Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-02-10, 01:25   #201
chrisa stog

Περιοχή: komotini
chrisa stog χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

mia kali idea gia tin dexiosi, gia to kentron toy trapeziou, einai na agorasete gualina vaza mesa sta opoia tha valete louloudia i epipleonta keria i xromatisto xarti me zaxarota. ta vaza tha ta vrite sto ikea kai kanoyn mono 1.75!
Ο χρήστης chrisa stog δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-02-10, 01:59   #202
chrisa stog

Προεπιλογή

episis, polu entuposiako kai kalodexoumeno apo ta paidia einai to suntrivani sokolatas! apo ta cookshops i to aldi to polu 35-40e
Παλιά 20-02-10, 02:06   #203
chrisa stog

Προεπιλογή

VRIKA POLU OMORFES MPOMPONIERES KAI STO KOSTA BODA. KRUSTALINA RESO KAI ALLA ANTIKEIMENA (KAPOU15 SXEDIA) APO 1.5 - 5.5 EURO!
Παλιά 20-02-10, 18:43   #204
evita79

Το avatar του χρήστη evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Απο το kosta boda ειχα παρει τις μπομπονιερες του γιου μου 3 χρονια πριν. Ρεσο διαφανα και κιτρινα για τις γυναικες και τασακια για τους αντρες. Φοβερο δεσιμο,τα κουφετα μου τα εκεναν δωρο, πληρωσα μονο τα αντικειμενα. Ολοι εμειναν ενθουσιασμενοι και σιγουρα δεν τα πεταξε κανεις.
Ο χρήστης evita79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 20-02-10, 20:37   #205
φοφουλα

Περιοχή: θεσσαλονίκη
φοφουλα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα κορίτσια !βαφτίζω την κόρη μου τον ιουνιο και ψάχνω για βαπτιστικά και κλοούν μήπως μπορείτε να βοηθήσετε.
Ο χρήστης φοφουλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 13:30   #206
Giotako

Περιοχή: θεσ\νικη
Giotako χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια,βαφτιζω τον μπεμπουλη μου στις 9-5,γνωριζετε καποιο μαγαζι για φαγητο,οικονομικο να μου προτεινετε?
Ο χρήστης Giotako δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 15:31   #207
ultraviolet

Το avatar του χρήστη ultraviolet

ultraviolet χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ, ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ : ΚΥΡΚΙΛΗ ΛΟΥΛΑ Ν. ΕΛΒΕΤΙΑ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ: ΠΕΙΤΖΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ, ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ
ΔΕΞΙΩΣΗ ΓΑΜΟΥ:ΕΝΑΣΤΡΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ: ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ. ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!!!!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΑΣ ΔΕ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ!!!!!
Παλιά 22-02-10, 20:49   #208
ziu_zitsu

Το avatar του χρήστη ziu_zitsu

Περιοχή: Μακεδονία
ziu_zitsu χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΣΟΣ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ

Κορίτσια και αγόρια βοήθεια!!!
Ο αντρας μου θα βαφτίσει ενα αγοράκι τον Μάιο και περιμένουμε να βγουν τα καλοκαιρινά βαφτιστικά για να αρχίσουμε να ψάχνουμε...
Προτείνετέ μου καταστήματα ανατολικά και κεντρικα...Προτιμώ ανατολικά γιατι είμαστε απο Χαλκιδική...Ξέρω τα πρενατάλ και τα μινι ραξεβσκι στο κοσμος και μου ειπαν και στο απολλώνια....αλλα αυτα τα μαγαζιά ρε κορίτσια σε τι τιμές κυμαίνονται???
Καμμια αλλη πρόταση?????
Αααα ξέρω και τα λαπέν στο κέντρο και τις βιοτεχνίες στην φράγκων...αυτές εχουν επώνυμα ρούχα???
γιατι και απο αυτα θέλω να ειναι...οχι ντε και καλα d&g
Ο χρήστης ziu_zitsu δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 21:20   #209
πουλακι1989

Περιοχή: θεσσαλονικη
πουλακι1989 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στα πρεναταλ στο κοσμος ειναι πολυ ακριβα..εριχνα μια ματια τωρα και ας πουμε η πιο απλη τσαντα για τα βαφτιστικα που ειχανε ειχε 180 ευρω..δε καθισα να δω κι αλλα αλλα το θεωρω πολυ ακριβα.εγω πριν 2 χρονια ειχα γινει νονα και τα ειχα παρει τα ρουχαλακια - τσαντα - λαμπαδα απο ενα καταστημα στο δρομο πανοραματος προς χαριλαου κοντα στα κουκου που εχει εκει.ειχα δωσει γυρω στα 500 ευρω για ολα..αν θελεις μπορω να σου πω που περιπου ειναι..αλλα αφου εχετε καιρο να το ψαξετε καλα!ισως τωρα να βρειτε καλες προσφορες λογω κρισης!α και στα πρεναταλ ενω ειχανε εκπτωσεις σε πολλα στα βαπτιστικα δεν ειχανε τιποτα..
Ο χρήστης πουλακι1989 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 21:33   #210
ziu_zitsu

Προεπιλογή

aaa toso kala!!!
vasika epeidi eimaste apo xalkidiki den kseroume kai poly apo dromous... alla an thes kane mia analytiki perigrafi!
koritsia perimenw ki alles protaseis!!!
sygnwmi gia ta greeklish alla den mou allazei tin glwssa grafis...
Παλιά 27-02-10, 07:57   #211
natasoulaki

natasoulaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ

Καλημέρα σε όλες σας!!!!!!
6 Ιουνίου βαφτίζουμε την κόρη μου σε ένα πολύ όμορφο και γραφικό εκκλησάκι. Ο χώρος έχει πολύ πράσινο και η εκκλησία είναι χτισμένη από πλάκες Πηλίου...
Επειδή επιπλέον θα ονομάσουμε την κούκλα μας Σταυρούλα, αποφασίσαμε για μπομπονιέρες να βάλουμε βασιλικούς σε γλαστράκι....
Το πρόβλημά μου είναι ο στολισμός του χώρου και το θέμα της βάφτισης...
Δεν θέλω να είναι κάτι υπερβολικό, αλλά κάτι φυσικό, το οποίο θα ταιριάζει με το χώρο...
Το μόνο που σκέφτηκα, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το υλοποιήσω είναι νεράιδες (αυτές ζουν μες στο δάσος)....
Καμιά βοήθεια?
Ευχαριστώ πολύ....
Παλιά 14-03-10, 11:05   #212
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mom Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως και σε γνωστό ανθοπωλείο που αναλαμβάνει να στολίσει το τραπέζι των μπομπονιέρων και ευχών όταν ρώτησα, 250 ευρώ μου ζήτησαν και άλλα 200 για να μου στολίσουν τον διάδρομο στις σκάλες.

Για να το κάνεις μόνη σου πάντως, σίγουρα θα κοστίσει λιγότερο αλλά θέλει πολύυυυυ τρέξιμο. (εξαρτάται βέβαια, απο τον στολισμό κ.α. που θέλεις να κάνεις)
Εγώ π.χ. για να αγοράσω τα υλικά έπρεπε να πάω σε πολλά διαφορετικά μέρη, μερικά εκ των οποίων (γυάλες, καραμέλες, βότσαλα) ήταν εκτός πόλης (macro, praktiker, ikea κλπ). Μόνο για τις γάζες πήγα σε 7 διαφορετικά καταστήματα για να τις βρώ σε καλή τιμή αλλά και για να βρώ τα χρώματα που ήθελα. Για τα πουγκάκια, έψαξα ούτε κι εγώ θυμάμαι σε πόσα μαγαζιά και κατέβηκα στο κέντρο 2 φορές, γιατί το χρώμα και το μέγεθος που ήθελα είχε εξαντληθεί. Τα βρήκα με καθυστέρηση 10 ημερών απο κάποιον που τα παρήγγειλε για μένα.
Έπειτα, πρέπει να τα πάρεις, να κάνεις πρόβες και προετοιμασία στο σπίτι (να στολιστούν τα δέντρα με τις κορδελίτσες -εγώ είχα κρεμαστές μπομπό και δέντρο ευχών, να κοπούν οι γάζες στο κατάλληλο μήκος, να ετοιμάσεις τα νερά για τις γυάλες -βάλαμε χρωματιστό νερό και ρεσώ- και άλλα ανάλογα με τον στολισμό σου) με κορδελίτσες κλπ, και το κυριότερο, εκείνη την ημέρα, χρειάζεσαι άνθρωπο με αυτοκίνητο μεγάλο (εγώ χρειάστηκα φορτηγάκι γιατί είχα 3 δέντρα και πολλά μπαλόνια που είχαν όγκο) ο οποίος θα φορτώσει τα πράγματα και θα τα πάει στην εκκλησία μαζί με 1 με 2 άτομα, περίπου 30-40 λεπτά πριν την ώρα της βάπτισης. Μεταφέραμε και ακόμη ένα έξτρα πτυσσόμενο τραπέζι που δανειστήκαμε. Στρώθηκαν τα λευκά τραπεζομάντηλα, οι γάζες, τα δέντρα, τα μπαλόνια, οι μπομπονιέρες, τα γλυκά, έγινε η διακόσμηση, ήταν εκει και διόρθωναν τα πράγματα, έδιναν οδηγίες στον κόσμο για το δέντρο ευχών Μετά τα μάζεψαν και τα ξαναέβαλαν στο αυτοκίνητο και πίσω. Εμένα με βοήθησαν φίλοι μου σε όλα αυτά, γιατί μονη μου δεν υπήρχε περίπτωση να τα καταφέρω. Ειδικά η αγαπημένη μου φιλενάδα theni, έβαλε και τον κόπο και τις ιδέες της και με έσωσε!

Sorry, για το "σεντόνι" απλά ήθελα να τα γράψω με λεπτομέρειες για να σας δώσω σαφή εικόνα.
Επειδη φτανει και μας η μερα της βαφτισης και αποφασισα να μην πεταξω λεφτα για το τιποτα θα το κανω μονη μου το τραπεζι, με την βοηθεια της συννυφαδας μου θα το στολισω εκεινη την μερα. Γαζα απο που να παρω?
Τα δεντρακια, επειδη εχω φαει τον τοπο, που τα βρισκεις?Βρηκα βαζα και θα τα γεμισω με ζαχαρωτα και θα εχω μαλλι της γριας. Γι αυτο χρειαζομαι τα δεντρα. Οποια ξερει ας πει..
Παλιά 14-03-10, 11:12   #213
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σορυ τωρα ειδα οτι υπηρχε απαντηση για τα δεντρακια! Απο την Ροζαλινα πηραμε βαφτιστικα οποτε θα μας δωσει και δεντρακια φανταζομαι... για τις γαζες οποια ξερει ας πει. Και παλι συγνωμη...
Παλιά 14-03-10, 11:19   #214
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γαζα με το μετρο θα βρεις στην "Μαριαννα" στην οδο Βενιζελου, διπλα στο "Ριχταρι".
Ο χρήστης Σοφία Τ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-10, 11:27   #215
maryspain

Περιοχή: Θεσσαλονικη
maryspain ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evita79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σορυ τωρα ειδα οτι υπηρχε απαντηση για τα δεντρακια! Απο την Ροζαλινα πηραμε βαφτιστικα οποτε θα μας δωσει και δεντρακια φανταζομαι... για τις γαζες οποια ξερει ας πει. Και παλι συγνωμη...
εβιτακι καλημερα . Εφτασε λοιπον ο καιρος ετσι? Τι ωραιες προετοιμασιες. Λοιπον για γαζες θα πας στο κεντρο και συγκεκριμενα σε εναν πεζοδρομο που δεν ξερω πως λεγεται αλλα θα σου το περιγραψω. Εισαι στην Βενιζελου με μετωπο στην εγνατια. Αφου περασεις την ερμου συνεχιζεις προς τα πανω . στο τελευταιο στενο πριν βγεις εγνατια θα κανεις αριστερα . Γυρω στα 20 μετρα αρχιζει αριστερα ενας πεζοδρομος που εχει και μια χαρακτηριστικη ψαροταβερνα. Θα μπεις στον πεζοδρομο και στο αριστερο σου χερι θα δεις κατι μικρομαγαζα αρκετα παλια με υφασματα. Θα ζητησεις γαζες και θα εκπλαγεις απο την ποικιλια που εχουν και το ποσο φτηνα ειναι. Επαναλαμβανω οτι τα μαγαζακια αυτα ειανι πολυ παλια που δε σου γεμιζουν το ματι αλλα μπες μεσα και θα δεις.

Απαραιτητη προυποθεση για να το βρεις ειανι να εισαι με τα ποδια και οχι με αυτοκινητο.

Ο χρήστης maryspain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-10, 11:52   #216
mom

Το avatar του χρήστη mom

Περιοχή: Στον κόσμο μου
mom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Επειδη φτανει και μας η μερα της βαφτισης και αποφασισα να μην πεταξω λεφτα για το τιποτα θα το κανω μονη μου το τραπεζι, με την βοηθεια της συννυφαδας μου θα το στολισω εκεινη την μερα. Γαζα απο που να παρω?
Τα δεντρακια, επειδη εχω φαει τον τοπο, που τα βρισκεις?Βρηκα βαζα και θα τα γεμισω με ζαχαρωτα και θα εχω μαλλι της γριας. Γι αυτο χρειαζομαι τα δεντρα. Οποια ξερει ας πει..
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία Τ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Γαζα με το μετρο θα βρεις στην "Μαριαννα" στην οδο Βενιζελου, διπλα στο "Ριχταρι".
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryspain Εμφάνιση μηνυμάτων
εβιτακι καλημερα . Εφτασε λοιπον ο καιρος ετσι? Τι ωραιες προετοιμασιες. Λοιπον για γαζες θα πας στο κεντρο και συγκεκριμενα σε εναν πεζοδρομο που δεν ξερω πως λεγεται αλλα θα σου το περιγραψω. Εισαι στην Βενιζελου με μετωπο στην εγνατια. Αφου περασεις την ερμου συνεχιζεις προς τα πανω . στο τελευταιο στενο πριν βγεις εγνατια θα κανεις αριστερα . Γυρω στα 20 μετρα αρχιζει αριστερα ενας πεζοδρομος που εχει και μια χαρακτηριστικη ψαροταβερνα. Θα μπεις στον πεζοδρομο και στο αριστερο σου χερι θα δεις κατι μικρομαγαζα αρκετα παλια με υφασματα. Θα ζητησεις γαζες και θα εκπλαγεις απο την ποικιλια που εχουν και το ποσο φτηνα ειναι. Επαναλαμβανω οτι τα μαγαζακια αυτα ειανι πολυ παλια που δε σου γεμιζουν το ματι αλλα μπες μεσα και θα δεις.

Απαραιτητη προυποθεση για να το βρεις ειανι να εισαι με τα ποδια και οχι με αυτοκινητο.
Καλημέρα evita79!! Βλέπω ότι πήρες ήδη τις απαντήσεις σου. Η Ροζαλίνα μας έδωσε τα δεντράκια γιατί είχαμε τις κρεμαστές μπομπονιέρες. Αν έχεις κι εσύ τέτοιες θα σου τα δώσει σίγουρα. Αν όχι, συζήτησε το μαζί της, ίσως σε εξυπηρετήσει. Είναι πολύ καλή.
Για γάζες, με είχε στείλει η ιδιοκτήτρια της Ροζαλίνας σε ένα απο τα μαγαζιά που είναι σε ένα κάθετο δρομάκι της Βαλαωρίτου. Βρήκα πιο ωραία ποιότητα υφάσματος και πιο ζωηρά χρώματα σε καλύτερη τιμή. Sorry, δεν θυμάμαι το όνομα. Ρώτα στην Ροζαλίνα.
Καλή επιτυχία και με το καλό η βάπτιση σας!!!
Παλιά 14-03-10, 14:23   #217
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλες τις θεσσαλονικιές μαμάδες που βοήθησαν τόσο πολύ μια μαμά με δυο παιδάκια, που δεν έχει την πολυτέλεια να κάνει έρευνα αγοράς μετις ώρες...Έφτασε λοιπόν και μας η ώρα να βαφτιστούμε...
Έχουμε και λέμε...Το θέμα θα είναι ΚΟΥΝΙΣΤΟ ΑΛΟΓΑΚΙ σε αυτή την απόχρωση. Γλυκά από το σκέτη γλύκα(κεκάκια με το αλογάκι) και μπισκότα από την μπισκοτούλα(αλογάκι φυσικά). Μπομπονιέρες πήρα από το χαμόγελο, μαλλί της γριάς από τον Ναρλή(ηταν ο πιο φθηνός) και θέλω να το κρεμάσω(εξ ου και το δεντράκι) αφού το δέσω μόνη μου.
Από στολισμό, στην εκκλησία θα έχω ένα μεγάλο αλογάκι σαν του προσκλητηρίου με μπαλόνια, αλλα δεν έχω αποφασίσει από που. Κάθε πρόταση δεκτή. Το τραπέζι θα το στολίσω με βάζα(ΙΚΕΑ) με σμαρτις και ζαχαρωτά και για εκεί θέλω την γάζα...α και κανα δυο φαναράκια. Για το εστιατόριο μετά, παρήγγειλα ευχαριστήρια δίπτυχα σαν το προσκλητήριο και ψάχνω μικρα και φτηνα γλαστρακια με φυτα για να τα δωσω μετα στις κυρίες. Στα παιδακια(λιγα θα ειναι δυστυχως) θα δωσω ολα τα μπαλονια απο το μπαλοναδικο...πως σας φαίνονται? ελπίζω να μην σας κούρασα και κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη...Αυτό είναι περίπου(εγώ το έκανα μακρόστενο δίπτυχο δεμένο με κορδελίτσες) το προσκλητήριο που καθορίζει και όλο το θέμα...
Παλιά 14-03-10, 19:43   #218
ELPIDA2

Το avatar του χρήστη ELPIDA2

Περιοχή: θεσσαλονικη
ELPIDA2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

evita με το καλο η βαπτιση το θεμα πολυ ωραιο και πρωτοτυπο
Δεν ξερεις ποσο ζηλευω που τελειωσες με ολα εγω τωρα ξεκιναω και μου φαινεται βουνο
αν βρεις δεντρακι ενημερωσε κι παλι με το καλο
Παλιά 14-03-10, 21:09   #219
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Να σαι καλα Ελπίδα...να ξερεις δεν τελειωσα απλα κατέληξα στο τι θα κάνω και εκανα τις παραγγελειες. Εκεινες τις μερες θα γινετε χαμος αφου ολα πρεπει εμεις να τα συγκεντρωσουμε και να τα ετοιμασουμε...για το δεντρακι θα παρω τηλ στη Ροζαλινα και και θα σας πω...
Παλιά 15-03-10, 14:48   #220
fourfouromama

fourfouromama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

έλα Εβιτάκι!Αντί για βάζα ΙΚΕΑ είδα στο jumbo τέλειες και πάμφγηνες γυάλες, σαν ποτήρια ψηλά, χαμηλά, ό,τι θες!με 1,5-2 ευρώ.
Παλιά 15-03-10, 17:29   #221
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εχει αγορασει καμια προσφατα απο ατλας πακετο? τι λεει απο τιμες σε σχεση με τα μαγαζακια στην Βενιζελου?
Παλιά 15-03-10, 17:36   #222
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

evita ειναι πολυ ακριβα,δεν συμφερει.Εκτος αν παρεις μεγαλη ποσοτητα ή εχεις επαγγελματικο ΑΦΜ...Και παλι,επιφυλλασομαι...Τι θες να παρεις απο εκει?
Παλιά 15-03-10, 18:30   #223
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

χωνακια χαρτινα για ζαχαρωτα...μου ειπαν 24 λεπτα το ενα...πολλα ειναι? που να βρω φθηνοτερα? και χαρτινα κουτια για μπομπονιερες μεγαλα 13 ευρω.(σαν σκαφακια ειναι...)για τουλια λεω να παω εκει που μου ειπατε παραπανω στην Βενιζελου και εκει γυρω, μα χαρτινα δεν εχουν...και χαρτι αφης θελω...λετε να εχουν τα τζαμπο? ρωτησα στο suxess και ειπα το κιλο(142) 7,5 +ΦΠΑ. Δεν θελω τοσο πολυ...και για τυπωμενη κορδελα ρωτησα μα το ελαχιστο ειναι 400!!!!!μετρα...
Παλιά 15-03-10, 18:46   #224
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Eνα-ενα...

Χωνακια κανεις μονη σου πανευκολα, αγοραζοντας με 0,05 ευρω χρωματιστα χαρτονια Α4, τα κοβεις 20*20 εκατοστα και τα κλεινεις με συραπτικο.Και ειναι πιο κομψα απο του πακετου,εκεινα ειναι χαρτι.

Χαρτης αφης εχει ο Μαλλιαρης με 0,12 ευρω τη σελιδα...Στο πακετο πουλανε μεγαλη ποσοτητα σε χαρτι αφης...Αν θελεις πολλα κομματια, μονο τοτε συμφερει...

Κουτια για μπομπο,δεν καταλαβα ακριβως ποια θελεις αλλα μπορεις να βρεις κατι οικονομικοτερο απο jumbo πχ...Σε αυτο το θεμα δεν εχω κατι αλλο να προτεινω...

Τυπωμενη κορδελα κι εγω μονο το suxess ξερω....
Παλιά 15-03-10, 18:52   #225
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλα εισαι ανεκτιμητη....οταν λες Μαλλιαρη εννοεις το βιβλιοπωλειο στην Ερμου? λιγα χαρτια θελω καμια 50 αρια...για τα κουτια τωρα, ειναι σαν χαρτινα τελαρα χρωματιστα, εχει τετοια στα jumbo? εχω 3 μεγαλα καλαθια και θελω κανα δυο εξτρα για τα γλυκα, επειδη ολα θα τα στησουμε εμεις μην ειναι στα χαρτοκουτα...τα χωνακια θα τα γεμισω με ζαχαρωτα, μαλλον απο τον Ναρλη.
Παλιά 15-03-10, 19:58   #226
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Nαι το βιβλιοπωλειο...Μονο που στην Ερμου πρεπει να εκλεισε,θα πας ή στην Γουναρη ή στην Σταυρουπολη.

Οσο για τα κουτια,δεν εχω δει κατι συγκεκριμενο στα jumbo αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να πας και να δεις.
Παλιά 16-03-10, 13:45   #227
martsi

Το avatar του χρήστη martsi

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
martsi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά το nikolisgroup.gr έχει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη Βασ. Ηρακλείου 15 απέναντι απο τον Αγ. Μηνά. Έχω εκστασιαστεί αλλά θα σας πω σίγουρα όταν πάω για ν αδω και τιμές
Ο χρήστης martsi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-10, 11:17   #228
VASILIKI

VASILIKI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα. Ψάχνω μαγαζί με βαπτιστικά και μπουμπουνιέρες ή βιοτεχνία καλύτερα, στην Καλαμαριά. Ξέρει καμιά μανούλα?
Ο χρήστης VASILIKI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-10, 13:25   #229
ziu_zitsu

Προεπιλογή

Κορίτσια βοήθεια!
Αγόρασα τα ρούχα απο τα λαπέν αλλά τα κουτιά του και τα λαδόπανα μου φάνηκαν αρκετά ακριβά...Εχετε να μου προτείνετε κανένα αλλο κατάστημα??
Επειδη ειμαι απο Χαλκιδική θα προτιμούσα να είναι στην ανατολική Θεσσαλονίκη...
Παλιά 17-03-10, 14:00   #230
eirtap

eirtap χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κάποια στιγμή πέρυσι τέτοια περίοδο το prenatal (έχει στο κοσμος) έκανε έκπτωση 50% στα βαπτιστικά.
Εγώ που έγινα νονά πέρυσι το Μάιο τα πήρα από εκεί και συνέφερε πολύ. Ρώτα αν θέλεις μήπως κάνουν και φέτος γιατί κατά τη γνώμη μου, τα λεφτά για λαδόπανα, λαμπάδες κτλ είναι πεταμένα.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008
ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009
Ο χρήστης eirtap δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-10, 14:17   #231
ziu_zitsu

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eirtap Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποια στιγμή πέρυσι τέτοια περίοδο το prenatal (έχει στο κοσμος) έκανε έκπτωση 50% στα βαπτιστικά.
Εγώ που έγινα νονά πέρυσι το Μάιο τα πήρα από εκεί και συνέφερε πολύ. Ρώτα αν θέλεις μήπως κάνουν και φέτος γιατί κατά τη γνώμη μου, τα λεφτά για λαδόπανα, λαμπάδες κτλ είναι πεταμένα.

πηγα το Σαββατο και δεν είχαν εκπτωσεις
Για λαμπάδα μου ειπαν 100 ευρω
Για λαδόπανα 50 ευρω
Για πετσετα 40 ευρω
Για κουτί 1οο ευρω και για τα κεράκια με το μποθκαλακι δεν θυμάμαι...

Σαν πολλά μου φάνηκαν!
Πήγα και στα στοκ της ραξεβσκι και μου ειπαν 270 ευρω για ολα αυτα!
Με βλεπω να καταληγω εκει αν και δεν με ενθουσιασαν τα σχεδια του...
Παλιά 17-03-10, 14:25   #232
eirtap

eirtap χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κάποια πράγματα εκ των υστέρων τα εκτιμάς....(εγώ δηλαδή). Για την εν λόγω βάπτιση τη λαμπάδα την πήρα από το prenatal τελευταία μέρα των εκπτώσεων πέρυσι 8? . Τελευταίο κομμάτι...Κατά τύχη μπήκα, και την τσίμπησα γιατί τέτοια ευκαιρία δεν την αφήνεις.... Ήταν και πολύ όμορφη.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008
ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009
Παλιά 17-03-10, 14:26   #233
eirtap

eirtap χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κάτι ακόμη. Πετσέτα (μεγάλη + μικρή) μπορείς να πάρεις μία ουδέτερη από κατάστημα με λευκά είδη. Θα είναι σίγουρα φθηνότερη και ποιοτικά καλύτερη

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008
ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009
Παλιά 17-03-10, 14:59   #234
Iwanna

Το avatar του χρήστη Iwanna

Iwanna ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σε όλες σας!
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες βρήκα σε αυτό το θέμα!
Θα ήθελα όμως και σε κάτι ακόμη τη βοήθειά σας... Χρειάζομαι τη διεύθυνση και το τηλ. του μαγαζιού "Ροζαλίνα" ή και κάποιας άλλης βιοτεχνίας με βαφτιστικά.

Και έχω και μια απορία για τα λαδόπανα. Δεν περιλαμβάνουν πετσέτες; Είναι μονο τα εσωρουχάκια και ένα πανί που μπάινει πάνω από την πετσέτα; Τις πετσέςτες τις αγοράζεις ξεχωριστά;

Ευχαριστώ!
Παλιά 17-03-10, 15:11   #235
xxx

xxx ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καταρχάς να ευχαριστήσω όλες τις θεσσαλονικιές μαμάδες που βοήθησαν τόσο πολύ μια μαμά με δυο παιδάκια, που δεν έχει την πολυτέλεια να κάνει έρευνα αγοράς μετις ώρες...Έφτασε λοιπόν και μας η ώρα να βαφτιστούμε...
Έχουμε και λέμε...Το θέμα θα είναι ΚΟΥΝΙΣΤΟ ΑΛΟΓΑΚΙ σε αυτή την απόχρωση. Γλυκά από το σκέτη γλύκα(κεκάκια με το αλογάκι) και μπισκότα από την μπισκοτούλα(αλογάκι φυσικά). Μπομπονιέρες πήρα από το χαμόγελο, μαλλί της γριάς από τον Ναρλή(ηταν ο πιο φθηνός) και θέλω να το κρεμάσω(εξ ου και το δεντράκι) αφού το δέσω μόνη μου.
Από στολισμό, στην εκκλησία θα έχω ένα μεγάλο αλογάκι σαν του προσκλητηρίου με μπαλόνια, αλλα δεν έχω αποφασίσει από που. Κάθε πρόταση δεκτή. Το τραπέζι θα το στολίσω με βάζα(ΙΚΕΑ) με σμαρτις και ζαχαρωτά και για εκεί θέλω την γάζα...α και κανα δυο φαναράκια. Για το εστιατόριο μετά, παρήγγειλα ευχαριστήρια δίπτυχα σαν το προσκλητήριο και ψάχνω μικρα και φτηνα γλαστρακια με φυτα για να τα δωσω μετα στις κυρίες. Στα παιδακια(λιγα θα ειναι δυστυχως) θα δωσω ολα τα μπαλονια απο το μπαλοναδικο...πως σας φαίνονται? ελπίζω να μην σας κούρασα και κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη...Αυτό είναι περίπου(εγώ το έκανα μακρόστενο δίπτυχο δεμένο με κορδελίτσες) το προσκλητήριο που καθορίζει και όλο το θέμα...

πολυ ετοιμασια! μου αρεσει!!!
ποσο σου κοστισε το μαλλι της γριας? για ποσα κομματια?
Ο χρήστης xxx δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-10, 15:38   #236
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΡΟΖΑΛΙΝΑ

Καρυπη 26 & Παπαδοπουλου 10, Θεσσαλονικη
τηλ. 2310238344
Παλιά 17-03-10, 15:46   #237
Iwanna

Το avatar του χρήστη Iwanna

Iwanna ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία Τ. Εμφάνιση μηνυμάτων
ΡΟΖΑΛΙΝΑ

Καρυπη 26 & Παπαδοπουλου 10, Θεσσαλονικη
τηλ. 2310238344
Πωπω, Σοφία, άμεση απάντηση!!!
Σε ευχαριστώ πολύ!
Παλιά 17-03-10, 18:00   #239
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμας στην Ροζαλινα λαμπαδα, τσαντα,τσαντακι με το λαδι και το σαπουνι και λαδοπανα σεταρισμενα με τις πετσετες guy laroche βγηκαν 250 ευρω. Νομιζω δεν ειναι πολλα μα ουτε και λιγα...στα λαπεν τα λαδοπανα μονο ειχαν 70-80, αλλα τοσα οι πετσετες και καμια 200-250 κουτι και λαμπαδα...ενταξει ωραια μα πολλα τα λεφτα...
xxx τ μαλλι το πηρα απο τον Ναρλη 1,56 η μπαλα(και 4 ευρω μεταφορικα γιατι ηθελα μονο 50).
Απο το μετωπο αγορα σημερα...επιτελους καταφερα να κατεβω...πηγα στην Μαριαννα στην Βενιζελου.
Παλιά 17-03-10, 18:10   #240
evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εκανα βλακεια πριν και το εστειλα πριν ολοκληρωθει...συγνωμη...λοιπον πηρα τουλι 0,60 το μετρο ενω αλλου(στον Καναδα) μου ειπαν 1,5!!!!!!!!!. Γαζα με 3 ευρω το μετρο και 2 ειδη κορδελας, οργαντζα και καρω με 4 και 8 ευρω τα 50 μετρα παρακαλω...απο τον Καναδα πηρα χαρτι αφης 3,8 τα 25 φυλλα 60*80. Στον Γκογκα στα λουλουδαδικα βρηκα ενα απιθανο καρουζελ με μουσικη για το τραπεζι και μετα για το δωματιο της μικρης 20 ευρω. Τα χωνακια τα ειχε 0,4το ενα και ευτυχως δεν πηρα...στο πακετο ειχαν τα ιδια με 0.24!! Απο κει πηρα και ενα κουτι χαρτινο για τα μπισκοτα μας και απο υλικα ειμαι ετοιμη μαλλον. Συνολικα χωρις το καρουζελ που μου αρεσε και το πηρα για το μωρο πιο πολυ, εδωσα 60 ευρω. Για στολισμο χωρις ζαχαρωτα(απλα τα υλικα και την δουλεια) μου ειπαν το λιγοτερο 100, για να μην αναφερω τα περισσοτερα!!!Οποτε κατι καναμε...για εκεινη την μερα με λιγη βοηθεια θα τα στησω στο αψε σβησε...το ιδιο ειχα κανει και την αλλη βαφτιση, απλα ειχα βρει στρωμενο το τραπεζι με τραπεζομαντηλο απο την κοπελα του ανθοπωλειου. Ουφ ηδη εφυγε ενα βαρος απο πανω μου...
Απο την Ροζαλινα ειπαν θα μου δωσουν δεντρακι με ενεχυρο και θα στοιχισουν 10 ευρω
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές