Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 04-09-09, 10:31   #1
αγγελικι

αγγελικι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή σχοινακι Αγ.Ειρηνησ χρυσοβαλαντου

κοριτσια καλησπερα μηπωσ ξερει καμια σασ το σχοινακι που δινει το μοναστηρι τησ Αγ.Ειρηνησ Χρυσοβαλαντου μπορω να το φοραω και πριν μεινω εγκυοσ η μονο οταν μαθω οτι ειμαι?
Ο χρήστης αγγελικι δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-09-09, 10:52   #2
martha1

Περιοχή: Αθήνα
martha1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Όταν μάθεις ότι είσαι Πριν νύστεψε και φάε το μήλο
Ο χρήστης martha1 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-09-09, 10:54   #3
αγγελικι

Προεπιλογή

νυστεχα και φω και ο αντρασ μου...λεσ?
Παλιά 04-09-09, 10:59   #4
Zaxarenia

Το avatar του χρήστη Zaxarenia

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
Zaxarenia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα Αγγελική!

Εγώ είχα βάλει το σκοινάκι της Ωσίας Ειρήνης Χρ. πριν μείνω έγκυος.Είχα κάνει και τάμα βέβαια...το φορούσα σε όλη μου την εγκυμοσύνη!
Εύχομαι τα καλύτερα και σε σενα!

(επίσης έβαζα και λαδάκι από το μοναστήρι στην κοιλιά κάθε μέρα)
Ο χρήστης Zaxarenia δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-09-09, 11:08   #5
αγγελικι

Προεπιλογή

και εμεινεσ κατευθειαν?και γω εχω ταμα.τωρα εδω και κανα δυο βδομαδεσ εχω εντονεσ αναγουλεσ και κανω εμετο αλλα μονο σαλια συγνωμη.λεσ να το φορεσω και γω απο τωρα πριν μαθω?
Παλιά 04-09-09, 11:28   #6
Zaxarenia

Προεπιλογή

Ναι Αγγελική μου, αμέσως!
Αν θυμάμαι καλά, το είχα βάλει περίπου στα μέσα Σεπτέμβρη και περίπου στα τέλη έγινε η σύλληψη.Έμαθα ότι ήμουν έγκυος στις 14 Οκτώβρη!
Μην σου γίνει άγχος όμως....βάλε το, καλό είναι να νηστέψεις, βάλε και λαδάκι. Και θα έρθει και το μωράκι!!!
Και αν δεν έρθει αμέσως μην απογοητευτείς...ξέρεις, η πίστη είναι το σημαντικότερο!
Παλιά 04-09-09, 11:29   #7
Zaxarenia

Προεπιλογή

Και παρεπιτπόντως, έγινε μία φορά μόνο ελεύθερα!
Παλιά 04-09-09, 11:50   #8
αγγελικι

Προεπιλογή

ζαχαρενια το φορεσα οχι πιστευω πολυ και την εχω προστατηδα νηστεψα και γω και ο αντρασ μου τωρα περιμενω περιοδο 6 του μηνοσ αλλα αυτεσ οι αναγουλεσ με τρομαζουνε και με ριχνουνε πολυ..
Παλιά 04-09-09, 11:51   #9
αγγελικι

Προεπιλογή

ευχαριστω παντωσ
Παλιά 04-09-09, 21:55   #10
Zaxarenia

Προεπιλογή

Κι εγώ προστάτιδα την έχω και γι'αυτο το είχα βάλει, όχι μόνο για εγκυμοσύνη.Εξάλλου κανονικά, δεν προσπαθουσαμε τότε ακόμα με τον άντρα μου.Και έγινε με μία φορά μόνο.Αργότερα, πριν μάθω ότι είμαι έγκυος(συγκεκριμένα μία βδομάδα πριν) είχα παει στο γιατρό και έκανα υπέρηχο και μου βρήκε την αριστερή σάλπιγγα ανενεργή.Είχα απογοητευτεί πάρα πολύ, θεωρούσα ότι δύσκολα θα έμενα έγκυος....
Από κείνη τη μέρα κάναμε καθημερινά προσπάθειες γιατί υποτίθεται θα καθυστερούσε η σύλληψη...έτσι νομίζαμε!
Και μία βδομαδα μετά συνηδητοποίησα ότι είχα καθυστέρηση και, ναι, ήμουν ήδη έγκυος!!!
Με μία σάλπιγγα.Αυτό βέβαια ξεχάστηκε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Και ήρθαν έτσι τα πράγματα που χρειάστηκε να κάνω καισαρική όπου και είδε ο γιατρός ότι η σάλπιγγα ήταν τόσο χαλια που έπρεπε να αφαιρεθεί.
Αφού δε λειτουργούσε ούτως ή άλλως, καλύτερα έτσι, γιατί μπορούσε να μου κάνει ζημιά αργότερα...
Μην απογοητεύεσαι με τις αναγούλες κτλ, είναι και αυτά μέσα στο ''παιχνίδι''!!!
Εύχομαι να είσαι έγκυος και να έχεις μία καταπληκτική εγκυμοσύνη(όπως είχα κι εγώ).Να το απολαύσεις όσο πιο πολύ μπορείς!!!
Θα περιμένω νέα σου!!!
Φιλια!
Παλιά 04-09-09, 22:16   #11
αγγελικι

Προεπιλογή

αυτο ειναι οντωσ θαυμα...θα σασ πω εννοειτε...φιλια
Παλιά 04-09-09, 23:06   #12
robenula

robenula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αγγελικι Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο ειναι οντωσ θαυμα...θα σασ πω εννοειτε...φιλια
κοριτσακια μου αυτο το σκοινακι που μπορω να το βρω?εχω κανει και ταμα
Ο χρήστης robenula δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 05-09-09, 12:11   #13
αγγελικι

Προεπιλογή

στο μοναστηρι τησ Αγ.Ειρηνησ χρυσοβαλαντου ειναι στην λυκοβρυση
Παλιά 05-09-09, 14:09   #14
Zaxarenia

Προεπιλογή

<?PHP:
κοριτσακια μου αυτο το σκοινακι που μπορω να το βρω?εχω κανει και ταμα 
Το βρηκα στο μοναστήρι της Αγ.Ειρήνης Χρ. στο Ηράκλειο Κρήτης.
Όπως αναφέρει όμως και η Αγγελική υπάρχει και στη Λυκόβρυση.(Παρεπιπτόντως, φοβερό μοναστήρι!)

Αγγελικη μου διάβασα το άλλο σου θέμα σχετικά με τα υγρά...κι εγώ είχα.Μάλιστα 2-3 μήνα είχα και ροζ.Δε μπορώ να πω ότι δεν τρόμαξα,αλλά όπως είπαμε όλα πήγαν καλά!

Παλιά 05-09-09, 14:29   #15
αγγελικι

Προεπιλογή

οχι εμενα δεν ειναι καθολου ροζ...τι να πω μακαρι η Αγ.Ειρηνη να εκανε το θαυμα τησ το θελουμε πολυ....
Παλιά 05-09-09, 15:16   #16
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο martha1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν μάθεις ότι είσαι Πριν νύστεψε και φάε το μήλο
αυτο ξερω κι εγω.

Επισης πηγαινε μια βολτα στον Αγ. Νεκταριο στην Αιγινα. Ισως ειναι τυχαιο αλλα και σε μενα και στην μαμα του το εκανε το θαυμα του

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-09-09, 02:53   #17
Minnie!

Το avatar του χρήστη Minnie!

Minnie! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμένα η αδερφή μου πήγε αυτή τη πρώτη φορά στο μοναστήρι και μου έφερε το μήλο και το σχοινάκι.Κάναμε την'' νυστεία με τον άντρα μου'' -3- μερές έφαγα το μηλο και αφού έμεινα έγκυος έβαλα το σχοινάκι αλλά δεν το έβγαλα ποτέ, απλώς το σήκωνα πιο πάνω όταν πήγαινα στο γιατρό για λόγους του τύπου ότι μπορεί και να γελούσε και να θύμωνα!!!!!!!γιατί μερικοί τα κοροιδεύουν αυτά.
Και τελικά το έβγαλα πριν μπω να γεννησω.Αυτό το έκανα και στα δυο παιδιά.Εύχομαι όλες να αποκτήσετε παιδάκια που προσπαθείτε και η αδερφούλα μου!!!!!!!!
Κάναμε τάμα μετά που πήγαμε με τον άντρα μου και έχουμε μια Ειρηνούλα που ευχομαι να μου είναι γερή!!!!
Παλιά 06-09-09, 12:42   #18
αγγελικι

Προεπιλογή

στγχαρητηρια και γω ταμα το εχω ευχομαι οτι καλυτερο για τα παιδακια σου και για την αδερφη σου ευχαριστω παντωσ για ολεσ σασ τισ αποψεισ....

αγγελουδι μου ελα και σε εμασ σε λαχταραμε....!!
Παλιά 06-09-09, 20:59   #19
Minnie!

Το avatar του χρήστη Minnie!

Minnie! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! επίσης τις ευχες και για την αδερφή μου.......και γρήγορα να αποκτήσεις και συ αυτό που αναζητάς.
(Εγώ να σου πω με το άγχος που είχα έλεγα δεν θα μπορέσω και ευτυχώς πήγαν καλά τα πράγματα, μετά από δυο αποβολες στις αρχές δευτερου μηνα......όλα θα γινουν να εισαι αισιόδοξη και γενικά όχι άγχος αυτό που μου έλεγαν και οι γιατροί).
Παλιά 06-09-09, 22:07   #20
Anastasia73

Το avatar του χρήστη Anastasia73

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Anastasia73 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Aγγελική κι εγώ πριν μείνω έγκυος είχα φάει το μήλο της Αγίας Ειρήνης της Χρυσ. Έκανα δίδυμα αγοράκια και τώρα έχω και ένα κοριτσάκι το οποίο θα το ονομάσω Ειρήνη γιατί όταν ήμουν έγκυος είχα αρκετές φορές αίμα. Στο όνειρο μου ένα βράδυ είδα την Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντω και καταλαβα ότι η Αγία θα με βοηθούσε πάλι. Έτσι την έταξα εκεί και η εγκυμοσύνη μου πήγε καλά. Έυχομαι να σε βοηθήσει κι εσένα!
Ο χρήστης Anastasia73 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-09-09, 23:14   #21
αγγελικι

Προεπιλογή

αχ βρε κοριτσια να ξερατε ποσο κουραγιο μου δινεται ευχαειστω παρα πολυ ειλικρινα μεσα απο την ψυχη μου..
Παλιά 09-09-10, 17:59   #22
manoulina

Το avatar του χρήστη manoulina

Περιοχή: Αθήνα
manoulina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ έμαθα πρόσφατα για το μήλο της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντω και πριν ακόμα πάμε σε γιατρούς να ψαχτούμε λέω να πάω στο μοναστήρι. Πιστεύω πως αν είναι θέλημα Θεού να κανουμε παιδί θα γίνει...αν όχι πάλι...ας είναι....
Μακάρι να βοηθήσει η Αγία Ειρήνη να αποκτήσουμε κι εμείς ένα παιδάκι.
Ξέρω μια γυναίκα που είχε το ίδιο πρόβλημα με εμάς και τώρα έχει 4 και περιμένει και το πέμπτο σε λίγο καιρό και τα οφείλει όλα στη Χάρη Της!!!

Δεν είναι δικό μου, η γλυκιά συμφορουμίτισα Χαριστούλα το σκέφτηκε.
Ο χρήστης manoulina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-09-10, 18:05   #23
ΝΟΥΝΟΥ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΝΟΥΝΟΥ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

οντως η αγια μας ακουει και δεν αφηνει καμια γυναικα παραπονουμενη...αν ζητησει να γινει μανουλα την βοηθαει...μεγαλη η χαρη της...μετα απο τεσσερα χρονια προσπαθειων επιτελους εκανα τον δημητρη χρυσοβαλαντη μου...και τσουπ απο πισω ηρθε και ο ηλιας μου.....τη ζωνη τη φορουσα σε ολη μου την εγκυμοσυνη.πηγα για σπερματεγχυση οταν την πρωτο εβαλα και τον επομενο μηνα εμαθα το χαρουμενο γεγονος...κοριτσια να πιστευετε.

manoulina αν πιστευεις θα γινει και κυριως (ξερω ξερω θα πεις δεν γινεται)μην αγχωνεσαι.
Παλιά 09-09-10, 18:11   #24
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΟΥΝΟΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως η αγια μας ακουει και δεν αφηνει καμια γυναικα παραπονουμενη...αν ζητησει να γινει μανουλα την βοηθαει...μεγαλη η χαρη της...μετα απο τεσσερα χρονια προσπαθειων επιτελους εκανα τον δημητρη χρυσοβαλαντη μου...και τσουπ απο πισω ηρθε και ο ηλιας μου.....τη ζωνη τη φορουσα σε ολη μου την εγκυμοσυνη.πηγα για σπερματεγχυση οταν την πρωτο εβαλα και τον επομενο μηνα εμαθα το χαρουμενο γεγονος...κοριτσια να πιστευετε.

manoulina αν πιστευεις θα γινει και κυριως (ξερω ξερω θα πεις δεν γινεται)μην αγχωνεσαι.
μπραβο μανουλα,πραγματικα η πιστη μας βοηθα απιστευτα!!!
μηπως ξερετε αν υπαρχει Αγια Ειρηνη κ στην θεσσαλονικη,για το μηλο κ την ζωνη,ή μονο Αθηνα?

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-09-10, 18:25   #25
ΝΟΥΝΟΥ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΝΟΥΝΟΥ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ολα ειναΙ στην αθηνα...εχω μηλο και λαδακι αν θελεις...ελα απο το σπιτι να σου δωσω.
Παλιά 09-09-10, 18:45   #26
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΟΥΝΟΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα ειναΙ στην αθηνα...εχω μηλο και λαδακι αν θελεις...ελα απο το σπιτι να σου δωσω.
σε ευχαριστω κ μονο που το λες,σου εστελα πμ.

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-09-10, 23:25   #27
Γιώτα Αμαλιάδα

Το avatar του χρήστη Γιώτα Αμαλιάδα

Περιοχή: Στις αγκαλιες των κοριτσιων μου!!!!
Γιώτα Αμαλιάδα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα!η Οσια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου ειναι και δικη μου προστατιδα.την ζωνη την φορας αφου νηστεψεις και φας το μηλο και φυσικα πριν μεινεις εγκυος!!!!την φορας συνεχεια!ακομα και οταν εχεις επαφη με τον αντρα σου!και την βγαζεις μονο οταν θες να κανεις μπανιο!και το ιδιο ισχυει και οταν μεινεις εγκυος μεχρι να γεννησεις(οδηγιες απο τις καλογριες της μονης στην λυκοβρυση αττικης.την πρωτη και ισως μοναδικη μονη της Οσιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου). νηστεψα,εφαγα το μηλο και εμεινα εγκυος στην κορουλα μου και οταν στην αρχη ακομα αντιμετωπισα σοβαρο προβλημα υγειας την εταξα στην χαρη της να βγαλω το ονομα της.οι καλογριες που το συζητησα μαζι τους μου ειπαν οτι οσα παιδια ταζονται στην Οσια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να βγει το ονομα της πρεπει να ειναι Χρυσοβαλαντω/ης και οχι Ειρηνη καθως ειναι αλλη η Αγια Ειρηνη και αλλη η Οσια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου....
επισης το μηλο και η ζωνη υπαρχουν στην μονη.τηλ δεν υπαρχει.μονο με αλληλογραφια μπορεις να επικοινωνησεις,αν δεν μπορεις να πας εκει.
Παλιά 09-09-10, 23:37   #28
Μάγκι Σ.

Μάγκι Σ. χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Οταν ήρθα στην Αθήνα για να κάνω εξωσωματική για 5η φορά, πήγαμε στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου στη Λυκόβρυση.Μήλο μου είχαν φέρει πολλές φορές και είχα νηστέψει και μετά το έτρωγα.Αυτή τη φορά πήρα τη ζώνη και μόλις τελειώσα την προσπάθεια της εξωσωματικής πριν μάθω ότι είμαι έγκυος τη φόρεσα.Μετά από λίγες μέρες ανήμερα του Αγίου Ραφαήλ Λαμπροτρίτη έμαθα ότι είμαι έγκυος.Σε λίγες μέρες μπαίνω στον 7ο μήνα και έχω δυο κοριτσάκια, πρόκειται να κάνω καισαρική και τη ζώνη θα τη βγάλω μόλις με το καλό γεννήσω και δω τα κοριτσάκια μου!!!!!!!
Αννα μπορείς να βρεις από το google το τηλέφωνο της μονής και να τους πεις να σου στείλουν ζώνη, μήλο, αγιασμό και λαδάκι!!
Μεγάλη η Χάρη της να βοηθάει όλο τον κόσμο!!!!!
Ο χρήστης Μάγκι Σ. δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-09-10, 23:40   #29
Μάγκι Σ.

Προεπιλογή

Γιώτα μου τη φοράω συνέχεια ακόμα και όταν κάνω μπάνιο, δεν την έχω βγάλει καθόλου.
Εχει κάποιο κινητό τηλέφωνο που μπορείς να πάρεις.
Παλιά 10-09-10, 09:43   #30
ioanna0711

Περιοχή: PIRAEUS
ioanna0711 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα!! Τι ζώνη είναι αυτή?? Την φοράς στην κοιλιά μέσα από τα ρούχα αν κατάλαβα καλά?? Επίσης πας στο μοναστήρι και σου δίνουν ένα μήλο?? Πόσες μέρες πρέπει να έχεις νηστέψει για να το φας?? Πρέπει να το φάω μαζί με τον άντρα μου ή μόνο εγώ?? Και λαδάκι ζητάς στο μοναστήρι και σου δίνουν?? Καταιγισμό ερωτήσεων ε?? σορυ....
Ο χρήστης ioanna0711 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-09-10, 10:27   #31
adnihor1

adnihor1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioanna0711 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλημέρα!! Τι ζώνη είναι αυτή?? Την φοράς στην κοιλιά μέσα από τα ρούχα αν κατάλαβα καλά?? Επίσης πας στο μοναστήρι και σου δίνουν ένα μήλο?? Πόσες μέρες πρέπει να έχεις νηστέψει για να το φας?? Πρέπει να το φάω μαζί με τον άντρα μου ή μόνο εγώ?? Και λαδάκι ζητάς στο μοναστήρι και σου δίνουν?? Καταιγισμό ερωτήσεων ε?? σορυ....
καλημερα ιωαννα
το μηλο για να το φας πρεπει να νυστεψεις κ συ κ ο αντρας σου 3 μερες την ζωνουλα θα την φορας μεσα απο τα ρουχα δεμενη στην κοιλια σου εγω φοραω της παναγιας την ζωνη πριν ακομα μεινω εγκυος κ θα την βγαλω οταν παω να γεννησω
κ λαδακι θα βαλεις μονη σου ρωτησε εκει αν θες απο που μπορει να το παρεις αν κ νομιζω οτι θα το βρεις μονη σου γεμηζεις η ιδια απο το καντηλακι της αγιας μπουκαλακια πουλανε εκει
ευχομαι η αγια να σε βοηθησει οπως βοηθησε εμενα κ ολες τις γυναικες να μεινουν εγκυες κ να γινουν μητερες

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου
Ο χρήστης adnihor1 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-09-10, 11:10   #32
Μάγκι Σ.

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioanna0711 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου Ιωάννα!!!!Είναι ένα λεπτό σχοινάκι (σαν χοντρή κλωστή να φανταστείς) και το φοράς μέσα από τα ρούχα.Το μήλο σου το δίνουν από το μοναστήρι, νηστεύεις 3 μέρες και από λάδι και μετά κοινωνείς και το τρως.Αν θέλει μπορεί να νηστέψει και ο σύζυγος και να φάτε και οι δύο.Επίσης αγόρασα ένα βιβλιαράκι με την παράκληση της Αγίας Ειρήνης από το μοναστήρι και μου είπαν οι μοναχές ότι κατά τις μέρες της 3ήμερης νηστείας πρέπει να διαβάζουμε καθημερινά την παράκληση.Λαδάκι και αγιασμό σου δίνουν στο μοναστήρι.
Παλιά 10-09-10, 11:25   #33
sevoula

Περιοχή: ανάμεσα σε μασκοφόρους κ μασκαράδες
sevoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

χάρη στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου γεννήθηκα κι εγώ. η μητέρα μου μετά από 2 αποβολές, δύο χρόνια προσμονής, σοβαρά προβλήματα υγείας, με έταξε στη χάρη Της, πήρε το μήλο, έδεσε τη μέση της με το σχοινάκι και ήρθα εγώ. 5 κιλά μωρό!

από τότε μου έχει μεταδώσει την ευγνωμοσύνη της για την Αγία, την αγάπη της για Εκείνη. όποτε την επικαλέστηκα, στα δύσκολα, σε χειρουργεία, σε εξετάσεις, στην εγκυμοσύνη μου, στο κρεβάτι όσο είχα αποκόλληση, ήταν δίπλα μου. στη χάρη Της έδωσα το 2 όνομα της κόρης μου. δυστυχώς αλλιώς το είχα σκεφτεί. αλλιώς ήρθαν τα πράγματα.
πάντα την έχω στην προσευχή μου για την οικογένειά μου!
πολλές ξαδερφούλες μου απέκτησαν παιδί, όταν την επικαλέστηκαν σε αυτή τους την επιθυμία.
Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη που είσαι δίπλα μας!
Ο χρήστης sevoula δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-09-10, 11:42   #34
ioanna0711

Περιοχή: PIRAEUS
ioanna0711 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!
Ο χρήστης ioanna0711 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-09-10, 12:31   #35
Rasputin

Το avatar του χρήστη Rasputin

Rasputin χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πληρώσατε για να πάρετε αυτά τα θαυματουργά αντικείμενα?
Ο χρήστης Rasputin δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-09-10, 12:42   #36
sevoula

sevoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δεν αγοραζουμε πίστη.
αν ενδιαφέρεσαι να σου δώσουν για τη γυναίκα σου και γι 'αυτό τα αποδέχεσαι ως θαυματουργά, θα βρεις τον τρόπο να σου τα στείλουν.
αν θέλεις, στέλνεις κάτι για το μοναστήρι. έκείνοι βοηθούν κόσμο που πεινάει.
Παλιά 10-09-10, 13:09   #37
sevoula

sevoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αν χρειαστείς, στείλε μου π.μ. να σου δώσω στοιχεία, να σου στείλω περιοδικό για τη γυναίκα σου.
θα χαρώ να βοηθήσω.
Παλιά 10-09-10, 14:33   #38
ιανουαριος 2010
Απενεργοποιημένος member request

Περιοχή: σερρες
ιανουαριος 2010 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
Πληρώσατε για να πάρετε αυτά τα θαυματουργά αντικείμενα?
αφου δεν πιστευεις γιατι μπερδευεσαι και μαλιστα με πολυ ειρωνικο υφος; κανε την δουλεια σου και ασε μας να κανουμε την δικη μας!
Ο χρήστης ιανουαριος 2010 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-09-10, 17:24   #39
Χρυσοβαλάντη

Χρυσοβαλάντη χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια εγω ξερω οτι τη ζωνη της Αγιας τη φορας μονο οταν εισαι εγγυος κ οχι πριν....Ειστε σιγουρες οτι μπορεις να τη φορας πριν????
Παλιά 13-09-10, 17:58   #40
ιανουαριος 2010
Απενεργοποιημένος member request

Περιοχή: σερρες
ιανουαριος 2010 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χρυσοβαλάντη Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια εγω ξερω οτι τη ζωνη της Αγιας τη φορας μονο οταν εισαι εγγυος κ οχι πριν....Ειστε σιγουρες οτι μπορεις να τη φορας πριν????
για ποια ζωνη μιλας Χρυσοβαλαντη; την Αγια Ζωνη της Παναγιας ή της Αγιας Ειρηνης της Χρυσοβαλαντω;
Ο χρήστης ιανουαριος 2010 δεν είναι συνδεδεμένος  
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές