Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Παιδίατροι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 29-10-10, 14:53   #41
angeldust

angeldust ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΒΑΛΑΒΑΝΗ ΧΡΥΣΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Μου προτειναν την Κα.Βαλαβανη ως την καλυτερη του ΜΗΤΕΡΑ.Ξερει κανεις κατι;
Ο χρήστης angeldust δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-10-10, 15:15   #42
Λιζα Ν.
Απενεργοποιημένος member request

Λιζα Ν. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλος ανθρωπος αλλα δεν εχει πειρα. Μας ειχε ταλαιπωρησει πολλες φορες με εξετασεις που δε χρειαζοντουσαν τελικα γιατι δεν ηξερε.
Ο χρήστης Λιζα Ν. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-11-10, 11:54   #43
angeldust

angeldust ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Απλα εξαιρετικη

Επισκεφτηκα την Κα.Βαλαβανη και οι εντυπωσεις μου εξαιρετικες!Στην ουσια του θεματος και πολυ κατατοπιστικη!
Ο χρήστης angeldust δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-11-10, 13:38   #44
mamakoulinaki

mamakoulinaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dnk Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια εγω απο το φορουμ πηρα πληροφιριες για παιδιατρο και πηγα στην κυρια Δεσποινα Μασουρα. Το ιατρειο της ειναι επι τις Διονυσου στο Χαλανδρι (διπλα απο τον Τζιβελεκα το ζαχαροπλαστειο στην παλια πλατεια Κεννεντυ) και εμεινα ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενη. Επισης ειναι και οικονομικη.
Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω σε ΤΙ είστε πολύ ευχαριστημένη. Επισκέφθηκα και εγώ τη συγκεκριμένη παιδίατρο και ενώ ήταν η ΠΡΩΤΗ φορά που έβλεπε το παιδάκι μου, του έκανε εμβόλιο ΧΩΡΙΣ να ψηλαφήσει την κοιλίτσα της για νευροβλάστωμα. Αδιανόητο λάθος που θα μπορούσε να έχει ολέθριες επιπτώσεις αν το παιδί είχε τη συγκεκριμένη πάθηση. Αν γνώριζα εξ αρχής για τον απαραίτητο έλεγχο που έπρεπε να κάνει πριν τη χορήγηση εμβολίου και έβλεπα ότι τον παραλείπει, θα άρπαζα το παιδί και θα έφευγα.
Θα ήταν καλό για όλους μας να βασίζουμε τις κρίσεις μας σε γεγονότα και όχι χαρακτηρισμούς. Τι θα πει "έμεινα ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένη". Δώστε μας σαφή παραδείγματα καλής πρακτικής.
Ο χρήστης mamakoulinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-11, 18:22   #45
kristi_l

kristi_l χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα! Έχω διαβάσει καλά λόγια για τον Χριστόπουλο και ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες που τον ξέρουν κατά πόσο είναι διαθέσιμος, αν απαντάει στο τηλέφωνο - γενικά αν είναι εύκολο να τον βρεις...
Ο χρήστης kristi_l δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-11, 18:48   #46
siv

siv ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στο Χαλάνδρι (πλατεία, δίπλα στο εμπορικό που είναι πίσω απο το Blue) είναι και ο κος Ζλατάνος, στρατιωτικός παιδίατρος και πολύ γλυκός και καλός.
Ο χρήστης siv δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-03-11, 00:39   #47
annouska78

annouska78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Προσωπικά θα ήθελα να πω για τον κ. Χριστόπουλο πως δεν μου αρεσε καθόλου σαν γιατρός. Ήταν το μωράκι μου 17 ημερών όταν τον κάλεσα να έρθει σπίτι μου για να τον πρωτο-εξετάσει (συστημένη κιόλας) και μου απάντησε αν θα μπορούσα να πάω εγώ στο ιατρείο γιατί ήταν στην περίοδο των Χριστουγέννων και θα τον ταλαιπωρούσε η κίνηση στους δρόμους.
Επίσης, σε κάποιο πρόβλημα που αντιμετώπισα με διάρροια του μικρού όταν ήταν 1,5 μηνών, με το ζόρι απάντησε στο τηλ. και μου μίλησε με τελείως απαξιωτικό τρόπο, σαν να μη ξέρω τι μου γίνεται με το παιδί.
Φυσικά τον άλλαξα αμέσως!!!
Πριν μια βδομάδα (οι κουμπάροι μου έχουν τον ίδιο παιδίατρο επειδή είναι υπέρ της ομοιοπαθητικής), έστειλε το παιδί τους από ασχετοσύνη στο νοσοκομείο...
ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν...
Νομίζω πως σαν νέα μάνα οφίλω να πω τη γνώμη μου!
Ο χρήστης annouska78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-03-11, 23:25   #48
ΛΥΔΙΑΚΙ

Περιοχή: ΜΕΛΙΣΣΙΑ
ΛΥΔΙΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Smile ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Καλησπέρα. Και εμείς έχουμε τον Χριστόπουλο (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!) και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πρώτα από όλα δεν δίνει αντιβιώσεις για πλάκα, ούτε καν αντιπυρετικά αν δεν έχει το παιδί πάνω από 38.5. Είναι πολύ καθησυχαστικός και ήρεμος άνθρωπος, ειδικά σε νέα μαμά που δεν ξέρει. Αν δεν θέλεις ομοιοπαθητικά, δεν σου δίνει -εμείς δεν έχουμε κάνει προφίλ για ομοιοπαθητική. Το μόνο του "μείον" είναι ότι δεν μπορείς να τον βρεις εύκολα στο τηλέφωνο, μπορείς όμως να αφήσεις μήνυμα και να σε πάρει εκείνος. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!
Παλιά 27-11-11, 10:14   #49
mommyart

Περιοχή: Athens
mommyart ουδετερη μηδέν
Exclamation Παιδίατρο στο Χαλάνδρι

Καλημέρα! Ψάχνω για καλό παιδίατρο στην περιοχή του Χαλανδρίου ή και γύρω περιοχές όπως Βριλλήσια, Αγ.Παρασκευη.. Εάν κάποια γνωρίζει να είναι και κάποιος στο ΙΚΑ Κ.Χαλάνδρι ακόμα καλύτερα!!!
Περιμένω τις προτάσεις σας!
Σας ευχαριστώ πολύ
Ο χρήστης mommyart δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-11, 11:45   #51
MissPiggy

Το avatar του χρήστη MissPiggy

MissPiggy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια... Ειναι λιγο νωρις για να ψαχνω για παιδιατρο αλλα αφου επεσα πάνω στο θέμα.
Λοιπον εγω ψάχνω παιδιατρο στο Χαλανδρι που να ειναι και ομοιοπαθητικος και να υποστηρίζει ΠΟΛΥ το θηλασμο, γιατι θα προσπαθησω να θηλασω και διδυμα οποτε πρεπει πραγματικα να εχω υποστήριξη...
Μεχρι τωρα εχω διαβασει ολα αυτα που γραψετε για το Χριστοπουλο και αποφασισα οτι οταν ερθει η ωρα θα παω να τον γνωρίσω. Εχω ομως και μια ακομα απορεια: Τι αποψη εχει για τα κατοικιδια στο σπιτι?
Δεν φανταζομαι να παω και να μου πει τιποτα του στυλ να διωξω το σκυλο?
Εχει κανει καμια σας τετοια συζητηση μαζι του?
Παλιά 22-02-12, 18:06   #52
gabrielle

Περιοχή: vrilissia
gabrielle ουδετερη μηδέν
Thumbs up i kaliteri paidiatros k san epistimonas k san anthropos

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χαρά-Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναζητώ παιδίατρο στο Χαλάνδρι (ή και Βριλησσια/Αγ Παρασκευη). Πολλές προτεινετε τον κ. Χριστοπουλο αλλά ειναι της ομοιοπαθητικής οπως λετε κι εμεις δεν ειμαστε! Εχετε καποιον αλλο να προτεινετε?

H kaliteri paidiatros gia emena prosopika einai i Dr.Maria Grivaki.(didactor panepistimiou athinon).sto xalndri.
Apo tin imera pou gennisa tin exo sinexeia k opotan tin xreistika gia kati ektakto tin perno tilefono k mou leei me kathe leptomereia ti na kano.an den tin vro amesos me pernei tilefono molis dei ti klisi dioti einai sxedon adinato na leitourgei ena kinito 24/24, s ena aeroplano s ena asanser s ena gkaraz kanenos kinito den leitourgei.Oso afora to thilasmo einai yper tou thilasmou k malista voithaei me diafores simvoules tis manades na thilazoune.thilasa to moro mou 2 xronia.fisika an kapoia kopela exei kapoia epilonxios katathlipsi i gia kapoio allo logo den mporei na thilasei einai panta sizitisimi k voithaei ti mitera na kanei auto pou prepei k gia to kalo tis miteras k gia to kalo tou morou.eksetazei to moro eksonixistika k se oli ti periodo tis anaptiksis tou,poli euxaristi me ta mora afou na fantastite i mikri mou otan ponaei o laimos tis klaigontas mou leei, pare ti maria na erthei k einai molis 3 eton,dioti niothei sigouria k ego to idio.poli simantiko einai oti erxete k sto spiti.fisika poles fores apantaei sto kinito otan kanei episkepseis k einai poli logiko to leo giati to sxoleiasane sto forum.auto einai apodiksi oti panta apantaei.pote den mou exei akirosei rantevou.oso afora ta radevou sto grafeio tis exei para poli kosmo k tixenoun k ektakta kati pou mporei merikes fores na dimiourgisei kathisterisi.pisteuo an tixene kati ektakto stin kathemia mas tha to ektimousame an i giatros mporouse na mas dextei epitopou gia na krinei ti sovarotita tou provlimatos ena egkauma, i ena pesimo sto kefali ,i mia pneumonia.kathe fora pou exei dosei farmakeutiki agogi sti mikri se treis imeres tis exei perasei oti provlima oso varia k an itan.k pano apo ola einai anthropos.etuxe kapoies fores na pao sti paidiatro tou tameiou mas gia na grapsei ta emvolia mono ,den leo oti den itan euxaristi alla kalo epistimon einai diskolo na vreis pou na exei gnoseis ti epakoloutha mporei na exei ena farmako pou dinei,na perasei ora me to paidi na dei tis anagkes tou ti to euxaristei, poies aimatologikes eksetaseis prepei na ginoun.Otan ti gnoriseis tha katalaveis.
Ο χρήστης gabrielle δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές