Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-09-11, 17:27   #241
dimitris soula

Περιοχή: ροδος
dimitris soula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sissy20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια να συμπληρώσω κάτι στο προηγούμενο μύνημα:

Οταν αδιαθέτησα μετα απο 11 μέρες είδα ξαφνικά ( ήταν 7 το πρωί) πάρα πάρα πολύ αίμα σαν να ήταν η 2η - 3η μέρα της περιόδου ενώ γενικά πριν αδιαθετήσω έχω πάντα ροζ υγρά.... Τι μου συμβαίνει ????
συμφωνω με τη Margi.πηγαινε για β χοριακη να εισαι σιγουρη.εγω αυριο πρωι πρωι και με στελνει και ο γιατρος ενω ακομα εχω ελαχιστο μεν αλλα εχω αιμα.αποκλειστικα δικη μου βλακεια που δεν πηγα αμεσως..... να πας αμεσως για β χοριακη. πιο καλα safe than sorry.
Παλιά 11-09-11, 17:37   #242
dimitris soula

Προεπιλογή

Lila01 υπαρχει περιπτωση να φταινε τα φαρμακα αλλα επειδη εχω μαθει πολλα και εγω η μονη λυση ειναι η β χοριακη εκτος και αν θεςνα περιμενεις την επομενη περιοδο.δεν υπαρχει τιποτα αλλο που να μπορεις να κανεις κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για οσα μου γραφετε .
Παλιά 11-09-11, 18:24   #243
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα πάω αύριο το σκέφτηκα..dimitris sula στείλε αύριο και συ να μου πείς τί έγινε ! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβολές σας αν δεν ήσασταν εσείς δεν θα το σκεφτόμουνα καθόλου να το ψάξω ...Φιλάκια και θα σας πω τα αποτελέσματα
Ο χρήστης sissy20 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-09-11, 18:33   #244
dimitris soula

Προεπιλογή

περιμενουμε τα νεα σου και ελπιζω να ειναι αυτο που ονειρευεσαι
Παλιά 11-09-11, 19:51   #245
mariaVdr

Το avatar του χρήστη mariaVdr

Περιοχή: Αθήνα
mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι και στις 2 να είναι όλα όπως επιθυμείτε.Να μας πείτε και εμάς τι εγινε με τις χοριακές σας.
Lila συνήθως τα φάρμακα δημιουργούν τέτοιες καταστάσεις.Η συναδελφός μου έπαιρνε mesulid για την μέση της και εκείνον τον μήνα η ροή της ήταν ελάχιστη.Μετά επανήλθε κανονικά.Ελπίζω τότε που πήρες τα αντισυλληπτικά να πήρες την γνώμη του γυναικολόγου σου.Γενικά δεν συστήνουν την σπασμοδική χρήση των χαπιών γιατί αποσυντονίζουν εντελώς τον οργανισμό.
Ο χρήστης mariaVdr δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-09-11, 21:13   #246
dimitris soula

Προεπιλογή

συμφωνω μαζι σου.και εγω ξερω οτι για να διορθωσεις τον κυκλο σου πινεις τα αντισυλληπτικα για 6 μηνες το λιγοτερο και παντα με την γνωμη του γιατρου. μην παιρνετε ευκολα τετοια χαπια .πρεπει να το συζητατε με το γιατρο.
Παλιά 12-09-11, 11:08   #247
lila01

lila01 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

genika pinw xapia gia thn periodo alla oxi mesulid kai auto to mhna dn hpia kt to idiaitero oso g t xapia sumvouleutika to giatro prwta alla epeidh eixa ka8usterhsei n ton rwthse g auto hpia 2 mono dioti dn ekanan k douleia.. To 8ema einai pws exw entono stress polu entono stress...
Ο χρήστης lila01 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-09-11, 14:36   #248
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimitris soula Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα το πρωί ακόμα δεν έχω παρει τα αποτελέσματα...Δεν νομίζω όμως με τίποτα να είμαι....άδικα τρυπιέμαι ...εσύ πήγες??
Παλιά 12-09-11, 16:48   #249
mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lila01 Εμφάνιση μηνυμάτων
genika pinw xapia gia thn periodo alla oxi mesulid kai auto to mhna dn hpia kt to idiaitero oso g t xapia sumvouleutika to giatro prwta alla epeidh eixa ka8usterhsei n ton rwthse g auto hpia 2 mono dioti dn ekanan k douleia.. To 8ema einai pws exw entono stress polu entono stress...
Εγώ έπαιρνα πολύ καιρό αντισυλληπτικά.Το μόνο που μου είχε απαγορεύσει ο γιατρος ειναι να παίρνω 1-2 και μετά να τα σταματάω...Να σκεφτείς φέτος τον πήρα τηλ μηπως και έπαιρνα 3-4 για να μην είχα περίοδο στις διακοπές και παραλίγο να με σκοτώσει.Να μην έχεις άγχος..επειδή έπαιρνες και φάρμακα για την βροχιτιδά σου μπορεί να συντέλεσαν και αυτά στην μείωση της ροής σου..Και γενικά οι αυξομειώσεις της ροής το καλοκαίρι δεν μου κάνουν εντύπωση λόγο και των μπάνιων.
Παλιά 12-09-11, 19:59   #250
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Πηρα τα αποτελέσματα αρνητικότατα μου είπαν Βασικά ανακουφίστηκα λιγάκι ( μετά την απογοήτευση ) γιατί σκεφτηκα ότι για να είχα τόσο πολύ αίμα κάτι δεν θα πήγαινε καλά αν ήμουν έγκυος ...ακούω διάφορά εδω στο forum εξωμήτρια,αποκολίσεις κ.τ.π Πρώτη μας φορά θέλω να ξεκινήσω χωρίς προβλήματα ..Ειμαι και λίγο φοβητσιάρα Μήπως σκέφτομαι πολύ σκληρά ??
Παλιά 13-09-11, 01:09   #251
marialenaki_

Το avatar του χρήστη marialenaki_

Περιοχή: πειραιας
marialenaki_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας!! Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι.. Τους τελευταίους μήνες λόγω αντισυλληπτικών που παίρνω για τις πολυκυστικές ωοθήκες ο κύκλος μου είναι σταθερός με μικρές φυσιολογικές αποκλίσεις(1-2-3 μέρες μόνο). Ωστόσο, αυτό το μήνα συνέβη κάτι περίεργο. Αν και μου καθυστέρησε η περίοδος μόλις 4 ημέρες, 1 βδομάδα πριν είχα ελαφρύ ροζ-καφετί αιματάκι και η περίοδός μου αν και συνήθως κρατάει 7-8 ημέρες αυτή τη φορά διήρκησε 6 μέρες με το ζόρι,με πολύ λίγη ροή,ανεπαίσθητη(είχα και δεν είχα δηλαδή) και με ανοιχτόχρωμο αίμα. Επιπλέον, έχω κάθε τρεις και λίγο αναγούλες,ζαλάδες σε σημείο να πέσω κάτω και συναισθηματικά είμαι φορτισμένη και πολύ ευαίσθητη. Λογικά είναι θέμα ορμονών, αλλά θα θελα να μου πείτε τη γνώμη σας και σεις. Ευχαριστώ
Παλιά 13-09-11, 07:32   #252
mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marialenaki_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας!! Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι.. Τους τελευταίους μήνες λόγω αντισυλληπτικών που παίρνω για τις πολυκυστικές ωοθήκες ο κύκλος μου είναι σταθερός με μικρές φυσιολογικές αποκλίσεις(1-2-3 μέρες μόνο). Ωστόσο, αυτό το μήνα συνέβη κάτι περίεργο. Αν και μου καθυστέρησε η περίοδος μόλις 4 ημέρες, 1 βδομάδα πριν είχα ελαφρύ ροζ-καφετί αιματάκι και η περίοδός μου αν και συνήθως κρατάει 7-8 ημέρες αυτή τη φορά διήρκησε 6 μέρες με το ζόρι,με πολύ λίγη ροή,ανεπαίσθητη(είχα και δεν είχα δηλαδή) και με ανοιχτόχρωμο αίμα. Επιπλέον, έχω κάθε τρεις και λίγο αναγούλες,ζαλάδες σε σημείο να πέσω κάτω και συναισθηματικά είμαι φορτισμένη και πολύ ευαίσθητη. Λογικά είναι θέμα ορμονών, αλλά θα θελα να μου πείτε τη γνώμη σας και σεις. Ευχαριστώ
Καλημέρα.Τα αντισυλληπτικά γενικά μειώνουν την ροή.Προσωπικά εμένα μετά απο 5 μήνες χρήσης άρχισαν να μου προκαλούν δυσφορία και τότε είναι που ζήτησα από τον γιατρό να τα σταματήσω.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 13-09-11, 10:23   #253
dimitris soula

Προεπιλογή

οχι δεν σκεφτεσαι σκληρα. και εγω θα παρω σημερα το αποτελεσμα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι με το αιμα που ειχα καλυτερα να ειναι αρνητικα παρα να ημουν και να πηγε στραβα.το εχω περασει ξανα και δεν θελω.θα δουμε.θα σoυ πω οταν μαθω sissy
Παλιά 13-09-11, 14:52   #254
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
οχι δεν σκεφτεσαι σκληρα. και εγω θα παρω σημερα το αποτελεσμα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι με το αιμα που ειχα καλυτερα να ειναι αρνητικα παρα να ημουν και να πηγε στραβα.το εχω περασει ξανα και δεν θελω.θα δουμε.θα σoυ πω οταν μαθω sissy
Ετσι λέω και γω με τόσο αίμα σιγά μην υπήρχε μωρό εκεί μέσα...Καλύτερα να ξεκινήσω απο την αρχή σωστά παρά με προβλήματα.....Καλά αποτελέσματα λοιπόν Φιλάκια
Παλιά 13-09-11, 15:34   #255
marialenaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaVdr Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.Τα αντισυλληπτικά γενικά μειώνουν την ροή.Προσωπικά εμένα μετά απο 5 μήνες χρήσης άρχισαν να μου προκαλούν δυσφορία και τότε είναι που ζήτησα από τον γιατρό να τα σταματήσω.
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Απλά τα παίρνω με διαλείμματα εδώ και δύο χρόνια και πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο και έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και τα συμπτώματα είναι έντονα και καθημερινά.
Παλιά 13-09-11, 19:57   #256
mariaVdr

mariaVdr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marialenaki_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Απλά τα παίρνω με διαλείμματα εδώ και δύο χρόνια και πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο και έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και τα συμπτώματα είναι έντονα και καθημερινά.
Ναι καταλαβαίνω.Σε όλες μια φορά συμβαίνει..τον επόμενο μήνα μπορει να μην αισθάνεσαι τίποτα.Εμένα μου δημιουργησαν δυσκολία στην αναπνοή..δεν μπορουσα να παρω βαθια ανάσα..στην κολλητη μου ψυχολογικες μεταπτωσεις..Δεν βγαζεις ακρη μ'αυτα.Καλο να πάρεις ενα τηλ τον γυναικολογο σου..Τωρα αν εχεις υποψια εγκυμοσυνης..ειναι λιγακι δυσκολο...εκτος και αν ξεχασες καποιο χαπι αλλα παλι δυσκολο το βλεπω.
Παλιά 13-09-11, 20:26   #257
marialenaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaVdr Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι καταλαβαίνω.Σε όλες μια φορά συμβαίνει..τον επόμενο μήνα μπορει να μην αισθάνεσαι τίποτα.Εμένα μου δημιουργησαν δυσκολία στην αναπνοή..δεν μπορουσα να παρω βαθια ανάσα..στην κολλητη μου ψυχολογικες μεταπτωσεις..Δεν βγαζεις ακρη μ'αυτα.Καλο να πάρεις ενα τηλ τον γυναικολογο σου..Τωρα αν εχεις υποψια εγκυμοσυνης..ειναι λιγακι δυσκολο...εκτος και αν ξεχασες καποιο χαπι αλλα παλι δυσκολο το βλεπω.
Έχω ξεχάσει ένα αλλά και πάλι ούτε εγώ πιστεύω πως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Απλά καλό είναι να εξαντλώ ένα ένα τα ενδεχόμενα. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου καλή μου!
Παλιά 13-09-11, 21:39   #258
evaggelia///

evaggelia/// ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ...

koritsia kalispera... eimai kainouria edw k thelo na kano mia erotisi... iparxei pithanotita egkimosinis ean pesei sperma panw mou... ki otan lew panw mou... katalabainetai......pou ennow,... na toniso pos htan mera woriksias!!!
Ο χρήστης evaggelia/// δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-09-11, 17:32   #259
dimitris soula

Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα.ελπιζω να ειστε ολες καλα.αργησα να μπω γιατι περιμενα να παρω τα αποτελεσματα της χοριακης και να παω στον γιατρο.δυστυχως ημουν εγκυος και απεβαλα.την πατησα επειδη περιμενα να περασουν 5-6 μερες καθυστερησης επεσα και στο σαββατοκυριακο και την Δευτερα που ειχα πει να παω ηρθε το αιμα και θεωρησα οτι ηταν η περιοδος. τι να πω ολα στραβα πηγανε. μαλλον δεν ηταν γραφτο....
Παλιά 14-09-11, 18:56   #260
marialenaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια καλησπερα.ελπιζω να ειστε ολες καλα.αργησα να μπω γιατι περιμενα να παρω τα αποτελεσματα της χοριακης και να παω στον γιατρο.δυστυχως ημουν εγκυος και απεβαλα.την πατησα επειδη περιμενα να περασουν 5-6 μερες καθυστερησης επεσα και στο σαββατοκυριακο και την Δευτερα που ειχα πει να παω ηρθε το αιμα και θεωρησα οτι ηταν η περιοδος. τι να πω ολα στραβα πηγανε. μαλλον δεν ηταν γραφτο....
Καλή μου λυπάμαι! Ελπίζω την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερή!
Παλιά 14-09-11, 21:14   #261
dimitris soula

Προεπιλογή

δυσκολο το βλεπω για επομενη φορα. ο αντρας μου δεν θελει τεταρτο παιδακι και βλεπει και εμενα που χαλιεμαι ψυχολογικα .εδω που τα λεμε δεν του δινω αδικο γιατι ειναι δυσκολα τα πραγματα οικονομικα αλλα εσεις κοριτσια με καταλαβαινετε που θελω και αλλο παιδακι.εντωμεταξυ δεν με παιρνει και η ηλικια να περιμενω πολυ ειμαι 41 μηπως ειμαι λιγο τρελλη που θελω ?ισως να εχει δικιο τι να πω.αν εμενε αυτο θα ηταν οτι επρεπε. δεν πειραζει τα παιδακια μου να ειναι καλα και βλεπουμε .δεν ξερεις τι γινεται στο μελλον .ευχαριστω για την συμπαρασταση σας.
Παλιά 16-09-11, 14:03   #262
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα τί κάνεισ? πως κατάλαβε ο γιατρός σου ότι απέβαλες ? στο λέω γιατί και γω είχα πολλές μέρες καθυστέρησης και άργησα να πάω για χοριακή...Εχω αγωνία πες μου ..Φιλάκια..
Παλιά 16-09-11, 23:11   #263
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα τί κάνεισ? πως κατάλαβε ο γιατρός σου ότι απέβαλες ? στο λέω γιατί και γω είχα πολλές μέρες καθυστέρησης και άργησα να πάω για χοριακή...Εχω αγωνία πες μου ..Φιλάκια..
κοιταξε ειχα 8-9 μερες καθυστερηση και ηταν το σαββατοκυριακο στη μεση .ετσι ειχα πει να παω για χοριακη την Δευτερα αλλα ειδα αιμα και ειπα οτι ηρθε η περιοδος.επειδη ομως ηταν λιγοτερη η ροη απο τη συνηθισμενη και εβλεπα και μικρα κομματακια σαν ινες πηγα στο γιατρο και με εστειλε για χοριακη 2 φορες με διαφορα 2 μερες και εκει φανηκε οτι ημουν και απεβαλα. μονο με την χοριακη μπορουν να καταλαβουν πως παει μια κυηση στην αρχη της.πρεπει να φτασει περιπου στο 1500 με 2000 για να φανει στον υπερηχο. μην ανησυχεις αν τρεχει κατι θα στο πει ο γιατρος.ευχομαι να σου πανε ολα καλα sissy.ελπιζω να σε βοηθησα
Παλιά 17-09-11, 12:43   #264
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοιταξε ειχα 8-9 μερες καθυστερηση και ηταν το σαββατοκυριακο στη μεση .ετσι ειχα πει να παω για χοριακη την Δευτερα αλλα ειδα αιμα και ειπα οτι ηρθε η περιοδος.επειδη ομως ηταν λιγοτερη η ροη απο τη συνηθισμενη και εβλεπα και μικρα κομματακια σαν ινες πηγα στο γιατρο και με εστειλε για χοριακη 2 φορες με διαφορα 2 μερες και εκει φανηκε οτι ημουν και απεβαλα. μονο με την χοριακη μπορουν να καταλαβουν πως παει μια κυηση στην αρχη της.πρεπει να φτασει περιπου στο 1500 με 2000 για να φανει στον υπερηχο. μην ανησυχεις αν τρεχει κατι θα στο πει ο γιατρος.ευχομαι να σου πανε ολα καλα sissy.ελπιζω να σε βοηθησα
Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση ...μην στεναχωριέσαι ! εγώ προσπαθώ να μην σκέφτομαι αν έγινε ή δεν έγινε και να ξεκινήσουμε απο την αρχή ..Φιλάκια
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 17-09-11, 16:40   #265
dimitris soula

Προεπιλογή

sissy ετσι σκεφτομαι και εγω. ελπιζω να εισαι τυχερη τον επομενο μηνα. συχνες επαφες με τον αντρα σου και να δεις που θα ερθει. χαλαρα. αν καταφερω και εγω τον αντρα μου μπορει να ειμαστε παρεουλα. ελπιζω τουλαχιστον.... φιλακια
Παλιά 17-09-11, 18:24   #266
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
sissy ετσι σκεφτομαι και εγω. ελπιζω να εισαι τυχερη τον επομενο μηνα. συχνες επαφες με τον αντρα σου και να δεις που θα ερθει. χαλαρα. αν καταφερω και εγω τον αντρα μου μπορει να ειμαστε παρεουλα. ελπιζω τουλαχιστον.... φιλακια
Τέλεια θα ήταν...αυτόν τον μήνα έχω βάλει το χαλαρό πρόγραμμα = μέρα παρά μέρα .Αν δεν δω αποτέλεσμα θα βάλω το εντατικό πρόγραμμα = κάθε μέρα Κάποια μέρα θα είναι η τυχερή μας γιατί με γόνιμες μέρες και ωορηξίες δεν βγάζω άκρη...Τί λές ??
Παλιά 17-09-11, 23:17   #267
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Τέλεια θα ήταν...αυτόν τον μήνα έχω βάλει το χαλαρό πρόγραμμα = μέρα παρά μέρα .Αν δεν δω αποτέλεσμα θα βάλω το εντατικό πρόγραμμα = κάθε μέρα Κάποια μέρα θα είναι η τυχερή μας γιατί με γόνιμες μέρες και ωορηξίες δεν βγάζω άκρη...Τί λές ??
ποιες γονιμες και ωορηξιες ? 3παιδια και 2 παλινδρομες δηλαδη συνολο 5 εγκυμοσυνες και ολες ηταν οποτε θελαμε. απλως οποτε το ηθελα να μεινω ειχα επαφες μερα παρα μερα η καθε 2 μερες ετσι ωστε οποτε και να ειχα ωορηξια να τα καταφερω. και επιασε το κολπο καθε φορα. αυτο θα σου ελεγα να κανεις γιατι με αυτο τον τροπο δεν αγχωνεσαι και το χαιρεσαι εγω νομιζω οτι θα τα καταφερεις ετσι.και μην αρχισεις με τα τεστ και χαλαστεις. μολις περασει μια βδομαδα με 10 μερες απο την τελευταια επαφη θα πας για χοριακη η μπορεις να περιμενεις την περιοδο και αμεσως με την πρωτη μερα να πας. πιστευω οτι με το χαλαρο προγραμμα(χαχαχα) θα τα πας super.φιλακια
Παλιά 19-09-11, 08:17   #268
dimitris soula

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια . τι κανετε? ελπιζω να ειστε ολες καλα
Παλιά 19-09-11, 12:51   #269
sissy20

sissy20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα κοριτσια . τι κανετε? ελπιζω να ειστε ολες καλα
Καλημέρα !! είμαι στην δουλειά( δυστυχώς ) πολύ θα ήθελα νά ήμουν για κανένα καφεδάκι ...
Παλιά 20-09-11, 23:25   #270
evri

Περιοχή: ioannina
evri ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ καινούρια εδώ. Διάβασα αρκετά πριν αποφασίσω να γράψω. Το δικό μου θέμα έχει ως εξής. Αδιαθέτησα στις 26 μέρες όπως τις περισσότερες φορές αν και αυτή τη φορά ήλπιζα για εγκυμοσύνη. Το στήθος μου είχε πρηστεί πολλές μέρες νωρίτερα από το συνηθισμένο. Είχα δύο μέρες μόνο ροή ενώ συνήθως έχω 5. Το στήθος παραμένει πρησμένο, έχω συχνουρία,καθημερινα πονοκεφάλους και κάποιες αναγούλες.Σήμερα 6 μέρες μετά την περίοδο είδα ροζ εκκρίσεις. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Ευχαριστώ πολύ
Ο χρήστης evri δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-09-11, 07:54   #271
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evri Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα! Είμαι και εγώ καινούρια εδώ. Διάβασα αρκετά πριν αποφασίσω να γράψω. Το δικό μου θέμα έχει ως εξής. Αδιαθέτησα στις 26 μέρες όπως τις περισσότερες φορές αν και αυτή τη φορά ήλπιζα για εγκυμοσύνη. Το στήθος μου είχε πρηστεί πολλές μέρες νωρίτερα από το συνηθισμένο. Είχα δύο μέρες μόνο ροή ενώ συνήθως έχω 5. Το στήθος παραμένει πρησμένο, έχω συχνουρία,καθημερινα πονοκεφάλους και κάποιες αναγούλες.Σήμερα 6 μέρες μετά την περίοδο είδα ροζ εκκρίσεις. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Ευχαριστώ πολύ
καλημερα κοριτσι μου.δεν θελω ουτε να σε κανω να ανησυχησεις ουτε να χαρεις αλλα επειδη εχω εμπειρια σε αυτα που γραφεις αν ημουν στη θεση σου θα εκανα μια χοριακη ασχετα απο την περιοδο που ειδες. υπαρχει πιθανοτητα 50-50 να εισαι η να μην εισαι. ο μονος τροπος να εισαι σιγουρη ειναι να κανεις χοριακη.πρεπει ομως να την κανεις αμεσα ετσι ωστε να ηρεμησεις ειτε εισαι ειτε δεν εισαι. ρωτα και τον γιατρο σου και ρωτα αν πρεπει να κανεις και προγεστερονη αν ειναι θετικη η χοριακη. εγω ετσι εκανα ειχα πει στην μικροβιολογο αν βγει θετικη η χοριακη να κανει και προγεστερονη.ρωτα και τον γιατρο παντως. ελπιζω να παρεις τα αποτελεσματα που θελεις. περιμενω νεα σου .ελπιζω να βοηθησα. φιλακια
Παλιά 21-09-11, 11:29   #272
evri

evri ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

eyxaristw para polu gia thn apanthsh.eimai toso apeirh se afta pou xreiazomoun thn apanthsh afth.8a to koitaksw amesa kai 8a sas enhmerwsw! kalhmera!!
Παλιά 21-09-11, 16:54   #273
evri

evri ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

exei nohma na kanw test h oxi? efxaristw kai pali
Παλιά 21-09-11, 17:02   #274
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
exei nohma na kanw test h oxi? efxaristw kai pali
αν εχεις σκοπο να πας σημερα για χοριακη δεν υπαρχει λογος για το τεστ ασε που εγω δεν τα εμπιστευομαι καθολου. πεταμενα λεφτα.η χοριακη ειναι ετοιμη σε 2 ωρες με 3 ωρες οποτε πηγαινε για χοριακη για σιγουρια, ιδια τιμη ειναι περιπου μου φαινεται λιγο πιο ακριβη η χοριακη νομιζω. αντε κοριτσακι και ελπιζω να εισαι αφου το θελεις κιολας. φιλακια
Παλιά 21-09-11, 17:12   #275
evri

evri ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

to 8ema m einai pws shmera den prolavainw kai avrio exw rantevou edw kai kairo gia mia mikrh epemvasoula sto oulo m kai exw ligo agxw8ei mhpws 8a exw kapoio provlhma an tyxon yparxei egkumosunh..tlp.8a dw ti 8a kanw.efxaristw gia thn amesh antapokrish
Παλιά 21-09-11, 18:15   #276
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
to 8ema m einai pws shmera den prolavainw kai avrio exw rantevou edw kai kairo gia mia mikrh epemvasoula sto oulo m kai exw ligo agxw8ei mhpws 8a exw kapoio provlhma an tyxon yparxei egkumosunh..tlp.8a dw ti 8a kanw.efxaristw gia thn amesh antapokrish
αν υπαρχει θεμα κανε τεστ γιατι αν εισαι τοτε ισως να μην πρεπει καποια φαρμακα να τα παρεις. πρεπει να πεις στο γιατρο οτι υπαρχει η πιθανοτητα εγκυμοσυνης. περιμενω νεα σου
Παλιά 22-09-11, 21:00   #277
evri

evri ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kalhspera! to ekana to test.einai arnhtiko dystxws thn epomenh fora elpizw.exei o 8eos.efxaristw gia th voh8eia
Παλιά 22-09-11, 21:05   #278
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
kalhspera! to ekana to test.einai arnhtiko dystxws thn epomenh fora elpizw.exei o 8eos.efxaristw gia th voh8eia
δεν θελω να σε αγχωσω αλλα αν εκανες τεστ φαρμακειου πολλες φορες κανουν λαθος για αυτο και επεμενα για χοριακη.δικη σου αποφαση αλλα αν ακομα εχεις υποψιες εγω θα το εψαχνα λιγο. ελπιζω παντως και να μην εισαι τωρα να μεινεις την επομενη φορα. αν παντως εχεις καθυστερηση πηγαινε για χοριακη. εχει πολλες κοπελες εδω που το τεστ ηταν αρνητικο και αυτες ηταν εγκυες. παντως ελπιζω να σε βοηθησα και περιμενω τα νεα σου. φιλακια
Παλιά 23-09-11, 14:17   #279
LIZA75

LIZA75 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, γεια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας. Τις τελευταίες μέρες έχω έντονες ενδείξεις πιθανής εγκυμοσύνης (πονάκια στη μέση, αφόρητες αναγούλες, ατέλειωτη υπνηλία, μούδιασμα στα πόδια, πονάκια στην κοιλιά χαμηλά και έντονη ανακατοσούρα, αηδία για συγκεκριμένα φαγητά). Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου (κανονικός κύκλος 26 ημερών) και κράτησε μόνο 2 μέρες και είχε κανονικό χρώμα αίματος (ενώ συνήθως διαρκεί 3- 4 μέρες). Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος; Στη μέση του κύκλου που προηγήθηκε είχαμε ελευθερες σχέσεις με το σύντροφό μου, χωρίς όμως να ολοκληρώσει μέσα μου. Επίσης, μετά την περίοδο που σας ανέφερα - και σχεδόν στη μέση του κύκλου που διανύω τώρα - είχα επαφές όπου ο σύντροφός μου ολοκλήρωσε μέσα μου. Τί με συμβουλεύεται να κάνω; Να κάνω τώρα το τεστ εγκυμοσύνης (που έχω ήδη αγοράσει) ή να περιμένω την άλλη περίοδο; Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος και να είχα περίοδο; Σας ευχαριστώ. Περιμένω με αγωνία νέα σας.
Ο χρήστης LIZA75 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 23-09-11, 16:51   #280
dimitris soula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο LIZA75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια, γεια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας. Τις τελευταίες μέρες έχω έντονες ενδείξεις πιθανής εγκυμοσύνης (πονάκια στη μέση, αφόρητες αναγούλες, ατέλειωτη υπνηλία, μούδιασμα στα πόδια, πονάκια στην κοιλιά χαμηλά και έντονη ανακατοσούρα, αηδία για συγκεκριμένα φαγητά). Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου (κανονικός κύκλος 26 ημερών) και κράτησε μόνο 2 μέρες και είχε κανονικό χρώμα αίματος (ενώ συνήθως διαρκεί 3- 4 μέρες). Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος; Στη μέση του κύκλου που προηγήθηκε είχαμε ελευθερες σχέσεις με το σύντροφό μου, χωρίς όμως να ολοκληρώσει μέσα μου. Επίσης, μετά την περίοδο που σας ανέφερα - και σχεδόν στη μέση του κύκλου που διανύω τώρα - είχα επαφές όπου ο σύντροφός μου ολοκλήρωσε μέσα μου. Τί με συμβουλεύεται να κάνω; Να κάνω τώρα το τεστ εγκυμοσύνης (που έχω ήδη αγοράσει) ή να περιμένω την άλλη περίοδο; Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος και να είχα περίοδο; Σας ευχαριστώ. Περιμένω με αγωνία νέα σας.
υπαρχει περιπτωση να εισαι.αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να περιμενεις την περιοδο σου? νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για να δειξει το τεστ η ηχοριακη κανε λιγο υπομονη γιατι αδικα θα κανεις το τεστ,ετσι πιστευω εγω.αν παλι δεν μπορεις να περιμενεις κανε το αλλα μην απογοητευτεις αν δεν δειξει γιατι ειναι πολυ νωρις.αφου ειχες περιοδο στις 11 σεπτεμβριου τοτε ακομα στη μεση του κυκλου εισαι.εκτος και αν δεν καταλαβα εγω σωστα και μπερδευτηκα. αν παλι πιστευεις οτι εισαι κανε το .εγω ετσι και αλλιως δεν τα εμπιστευομαι τα τεστ.μονο την χοριακη πιστευω ελπιζω να σε βοηθησα φιλακια

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές