Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 22-05-09, 11:23   #1
livinath

Το avatar του χρήστη livinath

Περιοχή: Αθήνα
livinath ουδετερη μηδέν
Exclamation Σίνδος Μιχαήλ - Γυναικολόγος στο Αλεξάνδρα, τον γνωρίζει καμία;;

Καλημέρα,
Δυστυχώς από χθες βρίσκομαι σε δίλλημα για το αν πρέπει να αλλάξω γυναικολόγο εν τω μέσω της εγκυμοσύνης μου, κάτι το οποίο απεύχομαι για όλες τις γυναίκες. Οι λόγοι είναι πολύ συγκεκριμένοι και υπόσχομαι να εξηγήσω κάποια στιγμή αργότερα μόλις ξεκαθαρίσω λίγο την κατάσταση.

Προς το παρόν μου σύστησαν τον κ.Σίνδο με τα καλλίτερα λόγια αλλά άμα καείς από τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι. Δεν μπορώ να πω ότι νιώθω να έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν γιατρό αυτή τη στιγμή, τόσο μπερδεμένη και κλονισμένη νιώθω. Παρόλαυτα δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά, πρέπει να ψάξω. Τον συγκεκριμένο γιατρό που είναι στο Αλεξάνδρα, μου τον σύστησαν με τα καλλίτερα λόγια (και μάλιστα γιατρός την οποία έχει και ως ασθενή) αλλά κι εγώ για τον δικό μου, αν με ρώταγε κάποια λίγες μέρες πριν, με τα καλλίτερα λόγια θα της μιλούσα. Τώρα απλά δεν ξέρω.

Ελπίζω να τα βγάλω άκρη από την επόμενη εβδομάδα όμως θα ήθελα πληροφορίες, αν γνωρίζει κάποια, για τον συγκεκριμένο γιατρό.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων....!
Παλιά 22-05-09, 17:59   #2
kagiaki

Περιοχή: peiraias
kagiaki ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην kagiaki
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Ο ΚΟς ΣΙΝΔΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 37Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ .Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΔΩ!ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΡΡΙΨΑ.ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ, ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ,ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΙΔΙΟ ΚΑΙΡΟ.ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΜΙΛΑΕΙ.
ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΚΕΤΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΣ ΜΑς ΠΕΙ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕΣ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΓΩ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ!
Παλιά 22-05-09, 23:40   #3
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμενα δεν ειναι ο γιατρος μου αλλα τον γνωρισα ενω νοσηλευομουνα πολυ καιρο στο Αλεξανδρας. Ειναι πολυ αξιολογος και οι γυναικες που παρακολουθουσε μιλουσαν με τα καλυτερα λογια.Και στη δικη μου περιπτωση μια μερα που εφημερευε αυτος μου φερθηκε με το καλυτερο τροπο στο προβλημα μου. Ειναι και υπευθυνος στη κλινικη υψηλου κινδυνου δηλαδη για εγκυους που εχουν καποιο προβλημα υγειας κατα τη διαρκεια της κυησης.
Ο χρήστης MarcoPolo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-05-09, 10:20   #4
livinath

livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Θα κλείσω σήμερα κιόλας ραντεβού μαζί του και ελπίζω να πάμε καλά για να καταλήξω κι εγώ κάπου γιατί δεν μ'αρέσει καθόλου που βρέθηκα να ψάχνομαι ξαφνικά...!
Παλιά 25-05-09, 14:03   #5
bp-IOLH

Το avatar του χρήστη bp-IOLH

bp-IOLH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λιβάκι, δεν τον ξέρω το γιατρό, αλλά εδώ διαβάζω καλά λόγια.
Πολύ κρίμα που πρέπει να αλλάξεις γιατρό σ' αυτή τη φάση, αλλά σκέψου καλύτερα τώρα παρά αργότερα.
Αν θυμάμαι καλά, θέλεις να τον αλλάξεις για το λόγο που λέγαμε την άλλη φορά (που θέλει να σου δώσει κάποια αγωγή χωρίς να τη χρειάζεσαι) ή έγινε και τίποτε καινούριο?
Ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Γράψε μας εντυπώσεις.
Πολλά φιλάκια.

Ο χρήστης bp-IOLH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-11-10, 10:13   #6
hristin30

hristin30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα . Θέλω να επισκευτώ αυτό το γιατρό .Γνωρίζει καμια πως κλείνω ραντεβού? Ειναι στα πρωινά ραντεβού η στα απογευματικά στο Αλεξάνδρας?
Αν είναι στα πρωινά μεσω 1535 πρέπει να κλείσω? Απόσο γνωρίζω όμως δεν σου κλείνουν με όνομα άρα θα μου κλείσουν στην τύχη πως λοιπόν θα καταφέρω να κλεισω με αυττόν?
Ο χρήστης hristin30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-10, 08:40   #7
livinath

livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο hristin30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλημέρα . Θέλω να επισκευτώ αυτό το γιατρό .Γνωρίζει καμια πως κλείνω ραντεβού? Ειναι στα πρωινά ραντεβού η στα απογευματικά στο Αλεξάνδρας?
Αν είναι στα πρωινά μεσω 1535 πρέπει να κλείσω? Απόσο γνωρίζω όμως δεν σου κλείνουν με όνομα άρα θα μου κλείσουν στην τύχη πως λοιπόν θα καταφέρω να κλεισω με αυττόν?
Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δεν το είχα δει το μύνημα σου!! Στο 1535 ζητάς να κλείσεις ραντεβού μαζί του νομίζω. Δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία γιατί τελικά τον επισκεύτηκα μια φορά μόνο. Μου είχε πει τα ίδια που μου είχε πει ο γιατρός μου οπότε δεν θεώρησα σκόπιμο να τον αλλάξω.
Παλιά 27-08-11, 21:10   #8
Maria1984

Περιοχή: Athens
Maria1984 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι έγκυος στην 33η εβδομάδα και ο γιατρός μου είναι ο κ. Σύνδος. Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει τον ίδιο γιατρό;
Ο χρήστης Maria1984 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-03-12, 16:43   #9
bacharoula

Περιοχή: Kareas
bacharoula ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην bacharoula
Red face συνδος μιχαλης

καλησπερα κοριτσια. εκανα πρακτικη στο νοσοκομειο αλεξανδρας και εχω επιλεξει τον κυριο συνδο γεννησα στις 18 δεκεμβριου του 2011...σχετικα ευκολα σε 3 ωρες με τεχνητους πονους.....εκανα δυστοκια( ειναι μια κατασταση που σφηνωνουν οι ωμοι του παιδιου) και αν εχει και λωρο τοτε ψαξε βρες.....ειλικρινα αν δεν ητανε εκεινη την ωρα ο κυριος συνδος ο οποιος εχει κανει στην αγγλια ειδικη εκπαιδευση σε τετοιους τοκετους..θα ειχαμε ασχημα μαντατα...!!!! Ηταν ΔΙΠΛΑ μου ολες τις ωρες απο την προηγουμενη ημερα που μπηκα στο νοσοκομειο....αυτο θα πει ανθρωπια...και σας διαβεβαιωνω οτι δεν εφυγε λεπτο απο διπλα μου τις ωρες μεσα στη αιθουσα.
επειδη τον ξερω πολυ καλα.....εν αναλαμβανει ευκολα εγκυες προχωρημενες εαν και εφοσον δεν εχουνε κανει εστω και μια εξεταση απο αυτες που απαιτουντε καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης.
εχω τηλεφωνα και οτι χρειαστει οποιαδηποτε κοπελα ας μου στειλει μυνημα.
Παλιά 20-03-12, 16:44   #10
bacharoula

Περιοχή: Kareas
bacharoula ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην bacharoula
Προεπιλογή

και βεβαια πολλες κοπελες τον προτιμουν...
Παλιά 26-04-12, 21:30   #11
anna09

Περιοχή: πατρα
anna09 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπεραειμαι κ εγω εγκυουλα κ εχω επιλεξη τον κ. συνδο για γιατρο μου..δεν τον ξερω προσωπικα μου τον συστησανε κ με τα καλυτερα λογια..την τεταρτη εχω το πρωτο ραντεβου μαζι του..
ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια απο εσας ποσο περιπου θα κοστισει η γεννα??φανταζομε στο αλεξανδρας το νοσοκομειο τα νοσηλεια τα καλυπτη το ταμειο σου ο γιατρος ποσα περνει περιπου??σας ευχαριστω εκ τον προτερων..
Παλιά 08-05-12, 23:18   #12
miriki

miriki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γνωρίζετε αν αυτός ο ιατρός αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική;
Παλιά 08-10-12, 14:43   #13
hara28

hara28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή στοιχεια Κου Σύνδου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bacharoula Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια. εκανα πρακτικη στο νοσοκομειο αλεξανδρας και εχω επιλεξει τον κυριο συνδο γεννησα στις 18 δεκεμβριου του 2011...σχετικα ευκολα σε 3 ωρες με τεχνητους πονους.....εκανα δυστοκια( ειναι μια κατασταση που σφηνωνουν οι ωμοι του παιδιου) και αν εχει και λωρο τοτε ψαξε βρες.....ειλικρινα αν δεν ητανε εκεινη την ωρα ο κυριος συνδος ο οποιος εχει κανει στην αγγλια ειδικη εκπαιδευση σε τετοιους τοκετους..θα ειχαμε ασχημα μαντατα...!!!! Ηταν ΔΙΠΛΑ μου ολες τις ωρες απο την προηγουμενη ημερα που μπηκα στο νοσοκομειο....αυτο θα πει ανθρωπια...και σας διαβεβαιωνω οτι δεν εφυγε λεπτο απο διπλα μου τις ωρες μεσα στη αιθουσα.
επειδη τον ξερω πολυ καλα.....εν αναλαμβανει ευκολα εγκυες προχωρημενες εαν και εφοσον δεν εχουνε κανει εστω και μια εξεταση απο αυτες που απαιτουντε καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης.
Καλησπέρα ο ενδοκρινολογος μου μου ειπε τα καλυτερα για τον κο Συνδο αλλα δυστυχως δεν ειχε στοιχεια του.....θα ηθελα σε παρακαλω σε ενα π.μ να μου στειλεις το τηλ. ωστε να τον βρω...εχω προβλημα ενδομητριωσης.ευχαριστω πολυ
Ο χρήστης hara28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-10-12, 10:09   #14
giotadandoulaki

Περιοχή: Ηαλανδρι
giotadandoulaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Είναι τέλειος γιατρός!Εγω έχω και το κινητό του να σας δώσω αν θέλετε.
Ο χρήστης giotadandoulaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 21:05   #15
elenaki_82

elenaki_82 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια σημερα κιολας γυρισα απο το πρωτο μου ραντεβου με τον κυριο Συνδο.Ειμαι κατενθουσιασμενη κ εγω κ ο αντρας μου.Βρισκομαι στην 28 εβδομαδα ( μολις αλλαξα γυναικολογο γιατι ηταν απλα τραγικος) κ μου ελυσε καθε απορια που ειχα κ με καθυσηχασε σε ολα τα θεματα που ο αλλος γιατρος με ειχε τρομοκρατησει.Ειναι οπως λενε ολα τα κοριτσια Ανθρωπος πανω απ'ολα κ τελειος γιατρος.Ειναι στα απογευματινα ραντεβου στο Αλεξανδρας κ πληρωνεις 60 ευρω την επισκεψη.Εχω πληροφοριες για ολα τα στοιχεια του κ για τα τηλεφωνα των ραντεβου του.Οποια τα θελει μου στελνει π.μ.
Ο χρήστης elenaki_82 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-12-12, 22:58   #16
calfin

calfin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να επισημάνω ότι πληρώνοντας 60€, έχεις την δυνατότητα να κάνεις την επόμενη επίσκεψη στο νοσοκομείο μέσα σε 30 ημέρες και να μην ξαναπληρώσεις. Οπότε είναι σαν να σου κοστίζει 30€ η επίσκεψη! Έτσι, πληρώνεις μήνα παρά μήνα!

Ο Σύνδος είναι κι εμένα ο γιατρός μου, είμαι στην 25 εβδομάδα, με παρακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένη!
Ο χρήστης calfin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-13, 15:01   #17
marilou1980

marilou1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή στοιχεια επικοινωνιας κυριου Συνδου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bacharoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα, θα επιθυμουσα να λαβω τα στοιχεια επικοινωνιας του κυριου Συνδου, γιατι απο τον υπερηχο που πραγματοποιησε μου ενεπνευσε μια αισθηση εμπιστοσυνης. Εχοντας παει σε 5 ιατρους μεσα στο τελευταιο 6μηνο οι κυριοι Σισκος κ Συνδος ηταν αυτοι που με ηρεμησαν κ σημερα διανυω το δευτερο μηνα εγκυμοσυνης μου ενω οι προηγουμενοι 5 μου ελεγαν πως δε μπορω να συλλαβω και πρεπει να προχωρησω σε επεμβαση.
Ευχαριστω.
Ο χρήστης marilou1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-06-13, 10:51   #18
zinobia

zinobia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γέννησα το 2011 το 1ο μου παιδί με τον κ.Σύνδο Μιχαήλ στο αλεξανδρα.
μου τον ειχε συστησει μια δυσκολη περιπτωση εγκυμονουσας φιλης η οποια γέννησε επιτυχως. όταν έμεινα εγκυος στο 2ο τον μάιο του 2012 και ενω πονουσα για μηνες μετα την καισαρικη και του το έλεγα χωρις να μου προτεινει ουσιαστικη λυση, ανακάλυψα ότι ο γιατρος αυτος που ειχα εμπιστευτει και πληρωσει αδρά μου είχε δημιουργησει μεγάλο πρόβλημα κατά τη διαρκεια της καισαρικης με αποτέλεσμα στη 2η εγκυμοσυνη να πρέπει να αποφασισω στον 4ο μηνα αν θα κρατησω το παιδι που κυοφορουσα αν ήθελα να διασφαλίσω τη ζωή μου. στο μεταξυ είχα αλλάξει γυναικολογο που όχι μόνο με παρακολοθουσε σε εβδομαδιαια βάση αλλά με βοήθησε να γεννησω ένα φυσιολογικο κοριτσι και μάλιστα τελειομηνο. δεν κατακρίνω τον κ.Σίνδο αλλά δεν θα ξαναπήγαινα σε αυτόν.
Ο χρήστης zinobia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-11-13, 22:06   #19
Στεφανία Λύχνου

Στεφανία Λύχνου ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους!Μου σύστησάν και εμένα τον Σίνδο με τα καλύτερα λόγια,ξέρει καμία σας εάν αναλλαμβάνει φ.τ μετά από κ.τ?Σας παρακαλώ αν ξέρετε το οτιδήποτε θα μου είναι χρήσιμο.Ευχαρίστω πολύ!
Ο χρήστης Στεφανία Λύχνου δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-12-13, 19:49   #20
kallirroitsa

kallirroitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ήταν πολλά χρόνια γυναικολόγος μου και τον εμπιστευόμουν πολύ. Πέρυσι έμεινα έγκυος του ζήτησα να με αναλάβει χωρίς δεύτερη σκέψη. Η εγκυμοσύνη μου ήταν στρωτή, οι εξετάσεις πάντα φανταστικές και ο μηνιαίος έλεγχος απλή ρουτίνα.
Όταν συμπλήρωσα την 40η εβδομάδα πήγα να με δει στα απογευματινά ιατρεία. Δεν είχα κάποια ενόχληση, το παιδί ήταν καλά και ο πλακούντας το ίδιο. Ο υπέρηχος έδειχνε ότι το παιδί είχε κατέβει (δεν μπορούσε να δει το κεφάλι του, ήταν μέσα στη λεκάνη) και ο γιατρός αποφάσισε (δεν ξέρω για ποιο λόγο) να «τραβήξει» τον τράχηλό μου με τα χέρια του προκειμένου να πυροδοτήσει τις συσπάσεις. Μου είπε ότι στις επόμενες 48 ώρες θα έχω γεννήσει. Πήγα σπίτι με πονάκια που σταδιακά αυξάνονταν. Λίγο μετά τα μεσάνυχτα οι πόνοι ήταν πολύ έντονοι και συχνοί. Τον κάλεσα στο κινητό αλλά δεν απάντησε. Αποφάσισα να περιμένω λίγο και μίλησα με τη μαία του που είχε βάρδια στο Αλεξάνδρα. Στις 3 παρά το βράδυ δεν άντεχα άλλο, τον ξύπνησα και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο να με βάλουν στον τοκογράφο και από κει και πέρα θα τον ενημέρωνε η μαία του.
Έφτασα στο νοσοκομείο άμεσα και ήμουν στην αίθουσα τον επιτόκων με τη μαία και τον άντρα μου περνώντας την φάση των οδυνών (χωρίς επισκληρίδιο - δική μου επιλογή). Η διαστολή μου ξεκίνησε από 2, ο τράχηλός μου όμως ήταν πολύ λεπτός και κατά τις 5.20 έφτασε στο 6. Ο γιατρός μου δεν είχε έρθει ακόμα όμως. Ξαφνικά με έπιασαν τρομακτικοί πόνοι, ένιωθα ότι θέλω να σπρώξω και ταυτόχρονα μου έσπασαν τα νερά με φοβερή ορμή. Οι παλμοί του παιδιού έπεσαν και η μαία πανικοβλήθηκε, ούρλιαζε να παίρνω ανάσες, ταυτόχρονα φώναζε για βοήθεια τη συνάδελφό της και προσπαθούσε να πάρει τηλέφωνο το γιατρό. Επειδή κανένας δεν ανταποκρινόταν στο κάλεσμά της μας άφησε στην αίθουσα μόνους μέσα στον πανικό για να φωνάξει για βοήθεια. Φώναζα ότι θέλω να σπρώξω και όταν γύρισε μετά από λίγα λεπτά μου φώναζε να παίρνω βαθιές ανάσες και να μην σπρώξω αλλά να περιμένω να έρθει ο γιατρός (από το σπίτι του). Μέχρι να με ανεβάσουν στο χειρουργείο και να εμφανιστεί ο γιατρός πέρασαν 25 λεπτά. Προκειμένου να καταφέρω να μην σπρώξω (όσο αυτό ήταν εφικτό) είχα διπλώσει τα πόδια μου μεταξύ τους, οι παλμοί του παιδιού μου μια έπεφταν μια επανέρχονταν. Είχα τρομερή σωματική και ψυχολογική πίεση, έπρεπε να παίρνω βαθιές ανάσες και ταυτόχρονα να μη σπρώχνω. Βασικά γεννούσα αλλά δε με άφηναν. Όταν εμφανίστηκε ο γιατρός γέννησα πραγματικά σε 2 λεπτά με 2 ωθήσεις, αφού μου έκανε περινεοτομή.
Το παιδί μου ήρθε στον κόσμο με αναπνευστική δυσχέρεια και μου το πήραν κατευθείαν στην ειδική φροντίδα όπου παρέμεινε για 4 μέρες μέχρι να μπορέσει να σιτίζεται κανονικά και να ολοκληρωθούν οι εξετάσεις. Οι παιδίατροι μας είπαν ότι στρεσαρίστηκε στη γέννα. Ο γιατρός ήταν βέβαιος ότι θα μου έφερναν το μωρό σύντομα αλλά όσο αυτό δε συνέβαινε κι εμείς αρχίσαμε να γινόμαστε πιεστικοί απέναντι του, άρχισε να υπεραμύνεται και άκουσα τη φανταστική δικαιολογία ότι γέννησα γρήγορα για πρωτότοκη. Έπρεπε να ζητήσω και συγγνώμη δηλαδή? Πέρα από την αργοπορία του γιατρού δε φώναξαν το γιατρό βάρδιας, αφού γένναγα με οξύ τοκετό. Το Αλεξάνδρα εφημερεύει κάθε μέρα για μαιευτικά.
Ο γιατρός επιχειρηματολογούσε (ανοιχτά, μπροστά και στην κοπέλα που ήταν μαζί μου στο θάλαμο) ότι έκανε ότι έπρεπε και ήρθε όσο πιο γρήγορα μπορούσε. Η ψυχολογία μου ήταν σε κακά χάλια και παρόλα αυτά προσπαθούσα να συμβιβάσω λίγο τα πνεύματα λέγοντας ότι ήταν μια κακία στιγμή για όλους. Δεν το δεχόταν, και απορούσε πως ένιωσα ακάλυπτη αφού βρισκόμουν μέσα σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο, το καλύτερο της Ελλάδας. Για το γεγονός ότι έμεινα μόνη μου χωρίς κανένα γιατρό και πίεζα το παιδί μέσα στα σκέλια μου περιμένοντάς τον, για εκείνο το μικρό αλλά κρίσιμο διάστημα, δεν πήρα ουσιαστική απάντηση. Στο τέλος ισχυρίστηκε κιόλας ότι οι χειρισμοί του ήταν άριστοι ώστε να μη χρειαστεί να χρησιμοποιήσει πιο δραστικά μέσα όπως καισαρική και εμβρυουλκό. Ενώ το παιδί μου έβγαινε κανονικά και γρήγορα.
Πήρα τελικά το μωρό στο σπίτι και προσπάθησα να ξεχάσω την τραυματική εμπειρία του τοκετού βλέποντάς το να μεγαλώνει και να δυναμώνει. Όμως είχα αφόρητους πόνους στο σημείο που ήταν τα ράμματα. Η γυναικολόγος που με είδε, 6 ημερών λεχώνα, είπε ότι τα ράμματα ήταν καλά αλλά με είχε κόψει πολύ, σχεδόν ως το σφικτήρα, ενώ δε χρειαζόταν αφού το μωρό δεν ήταν μεγάλο. Μου συνέστησε συχνό πλύσιμο της περιοχής και παυσίπονα. Οι πόνοι συνέχισαν και χειροτέρευαν, δυσκολευόμουν να περπατήσω μέσα στο σπίτι αν και κόντευα να σαραντίσω. Πάνω στα ράμματα ξαφνικά άνοιξε μια τρύπα και βγήκε μεγάλη ποσότητα από λευκό πύον. Επισκέφτηκα άλλους 2 γυναικολόγους, μου έδωσαν αντιβίωση και μου είπαν να πλένομαι συχνά. Όταν ρώτησα το λόγο που πονάω ακόμα, μου είπαν ότι τυχαίνει (γενικά). Η περιοχή των ραμμάτων συνέχισε να έχει πύον το οποίο όταν έβρισκε διέξοδο ηρεμούσα αλλά ξαναμαζευόταν και ξανάρχιζε ο πόνος. Είχα αρχίσει να συνηθίζω να πονάω τις μισές μέρες του μήνα. Όσο για πλύσιμο, δεν έχω κάνει ποτέ ξανά τόσο μπιντέ στη ζωή μου. Αφού κανείς από την ειδικότητα των γυναικολόγων δε μου έδωσε λύση και απάντηση απευθύνθηκα σε χειρούργο. Διαπιστώθηκε ότι είχε δημιουργηθεί συρίγγιο στην περιοχή του περινέου και έπρεπε να χειρουργηθεί. Ο χειρούργος μου είπε ότι ήμουν πολύ τυχερή που λειτουργεί ο σφικτήρας μου με το κόψιμο που μου είχαν κάνει.
Το παιδί μου έχει γιορτάσει τα πρώτα του γενέθλια κι εγώ ακόμα προσπαθώ να αναρρώσω από το χειρουργείο αλλά θέλω να ελπίζω ότι τελειώνει η περιπέτειά μου.
Μετά από όλα αυτά πιστεύω ότι καλός γυναικολόγος δε συνεπάγεται και καλός μαιευτήρας. Η επιλογή του μαιευτήρα είναι πολύ σημαντική και δύσκολη, γιατί στα δύσκολα χρειάζεσαι το γιατρό να είναι από πάνω σου καθ όλη τη διάρκεια της γέννας. Και για τη ζωή τη δική σου και για του παιδιού σου. Είναι κάτι που πρέπει να το ξεκαθαρίσεις από την πρώτη επίσκεψη δεδομένου του γεγονότος ότι οι περισσότεροι ζητούν παχυλότατες αμοιβές (νόμιμες ή μη).
Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.
Ο χρήστης kallirroitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-12-13, 23:21   #21
γιαννα!

γιαννα! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ο Συνδος ειναι απο τους καλυτερους γυναικολογους..... Υποστηρικτης του φυσιολογικου τοκετου λκ παντα διπλα στην διαρκεια της γεννας..8 ωρες να γεννας ουτε τουαλετα δεν παει....κ η Σοφια η μαια υπεροχη κ πολυ βοηθητικη στο θυλασμο αλλα κ στην γεννα.. Προσωπικη εμπειρια... Αλλα απο ολλες εχω ακουσει τα καλυτερα..μονο κανα δυο κοπελες γενικα ενουν πει αρνητικα..Οποια θελει πληροφορια εδω..
Ο χρήστης γιαννα! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-01-14, 19:10   #22
moulou

moulou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

επειδη ενδιαφερομαι κι εγώ, έχει ιδιωτικο ιατρείο;, τα τηλέφωνα επικοινωνίας μαζι του; όποια ξέρει θα το εκτιμούσα πολύ. με πμ οσα δεν κανει να φαινονται.
ευχαριστω εκ των προτέρων!
Ο χρήστης moulou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-01-14, 15:31   #23
athanasia f.

athanasia f. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kallirroitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήταν πολλά χρόνια γυναικολόγος μου και τον εμπιστευόμουν πολύ. Πέρυσι έμεινα έγκυος του ζήτησα να με αναλάβει χωρίς δεύτερη σκέψη. Η εγκυμοσύνη μου ήταν στρωτή, οι εξετάσεις πάντα φανταστικές και ο μηνιαίος έλεγχος απλή ρουτίνα.
Όταν συμπλήρωσα την 40η εβδομάδα πήγα να με δει στα απογευματινά ιατρεία. Δεν είχα κάποια ενόχληση, το παιδί ήταν καλά και ο πλακούντας το ίδιο. Ο υπέρηχος έδειχνε ότι το παιδί είχε κατέβει (δεν μπορούσε να δει το κεφάλι του, ήταν μέσα στη λεκάνη) και ο γιατρός αποφάσισε (δεν ξέρω για ποιο λόγο) να «τραβήξει» τον τράχηλό μου με τα χέρια του προκειμένου να πυροδοτήσει τις συσπάσεις. Μου είπε ότι στις επόμενες 48 ώρες θα έχω γεννήσει. Πήγα σπίτι με πονάκια που σταδιακά αυξάνονταν. Λίγο μετά τα μεσάνυχτα οι πόνοι ήταν πολύ έντονοι και συχνοί. Τον κάλεσα στο κινητό αλλά δεν απάντησε. Αποφάσισα να περιμένω λίγο και μίλησα με τη μαία του που είχε βάρδια στο Αλεξάνδρα. Στις 3 παρά το βράδυ δεν άντεχα άλλο, τον ξύπνησα και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο να με βάλουν στον τοκογράφο και από κει και πέρα θα τον ενημέρωνε η μαία του.
Έφτασα στο νοσοκομείο άμεσα και ήμουν στην αίθουσα τον επιτόκων με τη μαία και τον άντρα μου περνώντας την φάση των οδυνών (χωρίς επισκληρίδιο - δική μου επιλογή). Η διαστολή μου ξεκίνησε από 2, ο τράχηλός μου όμως ήταν πολύ λεπτός και κατά τις 5.20 έφτασε στο 6. Ο γιατρός μου δεν είχε έρθει ακόμα όμως. Ξαφνικά με έπιασαν τρομακτικοί πόνοι, ένιωθα ότι θέλω να σπρώξω και ταυτόχρονα μου έσπασαν τα νερά με φοβερή ορμή. Οι παλμοί του παιδιού έπεσαν και η μαία πανικοβλήθηκε, ούρλιαζε να παίρνω ανάσες, ταυτόχρονα φώναζε για βοήθεια τη συνάδελφό της και προσπαθούσε να πάρει τηλέφωνο το γιατρό. Επειδή κανένας δεν ανταποκρινόταν στο κάλεσμά της μας άφησε στην αίθουσα μόνους μέσα στον πανικό για να φωνάξει για βοήθεια. Φώναζα ότι θέλω να σπρώξω και όταν γύρισε μετά από λίγα λεπτά μου φώναζε να παίρνω βαθιές ανάσες και να μην σπρώξω αλλά να περιμένω να έρθει ο γιατρός (από το σπίτι του). Μέχρι να με ανεβάσουν στο χειρουργείο και να εμφανιστεί ο γιατρός πέρασαν 25 λεπτά. Προκειμένου να καταφέρω να μην σπρώξω (όσο αυτό ήταν εφικτό) είχα διπλώσει τα πόδια μου μεταξύ τους, οι παλμοί του παιδιού μου μια έπεφταν μια επανέρχονταν. Είχα τρομερή σωματική και ψυχολογική πίεση, έπρεπε να παίρνω βαθιές ανάσες και ταυτόχρονα να μη σπρώχνω. Βασικά γεννούσα αλλά δε με άφηναν. Όταν εμφανίστηκε ο γιατρός γέννησα πραγματικά σε 2 λεπτά με 2 ωθήσεις, αφού μου έκανε περινεοτομή.
Το παιδί μου ήρθε στον κόσμο με αναπνευστική δυσχέρεια και μου το πήραν κατευθείαν στην ειδική φροντίδα όπου παρέμεινε για 4 μέρες μέχρι να μπορέσει να σιτίζεται κανονικά και να ολοκληρωθούν οι εξετάσεις. Οι παιδίατροι μας είπαν ότι στρεσαρίστηκε στη γέννα. Ο γιατρός ήταν βέβαιος ότι θα μου έφερναν το μωρό σύντομα αλλά όσο αυτό δε συνέβαινε κι εμείς αρχίσαμε να γινόμαστε πιεστικοί απέναντι του, άρχισε να υπεραμύνεται και άκουσα τη φανταστική δικαιολογία ότι γέννησα γρήγορα για πρωτότοκη. Έπρεπε να ζητήσω και συγγνώμη δηλαδή? Πέρα από την αργοπορία του γιατρού δε φώναξαν το γιατρό βάρδιας, αφού γένναγα με οξύ τοκετό. Το Αλεξάνδρα εφημερεύει κάθε μέρα για μαιευτικά.
Ο γιατρός επιχειρηματολογούσε (ανοιχτά, μπροστά και στην κοπέλα που ήταν μαζί μου στο θάλαμο) ότι έκανε ότι έπρεπε και ήρθε όσο πιο γρήγορα μπορούσε. Η ψυχολογία μου ήταν σε κακά χάλια και παρόλα αυτά προσπαθούσα να συμβιβάσω λίγο τα πνεύματα λέγοντας ότι ήταν μια κακία στιγμή για όλους. Δεν το δεχόταν, και απορούσε πως ένιωσα ακάλυπτη αφού βρισκόμουν μέσα σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο, το καλύτερο της Ελλάδας. Για το γεγονός ότι έμεινα μόνη μου χωρίς κανένα γιατρό και πίεζα το παιδί μέσα στα σκέλια μου περιμένοντάς τον, για εκείνο το μικρό αλλά κρίσιμο διάστημα, δεν πήρα ουσιαστική απάντηση. Στο τέλος ισχυρίστηκε κιόλας ότι οι χειρισμοί του ήταν άριστοι ώστε να μη χρειαστεί να χρησιμοποιήσει πιο δραστικά μέσα όπως καισαρική και εμβρυουλκό. Ενώ το παιδί μου έβγαινε κανονικά και γρήγορα.
Πήρα τελικά το μωρό στο σπίτι και προσπάθησα να ξεχάσω την τραυματική εμπειρία του τοκετού βλέποντάς το να μεγαλώνει και να δυναμώνει. Όμως είχα αφόρητους πόνους στο σημείο που ήταν τα ράμματα. Η γυναικολόγος που με είδε, 6 ημερών λεχώνα, είπε ότι τα ράμματα ήταν καλά αλλά με είχε κόψει πολύ, σχεδόν ως το σφικτήρα, ενώ δε χρειαζόταν αφού το μωρό δεν ήταν μεγάλο. Μου συνέστησε συχνό πλύσιμο της περιοχής και παυσίπονα. Οι πόνοι συνέχισαν και χειροτέρευαν, δυσκολευόμουν να περπατήσω μέσα στο σπίτι αν και κόντευα να σαραντίσω. Πάνω στα ράμματα ξαφνικά άνοιξε μια τρύπα και βγήκε μεγάλη ποσότητα από λευκό πύον. Επισκέφτηκα άλλους 2 γυναικολόγους, μου έδωσαν αντιβίωση και μου είπαν να πλένομαι συχνά. Όταν ρώτησα το λόγο που πονάω ακόμα, μου είπαν ότι τυχαίνει (γενικά). Η περιοχή των ραμμάτων συνέχισε να έχει πύον το οποίο όταν έβρισκε διέξοδο ηρεμούσα αλλά ξαναμαζευόταν και ξανάρχιζε ο πόνος. Είχα αρχίσει να συνηθίζω να πονάω τις μισές μέρες του μήνα. Όσο για πλύσιμο, δεν έχω κάνει ποτέ ξανά τόσο μπιντέ στη ζωή μου. Αφού κανείς από την ειδικότητα των γυναικολόγων δε μου έδωσε λύση και απάντηση απευθύνθηκα σε χειρούργο. Διαπιστώθηκε ότι είχε δημιουργηθεί συρίγγιο στην περιοχή του περινέου και έπρεπε να χειρουργηθεί. Ο χειρούργος μου είπε ότι ήμουν πολύ τυχερή που λειτουργεί ο σφικτήρας μου με το κόψιμο που μου είχαν κάνει.
Το παιδί μου έχει γιορτάσει τα πρώτα του γενέθλια κι εγώ ακόμα προσπαθώ να αναρρώσω από το χειρουργείο αλλά θέλω να ελπίζω ότι τελειώνει η περιπέτειά μου.
Μετά από όλα αυτά πιστεύω ότι καλός γυναικολόγος δε συνεπάγεται και καλός μαιευτήρας. Η επιλογή του μαιευτήρα είναι πολύ σημαντική και δύσκολη, γιατί στα δύσκολα χρειάζεσαι το γιατρό να είναι από πάνω σου καθ όλη τη διάρκεια της γέννας. Και για τη ζωή τη δική σου και για του παιδιού σου. Είναι κάτι που πρέπει να το ξεκαθαρίσεις από την πρώτη επίσκεψη δεδομένου του γεγονότος ότι οι περισσότεροι ζητούν παχυλότατες αμοιβές (νόμιμες ή μη).
Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.
καταρχήν εύχομαι να είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου και να το χαίρεσαι! Προφανώς είσαι μεμονωμένο περιστατικό μιας και οι περισσότερες κυρίες του φόρουμ μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για τον Κο Σίνδο. Τον συγκεκριμένο ιατρό εγώ τον επέλεξα στην προσπάθειά μου να μείνω έγκυος και μετά από παρότρυνση της κουνιάδας μου που είχε δύσκολο τοκετό. Είναι απίστευτα συνεργάσιμος και καθησυχαστικός ενώ ακούει πάντα προσεκτικά τις απορίες σου και τους φόβους σου. Εγώ δεν θα τον άλλαζα για κανέναν λόγω ενώ τον έχω συστήσει σε αρκετές φίλες μου και έχουν μείνει όλες ικανοποιημένες...΄Δεν είναι καβαλημένος όπως πολλοί άλλοι της ίδιας θέσης...σου τα χώνει όπου πρέπει για να σε φέρει στα ίσια σου και δεν σου χαϊδεύει τα αυτιά! Τώρα όσον αφορά τον τοκετό μου ,τον πήρα στη μια τα ξημερώματα, το σήκωσε με τον πρώτο χτύπο, ενώ άσχετα αν είχα πολύ γρήγορο τοκετό(γέννησα 3 η ώρα)είχε επαφή με την μαία που εφημέρευε και έφτασε αρκετά γρήγορα σε σχέση με την τοποθεσία που ήταν ενώ η μαία που είχα επιλέξει (Σοφία Γεωργατζή) κυριολεκτικά πέταξε για να έρθει! Όπως και να έχει είναι προσωπική άποψη του καθενός απλά παραθέτω την δική μου γιατί πιστεύω πως όπως πρέπει να ακούγονται τα κακά άλλο τόσο πρέπει να ακούγονται και τα καλά και στον συγκεκριμένο ιατρό αξίζουν τα καλύτερα. Και πάλι να χαίρεσαι το παιδάκι σου και καλή χρονιά να έχετε όλες οι μανούλες!
Ο χρήστης athanasia f. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-14, 17:02   #24
agelia

agelia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο γιαννα! Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Συνδος ειναι απο τους καλυτερους γυναικολογους..... Υποστηρικτης του φυσιολογικου τοκετου λκ παντα διπλα στην διαρκεια της γεννας..8 ωρες να γεννας ουτε τουαλετα δεν παει....κ η Σοφια η μαια υπεροχη κ πολυ βοηθητικη στο θυλασμο αλλα κ στην γεννα.. Προσωπικη εμπειρια... Αλλα απο ολλες εχω ακουσει τα καλυτερα..μονο κανα δυο κοπελες γενικα ενουν πει αρνητικα..Οποια θελει πληροφορια εδω..
Μήπως μπορείτε να μου αποστείλετε τα στοιχεία επικοινωνίας του κου Σίνδου; Από ότι έχω πληροφορηθεί, μάλλον στο Αλεξάνδρα είναι. Σωστά; Έχει απογευματινά ιατρεία ή πρωϊνά; Επιχείρησα να κλείσω ραντεβού, αλλά δεν τον έβρισκαν στο σύστημα καθόλου τα απογεύματα. Όσο για τα πρωινά ραντεβού, κλείνεις και σε βλέπει όποιος είναι διαθέσιμος και έχει ιατρείο. Ο λόγος που επιδιώκω να κλείσω ραντεβού με τον κο Σύνδο, είναι γιατί έχω ιστορικό καθ' έξιν αποβολών, είμαι 40 χρονών και θέλω να δει το φάκελο μου προσεκτικά γιατί άκουσα ότι είναι προϊστάμενος στο συγκεκριμένο τμήμα και έχει μεγάλη πείρα. Αν εσείς ή όποια άλλη κυρία, μπορούσατε να μου αποστείλετε τα στοιχεία του σε προσωπικό μήνυμα θα σας ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ο χρήστης agelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 02-02-14, 05:16   #25
Stavrou!

Περιοχή: Αθηνα
Stavrou! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τι να πω για τον κο Συνδο; Η εμπειρια μου προσφατη καθως γεννησα πριν 12 μερες το αγορακι μου! Ο τοκετος μου πολυ δυσκολος με αρκετα προβληματα. Εγω να ειμαι μεσα στον πανικο και εκεινος διπλα μου να μου κραταει το χερι! Εκανα 20 ωρες να γεννησω, δεν εκανα διαστολη, συνεβη καποιο ατυχημα με την επισκληριδιο ( δεν θα αναφερω περισσοτερα για χαρη του γιατρου μου και μονο), επαθα κριση πανικου, νομιζα οτι χανω τον κοσμο, το μωρο ειχε τυλιχτει, εκανε βραδυκαρδια και ομως ο κος Συνδος το παλεψε μεχρι τελευταια στιγμη και γεννησα φυσιολογικα και βγηκαμε γεροι κι εγω και ο μπεμπης! Επισης δεν θα μπορουσα να μην αναφερθω κι εγω στη μαια Σοφια Γεωργαντζη που χωρις εκεινη θα ειχα χασει το κουραγιο μου. Η παρουσια της ηταν καταλυτικη και καθοριστικη πριν,κατα τη διαρκεια και μετα τον τοκετο! Αν κανω δευτερο παιδακι δε θελω να γεννησω χωρις αυτους τους δυο!!!
Ο χρήστης Stavrou! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-14, 17:27   #26
chrisaki

chrisaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα...Να σου ζήσει το μωράκι σου...
Ενδιαφέρομαι και εγώ για τον κ.Σύνδο. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχει δικό του ιατρείο, κάνει ο ίδιος υπέρηχο; Ποιο είναι το κόστος καθε επίσκεψης και πόσο σου πήρε για τον τοκετό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Γερό και τυχερό το μωράκι σου....
Ο χρήστης chrisaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-14, 23:24   #27
Stavrou!

Stavrou! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrisaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα...Να σου ζήσει το μωράκι σου...
Ενδιαφέρομαι και εγώ για τον κ.Σύνδο. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχει δικό του ιατρείο, κάνει ο ίδιος υπέρηχο; Ποιο είναι το κόστος καθε επίσκεψης και πόσο σου πήρε για τον τοκετό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Γερό και τυχερό το μωράκι σου....
Καλησπερα κι ευχαριστω για τις ευχες! Εχει δικο του ιατρειο ομως δεχεται και στο Αλεξανδρα καθε Δευτερα κ Παρασκευη απογευμα. Το κοστος ειναι 48 ευρω και πληρωνεις επισκεψη παραεπισκεψη. Εννοειται πως ο ιδιος κανει τους υπερηχους! Θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα.
Παλιά 03-02-14, 11:37   #28
chrisaki

chrisaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...περιμένω pm
Παλιά 05-02-14, 11:37   #29
ATHINAMARK

ATHINAMARK ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣYΝΔΟΥ

Καλημέρα. Θα ήθελα κι εγω τα στοιχεία του κυριου Σινδου. Μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί του και στο Αλεξάνδρας? Γιατι καλωντας τον τριψηφιο, δεν μπορείς να ζητήσεις συγκεκριμένο ιατρό νομίζω.Το ιατρείο του που είναι? Ευχαριστω πολύ!
Ο χρήστης ATHINAMARK δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-14, 12:28   #30
Nancy Top

Περιοχή: Ν. Ηράκλειο
Nancy Top ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα,
θα ήθελα κι εγώ τα στοιχεία επικοινωνίας του κου. Σύνδου.
Ευχαριστώ προκαταβολικά
Ο χρήστης Nancy Top δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-14, 12:58   #31
xena
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

xena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια αυτός δεν ήταν ο γιατρός που έδειχνε εχθές στην εκπομπή Πρωταγωνιστές; Υπερ του φυσικού τοκετού. Φαινόταν να είναι πάντως όπως περιγράφετε οι περισσότερες. Μπράβο.
Ο χρήστης xena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-14, 20:21   #32
Stavrou!

Stavrou! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xena Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια αυτός δεν ήταν ο γιατρός που έδειχνε εχθές στην εκπομπή Πρωταγωνιστές; Υπερ του φυσικού τοκετού. Φαινόταν να είναι πάντως όπως περιγράφετε οι περισσότερες. Μπράβο.
Καλησπερα! Ναι αυτος ηταν ο γιατρος που εδειξε στους Πρωταγωνιστες!
Παλιά 06-02-14, 22:45   #33
Hesperus

Περιοχή: Ελληνικό
Hesperus ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εχει γινει η ερωτηση και αλλες φορες στο post σχετικα με το αν ο κ. Σινδος αναλαμβανει φτ μετα απο κτ. Αν γνωριζει καποια απο τις κοπελες που τον ειχαν γιατρο, ας μου πει γιατι ψαχνομαι. Σας ευχαριστω .
Ο χρήστης Hesperus δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-02-14, 21:34   #34
valeksan

valeksan ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα!
Ενδιαφέρομαι και εγώ για τον κ.Σύνδο. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει δικό του ιατρείο και αν ναι πιο ειναι το τηλεφωνο; Προσπαθω να βρω τηλ. ιατρειου αλλα δεν βρίσκω... Επισης τηλεφωνησα στο 1535 αλλα δεν μπορω μεσω της κασετας να επιλεξω ραντεβου με τον Κ.Συνδο. Ποιο είναι το κόστος καθε επίσκεψης στο νοσοκομειο ? Τι πόσο επισης χρειαζεται για τον τοκετό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ο χρήστης valeksan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-02-14, 22:57   #35
soulimpouli

Το avatar του χρήστη soulimpouli

Περιοχή: AΘΗΝΑ
soulimpouli χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα με αυτόν γέννησα το πρωτο μου παιδι το κινητό του 6972075848 έχει δικο του ιατρειο στην Λ.αλεξανδρας κοντα και παιρνει γυρω στα 50 αν θυμαμαι επισκεψη. Είναι καλος και ανθρωπος αλλα το μονο μειον για μενα είναι ότι δεν ηταν ολη την ωρα μαζι μου μεσα στη γεννα. Αν υπαρχει οικονομικο πρόβλημα είναι συζητισιμος εμενα μου χε παρει 1000 στο δευτερο δεν θα μου επαιρνε τπτ γιατι με γνωριζε ειχα οικονομικο θεμα αλλα κατεληξα με το Ναμπιλ Αρεφετζ τελειος απλα και πολύ γλυκος και ομιλητικος την ωρα της γεννας ηταν εκει είναι διευθυντης στο Αλεξανδρας.

Ο χρήστης soulimpouli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-14, 19:46   #36
chrisaki

chrisaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soulimpouli Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα με αυτόν γέννησα το πρωτο μου παιδι το κινητό του 6972075848 έχει δικο του ιατρειο στην Λ.αλεξανδρας κοντα και παιρνει γυρω στα 50 αν θυμαμαι επισκεψη. Είναι καλος και ανθρωπος αλλα το μονο μειον για μενα είναι ότι δεν ηταν ολη την ωρα μαζι μου μεσα στη γεννα. Αν υπαρχει οικονομικο πρόβλημα είναι συζητισιμος εμενα μου χε παρει 1000 στο δευτερο δεν θα μου επαιρνε τπτ γιατι με γνωριζε ειχα οικονομικο θεμα αλλα κατεληξα με το Ναμπιλ Αρεφετζ τελειος απλα και πολύ γλυκος και ομιλητικος την ωρα της γεννας ηταν εκει είναι διευθυντης στο Αλεξανδρας.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..Εχεις pm
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-02-14, 12:25   #37
elsab

elsab ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Ενδιαφέρομαι για τον κύριο Σίνδο στο Αλεξανδρα

Μήπως γνωρίζετε εαν αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική; Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία μαζί του;
Ο χρήστης elsab δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-14, 23:27   #38
soulimpouli

Προεπιλογή

Ξερω ότι αναλαμβανει δυσκολα περιστατικά γιατι είναι διευθυντης στη πτερυγα με ιδιαιτερες περιπτώσεις καπως λεγεται δε θυμαμαι εκει εχουν, ζαχαρο και αλλα πολλά. Αυτό που ζητάς σιγουρα γίνεται αλλα δε ξερω για το Συνδο, δεν αναλαμβανουν γενικα ολοι οι γιατροι δε ξερω γιατι είναι λίγοι. Ψαξτο θα βρεις σιγουρα καποιον.

Παλιά 13-02-14, 08:38   #39
sofaki1978

Το avatar του χρήστη sofaki1978

sofaki1978 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elsab Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως γνωρίζετε εαν αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική; Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία μαζί του;

Εχει ακουστει το ονομα του στους γιατρους που αναλαμβανουν vbac αλλα θετει καποιους περιορισμους που δεν δινει και πολλες πιθανοτητες να καταληξει η κυηση σε φυσιολογικο τοκετο

Γενικα δεν υπαρχει γιατρος σε δημοσιο που να κανει vbac ....

Ο χρήστης sofaki1978 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-14, 09:23   #40
soulimpouli

Προεπιλογή

Είναι σιγουρο αυτό ότι στο δημοσιο δεν αναλαμβανουν αν πεις με κατι παραπανω? Παντως είναι πολύ περιεργο γιατι καποιες αθελα τους επεσαν θυματα των γιατρων και είναι αδικο να μη μπορουν να γεννησουν το δευτερο όπως θελουν .

http://www.eutokia.gr/%CE%AC%CF%81%C...3%CE%B1%CF%81/
kai

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67041
kai
http://www.koleskas.gr/cv/%CE%B5%CE%...%BC%CE%AE-vbac

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές