Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Αγορές! > Παιδικό δωμάτιο & Ασφάλεια μέσα στο σπίτι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-02-09, 23:14   #1
chrysaki

Το avatar του χρήστη chrysaki

chrysaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί κάπου γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό.
Θέλω να αγοράσω καροτσάκι ελαφρύ για παιδάκι άνω των 6 μηνών.
Μάλλον είναι τα λεγόμενα μπαστούνια ή ομπρέλες.
Θελω όμως να είναι άνετο για το μωρό για να μην πιάνεται και να έχει τη δυνατότητα να ανεβοκατεβαίνει η πλάτη(Δεν ξέρω αν υπάρχει).
Έχετε κάποιο να προτείνετε;
Ευχαριστώ...
Παλιά 11-02-09, 00:15   #2
smaroula

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
smaroula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mclaren quest. Από τα καλύτερα αλλά και ακριβότερα στην κατηγορία καρότσι μπαστούνι...
Παλιά 11-02-09, 00:31   #3
katfan

Περιοχή: αθήνα
katfan ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμένα για όλους αυτούς τους λόγους με βολεύει πολύ το inglesina zippy

Ο χρήστης katfan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-09, 10:00   #4
bibibo

bibibo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και η chicco εχει κάτι πολύ ωραία, και πολύ πιο οικονομικά από τα maclauren
Ο χρήστης bibibo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-09, 10:38   #5
KIARA

Το avatar του χρήστη KIARA

KIARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συμφωνώ με την Smaroula για το maclaren quest.Επειδη το εψαξα ειναι απο τα πιο ελαφριά 5,2 κιλά και απο τα πιο κοντά οταν το διπλώνεις 102,5 εκατ.,κάτι που ψάχναμε.
Παλιά 12-02-09, 10:55   #6
th@lia

th@lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παντως εγω να πω οτι να μην κοιταμε να ειναι μονο ελαφρυ,να δουμε αν ξαπλωνει εντελως ή αν μενει μεχρι ημικαθιστη θεση. Αν κρεμονται τα ποδαρακια του οταν ειναι μικρουλι ακομα 6-10 μηνων και αν ειναι ανετο στο καθισμα του οταν βαζεις το μωρακι. Εγω την πατησα με το triumph της maclaren δεν λεω ελαφρυ!δεν λεω χωαρει παντου!δεν λεω κλεινει ανοιγει ευκολα (αν και δυσκολευομαι αλλα ειναι μονο δικο μου προωβλημα!) ολα τα υπολοιπα ομως ειναι κριμα τα λεφτα του. Ευχομαι να βοηθσα μερικα κοριτσια, αντε και αγορια!Να τα πειτε στις γυναικες σας βρε
Ο χρήστης th@lia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-09, 21:03   #7
Νικη78

Νικη78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι ρε κοριτσια πειτε τις εμπειριες σας γιατι και γω ψαχνομαι για ενα ελαφρυ και σπστο καροτσακι... πειτε πειτε μην δωσουμε τζαμπα χρηματα..
Παλιά 14-02-09, 21:10   #8
supermama

Περιοχή: thessaloniki
supermama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειχα ενα της chicco αλλα δεν ξαπλωνε τωρα εχω ενα απο prenatal και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!εχει και η chicco ενα παρομοιο μπαστουνι και που ξαπλωνει αλλα ειναι στα 7 κιλα περιπου..το ρωτο παντως που δε ξαπλωνε με ειχε βολεψει πολυ.ηταν μολισ 4,5 κιλα!
Ο χρήστης supermama δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-02-09, 09:57   #9
angela_kgr

Το avatar του χρήστη angela_kgr

Περιοχή: με θέα την Ακρόπολη....από τη ταράτσα μου
angela_kgr ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην angela_kgr
Προεπιλογή

πολύ ακριβό δεν ειναι το mclaren quest για μπαστουνι?
http://www.letoshop.gr/default.asp?t...04&catL1=10403
Ο χρήστης angela_kgr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-09, 14:25   #10
kalamaraki

Το avatar του χρήστη kalamaraki

Περιοχή: Πέρασα Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηη
kalamaraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angela_kgr
πολύ ακριβό δεν ειναι το mclaren quest για μπαστουνι?
http://www.letoshop.gr/default.asp?t...04&catL1=10403
είναι .... στην σελίδα http://www.pingpong-online.de/osc/in...?cPath=169_171 και επίσης το http://www.pingpong-online.de/osc/in...?cPath=169_172 είναι πιο φθηνό και μόνο με 10ευρώ μεταφορικά! Βέβαια δεν ξέρω σε πόσες μέρες θα σου έρθει, από εκεί έχουν παρει πράγματα η swsw και σκοπέυω και εγώ να πάρω 2 καρεκλάκια αυτοκινήτου Recaro(ενα για μένα ενα για την μαμά μου)με 120ευρώ φθηνότερα το ένα από εδώ δηλαδή 240ευρώ όφελος συν το καρότσι της Maclaren άλλα 20 ευρώ άρα σύνολο 250ευρώ φθηνότερα από Ελλάδα!!!! Για δες το αααα
και νομίζω πάνω από 300ευρώ τα μεταφορικά είναι δωρεάν
Ο χρήστης kalamaraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-09, 14:34   #11
Νικη78

Νικη78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συμφωνω απολυτα Καλαμαρακι αλλα μονο για το καροτσι δεν συμφερει...
Παλιά 17-02-09, 15:04   #12
C@t

Το avatar του χρήστη C@t

Περιοχή: Αθήνα
C@t ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δείτε και το Aria της Peg Perego. Με όλα τα υπέρ των "πλουμιστών" καροτσιών, αλλά με ελάχιστο βάρος και όγκο (χωράει στο μπροστινό κάθισμα του γιάρις, στα πόδια του συνοδηγού-χωρίς τον συνοδηγό, ε

Το αρνητικό του είναι ότι δεν παίρνει πουθενά ομπρέλα. Έχει βέβαια μεγάλη κουκούλα, αλλά δεν καλύπτει εντελώς.

________
I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.
Ο χρήστης C@t δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 18-02-09, 17:27   #13
Olg@

Το avatar του χρήστη Olg@

Olg@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμεις φέτος το καλοκαίρι πήραμε ένα καρότσι μπαστούνι της chicco και μέιναμε πολύ ευχαριστημένοι ... πανάλαφρο, τρελιάρικο εντονο κίτρινο χρωματάκι και σε σουπερ τιμη (50 ευρώ). Τώρα πια το Κατερινάκι μόνο σε αυτό θέλει να κάθεται ... το Peg Perego το κληρονόμησε η μικρά

Ο χρήστης Olg@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-02-09, 10:43   #14
candy1234

candy1234 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε κορίτσια..εγώ πήρα ένα καρότσι μπαστούνι το οποίο ανοιγει και κλείνει εξίσου εύκολα και γενικά έχει όλα τα πλεονεκτήματα των καροτσιών αυτού του είδους. Το πήρα 47 ευρώ. Το ζήτημα είναι όταν το πήραμε στο σπίτι διάβασα τις οδηγίες και λέει πώς είναι για παιδάκια άνω των 6 μηνών (οκ ως εδώ καλά) αλλά για βάρος μέχρι 15 κιλά..... Εμένα ο μπέμπης είναι ηδη 11 κιλά....δηλαδή αν τον βάζω πιο μετά τι θα γίνει; Πήρα στην εταιρεία και μου είπαν πως όλα τα stroller δηλ. τα καροτσια αυτής της κατηγορίας είναι για μέχρι τόσα κιλά... Εσείς ξέρετε κάτι επ' αυτού;
Ο χρήστης candy1234 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-03-09, 19:07   #15
ioanna_k

Το avatar του χρήστη ioanna_k

Περιοχή: Ηράκλειο
ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εμάς μας απασχολεί αυτό το θέμα. Θέλω ένα καρότσι ελάφρυ και να ανοίγει εύκολα. Τώρα έχουμε το σύστημα Chicco trio for me αλλά το καρότσι ζυγίζει 10 κιλά και δεν ανοίγει και εύκολα...Σκέφτομαι και εγώ να δώσω 180 ευρώ για καρότσι- το mc laren είχα βάλει και εγώ στο μάτι - ή να πάρω ένα με 50 ευρουλάκια και να τελειώνω???Και πρέπει να αλλάξουμε και το κάθισμα αυτοκινήτου..μήπως να δώσω τελικά εκεί τα παραπάνω ευρώ μιας και είναι περισσότερο θέμα ασφάλειας από ότι το καρότσι???
πόσο έχω μπερδευτεί..ας μας πεί κάποια μανούλα ή πατερούλης που χρησιμοποιούν το mc laren quest, είναι ευχαριστημένοι???Αξίζει τα λεφτά του ή πληρώνουμε απλά μάρκα ?Απο κοντά που το είδα πάντως φαίνεται σίγουρα πιο ποιοτικό από τα απλά "μπαστούνια"...
Παλιά 03-03-09, 21:55   #16
antu

antu ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχω το maclaren quest το περσινο που ηταν μπλε με κιτρινο και ειναι τελειο. Του πηρα μια ομπρελιτσα απο τα jumpo και ενα διχτακι για πισω στα χερουλια και σωθικα ( ξαπλωνει αλλα οχι ευθεια ( αλλα μπορει το μωρο να κοιμηθει), χωραει σε ολα τα αυτοκινητα και πιανει λιγο χωρο, ειναι ελαφρυ κλπ) απλως εγω πηρα αυτο με το μηχανισμο και οχι αυτο με το ζωνακι πισω απο την πλατη αλλα αν και ακριβοτερο τα λεφτα του τα εβγαλε με το παραπανω Δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη
Παλιά 04-03-09, 09:23   #17
ioanna_k

ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο antu
... αλλα αν και ακριβοτερο τα λεφτα του τα εβγαλε με το παραπανω Δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη
Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα και πολύ για να πεισθώ αλλά σκέφτομαι να το παραγγείλω από το νετ...
Παλιά 05-03-09, 21:09   #18
antu

antu ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλα θα κανεις αλλα αν ειναι να το παρεις απο το ιντερνετ παρε το καλυτερο για να σου μεινει και για το επομενο παιδι
Παλιά 06-03-09, 15:00   #19
Φιλιώ

Φιλιώ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ έχω τα καλύτερα να πω για το maclaren quest. Πολύ ελαφρύ, πανεύκολο στην οδήγηση, πανεύκολο στο άνοιγμα - κλείσιμο (για μένα αυτό ήταν βασικό ζητούμενο), βολικό για το μωρό (άρχισα από 4 μηνών να το βάζω) και όμορφο στην εμφάνιση. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν έχει πλήρη ανάκλιση οπότε δεν κάνει για νεογέννητο. Με ομπρελίτσα για τον ήλιο είναι super για ξέγνοιαστες βόλτες.
Εγω το παρήγγειλα από το http://www.olivers-baby-care.co.uk απ΄όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Ήρθε σε 5 εργάσιμες όπως μου το είχαν πει και ήταν πολύ προσεκτικά και σωστά συσκευασμένο. Τα μεταφορικά μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένα ( 40 λίρες Αγγλίας ) αλλά συμφέρει ακόμα κι έτσι.
Ο χρήστης Φιλιώ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-03-09, 18:30   #20
antu

antu ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σε πληροφορω οτι η σελιδα που λες το εχει παμφθηνα εγω το ειχα παρει φιλικη τιμη γιατι ειχα γνωστο σε ενα μαγαζι 165 απο 190 το quest mod ενω στη σελιδα εχει 110 λιρες
Παλιά 06-03-09, 19:15   #21
Abbie

Περιοχή: UK
Abbie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα σε συμβούλευα να παρεις το Maclaren Techno XT, εχει λίγο μεγαλύτερες ρόδες. Είναι το τέταρτο καρότσι που παίρνουμε, με την κόρη μου έσπασαν δύο!! Μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό αλλά δεν χαλάει τόσο εύκολα. Αυτά με τις μικρές ρόδες χαλάνε αμέσως, ειδικά αν βάζεις και τα ψώνια στο καρότσι. Εμείς τώρα έχουμε το Maclaren Techno XT σχεδόν έναν χρόνο και μας έχει βολέψει πάρα πολύ. Και αν τα υπολογίσεις, με τρια καρότσια που πήραμε για την κόρη μου, αν αυτό κρατήσει για τον γιο μου κανα δυο χρόνια ακόμα, θα είναι πιο οικονομικό.
Παλιά 06-03-09, 20:28   #22
ioanna_k

ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, το πήρα! Το mclaren quest sport σε μαύρο-λαχανί. Από 185 μου το άφησαν 160 ευρώ οπότε ήρθε σχεδόν στην τιμή που θα το έπαιρνα από το νετ (αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά).
Είναι πολύ όμορφο, αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα- αν δεν βρέξει κοκκινόχωμα!!!
Το πήρα από ένα πολύ γνωστό πολυκατάστημα με βρεφικά είδη στο Ηράκλειο. Απο περιέργεια πρίν να πάω πήρα τηλ στα mothercare και για το ίδιο καρότσι μου είπαν 245 ευρώ!!! Καλά είναι δυνατόν???Και στο αγγλικό site το έχουν σήμερα προσφορά από 100 λίρες!
http://www.mothercare.com/Maclaren-Q...33031&mcb=core
έχε χάρη που δεν στέλνουν καροτσάκια Ελλάδα...αφού κάποια στιγμή ήθελα να αγγαρέψω έναν ξάδελφο μου που μένει Αγγλία να το αγοράσει και να μου το στείλει!!
Στο κατάστημα που το πήρα μου είπε η κοπέλα εμπιστευτικά ότι από σήμερα τους έχουν έρθει καινούργιες τιμές, πιο ακριβές! Καλά με τέτοια κρίση αντί να πέφτουν οι τιμές, ανεβαίνουν????
Παλιά 06-03-09, 21:07   #23
antu

antu ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλοριζικο με πολλες καλες και ωραιες βολτες
Παλιά 06-03-09, 22:05   #24
smaroula

smaroula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioanna_k
Κορίτσια, το πήρα! Το mclaren quest sport σε μαύρο-λαχανί. Από 185 μου το άφησαν 160 ευρώ οπότε ήρθε σχεδόν στην τιμή που θα το έπαιρνα από το νετ (αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά).
Είναι πολύ όμορφο, αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα- αν δεν βρέξει κοκκινόχωμα!!!
Το πήρα από ένα πολύ γνωστό πολυκατάστημα με βρεφικά είδη στο Ηράκλειο. Απο περιέργεια πρίν να πάω πήρα τηλ στα mothercare και για το ίδιο καρότσι μου είπαν 245 ευρώ!!! Καλά είναι δυνατόν???Και στο αγγλικό site το έχουν σήμερα προσφορά από 100 λίρες!
http://www.mothercare.com/Maclaren-Q...33031&mcb=core
έχε χάρη που δεν στέλνουν καροτσάκια Ελλάδα...αφού κάποια στιγμή ήθελα να αγγαρέψω έναν ξάδελφο μου που μένει Αγγλία να το αγοράσει και να μου το στείλει!!
Στο κατάστημα που το πήρα μου είπε η κοπέλα εμπιστευτικά ότι από σήμερα τους έχουν έρθει καινούργιες τιμές, πιο ακριβές! Καλά με τέτοια κρίση αντί να πέφτουν οι τιμές, ανεβαίνουν????
Για πες βρε Ιωάννα από που το πήρες??? Στα mothercare πάντως την προηγούμενη εβδομάδα το είχαν 180 ευρώ. Μάλλον δε θα κατάλαβαν καλό το μοντέλο.. 245 έχει το xt νομίζω..
Παλιά 07-03-09, 05:06   #25
KINDER

Το avatar του χρήστη KINDER

Περιοχή: Πάτρα
KINDER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ανηκει στην καινουρια συλλογη της CHICCO και μας ελυσε τα χερια!
Ομορφο, ελαφρυ, λειτουργικο, πολυ ευκινητο και καταλληλο για καθε εποχη!
Ειναι το μονο στην κατηγορια του με δυνατοτητα ρυθμισης της πλατης σε εντελως οριζοντια θεση -το μωρο κοιμαται πολυ ανετα, ακομα και νεογεννητο.
Κατεληξα σ'αυτο μετα απο ενδελεχη ερευνα αγορας και το συνιστω ανεπιφυλλακτα. Διατιθεται σε αρκετα και ωραια χρωματα (εμεις το πηραμε σε συνδυασμο τζην-κιτρινο).
Ακομα κι ο αντρας μου ενθουσιαστηκε και σχολιασε την "πολυ καλη οδηγητικη του συμπεριφορα"!

Κοστιζει 135 ευρω.

http://www.letoshop.gr/default.asp?p...&itmid=1173395

Παιδιά μας είναι τα παιδιά όλου του κόσμου.
Ο χρήστης KINDER δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-09, 05:13   #26
KINDER

Το avatar του χρήστη KINDER

Περιοχή: Πάτρα
KINDER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Α,δε σε προλαβα...
Αnyway,καλοριζικο!

Παιδιά μας είναι τα παιδιά όλου του κόσμου.
Ο χρήστης KINDER δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-09, 07:47   #27
ioanna_k

ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο smaroula
Για πες βρε Ιωάννα από που το πήρες??? Στα mothercare πάντως την προηγούμενη εβδομάδα το είχαν 180 ευρώ. Μάλλον δε θα κατάλαβαν καλό το μοντέλο.. 245 έχει το xt νομίζω..
Smaroula το πήρα από τον Ομ..λή, στην 62 Μαρτύρων. Μου έκανε και εμένα εντύπωση η διαφορά τιμής, αλλά ο διάλογος με την κοπέλα στα moth..re ήταν
"-ποιά είναι η τιμή για mclaren quest?
-180 ευρώ και υπάρχει σε κόκκινο, μαύρο και ..
-είναι μονόχρωμο?μήπως μου λέτε για το triumph?
- α για το quest είπατε..
-ναι, το quest sport συγκεκριμένα
-α ναι ,αυτό είναι στα 245 ευρώ σε μπλε-κίτρινο, πορτοκαλί-γκρί κλπ"
Τώρα τί να σου πώ..μπορεί και να έκανε λάθος, αλλά συνήθως είναι πολύ καλά ενημερωμένες ..
Παλιά 07-03-09, 07:47   #28
ioanna_k

ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο KINDER
Α,δε σε προλαβα...
Αnyway,καλοριζικο!
ευχαριστώ!!!!
Παλιά 07-03-09, 09:24   #29
Φιλιώ

Φιλιώ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Απ΄ότι κατάλαβα ή δε θα υπάρχουν όλα τα χρώματα στα ελληνικά καταστήματα ή η τιμή ανεβαίνει κατακόρυφα για τα πιο όμορφα από αυτά π.χ. καφε-μπλε ή καφέ-πράσινο.
Στο premaman ας πούμε το βρήκα σε καλή τιμή αλλά το χρώμα του ήταν απαίσιο και μου είπαν ότι πρέπει να κάνουν παραγγελία που θα αργήσει να έρθει και δεν ξέρουν και αν η τιμή θα είναι η ίδια για άλλο χρώμα.
Στο ebay μπορείς να βρεις κάποιο καινούριο μαύρο-κόκκινο πολύ φθηνότερα αλλά όχι καφέ- πράσινο.
Ο χρήστης Φιλιώ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-09, 10:56   #30
ioanna_k

ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φιλιώ
Απ΄ότι κατάλαβα ή δε θα υπάρχουν όλα τα χρώματα στα ελληνικά καταστήματα ή η τιμή ανεβαίνει κατακόρυφα για τα πιο όμορφα από αυτά π.χ. καφε-μπλε ή καφέ-πράσινο.
Στο premaman ας πούμε το βρήκα σε καλή τιμή αλλά το χρώμα του ήταν απαίσιο και μου είπαν ότι πρέπει να κάνουν παραγγελία που θα αργήσει να έρθει και δεν ξέρουν και αν η τιμή θα είναι η ίδια για άλλο χρώμα.
Στο ebay μπορείς να βρεις κάποιο καινούριο μαύρο-κόκκινο πολύ φθηνότερα αλλά όχι καφέ- πράσινο.
έτσι πρέπει να είναι γιατί και στο ΛΗΤΩ έχει ένα εύρος τιμών για το συγκεκριμένο. όπως και στο ιντερνετ..
Παλιά 07-03-09, 19:48   #31
kmatina

Περιοχή: ΕΥΒΟΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΑ
kmatina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Smaroula το πήρα από τον Ομ..λή, στην 62 Μαρτύρων. Μου έκανε και εμένα εντύπωση η διαφορά τιμής, αλλά ο διάλογος με την κοπέλα στα moth..re ήταν
Τώρα τί να σου πώ..μπορεί και να έκανε λάθος, αλλά συνήθως είναι πολύ καλά ενημερωμένες ..

Βρε κορίτσια εγώ έχω τον κατάλογο του mothercare και λέει ότι το συγκεκριμένο μοντέλο το έχει 184,90.
Και βγαίνει σε δυο χρώματα. Το ένα είναι μπλε ανοιχτό-μπλε σκούρο και το άλλο είναι γκρι-πορτοκαλί και μάλιστα λέει ότι είναι αποκλειστικά χρώμα τις mothercare.
Και μάλιστα αυτό έχω βάλει στο μάτι. μήπως έκαναν λάθος?
Είναι μεγάλη η διαφορά.
Παλιά 10-03-09, 13:21   #32
ioanna_k

ioanna_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια τί να σας πώ..μακάρι να είναι λάθος. ίσως τελικά η κοπέλα να μην κατάλαβε το μοντέλο.Όποια ενδιαφέρεται ας πάρει ένα τηλ να ρωτήσει καλού κακού
Παλιά 31-03-09, 21:39   #33
lydia_f

lydia_f ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο KINDER
Ειναι το μονο στην κατηγορια του με δυνατοτητα ρυθμισης της πλατης σε εντελως οριζοντια θεση -το μωρο κοιμαται πολυ ανετα, ακομα και νεογεννητο.
Κατεληξα σ'αυτο μετα απο ενδελεχη ερευνα αγορας και το συνιστω ανεπιφυλλακτα. Διατιθεται σε αρκετα και ωραια χρωματα (εμεις το πηραμε σε συνδυασμο τζην-κιτρινο).
Ακομα κι ο αντρας μου ενθουσιαστηκε και σχολιασε την "πολυ καλη οδηγητικη του συμπεριφορα"!

Κοστιζει 135 ευρω.

Παρηγγειλα κι εγω αυτο το καροτσι(εδωσα προκαταβολη)αλλα με προβληματιζει οτι δεν εχει μπαρα προστασιας,φοβαμαι μην κουνιεται και γλιστραει και οτι θα βαριεται επειδη δεν θα εχει κατι να πιανει.Ψαχνω να αγορασω μπαρα αλλα δεν βρηκα πουθενα.Εσυ το ευχαριστηθηκες?Πες λεπτομερειες αν μπορεις
Παλιά 31-03-09, 21:41   #34
lydia_f

lydia_f ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο KINDER

Κοστιζει 135 ευρω.

Παρηγγειλα κι εγω αυτο το καροτσι(εδωσα προκαταβολη)αλλα με προβληματιζει οτι δεν εχει μπαρα προστασιας,φοβαμαι μην κουνιεται και γλιστραει και οτι θα βαριεται επειδη δεν θα εχει κατι να πιανει.Ψαχνω να αγορασω μπαρα αλλα δεν βρηκα πουθενα.Εσυ το ευχαριστηθηκες?Πες λεπτομερειες αν μπορεις
Παλιά 31-03-09, 21:45   #35
Λαμπρινή

Περιοχή: Γερμανία
Λαμπρινή ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λυδια κοιτα εδω :
http://www.mytoys.de/catalog/show/KI....07.12/1816770
Παλιά 31-03-09, 21:47   #36
smaroula

smaroula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kmatina
Παράθεση:
Παράθεση:

Βρε κορίτσια εγώ έχω τον κατάλογο του mothercare και λέει ότι το συγκεκριμένο μοντέλο το έχει 184,90.
Και βγαίνει σε δυο χρώματα. Το ένα είναι μπλε ανοιχτό-μπλε σκούρο και το άλλο είναι γκρι-πορτοκαλί και μάλιστα λέει ότι είναι αποκλειστικά χρώμα τις mothercare.
Είναι μεγάλη η διαφορά.
Τελικά Ιωάννα είχες δίκιο.. Ο καινούριος κατάλογος του mothercare έχει το quest της mclaren 245 ευρώ!!!! Πολύ μεγάλη διαφορά... Μήπως είναι πιο καινούριο μοντέλο???
Παλιά 31-03-09, 21:52   #37
smaroula

smaroula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση:

Είναι μεγάλη η διαφορά.
Τελικά Ιωάννα είχες δίκιο.. Ο καινούριος κατάλογος του mothercare έχει το quest της mclaren 245 ευρώ!!!! Πολύ μεγάλη διαφορά... Μήπως είναι πιο καινούριο μοντέλο???
Παλιά 31-03-09, 21:54   #38
smaroula

smaroula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση:

Είναι μεγάλη η διαφορά.
Παλιά 31-03-09, 22:04   #39
smaroula

smaroula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πιστεύω ότι σας έπεισα πως η Ιωάννα είχε δίκιο...
Παλιά 01-04-09, 10:28   #40
Deleni

Το avatar του χρήστη Deleni

Deleni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σμαρούλα όντως μας έπεισες!!!!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές