Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 05-04-12, 19:12   #1
tsarli

Περιοχή: Β. Ελλάδα
tsarli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ 14-16 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ?

Κορίτσια καλησπέρα, έχω μία απορία...τελικά όντως η περίοδος έρχεται πάντα περίπου 14 μέρες μετά την ωορηξία?
Το ρωτάω αυτό γιατί μέχρι τώρα ουδέποτε έψαξα να δω πότε έχω ωορηξία, ούτε συνδύασα τα υγρά με την ωορηξία κλπ. Μία εγκυμοσύνη που είχα πριν μισό χρόνο (παλίνδρομη) έτυχε χωρίς να χω ιδέα σχετικά με το πότε γίνεται ακριβώς η ωορηξία.
Τώρα λοιπόν που πέρασε ο καιρός και αποφασίσαμε να ξαναπροσπαθήσουμε, είπα να το "οργανώσω" το θέμα, δεν έχω καιρό για χάσιμο!
Τελαυταία περίοδος 8 Μαρτίου, η οποία μου κράτησε και ελάχιστα (2 μέρες). Ωορηξία στις 16 Μαρτίου (τελευταία μέρα υγρών ωορηξίας). Στις 17 Μαρτίου λέμε με το σύζυγο να ξεκινήσουμε από τον επόμενο μήνα προσπάθειες, τον Απρίλιο δηλαδή. Σκέφτομαι και γω "είχα σύντομη περίοδο, η ωορηξία έγινε την 9η μέρα, άρα θα έχω και σύντομο κύκλο, τί ωραία τί καλά, θα μου ρθει γρήγορα περίοδος και θα ξεκινήσουμε".
Ακόμη περιμένω!! Ο κύκλος μου είναι 27 ημερών. Διάβασα όμως ότι η επόμενη περίοδος υπολογίζεται βάσει ΠΑΝΤΑ της ημέρας ωορηξίας, από κει δηλαδή εξαρτάται πόσο μεγάλος θα είναι ο κύκλος.
Εμένα έχουν περάσει 20 μέρες από τότε που έγινε η ωορηξία. Σκέφτομαι μήπως συμβαίνει κάτι άλλο, κανένα μικρόβιο κλπ.
Γνωρίζει κάποια κοπέλα σχετικά??
Οι 14 μέρες που ακολουθούν την ωορηξία αποτελούν την εκκριτική (ωχρινική) φάση. Στην περίπτωση μου σαν να παρατράβηξε αυτή η φάση..στο παρελθόν εδεν παρατήρησα κάτι παρόμοιο.
Ο χρήστης tsarli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-12, 20:13   #2
libero10

Περιοχή: thessaloniki
libero10 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα!
ειχα ακριβως την ιδια απορια με εσενα πριν απο καποιους μηνες!!!!ειχα τσεκαρει την ωορρηξια μου κ ειχα διαβασει οτι μετα απο 14-16 μερες θα αδιαθετησω....ειχαν περασει 18 μερες κ μιλησα με εναν γυναικολογο κ μου ειπε να κανω ενα τεστακι.....το εκανα κ βγηκε θετικο!!!!ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!
Ο χρήστης libero10 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-12, 20:41   #3
tsarli

tsarli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή μου libero, δεν παίζει θέμα εγκυμοσύνης, γιατί η τελευταία μέρα ωορηξίας ήταν η Παρασκευή 16 Μαρτίου. Ελεύθερα κάναμε (ελεύθερα πλέον για πρώτη φορά κι όλας μετά την απόξεση του οκτώβρη) την Κυριακή 18 Μαρτίου απόγευμα. Άλλη επαφή πιο πριν δεν είχαμε λόγω υποχρεώσεων.
Είναι 100% ότι δεν υπάρχει θέμα εγκυμοσύνης, γιατί η τελευταία μέρα που είδα τα υγρά της ωορηξίας ήταν η Παρασκευή 16 Μαρτίου. Από κει και πέρα (Σάββατο και μετά) ήμουν πέρα για πέρα "στεγνή". Οπότε δεν μιλάμε για εγκυμοσύνη.
Παλιά 06-04-12, 18:34   #4
tsarli

tsarli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια απίστευτο, είμαι έγκυος! Δεν μπορώ να το πιστέψω!! Χοριακή περίπου 45. Μίλησα με το γιατρό μου, του είπα ημερομηνίες κλπ (δεν μου είπε πώς κατάφερε και έγινε αυτή η σύλληψη χωρίς υγρά γιατί μιλούσαμε τηλεφωνικώς και είχε πελάτισσα), είμαι 4 εβδομάδων, το πολύ 4 εβδ. και 2 ημερών.
Να δώ τώρα τί θα κάνω που πλήρωσα και τη συνδρομή στο γυμναστήριο!! Λέω να συνεχίσω να πηγαίνω, να κάνω μόνο χαλαρό περπάτημα στο διάδρομο.
Ακομη δεν μπορώ να το πιστέψω...και στην προηγούμενη παλίνδρομη εγκυμοσύνη πριν 6 μήνες έμεινα έγκυος με τη πρώτη ελεύθερη επαφή, το ίδιο και τώρα (είχαμε να κάνουμε ελεύθερα από τότε). Ο άντρας μου λέει ότι σε λίγο θα το "μυρίζω" και θα το πιάνω.
Παλιά 06-04-12, 18:47   #5
babycobra

babycobra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tsarli Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια απίστευτο, είμαι έγκυος! Δεν μπορώ να το πιστέψω!! Χοριακή περίπου 45. Μίλησα με το γιατρό μου, του είπα ημερομηνίες κλπ (δεν μου είπε πώς κατάφερε και έγινε αυτή η σύλληψη χωρίς υγρά γιατί μιλούσαμε τηλεφωνικώς και είχε πελάτισσα), είμαι 4 εβδομάδων, το πολύ 4 εβδ. και 2 ημερών.
Να δώ τώρα τί θα κάνω που πλήρωσα και τη συνδρομή στο γυμναστήριο!! Λέω να συνεχίσω να πηγαίνω, να κάνω μόνο χαλαρό περπάτημα στο διάδρομο.
Ακομη δεν μπορώ να το πιστέψω...και στην προηγούμενη παλίνδρομη εγκυμοσύνη πριν 6 μήνες έμεινα έγκυος με τη πρώτη ελεύθερη επαφή, το ίδιο και τώρα (είχαμε να κάνουμε ελεύθερα από τότε). Ο άντρας μου λέει ότι σε λίγο θα το "μυρίζω" και θα το πιάνω.

με το καλό..φιλική συμβουλή..από μία φανατική της κίνησης..κανε λιγο την πάπια στο πρώτο τρίμηνο..στην πρώτη έκανα γιογκα..πάρε την αποκολησούλα..στο δεύτερο το ίδιο..μια από τα ίδια...να προσέχεις για να έχεις..από τον 4ο κάνε ό,τι σε αφήνει ο γιατρός..
Ο χρήστης babycobra δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 19:25   #6
tsarli

tsarli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου. Συγκεκριμένα σκέφτομαι να κάνω μισλη ώρα περπάτημα - βόλτα, πολύ χαλαρό, ούτε να λαχανιάζω, ούτε να ιδρώνω, τίποτα. Στην προηγούμενη παλίνδρομη εγκυμοσύνη, μέχρι και τον 2ο μήνα πήγαινα για βάδην στα κατσάβραχα, 1,5 ώρα κάθε μέρα. Βέβαια η παλίνδρομη δεν οφειλόταν σε αυτό. Αυτή τη φορά όμως όπως είπες, προσέχουμε για να έχουμε.
Παλιά 07-04-12, 15:19   #7
Olga92

Το avatar του χρήστη Olga92

Olga92 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Είσαι από τις πολύ τυχερές που πιάνουν με την πρώτη παιδί!!
Σου εύχομαι τελειόμηνη εγκυμοσύνη και προσεχτικά στο γυμναστήριο, ε;
Φιλιά πολλά!!!!

Ο χρήστης Olga92 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-12, 17:30   #8
libero10

Περιοχή: thessaloniki
libero10 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τελικα τσαρλι μου ειδες που ειχα δικιο?????σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!κ μια συμβουλη:ασε στην ακρη το γυμναστηριο για το πρωτο τριμηνο!!!!!!!θα χρειαστει να ριξεις περπατημα στους τελευταιους μηνες!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης libero10 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-12, 10:52   #9
tsarli

tsarli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά. Τελικά όντως, πιάνω με τη μία, δεν τπ περίμενα γιατί δεν είμαι και νιάτο!! (35!)
Παλιά 01-08-12, 12:34   #10
Aprilia_

Το avatar του χρήστη Aprilia_

Περιοχή: Athina
Aprilia_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μία από τα ίδια και εδω... έχουν περάσει 20 ημέρες από την ωορρηξία και περίοδος γιοκ!
χτες είχα μόνο κάτι καφέ εκκρίσεις το πρωί και το βράδυ, σήμερα τίποτε.... μου δίνετε ελπίδες με αυτά που διαβάζω αλλά και ανησυχώ μήπως κάτι συμβαίνει...

Ο χρήστης Aprilia_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-10-12, 09:22   #11
quarter

quarter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο libero10 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα!
ειχα ακριβως την ιδια απορια με εσενα πριν απο καποιους μηνες!!!!ειχα τσεκαρει την ωορρηξια μου κ ειχα διαβασει οτι μετα απο 14-16 μερες θα αδιαθετησω....ειχαν περασει 18 μερες κ μιλησα με εναν γυναικολογο κ μου ειπε να κανω ενα τεστακι.....το εκανα κ βγηκε θετικο!!!!ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!
Γεια, εχω κι εγω απορία παρόμοια. Καταλαβαινω την ωορρηξια μου πάντα και μετα από 14 μέρες έχω περίοδο. Και αν την καταλαβα και τωρα καλα έπρεπε να μου έρθει χτες που συμπληρωνονται 16 μέρες.

Έκανα τεστ (predictor) σήμερα και βγήκε αρνητικό.

... Μήπως καταλαβα αλλα αντ' άλλων τελικά και δεν εχω ωορρηξια ακόμα 23η μέρα σήμερα? Ο άντρας μου λέει οτι εχω καταλάβει ότι να ναι γιατι δε γινεται να είνα ωορρηξια την 6η μέρα του κύκλου....

Any ideas?
Ο χρήστης quarter δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-10-12, 09:29   #12
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο quarter Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια, εχω κι εγω απορία παρόμοια. Καταλαβαινω την ωορρηξια μου πάντα και μετα από 14 μέρες έχω περίοδο. Και αν την καταλαβα και τωρα καλα έπρεπε να μου έρθει χτες που συμπληρωνονται 16 μέρες.

Έκανα τεστ (predictor) σήμερα και βγήκε αρνητικό.

... Μήπως καταλαβα αλλα αντ' άλλων τελικά και δεν εχω ωορρηξια ακόμα 23η μέρα σήμερα? Ο άντρας μου λέει οτι εχω καταλάβει ότι να ναι γιατι δε γινεται να είνα ωορρηξια την 6η μέρα του κύκλου....

Any ideas?
Μπορεί να γίνει και την 6η μέρα. Γιατί όχι; Αν είχε γίνει όμως και ήσουν έγκυος το τεστ θα το έδειχνε. Πιστεύω ότι δεν την κατάλαβες πότε έγινε. Μήπως έγινε αργότερα;Συμπτώματα περιόδου δεν έχεις;
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-10-12, 09:37   #13
quarter

quarter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να γίνει και την 6η μέρα. Γιατί όχι; Αν είχε γίνει όμως και ήσουν έγκυος το τεστ θα το έδειχνε. Πιστεύω ότι δεν την κατάλαβες πότε έγινε. Μήπως έγινε αργότερα;Συμπτώματα περιόδου δεν έχεις;
Συμπτωματα περιοδου απ' οταν ξεκινησα μια διατροφη για τους μυκητες δεν εχω πλεον εντονα οπως παλια.

Ναι με ποναει λιγο το στηθος, ναι με ποναει λιγο η μεση, ναι εχω λιγη φαγουρα στο σωμα, ναι εβγαλα σπυρακια, αλλα ουτως η αλλως απ οταν αρχισα να εχω ελευθερες επαφες αυτα τα συπτωματα τα εχω οποιαδηποτε στιγμη μεσα στον κυκλο αρα δεν μπορω να βασιστω...

Τι να πω Νίκη-Αντωνια... Αν δεν εχω καταλαβε καλα την ωορρηξια θα ναι η πρωτη φορα στους τόσους μηνες. Και ξερεις θα αισθανομαι τελειως τρελη
Παλιά 16-10-12, 09:45   #14
Μαριαννα13

Μαριαννα13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παρε τεστ ωορρηξιας απο τι internet υπαρχουν καποια φθηνα ωστε να σιγουρεψεις αν εχεις οντως ωορρηξια την ημερα που το καταλαβαινεις. Εαν ομως εχεις σταθερο κυκλο τοτε σιγουρα θα ξερεις ποιες ειναι οι γονιμες σου μερες.
Ο χρήστης Μαριαννα13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-10-12, 09:53   #15
quarter

quarter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν εχω παρει ποτε τεστ γιατι δε χρειαστηκε. Απο μικρη πονουσα με εκεινον τον εντονο χαρακτηριστικο πόνο της ωορρηξιας και 14 μέρες (ή 16 αναλόγως κουραση, ασθενειες, διακοπές) μετά τσουπ! Περίοδος.

Τι να πω. Μάλλον εχω αρχισει να εχω παραισθησεις με το ζητημα :-S
Παλιά 16-10-12, 15:25   #16
Ζαχίρ

Ζαχίρ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια να ρωτήσω κατι;είμαι στη 13η μέρα του κυκλου μου με κύκλο 30 ημερών μέχρι πρότεινος και είδα σήμερα τα βλεννώδη υγρά τα οπόια δεν "σπάνε κιόλας".τις 2 προηγούμενες φορές όμως αδιαθέτησα στις 25 μέρες και τον προηγούμενο στις 33 κι έτσι δεν ξέρω αν θα αδιαθετήσω σίγουρα στις 30.το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω εξέταση προγεστερόνης κι αυτή γινεται την 21η μέρα του κυκλου σε κύκλο 28 ημερών.εγώ τώρα πως θα υπολογίσω αντίστοιχα σε ποια μέρα να πάω να την κάνω για να πέσω μέσα;να βασιστώ στο ότι σήμερα είναι ωορηξία παρόλο που συνήθως έχω την 16η μέρα του κύκλουςδηλαδή μπορεί πάλι να αδιαθετήσω πιο νωρίς;ή να μην είναι από τα υγρά ωορηξίας;έχω μπερδευτεί λίγο!εν τω μεταξύ την πέμπτη έχω κολπικό υπέρηχο.λέτε να δείξει αν έκανα ωορηξία ή όχι;
Παλιά 17-10-12, 00:51   #17
quarter

quarter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ζαχίρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια να ρωτήσω κατι;είμαι στη 13η μέρα του κυκλου μου με κύκλο 30 ημερών μέχρι πρότεινος και είδα σήμερα τα βλεννώδη υγρά τα οπόια δεν "σπάνε κιόλας".τις 2 προηγούμενες φορές όμως αδιαθέτησα στις 25 μέρες και τον προηγούμενο στις 33 κι έτσι δεν ξέρω αν θα αδιαθετήσω σίγουρα στις 30.το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω εξέταση προγεστερόνης κι αυτή γινεται την 21η μέρα του κυκλου σε κύκλο 28 ημερών.εγώ τώρα πως θα υπολογίσω αντίστοιχα σε ποια μέρα να πάω να την κάνω για να πέσω μέσα;να βασιστώ στο ότι σήμερα είναι ωορηξία παρόλο που συνήθως έχω την 16η μέρα του κύκλουςδηλαδή μπορεί πάλι να αδιαθετήσω πιο νωρίς;ή να μην είναι από τα υγρά ωορηξίας;έχω μπερδευτεί λίγο!εν τω μεταξύ την πέμπτη έχω κολπικό υπέρηχο.λέτε να δείξει αν έκανα ωορηξία ή όχι;

Γιατι την 21η σε κυκλο 28 ημερων και οχι την 21η γενικως?
Παλιά 17-10-12, 13:42   #18
Ζαχίρ

Ζαχίρ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γιατί θέλουν μια εβδομάδα μετά την υποτιθέμηνη ωορηξία.τότε η προγεστερόνη έχει τη μέγιστη τιμή της.οπότε σε κ΄τκλο 28 ημερών η ωορηξία γίνεται στην 14η περίπου + 1 εβδομαδα=21η μερα.γιαυτο τωρα εγω δεν ξερω πως να υπολογισω.μαλλον αυριο βραδυ που εχω ραντεβου για κολπικο υπερηχο θα ρωτησω το γιατρο!
Παλιά 17-10-12, 13:46   #19
quarter

quarter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ζαχίρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί θέλουν μια εβδομάδα μετά την υποτιθέμηνη ωορηξία.τότε η προγεστερόνη έχει τη μέγιστη τιμή της.οπότε σε κ΄τκλο 28 ημερών η ωορηξία γίνεται στην 14η περίπου + 1 εβδομαδα=21η μερα.γιαυτο τωρα εγω δεν ξερω πως να υπολογισω.μαλλον αυριο βραδυ που εχω ραντεβου για κολπικο υπερηχο θα ρωτησω το γιατρο!
εχεις δικιο που δεν μπορεις να υπολογισεις. Κι εγω πριν ξεκινησω τις ελευθερες επαφες ειναι 28-30 μερες κυκλο και απο τοτε εχω 27 33 27 28 36 οτι να ναι δλδ... εγω να σου πω ποναω στην ωορρηξια και καπως ετσι το καταλαβαινω
Παλιά 14-05-13, 20:02   #20
Liaki!

Το avatar του χρήστη Liaki!

Περιοχή: Elefsina
Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα!!
Ήθελα να θέσω και γω την απορία μου!
Τελευταία περίοδος 05/04/13. Κανονικά περιμένα στις 10/04/13 αλλά λόγω ενός συμβάντος και σόκ που πέρασα μου ηρθε 5 μερες νωρίτερα.
Έκανα έναν κοιλιακό υπέρηχο στις 18/04/13 για άσχετο λόγω από την ωοριξία και μου λέει εκείνη την στιγμή ο γιατρός, πώς, σε 2-3 μέρες θα έχω ωορίξια!
Ακριβώς μια εβδομάδα μετά, 26/04/13 ξαναέκανα υπερυχο και μου είπε πως βλέπει πρησμένο ενδομήτριο.
Μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει περίοδος! Αλλά δεν ξέρω από πότε να μετρήσω καθυστέρηση... από τις 05/05/13 με βάση τον κύκλο μου που ειναι 30ημερών ή από τις 10/05/13 που υποτίθεται έπρεπε να έρθει η περίοδος του Απριλίου;;;;; Και έχω θερμοκρασία 36,9 και 37,00 καθόλη τη διάρκεια της ημερας και εξάψεις συνέχεια!! Αλλά επειδή έχω υπάρξει πολλές φορές κατα φαντασίαν έγκυος, φοβάμαι να πάω να κάνω χωριακή....
Περιμένω την απάντησή σας και εύχομαι το 2013 να κλεισει με όλες μας μανούλες!!!!!!!!
Παλιά 14-05-13, 20:24   #21
dessy29!

dessy29! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Liaki! Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλησπέρα!!
Ήθελα να θέσω και γω την απορία μου!
Τελευταία περίοδος 05/04/13. Κανονικά περιμένα στις 10/04/13 αλλά λόγω ενός συμβάντος και σόκ που πέρασα μου ηρθε 5 μερες νωρίτερα.
Έκανα έναν κοιλιακό υπέρηχο στις 18/04/13 για άσχετο λόγω από την ωοριξία και μου λέει εκείνη την στιγμή ο γιατρός, πώς, σε 2-3 μέρες θα έχω ωορίξια!
Ακριβώς μια εβδομάδα μετά, 26/04/13 ξαναέκανα υπερυχο και μου είπε πως βλέπει πρησμένο ενδομήτριο.
Μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει περίοδος! Αλλά δεν ξέρω από πότε να μετρήσω καθυστέρηση... από τις 05/05/13 με βάση τον κύκλο μου που ειναι 30ημερών ή από τις 10/05/13 που υποτίθεται έπρεπε να έρθει η περίοδος του Απριλίου;;;;; Και έχω θερμοκρασία 36,9 και 37,00 καθόλη τη διάρκεια της ημερας και εξάψεις συνέχεια!! Αλλά επειδή έχω υπάρξει πολλές φορές κατα φαντασίαν έγκυος, φοβάμαι να πάω να κάνω χωριακή....
Περιμένω την απάντησή σας και εύχομαι το 2013 να κλεισει με όλες μας μανούλες!!!!!!!!

Ax Liaki mou σου ευχομαι το καλυτερο εγω απο οτι εχω καταλαβει η ορμονη ανεναινει μια εβδομαδα μετα την εμφυτευση οποτε έναν έσυ έκαανες ωορρηξια 20-21\4 θελει και έως 7 μέρες για την εμφυτευση... πες 28-28/4 απο εκεινη τη μέρα έχουν περάσει αλλες 17 μέρες ακομα και καθυστεριμενη συληψη να ειχες το τεστ θα διξει σιγουρα γιατι άν επιασες θα εισαι τωρα στην 5 εβδομαδα....

Κανε ένα τεστακι θα σε γλιτωσει απο την αγονια....

Πες μας τα νεα εεεε????
Ο χρήστης dessy29! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-13, 20:32   #22
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Dessy μου σε ευχαριστω πάρα πολύ για τις ευχές σου!! και φυσικά θα πω τα νέα μόλις κανω τεστ! το πιστευεις πως φοβάμαι να κανω τεστ;;;; λόγω των πολλώωωωωωωωωων κατα φαντασίαν συμπτωμάτων που ειχα τοσους μηνες (χωρις καθυστερηση παρακαλώ!) και εκαναν τεστ και ετρωγα χλαπατσα.....
Γι' αυτο και τωρα φοβάμαι... μη δω το αρνητικό... και προσπαθώ να κρατηθώ, τουλάχιστον μέχρι τη Παρασκευή! Θα προσπαθήσω!
Παλιά 14-05-13, 20:39   #23
dessy29!

dessy29! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια μου θα ήθελα σας παρακαλώ τη συμβουλλη σας.....

Εχω κύκλο 24-27 μέρες

την ωορρηξία μου δεν την κσαταλαβασίνω ποτε.....

πιστευα και εγω οτι περιοδος έρχετε 14 μέρες μέτα οποτε έτσι κάπος υπολογιζα....

Αυτο το μήνα όμως για να είμαι σιγουρή πήρα και τεστ ωορρηξίας για να δώ

Τελευταία περίοδος στις 24/4 με τεστ είδα οτι η ωορρηξία μου έγινε 4/5 την 11 μέρα δηλαδή στο υπολογισμό των 14 ήμερων π΄ρεπει να αδιαθετίσω στις 19/5 που ειναι κύκλο 15 μερων

εδω και καποιες μέρες όμως έχω αναγούλες λίγες ζαλάδες κράμπες στην δεξία πατούσα (χι χι)

λέω ένταξυ είναι πολύ νωρίς για συμπτωματα όμως είναι αρκετα αισθητα....

παλια μετρουσα και τη θερμοκρασια που λένε οτι ανεβαινει μετα την ωορρηξία αλλα δεν τα καταφερα ποτε δεν είδα ποτε να ανεβαινει

Απο χθες έχω δεκατα και τα αισθανομαι συνεχεια γιαυτο και μετρισα θερμοκρασια....

Λέτε να έκανα τώρα ωορρηξία στις 11/5 δεν μπορω να καλαβω....

κοιμάμοι συνέχεια νυσταζω συνέχεια σα να μην έχω κοιμηθει καθόλου....

Κοριτσια μου βοηθεια λέτε να ήταν αυτός ο τυχερός μου μήνας μέτα απο 18 μήνες ακαρπων προσπαθειων???
Παλιά 14-05-13, 20:43   #24
dessy29!

dessy29! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Dessy μου σε ευχαριστω πάρα πολύ για τις ευχές σου!! και φυσικά θα πω τα νέα μόλις κανω τεστ! το πιστευεις πως φοβάμαι να κανω τεστ;;;; λόγω των πολλώωωωωωωωωων κατα φαντασίαν συμπτωμάτων που ειχα τοσους μηνες (χωρις καθυστερηση παρακαλώ!) και εκαναν τεστ και ετρωγα χλαπατσα.....
Γι' αυτο και τωρα φοβάμαι... μη δω το αρνητικό... και προσπαθώ να κρατηθώ, τουλάχιστον μέχρι τη Παρασκευή! Θα προσπαθήσω!

Αν διαβάσεις τον προβληματισμο μου παρακάτω θα καταλάβεις οτι σε καταλαβαινω απολύτα....

και έγω φοβαμαι....

μήν απογοητευεσε.... ολα καλα θα πανε...
Συνηθος έχει καθυστερισεις στον κυκλο σου???

Απο συμπτωματα???

Γιατι έαν είναι έτσι όπως τα λέω στις 5 εβδομαδες ειναι δικαιολογιμένο να έχεις....

Εγω πάντος με τόσες μέρες δεν θα άντεχα θα έκανα τεστ για να ξέρω τι μου γινετε
καινα προετοιμαζομαι για τον επομενο κυκλο
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 14-05-13, 20:52   #25
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dessy29! Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν διαβάσεις τον προβληματισμο μου παρακάτω θα καταλάβεις οτι σε καταλαβαινω απολύτα....

και έγω φοβαμαι....

μήν απογοητευεσε.... ολα καλα θα πανε...
Συνηθος έχει καθυστερισεις στον κυκλο σου???

Απο συμπτωματα???

Γιατι έαν είναι έτσι όπως τα λέω στις 5 εβδομαδες ειναι δικαιολογιμένο να έχεις....

Εγω πάντος με τόσες μέρες δεν θα άντεχα θα έκανα τεστ για να ξέρω τι μου γινετε
καινα προετοιμαζομαι για τον επομενο κυκλο

Το διάβασα! και αυτα τα συμπτώματα που γράφεις τα ειχα παντα! και πολλά ακομα! μυρωδιες, ορεξη για φαγητο και πολλά πολλά άλλα φανταστικά! χαχαχα!
Τώρα, αυτα που εχω είναι συχνοουρία, λίγο πρησμένο στήθος (ενώ ΠΑΝΤΑ στην περίοδο δεν άντεχα ουτε να περπατησω απο τον πόνο που είχε και το πρήξιμο), περίεργη ψυχολογία, μελαγχολία, μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα πολύ εύκολα, και καποιες περίεργες μυρωδίτσες. Δηλαδή, εχουμε 2 χρόνια σχεδόν 2 φυτά μπαμπού, ε, τις τελευταίες 3 ημερες αυτα τα μπαμπού μου βρωμανε... Καποιες πρωινες ναυτίες και ζαλάδες το πρωί. Και διάφανα υγρα. Αυτά! Αλλά φοβάμαι να τα ερμηνεύσω ως συμπτώματα.... Γι αυτο λέω πως θα προσπαθησω να κρατηθω... δεν θελω να ξανααπογοητευτω.....
Παλιά 14-05-13, 20:56   #26
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια μου θα ήθελα σας παρακαλώ τη συμβουλλη σας.....

Εχω κύκλο 24-27 μέρες

την ωορρηξία μου δεν την κσαταλαβασίνω ποτε.....

πιστευα και εγω οτι περιοδος έρχετε 14 μέρες μέτα οποτε έτσι κάπος υπολογιζα....

Αυτο το μήνα όμως για να είμαι σιγουρή πήρα και τεστ ωορρηξίας για να δώ

Τελευταία περίοδος στις 24/4 με τεστ είδα οτι η ωορρηξία μου έγινε 4/5 την 11 μέρα δηλαδή στο υπολογισμό των 14 ήμερων π΄ρεπει να αδιαθετίσω στις 19/5 που ειναι κύκλο 15 μερων

εδω και καποιες μέρες όμως έχω αναγούλες λίγες ζαλάδες κράμπες στην δεξία πατούσα (χι χι)

λέω ένταξυ είναι πολύ νωρίς για συμπτωματα όμως είναι αρκετα αισθητα....

παλια μετρουσα και τη θερμοκρασια που λένε οτι ανεβαινει μετα την ωορρηξία αλλα δεν τα καταφερα ποτε δεν είδα ποτε να ανεβαινει

Απο χθες έχω δεκατα και τα αισθανομαι συνεχεια γιαυτο και μετρισα θερμοκρασια....

Λέτε να έκανα τώρα ωορρηξία στις 11/5 δεν μπορω να καλαβω....

κοιμάμοι συνέχεια νυσταζω συνέχεια σα να μην έχω κοιμηθει καθόλου....

Κοριτσια μου βοηθεια λέτε να ήταν αυτός ο τυχερός μου μήνας μέτα απο 18 μήνες ακαρπων προσπαθειων???

Επειδή είναι αρκετοί οι μήνες, έχετε κάνει καποιες εξετάσεις;
Παλιά 14-05-13, 21:02   #27
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Το διάβασα! και αυτα τα συμπτώματα που γράφεις τα ειχα παντα! και πολλά ακομα! μυρωδιες, ορεξη για φαγητο και πολλά πολλά άλλα φανταστικά! χαχαχα!
Τώρα, αυτα που εχω είναι συχνοουρία, λίγο πρησμένο στήθος (ενώ ΠΑΝΤΑ στην περίοδο δεν άντεχα ουτε να περπατησω απο τον πόνο που είχε και το πρήξιμο), περίεργη ψυχολογία, μελαγχολία, μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα πολύ εύκολα, και καποιες περίεργες μυρωδίτσες. Δηλαδή, εχουμε 2 χρόνια σχεδόν 2 φυτά μπαμπού, ε, τις τελευταίες 3 ημερες αυτα τα μπαμπού μου βρωμανε... Καποιες πρωινες ναυτίες και ζαλάδες το πρωί. Και διάφανα υγρα. Αυτά! Αλλά φοβάμαι να τα ερμηνεύσω ως συμπτώματα.... Γι αυτο λέω πως θα προσπαθησω να κρατηθω... δεν θελω να ξανααπογοητευτω.....
Εδω μουμυριζεται εγκυμοσυνη....οι πρωινες ναυτιες κ ζαλαδες στην αρχη αρχη μιας κυησης ειναι σημα κατατεθεν......
Σου ευχομαι να εισαι εγκυος
Dessy29 ευχομαι και σε εσενα το μωρακι που περιμενεις να ερθει πολυ γρηγορα....
Ο χρήστης Koalaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-13, 21:06   #28
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μακάρι koalaki!!!! Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτι!!!!! Σ' ευχαριστω!!
Και το ίδιο εύχομαι και για όλες τις κοπέλες!!!!!!
Παλιά 16-05-13, 18:50   #29
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Dessy τι κάνεις; Πώς πάνε τα συμπτώματα;;;!!!!!!!!! Πώς νοιώθεις;
Παλιά 16-05-13, 19:03   #30
dessy29!

dessy29! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας κούκλες μου....

τα συμπτωματα μου εξαφανιστικαν όλα αποτε υποθετω οτι ήταν κάποια πολύ light ιοσουλα.....

Τωρα απο εξετασεις έχω κάνει ορμονικές στη 2 μέρα του κύκλου. ολα τελεια υπερηχο που όλα ήταν φυσιολογικα και μου ειπέ η γιατρος οτι είμαι και πολύ γόνιμη απο αποψη μήτρας και πόσα ώαρια ειδε....
έχω κάνει το hidenn c-test πολυ ενδιαφέρουσα εξέταση... βγήκε αρνιτική ευτυχως....

Αυτα μέχρι στιγμής άν αδιαθετίσω την κυριακη που περιμένω θα παω για παπ και σαλπγγογραφία.....

Ο άντρας μου δεν πάει να κάνει εξέταση λεεί οτι ειναι μία χαρα και δεν χρειαζετε
προσπαθω να το πεισω έδω και 7 μήνες περιπου....

ξέρω τι θα μου πείτε πάω στα τυφλά χωρις σπερμο....

Αλλα τί να κάνω παρακαλάω το θεο να μήν έχει κανένα προβλημμάτακι....

εσεις πως τα πάτε κοριτσάκια μου??
Παλιά 16-05-13, 21:52   #31
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έλεος πια αυτοί οι άντρες! Λές και θα παθουν τιποτα..! Αμάν πια!
Εγώ έμαθα πριν από λίγο τη χωριακή ..... Μηδενική.... Έφαγα μεγάλη ήττα.... Δεν το περίμενα..... Επειδή είχα συγκρατημενη χαρά όμως, δεν με πήρε τόσο από κάτω όσο περίμενα....Τώρα θα κανονίσω να παω στον γυναικολόγο να δούμε γιατί έχω τόσο μεγάλη καθυστέρηση... Θα δούμε... Εύχομαι Dessy να μην είναι και για σένα το ίδιο....και για τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Να βλέπουμε θετικές χωριακές και κοιλίτσες να μεγαλώνουν!!!!!!
Παλιά 17-05-13, 19:00   #32
dessy29!

dessy29! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Έλεος πια αυτοί οι άντρες! Λές και θα παθουν τιποτα..! Αμάν πια!
Εγώ έμαθα πριν από λίγο τη χωριακή ..... Μηδενική.... Έφαγα μεγάλη ήττα.... Δεν το περίμενα..... Επειδή είχα συγκρατημενη χαρά όμως, δεν με πήρε τόσο από κάτω όσο περίμενα....Τώρα θα κανονίσω να παω στον γυναικολόγο να δούμε γιατί έχω τόσο μεγάλη καθυστέρηση... Θα δούμε... Εύχομαι Dessy να μην είναι και για σένα το ίδιο....και για τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Να βλέπουμε θετικές χωριακές και κοιλίτσες να μεγαλώνουν!!!!!!

Πολύ λυπήθηκα κουκλίτσα μου.....

Καταλαβαινω απόλυτα τη συγκρατιμένη ή μή απογοήτευση σου το πιο πιθανό να σε ακολουθήσω και έγω απο την κυριακή και μετά

πόσες μέρες καθηστέριση είχες???

Δεν έχεις σταθερό κύκλο....
Παλιά 17-05-13, 22:48   #33
konst1979

konst1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλε ολα θα πανε καλα ,αργα η γρηγορα !! το 2013 θα ειναι η χρονια μας θα δειτε !! διαβαζω διαφορα και μου γεννηθηκε μια χαζη απορια ,συγνωμη κιολας αν εχει καποια την διαθεση να απαντησει καλα θα ηταν .αν υποθεσουμε οτι μια γυναικα εχει ωορηξια πρεπει οπωσδηποτε να εχει και τα αναλογα υγρα ,βλενες κτλ?και σε περιπτωση που γινει η συλληψη αυτα σταματουν? η αυξανονται ?η ειναι ασχετη η εξελιξη τους με εγκυμοσυνη ?μετρησα θερμοκρασια 35.9 .χα παει και αυτος ο μηνας φανταζομαι αυριο μεθαυριο θα αδιαθετησω ..
Ο χρήστης konst1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-05-13, 22:58   #34
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο konst1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλε ολα θα πανε καλα ,αργα η γρηγορα !! το 2013 θα ειναι η χρονια μας θα δειτε !! διαβαζω διαφορα και μου γεννηθηκε μια χαζη απορια ,συγνωμη κιολας αν εχει καποια την διαθεση να απαντησει καλα θα ηταν .αν υποθεσουμε οτι μια γυναικα εχει ωορηξια πρεπει οπωσδηποτε να εχει και τα αναλογα υγρα ,βλενες κτλ?και σε περιπτωση που γινει η συλληψη αυτα σταματουν? η αυξανονται ?η ειναι ασχετη η εξελιξη τους με εγκυμοσυνη ?μετρησα θερμοκρασια 35.9 .χα παει και αυτος ο μηνας φανταζομαι αυριο μεθαυριο θα αδιαθετησω ..
Υπαρχουν γυναικες που δεν καταλαβαινουν ωορηξια...
Η ωορηξια οπως και εμηνος ρυση εξερχονται μεσω υγρης μορφης....οποτε ναι στην ωορηξια εχουμε υγρα απλα λιγο περισσοτερα απο ολες τις αλλες ημερες....και ναι τα υγρα ειναι ασχετα με την εξελιξη της εγκυμοσυνης...γιατι μετα παιζουν ρολο καιαλλοι παραγοντες....ουρολοιμωξεις και τετοια που επισης η συμπτωματολογια τους ειναι υγρα και οχι μονο καιεπιπλεον τεοιου ειδους λοιμωξεις ειναι συχνο φαινομενο στην κυηση...
Παλιά 17-05-13, 23:03   #35
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Πολύ λυπήθηκα κουκλίτσα μου.....

Καταλαβαινω απόλυτα τη συγκρατιμένη ή μή απογοήτευση σου το πιο πιθανό να σε ακολουθήσω και έγω απο την κυριακή και μετά

πόσες μέρες καθηστέριση είχες???

Δεν έχεις σταθερό κύκλο....

Περίμενα να αδιαθετήσω στις 05/05 και ακόμα είναι άφαντη....
'Εχω σταθερό κύκλο 30 ημερών. Ο μήνας Απρίλιος ήταν για μένα και την οικογένειά μου πολύ άθλιος.... Για να καταλάβεις τι εννοώ... Στις 18/04 βγήκε ένας ηλίθιος από στοπ και χτυπήσαμε με την αδερφή μου άσχημα... (Παιδιά η ζώνη σώζει ζωές....ποτε χωρίς αυτην... εμεις αν δε τη φοράγαμε τωρα δεν θα είμασταν εδω...) Εκείνη την εβδομάδα είχαμε πολύ τρεξιμο γιατι η μαμα μου εμπαινε για χειρουργειο και την ημερα του χειρουργειου της μαμας, με την αδερφη μου πήγαμε ξάνα στο νοσοκομείο (σε άλλο απο αυτό που χειρουργούνταν η μαμα) για επανεξέταση γιατι είμασταν και οι 2 χάλια από πόνους... και γω μέτα, που η μαμα έκατσε 8 μερες στο νοσοκομειο ήμουν μαζί της και κοιμομουν μαζί της...
Ε, βάλε ολη αυτη τη κουραση + την αγωγη που μας ειχαν δωσει με μυοχαλαρωτικά κοκ για το τρακαρισμα, πολύ θέλει;;;;;;; Απλά δεν περίμενα τοοοοοοοοοοσο μεγάλη καθυστερηση......Άντε 3-4 μερουλες... Αλλά όχι τοσο.... Τέσπα... Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι την Δευτέρα θα κλεισω ραντεβου με τον γυναικολόγο και για το ετησιο Παπ μου που έχει έρθει και η ώρα του! Ευχομαι να μην με ακολουθήσεις και να έχεις καθυστερηση με πολλά +++++++++++++!!!! Στείλε μας να ξερουμε!!!!!
(Συγγνώμη για το μεγάλο μνμ αλλά τόοοοοοοοοοοοση ατυχία μαζεμένη μέσα σε 15 μέρες δεν μου έχει ξανασυμβεί και δεν μπορώ να το χωνέψω..)
Παλιά 17-05-13, 23:09   #36
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Koalaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχουν γυναικες που δεν καταλαβαινουν ωορηξια...
Η ωορηξια οπως και εμηνος ρυση εξερχονται μεσω υγρης μορφης....οποτε ναι στην ωορηξια εχουμε υγρα απλα λιγο περισσοτερα απο ολες τις αλλες ημερες....και ναι τα υγρα ειναι ασχετα με την εξελιξη της εγκυμοσυνης...γιατι μετα παιζουν ρολο καιαλλοι παραγοντες....ουρολοιμωξεις και τετοια που επισης η συμπτωματολογια τους ειναι υγρα και οχι μονο καιεπιπλεον τεοιου ειδους λοιμωξεις ειναι συχνο φαινομενο στην κυηση...
θα συμφωνήσω με το koalaki!! (τι ωραιο όνομα και τι ωραιο και γλυκο ζωάκι!!!!)
Όταν ήμουν έγω έγκυος, αν και κατέληξε σε παλλίνδρομη, είχα πάρα πολύ υγρα και η πλειοψηφία των κυήσεων το ίδιο! Αλλά δεν μπορείς να στηριχτείς 100 % σε αυτό σαν σύμπτωμα, εγώ ας πουμε τότε δεν του χα δώσει καμία σημασία γιατί μόλις είχαμε ξεκινήσει τα μπανια στη θαλασσα και έλεγα ότι είναι από αυτο. Τώρα που εχω τόοοοοσο μεγάλη καθυστέρηση και η χωριακή είναι αρνητική, είμαι φουλ στα διάφανα υγρα... άρα... δεν μπορείς να πιαστείς μόνο από αυτό...
Πότε περιμένεις να έρθει η ακατανόμαστη; πρόσπαθείτε καιρό;
Παλιά 17-05-13, 23:15   #37
konst1979

konst1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση ,οχι δεν προσπαθουμε καιρο απο τον φλεβαρη αλλα ολο κατι τυχαινει της ημερες που πρεπει και δεν..και απλα διαβαζοντας αυτα διαφορα ποστ ,μου γεννηθηκαν αυτες οι αποριες ,γιατι εγω τετοια υγρα βλενες ,παρατηρω 2-3 φορες τον χρονο και αφου εχω κ πολυκυστικες ..σκεφτικα μηπως εχω ωορηξια μονο 2-3 φορες το χρονο .εσεις πως ειστε ?
Ο χρήστης konst1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-05-13, 23:19   #38
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο konst1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση ,οχι δεν προσπαθουμε καιρο απο τον φλεβαρη αλλα ολο κατι τυχαινει της ημερες που πρεπει και δεν..και απλα διαβαζοντας αυτα διαφορα ποστ ,μου γεννηθηκαν αυτες οι αποριες ,γιατι εγω τετοια υγρα βλενες ,παρατηρω 2-3 φορες τον χρονο και αφου εχω κ πολυκυστικες ..σκεφτικα μηπως εχω ωορηξια μονο 2-3 φορες το χρονο .εσεις πως ειστε ?

μπορείτε να κάνετε παρακολούθηση ωοριξίας εφόσον εχεις πολυκυστικές και να ξέρεις πότε να χτυπήσετε!!
Ο γιατρός σου, δεν σου έχει ρυθμίσει τις πολυκυστικές; Δεν έχεις σταθερό κύκλο;
Εγώ, όπως διάβασες με αρνητική χωριακή αλλά έχω μαζέψει τα κομμάτια μου και είμαι καλά και με θετική ψυχολογία!!!
Παλιά 17-05-13, 23:29   #39
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν εχει σημσια που εχεις πολυκιστικες....με τις φορες που κανεις ωορηξια...
Ο κυκλος σου πως ειναι???? απο εκει θα το καταλαβεις...ποσες φορες κανεις ωορηξια...
Και συμφωνω με την liaki για παρακολουθηση ωορηξιας....

Υγ...ευχαριστω για την φιλοφρονηση...τα αγαπαω πολυ αυτα τα ζωακια ασχετα που τα εχω παρεα μονο σε αρκουδακια γιατι η αυστραλια πεφτει λιγο μακρυα για να επισκεφτω!!!!!!
Παλιά 17-05-13, 23:32   #40
Liaki!

Liaki! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Koalaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχει σημσια που εχεις πολυκιστικες....με τις φορες που κανεις ωορηξια...
Ο κυκλος σου πως ειναι???? απο εκει θα το καταλαβεις...ποσες φορες κανεις ωορηξια...
Και συμφωνω με την liaki για παρακολουθηση ωορηξιας....

Υγ...ευχαριστω για την φιλοφρονηση...τα αγαπαω πολυ αυτα τα ζωακια ασχετα που τα εχω παρεα μονο σε αρκουδακια γιατι η αυστραλια πεφτει λιγο μακρυα για να επισκεφτω!!!!!!
χαχαχχαχαχ!! Σωστά!! όπως και σε άλλα λούτρινα του ζωικού βασιλείου αρκουμαστε σε αυτά γιατι μας πεφτουν μακρια οι χώρες τους!! Και ειδικά οι ζούγκλες!! Γιατι εγώ έχω και κάτι μαιμουδάκια!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές