Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Διάφορες ειδικότητες

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 01-04-09, 12:37   #1
Μαριλίνα

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μαριλίνα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Καλημέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρετε κανέναν καλό δερματολόγο να πάω τον γιο μου που είναι 2 ετών.
Έχει βγάλει κάτι σπυράκια στα χέρια, του εδωσα Atarax αλλά δεν του περνάνε. Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε σχετικά.
Μένουμε Καλλιθέα, άρα προς Νότια Προάστια θα ήταν το καλύτερο!
Ευχαριστώ!!
Παλιά 01-04-09, 12:42   #2
Boubouz

Περιοχή: Αθήνα
Boubouz ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα,

εγω έχω επισκεφθεί πολλές φορές την Κα Λιάκου Σοφία, είναι στην Ελ. Βενιζέλου στην Ν. Σμύρνη και είναι και στο ΙΚΑ Καλλιθέας...και εγω Καλλιθέα μένω.

Ο χρήστης Boubouz δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-04-09, 15:07   #3
Theni

Το avatar του χρήστη Theni

Περιοχή: Μοσχατο-Αθηνα
Theni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εψαχνα την καρτα της για να σου απαντησω.. λοιπον εμεις ειχαμε ενα ερεθισμουλη οταν πηγαμε μας ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κι οντως δεν ηταν η φιλη που μας την συστησε ειχαν σοβαρο προβληματακι και της την συστησε ο παιδιατρος της και ενω ταλαιποριοταν πολυ βρηκαν λυση αμεσως. Ειναι επισης και πολυ επεξηγηματικη

Υ.Γ. το ελεγε ο παιδιατρος μου οτι δεν ειναι τιποτα αλλα εγω δεν ακουγα

σου παραθετω τα στοιχεια της οπως ειναι γραμμενα

ΤΑΛΙΑ ΤΣΙΒΙΤΑΝΙΔΟΥ-ΚΑΚΟΥΡΟΥ
παιδιατρος-παιδοδερματολογος
Διδακτωρ Πανεπιστημιου Αθηνων
Μετεκπ. "St. thomas Hosp. & "the Hospitals for sick children" Λονδινου
μελος της Ευρωπαικης παιδοδερματολογικης Εταιρειας

ιατρειο: Κηφησιας 74
Αμπελοκηποι 115 23 Αθηνα
τηλ 210 6924449
τηλ. οικιας: 210 6755437
νοσ. Παιδων "Η Αγια Σοφια"
τηλ: 210 7771811

Ο χρήστης Theni δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-10-09, 13:31   #4
sweet_february

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
sweet_february ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή SOS!ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

Καλησπερα σε ολους! Η μικρη μου απο οταν γεννηθηκε ειχε στο κεφαλακι της (διπλα απο την κορυφη, δηλαδη στα πλαγια αλλα οχι τοσο πλαγια οσο ειναι τα αυτια) ειχε ενα βαθουλωματακι κοκκινο. Στο μαιευτηριο που τους ρωτησα μου ειπα πως δεν ειναι ανησυχητικο και πως θα υποχωρησει με τον καιρο. Αυτο δεν υποχωρησε, αλλα εμεινε στασιμο (θελω να πω δεν μεγαλωσε, δεν μικρυνε, δεν εκανε τιποτα). Οταν το παιδι νοσηλευτηκε στο Παιδων, βρηκα την ευκαιρια να τους ρωτησω και γι' αυτο. Εκει η απαντηση ηταν πως ειναι εκ γενετης (λες και δεν το 'ξερα) και πως δεν ειναι τιποτα, αλλα δεν θα βγαλει μαλλακια σε εκεινο το σημειο. (Δεν με πειραξε, στο σημειο που ειναι, θα μπορει να καλυφθει ανετα με τα υπολοιπα). Το εδειξα και πριν ενα 3μηνο στον παιδιατρο μας ο οποιος ειπε πως ειναι αιμαγγειωμα και να της βαζω καθε βραδυ την betnovate. Ετσι κι εγινε. Σημερα ομως παρατηρησα πως εχει βγαλει λιγο αιματακι (σαν να γρατζουνιστηκε κι ισα που βγηκε λιγο αιμα). Πηρα τον παιδιατρο και του το ειπα και μου ειπε να σταματησω για ενα διαστημα την betnovate.
Επειδη ομως δεν θελω να το αφησω ετσι, θα ηθελα αν γνωριζετε να μου πειτε για καποιον καλο παιδοδερματολογο να την παω. Μενω Αθηνα στα Νοτια Προαστεια, Αγιο Δημητριο συγκεκριμενα. Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν ιδιαιτερα χρησιμη!
Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Παλιά 09-10-09, 13:51   #5
sweet_february

Προεπιλογή

Καμμια????
Συγγνωμη που το ξανανεβαζω αλλα θελω να την παω και σημερα το απογευμα αν γινεται...
Οποτε please.... HELP!!
Παλιά 09-10-09, 14:02   #6
maan

maan ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maan
Προεπιλογή

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=38129
ελπιζω να βοηθησα!!
Παλιά 09-10-09, 14:12   #7
prosperous

Περιοχή: Αθήνα
prosperous ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και αν δεν βρισκεις παρε τηλεφωνο στο ΜΗΤΕΡΑ οπου ηταν ΤΟ ΜΟΝΟ παιδιατρικο (σε ιδιωτικο η δημοσιο τομεα) που εδινε αυθημερον ραντεβου στο δερματολογικο τμημα με κοστος βεβαια 85 ευρω η επισκεψη αλλα ο γιατρος ηταν αρκετα εξυπηρετικος.

Ο χρήστης prosperous δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-10-09, 14:14   #8
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αμπελοκηποι 115 23 Αθηνα
τηλ 210 6924449

Aυτή θα σου πρότεινα και εγώ, έχω πάει τα παιδιά. Δε ξέρω όμως αν θα βρεις ραντεβού άμεσα, να πιέσεις όσο μπορείς τη γραμματέα της.

Ο χρήστης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-10-09, 14:50   #9
Theni

Theni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ααα επισης την εχω παει και στο Συγγρο οταν την ειχε τσιμπησει κουνουπι και πρηστηκε... κι εκει εμαθα οτι εχει παιδοδερματολογικο... εγω την πηγα γιατι ειχα τρελαθει κι ηθελα να δει γιατρος αμεσα δλδ δεν μπορουσα να περιμενω ουτε ως τ απογευμα... ειχα παει πρωι δεν ξερω αν εχει και απογευμα... παντως εχει κι ειναι δωρεαν

αλλα η κ. Τσιβιτανιδου ειναι εξαιρετικη

Παλιά 09-10-09, 17:37   #10
sweet_february

Προεπιλογή

Κοριτσια πηρα την Τσιβιτανιδου αλλα δεν εχει καθολου ιατρειο παρα μονο τη Δευτερα. Πηρα στο Μητερα αλλα ουτε κι εκει ειχανε ραντεβου, οποτε θα περιμενω να περασει το Σαββατοκυριακο και θα την παω στην Τσιβιτανιδου. Αν δω παντως πως χειροτερευει θα την παω στο Συγγρου. Μεχρι στιγμης δεν δειχνει κατι, απο την ωρα που το σκουπισαμε δηλαδη δεν εχει ξαναβγαλει! Μηπως ξερετε αν η Τσιβιτανιδου ειναι συμβεβλημενη με το Δημοσιο?
Σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον!
Παλιά 09-10-09, 17:38   #11
sweet_february

Προεπιλογή

Α! Επισης μηπως ξερετε ποσα παιρνει στην επισκεψη? Ετσι για να ξερω τι να κραταω μαζι μου..
Παλιά 09-10-09, 17:40   #12
Theni

Theni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν θυμαμαι γμτ... και μην πω και σε παρω στο λαιμο μου... χωρις να ειμαι σιγουρη ή 50 ή 60... μπορει να μπερδευομαι με τον παιδιατρο... παντως πανω απο τοσα δεν ηταν...

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 08-11-10, 14:43   #13
ELENAal

Το avatar του χρήστη ELENAal

ELENAal χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή παιδοδερματολογος

Ξερει καποια καλο παοδοδερματολογο?εχει η μικρη μου ατοπικη δερματιτιδα και χρειαζομαι δερματολογο στην αθηνα!!!!!
επεισης και παιδιατρο γιατι η παιδιατρος μου μας τα εκανε μανταρα.φιλαδελφια μενω οποια ξερει ας μου γραψει ας ειναι και απο αλλες περιοχες...

Ο χρήστης ELENAal δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-11-10, 14:49   #14
nikol76

nikol76 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Kalimera

Μπορω να σου πω για μια καλή παιδοδερματολόγο που βρίσκεται στο Παίδων Πεντέλης. Την λένε Εμμανουήλ Πένυ. Είχε και η δικιά μου ατοπική απο 2 μηνών σχεδόν και το είχε αντιμετωπίσει καλά...
Ο χρήστης nikol76 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-11-10, 15:28   #15
ELENAal

Το avatar του χρήστη ELENAal

ELENAal χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ευχαριστω κοριτσια

Ο χρήστης ELENAal δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-11-10, 16:05   #16
princess_mp

Περιοχή: athens
princess_mp χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγώ θα σας σύστηνα και το δερματολογο Μιχάλη Κακέπη..εχει ιατρειο στη Στουρνάρη..μπορείτε να δειτε πληροφοριες στo edit admin
Ο χρήστης princess_mp δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-03-11, 13:51   #17
kat05

Περιοχή: ΑΙΓΑΙΟ
kat05 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 Εμφάνιση μηνυμάτων

Αμπελοκηποι 115 23 Αθηνα
τηλ 210 6924449

Aυτή θα σου πρότεινα και εγώ, έχω πάει τα παιδιά. Δε ξέρω όμως αν θα βρεις ραντεβού άμεσα, να πιέσεις όσο μπορείς τη γραμματέα της.
Γνωρίζετε αν είναι συμβεβλημένη με το ΤΕΒΕ;
Ο χρήστης kat05 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-03-11, 19:44   #18
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kat05 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωρίζετε αν είναι συμβεβλημένη με το ΤΕΒΕ;
δε νομίζω, η γραμματέας της θα σας πεί.

Ο χρήστης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-03-11, 19:49   #19
booki

booki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια η Τσιβιτανίδου είναι καλή, αλλά στο χώρο της δεν εκτιμάται και πολύ. Εννοώ από συναδέλφους. Ενας καλός που πήγα το παιδί μου, που είχε πολύ ιδιαίτερο πρόβλημα είναι ο Καρκαβίτσας. Είναι και αυτός στην Κηφισίας στο ύψος των Αμπελοκήπων. Εγώ έχω πάει και σους δύο, της Τσιβιτανίδου δε μου άρεσε καθόλου το ύφος της και ήθελε να με ξεπετάξει στα γρήγορα. Είχα πολύ σοβαρό πρόβλημα και ήθελα εξηγήσεις που δε μου έδωσε..
Ο χρήστης booki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-03-11, 22:17   #20
kat05

Περιοχή: ΑΙΓΑΙΟ
kat05 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμένα πάλι μου σύστησε την Τσιβιτανίδου ένας Καθηγητής Δερματολογίας, λέγοντας οτι είναι κορυφή στο χώρο της... Μάλλον υπάρχουν απόψεις και απόψεις...
Ο χρήστης kat05 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-04-11, 16:19   #21
sisterdew

Το avatar του χρήστη sisterdew

sisterdew ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

BOOKI Ο ΚΑΡΚΑΒΙΤΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ. Θ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΦΡΙΞΑΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ..(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΤΩΡΑ-ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΙΝΑΙ)
Παλιά 05-07-11, 00:46   #22
marceau

marceau ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Ο χρήστης marceau δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-07-11, 09:24   #23
love4four

Το avatar του χρήστη love4four

Περιοχή: Πειραιάς
love4four ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Δρ. Νικόλαος Σταυριανέας

Καλημέρα ,

Για όσες μανούλες ψάχνουν δερματολόγο για τα μικρά τους έχω να συστήσω (ανεπιφύλακτα όμως) τον καθηγητή Νικ. Σταυριανέα στον Πειραιά.
Αντιγράφω τα στοιχεία από την κάρτα του:
Δ/ντής Β΄Κλινικής Δερματικών Νόσων ΓΠΝ "ΑΤΤΙΚΟΝ"
Πρόεδρος Ελληνικής Εταρείας Μελανώματος
Πρόεδρος Ελληνικού Κολλεγίου Δερματολογίας
Πρόεδρος Ελληνικής Εταιρείας Παιδιατρικής-Δερματολογίας

Ιατρείο: Ευρυπίδου 64 -είναι ένα μικρό στενό πίσω από το Notos-
Δημοτικό Θέατρο Πειραιώς
Τηλ.: 210 4178.371, 210 4112.643

Δέχεται: με ραντεβού

Εγώ που χρειάστηκε να πάω εκτάκτως τον μεγάλο μας γιο μου έκλεισε αμέσως ραντεβού και λόγω του νεαρού της ηλικίας, ΔΕΝ περιμέναμε καθόλου. Τελικά, ήταν ατοπική δερματίτιδα. Την αντιμετώπισε έγκαιρα+αποτελεσματικά.
Είναι πολύ φιλικός με τα παιδιά. Δίνει αποδείξεις -χωρίς να σε ρωτάει εάν την θέλεις (!)-.

Όποια μανούλα χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες μέσω πμ

Ο χρήστης love4four δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-07-11, 13:19   #24
mariab

Περιοχή: Πειραιάς
mariab ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον Σταυριανέα έχω κι εγώ να πω τα καλύτερα.
Πήγαινα σ' αυτόν κατά καιρούς από 12 χρονών. Είναι εξαιρετικός γιατρός και αναλαμβάνει και δύσκολα περιστατικά. Πρέπει βέβαια να είναι πια αρκετά μεγάλος.

Στον Πειραιά επίσης έχει ιατρείο και η Μαρουσώ Καλοπλάστου. Επίσης πάρα πολύ καλή. Την συστήνω ανεπιφύλακτα. Σ' αυτήν πηγαίνω πλέον.

Κανείς από τους 2 δεν είναι "ειδικός" για παιδιά, αλλά εγώ τις δικές μου 3 φορές που χρειάστηκε τις πήγα στη Μαρουσώ. Θα πήγαινα αλλού μόνο εάν η ίδια με παρέπεμπε.
Παλιά 24-10-11, 13:30   #25
MAMA-AGA

MAMA-AGA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή δερματολογο θεσσλονικη για λευκη σε παιδακι??

νομίζω πως η μικρή μου έχει βγάλει λεύκη και έχω τρελαθεί...ξέρετε κάποιον καλό παιδοδερματολογο???
Ο χρήστης MAMA-AGA δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-12-11, 00:57   #26
Alekakis

Alekakis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Διαβάζω το forum που και πού χωρίς να έχω γράψει ποτέ. Είχα καιρό να το δώ και έμεινα έκπληκτη όταν είδα 2 σχόλια για τη Τσιβιτανίδου που είναι άριστη και σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος. Για αυτό και μόνο το λόγο έκανα εγγραφή στο forum για να απαντήσω στο σχόλιο της Summer mom. Το ένιωσα υποχρέωση στη γιατρό. Το δικό μου παιδί είχε πριν απο τρία χρόνια μολυσματική τέρμινθο. Ταλαιπωρηθήκαμε αφάνταστα. Το πήγαινα σε γνωστό δερματολόγο, καθε φορά του καυτηρίαζε 2-3 σπυράκια, πλήρωνα κανονικά επίσκεψη και ξαναπηγαίναμε για αλλη καυτηρίαση, στο τέλος το παιδί έκλαιγε με το που έβλεπε την πόρτα του ιατρείου, έμενε κάθε φορά και σημάδι στο δερματάκι του. Μετά πήγα στο νοσοκομείο Συγγρός και μου έδωσαν ένα φάρμακο που εκαιγε τα σπυράκια, το παιδί το έτσουζε και πάλι έμειναν σημάδια. Στο τέλος το άφησα και πέρυσι πήγα στην κ. Τσιβιτανίδου. Μου εξήγησε τι είναι η μολυσματική τέρμινθος, και μου ζωγράφισε πως είναι το δέρμα, ότι τα σπυράκια είναι πολύ ψηλά στο δέρμα και όταν τα βγάζει με τσιμπιδάκι δεν ακουμπά νεύρο και το παιδί δεν πονά καθόλου. Το δικό μου παιδί κάθησε και δεν έκλαψε καθόλου. Τα αφαίρεσε όλα, μέσα σε δύο λεπτά, και από τότε δεν έχουμε πρόβλημα. Μακάρι να είχα πάει απο την αρχή. Δηλαδή είχα πάει χωρίς ραντεβού στην αρχή και επειδή είχε κόσμο έφυγα!!!
Βάσει της δικής μου εμπειρίας, πρότεινα και σε άλλες άλλες μαμάδες την κυρία Τσιβιτανίδου και έμειναν όλες ευχαριστημενες, και γιαυτό το λόγο επιπλέον, θεώρησα ότι πρέπει να το αναφέρω εδώ. Αχ τά πα και ηρέμησα!! Summer mom, φαντάζομαι το παιδί σου δεν έκλαιγε απαραίτητα απο πόνο. Μήπως η γιατρός τα έβγαλε γρήγορα- γρήγορα, όπως λέτε, για να τελειώσει και η ταλαιπωρία του παιδιού? Μήπως αυτό δείχνει πόσο ευαίσθητη είναι και όχι το αντίθετο? Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ. Εννοείται δεν γράφω για να αμφισβητήσω το γεγονός που περιγράφεις, συμφωνώ με αυτό που λες ότι μπορεί να είναι η καλύτερη επιστήμονας, παράλληλα απο τη δική μου εμπειρία πιστεύω ότι είναι ευαίσθητος άνθρωπος και ίσως αυτό που περιγράφεις γλύτωσε το παιδί σου απο πολύ περισσότερες ταλαιπωρίες.
Ο χρήστης Alekakis δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-01-12, 18:24   #27
SakisA

SakisA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Δερματολόγικά

Γνωρίζει κανείς κάποιον παιδίατρο ή δερματολόγο που να έχει γνώσεις για νεογνά;;;

Ο γίος μου, 8 μηνών, παρουσιάζει κάποιους ερεθισμούς στην επιδερμίδα πού όλο επανέρχονται.

Μήπως φταίει το κρεβατάκι του. Οι δερματίτιδες μπορούν να επανέρχονται;

Δεν έχω βρει κάποια απάντηση.

Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει το μηνυμά μου.

Σας ευχαριστώ.
Ο χρήστης SakisA δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-02-12, 02:49   #28
Amy74

Περιοχή: Αθηνα
Amy74 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας! Εμενα ενα απο τα αγορακια μου ειχε παρουσιασει σοβαρης μορφης ατοπικη δερματιτιδα και η παιδιατρος μου κατοπιν συννενοησης με τον συζυγο της που ειναι και ο ιδιος δερματολογος (αλλα δεν ειδικευεται στα παιδια) μου ειχε συστησει την Κα Μανθουλα Βαλαρη .Ειναι η υπευθυνη του τμηματος παιδικης δερματολογιας στο Παιδων Αγ.Σοφια και ειναι εκπληκτικη στο ειδος της.Για ραντεβου ομως πρεπει κανεις να επικοινωνησει απευθειας με το νοσοκομειο τηλ.210-7467009-10 ή1535.Δεν γνωριζω αν εξεταζει και τα απογευματα με χρεωση...ειχα παει σε πρωινο ραντεβου τον μικρο 6 μηνων,τον εξετασε,καναμε διαφορες εξετασεις αιματολογικες, τον φωτογραφησε ,μας εδωσε θεραπεια και ζητησε να το ξαναδει το παιδι μετα απο 2 μηνες. Και οντως ακολουθωντας τις οδηγιες της λυσαμε το προβλημα που ειχε το μωρο μας με το δερματακι του. Την συστηνω γιατι οτι μας ειπε ηταν τεκμηριωμενο και σταματησαμε να ψαχνομαστε στα τυφλα.
Ο χρήστης Amy74 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-02-12, 19:38   #29
Niki81

Niki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παρεπιπτοντως εμας μας παρακολουθει η κυρια Θεανω Τσουκατου...ειναι στο Παιδων.Εχει αλλος καμια εμπειρια με τη συγκεκριμενη γιατρο?
Ο χρήστης Niki81 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-07-12, 13:22   #30
farfalina 09

Το avatar του χρήστη farfalina 09

Περιοχή: ATHENS
farfalina 09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια! επειδη εχουμε ενα δερματολογικο θεματακι κ επισκευθηκαμε την Τσιβιτανιδου αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη απο τη συμπεριφορα της, μηπως μπορειτε να μου πειτε ποσο παιρνει ο Αλεξοπουλος στο ιατρειο του η σε απογευματινο ραντεβου στο νοσκομειο?
επισης πρωι μηπως γνωριζει καμια κοπελα ποιες μερες ειναι στο Αγ Σοφια?
Παλιά 20-09-12, 17:27   #31
carenina

carenina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμενα τη μικρη μου παρακολουθει για ατοπικη δερματιτιδα η κυρια Τσουκατου (παιδιατρος-παιδοδερματολογος) στο νοσοκομειο παιδων Αγλαια κυριακου. Εμπειρη , ηρεμη και πολυ φιλικη
Την συστηνω χωρις ενδοιασμους.
Ο χρήστης carenina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-09-12, 09:42   #32
taz18

Το avatar του χρήστη taz18

taz18 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για θεσσαλονικη κανεναν;
Παλιά 26-10-12, 02:07   #33
sammy

Περιοχή: πειραιας
sammy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο love4four Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα ,

Για όσες μανούλες ψάχνουν δερματολόγο για τα μικρά τους έχω να συστήσω (ανεπιφύλακτα όμως) τον καθηγητή Νικ. Σταυριανέα στον Πειραιά.
Αντιγράφω τα στοιχεία από την κάρτα του:
Δ/ντής Β΄Κλινικής Δερματικών Νόσων ΓΠΝ "ΑΤΤΙΚΟΝ"
Πρόεδρος Ελληνικής Εταρείας Μελανώματος
Πρόεδρος Ελληνικού Κολλεγίου Δερματολογίας
Πρόεδρος Ελληνικής Εταιρείας Παιδιατρικής-Δερματολογίας

Ιατρείο: Ευρυπίδου 64 -είναι ένα μικρό στενό πίσω από το Notos-
Δημοτικό Θέατρο Πειραιώς
Τηλ.: 210 4178.371, 210 4112.643

Δέχεται: με ραντεβ

Εγώ που χρειάστηκε να πάω εκτάκτως τον μεγάλο μας γιο μου έκλεισε αμέσως ραντεβού και λόγω του νεαρού της ηλικίας, ΔΕΝ περιμέναμε καθόλου. Τελικά, ήταν ατοπική δερματίτιδα. Την αντιμετώπισε έγκαιρα+αποτελεσματικά.
Είναι πολύ φιλικός με τα παιδιά. Δίνει αποδείξεις -χωρίς να σε ρωτάει εάν την θέλεις (!)-.

Όποια μανούλα χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες μέσω πμ
επισκευτηκαμε και εμεις τον κυριο Σταυριανεα!καλος και φιλικος με τα παιδια,απλα ειναι παρα πολυ ακριβος!!75 ευρω για 5 λεπτα επισκεψη??ειναι παρα πολλα νομιζω για την εποχη μας!
Παλιά 05-05-13, 17:05   #34
Συντονιστής Χ
Εθελοντ. Συντονιστής Moderator

Το avatar του χρήστη Συντονιστής Χ

Συντονιστής Χ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Το θέμα κλειδώνεται προς το παρόν.
Παρακαλούμε εξαιτίας του ότι στο θέμα έχουν σημειωθεί παραβάσεις κανονισμού του φόρουμ, τα μέλη να επιδείξουν υπομονή μέχρι την επόμενη εργάσιμη όπου θα τοποθετηθεί σχετική ανακοίνωση και θα δοθούν οι σχετικές ειδοποιήσεις κανονισμού του φόρουμ στα μέλη, με κυρώσεις όπου αυτό είναι αναγκαίο.

Μέχρι τότε δεν θα πραγματοποιηθεί κάποια άλλη ενέργεια παρά μόνο επείγουσας μορφή απενεργοποίηση λογαριασμών οι οποίοι μετά απο αυτή την ανακοίνωση κλειδώματος, θα πραγματοποιήσουν ανάρτηση νέων θεμάτων.

Για τον παραπάνω λόγο μπορεί να παρατηρήσετε ότι κάποιοι λογαριασμοί μελών απενεργοποιηθούν ενώ άλλοι είναι ακόμα ενεργοί.

Μέσα στα Σαββατοκύριακα /αργίες οι συντονιστές έχουν εντολή να δρούν μόνο κατ'ανάγκη καθώς δεν είναι εφικτή η σύσκεψη ολόκληρης της ομάδας συντονιστών η οποία συνήθως απαιτείται σε θέματα τα οποία χειρίζονται ευαίσθητα δεδομένα ή θεματολογίες.

Εάν για οποιαδήποτε λόγο έχετε να κάνετε κάποια σύσταση στους συντονιστές μέχρι την δευτέρα/επόμενη εργάσιμη, παρακαλούμε κάντε αναφορά δημοσίευσης στις δημοσιεύσεις που πιστεύετε ότι πρέπει να ελεγχθούν, έτσι ώστε να γνωστοποιηθούν στην ομάδα διαχείρισης που θα τις ελέγξει ενδελεχώς εν καιρό.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.
Ο χρήστης Συντονιστής Χ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-05-13, 10:35   #35
Συντονιστής Περιεχομένου
Senior Content Manager

Το avatar του χρήστη Συντονιστής Περιεχομένου

Συντονιστής Περιεχομένου ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γειά σας
το θέμα είναι πλέον ανοιχτό / έχει ξεκλειδωθεί.

μεταφερθήκενε δημοσιεύσεις σε μη ορατό αρχείο καθώς κρίθηκαν ότι παραβιάζουν τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓ είτε αναφορικά με την διαφήμιση-δυσφήμιση είτε ως σχολιασμό συμπεριφοράς μελών/προσωπική αντιπαράθεση.

Παρακαλούμε ενημερωθείτε για την Διαφήμιση και δυσφήμιση στο φόρουμ - τι επιτρέπεται και τι όχι εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=24069

Σας υπενθυμίζουμε δημοσιεύσεις που σχολιάζουν / κρίνουν / χαρακτηρίζουν την συμπεριφορά/τα γραπτά/την προσωπικότητα άλλων μελών δεν επιτρέπονται: o σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, και η παρέμβαση για την εξομάλυνση διαφορών είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ.

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση ή κάποιο προσωπικό μήνυμα που θεωρείτε περίεργο επιθετικό ή ενάντια στους κανόνες, κάντε αναφορά δημοσίευσης - δείτε εδώ πως λειτουργεί http://www.parents.gr/news/a354
Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://www.parents.gr/forum/misc.php?do=showrules
Τι είναι οι κάρτες ειδοποίησης - Infractions ; : http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55586

Ευχαριστούμε
Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ
Ευχαριστούμε
Ο χρήστης Συντονιστής Περιεχομένου δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-05-13, 12:22   #36
administrator
Super Moderator & AdministratorSenior Content Manager

Περιοχή: Area
administrator ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μεταφέρθηκαν διάφορες δημοσιεύσεις οι οποίες παραβαίνουν τους κανονισμούς του φόρουμ, σε κρυφό αρχείο.
Τα μέλη θα λάβουν τις αντίστοιχες ειδοποιήσεις/κυρώσεις, εντός των ημερών, και θα τοποθετηθεί ανακοίνωση σχετικά με τα θέματα δερματολογίας, την Δευτέρα.
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές