Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 03-10-08, 09:20   #1
madeleine

madeleine ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΡΟΥ (ΨΑΡΡΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ)

Καλημερα!
Ψαχνω το τηλεφωνο της γιατρου Ψαρρου Σπυριδουλας στη Γλυφαδα...Καποιες κοπελες απο εδω την εχουν νομιζω και ειναι ευχαριστημενες.. Δεχεται και πρωι η μονο απογευμα?

Γενικοτερα βεβαια ψαχνω γιατρο στην περιοχη της γλυφαδας η βουλας , γυναικα κατα προτιμηση που να ειναι στο Λητω η στο Μητερα...

Εχετε κατι να μου προτεινετε??

Ευχαριστω εκ των προτερων
Ο χρήστης madeleine δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-10-08, 11:11   #2
Nanouka

Το avatar του χρήστη Nanouka

Περιοχή: Αθήνα-Π.Φάληρο
Nanouka ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Προσωπικά εγώ έχω την Ωραιοπούλου Φωτεινή που βρίσκεται στο Ελληνικό δεν ξέρω εάν σε βολεύει. Την ξέρω απο όταν πήγαινα στο Λύκειο, την εμπιστεύομαι 100000000000000% μιας και με βοήθησε πάρα πολύ στην πρώτη μου γέννα και γέννησα μέσα σε 20 λεπτά ..
Εάν θέλεις περεταίρω πληροφορίες στείλε μου ένα p.m.. Θα χαρώ πάρα πολύ να σε βοηθήσω!

http://www.youtube.com/watch?v=JQOwUbJ9_0A
Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!
Ο χρήστης Nanouka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-08, 19:03   #3
Gatoni

Περιοχή: Αθήνα
Gatoni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμένα πάλι βρίσκεται στον Άλιμο και συνεργάζεται με το Μητερα είναι απιστευτος γιατρός και προπαντώς άνθρωπος. Τον γνωρίζω αρκετά χρόνια και δεν τον αλλάζω. Αν σε βολευει πέσμου να σου δώσω τα στοιχεια του.
Λεγεται Νικόλαος Κουτσοδημας.
Ο χρήστης Gatoni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-08, 09:28   #4
madeleine

madeleine ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Nanouka και gatoni ευχαριστω για τις απαντησεις και συγγνωμη που αργησα αλλα ελειπα ολο το 2ημερο.

Gatoni θα προτιμουσα γυναικα γιατρο γιατι ετσι εχω συνηθισει και απο την προηγουμενη γιατρο μου(δεν ειχε συμβαση με λητω μητερα).

Νανουκα, σε ποιο υψος του ελληνικου ειναι η γιατρος σου,κοντα στη λεωφ.βουλιαγμενης? Επισης με ποιο μαιευτηριο εχει συμβαση? Δεχεται και πρωι?? και κατι τελευταιο...εχει μηχανηματα,υπερηχο κλπ.δηλ.η ετησια εξεταση που κανει εκτος απο τεστ παπ τι περιλαμβανει?? (γιατι διαφερει απο γιατρο σε γιατρο..)

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

ΥΓ.Αν γνωριζετε και καποια αλλη γιατρο περισσοτερο προς γλυφαδα βουλα μερια θα με βολευε περισσοτερο..
Παλιά 06-10-08, 17:27   #5
Nanouka

Το avatar του χρήστη Nanouka

Περιοχή: Αθήνα-Π.Φάληρο
Nanouka ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο madeleine
Νανουκα, σε ποιο υψος του ελληνικου ειναι η γιατρος σου,κοντα στη λεωφ.βουλιαγμενης? Επισης με ποιο μαιευτηριο εχει συμβαση? Δεχεται και πρωι?? και κατι τελευταιο...εχει μηχανηματα,υπερηχο κλπ.δηλ.η ετησια εξεταση που κανει εκτος απο τεστ παπ τι περιλαμβανει?? (γιατι διαφερει απο γιατρο σε γιατρο..)

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

ΥΓ.Αν γνωριζετε και καποια αλλη γιατρο περισσοτερο προς γλυφαδα βουλα μερια θα με βολευε περισσοτερο..
είναι πάρα πολύ κοντά στη Βουλιαγμένης, στη δεξαμενή απέναντι άν γνωρίζεις .. συνεργάζεται με το ΜΗΤΕΡΑ αλλά νομίζω ότι πρωινά δέχεται μόνο στο μαιευτήριο .. έχει όλα τα μηχανήματα για τον κλασικό υπέρηχο αλλά σε στέλνει στο ΜΗΤΕΡΑ για Αυχενική, Β' Επιπέδου, Doppler, ή echoκαρδιάς έαν τυχόν χρειαστεί και βρίσκεται κι εκείνη παρούσα !! .. η ετήσια εξέταση περιλαμβάνει ψηλάφηση στήθους, κολπικό υπέρηχο και πάπ .. εγώ βέβαια έχω να κάνω απο το 2005 αλλά θα ρωτήσω τη μητέρα μου και την αδερφή μου που πηγαίνουν να μου πούν τι κάνουν .. είναι πάρα πολύ καλή και πολύ γλυκειά! αφού να φανταστείς όταν γέννησα την κόρη μου, η κοπέλα που ήταν στο διπλανό κρεβάτι, ρώταγε ό,τι απορίες είχε τη δικιά μου τη γιατρό και όχι τον γιατρό της!

δε νομίζω ότι είναι και πάρα πολύ μακριά απο Γλυφάδα και Βούλα .. εγώ να φανταστείς την επισκέπτομαι απο το Π. Φάληρο και κάνω περίπου ένα δεκάλεπτο με τέταρτο για να φτάσω καθώς κλείνω βραδυνό ραντεβού επειδή ο άντρας μου δουλεύει έως αργά ..

http://www.youtube.com/watch?v=JQOwUbJ9_0A
Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!
Ο χρήστης Nanouka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-08, 12:37   #6
madeleine

madeleine ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα με ενδιεφερε το τηλ.της και η ακριβης διευθυνση!
Αν μπορεις στειλε μου με πμ.

Σ'ευχαριστω πολυ-πολυ!
Παλιά 05-08-09, 01:24   #7
Αννικο

Το avatar του χρήστη Αννικο

Περιοχή: Υμηττος - Δάφνη
Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ????

Καλημέρα μαμάδες (μέλλουσες & νυν).Μήπως ξέρετε την γυναικολόγο ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ.
Έχει καμία μανούλα πείρα από γέννα να μου πει και γενικά όποια ξέρει πως είναι σαν άνθρωπος και σαν γιατρός ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Ο χρήστης Αννικο δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-08-09, 09:19   #8
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

up
Παλιά 05-08-09, 11:51   #9
marianda

Το avatar του χρήστη marianda

Περιοχή: Αθηνα
marianda ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν εχω προσωπικη πειρα αλλα πριν μεινω εγκυος ρωτησα πολλες κοπελες που την ειχαν γιατρο τελικα δεν πηγα προτιμησα την παλια μου γυναικολογο που ξερει και το ιστορικο της προηγουμενης μου γεννας, αυτα που εμαθα ηταν οτι οι κοπελες ηταν απολυτα ευχαριστημενες μαζι της συνεργαζεται με το λητω και εχει ιατρειο στην γλυφαδα οι κοπελες ειπαν οτι τις παρακολουθουσε καθε 15 μερες και δεν επαιρνε πενηνταρια και στην γεννα στον φυιολογικο τοκετο δεν εφευγε απο διπλα τους και οτι ειναι πολυ καλος ανθρωπος, καπου συγουρα θα σου γραψει και καποια κοπελα που την ειχε γιατρο εμενα παντως αυτα μου ειπαν τα κοριτσια απο το σαιτ εδω.
Ο χρήστης marianda δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-08-09, 12:11   #10
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι η γιατρος μου

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!

ειναι υπεροχος ανθρωπος, ειναι νεα, εχει πολυ κοσμο, ειναι μαμα 2 πολυ μικρων παιδιων και η ιδια, δεν κοιταει πως να σε αρμεξει οικονομικα, ειναι παντα στο πλευρο σου...

δεν εχω λογια για τη σπυριδουλα... την αγαπω παρα πολυ!!

δεν εχει περασει ανθρωπος στον κοσμο πιο ευκολο και ευχαριστο τοκετο, απο μενα... δεν μου εκανε καισαρικη αν και θα μπορουσε επειδη η μικρη δεν κατεβαινε με τιποτα... ηταν διπλα μου απο τις 10 το πρωι, μεχρι τις 11 τη νυχτα που γεννησα!! καθοταν σε ενα σκαμπο στο πλαι μου, και μιλαγαμε και γελαγαμε!!! την εδιωχνα με το ζορι να βγει λιγο!!!

τι να πω για την εγκυμοσυνη μου??? 9 μηνες αγωνιας, μια δυσκολη εγκυμοσυνη, ετρεχε η γυναικα στο λητω μεσα στα αγρια ξημερωματα μαζι μου, καθε φορα που ειχα αιμορραγια!!

στη προσφατη αποβολη που ειχα, παλι σταθηκε σαν ανθρωπος διπλα μου!! ακομα να φανταστειτε δεν εχουμε τακτοποιησει το οικονομικο της αποξεσης!! 2 φορες που την ειδα εκτοτε, μου λεει 'καλα, θα δουμε'

εντιτ (συμπληρωνω)
δεν παιρνει λεφτα απο εγκυους που παρακολουθει, τις βλεπει καθε 15 ή λιγοτερο, τελευταιο μηνα καθε βδομαδα, πρωτη επισκεψη της λεχωνας μετα το τοκετο παλι δεν παιρνει λεφτα, δεν σε ξεπεταει ποτε στο ιατρειο, μιλαμε εχω περασει ατελειωτες ωρες!!! εχει απαντησει καθε κουλη μου ερωτηση!!

αυτα, οτι θυμηθω θα μπω να συμπληρωσω
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-08-09, 13:14   #11
loukomamy

Το avatar του χρήστη loukomamy

loukomamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα μπορούσα να γράφω ώρες για τη Σπυριδούλα. Ξεκίνησε να είναι η κα Ψαρρού η γυναικολόγος μου, και μετά απο λίγες επισκέψεις έγινε η Σπυριδούλα μας, ο άνθρωπός μας!
Οχι μόνο ο δικός μου άνθρωπος, αλλά και του άντρα μου. Μας εξηγούσε τα πάντα, μας μίλαγε στο τηλέφωνο οποτε και αν τη ζητούσαμε, ότι ώρα ή μέρα και αν ήταν, καταλάβαινε τις αγωνίες μας, την άγνοιά μας, τις ανασφάλειές μας.

Και εγω ήμουν απο τις τυχερές γυναίκες που γέννησαν εύκολα! Ομολογώ πάντως οτι όταν πήγα να γεννήσω, ένοιωθα τόσο ήσυχη, τόσο καλά, τόσο ασφαλής. Ηταν δίπλα μου απο τις 9 το βράδυ (της Κυριακής) μέχρι τις 3.40 που γέννησα.

Δεν έχει νόημα να επαναλάβω όσα είπε η φίλτατη fystikomama! Μπορώ όμως να τα επιβεβαιώσω στο ακέραιο. Ο άντρας μου είπε μια φράση που δε θα την ξεχάσω ποτέ. "Μου αρκεί που τα πρώτα χέρια που έπιασαν το γιο μου ήταν της Σπυριδούλας".
Ο χρήστης loukomamy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-08-09, 13:27   #12
loukomamy

loukomamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ασχετο, φυστικομάνα πάμε για ενα δεύτερο? Τα θυμήθηκα τώρα και συγκινήθηκα...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 05-08-09, 23:51   #13
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ ευχαριστώ βρε μαμάδες για την βοήθεια.
Βασικά είμαι πολύ ικανοποιημένη από τον γιατρό μου αλλά παίρνει πιο πολλά από όσα μπορώ να αντέξω (3000 η γέννα και 80 σε κάθε ραντεβού, σχεδόν 4000 δηλαδή!!!).
Αν μπορείτε να μου πείτε τρία πραγματάκια ακόμα:
-Κάπου διάβασα ότι παίρνει μόνο 2000 στο σύνολο, έτσι είναι;
-Έχει μεγάλη αναμονή στο ιατρείο;
-Ζητάει πολλές εξετάσεις κάθε μήνα;
Παλιά 06-08-09, 00:00   #14
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμενα τα πληρωσε η ασφαλεια μου, αλλα νομιζω οτι εκει γυρω στα 2000 ειναι η αμοιβη της..

στην αναμονη του ιατρειου εχει τυχει να μπω στο δεκαλεπτο, εχω κατσει και ωρα..

δεν μπορω να σου απαντησω αν ειναι πολλες ή λιγες οι εξετασεις που ζηταει, επειδη δεν εχω μετρο συγκρισεις με αλλο γιατρο.. παντως, δε μου φανηκε τιποτα παραλογο απο αυτα που μου εγραψε να κανω..
Παλιά 06-08-09, 11:35   #15
loukomamy

loukomamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εμένα κάπου τόσα μου πήρε, αλλά δεν ξέρω αν οι τοκετοί της είναι "ταρίφα". Πάντως δε χρεώνει καμία επίσκεψη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και φυσικά το 3,000 και 80 ευρώ το ραντεβού δεν υπάρχει!!!!!! Γενικά δηλαδή σα νούμερο μου φαίνεται υπερβολικό. Αυτό που μπορώ να σου πω σίγουρα είναι οτι δε χρεώνει με βάση το δωμάτιο που θα επιλέξεις όπως κάνουν πολλοί.

Σε ότι αφορά τις εξετάσεις, επειδή είχα θέμα κατά την εγκυμοσύνη μου με αυτοάνοσο νόσημα που προκαλεί καθέξιν αποβολές, της ζήτησα απο την αρχή να με ξεσκονίζει στις εξετάσεις αλλά ήταν κατηγορηματική μαζί μου: "Δεν κάνουμε εξετάσεις για την πλάκα μας. Θα κάνουμε ολες τις απαραίτητες εξετάσεις βάση των ενδείξεων και της πορείας της εγκυμοσύνης". Γενικά πιστεύει οτι οι υπερβολικές εξετάσεις (χωρίς λόγο) και η αναμονή των αποτελεσμάτων αγχώνουν υπερβολικά την έγκυο. Στην πορεία κατάλαβα οτι έχει δίκιο.

Σε ότι αφορά την αναμονή στο ιατρείο της.... δεν έχω καλά μαντάτα.... Η συνήθης αναμονή μου ήταν 1 - 1,30 ώρα. Πλέον όμως ξέρω οτι έχει γραμματέα, και μου έχουν πει οτι τα πράγματα έχουν φτιάξει κατά πολύ.
Παλιά 08-08-09, 01:19   #16
korinaki

Περιοχή: αθηνα
korinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ειναι καταπληκτικη γιατρος και υπεροχος ανθρωπος!!Και στο δευτερο μας παιδι(πρωτα ο Θεος)θα εχω κοντα μου την Σπυριδουλα!!Οντως παιρνει 2000 ειτε με φυσιολογικο τοκετο ειτε με καισαρικη.Το εχει σαν αρχη της να μην χρεωνει επισκεψεις.Η αναμονη παιζει.Εχει τυχει να μπω αμεσως και να μην περιμενω καν,εχει τυχει να περιμενω καμμια ωριτσα(σπανια).Απο εξετασεις αν θυμαμαι καλα,ζητουσε καθε μηνα αλλα τα κλασικα.Δεν ξερω βεβαια τι ζηταει καθε γιατρος η αν ζητανε ολοι τα ιδια.Παντως στην συστηνω ανεπιφυλακτα!!
Παλιά 11-08-09, 15:30   #17
souzy

souzy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, πού είναι το ιατρείο της;

Together we stand, divided we fall...
Ο χρήστης souzy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-08-09, 21:55   #18
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στη γλυφαδα εχει ιατρειο, στην πλατεια εσπεριδων..
και συνεργαζεται με το λητω
Παλιά 11-08-09, 22:00   #19
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fistikaki Εμφάνιση μηνυμάτων
στη γλυφαδα εχει ιατρειο, ..στην πλατεια εσπεριδων
και συνεργαζεται με το λητω
ΧΑ ΧΑ ΧΑ fistikaki μου κοίτα σύμπτωση, πριν χρόνια εμένα στην πλατεία εσπερίδων και τώρα θα είναι εκεί η γυναικολόγος μου, γιατί τελικά στην Ψαρρου θα πάω! Σας ευχαριστώ πολύ όλες αν δεν μου λέγατε τόσο καλά λόγια δεν θα πήγαινα!
Παλιά 11-08-09, 22:39   #20
mariadi

Το avatar του χρήστη mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα! Θα μπορουσε καποια κοπελα να μου δωσει τα στοιχεια της γιατρου;; Ειμαι σε αναζητηση νεου γυναικολογου κ μου ακουγονται πολυ ωραια τα σχολια κ οι εμπειριες σας για τη συγκεκριμενη γιατρο!

Σας ευχαριστω!

Ο χρήστης mariadi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-08-09, 23:13   #21
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νομίζω ότι ξαφνικά θα αποκτήσει πολλές καινούργιες "πελάτισσες" από το parents
Τα στοιχεία το βρήκα από ιντερνετ :
ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
Α. ΜΕΤΑΞΑ 14 ΓΛΥΦΑΔΑ
210.8980105
Παλιά 11-08-09, 23:16   #22
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σ' ευχαριστω!!

Καλη επιτυχια στις προσπαθειες!

Παλιά 11-08-09, 23:25   #23
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

.....
Παλιά 11-08-09, 23:27   #24
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επίσης
Παλιά 12-08-09, 12:25   #25
loukomamy

loukomamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μην ξεχάσεις τα φιλιά απο τον Λουκουμαααααααααα!
Παλιά 20-08-09, 16:44   #26
sofip

Το avatar του χρήστη sofip

sofip ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!!Ψαχνωντας πληροφορίες για τη συγκεκριμένη γιατρό βρηκα τα post σας. Επειδή είμαι λίγο ευαισθητοποιημένη στο θέμα γυναικολόγος, θα ήθελα να μου πείτε γενικά πριν την εγκυμοσύνη σας,σας παρακολουθούσε η ίδια γιατρός?
Ο χρήστης sofip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-09, 18:58   #27
ανια

ανια χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια.Ρώτησα την φίλη μου που είναι ΄μαία στο Λητώ και είπε οτι η Ψαρρού είναι καλή σαν άνθρωπος άλλα αυτες που τα ξέρουν απο μέσα λένε πως είναι άπειρη και είναι να μην τύχει η στραβή.Γι αυτον που λένε οτι είναι και κορυφή.απλός, νέος,οτι δεν γδέρνει στις τιμές και οτο κάνει ο ιδιος ολα τα υπερηχογραφήματα στις γυναίκες του και τα ειδικά οπως :αυχενική ,β επιπέδου ,αμνιοπαρακεντήσεις κ.τ.λ στο ιατρείο του επειδή είναι εξειδικευμένος σε αυτά.είναι ο ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΦΑΡΟΣ.Κάνει εμβρυομητρική στο ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ και τα μαιευτικά και γυναικολογικά τα κάνει στο ΜΗΤΕΡΑ.Το κιν είναι 6938779472-6974367617.Το ιατρείο του ειναι σε κεντρικό δρόμο στο Μενίδι και έχει πελατεία και απο επαρχεία λόγω του οτι είναι καλός.Φιλια!!!!
Ο χρήστης ανια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-08-09, 02:49   #28
vickytsoch

Το avatar του χρήστη vickytsoch

Περιοχή: Μελισσια Αττικής
vickytsoch ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην vickytsoch
Προεπιλογή

βρε Ανια μου...
5 μηνυματα εχεις γραψει όλα κι όλα , και τα 4 ειναι για τον γιατρο σου ....

και εγω τον αγαπαω τον Παντελη, τον γιατρο μου, αλλα δεν το παιζω Βισση:¨
"όπου σταθω κι όπου βρεθω μονο για σενανε μιλω..."
Παλιά 22-08-09, 23:44   #29
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sofip Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια!!Ψαχνωντας πληροφορίες για τη συγκεκριμένη γιατρό βρηκα τα post σας. Επειδή είμαι λίγο ευαισθητοποιημένη στο θέμα γυναικολόγος, θα ήθελα να μου πείτε γενικά πριν την εγκυμοσύνη σας,σας παρακολουθούσε η ίδια γιατρός?

ναι με παρακολουθουσε η ιδια γιατρος, ενα περιπου χρονο πριν μεινω εγκυος..
Παλιά 22-08-09, 23:52   #30
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ανια Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια.Ρώτησα την φίλη μου που είναι ΄μαία στο Λητώ και είπε οτι η Ψαρρού είναι καλή σαν άνθρωπος άλλα αυτες που τα ξέρουν απο μέσα λένε πως είναι άπειρη και είναι να μην τύχει η στραβή.Γι αυτον που λένε οτι είναι και κορυφή.απλός, νέος,οτι δεν γδέρνει στις τιμές και οτο κάνει ο ιδιος ολα τα υπερηχογραφήματα στις γυναίκες του και τα ειδικά οπως :αυχενική ,β επιπέδου ,αμνιοπαρακεντήσεις κ.τ.λ στο ιατρείο του επειδή είναι εξειδικευμένος σε αυτά.είναι ο ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΦΑΡΟΣ!

νεος αρα απειρος????

η κ.Ψαρρου κατ αρχην, ειναι μεν νεα, αλλα δεν ειναι και ανηλικη η γυναικα!! γυρω στα 40 ειναι!!!

οσο για στραβες.... ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΤΡΑΒΕΣ στη διαρκεια της εγκυμοσυνης, ετυχαν σε μενα... κι ομως εφτασα και γεννησα πανευκολα με φυσιολογικο τοκετο ενα υγιεστατο παιδακι στις 38 εβδομαδες...

και επειδη μιλαμε με στοιχεια, και εγω δινω σε οποιον το ζητησει το ονομα μου.. μιλαω δηλαδη επωνυμα... θες να μας πεις ΕΠΩΝΥΜΑ ποιος λεει οτι η συγκεκριμενα γιατρος δεν θα ανταπεξελθει σε περιπτωση αναγκης? καποιο παραδειγμα, ισως????

γιατι καποιος, καπου, καποτε, μπορει και ο οποιοσδηποτε να ισχυριστει οτι ο γιατρος που αναφερεις ειναι λαμογιο (δεν τον ξερω τον ανθρωπο, προς θεου...)
Παλιά 24-08-09, 13:14   #31
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Question

θα μπορουσε καποια κοπελα να μου δωσει καποιες πληροφοριες παραπανω; Θα ηθελα να ξερω αν η γιατρος δεχεται μονο απογευματινες ωρες ή κ πρωινες. Επισης, ποσο κοστιζει η επισκεψη (οχι κατα την εγκυμοσυνη, που οπως ειδα δεν χρεωνει κατι). Τελος, γνωριζετε αν εχει συμβαση με καποιο ταμειο; Συνεργαζεται μονο με το Λητω ή κ με καποιο δημοσιο μαιευτηριο;

Σας ευχαριστω! Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη!

Παλιά 25-08-09, 12:18   #32
Softse

Softse χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Gatoni Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα πάλι βρίσκεται στον Άλιμο και συνεργάζεται με το Μητερα είναι απιστευτος γιατρός και προπαντώς άνθρωπος. Τον γνωρίζω αρκετά χρόνια και δεν τον αλλάζω. Αν σε βολευει πέσμου να σου δώσω τα στοιχεια του.
Λεγεται Νικόλαος Κουτσοδημας.
Geia sas,
Me endiaferei na mathw perissotera gia ton giatro koutsodima. kserw oti ergazetai kai sto IKA. Uparxei kapoios na mou pei perissotera? ektos apo tin Gatoni uparxei kamia alli pou ton eixe giatro? Se ligo elpizoume na kanouke paidaki kai tha ithela na mathw perissotera...

Euxaristw!
Ο χρήστης Softse δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-08-09, 16:23   #33
Αννικο

Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

fistikaki, loukomamy, korinaki τελικά μέσα στον Σεπτέμβρη θα την κάνω την επίσκεψη στην ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ......
Είμαι kinter έκπληξη ξανα !!!!!!!
Παλιά 29-08-09, 14:20   #34
corina

Περιοχή: Γλυφάδα
corina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γέννησα στις 17 Αυγ την δεύτερή μου κόρη με την Σπυριδούλα μετά από 9 1/2 χρόνια, μου την συνέστησε η κουμπάρα μου που έχει κάνει 2 παιδιά.
Την πρώτη μου κόρη την είχα κάνει με αποκόληση πλακούντα στην 29 εβδ και φοβόμουν πάρα πολύ τόσο που δεν έμενα έγκυος..... Με στηριξε τόσο πολύ ψυχολογικά!!! Όλα πήγαν μια χαρά και σήμερα κρατάω στα χέρια μου ένα υγιέστατο κοριτσάκι !! Είναι υπεύθυνη και ικανότατη και πάνω από όλα καλός άνθρωπος που αγαπάει αυτό που κάνει (δεν είναι τυχαίο ότι δεν φεύγει ποτέ για διακοπές για να είναι ήσυχη....)(δεν χρεώνει επισκέψεις κ.λ.π. σε εγκύους) (δεν σε παρατάει όταν γεννάς σε μαίες κ.λ.π.) την έχεις δόπλα σου και είναι το στηριγμά σου......εγώ και το τρίτο μου με την Σπυριδούλα θα το κάνω ....(πρώτα ο Θεός...)
Ο χρήστης corina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-08-09, 20:11   #35
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariadi Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μπορουσε καποια κοπελα να μου δωσει καποιες πληροφοριες παραπανω; Θα ηθελα να ξερω αν η γιατρος δεχεται μονο απογευματινες ωρες ή κ πρωινες. Επισης, ποσο κοστιζει η επισκεψη (οχι κατα την εγκυμοσυνη, που οπως ειδα δεν χρεωνει κατι). Τελος, γνωριζετε αν εχει συμβαση με καποιο ταμειο; Συνεργαζεται μονο με το Λητω ή κ με καποιο δημοσιο μαιευτηριο;

Σας ευχαριστω! Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη!
καμια δεν γνωριζει να μου απαντησει;;;;

Παλιά 30-08-09, 20:33   #36
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια που πληρωνει και επισκεψεις, δεν ξερω να σου πω κοστος επισκεψης...

νομιζω οτι μονο με το λητω συνεργαζεται, και στο ιατρειο απο οσο ξερω δεχεται μονο απογευμα

γιατι δεν κανεις ενα τηλ, μη τυχον και λεω κατι λαθος...

αννικο,συγχαρητηρια!! με το καλο!!
Παλιά 30-08-09, 20:38   #37
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fistikaki Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια που πληρωνει και επισκεψεις, δεν ξερω να σου πω κοστος επισκεψης...

νομιζω οτι μονο με το λητω συνεργαζεται, και στο ιατρειο απο οσο ξερω δεχεται μονο απογευμα

γιατι δεν κανεις ενα τηλ, μη τυχον και λεω κατι λαθος...

αννικο,συγχαρητηρια!! με το καλο!!
σ' ευχαριστω ξηροκαρπακι μου!!!

Παλιά 31-08-09, 15:20   #39
loukomamy

loukomamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ανια Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια.Ρώτησα την φίλη μου που είναι ΄μαία στο Λητώ και είπε οτι η Ψαρρού είναι καλή σαν άνθρωπος άλλα αυτες που τα ξέρουν απο μέσα λένε πως είναι άπειρη και είναι να μην τύχει η στραβή.Γι αυτον που λένε οτι είναι και κορυφή.απλός, νέος,οτι δεν γδέρνει στις τιμές και οτο κάνει ο ιδιος ολα τα υπερηχογραφήματα στις γυναίκες του και τα ειδικά οπως :αυχενική ,β επιπέδου ,αμνιοπαρακεντήσεις κ.τ.λ στο ιατρείο του επειδή είναι εξειδικευμένος σε αυτά.είναι ο ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΦΑΡΟΣ.Κάνει εμβρυομητρική στο ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ και τα μαιευτικά και γυναικολογικά τα κάνει στο ΜΗΤΕΡΑ.Το κιν είναι 6938779472-6974367617.Το ιατρείο του ειναι σε κεντρικό δρόμο στο Μενίδι και έχει πελατεία και απο επαρχεία λόγω του οτι είναι καλός.Φιλια!!!!
Καλά αυτά είναι για γέλια! Εγω λοιπον πάσχω απο ένα αυτοάνοσο σύνδρομο που λέγεται αντιφωσφολιπιδικό και όπως ίσως έχει διαβάσει και σε άλλα ποστ, οι εγκυμοσύνες που υπάρχει το σύνδρομο αυτό θεωρούνται υψηλού κινδύνου. Η εγκυμοσύνη αλλά και ο τοκετός μου εξελίχθηκαν άριστα και ποτέ δεν μου πέρασε απο το μυαλό οτι η Ψαρρού δεν είχε την εμπειρία να με αντιμετωπίσει. Επίσης μια και μιλάς για το Λητώ, εγω στην γέννα μου έμεινα 4 μέρες. Δε συνάντησα ούτε μια μαία που να μη μου πει πόσο τυχερή είμαι που έχω γιατρό μου την Ψαρρού.

Τα υπόλοιπα τα θεωρώ απλά ανοησίες.
Παλιά 31-08-09, 15:37   #40
irene_555

Περιοχή: Αθήνα_Αργυρούπολη
irene_555 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι'αλλη μια στο club της Ψαρρου!!!!!

Ο χρήστης irene_555 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων