Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Επικαιρότητα > Παιχνίδια, Χιούμορ και Ψυχαγωγία

Notices

Παιχνίδια, Χιούμορ και Ψυχαγωγία Η ενότητα αυτή είναι πλέον προσβάσιμη, εδώ: http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=9 δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=263#post263

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-05-09, 15:48   #81
Lena + Sourloulou

Το avatar του χρήστη Lena + Sourloulou

Περιοχή: Αθήνα
Lena + Sourloulou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από μένα...

Καλά με έχει επηρρεάσει πολύ το ότι έγινα μάνα. Εβλεπα τον Σάκη και αντί να πέσω στα πατώματα και να φωνάζω "ΑΣΤΟ ΣΑΚΗ ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ, ΘΑ ΣΤΟ ΣΚΙΣΩ ΕΓΩ!!!" σκεφτόμουνα: "Η Κάτια λες να έχει βάλει την μικρή για ύπνο;"

Εμότικον που αυτοπυρπολείται....
Ο χρήστης Lena + Sourloulou δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-05-09, 16:14   #82
helen18

Το avatar του χρήστη helen18

helen18 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δυστηχώς το τραγούδι μας δεν ήταν από τα καλύτερα.
Όταν το είχα πρωτο ακούσει δεν μου άρεσε καθόλου.
Μην κοιτάται που το ακούσαμε πολλές φορές και το συνηθίσαμε.
Αν στη θέση του Σάκη είχε πάει κάποιος άλλος θα είχαμε πολλή χειρότερη θέση.Την 7η θέση την οφείλουμαι στον Σάκη και όχι στο τραγούδι.
Συμφωνώ οτι η χορογραφία δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο.Δεν έβγαζε το ταλέντο του Ρουβά στο χορό.
Όσο για της Νορβηγίας το τραγούδι ήταν σαφώς ένα από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν ακουστεί στην Eurovision!
Γι΄αυτό άλλοστε δεν υπήρξε χώρα που δεν το ψήφισε.Εκτός από τα 16 δωδεκάρια, πήρε ψήφους από όλες τις χώρες.Και έκανε ρεκόρ ψήφων!

Ο Σάκης πάντως έκανε το καλύτερο που μπορούσε!!

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06
Ο χρήστης helen18 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-05-09, 17:43   #83
mom

Το avatar του χρήστη mom

Περιοχή: Στον κόσμο μου
mom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Lena + Sourloulou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κι από μένα...

Καλά με έχει επηρρεάσει πολύ το ότι έγινα μάνα. Εβλεπα τον Σάκη και αντί να πέσω στα πατώματα και να φωνάζω "ΑΣΤΟ ΣΑΚΗ ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ, ΘΑ ΣΤΟ ΣΚΙΣΩ ΕΓΩ!!!" σκεφτόμουνα: "Η Κάτια λες να έχει βάλει την μικρή για ύπνο;"

Παλιά 17-05-09, 18:03   #84
βαλι

Το avatar του χρήστη βαλι

Περιοχή: Θηρα
βαλι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΑ Ο ΣΑΚΗΣ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΟΛΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΨΙΦΟ ΤΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ, Η ΝΟΡΒΕΓΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΟΠΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΡΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩ ΠΗΡΕ ΨΗΦΟ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ
ΣΙΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΑΚΗΣ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΟΣ
Παλιά 17-05-09, 21:49   #85
Νικήτας

Νικήτας χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Ο Σάκης, ο Επίκτητος και οι Πανελλήνιες.

«Ζητώ συγγνώμη, ήθελα να νικήσουμε.
Είμαι πολύ λυπημένος που δεν μπόρεσα
να ανταπεξέλθω στις προσδοκίες όλων».

Σάκης

Ο Σάκης είναι πολύ όμορφος, πάντα νέος, γεμάτος ζωντάνια και χαμογελαστός. Πήγε στη Eurovision για το πρώτο βραβείο και τα έδωσε όλα. Προετοιμάστηκε καλά, πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις και έδωσε τον καλύτερο εαυτό του. «Αυτό ήθελα και αυτό προσπάθησα με την καρδιά, την ψυχή μου και όλες μου τις δυνάμεις» Σάκης. Επιδίωξε και πόθησε τόσο πολύ την πρώτη θέση ώστε έφθασε στους τελικούς με ένα δικαιολογημένο άγχος να στολίζει σεμνά την ελευθερία της κίνησής του, τη δύναμη της φωνής του και το πασίχαρο χαμόγελό του. Η εναγώνια προσπάθεια δεν έφερε το ποθούμενο αποτέλεσμα. Πολλοί αστάθμητοι παράγοντες συνέβαλλαν στην αποτυχία. «Άλλοι κερδίζουν και άλλοι χάνουν. Έδωσα τα πάντα». Σάκης
Είναι σαφές ότι η επίμονη προσπάθεια δεν αρκεί για να οδηγήσει στην επιτυχία. Οι αρχαίοι Στωικοί φιλόσοφοι γνώριζαν καλά αυτή την αλήθεια «Αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τις δυνατότητές σου και δέξου τα υπόλοιπα έτσι όπως έρχονται» Επίκτητος.
Το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι στα χέρια μας. Μπορούμε να προσπαθήσουμε αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τα αποτελέσματα των προσπαθειών μας. «Να μη ζητάς να γίνονται τα πράγματα που δεν είναι στα χέρια σου και δεν εξαρτώνται από εσένα όπως τα θέλεις εσύ, αλλά να τα δέχεσαι όπως έρχονται και τότε θα είσαι ευτυχισμένος» Επίκτητος. Ούτε μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τις θετικές ή αρνητικές συνέπειες που θα έχει μια πιθανή επιτυχία στην μετέπειτα ζωή μας.
Γι αυτό και δεν πρέπει να αξιολογούμε τον εαυτό μας με βάση τις επιτυχίες και τις αποτυχίες αλλά σύμφωνα με την προσπάθεια που καταβάλλουμε. Και αν θα θέλαμε να εμβαθύνουμε ακόμη περισσότερο το συλλογισμό μας θα λέγαμε ότι δεν πρέπει να αξιολογούμε τον εαυτό μας με βάση τις επιτυχίες και τις αποτυχίες αλλά με βάση την προαίρεσή μας. Το πιο σημαντικό είναι η προαίρεση, η διάθεση, η όρεξη και το μεράκι για την επιτυχία του στόχου. Όχι διότι η επιτυχία είναι σημαντική από μόνη της αλλά επειδή λειτουργεί ως κίνητρο το οποίο κινητοποιεί την ύπαρξή μας και την βγάζει από την αδράνεια. Αυτό που μετράει δεν είναι η επιτυχία αλλά η δράση. Η εγρήγορση και η αγωνιστική προσπάθεια είναι σημαντικές αξίες από μόνες τους.

Η Οδύσσεια δεν αποκτά το νόημά της από την επιτυχή επιστροφή στην Ιθάκη αλλά από τον πλουτισμό και τη νοηματοδότηση της ύπαρξης που συνοδεύει το ταξίδι. Η περιπέτεια είναι το νόημα. Όπως και στην τέχνη η έμπνευση και η εμπειρία της δημιουργίας έχουν μεγαλύτερη σημασία από το ίδιο το έργο τέχνης. Το ίδιο το τελικό δημιούργημα σηματοδοτεί το τέλος της καλλιτεχνικής δημιουργίας. Η επιστροφή στην Ιθάκη οδηγεί στο τέλος της νοηματογόνου εμπειρίας του ταξιδιού. Η βράβευση στη Eurovision σημαίνει το τέλος της διαγωνιστικής περιπέτειας.
Αυτές τις μέρες τα παιδιά μας δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις για μια θέση στις ανώτερες και ανώτατες σχολές. Ο Σάκης είναι ένα καλό παράδειγμα χαρισματικού και ικανού αγωνιστή που αποτυγχάνει. Η αποτυχία δεν μειώνει καθόλου τα χαρίσματα και τις ικανότητες του διαγωνιζόμενου. Αγκαλιάζουμε στοργικά, άνευ όρων τα παιδιά μας και χαιρόμαστε για την προσπάθεια που καταβάλλουν χωρίς να απαιτούμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Διότι γνωρίζουμε ότι ακόμη και οι καλύτεροι αποτυγχάνουν. Ένα μόνο καλό αναγνωρίζουμε στις πανελλήνιες: Δίνουν στα παιδιά μας την ευκαιρία να αγωνιστούν. Οι υποψήφιοι καλούνται να ξεπεράσουν τον εαυτό τους. Καλούνται να μείνουν πάνω από το βιβλίο αντί να βρίσκονται κοντά στους φίλους τους. Καλούνται να αποστηθίζουν ένα σωρό ανόητες πληροφορίες αντί να χαίρονται τη ζωή. Καλούνται να υπακούν σε συμβουλές και παραγγέλματα των καθηγητών και των φροντιστών αντί να βιώνουν στην πληρότητα την ελευθερία που συνοδεύει την άνθιση της ηλικίας.
Αυτός ο αγώνας υπέρβασης του εαυτού είναι το φωτεινό σημείο μέσα στο πνιγηρό τοπίο των εξετάσεων. Η υπομονετική προετοιμασία για τις πανελλήνιες αυξάνει την δυνατότητα για αυτοέλεγχο, αυτογνωσία και αγωνιστική διεκδίκηση. Χαιρόμαστε για την μικρή ή μεγάλη προσπάθεια των παιδιών. Τα επιβραβεύουμε για αυτό που είναι και όχι για αυτό που κατορθώνουν. Τα βοηθούμε να καταλάβουν ότι ο ίδιος τους ο εαυτός μετράει πάνω από τις προσπάθειες που μπορούν να καταβάλλουν. Το τελικό αποτέλεσμα ίσως έχει ωφελιμιστική λειτουργικότητα αλλά δεν μπορεί να προσδιορίσει την αξία ενός ανθρώπου.
Η έβδομη θέση του Σάκη είναι η πρώτη θέση στην καρδιά μας. Διότι δεν βαθμολογήσαμε με βάση την ψηφοφορία των πολλών αλλά σύμφωνα με τον μέτρο της αγάπης. Ο Σάκης αναλαμβάνοντας την ευθύνη και βιώνοντας την ενοχή δείχνει τα χέρια του στους δημοσιογράφους και λέει «πιείτε όσο αίμα θέλετε, έχω άφθονο». Εμείς του απαντούμε με την αποδοχή, τη στήριξη και την αγάπη. Δεν θέλουμε το πρώτο βραβείο ... θέλουμε το Σάκη. Όπως είπε μια φίλη μετά τα αποτελέσματα «Δεν με ενδιαφέρει για την Ελλάδα εμένα με νοιάζει που στενοχωρήθηκε ο Σάκης». Και αν αγαπάμε τον καλλιτέχνη που εκπροσώπησε την Ελλάδα στη Eurovision πόσο μάλλον αγαπάμε τα παιδιά μας που είναι η ίδια μας η ζωή.

του Νικήτα Καυκιού
Ψυχολόγου
www.psyche.gr
Ο χρήστης Νικήτας δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 17-05-09, 22:00   #86
lianakleopatra

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
lianakleopatra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παιδιά, το αποτέλεσμα ήταν πολύ δίκαιο. Ευτυχώς που είμαστε και μέσα στη δεκάδα να λέτε. Υπήρχαν πολλά ωραία κομμάτια φέτος όπως της Νορβηγίας, της Ισλανδίας και της Εσθονίας (που το ψήφισα).Που να πρωτοχωρούσανε? Το δικό μας τραγούδι το συνηθίσαμε και μας άρεσε όπως λέει και πιο πάνω κάποια άλλη κοπέλα γιατί όταν το πρωτακούσαμε .... έναν ντουβρουτζά τον πάθαμε βρε παιδιά! Μόνο η λαμπρότητα του Σάκη το έσωζε. Ηταν και οι επιτροπές.... Δεν πειράζει, μια χαρά , 7οι σε 25 χώρες. Πέρυσι η Καλομοίρα ήρθε τρίτη γιατί δεν υπήρχαν καλά τραγούδια και ψηφίσαν πιο πολύ την τσαχπινιά της.
Παλιά 17-05-09, 23:27   #87
leni

Το avatar του χρήστη leni

Περιοχή: Χανιά
leni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα μου λύσει καμιά σας , μια άλλη απορία που έχω??

Καλά , ο Νορβηγός ήταν πολύ καλός. Και τραγούδι καταπληκτικό!

Αυτό το ηλίθιο όμως χαμόγελο που είχε σε όλη τη διάρκεια του τραγουδιού, και κατά τα στιγμιότυπα που ενίοτε τον έδειχναν...του είναι μόνιμο???

Γιατί αν είναι ΜΟΝΟ λόγω βραδιάς...έχει καλώς...αν όμως το έχει συνέχεια, κομματάκι χαζοχαρούμενος μου φαίνεται!

και γούρλωνε και τα μάτια συνέχεια...

Έτσι ήταν , μόνο που χαζοχαμογελούσε όμως!!
Παλιά 17-05-09, 23:33   #88
souzy

souzy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Lena + Sourloulou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κι από μένα...

Λένα κι εμείς γίναμε μάνες αλλά ο Σάκης είναι ιδέα!
Καλά οι Μαγγίρες ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ. Ποτέ δεν μου άρεσαν, εντελώς κρύες.

Εγώ αν ψήφιζα θα ήμουν ανάμεσα σε Βοσνία, Ισλανδία και Εσθονία.
Ωραίο το νορβηγικό, δίκαια ίσως η πρώτη θέση, αλλά Τουρκία και Αζερμπαϊτζάν κατά τη γνώμη μου δεν άξιζαν θέση στην πεντάδα.

Together we stand, divided we fall...
Ο χρήστης souzy δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-05-09, 12:02   #89
miamama

Περιοχή: Malmö,Sweden
miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια μεγάλη στεναχώρια έχω!!!!
εντάξει μπορούσαν να το είχαν κάνει καλύτερο το τραγούδι με καλή χορογραφία, ο σάκης ότι έκανε μόνος του. ο φωκάς βλακείες έκανε.
ήταν καλά τραγούδια φέτος και μεγάλα ονόματα, επιτυχία ήταν η έβδομη θέση.
πιστεύω όμως ότι μας τιμώρησαν οι ευρωπαίοι, άσχημη συμπεριφορά δημοσιογράφων ελλήνων προς άλλες χώρες, ειδικά του star channel.
τους κορόιδευαν, έμπαινε στη συνέντευξη τύπου ο νορβηγός κια φώναζαν σάκηηη...
το sky news το σχολίασε...
κι ένα σωρό άλλα...
ο σάκης ήταν τέλειος...
πως γίνεται από δεύτερους που μας έβγαζαν παντού και στα στοιχήματα να βγούμε 7οι.
οι επιτροπές ήταν κακό σπυρί!!

Ο χρήστης miamama δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-05-09, 12:03   #90
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gavrias Εμφάνιση μηνυμάτων
Για δείτε πόσο κοστίζει ένα μήνυμα στην Ελλάδα και στις άλλες χώρες."

Τσεχια - 0,33 ευρω
Λιθουανια - 0,50 ευρω
Ουγγαρια - 0,60 ευρω
Λετονια - 0,22 ευρω
ΑΓΛΛΙΑ - 0,16 ευρω
Βοσνια - 0,25 ευρω
Ελλαδα - 1.19 ευρω

http://ourgreektv.blogspot.com/2009/05/televoting.html
καλά είμαστε κλέφτες!!!

Παλιά 18-05-09, 12:04   #91
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fasolaki Εμφάνιση μηνυμάτων
να γιατι χασαμε

τώρα εξηγούνται όλα!!

Παλιά 18-05-09, 14:59   #92
sofia_nefeli
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
sofia_nefeli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καταρχην miamama δεν ειμαστε κλεφτες, χαζοι ειμαστε που τα δινουμε στους κλεφτες!
επισης να πω οτι χαιρομαι παααααρα πολυ που βγηκαμε οτι βγηκαμε. ισως ετσι βαλουμε μυαλο και παει στη γιουροβιζιον κανενα τραγουδι της προκοπης....ειναι επιεικως αθλια τραγουδακια της σειρας αυτα που στελνουμε και καλα να παθουμε. υποτιθεται οτι ειναι ενας διαγωνισμος ωστε καθε χωρα να δειξει τη γλωσσα, τον πολιτισμο, τη μουσικη της. εμεις τι δειχνουμε ειτε με το sake it ειτε με της παπαριζου δε θυμαμαι πως το λενε ειτε με οοοοολα αυτα τα τραγουδακια? μωρε πρεπει να μας αποκλεισουν μπας και παρουμε γραμμη....καταπληκτικο το τραγουδι που βγηκε παντως!!! φετος ακουσα αρκετα ωραια τραγουδια αν κ δε θυμαμαι ποια ηταν!!
Ο χρήστης sofia_nefeli δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-05-09, 15:02   #93
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ακομα μ αυτο ασχολουμαστε???
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-05-09, 15:18   #94
Christie

Christie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν παρακολουθησα καθολου το διαγωνισμο, προτιμησα να ριξω κατι υπνους ξεγυρισμενους που τους ειχα αναγκη...

Παντως χαζευοντας χτες λιγο τηλεοραση ειδα εκπομπες που σχολιαζαν και ακουσα οτι η Νορβηγια, της οποιας παρεπιμπτοντως το τραγουδι ηταν τελειο και δικαια κερδισε, δεν εκανε ουτε βιντεο κλιπ, ουτε περιοδειες σε αλλες χωρες για να το προωθησουν σεβομενοι την οικονομικη κριση.. Ας τα βλεπουν αυτα οι δικοι μας που ξοδευουν περιουσιες ολοκληρες για τετοια πανηγυρια, γιατι μην μου πειτε οτι δεν υπαρχουν αλλα σημαντικοτερα πραγματα τα χρηματοδοτησει το κρατος απο τις Μαγγιρες και ολους τους παρατρεχαμενους του Σακη και του καθε Σακη σε μια χρονια τοσο δυσκολη οσο αυτη..

Η γνωμη μου ειναι οτι το τραγουδι μας ηταν χαλια και οπως ειπαν τα κοριτσια ο,τι θεση πηραμε ηταν χαρη στον Σακη και μονο...

Καλα Φασολακι απαιχτη η φωτο χαχαχαχα...
Παλιά 18-05-09, 15:45   #95
Aggeloudia

Το avatar του χρήστη Aggeloudia

Aggeloudia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christiana08 Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπα,ειναι απαγορευμενος ηλικιακα (λες και αν δεν ηταν θα μου καθοταν ).

Κοιτα να δεις,σοβαρα τωρα εχει.....
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΤΙΧΟ
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
ΕΘΝΙΚ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ,ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ.ΦΟΒΕΡΗ ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ (ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΤΕ ΤΟΝ ΧΑΡΥ ΠΟΤΤΕΡ,Ε .

Δεν ειναι Νορβηγος παντως,ειναι Λευκορωσος.
Ολοι λενε πως εαν ψηφιστει απο την Νορβηγια και την εκπροσωπησει,ειναι ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ.
Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ....
Απολυτη ταυτηση αποψεων...!!!!!!
Εχω κοληματάρα με την Κελτικη μουσική (τα ειχα με Ιρλανδο για καιρο και με μυησε στην Κελτικη-Ιρλανδεζικη μουσικη...και εχει εξοικειωθεί το αυτι μου με τετοια ακουσματα-...)

http://www.youtube.com/watch?v=yiW2J...eature=related
Γιαυτο ΚΟΒΩ ΦΛΕΒΑ...κλαιω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ...ΚΑΘΕ!!!!!!!
Απο τα πιο πλήρη τραγουδια που γράφτηκαν ποτε΄...(Μου θυμιζει πολύ Σταμάτη Σπανουδάκη που προσκυνώ καθημερινώς...)
Κριμα που επεσε 2ο...ηταν για πρωτιά στάνταρ...
Παλιά 18-05-09, 15:46   #96
Aggeloudia

Το avatar του χρήστη Aggeloudia

Aggeloudia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο miamama Εμφάνιση μηνυμάτων
τώρα εξηγούνται όλα!!
Καλάαααααα!!!!!!!!!!!!!!
Που το βρηκες, φασολι;;;
Πολύ γελιο!!!!!!!!!!
Παλιά 18-05-09, 15:53   #97
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σκεφτομαι ρε παιδια...τοσους μηνες, πηγε ο σακης και ολο το συρφετο απο εδω και απο εκει, οι μαγγιρες τοσα πραγματα, ολο το καστ, δωσαμε τοοοοσα λεφτα (στην κυριολεξια εμεις) για κατι που κανενας δεν μας ρωτησε στην τελικη
οχι πως ειναι κακο πραγμα ο διαγωνισμος αλλα φτανει πια η επαρση των Ελληνων και η ματαιοδοξια μας να τα κανουμε ολα υπερβολικα ωστε να ειμαστε πρωτοι
Να πω που πηραμε το euro ή τοσα ευρωπαικα στο μπασκετ, πολο, βολει κτλ, ναι αλλα αυτο...δεν μπορω αλλο
ο Νορβηγος ουτε μια μερα δεν εκανε promotion αλλα ειχε κομματαρα που δεν ξεχνιεται
Ο χρήστης ngeo23 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 19-05-09, 13:22   #98
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια δεν μπορώ να σχολιάσω γιατί είμαι φαν της eurovision και φαν του σάκη!!!!
sorry!

Παλιά 19-05-09, 15:58   #99
maryp

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Aggeloudia Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.youtube.com/watch?v=yiW2J...eature=related
Γιαυτο ΚΟΒΩ ΦΛΕΒΑ...κλαιω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ...ΚΑΘΕ!!!!!!!
Απο τα πιο πλήρη τραγουδια που γράφτηκαν ποτε΄...(Μου θυμιζει πολύ Σταμάτη Σπανουδάκη που προσκυνώ καθημερινώς...)
Κριμα που επεσε 2ο...ηταν για πρωτιά στάνταρ...
υπέροχο κι αυτό το τραγούδι! αξέχαστο! κάπου είχα βρει και τη μετάφρασή του, πολύ τρυφερό....

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.
Ο χρήστης maryp δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 19-05-09, 17:47   #100
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πεθαινωωωωωωωω για ζελικο!!!! το λανε μογιε με τρελαινει!!!

σημαινει "αγαπη μου" (ελευθερη μεταφραση... κανονικα "αρνακι μου" σημαινει, που το χρησιμοποιουν οι σερβοι οπως λεμε εμεις "ψυχη μου, αγαπη μου"

ειναι πολυ τρυφερο τραγουδι...

απιστευτη μελωδια...

υπεροχοοοοοοοοοοοοοοο
Παλιά 20-05-09, 09:39   #101
lianakleopatra

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο souzy Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ δεν μπορώ με τους δήθεν Έχω αλλεργία στους δήθεν!
Μπράβο σου για την παιδεία και το άφταστο επίπεδο! Γιατί όμως ασχολήσε με απαίδευτους; Αν δεν συμφωνείς με ένα θέμα, είναι δικαίωμά σου. Δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις υποδείξεις και να προβαίνεις σε κρίσεις περί της παιδείας των άλλων.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται και να εκφράζει την άποψή του είτε μας αρέσει είτε όχι. Και εγώ souzy μου δεν ακούω Σάκη στο σπίτι μου, προτιμώ την λίγο πιο έντεχνη μουσική και το ξένο ροκ, αλλά όταν πρόκειται για Eurovision ή για παρόμοια φάση , μια χαρά τον υποστηρίζω (μου κάνουν και λίγο πλύση εγκεφάλου στην τηλεόραση είναι αλήθεια!) , παρακολουθώ και τα άλλα τραγούδια, έχω κρίση για το κάθε ένα ξεχωριστά και το διασκεδάζω. Εντάξει, η κοπέλα πιο πάνω είπε την δική της άποψη, δεν γουστάρει μία όλο αυτό που γίνεται, δικαίωμά της. Εμείς γουστάρουμε και διασκεδάζουμε!
Παλιά 20-05-09, 11:45   #102
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΙΤΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να γιατί δε θα πάει ποτέ μπροστά αυτή η χώρα! Ο Σάκης θεός;;;; Δηλαδή οι πραγματικοί τραγουδιστές τί πρέπει να πουν σε αυτή την κατακαημένη Ελλαδίτσα μας;;;; Αχ! ρε Ξυλούρη, Μπιθικώτση, και όλοι οι υπόλοιποι που τους ακούς και ανατριχιάζεις, ευτυχώς που φύγατε νωρίς!!!
Ρε τον Τζον Τζον που έγινε και Θεός! Και μας το παίζει και άντρας τώρα! ..
εμενα μ αρεσει κι ο χατζηδακις, κι ο ριτσος, κι ο καβαφης...
μ ανατριχιαζουν με τα εργα τους...

κανενα σχολιο γι αυτους?
Παλιά 20-05-09, 11:46   #103
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν θα δικαιολογηθώ για το τι μου αρέσει και τι όχι!!!
ίσως καλύτερα να ανοίξεις ένα τόπικ (όπως είπε και η ngoe23 ) κι έτσι θα φανεί η παιδεία του καθενός.
όπως εγώ δεν ξέρω για την παιδεία σου, έτσι κι εσύ.
σε φόρουμ στο ίντερνετ είμαστε, όχι σε τετ α τετ συζήτηση!

Παλιά 20-05-09, 11:48   #104
elachl

Το avatar του χρήστη elachl

Περιοχή: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μαριτα αυτη η τελευταια φραση δεν χρειαζοταν....το να βλεπουμε την γιουροβιζιον και συγκεκριμενα το σακη δεν σημαινει οτι ειμαστε χαμηλου επιπεδου!
Ο χρήστης elachl δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 20-05-09, 11:53   #105
souzy

souzy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν κατάλαβα γιατί πήγαμε αρχείο;;; Δεν επιτρέπεται εδώ να υπερασπίζεσαι τη γνώμη σου;

Παλιά 20-05-09, 11:54   #106
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γμτ μόλις έχασα κάτι που είχα γράψει τι έγινε?

Παλιά 20-05-09, 11:54   #107
lianakleopatra

Προεπιλογή

Τι έγινε ρε κορίτσια??
Παλιά 20-05-09, 11:54   #108
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αρχειοθετηθηκαμε............
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 20-05-09, 11:55   #109
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

που είναι το τελευταίο σου ποστ σούζι?

Παλιά 20-05-09, 11:55   #110
lianakleopatra

Προεπιλογή

Γιατί?? Πότε συμβαίνει αυτό? Ούτε έβρισε κανείς ούτε μίλησε άσχημα, την γνώμη μας εκφράσαμε λίγο πιο πατριωτικά!
Παλιά 20-05-09, 11:56   #111
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τέλεια!

Παλιά 20-05-09, 11:56   #112
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πάει ο σάκης μου αρχειοθετήθηκε, δεν φτάνει που δεν μας ψήφισαν οι ευρωπαίοι!!!

Παλιά 20-05-09, 11:57   #113
souzy

souzy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
που είναι το τελευταίο σου ποστ σούζι?
Στο αρχείο είναι!
Άμεσος η δράση.
Έγκλημα κάναμε.
Ντροπή μας.

Παλιά 20-05-09, 11:57   #114
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
πάει ο σάκης μου αρχειοθετήθηκε, δεν φτάνει που δεν μας ψήφισαν οι ευρωπαίοι!!!
Παλιά 20-05-09, 11:58   #115
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πάει της μαρίτας η απάντηση!!!
την πήρε ο αντμιν?

Παλιά 20-05-09, 12:00   #116
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

knock knock
who's there???
ar...
ar who??
ar xeio....
Παλιά 20-05-09, 12:01   #117
miamama

miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

έχει εκσυγχρονιστεί το φόρουμ πολύ γρήγορη δράση!!!

thanks fistikaki

Παλιά 20-05-09, 12:02   #118
elachl

Το avatar του χρήστη elachl

Περιοχή: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τωρα θα φταιω εγω αν πω γιατι δεν εγινε αυτο σε καποια που με ειπε μαζοχιστρια και θεατρινα?
Ο χρήστης elachl δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 20-05-09, 12:02   #119
lianakleopatra

Προεπιλογή

... στον κουβά λοιπόν!
Παλιά 20-05-09, 12:10   #120
ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ

Το avatar του χρήστη ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ

ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πως καταφερε ο Σακης να παει αρχειο?????????

Εχει "δακτυλο" ο Ψινακης στο φορουμ?

Φυστικι εσυ φταις......εχεις την ταση να στελνεις και τα αξιολογα θεματα στο αρχειο!
Ο χρήστης ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές