Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Διατροφή & Συνταγές

Notices

Διατροφή & Συνταγές Διατροφή, Υγιεινή διατροφή, συζητήσεις για συστατικά τροφών και μεταλλαγμένα, συνταγές για μωράκια, συνταγές μαγειρικής για όλες τις εποχές και διάφορες περιστάσεις

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-04-12, 10:36   #1
newbiee

Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
newbiee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Αδυνατιστικα προιοντα-Συμπληρώματα διατροφής

Γνωρίζω πολύ καλά πως χωρίς κατάλληλη διατροφή και γυμναστική δεν χάνονται τα κιλά,αλλά σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω εξτρα συμπλήρωμα για βοήθεια.
Στο παρελθόν είχα πάρει και βοήθησαν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν,γι'αυτό ζητάω την γνώμη σας για μερικά που έχω βρει...
lanes go thin lecithin
power health size one
power health xs cla
Kilokiller
excellence slim&energize
dietary lipotox

Δεν θηλάζω οπότε μπορώ να πάρω κάποιο,αλλά απλά δεν ξέρω ποιο και δεν θέλω να πάω απλά σε ένα φαρμακείο γιατί συνήθως προτείνουν τα "δικά τους"....
Παλιά 10-04-12, 11:00   #2
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κάνε μια έρευνα στο διαδίκτυο για τις παρενέργειες. Ορισμένα σε στέλνουν πιο συχνά στην τουαλέτα. Άλλα προκαλούν εκνευρισμό. Για μένα το πιο αθώο είναι η Λεκιθίνη, αλλά λογικά πρέπει να είναι το λιγότερο δραστικό.

Πρόσεξε μην πάρεις από εκείνα που φουσκώνουν στο στομάχι και δημιουργούν την αίσθηση του κορεσμού. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη σιχαμάρα και αηδία!
Παλιά 10-04-12, 18:27   #3
newbiee

newbiee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή !

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Skybeam Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάνε μια έρευνα στο διαδίκτυο για τις παρενέργειες. Ορισμένα σε στέλνουν πιο συχνά στην τουαλέτα. Άλλα προκαλούν εκνευρισμό. Για μένα το πιο αθώο είναι η Λεκιθίνη, αλλά λογικά πρέπει να είναι το λιγότερο δραστικό.

Πρόσεξε μην πάρεις από εκείνα που φουσκώνουν στο στομάχι και δημιουργούν την αίσθηση του κορεσμού. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη σιχαμάρα και αηδία!
Λες αυτά σαν μιλκ σεηκ ε? πράγματι συμφωνώ....άσε που μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα στο στομάχι (το έχει πάθει γνώστη μου)

προσωπικα ειμαι μεταξυ λεκιθίνη και power health
Παλιά 10-04-12, 19:58   #4
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όχι, δεν λέω για τα μιλκ-σέηκ, κι αυτά αηδία είναι βέβαια και τα έχω δοκιμάσει!!!
Λέω για κάτι σκευάσματα που μόλις φτάσουν στο στομάχι διογκώνονται και είναι σαν να έχεις φάει πολύ... μπλιάχ!

Καλή επιτυχία πάντως στην προσπάθειά σου. Αν προβληματίζεσαι τι δίαιτα να κάνεις, δες μια χαλαρή και καλή. Την κάνω κι εγώ, είναι από ενδοκρινολόγο δημόσιου νοσοκομείου.
http://www.parentscafe.gr/showthread...84#post1516084
Παλιά 11-04-12, 10:23   #5
newbiee

newbiee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή διαιτα

Την είδα skybeam την δίαιτα σου. Ισχύει 1 κιλό την εβδομάδα που λες?χάνεις και πόντους όμως?
τώρα με την εγκυμοσύνη μου έμειναν κυρίως κάτω τα κιλά Κοιλιά επανήλθε,αλλά κάτω επιμένουν.....
Παλιά 11-04-12, 12:16   #6
xanthi9

Το avatar του χρήστη xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xanthi9 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην xanthi9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο newbiee Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωρίζω πολύ καλά πως χωρίς κατάλληλη διατροφή και γυμναστική δεν χάνονται τα κιλά,αλλά σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω εξτρα συμπλήρωμα για βοήθεια.
Στο παρελθόν είχα πάρει και βοήθησαν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν,γι'αυτό ζητάω την γνώμη σας για μερικά που έχω βρει...
lanes go thin lecithin
power health size one
power health xs cla
Kilokiller
excellence slim&energize
dietary lipotox

Δεν θηλάζω οπότε μπορώ να πάρω κάποιο,αλλά απλά δεν ξέρω ποιο και δεν θέλω να πάω απλά σε ένα φαρμακείο γιατί συνήθως προτείνουν τα "δικά τους"....
το Kilokiller το εχω δοκιμασει και ειναι μια χαζομαρα , δεν κανει τιποτα αντιθετα το προιον που εχω δοκιμασει και ειναι super ειναι το specific cellular της forte pharma. κανω ερευνα απο εχθες να το βρω σε χαμηλη τιμη γιατι στο φαρμακειο το εχει 24 ευρω.Το συγκεκριμενο το πηρα γιατι ειναι φυτικο και δουλευει κανεις ποντους και ειδα θεαματικη διαφορα στη κυτταριτιδα .Το ειχα παρει περισυ και ειχα παρει μονο ενα κουτι (10 αμπουλες που τις διαλυεις σε 1 1/2 λιτρο νερο) και μεσα σε αυτες τις 10 μερες δεν το πιστευα, κανονικα η αγωγη ειναι για ενα μηνα.Η φαρμακοποιος μου την οποια εμπιστευομαι απολυτα μου εχει πει οτι η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι γαλλικη παρα πολυ καλη και βγαζει φυτικα σκευασματα.Η αδελφη μου παιρνει 2 αλλα προιοντα της το ενα για αδυνατισμα και το αλλο για κατακρατηση και ηδη φορα μπλουζες τις οποιες δεν μπορουσε να βαλει μεχρι τωρα.Περιμενω να τελειωσει με αυτα και κανουμε μαζι μια παραγγελια σε αυτο που θελω εγω μηπως μας ερθει φθηνοτερα.

skybeam τι διαιτα κανεις;

Ο χρήστης xanthi9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-04-12, 12:20   #7
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xanthi9 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην xanthi9
Προεπιλογή

α οκ την ειδα! να σε ρωτησω αντι για υποκαταστατο μπορουμε να βαλουμε ζαχαρη καστανη και λιγο απαχο γαλα;

Παλιά 11-04-12, 14:15   #8
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Την είδα skybeam την δίαιτα σου. Ισχύει 1 κιλό την εβδομάδα που λες?χάνεις και πόντους όμως?
τώρα με την εγκυμοσύνη μου έμειναν κυρίως κάτω τα κιλά Κοιλιά επανήλθε,αλλά κάτω επιμένουν.....
Nαι, ισχύει. Ειδικά τις πρώτες εβδομάδες χάνεις και πάνω από 1 κιλό χωρίς ιδιαίτερη πείνα. Εγώ δεν τρώω πρωινό, κι έτσι μεταφέρω το άμυλο και το τυρί στο μεσημεριανό ή το βραδυνό και με βολεύει έτσι. Χάνεις και πόντους, ξεφουσκώνεις, και το σημαντικότερο, όσο πιο αργά χάνεις, τόσο λιγότερα υγρά φεύγουν και αυτό που χάνεται είναι λίπος.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xanthi9 Εμφάνιση μηνυμάτων
α οκ την ειδα! να σε ρωτησω αντι για υποκαταστατο μπορουμε να βαλουμε ζαχαρη καστανη και λιγο απαχο γαλα;
Κι εγώ ένα κουταλάκι κοφτό του γλυκού ζάχαρη ανεπεξέργαστη βάζω στον καφέ, και δεν με έχει πάει πίσω! Γάλα εγώ δεν θα έβαζα, γιατί μετράει ως γαλακτοκομικό και θα πρέπει κανονικά να αφαιρέσεις λίγο από τις υπόλοιπες μερίδες... Σε αυτό πας σύμφωνα με τις προτιμήσεις σου, ή το αγνοείς και βλέπεις πώς πάει.

Επίσης έχω να πω πως, αν π.χ. θέλεις παραπάνω τυρί, αφαιρείς το βάρος από το πιάτο σου. Πχ, αν έχω γεμιστά και θέλω παραπάνω φέτα, βάζω 220 γρ. γεμιστά και 30 έξτρα φέτα για να συμπληρωθούν τα 250 γρ. του μεσημεριανού. Αυτό επιτρέπεται.

Επιτρέπεται επίσης να φας μεσημεριανό και βραδυνό μαζί, ή να τα συνδυάσεις όπως θέλεις. Κι αν κάνεις και καμιά παρασπονδία, η δίαιτα αυτή "συγχωρεί", δηλαδή το πολύ πολύ να μη χάσεις για μια εβδομάδα το ένα κιλό, να χάσεις μισό, ας πούμε. Κάνω κι εγώ παρασπονδίες, κι ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει από τα χαμένα κιλά!

Με συμβούλεψαν αν κάποια στιγμή ο οργανισμός κολλήσει, το μεγαλύτερο μέρος του φαγητού μου στα γεύματα να είναι καθαρή πρωτεϊνη για λίγες μέρες, π.χ. ψητή μπριζόλα ή άλλο κρέας, ή ψάρι. Π.χ. στο μεσημεριανό ας πούμε 200 γρ. κρέας και μόνο 50 κριθαράκι (άν έχω για παράδειγμα γιουβέτσι). Με αυτόν τον τρόπο ξεκολλάς.

Τέλος, κάποια στιγμή με αυτή τη δίαιτα "κλείνει" και το στομάχι, δηλαδή εγώ στην 3η εβδομάδα δεν μπορούσα να φάω τις ποσότητες που ήθελα πριν τη δίαιτα για να χορτάσω. Αυτό το μετράω στα συν.
Παλιά 11-04-12, 14:41   #9
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι και εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να ακολουθησω διαιτες με φορτωμενο πρωινο γιατι δεν τρωω το πρωι μονο καφε θελω ε! και ενα τσιγαρο

Παλιά 11-04-12, 15:03   #10
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και κατι αλλο τοστ με σαλατα μπορω να φαω;

Παλιά 11-04-12, 15:30   #11
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το ψωμί και το τυρί που έχει η κάθε μέρα, το συνδυάζεις όπως θέλεις. Το κάνεις και τοστ άμα θέλεις με 1 φέτα βραστή γαλοπούλα.

Newbiee, συγγνώμη για το off topic! Aς συνεχίσουμε τις απορίες της δίαιτας με π.μ. και ας συνεχίσουμε με το θέμα του topic.
Παλιά 11-04-12, 15:36   #12
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχεις δικιο συγνωμη!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-04-12, 17:26   #13
newbiee

newbiee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή xanthi9

δεν με πειράζει καλέ το off topic....για διατροφή μιλάμε ούτως ή άλλως πώς να αδυνατίσουμε

xanthi9 να κάνω μια επανάληψη αυτών που είπες,αν κατάλαβα καλά..πήρες αυτό το specific cellular της forte pharma και κάνει δουλειά αν το πάρεις για 1 μήνα?και χάνεις πόντους?

η αδερφή σου παίρνει άλλο προιον και κάνει δουλειά? ποιο?
Παλιά 11-04-12, 19:33   #14
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αυτο ακριβως εγω δεν εκανα 1 μηνα αλλα 10 μερες και ειδα διαφορα και δεν το εκανα γιατι σκεφτηκα τα 24 ευρω *3 (1 μηνα) αλλα επειδη το βρηκα τωρα γυρω στα 18 ευρω θα το κανω για 1 μηνα.Η αδελφη μου πηρε της ιδιας εταιρειας κατι φυτικες ταμπλετες παιρνει 1 πρωι και 1 βραδυ αν θυμαμαι πρεπει να το πακετο ναι ειναι για 28 μερες και ενα μπουκαλι που παλι το διαλυεις σε νερο για την κατακρατηση και χοροποηδαει απο τη χαρα της εχει χασει 2,5 κιλα μεχρι τωρα (δεν εχει ολοκληρωσει την αγωγη) ποντους αλλα επειδη εχει και ζυγαρια που της μετραει το λιπος και τη κατακρατηση εχει πεσει απο 46 στο 44 .Το προιον το βρηκα μετα απο αναζητηση που εκανα σε ενα site οπου μιλανε επι το πλειστον παχυσαρκες γυναικες οι οποιες εχουν δοκιμασει σχεδον τα παντα και μονο γιαυτο ειπαν ολες οτι ειδαν αποτελεσμα και διαφορα και μιλαμε για κοπελες που εχουν προβλημα

Παλιά 11-04-12, 19:36   #15
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τα προιοντα που παιρνει λεγονται Minceur 24+ και turboslim drink να σημειωσω οτι πας πολλες φορες τουαλετα προς νερου σου , ισως επειδη πινεις και πολυ νερο τουλαχιστον 1 1/2 λιτρο την ημερα

Παλιά 17-04-12, 13:37   #16
newbiee

newbiee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ?

Παράθεση:
αυτο ακριβως εγω δεν εκανα 1 μηνα αλλα 10 μερες και ειδα διαφορα και δεν το εκανα γιατι σκεφτηκα τα 24 ευρω *3 (1 μηνα) αλλα επειδη το βρηκα τωρα γυρω στα 18 ευρω θα το κανω για 1 μηνα.Η αδελφη μου πηρε της ιδιας εταιρειας κατι φυτικες ταμπλετες παιρνει 1 πρωι και 1 βραδυ αν θυμαμαι πρεπει να το πακετο ναι ειναι για 28 μερες και ενα μπουκαλι που παλι το διαλυεις σε νερο για την κατακρατηση και χοροποηδαει απο τη χαρα της εχει χασει 2,5 κιλα μεχρι τωρα (δεν εχει ολοκληρωσει την αγωγη) ποντους αλλα επειδη εχει και ζυγαρια που της μετραει το λιπος και τη κατακρατηση εχει πεσει απο 46 στο 44 .Το προιον το βρηκα μετα απο αναζητηση που εκανα σε ενα site οπου μιλανε επι το πλειστον παχυσαρκες γυναικες οι οποιες εχουν δοκιμασει σχεδον τα παντα και μονο γιαυτο ειπαν ολες οτι ειδαν αποτελεσμα και διαφορα και μιλαμε για κοπελες που εχουν προβλημα
που το βρήκες 18 ευρώ?σε site? γιατί το έψαξα και εγώ και δεν το βρήκα....
θα κάνω την δίαιτα της skybeam,θα πάρω και αυτές τις specific cellular ..ε που θα πάει θα χαθούν....
Παλιά 18-04-12, 08:51   #17
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα και χρονια πολλα

Το βρηκα σε αυτο το site http://www.parapharmacie.gr/category...ics/?prid=5031

Παλιά 18-04-12, 14:26   #18
didimakia2008

didimakia2008 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
που το βρήκες 18 ευρώ?σε site? γιατί το έψαξα και εγώ και δεν το βρήκα....
θα κάνω την δίαιτα της skybeam,θα πάρω και αυτές τις specific cellular ..ε που θα πάει θα χαθούν....
κορίτσια στο pharmacy4u κάνει 16.32 και τα μεταφορικα 2 ευρω. Παραλαβα σήμερα
Παλιά 18-04-12, 15:19   #19
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο didimakia2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
κορίτσια στο pharmacy4u κάνει 16.32 και τα μεταφορικα 2 ευρω. Παραλαβα σήμερα

και εγω απο το παραπανω site ψωνιζω αλλα πριν 1 μηνα ειχα κανει παραγγελια και μου εστειλαν ολα τα αλλα εκτος απο αυτα και μου ειπαν οτι ειχαν ελλειψη, τωρα τους στελνω συνεχεια email να δω αν τα εχουν και δεν μου απαντα κανεις

Σε παρακαλώ πες μου τι γραφει ακριβως το κουτι σου και αν ειναι σε μορφη αμπουλας

Παλιά 18-04-12, 23:22   #20
didimakia2008

didimakia2008 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
και εγω απο το παραπανω site ψωνιζω αλλα πριν 1 μηνα ειχα κανει παραγγελια και μου εστειλαν ολα τα αλλα εκτος απο αυτα και μου ειπαν οτι ειχαν ελλειψη, τωρα τους στελνω συνεχεια email να δω αν τα εχουν και δεν μου απαντα κανεις

Σε παρακαλώ πες μου τι γραφει ακριβως το κουτι σου και αν ειναι σε μορφη αμπουλας
Λοιπον επάνω γραφεί specific draineur cellulite και είναι σε μορφή αμπουλας . Πίσω στις οδηγίες λέει οτι διαλύεις την αμπούλα σε 1-1 1/2 λιτρο νερο και το πίνεις ολη μέρα επίσεις λεει οτι εξομαλύνει την κυτταριτιδα στο δερμα, ενεργοποιει την αποβολη του πλεοναζοντος νερού από τα κύτταρα μειωνοντας τα πρηξιματα κτλ.
Παλιά 19-04-12, 09:07   #21
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι αυτο ειχα παρει απλα στη φωτο λεει Minceur και αναρωτιομουν μηπως ειναι κατι αλλο , εκανα εχτες τη παραγγελια αφου μου ειπες οτι παρελαβες και εβαλα για 3 κουτια και απλα θα περιμενω να δω αν θα τα παρω

Σ'ευχαριστώ

Παλιά 19-04-12, 14:17   #22
siburaki

Το avatar του χρήστη siburaki

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
siburaki χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην siburaki
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις συμβουλες κ ολα τα σχολια σας μου φανηκαν πολυ χρησιμα!
Μολις παρειγγειλα κ γω κ ελπιζω να κανει δουλεια!!!
Φιλικα παντα
Ιωαννα
Ο χρήστης siburaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-04-12, 15:14   #23
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ και εγω παραγγειλα αλλα οταν κοιταζω την κατασταση της παραγγελια λεει "ελεγχος διαθεσιμοτητας" μακαρι να τα βρουν γιατι η φαρμακοποιος ειπε στην αδελφη μου οτι θα τα σταματησουν αυτα και θα βγαλουν αλλα στη θεση τους αλλα πότε ;;;;;

Παλιά 19-04-12, 15:20   #24
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

παντως οσες κανουμε την αγωγη να λεμε και πως παμε απο χασιμο ποντων κλπ

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-04-12, 08:57   #25
newbiee

newbiee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή specific

Κορίτσια καλημέρα!
Μετά από αυτά που διάβασα εδώ(οτι δύσκολα βρίσκεται) πήγα σε όλα τα φαρμακεία της πόλης και δεν υπάρχει πουθενά(οι μισοί ούτε το ήξεραν )
τώρα?
Παλιά 23-04-12, 08:45   #26
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγω εκανα παραγγελια στο pharmacy4u και εβλεπα στην κατασταση οτι η παραγγελια μου δεν εχει φυγει , τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν ηταν διαθεσιμο μαι οτι το περιμενουν μεσα στην εβδομαδα και οτι θα μου στειλουν sms οταν η παραγγελια μου φυγει .......αναμενουμε

Παλιά 25-04-12, 12:58   #27
maribel

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
maribel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια,μπήκα και εγώ στο σάιτ τους και θα ήθελα να παραγγείλω μπας και σουλουπωθώ λιγάκι,αλλά έχει πολλά προϊόντα και δεν ξέρω τί να διαλέξω...μήπως έχετε δοκιμάσει κάποια να μου προτείνετε? έχω παντως κάμποσα κιλάκια .....
Ευχαριστώ
Ο χρήστης maribel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-04-12, 13:11   #28
στεκια3

στεκια3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας..ηθελα να σας ρωτησω..γεννησα πριν 3 μηνες κ θηλαζω αποκλειστικα..μπορω να χρησιμοποιησω κρεμες αδυνατισματος? ποιον πρεπει να ρωτησω..γυναικολογο η παιδιατρο?
Παλιά 25-04-12, 13:37   #29
fenaki

Περιοχή: Αθηνα
fenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα, γιατι δεν ρωτάς την φαρμακοποιο σου να σου πει αν το turboslim drink redberry που λεει στο σαιτ οτι κανει την ιδια δουλεια μηπως ειναι το ιδιο....?
Παλιά 25-04-12, 13:41   #30
fenaki

Περιοχή: Αθηνα
fenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο στεκια3 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας..ηθελα να σας ρωτησω..γεννησα πριν 3 μηνες κ θηλαζω αποκλειστικα..μπορω να χρησιμοποιησω κρεμες αδυνατισματος? ποιον πρεπει να ρωτησω..γυναικολογο η παιδιατρο?
για μενα προσωπικά μην χρησιμοποιησεις καμια κρεμα.....δεν θα κανεις τιποτα θα στο πει και ο γυναικολογος......διοτι τζαμπα θα δωσεις λεφτα....απο την στιγμη που θηλαζεις ο οργανισμ'ός σου για να παράγει γαλα χρειάζεται τροφη....διαβασε περι θηλασμου....δεν θα χάσεις βαρος δυστυχώς....αλλά σκεψου το καλο του παιδιου....φέτος ας εχεις κιλάκια.....δεν πειράζει........μην κόψεις τον θηλασμο.....και να σου ζήσει................
Παλιά 25-04-12, 13:53   #31
xanthi9

xanthi9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα, γιατι δεν ρωτάς την φαρμακοποιο σου να σου πει αν το turboslim drink redberry που λεει στο σαιτ οτι κανει την ιδια δουλεια μηπως ειναι το ιδιο....?

αυτο το παιρνει αδελφη μου και ειναι για την κατακρατηση νερου

Παλιά 25-04-12, 14:24   #32
στεκια3

στεκια3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ κοριτσια..θα προσπαθησω μονη μου κανα 2-3 μηνες κ μετα βλεπουμε για ενισχυσεις..
Παλιά 11-06-12, 13:14   #33
swimm

swimm ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα σας,
κορίτσια εγω πήρα 10κιλά μέσα στο χειμώνα και τώρα τρέχω κ δεν φτάνω. ξέρει καμία να μου πεί για το xs cla της power health? είμαι έτοιμη να το παραγγείλω αλλά δεν έχω ξαναπάρει κάτι στο παρελθόν και δεν ξέρω
ευχαριστώ για το χρόνο σας
Ο χρήστης swimm δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-12, 16:38   #34
mariapapad

mariapapad ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα!εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και μια εβδομαδα τα cla xsτης powerhealth. δεν μπορώ να ανφέρω από τώρα κάποια διαφορά.αρκεί να σας πω ότι γυμναζομαι καθημερινά 2 ώρες και προσέχω τι τρώω...ε τσιμπολογάω κάποιες φορές..ένα μικρό γλυκάκι, ενα κεφτεδάκι κλπ..αλλα σε γενικές γραμμές αποφεύγω τα λιπαρά.

αυτό που θέλω να επισημάνω και να ρωτήσω αν σας έχει συμβεί είναι ότι μου φέρνουν ελαφριά ταχυκαρδία και ένα μικρό σφίξιμο στο στήθος.παίρνω ένα την ημέρα και όχι δύο γιατί τα 2 μου φέρνουν περισσότερη ταχυκαρδία.
ρώτησα και την ενδοκρινολόγο μήπως επηρεάσουν το θυροειδή και είπε όχι (είδε τα συστατικά) και τον καρδιολόγο μήπως είναι κανένα σημάδι της καρδιάς ότι δεν αντέχει γίνει κανένα μπαμ.Μου είπε ότι δεν έχει ακούσει κάτι για τα συγκεκριμένα χάπια.

Αποφάσισα να τα σταματήσω για μερικές μέρες να δω αν θα μου περάσει αυτό που νιώθω.
τα χάπια μου τα συνέστησε η φαρμακοποιός, είχε πάρει κι ατή τα ίδια και είδε αποτέλεσμα.

για τη λεκιθίνη μου είπε ότι είναι πολύ πιο ήπια. Μήπως κάποια από εσάς έχει πάθει κάτι ανάλογο?
Ο χρήστης mariapapad δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-12, 16:41   #35
mariapapad

mariapapad ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επίσης ο καρδιολόγος μου είπε ότι είναι λογικό να φέρνουν ταχυκαρδίες τέτοια χάπια. ίσως το σφίξιμο στην καρδιά να είναι από το φόβο μου που έχω ταχυκαρδίες....λεω εγώ...χαχαχα!

πάνω που είχα αποφασίσει πρώτη φορά στη ζωή μου να πω ναι σε χάπια τετοιου είδους.
Ο χρήστης mariapapad δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-12, 23:19   #36
kourkoumpini

Το avatar του χρήστη kourkoumpini

Περιοχή: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
kourkoumpini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω ειχα παρει cla αλλης εταιριας νομιζω περυσι. δεν εχει σημασια η εταιρια. δεν ειχα ταχυκαρδιες. μηπως για τις ταχυκαρδιες φταιει η εντονη σωματικη ασκηση την οποια ενδεχομενως ξεκινησες αποτομα και ετσι αντεδρασε ο οργανισμος σου; μηπως επρπε να αυξανεις σαδιακα το χρονο και την ενταση της ασκησης; μηπως θελει ρυθμιση ο θυροειδης με αλλη δοση χαπιου;
Παλιά 21-06-12, 23:35   #37
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariapapad Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτό που θέλω να επισημάνω και να ρωτήσω αν σας έχει συμβεί είναι ότι μου φέρνουν ελαφριά ταχυκαρδία και ένα μικρό σφίξιμο στο στήθος.παίρνω ένα την ημέρα και όχι δύο γιατί τα 2 μου φέρνουν περισσότερη ταχυκαρδία.
Πολλά από αυτά τα χάπια περιέχουν guarana, ginseng ή καφεϊνη και άλλα συστατικά που, παρότι είναι φυσικά, προκαλούν ταχυκαρδίες. Είναι η μόνη παρενέργεια που τρέμω και ο μόνος λόγος που φοβάμαι να πάρω τέτοια σκευάσματα που βοηθούν στη μείωση του βάρους γιατί έχω κληρονομικότητα στις καρδιοπάθειες, και είμαι και καπνίστρια.

Από τη στιγμή που σου προκαλούν ταχυκαρδίες και ειδικά αν υπάρχει ιστορικό καρδιοπαθειών και στη δική σου οικογένεια, θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να το σταματήσεις άμεσα και να πετάξεις το κουτί.

Προτείνω λεκιθίνη σε συνδυασμό με απόσταγμα πράσινου τσαγιού που θα βρεις στα φαρμακεία (έλεγξε τα συστατικά να είναι φυσικό) + ένα-δυο αφεψήματα λουίζας την ημέρα (η λουίζα ή μελισσόχορτο προκαλεί ελαφρά συχνοουρία και βοηθά στην κατακράτηση). Α, και μπόλικο νεράκι.

Αυτά!
Παλιά 21-06-12, 23:39   #38
kourkoumpini

Προεπιλογή

η λουιζα εχει παρενεργειες; πχ υπνηλια;
Παλιά 21-06-12, 23:44   #39
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kourkoumpini Εμφάνιση μηνυμάτων
η λουιζα εχει παρενεργειες; πχ υπνηλια;
Όχι δεν έχει υπνηλία. Όλα τα βότανα έχουν παρενέργειες αν κάνεις κατάχρηση. Ένα-δυο ροφήματα είναι αρκετά για να ευεργετηθεί κανείς χωρίς προβλήματα.
Παλιά 21-06-12, 23:47   #40
kourkoumpini

Προεπιλογή

εχω καταληξει στο συμπερασα οτι κανω μεγαλη κατακρατηση υγρων, αν και πιω νερο και πηγαινω και τουαλετα. και ψαχνω εναν τροπο να ποβληθουν περιττα υγρα απο τον οργανισμο μου.

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές