Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 18-02-10, 00:33   #81
πιτσιποπακι

Το avatar του χρήστη πιτσιποπακι

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
πιτσιποπακι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ.θα ειναι οπως τα κανονικα dvd.ξεχασα να το γραψω αυτο.θα εχει αυτοκ. με φωτογρ.τησ μικρης και στο καπακι εξωφυλλο με ολες τις λεπτομερειες
Ο χρήστης πιτσιποπακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-10, 00:37   #82
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο πιτσιποπακι Εμφάνιση μηνυμάτων
εμεις κοριτσια θελαμε να κανουμε κατι διαφορετικο και τελικα θα κανουμε dvd.θα τα φτιαξουμε εμεις με φωτογραφιες της ζουζουνας μας σε προγραμμα που εχει το pc.αυτα που πρεπει να παρουμε ειναι μονο τα dvd και τα καπακια τους.
μου αρεσει και εμενα παρα πολυ σαν ιδεα!θα το εκανα αλλα ειναι λιγοι εκεινοι που πραγματικα θελω να εχουν σε cd το μωρο μου .....δεν εχω και πολυ καλες σχεσεις...

θα διακοσμησεις λιγο τα καπακια?θα τυπωσεις χαρτι πως ακριβως το σκεφτεσαι?

casperaki, νομίζω ότι στο jumbo είχε τέτοιες κορνίζες πολύ φθηνές.

θα ριξω ματια και στα τζαμπο!σε ευχαριστω πολυ!!!!
Παλιά 18-02-10, 00:47   #83
πιτσιποπακι

Προεπιλογή

ακριβως οπως το λες.θα τυπωθει με μια η μια κεντρικη φωτογραφια και γυρω της μικροτερες και απο μεσα θα γραφει που θα γινει κ.τ.λ.οσο για το αλλο που εγραψες αν σου αρεσει καντο για σενα και για το μωρο σου, οταν μεγαλωσει να το βλεπει
Παλιά 18-02-10, 00:47   #84
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κατι ακομα κοριτσια.....Η βαφτιση ειναι 8 μαιου ειναι λιγο νωρις για να κανω τα προσκλητηρια με αστεριες και κοχυλια?νομιζω ειναι λιγακι ε?
εχετε καμια καλη ιδεα για να διακοσμησω τις κορνιζες?
Παλιά 18-02-10, 00:51   #85
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο πιτσιποπακι Εμφάνιση μηνυμάτων
ακριβως οπως το λες.θα τυπωθει με μια η μια κεντρικη φωτογραφια και γυρω της μικροτερες και απο μεσα θα γραφει που θα γινει κ.τ.λ.οσο για το αλλο που εγραψες αν σου αρεσει καντο για σενα και για το μωρο σου, οταν μεγαλωσει να το βλεπει
ΝΑΙ!!!DVD φτιαχνω και μου ασεσει τρελα!!βαζω και καποιο τραγουδι και παιζει!Ειχαμε φτιαξει με τον αντρα μου στις αρχες της σχεσης μας με δικες μας φωτο απο διακοπες και επειδη μας αρεσαν και ταιριαζε παραπανω απο ενα τραγουδι ειχαμε ενα προγραμμα που εκοβες και εραβες τα τραγουδια και ειχαμε κανει 3 τραγουδια σε ενα ...ηταν πολυ πολυ ωραιο!!!!
Τι μου θυμισες τωρα...θα βαλω να δω ενα...θα με παρουν τα ζουμια...το ξερω......

με το μωρακι θα φτιαξω θελω να μαζεψω οσες φωτο ειναι μεχρι 12 μηνων.και να κανω το πρωτο cd "Ο πρωτος χρονος της ζωη μου!"
Με το καλο η βαφτιση!!!

(παω να βρω τι cd.......sygkinithika idi re gmt.................)
Παλιά 18-02-10, 00:56   #86
πιτσιποπακι

Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ.πολυ χαιρομαι που σας αρεσει σαν ιδεα και μου εδωσες και μια παραπανω με το τραγουδι γιατι μου αρεσουν αρκετα και εχουμε και αυτο το προγραμμα αλλα δεν το ειχα σκεφτει.
Παλιά 18-02-10, 01:01   #87
MARIAEVA

Το avatar του χρήστη MARIAEVA

Περιοχή: Νεα Μακρη
MARIAEVA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο casperαki Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι ακομα κοριτσια.....Η βαφτιση ειναι 8 μαιου ειναι λιγο νωρις για να κανω τα προσκλητηρια με αστεριες και κοχυλια?νομιζω ειναι λιγακι ε?
Νωρίς.... Σχετικό είναι...Εγώ βάφτισα 10 Μάη, είχα θέμα πειρατές, κοχύλια, αστερίες κτλ.
Ηταν μια υπέροχη μέρα, ηλιόλουστη, με ζέστη, ήμασταν δίπλα στη θάλασσα, ήταν super.

Αρα ναι θα έλεγα να τα κάνεις! Και θα λεγα να διακοσμήσεις τος κορνίζες με κοχύλια και όχι το χαρτί του προσκλητηρίου!
Παλιά 18-02-10, 09:20   #88
mariori

mariori ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο STELLA08 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα και αυτό www.plaisio.gr/Gifts-Gadgets/Office-Gadgets/B-Fancy-Accessories/Papers.htm είναι σε Α4 αλλά τα έχει και κομμένα σε 2 διαστάσεις. Έχουν και ασορτί φακέλους. Είναι πολύ ωραία τα έχω αγοράσει.
Τα είχα δει αυτά στο πλαίσιο αλλά δεν είχε καποιο φύλλο εκτός συσκευασίας για να δω την υφή και αν είναι αρκετά σκληρά. Ήταν θυμάμαι αρκετά πιο ακριβά από το απλό χαρτόνι. Είδα ότι φτάνουν μέχρι 120 gr/m2 ενώ το απλό χαρτόνι είναι 160 gr/m2. Δεν είναι κάπως λεπτά για πρόσκληση;

Ο χρήστης mariori δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-10, 13:16   #89
Ντέμπορα

Ντέμπορα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Η ιδέα αυτή με τις κορνίζες είναι ωραία .....εγώ το έιχα σκεφτεί σαν δωράκι βάπτισης να φτιάξω με μια φωτό του γιού μου και να τις δώσωσαν ευχαριστήριο ....αν βρείτε κάπου οικονομικές γαζάζιες πέστε μου ....για το πάχος του χαρτιού δεν μου απάντησε κανείς ....γιατί εγώ ξέρω πως συνήθως είναι 200 ή αι 300 γρ όχι 90 και 120 ....
Ο χρήστης Ντέμπορα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-10, 14:41   #90
STELLA08

Περιοχή: ΘΗΒΑ
STELLA08 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ντέμπορα Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ιδέα αυτή με τις κορνίζες είναι ωραία .....εγώ το έιχα σκεφτεί σαν δωράκι βάπτισης να φτιάξω με μια φωτό του γιού μου και να τις δώσωσαν ευχαριστήριο ....αν βρείτε κάπου οικονομικές γαζάζιες πέστε μου ....για το πάχος του χαρτιού δεν μου απάντησε κανείς ....γιατί εγώ ξέρω πως συνήθως είναι 200 ή αι 300 γρ όχι 90 και 120 ....

Kαλό είναι ένα χαρτι 200 με 220γρ. Αλλά αν θέλεις κάτι σε ριζόχαρτο 100 γρ είναι ιδανικό. Και τα δύο μπορούν να εκτυπωθούν σε απλό υπολογιστή.
Ο χρήστης STELLA08 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-10, 15:07   #91
Ντέμπορα

Προεπιλογή

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...δεν θέλω ριζόχαρτο ήθελα σκληρό χαρτί ...λες μέχρι 220 όχι 300..? Μέχρι πόσα γρ εκτυπώνει ένας εκτυπωτής

Και πάλι ευχαριστώ πολύ
Παλιά 18-02-10, 15:10   #92
STELLA08

Περιοχή: ΘΗΒΑ
STELLA08 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τα 300γρ είναι πολυ χοντρό. Μπορεί να ζοριστεί ο εκτυπωτής σου και να πρέπει να σπρώχνεις το χαρτί με το χέρι σου ένα - ένα, να δίνεις δηλαδή μια εκτύπωση τη φορά. Τα 220 γρ πάντως είναι ένα καλό πάχος χαρτιού, είναι όπως όλα τα προσκλητήρια.
Ο χρήστης STELLA08 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-10, 16:45   #93
Ντέμπορα

Προεπιλογή

STELLA χίλια ευχαριστώ
Παλιά 27-02-10, 00:40   #94
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ntebora σου απανταω στο θεμα αυτο.
Λοιπον πηρα κορνιζες απο ΙΚΕΑ.Μην φανταστεις οτι ειναι τιποτα....μονο με βαψιμο και διακοσμητικα...αλλα και παλι δεν ειναι ΓΕΡΗ ΓΕΡΗ Κορνιζα...Ειναι αυτες οι ξυλινες το ανοιχτο ξυλο....μια 3αδα 0,99 η 0,90 δεν θυμαμαι.Οποτε με 10 ευρω πηρα 30 κορνιζες.
Θα παω Πρακτικερ να παρω μπογια κατι μικρα κουτακια ειδικα για χειροτεχνιες(δεντσ ξερω αλλα μου ειπε η αδελφη μου..Δεν εχει τζαμι οπως αλλες κορνιζες αλλα αυτο το πλαστικο το δαιφανες....Ειχα και κατι αλλες τα 2 1,50 αν τα λεω καλα.Χρωματιστες ηδη.Μπλε , γαλαζιο , κοκκινο , φουξια ασπρο αλλα ηταν πιο μεγαλες και δεν μου εκαναν.
Οποτε πηρα αυτα.
http://img687.imageshack.us/img687/4224/27022010007.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/7682/27022010006.jpg

βγηκαν στο πλαι ομως οι φωτο σορυ,

Μετα πηγαμε τζαμπο και ειχε και εκει πιο ωραιες κορνιζες στα 1,99
Παραλιγο να παρω αλλα κρατηθηκα και ειπα να κανω δοκιμη στα ξυλινα βαψιμο και διακοσμηση και αν απογητευτω(γιατι δεν εχω ασχοληθει με τετοια ποτε_) θα παρω απο Τζαμπο.
Εμενα μου αρεσε η κορνιζα ξυλινη παλι αλλα βαμμενη γαλαζια και ειχε μια καμηλοπαρδαλη κια εναν ελεφαντα?Ηταν πολυ ωραια.Εχω παρει μια τετοια και την εχω στο δωματιο του μωρου με σκοπο να βαλω την μουτσουνα του!Αλλα και για προσκληση θα τους μεινει μια ωραια παιδικη κορνιζα.
Που δεν θελει και βαψιμο ουτε διακοσμηση!

Αν θες περιμενε 2 λεπτα να παω να την παρω απο μεσα .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΣΤΕΙ@@@@@@@@@@!!!!!
Παλιά 27-02-10, 00:46   #95
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://img716.imageshack.us/img716/6104/27022010010.jpg

ΧΕΧΕ!!!δεν με καταλαβε κοιματε βαθια!!!!
Λοιπον αυτο ειναι απο τζαμπο εχει αλλο ενα ιδια ζωακια ξυλο ολα ιδια μονο που ειναι στην μια μερια κυματιστο το ξυλο οχι ισιο δηλαδη και ειναι νομιζω πιο μικρο.Μαλλον θα ΦΑΙΝΕΤΕ πιο μικρο γιατι δεν εχει τα ζωα να εξεχουν οπως αυτο στην φωτο.

Παντως θα επιχειρησω με αυτα απο ΙΚΕΑ και αν δω οτι δεν μου βγαινει η οτι δεν ειναι καλα θα παρω απο τζαμπο και θα τυπωσω μονο το χαρτι.
Απλα οι ξυλινες ΙΚΕΑ μου κανουν λιγο φτηνες...δεν ξερω..δεν τρελενομαι.Ισως γιατι δεν μπορω να το φανταστω ετοιμο...
Παλιά 27-02-10, 14:19   #96
polinaκι
Μή ενεργός λογαριασμός

Περιοχή: λειβαδια
polinaκι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
συνηθως εκεινη την εποχη πρωταβγαζουμε τα μικρα μας στη παιδικη χαρα...οποτε τραμπαλες,κουνιες,τσουληθρες
Ο χρήστης polinaκι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 27-02-10, 14:28   #97
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

eyxaristo poly!Πολυ ωραια ιδεα!!!
Θα κατεβουμε απο βδομαδα αθηνα να παρω μια ιδεα για διακοσμητικα τι υπαρχει.
Πολυ καλο παντως μικρη τσουληθρα η κουνια !!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
Παλιά 27-02-10, 16:13   #98
Ντέμπορα

Προεπιλογή

Casperaki ευχαριστώ ΄πολύ για τις πληροφορίες...αυτή η γαλάζια με τα ζωάκια είναι πολύ όμορφη αλλά εμένα το θέμα θα είναι ο μικρός πρίγκιπας και΄τις κορνίζες τις θέλω για να τις φτιάξω σε αυτό το θέμα σαν ευχαριστήριο δώρο ...εφόσον βέβαια προλάβω να τα φτιάξω και μου βγαίνει και το κόστος ...οπότε κάτι σαν αυτό που βρήκες στο ΙΚΕΑ μου ταιριάζει καλύτερα ...θα πάω μια βόλτα μήπως δω και αυτές τις ήδη βαμένες σε γαλάζιο και απλώς τις στολίσω.

Τώρα εσύ δεν έχεις αποφασίσει κάποιο θέμα από ότι κατάλαβα ...και είναι και αγοράκι ( για κοριτσάκια είναι πιο εύκολο βρίσκεις ωραία λουλούδια πεταλούδες, πασχαλίτσες κτλ ) για αγόρι μπορείς να δεις κάτι σε ζωάκια ...ελαφαντάκια, καμηλοπάρδαλη, ψαράκια, ....επίσης αυτοκινητάκια - πολύ δημοφιλές ....ή ακόμα και παιδάκια-αγοράκια ......αν μου έρθει κάτι άλλο θα σου πω ....καλή επιτυχία στις κατασκευές
Παλιά 27-02-10, 20:41   #99
rrrrr

rrrrr χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μια πολυ καλη ιδεα ειναι να παραγγειλετε τα προσκλητηρια απο το χαμογελο του παιδιου....εγω απο κει τα πηρα και ηταν πολυ ομορφα μου τα στειλανε στο σπιτι και δεν κοστιζουν....αν θελεις βαζεις ενα ποσο στο λογαριασμο τους...ο,τι εχεις ευχαριστηση και πιανουν και τοπο!!!!!!!!
Ο χρήστης rrrrr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-10, 00:53   #100
panaxan

Το avatar του χρήστη panaxan

panaxan ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια
Εχω φιλη που ασχολειται με προσκλητηρια και κανει ΤΕΛΕΙΑ!!Πολυ οικονομικη 0.70 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ και φτιαχνει δειγματα...δεν χανεται τιποτα να τη ρωτησετε..πληροφοριες
ΕΝΤΟΣ,να στειλω τηλ.Προσαρμοζει το προσκλητηριο στα γουστα,στο θεα και στα χρωματα σας.
Φιλικά
Γιωτα

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK
Ο χρήστης panaxan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-10, 16:57   #101
MAIRMAID

MAIRMAID χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Στειλε αν μπορεις pm με τα στοιχεία της.Ενδιαφέρομαι για τη βάφτιση του γιου μου το καλοκαίρι και έχω καποιες ιδέες στο μυαλό μου.
Ο χρήστης MAIRMAID δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-10, 18:42   #102
panaxan

Το avatar του χρήστη panaxan

panaxan ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MAIRMAID Εμφάνιση μηνυμάτων
Στειλε αν μπορεις pm με τα στοιχεία της.Ενδιαφέρομαι για τη βάφτιση του γιου μου το καλοκαίρι και έχω καποιες ιδέες στο μυαλό μου.
Καλησπερα σου εστειλα πμ..θα τα πουμε το βραδακι

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK
Ο χρήστης panaxan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-03-10, 15:40   #103
Μαρίζα & Χριστίνα

Περιοχή: Γαλάτσι
Μαρίζα & Χριστίνα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα , είμαι καινούρια στο forum ,έχω δύο κοριτσάκια το ένα 3 1/2 χρονών όπου στη βαφτισή της έκανα τα καθιερωμένα πήγα σε τυπογραφείο και διάλεξα ένα από τα απλά κλασικά προσκλητήρια και σ'ενα κατάστημα βαπτιστικών και διάλεξα μπομπονιέρες , τώρα στη μικρή μου αποφάσισα να βάλω και μία προσωπική πινελιά , έστω τα προσκλητήρια να τα φτιάξω μόνη μου , ως πρώτη ίδέα ήταν τα πλέον πολυχρησιμοποιημένα μπουκαλάκια με άμμο χαρτί (εσωτερικά η προσκληση) διπλή κορδέλα και ίσως κάτι μικρό να κρέμεται , μία μικρή πεταλούδα ή κάποια νεραϊδούλα ή κάτι άλλο (δεκτές οι προτάσεις σας) , και μία δεύτερη ιδέα επειδή η βάπτιση θα είναι καλοκαίρι ίσως μία μεγαλύτερη πεταλούδα και με μία κορδέλα δεμένο το προσκλητήριο ,όμως έχω χαθεί στο internet ψάχνω -ψάχνω και δε βρίσκω τα απαραίτητα υλικά και κάποια που έχω βρει είναι πανάκριβα συνολικά μου στοιχίζουν τουλάχιστον 50% ακριβότερα το να το φτιάξω μόνη μου απ'οτι να τα αγοράσω έτοιμα.
Ο χρήστης Μαρίζα & Χριστίνα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-03-10, 23:20   #104
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πειτε ιδεες!!Εχω τελειωσει να βαφω τις κορνιζες κ θα βαλω διακοσμητικα
Η απορια μου τωρα ειναι...πως θα τις δωσω???για να παρω πουγγια θα δωσω παλι τοσα λεφτα....
Παλιά 25-03-10, 23:46   #105
fourfouromama

fourfouromama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

casperaki μου, δε θα έβαζα τουλάκι κτλ με κουφέτα!Εκτυπώνεις σε Α4 κάποα λεπτομέρεια από το προσκλητήριο, ή το όνομα του παιδιού με μια ωραία παιδική γραμματοσειρά α απ.χ. σε διάφορα μεγέθη, και την κόβεις στη μέση!Φτιάχνεις χωνάκια και ή βάζεις κασονάκι μου κουφέτα και σεσουλίτσα, ή τα βάζεις στα χωνάκια, μαζί με smarties. Επίσης εναλλακτικά αν δε θες χάρτινα χωνάκια, φτιάξε δεματάκια από όποιο ύφασμα θες, π.χ. γάζα ή τουλι που είναι πάμφθηνα και δίνε τα ξεχωριστά!Αν΄πάλι θες οπωσδήποτε να είναι πάνω στο καδράκι, τύλιξέ το με σχοινί απλό, η με κηροκλωστή και στη μία άκρη του που θα κρέμεται κρέμασε το δεματάκι με τα κουφετάκια!Το δεματάκι θα είναι ένα απλό τετράγωνο ΄κομμάτι γάζας.
Παλιά 26-03-10, 00:10   #106
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μαλλον δεν τα εξηγησα καλα!~~
Βαφω κορνιζες για να τυπωσω χαρτονακι θα το βαλω μεσα στην κορνιζα αντι για φωτο και θα ειναι αυτο η προσκληση.
Εχω τελειωσει με τα βαψιματα.ΘΑ κολησω στις κορνιζες καποια μικρα ξυλινα καραβακι μαλλον και ετοιμο!!!
Απλα δεν μου αρεσει να παραδωσω ετσι την κορνιζα στους καλεσμενους.
ελεγα να επερνα πουγγια να βαλω το καθενα μεσα και να τα δωσω ετσι αλλα πρωτον δεν ξερω που εχει τοσο μεγαλα πουγγια και αν υπαρχουν θα ειναι ακριβα!
Και σκεφτομαι τωρα τι να κανω!

για μπομπονιερες ακομα δεν εχω αποφασισει!!
Παλιά 26-03-10, 01:57   #107
fourfouromama

Προεπιλογή

A!Οh no πουγκιά!!!Πάλι με τρίχινο σχοινί δέσιμο και να κρέμεται καρτελάκι με το όνομα του καλεσμένου!Αχ, που βρήκες μικρά καραβάκια;;;;Είναι το θεμα μας...και θα χρειαστώ!
Παλιά 26-03-10, 10:19   #108
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Exei μικρα ξυλινα σε ενα βιβλιοπωλειο εδω κοντα μου.Αλλα ειναι αρκετα μικρα.Κανουν για να τα κολλησω στην κορνιζα αλλα θα προτιμουσα κατι πιο μεγαλο να φαινετε καλυτερα...
Θελεις να σου πω που ειναι?ΕΠειδη θα κατεβω αθηνα αυριο η Δευτερα για να αν θελεις να σου πω καλυτερα τοτε αν βρηκα κατι.
Θελω να πιστευω οτι θα βρω πραγματακια να κολλησω.....αλλιως θα παρω αναγκαστικα τα μινι καραβακια....

Ωραια αυτο με το σχοινι.Που θα βρω λες?
Παλιά 26-03-10, 10:24   #109
mom

Το avatar του χρήστη mom

Περιοχή: Στον κόσμο μου
mom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

casperaki, δεν χρειάζεται να τα βάλεις κάπου μέσα τα προσκλητήρια.
Κι εγώ που έκανα γλυφιτζούρια, έδεσα με κορδέλα που κρεμόταν, καρτελάκια που έγραφαν το όνομα του καλεσμένου.
Μόνο για μερικά που ήταν για αποστολή μέσω ταχυδρομείου, πήρα φακέλους με φουσκίτσες και τα έβαλα μέσα....

Σχοινί έχει και στα βιβλιοπωλεία (εκεί μαζί με τις κορδέλες και τα διάφορα είδη χαρτιών) ή σε καταστήματα με είδη συσκευασίας..
Παλιά 26-03-10, 11:59   #110
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

thanks!!!αυτο θα κανω!
Τα καρτελακια με τα ονοματα λεω να τα γραψω με το χερι και οχι να τυπωθει.
α και γραφουμε "Προς οικογενεια ταδε" μονο ε?
Παλιά 26-03-10, 13:33   #111
mantinop

mantinop χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γράφουμε σκέτο οικογένεια....τάδε..., όχι προς οικογένεια...τάδε...
Καλή επιτυχία να έχεις...
Παλιά 26-03-10, 13:41   #112
mom

Το avatar του χρήστη mom

mom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
thanks!!!αυτο θα κανω!
Τα καρτελακια με τα ονοματα λεω να τα γραψω με το χερι και οχι να τυπωθει.
α και γραφουμε "Προς οικογενεια ταδε" μονο ε?
Όπως λέει και η mantinop, μόνο Οικογένεια τάδε.

Εγώ είχα φτιάξει στο word ένα πινακάκι με τις διαστάσεις που θα είχαν τα καρτελάκια και κάποια τα εκτύπωσα. Κάποια άλλα όμως, που δεν ήμουν σίγουρη για τα ονόματα και έπρεπε να ρωτήσω τις γιαγιάδες κλπ, τα έγραψα χειρόγραφα με ένα τυρκουάζ γυαλιστερό μαρκαδοράκι που πήρα απο βιβλιοπωλείο.

Επίσης, σε κοντινούς συγγενείς ή φίλους, έγραφα:
"Στην γιαγιά μου και στον παππού μου"
ή "Στον φίλο μου Κωνσταντίνο και στους γονείς του"
"Στη νονά μου και στο νονό μου κλπ
Παλιά 26-03-10, 13:58   #113
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω και παλι!ολους!αυτο ακριβως θα κανω!
σε κοντινους ειδικα!πολυ ομορφα!!ανυπομονω να το δω τελειωμενο!!!
γραμματοσειρες που θα βρω?αυτα που εχει το word ειναι για αγγλικα οχι ελληνικα...
Παλιά 26-03-10, 14:08   #114
mom

Το avatar του χρήστη mom

mom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ δεν είχα χρόνο για να ψάξω στο ίντερνετ και να "κατεβάσω" και χρησιμοποίησα την Comic Sans MS που έχει στο Word και εφαρμόζεται και στα Ελληνικά.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και με το καλό η βάπτιση σας!! Θα γίνουν πολύ όμορφα και θα καμαρώνεις σαν το παγώνι!!!
Παλιά 26-03-10, 23:34   #115
fourfouromama

Προεπιλογή

Σχοινί πάρε από κάποιο μαγαζί με χρώματα, καρφιά, βίδες κτλ.1 ευρώ το κουβάρι!
Παλιά 29-03-10, 00:17   #116
mama elli

mama elli χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια και γω μονη μου θα τις φτιαξω τις προσκλησεις!!!Θα τραβήξω την μπέμπα μια καλλιτεχνική φωτογραφια και θα γραψω το κειμενο στο πλάι ( στο photoshop ) !!!Ούτε 0.30 λεπτά δεν θα μου κοστίσει με τον φακελο μαζί!!!Λόγω δουλειάς εχω τιμές χονδρικής!!!!Θα μας μείνει και η φωτογραφία της μπεμπας!!!!
Ο χρήστης mama elli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-03-10, 15:42   #117
ΠΓ

ΠΓ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες μαμάδες που έχετε ήδη κάνει προσκλητήρια μόνες σας, αν εκτυπώσατε σε απλό εκτυπωτή ή σε τυπογραφείο. Σκέφτομαι να πάρω ένα εκτυπωτή laser να εκτυπώσω προσκλήσεις στο σπίτι, αλλά συμφέρει; Πήγα μια βόλτα στα μαγαζιά και δεν βρίσκω κάτι να μου αρέσει και οι τιμές θεωρώ ότι είναι ακριβές. Πριν απο 6 χρόνια που παντρεύτηκα κάναμε ένα ιδιαίτερο προσκλητήριο με 1,65, που το είχαμε σχεδιάσει εμείς. Σήμερα αυτά που βλέπω με 1,5? και πάνω δεν με ενθουσιάζουν. Σκέφτηκα λοιπόν να βάλω κάποιον που πιάνει το χέρι του (π.χ. τα αδέρφια μου) να κάνουν μια ζωγραφιά, να ετοιμάσουμε και το κείμενο και να το εκτυπώσω.
Πόσο περίπου σας κόστισαν οι προσκλήσεις σας; Δεν θέλω να είναι πολύ ακρβές, γιατί προτιμώ τα χρήματα αυτά να τα διαθέσω για το τραπέζι.

Ζητάω πολλά ε;
Ο χρήστης ΠΓ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-03-10, 15:45   #118
mom

Το avatar του χρήστη mom

mom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ είχα εκτυπώσει σε τυπογραφείο σε ρυζόχαρτο, έγχρωμο (γράμματα και εικονίδια) και μου είχε πάρει 1 ευρώ τη σελίδα. Τα δικά μου προσκλητήρια ήταν σχετικά μικρά και χωρούσαν 4 σε κάθε σελίδα, οπότε βγήκε 0,25λεπτά για κάθε προσκλητήριο.
Παλιά 30-03-10, 21:00   #119
mariori

mariori ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν είναι να τυπώσεις απλό κείμενο και κανένα σκίτσο (με λίγες γραμμές) ασπρόμαυρο τότε σίγουρα σε συμφέρει να τυπώσεις σε εκτυπωτή στο σπίτι σου. Αν όμως είναι φωτογραφία ή ζωγραφιά με πολλά χρώματα ίσως να σε συμφέρει να τυπώσεις σε φωτογραφείο. Εμείς είχαμε φωτογραφία της μπέμπας και απλό ασπρόμαυρο κείμενο και τυπώσαμε τις φωτογραφίες σε φωτογραφείο και το κείμενο στο σπίτι. Μας κόστισε 50 λεπτά το προσκλητήριο περίπου (φωτογραφίες, χαρτόνι, φάκελοι) χωρίς το μελάνι του εκτυπωτή (δεν χρειάστηκε ολόκληρο μελάνι έχουμε τρία χρόνια το ίδιο και τώρα όπου να'ναι τελειώνει).

Ο χρήστης mariori δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-10, 22:08   #120
casperαki

casperαki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πηγα σημερα στο Μπαρκα...Καλα εγω βρεθηκα πλατεια βαθης αντι κουμουνδουρου αλλα τελος παντων!!!!το βρηκα!!!
Οι τιμες κατα την γνωμη μου δεν ειναι και φτηνες κορτισια ετσι\?
Βρηκα διακοσμητικα για κορνιζες θαλασσινα πολυ ωραια σε ενα κουτι ειχε διαφορα σχεδια.
Πηρα και για την λαμπαδι διακοσμηση!
Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια που με βοηθατε!!!!
Απο το πολυ τρεξιμο σημερα ομως ξεχασα να παρω το χαρτι για να τυπωσω αλλα οκ αυριο!
Α και κοιταξα για σχοινι για να δεσω γυρω με καρτελακι με το ονομα του καλεσμενου αλλα τα σχοινια που ηθελα ηταν πολυ "αγρια" ξεφτισμενα και δεν μου αρεσε.
Βρηκα κατι αλλο σε χρωματα που ηθελα και το πηρα αυριο θα τελειωσω την δοκιμαστικη κορνιζα!μακαρι να ειναι καλα!!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές