Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-05-08, 08:38   #1
astro

Το avatar του χρήστη astro

Περιοχή: ATHENES
astro ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην astro Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην astro
Προεπιλογή ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΙΔΙΑ Η ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΑΙΔΑΚΙ.
Παλιά 02-05-08, 13:20   #2
sofoula

Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
sofoula ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sofoula
Προεπιλογή

astro μου γεια..

δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα απο πολλες φιλες και γνωστες εχω ακουσει τα καλυτερα για τον κεντρο

http://www.embryogenesis.gr/

εγω εκλεισα ραντεβου για 14/5.....

πηγε η κολλητη μου εκει περσι και τωρα εχει 2 κοριτσακια μουρλια..

ααα και ο καραμανλης εκει εκανε τα διδυμα..

καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις...
Παλιά 05-05-08, 18:20   #3
mama

Περιοχή: Αθήνα
mama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Απο γνωστη μου ξερω για την Εμβρυογενεση & τον Μαστρομηνα,
απο προσωπική εμπειρία τον Κ.Πάντο στο Κεντρο Ανθρωπινης Αναπαραγωγης (Χαλάνδρι)..
Καλη επιτυχία σ'ο,τι αποφασισεις!!
Ο χρήστης mama δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-05-08, 19:07   #4
mammy30

mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια,νομίζω ότι ο πρωθυπουργός στον Παράσχο είχε κάνει εξωσωματική όχι στο εμβρυογένεσις. Πάντως πολύ καλά λόγια ακούγονται για τον Πάντο και το Μαιευτήριο Μητέρα.
Ο χρήστης mammy30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-05-08, 12:44   #5
dina27

Περιοχή: Ηράκλειο,κρήτη
dina27 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ!!!!!!!

"ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΑΝ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΜΠΙΛΙΟ ΣΤΗ ΝΕΤ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΕΓΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΚΡΑΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ...ΛΟΙΠΟΝ...
ΗΤΑΝ 2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ..Η ΜΙΑ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ..ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Η ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..
ΒΡΗΚΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ..ΚΥΡΙΟ ΑΡΚΟΥΛΗ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ "ΜΙΤΩΣΗ" ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΙΝΑΙ 2107761229 ΚΑΙ 2107761209...Η ΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΤΗΣ.."

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΙΟΝΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΩ..

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...
Ο χρήστης dina27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-05-08, 18:19   #6
mammy30

mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή επιτυχία astro μου.Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια!
Παλιά 09-05-08, 16:28   #7
sunsun

Το avatar του χρήστη sunsun

sunsun ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γνωρίζω τον χειρουργό γυναικολόγο (αναπαραγωγής) στο κέντρο www.akeso.gr από μια εγχείριση που μου έκανε λαπαροσκοπικά μαζί με τη γυναίκα του, που είναι γυναικολόγος μου. Εχουν 4 παιδιά και τον είχα δει 4 μέρες πριν μείνω έγκυος όταν μου είπε πότε έχω ωορρηξία. Δείτε και βιογραφικό στο www.group-practice.gr που είναι το ιατρείο του.
Στέλιος Γρηγοράκης λέγεται, MD MRCOG με εξειδίκευση στη λαπαροσκοπική χειρουργική και την εξωσωματική γονιμοποίηση.
Παλιά 29-05-08, 09:37   #8
mami

mami ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ψηφίζω ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ και Κο. Μαστρομηνά ... ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !!!!

Κατ' αρχήν αυτός και οι συνεργάτες του είναι σπουδαίοι επιστήμονες !!!!
Είναι επίσης όλοι τους εξαιρετικοί άνθρωποι !!!!
Σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο με αισθήματα και όχι σαν μία τσέπη με λεφτά. Για να σας δώσω να καταλάβετε, αρχίζεις όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής, φτάνεις στα τελευταία στάδια και μετά πληρώνεις. Θα μπορούσαν κάλιστα να τα τσεπώσουν από την αρχή ... όμως δεν το κάνουν... και με αυτή την απλή κίνηση δημιουργούν ένα κλίμα οικειότητας και εμπιστοσύνης.
Το κέντρο λειτουργεί με φοβερή οργάνωση ...και όλα αυτά μαζί (συν τόσα άλλα πλεοεκτήματα) κάνουν την όλη διαδικασία να μοιάζει παιχνιδάκι !!!

Μιλάω εξ' ιδίας πείρας !!!

Ο χρήστης mami δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-05-08, 09:46   #9
sofoula

Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
sofoula ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sofoula
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mami
Ψηφίζω ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ και Κο. Μαστρομηνά ... ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !!!!

Κατ' αρχήν αυτός και οι συνεργάτες του είναι σπουδαίοι επιστήμονες !!!!
Είναι επίσης όλοι τους εξαιρετικοί άνθρωποι !!!!
Σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο με αισθήματα και όχι σαν μία τσέπη με λεφτά. Για να σας δώσω να καταλάβετε, αρχίζεις όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής, φτάνεις στα τελευταία στάδια και μετά πληρώνεις. Θα μπορούσαν κάλιστα να τα τσεπώσουν από την αρχή ... όμως δεν το κάνουν... και με αυτή την απλή κίνηση δημιουργούν ένα κλίμα οικειότητας και εμπιστοσύνης.
Το κέντρο λειτουργεί με φοβερή οργάνωση ...και όλα αυτά μαζί (συν τόσα άλλα πλεοεκτήματα) κάνουν την όλη διαδικασία να μοιάζει παιχνιδάκι !!!

Μιλάω εξ' ιδίας πείρας !!!
συμφωνω...

εχουν τελεια συμπεριφορα..να φανταστεις εμεις πηγαμε και δεν μας βρηκε κατι ιδιαιτερο αλλα για να ηρεμησεις μου λεει κανε τις εξετασεις..γελαγε τρελα με την ηλικια μας..26 και 28..ηταν ευγενικοτατος αν και μαλλον του φαινοταν παραξενο που ειμασταν εκει..
Παλιά 29-05-08, 16:41   #10
sissie

Περιοχή: ΚΑΒΑΛΑ
sissie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[quote="sofoula"][quote="mami"]Ψηφίζω ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ και Κο. Μαστρομηνά ... ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !!!!

Κι εγώ συμφωνώ για τον Μαστρομηνά. Μου τον σύστησε η κουμπάρα μου που έκανε τις διδυμούλες της εκεί, μετά από 3 αποτυχίες στη Θεσ/νίκη! Εμείς βέβαια πήγαμε για μια γνώμη μετά την αποβολή που είχα, όχι για εξωσωματική, αλλά ο άνθρωπος εκτός από επιστήμονας, είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Γελούσε με όλες τις εξετάσεις που μας είχαν βάλει να κάνουμε χωρίς λόγο. Με ηρέμησε απόλυτα . Είναι άψογος
Ο χρήστης sissie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-05-08, 18:03   #11
mammy30

mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια,πολύ καλή φήμη έχει ο Κ. Δημητρόπουλος στο Μητέρα.Έχει πολλές επιτυχίες!
Παλιά 29-05-08, 20:35   #12
ΙΝΔΙΑΝΝΑ

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΙΝΔΙΑΝΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα.για το γεννεσις στη θεσσαλονικη εχετε ακουσει κατ; γενικα για γιατρους στη θεσσαλονικη;
Παλιά 01-06-08, 11:12   #13
konstadina80

Περιοχή: Πειραιάς
konstadina80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια κ εγω προτεινω τον Μαστρομηνα στην Εμβρυογενεσις!δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα η αδερφη μου κ η ξαδερφη μου εκει πηγαν κ εμειναν εγκυος μετα απο αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες σε αλλα κεντρα!εγω εχω σαν γυναικολογο καποιον συνεργατη του.τον Παπανικοπουλο ο οποιος ειναι πολυ καλος κ αξιολογος γιατρος!για ο,τι χρειαστειτε μπορω να σας βοηθησω.επισης εχω κ μια πολυ καλη μαια που συνεργαζεται μαζι τους κ ονομαζεται Ηλιοπουλου!καλη επιτυχια σε ολες!
Παλιά 03-06-08, 12:53   #14
EFH

Το avatar του χρήστη EFH

EFH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω πετυχα εγκυμοσυνη με την πρωτη προσπαθεια στο "Λητω"
Παλιά 03-06-08, 15:26   #15
ΕΡΜΙΟΝΗ

ΕΡΜΙΟΝΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΣΤΟΝ Κο ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ. ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ. ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΞ. ΓΟΝ. ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ.
Ο χρήστης ΕΡΜΙΟΝΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-12-09, 15:24   #16
manolya

manolya ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Ονόματα γιατρών εξωσωματικής.

Είμαι στην διαδικασία επιλογής ειδικού για την πρώτη μας εξωσωματική προσπάθεια που ελπίζω να είναι και η τελευταία.Θα μπορούσατε όποιες κοπέλες ακολουθούν την ίδια διαδικασία να αναφέρουν τα ονόματα των γιατρών τους και βάσει ποιών κριτηρίων τους επέλεξαν?Ειλικρινά έχω πελαγώσει με ονόματα ειδικών και κέντρων και ακόμη άκρη δεν έχω βγάλει(δεδομένου ότι δεν μπορώ να επισκεφθώ και όλους τους ειδικούς)..Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σας.
Ο χρήστης manolya δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-12-09, 00:53   #17
baby27

baby27 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΑΓΑΠΗΤΗ MANOLYA ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΘΕΟΔΟΣΗ ΑΡΚΟΥΛΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ "ΜΙΤΩΣΗ" ΛΕΓΕΤΑΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
Ο χρήστης baby27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-12-09, 18:38   #18
ANGEL51

Το avatar του χρήστη ANGEL51

Περιοχή: ΚΟΡΩΠΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
ANGEL51 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μπορω να σου προτεινω τον δικο μου, εχει δικο του τμημα εξωσωματικης στο Λητω, την ''εμβρυογονια''! Λεγεται Γιαννακουρης Αθανασιος, εγω τον εχω σαν απλο γυναικολογο και ειμαι ξετρελαμενη μαζι του, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος......
Παλιά 17-12-09, 10:59   #19
baby love

Το avatar του χρήστη baby love

Περιοχή: Ν. ΣΜΥΡΝΗ-ΑΘΗΝΑ
baby love χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καταρχάς καλή αρχή στην προσπάθεια σου..Θα ήθελα να σου προτείνω σαν Κέντρο Εξωσωματικής την ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ και σαν γιατρούς τον Κ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και τον συνεργάτη του Κ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ. Επτά άτομα του φιλικού και οικογενειακού μου περιβάλλοντος έκαναν τα παιδάκια σε αυτό το κέντρο. Οι συγκεκριμένοι γιατροί έχουν απίστευτη εξειδίκευση στο συγκεκριμένο θέμα και είναι και άνθρωποι με θετική ενέργεια. Το μόνο αρνητικό σε όλη την ιστορία είναι ότι τα μεγάλα κέντρα κατακλύζονται από πολύ κόσμο και χρειάζεται λίγο υπομονή στις προγραμματισμένες επισκέψεις σας. Καλή επιτυχία.
Ο χρήστης baby love δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-12-09, 12:38   #20
fka

fka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ANGEL51 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορω να σου προτεινω τον δικο μου, εχει δικο του τμημα εξωσωματικης στο Λητω, την ''εμβρυογονια''! Λεγεται Γιαννακουρης Αθανασιος, εγω τον εχω σαν απλο γυναικολογο και ειμαι ξετρελαμενη μαζι του, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος......
Εμένα ο συγκεκριμένος γιατρός μου έκανε την εξωσωματική, με έστειλε σε αυτόν η γυναικολόγος μου, την οποία εμπιστεύομαι απόλυτα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Έμεινα έγκυος με την 1η προσπάθεια και τώρα έχω ένα υπέροχο κοριτσάκι. Για να είμαι βέβαια ειλικρινής δεν πήγα, ούτε ρώτησα πουθενά αλλού. Πάντως αν το ξανακάνω πάλι σε αυτόν θα πάω.
Ο χρήστης fka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-12-09, 15:31   #21
mami

mami ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο baby love Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχάς καλή αρχή στην προσπάθεια σου..Θα ήθελα να σου προτείνω σαν Κέντρο Εξωσωματικής την ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ και σαν γιατρούς τον Κ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και τον συνεργάτη του Κ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ. Επτά άτομα του φιλικού και οικογενειακού μου περιβάλλοντος έκαναν τα παιδάκια σε αυτό το κέντρο. Οι συγκεκριμένοι γιατροί έχουν απίστευτη εξειδίκευση στο συγκεκριμένο θέμα και είναι και άνθρωποι με θετική ενέργεια. Το μόνο αρνητικό σε όλη την ιστορία είναι ότι τα μεγάλα κέντρα κατακλύζονται από πολύ κόσμο και χρειάζεται λίγο υπομονή στις προγραμματισμένες επισκέψεις σας. Καλή επιτυχία.

Με τα χίλια συμφωνώ!!!!!!!!!

Παλιά 17-12-09, 16:04   #22
ΜΙΡΕΛΟΥ

ΜΙΡΕΛΟΥ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο baby love Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω μαζι σου, εχοντας προσωπικη εμπειρια. ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οι δυο, θεωρω κορυφη και πολυ προσιτο τον κ. Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και πολυ πολυ γλυκουλη τον κ. Χ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ.
Manolya, δεω ξερω αν εχεις ακουσει και για καποιον ΠΙΣΤΟΦΙΔΗ, μην σταματας να τρεχεις ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Το πιο σκοπιμο παντως θεωρω πως ειναι η αμμεση επαφη σου μαζι τους, οποιος και αν ειναι αυτος, γιατι σημασια εχει ποιος θα κανει εσενα να αισθανθεις ανετα και σιγουρα (ποιος θα σου κανει κλικ ρε παιδι μου).

Σου ευχομαι να γινεις μανουλα πολυ πολυ συντομα .
Ο χρήστης ΜΙΡΕΛΟΥ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-09-10, 10:43   #23
kalliriza

Περιοχή: Thessaloniki
kalliriza χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα, έχει καμία σας ακουστά τον Γυναικολόγο ΓΚΟΥΤΖΙΟΥΛΗ ΦΩΤΗ? Είναι στο ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ συνεργάτης.
Ευχαριστώ.
Ο χρήστης kalliriza δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-09-10, 12:14   #24
yesiamtroubled

yesiamtroubled χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γειά σας κορίτσια,
Μήπως έχει κάποια από εσάς εμπειρία από εξωσωματική στο ΛΗΤΩ με τον γιατρό Δημήτρη Τρύφο???
Ο χρήστης yesiamtroubled δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 19-09-10, 00:54   #25
artemi

Περιοχή: athens
artemi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια,

έχει ακούσει καμία για το Ιασώ και για καλούς γιατρούς εκεί?
Ο χρήστης artemi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-10, 10:46   #26
σπορακι

σπορακι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα ειναι η πρωτη φορα που συμμετεχω σε κατι τετοιο αλλα εχω απελπιστει.Αναφερατε ονοματα διαφορων γιατρων.Αναμεσα τους και τον κ.Παντο.Θα μπορουσατε να μου δωσετε το μικρο του ονομα?ευχαριστω.
Ο χρήστης σπορακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-10, 11:26   #27
σπορακι

σπορακι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα εχετε να μου προτεινετε καποιο γιατρο για εξωσωματικη?
Ο χρήστης σπορακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-10, 11:35   #28
mami

mami ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΙΡΕΛΟΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω μαζι σου, εχοντας προσωπικη εμπειρια. ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οι δυο, θεωρω κορυφη και πολυ προσιτο τον κ. Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και πολυ πολυ γλυκουλη τον κ. Χ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ.
Ωραίοι άνθρωποι και πολύ καλοί επιστήμονες και οι δύο!!!!

Παλιά 30-09-10, 11:32   #29
xsiel78

xsiel78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Θα ήθελα τις γνώμες σας

Καλημέρα και απο εμένα!!!
Μετά απο 1,5 χρόνο αποτυχημένων προσπαθειών και μιας παλλίνδρομης, λέμε να επισκεφτούμε κάποιο κέντρο υπογονιμότητας για να δούμε τί μπορεί να γίνει, και αν έχουμε πρόβλημα.
Έχει κάνει ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και εγω κάποιες ορμονολογικές και ήταν καλές. Δεν ξέρω αν βιαζόμαστε να παμε στο εξειδικευμένο κέντρο, αλλά δεν θέλω να περνάει έτσι ο καιρός.
Εσείς τί λέτε?
Ο χρήστης xsiel78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-11-10, 21:29   #30
agriokeraso

agriokeraso ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σπορακι μου σου προτεινω με τα χιλια Ιακεντρο!! Ειναι απο ο,τι ξερω ενα απο τα τρια μεγαλυτερα κεντρα εξωσωματικης στην Ελλαδα με πολυ υψηλα ποσοστα επιτυχιας. Εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη, γιατι ειχα στο παρελθον δυο αποτυχημενες προσπαθειες και ειχα πολυ αγχος για την τριτη... Και εκει τα καταφερα με την πρωτη προσπαθεια! Ο γιατρος ο κ.Πραπας ειναι φοβερος επιστημονας (με τεραστια εμπειρια και εξειδικευση στην Αμερικη στον τομεα της εξωσωματικης απ'ο,τι εμαθα εκ των υστερων) και πανω απο ολα εξαιρετικος ανθρωπος. Εξ αρχης μου μιλησε με ειλικρινεια και ακριβεια για την ολη διαδικασια και μαζι με τους εμβρυολογους με στηριξε πολυ και ψυχολογικα στην προσπαθεια μου. Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να εχεις το μωρακι που τοσο επιθυμεις στην αγκαλια σου!!
Ο χρήστης agriokeraso δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-12-10, 21:00   #31
skorpios

skorpios ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΠΑΩ ΔΗΛ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ Ή ΣΤΟ ΑΚΕΣΩ? ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΑΚΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΦΥΛΑΣΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟ ΑΚΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?
Ο χρήστης skorpios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-11, 18:26   #32
alikoula

alikoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα και απο μενα σε ολες τις φορουμιτσες!!!! ειμαι καινουργια και συγχωρεστε με αν κανω κανενα λαθος. Σπορακι θα συμφωνησω με το Αγριοκερασο για το Ιακεντρο και τον κ. Πραπα. Ειναι μοναδικος γιατρος και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. Χαρη σαυτον εχω στην αγκαλια μου τωρα το μονακριβο αγγελακι μου την κορη μου. Τον εχω ηδη συστησει και σε μια ξαδερφη μου που εχει και αυτη ανεξηγητη υπογονοοτητα οπως ειχα και εγω. Τοσο αυτος οσο και η ομαδα εχουν μεγαλη εμπειρια. Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο που εχει τοσο κοσμο. Η τελικη επιλογη ειναι δικη σου και σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!
Ο χρήστης alikoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-11, 21:08   #33
AndyT

AndyT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ ειμαι νέο μελος. Η αλήθεια είναι οτι δίσταζα να γράψω αλλά όταν διάβασα το όνομα Πραπας δεν άντεξα.Είχα τόσο δυσάρεστη εμπειρία απ τον συγκεκριμένο άνθρωπο που ταράζομαι μόνο με το όνομα.Συμφωνώ ότι ειναι εξαιρετικος επιστήμονας αλλα απαράδεκτος σαν άνθρωπος. Μου τον συστησαν φίλες που ήταν ευχαριστημενες κ μετα την περιπετεια μου ακουσα τα χειροτερα απο αλλες φιλες.
¨Εκανα την 1η εξωσωματικη,δίδυμη κυηση και οταν μου εκανε αμνιοπαρακεντηση ,τρύπησε το σάκο γιατι βιαζόταν (είχε κόσμο)με αποτελεσμα να γεννήσω το πρωτο μωρό στο σπιτι.Τον περίμενα απ το πρωί στην κλινικη κ ήρθε το βράδυ γιατι ήμουν όπως είπε "delicatessen" περίπτωση και θα τελειωνε με ό,τι αλλο είχε(γεννες,....κτλ) για ν ασχοληθει μαζι μου.Ο συνεργατης του ήταν αυτος που με στηριξε κ προσπαθουσε να με ηρεμήσει,ο ιδιος ειπε οτι αυτος ηταν επιστήμονας και δεν θα καταλαβαινα αυτα που θα ελεγε.Τελικα μ εστειλε στο Ιπποκρατειο για χρειαστηκα μεταγγιση και εξαφανιστηκε.εκει εχασα το δευτερο μωρο και οπως ειπε"Δεν θα επρεπε να εχω παράπονο αφου εχασα μονο δυο παιδια, δεν πεθανα!!!!" Τελικα κατεληξα οτι η επιλογη γιατρου είναι θεμα τυχης. καλη επιτυχία σε όλες!!!!!
Ο χρήστης AndyT δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 08:52   #34
leon74

leon74 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο AndyT Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ ειμαι νέο μελος. Η αλήθεια είναι οτι δίσταζα να γράψω αλλά όταν διάβασα το όνομα Πραπας δεν άντεξα.Είχα τόσο δυσάρεστη εμπειρία απ τον συγκεκριμένο άνθρωπο που ταράζομαι μόνο με το όνομα.Συμφωνώ ότι ειναι εξαιρετικος επιστήμονας αλλα απαράδεκτος σαν άνθρωπος. Μου τον συστησαν φίλες που ήταν ευχαριστημενες κ μετα την περιπετεια μου ακουσα τα χειροτερα απο αλλες φιλες.
¨Εκανα την 1η εξωσωματικη,δίδυμη κυηση και οταν μου εκανε αμνιοπαρακεντηση ,τρύπησε το σάκο γιατι βιαζόταν (είχε κόσμο)με αποτελεσμα να γεννήσω το πρωτο μωρό στο σπιτι.Τον περίμενα απ το πρωί στην κλινικη κ ήρθε το βράδυ γιατι ήμουν όπως είπε "delicatessen" περίπτωση και θα τελειωνε με ό,τι αλλο είχε(γεννες,....κτλ) για ν ασχοληθει μαζι μου.Ο συνεργατης του ήταν αυτος που με στηριξε κ προσπαθουσε να με ηρεμήσει,ο ιδιος ειπε οτι αυτος ηταν επιστήμονας και δεν θα καταλαβαινα αυτα που θα ελεγε.Τελικα μ εστειλε στο Ιπποκρατειο για χρειαστηκα μεταγγιση και εξαφανιστηκε.εκει εχασα το δευτερο μωρο και οπως ειπε"Δεν θα επρεπε να εχω παράπονο αφου εχασα μονο δυο παιδια, δεν πεθανα!!!!" Τελικα κατεληξα οτι η επιλογη γιατρου είναι θεμα τυχης. καλη επιτυχία σε όλες!!!!!
Καλημέρα... Συγνώμη κοριτσάκι μου, και τον γιατρό δεν τον σκότωσες; Το διάβασα και τρελάθηκα... Μα είναι δυνατόν... Αυτός ούτε γιατρός είναι, ούτε επιστήμονας και φυσικά ούτε άνθρωπος... Θα έπρεπε να τον κυνηγήσεις γιατί θα καταστρέψει και άλλο κόσμο... Ντροπή του! Τελικά δεν γέννησες κανένα; Ελπίζω να είσαι καλά τώρα...
Παλιά 11-02-11, 12:13   #35
AndyT

AndyT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα!! Τελικα δεν έχω κανενα μωρό και τον με τον γιατρό δεν μπορεσα να κανω τίποτα γιατι απ το νοσοκομειο μου είπαν οτι επειδη εχει επιτελειο δικηγόρων όχι μονο δεν θα βρω το δικιο μου αλλα θα με βγαλουν οτι εφταιγα.Τις τοξικολογικες ακομη δεν τις εχουμε παρει κ εχει περασει σχεδον ενας χρονος.Δεν μ ενδιαφερει πια ,θελω να ξεχασω ...Δοξα το θεο τωρα ειμαι καλα σωματικα. για το ψυχολογικο αστο.... περιοδο εχω και ποναω και νομιζω οτι εχω συσπαση......πριν λιγους μηνες αρχισα να βγαινω μονη απ το σπιτι.

Τωρα ειμαι στην αναζητηση νεου κεντρου.Σκεφτομαι για Μαστρομηνά στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν θ ασχοληθει ο ιδιος ή η ομαδα του.
Τελικα μεγαλο ονομα ή καποιος απλος γιατρος??????
Παλιά 11-02-11, 14:18   #36
leon74

leon74 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα!! Τελικα δεν έχω κανενα μωρό και τον με τον γιατρό δεν μπορεσα να κανω τίποτα γιατι απ το νοσοκομειο μου είπαν οτι επειδη εχει επιτελειο δικηγόρων όχι μονο δεν θα βρω το δικιο μου αλλα θα με βγαλουν οτι εφταιγα.Τις τοξικολογικες ακομη δεν τις εχουμε παρει κ εχει περασει σχεδον ενας χρονος.Δεν μ ενδιαφερει πια ,θελω να ξεχασω ...Δοξα το θεο τωρα ειμαι καλα σωματικα. για το ψυχολογικο αστο.... περιοδο εχω και ποναω και νομιζω οτι εχω συσπαση......πριν λιγους μηνες αρχισα να βγαινω μονη απ το σπιτι.

Τωρα ειμαι στην αναζητηση νεου κεντρου.Σκεφτομαι για Μαστρομηνά στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν θ ασχοληθει ο ιδιος ή η ομαδα του.
Ειλικρινά λυπάμαι πολύ με την περιπετεια που είχες... Τα λόγια είναι περιττά.... Οσο για τους γιατρούς, τί να σου πώ... Εγώ ήμουν στο Γένεσις στην Ζερβακάκου και τώρα στο εμβυολαμπ (θεσ/κη και τα δύο). Κοίτα πρώτα εδώ και μετά Αθήνα... Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος... Λοιπόν καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις και καλή δύναμη...
Παλιά 12-02-11, 15:56   #37
AndyT

AndyT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο leon74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειλικρινά λυπάμαι πολύ με την περιπετεια που είχες... Τα λόγια είναι περιττά.... Οσο για τους γιατρούς, τί να σου πώ... Εγώ ήμουν στο Γένεσις στην Ζερβακάκου και τώρα στο εμβυολαμπ (θεσ/κη και τα δύο). Κοίτα πρώτα εδώ και μετά Αθήνα... Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος... Λοιπόν καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις και καλή δύναμη...
Ευχαριστώ πολύ!! και σε σενα καλη επιτυχία, ολα να πανε καλα.
Στο embryolab εισαι ευχαριστημενη?σε τί στάδιο εισαι?
στο Γενεσις ήμουν πριν δυο μήνες στον Ταρλατζή αλλα δεν ήρθε ο ίδιος για τη λήψη ωαρίων κ την εμβρυομεταφορα(ενω το είχαμε συζητήσει και το είχε υποσχεθει) η γιατρος που ήταν στην ομάδα του δεν καταφερε να μου παρει ολα τα ωάρια (είχα 8 και πήρε 1)φοβήθηκε μην κάνει ζημιά γιατι υπήρχε μια αρτηρία,ετσι ειπε.
Τελος παντων οποτε ξανα απ την αρχή. Γι αυτο σκεφτηκα τον Μαστρομηνά,ως πιο εμπειρο και παλι εξαρταται αν θα ειναι ο ιδιος ή καποιος απ την ομαδα του. Δεν ξερω ..... αρχιζω να απελπιζομαι....
Παλιά 13-02-11, 17:05   #38
Sp_D

Sp_D χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Είναι η πρώτη φορά που γράφουμε και θα θέλαμε τα φώτα σας: από όσα μέλη έχουν εμπειρία στην κλινική Βιογένεσις στη Θεσσαλονίκη, γνωρίζει κάποιο αν οι συμμετέχοντες σε αυτήν γιατροί συμμετέχουν στη διαδικασία της εξωσωματικής επέμβασης προσωπικά (είτε στην ωοληψία, είτε στην γονιμοποίηση είτε στην εμβρυομεταφορά) ή την επιβλέπουν απλά και όλα τα κάνουν οι (ενδεχομένως άπειροι) βοηθοί τους; Επίσης κάποιο μέλος που έκανε επέμβαση εκεί έχει κάνει προγεννητικό έλεγχο (PGS, PGD); Παρακαλώ στείλτε μας π.μ για καλύτερη επικοινωνία. Ευχαριστώ!
Ο χρήστης Sp_D δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-11, 01:41   #39
daphnig

Περιοχή: Outer Space
daphnig ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Spiros_Denice Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι η πρώτη φορά που γράφουμε και θα θέλαμε τα φώτα σας: από όσα μέλη έχουν εμπειρία στην κλινική Βιογένεσις στη Θεσσαλονίκη, γνωρίζει κάποιο αν οι συμμετέχοντες σε αυτήν γιατροί συμμετέχουν στη διαδικασία της εξωσωματικής επέμβασης προσωπικά (είτε στην ωοληψία, είτε στην γονιμοποίηση είτε στην εμβρυομεταφορά) ή την επιβλέπουν απλά και όλα τα κάνουν οι (ενδεχομένως άπειροι) βοηθοί τους; Επίσης κάποιο μέλος που έκανε επέμβαση εκεί έχει κάνει προγεννητικό έλεγχο (PGS, PGD); Παρακαλώ στείλτε μας π.μ για καλύτερη επικοινωνία. Ευχαριστώ!
Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο κέντρο, αλλα σε οποίο μεγάλο κέντρο πας ξέρω ότι ο γιατρός σου κάνει ωοληψια και μεταφορά και κανείς άλλος . Όσο για την γονιμοποίηση δεν έχει σε τίποτα να κάνει με τον γιατρο. Είναι αποκλειστικά εξειδικευμένη δουλειά εμβρυολογου που για να αποκτήσει την άδεια να το κάνει πρέπει να έχει πρακτική εμπειρια σε ωαρια και σπερμα που δεν προορίζεται για χρήση απο τον δότη. Δεν Μπορεί να κάνει ο καθένας την δουλειά του εμβρυολογου και είναι ίσως το πιο κρίσιμο κομμάτι της εξωσωματικης διαδικασίας και αυτο που Μπορεί να κρίνει όλο το αποτέλεσμα.
Καλή απόφαση και Καλή επιτυχία!
Παλιά 14-02-11, 09:58   #40
psixi

Το avatar του χρήστη psixi

psixi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

Andy,ανατριχιασα!!!Σου ευχομαι να αποκτησεις παιδακι γρηγορα και να εχεις διπλα σου ανθρωπους που θα σε βλεπουν σαν ανθρωπο και οχι σαν πορτοφολι...Ακου ντελικατεσεν?Εγω ψηφιζω ενα καλο γιατρο από ενα μεγαλο ονομα...Για τα μεγαλα ονοματα εισαι ο ταδε αριθμος πελατη ,δεν μπορουν να ασχοληθουν μαζι σου.Και ειμαι σχεδον βεβαιη οτι ο ιδιος ο Μαστρομηνας δεν μπορει να ασχοληθει με ολες.Για αυτο και εχει πενηντα συνεργατες.Εσυ χρειαζεσαι εναν ανθρωπο που να σε κερδισει και να σου δειξει ενδιαφερον.Και θα τον βρεις,ειμαι σιγουρη...
Ο χρήστης psixi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές