Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Αγορές! > Ένδυση, για το παιδί και την μητέρα

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 04-09-09, 09:11   #41
irida85

Το avatar του χρήστη irida85

Περιοχή: Κέρκυρα
irida85 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην irida85
Προεπιλογή

elachl για τα δωρα πολυ πιθανο να ανοιξαν το δεμα σου και να τα... σουφρωσαν! εγω εχω δει καποιες φορες σκισμενο το δεμα και καλιστα θα μπορουσαν να ειχαν παρει κατι απο μεσα ή ακομα και να δοκιμαζουν τα ρουχα μου!!!! ειναι εντελως ζω@@@@ στη Γενικη.... ευτυχως δε μου εχει λειψει τιποτα ως τωρα!!!! εγω παντα μπαινω και στο ιντερνετ με το κωδικο πελατη μου και βλεπω τι ακριβως μου εχουν στειλει απο λαρεντουτ ή παιρνω τηλ και μου λενε τι ακριβως εχει μεσα το δεμα μου!!!!! ε δε θα χανω τις προσφορες και αυτα που θελω να αγορασω για χαρη της γενικης!!!!!!!!! τωρα μου ηρθαν 2 δεματα 120 ευρω απο πραγματα 220 ευρω γιατι ειχα 2 δωροεπιταγες -50ευρω... ε πως να αντισταθω και να μη ψωνισω?????

οσο για τα παππουτσια που λες, απλα μη παιρνεις παππουτσια!!!!!!!! οταν ενα προιον ειναι κακο δε σημαινει οτι οοολα τα προιοντα της λαρεντουτ ειναι χαλια.... το αντιθετο μαλιστα......
Παλιά 04-09-09, 09:13   #42
ΚΑΡΔΙΑ

Το avatar του χρήστη ΚΑΡΔΙΑ

ΚΑΡΔΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να σας πω την αλήθεια, εγώ μια φορά έχω παραγγείλει παπούτσια και μου βγήκαν καλά και στο νούμερο.
Όσον αφορά τα δώρα, επίσης ήρθαν σωστά και στην ώρα τους (σχετικά....)Μόνο μια φορά που είχα παραγγείλει, και ενώ είχα τσεκάρει την διαθεσιμότητα και φαινόταν ότι είχε, είχαν περάσει περίπου 2 μήνες και τίποτα. Όταν τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι δεν τα θέλω πια, γιατί είχε περάσει το καλοκαίρι, μου είπαν ότι δυστυχώς δεν μπορούν να το ακυρώσουν, αλλά μπορώ να αρνηθώ παράδοση, οπότε γυρνάει πίσω η παραγγελία. Τελικά δεν ήρθαν ποτέ τα πράγματα, άρα την ακύρωσαν. Από τότε και στο εξής όμως όλα καλά. Μάλιστα πριν λίγες μέρες παρήγγειλα για την μικρή μου ρούχα και ήρθαν με το δώρο τους. Το μόνο θέμα τα νούμερα. Η δική μου είναι περίπου στο 1,05 ύψος και το 1,14 που της πήρα είναι ακριβώς το μέγεθός της. Δηλαδή πρέπει 1 με 2 νούμερα πιιο πάνω.
Ελένη, η συσκευασία σου ήρθε άθιχτη? Γιατί όσο μεγάλο και εάν είναι το πακέτο, πάντα τα δώρα είναι πακεταρισμένα μαζί με τα πράγματα. Μου κάνει εντύπωση να μην παρέλαβες (προς θεού όχι ότι δεν σε πιστεύω!)
Ο χρήστης ΚΑΡΔΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-09-09, 09:14   #43
elachl

Το avatar του χρήστη elachl

Περιοχή: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τοτε που την πατησα εγω δεν υπηρχε ιστιοσελιδα.μιλαω για χρονια πριν..αστο ρε συ δεν θελω...βασικα τωρα πλεον θελω να το βλεπω αυτο που αγοραζω...αν ψαξω στην αγορα βρισκω προσφορες...ευχαριστω παντως..ναι καρδια δεν ηταν καν μεσα...και μεβγαζανε τρελη οτι δεν εδωσα τους κωδικους μαλλον...τελικα θελει καμια αυτο το διαφημιστικο η να το πεταξω?
Ο χρήστης elachl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-09-09, 09:20   #44
irida85

irida85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

νομιζω δεν ειπες ή δεν ειδα τις λεπτομεριες για το διαφημηστικο.........
Παλιά 04-09-09, 09:24   #45
elachl

elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δινουν 4 πραγματα 29 ευρω..1)βρεφικη τσαντα 2)σετ μωρου πιτζαμα -φορμακι-σκουφο-σαλιαρα 3)2σετ καλτσακια 4)τον καταλογο το νο2 σε 3 χρωματα ροζ μπλε πρασινο.το θελει καμια κοπελα το χαρτι?
Παλιά 04-09-09, 09:26   #46
vera

Περιοχή: Αθήνα
vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο BabyBoom Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη. για μένα είχα παραγγείλει και τον άντρα μου.
Τα πράγματα ήρθαν σχεδόν 2 μήνες αφού τα παρήγγειλα και όχι όλα μαζί. Τα φτηνά ρούχα ήταν πολύ χαμηλής ποιότητας. Φτηνά και κακής ποιότητας βρίσκω παντού δεν είναι ανάγκη να παραγγείλω από κατάλογο.
Όλα τα νούμερα τα είχα παραγγείλει 2 μικρότερα από αυτό που προτεινόταν στους καταλόγους (μου το είχαν πει άλλοι που την είχαν πατήσει) και ευτυχώς.
Μια ξαδέρφη μου που είχε παραγγείλει καλοκαιρινά τον Ιούνιο της τα στείλανε αρχές Σεπτέμβρη και εννοείται δεν τα φόρεσε ποτέ.
Τα επώνυμα φαντάζομαι ότι είναι καλά αλλά προσωπικά δεν βλέπω το λόγο γιατί να τα παραγγείλω από κατάλογο.
Ίσως είναι και θέμα συνήθειας.

Συμφωνω.......

Εχω ψωνισει πολλες φορες και σπανια ειμαι ευχαριστημενη.......

Οντως μπορει να αργησουν παρα πολυ........

Τα φθηνα ειναι 9 στις 10 κακης ποιοτητας και φοβασαι να παραγγειλεις ακριβα, γιατι μπορει να μη σου αρεσουν και λες "δεν παιρνω απο μαγαζι που θα το δω και θα το δοκιμασω κιολας?

Τα δωρα παλι στην πλειοψηφια τους ειναι απογοητευτικα και κακης ποιοτητας......κατι μαχαιροπηρουνα ηταν για πεταμα......κατι μπουφαν και σακακια επισης......μονο ενα παπλωμα τρωγοταν........και οι τσαντες (σακ βουαγιαζ) καλα φαινονται αλλα χαλανε πολυ γρηγορα.....

Τα πρωτα που ειχα παρει ηταν βρεφικα και δεν μου αρεσαν.......τα ζιπουνακια χαλασαν οι κοπιτσες απο το πρωτο πλυσιμο και σιδερο......δεν προλαβε καν να τα φορεσει το παιδι......

Μετα δεν ξαναπηρα παιδικα, αφου απογοητευτηκα με καποια κομματια που ηρθαν.....και οι τιμες δεν ειναι φθηνες, προτιμω χιλιες φορες να αγοραζω ζαρα που και φθηνοτερα ειναι και καλυτερα και τα βλεπεις μπροστα σου......

Τα σουτιεν θηλασμου και κατι εσωρουχα επισης χαλια.......

Αυτα που μου αρεσαν και αξιζαν ηταν τα ρουχα εγκυμοσυνης......παντελονια (αν καταφερεις να βρεις το νουμερο γιατι στα εγκυμοσυνης ειναι πολυ δυσκολο, θες συνηθως 2 νουμερα κατω απο αυτο που νομιζεις οτι φορας) πολυ καλες τιμες αν συγκρινεις με τα καταστηματα με ρουχα εγκυμοσυνης........

Πολυ λιγες φορες ευχαριστηθηκα πραγματα απο κει.....ετυχαν κανα δυο ρουχα που βγηκαν καλα.....εχω ψωνισει πολλες φορες ομως, γιατι την πατουσα με δωροεπιταγες....φαινεται οτι σου βγαινει πολυ φθηνο, αλλα αν βαλεις την ταλαιπωρια (στειλτο πισω, εξαργυρωσε επιταγη, μου ειχαν αργησει και καποιες) δεν αξιζει τον κοπο......

Αμα ειναι να παρεις τα πιο ακριβα τα αγοραζεις απο καταστημα που βλεπεις και την ποιοτητα....εγω δεν ρισκαρω.........θυμαμαι ενα παλτο που πηρα (κοστιζε 80 ευρω, το πηρα 50 με δωροεπιταγη) ηταν απογοητευτικο........χαλια ραφες και φορμα.......στο περιοδικο φαινοταν διαφορετικο......
Παλιά 04-09-09, 09:31   #47
vera

vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Με το κουριερ δεν ειχα κανενα προβλημα.........

Επισης τα δωρα ερχονταν ολα...μια φορα μου ηρθε αλλο απο αυτο που περιμενα και τσαντιστικα γιατι ειχα κανει την παραγγελια για το δωρο.......

Για την προσφορα βρεφικων που λετε, προσεξτε το γιατι μπορει να χει τελειωσει και να κανετε παραγγελια τζαμπα.....επισης δεν ειναι απο τα καλα ποιοτικως ρουχα στην προσφορα.........εγω θα προτιμουσα να ξοδεψω τα 29 ευρω αλλιως........συνηθως την πατανε οι νεες μανουλες που δεν ξερουν....
Παλιά 04-09-09, 09:41   #48
irida85

irida85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

elachl εχει καποιο κωδικο το φυλλαδιο???
Παλιά 04-09-09, 09:41   #49
elachl

elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι ειναι 9129
Παλιά 04-09-09, 09:44   #50
irida85

irida85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ok tnx θα το σκεφτω... ποτε ληγει?
Παλιά 04-09-09, 09:46   #51
elachl

elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν λεει ημερομηνια ληξεως
Παλιά 04-09-09, 12:28   #52
natasa2002

Το avatar του χρήστη natasa2002

natasa2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

elachl Σαφώς και μπορώ να βρώ και αλλού ρούχα σε καλή ποιότητα.
Απλά στον κατάλογο που μου στείλαν έχει πολλά ριγέ ρουχαλάκια τα οποία και μου άρεσαν πάρα πολύ, εντομεταξύ οι τιμές είναι ιδιές με κάτι ρούχα που πήρα προχθές απο PRENATAL αυτός είναι και ο λόγος που έκανα την ερώτηση για την ποιότητα μην τα πάρω και μου βγούν εντελώς μάπα.
Παλιά 04-09-09, 14:42   #53
vasdeli

Το avatar του χρήστη vasdeli

Περιοχή: Όπου γης, πατρίς
vasdeli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σταμάτησα να αγοράζω από LA REDOUTE όχι γιατί απογοητεύθηκα από την ποιότητα αλλά γιατί η γενική ταχυδρομική με την οποία συνεργάζονται είναι αντιεπαγγελματίες, αργούν και είναι αγενείς.
Παλιά 07-09-09, 15:26   #54
Rinoula

Το avatar του χρήστη Rinoula

Rinoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και γω είμαι πολύ ευχαριστημένη με την ποιότητα. Ψωνίζω χρόνια και τις περισσότερες φορές δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. Το 80% των ρούχων που έχω παραλάβει έχουν πολύ καλή ποιότητα. Αυτά που είναι ψιλομάπα είναι με τα κόκκινα ταμπελάκια "εξυπνες αγορές". Η αλήθεια είναι ότι σχεδόν ό,τι έχω πάρει απ'αυτά δε μου βγηκαν και πολύ σόι γιαυτό και είναι φτηνά. Τα υπόλοιπα είναι σούπερ. Κι επειδή είναι ακριβούτσικα, εγώ περιμένω πάντα τις εκπτώσεις και κάνω μεγάλη παραγγελία γιατί μου κάνουν 50% έκπτωση.
Όσον αφορά τα νούμερα, η πρώτη-δεύτερη παραγγελία μπορεί να μη σου βγει στο νούμερό σου, μόλις όμως το βρεις, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Επιστρέφονται τα πάντα και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω με ένα κόστος 2.5 ευρώ αν δεν κάνω λάθος για το κούριερ. Και τα παιδικά του, τα περισσότερα είναι μια χαρά.
Τώρα βέβαια είναι τί θέλει κι ο καθένας... Άλλοι είναι υπερευχαριστημένοι με τα jumbo και άλλοι με τα Alouette.

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".
Ο χρήστης Rinoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-09-09, 15:55   #55
Minnie!

Το avatar του χρήστη Minnie!

Minnie! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Επίσης και'γω πέρσι είχα παραγγειλει για την κορη μου μπλουζοφορέματα και για μενα και ήταν πολύ καλά και μαλιστα τα δυο του παιδιου ήταν πλεχτά....έβαγαν πλυντηριο αλλά δεν έπαθαν τίποτα.Τώρα πάλι θα παραγγείλω και θα επιχειρήσω τώρα και για τον μικρό.Αλλά είπαμε να κοιτάμε και την ποιότητα του υφάσματος.Τα φερνουν με κουριερ σε 15 μερες και πληρωνεις επιτόπου και αν κατι δεν σου κανει επιστροφή μεχρι και τα λεφτά πίσω άσε και που έχει και κωδικους με δώρα.Εμενα περσι στα γενεθλιά μου, μου εστειλαν μια καρτα με ευχες από διαφορα μελη με τα ονόματά τους(καθ ότι καλή πελατισσα)
και ένα σαρπάκι με μια καρφίτσα πολύ ωραια.Με συγκίνησαν πολύ με αυτή τη κινηση!!!!!!!
Παλιά 18-10-09, 20:14   #56
Γλύκα

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΙΑ
Γλύκα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

διάβασα όλα αυτά που γράφετε και πραγματικά προβληματίστηκα για την εν λόγω εταιρία...τελικά επειδή η περιέργεια μου ήταν πιο δυνατή παρήγγειλα πριν λίγες μέρες ένα ζευγάρι μπότες(ναι ναι και παπούτσια που όλες λέγατε ότι είναι δύσκολο να πετύχεις το νούμερο), μια μπλούζα και ένα παιδικό φορεματάκι...+θα μου έστελναν και μία τσάντα για την πρώτη μου παραγγελία...
τα πράγματά μου ήρθαν κανονικά σε μία εβδομάδα μαζί και το δώρο μου, άψογα πακεταρισμένα και το καλύτερο τα πέτυχα όλα στα νούμερα .Ειδικά οι μπότες είναι όλα τα λεφτά....
Παλιά 23-10-09, 22:08   #57
φιλιτσα

φιλιτσα ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην φιλιτσα
Προεπιλογή

egv pareigeila κατι σεντονια ηταν πολυ καλα μια ζακετα μετρια προς καλη , και μια καπαρντινα δωρο η οποια ηρθε 1 μηνα μετα και ηταν Α θ λ ι α

πιο παλια ειχα παραγγειλει και ηταν χαλια όσο πάνε και μαθαινουν

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....
Ο χρήστης φιλιτσα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-10-09, 15:59   #58
maria23

maria23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ τελικά παρηγγειλα απο τον βρεφικό καταλογο και ειναι η τελευταια φορα που παραγγελνω κατι απο την la redoute. Τα ρουχαλακια δεν μου ήρθαν πότε και όταν μετά από ενα μήνα τους πήρα τηλ μια υπαλληλος μου είπε ότι είχε γίνει επιστροφή στην παραγγελία μου. Έγω της τόνισα ότι δεν μου είχαν έρθει καθολου αλλα μου ειπε ξερα οτι τωρα δεν γίνεται τιποτα και αμα θέλω να τα ξαναπαραγγειλω αλλα χωρις την προσφορα γιατι έχει λήξει και φυσικα της απαντησα ότι πλεον δεν με ενδιαφερει. Τελειως αντιεπαγγελματίες!
Ο χρήστης maria23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές