Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Κοινωνικοποίηση, Εκπαίδευση: τα πρώτα βήματα > Παιδικοί σταθμοί, Βρεφικοί σταθμοί & Babysitter

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 01-06-10, 13:51   #121
anti1980

Το avatar του χρήστη anti1980

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έχει βγει ανακοίνωση στη σελίδα http://www.eetaa.gr/. Οι αιτήσεις θα ξεκινήσουν στις 21/06/2010.

Ο χρήστης anti1980 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-06-10, 14:21   #122
ΜΑΡΙΤΑ

ΜΑΡΙΤΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μήπως ξέρετε πόσο καιρό ισχύει η βεβαίωση από τον εργοδότη; Δηλαδή εάν τη ζητήσω αυτή τη βδομάδα από τον εργοδότη μου για να μη τρέχω τελευταία στιγμή, λέτε να μην ισχύει λόγω ημερομηνίας;
Επίσης τι στοιχεία πρέπει να έχει η βεβαίωση; Μισθό, ωράριο, προυπηρεσία και εργασιακή σχέση πχ αορίστου χρόνου; Χρειάζεται και άλλα στοιχεία;
Παλιά 01-06-10, 14:24   #123
maestria

Το avatar του χρήστη maestria

maestria χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anti1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει βγει ανακοίνωση στη σελίδα http://www.eetaa.gr/. Οι αιτήσεις θα ξεκινήσουν στις 21/06/2010.
Που την είδες κοριτσάκι; Εγώ ακόμα την ανακοίνωση για τις αιτήσεις των δομών βλέπω .
Παλιά 01-06-10, 14:42   #124
anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maestria Εμφάνιση μηνυμάτων
Που την είδες κοριτσάκι; Εγώ ακόμα την ανακοίνωση για τις αιτήσεις των δομών βλέπω .
Στην ίδια σελίδα, λίγο ποιο κάτω εκεί που λέει:

Πρόγραμμα "Εναρμόνιση οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής"
· Ανακοίνωση για τις μητέρες (αρχείο)
· Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για Παιδικούς Σταθμούς και ΚΔΑΠ(αρχείο)

Παλιά 01-06-10, 15:05   #125
STAVIC

STAVIC χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τωρα το ειδα και εγω!
εχουν βαλει οριο εισοδηματος?
που βλεπουμε του βρεφονηπιακους σταθμους?
Ο χρήστης STAVIC δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-06-10, 15:10   #126
maestria

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο STAVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα το ειδα και εγω!
εχουν βαλει οριο εισοδηματος?
που βλεπουμε του βρεφονηπιακους σταθμους?
Δεν ξέρω αν έχουν βγει ακόμα οι τελικοί κοριτσάκι.

Και δεν ξέρω αν υπάρχει όριο εισοδήματος. Δες λεπτομερώς την ανακοίνωση.
Παλιά 01-06-10, 17:19   #127
SOFIA 76

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
SOFIA 76 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Επιτέλους μλαθαμε τις ημερομηνίες τουλάχιστον! Να ξέρουμε πότε ξεκινα το τρέξιμο αν μη τι άλλο....μακάρι να βγάλουνε και τις τελικές λίστες να δούμε και το όριο εισοδήματος.Προς το παρόν δεν αναφέρεται κάτι.
Ο χρήστης SOFIA 76 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-06-10, 17:23   #128
kalamaraki

Το avatar του χρήστη kalamaraki

Περιοχή: Πέρασα Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηη
kalamaraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

4. Άνεργες:
α) Δελτίο ανεργίας σε ισχύ και αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ.,
β) Εάν η ενδιαφερόμενη λαμβάνει ή έχει λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. οποιαδήποτε χρονική περίοδο κατά τους τελευταίους 24 μήνες προ της δημοσίευσης της παρούσας, ήτοι από 21/06/2008 έως 21/06/2010: αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του Ο.Α.Ε.Δ.

Κοριτσια..........για να καταλαβω...επειδη εγω θα ειμαι ανεργη οταν θα κανω αιτηση, θα εχω ηδη βγάλει καρτα ανεργιας και θα περιμενω την αποφαση για το αν θα παρω επιδομα τριμηνο....
Εγω τι θα προσκομίσσω?????
Ο χρήστης kalamaraki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-06-10, 17:35   #129
φιλιτσα

φιλιτσα ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην φιλιτσα
Προεπιλογή

να ρωτησω τον Ιδιωτικο σταθμο που παώ την μικρη αν εχει κανει αιτηση συμμετοχης ??? αν εχει κανει τοτε θα κανω και εγω αν οχι δεν χριεαζεται ε?

Καλαμαρακι αν καταλαβα καλα θα πρεπει να εχεις ότι λεει το α) και το ---αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του Ο.Α.Ε.Δ --- θα εχει βγει όμως ή θα χασεις την προθεσμια ??? εσυ που εχεις ξαναπάρει το επίδομα αυτο βγαινει αμεσως ???

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....
Ο χρήστης φιλιτσα δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-06-10, 17:38   #130
kalamaraki

Προεπιλογή

4. Άνεργες:
α) Δελτίο ανεργίας σε ισχύ και αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ.,

Το δελτιο ανεργιας βγαινει επιτοπου ειναι η μικρη καρτα, το αντιγραφο αξατομικευμενης δεν καταλαβα τι ειναι....και ειμαι και μαλωμενη στον οαεδ...γμτ

β) Εάν η ενδιαφερόμενη λαμβάνει ή έχει λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. οποιαδήποτε χρονική περίοδο κατά τους τελευταίους 24 μήνες προ της δημοσίευσης της παρούσας, ήτοι από 21/06/2008 έως 21/06/2010: αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του Ο.Α.Ε.Δ.

Και αυτα τα εχω ειναι τα ροζ χαρτακια που μας δινουν οταν εγκρινετε ή οχι το να παρεις επίδομα , η εγκριτικη για επιδομα ειναι ασχετη απο το δελτιο, δελτιο βγαζει οποιος θελει αρκει να καταθεσει ενσημα και απολυση....επιδομα ομως δεν παιρνουν ολοι.
Παλιά 01-06-10, 17:39   #131
kalamaraki

Προεπιλογή

Και απο οτι καταλαβα....εγω θα τους παω τις εγκριτικες αποφασεις απο 21/6/08 εως και σημερα....αρα εχω παρει δυο φορες τριμηνο επιδομα...τα δυο ροζ χαρτακια!
Παλιά 01-06-10, 17:39   #132
φιλιτσα

φιλιτσα ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην φιλιτσα
Προεπιλογή

αν όμως αργει να βγει επισυναψε την περσινη αποφαση του επιδοματος

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....
Ο χρήστης φιλιτσα δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 01-06-10, 17:40   #133
kalamaraki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο φιλιτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
να ρωτησω τον Ιδιωτικο σταθμο που παώ την μικρη αν εχει κανει αιτηση συμμετοχης ??? αν εχει κανει τοτε θα κανω και εγω αν οχι δεν χριεαζεται ε?
Γιατι να μην κανεις αιτηση...? Σου δινουν επιλογη εως 5 σταθμους να διαλεξεις! Μπορει να ειναι μεσα στο προγραμμα καποιος αλλος που σου αρεσε περισσοτερο τοτε!
Παλιά 01-06-10, 17:42   #134
kalamaraki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο φιλιτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
αν όμως αργει να βγει επισυναψε την περσινη αποφαση του επιδοματος
Την φετινη εγκριτικη αποκλειεται να την προλάβω....βγαινει σχεδον σε ενα μηνα απο την ημερομηνια κατάθεσης....εγω δηλαδη θα καταθεσω πρωτα στις 16/6 απολυση και ενσημα και μετα θα αφησω εκρεμμοτητα τα ενσημα, και η αποφαση θα βγει γυρω στα μεσα ιουλιου... και εφοσον λεει 21/6/2010.... μπορω να βαλω μονο τα δυο προηγουμενα
Παλιά 02-06-10, 08:22   #135
anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει????

1. Μισθωτές:
Αντίγραφο μηχανογραφημένων ενσήμων του δευτέρου ή τουλάχιστον του πρώτου τριμήνου του 2009 ή σχετική βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα.

Τι εννοεί???? Εγώ το πρώτο και δεύτερο τρίμηνο του 09 δε δούλευα. Παραιτήθηκα από τη δουλειά μου λίγο πριν γεννήσω και δε δούλευα ούτε έπαιρνα ταμείο ανεργίας, ούτε είχα κάρτα ανεργίας… άρχισα να δουλεύω στα τέλη Αυγούστου 09… λέτε να αντιμετωπίσω πρόβλημα????

Παλιά 02-06-10, 09:22   #136
ΤΙΓΡΑΚΙ

Περιοχή: Νικαια
ΤΙΓΡΑΚΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν ξέρω αν έχουν βγει ακόμα οι τελικοί κοριτσάκι.

Και δεν ξέρω αν υπάρχει όριο εισοδήματος. Δες λεπτομερώς την ανακοίνωση.
εμενα με ενημερωσε η κοπελα απο το σταθμο οτι 18/06 θα ανακοινωθουν οι δομες που θα λαβουν μερος δηλαδη οι σταθμοι και για εμας θα ξεκινησουν 21/06
καλη μας επιτυχια λοιπον
Παλιά 02-06-10, 09:36   #137
ΜΑΡΙΤΑ

ΜΑΡΙΤΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα!
Ευχαριστούμε πολύ anti1980 για τις πληροφορίες που μας έδωσες.Η ερώτηση σου βέβαια είναι πολύ ωραία γιατί και εγώ τους πρώτους 7 μήνες του 2009 είχα την άδεια του εξαμήνου οπότε ένσημα γιοκ! Μήπως πρέπει να προσκομίσουμε και την απόφαση του εξαμήνου για να αποδείξουμε ότι πήραμε το εξάμηνο εκείνους τους μήνες;
Επίσης μήπως ξέρετε το αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψης θα το πάρουμε από τον εργοδότη ή από τον Οαεδ/Ικα;
Αυτή τη βδομάδα πάντως θα ζητήσω την βεβαίωση από τον εργοδότη για να την έχω έτοιμη.. ή λέτε να περιμένω λίγο ακόμα;
Παλιά 02-06-10, 09:53   #138
lina

lina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Την αναγγελία πρόσληψης την είχε εμάς ο λογιστής της εταιρίας, την πήρα, έβγαλα αντίγραφο και πήγα και με το πρωτότυπο και με το αντίγραφο στον οεε γιατί νομίζω αυτά δεν επικυρώνονται από το ΚΕΠ, τους την έδειξα και την επέστρεψα αμέσως στον λογιστή, γιατί αυτά είναι μοναδικά χαρτιά και σου πρήζουν τα...Αυτό μου φάνηκε πιο εύκολο από το να ψάχνομαι με οαεδ...
Παλιά 02-06-10, 09:59   #139
kalamaraki

Προεπιλογή

Και εγω ετσι νομιζω, την αναγγελια προσληψης την εχει ο εργοδοτης/λογιστης του γιατι την καταθετουν καπου.... Μπορεις να δωσεις και την βεβαιωση αποδοχων νομιζω γιατι αυτοι θελουν να δουν το υψος των αποδοχών σου.
Παλιά 02-06-10, 10:04   #140
ΜΑΡΙΤΑ

ΜΑΡΙΤΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γιατί πρέπει να δώσω και την πρωτότυπη;;Αποκλείεται να μου δώσουν τη πρωτότυπη...και τη φωτοτυπία δηλαδή δύσκολο το βλέπω αλλά θα προσπαθήσω...
Έχετε αρχίσει ήδη να τα μαζεύτε τα δικαιολογητικά κορίτσια;
Παλιά 02-06-10, 10:07   #141
kalamaraki

Προεπιλογή

Εννοειτε βρε , εγω τα μαζεψα ήδη, εχω κανει φακελο και με τους ορους της μισθωτης και τωρα θα περιμενω να κανω και την εκδοση καρτας ανεργιας γιατι οταν θα παμε για την αιτηση στο οεεκ εγω θα ειμαι ήδη ανεργη ....και δεν ξερω πως θα με δεχτουν ...για αυτο κανω φακελο και με τις δυο εκδοχες και οποια παρουν!!
Παλιά 02-06-10, 10:32   #142
kokokimakia

kokokimakia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Βρε κοριτσια συγνωμη κιολας που ρωταω αλλα μπερδευτηκα σχετικα με αυτη την αναγγελια προσληψης...Ειναι ενα χαρτι που πρεπει ολες οι εργαζομενες μητερες να το καταθεσουν είτε εχουν προσληφθεί μεσω οαεδ σε μια εταιρεία έιτε κανονικά με συμβαση αορίστου χρόνου?Και αν ναι, την ζηταμε απο τον λογιστη της εκαστοτε εταιρείας??Ευχαριστω πολυ!
Ο χρήστης kokokimakia δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 02-06-10, 10:39   #143
lina

lina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νομίζω ότι την αναγγελία πρόσληψης την καταθέτει ούτως ή άλλως ο εργοδότης στον οαεδ, δεν χρειάζεται δηλ. να έχεις προσληφθεί μέσω οαεδ. Υπάρχει δηλαδή σε δύο πρωτότυπα: ένα στον οαεδ και ένα κρατάει ο λογιστής της εταιρίας. Εγώ πήρα και το πρωτότυπο μαζί μου για να το επικυρώσει επί τόπου ο υπάλληλος του οεε γιατί όπως έγραψα και παραπάνω δεν είναι από τα χαρτιά που επικυρώνει το ΚΕΠ.
Παλιά 02-06-10, 10:45   #144
kokokimakia

Προεπιλογή

Α μαλιστα...οποτε πρεπει να ζητησω το ενα αντιγραφο απο τον λογιστη και να το παω στον οεε για επικυρωση ή μπορω και σε κεπ?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 02-06-10, 10:46   #145
kokokimakia

Προεπιλογή

Ωχ σορρυ τωρα ειδα οτι το διευκρινησες για το κεπ
Σ΄ευχαριστω πολυ!!
Παλιά 02-06-10, 10:49   #146
kokokimakia

Προεπιλογή

o oee που βρισκεται βρε κοριτσια?Ειναι στο κεντρο καπου?Που πρεπει να παω?
Παλιά 02-06-10, 16:15   #147
βασιλικη ο

Περιοχή: θεσσαλονικη
βασιλικη ο χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια.θελω να ρωτησω και εγω κατι γιατι αγχωθηκα πολυ με το θεμα του παιδικου.τωρα ειμαι στο ταμειο ανεργιας (απο νοεμβριο).περυσι ειχα εισοδημα .αν και δεν εχει βγει ακομα αλλα μηπως ξερει καποια κοπελα ποσο ηταν το οριο περυσι?με τον αντρα μου περυσι ειχαμε 28 χιλιαρικα(φετος πηραμε την κατιουσα χι χι).να εγκαταλειψω την προσπαθεια ή εχω ελπιδα να μου τον παρουν.ευχαριστω
Ο χρήστης βασιλικη ο δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 02-06-10, 16:23   #148
maestria

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kalamaraki Εμφάνιση μηνυμάτων
4. Άνεργες:

Το δελτιο ανεργιας βγαινει επιτοπου ειναι η μικρη καρτα, το αντιγραφο αξατομικευμενης δεν καταλαβα τι ειναι....και ειμαι και μαλωμενη στον οαεδ...γμτ
Είναι κάτι σαν ερωτηματολόγιο που σου δίνει η εργασιακή σύμβουλος. Δηλαδή, πρέπει να πας σε εργασιακή σύμβουλο (δυστυχώς) .

Παράθεση:

1. Μισθωτές:
Αντίγραφο μηχανογραφημένων ενσήμων του δευτέρου ή τουλάχιστον του πρώτου τριμήνου του 2009 ή σχετική βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα.

Τι εννοεί???? Εγώ το πρώτο και δεύτερο τρίμηνο του 09 δε δούλευα. Παραιτήθηκα από τη δουλειά μου λίγο πριν γεννήσω και δε δούλευα ούτε έπαιρνα ταμείο ανεργίας, ούτε είχα κάρτα ανεργίας… άρχισα να δουλεύω στα τέλη Αυγούστου 09… λέτε να αντιμετωπίσω πρόβλημα????
Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω. Αλλά απ' τη στιγμή που ξέρουνε ότι κάνουνε και μητέρες που έχουν μικρά παιδιά και άρα δε δουλεύανε για ένα διάστημα (εγώ πήρα το 6μηνο και δεν έχω ένσημα), νομίζω ότι θα το περιμένουνε. Εγω θα προσκομίσω εκτύπωση από το ΙΚΑ με τα ένσημα του '09.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΙΤΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα!
Ευχαριστούμε πολύ anti1980 για τις πληροφορίες που μας έδωσες.Η ερώτηση σου βέβαια είναι πολύ ωραία γιατί και εγώ τους πρώτους 7 μήνες του 2009 είχα την άδεια του εξαμήνου οπότε ένσημα γιοκ! Μήπως πρέπει να προσκομίσουμε και την απόφαση του εξαμήνου για να αποδείξουμε ότι πήραμε το εξάμηνο εκείνους τους μήνες;
Επίσης μήπως ξέρετε το αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψης θα το πάρουμε από τον εργοδότη ή από τον Οαεδ/Ικα;
Αυτή τη βδομάδα πάντως θα ζητήσω την βεβαίωση από τον εργοδότη για να την έχω έτοιμη.. ή λέτε να περιμένω λίγο ακόμα;
Απαντήθηκε νομίζω. Την αναγγελία συνήθως την έχει ο εργοδότης. Νομίζω και απλή φωτοτυπία αρκεί.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΙΤΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί πρέπει να δώσω και την πρωτότυπη;;Αποκλείεται να μου δώσουν τη πρωτότυπη...και τη φωτοτυπία δηλαδή δύσκολο το βλέπω αλλά θα προσπαθήσω...
Έχετε αρχίσει ήδη να τα μαζεύτε τα δικαιολογητικά κορίτσια;
Εγώ δεν τα ετοίμασα. Νομίζω έχουμε καιρό.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλες!!!
Παλιά 02-06-10, 16:35   #149
astarti

Το avatar του χρήστη astarti

astarti ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια γειά σας...Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που δίνετε...Φέτος θα κάνω κι εγώ για πρώτη φορά τα χαρτιά μου για το κοριτσάκι μου καθώς από Σεπτέμβρη επιστρέφω δουλειά...Αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής
1) εμείς με την παλιοεφορία που μπλέξαμε δεν έχουμε παραλάβει εκκαθαριστικό των ετών 2007-2009 λόγω της λογίστριας που μας δουλεύει αλλά τέλοσπαντων....Έχουμε όμως αντίγραφο Ε1 που κατατέθηκε στην εφορία...Πιάνεται αυτό ή όχι???
2)εμένα αποκλείεται ο λογιστής της εταιρείας που δουλεύω να μου δώσει την πρωτότυπη αναγγελία σύμβασης, εδώ δεν ξέρω αν θα μου δώσει καν αντίγραφο γιατί είναι και πολύ μυστήριοι οι υπάλληλοι του λογιστηρίου...Με αντίγραφο λοιπόν κάνω δουλειά???Επίσης εγώ από 22/10/2009 είμαι στο εξάμηνο που λήγει 22/6/2010 και μετά θα πάρω την ετήσια άδεια μου και 1 μήνα άνευ αποδοχών...Άρα το 2010 δεν έχω εργαστεί στην εταιρεία αν εξαιρέσουμε την ετήσια άδεια που θα δηλώσω και που θα είναι ένας μήνας...Ο εργοδότης τι πρέπει να γράψει στη βεβαίωση?????Σας το λέω γιατί την άλλη φορά ο λογιστής μου είχε γράψει άλλα ντ'άλλων στο χαρτί που έπρεπε να πάω στον ΟΑΕΔ για να πάρω την συμπληρωματική παροχή μητρότητας και με τα χίλια ζόρια το δεχτήκαν στον ΟΑΕΔ...Μην πάθω τα ίδια πάλι και τρέχω από Καλλιθέα(δουλειά) - Νέα Ιωνία(ΟΑΕΔ)....
Παλιά 02-06-10, 16:36   #150
nenaki

Το avatar του χρήστη nenaki

Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
nenaki ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nenaki Send a message via Skype™ to nenaki
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια!
μακαρι ολες να μας δεχτουνε.
εμεις πρωτη φορα θα τα κανουμε.θελω να ρωτησω,τα χαρτια μας που θα τα στειλουμε?ρωτησε η κουμπαρα μου τον παιδικο οπου στελνει την κορη της και της ειπαν φετος θα γινουν ολα ηλεκτρονικα.τα δικαιολογητικα ομως?
Ο χρήστης nenaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 02-06-10, 16:43   #151
maestria

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κοριτσια!
μακαρι ολες να μας δεχτουνε.
εμεις πρωτη φορα θα τα κανουμε.θελω να ρωτησω,τα χαρτια μας που θα τα στειλουμε?ρωτησε η κουμπαρα μου τον παιδικο οπου στελνει την κορη της και της ειπαν φετος θα γινουν ολα ηλεκτρονικα.τα δικαιολογητικα ομως?
Για το που θα κατατεθούν τα δικαιολογητικά, αναφέρεται ότι θα βγει εκ νέου ανακοίνωση.

astarti δεν έχω ιδέα τι ισχύει για τι δική σου περίπτωση .

Μήπως να πάρεις ένα τηλέφωνο στην ΕΕΤΑΑ; Πάνω στην ανακοίνωση έχει τα τηλέφωνά τους.
Παλιά 03-06-10, 10:19   #152
anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για τα ένσημα του πρώτου ή δεύτερου τριμήνου που ζητάνε και ότι εγώ δε δούλευα εκείνο το διάστημα, ούτε έχω κανένα χαρτί άδειας κυήσεως και λοχίας, καθώς αποχώρισα οικιοθελώς από την εργασία μου πριν γεννήσω και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι για την ώρα. Όταν θα πάω να προσκομίσω τα δικαιολογητικά, θα τους κάνω μια υπεύθυνη δήλωση (και απ’ ότι κατάλαβα, από εκεί και πέρα ότι προκύψει…).

Ήταν πάντως πολύ ευγενικές οι κοπέλες στο τηλέφωνο. Καμία σχέση με αυτήν που μίλησα του οεε πριν από καιρό…

Παλιά 03-06-10, 11:16   #153
ΓΙΟΥΤΖΙΝ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΓΙΟΥΤΖΙΝ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

1. Μισθωτές:

Θα πας στο ικα που ανηκεις και θα ζητησεις μηχανογραφημενη εκτυπωση ενσήμων απο 1/1/2009 εως σήμερα, (ή και απο το 2008 αν θελεις). Εγω πήρα προχθες. Επάνω γράφει "ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ (ΜΕ ΜΗ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ)" να ξέρεις το αμκα σου και τον αριθμο μητρώου σου.
Ο χρήστης ΓΙΟΥΤΖΙΝ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 03-06-10, 11:24   #154
anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ ΓΙΟΥΤΖΙΝ!!! Λες με αυτό το χαρτί να μπορώ να προχωρήσω με την αίτηση???? Εσύ ρώτησες και σου είπαν ότι γίνεται??? Το λέω επειδή άλλο ζητάνε και εγώ άλλα θα δώσω…

Παλιά 03-06-10, 11:40   #155
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βοηθηστε με την ξανθια που δεν καταλαβαινω....
πρωτα θα βγουν οι παιδικοι σταθμοι που εντασονται στο προγραμμα η κανουμε πρωτα αιτηση??
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 03-06-10, 11:46   #156
ΤΙΓΡΑΚΙ

Περιοχή: Νικαια
ΤΙΓΡΑΚΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο demi Εμφάνιση μηνυμάτων
βοηθηστε με την ξανθια που δεν καταλαβαινω....
πρωτα θα βγουν οι παιδικοι σταθμοι που εντασονται στο προγραμμα η κανουμε πρωτα αιτηση??
θα σου απαντησω εγω που ειμαι ξανθουλα
πρωτα θα ανακοινωθουν οι σταθμοι στις 18/06
και μετα κανουμε εμεις αιτηση για να ξερουμε ποιους σταθμους θα δηλωσουμε.
Παλιά 03-06-10, 11:57   #157
anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και στους παιδικούς σταθμούς ποτέ πρέπει να πάμε για να κάνουμε αίτηση??? Όταν θα βγει η λίστα ή από τώρα????

Παλιά 03-06-10, 11:58   #158
maestria

Προεπιλογή

Παράθεση:
Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για τα ένσημα του πρώτου ή δεύτερου τριμήνου που ζητάνε και ότι εγώ δε δούλευα εκείνο το διάστημα, ούτε έχω κανένα χαρτί άδειας κυήσεως και λοχίας, καθώς αποχώρισα οικιοθελώς από την εργασία μου πριν γεννήσω και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι για την ώρα. Όταν θα πάω να προσκομίσω τα δικαιολογητικά, θα τους κάνω μια υπεύθυνη δήλωση (και απ’ ότι κατάλαβα, από εκεί και πέρα ότι προκύψει…).

Ήταν πάντως πολύ ευγενικές οι κοπέλες στο τηλέφωνο. Καμία σχέση με αυτήν που μίλησα του οεε πριν από καιρό…
Ευτυχώς που είναι ευγενικές, γιατί θα τις ΠΡΗΞΟΥΜΕ . Κι εγώ ίσως βάλω την απόφαση του 6μήνου, για να φανεί γιατί δεν έχω ένσημα.

kalamaraki γι' αυτό σου έγραψα "δυστυχώς" .
Παλιά 03-06-10, 11:59   #159
maestria

Προεπιλογή

Παράθεση:
Και στους παιδικούς σταθμούς ποτέ πρέπει να πάμε για να κάνουμε αίτηση??? Όταν θα βγει η λίστα ή από τώρα????
Στην ΕΕΤΑΑ θα κάνεις αίτηση. ΟΤΑΝ σε αποδεχτούνε, θα πας στον παιδικό σταθμό. Μην τα μπερδεύεις! Οι σταθμοί θα ξέρουνε ποιες γυναίκες είναι δικαιούχες για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.
Παλιά 03-06-10, 12:02   #160
anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Στην ΕΕΤΑΑ θα κάνεις αίτηση. ΟΤΑΝ σε αποδεχτούνε, θα πας στον παιδικό σταθμό. Μην τα μπερδεύεις! Οι σταθμοί θα ξέρουνε ποιες γυναίκες είναι δικαιούχες για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.
Ααααα!! Δηλαδή δε χρειάζεται να πάω στους παιδικούς σταθμούς!!!! Είμαι και εγώ λιγουλάκι ξανθιά… σκούρη μεν αλλά ξανθιά!!!!
Οκ μαεστρία!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!!!!

Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές