Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Νεογνά & Μωρά: Ανάπτυξη, Ψυχολογία, Συμπεριφορά > Απασχόληση και Διαπαιδαγώγηση

Notices

Απασχόληση και Διαπαιδαγώγηση Παιχνίδια, πρώτη επαφή με την κοινωνία και τα κοινωνικά πρέπει, εξόδοι..

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 31-05-08, 18:12   #1
eleni^^

Το avatar του χρήστη eleni^^

Περιοχή: xania
eleni^^ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή τηλεοραση

καλησπερα,η μπεμπα μου οπως προφανως τα περισσοτερα μωρακια τρελενεται για τηλεοραση!βλεπει χρωματα να κινουντε ακουει φωνες κ ηχους κ ακομα κ αν την εχω στο πλαι θα γυρισει το κεφαλι της ετσι ωστς να προσπαθησει να βλεπει..την αφηνω για την ωρα να βλεπει αλλα δε ξερω αν κανει για τα ματακια της...

Ο χρήστης eleni^^ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-06-08, 01:03   #2
galat

Το avatar του χρήστη galat

Περιοχή: Πόρτο Λίλι
galat ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ρώτησα τον παιδίατρο για αυτο...περισσότερο για την ακτινοβολία...δεν υπαρχει πρόβλημα με την ακτινοβολία , ούτε με τα μάτια αλλα συμβαίνει το εξής...Η σαρρωση που κάνει η οθόνη ώστε να ανανεώνεται η εικόνα και η οποία δεν γινεται αντιληπτή από το μάτι, ερεθίζει τον ευαίσθητο εγκέφαλο του μωρου... (ακόμα και σε μεγαλύτερα παιδιά που παίζουν με τις ωρες videogames) Μου είπε καλύτερα να μην βλέπει.

Ki εμενα γυρνάει το κεφάλι της με μανία, οπότε αποφάσισα να την κλείνω....μουσική καλύτερα!
Παλιά 01-06-08, 09:26   #3
frene

Το avatar του χρήστη frene

frene ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπον κοριτσια εμεις στο σπιτι,απο τοτε που ηρθε η ζουζουνα μας,η τηλεοραση Τ Ε Ρ Μ Α!!
Εγω προσωπικα την εχω ξεχασει ηδη,εντελως!Και δεν μου λειπει και καθολου με τις σαβουρες που δειχνει!
Πιστευω οτι ειναι καλο να μην βλεπουν,πρωτον για τα ματια τους(νομιζω οτι τα κουραζει,λογω των εντονων εναλλαγων των χρωματων) και δευτερον για να μην μαθαινουν σε αυτην και μετα (που θα μεγαλωσουν)ζηταν να βλεπουν συνεχεια!
Μονο ο αντρας μου βλεπει καμια ωρα το βραδυ,ετσι για να μην χαλασει απο την αχρησια!!
Παλιά 02-06-08, 12:00   #4
Eliza

Το avatar του χρήστη Eliza

Περιοχή: Αθήνα
Eliza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ρίξτε μια ματιά εδώ
edit admin μη ενεργό link
Παλιά 02-06-08, 12:12   #5
eleni^^

eleni^^ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω που στην αρχη ειχα το κινητο μου διπλα οσο τη θηλαζα για να εχω χρονομετρο..(η παραπλήροφοριμενη) κ ακομα κ τωρα καμια φορα μιλαω κοντα της..λετε να της εχω δημιουργησει προβλημα????????????

Παλιά 02-06-08, 13:48   #6
Μαρια Στυλιανακη

Μαρια Στυλιανακη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

διάβασε αυτό

http://www.parents.gr/psych/?sid=239
Ο χρήστης Μαρια Στυλιανακη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-08, 16:14   #7
frene

frene ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni^^
εγω που στην αρχη ειχα το κινητο μου διπλα οσο τη θηλαζα για να εχω χρονομετρο..(η παραπλήροφοριμενη) κ ακομα κ τωρα καμια φορα μιλαω κοντα της..λετε να της εχω δημιουργησει προβλημα????????????
Εγω παντως το αποφευγω τελειως το κινητο οταν ειμαι με το μωρο!!
Παλιά 02-06-08, 17:40   #8
galat

Το avatar του χρήστη galat

Περιοχή: Πόρτο Λίλι
galat ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ όχι μόνο το αποφεύγω, αλλα είναι παντα σε άλλο δωμάτιο, ο συζυξ εργάζεται στις τηλεπικοινωνίες, κάτι παραπάνω θα ξέρει

Το θέμα ήταν στο δωμάτιο με τις άλλες που γέννησα....δεν μπορείς να πεις και τίποτα! είναι τόσο στενά καθε φορά που μιλούσαν ήταν σχεδόν πάνω από το κεφαλάκι της...
Παλιά 02-06-08, 18:44   #9
gerakina

gerakina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κάπου είχα διαβάσει οτι η τηλεόραση στον ανώριμο βρεφικό εγκέφαλο μπορεί να προκαλέσει επιληψία.
Το μεταφέρω όμως με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν το έψαξα.
Παλιά 02-06-08, 20:10   #10
happy duckie

happy duckie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Κάπου είχα διαβάσει οτι η τηλεόραση στον ανώριμο βρεφικό εγκέφαλο μπορεί να προκαλέσει επιληψία.
Το μεταφέρω όμως με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν το έψαξα.
κι εγώ το έχω ακούσει
Ο χρήστης happy duckie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-08, 20:51   #11
frene

frene ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο galat
Εγώ όχι μόνο το αποφεύγω, αλλα είναι παντα σε άλλο δωμάτιο, ο συζυξ εργάζεται στις τηλεπικοινωνίες, κάτι παραπάνω θα ξέρει

Το θέμα ήταν στο δωμάτιο με τις άλλες που γέννησα....δεν μπορείς να πεις και τίποτα! είναι τόσο στενά καθε φορά που μιλούσαν ήταν σχεδόν πάνω από το κεφαλάκι της...
Και εμεις εννοειται σε αλλο δωματιο,μονο στο αυτοκινητο που μπαινουμε για 5-10 λεπτα, αναγκαστικα ειναι κοντα της.
Παλιά 02-06-08, 22:47   #12
eleni^^

eleni^^ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δυστυχως το ειχα διπλα της καποιο καιρο ελπιζω να μη δημιουργησα κανενα προβλημα.. την τηλεοραση σημερα δε την εχουμε ανοιξει ολη μερα...γυριζε απο δω..την ψαχνει απο εκει..τπτ :P

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 03-06-08, 10:20   #13
katerina24

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
katerina24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμεις την τηλεοραση την ειχαμε καταργησει εντελως μεχρι τους 4 μηνες ομως επειδη μας εκανε πολλα τσαλιμια και δεν ετρωγε αποφασισα να του την ανοιξω και οντως τον ταιζα πιο ευκολα.τωρα πια την ανοιγουμε μονο σε συγκεκριμενες ωρες,και του βαζω παιδικα να βλεπει.
το πρωι ειδικα μεταξυ 8:30-9:30 εχει τελεια παιδικα και τα βλεπω κι εγω.
ε,εκει κολλαμε τη μουρη μας στην τηλεοραση
Παλιά 03-06-08, 10:46   #14
eleni^^

eleni^^ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω απο την ωρα που διαβασα αυτα που γραφετε δεν την εχω καν ανοιξει...
οπως κ το κινητο μολις μπαινω μεσα στο σπιτι το κλεινω εντελως..ας με ψαξουν στο σταθερο :P
ελπιζω να μην εχω δημιουργησει προβλημα..η γιατρος που ρωτησα στο τηλ ειπε να τα αποφευγω κ τα δυο αλλα δεν ηταν καθετη οτι δημιουργουν προβληματα..ελπιζω ολα καλα λοιπον...δε νομιζω να ειμαι η μονη που εκανα αυτο το λαθος..

Παλιά 03-06-08, 10:57   #15
sofia_nefeli
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
sofia_nefeli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσαρες εγω θα σας πω για τα κινητα! ειχα παρακολουθησει σχετικο ντοκυματερ στο σκαι. ηταν λοιπον ενας που ελεγε για την ακτινοβολια και ειχε και ενα ειδικο μηχανημα που μετρουσε το ποσοστο της ακτινοβολιας. με αποσταση ενος μετρου απο το κινητο σε λειτουργια το μηχανημα δεν δεχοταν καθολου ακτινοβολια. τωρα αν εσεις νοιωθετε ανασφαλεις κρατηστε το πιο μακρια.το να το κλεισετε ομως ειναι λιγουλακι υπερβολικο. χωρις να θελω να σας απογοητευσω αυτα τα κυματα ακτινοβολιας υπαρχουν παντου! οι κεραιες που υπαρχουν παντου ειναι οι χειροτερες. επισης περισσοτερη ακτινοβολια υπαρχει οταν το σημα ειναι αδυναμο. τοτε για να βρει το σημα το κινητο εκπεμπει τεραστιες ποσοτητες ακτινοβολιας. το ιδιο ισχυει για τα ασυρματα τηλεφωνα! οσο για την τηλεοραση οι περισσοτεροι ισχυριζονται οτι η ακτινοβολια που εκπεμπει δεν ειναι τοσο ισχυρη. η βλαβη που προκαλειται στα παιδια ειναι οτι επηρεαζει τον εγκεφαλο τους. οσο μικροτερα ειναι τοσο χειροτερο. εσεις οταν κανετε γρηγορα ζαπινγκ δεν ζαλιζεστε? αυτο παθαινουν και τα μωρακια αλλα σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο.
αυτα καταλαβα εγω και προσπαθησα να σας τα μεταφερω οσο καλυτερα μπορουσα..
Ο χρήστης sofia_nefeli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-08, 11:47   #16
eleni^^

eleni^^ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμενα προσωπικα με καθησυχασες λιγο

Παλιά 05-06-08, 00:51   #17
ΛΗΤΩ

Το avatar του χρήστη ΛΗΤΩ

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ΛΗΤΩ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς μέχρι που η μικρή έγινε 11 μηνών την αποφεύγαμε την τηλεόραση γιατί κόλλαγε το βλέμμα της πάντα...τώρα την ανοίγω,ρίχνει καμμιά ματιά αλλά μετά συνεχίζει να παίζει με τα δικά της παιχνίδια,να ανοίγει τα ντουλάπια και να πετάει έξω πράγματα,να τραβάει συρτάρια κλπ..πολλές φορές παίρνει το τηλεκοντρόλ και την ανοιγοκλείνει μόνη της και γελάει..έχω παρατηρήσει ότι όσο την είχαμε εντελώς κλειστή της έκανε μεγαλύτερη περιέργεια να κοιτάξει κάθε φορά που την ανοίγαμε..τώρα δεν της κάνει πλέον τόσο εντύπωση..έχω γνωστή γιατρό η οποία έβαζε το μωρό της από τριών μηνών μπροστά στην τηλεόραση και βλέπανε μαζί..τι να πώ;;εγώ δεν θα το έκανα...όσο για τα τηλέφωνα ότι μπορείς να αποφύγεις καλό είναι αλλά μην φτάνουμε και σε υπερβολές...δεν νομίζω να το έκλεινα ποτέ τελείως στο σπίτι..το έχω κάνει μερικές φορές μόνο και μόνο για να της το δώσω να παίξει επειδή το ήθελε και γκρίνιαζε...
Ο χρήστης ΛΗΤΩ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-08, 15:43   #18
ΡΙΑΚΙ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΡΙΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

συμφωνω για την τηλεοραση κ τα κινητα. εξισου επικινδυνη ακτινοβολια εχουν και αυτες οι συσκευες για να ακους το μωρο απο αλλο δωματιο.ειδα μια εκπομπη που μετρουσαν την ακτινοβολια τους και ηταν υψηλη ιδιαιτερα για τον εγκεφαλο ενος μωρου! Γι΄ αυτο εμεις δεν χρησιμοποιησαμε κατι τετοιο.
Παλιά 24-03-13, 18:17   #19
rosaki

rosaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Μωρό και τηλεόραση

είναι ένα θέμα που με απασχολεί πολύ τελευταία. στο σπίτι μας η τηλεόραση ήταν και εξακολουθεί να είναι όλη μέρα ανοιχτή στο mute αλλά ανοιχτή. από φοιτήτρια το έχω αυτό το χούι γιατί ένιωθα να μου κάνει παρέα. το θέμα είναι ότι είναι ανοικτή και τώρα με το μωρό (7 μηνών σε λίγες μέρες). παρατηρώ ότι το μωρό αρκετές φορές κολλάει. η παιδίατρος μου είπε πως σε αυτή την ηλικία δεν θεωρείται επικίνδυνη η τηλεόραση (αφού δεν καταλαβαίνει) αλλά πρέπει να βλέπει σε ευθεία.
ποιά η σχέση σας με την τηλεόραση όταν κρατάτε το μωρό?
πάντως βρε κορίτσια και μεταξύ μας, εγώ δεν το πολυπαλεύω το απογευματινό τρίωρο παιχνίδι χωρίς να αφήνω το μάτι μου να ξεχνιέται για λίγο σε ότι παίζει εκείνη τη στιγμή η τηλεόραση.
Ο χρήστης rosaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-03-13, 18:41   #20
Μπουρμπουρ1

Μπουρμπουρ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εμεις τα ιδια, απο μικρη που ημουν η τηλεοραση μου εκανε παρεα, την εχω παντα ανοιχτη οταν ειμαι σπιτι, δυστυχως ομως τραβαει και το βλεμμα του μωρου.Δεν ξερω αν καταλαβαινει τι βλεπει γιατι δειχνει ενδιαφερον στα κοντινα πλανα προσωπων και βεβαια στις διαφημησεις που ειναι πιο γρηγορη και εντυπωσιακη η εναλλαγη των εικονων.
Αυτο που φοβαμαι περισσοτερο ειναι για τυχον επιληψια.
Παλιά 24-03-13, 18:53   #21
robenula

robenula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μπουρμπουρ1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εμεις τα ιδια, απο μικρη που ημουν η τηλεοραση μου εκανε παρεα, την εχω παντα ανοιχτη οταν ειμαι σπιτι, δυστυχως ομως τραβαει και το βλεμμα του μωρου.Δεν ξερω αν καταλαβαινει τι βλεπει γιατι δειχνει ενδιαφερον στα κοντινα πλανα προσωπων και βεβαια στις διαφημησεις που ειναι πιο γρηγορη και εντυπωσιακη η εναλλαγη των εικονων.
Αυτο που φοβαμαι περισσοτερο ειναι για τυχον επιληψια.
τι επιληψια?τα μωρα που χαζευουν καποιες στιγμες στην τηλεοραση κινδυνευουν?εμενα η δικια μου καρφωνεται στις διαφημισεις.οπου κι αν ειναι τρεχει

Ο χρήστης robenula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-03-13, 19:04   #22
xristinatab

Το avatar του χρήστη xristinatab

Περιοχή: Στην αγκαλιά του.........
xristinatab ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμένα κολλάει οτι κ να δείχνει τηλεόραση.Μάλιστα καμιά φορά που μου βγάζει την παναγία για να φάει,για να την ξεγελάσω της βάζω στο laptop στρουμφάκια και χαζεύει.Βλέπω οτι της αρέσει πάρα πολύ σε σημείο να χασκογελάει!!!!!Μπορεί να είναι απαράδεκτο από μέρος μου,αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος να την ταίσω,ειδικά τώρα που βγάζει δόντια και ο θηλασμός είναι γολγοθάς για την εμένα και την υπομονή μου.τρώει,σταματάει,κλαίει,ξανατρώει,ξανακλαίει κ.ο.κ

Ο χρήστης xristinatab δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-03-13, 19:20   #23
Μπουρμπουρ1

Μπουρμπουρ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο robenula Εμφάνιση μηνυμάτων
τι επιληψια?τα μωρα που χαζευουν καποιες στιγμες στην τηλεοραση κινδυνευουν?εμενα η δικια μου καρφωνεται στις διαφημισεις.οπου κι αν ειναι τρεχει
οχι βεβαια!
Ο συντονισμος του εγκεφαλου με τις συνεχεις και ταχειες εναλλαγες του φωτος μπορει να δημιουργησουν προβλημα σε καποιον που εχει προδιαθεση (ισχυει και για τους ενηλικες). Αν βλεπει λιγο δεν κινδυνευει βεβαια, ειναι δικος μου προσωπικος φοβος που τον ειχα απο παλια...
Παλιά 25-03-13, 08:22   #24
sogni d'oro

Περιοχή: athens
sogni d'oro ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

o παιδίατρος μου είπε καλό είναι να μην βλέπει τηλεόραση γιατί μπορεί να έχει αργότερα μαθησιακές δυσκολίες (τον ρώτησα όταν ο μικρός ήταν 2 ετών)
Ο χρήστης sogni d'oro δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-03-13, 22:41   #25
paidakim

paidakim ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το θέμα τηλεόραση και μωρό είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο... να πώ οτι το θεωρώ εντελώς λάθος τακτική να εκθέτουμε τα μωρά σε αυτό το άψυχο κουτί... και πρίν παρεξηγηθώ να διευκρινήσω οτι δεν κρίνω καμία μανούλα που ανοίγει την τηλεόραση μπροστά στο μωρό της γιατί ανήκω και εγώ σ'αυτές που μέχρι πρίν μια εβδομάδα είχα συνέχεια ανοιχτή την τηλεόραση μου, βλέπετε είμαι μόνη όλη μέρα με το μωρό και η μέρα δεν περνάει αν δεν έχεις να σου μιλάει "κάτι"... απλά παρατήρησα οτι ο γιος μου (4 μηνών) "κολλάει" το βλέμμα του εκεί και εμένα δεν μου δίνει καμία σημασία όταν του μιλάω, έτσι και εγώ πλέον δεν ανοίγω την τηλεόραση παρά μόνο όταν κοιμάται ο μικρός...
Βέβαια το γεγονός οτι αυτό συμβαίνει με τον γιό μου δεν σημαίνει οτι το ίδιο θα συμβεί και με τα δικά σας μωρα... απλά γνώμη μου είναι οτι χρειάζεται μέτρο στο θέμα αυτό.... και φυσικά είμαι της άποψης οτι κάθε μανούλα πρέπει να πράξει με βάσει το ένστικτό της... η κάθε μανούλα ξέρει τι είναι καλό για το παιδάκι της καλύτερα απο οποιονδήποτε τρίτο...

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας...
Ο χρήστης paidakim δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-13, 22:10   #26
noni28/9

Περιοχή: ΖΑΚΥΝΘΟΣ
noni28/9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ LAPTOP Η Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ?

Ο χρήστης noni28/9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-13, 10:17   #27
magdoulini

magdoulini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο noni28/9 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ LAPTOP Η Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ?

τιποτε απο τα δυο για τα μωρα και τα μικρα παιδια! !!!!

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...
Ο χρήστης magdoulini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-13, 12:13   #28
Rea_1971

Το avatar του χρήστη Rea_1971

Περιοχή: Στο χωριό...
Rea_1971 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μη παρκάρετε τα παιδιά στη τηλεόραση. Αν δεν μπορείτε να ασχοληθείτε άμεσα μαζί τους (να τα "παίξετε") δώστε τους δραστηριότητες - στο πάτωμα, στο μπαλκόνι, οπουδήποτε.
Ο Μαρξ πέθανε...
κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...
Ο χρήστης Rea_1971 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-13, 13:34   #29
rosaki

rosaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγώ δεν την αφήνω να δει τηλεόραση.
η αλήθεια είναι πως όταν δεν μπορώ να την απασχολήσω με τίποτα τα απογεύματα, βλέπουμε μαζί στο λαπτοπ κανένα επεισόδιο από το Baby einstein που της αρέσει και κολλάει κανένα τέταρτο, με μενα μαζί να της εξηγώ.
Ο χρήστης rosaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-13, 15:07   #30
μητσουκο

Περιοχή: Νέα Σμυρνη
μητσουκο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς δεν έχουμε τηλεόραση!(εδώ και πάρα πολλά χρόνια)
Ο χρήστης μητσουκο δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-13, 16:33   #31
oufo

oufo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγω γενικα ειμαι κατα της τηλεορασης σαν λυση να απασχολισεις το παιδι σου για ωρες,ουτε και το παιδι την θελει πολυ μονο αν εχει κατι ενδιαφερον γι'αυτην και παλι πανω απο 5 λεπτα δεν καθεται.Συνηθως της βαζω απο τον υπολογιστη κανα βιντεο με αλογα,τρενα,σκυλια,μωρα κτλ με αυτα τρελαινεται,να δει 2-3 και την παιρνω οσο οσο να της φυγει η περιεργια.Και οταν παμε καπου ταξιδι η ειμαστε εξω οπου πρεπει να κανει ησυχια της βαζω τα δικα μας βιντεο απο το κινητο για λιγο να ηρεμησει
Ο χρήστης oufo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές