Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-07-08, 10:58   #1
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή επιτυχης εγκυμοσυνη και καφε υγρα

Κοριτσια καλημερα!!ΜΕ αφορμη αυτο που συμβαινει σε εμενα ηθελα να ανοιξω ενα καινουργιο θεμα και να κανω την εξης ερωτηση. Ποσες απο εσας ειχαν καφε υγρα στην αρχη της εγκυμοσυνης και τελικα εξελιχθηκε φυσιολογικα? Και ποσες παλι οχι! Για οσες δεν το ξερουν ειμαι εγκυος με μικρη χοριακη (118 μοναδες) και καφε υγρα οποτε ειμαι στην αναμονη!!Απλα επειδη πριν μεινω εγκυος στον γιο μου ειχα παλι μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη(αυτοματη αποβολη) θα ηθελα να δω τις εμπειριες σας μηπως και παρω κουραγιο απο τα στατιστικα!!!Ευχαριστω!
Παλιά 11-07-08, 11:04   #2
evad

Το avatar του χρήστη evad

evad ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ είχα για 1-2 μέρες λίγα καφέ υγρά στη αρχή της εγκυμοσύνης...όπως όταν είναι οι τελευταίες μέρες της περιόδου...
Όλα εξελίσσονται προς το παρόν πολύ καλά.

Το ίδιο μου είπε οτι είχε και η μητέρα μου στις εγκυμοσύνες της.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!
Παλιά 11-07-08, 12:31   #3
naina

Το avatar του χρήστη naina

naina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: επιτυχης εγκυμοσυνη και καφε υγρα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katd
Κοριτσια καλημερα!!ΜΕ αφορμη αυτο που συμβαινει σε εμενα ηθελα να ανοιξω ενα καινουργιο θεμα και να κανω την εξης ερωτηση. Ποσες απο εσας ειχαν καφε υγρα στην αρχη της εγκυμοσυνης και τελικα εξελιχθηκε φυσιολογικα? Και ποσες παλι οχι! Για οσες δεν το ξερουν ειμαι εγκυος με μικρη χοριακη (118 μοναδες) και καφε υγρα οποτε ειμαι στην αναμονη!!Απλα επειδη πριν μεινω εγκυος στον γιο μου ειχα παλι μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη(αυτοματη αποβολη) θα ηθελα να δω τις εμπειριες σας μηπως και παρω κουραγιο απο τα στατιστικα!!!Ευχαριστω!
Κι εμένα έτσι ακριβώς ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου και μέχρι στιγμής εξελίσσεται κανονικά
Ο χρήστης naina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-08, 12:35   #4
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και υγρα και αιμα και απ ολα ειχα εγω στην αρχη..........
Παλιά 11-07-08, 12:52   #5
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια ευχαριστω πολυ που μου απαντατε!!Μου αναπτερωνετε το ηθικο!!Μακαρι να πανε ολα καλα!!Ουφ τετοια αγωνια δεν την αντεχω!!Εχω και προιστορια και καταλαβαινετε....Sorry αν σας ζαλιζω!!
Παλιά 11-07-08, 12:52   #6
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κανε δουλεια σου!!!! γι αυτο ειμαστε εδω!!!!
Παλιά 11-07-08, 16:45   #7
debra

Περιοχή: Αθήνα
debra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από μένα,

λοιπόν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, η οποία κατέληξε σε αυτόματη αποβολή στην 7η βδομάδα, στην αρχή δεν είχα καθόλου καφέ υγρά, παρά μόνο όταν άρχισε ο μηχανισμός της αποβολής είχα στην αρχή καφέ υγρά (για δύο μέρες), το μωράκι μου ζουσε ακόμη και ακούγαμε και την καρδούλα του, και μετά ζωηρό κόκκινο αίμα, όταν δυστυχώς απέβαλλα. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη, την ημέρα που ήταν να μου έρθει η περίοδος είχα αντι για αίμα ροζ υγρα. Παίρνω utrogestan καθαρίζουν για τρεις μέρες και μετά πάλι ροζ- καφε υγρά για μια βδομάδα περίπου. Πάλι καθαρίζουν, επιστρέφουν για μια μέρα γύρω στον τρίτο μήνα και μετά όλα ήταν μια χαρά. Βέβαια περιττό να σου πω το άγχος που είχα και το κλάμα που έριξα μέχρι επιτέλους να καθαρίσουν τα υγρά. Νόμιζα ότι πάλι θα αποβάλλω και ήμουν απαρηγόρητη, αλλά παρόλο το άγχος και τη φόρτιση όλα τελικά πήγαν καλά.

Ο χρήστης debra δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-08, 23:28   #8
Bouboukaki

Bouboukaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγω ειχα καφε υγρα και ειναι και το πρωτο μου παιδακι ο γιατρος μου εδωσε ultrogestan και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσηχιτικο το εχουν πολλες γυναικες και μαλιστα καποιες μεχρι και τον τριτο μηνα μετα απο δυο βδομαδες επιτελους σταματησαν.Μην σε ανυσηχει δεν ειναι τιποτα
Παλιά 13-07-08, 03:37   #9
titaki

titaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

katd καταρχήν πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά γιατί από ότι μου έλεγαν στην εγκυμοσύνη το κόκκινο αίμα είναι πιο ύποπτο , στα καφέ υγρά ο γιατρός με συμβούλευε να ξεκουραστώ και θεραπεία με προγεστερόνη. katd σε χρειάζομαι για ένα θέμα που με απασχολεί λιγάκι, σου έχω στείλει πμ αλλά δεν ξέρω αν το διάβασες , χίλια συγνώμη που σε ενοχλώ εδώ αλλά ήθελα να επικοινωνήσουμε για το θέμα που σου έγραψα.
Παλιά 13-07-08, 15:41   #10
ΛΗΤΩ

Το avatar του χρήστη ΛΗΤΩ

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ΛΗΤΩ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

είχα καφέ υγρά στην 8η εβδομάδα για μια βδομάδα....εμφανίστηκαν ξανά περίπου στην 16η εβδομάδα λόγω χαμηλής θέσης πλακούντα...αυτή τη δεύτερη φορά πήρα utrogestan και ξεκουράστηκα πολύ καθότι έπρεπε μέσα στις επόμενες εβδομάδες να κάνω και αμνιοκέντηση...
Η εγκυμοσύνη μου εξελίχτηκε άψογα,γέννησα φυσιολογικά μόλις συμπλήρωσα την 38η εβδομάδα...
Ο χρήστης ΛΗΤΩ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-07-08, 19:14   #11
mammy30

mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ δυστυχώς όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου και είδα καφέ υγρά,χοριακή 170 μονάδες, μετά από λίγες μέρες απέβαλα.Αυτό δε σημαίνει ότι τα καφέ υγρά δείχνουν ότι θα έρθει μία αποβολή.Όλα είναι ρευστά σ'αυτή τη φάση.Εύχομαι το καλύτερο!
Ο χρήστης mammy30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-07-08, 12:16   #12
parent?

Το avatar του χρήστη parent?

Περιοχή: αθηνα
parent? ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν ξερω να σου απαντησω παντωςε ευχομαι το καλυτερο!!!!!
Παλιά 14-07-08, 12:41   #13
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια μολις εμαθα τα αποτελεσματα της χοριακης!Απο 118 που ηταν την Πεμπτη σημερα ειναι 654!!Τι να κανω να χαρω? Δεν ξερω!!!Το απογευμα θα παω στο γιατρο να με δει!!Εν το μεταξυ απο την προηγουμενη Τεταρτη που πηγα να με δει γιατι νομιζα οτι ηταν διαταραχη της περιοδου μου, πριν κανω δηλαδη την πρωτη χοριακη, ειχαμε δει το σακο!Το να πω δεν ξερω!!!Εχω αγχωθει!!Νομιζω οτι ειναι νωρις για να δει τιποτα καινουριο!!Παντως εχω και λιγα καφεμπεζ υγρα!!!Ουφ θα σκασω μεχρι το απογευμα!!
Παλιά 14-07-08, 12:46   #14
andro2

andro2 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην andro2
Προεπιλογή

κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος τί συμβαίνει πάντως η χοριακή σου ειναι μια χαρά αν σκεφτείς ότι πρεπει κάθε δεύτερη μέρα να διπλασιάζεται

το καλυτερο που εχεις να κάνεις είναι να ξε-αγχωθείς και να συνειδητοποιήσεις ότι δεν είναι τίποτα στο χέρι σου εκτός από την ξεκούραση και την προσοχη που είμαι σίγουρη ότι τα τηρείς

σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά μεχρι τέλους

μη μας ξεχασεις, περιμένουμε νέα σου μετα από το γιατρό
Ο χρήστης andro2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-07-08, 14:35   #15
titaki

titaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η χοριακή σου katd είναι μια χαρά και σίγουρα τα πραγματα θα εξελιχθούν μια χαρά , είμαι σίγουρη γιατί έχω περάσει δυο φορές από το στάδιο αυτό που βρίσκεσαι και όταν τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά η χοριακή μου ήταν οριακά διπλασιασμένη που με προετοίμαζε για το αναπόφευκτο. Έχε θετική σκέψη και όλα θα πάνε περίφημα περιμένουμε τα νέα σου!!!
Παλιά 14-07-08, 22:32   #16
parent?

Το avatar του χρήστη parent?

Περιοχή: αθηνα
parent? ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ante ωραια, ολα καλα θα παν !!!!! ευχομαι το καλυτεροοοοοοοοοοοοοοοο
Παλιά 15-07-08, 07:57   #17
max

max ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

katd υπέροχα τα νέα σου με τη χοριακή. Φαντάζομαι τώρα θα σου έχει φύγει το άγχος, αφού λογικά ο γιατρός θα έχει επιβεβαιώσει το ευχάριστο νέο: πως όλα εξελλίσσονται τέλεια!

Περιμένουμε νέα σου!!! Με αγωνία!!!!!!
Ο χρήστης max δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-08, 09:27   #18
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια καλημερα...Δεν εχω και πολυ καλα νεα....Πηγα εχθες το απογευμα στο γιατρο και δεν ειδε τιποτα στην μητρα....Ουτε σακο ουτε τιποτα..."πολυ μπερδεμενα τα πραγματα Κατερινακι" μου ειπε, "κατι δεν παει καλα". Περιμενα και εγω ακινητη μηπως και ψαχνοντας φανει τιποτα...Γυρναει στην βοηθο του και της λεει" πωπω χαμος γινεται κοιτα ενα παχυ ενδομητριο και εχει και υγρο στο ...γλασιο" (δεν καταλαβα καλα-υπογλασιο,ενδογλασιο καπως ετσι).Τοτε αρχιζει να μου λεει τις πιθανοτητες..."πολυ φοβαμαι", μου λεει, "για εξωμητριο και αν ειναι κατι τετοιο πρεπει να κανεις λαπαροσκοπηση"..εμεινα!!"Κοιτα Κατερινακι,δεν θελω να σε βαλω αυριο, αν ειναι να κανουμε μια χοριακη παλι την Τεταρτη και να ξαναρθεις, και αν δεν δουμε τιποτα τοτε να μπεις χειρουργειο την Πεμπτη".Εκει ηταν που ψιλοφρικαρα. Τελος τον ρωτησα αν υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κανονικη εγκυμοσυνη και να το δουμε την Τεταρτη και μου ειπε οτι αυτο ειναι η 3 πιθανοτητα. Η 1 ειναι εξωμητριο, η 2 ειναι αποβολη και η 3 ειναι να πανε ολα καλα.............Κοριτσια μου τι να πω.........Δεν θελω να κανω λαπαροσκοπηση.....φοβαμαι την ναρκωση και ολα αυτα......τουλαχιστον αν ειναι να μην παει καλα να αποβληθει και να κανω καμια αποξεση!!!Εχω στεναχωρηθει και δεν μπορω και την αναμονη!!Βεβαια δεν ειναι κατι στο χερι μου!!Οτι θελει ο Θεος...Καθε εμποδιο για καλο δεν λενε??Αλλα ενταξει οσο να ναι στεναχωρηθηκα....
Παλιά 15-07-08, 09:28   #19
Sniarfy

Το avatar του χρήστη Sniarfy

Sniarfy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν ξέρω τι να σου γράψω.... Ελπίζω το 3 προς 1 να βγει υπέρ σου και να καταφέρεις να κρατήσεις την εγκυμοσύνη.... Αλλά ακόμη και αν δεν είναι αυτό εφικτό, τουλάχιστόν να μη ταλαιπωρηθείς.... Μακάρι να πάνε όλα καλά...
Παλιά 15-07-08, 09:40   #20
debra

debra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katd
Απο 118 που ηταν την Πεμπτη σημερα ειναι 654!!Τι να κανω να χαρω? Δεν ξερω!!!Το απογευμα θα παω στο γιατρο να με δει!!Εν το μεταξυ απο την προηγουμενη Τεταρτη που πηγα να με δει γιατι νομιζα οτι ηταν διαταραχη της περιοδου μου, πριν κανω δηλαδη την πρωτη χοριακη, ειχαμε δει το σακο!!
Καλημέρα,

έχω μια απορία... Πώς είναι δυνατόν με 118 χοριακή ή ακόμα και 654 να δει κανείς σάκο; Νομίζω από 1000 -1500 μονάδες αρχίζει και φαίνεται ανάλογα πάντα με το μηχάνημα!

Παλιά 15-07-08, 10:03   #21
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ελα ντε?Αυτη την απορια εχω και εγω και τελικα αυτο που ειχαμε δει στην αρχη δεν ηταν σακος γιατι εχθες δεν ειδαμε τιποτα!!
Παλιά 15-07-08, 10:15   #22
max

max ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι για σένα να πάνε όλα καλά & να δείτε στο υπέρηχο το μικρό σας ζουζούνι. Πραγματικά ελπίζω να διαψευστεί ο γιατρός & η 3η επιλογή να είναι την Τετάρτη ένα γεγονός!
Παλιά 15-07-08, 10:54   #23
titaki

titaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι να πάνε όλα καλά, ο θεούλης ξέρει τι είναι το καλύτερο για όλους σας έχε του εμπιστοσύνη, πάντως οι γιατροί δεν είναι παντογνώστες με τις πιθανότητες μιλάνε οπότε αυτό που μένει είναι μόνο η υπομονή , έχεις άλλωστε τρόπο να απασχοληθείς μέχρι να μάθεις τα αποτελέσματα , το μωρουλίνι σου!!!
Παλιά 15-07-08, 11:39   #24
Barbie26

Barbie26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μία αντίστοιχη περίπτωση ήμουν και εγώ... μόνο που ο ιδιώτης γιατρός που με παρακολουθούσε δεν το αντιλήφθηκε εγκαίρως και ταλαιπωρήθηκα πάρα μα πάρα πολύ. Ευτυχώς στη δική σου περίπτωση ο γιατρός σου υποψιάζεται από πολύ νωρίς την πιθανότητα της εξωμητρίου. Σε περίπτωση που νιώσεις έντονους πόνους νωρίτερα από από τότε που σου είπε ο γιατρός σου ότι θέλει να σε ξαναδει πρέπει να πας σε νοσοκομείο, μην κάνεις τη χαζομάρα που έκανα κι εγώ και έμεινα σπίτι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! καταλαβάινω και την αγωνία σου, πίστεψε με. πρέπει όμως να είσαι πολύ ψύχραιμη και δυνατή.
Ο χρήστης Barbie26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-07-08, 11:45   #25
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ!!!!
το εμβρυο στην αρχη ηταν πολυ μικρο, δεν το επιανε καλα ο υπερηχος, αλλα εβλεπαν κατι στη σαλπιγγα... οποτε μου λενε, μαλλον εξωμητριο!!!! ειχα ρωτησα και γω, "ποιες ειναι οι πιθανοτητες να πανε καλα τα πραγματα", και μου ειχαν πει τοτε, μια στις 10!!!!!!!

κι ομως!!!!! αυτο που νομιζαν εξωμητριο ηταν ωαριο που δεν ειχε γονιμοποιηθει και απορροφηθηκε χωρις κανενα προβλημα, και το κανονικο ωαριο.... απλα μεγαλωσε και το εδειχνε κανονικα μετα ο υπερηχος!!!

μην απογοητευεσαι!!!! σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!!!
Παλιά 15-07-08, 12:00   #26
FRANKA

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
FRANKA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο titaki
Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι να πάνε όλα καλά, ο θεούλης ξέρει τι είναι το καλύτερο για όλους σας έχε του εμπιστοσύνη, πάντως οι γιατροί δεν είναι παντογνώστες με τις πιθανότητες μιλάνε οπότε αυτό που μένει είναι μόνο η υπομονή , έχεις άλλωστε τρόπο να απασχοληθείς μέχρι να μάθεις τα αποτελέσματα , το μωρουλίνι σου!!!
Συμφωνω απόλυτα!!
Παλιά 15-07-08, 14:48   #27
debra

debra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katd
ελα ντε?Αυτη την απορια εχω και εγω και τελικα αυτο που ειχαμε δει στην αρχη δεν ηταν σακος γιατι εχθες δεν ειδαμε τιποτα!!
Καλημέρα και πάλι,
Θα σου πω τη γνώμη μου κι αν θες την ακους κι αν θες την πετάς.
-Το πρώτο που δεν πάει καλά είναι το θέμα με το γιατρό. Δεν ξέρω αλλά γιατρός που βλέπει σάκο με 118 μονάδες χοριακή, πρέπει να είναι μάγος. Δεν είμαι γιατρός αλλά ...
- Νομίζω ότι η δεύτερη χοριακή είναι μια χαρά, αφού φυσιολογικά κάθε δύο μέρες διπλασιάζεται. Έτσι δεν είναι;
- Στην δική μου περίπτωση με χοριακή 720 (Παρασκευή θυμάμαι ήταν), πηγαίνω την Κυριακή στο γιατρό και δεν βλέπει τίποτα. Μου είπε τότε ότι η τιμή της χοριακής -δεδομένου πάντα ότι κατ'εκείνον όλα θα πήγαιναν καλά- είναι οριακή (720x 2=1440 ) για να δούμε σάκο και να ξαναπάω την Πέμπτη. Την Πέμπτη, που πήγα, είδε το σάκο μου με το φασολάκι, που τώρα είναι κοτζάμ άντρας. Τα θυμάμαι όλα πολύ καλά γιατί φοβόμουν ότι δε θα πήγαινε καλά η εγκυμοσύνη, που κύλισε ρολόι. Η σκέψη μου λοιπόν είναι ότι την τετάρτη, που θα ξαναπάς μπορεί πάλι να μη φανεί τίποτα (αν και ολόψυχα σου εύχομαι το αντίθετο) γιατί η χοριακή σου θα είναι οριακή (654x2=130.
- Νομίζω λοιπόν ότι είναι απαραίτητη και η γνώμη ενός δεύτερου γιατρού, πριν προχωρήσεις σε κάτι δραστικό. Σκέφτομαι τώρα τον εαυτό μου στη θέση σου εκείνη την Κυριακή, που πήγα στο γιατρό στη αρχή της εγκυμοσύνης μου, να μου έλεγε κάτι τέτοιο και τρελαίνομαι. Το φασολάκι μου όχι μόνο αναπτύχθηκε φυσιολογικά αλλά στην κοιλίτσα μου η ανάπτυξη του ήταν ιλλιγιώδης ,μετά από αυτό, και μάλιστα στο τέλος ήταν πάντα δύο βδόμαδες μεγαλύτερη η αναπτυξη του απο την ηλικία της κύησης! Γι' αυτό σου λέω ζήτα και δεύτερη γνώμη από τώρα, για να ξέρεις που βαδίζεις!
Βέβαια αυτό που δεν ξέρω είναι το αν η τιμή 654 είναι καλή για την ηλικία της κύησης στην οποία βρίσκεσαι, αλλά και πάλι παίζει να έγινε η σύλληψη αργά στον κύκλο.
Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, να πάνε όλα καλά.

Παλιά 15-07-08, 14:49   #28
DALIA

Το avatar του χρήστη DALIA

Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσακια μου καλα, η κολλητη μου φιλη που λογω ξαπλας στο σπιτι σας παρακολουθεις μεσω εμενα,εχει αυτα τα καφε υγρα που λεει η katd που αλλωτε ειναι λιγοτερα αλλωτε περισσοτερα αλλα ειναι λεει ελαχιστα.η β χοριακη ηταν 61 το σαββατο και 100 την δευτερα.Θελουμε να ρωτησουμε καταρχην εσας που γνωριζετε πως βλεπετε τα επιπεδα της χοριακης γιατι την εχουν τρελλανει αλλα της λενε στο κεντρο στη θεσ/νικη και αλλα στην αθηνα και κατα δευτερον ποσο επικυνδινα ειναι αυτα τα υγρα αν σηκωθει και κινηται κανονικα.να σημειωσω οτι της ζητησαν να ξαναεπαναλαβει τη χοριακη την πεμπτη.
Παλιά 16-07-08, 09:00   #29
Μαράκι

Μαράκι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DALIA
κοριτσακια μου καλα, η κολλητη μου φιλη που λογω ξαπλας στο σπιτι σας παρακολουθεις μεσω εμενα,εχει αυτα τα καφε υγρα που λεει η katd που αλλωτε ειναι λιγοτερα αλλωτε περισσοτερα αλλα ειναι λεει ελαχιστα.η β χοριακη ηταν 61 το σαββατο και 100 την δευτερα.Θελουμε να ρωτησουμε καταρχην εσας που γνωριζετε πως βλεπετε τα επιπεδα της χοριακης γιατι την εχουν τρελλανει αλλα της λενε στο κεντρο στη θεσ/νικη και αλλα στην αθηνα και κατα δευτερον ποσο επικυνδινα ειναι αυτα τα υγρα αν σηκωθει και κινηται κανονικα.να σημειωσω οτι της ζητησαν να ξαναεπαναλαβει τη χοριακη την πεμπτη.
εμενα η γιατρός μου, με καφέ υγρά στην αρχή μου εδωσε ουλτροτζεστάν και μία βδομάδα εντελώς ξάπλα, μετά με είδε, μου είπε να σηκώνομαι σιγά σιγά και την 3η εβδομάδα πια μου είπε να συνεχίσω κανονικά τη ζωή μου..με προσοχή βέβαια..τώρα για τις τιμές της χοριακής, η άποψη μου είναι να ξανακάνει την χοριακή την πέμπτη, να παει να την δει η γιατρός και να πράξει ανάλογα..
katd εύχομαι το καλύτερο γλυκειά μου
Ο χρήστης Μαράκι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-07-08, 09:26   #30
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια!!Αχ αν δεν ειχα και εσας!!Αυτο που μου συμβαινει το ξερουν μονο ο αντρας μου φυσικα, η μαμα μου, η 1 θεια μου και η 1 γιαγια μου.Καμια φιλη μου δεν το ηξερε μεχρι που ειπα να το πω στην "κολλητη" μου και κουμπαρα μου!!Της το ειπα καθως μιλαγαμε στο msn και η αντιδραση της ηταν απλα να πει οτι ειναι ευχαριστα τα νεα!!!Απο εκει και περα ουτε με πηρε τηλ να μαθει τις εξελιξεις ουτε τιποτα!!Εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!!!Και απο την αλλη εχω εσας που ενδιαφερεστε καθημερινα να μαθαινεταε νεα μου!!Σας ευχαριστω ολες!!
Σημερα το πρωι εκανα χοριακη και το μεσημερι θα παρω τα αποτελεσματα!!Αν το απογευμα που θα παω στο γιατρο μου πει για λαπαροσκοπηση τοτε θα κανετε να με ακουσετε πολυ καιρο!!(εχω και αδεια 3 βδομαδες οποτε..)Αν παλι τα νεα ειναι καλα θα τα μαθετε αυριο απο πρωτο χερι!!Πριν σας χερετησω προληπτικα θα σας πω το μεσημερι το νεο αποτελεσμα τις χοριακης!!
Dalia οσο για την φιλη σου αυτα που της ειπαν ειναι τα σωστα!Επαναληψη της χοριακης!!Υπομονη και καλη επιτυχια ευχομαι!!
Παλιά 16-07-08, 09:36   #31
max

max ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Άντε να πάρεις καλά αποτελεσματα χοριαακής να κάνουμε πάρτυ katd!!!
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για το καλύτερο!!!
Περιμένουμε νεότερα...
Παλιά 16-07-08, 10:37   #32
mirela

mirela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα !!!!!!
Μην στεναχωριεσαι ομως ειναι κριμα το μωρακι σου να δεχεται αρνητικη ενεργεια .........
Θετικη σκεψη λοιπον και αισιοδοξια
Ο χρήστης mirela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-07-08, 10:37   #33
DALIA

Το avatar του χρήστη DALIA

Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο max
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για το καλύτερο!!!
Περιμένουμε νεότερα...
περιμενουμε νεα σου ευχαριστα με ανυπομονησια
Παλιά 16-07-08, 10:39   #34
Lia

Lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εύχομαι να πάνε όλα καλά.....
Παλιά 16-07-08, 12:29   #35
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια μολις πηρα το αποτελεσμα της χοριακης!!!Ειναι 1.476!!Απο την μια χαρηκα πολυ και απο την αλλη αγχωθηκα γιατι αν δεν δουμε κατι σημερα θα θελει να με βαλει για λαπαροσκοπηση και εγω δεν θελω!!!
Παλιά 16-07-08, 12:34   #36
Lia

Lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μην αγχώνεσαι ακόμα. Να δεις που θα δείτε ωραία πράγματα και δεν θα χρειαστεί ούτε λαπαροσκόπηση ούτε τίποτε.....
Η χοριακή σου πάντως είναι ΑΨΟΓΗ!!!!
Παλιά 16-07-08, 13:21   #37
mammy30

mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι να δείτε το μπουμπουκάκι σας σήμερα!!!Ο γιατρός σου πρέπει να είναι πολύ καλός και προσεκτικός.Λαπαροσκόπηση θέλει να κάνει γιατί φοβάται για εξωμήτριο κύηση.Ακριβώς αυτό είχα πάθει εγώ με χοριακή 4.500 δε φαινόταν τίποτα και είχα καφέ υγρά.Δε σημαίνει ότι σου συμβαίνει αυτό αλλά είναι καλό που έχεις ένα γιατρό που σκέφτεται όλα τα ενδεχόμενα, για να σε προστατεύσει.Εύχομαι να μην είναι κανένα από τα άσχημα σενάρια και όλα τα πάνε κατ'ευχήν!!!Καλά αποτελέσματα!
Ο χρήστης mammy30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-07-08, 14:11   #38
titaki

titaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τέλεια η χοριακή , το πρώτο βηματάκι έγινε , δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα !!!! Προχωράμε λοιπόν και πάντα θα κοιτάμε μπροστά . Φιλάκια
Παλιά 17-07-08, 09:27   #39
GEORGI

Το avatar του χρήστη GEORGI

GEORGI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katd
Κοριτσια μολις πηρα το αποτελεσμα της χοριακης!!!Ειναι 1.476!!Απο την μια χαρηκα πολυ και απο την αλλη αγχωθηκα γιατι αν δεν δουμε κατι σημερα θα θελει να με βαλει για λαπαροσκοπηση και εγω δεν θελω!!!
Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά και να μάθουμε τα καλά νέα σου σύντομα katd. Να προσέχεις πολύ τον εαυτό σου!!!!! Φιλιά πολλά
Ο χρήστης GEORGI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-07-08, 10:34   #40
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα.
Τελικά τα νέα είναι ευχάριστα!!!
Πήγα χθες στον γιατρό και είδαμε το σακουλάκι, μου έδωσε utrogestan και ξεκούραση.
Από σήμερα έχω ξεκινήσει τις διακοπές μου και επιστρέφω 11 Αυγούστου.
Θα τα πούμε τότε.
Εύχομαι σε όλους καλές διακοπές και όταν επιστρέψω να μάθω πολλά ευχάριστα!

Φιλάκια πολλά. Σας ευχαριστώ όλες!!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές