Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-09-11, 15:26   #441
anna*22

Περιοχή: Ηράκλειο κρήτης
anna*22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα σας!! σημερα έχουμε 9/9/2011 και εγω έχω 3 μέρες καθυστέρηση, πονάκια σαν τις περιόδου και συχνοουρία, και μια ζαλάδα που δεν είναι ακριβώς ζαλάδα, νιώθω σαν να μου πέφτει η πίεση όταν το παθαίνω.... Εκανα ένα τεστ την 2η μέρα καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό! Το θέμα είναι πως μάλλον η σύλληψη (αν είμαι έγκυος) έγινε το προηγούμενο σάββατο (3/9/2011)... Νωρίς δεν ήταν για να δείξει το τέστ?? Και τώρα τί να κάνω? Πόσο να περιμένω, και πότε να κάνω μια χοριακή για να είμαι σίγουρη?? Και με αυτά τα συμπτώματα που έχω υπάρχει περίπτωση να μην ειμαι?? Δεν ξέρω... Θα ήθελα τη βοήθεια σας... Ελπίζω να έχω σύντομα μια απάντηση!!!!!
Ευχαριστώ πολύ.......
Ο χρήστης anna*22 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-11, 16:19   #442
melinaki5

Περιοχή: makedonia
melinaki5 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο newbie G Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χοριακή διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα περίπου. Μη συγκρίνεις τη δική σου χοριακή με καμίας άλλης γυναίκας, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Το σημαντικό είναι να διπλασιάζεται ή να αυξάνεται κατά 60% τουλάχιστον. Έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερη η χοριακή σου, αλλά αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι δεν πάει καλά. Είσαι έγκυος! Μίλα με το γιατρό σου.
ΜΠΟΡΕΙ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΠ ΤΗΝ 6η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΑΦΗΣ?
ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ Κ ΑΠ ΤΗΝ 2η ΚΙΟΛΑΣ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ!Κ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ!
Ο χρήστης melinaki5 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-11, 16:30   #443
neraida11

neraida11 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μήπως το προηγούμενο Σαββατο 3.9 δεν ηταν και πολυ γόνιμη μερα?
ελπιζω να εχεις την απαντηση που θελεις

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anna*22 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σας!! σημερα έχουμε 9/9/2011 και εγω έχω 3 μέρες καθυστέρηση, πονάκια σαν τις περιόδου και συχνοουρία, και μια ζαλάδα που δεν είναι ακριβώς ζαλάδα, νιώθω σαν να μου πέφτει η πίεση όταν το παθαίνω.... Εκανα ένα τεστ την 2η μέρα καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό! Το θέμα είναι πως μάλλον η σύλληψη (αν είμαι έγκυος) έγινε το προηγούμενο σάββατο (3/9/2011)... Νωρίς δεν ήταν για να δείξει το τέστ?? Και τώρα τί να κάνω? Πόσο να περιμένω, και πότε να κάνω μια χοριακή για να είμαι σίγουρη?? Και με αυτά τα συμπτώματα που έχω υπάρχει περίπτωση να μην ειμαι?? Δεν ξέρω... Θα ήθελα τη βοήθεια σας... Ελπίζω να έχω σύντομα μια απάντηση!!!!!
Ευχαριστώ πολύ.......
Παλιά 09-09-11, 17:09   #444
anna*22

Περιοχή: Ηράκλειο κρήτης
anna*22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σίγουρα δεν ήταν γόνιμη μέρα αλλά ποιός μου εγκυάται ότι δεν υπάρχει περίπτωση επειδή δεν ήταν γόνιμη να έμεινα έγκυος?? Και εκτός αυτού κανονικά όλες τις μέρες είμαστε γόνιμες και ιδιαιτέρως πιο πολύ τις γόνιμες μέρες...σωστά?? Αλλα τώρα τί να κάνω αν συνεχίσω να έχω καθυστέρηση?? Πότε να πάω για χοριακή?
Ο χρήστης anna*22 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-09-11, 21:41   #445
trelokouneli

Το avatar του χρήστη trelokouneli

Περιοχή: thessaloniki,greece
trelokouneli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια καλησπερα! Ηθελα να σας ρωτησω σε κυκλο 27-28 ημερων, χοριακη με αποτελεσμα 190 την 29η μερα του κυκλου ειναι καλη η λιγη? Εχω κ αυριο ραντεβου για την επαναληψη αλλα εχω λιγο αγωνια! Τι λετε?
Ο χρήστης trelokouneli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-11, 21:55   #446
karkinaki

karkinaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο trelokouneli Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλησπερα! Ηθελα να σας ρωτησω σε κυκλο 27-28 ημερων, χοριακη με αποτελεσμα 190 την 29η μερα του κυκλου ειναι καλη η λιγη? Εχω κ αυριο ραντεβου για την επαναληψη αλλα εχω λιγο αγωνια! Τι λετε?
συγχαρητηρια εισαι πολυ εγκυος!!!!!!!!! πολυ ανεβασμενη χοριακη μπραβο!
Ο χρήστης karkinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-11, 23:48   #447
trelokouneli

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο karkinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
συγχαρητηρια εισαι πολυ εγκυος!!!!!!!!! πολυ ανεβασμενη χοριακη μπραβο!
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου καλη μου! Αντε να δουμε κ αυριο τι θα δειξει! Φιλακια!
Παλιά 09-09-11, 23:58   #448
dimitris soula

Περιοχή: ροδος
dimitris soula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

anna22 μπορεις να πας για β χοριακη δεν χανεις τιποτα και ειδικα αφου εχεις καθυστερηση.ελπιζω να παρεις το αποτελεσμα που θελεις .trelokouneli συγχαρητηρια για τηνεγκυμοσυνη σου.αντε με το καλο
Παλιά 10-09-11, 13:21   #449
trelokouneli

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια! Σημερα εκανα κ την επαναληπτικη κ βγηκε 390!!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!
Παλιά 10-09-11, 17:25   #450
dimitris soula

Προεπιλογή

πολυ χαρηκα με τα νεα σου Trelokoyneli. αντε με το καλο. μηπως ξερετε απο ποια τιμη και πανω σημαινει οτι εισαι εγκυος?
Παλιά 22-09-11, 21:10   #451
dimitris soula

Προεπιλογή

κοριτσια που χαθηκατε και με ανησυχειτε? ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλακια
Παλιά 30-09-11, 20:40   #452
Martinia

Martinia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα,
ειμαι καινουργια στο φορουμ.Εκανα σημερα εξεταση β-χοριακης,κ τα αποτελεσματα εδειξαν τιμη 322.Τελευταια περιοδο ειχα 15/8,αλλα γενικα τους τελευταιους μηνες ειχα πολυ ασταθη κυκλο,32,36,37 ημερες,αναλογα.
Απλα αγχωθηκα πολυ γιατι δεν ξερω μηπως η τιμη της επρεπε να ειναι πολυ πιο υψηλη.Κ μεσολαβει κ σαβ/κο για να βρω το γιατρο μουΘα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια,ευχαριστω.
Ο χρήστης Martinia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-09-11, 23:17   #453
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Martinia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,
ειμαι καινουργια στο φορουμ.Εκανα σημερα εξεταση β-χοριακης,κ τα αποτελεσματα εδειξαν τιμη 322.Τελευταια περιοδο ειχα 15/8,αλλα γενικα τους τελευταιους μηνες ειχα πολυ ασταθη κυκλο,32,36,37 ημερες,αναλογα.
Απλα αγχωθηκα πολυ γιατι δεν ξερω μηπως η τιμη της επρεπε να ειναι πολυ πιο υψηλη.Κ μεσολαβει κ σαβ/κο για να βρω το γιατρο μουΘα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια,ευχαριστω.
μην ανησυχεις η τιμη μια χαρα μου φαινεται.δεν ξερεις ποτε εμεινες εγκυος και η χοριακη εξαρταται απο την συλληψη.μην αγχωνεσαι χωρις να υπαρχει λογος.πρωτα απο ολα συγχαρητηρια!!!! την δευτερα πηγαινε κανε επαναληψη της χοριακης για να δεις ποσο ανεβηκε και μετα κατευθειαν στον γιατρο σου. μια χαρα τιμη εχεις.πρεπει να εισαι περιπου 3-4 εβδομαδων.συγχαρητηρια και φιλακια.περιμενω νεα σου
Παλιά 30-09-11, 23:28   #454
Martinia

Martinia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου!!Ακομα δεν το εχουμε συνειδητοποιησει,ηταν πολυ ξαφνικο!!Κ με τον κυκλο μου ετσι οπως ηταν,ουτε ποτε ειχα καθυστερηση δεν μπορουσα να ξερω.
Υπαρχει περιπτωση δηλαδη με τοσο μικρη τιμη να ειμαι 3-4 εβδομαδων?Γιατι ειδα οτι η τιμη μου αντιστοιχει σε 2 εβδ.αν δεν κανω λαθος.

υγ.Μες στον πανικο ξεχασα κατι πολυ σημαντικο.Την προηγουμενη Πεμπτη ειχα κανει κ τεστ ουρων,αλλα ειχε βγει αρνητικο,γι'αυτο κ δεν πιστευα οτι η αιματος θα εβγαινε θετικη.
Ο χρήστης Martinia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-11, 23:33   #455
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Martinia Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου!!Ακομα δεν το εχουμε συνειδητοποιησει,ηταν πολυ ξαφνικο!!Κ με τον κυκλο μου ετσι οπως ηταν,ουτε ποτε ειχα καθυστερηση δεν μπορουσα να ξερω.
Υπαρχει περιπτωση δηλαδη με τοσο μικρη τιμη να ειμαι 3-4 εβδομαδων?Γιατι ειδα οτι η τιμη μου αντιστοιχει σε 2 εβδ.αν δεν κανω λαθος.

υγ.Μες στον πανικο ξεχασα κατι πολυ σημαντικο.Την προηγουμενη Πεμπτη ειχα κανει κ τεστ ουρων,αλλα ειχε βγει αρνητικο,γι'αυτο κ δεν πιστευα οτι η αιματος θα εβγαινε θετικη.
δεν θυμαμαι ακριβως τις τιμες χοριακης .μαλλον εχεις δικιο γιατι οι τιμες αλλαζουν απο μικροβιολογικο σε μικροβιολογικο.τι σημασια εχει?αυτο που εχει σημασια ειναι οτι εισαι εγκυος.η εξεταση ουρων δεν δειχνει τοσο νωρις ενω η χοριακη φαινεται μια βδομαδα μετα την συλληψη.ελπιζω να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!
Παλιά 05-10-11, 22:34   #456
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια καλησπέρα σας...τελευταία περίοδο είχα στις 10 Σεπτεμβρίου και εχθές, 4/10 πήγα για χοριακή μετά από θετικά τεστ κυήσεως, την μέρα που περίμενα περίοδο..Η χοριακή έδειξε 42, στο μικροβιολογικό μου είπαν πως είμαι μεταξύ 3ης και 4ης εβδομάδος. Ο γιατρός από την άλλη μου είπε πως μάλλον για βιοχημική μιλάμε..εντωμεταξύ εγώ νιώθω χάλια, πόνοι πότε αριστερά πότε δεξιά, πότε και στις 2 πλευρές ταυτόχρονα, κουράζομαι, κ έχω μία μεταλλική γεύση στο στόμα μου...

Είμαι έγκυος ή όχι..? και γιατι ο γιατρός μου με αποθάρρυνε τόσο..?λέτε να πάω αύριο για επανάληψη χοριακής ή να περιμένω 10 μέρες για να είναι βαρβάτη η καθυστέρηση...?
Ο χρήστης Psi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 10:12   #457
amarullis

amarullis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Psi Εμφάνιση μηνυμάτων
κορίτσια καλησπέρα σας...τελευταία περίοδο είχα στις 10 Σεπτεμβρίου και εχθές, 4/10 πήγα για χοριακή μετά από θετικά τεστ κυήσεως, την μέρα που περίμενα περίοδο..Η χοριακή έδειξε 42, στο μικροβιολογικό μου είπαν πως είμαι μεταξύ 3ης και 4ης εβδομάδος. Ο γιατρός από την άλλη μου είπε πως μάλλον για βιοχημική μιλάμε..εντωμεταξύ εγώ νιώθω χάλια, πόνοι πότε αριστερά πότε δεξιά, πότε και στις 2 πλευρές ταυτόχρονα, κουράζομαι, κ έχω μία μεταλλική γεύση στο στόμα μου...

Είμαι έγκυος ή όχι..? και γιατι ο γιατρός μου με αποθάρρυνε τόσο..?λέτε να πάω αύριο για επανάληψη χοριακής ή να περιμένω 10 μέρες για να είναι βαρβάτη η καθυστέρηση...?
Κοριτσακι κ εγω 10/9 ειχα τελευταια περιοδο.. Τι κυκλο εχεις; Δεν εκανες λιγο νωρις τη χοριακη 4/10; Εγω θα περιμενω κ ανδε μου ερθει περιοδος θα παω γυρω στις 10/10.. Επανελαβε τη κατα τη γνωμη μου απο δευτερα.. Ποτε δε ξερεις... Πως μπορει ο γιατρος σου να προκαταλαμβανει καταστασεις απο τοσο νωρις;
Ο χρήστης amarullis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 11:59   #458
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο amarullis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσακι κ εγω 10/9 ειχα τελευταια περιοδο.. Τι κυκλο εχεις; Δεν εκανες λιγο νωρις τη χοριακη 4/10; Εγω θα περιμενω κ ανδε μου ερθει περιοδος θα παω γυρω στις 10/10.. Επανελαβε τη κατα τη γνωμη μου απο δευτερα.. Ποτε δε ξερεις... Πως μπορει ο γιατρος σου να προκαταλαμβανει καταστασεις απο τοσο νωρις;
γειά σου amarullis, έχω σχετικά μικρό κύκλο, έρχεται συνήθως στις 25-26 μέρες..Την εξέταση και τα τεστ τα έκανα στις 25 μέρες..πες με ανυπόμονη, πες με ότι θες, ήθελα τόσο πολύ να δω αν είμαι έγκυος και δεν άντεξα να περιμένω..Σήμερα είναι η 27η μέρα μου..μακάρι να είχα το κουράγιο σου..αλλά αδύνατον να το βγάλω από το μυαλό μου μιάς και θέλουμε καιρό μωράκι με τον άντρα μου..εσύ τι κύκλο έχεις?
Παλιά 06-10-11, 12:07   #459
newbie G

newbie G χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο amarullis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποτε δε ξερεις... Πως μπορει ο γιατρος σου να προκαταλαμβανει καταστασεις απο τοσο νωρις;

Κι εγώ αυτό απορώ! Πώς μερικές φορές δεν βουτάνε τη γλώσσα στο μυαλό, πριν ανοίξουν το στόμα τους; Μπορεί να είχε καθυστερημένη συλληψη η κοπέλα.

Επανέλαβε τη χοριακή μετά από 2 μέρες για να δεις αν διπλασιάστηκε και μη βάζεις το κακό στο νου σου από τώρα.
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 12:10   #460
robenula

robenula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

να κανεις μετα απο 2 εικοσιτετραωρα στο ιδιο εργαστηρι.αν διπλασιαστει ειναι ολα καλα.δεν εχει καμια σημασια η πρωτη τιμη.ολα να πανε τελεια!

Ο χρήστης robenula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 12:15   #461
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

άχ κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια, δε σας ξέρω και με κάνατε να νιώσω τόσο καλά, και ο γιατρός που τον ξέρω χρόνια και τον πληρώνω σχεδόν με πέταξε έξω χτες..σίγουρος πως μιλάμε για βιοχημική...σήμερα ξαναπήγα το πρωί για εξέταση, μεσα στα κλαματα, και έκανα και ένα τεστάκι clear blue που βγήκε ο σταυρός τόσο έντονος, έβγαζε μάτι...θα πάω το απόγευμα το αποτέλεσμα και έτσι και το 42 έχει ανέβει θα το την τρίψω στη μούρη την εξέταση...

ο γιατρός είπε πως έπρεπε να περιμένω την καθυστέρηση..δηλαδή πιο πριν αν το μάθει μια κοπέλα είναι έγκλημα..? καθυστέρηση δεν είχα ποτέ, μήπως φταίω και για αυτό..τη μέρα που περίμενα δεν είχα κανένα σημάδι περιόδου, και έτσι μου μπήκε η ιδέα...
Παλιά 06-10-11, 13:21   #462
robenula

Προεπιλογή

πες μας τα νεα σου το απογευμα.εμενα η φιλη μου μετα απο 5 μερες καθυστερησης και με σταθερο κυκλο ειχε χοριακη 54.η συλληψη ειχε γινει την 22 μερα.τωρα ο μπεμπης ειναι 4 μηνων

Παλιά 06-10-11, 13:23   #463
robenula

Προεπιλογή

κι αν ειναι αλλαξε γιατρο.η ψυχολογια ειναι σημαντικη

Παλιά 06-10-11, 19:29   #464
robenula

Προεπιλογή

κανενα νεο?

Παλιά 06-10-11, 21:13   #465
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια η χοριακή 103!!! Ανέβηκε πάνω από το 84 που περίμενα να διπλασιαστεί!! Δε τον πήρα τον γυναικολόγο, δε θελω να με εκνευρίσει πάλι..έχω τρομάξει να πιστέψω πως είμαι έγκυος!!! είπαμε είναι νωρίς, αλλά άμα είναι έτσι, ποιος είναι ο λόγος της πρώιμης ανακάλυψης και προσοχής..???ευχαριστώ κοριτσάκια μου για το θάρρος!!!
εσείς οι πιό παλιές, τι έχετε να πείτε για τα πονάκια..? με πιάνουν πότε δεξιά πότε αριστερά στις ωοθήκες κ γενικώς νιώθω ένα βάρος, δε θα έλεγα πως νιώθω πως θα έρθει περίοδος, αλλά σαν να έχω ωορρηξία κ από τις 2 πλευρές ταυτόχρονα!!!
Παλιά 06-10-11, 21:15   #466
neraida11

neraida11 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κορίτσια η χοριακή 103!!! Ανέβηκε πάνω από το 84 που περίμενα να διπλασιαστεί!! Δε τον πήρα τον γυναικολόγο, δε θελω να με εκνευρίσει πάλι..έχω τρομάξει να πιστέψω πως είμαι έγκυος!!! είπαμε είναι νωρίς, αλλά άμα είναι έτσι, ποιος είναι ο λόγος της πρώιμης ανακάλυψης και προσοχής..???ευχαριστώ κοριτσάκια μου για το θάρρος!!!
εσείς οι πιό παλιές, τι έχετε να πείτε για τα πονάκια..? με πιάνουν πότε δεξιά πότε αριστερά στις ωοθήκες κ γενικώς νιώθω ένα βάρος, δε θα έλεγα πως νιώθω πως θα έρθει περίοδος, αλλά σαν να έχω ωορρηξία κ από τις 2 πλευρές ταυτόχρονα!!!

κοριτσι νομιζω το πετυχες!!
Παλιά 06-10-11, 21:21   #467
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neraida11 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσι νομιζω το πετυχες!!
λες?? λες?? χθές αισθανόμουν έγκυος, με τα πονάκια μου και τα όλα μου..σήμερα μόνο σέρνομαι όλη μέρα και τα τσιμπιματάκια μου...θα φτάσει η χοριακούλα μου άραγε 1000...? 1500..?
Παλιά 06-10-11, 23:04   #468
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
λες?? λες?? χθές αισθανόμουν έγκυος, με τα πονάκια μου και τα όλα μου..σήμερα μόνο σέρνομαι όλη μέρα και τα τσιμπιματάκια μου...θα φτάσει η χοριακούλα μου άραγε 1000...? 1500..?
συγχαρητηρια κοριτσακι μου!η χοριακη σου ειναι πολυ καλη αν σκεφτεις οτι η τελευταια περιοδος σου ηταν 10-9.μπραβο σου.καλα ο γιατρος σου δεν ειδε οτι ειναι η χοριακη σου συμφωνα με τις βδομαδες σου καλη? συγνωμη που θα σου το πω ,δεν ξερω και ποσο καιρο τον εχεις αλλα εγω θα τον αλλαζα.ο δικος μου πηγα με 17.3 χοριακη και αιμα και με εστειλε για χοριακη ξανα λεγοντας μου οτι δεν εχει σημασια το αιμα,ενω εγω ηδη ειχα σκεφτει οτι ειχα αποβαλλει.εκεινος δεν με στενοχωρησε καθολου λεγοντας οτι θα δουμε τι γινεται με την χοριακη.μετα αφου βγηκε 7 η χοριακη μου ειπε οτι παλινδρομησε και μαλλον ηταν βιοχημικη.αφου ομως ηταν σιγουρος οχι πριν και ενω ο δικος σου θα ξερει ποσο πολυ θελεις να εισαι εγκυος.δεν μου αρεσουν αυτα.παντως συγχαρητηρια και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!περιμενω νεα σου φιλακιααα
Παλιά 07-10-11, 05:30   #469
newbie G

Προεπιλογή

Ρsi, συγχαρητήρια, είσαι έγκυος! Τα πονάκια και το βάρος είναι απόλυτα φυσιολογικά, θα τα εχεις σε ολο το πρώτο τρίμηνο, επειδη μεγαλώνει η μήτρα. Η χοριακή σου είναι μια χαρά. Θα πάρεις τηλέφωνο στο γιατρό (κάποιον άλλον ελπίζω) και θα σου κλείσει ραντεβού μετά από 2 βδομάδες για να μπορέσετε να δειτε κάτι στον υπέρηχο, πιο πριν είναι νωρίς και θα δείτε μονο έναν μικρούλη σάκο. Ίσως σου ζητήσει να ξανακάνεις χοριακή, αλλά δεν είναι απαραίτητο. Εσύ στο μεταξύ να προσέχεις.
Παλιά 07-10-11, 10:01   #470
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σας κορίτσια, σήμερα ξύπνησα πολύ καλά γιατί επιτέλους μετά από πολλές μέρες κοιμήθηκα και ξεκουράστηκα..δεν έλειψαν βέβαια οι επισκέψεις στην τουαλέτα αλλά οκ..

σήμερα νιώθω ήρεμη, προσπαθώ να μην σκέφτομαι τα πονάκια όταν δεν τα έχω..διάβασα σε ενα βιβλίο πως πολλές γυναίκες ανησυχούν όταν δεν νιώθουν τίποτα, φαντάζομαι είμαι μία από αυτές.. χοριακούλα πάλι την Τετάρτη και ελπίζω να είναι καλή, όχι για να την τρίψω στα μούτρα του γιατρού αλλά για να πιστέψω για τα καλά πως το μωράκι μου κρατάει γερά, όσο και να στενοχωριέται η μανούλα του και πάλι σας ευχαριστώ πολύ για όλα, και ανυπομονώ να μαθαίνω και δικά σας νέα! φιλάκια
Παλιά 07-10-11, 10:42   #471
robenula

Προεπιλογή

μπραβο κοριτσακι μου!ολα τα πονακια ειναι φυσιολογικοτατα.με το καλο.να μην κουραζεσαι

Παλιά 07-10-11, 10:50   #472
Κατερινα 1989

Περιοχή: καλαματα
Κατερινα 1989 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

η χοριακη σε μια μη εγκυο ποσο βγαινει?
Παλιά 07-10-11, 11:01   #473
newbie G

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κατερινα 1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
η χοριακη σε μια μη εγκυο ποσο βγαινει?

Λιγότερο από 5.
Παλιά 07-10-11, 11:39   #474
maela

maela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Psi και εγω με χοριακη 22 ειχα ξεκινησει γτ ειχα πιασει τις τελευταιες γονιμες μερες.Μην αγχωνεσαι μια χαρα ανεβαινει η χοριακη σου και θα την τριψεις στη μουρη του γιατρου σου συντομα!
Ο χρήστης maela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-11, 14:32   #475
στελλα α.σ

στελλα α.σ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα.να ρωτησω κατι? ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου,τελευταια περιοδο ειχα στις 5/9 και στις 6/10 που εκανα β χοριακη εδειξε 407.ο κυκλοσ μου ειναι σταθερος,28 μερες. ο γιατρος ειπε οτι υπαρχει εγκυμοσυνη αλλα θελει αλλες δυο μετρησεις χοριακης.στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δεν ειχε ζητησει.αγχωθηκα πολυ.λετε κατι να συμβαινει?
Ο χρήστης στελλα α.σ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-11, 17:17   #476
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γειά σου Στέλλα, με το καλό το μωράκι! Εμένα ο γιατρός μου είναι κάποιας περίεργης σχολής, αγνοεί τις χοριακές και θέλει να διαπιστώσει την εγκυμοσύνη μόνο αν έχει διασωθεί (και με το που το γράφω εκνευρίζομαι) με τον υπέρυχο και τα μάτια του, μετά από 10 μέρες καθυστέρηση. Ο δικός σου γιατρός ενδεχομένως είναι πολύ καλύτερος, μεθοδικός και λεπτομερειακός, γιατί τον ενδιαφέρει και η αιματολογική σου εξέταση ακόμα και από την αρχή της εγκυμοσύνης. Πιθανώς στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου είχες πάει αργότερα στο γιατρό και έτσι το μωράκι σου φαινόταν στον υπέρυχο. Από ότι έχω καταλάβει ο σάκος εμφανίζεται όταν η χοριακή έχει φτάσει αρκετά ψηλά.
Παλιά 07-10-11, 17:34   #477
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο στελλα α.σ Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια καλησπερα.να ρωτησω κατι? ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου,τελευταια περιοδο ειχα στις 5/9 και στις 6/10 που εκανα β χοριακη εδειξε 407.ο κυκλοσ μου ειναι σταθερος,28 μερες. ο γιατρος ειπε οτι υπαρχει εγκυμοσυνη αλλα θελει αλλες δυο μετρησεις χοριακης.στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δεν ειχε ζητησει.αγχωθηκα πολυ.λετε κατι να συμβαινει?
οχι κουκλιτσα ειναι τωρα πια το συνηθισμενο στους γιατρους αυτο.εμενα πριν 3 χρονια που ειχα μεινει εγκυος στην μικρη μου το ιδιο ζητησε.ειναι επειδη ειναι νωρις για να φαινεται στον υπερηχο και με τις χοριακες ξερουν οτι ολα πανε καλα και μολις δειξει 1500-2000 η χοριακη θα σε βαλει στον υπερηχο και θα το δειτε!συγχαρητηρια!!!!!!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!να σου ζησει το παιδακι σου!περιμενουμε τα νεα σου!φιλακια
Παράθεση:
Γειά σου Στέλλα, με το καλό το μωράκι! Εμένα ο γιατρός μου είναι κάποιας περίεργης σχολής, αγνοεί τις χοριακές και θέλει να διαπιστώσει την εγκυμοσύνη μόνο αν έχει διασωθεί (και με το που το γράφω εκνευρίζομαι) με τον υπέρυχο και τα μάτια του, μετά από 10 μέρες καθυστέρηση. Ο δικός σου γιατρός ενδεχομένως είναι πολύ καλύτερος, μεθοδικός και λεπτομερειακός, γιατί τον ενδιαφέρει και η αιματολογική σου εξέταση ακόμα και από την αρχή της εγκυμοσύνης. Πιθανώς στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου είχες πάει αργότερα στο γιατρό και έτσι το μωράκι σου φαινόταν στον υπέρυχο. Από ότι έχω καταλάβει ο σάκος εμφανίζεται όταν η χοριακή έχει φτάσει αρκετά ψηλά.
βλεπεις το μωρο στον υπερηχο οταν φτασει η χοριακη 1500-2000.μην αγχωνεσαι εσυ.κανε υπομονη και θα το δεις το μωρακι.αλλο γιατρο δεν εχει να τον αλλαξεις αυτον αφου δεν σου αρεσει? πρεπει να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου κοριτσακι μου!φιλακια
Παλιά 11-10-11, 10:36   #478
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του forum..δεν κρατήθηκα, και στις 4 μέρες την επανέλαβα την χοριακή. αλλιώς τα υπολόγιζα και αλλιώς μου βγήκαν...από 103 πήγε 706!!! χάρηκα αφάνταστα!!! βρήκα καινούριο γιατρό, είναι σε δημόσιο νοσοκομείο..ξέρετε αν το τεβε με καλύπτει για εξετάσεις στο δημόσιο, ή αν γιατρός νοσοκομείου μπορεί να μου γράφει εξετάσεις στο βιβλιάριο του τέβε...? ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια,και με ενδιαφέρον περιμένω νέα σας!! φιλακιααα

Παλιά 11-10-11, 13:18   #479
sofaki1978

Το avatar του χρήστη sofaki1978

sofaki1978 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω ειχα τελευταια περιοδο 30/8.χθες ηταν η 10η μερα καθυστερησης και η χοριακη εδειξε 1389.να σας πω την αληθεια απογοητευτηκα λιγακι.νομιζα με τοσες μερες καθυστερησης οτι θα βγει αρκετα πιο πανω.θα κανω υπομονη μεχρι την πεμπτη που θα την ξανακανω και ελπιζω ολα να πανε καλα.......

Ο χρήστης sofaki1978 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-11, 14:04   #480
Psi

Psi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sofaki1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ειχα τελευταια περιοδο 30/8.χθες ηταν η 10η μερα καθυστερησης και η χοριακη εδειξε 1389.να σας πω την αληθεια απογοητευτηκα λιγακι.νομιζα με τοσες μερες καθυστερησης οτι θα βγει αρκετα πιο πανω.θα κανω υπομονη μεχρι την πεμπτη που θα την ξανακανω και ελπιζω ολα να πανε καλα.......
γειά σου sofaki! εγώ με 6 μέρες καθυστέρηση είχα 706..το δικό σου νούμερο είναι μια χαρά!!!!

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές