Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 25-06-10, 10:34   #201
vkdm

vkdm ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον Χαϊδόπουλο καμιά πληροφορία κορίτσια????
Ο χρήστης vkdm δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-10, 11:19   #202
TinaZ

Περιοχή: Athens
TinaZ χωρίς αξιολόγηση
Send a message via Skype™ to TinaZ
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Είμαι στην 23η εβδομάδα της κύησης, στο πρώτο μου παιδί κι έχωέναν εξαιρετικό γιατρό εδώ και 10 χρόνια, ο οποίος όμως συνεργάζεται με το Ιασώ. Δεν θα ήθελα να τον αλλάξω, αλλά τα ποσά εκεί είναι παραφουσκωμένα κι έτσι σκέφτομαι σοβαρά να πάω στο Αλεξάνδρα. Μου συστήσαν την κα. Πεϊτσίδου. Γνωρίζετε κάτι που θα μα βοηθούσε??? είμαι σε μεγάλο δίλλημα, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη! σας ευχαριστώ πολύ!
Ο χρήστης TinaZ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-10, 00:50   #203
small bart

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
small bart χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ Ή ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΤΟΝ ΙΑΤΕΙΩΝ ΤΟΥΣ(ΑΝ ΕΧΟΥΝ).
Ο χρήστης small bart δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-07-10, 23:04   #204
small bart

Προεπιλογή

?????????????????
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 04-07-10, 23:26   #205
Alice6

Το avatar του χρήστη Alice6

Περιοχή: Αθήνα
Alice6 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοίτα, εγώ δεν ξέρω τίποτα γι αυτούς τους δύο, αλλά επειδή βλέπω ότι περιμένεις 2 μερούλες, και μου φαίνεσαι και αγχωμένη, ίσως πρέπει να μπεις σε μια συζήτηση, λέγεται "κορίτσια, εσείς ποιον γιατρό έχετε" και να δεις εκεί ποιες κοπέλες τους έχουν και να τους στείλεις πμ, γιατί μη νομίζεις, δεν ελέγχουν όλες καθε μέρα τις συζητήσεις στις οποίες έχουν λάβει μέρος ( που είναι και φυσιολογικό δλδ). Στη συζήτηση που σου λέω υπάρχουν λίστες με τα ονόματα των γιατρών και τα μέλη που τους έχουν.
Ο χρήστης Alice6 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-07-10, 10:43   #206
small bart

Προεπιλογή

Ευχαριστω.Εστειλα ηδη πμ σε 2 κοπελες που ειχα διαβασει οτι τον εχουν γιατρο αλλα η μια κοπελα πηγαινει μονο στο νοσοκομειο και η αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Παλιά 01-08-10, 11:42   #207
nikol+m

nikol+m χωρίς αξιολόγηση
Red face

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vkdm Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον Χαϊδόπουλο καμιά πληροφορία κορίτσια????
o xaidopoulos dimitris einai o giatros mou,einai eksairetikos kai panta prothumos na apantaei se oti ton rwtas!episis einai epimelitis sto aleksandra kai lektoras!!egw dn tn allazw me kanenan...telika esu ton epelekses?
Ο χρήστης nikol+m δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-08-10, 19:21   #208
efi25

Περιοχή: βυρωνας
efi25 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια ειμαι 11 εβδομαδων και ειμαι απο τις τυχερες γιατι δουλευω στο αλεξανδρας.εγω εχω επιλεξει το Πρωτοπαπα γιατι ειναι νεος γιατρος και πολυ φιλικος και πολυ καλος αλλα ολοι οι γιατροι ειναι πολυ καλοι!και ο Καλλιανιδης και η Λιαπη και ο Δασκαλακης και αλλοι πολλοι!επισης ο καλλιανιδης ειναι πολυ καλος στις εξωσωματικες απο οτι ξερω!εγω δε θα αλλαζα με τιποτα το δημοσιο!
Παλιά 18-08-10, 15:24   #209
cfrance6886

cfrance6886 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elena36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως έχει καμία τον Στεφανίδη??

εχεις γιατρο το στεφανιδη Κωνσταντινο?
Ποια η γνωμη σου?
Ο χρήστης cfrance6886 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-09-10, 16:53   #210
MakMarAn

MakMarAn ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Γνωμη για γυναικολογο στο Αλεξανδρας (Αραμπατζη)

Μου εχουν συστησει την κυρια Αραμπατζη στο Αλεξανδρας και θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη Σας παρακαλω
Ο χρήστης MakMarAn δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-09-10, 20:16   #211
Casper2008

Casper2008 χωρίς αξιολόγηση
Smile Γυναικολόγος Στο Αλεξάνδρα

Καλησπέρα,
Ψάχνω για γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα και από έρευνα που έχω κάνει μου έχουν προτείνει τον Πρωτόπαπα Α. Μου τον συνέστησε μάλιστα μία κυρία που μέχρι προσφάτως δούλευε εκεί και μου είπε ότι μέσα στο νοσοκομείο τον θεωρούν από τους κορυφαίους. Τον έχει καμία από εσάς γαι να με βοηθήσει για το αν είναι όντως καλός???? Δεν θέλω κάποιον πολύ μεγάλο σε ηλικία!!!!!
Ο χρήστης Casper2008 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 11:33   #212
misspigi

Το avatar του χρήστη misspigi

Περιοχή: Αθηνα
misspigi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Casper2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,
Ψάχνω για γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα και από έρευνα που έχω κάνει μου έχουν προτείνει τον Πρωτόπαπα Α. Μου τον συνέστησε μάλιστα μία κυρία που μέχρι προσφάτως δούλευε εκεί και μου είπε ότι μέσα στο νοσοκομείο τον θεωρούν από τους κορυφαίους. Τον έχει καμία από εσάς γαι να με βοηθήσει για το αν είναι όντως καλός???? Δεν θέλω κάποιον πολύ μεγάλο σε ηλικία!!!!!
τον εχω εγω. θα γεννησω μεχρι 30/10. ειναι οντως καλος, δεν σου χρυσωνει το χαπι, ειναι ομως ομιλητικος και ευγενεστατος. αν δεν εισαι "καλο παιδι" στα χωνει κοσμιως και με τροπο μαλιστα που του λες και "ευχαριστω". τη δευτερα εχω ραντεβου στο ιατρειο του (ειμαι 36 εβδομαδων) και θα σε ενημερωσω για την αμοιβη και οτι αλλο θες. οσο για αυτο που σου ειπε η κυρια, ειναι αληθεια, ειναι λεκτορας προς το παρον.
Ο χρήστης misspigi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-10, 09:42   #213
Casper2008

Casper2008 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Με το καλό και ένα γερό μωράκι!!!!
Ο χρήστης Casper2008 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-10, 11:24   #214
druuna75

Περιοχή: Μοσχάτο
druuna75 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Casper2008 εγω γεννησα - στο Αλεξανδρα - με τον Βλάχο. 'Ο,τι και να πω γι' αυτόν, λίγο θα είναι. Δεν ξέρω τι και αν το εχεις σκεφτεί, αλλα θα σου συνιστούσα να εχεις μαια. Στη διαθεση σου για περαιτερω διευκρινησεις!
Παλιά 04-10-10, 19:25   #215
misspigi

Προεπιλογή

ο γιατρος μου ειναι (συμφωνα με την αποψη μου) εξαιρετικος ανθρωπος και επιστημονας. παρολο που ανηκω σε κοντινη ειδικοτητα με την γυναικολογια (δεν ειμαι γιατρος) και υποτιθεται οτι ξερω 2 πραγματα παραπανω, καθε φορα με εξεταζει και κουβεντιαζει μαζι μου σαν να ειμαι στο πρωτο παιδι. αν θες να σου πω για την αμοιβη στειλε μου πμ.
Παλιά 14-10-10, 08:24   #216
maria.tst

maria.tst χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο misspigi Εμφάνιση μηνυμάτων
ο γιατρος μου ειναι (συμφωνα με την αποψη μου) εξαιρετικος ανθρωπος και επιστημονας. παρολο που ανηκω σε κοντινη ειδικοτητα με την γυναικολογια (δεν ειμαι γιατρος) και υποτιθεται οτι ξερω 2 πραγματα παραπανω, καθε φορα με εξεταζει και κουβεντιαζει μαζι μου σαν να ειμαι στο πρωτο παιδι. αν θες να σου πω για την αμοιβη στειλε μου πμ.
Θα με ένδιεφερε και μένα να μου πεις για τον γιατρό σου...
Ευχαριστώ Μαρία
Ο χρήστης maria.tst δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-10-10, 14:16   #217
xixi

xixi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα! Είμαι νέα στο forum και νέα υποψήφια μαμά!
Είμαι στην 9η εβδομάδα κύησης και βρίσκομαι σε αναζήτηση γιατρού.
Σκέφτομαι να πάω στο Αλεξάνδρα στον κ.Κιοσέ (μου τον έχει συστήσει μία γνωστή μου ως πάρα πολύ καλό) έχει κάποια από εσάς να μου πει κάτι παραπάνω? Τις δικες τις εμπειρίες, αν είναι όσο καλός λένε, τι χρήματα παίρνει κτλ?
Ο χρήστης xixi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-10-10, 20:56   #218
kg27gr

kg27gr ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kg27gr Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην kg27gr
Προεπιλογή aleksopoulos-daskalakis

diabazontas tis dimosieuseis exw ftasei se eksis dilima
aleksopoulos h daskalakis;apo oso katalaba einai eksisou kaloi kai oi 2 to erwtima einai poios apo tous 2 einai pio sinergasimos,pou den tha talaiporiomaste stin anamoni dedomenou oti exouma anagkastika mazi mas kai to 1o mas paidaki 18 minwn kai tha einai diskolo na to kratisoume isixo se poliwres anamones,kai fisika den prepei na parablepoume to oikonomiko (dedomenou oti tha exoume kaisariki kathws etsi vgike kai o mikroulis mas)
an mporeite na mas diafotisete tha to ektimousame...
Ο χρήστης kg27gr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-10-10, 21:30   #219
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον Αλεξοπουλο δεν ξερω αλλα ο Δασκαλακης εχει πολυ κοσμο και αναμονη τις περισσοτερες φορες. Εγω του εδωσα με την καρδια μου 1300 ευρω για καισαρικη. Με κυηση υψηλου κινδυνου και πολλα προβληματα, ηταν αψογος απεναντι μου καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης που χρειαστηκε να νοσηλευτω πολλες φορες.
Παλιά 18-10-10, 22:47   #220
glykoula26

Το avatar του χρήστη glykoula26

glykoula26 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω ειχα τον χατζηπαπα για γυναικολογο που ηταν παρα πολυ καλος και με βοηθησε πολυ...
Παλιά 21-10-10, 16:22   #221
fairy's mom

Το avatar του χρήστη fairy's mom

fairy's mom χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγώ τον είχα τον Αλεξόπουλο μόνο τους 2 τελευταίους μήνες και δεν μπορώ να πω ότι περίμενα ποτέ πολύ (το περισσότερο που μου έτυχε ήταν μισή ώρα). Αντίθετα η φιλη που μου τον σύστησε, μου έλεγε ότι είχε αναμονή. Δεν ξέρω, ίσως επειδή είχα εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου? Πάντως την αναμονή γενικά δεν την γλυτώνεις στους γυναικολόγους, δυστυχώς!

Marcopolo σκέφτομαι πολύ σοβαρα στην 2η εγκυμοσύνη να πάω στον Δασκαλάκη, γιατί θα χρειαστω σίγουρα περίδεση και έχω ακούσει γι αυτόν ότι είναι πολύ καλός στις περιδέσεις.
Τι τύπος είναι? Το σηκώνει το τηλ? Στον τοκετό εμφανίζεται τελευταία στιγμή ή είναι από την αρχή μαζί σου. Γενικά του μιλάς άνετα ή δεν σηκώνει πολλά πολλά? Με τον Αλεξόπουλο ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη, απλά σκέφτομαι μήπως ο Δασκαλάκης είναι καλύτερη επιλογή για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη. Τα 1300 στα ζήτησε ή τα έδωσες από μόνη σου? Σε ζάλισα, ε?

λιστα ομοιοπαθητικών φαρμάκων έκτακτης ανάγκης
Ο χρήστης fairy's mom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-11-10, 17:49   #222
mtn

mtn χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fairy's mom Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τον είχα τον Αλεξόπουλο μόνο τους 2 τελευταίους μήνες και δεν μπορώ να πω ότι περίμενα ποτέ πολύ (το περισσότερο που μου έτυχε ήταν μισή ώρα). Αντίθετα η φιλη που μου τον σύστησε, μου έλεγε ότι είχε αναμονή. Δεν ξέρω, ίσως επειδή είχα εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου? Πάντως την αναμονή γενικά δεν την γλυτώνεις στους γυναικολόγους, δυστυχώς!

Marcopolo σκέφτομαι πολύ σοβαρα στην 2η εγκυμοσύνη να πάω στον Δασκαλάκη, γιατί θα χρειαστω σίγουρα περίδεση και έχω ακούσει γι αυτόν ότι είναι πολύ καλός στις περιδέσεις.
Τι τύπος είναι? Το σηκώνει το τηλ? Στον τοκετό εμφανίζεται τελευταία στιγμή ή είναι από την αρχή μαζί σου. Γενικά του μιλάς άνετα ή δεν σηκώνει πολλά πολλά? Με τον Αλεξόπουλο ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη, απλά σκέφτομαι μήπως ο Δασκαλάκης είναι καλύτερη επιλογή για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη. Τα 1300 στα ζήτησε ή τα έδωσες από μόνη σου? Σε ζάλισα, ε?
Καλησπέρα.
Μιας και ειδα οτι ειχες ιατρο τον Αλεξόπουλο, και επειδη αλλάζω ιατρό την τελευταία στιγμή για λόγους ασυνέπειας του ιατρού που ήδη έχω, σου είναι εύκολο να μου δώσεις ένα τηλέφωνό του?
Είμαι νέα στο forum και πρέπει άμεσα να κάνω κάτι γιατί έχω ΠΗΤ 11-11-2010!

Ευχαριστώ εκ των προτέρω και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!
Ο χρήστης mtn δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-11-10, 20:30   #223
mtn

mtn χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Μπορει κανείς να βοηθήσει?

Γεια σε όλους και όλες!
Χρειάζομαι την βοήθεια όποιας γνωρίζει τον μαιευτήρα Αλεξόπουλο στο Νοσ. Αλεξάνδρας, και έχει το τηλέφωνό του, αν μπορεί να μου το δώσει, γιατί αποφάσισα να αλλάξω ιατρό τελευταία στιγμή (εχω ΠΗΤ 11-11-2010) γιατί ο ιατρός που έχω δεν ανταποκρίθηκε τελικά όπως περίμενα και νιώθω ότι πρέπει να δράσω άμεσα!
Δυστυχώς νιώθω τελείως ξεκρέμαστη, μιάς και εδώ και 2 ημέρες δεν απαντά στα τηλεφωνήματά μου και έχω τρελαθεί από αγχος...
Όποια έχει τηλέφωνα επικοινωνίας, please αν μπορεί μου το στέλνει για να κάνω ένα ραντεβού μαζί του, γιατί έχω φρικάρει...

Ευχαριστώ πολύ..
Παλιά 04-11-10, 23:08   #224
fairy's mom

Το avatar του χρήστη fairy's mom

fairy's mom χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

mtn σου στελνω πμ

λιστα ομοιοπαθητικών φαρμάκων έκτακτης ανάγκης
Ο χρήστης fairy's mom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-11-10, 10:50   #225
karetaki

karetaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας,
ψάχνοντας στο διαδίκτυο για κάποια ονόματα γυναικολόγων που μου συνέστησαν στο νοσοκομειο Αλεξάνδρα και στο Γενεσσις, βρήκα αυτό το forum. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Διαγνώστηκε πολύποδας στο ενδομήτριο και μου πρότειναν να το αφαιρέσω με υστεροσκόπηση και να αποφύγω την απόξεση, καθότι είμαι 38 χρονών και δεν είχα εγκυμοσύνη μέχρι τώρα, για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα σε μελλοντική πιθανή εγκυμοσύνη. Είμαι από Κρήτη και μου πρότεινε γυναικολόγος να προτιμήσω κάποιους συγκεκριμένους γιατρούς στην Αθήνα, καθηγητές στο συγκεκριμένο θέμα. Τα ονόματα είναι Μηλίγκος Σπυρίδων, αλλά δεν είναι πια στο Αλεξάνδρα, έχει πάρει σύνταξη και ίσως εξετάζει ιδιωτικά και κάποιος Μακρής Νικόλαος, στο Αλεξάνδρα (?).
Μήπως γνωρίζει κάποια περισσότερα στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί τους, έστω και σε ιδιωτικό ιατρείο;
Ή ακόμα καλύτερα, μήπως γνωρίζει κάποια κάποιον καλό γυναικολόγο που να ειδικεύεται στο θέμα των ενδομήτριων πολύποδων και της υστεροσκόπησης;
Ευχαριστώ πάρα πολυ.
Ο χρήστης karetaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-11-10, 12:48   #226
kg27gr

kg27gr ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kg27gr Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην kg27gr
Προεπιλογή

ston daskalaki twra pigame...me tin proti episkepsi fanike kalos kai tupikos to mono pou isws me xalase einai to oikonomiko...tosa anaisthisiologo sto dimosio xwris apodeiksi,ta dipla sto idiotiko me apodiksi...kai kapws exw strabwsei...tha deiksei stin poria...skeftomai mipos dokimasoume kai ton aleksopoulo...eseis pou ton eixate eixate analogi antimetopisi se auto ton tomea;
Ο χρήστης kg27gr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-11-10, 10:38   #227
mtn

mtn χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ανθή80 Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγώ για καλή μου τύχη γνώρισα το κουτρουμάνη.μου τον σύστησαι ο γιατρός μου από την επαρχία που κατάγομαι γιατί είχα κάτι επιπλοκές στην εγκυμοσύνη μου και έμεινα αθήνα τους δύο τελευταίους μήνες.Πόλυ καλός άνθρωπος σωστός γιατρός ψείρας και όποτε μα όποτε τον έπερνα τηλέφωνο δεν υπήρχε περίπτωση να μην το σηκώσει αμμέσως,πράγμα δύσκολο για άλλους.Στις 5 τα ξημερώματα κυριακής που με έπιασαν οι πόνοι και τον πήρα τηλ μου είπαι να πάω νοσοκομείο και ήρθε από το χωριό του πατέρα του που ήταν κατευθείαν.Δεν με άφησε στα χέρια αλλου γιατρού που κάνουν οι περισσότεροι τέτοια μέρα.Ηρθε ήταν συνέχεια κοντά μου και με την βοήθεια του και την συνεργασία γέννησα πολύ εύκολα και γρήγορα!!Τον ευχαριστώ πολύ και έχω να πω τα καλλήτερα, να είναι καλά ο άνθρωπος γιατί κάνει πολυ καλά την δουλειά του και έχουμε ανάγκη από τέτοιους γειατρούς!!
Καλημερα και απο εμενα.
Ανθη80, εχω τον ιδιο ιατρο απο τον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και η επιλογη μου εγινε απο προσωπικο ψαξιμο που εκανα γι αυτον (και ενδονοσοκομειακα) με βαση την επιστημονικη του γνωση, την κατανοηση που εχει και το ποσο σε στηριζει κατα τον τοκετο..
Ειμαι με ΠΗΤ 11-11-2010 και ομολογω πως μεσα σε 2 εβδομαδες με εχει ταλαιπωρησει-αγχωσει οσο δεν περιμενα ο συγκεκριμενος, με αποτελεσμα να σκεφτομαι οτι μαλλον δεν θα τα καταφερω να γεννησω με αυτον...

Μαλλον θα κανω προκληση στις αρχες της εβδομαδας που μας ερχεται, γιατι δεν κατεβαινει το μωρο και ακομα και τωρα που γραφω δεν ειμαι καν σιγουρη οτι θα ειναι ο ιατρος μου...
Λογω ενος συνεδριου που εχει αυτο το διαστημα μου προτεινε να κανω προκληση πριν το συνεδριο και δεν το δεχθηκα, εφοσον δεν υπαρχει κατι παθολογικο.. εκτοτε δεν τον βρισκω στο τηλεφωνο, μου δινει ραντεβου τα οποια δεν τηρει, δεν απαντα ουτε στα μηνυματα που του στελνω (προκειμενου να μην τον ενοχλω) κτλ κτλ..
Ειναι απιστευτο και ομολογω οτι δεν το περιμενα απο αυτον, νιωθω τελειως ξεκρεμαστη και πικραμενη την τελευταια στιγμη οπως καταλαβαινεις και δεν ξερω τελικα τι γινει...
Για αυτο και αποφασισα να κοιταξω για αλλον ιατρο στην περιπτωση που ακομα και σημερα δεν καταφερω να συννενοηθω μαζι του..

Απο την μια καταλαβαινω οτι εχουν και οι ιατροι την προσωπικη τους ζωη και την καριερα τους αλλα πιστευω οτι χωρις τους ασθενεις τους δεν εχει νοημα οποιαδηποτε επιστημονικη γνωση οταν αδυνατεις να σταθεις σε αυτον που σε εχει αναγκη...

Ελπιζω ακομα και τωρα να αλλαξει η σταση του γιατι πραγματικα δεν θα ηθελα να αλλαξω ιατρο και να παω σε καποιον που δεν τον ξερω, την τελευταια στιγμη...

Sorry για το μεγαλο μηνυμα κοριτσια αλλα ειμαι να σκασω και ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου, και παραλληλα να γνωριζετε οσες τον ειχατε και μια αλλη πλευρα των πραγματων..
Παλιά 14-11-10, 16:13   #228
χριστινα08βι

χριστινα08βι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γειας σας κοριτσια
θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζει καμια σας τον Δρακακη Πετρο?
Ο χρήστης χριστινα08βι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-11-10, 17:26   #229
christiana000

christiana000 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εγω τον ιδιο γιατρο ειχα στην εγκυμοσυνη μου.απλα εξαιρετικος κοριτσια τον συστηνω ανεπιφιλακτα.καμια σχεση με τους περισοτερους που προσπαθουν να σε ξεπεταξουν.αυτος ακουει προσεκτηκα τις αποριες σου,απαντα αναλυτικα και γενικα ειναι ψειρας σε ολα.ευγενεστατος και εμενα προσοπικα με βοηθησε παρα παρα πολυ!!α σορυ τον χατζηπαπα εννοω!!
Ο χρήστης christiana000 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-11-10, 19:51   #230
ckalagia

ckalagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΑΠΑΖΕΥΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 4 ΓΙΑΤΡΟΥΣ......
Ο χρήστης ckalagia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-10, 08:43   #231
livinath

Το avatar του χρήστη livinath

livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ckalagia Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΑΠΑΖΕΥΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 4 ΓΙΑΤΡΟΥΣ......
Καλημέρα! Τον συγκεκριμένο δεν τον γνωρίζω. Ψάχνεις γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο ή για κάποιον με κάποια εξειδίκευση;
Παλιά 21-11-10, 15:57   #232
ckalagia

ckalagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλήσπερα...δεν με πειράζει αν είναι σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο νοσοκομείο απλά θέλω να είναι καλός ο γιατρός! Τον Παπαζεύκο μου τον συστήσανε σαν καλό γιατρό αλλά έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου και θέλω και απο άλλους γνώμη, έχω αλλάξει ήδη τρείς γιατρούς φοβάμε γιατί είναι και η πρώτη μου εγκυμοσήνη. Αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα για αυτόν το γιατρό θα ήθελα να μου πει την γνώμη της είναι στο Αλεξάνδρας διευθηντής!Ευχαριστώ!!
Ο χρήστης ckalagia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-11-10, 14:19   #233
maria.tst

Προεπιλογή

Μιας και μιλάμε για το Αλεξάνδρας, γνωρίζεται την Παππά Καλλιόπη? Σκεφτομαι να την επισκεφτώ απλά θα ήθελα και την γνώμη σας εαν κάποια την γνωρίζει.
Ευχαριστώ πολύ
Παλιά 25-11-10, 09:15   #234
july

july ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο karetaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,
ψάχνοντας στο διαδίκτυο για κάποια ονόματα γυναικολόγων που μου συνέστησαν στο νοσοκομειο Αλεξάνδρα και στο Γενεσσις, βρήκα αυτό το forum. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Διαγνώστηκε πολύποδας στο ενδομήτριο και μου πρότειναν να το αφαιρέσω με υστεροσκόπηση και να αποφύγω την απόξεση, καθότι είμαι 38 χρονών και δεν είχα εγκυμοσύνη μέχρι τώρα, για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα σε μελλοντική πιθανή εγκυμοσύνη. Είμαι από Κρήτη και μου πρότεινε γυναικολόγος να προτιμήσω κάποιους συγκεκριμένους γιατρούς στην Αθήνα, καθηγητές στο συγκεκριμένο θέμα. Τα ονόματα είναι Μηλίγκος Σπυρίδων, αλλά δεν είναι πια στο Αλεξάνδρα, έχει πάρει σύνταξη και ίσως εξετάζει ιδιωτικά και κάποιος Μακρής Νικόλαος, στο Αλεξάνδρα (?).
Μήπως γνωρίζει κάποια περισσότερα στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί τους, έστω και σε ιδιωτικό ιατρείο;
Ή ακόμα καλύτερα, μήπως γνωρίζει κάποια κάποιον καλό γυναικολόγο που να ειδικεύεται στο θέμα των ενδομήτριων πολύποδων και της υστεροσκόπησης;
Ευχαριστώ πάρα πολυ.

κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! αν δεν έχεις βρει ακόμα στο αλεξάνδρας είναι και ο γεωργιος βλάχος εξαίρετος γιατρός αναλαμβάνει εύκολα δύσκολες περιπτώσεις αλλά έχει ένα μειον δεν είναι πολυλογάς δεν θα σου πιάσει συζήτηση για τον καιρό και τίποτα τέτοιο αλλά θα σου μιλήσει για τα γυναικολογικά και μόνο! αλλά αυτό που θα σου πει αυτό και θα είναι! αν θες στείλε μου πμ να σου στείλω τα στοιχεία του!

Ο χρήστης july δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-10, 09:38   #235
christi80

christi80 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Πες μου και εμενα σε παρακαλω για τον γιατρό σου! Ειμαι πολυ μπερδεμένη, σευχαριστω.
Ο χρήστης christi80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-10, 09:42   #236
christi80

Προεπιλογή

Παράθεση:
τον εχω εγω. θα γεννησω μεχρι 30/10. ειναι οντως καλος, δεν σου χρυσωνει το χαπι, ειναι ομως ομιλητικος και ευγενεστατος. αν δεν εισαι "καλο παιδι" στα χωνει κοσμιως και με τροπο μαλιστα που του λες και "ευχαριστω". τη δευτερα εχω ραντεβου στο ιατρειο του (ειμαι 36 εβδομαδων) και θα σε ενημερωσω για την αμοιβη και οτι αλλο θες. οσο για αυτο που σου ειπε η κυρια, ειναι αληθεια, ειναι λεκτορας προς το παρον.
Σίγουρα θα έχεις γεννήσει, Να σου ζήσει!!!! Και εμενα μου τον εχουν συστήσει Στείλε μου μήνυμα σε παρακαλώ για την αμοιβή του και θα ήθελα να μου πεις την εμπειρία του τοκετού μαζί του. Γεννησες φυσιολογικά?
Και πάλι να σου ζήσει!
Παλιά 26-11-10, 10:06   #237
christi80

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evi155 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ξεφεύγω λίγο από το θέμα που αφορά σε γιατρούς στο Αλεξάνδρα για να αναφέρω εδώ πόσο σημαντικός είναι ο ρόλος της μαίας σε έναν φυσιολογικό τοκετό και πόσο με βοηθησε η μαία (συνεργάζεται και με τον Καλλιανίδη) με την οποία γέννησα.

Ο γιατρός μου δεν πρόλαβε να έρθει γιατί είχα οξύ τοκετό και έτσι γέννησα χωρίς γιατρό, αλλά η μαία που με ανέλαβε ήταν καταπληκτική. Το μωρό είχε περιέλιξη του ομφάλιου λώρου αλλά με πολύ γρήγορους χειρισμούς το ελυσε χωρίς να πάρω χαμπάρι. Μετά τη γέννα μου κρατούσε το χέρι και μου μιλούσε, και στο δωμάτιο με βοήθησε να πλυθώ και να τακτοποιηθώ. Είναι τρομερά υποστηρικτική στο θηλασμό, επικοινώνησα μαζί της ήδη από τον 8ο μήνα και μου έδωσε πολύ σημαντικές πληροφορίες και συμβουλές. Μετά τον τοκετό της έδωσα κάποια χρήματα αλλά χωρίς να μου τα έχει ζητήσει.
Τη λένε Χριστίνα Μάρα και αν τύχει να ακούσετε το όνομά της σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Γειά σου Ευή Στειλε μου σε μηνυμα το τηλεφωνο της σε παρακαλω. Σευχαριστω!
Παλιά 05-12-10, 19:12   #238
misspigi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christi80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα θα έχεις γεννήσει, Να σου ζήσει!!!! Και εμενα μου τον εχουν συστήσει Στείλε μου μήνυμα σε παρακαλώ για την αμοιβή του και θα ήθελα να μου πεις την εμπειρία του τοκετού μαζί του. Γεννησες φυσιολογικά?
Και πάλι να σου ζήσει!
sorry για την καθυστερηση, αλλα η ζωη με ενα νεογεννητο ειναι αγωνας δρομου χωρις τελος. η ιστορια του τοκετου μου εχει ως εξης: γεννησα μεσα σε 10 λεπτα αφου ειχα οξυ τοκετο με τριπλη περιτυλιξη ομφαλιου λωρου. ο γιατρος μου σχεδον δεν με προλαβε . παρολα αυτα ολα πηγαν καλα και η μετεπειτα παρακολουθηση του οσο ημουν στο νοσοκομειο ακομη καλυτερα. οι αλλες κοπελες στο δωματιο με ζηλευαν γιατι ειχα οπως λενε ωραιο γιατρο που με προσεχε υπερβολικα. η αμοιβη του ουσιαστικα δεν υφισταται γιατι πολυ απλα δεν μου ζητησε χρηματα. ομως τωρα που θα παω για επανελεγχο στο ιατρειο του θα του δωσω το "κατιτις" του.
Παλιά 16-12-10, 15:03   #239
Elen1tsa

Το avatar του χρήστη Elen1tsa

Περιοχή: Amfissa
Elen1tsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ανθή80 Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγώ για καλή μου τύχη γνώρισα το κουτρουμάνη.μου τον σύστησαι ο γιατρός μου από την επαρχία που κατάγομαι γιατί είχα κάτι επιπλοκές στην εγκυμοσύνη μου και έμεινα αθήνα τους δύο τελευταίους μήνες.Πόλυ καλός άνθρωπος σωστός γιατρός ψείρας και όποτε μα όποτε τον έπερνα τηλέφωνο δεν υπήρχε περίπτωση να μην το σηκώσει αμμέσως,πράγμα δύσκολο για άλλους.Στις 5 τα ξημερώματα κυριακής που με έπιασαν οι πόνοι και τον πήρα τηλ μου είπαι να πάω νοσοκομείο και ήρθε από το χωριό του πατέρα του που ήταν κατευθείαν.Δεν με άφησε στα χέρια αλλου γιατρού που κάνουν οι περισσότεροι τέτοια μέρα.Ηρθε ήταν συνέχεια κοντά μου και με την βοήθεια του και την συνεργασία γέννησα πολύ εύκολα και γρήγορα!!Τον ευχαριστώ πολύ και έχω να πω τα καλλήτερα, να είναι καλά ο άνθρωπος γιατί κάνει πολυ καλά την δουλειά του και έχουμε ανάγκη από τέτοιους γειατρούς!!
Και εγώ είχα πολύ καλή εμπειρία απο τον Κουτρουμάνη!! Εγώ διακομίστηκα εκτάκτως από επαρχεία στο Αλεξάνδρας με αποκόλληση, εφημέρευε ο Κουτρουμαάνης και με ανέλαβε αυτός. Ημουν μέσα στην αίθουσα τοκετών 32 ώρες ήταν διπλά μου συνέχεια. Γέννησα πρόωρα. Ο γιατρός καταπληκτικός
Ο χρήστης Elen1tsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-11, 08:31   #240
maria.tst

Προεπιλογή

Γνωρίζετε αν ο Πρωτοπαπας έχει ιατρείο ιδιωτικό ή δέχεται μόνο στο Αλεξάνδρας?
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές