Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-04-08, 13:38   #1
ΕΛΕΝ

Το avatar του χρήστη ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ

ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΟΥΣΑ ΕΙΠΑ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΟΡΜΟΝΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ
ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΟΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ (7 ΜΕΡΕΣ)ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΜΟΝΟ 1 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΟΜΑΛΟΣ 26 ΕΩΣ 28 ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΟΜΩΣ
ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Ο χρήστης ΕΛΕΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-04-08, 13:48   #2
katerina79

Το avatar του χρήστη katerina79

Περιοχή: Πειραιάς
katerina79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σου Ελενίτσα μου, εχουμε πολύ καιρό να μιλήσουμε και πάνω στο θέμα μας μαλιστα
Παθούσα και εγώ λοιπόν και τα έχουμε πει αρκετές φορές εμείς
Τον μήνα που ήμουν έγκυος δεν είχα τίποτα, που σου έχω πει τι ταλαιπωρια είχα με αυτά εδώ και ερκετά χρόνια
Παλιά 17-04-08, 13:48   #3
astro

Το avatar του χρήστη astro

Περιοχή: ATHENES
astro ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην astro Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην astro
Προεπιλογή Re: ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΕΝ
ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΟΥΣΑ ΕΙΠΑ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΟΡΜΟΝΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ
ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΟΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ (7 ΜΕΡΕΣ)ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΜΟΝΟ 1 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΟΜΑΛΟΣ 26 ΕΩΣ 28 ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΟΜΩΣ
ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΕΛΕΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 5-7 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΗΣ.ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ.ΠΡΙΝ 2-3ΜΕΡΕΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΡΟΖ ΜΕ ΚΑΦΕ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΕ ΟΙ ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ.
Παλιά 17-04-08, 13:49   #4
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΤΕΡΙΝΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΚΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ ...
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ
Παλιά 17-04-08, 13:51   #5
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΣΤΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ .....ΣΕ ΑΛΛΟ FORUM ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΟΡΜΟΝΩΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ
Παλιά 17-04-08, 13:55   #6
katerina79

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΕΝ
ΚΑΤΕΡΙΝΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΚΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ ...
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ
Είμαι σίγουρη Ελενίτσα μου ότι χάρηκες
Και τώρα μπορώ να σου πω με αρκετή βεβαιότητα ότι τα καφέ δεν εμποδίζουν την σύλληψη του μωρού μας
Εύχομαι συντομα να ακούσουμε και την δική ανακοίνωση για bebe

Υ.Γ. Τα βρωμοκαφέ με εκδικούνται επειδή δεν τα είχα τον περασμένο μήνα και μου ήρθαν τωρα
Παλιά 17-04-08, 13:56   #7
astro

Το avatar του χρήστη astro

Περιοχή: ATHENES
astro ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην astro Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην astro
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΕΝ
ΑΣΤΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ .....ΣΕ ΑΛΛΟ FORUM ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΟΡΜΟΝΩΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΚ ΟΛΕΣ
Παλιά 17-04-08, 14:06   #8
Tania

Tania ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tania Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Tania
Προεπιλογή

Έλεν μου, έχω και εγώ αυτά τα αναθεματισμένα καφέ 2-3 μέρες πριν την περίοδο εδώ και πολλά πολλά χρόνια Τον γιατρό μου που ρώτησα, μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι το έχουν πολλές γυναίκες και οφείλεται σε μια ορμόνη (την προγεστερόνη αν θυμάμαι καλά) αλλά δεν μου μίλησε για έλλειψη αυτής Βρε μήπως έχουμε παραπάνω προγεστερόνη; Βοηθάει στην εμφύτευση (νομίζω προετοιμάζει τα τοιχώματα της μήτρας για την εμφύτευση).... μας συμφέρει να είναι έτσι
Παλιά 17-04-08, 19:17   #9
kiki.diso

Το avatar του χρήστη kiki.diso

Περιοχή: Σχηματάρι
kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια και εγώ πάσχω από το ίδιο πρόβλημα εδώ και ενάμιση χρόνο! Πολλές φορές ακόμη και αμέσως μετά τις γόνιμες μέρες (2 βδομάδες δηλαδή πριν την περίοδο!!!)Και η δική μου γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι σημαντικό και ότι μπορεί να τα έχεις και παρόλ'αυτά να είσαι έγκυος ( την περιέγραψε όμως εγκυμοσύνη με αίμα...)! Μου έδωσε ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ προγεστερόνης, με το οποίο μου μειώθηκαν αρκετά αλλά όχι και τελείως! Άρα αυτό που λέει η αγαπητή Τάνια μάλλον δεν ισχύει.. Το αντίθετο συμβαίνει λογικά, οφείλεται σε έλλειψη της προγεστερόνης και όχι σε πλεονασμό αυτής...
Παλιά 17-04-08, 22:38   #10
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ...ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΕΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΗΡΘΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ... ΚΟΥΦΟ Ε.......ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕ ΓΜΤ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΕΔΩ
Παλιά 17-04-08, 22:48   #11
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μακάρι να συνέβαινε αυτό και σε μένα! Θα είχα μείνει έγκυος τουλάχιστον...........20 φορές μέχρι στιγμής!!!!!!!!
Παλιά 17-04-08, 23:01   #12
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ .....................
ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΧΟΥΝ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΤΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΑ
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 18-04-08, 10:30   #13
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΛΕΝ μου, θα περιμένω εναγωνίως την απάντησή σου!!! Και μένα είναι οι μέρες μου τώρα που τα περιμένω και είμαι μες τα νεύρα!!!
Παλιά 18-04-08, 11:27   #14
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ
Παλιά 18-04-08, 19:52   #15
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΛΕΝ μου,εγώ μόλις γύρισα από τη γιατρό μου μετα από παρακολούθηση ωορρηξίας (εχθές και προχθές ήταν οι γόνιμές μου) και μου έδωσε να παίρνω μέχρι να μου έρθει περίοδος (που μακάρι θεούλη μου να μην έρθει!!!) τα χάπια Salospir και Filicine. Απ'ότι διάβασα μέσα το ένα είναι φυλικό οξύ και το άλλο για πιθανή θρόμβωση του αίματος. Τα έχει πάρει καμιά από σας αυτά τα σκευάσματα? Και -το κυριότερο- είχαν αποτέλεσμα????
Παλιά 18-04-08, 20:07   #16
michel

Το avatar του χρήστη michel

michel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το φιλισιν,το παιρνω και εγω,εδω και 5 μηνες περιπου(επειδη κανουμε προσπαθειες για μωρο).Βοηθαει,οταν υπαρχει ιστορικο αποβολης και γενικα βοηθαει τον οργανισμο,και στο να γινει εμφυτευση του εμβρυου.
Καλο ειναι,δεν εχει παρενεργειες.
Για το αλλο,δεν γνωριζω κατι ,να σου πω.
Ο χρήστης michel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-04-08, 09:41   #17
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ....ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΕΔΩΣΕ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ
Παλιά 21-04-08, 13:13   #18
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να σου πω την αλήθεια ΕΛΕΝ μου, δεν ξέρω γιατί μου τα έδωσε, δεν είχε χρόνο να μου εξηγήσει, αλλά -υποψιάζομαι- για να προλάβει τυχόν θρόμβωση του αίματος που οδηγεί σε παλίνδρομη... Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο, γιατί δεν είχα πρόβλημα με το αίμα μου ποτέ!
Παλιά 21-04-08, 17:41   #19
VassoP

VassoP ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην VassoP
Προεπιλογή

και εγώ τα έχω χρόνια , ούτε θυμάμαι από πότε.
Τώρα μετά την εγκυμοσύνη θα δείξει αν θα συνεχίσουν .....
Η γυναικολόγος μου μου είχε πει πως είναι φυσιολογικό και δεν έδωσε και καμία σημασία ...
Μην ανησυχείς .
Ο χρήστης VassoP δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-04-08, 09:45   #20
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΧΘΕΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΑ
Παλιά 22-04-08, 09:49   #21
katerina79

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΕΝ
ΧΘΕΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΑ
Καλημέρα Ελεν μου, έτσι ακριβώς είναι, όπως τα είπε ο γιατρός σου και εμενα ετσι μου είχε πει οτι δεν επηρεαζουν την συλληψη και τελικά είχε δίκιο
Δίκιο ομως έχουμε και μεις που τα βλέπουμε και απελπιζόμαστε
Ελπίζω να σου έδωσε λιγο κουράγιο
Παλιά 23-04-08, 09:42   #22
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕ ΤΟ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ
Παλιά 23-04-08, 21:23   #23
XARA

XARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΛΕΝ μου καλησπερα και καλο πάσχα .
τα ιδια είχα και έγω και μάλιστα 13 μέρες,έχω πολυκυστικές ωοθήκες αλλά οχι σύνδομο πολυκυστικών δηλαδή ορμονολογικά όλες μου οι εξέτασεις είναι φυσιολογικές .Το έχεις ψάξει για πολυκυστικές;
εμένα ο δικός μου μου είπε οτι είναι κυστές οι οποίες δεν παρεί το κατάλληλο μέγεθος ώστε να σπάσουν και να έρθει περίοδος , σκέψου εχω να αδιαθετήσω από τον ιανουάριο και έχουμε απρίλιο και οι κύστες που τις είδαμε υπερηχογραφικά είχαν 7 χιλ και για να έρθει περίοδος πρέπει να είναι 12 χιλ. εμένα μου έδωσε τα dufaston για 5 μέρες χθές τα τελείωσα και μου είπε μέσα σε 10 μέρες θα αδιαθετήσω.αμην και πότε. σε περιπτώση εγκυμοσύνης δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με διαβεβαίωσε με την λήψη των συγκεκριμένων χαπιών.
φιλια
Ο χρήστης XARA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-04-08, 13:50   #24
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΧΑΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΤΛ......ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΥΚΛΟ ΤΣΟΥΠ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Παλιά 28-04-08, 18:51   #25
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και μένα μου ήρθαν τελικά τα καφετιά υγρά, παρόλο που άργησαν μία βδομάδα και είχα αρχίσει να ελπίζω για τα ανέλπιστα... Την Τετάρτη ή Πέμπτη περιμένω να αδιαθετήσω. Δεν πειράζει, ίσως ο επόμενος μήνας να είναι τυχερός!
Παλιά 01-05-08, 20:39   #26
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια μου καλησπέρα σας και πάλι! Παρακολουθώ τα τεκταινόμενα στις διάφορες συζητήσεις με πολύ ενδιαφέρον. Άλλα με κάνουν χαρούμενη (όπως οι νέες εγκυμοσύνες ) και άλλα με θλίβουν πολύ (π.χ. οι νέες παλίνδρομες κυήσεις ). Τελικά όλα μέσα στη ζωή είναι... Όπως είχα γράψει και στην προηγούμενή μου δημοσίευση, περίμενα χθες ή σήμερα να αδιαθετήσω, πράγμα που δεν έγινε. Τα καφέ υγρά όμως συνεχίζουν ακάθεκτα... Έχει ακούσει καμιά σας για εγκυμοσύνη με τέτοια υγρά???? Δεν τολμάω να κάνω τεστ γιατί το νιώθω ότι θα βγει αρνητικό. Θα αφήσω λίγες μέρες ακόμη να περάσουν. Αν όμως έχει συμβεί σε κάποια από εσάς, ή το έχετε ακούσει από κάπου θα το εκτιμούσα πολύ αν το μοιραζόσασταν μαζί μου!!! Σας ευχαριστώ πολύ!
Παλιά 01-05-08, 21:09   #27
toty

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
toty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κικικα, εχω την απαντηση στην ερωτηση σου!!! Οχι απο προσωπική πειρα, αλλα θα σου πω με σιγουρια, οτι αρκετα κοριτσια που μιλαμε στο πρωτο topic, ειχαν συμπτώματα περιοδου και ηταν εγκυες... Θυμαμαι δυο κοπελες, η τελευταια μαλιστα ηταν η Helenitsa, που ειχε πονακια και τα καφε υγρα που αναφερεις, ειχε μπει απογοητευμενη και στεναχωρημενη και μας ελεγε "κοριτσια, παει κι αυτος ο μηνας, παμε γι αλλα" με πολλες φατσουλες τετοιες: Kαι τσουπ! Δυο μερες μετα πανηγυριζαμε την εγκυμοσυνη της!!! Και μια αλλη φιλη, η naina, ειπε και ηταν πολυ σοφο: "Αμα δε δειτε την κοσμοπλυμμηρα, μην πιστευετε ΤΙΠΟΤΑ!" Οποτε, θυμισου τη naina!! Eυχομαι να ναι ολα οπως τα θες!!!!....
Παλιά 01-05-08, 21:23   #28
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Toty μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις, τα λόγια σου είναι πραγματικό βάλσαμο, αλλά δεν νομίζω να ισχύσει κάτι παρόμοιο στην περίπτωσή μου! Όσο για σένα, εύχομαι να το "τσακώσεις το νινί" πιο γρήγορα και από μένα!!!! Φιλιά και ευχαριστώ και πάλι!
Παλιά 01-05-08, 21:48   #29
toty

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
toty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τιποτα καλη μου, την αληθεια σου ειπα και μονο, χαιρομαι που σε κανει και νιωθεις καλυτερα !! Σ ευχαριστω παρα πολυ για την ευχη, κι εσυ να αισιοδοξεις, μεχρι αποδειξεως του εναντιου!!! Οσο για το νινι, ας το τσακωσουμε μαζι, δε με πειραζει, γιατι παρακαλω εγω πρωτη??? Φιλια πολλα...
Παλιά 01-05-08, 21:53   #30
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο toty
Τιποτα καλη μου, την αληθεια σου ειπα και μονο, χαιρομαι που σε κανει και νιωθεις καλυτερα !! Σ ευχαριστω παρα πολυ για την ευχη, κι εσυ να αισιοδοξεις, μεχρι αποδειξεως του εναντιου!!! Οσο για το νινι, ας το τσακωσουμε μαζι, δε με πειραζει, γιατι παρακαλω εγω πρωτη??? Φιλια πολλα...
Παλιά 02-05-08, 10:24   #31
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και το μαρτύριό μου συνεχίζεται! Δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται σε αυτόν τον κύκλο!!!! Ξεκίνησα να έχω καφέ υγρά από την προηγούμενη Πέμπτη. Όχι πολύ ποσότητα, αλλά τα είχα! Από αυτή την Τετάρτη (που έπρεπε να αδιαθετήσω) μέχρι και σήμερα, βλέπω κάτι σταγόνες σκούρο ροζ (μαζί με τα καφέ πάντα) μία φορά τη μέρα (ενώ τα καφέ σχεδόν όλη μέρα) και εκεί που λέω ότι "αυτό ήταν, μου ήρθε επιτέλους!" εκεί σταματάει! Το πρωί ξύπνησα με έντονο πόνο στην κοιλιά, σαν της περιόδου, είδα και υγρά προς το κόκκινο και λέω εντάξει, τουλάχιστον θα αρχίσω πάλι τη θεραπεία με τα Serpafar και αυτό το μήνα, αλλά πριν από λίγο μου σταμάτησε πάλι! Αχ κορίτσια τί γίνεται? Μήπως μου προκάλεσαν τα χάπια αυτές τις ανωμαλίες? Δεν μπορώ αυτή την άγνοια! Ή να έρθει, ή να μην έρθει, αλλά ας αποφασίσει επιτέλους να ξέρουμε και μεις!!!!! Κάποια άλλη κοπέλα που έπαιρνε αυτά ή παρόμοια χάπια έχει παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο? Βοήθεια!!!
Παλιά 02-05-08, 12:51   #32
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΠΑΨΑ Ν ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΙΑ Μ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ
Παλιά 02-05-08, 12:57   #33
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και'γω περιμένω οπωσδήποτε νέα σου!!!! Φιλιά!
Παλιά 06-05-08, 13:02   #34
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ 7 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ...ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ....ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΚΑΣΜΕΝΑ
Παλιά 06-05-08, 19:33   #35
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μήπως ΕΛΕΝ μου αυτό είναι καλό σημάδι????? Άκουσα και από άλλες κοπέλες που τα είχαν ότι τον μήνα που έμειναν έγκυες δεν τους εμφανίστηκαν καθόλου! Λες????? Αχ ΜΑΚΑΡΙ!!!! Εγώ πάντως αδιαθέτησα και άρχισα πάλι τα Serpafar... Άλλος ένας μήνας στον αγώνα...
Παλιά 06-05-08, 20:16   #36
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ
ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΝΙΣΣΟΡΟΠΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΤΗΝ 25 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 26 ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΩΜΑΛΙΑ......ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΡΑΤΑΜΕ ΓΕΡΑ ......ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ
Παλιά 06-05-08, 20:23   #37
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Άντε, αυτό περιμένουμε όλες.... Έχουμε γκαστρωθεί (που λέει ο λόγος) να περιμένουμε!!!
Παλιά 09-05-08, 19:44   #38
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ακόμα άφαντα τα σκασμένα ...................
καφέ που είστε .........μην το γρουσουζέψω κιολας και έρθουν
αντε 4 ημέρες έμειναν .... (ατελείωτες πάντως)
Παλιά 09-05-08, 19:55   #39
kiki.diso

kiki.diso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Άντε, άντε, έρχονται τα ευχάριστα!!!! Το νιώθω!!! Πόσες μέρες πριν σου έρχονταν τις άλλες φορές???
Παλιά 09-05-08, 20:06   #40
ΕΛΕΝ

ΕΛΕΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

6-7 ημέρες σίγουρα ...........δεν θέλω να έχω ελπίδες και φάω τα μούτρα μου πάλι λες;;;;
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές