Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 21-09-09, 19:23   #1
Χαριτίνη

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Χαριτίνη χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Ποια είναι τα πρώτα συμπτώματα εγκυμοσύνης??

Καλησπέρα σε όλες!!!
Είμαι καινούρια στο forum και πήρα την απόφαση να γραφτώ επειδή έμπαινα συχνά ως επισκέπτρια και με βοηθούσαν αυτά που διάβαζα!!!
Για να μην γίνομαι κουραστική θα μπω στο θέμα μου
Προσπαθούμε σχεδόν 1 χρόνο με τον σύζυγο μου να μείνω έγκυος, στις 23 Ιουνίου μαθαίνω ότι είμαι έγκυος μετά απο περίοδο!!Δυστυχώς όταν ήμουν 2 μήνών και πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα δεν υπήρχε έμβρυο και έκανα αναρόφησηΗ γιατρός μου είπε μετά απο 3 μηνές να ξαναπροσπαθήσουμε πάλι..αρχές Σεπτεβρίου ξεκινήσαμε πάλι ελεύθερα μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά θέε μου!!

Η ερώτηση μου είναι ότι το στήθος μου άρχισε να πρήζεται 15 μέρες πριν και πονάω αρκετά στην κοιλίτσα μου πριν να μου έρθει η περίοδος.Η τελευταία μου περίοδος ήταν 30/08/2009 και κύκλος μου είναι 28-32 ημέρες.Απλά τα συμπτώματαπεριόδου μου εμφανίστηκαν πολύ νωρίτερα απο ότι κανονικά , να φανταστείτε στην 13 μέρα άρχισε να πρήζεται και πριν μια έβδομάδα είχαμε έρθει σε επαφή με τον άντρα μου!!
Αυτό θεώρείται πρώιμο σύμπτωμα εγκυμοσύνης???
Περιμένω να με διαφωτίσετε
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Χαριτίνη
Ο χρήστης Χαριτίνη δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-09-09, 19:59   #2
agentP

Το avatar του χρήστη agentP

Περιοχή: Αθήνα
agentP χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πρησμένο στήθος και πονάκια περιόδου είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης, όπως και η εύκολη κούραση και η υπνηλία. Κάνε υπομονή λίγες μέρες και κάνε τεστ. (Brake a leg!όχι στην κυριολεξία)
Ο χρήστης agentP δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-09-09, 20:06   #3
Olympia99

Περιοχή: Germany
Olympia99 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εγω το πρωτο συμπτωμα εγκυμοσυνης που ειχα παντα ηταν πρηξιμο και τσιμπιματακια στο στηθος.
Συμφωνω να περιμενεις λιγες μερες και να κανεις ενα τεστ.
Σου ευχομαι καλη τυχη και πολλα +++++++
Παλιά 21-09-09, 20:07   #4
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Se euxaristo para polu Zeta gia tin apantisi sou!!
Apla mou kanei entiposi to gegonos oti stin 13 mera moy xekinise na prizetai to stithos mou to opoio den exei xanasumvei
Skeftomai les na einai ormoniko i symptoma??
Apla meta apo tin palindromi kiisi pou eixa tora xekinisame na prospathoume
To test pisteuo oti einai ligo noris akoma na to kano den xero eimai mperdemeni
Παλιά 21-09-09, 20:09   #5
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Olympia99 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγω το πρωτο συμπτωμα εγκυμοσυνης που ειχα παντα ηταν πρηξιμο και τσιμπιματακια στο στηθος.
Συμφωνω να περιμενεις λιγες μερες και να κανεις ενα τεστ.
Σου ευχομαι καλη τυχη και πολλα +++++++
Ax makari na pane ola kala)
Oti exo ena fovo ton exo giati i giatros mou eixe pei oti meta apo mia palindromi meneis pio eukola eguos!!!
Tha deixei
Παλιά 21-09-09, 20:20   #6
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Koritsia na rotiso kai kati akoma??
Sorry an ginomai kourastiki...
Apla apo tote po xekinise na prizetai to stithos mou exo kai arketa kolpika aspra ugra
Παλιά 21-09-09, 20:50   #7
chrissag

chrissag χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χαριτίνη Εμφάνιση μηνυμάτων
Koritsia na rotiso kai kati akoma??
Sorry an ginomai kourastiki...
Apla apo tote po xekinise na prizetai to stithos mou exo kai arketa kolpika aspra ugra
τα ιδια συμπτωματα ειχα και εγω και αυτο πουμου ειχε κανει εντυπωση ηταν ποσο νωρις ξεκινησαν, πόνοι περιοδου, λευκα υγρα και ελαχιστα το στηθος μου. Ευχομαι να ερθουν τα πραγματα οπως επιθυμεις. Οσο για τα τεστ καλυτερα να περιμενεις τουλαχιστον 1 ημερα πριν την περιοδο (που σου ευχομαι να μην ερθει για τους επομενους 9 μηνες).
Ο χρήστης chrissag δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-09-09, 21:00   #8
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrissag Εμφάνιση μηνυμάτων
τα ιδια συμπτωματα ειχα και εγω και αυτο πουμου ειχε κανει εντυπωση ηταν ποσο νωρις ξεκινησαν, πόνοι περιοδου, λευκα υγρα και ελαχιστα το στηθος μου. Ευχομαι να ερθουν τα πραγματα οπως επιθυμεις. Οσο για τα τεστ καλυτερα να περιμενεις τουλαχιστον 1 ημερα πριν την περιοδο (που σου ευχομαι να μην ερθει για τους επομενους 9 μηνες).
Se euxaristo polu glukia mou
Apla i agonia einai toso ekneuristiki
Alla i koilitsa mou tha elega oti ponaei aketa kapoies fores!!!
Auto pou mou kanei entiposi einai oti xekinisan ola polu noris
Παλιά 21-09-09, 22:28   #9
Νατασούλα

Το avatar του χρήστη Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια.
Καταρχήν να ευχηθώ να πάρετε τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα σε λίγες μέρες!!!!!!!
Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα. Εγώ για παράδειγμα δεν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος παρά μόνο όταν είχα καθυστέρηση. Η αλήθεια είναι πώς το μόνο σύμπτωμα που παρατήρησα αλλά νόμιζα πώς είναι προεόρτια της περιόδου ήταν το έντονα πρησμένο στήθος μου καμιά 15αριά μέρες πριν. Τίποτα άλλο!!!!!!!!! Περίμενα κανονικά την περίοδό μου. Κάποιες άλλες κοπέλες μπορεί να έχουν και άλλα συμπτώματα και γι' αυτό είπα ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Γνώμη μου είναι να μην ασχολείστε με τα συμπτώματα και να είστε χαλαρές. Βέβαια είναι λίγο δύσκολο αλλά έπτσι πρέπει να γίνει. Γιατί ελπίζω να ξέρετε πώς το άγχος δεν κάνει καλό.
Φιλάκια και εύχομαι να μάθουμε σύντομα τα καλύτερα νέα!!!!!!!!
Παλιά 21-09-09, 23:04   #10
mairi.g

mairi.g χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

kalispera se oles tis kopeles!yparxei kamia mesa?
Ο χρήστης mairi.g δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-09-09, 23:15   #11
αγγελικι

αγγελικι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

χαριτινη μου χωρισ να θελω να σε απογοητευσω τα συμπτωματα που μασ περιγραφεισ εγω τα εχω οτν εχω ωορεξια και αφου εισαι στην 13η μερα μηπωσ ειναι η ωορεξια σου?δεν θελω να σε βαλω σε αρνητικεσ σκεψεισ απλα δεσ το σαν να μην συμβαινει τιποτα για να μην μπεισ στην διαδικασια ειμαι δεν ειμαι απο τοσο νωρισ και μετα απογοητευτεισ και η απογοηευση φευγει αλλα η ταλαιπωρια και το αγχοσ του πριν ειναι χειροτερο...σου μιλαω σαν παθουσα...λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια που περασεσ αλλα ευχομαι να εχεισ το καλυτερο επιθυμητο αποτελεσμα...να μασ πεισ τα νεα ε?
Παλιά 22-09-09, 08:39   #12
island

Το avatar του χρήστη island

island χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα Χαριτίνη μου!
Αυτό το σύμπτωμα το είχα κι εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος!
Το στήθος μου είχε πρηστεί 13-14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.
Και όσο πλησίαζε η ημερομηνία περιόδου εμφανίζονταν πολύ έντονα οι φλέβες πάνω του.
Κατά τα άλλα δεν είχα κάτι άλλο διαφορετικό από τα συμπτώματα περιόδου. Πονάκια στη κοιλιά και στη μέση
Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι έγκυος
Παλιά 22-09-09, 10:11   #13
nala

Το avatar του χρήστη nala

Περιοχή: Γλυφάδα
nala ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrissag Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχήν chrissag σου εύχομαι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου και για το μωράκι!!
Κι εγώ ακριβώς αυτά τα συμπτώματα έχω και περιμένο γύρω στις 28-29/9/09 να αδιαθετήσω. Είναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας που κάνουμε ελεύθερα γιατί μέρχρι τον Αύγουστο έπαιρνα αντισυλληπτικά... Λέτε να έχω ελπίδες??
(Χαριτίνη, αν είμαστε έγκυος και οι δύο (μας το έυχομαι) και όλα μας πάνε καλά θα γεννήσουμε μαζι!!)

Ο χρήστης nala δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 22-09-09, 10:55   #14
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nala Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχήν chrissag σου εύχομαι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου και για το μωράκι!!
Κι εγώ ακριβώς αυτά τα συμπτώματα έχω και περιμένο γύρω στις 28-29/9/09 να αδιαθετήσω. Είναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας που κάνουμε ελεύθερα γιατί μέρχρι τον Αύγουστο έπαιρνα αντισυλληπτικά... Λέτε να έχω ελπίδες??
(Χαριτίνη, αν είμαστε έγκυος και οι δύο (μας το έυχομαι) και όλα μας πάνε καλά θα γεννήσουμε μαζι!!)
Μακάρι, το εύχομαι ολόψυχα να μας συμβεί απο μια εγκυμοσύνη και μετά θα μιλάμε μέσω του forum για το πως θα προχωράει της κάθε μια η εγκυμοσύνη
Αλλά και αν δεν είμαστε δεν θα απογοητευτούμε
Πάντως τις ίδιες μέρες περιμένουμε να αδιαθετήσουμε και οι δύο
Παλιά 22-09-09, 10:57   #15
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο island Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Χαριτίνη μου!
Αυτό το σύμπτωμα το είχα κι εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος!
Το στήθος μου είχε πρηστεί 13-14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.
Και όσο πλησίαζε η ημερομηνία περιόδου εμφανίζονταν πολύ έντονα οι φλέβες πάνω του.
Κατά τα άλλα δεν είχα κάτι άλλο διαφορετικό από τα συμπτώματα περιόδου. Πονάκια στη κοιλιά και στη μέση
Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι έγκυος
Island σε ευχαριστώ για την απάντηση
Ευχόμαι να ερθει η επιθυμητή εγκυμοσύνη μέχρι τότε υπομονή
Παλιά 22-09-09, 11:09   #16
xara1

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
xara1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χαριτίνη και nala και εγώ περιμένω την ίδια μέρα με σας. 28/09. Κάτι μικρούς πόνους περιόδους τους έχω αλλά τίποτα άλλο. Εύχομαι να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα και για τους τρεις μας
Ο χρήστης xara1 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-09-09, 21:38   #17
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Kalispera se oles!!!
Apla ithela na sas grapso oti dustuxos mou irthe i periodos ...
Stin arxi den to kruvo apogoiteutika alla ti kanoume allo para mono upomoni!!!
Euxomai stis upoloipes kopeles pou prospathoun na exoun ta epithimita apotelesmata!!!!
Apla to mono pou mou kanei entiposi einai oti eimai stin 3 mera periodou kai to stithos mou sunexizei na einai prismeno..ti na po..oi oromones mou ta exoun paixei ...
Παλιά 30-09-09, 15:43   #18
Χαριτίνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Νατασούλα Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια.
Καταρχήν να ευχηθώ να πάρετε τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα σε λίγες μέρες!!!!!!!
Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα. Εγώ για παράδειγμα δεν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος παρά μόνο όταν είχα καθυστέρηση. Η αλήθεια είναι πώς το μόνο σύμπτωμα που παρατήρησα αλλά νόμιζα πώς είναι προεόρτια της περιόδου ήταν το έντονα πρησμένο στήθος μου καμιά 15αριά μέρες πριν. Τίποτα άλλο!!!!!!!!! Περίμενα κανονικά την περίοδό μου. Κάποιες άλλες κοπέλες μπορεί να έχουν και άλλα συμπτώματα και γι' αυτό είπα ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Γνώμη μου είναι να μην ασχολείστε με τα συμπτώματα και να είστε χαλαρές. Βέβαια είναι λίγο δύσκολο αλλά έπτσι πρέπει να γίνει. Γιατί ελπίζω να ξέρετε πώς το άγχος δεν κάνει καλό.
Φιλάκια και εύχομαι να μάθουμε σύντομα τα καλύτερα νέα!!!!!!!!
Νατασούλα Καλησπέρα
Θα ήθελα να σε ρωτησώ κάτι ..αν μπορείς να με βοηθήσεις καλώς
Τελικά μου ήρθε η περίοδος και είμαι στην 4 μέρα...αλλά το στήθος μου συνεχίζει να είναι πρησμένο και αρχίζω να έχω συμπτώματα περίοδου όπως και όταν το περιμένω..αλλά είμαι στο τέλός περιόδου μου..
Τι μπορεί να σημαίνουν όλα αυτά??
Παλιά 30-09-09, 22:40   #19
koufetaki

Το avatar του χρήστη koufetaki

Περιοχή: θεσσαλονικη
koufetaki χωρίς αξιολόγηση
Wink

οταν λαχταρας πολυ μια εγκυμοσυνη ανεβαινει η προλακτινη σου για να καταλαβετε εχεις ολα τα συμπτωματα μιας εγκυμοσυνης αλλα δεν εχεις μωρακι εγω την πατησα ετσι πριν μεινω εγκυος στο τριτο μου καποιο μηνα μεχρι και σταγονες γαλα ετρεχε το στηθος μου.συμβουλη μου ειναι να πιεσετε τον εαυτο σας να μην σκεφτετε την επερχομενη εγκυμοσυνη οσο αυτο ειναι δυνατο το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ετσι μου ηρθε το μικρο μου μετα απο 11 χρονια διαφορα με το δευτερο.εαν εχεις ανεβασμενη προλακτινη δεν μπορεις να μεινεις εγκυος ουτε με εξωσωματικη για αυτο χαλαρωστε και καντε πολυ σεξ
Ο χρήστης koufetaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-11-09, 14:22   #20
nicolina

Περιοχή: Κω
nicolina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα σας..ισως να ειναι πολυ νωρις αλλα εχουμε ελευθερες επαφεσ εδς και μια εβδομαδα και σε γονιμες μερεσ..ηδη απο την πρωτη φορα εχω πονους χαμηλα οι οποιοι μεταφερονται και στα πλαγια,στη μεση στα νεφρα δεν μπορω να πω κι εγω ακριβως..συχνοουρια και σφιξιμο στο στομαχι..ισως να ειναι κα ψυχολογικο..δεν ξερω..
Ο χρήστης nicolina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-11-09, 14:40   #21
adriani hourdoumi

Περιοχή: Greece
adriani hourdoumi χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην adriani hourdoumi
Προεπιλογή

νικολινα ειναι οντως λιγο νωρις αλλα ποτε δεν ξερεις υπομονη μεχρι την πρωτη μερα καθηστερισης καλη επυτιχια
Ο χρήστης adriani hourdoumi δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-11-09, 14:41   #22
Maria!

Maria! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Nicolina ελπίζω όλα να σου πάνε καλά και να μείνεις σύντομα έγκυος. Θα σου πρότεινα να μην το σκέφτεσαι καθόλου και όταν με το καλό είναι να έρθει , θα έρθει. Πιστεύω ότι το άγχος είναι ότι χειρότερο σε αυτή τη φάση. Εγώ πάντως το μόνο που είχα ήταν μικρούς πόνους περιόδου , αλλά δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να οφείλονται σε εγκυμοσύνη.
Ο χρήστης Maria! δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 22-12-09, 22:59   #23
SOFIA31

SOFIA31 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 29/11 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΥΚΛΟΥ 25 ΜΕΡΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ. ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ. ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ PREDICTOR.ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ? ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ!!
Ο χρήστης SOFIA31 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 22-12-09, 23:42   #24
LUVELINA

Το avatar του χρήστη LUVELINA

Περιοχή: ιωάννινα
LUVELINA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ειναι πιθανο να εισαι εγκυος. εαν υπολογιζω σωστα περιμενεις στις 24 -12 αρά εχεις ακόμη 3 μερες μεχρι την ημερομηνια που ειναι να αδιθετησεις. εαν κανεισ αλλό τεστ παρε κλεαρ μπλου ακόμη καλύτερα κάνε χωριακη στις 24 . περιμένουμε ν'εα σου, χαρμόσυνα
Ο χρήστης LUVELINA δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 22-12-09, 23:57   #25
NENOS

Το avatar του χρήστη NENOS

NENOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα και από εμένα την κυριακή ήταν η ωορρηξία μου, και ακόμα και σημερα το στηθος μου είναι πολύ ευαίσθητο αλλά όχι πρησμενο και έχω ακόμα τραβήγματάκια στις ωοθήκες απο την παρασκευή πριν την ωορρηξία μεχρι και σήμερα, να σκέφτομαι θετικά ή είναι υπερβολικό?
Ο χρήστης NENOS δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 23-12-09, 00:10   #26
ΝΟΥΝΟΥ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΝΟΥΝΟΥ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SOFIA31 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 29/11 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΥΚΛΟΥ 25 ΜΕΡΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ. ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ. ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ PREDICTOR.ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ? ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ!!
οταν βγαινει η γραμμη εστω και αχνη ειναι θετικο.!!!!!αντε με το καλο και καλα χριστουγεννα!
Παλιά 23-12-09, 06:34   #27
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σοφία μου εγώ θα σου πρότεινα να είσαι λίγο επιφυλακτική. Απ' ότι έχω διαβάσει εδώ το συγκεκριμένο τεστ δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστο. Άλλωστε το συγκεκριμένο δεν δείχνει πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης.

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να αδιαθετήσεις και εάν δεν σου ρθει να κάνεις μια χοριακή που είναι 100% αξιόπιστη.

Νένος, δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς για να έχεις οποιοδήποτε σύμπτωμα. Η θετική σκέψη δεν έβλαψε βέβαια ποτέ κανέναν οπότε συνέχισε να σκέφτεσαι θετικά και να απολαύσεις τα Χριστούγεννα!
Ο χρήστης domnina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 23-12-09, 07:18   #28
SOFIA31

SOFIA31 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

domnina, εχεις δικιο,πρεπει να ειμαι επιφυλακτικη αλλα να σου πω την αληθεια ειμαι ετοιμη να βγω στο μπαλκονι και να φωναξω οτι περιμενω παιδακι!!!! Εκανα παλι το πρωι και βγηκε και αυτο θετικό και η γραμμουλα ειναι πιο εντονη απο την γρεμμη στο χθεσινο τεστ αλλα και παλι δεν βγαζει ματι!! Λεω να περιμενω 2 μερες και να ξανακανω. Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Παλιά 23-12-09, 16:42   #29
magda TS

Το avatar του χρήστη magda TS

magda TS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!
ΓΡΑΦΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ! ΔΥΟ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΕΣ!!!! ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!! ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΑΧΝΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΜΟΥΝ!!! ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!! ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!!! ΓΙΑΤΙ ΟΣΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΝ!!
ΑΑΑ!!! ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΣΩΣΤΑ!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΚΟΟΛ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ! ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!
Ο χρήστης magda TS δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 24-12-09, 17:34   #30
SOFIA31

SOFIA31 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΗΔΗ!!!!!ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΤΕΣΤ PREDICTOR ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΑΧΝΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ. ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΓΗΚΕ ΛΕΥΚΟ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ,ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ. ΕΤΣΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ. ΣΙΓΟΥΡΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 24-12-09, 18:56   #31
LUVELINA

Το avatar του χρήστη LUVELINA

Περιοχή: ιωάννινα
LUVELINA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΝΑ ΥΠΟΘΈΣΩ PREDICTOR.Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ. 2 ΤΕΣΤ ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΑ, 3ΤΟ ΤΕΣΤ 1 ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣ ΘΕΤΙΚΟ, ΧΩΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΗΜΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ..
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΛΑΘΟΥΣ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ...ΜΗΠΩΣ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΤΕΣΤ.... ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΛΕΑΡ ΜΠΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΨΕΥΔΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ο χρήστης LUVELINA δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 24-12-09, 21:51   #32
NENOS

Το avatar του χρήστη NENOS

NENOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SOFIA31 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΗΔΗ!!!!!ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΤΕΣΤ PREDICTOR ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΑΧΝΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ. ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΓΗΚΕ ΛΕΥΚΟ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ,ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ. ΕΤΣΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ. ΣΙΓΟΥΡΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!
εμένα μου φαίνεται λίγο δύσκολο και τα 3 να βγήκαν λάθος, μήπως ήταν καμία βιοχημικη?
μην απογοητεύεσαι, εύχομαι σε όλες μας ο άγιος βασίλης να μας φέρει δώρο ένα μωράκι
Ο χρήστης NENOS δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 25-12-09, 09:58   #33
SOFIA31

SOFIA31 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ. ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ CLEAR BLUE ΚΑΙ ΟΧΙ PREDICTOR. ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.
Παλιά 26-12-09, 04:12   #34
Ανδρομέδα

Το avatar του χρήστη Ανδρομέδα

Περιοχή: K.PATISIA
Ανδρομέδα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΠΡΕΝΤΙΚΤΟΡ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ.... ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΕΝΤΙΚΤΟΡ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
Ο χρήστης Ανδρομέδα δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-12-09, 10:20   #35
Ηλιάννα

Ηλιάννα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια καλημερα και χρονια πολλα

Το εχω πει και το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω

Παμε αμεσως για χοριακη,γιατι να δινουμε πεταμενα λεφτα σε τεστ που δεν ειναι αξιοπιστα;;;Ενω με μια χοριακη ξερεις στα σιγουρα
Στο πρωτο μου παιδι ειχα παρει ενα διπλο clearblue αν θυμαμαι καλα
Κανω το πρωτο με βραδυνα ουρα και 5-6 μερες καθυστερηση και βγηκε θετικο και κανω το επομενο το πρωι μολις ξυπνησα και βγηκε αρνητικο

Μετα αμεσως χοριακη και ειχα ξεκαθαρα αποτελεσματα

Στο δευτερο ηθελα στη γιορτη του συζυγου να ξερω αν ειμαι ή οχι αλλα ηταν 6 μερες πριν την μερα που περιμενα περιοδο,εκανα χοριακη και ειχα το θετικο αποτελεσμα
Το ιδιο και με το τριτο,χοριακη 4 μερες πριν
Στο τριτο τωρα 5 μερες καθυστερηση και δεν πιστευα αυτο που εβλεπα ειχα παθει σοκ....
Παλιά 26-12-09, 10:50   #36
martha8

martha8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ηλιάννα μου να σου ζήσουν!!!!
Αντε και με ένα κοριτσάκι τώρα γιατί ...... πολύ σόβρακο βρε παιδί μου...!!!!
Αστειεύομαι!!!! Με το καλό να έρθει και το τέταρτο!!!!
Ο χρήστης martha8 δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-12-09, 11:43   #37
Ηλιάννα

Ηλιάννα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο martha8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλό να έρθει και το τέταρτο!!!!
Eυχαριστω πολυ Μαρθα
Παλιά 26-12-09, 18:46   #38
Fani77

Fani77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα και χρόνια πολλά.

να ρωτήσω κι εγώ κάτι;;
πριν από λίγες μέρες και μόλις 5 μέρες αφού είχαμε κάνει σεχ με τον άντρα μου σε γόνιμη μέρα είχα μια έντονη υπόταση, σχεδόν λιποθύμησα χωρίς να συντρέχει κάποιος άλλος λόγος (κούραση, έλλειψη φαγητού κλπ). με συνέφεραν οι φίλες μου και μετά από 2 μέρες πήγα για εξετάσεις αίματος. τόσο οι φίλες μου (που είναι γιοτροι) όσο και η μικροβιολόγος με ρώτησαν μήπως παίζει να είμαι έγκυος. Ωστόσο ήταν πολύ νωρίς για να δείξει έστω και η χοριακή. εν τω μεταξύ και κάποιες επόμενες μέρες έχω ατονία και γενικά νιώθω λίγο χάλια.
πιθανώς είναι ψυχολογικό επειδή τρόμαξα λίγο εκείνη τη βραδιά.
είχε καμία τέτοιο σύμπτωμα τόσο νωρίς μέσα στον κύκλο;;;
Αυτά. περιμένω περίοδο ως την παραμονή πρωτοχρονιάς...
πολλές ευχες σε όλες
Ο χρήστης Fani77 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-01-10, 19:38   #39
Diimitris

Diimitris χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ... ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, ΣΤΙΣ 30 & 31 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ, ΑΠΟ ΤΟΤΕ Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΚΚΡΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΝΝΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ (ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΑΦΗ) ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Η ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΕΧΩ ΑΝΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΟΡΕΣΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΥΡΓΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΗΣΕΙ Ή ΣΧΙΣΤΕΙ, ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ, ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΟ ΜΟΡΙΟ ΜΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΝΟΥΣΙΑΣΤΕΙ (ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΝΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΣΕ ΠΕΡΙΣΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΡΕΥΣΕΙ ΥΓΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ?
Ο χρήστης Diimitris δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-01-10, 21:38   #40
margi

Το avatar του χρήστη margi

margi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Dimitris, δεν νομίζω να παίζει εγκυμοσύνη. Εγώ απλά θα σου συνιστούσα να κάνει η φίλη σου εξέταση κολπικού υγρού, γιατί τα συμπτώματα αυτά είναι ύποπτα για κολπίτιδα.
Ο χρήστης margi δεν είναι συνδεδεμένος  
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές