Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Πρώτο Τρίμηνο (1η -12η εβδομάδα)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-03-13, 16:15   #41
DESPOINA.GER

Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
DESPOINA.GER χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sasoula Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ 2 ΓΝΩΜΗ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ PPAP A.ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΜΝΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ 2 ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΧΕΙΡΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΟΥΣΕ!
πολυ καλα θα κανεις.ο πρωτος ο γιατρος ειναι μεσα στη λιστα των πιστοποιημενων https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1
Ο χρήστης DESPOINA.GER δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-03-13, 17:34   #42
sasoula

sasoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

OXI!ΖΩ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ!ΕΧΩ ΠΛΑΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ.ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΑ?ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!
Υ.Γ.Ο 2ΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ο χρήστης sasoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-13, 18:36   #43
OLITSKA

Περιοχή: ATHENS
OLITSKA ουδετερη μηδέν
Cool

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο niki33 Εμφάνιση μηνυμάτων
H PAPP-A ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΟ ΕΟΠΥΥ Η ΟΧΙ?
Οχι δεν γράφεται δυστυχώς σου λενε να πας στο Ικα να την κανεις η σε δημόσιο νοσοκομειο .
Ο χρήστης OLITSKA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-13, 18:41   #44
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

Παράθεση:
OXI!ΖΩ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ!ΕΧΩ ΠΛΑΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ.ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΑ?ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!
Υ.Γ.Ο 2ΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
οποτε δεν υπαρχει θεμα να στεναχωριεσαι.μια και δεν ειναι πιστοποιημενος ειναι σαν να μη σου την εκανε την εξεταση.ελπιζω ο δευτερος που θα πας να ειναι μεσα στη λιστα.απο που εισαι? μεσα στη λίστα υπαρχουν αρκετοι γιατροι μπορει καποιος να ειναι στα μερη σου και να μην το ξερεις.π.χ.εγω ειμαι απο σερρες και υπαρχει γιατρος μεσα στη λιστα που ειναι στις σερρες.και εμεις μεχρι πριν 4 χρονια δεν ειχαμε.
Παλιά 09-03-13, 18:45   #45
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

οσο για το papp A για να ειναι αξιοποιστο πρεπει να ειναι απο πιστοποιημενο εργαστηριο το γραφει στο χαρτι που σου εδωσαν αν ειναι ή οχι.και επειδη παιζουν ρολο οι μετρησεις του γιατρου και εφοσον δεν ειναι πιστοποιημενος δε ξερει να μετραει οποτε ουτε νουμερα εδωσε βγηκαν και οι μετρησεις των στατιστικών.περασε ενα καλο σαββατο χωρις κλαματα και πηγαινε σε ενα σοβαρο γιατρο και κεντρο να κανεις τη μετρηση.
Παλιά 10-03-13, 19:17   #46
sasoula

sasoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΜΥΝΤΑΙΟ.Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ.ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΣΑ,ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΒΑΖΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ,ΟΥΤΕ ΕΓΡΑΨΕ ΕΝΑ "ΕΥΘΡΑΣΤΟΝ",ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΥΛΙΞΕ ΜΕ ΚΑΤΙ...ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ!ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ,ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΔΗ ΚΑΝΑΝΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΘΑΥΜΑΤΑ!ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ....ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΑ!!!!!!
Παλιά 11-03-13, 12:10   #47
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΜΥΝΤΑΙΟ.Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ.ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΣΑ,ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΒΑΖΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ,ΟΥΤΕ ΕΓΡΑΨΕ ΕΝΑ "ΕΥΘΡΑΣΤΟΝ",ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΥΛΙΞΕ ΜΕ ΚΑΤΙ...ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ!ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ,ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΔΗ ΚΑΝΑΝΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΘΑΥΜΑΤΑ!ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ....ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΑ!!!!!!
ολα θα πανε καλα θα το δεις!απλα κοιταξε να ειναι πιστοποιημενος ο γιατρος που θα σου την κανει!
Παλιά 11-03-13, 12:11   #48
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

http://www.embryomitriki.gr/category.php?cat_id=6
και απο επίσημο χαρτι
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-03-13, 09:18   #49
sasoula

sasoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΓΝΩΜΗ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ.ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΙΣΕΙ.45 ΛΕΠΤΑ ΥΠΕΡΥΧΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΥΠΕΡΥΧΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΝΕΟ ΡΡΑΡ Α.ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!
Παλιά 12-03-13, 17:32   #50
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΓΝΩΜΗ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ.ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΙΣΕΙ.45 ΛΕΠΤΑ ΥΠΕΡΥΧΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΥΠΕΡΥΧΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΝΕΟ ΡΡΑΡ Α.ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!
ειδες που δεν ηταν τιποτα?ηταν σαν να μην την εκανες .ξεχασε το.το ονομα του γιατρου ειναι μεσα στη λίστα?μηπως σου εδειξε ηταν πιστοποιηση για απλους υπερηχους και οχι για αυχενικη /β επιπεδου/doppler?θελει πολυ προσοχη ποιους εμπιστευομαστε!απολαυσε την εγκυμοσυνη σου γιατι εμτα θα τρεχεις στο λεω εγω με τρια
Παλιά 12-03-13, 17:34   #51
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

στον υπερηχο τα χαρτια που σου εδωσε οτι σου εκανε αυχενικη διαφανεια τι στατιστικα εχεις?
Παλιά 12-03-13, 18:59   #52
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

http://greekmoms.blogspot.gr/2011/03/blog-post_26.html βρηκα και αυτο που ισως βοηθησει ολες τις μανουλες
Παλιά 12-03-13, 19:44   #53
sasoula

sasoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΑΡΧΙΚΑ ΥΠΕΡΥΧΟΓΡΑΦΙΣΤΗΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΥΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΑΙΕΤΗΡΑΣ.ΝΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ Β' ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΤΛ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΧΡΟΝΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑΨ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ..ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!!!!!
Παλιά 12-03-13, 19:54   #54
DESPOINA.GER

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΑΡΧΙΚΑ ΥΠΕΡΥΧΟΓΡΑΦΙΣΤΗΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΥΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΑΙΕΤΗΡΑΣ.ΝΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ Β' ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΤΛ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΧΡΟΝΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑΨ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ..ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!!!!!
αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως για την υγεια δε γινονται τσιγκουνιες.να αξιζει και να τα δινουμε,γιατι δεν εχει τυχει να πληρωσεις κατι ακριβα και να μην αξιζει?ειχα παει σε ενα καθηγητη για το θυρεοειδη μου 70 ευρω για 15 λεπτα .τελικα μετα απο κανενα εξαμηνο ανοιξε μια ενδοκρινολογος εδω στις σερρες μεσω τεβε(το βιβλιαριο μιας ξαδελφης) δεν πληρωνα τιποτα και υπερηχο μου εκανε και μου τα εξηγησε πως πρεπει να παρακολουθω με εξετασεις αιματος.
Adika χαλασες το σαββατοκυριακο σου!
Παλιά 15-03-13, 09:34   #55
sasoula

sasoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ 2ο ΡΡΑΡ Α,ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 1ο,ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ..ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ 1/42 ΠΙΟΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ 1/4978...ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΤΣΙ.ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ Α ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΤΟ Β ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.ΑΧ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟ!
Παλιά 16-04-13, 13:45   #56
pegky

pegky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπράβο σασουλα !
Είχα διαβάσει την ιστορία σου και ήμουν σίγουρη πως ολα θα πανε καλα...
Κανονικά κάποιος πρέπει να τον κυνηγήσει τον πρωτο γιατρο,
Αλλα αστο και σκέψου μόνο το μωράκι σου!
Να είσαι χαρούμενη για να του δίνεις χαρα!

Εγω ειμαι 6 εβδομάδων τωρα και να σας πω ανυπομονώ να κανω αυχενικη!
Θελω να πανε ολα καλα!

Οσο για το φύλο, θα ήθελα ή να μου τό πουν στην αυχενικη , ή να περιμένω και να το μάθω στον τοκετό , παραδοσιακά όπως παλιά!
Ειμαι των άκρων...
Αχ δεν πρέπει αλλα θα το μαρτυρησω! Θελουμε ενα αγοράκι!!!
Παλιά 25-04-13, 10:36   #57
SophiaGe

SophiaGe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, καλημέρα!Υπάρχει καμία που να γνωρίζει κάποιο εξειδικευμένο εργαστήριο για PAPP-A και A-TEST στο Βόλο;Ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι Λάρισα στο πανεπιστημιακό και μου είπε να κάνω αυχενική και 2-3 μέρες πριν ή μετά να κάνω Α-ΤΕΣΤ.Έκλεισα λοιπόν ραντεβού στον παλιό μου γιατρό στο Βόλο για αυχενική, ο οποίος δεν κάνει την PAPP-A.Πού να την κάνω και πόσο κοστίζει; (Είμαι καινούρια στο foroum και ελπίζω να έχω στείλει το μήνυμα σωστά. Αν όχι, sorry!)
Ο χρήστης SophiaGe δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-14, 13:37   #58
Dorry

Περιοχή: Λάρισα
Dorry ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα κορίτσια!!!!!είμαι πολύ χαρούμενη έκανα την αυχενική σήμερα και την pap Α οι μετρήσεις ήταν όλες καλές!!!!αλλά αυριο θα πάρω τα αποτελέσματα...μου είπε ότι κατα προσέγγιση πιστευει πως είναι κοριτσάκι!!!και εγω το έχω πιστέψει και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αλλα λέτε να κάνει λάθος?έχει τυχει σε καμία να της έχουν πει το φύλλο τόσο νωρίς και να είναι σωστή η προσέγγιση??????
Ο χρήστης Dorry δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-14, 09:34   #59
Amélie

Το avatar του χρήστη Amélie

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Amélie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Με το καλό! Εμένα στην αυχενική μου είπαν οτι κατα 70% είναι αγοράκι και όταν έκανα τον υπερηχο στην γιατρό μου την 17η εβδομάδα μου το επιβεβαίωσε και είναι 1000% σίγουρη. Τα προσόντα φαίνονταν πεντακάθαρα!!!

Ο χρήστης Amélie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές