 25/2.λογικα σημερα επρεπε να μου ερθει περιοδος..εχω σταθερο κυκλο.. εχω σταγονες καφε πολυ λιγα πονακια και εχει μεγαλωσει πολυ το στηθος μου χωρις να ποναει διαιτερα και το λεω γιατι καθε φορα που περιμενω περιοδο πρηζεται και ποναει αρκετα...εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης αλλα εδειξε αρνητικο..σημειωση:εχω μια σαλπιγγα απο εξωμητριο και προσπαθω για παιδακι 7 μηνες...Λετε να ειμαι εγκυος;;;;;;
Ο χρήστης giotakiflg δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-03-12, 19:26   #2
amarillo81

Περιοχή: Αθήνα
amarillo81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giotakiflg Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σας8ελω βοη8εια κοριτσιααα!!!εχω κυκλο 25 μερες..τελευταια περιοδος 25/2.λογικα σημερα επρεπε να μου ερθει περιοδος..εχω σταθερο κυκλο.. εχω σταγονες καφε πολυ λιγα πονακια και εχει μεγαλωσει πολυ το στηθος μου χωρις να ποναει διαιτερα και το λεω γιατι καθε φορα που περιμενω περιοδο πρηζεται και ποναει αρκετα...εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης αλλα εδειξε αρνητικο..σημειωση:εχω μια σαλπιγγα απο εξωμητριο και προσπαθω για παιδακι 7 μηνες...Λετε να ειμαι εγκυος;;;;;;
γιοτακι καλως ηλθες!!περιμενε μερικεσ μερεσ κ ξανακανε το τεστ!!!ακομα κανονικα δεν εχεισ καθυστεριση αφου περιμενεισ σημερα..περιμενε λιγο κ αν δε σου ρθει που στο ευχομαι κανε ενα ταστακι παλι!!!
Ο χρήστης amarillo81 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 22-03-12, 08:04   #3
mariaVdr

Το avatar του χρήστη mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μακάρι αλλά είναι λίγο νωρίς.Οι καφέ κηλίδες μπορεί να είναι και η περίοδος που περιμένεις.

Eρωτεύτηκα!!!
Ο χρήστης mariaVdr δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 22-03-12, 12:16   #4
PRAYER

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
PRAYER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τελικά τι έγινε Giotaki, έχεις κάποιο νέο;;;
Ο χρήστης PRAYER δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 22-03-12, 12:43   #5
giotakiflg

Προεπιλογή

κοριτσιααααα.....ακομα να αδιαθετησω αλλα χλωμο το βλεπω για εγκυμοσυνη..εχω πιο εντονους πονους περιοδου σημερα και ποναει η μεση μου!!!!!!!παντως δεν ξερω αν εχει συμβει σε καμια σας αλλα απο τοτε που ξεκινησα προσπαθειες για παιδι ο κυκλος μου χαλασε...ετσι για να με παιδευει καθε μηνα!!!!!:
Παλιά 22-03-12, 14:43   #6
ΜΠΕΚΑΜ

ΜΠΕΚΑΜ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσιααααα.....ακομα να αδιαθετησω αλλα χλωμο το βλεπω για εγκυμοσυνη..εχω πιο εντονους πονους περιοδου σημερα και ποναει η μεση μου!!!!!!!παντως δεν ξερω αν εχει συμβει σε καμια σας αλλα απο τοτε που ξεκινησα προσπαθειες για παιδι ο κυκλος μου χαλασε...ετσι για να με παιδευει καθε μηνα!!!!!:

ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΦΕ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ο χρήστης ΜΠΕΚΑΜ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 23-03-12, 09:32   #7
PRAYER

PRAYER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Πότε περιμένεις να (μην) σου έρθουν;;
Παλιά 23-03-12, 17:28   #8
giotakiflg

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PRAYER Εμφάνιση μηνυμάτων
Πότε περιμένεις να (μην) σου έρθουν;;
στις 25/2 τελευταια μερα αναμονης..μαλλον ο κυκλος μου θα επανελθει στις 30 μερες..παντως επειδη ειχαμε αγωνια με τον αντρα μου καναμε ενα τεστ και πηραμε ενα αρνητικο μεγαλοοοοοοο!!!!ρε κοριτσια το στηθος μου εχει ξεπρηστει εδω και 3 μερες και μονο τσιμπιματα χαμηλα στην κοιλια εχω....τι να πωωωω!!!!αν ητανε δεν θα ειχε δειξει το τεστ;;;;;
Παλιά 26-03-12, 12:00   #9
PRAYER

PRAYER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
στις 25/2 τελευταια μερα αναμονης..μαλλον ο κυκλος μου θα επανελθει στις 30 μερες..παντως επειδη ειχαμε αγωνια με τον αντρα μου καναμε ενα τεστ και πηραμε ενα αρνητικο μεγαλοοοοοοο!!!!ρε κοριτσια το στηθος μου εχει ξεπρηστει εδω και 3 μερες και μονο τσιμπιματα χαμηλα στην κοιλια εχω....τι να πωωωω!!!!αν ητανε δεν θα ειχε δειξει το τεστ;;;;;
Αν και ακόμα δεν έχω μείνει έγκυος απ'αυτά που διαβάζω απ'τα κορίτσια, τα συμπτώματα έχουν διαφορά από γυναίκα σε γυναίκα..άρα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή αν και ξέρω ότι είναι δύσκολο...έχε καλή διάθεση και όλα θα πάνε καλά!!!εύχομαι σύντομα να έχεις τα αποτελέσματα που θες!!!!! Περιμένω νέα σου!!!!
Παλιά 28-03-12, 12:21   #10
giotakiflg

Προεπιλογή

PRAYER τελικά αδιαθέτησα την Κυριακή...τζίφος και αυτό τον μήνα.!!!!!πάντως έχω σκοπό να κάνω μια σαλπιγγογραφία να δω πως είναι η μια σάλπιγγα μου μπας και ηρεμήσω και μου φύγει το άγχος..
Παλιά 02-04-12, 13:24   #11
PRAYER

PRAYER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
PRAYER τελικά αδιαθέτησα την Κυριακή...τζίφος και αυτό τον μήνα.!!!!!πάντως έχω σκοπό να κάνω μια σαλπιγγογραφία να δω πως είναι η μια σάλπιγγα μου μπας και ηρεμήσω και μου φύγει το άγχος..
Δεν χάνεις τίποτα Gitaki...κάνε την εξέταση μήπως και βοηθήσει και στο άγχος... Εγώ αν δεν είμαι κι αυτόν το μήνα θα κάνει ο σύντροφος πρώτα για να ηρεμήσει αυτός και μετά εγώ θα πάω για πιο ειδικές εξετάσεις...Μακάρι να πάρουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε άμεσα.....!!!!
Παλιά 05-04-12, 14:37   #12
ΝΕΦΕΛΗ_

ΝΕΦΕΛΗ_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ?

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,Μ'ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΩΣΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΙΕΖΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΑ ΝΑ Μ'ΕΝΟΧΛΕΙ??ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ....
Ο χρήστης ΝΕΦΕΛΗ_ δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 05-04-12, 14:44   #13
hope83

hope83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΕΦΕΛΗ_ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,Μ'ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΩΣΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΙΕΖΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΑ ΝΑ Μ'ΕΝΟΧΛΕΙ??ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ....
το πιθανοτερο ειναι να εχει φουσκωσει η κοιλια επειδη θα αδιαθετησεις...πονους ειχα κι εγω ποσες μερες και σιγα σιγα μου ρχεται σημερα...δε θελω να σε απογοητευσω αλλα κανε υπομονη αλλες 5 μερες...η ελπιδα πεθαινει τελευταια!
Ο χρήστης hope83 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-04-12, 14:48   #14
ΝΕΦΕΛΗ_

ΝΕΦΕΛΗ_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο hope83 Εμφάνιση μηνυμάτων
το πιθανοτερο ειναι να εχει φουσκωσει η κοιλια επειδη θα αδιαθετησεις...πονους ειχα κι εγω ποσες μερες και σιγα σιγα μου ρχεται σημερα...δε θελω να σε απογοητευσω αλλα κανε υπομονη αλλες 5 μερες...η ελπιδα πεθαινει τελευταια!
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.....
Παλιά 05-04-12, 14:49   #15
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα,
καταρχην να σου πω οτι τα συμπτωματα εγκυμοσυνης μοιαζουν παρα πολυ με αυτα της αναμενομενης περιοδου.
πριν αδιαθετησεις σε ποναει η μεση σου η κοιλια σου? πρηζεται το στηθος σου? κι αν ποσες μερες πριν?
εγω για να καταλαβεις οταν αδιαθετω ποναω ή μια μερα πριν ή την ιδια μέρα που θα μου ερθουν. 14/02 περιμενα περιοδο. μια εβδομαδα πριν ειχα αρχισει να εχω τα συμπτωματα που θα ειχα αν αδιαθετουσα. τελικα ημουν εγκυος, βεβαια παλλινδρομησε αλλα ημουν εγκυος και ημουν απολυτα σιγουρη μαλιστα οτι θα μου ερθουν γιατι ειχα ακριβως οτι εχω στην περιοδο. τιποτα παραπανω-τιποτα λιγοτερο.
αυτο ομως δεν σημαινει πως ολες εχουμε και τα ιδια συμπτωματα. διαφερει απο γυναικα σε γυναικα οπως και απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη

Make a pregnancy ticker
Ο χρήστης gianna_p δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-04-12, 14:50   #16
hope83

hope83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.....
καντο να σου φυγει η απορια..να σου πω την αληθεια κι εγω εκανα ενα σημερα το πρωι...απλα ειναι μεγαλη η απογοητευση αλλα και η αναμονη σκοτωνει!τι να πω...μακαρι!
Παλιά 05-04-12, 14:54   #17
ΝΕΦΕΛΗ_

ΝΕΦΕΛΗ_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο hope83 Εμφάνιση μηνυμάτων
καντο να σου φυγει η απορια..να σου πω την αληθεια κι εγω εκανα ενα σημερα το πρωι...απλα ειναι μεγαλη η απογοητευση αλλα και η αναμονη σκοτωνει!τι να πω...μακαρι!
ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΑΣ!!!
Παλιά 05-04-12, 14:55   #18
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
θα σου ελεγα οτι ειναι νωρις να κανεις τεστ.
εγω οπως σου ειπα 14/02 περιμενα περιοδο. 15/02 εκανα χοριακη και βγηκε θετικη. την επανελαβα 17/02 και ειχε σχεδον τριπλασιαστει (313 μοναδες) και λεω εεε ας κανω κι ενα τεστ να το κρατησω για ενθυμιο.....αποτελεσμα τεστ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.....ειπατε κατι??????

Make a pregnancy ticker
Παλιά 05-04-12, 14:55   #19
hope83

hope83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΑΣ!!!

ευχαριστω..οσο δεν μπορω να το αποκτησω τοσο πιο πολυ το θελω...
Παλιά 05-04-12, 22:02   #20
ΝΕΦΕΛΗ_

ΝΕΦΕΛΗ_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gianna_p Εμφάνιση μηνυμάτων
θα σου ελεγα οτι ειναι νωρις να κανεις τεστ.
εγω οπως σου ειπα 14/02 περιμενα περιοδο. 15/02 εκανα χοριακη και βγηκε θετικη. την επανελαβα 17/02 και ειχε σχεδον τριπλασιαστει (313 μοναδες) και λεω εεε ας κανω κι ενα τεστ να το κρατησω για ενθυμιο.....αποτελεσμα τεστ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.....ειπατε κατι??????
Α ΩΡΑΙΑ....ΚΑΤΑΛΑΒΑ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΑΜΕΣΩΣ,ΘΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ....
Παλιά 09-04-12, 11:48   #21
giotakiflg

Προεπιλογή

PRAYER λοιπον αδιαθετησα οπως σας ειπα στις 24 Μαρτιου και στις 2 Απριλιου αρχιασα να εχω κοκκινο σκουρο αιμα και λιγους πονους και κρατησε μεχρι το σαββατο..σημερα το πρωι εκαν τεστ και βγηκε θετικο...πηγα στην γιατρο ομως και πηρα μια κρυαδα..μου ειπε οτι μπορει να ειναι εξωμητριο επειδη στο ιστορικο μου εχω εξωμητριο κυηση ενδεχεται παλι..χαλια ειμαι..λετε παλι να ειναι εξωμητριο;;;;;;
Παλιά 10-04-12, 20:24   #22
PRAYER

PRAYER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
PRAYER λοιπον αδιαθετησα οπως σας ειπα στις 24 Μαρτιου και στις 2 Απριλιου αρχιασα να εχω κοκκινο σκουρο αιμα και λιγους πονους και κρατησε μεχρι το σαββατο..σημερα το πρωι εκαν τεστ και βγηκε θετικο...πηγα στην γιατρο ομως και πηρα μια κρυαδα..μου ειπε οτι μπορει να ειναι εξωμητριο επειδη στο ιστορικο μου εχω εξωμητριο κυηση ενδεχεται παλι..χαλια ειμαι..λετε παλι να ειναι εξωμητριο;;;;;;

Να έχεις θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά...!
Εύχομαι να έχεις καλά νέα, οι γιατροί πάντα λένε την χειρότερη εκδοχή...!
Παλιά 13-04-12, 11:06   #23
giotakiflg

Προεπιλογή

με τρελανανε οι γιατροι...ολο για εξωμητριο λενε..και για εξωσωματικη και οι γυναικεσς που εχουνε ιστορικο με εξωμητριο παλι θα εχουνε τα ιδια...δλδ ολεσ αυτες που ειχανε εξωμητριο δεν πρεπει να προσπαθουνε παλι;;;;εγω δεν πιστευω τιποτα..ελεος πια..ολα τα εξωμητρια εγω θα τα εχω;;;;το ενστικτο μου μου λεει οτι την αλλη βδομαδα εγω θα τον δω το σακο...ειναι πολυ μικρο ακομα και δε φαινεται....συμφωνα με τους υπολογισμους μου 15 μερες εχουνε περασει απο τοτε που πιστευω οτι εγινε η συλληψη..
Παλιά 13-04-12, 16:36   #24
molly

Το avatar του χρήστη molly

molly ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εκανες υπερηχο κ το ειδαν στην σαλπιγγα;για μενα αν δεν φαινετε κ δεν πονας περιμενε γτ κ στην κουνιαδα μου ετσι λεγανε οι περισσοτεροι της λεγανε εξωμητριο ενας τις το βρηκε στην ωοθηκη νεκρο.εκανε χοριακες ανεβαιναν μια χαρα κ εχθες μετα απο αρκετες μερες πηγαν στον γιατρο κ ειδαν σακο μεσα στην μητρα ακουσανε κ καρδουλα.μην ακουμε οτι μας σερβιρουμε.παρε κ αλλη γνωμη.σου ευχομαι οτι καλυτερο κ καλη ανασταση!!!!!!
Ο χρήστης molly δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-04-12, 20:33   #25
giotakiflg

Προεπιλογή

molly μου οχι εναν αλλα καθε μερα υπερηχο μου κανουνε...επειδη δεν βλεπει τιποτα ο γιατρος στην μητρα μου υποστηριζει οτι ειναι εξωμητριο..τελοσπαντων εγω την τριτη θα παω και σε αλλον γιατρο και θα δουμε..καλη ανασταση μολλυ και σε ολους και ολες και με υγεια!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 17-04-12, 10:18   #26
vsofi

vsofi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σας. Σαν πιο έμπειρες που είστε θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω 11 μέρες καθυστέρηση και τα έχω παίξει.... Τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 9/3 κι έχω κύκλο 27-29 μέρες, την 22η μέρα είχαμε ένα ατυχηματάκι με τον φίλο μου και αποφασίσαμε να μην πάρω το χάπι της επόμενης ημέρας για να μην επιβαρυνω τον οργανισμό μου και ήδη είχα αρχισει να έχω συμπτώματα περιόδου. Αλλά τελικά η άτιμη η περίοδος δε μου ήρθε και έκανα τεστ την 36η μέρα και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να είμαι εγκυο;
Ο χρήστης vsofi δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 10:32   #27
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vsofi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας. Σαν πιο έμπειρες που είστε θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω 11 μέρες καθυστέρηση και τα έχω παίξει.... Τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 9/3 κι έχω κύκλο 27-29 μέρες, την 22η μέρα είχαμε ένα ατυχηματάκι με τον φίλο μου και αποφασίσαμε να μην πάρω το χάπι της επόμενης ημέρας για να μην επιβαρυνω τον οργανισμό μου και ήδη είχα αρχισει να έχω συμπτώματα περιόδου. Αλλά τελικά η άτιμη η περίοδος δε μου ήρθε και έκανα τεστ την 36η μέρα και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να είμαι εγκυο;
Καλή σου μέρα και χρόνια πολλά. Τεστ φαρμακείου έκανες; Αν ναι, θα σου πρότεινα να κάνεις και μία χοριακή για να είσαι πιο σίγουρη.
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 11:03   #28
vsofi

vsofi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χρονια πολλά ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ. Ναι τεστ φαρμακείου έκανα και μάλιστα 2 για να είμαι και πιο σίγουρη. Μάλλον θα κάνω και εξέταση αίματος για να είμαι σίγουρη... Ευχαριστώ
Ο χρήστης vsofi δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 11:43   #29
nena38

nena38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

Από όσα γνωρίζω, το χάπι της επόμενης μέρας προκαλεί ορμονική διαταραχή για να μην μείνεις εγκυος γεγονός που επιρρεάζει και την περίοδο σου. Δηλ. δεν πιστέυω ότι είσαι έγκυος απλά διαταράχθηκε ο κύκλος σου.
Ο χρήστης nena38 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 14:33   #30
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα,
τα τεστ εγω προσωπικα δεν τα πολυ εμπιστευομαι αφου ημουν εγκυος με θετικη χοριακη και αυτο εβγαινε αρνητικο.
Θα σου προτεινα να κανεις μια β χοριακη, ειναι οτι πιο αξιοπιστο σε αποτελεσμα.δεν κοστιζει ακριβα περιπου 20-25 ευρω και περνεις την ιδια μερα τα αποτελεσματα.
επισης στην εγκυμοσυνη μου ψιλιαστηκα οτι μπορει να ειμαι εγκυος λιγο νωριτερα καθως ειχα συμπτωματα περιοδου 1 εβδομαδα πριν την ημερομηνια που περιμενα. ειχα ομως την ατυχια να παλλινδρομηση η κυηση.
Προφανως εχεις τοσο αγχος που σου εχει προκαλεσει την καθυστερηση.
Οτι κι αν εχει γινει παντως ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις.

Make a pregnancy ticker
Παλιά 17-04-12, 15:40   #31
patousaki mou

Το avatar του χρήστη patousaki mou

Περιοχή: thessaloniki....
patousaki mou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα σας και απο εμένα!
λοιπόν, τελευταία περίοδος 22/03, οπότε περίμενα την επόμενη 15/04. κύκλος 24 ημερών ακριβώς εκτός μιας φοράς που ήρθε 26η. ΄ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει. έχω εδώ και μια εβδομάδα τσιμπιματάκια έντονα χαμηλά στην κοιλιά και όλες τις γνωστές ενοχλήσεις που έχουμε όταν περιμένουμε περίοδο!
χθές αφού έφαγα αυγό είχα απίστευτη αναγούλα...είναι λίγο νωρίς ή μου φαίνεται????????

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"
31.07.2010
Ο χρήστης patousaki mou δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 15:45   #32
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο patousaki mou Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σας και απο εμένα!
λοιπόν, τελευταία περίοδος 22/03, οπότε περίμενα την επόμενη 15/04. κύκλος 24 ημερών ακριβώς εκτός μιας φοράς που ήρθε 26η. ΄ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει. έχω εδώ και μια εβδομάδα τσιμπιματάκια έντονα χαμηλά στην κοιλιά και όλες τις γνωστές ενοχλήσεις που έχουμε όταν περιμένουμε περίοδο!
χθές αφού έφαγα αυγό είχα απίστευτη αναγούλα...είναι λίγο νωρίς ή μου φαίνεται????????
Δε νομίζω ότι είναι νωρίς. Χοριακούλα αβλεπεί και καλά θετικά αποτελέσματα.
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 22:28   #33
Angel1986

Angel1986 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα Κορίτσια. Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Περίμενα να αδιαθετήσω 15/03 με σταθερό κύκλο τους τελευταίους 6 μήνες στις 31 μέρες, τελικά αδιαθέτησα στις 26/03. Στην εβδομάδα αυτής της καθυστέρησης είχα επαφές κάποιες από αυτές με προφυλάξεις κάποιες άλλες όχι, αλλά πότε δεν ολοκλίρωνε μέσα μου. Η περίοδος μου κράτησε 4 μέρες αντί για 5-6 που είναι το κανονικό. Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες έχω ένα απίστευτο φούσκομα στην κοιλιά, σαν πρήξιμο, από την προηγούμενη Τρίτη 10/04 μέχρι και το Σάββατο 14/04 είχα λίγο αίμα κάθε μέρα για συγκεκριμένες ώρες και πολλά υγρά. Το αίμα ήταν κάποιες φορές καφέ και κάποιες άλλες λίγο πιο κόκκινο, χωρίς όμως να είναι κανονική περίοδος, χρησιμοποιούσα ένα μικρό σερβιετάκι όλη την ημέρα και αυτό δε γέμιζε κιόλας, φαινόταν μία γραμμη μόνο. Από τότε έχω απίστευτους πόνους σαν περίοδο και πόνους στη μέση, κάποιες ανακατωσούρες και αρκετά ρεψίματα πολλές φορές χωρίς να έχω φάει τίποτα. Είναι λες και έχω αέρα. Επείσης, έχω κάνει 2 φορές εμετό. Μία την προηγούμενη Δευτέρα πριν δω το αίμα και μία την Κυριακή. Και σήμερα με έπιασε για λίγο ένας πόνος χαμηλά στην κοιλιά, λες και με έκοβαν με μαχαίρι, όπως όταν έχω στην περίοδο χωρίς όμως να περιμένω τώρα. Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα 2 τεστ και ήταν αρνητικά, έκανα τεστ ωορηξίας για να δω μήπως ήταν αυτές οι μέρες αλλά και αυτά αρνητικά, αν ήταν κάτι πιστεύω ότι θα είχε φανεί, αφού έίχαν περάσει 3 εβδομάδες από την τελευταία επαφή και αδιαθέτησα και μετά. Σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν είναι εγκυμοσύνη τότε ίσως υπάρχει κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα υγείας. Μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο 3 μέρες μετά την επαφή? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρον και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.
Ο χρήστης Angel1986 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-04-12, 23:00   #34
matilda38

Το avatar του χρήστη matilda38

matilda38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Angel1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Κορίτσια. Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Περίμενα να αδιαθετήσω 15/03 με σταθερό κύκλο τους τελευταίους 6 μήνες στις 31 μέρες, τελικά αδιαθέτησα στις 26/03. Στην εβδομάδα αυτής της καθυστέρησης είχα επαφές κάποιες από αυτές με προφυλάξεις κάποιες άλλες όχι, αλλά πότε δεν ολοκλίρωνε μέσα μου. Η περίοδος μου κράτησε 4 μέρες αντί για 5-6 που είναι το κανονικό. Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες έχω ένα απίστευτο φούσκομα στην κοιλιά, σαν πρήξιμο, από την προηγούμενη Τρίτη 10/04 μέχρι και το Σάββατο 14/04 είχα λίγο αίμα κάθε μέρα για συγκεκριμένες ώρες και πολλά υγρά. Το αίμα ήταν κάποιες φορές καφέ και κάποιες άλλες λίγο πιο κόκκινο, χωρίς όμως να είναι κανονική περίοδος, χρησιμοποιούσα ένα μικρό σερβιετάκι όλη την ημέρα και αυτό δε γέμιζε κιόλας, φαινόταν μία γραμμη μόνο. Από τότε έχω απίστευτους πόνους σαν περίοδο και πόνους στη μέση, κάποιες ανακατωσούρες και αρκετά ρεψίματα πολλές φορές χωρίς να έχω φάει τίποτα. Είναι λες και έχω αέρα. Επείσης, έχω κάνει 2 φορές εμετό. Μία την προηγούμενη Δευτέρα πριν δω το αίμα και μία την Κυριακή. Και σήμερα με έπιασε για λίγο ένας πόνος χαμηλά στην κοιλιά, λες και με έκοβαν με μαχαίρι, όπως όταν έχω στην περίοδο χωρίς όμως να περιμένω τώρα. Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα 2 τεστ και ήταν αρνητικά, έκανα τεστ ωορηξίας για να δω μήπως ήταν αυτές οι μέρες αλλά και αυτά αρνητικά, αν ήταν κάτι πιστεύω ότι θα είχε φανεί, αφού έίχαν περάσει 3 εβδομάδες από την τελευταία επαφή και αδιαθέτησα και μετά. Σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν είναι εγκυμοσύνη τότε ίσως υπάρχει κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα υγείας. Μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο 3 μέρες μετά την επαφή? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρον και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

Λογικα τα τεστ θα ειχαν δειξει αν ηταν ... παρολα αυτα αν διαβασεις ιστοριες εδω μεσα θα δεις οτι τιποτα δεν ειναι απιθανο. κανε μια χοριακη πρωτα να αποκλεισεις το ενδεχομενο εγκυμοσυνης εντελως. Πιθανον να ειναι καποια κυστη ή να εχεις κρυωσει. .Το φουσκωμα και αυτα που λες εμετοι και τετοια μαλλον δεν εχουν αμεση σχεση. τετοιου ειδους συμτωματα σε πιθανη εγκυμοσυνη αρχιζουν καπως αργοτερα ή και καθολου. Το λιγο αιμα τωρα που ειδες το Μ.Σαββατο καθως και ο πονος εγω θα το απεδιδα σε ωορηξια. Η περιοδος που σου κρατησε 4 ημερες κατα τα αλλα κανονικη? Δηλαδη με αρκετο αίμα κλπ? η μηπως ηταν λιγο και προς το καφε?
Προτεινω να απευθυνθεις στο γιατρο σου για παν ενδεχομενο.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!
Ο χρήστης matilda38 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-04-12, 14:58   #35
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα,
το τι μπορει και τι δεν μπορει να γινεται ειναι περιπλοκο, αφου οπως ανεφερε και η ματιλντα, εχουμε διαβασει τοσα πολλα εδω μεσα.
εγω θα σε συμβουλευα να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου.........αυτος θα σε κατατοπισει καλυτερα απο την καθε μια μας.
θεωρω ομως λογικο να κανεις μια β χοριακη και εναν υπερηχο.
οσο αναφορα τα ρεψιματα, εμμετο και το φουσκωμα μπορει να οφειλονται σε καποια ιωση.
οτι και να ειναι παντως μην το αμελεις...........!!!!!!

Make a pregnancy ticker
Παλιά 18-04-12, 15:10   #36
giotakiflg

Προεπιλογή εξωμητριο και μια σαλπιγγα..

εχτες οι μοναδες μου επεσαν στις 109 απο 1782..ηρθε και το αιμα και ολα τελειωσαν..ο γιατρος του νοσοκομειου μιλησε παλι για αλλη μια φορα για εξωμητριο και οτι εγινε παλινδρομηση εξωμητριου...εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο..τον ρωταω που ητανε το εξωμητριο;;; και τι μου ειπε;;;εσυ ποια σαλπιγγα εχεις χασει;;την δεξια του λεω...εεε..στην αριστερη ητανε μου λεει...ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ!!!!!!!μονο εξωσωματικη θα σε σωσει....μην προσπαθησεις παλι!δλδ οσες εχουμε μια σαλπιγγα και ειναι σε καλη κατασταση μονο εμε εξωσωσματικη θα γινουμε μητερεςςςςς;;;;;για πειτε ρε κοριτσια γιατι εγω αυτα τα ακουω τρελα!!!!ευχαριστωωωω
Παλιά 18-04-12, 15:22   #37
ΕΥΗ!

Το avatar του χρήστη ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
εχτες οι μοναδες μου επεσαν στις 109 απο 1782..ηρθε και το αιμα και ολα τελειωσαν..ο γιατρος του νοσοκομειου μιλησε παλι για αλλη μια φορα για εξωμητριο και οτι εγινε παλινδρομηση εξωμητριου...εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο..τον ρωταω που ητανε το εξωμητριο;;; και τι μου ειπε;;;εσυ ποια σαλπιγγα εχεις χασει;;την δεξια του λεω...εεε..στην αριστερη ητανε μου λεει...ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ!!!!!!!μονο εξωσωματικη θα σε σωσει....μην προσπαθησεις παλι!δλδ οσες εχουμε μια σαλπιγγα και ειναι σε καλη κατασταση μονο εμε εξωσωσματικη θα γινουμε μητερεςςςςς;;;;;για πειτε ρε κοριτσια γιατι εγω αυτα τα ακουω τρελα!!!!ευχαριστωωωω

Αν και δεν εχω παρακολουθησει την ιστορια σου λυπαμαι.Αποτι εχω ακουσει τα εξωμητρια ειναι πιο συχνα σε εξωσωματικες.οποτε αν συλλαμβανεις φυσιολογικα πιστευω δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο.
Ο χρήστης ΕΥΗ! δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-04-12, 21:10   #38
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ε ναι θελουμε δεν θελουμε υπαρχου και αυτοι οι γιατροι......ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ.
ακου να δεις Γιωτα μου, εξωσωματικη δεν νομιζω οτι επιβαλλεται να κανεις....μπορει να μην ειμαι γιατρος αλλα εχω λογικη και αυτη μου λεει πως απο τη στιγμη που συλλαμβανεις φυσιολογικα απο μονη σου, τοτε δεν χρειαζεσαι εξωσωματικη. υπαρχουν πιθανοτητες σε μια εγκυμοσυνη να μην γινει η εμφυτευση στη μητρα αλλα εκτος ομως αυτος δεν ειναι λογος να σε παραπεμψει σε εξωσωματικης.....αλλα ηταν τα συμφεροντα του προφανως.
Ψαξε κουκλα μου και βρες εναν αλλο γιατρο,παρε και 2-3 γνωμες ακομα, κανε και καμια εξετασουλα αν χρειαζεται και ο Θεος ειναι μεγαλος καμια μας δεν θα αφησει.
οσο για τον 'γιατρο' που σε ειδε .....οταν τον ξαναδεις ριξτου ενα φτυσιμο απο μενα......ακου εκει πια δεν εχεις? ε τοτε η αλλη ειναι........ο μ@λ@κ@ς....
αντε γιατι φουντωσα τωρα.

Make a pregnancy ticker
Παλιά 19-04-12, 12:38   #39
Angel1986

Angel1986 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Το αίμα στην περίοδο μου τέλος Μαρτίου μου φάνηκε κανονικό, δηλαδή αρκετά κόκκινο αν και η ροή δεν ήταν τόσο πολύ όπως τις προηγούμενες φορές. Αυτό όμως της προηγούμενης εβδομάδας ήταν περισσότερο προς το καφέ. Δυστυχώς επειδή δε μένω Ελλάδα δε μπορώ να πάω άμεσα για να κάνω τέτοιες εξετάσεις, γιατί το σύστημα υγείας λειτουργεί κάπως διαφορετικά εδώ. Οπότε θα περιμένω μέχρι να αδιαθετήσω, σε δύο εβδομάδες αν είναι κανονικά αυτό το μήνα. Εξ'άλλου έχει πριστεί ήδη το στήθος μου και η κοιλιά μου και με πονάει αρκετά σα να μου έρχονται. Αλλά βρε κορίτσια με άστατο κύκλο που τη μία μου είναι κανονικά 30 μέρες και την άλλη 45, πως μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου????
Ο χρήστης Angel1986 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 19-04-12, 12:53   #40
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Το αίμα στην περίοδο μου τέλος Μαρτίου μου φάνηκε κανονικό, δηλαδή αρκετά κόκκινο αν και η ροή δεν ήταν τόσο πολύ όπως τις προηγούμενες φορές. Αυτό όμως της προηγούμενης εβδομάδας ήταν περισσότερο προς το καφέ. Δυστυχώς επειδή δε μένω Ελλάδα δε μπορώ να πάω άμεσα για να κάνω τέτοιες εξετάσεις, γιατί το σύστημα υγείας λειτουργεί κάπως διαφορετικά εδώ. Οπότε θα περιμένω μέχρι να αδιαθετήσω, σε δύο εβδομάδες αν είναι κανονικά αυτό το μήνα. Εξ'άλλου έχει πριστεί ήδη το στήθος μου και η κοιλιά μου και με πονάει αρκετά σα να μου έρχονται. Αλλά βρε κορίτσια με άστατο κύκλο που τη μία μου είναι κανονικά 30 μέρες και την άλλη 45, πως μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου????
καλημερα,

για να υπολογισεις την ωορρηξια σου υπαρχουν 2 τροποι.
ο πρωτος ειναι με τα τεστ ωορρηξιας και ο δευτερος με υπερηχο στον γυναικολογο σου. θα χρειαστει σιγουρα ομως να κανεις 2-3 υπερηχογραφηματα μεχρι να βρει ο γιατρος την καλη μερα οπως επισης το ιδιο ισχυει και με τα τεστ.....αφου εχεις τοσο αστατο κυκλο θα χρειαστεις και αρκετα τεστακια. αλλη λυση δεν υπαρχει.
γενικα την καταλαβαινεις την ωορρηξια σου? βλεπεις δηλαδη αυτη την ασπρη βλενα (που ειναι σαν ασπραδι αυγου καπως) ή τσιμπηματακια-πονακια χαμηλα?

Make a pregnancy ticker
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές