Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 30-01-12, 13:29   #281
rafailita

rafailita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στην παρεα σασ...ειναι καμια κοπελα να εχει κανει εξωσωματικη?
Ο χρήστης rafailita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 13:37   #282
MARAKI HOPE

Περιοχή: ΜΑΓΟΥΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
MARAKI HOPE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rafailita Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στην παρεα σασ...ειναι καμια κοπελα να εχει κανει εξωσωματικη?
http://www.parents.gr/forum/forumdisplay.php?f=194
δες στο παραπανω λινκ....ισως βρεις θεμα που να αφορα εξωσωματικη και να βρεις αυτο που ψανχεις....
Ο χρήστης MARAKI HOPE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 15:38   #283
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xristina26 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ!ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ!!!ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 15/01 ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΕΣ (ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ) 25-26-27/01.ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ,ΕΤΡΕΞΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΣΤ ΟΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ?
Χριστινα μου καλως ηλθες ,

αχ αυτο το τεστ γιατι το εκανες τοσο νωρις????? και να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης ουτε η χοριακη δεν θα εβγαζε αποτελεσμα με 3 μερες. Υπαρχουν τεστ που δειχνουν 7 μερες μετα την συλληψη...αλλα θα σου ελεγα οτι δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα..!!
Επισης, αν θες την γνωμη μου μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ και μην αγχωνεσαι. Με την πρωτη προσπαθεια ειναι λιγο δυσκολο να γινει η συλληψη-οχι ομως ακατορθωτο-.
Απολαυσε τις στιγμες με τον αντρουλη σου και θα εθει και το be-be.
Ο χρήστης gianna_p δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 19:00   #284
IFIGENIOULA

Περιοχή: KEFALONIA
IFIGENIOULA ουδετερη μηδέν
Thumbs up

Κοριτσιααα.. έκανα την χοριακή σήμερα το πρωί και βγήκε θετική.. θα την επαναλάβω την Τετάρτη για να δω εαν θα ανέβει η τιμή της και εαν είναι όλα οκ..
Ηθικό δίδαγμα... Μην διστάζετε να κάνετε το τεστ, ακόμα και εαν ειναι κάποιες μέρες πριν την περίοδο, εαν εσεισ νιώθετε τα συμπτώματα..

Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα....
Ο χρήστης IFIGENIOULA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 21:14   #285
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο IFIGENIOULA Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσιααα.. έκανα την χοριακή σήμερα το πρωί και βγήκε θετική.. θα την επαναλάβω την Τετάρτη για να δω εαν θα ανέβει η τιμή της και εαν είναι όλα οκ..
Ηθικό δίδαγμα... Μην διστάζετε να κάνετε το τεστ, ακόμα και εαν ειναι κάποιες μέρες πριν την περίοδο, εαν εσεισ νιώθετε τα συμπτώματα..

μπρααααβοοοο....ολα καλα θα πανε
απολαυσε την εγκυμοσυνη σου οσο πιο πολυ μπορεις..!!!
αντε και στα δικα μας ....
Παλιά 31-01-12, 04:55   #286
Anastasiag

Anastasiag ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!! Με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά, κοριτσάκι!!! Και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!!
Ο χρήστης Anastasiag δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-01-12, 07:45   #287
MARAKI HOPE

Περιοχή: ΜΑΓΟΥΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
MARAKI HOPE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

συγχαρητηριααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι ευχαριστα νεα πρωι πρωι...ετσι να μας φτιαχνει η διαθεση!!!!!..... να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κοεπλα μου και ολα να σου πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης MARAKI HOPE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-02-12, 14:04   #288
Anastasiag

Προεπιλογή

Κόριτσια, μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής... αρνητικό... μου είπε να ξαναπάω Δευτέρα, αν στο μεταξύ, δεν αδιαθετήσω... δεν ξέρω τι να πω... απογοητεύτηκα πάρα πολύ... λέτε να μην έδειξε απλά; Περίμένω από 4 - 8 του μήνα. Με πήρε από κάτω...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 01-02-12, 14:16   #289
katrindm

Το avatar του χρήστη katrindm

Περιοχή: Αττική
katrindm χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αναστασία μην απογοητεύεσαι!!! Υπάρχει περίπτωση η χοριακή να βγει αρνητική πριν την αναμενόμενη περίοδο!! Δεν θέλω να σε ξεμυαλίσω , αλλά δες εδώ:
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=110671
Παλιά 01-02-12, 15:09   #290
Anastasiag

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katrindm Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναστασία μην απογοητεύεσαι!!! Υπάρχει περίπτωση η χοριακή να βγει αρνητική πριν την αναμενόμενη περίοδο!! Δεν θέλω να σε ξεμυαλίσω , αλλά δες εδώ:
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=110671
Μακάρι, φιλενάδα! Αυτό πιστεύω να είναι. Δεν θέλω να με πάρει απο κάτω. Κι αν δεν τα καταφέραμε, δεν πειράζει, τον άλλο μήνα η Παναγιά μπορεί να μας χαρίσει το θαύμα. ΄-) Απλά, δνε νομίζω να ξανακάνω τεστ, αν τωρα δεν είμαι έγκυος. Καθυστέρηση και μετα χοριακή. Μάλλον όλες το μαθαίνουμε μετά απο τη χλαπάτσα... ΄-)
Παλιά 01-02-12, 20:21   #291
katrindm

Το avatar του χρήστη katrindm

Περιοχή: Αττική
katrindm χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Συμφωνώ σε αυτό που λες και χαίρομαι που το κατάλαβες!!! Δεν θέλει άγχος!!! Και πρέπει να έχουμε υπομονή να περιμένουμε μέχρι την καθυστέρηση!!! Πριν την καθυστέρηση κανένα τεστ ή χοριακή δεν είναι αξιόπιστο!!!
Παλιά 03-02-12, 17:17   #292
eleftheria26

eleftheria26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χριστίνα καλησπέρα διαβασά τη περιπτωση σου και είναι ακριβώσ ίδια ξε τη δικιά μου με μόνη διαφορά οτί περίοδο είχα 13/01 και μασ ειναι η πρ'ωτη φορά και γς είχα τα ίδια συμπτώματα λογικά περίοδο περιμένεισ μεσ τη βδομάδα σου ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα
Ο χρήστης eleftheria26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-02-12, 08:42   #293
chris32

chris32 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Sti thesi sou tha perimena merikes meres dioti ta test ayta den einai kai toso axiopista... Perimene na exeis kathisterisi kai kane allo ena. Kai prospathise na min agxwnesai kai na min to skeftesai giati aplws tha agxwtheis kai oi meres tha pernane poliiiiiiiiiiiiiiii arga...
Ο χρήστης chris32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-02-12, 12:43   #294
Anastasiag

Προεπιλογή

Κορίτσια, καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Τελικά αδιαθέτησα το Σάβατο το πρωί. Ή τα τεστάκια είναι εντελώς αναξιόπιστα ή ήταν βιοχημική. Ό,τι και να ήταν, πάντως, εγώ πλέον θα περιμένω την καθυστέρηση και θα χαίρομαι τον καιρό με τον καλό μου γιατί κόντεψα να γίνω τρελή, ακόμη και την κρίσιμη στιγμή!!! Το μυαλό μου εκεί, στη σύλληψη! Εμ, μετά πώς να έρθει το μωράκι μας, Πόσο στρες πια να δεχτεί!!! Οπότε, από 'δω και πέρα ΧΑΛΑΡΑ και με ΧΑΡΑ! Όταν πρέπει να έρθει, θα μας το στείλει η Παναγιά! Καλά αποτελέσματα σε όλες σας και τελειόμηνες εγκυμοσύνες στις μανούλες! Πολλά πολλά φιλάκια!!!!
Παλιά 07-02-12, 14:12   #295
angelique811

angelique811 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή kalhspera....

kai egw meta apo epafi eixa pono xamila kai meta apo miamisi evdomada ekana to test self clear (gia meta apo 5 hmeres ) kai i grammi gia to ean einai thetiko i oxi den emfanistike alla einai olo to tetragono axno roz kai sto allo gia arnitiko einai misi grami ayto ti simainei?
sas eyxaristw polu
Ο χρήστης angelique811 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-02-12, 20:47   #296
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angelique811 Εμφάνιση μηνυμάτων
kai egw meta apo epafi eixa pono xamila kai meta apo miamisi evdomada ekana to test self clear (gia meta apo 5 hmeres ) kai i grammi gia to ean einai thetiko i oxi den emfanistike alla einai olo to tetragono axno roz kai sto allo gia arnitiko einai misi grami ayto ti simainei?
sas eyxaristw polu
μαλλον το τεστ ηταν ελλατωματικο....κανε αλλη μια προσπαθεια με πρωινα ουρα , δεν εχεις να χασεις τιποτα...!!!
Παλιά 08-02-12, 22:21   #297
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια!
Ειμαι κ εγω σχετικα καινουργια στην παρεα, ομοιοπαθης!!!Εχω γραψει κ σε αλλο φορουμ, αλλα επειδη θα σκασω θελω να μοιραστω τον πονο μου και μαζι σας!!!Λοιπν εχω 28 μερες σταθερο κυκλο!Πηρα το τεστ ωορηξιας, και βαση αυτου καναμε τρελλιτσες περιπου 24 πριν την ωορηξια!
Μετα απο περιπου 4-5 μερες ειδα στο χαρτι σδτην τουαλετα μια κοκκινη βλεννα. Τις πρωτες μερες ειχα πονακια κατω αριστερα και εντονη φαγουρα στο αριστερο στηθος (για 2-3 μερες). Αυτα υποχωρησαν και τωρα απο χθες εχω πονακια (οχι εντονα) σα να περιμενω περιοδο!!Περιμενω στις 14.02, αλλα το θεμα μου ειναι οτι εχω σκασει κ θελω να κανω ενα τεστ!Ποιο να παρω?Α να σημειωσω επισης οτι η θερμοκρασια μου κυμαινεται απο 36,8 μεχρι 37!!
Λετε ολα αυτα να ειναι ιδεα μου???Τους προηγουμενους μηνες δεν ειχα ποτε τετοια συμπτωματα. Αχ ολη την ωρα αυτο σκεφτομαι!!!Τι να κανω???
Ευχαριστω κ σορρυ αν σας κουρασα
Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-12, 22:44   #298
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Speedy Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσια!
Ειμαι κ εγω σχετικα καινουργια στην παρεα, ομοιοπαθης!!!Εχω γραψει κ σε αλλο φορουμ, αλλα επειδη θα σκασω θελω να μοιραστω τον πονο μου και μαζι σας!!!Λοιπν εχω 28 μερες σταθερο κυκλο!Πηρα το τεστ ωορηξιας, και βαση αυτου καναμε τρελλιτσες περιπου 24 πριν την ωορηξια!
Μετα απο περιπου 4-5 μερες ειδα στο χαρτι σδτην τουαλετα μια κοκκινη βλεννα. Τις πρωτες μερες ειχα πονακια κατω αριστερα και εντονη φαγουρα στο αριστερο στηθος (για 2-3 μερες). Αυτα υποχωρησαν και τωρα απο χθες εχω πονακια (οχι εντονα) σα να περιμενω περιοδο!!Περιμενω στις 14.02, αλλα το θεμα μου ειναι οτι εχω σκασει κ θελω να κανω ενα τεστ!Ποιο να παρω?Α να σημειωσω επισης οτι η θερμοκρασια μου κυμαινεται απο 36,8 μεχρι 37!!
Λετε ολα αυτα να ειναι ιδεα μου???Τους προηγουμενους μηνες δεν ειχα ποτε τετοια συμπτωματα. Αχ ολη την ωρα αυτο σκεφτομαι!!!Τι να κανω???
Ευχαριστω κ σορρυ αν σας κουρασα
speedy μου, speedy μου, speedy μου,
καταρχην καλως ηλθες στην τρελοπαρεα μας ( το κλουβι με τις τρελες ).
τι να πρωτο πω.....Νομιζω οτι ειμαστε εγκυούλες....η τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.... Λοιπον, περιμενω κι εγω να αδιαθετησω 14/02, εχω πονακια σαν περιοδου και μερικα τσιμπηματακια κατω χαμηλα αριστερα, πρησμενο στηθος και επισης δεν ειχα τιποτα απο αυτα τους τελευταιους μηνες....τι να πω???? να ειμαστε τοσο τρελες πια????

αν θες τωρα την γνωμη μου περιμενε λιγο ακομα για το τεστ. Υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να εισαι εγκυος, αλλα μην νομιζεις οτι ενα τεστ θα σου δωσει αξιοπιστο αποτελεσμα τοσες μερες πριν την περιοδο....εγω λεω να κανω το first step την Κυριακη. Μην κανεις κατι πριν την Κυριακη, κανε υπομονη γλυκεια μου και κατι μου λεει πως θα εχουμε χαρμοσυνα νεα απο βδομαδα....

Make a pregnancy ticker
Παλιά 09-02-12, 12:26   #299
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gianna_p Εμφάνιση μηνυμάτων
speedy μου, speedy μου, speedy μου,
καταρχην καλως ηλθες στην τρελοπαρεα μας ( το κλουβι με τις τρελες ).
τι να πρωτο πω.....Νομιζω οτι ειμαστε εγκυούλες....η τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.... Λοιπον, περιμενω κι εγω να αδιαθετησω 14/02, εχω πονακια σαν περιοδου και μερικα τσιμπηματακια κατω χαμηλα αριστερα, πρησμενο στηθος και επισης δεν ειχα τιποτα απο αυτα τους τελευταιους μηνες....τι να πω???? να ειμαστε τοσο τρελες πια????

αν θες τωρα την γνωμη μου περιμενε λιγο ακομα για το τεστ. Υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να εισαι εγκυος, αλλα μην νομιζεις οτι ενα τεστ θα σου δωσει αξιοπιστο αποτελεσμα τοσες μερες πριν την περιοδο....εγω λεω να κανω το first step την Κυριακη. Μην κανεις κατι πριν την Κυριακη, κανε υπομονη γλυκεια μου και κατι μου λεει πως θα εχουμε χαρμοσυνα νεα απο βδομαδα....
Αχ λες βρε Γιαννα μου?Μακαααρι!!!αν ειναι να περιμενω μεχρι την Κυριακη, τοτε θα κανω λιγο υπομονη μεχρι την Τριτη μωρε!!!Μακαρι η ημερα του αγιου Βαλεντινου να ειναι τυχερη κ να μας φερει το καλυτερο δωρακι!!!Σημερα περασα απο το φαρμακειο κ κρατηθηκα!!!Αντε λοιπον υπομονη και...βλεπουμε!
Παλιά 09-02-12, 12:34   #300
nitsa_ge

nitsa_ge ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, εγώ είχα συμπτώματα και έκανα το cl...bl... 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και έδειξε θετικό. Όσο περιμένετε τόσο καλύτερο αλλά αν δεν κρατιέστε κάντε το.
Ο χρήστης nitsa_ge δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-12, 14:54   #301
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αχ λες βρε Γιαννα μου?Μακαααρι!!!αν ειναι να περιμενω μεχρι την Κυριακη, τοτε θα κανω λιγο υπομονη μεχρι την Τριτη μωρε!!!Μακαρι η ημερα του αγιου Βαλεντινου να ειναι τυχερη κ να μας φερει το καλυτερο δωρακι!!!Σημερα περασα απο το φαρμακειο κ κρατηθηκα!!!Αντε λοιπον υπομονη και...βλεπουμε!
αχ αυτο λεω κι εγω ...το καλυτερο δωρο για την ημερα εκεινη....
καλα μας αποτελεσματα λοιπον......

Make a pregnancy ticker
Παλιά 09-02-12, 14:55   #302
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nitsa_ge Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια, εγώ είχα συμπτώματα και έκανα το cl...bl... 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και έδειξε θετικό. Όσο περιμένετε τόσο καλύτερο αλλά αν δεν κρατιέστε κάντε το.
συγχαρητηρια Νιτσα,

σου ευχομαι μια παρα πολυ καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να ερθει το μωρακι σου.

Make a pregnancy ticker
Παλιά 09-02-12, 17:16   #303
nitsa_ge

nitsa_ge ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Eυχαριστώ! Με το καλό να έχεις θετικά αποτελέσματα εύχομαι!
Ο χρήστης nitsa_ge δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-12, 20:02   #304
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nitsa_ge Εμφάνιση μηνυμάτων
Eυχαριστώ! Με το καλό να έχεις θετικά αποτελέσματα εύχομαι!
Συγχαρητηρια Νιτσα!!!!Αντε να ακουμε ευχαριστα νεα!!!Με εβαλεσ σε πειρασμο κ πηγα να παρω τεστακι, αλλα...ατυχησα!!Δεν ειχε!!!Ευχομαι να πανε ολα ΤΕΛΕΙΑ στην εγκυμοσυνη σου!!!
Παλιά 09-02-12, 22:41   #305
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Συγχαρητηρια Νιτσα!!!!Αντε να ακουμε ευχαριστα νεα!!!Με εβαλεσ σε πειρασμο κ πηγα να παρω τεστακι, αλλα...ατυχησα!!Δεν ειχε!!!Ευχομαι να πανε ολα ΤΕΛΕΙΑ στην εγκυμοσυνη σου!!!
μην κανεις ακομα τεστ ειναι σχετικα νωρις...απο κυριακη και μετα τα τεστ..!!!!!

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 12:03   #306
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καληηηημερα!!!Αχ κοριτσια νομιζω οτι ειμαι εγκυος!!!! Εκανα το τεστ πρωι πρωι και η γραμμουλα φανηκε!!Δεν ηταν εντονη, αλλα ουτε αχνη τη λες!Μια ροζ φυσιολογικη γραμμουλα!!Ο αντρας μου λειπει κ αν του πω οτι το εκανα μονη μου μπορει κ να μου θυμωσειΟποτε πρεπει να περιμενω την καθυστερηση για να το επιβεβαιωσουμε μαζι!Εσυ Γιαννα εκανες το τεστ???
Γουλριδικο το φορουμ!!!
Παλιά 12-02-12, 15:35   #307
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καληηηημερα!!!Αχ κοριτσια νομιζω οτι ειμαι εγκυος!!!! Εκανα το τεστ πρωι πρωι και η γραμμουλα φανηκε!!Δεν ηταν εντονη, αλλα ουτε αχνη τη λες!Μια ροζ φυσιολογικη γραμμουλα!!Ο αντρας μου λειπει κ αν του πω οτι το εκανα μονη μου μπορει κ να μου θυμωσειΟποτε πρεπει να περιμενω την καθυστερηση για να το επιβεβαιωσουμε μαζι!Εσυ Γιαννα εκανες το τεστ???
Γουλριδικο το φορουμ!!!
Αντε επιτελους κι ενα ευχαριστο......ειδες που στο ειπα οτι κατι καλο μου μυριζει εδω..... εισαι εγκυος κοριτσακι μου....μην εχεις αμφιβολιες!!!!!
μιλα με τον γιατρο σου και πηγαινε αυριο για χοριακη....!!!!
μην το κρατησεις κρυφο απο τον αντρα σου, πες του το , σιγα μην θυμωσει ισα ισα..........θα καταχαρει....!!!!!
πιο τεστ εκανες και ποσες μερες πριν την καθυστερηση????

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 15:56   #308
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αντε επιτελους κι ενα ευχαριστο......ειδες που στο ειπα οτι κατι καλο μου μυριζει εδω..... εισαι εγκυος κοριτσακι μου....μην εχεις αμφιβολιες!!!!!
μιλα με τον γιατρο σου και πηγαινε αυριο για χοριακη....!!!!
μην το κρατησεις κρυφο απο τον αντρα σου, πες του το , σιγα μην θυμωσει ισα ισα..........θα καταχαρει....!!!!!
πιο τεστ εκανες και ποσες μερες πριν την καθυστερηση????
Εκανα το κλιαρ μπλου!Κανονικα περιοδο περιμενω την Τριτη, δηλ. 2 μερες πριν. Θα κανω αλλο ενα αυριο κ μετα θα παω για χοριακη. Δεν θελω να του το πω απο το τηλ. θελω να τον βλεπω!!!Επειδη την εχω πατησει με τεστ (πρεντικτορ) που με καθυστερηση εδειξε οτι ημουν ενω δεν ημουν, δεν θελω να ενθουσιαζομαι!Αν κ ειμαι σχεδον σιγουρη, το νιωθω!!!Εσυ κρατηθηκες κ δεν εκανες τεστακι??
Παλιά 12-02-12, 16:09   #309
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εκανα το κλιαρ μπλου!Κανονικα περιοδο περιμενω την Τριτη, δηλ. 2 μερες πριν. Θα κανω αλλο ενα αυριο κ μετα θα παω για χοριακη. Δεν θελω να του το πω απο το τηλ. θελω να τον βλεπω!!!Επειδη την εχω πατησει με τεστ (πρεντικτορ) που με καθυστερηση εδειξε οτι ημουν ενω δεν ημουν, δεν θελω να ενθουσιαζομαι!Αν κ ειμαι σχεδον σιγουρη, το νιωθω!!!Εσυ κρατηθηκες κ δεν εκανες τεστακι??
δεν το εκανα....δεν ξερω γιατι....φοβηθηκα οτι θα δω αρνητικο αποτελεσμα....θα περιμενω κι ΑΝ δεν αδιαθετησω μεχρι την Πεμπτη τοτε θα κανω ενα.....!!!
Μακαρι να εχω κι εγω ενα θετικο αποτελεσμα σαν το δικο σου...

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 16:27   #310
leo80

Το avatar του χρήστη leo80

Περιοχή: Αθήνα
leo80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
δεν το εκανα....δεν ξερω γιατι....φοβηθηκα οτι θα δω αρνητικο αποτελεσμα....θα περιμενω κι ΑΝ δεν αδιαθετησω μεχρι την Πεμπτη τοτε θα κανω ενα.....!!!
Μακαρι να εχω κι εγω ενα θετικο αποτελεσμα σαν το δικο σου...
Την Πέμπτη περιμένεις; Κι εγώ!! Ελπίζω να μην έρθει...

Ο χρήστης leo80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-12, 16:33   #311
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχομαι να εχετε θετικα αποτελεσματα κ οι δυο σας!!Αντε μπορει ο Φεβρουαριος να ειναι τυχερος μηνας (παρολο που οικονομικα παει κατα διαολου!!)!!Συμμεριζομαι την αγωνια σας, πιστεψτε με!Αντε θα περιμενω νεα σας
Παλιά 12-02-12, 21:25   #312
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο leo80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Την Πέμπτη περιμένεις; Κι εγώ!! Ελπίζω να μην έρθει...
οχι την Τριτη περιμενω...αλλα αν δω και δεν ερχεται θα κανω τεστ την πεμπτη.

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 21:26   #313
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχομαι να εχετε θετικα αποτελεσματα κ οι δυο σας!!Αντε μπορει ο Φεβρουαριος να ειναι τυχερος μηνας (παρολο που οικονομικα παει κατα διαολου!!)!!Συμμεριζομαι την αγωνια σας, πιστεψτε με!Αντε θα περιμενω νεα σας
να 'σαι καλα κοπελα μου κι εσυ να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη !

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 22:30   #314
ath_gal1

ath_gal1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
οχι την Τριτη περιμενω...αλλα αν δω και δεν ερχεται θα κανω τεστ την πεμπτη.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΝΤΕΛΛΕΙ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΕΣ! ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!
Ο χρήστης ath_gal1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-12, 22:37   #315
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ath_gal1 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΝΤΕΛΛΕΙ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΕΣ! ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!
εμμμμ...να παει χαμενο και το τεστ ???? αφου θα μου ερθουν μωρε κανονικα, τι αγχωνομαι???? σιγα μην ειμαι....δεν υπαρχει περιπτωση!!!! εξαλλου ειπαμε, πρεπει να χασω 6 κιλα και να βαψω μαλλι....

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 22:43   #316
ath_gal1

ath_gal1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
εμμμμ...να παει χαμενο και το τεστ ???? αφου θα μου ερθουν μωρε κανονικα, τι αγχωνομαι???? σιγα μην ειμαι....δεν υπαρχει περιπτωση!!!! εξαλλου ειπαμε, πρεπει να χασω 6 κιλα και να βαψω μαλλι....
ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ...ΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ..
Παλιά 12-02-12, 23:08   #317
gianna_p

gianna_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ath_gal1 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ...ΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ..
τι για χοριακη????? βρε δεν ειμαι σου λεω.....κανονικα θα μου ερθουν ......θα δειτε που την τριτη θα μπω και θα σας γραψω...κοριτσια μου ποναωωωωωω, μου ηρθανε...!!! ξερεις ποσο σιγουρη ειμαι????? δεν μπορεις να φανταστεις....εδω απορω κι εγω με τον εαυτο μου....πολυ αρνητικοτητα απο το πουθενα.....καλα ειναι ομως...καλυτερα αρνητικοτητα παρα ενθουσιασμος.
οτι ηταν να γινει εχει γινει εδω και αρκετες μερες, εχει καθοριστει το αν θα αδιαθετησω η οχι....οποτε οτι και να λεω εγω τωρα.....ειναι λογια περιττα !!!!! αν ειμαι καλως να ερθει, το θελω παρα πολυ...αν παλι δεν ειμαι, εεεε δεν θα τρελαθω κιολας, νεος κυκλος θα ξεκινησει κ ισως σταθει πιο τυχερος, ασε -το ξαναλεω- που θα προλαβω να χασω λιγα κιλα και θα βαψω το μαλλακι μου.....
καλο μας βραδυ, τα λεμε αυριο.

Make a pregnancy ticker
Παλιά 12-02-12, 23:28   #318
ath_gal1

ath_gal1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
τι για χοριακη????? βρε δεν ειμαι σου λεω.....κανονικα θα μου ερθουν ......θα δειτε που την τριτη θα μπω και θα σας γραψω...κοριτσια μου ποναωωωωωω, μου ηρθανε...!!! ξερεις ποσο σιγουρη ειμαι????? δεν μπορεις να φανταστεις....εδω απορω κι εγω με τον εαυτο μου....πολυ αρνητικοτητα απο το πουθενα.....καλα ειναι ομως...καλυτερα αρνητικοτητα παρα ενθουσιασμος.
οτι ηταν να γινει εχει γινει εδω και αρκετες μερες, εχει καθοριστει το αν θα αδιαθετησω η οχι....οποτε οτι και να λεω εγω τωρα.....ειναι λογια περιττα !!!!! αν ειμαι καλως να ερθει, το θελω παρα πολυ...αν παλι δεν ειμαι, εεεε δεν θα τρελαθω κιολας, νεος κυκλος θα ξεκινησει κ ισως σταθει πιο τυχερος, ασε -το ξαναλεω- που θα προλαβω να χασω λιγα κιλα και θα βαψω το μαλλακι μου.....
καλο μας βραδυ, τα λεμε αυριο.

ετσι ....σε βλεπω πολυ παουερ!!! θα δειξει ..τπτ .δεν εχει τελειωσει!!
το σκαιπ το εκανες απεγκατασταση? τι εγινε κοπελια??????ε??????
ανοιξε το γρηγορααααα
Παλιά 22-02-12, 22:19   #319
misirllou

misirllou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλες σας. Τί όμορφη και καλή παρέα που είσαστε; Είμαι καινούρια και εδώ και στην διαδικασία. Δεν είναι ότι προσπαθούμε απλά σκεφτόμαστε ότι αν έρθει είναι καλοδεχούμενο. Όσο όμως περνάει ο καιρός και οι μέρες μέχρι να αδιαθετήσω νομίζω θα με τρελάνει η μωρομανία... :-Ρ Έχω βρει τον άνθρωπό μου, είμαι 30, ώρα μου είναι...
δύο ερωτήσεις... Πρώτη: Μα καλά πώς κρατιέστε μέχρι να αδιαθετήσετε και μετά;;;;; Δεύτερων... Θα λάτρευα να υπήρχε ένα μαγικό ραβδί που να μου πει τί γίνεται εκεί μέσα για να ξέρω αν είναι να καπνίζω ή μαχαίρι... Δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες κοψίματος και τέτοια γιατί τότε θα το αποχάσω... Θα το σκέφτομαι όλη την ώρα και οι μέρες δεν θα περνάνε με τίποτα... Και να φανταστείτε ότι τον προηγούμενο μήνα που είχα λίγες μέρες καθυστέρηση είχα τρελαθεί ότι μπορεί να είμαι έγκυος και τί θα κάνω. Κάνεις ένα βήμα προς την ιδέα της μητρότητας κι αυτή τρέχει κατά πάνω σου και σε αγκαλιάζει όλο τρυφερότητα.
Η αλήθεια είναι ότι αν είμαι, θα φοβηθώ όσο δεν πάει κι αν δεν είμαι θα ξενερώσω λιγάκι...
Εμείς είχαμε μόνο μια ελεύθερη επαφή. Στις 20 και η πρώτη μέρα αδιαθεσίας ήταν στις 8 με κύκλο 28-29 ημερών. Είναι σχεδόν εντελώς απίθανο με μία φορά αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Χαμογελώ όλη την ώρα...
Ο χρήστης misirllou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-02-12, 14:12   #320
Speedy

Speedy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο misirllou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλες σας. Τί όμορφη και καλή παρέα που είσαστε; Είμαι καινούρια και εδώ και στην διαδικασία. Δεν είναι ότι προσπαθούμε απλά σκεφτόμαστε ότι αν έρθει είναι καλοδεχούμενο. Όσο όμως περνάει ο καιρός και οι μέρες μέχρι να αδιαθετήσω νομίζω θα με τρελάνει η μωρομανία... :-Ρ Έχω βρει τον άνθρωπό μου, είμαι 30, ώρα μου είναι...
δύο ερωτήσεις... Πρώτη: Μα καλά πώς κρατιέστε μέχρι να αδιαθετήσετε και μετά;;;;; Δεύτερων... Θα λάτρευα να υπήρχε ένα μαγικό ραβδί που να μου πει τί γίνεται εκεί μέσα για να ξέρω αν είναι να καπνίζω ή μαχαίρι... Δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες κοψίματος και τέτοια γιατί τότε θα το αποχάσω... Θα το σκέφτομαι όλη την ώρα και οι μέρες δεν θα περνάνε με τίποτα... Και να φανταστείτε ότι τον προηγούμενο μήνα που είχα λίγες μέρες καθυστέρηση είχα τρελαθεί ότι μπορεί να είμαι έγκυος και τί θα κάνω. Κάνεις ένα βήμα προς την ιδέα της μητρότητας κι αυτή τρέχει κατά πάνω σου και σε αγκαλιάζει όλο τρυφερότητα.
Η αλήθεια είναι ότι αν είμαι, θα φοβηθώ όσο δεν πάει κι αν δεν είμαι θα ξενερώσω λιγάκι...
Εμείς είχαμε μόνο μια ελεύθερη επαφή. Στις 20 και η πρώτη μέρα αδιαθεσίας ήταν στις 8 με κύκλο 28-29 ημερών. Είναι σχεδόν εντελώς απίθανο με μία φορά αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Χαμογελώ όλη την ώρα...

Καλως ηλθες Μισιρλου!!Ευχομαι συντομα να εχεισ τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!εγώ το μόνο που μπορω να σου πω ειναι οτι δεν χρειαζεται να αγχώνεσαι κ να φοβασαι για τιποτα. Οσο για το καπνισμα η φυση λογικα προνοει για ολα. Δε νομιζω να εχει επιπτωσεις τις πρωτες μερες. Εγω που ειμαι εγκυος (6 εβδομαδων) δεν το εχω κοψει εντελως. Ο γιατρος μου επιτρεπει μεχρι κ 4 τη μερα!Εχω σκοπο ομως να το κοψω, συντομα ελπιζω!!!Θετικη σκεψη και υπομονη!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές