Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Διάφορες ειδικότητες

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 27-03-09, 01:07   #1
christinasimon

Το avatar του χρήστη christinasimon

Περιοχή: θεσ/νικη
christinasimon ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Παιδοαλλεργιολογος στη θεσ/νικη

Καλησπερα
μηπως γνωριζετε καποιο καλο αλλεργιολογο για παιδακια στη θεσ/νικη? θα ρωτησω βεβαια και το γιατρο μου αλλα ηθελα να παρω και μια 2η γνωμη
Ο χρήστης christinasimon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-06-09, 20:10   #2
DimitraX

DimitraX χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μπορει καποιος να μου πει και εμενα για παιδοαλλεργιολογο??
Ευχαριστώ
Ο χρήστης DimitraX δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-06-09, 20:10   #3
DimitraX

DimitraX χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

στη θεσσαλονικη... ξεχασα!!!!
Ο χρήστης DimitraX δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-10, 17:52   #4
jennygeorge

jennygeorge χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Αλλεργιολόγος στη Θεσσαλονικη

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα για άλλη μια φορά τη βοήθεια σας. Το μωράκι μου είναι 8 μηνών και από νεογένητο πίνει υποαλλεργικό γάλα. Πέρα από αυτό κάνει αλλεργία και σε διάφορες στερεές τροφές. Μίλησα με τον παιδίατρό μας και μου σύστησε κάποια κ. Βαλερή στο Ιπποκράτειο. Επειδή όμως η συγκεκριμένη γιατρός κάνει τα ραντεβού της μια φορά το μήνα θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε μηπώς έχει δικό της γιατρείο και τα τηλέφωνά της. Η βοήθειά σας μου είναι πολύτιμη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ο χρήστης jennygeorge δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-04-11, 01:05   #5
* Maraki *

Περιοχή: Στον κόσμο μου......
* Maraki * χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο jennygeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα για άλλη μια φορά τη βοήθεια σας. Το μωράκι μου είναι 8 μηνών και από νεογένητο πίνει υποαλλεργικό γάλα. Πέρα από αυτό κάνει αλλεργία και σε διάφορες στερεές τροφές. Μίλησα με τον παιδίατρό μας και μου σύστησε κάποια κ. Βαλερή στο Ιπποκράτειο. Επειδή όμως η συγκεκριμένη γιατρός κάνει τα ραντεβού της μια φορά το μήνα θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε μηπώς έχει δικό της γιατρείο και τα τηλέφωνά της. Η βοήθειά σας μου είναι πολύτιμη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κι εγώ άκουσα γι' αυτήν στο Ιπποκράτειο, αν κατάφερες να κλείσεις ραντεβού μαζί της θα ήθελα κι εγώ τα τηλέφωνά της αν σου είναι εύκολο ή σε όποια άλλη κοπέλα την γνωρίζει. Ψάχνω κι εγώ να βρω έναν παιδοαλλεργιολόγο στη Θεσσαλονίκη. Θα παρακαλούσα λοιπόν αν γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον ακόμη. Ευχαριστώ πολύ κι εγώ εκ των προτέρων!
Ο χρήστης * Maraki * δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-12-11, 10:32   #6
yiosalonikia

yiosalonikia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ψαχνω παιδοαλλεργιολλογο Θεσσαλονικη

καλημερα! και γω ψαχνω παιδοαλλεργιολόγο στη Θεσσαλονικη για το 5 μηνων αγορακι μου. Βεβαια θα ρωτησω στο επομενο ραντεβου την παιδογαστρεντερολογο καο τον παιδονεφρολογο που τον παρακολουθουν αλλα ηθελα να το εχω ψαξει μεχρι τοτε. Εαν καποιος γνωριζει ας με πει
Ο χρήστης yiosalonikia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-12, 15:39   #7
oneiraki

Το avatar του χρήστη oneiraki

Περιοχή: Ξάνθη
oneiraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα μανούλες.Ξέρετε κάποιον παιδοαλλεργιολόγο Θεσ/κη να μου πείτε?Ευχαριστώ!

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-
Ο χρήστης oneiraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-12-12, 12:34   #8
mare 3

mare 3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή SOS

Kαλημερα κοριτσια!
Να μαι κι εγω στην ομορφη παρεα πλεον ως μελος!!!
Θα θελα την βοηθεια σας...
Ψαχνω για παιδοαλλεργιολογο στη θεσσαλονικη, αν εχετε κανενα τηλ και κυριως να ειναι καλος, γιατι εχω λιγο χαθει...
Το μωρο μου, 2,5 μηνων εχει αλλεργικη πρωκτοκολιτιδα και ο παιδογαστρεντερολογος δε με βοηθησε ιδιαιτερα...
Σας ευχαριστω πολυ!!!
Ο χρήστης mare 3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-12-12, 12:36   #9
mare 3

mare 3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kαλημερα κοριτσια!
Να μαι κι εγω στην ομορφη παρεα πλεον ως μελος!!!
Θα θελα την βοηθεια σας...
Ψαχνω για παιδοαλλεργιολογο στη θεσσαλονικη, αν εχετε κανενα τηλ και κυριως να ειναι καλος, γιατι εχω λιγο χαθει...
Το μωρο μου, 2,5 μηνων εχει αλλεργικη πρωκτοκολιτιδα και ο παιδογαστρεντερολογος δε με βοηθησε ιδιαιτερα...
Σας ευχαριστω πολυ!!!
Παλιά 07-12-12, 16:31   #10
mare 3

mare 3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καποιον Χρυσανθοπουλο τον ξερει κανεις?
Παλιά 07-12-12, 23:23   #11
physcomum

Το avatar του χρήστη physcomum

Περιοχή: Thessaloniki
physcomum ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σάββας Σαββατιανός.Με βοήθησε αφάνταστα με τον μικρό μου στις τροφικές αλλεργίες.Είχα πάει και σε πρωτοκλασάτο όνομα της πόλης αλλά την πάτησα άσχημα!
Ο χρήστης physcomum δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-12-12, 20:53   #12
mare 3

mare 3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο physcomum Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάββας Σαββατιανός.Με βοήθησε αφάνταστα με τον μικρό μου στις τροφικές αλλεργίες.Είχα πάει και σε πρωτοκλασάτο όνομα της πόλης αλλά την πάτησα άσχημα!
Ειναι παιδιατρος με εξιδικευση στην αλλεργιολογια? Θα δω αν ειναι για ραντεβου μαζι του μεσα στη βδομαδα. Ο μικρουλης σου ειχε κι αυτος αλλεργικη πρωκτοκολιτιδα? Ειχε πολυ αιμα στα κακακιαη μονο ινες?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-12-12, 22:53   #13
physcomum

physcomum ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν είναι παιδίατρος είναι αλλεργιολόγος ειδικευμένος στα παιδιά.Ο μικρός μου δεν έχει πρωκτοκολίτιδα αλλά αναφυλακτικού τύπου αλλεργίες σε τρόφιμα.
Αν θέλεις κατι στείλε μου πμ
Παλιά 06-02-13, 21:43   #14
sofia_grande

sofia_grande ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο physcomum Εμφάνιση μηνυμάτων
physcomum σ' ευχαριστώ δεν ξέρεις πόσο! Πήγα σε αυτόν τον Σαββατιανό και πραγματικά μας άνοιξε τα μάτια. Επιτέλους ένας επιστήμονας. Για 3,5 χρόνια τραβιόμασταν σε όλες τις παλιές και μας έλεγαν το ίδιο στόρι: φέρτε μας τις επόμενες εξετάσεις, ααα η κορούλα σας έχει θετικές εξετάσεις και πρέπει να αποφεύγει (σχεδόν) τα πάντα. Είναι η πρώτη φορά που κάποιος μας εξηγεί τι ακριβώς συμβαίνει ,και σε όσα είπε έπεσε μέσα. βάλαμε όλα τα γαλακτοκομικά, το ψωμί και τα φρούτα στη διατροφή μέσα σε 2 μήνες, ενώ και από τις 2 προηγούμενες γιατρούς είχαμε οδηγία να τα αποφεύγουμε γιατί θα έβγαζε αλλεργία. Και στην αλλερηία στο αυγό που έχουμε ακόμα, μας έδωσε οδηγία πώς να τρώμε κέικ με ψημένο αυγό, για να φύγει πιο γρήγορα! Τέλος πάντων, δε θέλω να φανεί και διαφήμιση, αλλά εμάς πραγματικά μας άλλαξε τη ζωή. Ευχαριστώ και πάλι
Ο χρήστης sofia_grande δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-02-13, 21:59   #15
physcomum

physcomum ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να εισαι καλά κοριτσι μου.κι εμεις ακόμα παλεύουμε αλλά είμαστε σε πολύ καλό δρόμο.
Εγώ απλά δεν μπορώ να κρύψω την ευγνωμοσύνη μου για τον Σάββα και τον φίλο του, αλλεργιολόγο επίσης απο Αθήνα, που μας γνώρισε γιατί βοηθησε και συνεχίζει να βοηθάει τον γιο μου στον δύσκολο δρόμο των αλλεργιών.
Χαίρομαι πολύ που πάτε καλά.
Παλιά 20-03-13, 12:14   #16
efi75

efi75 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα ,
είμαι παθούσα τα τελευταία 2,5 χρόνια και βαρεθηκα πλεον απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο (αλλού είναι ο παιδογαστρενερολογος και αλλου ο παιδοαλλεργιολογος ) και ακρη δε βγαζω. Το παιδι ειναι αλλεργικο σε γαλα, αυγο, καρυδια και 2 αντιβιωσεις, αλλα απο τον ιουνιο τα ραστ του για το γαλα ειναι αρνητικα και προκληση δεν καναμε, στην αρχη λογω αδειας του γιατρου, ολο το καλοκαιρι και στη συνεχεια λογω συνεχων ιωσεων...

ειδα προχτες μια κοπελα ομοιoπαθη, που το παιδάκι ήταν στην αρχή σε πολύ χειρότερη κατασταση και μου ειπε οτι εβγαλε ακρη μόνο με παιδοαλλεργιολογο ιδιωτη... Και οντως το παιδακι προχωραει πολυ καλα,ευτυχως... Αντιθετως εγω παω στα κουτουρου και το ιδιο και το παιδι.....

λεω λοιπον να βρω και γω ενα καλο ιδιωτη γιατρο και να παμε παλι απο την αρχη..

PSYCHOMUM σου εχω στειλει pm.
Ο χρήστης efi75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-13, 11:58   #17
physcomum

physcomum ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο efi75 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα ,
είμαι παθούσα τα τελευταία 2,5 χρόνια και βαρεθηκα πλεον απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο (αλλού είναι ο παιδογαστρενερολογος και αλλου ο παιδοαλλεργιολογος ) και ακρη δε βγαζω. Το παιδι ειναι αλλεργικο σε γαλα, αυγο, καρυδια και 2 αντιβιωσεις, αλλα απο τον ιουνιο τα ραστ του για το γαλα ειναι αρνητικα και προκληση δεν καναμε, στην αρχη λογω αδειας του γιατρου, ολο το καλοκαιρι και στη συνεχεια λογω συνεχων ιωσεων...

ειδα προχτες μια κοπελα ομοιoπαθη, που το παιδάκι ήταν στην αρχή σε πολύ χειρότερη κατασταση και μου ειπε οτι εβγαλε ακρη μόνο με παιδοαλλεργιολογο ιδιωτη... Και οντως το παιδακι προχωραει πολυ καλα,ευτυχως... Αντιθετως εγω παω στα κουτουρου και το ιδιο και το παιδι.....

λεω λοιπον να βρω και γω ενα καλο ιδιωτη γιατρο και να παμε παλι απο την αρχη..

PSYCHOMUM σου εχω στειλει pm.
efi75, πες μου τα νέα σας.πήγατε τελικά στον γιατρό, πως πατε?
Παλιά 20-12-13, 14:11   #18
Elenalda1979

Elenalda1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από μένα και καλώς σας βρήκα!
Εγώ δεν έχω γίνει ακόμη μανούλα αλλά έχω έναν υπέροχο ανιψιό-βαφτησιμιό 2,5 χρόνων ο οποίος έχει αλλεργία σε πολλές τροφές! το θέμα είναι ότι η οικογένειά του δεν έχει κατασταλάξει ακόμη σε έναν συγκεκριμένο γιατρό!Εννοώ παιδίατρο αλλά και παιδογαστρεντολόγο!!!Συγκεκριμένα έχει ή μάλλον είχε βρει μία γαστρεντολόγο,πολύ καλή,την είχε βοηθήσει πολύ στην αρχή (η αλλεργία εκδηλώθηκε πριν ένα χρόνο σχεδόν και στην γιατρό πήγαν αρχές καλοκαιριού) αλλά φαίνεται πως δεν είναι τόσο συνεπής ως γιατρός!Η μαμά του παιδιού την ψάχνει εδώ κι ένα μήνα στα τηλέφωνα και δεν μπορεί να τη βρει,και αυτή η κατάσταση είναι συχνή!!!Οπότε η μητέρα έχει πλέον ξενερώσει πολύ και συγχιστεί συνάμα με όλη αυτή την κατάσταση και τώρα είναι σε φάση ψαξίματος για παιδίατρο(όπου κι εκεί είχε θέμα) και για παιδοαλλεργιολόγο!Διάβασα για τον Σάββα Σαββατιανό και μου κίνησε το ενδιαφέρον.Έχετε και κάποιον άλλον να μου προτείνετε και παιδίατρο επίσης???
Σας ευχαριστώ πολύ
Ο χρήστης Elenalda1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-12-13, 14:05   #19
physcomum

physcomum ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στείλτε μου πμ για τον Σάββα και δεν θα χάσετε
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks