Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Δύσκολες στιγμές...!

Δύσκολες στιγμές...! Διακοπή εγκυμοσύνης εξαιτίας ιατρικού ή μή λόγου, Παλινδρόμηση, Ενδομήτριος θάνατος, Καθ' έξιν αποβολές

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 07-08-09, 13:41   #1
afroditi81

Περιοχή: volos
afroditi81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Αιφνιδιος Ενδομητριος Θανατος στην 38η εβδομαδα

Στις 17 Ιουλιου κι ενω διενυα την 38 εβδομαδα κυησης το βραδυ σπασαν τα νερα.Εγω απολυτα υγιης με αψογες εξετασεις κι ο μπεμπης μου με μια αψογη αναπτηξη.Τιποτα δεν προμηνυε αυτο που θα ζουσα.Την προηγουμενη μερα ημουν στο νοσοκομειο για ζωνες κι ηταν ολα τελεια.Μπηκα στο νοσοκομειο κι ο μπεμπης ειχε αρνητικους παλμους δεν ζουσε πια.Το γιατι???Λαθος γιατρου δεν υπηρχε οι ανθρωποι μετα απο αυτο προσπαθουσαν να σωσουν εμενα ειχα αιμοραγια αρχικα και μετα την γεννα που εγινε μετα απο πολυ πονο και κρατησε κοντα δυο εικοσιτετραωρα φυσιολογικα γιατι οι γιατροι φοβοταν για αποκολληση πλακουντα.Μπηκα στο χειρουργειο για μαιαιυτικη αποξεση γιατι δεν επεφτε τελικα ο πλακουντας μετα την γεννα.Εγω τουλαχιστον σωματικα βγηκα καλα.Πειτε μου ομως πως να αντεξω τον πονο που εφυγε ο γιος μου χωρις προφανη λογο.Το παιδι εχει σταλει για νεκροψια τα αποτελεσματα θα τα εχω το Σεπτεμβριο το χειροτερο???Το μετεφερε ο αντρας μου στη Θεσσαλονικη σε ενα κουτι γιατι στην πολη που μενουμε δεν υπαρχει εξιδεικευμενο κεντρο παθολογοανατομικο για μωρα.Ο πλακουντας για ιστολογικες.Τα αποτελεσματα τα περιμενω τον Σεπτεμβριο.Ολοι μου λενε οτι ειμαι μικρη θα ξανακανω προσπαθεια θα γεμισει το σπιτι παιδια κ διαφορα λογια παρηγοριας.Ειναι δυσκολο να χωνεψεις οτι εγινες μανα και δεν ειδες καν το παιδι σου.Ποναει....
Ο χρήστης afroditi81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 13:54   #2
Marakious

Το avatar του χρήστη Marakious

Περιοχή: Αθήνα
Marakious ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Marakious
Προεπιλογή

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου κουραγιο..
Δεν εχω λογια
Παλιά 07-08-09, 14:03   #3
ΤΙΤΗ

Το avatar του χρήστη ΤΙΤΗ

ΤΙΤΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τι να πεις σε αυτες τις περιπτώσεις;
ειλικρινά τετοιες στιγμές τα δικά σου προβλήματα φαντάζουν τόσο μικρά.
μονο κουράγιο μπορώ να σου ευχηθώ, και μακάρι ο πόνος σας να περάσει με ενα αλλο παιδάκι που θα έρθει για να μείνει αυτη την φορά.
Παλιά 07-08-09, 14:05   #4
μαρακικ

μαρακικ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κουραγιο κοριτσι μου
Παλιά 07-08-09, 14:08   #5
nathael

Περιοχή: νικαια,πειραιας
nathael χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

πραγματικα στεναχωρεθηκα παρα πολυ , κοριτσακι μου κουραγιο... τι να πω? μονο ο χρονος μπορει να γιατρεψει τις πληγες σου!!! δεν μπορω να καταλαβω γιατι να γινονται αυτα τα πραγματα????
Παλιά 07-08-09, 14:11   #6
elachl

Το avatar του χρήστη elachl

Περιοχή: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και γω δεν εχω λογια.οποτε βλεπω τετοια νεα πραγματικα πιανεται η καρδια μου.κουραγιο κοπελα μου...να μιλας εδω.ισως νιωσεις καλυτερα.
Ο χρήστης elachl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 14:11   #7
cristin

Το avatar του χρήστη cristin

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
cristin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχομαι απο καρδιας συντομα να ερθει το επομενο παιδακι σου,να σου γλυκανει την πονεμενη καρδια σου!κουραγιο

Ο χρήστης cristin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 14:14   #8
Μπουμπουλιθρα

Το avatar του χρήστη Μπουμπουλιθρα

Περιοχή: ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Μπουμπουλιθρα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καμια λεξη δεν μπορει να απαλυνει το πονο σου κοπελα μου κανενα γιατι δεν θα σε κανει χαρουμενη αλλα πιο δυστιχησμενη μετα απο 2 αποβολες πιστεψεμε καταλαβα οτι το μονο αντιδοτο σε αυτες της περιπτωσεις ειναι ο χρονος ατελειωτες ωρες κλαμα και πονος μισος και γιατι; και τελικα 2 παιδια γερα που ειρθαν στην ζωη μου και απαλυναν καθετι μεσα μου τωρα μια παλια αναμνηση εχει μεινει και τιποτα αλλο ο αγγελος σου ταξιδευει μαζι με αλλους αγγελους και σιγουρα θελει να σε βλεπει δυνατη και χαρουμενη προσπαθα και θα τα καταφερεις το γιατι δεν θα σε απαλυνει τον πονο αλλα θα σου τον κανει χειροτερο...δυναμη και πιστη και θα τα καταφερεις θα ερθει ενας νεος αγγελος και θα σε αγγιξει με το μικρο του το ραβδακι και θα σε γεμισει τοσο που το κοματι αυτο θα μεινει πισω ... γρηγορα ο χρονος θα σε ανταμιψει.. αυτο που λεω παντα ειναι οτι κουραζομαστε και ποναμε να το αποκτησουμε το εκτιμαμε περισσοτερο κουραγιο και ευχομα γρηγορα να ερθουν ευχαριστα στην ζωη σου....

Ο χρήστης Μπουμπουλιθρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 14:29   #9
geoste

Το avatar του χρήστη geoste

geoste ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην geoste
Προεπιλογή

πραγματικα τραγικο αυτο που ζησατε.σου ευχομαι να βρεις τροπο να απαλυνεις τον πονο σου και κουραγιο για να προσπαθησεις για αλλο παιδακι
Ο χρήστης geoste δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 14:32   #10
Nadine

Το avatar του χρήστη Nadine

Nadine ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ, κοριτσάκι μου, τί ήταν αυτό;
Δάκρυσα διαβάζοντας το μήνυμά σου και ανατρίχιασα παράλληλα..
Τα λόγια περιττεύουν σε τέτοιες περιπτώσεις, το μόνο που έχω να σου πω, είναι να είσαι δυνατή, να σκεφτείς αισιόδοξα και εύχομαι να μείνεις πολύ σύντομα έγκυος ξανά, να απαλυνθεί ο πόνος σου....
Καλή δύναμη, ο Θεός μαζί σου.

Ο χρήστης Nadine δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 17:28   #11
ΚατερίναΒ

Περιοχή: Νίκαια
ΚατερίναΒ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή δύναμη σου εύχομαι. Οτι λόγια παρηγοριάς και να σου πούμε, δεν θα απαλύνουμε τον πόνο σου. Εύχομαι καμιά μανούλα να μη βρεθεί σε τέτοια θέση.
Να μη σε πάρει απο κάτω, δυστυχώς όσο σκληρό και αν ακούγεται, η ζωή συνεχίζεται και εμείς πρέπει να κοιτάμε μπροστά.
Παλιά 07-08-09, 17:41   #12
aleca
Απενεργοποιημένος member request

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

...ΣΟΚ...!!!! Λυπάμαι πολυ...είναι τραγικό δεν έχω λόγια. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη...
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 07-08-09, 17:51   #13
marilou85

marilou85 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ'ΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΙΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ...ΚΛΑΨΕ,ΒΡΙΣΕ,ΣΠΑΣΕ(ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ'ΓΩ).ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ'ΓΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΡΓΑ Η' ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ'ΜΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ
Ο χρήστης marilou85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-09, 17:58   #14
zitsa

Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
zitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσάκι μου τι λόγια να πω?
Ειλικρινά εύχομαι να το περάσεις όσο πιο ανώδυνα γίνεται.
Κουράγιο και πάλι κουράγιο. Ο χρόνος να σου πάρει όλα τα αρνητικά συναισθήματα και το μέλλον να σου φέρει μόνο χαρά...
Παλιά 07-08-09, 18:03   #15
ERIANTON

Το avatar του χρήστη ERIANTON

Περιοχή: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΘΗΝΑ
ERIANTON χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κουραγιο οντως εισαι νεα και θα εχεις κι αλλες ευκαιριες,δυστυχως ομως συνεβη κοιτα να ξεχασεις δεν γινεται να μεινεις πισω.ευτυχως που εισαι καλα!!
Παλιά 08-08-09, 08:41   #16
RIA_P

Το avatar του χρήστη RIA_P

RIA_P ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καρδούλα μου εύχομαι ο Θεούλης να σου δώσει δύναμη πολύ...
Δεν υπάρχουν λόγια τέτοιες στιγμές
Παλιά 08-08-09, 08:54   #17
gema

gema ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ti na pw me auta pou sumbainoun!Den to xw xanakousei!Eimai sigouri pws kapoios logos upirxe gi oti sunaibei!Agnwstes oi boules tou Kuriou!Euxomai o xronos na apalunei ton pono sas kai na glukanei ti zwi sas me mia nea egumosuni i opoia tha lixei omala me ena mwroulini koukli!!Kouragio!
Παλιά 08-08-09, 10:56   #18
linav

linav χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κουράγιο και τώρα πλέον μόνο μπροστά να κοιτάς, ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός, καμιά φορά μας τα φέρνει έτσι η τύχη ώστε να δοκιμάζονται οι δυνάμεις μας αλλά να δεις που σύντομα ο Θεός θα σου στείλει άλλο μωράκι και θα σε κάνει να ξεχάσεις όλα αυτά που πέρασες! Μην το βάζεις κάτω!
Ο χρήστης linav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-08-09, 15:14   #19
mpiskotaki

mpiskotaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κουράγιο κοπελιά. Θα'ναι μαζι με το Θεούλη στον ουρανο, αυτο να σκεφτεσαι για παρηγοριά. Κουραγιο..
Παλιά 08-08-09, 15:57   #20
μαμαλευτερακι

Περιοχή: ΛΕΥΤΕΡΟΧΩΡΑ
μαμαλευτερακι ουδετερη μηδέν
Smile ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ 38 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ …………………
ΈΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ..........
ΕΝΙΩΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ..........

ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΙΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕ ΕΣΥ
ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ...........
ΔΕΝ ΈΓΙΝΑΝ ΠΟΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ..............

ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ
ΠΕΣ ΠΩΣ ΣΕ ΕΥΕΡΓΕΤΗΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΟΙΩΝΟΥΣ .
ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ?
ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΆΓΓΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑ.
.
.
.
Παλιά 09-08-09, 14:14   #21
manoulitsa

Περιοχή: βυρωνας
manoulitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κουραγιο κοριτσακι μου. ολα θα πανε καλα...
τι να πεις σ΄αυτες τις περιπτωσεις?να μιλας αν θες...εδω ειμαστε... για να ακουμε...
κοριτσακι μου υπομονη... η Παναγιτσα θα σου δωσει κουραγιο κι ολα απο δω και περα θα πανε καλα. θα δεις...και ευχομαι συντομα να ερθει στη ζωη σου ενα αλλο μωρακι που θα σου απαλυνει τον πονο!

Ο χρήστης manoulitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-09, 15:12   #22
diamantaki

Το avatar του χρήστη diamantaki

Περιοχή: Αθήνα
diamantaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι το συντομότερο ο Θεός να σου χαρίσει αυτό που στερήθηκες.. Κουράγιο και υπομονή..
Παλιά 09-08-09, 15:15   #23
GEODATOU

GEODATOU ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δυστυχώς σε τέτοιες καταστάσεις τα λόγια περιτεύουν!!!Εύχομαι η καρδούλα σου γρήγορα να γιατρευτεί και σύντομα να ακούσεις κλαματάκια μωρού!!!
Και εύχομαι η ζωή σου από εδώ και πέρα να είναι πιο χαρούμενη!!!

Ο χρήστης GEODATOU δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-08-09, 01:18   #24
μανουλα

Το avatar του χρήστη μανουλα

Περιοχή: ΦΑΡΣΑΛΑ
μανουλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λυπαμε πολυ. κατι τετοιο πηγα να παθω κι εγω στο γιο μου και τρελενομαι στη σκεψη.
Ο χρήστης μανουλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-08-09, 09:55   #25
Sophia!

Το avatar του χρήστη Sophia!

Sophia! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι να βρείτε την αιτία ώστε να μην σας ξανασυμβεί κάτι τόσο άσχημο. Ο χρόνος κι ένα νέο μωρό θα βάλουν την δύσκολη εμπειρία σου σε δεύτερη μοίρα. Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά! Ίσως αν ζούσε να είχε προβλήματα που θα το βασάνιζαν σε όλη του την ζωή αφού σίγουρα κάτι δεν πήγε καλά οπότε να σκέφτεσαι πως ξεκουράστηκε...
Κουράγιο!
Παλιά 10-08-09, 11:23   #26
fotini33

fotini33 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τραγικό..............
δεν έχω λόγια.......
Ο χρήστης fotini33 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-08-09, 13:32   #27
PENIBA2

Το avatar του χρήστη PENIBA2

PENIBA2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λυπαμαι πολυ για την αδικη και αιφνιδια απολια σου
τα λογια περισσευουν
καλη δυναμη και σου ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυος και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!
Παλιά 18-08-09, 13:04   #28
maliv

Το avatar του χρήστη maliv

Περιοχή: Athens
maliv χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αφροδιτουλα εχω σοκαριστει...λυπαμαι πολυ γι΄αυτο που περασες, ειναι τραγικο...
Ο χρόνος ειναι ο καλυτερος γιατρος, ευχομαι να βρεις το κουραγιο να ξαναμεινεις εγκυος συντομα!
Παλιά 18-08-09, 15:40   #29
aleca
Απενεργοποιημένος member request

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αφροδίτη μου, είχες καμιά απάντηση για το λόγο που συμβαίνει αυτό???
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-09, 15:52   #30
nspi

Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
nspi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

΄Εζησα από πολύ κοντά την ίδια ακριβώς ιστορία στις 8 Ιουνίου με την καλή μου φίλη.
Δύο μέρες πριν γεννήσει ήταν στο γιατρό της για υπέρηχο, όλα τέλεια, η μπέμπα μια χαρά και η ίδια πολυ καλά. Σε δυο μέρες σπάνε τα νερά , πάμε στο νοσοκομείο και το μωρό δεν ακούγεται, ο υπέρηχος δείχνει ότι είναι νεκρό και από τότε ζει και ζούμε μαζί της ένα δράμα. Η νεκροψία έδειξε ότι σε κάποιο σημείο 'τσάκισε' ο ομφάλιος λώρος και το μωρό δεν πήρε οξυγόνο και έσκασε 24 ώρες πριν γεννηθεί.
Αυτό που περνάς είναι πραγματικά τραγικό και μόνο ο χρόνος μπορεί να απαλύνει τον πόνο σου και ο ερχομός ενός νέου μωρού. Κάνε κουράγιο και ο Θεός να σου δίνει δύναμη .
Ο χρήστης nspi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-09, 20:15   #31
sardelaki

Το avatar του χρήστη sardelaki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
sardelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοπέλα μου πραγματικά τραγικό...την στιγμή που διάβαζα αυτά που έγραφες μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια...δεν μπόρεσα να απαντήσω κι απαντάω τώρα...σου εύχομαι κουράγιο...όλο το κουράγιο του κόσμου για να το ξεπεράσεις. Να είσαι δυνατή και να σε στηρίζουν οι γύρω σου και σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις σύντομα μανούλα! Δεν ξέρω τι να πω...μάλλον τα λόγια είναι περιττά στον πόνο που περνάς!

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»
Ο χρήστης sardelaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-09, 20:17   #32
IRINI83

Περιοχή: χιοσ
IRINI83 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην IRINI83
Προεπιλογή

κοριτσακι μου μερεσ τωρα θελω να σου γραψω!!!!!τωρα διαβασα ξανα αυτα που εγραψεσ και σου εγραψαν και κλαιω μονη μου...
βλεπεισ εχω κι εγω μια αγγελουδα στον ουρανο..την εχασα 28 εβδομαδων .
δεν ξερεισ ποσο σε καταλαβαινω..
το μονο που μπορεισ να κανεισ ειναι κουραγιο!!ο χρονοσ θα σου απαληνει τον πονο σου!!
εγω δεν θα σου πω ΄'εισαι μικρη...θα κανεισ παιδια κτλ', αυτοι που το λενε δεν καταλαβαινουν οτι καθε παιδι ειναι αναντικαταστατο...
απλα σιγα σιγα θα ξαναμεινεισ εγκυοσ και τοτε μονο θα απαλυνει λιγο ο πονοσ σου ,γιατι δεν θα εξαφανιστει!!τουλαχιστον εγω ξερω οτι μεχρι να γερασω και να πεθανω μονο στην σκεψη τησ πρωτησ μου κορουλασ θα κλαιω!

ευχομαι ολα να σου πανε καλα απο εδω και στο εξησ και συντομα να κρατησεισ στα χερακια σου ενα ζωντανο και υγιεστατο μωρακι που θα σε κανει την πιο ευτυχισμενη μανουλα!!!
αν θεσ ,δεσ και το τικερακι μου, θα σε κανει να νιωσεισ καλυτερα...εγω εμεινα εγκυοσ μετα απο 6 μηνεσ και τωρα εχω την βασιλισσα μου!ευχομαι το ιδιο και σε σενα!για οτι θελεισ και χρειαστεισ και μπορω να βοηθησω στειλε μου pm

Ο χρήστης IRINI83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-08-09, 12:44   #33
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εχω παθει απιστευτο σοκ. Πριν απο λίγο διάβασα 2 περιπτώσεις κάποιων κοριτσιών που έχασαν τα μωράκια τους στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης τους και συγκλονίστηκα. ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ εχει σηκωθεί όλη η ραχοκοκαλιά μου...... Παναγίτσα μου γλυκειά γιατί έγινε αυτο το πράγμα σ'αυτή την κοπέλα ? Γιατί να το περάσει αυτό? Εχω μουδιάσει ολόκληρη έχασε ένα μωρό ολοκληρωμένο , ένα μωρό που ήταν έτοιμο να γεννηθεί. Πως έγνιε αυτό το πράγμα...... Χριστέ μου όσο σκεφτομαι ότι θα έχει αγοράσει και πράγματα για το παιδί...... πως θα μπήκε στο σπίτι και θα αντίκρυσε την κούνια του, τα ρουχαλάκια του...... ΜΗΝ ΤΟ ΖΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΥΤΟ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ !

Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-08-09, 13:21   #34
ΠΕΖΗ

Το avatar του χρήστη ΠΕΖΗ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΖΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε αυτές τις περιπτώσεις τα λόγια είναι πολύ λίγα...θα συμφωνήσω με τη μαμαλευτεράκι και εύχομαι σύντομα να βρεις αύτό που ψάχνεις στη ζωή σου ένα μωράκι υγιέστατο και χαρούμενο!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Ο χρήστης ΠΕΖΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-09, 09:22   #35
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Afroditi an mpeis sto forum grapse mas ligo pos eisai......... mas exeis aggiksei oso den fantazesai.. min xatheis......

Παλιά 20-08-09, 14:48   #36
afroditi81

Προεπιλογή

Ευχαριστω πρωτα απολα ολες σας για τα λογια αλλες περισσοτερο αλλες λιγοτερο μπορουν να καταλαβουν.Καλυτερα δε μπορω να πω οτι ειμαι αλλα σε περνουν τα γεγονοτα και η ζωη μπροστα.Δε το ξεχνας ζεις και πονας μαζι με αυτο.Εχω ατομα γυρω μου που προσπαθουν με καθε τροπο να με βοηθησουν αλλα....δε παβω να σκευτομαι οτι λειπει ο μπεμπης μου που θα ηταν ενος μηνων τωρα!Σωματικα επανερχομαι γρηγορα γιατι και η ταλαιπωρια αυτη δεν ηταν λιγη αν σκευτεις οτι γυρισα σπιτι με αδεια χερια.Τα αποτελεσματα θα τα εχουμε τον Σεπτεμβριο που θα παμε να το παρουμε γαι ταφη.Αν και με εχουν προειδοποιησει οτι μπορει να μη δειξει τιποτα γιατι το μωρο ηταν τελειομηνο οποτε εγινε κατι πολυ ξαφνικο.Απλα περιμενουμε για να δουμε τις επομενες κινησεις.Οσο αφορα μια επομενη εγκυμοσυνη....θελει χρονο να ριζωσει ξανα μια τετοια ιδεα ξανα .Αν και καταβαθος ξερω πως μονο κατι τετοιο θα με κανει να σηκωθω ξανα.
Ευχαριστω...ειλικρινα ευχομαι να μη το ζησει κανενας και υγεια στις μαμαδες και τα μωρακια τους.
Παλιά 21-08-09, 09:12   #37
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αφροδίτη μου γλυκειά σκέψου ότι μπορεί του χρόνου ο μπέμπης σου να σου ξαναέρθει! Φτάνει να το πάρεις εσύ απόφαση! Δεν θα ξαναγίνει το ίδιο αυτο να σκέφτεσαι . Ήταν οτι χειρότερο μπορούσε να σου συμβεί που σημαίνει ότι τώρα πια δεν θα ζήσεις τίποτα χειρότερο. Μην απελπίζεσαι . Σκέψου καταρχήν ότι είσαι μια υγιέστατη γυναίκα που μπορεί να κάνει παιδιά. Ο μπέμπης σου θα ξαναέρθει ή μπορεί να σου στείλει μια μπέμπα! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! Μόνο μην χάνεσαι μπαίνε όποτε μπορείς και έχεις διάθεση να τα λέμε. Σιγά σιγά γίνονται όλα.

ΥΓ Έχεις άλλο παιδί ή ήταν το πρώτο σου?

Παλιά 21-08-09, 12:25   #38
ΠΕΖΗ

Το avatar του χρήστη ΠΕΖΗ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΖΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσάκι μου γλυκό το μόνο σίγουρο είναι ότι κανείς δε μπορεί να καταλάβει το πώς αισθάνεσαι. Ακόμη που και εγώ είχα μια αποβολή στην 6η βδομάδα, πριν κάνω τον μπέμπη μου, δε μπορώ να αντιληφθώ το πώς είναι να χάνεις μια ψυχούλα μέσα από τα ίδια σου τα χερια. Γιατί εσύ το αισθάνθηκες το μωρό σου, ήσουν ένα με αυτό...! Σου εύχομαι γρήγορα να αναρρώσεις, κυρίως ψυχολογικά και να έρθει στη ζωλη σου μια νέα ψυχούλα! Να είσαι σίγουρη ότι θα αισθανθείς πολύ όμορφα και θα ξεχαστείς..! Φιλάκια!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Ο χρήστης ΠΕΖΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-08-09, 13:09   #39
afroditi81

Προεπιλογή

Ηταν το πρωτο μου Σωτηρια .
Παλιά 21-08-09, 13:25   #40
evangelia

Το avatar του χρήστη evangelia

Περιοχή: ΙΛΙΟΝ - ΑΤΤΙΚΗ
evangelia ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην evangelia Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην evangelia
Προεπιλογή

κουράγιο κοριτσάκι μου..

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Ο χρήστης evangelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές