Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 23-08-13, 19:43   #1
anastasia88

anastasia88 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή πονος στην ωοθηκη

καλησπερα κοριτσια!χρειαζομαι την βοηθεια σας!να σας πω πρωτα το ιστορικο μου.εδω και 1,5 χρονο ταλαιπωρουμαι με κυστες στην αριστερη μου ωοθηκη και ενα χρονο περιπου προσπαθω για παιδακι.τωρα βρισκομαι στην 11η μερα του κυκλου μου και απο χθες οταν παω να κατσω ποναει η αριστερη μου ωοθηκη, επισης την 6η μερα του κυκλου καθαρισα απο περιοδο και πηγα θαλασσα για ενα 3ημερο και την 8η μερα ενω εκανα τα μπανια μου παρατηρησα στο μαγιο μου 2 μικρες καφε κυλιδες και την 9 μερα ειχα λιγο περισσοτερο.μια γνωστη μου πονουσε ετσι οταν καθοταν και ηταν εγκυος αλλα εγω μπορω να πω οτι ειχα κανονικη περιοδο και μια μερα πριν μου ερθει ειχα κανει τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο.τι λετε να ειναι ρε κοριτσια???συγνωμη για το μεγαλο μνμ!
Ο χρήστης anastasia88 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-08-13, 23:49   #2
anastasia88

Προεπιλογή

και ο πονος συνεχιζεται και σημερα.εχω αρχισει να φοβαμαι και να κανω διαφορα σεναρια.ο πονος δεν μοιαζει ουτε με ωορρηξια ουτε με περιοδου,αλλα ειναι στο υψος της ωοθηκης.εκει ακριβως ποναω και στην ωορρηξια.λετε να ειναι κατι εντερικο?αλλα δεν εχω καποιο προβλημα τουαλετα παω κανονικα και ολα μια χαρα.δεν ξερει καμια να μου πει κατι?
Παλιά 25-08-13, 00:00   #3
Ηλιοβασίλεμα

Ηλιοβασίλεμα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δευτέρα να πας σε γιατρο, αν συνεχίσεις να πονάς...Μήπως είναι καμιά κυστη;
Ο χρήστης Ηλιοβασίλεμα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-08-13, 06:38   #4
maela

maela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μηπως επαθες κανενα μικρο κρυωμα στην ωοθηκη?Εγω ετσι πονουσα μια φορα και ειχα μια μικρη φλεγμονη απο τα μπανια σε κρυα θαλασσα.Φυσικα δεν ηταν τπτ πηρα χαπακια για μια εβδομααδα και ολα οκ.Και εγω ετσι τοτε προσπαθουσαα για παιδακι και νομιζα.. και ευχομουν οτι ημουν εγκυος..ααλλα τελικα γυρισα απο το γιατρο με χαπακια.Οπως και να εχει πηγαινε στο γιατρο σου και μην ανυσυχεις!
Παλιά 25-08-13, 20:27   #5
anastasia88

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ηλιοβασίλεμα Εμφάνιση μηνυμάτων
Δευτέρα να πας σε γιατρο, αν συνεχίσεις να πονάς...Μήπως είναι καμιά κυστη;

τοσο καιρο βγαζω συνεχεια κυστες και κανενας πονος δεν εμοιαζε με αυτον.συνηθως ποναγα οταν εσκαγε και μοιαζει με της ωορρηξιας τον πονο.τι να πω δεν ξερω!
Παλιά 25-08-13, 20:32   #6
anastasia88

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maela Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως επαθες κανενα μικρο κρυωμα στην ωοθηκη?Εγω ετσι πονουσα μια φορα και ειχα μια μικρη φλεγμονη απο τα μπανια σε κρυα θαλασσα.Φυσικα δεν ηταν τπτ πηρα χαπακια για μια εβδομααδα και ολα οκ.Και εγω ετσι τοτε προσπαθουσαα για παιδακι και νομιζα.. και ευχομουν οτι ημουν εγκυος..ααλλα τελικα γυρισα απο το γιατρο με χαπακια.Οπως και να εχει πηγαινε στο γιατρο σου και μην ανυσυχεις!

μακαρι να ειναι κρυωμα και ας μην ειμαι εγκυος και δεν θα με πειραξει καθολου.φοβαμαι να μην εχει παθει τιποτα η ωοθηκη μου απο τις κυστες αν και ο γιατρος μου δεν ανησυχησε ποτε.μετα σκεφτηκα μηπως ειναι κατι εντερικο και ειπα θα παω τουαλετα και θα στρωσει αλλα τοσες μερες δεν αλλαζει κατι που πηγαινω.σκεφτομαι αυριο να παρω τον γιατρο και δεν θελω καθολου...
Παλιά 25-08-13, 20:34   #7
anastasia88

Προεπιλογή

και επισης ειμαι στην 13η μερα του κυκλου μου και δεν εχω πονεσει καθολου για ωορρηξια.τι γινεται ενας θεος ξερει!ελπιζω να μην μαθω κατι κακο αυριο..
Παλιά 27-08-13, 11:17   #8
fairy_

Το avatar του χρήστη fairy_

Περιοχή: stuttgart germany
fairy_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anastasia88 Εμφάνιση μηνυμάτων
και επισης ειμαι στην 13η μερα του κυκλου μου και δεν εχω πονεσει καθολου για ωορρηξια.τι γινεται ενας θεος ξερει!ελπιζω να μην μαθω κατι κακο αυριο..
anastasia geia sou! ti egine telika??
Ο χρήστης fairy_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-09-13, 09:52   #9
anastasia88

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια.ειμαι χαααααλιαααα.τι να πρωτο πω και τι να πρωτορωτησω.πηγα στον γιατρο μου για τους πονους που ειχα και κατι φαινεται σαν σοκολατοειδης κυστη(δεν ειχαμε καθαρη εικονα)κ μου ειπε να ξαναπαω στον καινουργιο κυκλο μηπως και φανει πιο καθαρα.μπορει να παω και για μαγνητικη.επισης αρχισε να αναρωτιεται ο γιατρος μου μηπως εχω υδροσαλπιγγα και δινει αυτην την εικονα με κυστες εδω και 1,5 χρονο.μιλησα και με γιατρο του φορουμ,του ειπα το ιστορικο μου και μου ειπε για ενδομητριωση και για λαπαροσκοπηση.σε τι δρομο θα μπω ρε κοριτσια?τι ειναι ολα αυτα?εχω σαλταρει.δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα.ψαχνω να μαθω τι ειναι.και ολο μπροστα μου βγαινουν οι λεξεις χειρουργια και υπογονιμοτητα.θα τρελαθω.δεν ειμαι καλα.και φανταζομαι η λαπαροσκοπηση γινεται σε κλινικη και θελει αρκετα χρηματα.μοιαζει τοσο μακρινο ονειρο μια εγκυμοσυνη..ηθελα να κανω και πολλα παιδια..συγχωρεστε με αλλα δεν ειμαι καλα.
Παλιά 11-09-13, 00:45   #10
fairy_

Το avatar του χρήστη fairy_

Περιοχή: stuttgart germany
fairy_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anastasia88 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια.ειμαι χαααααλιαααα.τι να πρωτο πω και τι να πρωτορωτησω.πηγα στον γιατρο μου για τους πονους που ειχα και κατι φαινεται σαν σοκολατοειδης κυστη(δεν ειχαμε καθαρη εικονα)κ μου ειπε να ξαναπαω στον καινουργιο κυκλο μηπως και φανει πιο καθαρα.μπορει να παω και για μαγνητικη.επισης αρχισε να αναρωτιεται ο γιατρος μου μηπως εχω υδροσαλπιγγα και δινει αυτην την εικονα με κυστες εδω και 1,5 χρονο.μιλησα και με γιατρο του φορουμ,του ειπα το ιστορικο μου και μου ειπε για ενδομητριωση και για λαπαροσκοπηση.σε τι δρομο θα μπω ρε κοριτσια?τι ειναι ολα αυτα?εχω σαλταρει.δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα.ψαχνω να μαθω τι ειναι.και ολο μπροστα μου βγαινουν οι λεξεις χειρουργια και υπογονιμοτητα.θα τρελαθω.δεν ειμαι καλα.και φανταζομαι η λαπαροσκοπηση γινεται σε κλινικη και θελει αρκετα χρηματα.μοιαζει τοσο μακρινο ονειρο μια εγκυμοσυνη..ηθελα να κανω και πολλα παιδια..συγχωρεστε με αλλα δεν ειμαι καλα.
Τι να πω...λυπαμαι που εισαι σ'αυτην την ασχημη ψυχολογικη κατασταση,
αλλα μην χανεις το κουραγιο και τον ενθουσιασμο σου να αποκτησεις ενα παιδακι, μιλησε παραπανω με τον γιατρο σου πες του τις ανησυχιες και τις αποριες σου ,ζητα αν χρειαστει και μια δευτερη γνωμη αλλα προπαντων μην τα παρατας! αλιμονο αν η καθε γυναικα που ειχε πολυκυστικες η ενδομητριωση δεν αποκτουσε παιδια...πλεον ολα ειναι δυνατα σημερα!
Προσπαθησε να ξεπερασεις ολες αυτες τις δυσκολιες και να ανεβασεις την ψυχολογια σου αυτο παιζει μεγαλο ρολο. Ευχομαι ολα να πανε καλα και να τα θυμασαι αυτα εχοντας στην αγκαλια σου συντομα ενα μωρακι
Ο χρήστης fairy_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές